Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.939x, což odpovídá cca 153.353-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vznikla knihovna Miloslava Ransdorfa
Knihovna Václava Havla má svou následovnici. V loňském roce bylo založeno Vzdělávací centrum a knihovna Miloslava Ransdorfa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Donalde, máš tam krysy: Trumpovi za zády včera úředníci propašovali do USA stovky muslimů. Dnes prezident rozpoutá bouři tvrdých kroků proti migraci
Prezident Barack Obama sáhl v posledních dnech ve své funkci k několika kontroverzním krokům. Dozvuky jeho aktivit se navíc projevují i po jeho odchodu z Bílého domu. Úřady například včera přijaly dalších 500 uprchlíků, byť právě dnes se očekává, že Trump podepíše dočasný zákaz udělování víz migrantům z „problémových“ zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Rozumek nadává, tak dostal ráznou odpověď. Můžeme na něj sbírat víčka
Pan Rozumek, ředitel ,,Organizace pro pomoc uprchlíkům" kolem sebe kope a dokonce zašel tak daleko,že vytváří nátlak na P ČR aby nedodržovala zákony této země. Jeho chování a nátlak ho ukázalo v celé ,,nahotě´´.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ubližujete uprchlíkům, zavíráte je do vězení. A já to rozhlásím do světa, nadává Policii ČR Rozumek. Dostal ráznou odpověď
Organizace na pomoc uprchlíkům, jeden z nejznámějších proimigračních projektů, se ostře pustila do české policie. Podle šéfa organizace Martina Rozumka policie uprchlíkům nijak nepomáhá, naopak se je snaží od usazování v České republice odradit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babišův muž vstává ze židle: Protesty proti „sexistickému“ Trumpovi vede Madonna. Zrovna ona, která postavila svou tvorbu na...
ROZHOVOR "Žijeme v hodně prapodivné době. Když někdo nazývá věci pravým jménem, tak se označuje jako radikál. Kdy se týden v České republice probírá básnička pro druhý ročník, kdy se z dívek stávají maminky, protože je to genderově nevyvážené," konstatuje ekonom a pražský zastupitel Patrik Nacher (nestraník zvolený za ANO). "Nebo vůdkyní protestů proti sexistickému chování Trumpa je Madonna, která celou svoji uměleckou tvorbu postavila na prezentaci ženského těla. Provokativními klipy, sexistickými vystoupeními i skandály. To si musíte ťukat na čelo, jestli je tohle normální," podivuje se v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Chci být starosta ANO, tak zvládnu i ztrátu paměti
„Co se dělo v minulém období, nevím.” Tak pravil ve čtvrtek 19.1. 2017 před svou volbou do křesla starosty Prahy 11, P. Jirava (ANO). Ale, ale, copak se nám to stalo s pamětí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Žije u nás jeden milion Romů?
V roce 2016 v České republice podle zveřejněných statistik žilo 10,6 milionu obyvatel. Dosud však není jasné, kolik z nich bylo Romů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
A v ČT se všichni rozplakali, když vyhrál Trump! Miloš Zeman znovu bavil obecenstvo
Prezident Miloš Zeman se v rámci své návštěvy Plzeňského kraje setkal s občany města Planá. Úvodem vedení města pochválil za přebytkový rozpočet a starost o kulturní památky. „Ten, kdo se nestará o svou minulost, neváží si práce svých předků a tedy ani své,“ poznamenal Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Absolventi Univerzity třetího věku získali certifikáty v kurzu Železniční doprava
Celkem 28 účastníků přednášek v rámci Univerzity třetího věku dnes ve Vládním salonku na pražském hlavním nádraží obdrželo certifikát o absolvování kurzu „Železniční doprava“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Prodejnost intelektuálů - Krychtálek, Kojzar, Čulík
Má vůbec smysl číst texty Jana Čulíka? Bůhví. Tak či tak, dnes jsem to udělal. Snad jsem tím nezískal víc než pocit čistého úžasu, ale byl to úžas mimořádné síly. Kam až může intelektuál ve lhaní zajít...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nová výzva podpoří energetickou efektivitu pražské silniční dopravy
Rada hlavního města Prahy schválila další výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Finanční prostředky budou tentokrát směřovány do oblasti „Udržitelné mobility a energetických úspor“, konkrétně půjde o „Energetické úspory v městských objektech - Zvyšování energetické efektivity v rámci objektů a technických zařízení pro zajištění provozu městské silniční dopravy“. Nová výzva je vyhlášena od 25. ledna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Chceme pružnější trh práce, ne další regulace
Vypustit regulaci homeoffice a zpřísnění pravidel pro agentury práce dnes navrhla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová při jednání sněmovního Výboru pro sociální politiku. Další zbytečné povinnosti a omezení, které zatěžují podnikání, nemají v zákoníku práce a v zákoně o zaměstnanosti co dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Milosrdenství ani zbla
Dlouhá léta máme v zemi tisíce nepřizpůsobivých lidí, tisíce bezdomovců. Ti co byli poslední čtvrtstoletí za přizpůsobování nepřizpůsobivých státem placeni, jen dokázali situaci akorát hodně zhoršit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Zeď se stavět bude!
Dnes podepíše D. J. Trump příkaz k převodu federálních peněz a tím masivní dostavby hraniční zdi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FORPSI patří k elitním českým značkám, získala prestižní ocenění
Značka FORPSI vstoupila do nového roku s oceněním Business Superbrands 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozklad Evropské unie: Chudí se začínají ptát bohatých. Možné je vše. Od Marine Le Penové vzešel dotaz...
Evropská unie je založena na pouhé politické dohodě mezi členskými státy, která jim slibovala mír a prosperitu. Ani jedno z toho již neplatí, vůle zvrátit dohodu v mnoha státech sílí, míní expertka prestižní poradenské společnosti Stratfor Antonia Colibasanuová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kdybych mohl radit panu prezidentovi…
Ač chápu páně prezidentovo rozhořčení nad rozsudkem Vrchního soudu v Praze, jímž se vrací případ Davida Ratha Krajskému soudu v Praze, kdybych mu mohl radit, doporučil bych mu, aby upustil do záměru podat kárnou žalobu na předsedu senátu Pavla Zelenku. Až dosud zastával názor, že kárná pravomoc prezidenta republiky je nesystémové opatření, proto ji nehodlal využívat. Stejné stanovisko zastával i jeho předchůdce Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krutý výsměch: Pehe, Feri, Honzejku, Hollane... Čím víc vašich textů, tím lépe. Budu je šířit
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ze srdce vysmál mnoha americkým politikům. Prý se dlouho chodili lísat do Silicon Valley, až se najednou nestačili divit. Plesl nešetřil ani české politiky. Advokát Radek Pokorný, blízký předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), by z něj radost neměl. Na paškál se dostal i Dominik Feri z TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ta vaše pseudoanalytička Zlámalová neví... Babiš vysvětloval své příjmy, ale zase mu to nesedělo
Zmatek ve svých příjmech má ministr financí Andrej Babiš (ANO). Pokaždé však uvádí jiná čísla. Jak píše server Echo24.cz, poslední verzi pak zveřejnil dnes v Babišově kavárně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg o uprchlících: Kdo sem nechce, toho bych nepřijímal. Kdo chce, toho ano
Ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala moderátorka Zuzana Bubílková čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. Prozradil, co by dělal na Hradě jinak, kdyby se stal prezidentem nikoli Miloš Zeman, ale Schwarzenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas bude pro archivaci historicky cenných záznamů využívat unikátní technologii
V dnešní době, kdy se většina dat uchovává v digitální formě, je s ohledem na neprověřenou dlouhodobou životnost digitálních formátů a cloudových platforem nezbytné nacházet nové cesty stabilní archivace cenných historických podkladů a záznamů, aby zůstaly uchovány pro budoucí generace. Český rozhlas se proto rozhodl využít pro archivaci "rodinného stříbra" unikátní technologii Piql, která k ukládání dat využívá černobílý filmový materiál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zvláštní host v České televizi. Bohumil Vostal sehnal bruselského experta na terorismus
Do středečního Interview ČT24 zavítal zvláštní host. Na kameru promluvil ředitel Institutu mezinárodního výzkumu kriminální politiky Bruce De Ruyver. Zpovídal ho bruselský zpravodaj ČT Bohumil Vostal. Bezpečnostní expert natvrdo prohlásil, že každý úspěšný teroristický útok v EU je selháním celého společenství, selháním evropských tajných služeb a systému spravedlnosti. V Belgii prý podcenili především hnutí šaría pro Belgii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se vrátil na „místo činu“. Toto ještě nikde neřekl a už nejspíš nikde jinde neřekne
Konstantinovy Lázně. Zde přišel prezident Miloš Zeman o své panictví. A dnes je navštívil znovu – v den svého svátku – v rámci návštěvy Plzeňského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Trump je jen epizoda. Po něm přijde něco úplně nového, píše myslitel. A představuje příští svět
„Vláda Donalda Trumpa se zapíše do historie jako těžký, ale nezbytný krok na cestě k masivní proměně jedné ekonomické éry v druhou. Dopady Obamovy administrativy, která položila základ pro digitální, globální a udržitelnou civilizaci, se projeví až v několika příštích letech,“ míní americký inovátor Peter Leyden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Novináře kupuje CIA, uprchlíci páchají zločiny? Pravda o mrtvém Udo Ulfkottovi, který věděl, že už tu dlouho nebude
Kolem smrti německého novináře a aktivisty Udo Ulfkotteho se objevila celá řada spekulací. To ale nepřekvapí při pohledu na Ulfkotteův profesní životopis a také zájmy. Jako novinář prošel zajímavou kariérou od reportéra z muslimských zemí pro prestižní deník až po autora bestselleru s konspiračním nádechem. Na zdroje popisující z různých stran jeho život a dráhu se zaměřila Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vzkříšená ODA se mohla jmenovat Nová energie. Vede ji miliardář, chce euro a aby ženy víc rodily
Původně jsme zvažovali název Nová energie, tvrdí předseda staronové Občanské demokratické strany (ODA) podnikatel Pavel Sehnal.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:36, zobrazit podobné
Jan Bureš: Rozpory v Evropské centrální bance euru příliš nepomohou…
Minulý týden šéf ECB Mario Draghi řekl, že v jeho týmu panuje shoda na pokračování “tisku peněz” (politiky QE). Zdá se, že tento týden je vše trochu jinak. Členka výkonného výboru ECB Sabine Lautenschlaegerová řekla, že je na čase začít přemýšlet o ukončení těchto politik. Ukazuje se tak, že německý souhlas s lednovým rozhodnutím ECB není zdaleka tak silný, jak minulý týden Mario Draghi naznačoval. Podobně jako Lauteschlaegerová pravděpodobně smýšlí i její kolega z Bundesbanky Jens Weidmann nebo Yves Mersch z Lucemburska. To vše jsou v zásadě jestřábi v bankovní radě a na první pohled to není velké překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Szijjártó o maďarských ztrátách z protiruských sankcí
„Podle našeho hodnocení činil ušlý zisk pro Maďarsko za tři roky 6,5 miliardy dolarů, tato částka se týká exportu. S přihlédnutím k tomu, že roční objem maďarského exportu je na úrovni zhruba 90 miliard dolarů, je to dost citelná ztráta," prohlásil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó v rozhovoru pro list Kommersant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Laboratoře zblízka - to je Den otevřených dveří Fakulty stavební ČVUT v Praze
Zájem o stavařinu stále roste, a tak Fakulta stavební ČVUT v Praze nabízí studentům středních škol a dalším potenciálním zájemcům o studium využít 27. ledna 2017 Dne otevřených dveří. Během něj mohou zjistit vše potřebné o studiu na největší fakultě ČVUT. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost poslechnout si příběhy absolventů na vysokých pozicích stavebních firem. Den otevřených dveří bude od 9.30 do 15.00 hod. na adrese Thákurova 7, Praha 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Uhl se vysmá Centru proti terorismu. Připomněl, kdo všechno byl v minulosti prohlašován za teroristu
Levicový lidskoprávní aktivista Petr Uhl si posvítil na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). V textu pro Deník Referendum Uhl prohlašuje, že jde o centrum nebezpečné, a zevrubně vysvětluje proč. Největší riziko Centra proti terorismu a hybridním hrozbám tkví v tom, že se lidem vplíží do hlav strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Modravský starosta nic zločinného neudělal
Vypadá to jako útok tzv. ekoaktivistů, kteří nemohou Antonínu Schubertovi přijít na jméno, kvůli jeho postojům k Šumavě. Upozorňuje totiž na fakt, v ní také žijí lidé, kteří by měli mít také nějaká práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Státní zemědělský intervenční fond začíná vydávat rozhodnutí k Platbě pro mladé
Na řadě jsou mladí zemědělci. Dnešním dnem totiž začíná Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který administruje zemědělské dotace, vydávat rozhodnutí na Platbu pro mladé zemědělce v rámci Jednotné žádosti 2016. Na dotaci, o kterou si zažádalo přes 4 tisíce zemědělců, je vyčleněno téměř 70 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Prezident Německa rozhodl o konání voleb
Prezident Spolkové republiky Německo Joachim Gauck rozhodl o termínu konání voleb do Spolkového sněmu. Nové poslance budou Němci volit 24. září 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Evropský sociální fond za šest let pomohl téměř deseti milionům Evropanů nalézt zaměstnání
Evropská komise zveřejnila zprávu z evaluace intervencí Evropského sociálního fondu (ESF) 2007-2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Výzva americkým katolíkům
Drazí katolíci USA, v tyto historické chvíle, několik hodin po inauguraci vašeho nového prezidenta, se na vás obrací Byzantský katolický patriarchát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Audit vzdělávacího systému: Kvalitní škola podle České školní inspekce?
Audit vzdělávacího systému v ČR definoval klíčová témata vzdělávání v ČR, na která by se měla zaměřit pozornost při řízení a rozvoji systému. Přinášíme sérii tiskových zpráv, v nichž se jim budeme postupně věnovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09 na Praze 2: Co se podařilo a co ještě chceme
Majetek - Jedním z hlavních plánů v oblasti majetku byla snaha o odstranění závislosti MČ na správcovských firmách, které prováděly správu obecního majitelku, tedy především bytového fondu. Náklady byly enormní a na stavu domů v majetku města se to příliš neprojevovalo. Zároveň množství těchto subjektů znesnadňovalo jejich kontrolu, a proto jsme navrhli zřízení městské akciové společnosti právě pro správu obecního majetku přímo v gesci našeho místostarosty. V současné době je společnost založena, má svou strukturu a vedení a právě probíhá nábor jejích zaměstnanců a postupné přebírání fondu od bývalých správcovských firem. Očekáváme, že se tak zlepší správa a péče o obecní domy, sníží se náklady a celkově bude správa efektivnější. To by měli především pocítit sami nájemníci, protože se usnadní komunikace mezi nimi a městem a budou se lépe plánovat a realizovat opravy. Krok tímto směrem byl podpořen i opozicí, neboť jde o záležitost, která dalece přesahuje jedno volební období. Už jen dodáme, že do budoucna by tato akciovka měla do rozpočtu Prahy 2 přinášet peníze prostřednictvím dalších činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle může hodně zamotat volby ve Francii. Na favorita Fillona vyhrabali špínu a už po něm jdou prokurátoři
Francouzští státní zástupci mohou ovlivnit nadcházející tamější prezidentské volby. Průzkumy naznačovaly, že se v květnu ve druhém kole pravděpodobně utkají kandidát pravice Francoise Fillon a kandidátka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Tak to alespoň bylo až donedávna. Státní zástupci si chtějí prověřit, zda Fillonova manželka nepobírala plat asistentky expremiéra Fillona, ačkoli jeho asistentkou fakticky nikdy nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Chceme motivovat obce k akceptaci průzkumných prací
Vláda schválila na návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka nařízení, kterým se nově stanoví sazba jednorázového poplatku na jaderný účet a roční výše příspěvků obcím a pravidla jejich poskytování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ: Největší psychopati jsou nakonec mezi psychiatry a psychology
Největší psychopati jsou nakonec mezi psychiatry a psychology a ještě si za to nechají draze platit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chci prověřit záměr německé vlády zpoplatnit dálnice
Záměr německé vlády zpoplatnit jízdy po tamních dálnicích považuji za nestandardní a neférový vůči občanům ostatních států EU, neboť tato změna umožní Němcům získat zpět zaplacené mýto formou slevy na dani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Máme plán proti smogu. Vláda neřeší příčiny znečištění
Premiér Bohuslav Sobotka vyzval ministra Richarda Brabce, aby navrhl akce proti smogu. Ekologické organizace souhlasí, že opatření přijatá v minulých letech dala obcím a městům nové nástroje k řešení znečištění a obce by je měly víc využívat. Ale rolí vlády je zasáhnout ve prospěch zdraví občanů a řešit situaci strategickými rozhodnutími k ozdravění ovzduší i ekonomiky. Současné povinnosti a možnosti měst a obcí zdaleka nestačí pro výraznější ozdravění ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Návštěvnost infocenter a elektráren poprvé přesáhla hranici dvě stě tisíc
Tradičně si vysoký standard v návštěvnosti již od svého otevření v roce 2008 drží Informační centrum Obnovitelných zdrojů Hučák v centru Hradce Králové. Jen v loňském roce přivítalo 11 954 zájemců o expozici obnovitelných zdrojů či návštěvu malé vodní elektrárny na Labi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Velký sešup v mezinárodním srovnání vnímání korupce. Protikorupčník Ondráčka vysvětloval důvody
Česká republika klesla na stupnici vnímání korupce Transparency International o deset příček. Své k tomu v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu řekl ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Celní správa zítra představí výsledky činnosti a plány
Ve čtvrtek 26. ledna 2017 se při příležitosti Mezinárodního dne celníků a slavnostního předávání služebních ocenění za rok 2016 uskuteční bilanční tisková konference za účasti ministra financí Andreje Babiše, na které budou představeny aktuální výsledky a plány Celní správy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Fillon kritizuje Merkelovou
Ignorovat Schengen a obnovit hraniční kontroly v zájmu zastavení přílivu migrantů a teroristů by chtěl bývalý francouzský premiér a kandidát pravice pro letošní prezidentské volby Francois Fillon. Při svém včerejším setkání s Angelou Merkelovou se kromě tvrdší migrační politiky se vyslovil pro zmírnění postoje vůči Ruské federaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soudce, kterého chtějí hnát před kárnou žalobu kvůli osvobození Ratha: Výroky prezidenta Zemana jsou nešťastné
Soudce pražského vrchního soudu Pavel Zelenka, jehož senát zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým hejtmanem Davidem Rathem, pokládá výroky prezidenta Miloše Zemana k Rathově kauze za „přinejmenším nešťastné“. Řekl to serveru Česká justice. Zeman v úterý uvedl, že nevylučuje podání kárné žaloby na soudce, který označil Rathovy policejní odposlechy za nezákonné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
IDEA: Co a jak jsou Češi, Poláci a Britové ochotni udělat pro ochranu klimatu?
V listopadu 2016 podepsalo téměř 200 zemí světa v Maroku dohodu COP22, podle které se původní záměry chránit zemské klima proměnily v konkrétní závazky. Realizace těchto závazků ovšem bude mít praktický dopad na životy obyvatel, a proto se některá navrhovaná opatření mohou v budoucnu setkat s odporem části veřejnosti. Nakolik závazky signatářských zemí v globálních dohodách korespondují s ochotou občanů Česka, Polska a Velké Británie klima chránit? A do jaké míry jsou občané ochotni sami nést část finančních nákladů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Druhý blok indické jaderné elektrárny Kudankulam dosáhl plného výkonu
Spouštění druhého bloku indické jaderné elektrárny Kudankulam dosáhlo dalšího významného milníku – poprvé bylo dosaženo 100% výkonu. Nyní proběhnou poslední testy a blok bude moci vstoupit do garančního provozu. Tento blok staví Atomstrojexport, který patří do struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kdo se rád ,,peleší", má prý problém. Ti, co sestřelili Forejta, toho prý mají mnohem víc. Může to být zlé
Prodejci, kteří dali do oběhu video s hradním protokolistou Jindřichem Forejtem, jemuž následně zničilo kariéru, mají prý další kompro. Tentokrát na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Tvrdí to alespoň investigativci Sabina Slonková a Jiří Kubík na serveru Seznam Zprávy. Chovanec dle svých slov o tom ví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Televize patří těm, co tam pracují, vykládal prý redaktorům ČT Schwarzenberg. A oni tomu dodnes věří, žasne senátor
Na otázky čtenáře, který se podepsal jako Valentin Dobrotivý, odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz senátor Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Směrnice o zbraních ztrácí racionalitu, teroristé neútočí legálními zbraněmi
Ke kompromisnímu návrhu evropské směrnice o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Státní zemědělský intervenční fond: České potraviny se prezentují na mezinárodním veletrhu
České potraviny na mezinárodním veletrhu Internationale Grüne Woche 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ekologové: Otevře surovinová politika dveře pro těžbu uranu u Brzkova?
Lidé se mohou veřejně vyjadřovat (proces SEA) k návrhu nové surovinové politiky České republiky, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Svatoanenská nemocnice se podílí na vývoji nové generace kardiostimulátorů
Vývoj nové generace kardiostimulátorů, které se budou přizpůsobovat potřebám těla pacienta – to je cíl nového mezinárodního konsorcia šesti univerzit, dvou firem a Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC). Konsorcium získalo grant 5 mil. EUR (135 mil. Kč) z programu Future & Emerging Technologies (Budoucí a vznikající technologie) evropského programu Horizon 2020. Celý projekt odstartoval včera na schůzce všech řešitelů v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Neziskovky placené z veřejných peněz vůbec nemají existovat. Za naše peníze lžou, že modrá je červená. Ale teď začnou padat jak hrušky, těší se pravicový veterán
ROZHOVOR „Uvidíme melu, ve které to bude padat jak hrušky.“ „Ze zdánlivě mocných se stanou bezmocní.“ Exministr Vlastimil Tlustý načrtl budoucnost Evropy. Ovšem, protože vše zlé je i k něčemu dobré, „vyčistí se řady od těch, kteří nic neumí“. A že si miliardář platí neziskovky, aby vytvářely atmosféru pro jeho byznys? V pořádku, když řeknou, kdo je platí. Jsou to jeho peníze. Neziskové organizace placené z veřejných peněz by ale podle Tlustého vůbec neměly existovat: „Já protestuji. Nechci, aby mi někdo za moje peníze říkal, že modrá je červená. Já mu na to kašlu, ať mě neotravuje, dokonce ať neleze do televize, nemá tam co dělat. Oni nešíří mé dobro, oni šíří jejich dobro a nemají po mě chtít, abych jim to platil.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Když dostávám další a další ránu, říkám si...
Poděkování občanům za přetrvávající podporu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Praha přišla o tři sta šedesát milionů korun
Praha přichází o stovky milionů, které by mohla použít na investice pro své občany. Najímá si právníky a nechává zpracovávat ekonomické analýzy v případě, u kterého prokazatelně ví, že nemůže uspět. Do dnešního dne tak město přišlo o více než 360 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Desítky milionů korun míří na venkov
Opravit chodníky, postavit nové hřiště, zrekonstruovat školu, zmodernizovat zdravotní středisko a další aktivity mohou obce zaplatit z peněz, které ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj vyčlenil na podporu a rozvoj venkova. Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě dnes zahájil příjem žádostí v rámci dvou dotačních programů - Programu obnovy a rozvoje venkova MSK a Programu na podporu přípravy projektové dokumentace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Africké prase v žitě. Odstavený diktátor si žil jako král, teď prostě sbalil desítky milionů a odletěl
Prezident Gambie Yahya Jammeh byl po více než dvaceti letech donucen opustit svůj úřad. Své zhrzení se rozhodl vykompenzovat si luxusními automobily a miliony amerických dolarů, které si odvezl s sebou ze země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Pravidla pro soudní znalce byla naposledy nastavena před více než padesáti lety
Zelenou dostal zákon o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech a zákon o soudních tlumočnících a soudních překladatelích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Fico v Kľaku o široké frontě proti fašismu
Slovenský premiér Robert Fico se o víkendu zúčastnil vzpomínkového shromáždění při příležitosti 72. výročí vypálení obcí Kľak a Ostrý Grúň. Při té příležitosti se Fico také dotkl faktu, že v těchto obcích získal podporu v parlamentních volbách „člověk a strana, kteří se k fašismu otevřeně hlásí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zelení: Praha 6 už jen se strojově čitelnými daty. Doba naskenovaných obrázků je pryč
Výrazný krok k otevřené radnici učinila tento týden městská část Praha 6. Na základě dlouhodobého úsilí Strany zelených vydala pokyn, aby všechny materiály určené k projednání v Radě městské části a v Zastupitelstvu městské části byly předkládány pouze ve strojově čitelném formátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí zahájilo první správní řízení s provozovatelem nelegálního on-line hazardu
Ministerstvo financí na své úřední desce vyvěsilo první oznámení o zahájení správního řízení o zápisu na seznam nepovolených internetových her. Provozovatel stránky oficiálně sídlící na Gibraltaru podle dosavadních zjištění cílí na české hráče navzdory tomu, že nemá základní povolení, které je dle zákona o hazardních hrách k působení v České republice nezbytné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Generál Blaško: Nedělejte ze slušných lidí udavače
Finanční úřady by měly mít pravomoc v rozhodování, komu výjimku udělit a samozřejmě za to nést i odpovědnost. Ne plošně, ale individuálně rozhodovat, kdo může být ze systému EET vyřazen a na jak dlouho, píše generálmajor Hynek Blaško, krajský zastupitel za SPO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Sedmdesát procent firem stále nesplnilo informační povinnost za rok 2015
Informační povinnost za rok 2015 doposud nesplnilo 70 procent tuzemských společností. Základní termín pro vložení finančních výkazů do sbírky listin vypršel koncem července 2016 a nejzazší termín uplynul na konci loňského roku. Nejhorší situace je v Praze a mezi firmami se žádnými nebo nízkými tržbami. Nejméně disciplinované jsou firmy, které podnikají ve velkoobchodu a maloobchodu. Analýzu dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený - Atapana: Žijeme v prolhané době. S internetem hurá k zániku lidstva
Před dávnými a dávnými časy, za devatero horami a devatero řekami jsme žili, kdy ještě slovo něco znamenalo a mnohdy stačilo jen k potvrzení dohod, smluv, jednání. Každý si stál za svým slovem, protože to byla jeho vizitka, s kterou kráčel po celý život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Syřané nám lhali. Protože oni mají jiné vnímání pravdy, řekla česká filmařka
Hostem ve studiu internetové televize DVTV byla dokumentaristka, spisovatelka a scenáristka Šárka Maixnerová. S Danielou Drtinovou diskutovala o rok natáčeném dokumentárním cyklu Ztraceni v Česku. Maixnerová v tomto dokumentu sledovala příběhy čtyř lidí na ekonomickém, sociálním nebo psychickém dně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu za nepravdivé údaje o počtu najetých kilometrů na tachometru
Pokutu 100 tisíc korun uložila Česká obchodní inspekce společnosti AAA AUTO (stěžovatelka) za porušení zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Správního deliktu se měla společnost dopustit tím, že dvakrát uvedla nepravdivé údaje o vlastnostech jí prodávaného vozidla NISSAN Quashqai.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Číňané se roztahují ve strategickém prostoru. Nakope jim Donald J. Trump...?
Donald Trump sice avizoval, že Spojené státy jsou pod jeho vedením ochotny spolupracovat se všemi zeměmi. Jak ovšem píše německý deník Bild, s Čínou to prozatím na žádné utužování přátelských vazeb nevypadá. Naopak se prý možná rýsuje válečný konflikt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Trump se nezklidnil a sluníčkáři si zoufalstvím rvou vlasy. Svět se zdá najednou lepší
Rusové se v Kazachstánu s Íránem a Tureckem dohodly o třístranném mechanismu dodržování příměří v Sýrii, což v překladu znamená, že ty ozbrojené skupiny opozice, které na příměří nepřistoupí a neúčastní se dalších jednání o urovnání, se nebudou mít kam schovat před údery této nové „trojkoalice“ a syrské armády, tudíž budou prostě zničeny. Jedná se o obrovské strategické vítězství Putina a ukazuje se, že nebylo chybou zapojit Rusko do řešení syrského konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Radní schválili doplňkovou kotlíkovou výzvu. Noví zájemci mohou žádosti podávat elektronicky
Žádosti o kotlíkovou dotaci na tepelná čerpadla a kotle na biomasu mohou zájemci podat od 1. března. Dne 24. 1. o tom rozhodli krajští radní, kteří schválili vyhlášení doplňkového dotačního programu ve výši 55 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis Jiřího Šlégra občanům
Vážení spoluobčané, přátelé, kamarádi, sportovci! Obracím se na vás v souvislosti se svojí kandidaturou do Senátu. Nebudu nic předstírat, chci vás požádat o váš hlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Šéf SPD Gabriel pro Evropu dvou rychlostí
Německý vicekancléř, ministr hospodářství a předseda SPD Sigmar Gabriel se v rozhovoru pro deník „Handelsblatt” vyslovil pro Evropu dvou rychlostí, ve které by státy tvořící pilíř unie spolupracovaly v oblasti zahraniční politiky, bezpečnosti, hospodářství a finanční politice. Nepotřebujeme více Evropy, ale jinou Evropu, řekl v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Idioti, póvl, Žena za pultem. Jan Čulík si vzal český národ za příklad toho nejhoršího
Redaktor Britských listů Jan Čulík objevil, proč je mezi Čechy tolik populární současná „postpravdivá“ éra fake news, která se šíří po celém světě a symbolizována je Donaldem Trumpem. Čulík došel k závěru, že Čechům se tak líbí proto, že jim připomíná vlastní minulost. Na rozdíl od jiných jsme totiž prý éru nesmyslů, vysmívání se faktům a pohrdání elitami již zažili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO z USA: Statný černoch, příznivec Trumpa, se postavil protestujícím a totálně je rozsekal. Aktivistka na něj ječela a on...
Internetem koluje krátké video z pochodu za práva žen v Los Angeles, na kterém exceluje černošský příznivec prezidenta Donalda Trumpa. Svojí výřečností a selským rozumem přivádí kolemjdoucí účastníky pochodu za práva žen k nepříčetnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany nasadí elektromobily
Vozový park Ministerstva obrany se rozroste o vozidla s alternativním pohonem. Dva nové elektromobily Nissan eNV200 a Peugeot partner electric poskytli včera zástupcům Ministerstva obrany k testování specialisté projektu Elektromobilita ČEZ. Čtyřměsíční zápůjčka je aktivitou projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lidé zneužívají Emergency ústecké Masarykovy nemocnice, vrchol přišel s koncem roku
Neustálý boj se zneužíváním oddělení urgentního příjmu denně podstupují zdravotníci v Krajské zdravotní, a. s. - Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z. Situace vygradovala v závěru roku, kdy řada praktických lékařů bez náhrady zavřela své ordinace, často s pouhým písemným konstatováním, že pacienty ošetří nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Výzvy pro Donalda Trumpa
Zpoza oceánu přicházejí do Evropy a do České republiky zprávy o tamním politickém dění spíše chaoticky a zejména neúplně. Z těchto zpráv je zřejmé, že nově instalovaný americký prezident D. Trump není vůbec v komfortní situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kašlu na Obamu. Stavíme, vyrábíme, a z amerických surovin, ohlásil Trump. Šéfové byznysu chystají rozvoj továren
O pokračování výstavby sporného ropovodu Keystone XL, který má spojovat naleziště v Kanadě s americkými rafineriemi na břehu Mexického zálivu, rozhodl v úterý exekutivním příkazem americký prezident Donald Trump. Projekt, který kritizují ochránci životního prostředí, předloni zrušil Trumpův předchůdce Barack Obama. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Politické tsunami předvolebních témat v oblasti obrany a bezpečnosti
Zásadní a určující předpoklad pro zvýšení našich schopností v uvedené problematice není skokové zavedení "základní vojenské služby", ale zavedení povinného předmětu „branná výchova“ (příprava obyvatel na krizové situace) do škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Probrali jsme například tristní stav stravovacího zařízení nemocnice
Návštěvou Městského muzea a galerie zahájil hejtman Bohumil Šimek v úterý 24. ledna 2017 pracovní návštěvu Břeclavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila Šetření úvěrových podmínek bank
Šetření úvěrových podmínek bank patří v mnoha zemích ke standardním nástrojům, které umožňují získat centrálním bankám a dalším uživatelům cenné informace o vývoji na bankovním úvěrovém trhu nad rámec údajů z pravidelného reportingu. ČNB toto šetření zavedla v létě 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Autor písně o Schapirovi se vrátil z diskotéky Jana Rejžka: On to tam hrál! Zde je VIDEO Quidova nového díla
Pěvecký glosátor Quido MC představil na svém profilu na Youtube další ze svých písní komentujících aktuální dění. Tentokrát se jmenuje Občanská válka a zpěvák v ní reagoval i na bouřlivé dění kolem jeho předchozího dílka, kterým se loučil s americkým velvyslancem Andrewem Schapirem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Češi, nechcete dělat za 13 tisíc v naší zbrusu nové fabrice? Přivezeme cizince, řekli podnikatelé. A bude to mít dohru
Ostře se opřel do společnosti Mölnlycke Health Care předseda ČMKOS Josef Středula. Na svém facebookovém profilu sdílel článek Karvinského deníku, který upozornil, že nově vzniklý závod této společnosti se potýká s nedostatkem zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Na záchod na benzínce
Když jsem byl chlapec malý, tak metr nad zemí, a rodiče se v pořadníku dočkali vysněného osobního vozu, byl to svátek. Tak se k vozu i cestám přistupovalo. Po oblouznění Kinedrilem vyvolávajícím euforickou nečinnost, se vydávalo na cesty s tím, že na záchod se staví jen u benzínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Žáci navštívili krasobruslařské zákulisí
Moravskoslezský kraj podpořil Mistrovství Evropy v krasobruslení, které odstartuje v Ostravě 25. ledna, částkou 7,5 milionů korun. Kromě řady doprovodných akcí kraj zprostředkoval také nevšední sportovní zážitek žákům základních a středních škol v regionu, které pozval na tréninky krasobruslařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Ekonomika je na tom nejlépe za poslední roky. To nás ale nesmí ukolébat
Investiční pobídky čekají změny. Cílem je více podporovat investice s vysokou přidanou hodnotou, výzkum, vývoj a inovace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Turecko se propadá do chaosu a migrace bude o to silnější, zaznělo na zásadní přednášce v Praze
REPORTÁŽ Posílením pravomocí se dostane turecký prezident Recep Tayyip Erdogan do pozice diktátora. Z Turecka začnou utíkat lidé, mezi prvními intelektuálové. Bude to silnější migrace než ta syrská. Takové předpovědi padly na besedě ohledně budoucích vztahů Turecka s Evropou. Vedle Ivana Gabala hovořili i novináři, kteří se Tureckem dlohodobě zabývají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Skalický (TOP 09): Schválil jsem více peněz na dopravní stavby
Poslanec Jiří Skalický hlasoval pro rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury pro rok 2017. Podpořil tak výrazné navýšení rozpočtu na dopravní stavby v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Trefa do černého? Jen co nastoupil Trump, „sejmuli“ prý vůdce Islámského státu. A chystá se převratný krok
Donald Trump po nástupu do prezidentského úřadu neztrácí čas. Zakročil proti „potratovým“ neziskovkám, zrušil TTIP, omezil Obamacare a navíc plní i svůj slib zničit Islámský stát. Koalice vedená Američany údajně vážně zranila šéfa ISIS al-Bagdádího. Nové osazenstvo Bílého domu navíc na zničení Islámského státu hodlá otevřeně spolupracovat s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Co to? Sobotka tlačí do čela ČSSD nové tváře. Na starého barda už místo nezbyde, židli přesto dostane
ČSSD čeká v březnu sjezd a již nyní je prý více uchazečů než míst ve vedení strany. Jak píší Lidové noviny, sociální demokraté si tedy budou muset zahrát oblíbenou dětskou hru „chodí pešek okolo“. O tom, kdo nakonec na sedm uvolněných židlí usedne, může rozhodnout cokoliv. Třeba i přání předsedy strany Bohuslava Sobotky. Ten již nyní přes své spojence do strany šíří, koho by ve vedení rád viděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Generálmajor Blaško: Vytváření výjimek je cesta do pekel. Nemanipuluje s námi někdo?
Nerad se pletu do věcí, které jdou takzvaně mimo mě, ale nedá mi to a vyjádřím se. Jde o problematiku EET. Nejsem podnikatel, a tudíž nejde o to, zda se zavedením EET souhlasím nebo ne, jen mě straší to české „specifikum“ neustále vytvářet výjimky tu z toho či jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česká televize: Modrá krev. Jak žije mladá generace české šlechty?
Šlechtické tituly byly oficiálně zrušeny se vznikem samostatného Československa. Desítky příslušníků aristokracie, kteří u nás žijí, s nimi ale naštěstí nezmizely. Historie jejich rodů je významnou součástí dějin naší země a jejich majetky patří do pokladnice českého kulturního dědictví. Jak žije současná generace české šlechty, ukáže nový dokumentární cyklus Modrá krev. Poprvé cyklus představí rod Kolowratů, a to ve čtvrtek, 26. února, ve 21.35 hod. na ČT2. Světem českých šlechtických rodů diváky provede hrabě František Kinský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sloužili jste Schapirovi, chystali jste český Majdan. Teď začne povstání. Umělec-profesor mezi čtením knihy Trumpa vypráskal nepřátele a načrtl budoucnost
„Každý z prezidentů USA je vydíratelný, takže si nedělejme iluze a nebuďme ze zvolení Trumpa přehnaně hysteričtí v tom směru, že převrátí svět, ale ani v tom směru, že neudělá vůbec nic z toho, co říkal. Po sto dnech jeho vlády uvidíme, jaká opatření opravdu udělá a co je schopen vůči finančním elitám tlačit,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz režisér a pedagog, profesor Jiří Svoboda. Ten na podzim loňského roku proslul konstatováním, že ,,aféra Brady“ byla pokusem o ,,český Majdan“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Badatel Vodrážka nekompromisně: Prezident Zeman je agresivní a nectí zákony!
Mezi prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) to zase jednou pořádně jiskří. Prezident premiérovi dokonce vytkl, že spáchal ubohost, když odmítl stvrdit Karla Srpa coby člena etické komise pro třetí odboj. Není za tímto sporem ještě něco víc? Před kamerou zazněla ostrá slova na adresu prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Krajští silničáři za uspořené peníze koupili nové radlice
Krajská Správa a údržba silnic Pardubického kraje rozšířila svůj vozový park. Nakoupila dvě nákladní vozidla, která v současném počasí posílí zimní údržbu. Prostředky na jejich pořízení silničáři získali díky dobrému hospodaření v loňském roce, kdy z provozních prostředků uspořili přes deset milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mou prací je umlčovat bělochy. Teď musíte poslouchat ten zoufalý křik menšin. Nová krev amerických Demokratů se rozjela tak, že i spolustraníci jen koukali
Američtí demokraté se chtějí co nejdříve vzpamatovat z porážky své prezidentské kandidátky Hillary Clintonové a znovu začít vítězit. Rokování demokratů ve Washingtonu však ukázalo, že pánové a dámy možná zvolí poněkud klikatou cestu k vítězství. Členka strany Sally Boynton Brownová své kolegy v hlavním městě USA pravděpodobně velmi zaskočila, když bez obalu prohlašovala, že hodlá umlčovat bělochy žijící v USA, aby více vynikl hlas menšin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pět let natvrdo a skoro dva miliony pokuty. Tak chce žalobce potrestat Ivo Rittiga
Státní zástupce Adam Borgula požaduje pro lobbistu Iva Rittiga pět let vězení a peněžitý trest zhruba 1,7 milionu korun v souvislosti s tunelováním petrochemické firmy Oleo Chemical. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Největší problémy české ekonomiky a jejich řešení
Současný problém s nedostatkem kvalitních a odborně zdatných zaměstnanců v článku neřeším. Vrátím se k němu později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zápisky z inaugurace: Analytik z Klausova institutu líčí, co zažil ve Washingtonu
Se svými zážitky z inaugurace amerického prezidenta Donalda Trumpa se na webu Klaus.cz svěřil Petr Macinka z Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vymytá generace s červenými kartami. Ideální užiteční idioti, soudí bývalý diplomat od Okamury
Bývalý český diplomat Jiří Kobza (SPD) si na svém facebookovém profilu rýpl do mladé generace, kterou považuje za vymytou, ztracenou, bez vlastního názoru i bez kritického myšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ubližujete uprchlíkům, řeknu to světu, hrozí nám neziskovkář Rozumek. A Andrej Babiš, Křeček, Tejc a jiní mu teď řekli, co si o něm myslí
ANKETA „Náš azylový zákon považuji za málo přísný, a navrhl jsem proto konkrétní změny,“ říká v anketě ParlamentníchListů.cz předseda sněmovního ústavněprávního výboru Jeroným Tejc (ČSSD) v reakci na slova o tom, že český azylový systém má za cíl žadatele odstrašit. Vicepremiér Andrej Babiš si však myslí, že uprchlíci k nám nechtějí a že firmy potřebují pracovníky hlavně z Ukrajiny. „Už měsíce na ně zoufale čekají desítky českých firem, ale ministerstvo zahraničí a vnitra blokují jejich přísun. Na konzulátech čekají lidé mnohdy měsíce na schůzku a žádost o pobyt je jim znemožňována,“ zdůraznil ministr financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hitler už je tady zas. Zatím naštěstí jen v nové hře Divadla Na Jezerce
První novinkou roku 2017 bude v pražském Divadle Na Jezerce adaptace hry podle stejnojmenného bestseleruTimura Vermese „Už je tady zas!“. Hra si brilantně pohrává s představou, co by bylo, kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale třeba jen usnul. A co kdyby se probudil v současnosti? A právě tak v reálném čase jednoho dne procitne v parku na lavičce Adolf Hitler – pochopitelně za zvýšeného zájmu všech kolemjdoucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Faltýnek opouští orgány Agrofertu. Prý kvůli odchodu Babiše
Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek odešel z vedení Agrofertu. Dnes to řekl serveru Lidovky.cz. Své rozhodnutí spojuje s tím, že se předseda ANO a majitel Agrofertu Andrej Babiš holdingu chystá zbavit kvůli zákonu o střetu zájmů. Podle informací ve veřejném rejstříku byl Faltýnek ještě v prosinci potvrzen v představenstvu holdingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zajímavý vývoj u francouzských socialistů
Francouzští socialisté o tomto víkendu pořádali primární volby, ve kterých vybírali kandidáta pro dubnové volby prezidenta Francouzské republiky. Z někdejšího favorita prezidentských voleb, socialistické strany, se v těchto volbách stává outsider a je otázka, zda se kandidát socialistů vůbec může propracovat do druhého kola prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Na Kyčerce mohou změřit síly nejmenší lyžaři!
Ski areál SYNOT Kyčerka láká veřejnost na další atraktivní program. Aktuálně to jsou překážky pro snowboardisty, jehněčí hody a pohárový závod pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Současné modré zóny? Pohroma pro obyvatele Prahy
Na dnešní tiskové konferenci představil první náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) výsledky fungování nových modrých zón v částech Prahy 5, 6 a 8. Celkové náklady přesáhly 130 mil. Kč a na pokutách od řidičů vybral Magistrát okolo 1,2 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lípa v areálu nemocnice přinesla dar dětskému oddělení
Stoletá lípa malolistá, která stojí na nádvoří písecké nemocnice a patří mezi nejkrásnější a nejstarší stromy v nemocničním areálu, přinesla dar dětským pacientům. Deset tisíc korun, které za fotografii lípy získal zaměstnanec nemocnice Lukáš Tryml, poslouží k nákupu monitorů dechu na novorozenecké oddělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Nominace do vedení ČSSD na sjezd
V minulosti bývalo tu a tam zvykem v rámci ČSSD na krajských konferencích, že se i kandidáti do vedení strany k volbě na sjezdu volili tajnou volbou. Dnes probíhají tyto volby veřejnou volbou, takže výsledek nakonec o reálné podpoře jednotlivých kandidátů na předsedu a místopředsedy nevypovídá vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Klíčovou prioritou ve věci brexitu je hájit práva českých občanů a firem
Premiér Sobotka bude jednat s předsedy parlamentních stran o postupu ČR ve věci brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Sociální služby jsou oblast, kde selhal trh. Nemohou být působištěm podnikatelských subjektů
Rozdělení dotací na vyrovnávací platby v sociálních službách pro rok 2017 schválila na své včerejším zasedání rada kraje. Rozdělila tak větší část státní dotace, kterou kraj obdržel na financování sociálních služeb. Dotace, kterou kraji poskytlo Ministerstvo práce a sociálních věcí činila pro letošní rok 486 milionů korun, rozděleno z ní bylo asi 420 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková varuje: Rusové nás úplně převezli
Nad mírovými rozhovory o urovnání syrského konfliktu, které proběhly v kazašské metropoli Astaně tento týden, se ve svém článku „Rusko v Sýrii převezlo Západ“ na blogu Aktuálně.cz zamýšlí bývalá ministryně Džamila Stehlíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO To se zase nebude líbit na Kavčích horách ani Jakubu Jandovi. Slavný profesor s úsměvem o Chovancově „úřadu pravdy“ i o ČT
Jeden z nejrenomovanějších českých teoretiků médií, profesor Jan Jirák, odpovídal webu Ceskamedia.cz v rozhovoru týkajícím se novinek v současném mediálním světě. Zejména snah hledat pravdu a bojovat s dezinformacemi. Profesor Jirák má z takových pokusů velký strach, hrozí podle něj nenávratným poškozením naší svobodné společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Důvěra podnikatelů v ekonomiku se téměř nezměnila, spotřebitelé vstoupili do nového roku optimisticky
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v lednu téměř nezměnila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti prosinci velmi mírně vzrostl o 0,1 bodu na hodnotu 99,2. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně velmi mírně snížil o 0,1 bodu na hodnotu 97,0, naopak indikátor důvěry spotřebitelů se zvýšil o 1,3 bodu na hodnotu 110,0. Ve srovnání s lednem 2016 jsou souhrnný indikátor důvěry a indikátor důvěry podnikatelů vyšší, zatímco indikátor důvěry spotřebitelů zůstává na stejné úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek a Steinmeier si připomenou česko-německou deklaraci
V Berlíně se dnes sejdou šéfové diplomacií Česka a Německa, Lubomír Zaorálek a Frank-Walter Steinmeier, aby si společně připomněli 20. výročí podpisu česko-německé deklarace. Vedle minulosti se oba ministři budou věnovat také aktuálním evropským otázkám nebo konfliktům v Sýrii a na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zákon o střetu zájmů vstupuje v platnost
Ve Sbírce zákonů dnes vychází novela zákona o střetu zájmů, který tím vstupuje v platnost. Část zákona, která postihuje podnikání vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO), nabude účinnosti po 15 dnech. Pokud se Babiš do té doby nezbaví svých firem, přijdou tyto podniky o šanci ucházet se o státní dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek podepsal dohodu s Evropským investičním fondem pro podporu investic do českých start-upů
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek podepsal dohodu s Evropským investičním fondem (EIF) o zřízení fondu rizikového kapitálu. Dohoda zajistí implementaci první části prostředků programu Rizikový kapitál OP PIK, zaměřeného na podporu investic do českých start-upů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Český dělník je líné hovado a prase nevalné hodnoty?
Ano přesně tak, jak je uvedené v nadpisu, se dívá většina zaměstnavatelů na své zaměstnance. Se vší vážností však tvrdím, že zcela neoprávněně!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): I nadále budu hájit české zájmy v Bruselu
Pavel Svoboda ve funkci předsedy právního výboru EP potvrzen i na druhé období do roku 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Povinná vojna patří minulosti
Nápad na znovuzavedení povinné vojenské služby, za které usilovně horuje lidovecký hejtman Jiří Čunek, považuji za neuvážený výkřik do tmy. O to víc je překvapující, že o jeho zařazení do svého programu uvažují třeba Starostové a nezávislí nebo Lidovci. Obnovení povinné vojenské služby by v dnešní realitě byl pouze a jen nesmírně nákladný krok špatným směrem, navíc s minimálním přínosem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
S Brexitem ještě může zamíchat Trump, shodli se političtí hosté v ČT
Britský Nejvyšší soud zpomalil Brexit. Prohlásil, že ostrovní království nesmí spustit odchod z EU dřív, než to posvětí britský parlament. Není to krok proti vůli britských voličů, kteří v referendu řekli, že chtějí z EU pryč? V úterních Událostech, komentářích České televize o tom promluvil nejen prorektor Univerzity Karlovy historik Martin Kovář. Posléze došlo na Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Jak ČSSD prodávala a nakupovala OKD
Rok 2004. Patnáct let po listopadových událostech roku 1989. Právě k tomuto výročí se rozhodla tehdejší vláda vedená ČSSD v koalici s KDU-ČSL a Unií svobody prodat svůj 46 procentní podíl ve společnosti OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Povinná vojna se už nesmí nikdy vrátit
Naše svoboda se pod tlakem mocichtivých politiků denně zmenšuje. A zbývá toho jen málo, co nepodléhá všemocné ruce státu. Teď si však několik politiků vymyslelo něco, co nás k absolutní nesvobodě posune o notný kus dopředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Koalice dnes probere přídavky na děti nebo stavební zákon
Koalice se dnes odpoledne vrátí k návrhu ČSSD na zvýšení přídavků na děti nebo záměru ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) vytvořit fond na podporu zpracovávání dřeva v Česku. Špičky vládních stran se budou na koaliční radě bavit i o návrhu, aby stát pomohl krajům s placením řidičů hromadné dopravy. O tomto tématu bude dnes jednat Rada Asociace krajů v Čeladné na Frýdecko-Místecku s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Německá nálada ve světle brexitu lehce slábne
Německá podnikatelská nálada Ifo lehce zvolnila - index Ifo na začátku nového roku poklesl z tříletých maxim na úroveň 109,8 bodu. Zatímco hodnocení stávající situace podniků se vylepšovalo a zdolalo nová pětiletá maxima (116,9 bodu), zhoršení zaznamenala především očekávání podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Tři dny prezidenství a Trump už první slib splnil
Trump včera podepsal příkaz, kterým stahuje Spojené státy ze smlouvy o transpacifickém partnerství (TPP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Pane Babiši, všici nekradnů aneb co mně vadí na EET
Možná to bude znít z úst mě coby člena ODS a radního pro školství na Praze 4 překvapivě, ale za největší problém nepovažuji samotné zavedení EET. Děsivá je ale složitost administrace a celý ten moloch, co se kolem něj vytvořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Poselství EU Dálnému východu
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist