Oficiální zpravodajská média

Ministr Chvojka nahlédl do účetnictví vládní neziskovky HateFree a má prý řadu otázek. Dienstbier tvrdí, že o ničem nevěděl
Iniciativa HateFree Culture působí pod patronací Úřadu vlády. Jejím cílem bylo bránit šíření nenávisti. Získala k tomu desítky milionů korun. Otázkou ovšem je, jak byly tyto peníze využity. Současný ministr pro lidská práva Jan Chvojka si to chce pořádně prověřit. Jeho předchůdce ve funkci Jiří Dienstbier tvrdí, že o možném pochybném využití finančních prostředků nic nevěděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Historik Hamerský: Zrušte koncert Tomáše Ortela
Výzva ke zrušení jaroměřského koncertu Tomáše Ortela:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman se Srpem jen provokuje, říká historik. Spolupráce s StB je podle něj zřejmá
Historik Petr Blažek, jenž v březnu zasedne do Etické komise, se vyjádřil k nominaci Karla Srpa Milošem Zemanem. Tu nechce kontrasignovat premiér Bohuslav Sobotka, čímž rozdmýchal spor s hlavou státu. Podle Blažka však Zeman jen provokuje. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hrozí, že islamisté zopakují Leninovu revoluci z roku 1917. Jaroslav Bašta rozebírá, jak se jim to povede
K pochodu za práva žen, který se uskutečnil v minulém týdnu v reakci na zvolení prezidenta USA Donalda Trumpa, se ve svém komentáři pro PrvníZprávy.cz vyjádřil diplomat Jaroslav Bašta. Při psaní jej podle jeho slov napadla i parafráze na název jedné Leninovy knihy – „islamismus jako nejvyšší stadium feminismu?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka zarputile rozděluje ČSSD. A ti paraziti kolem něj, Dienstbier, Šabatová...
Projev Davida Slepičky na krajské konferenci ČSSD 28.1.2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sudeťáci, restituce, komunista Filip a Herman. Víc netřeba dodávat, bylo to drsné. Moravec měl co dělat, aby se vůbec rozloučil s diváky
V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize se spolu utkali ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) a šéf komunistů Vojtěch Filip. Herman hned na úvod doporučil, že bychom z Česka neměli pouštět lidi, kteří nemají dobrý osobní profil, aby nám nedělali ostudu. Filip doplnil, že nám ostudu dělají korupční kauzy jako tunel Blanka, Opencard, OKD, ale odsouzených lidí tu máme velmi málo. Došlo i na tvrdou slovní bitku o církevní restituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zákon o referendu bude, je to naše priorita, slibovala vláda. Nakonec máme smůlu, nic nebude
Zákon o obecném referendu. Měl být prioritou této vlády, jež jej měla dokonce i ve svém programovém prohlášení, nyní je však patrné, že jej do voleb již koalice nestihne protlačit sněmovnou. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Daněk (SPO): Všechny neziskovky k čertu! Proč máme dvojí úřady? Sociálka je tu proč?
Jak a proč může neziskovka zneužívat nezletilou ke kauzám viz zdravotní škola Ruská a proti její ředitelce p. PhDr. Ivanka Kohoutová, Ph. D. je to ostuda a jestli státní peníze investované do neziskovek jsou zneužity tímto způsobem, tak jim nepatří!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Putin a Lavrov slibují podporu prezidentu Trumpovi
Jako dobrý diplomat, kterým se ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov cítí být, poblahopřál svému odcházejícímu americkému protějšku Johnu Kerrymu hodně štěstí do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Knihkupec bez vzdělání, lev, který nepokouše, opatrný sedlák. Přehled německého politického panoptika, který vám objasní, proč to nejspíš zase vyhraje Merkelová
ROZHOVOR Pokrytectví hlavních politických stran v Německu trvá a žádná z nich si s vidinou blížících se voleb netroufne říct, že otevření hranic na podzim 2015 byla chyba. Matematik Marian Kechlibar, který se na situaci u našich západních sousedů zaměřuje a na svém blogu Kechlibar.net o ní často publikuje, upozorňuje, že pokud by se kancléřem stal kandidát SPD Martin Schulz, odstředivé síly v Evropské unii by se dále posílily. Varovně mluví o možné levicové koalici, jejíž vznik v Berlíně znamená, že z hlavního města nebude možné deportovat žádného ilegála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Vlastenci přemítají, kdo na Hrad
Monarchistická havlistická privilegia lákají jen nezralé osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Penis vrací úder. K čemu je na světě režisér Klusák? Odpověď je žalovatelná. Sexuolog Uzel dodává konkrétní smutné příklady, jak to dopadne, když někde začnou vládnout feministky
ROZHOVOR Jen hlupáka mohou pohoršit slova Jiřího Žáčka z básničky o mamince. Tvrdí to lékař Radim Uzel, podle něhož se maminka režiséra Víta Klusáka, který to celé rozvířil, nejspíš stydí. Sexuolog vtipkuje na účet Zelených kvůli termínu „nemuž“ a dodává, že slovo „seminář“ připomínající semeno by mohlo být nahrazeno termínem „ovulář“. K protestům žen proti zvolení Donalda Trumpa prezidentem podotýká, že by bylo zajímavější, kdyby byla zvolena prezidentka a byl uspořádán průvod „Penis vrací úder“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Chour (Svobodní): Vraťme politice její vážnost
Přál bych si Českou republiku bez korupce a klientelismu, s nízkými daněmi, minimem regulací a s politiky, kteří politice vrátí její vážnost. Současná politická garnitura nehájí zájmy občanů. Namísto toho probíhá boj o korýtka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miloši, tak ty si na mě nepamatuješ? Zapřený David Rath připomíná prezidentu Zemanovi, co všechno spolu zažili
Bývalý poslanec a středočeský hejtman David Rath napsal prostřednictvím svého blogu na serveru Aktuálně.cz dopis prezidentu Miloši Zemanovi. Reaguje tak na jeho slova, v nichž hlava státu popřela, že by byla kdy Rathovým kamarádem. Rath se v této souvislosti obává o prezidentovo zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Procházková (Blok proti islamizaci): Pane Kubero, proč říkáte něco, co svými skutky naprosto popíráte?
Kubera k soudu s muslimskou studentkou: Začíná to tímto, pak bude chtít, aby jí vařili jinou stravu! Tohle v některých zemích nakloněných uprchlíkům také už bylo".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za elektronickou evidenci činnosti úředníků
Platíme je všechny ze svých daní? Ano. Proto musíme mít přehled o tom, kdo co kdy podepsal, kdo co kdy kde schválil, o jakých částkách kdo kdy kde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Od Babiše se prý odvrací i jeho věrný protikorupční spojenec. Chucpe, oligarchizace, pustil se do něj zostra
Chucpe. Tak nazval situaci kolem současného ministra financí Andreje Babiše (ANO) předseda Transparency International David Ondráčka. Babiš totiž čelí podezření, že nakoupil dluhopisy Agrofertu, aniž na ně měl dostatek financí. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Státní podniky a příspěvkové organizace ministerstva obrany podporují Jedličkův ústav Remobilem
Celkem čtrnáct státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany se připojilo k projektu Remobil pořádaného ve prospěch Jedličkova ústavu a škol pod heslem „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jak to vypadá s námluvami STAN a lidovců? Hovoří vlivný hejtman
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Dost daleko pokročily námluvy mezi Starosty a nezávislými a KDU-ČSL o jejich společné kandidatuře do sněmovních voleb. Více o nich prozradil ParlamentnimListům.cz v Půlnočním rozhovoru bývalý předseda STAN a hejtman Libereckého kraje Martin Půta. "Spolupráce může fungovat jedině v případě, že to bude pro obě strany výhodné. Členská základna KDU-ČSL i STANu si musí říci, jestli tahle cesta je pro ně přijatelná. Ten formát nemůže ale být, že by Starostové byli na kandidátkách KDU-ČSL. To by byl stejný formát jako s TOP 09. Což by mi přišlo jako zvláštní pokud bychom z formátu, se kterým jsme nebyli spokojeni, odešli do podobného s někým jiným," konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Hatefree, money fuč
Na program nazvaný Hatefree (Bez nenávisti), který měl zabránit šíření nenávisti, poslal Jiří Dienstbier (ČSSD) ještě jako ministr pro lidská práva, 40 milionů korun. Program je financován z dvaceti procent ze státního rozpočtu, zbylých osmdesát procent pak z fondu Evropského hospodářského prostoru a Norských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lidovci s Gazdíkem, to bude síla jako bejk, zasnil se v rádiu ministr Jurečka. Došlo třeba i na smradlavé trenýrky
Luboš Xaver Veselý přivítal v nedělním Press klubu na Frekvenci 1 ministra zemědělství a prvního místopředsedu KDU-ČSL Mariana Jurečku. Moderátor zahájil parafrází ze slavného díla o vojáku Švejkovi. A Jurečka spustil. Zmínil třeba „smradlavé trenýrky“, které si lidé musejí vyměňovat. Došlo i na „sílu jako kráva“, kterou lidovci mohou vyvinout společně se Starosty a nezávislými Petra Gazdíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodne o snížení doplatků na léky pro děti a seniory
Vláda na pondělním jednání rozhodne o návrhu na snížení limitu pro doplatky na léky u dětí a seniorů. Ministerstvo zdravotnictví v novele zákona o veřejném zdravotním pojištění navrhuje, aby se roční limit pro děti do 18 let a seniory od 65 let snížil ze 2 500 na 1 000 korun, u důchodců od 70 let dokonce na 500 korun. Při překročení tohoto limitu pojišťovny vracejí pojištěncům peníze, které za léky zaplatí navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Nechci mít ve vládě člověka, který jde proti své zemi
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Šíření náboženství je zločin?
Mladí vlastenci a Blok proti islamizaci protestují proti rozhodnutí súdánského soudu, který odsoudil občana České republiky Petra Jaška na 20 let do vězení za to, že natáčel dokument o perzekuci křesťanů místní islámskou vládou. Dále chtěl předat šek rodině chlapce, jenž utrpěl těžké popáleniny při protivládních demonstracích a na základě toho byl odsouzen na 20 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Podivné úmrtí Rusa, namočeného do Trumpovy aféry. Britský protitrumpovský deník šíří další senzaci
Server britského deníku Telegraph přináší zprávu o podivném úmrtí jednoho ruského občana. Není to totiž ledajaký občan. Podle všeho jde o bývalého agenta KGB, jenž měl k dispozici materiály kompromitující nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Expert Mark Galeotti působící také na Univerzitě Karlově v Praze však závěry deníku zpochybnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Asijské bistro v Kyjově se může dočkat pokut v desítkách milionů, říkají veterináři
Dne 12. ledna 2017 provedly úřední veterinární lékařky Státní veterinární správy kontrolu v asijském bistru Panda v Kyjově. Během kontroly nalezly mražené kuřecí a kachní maso bez označení a v poškozených a roztrhaných sáčcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): Trump je nadějí nejen pro Ameriku
Uběhlo jen několik dnů od jeho inaugurace a nový americký prezident Donald Trump se rázně chopil své funkce. Dekrety, které za tu dobu podepsal, zcela jednoznačně naznačují výraznou změnu kurzu ve Spojených státech amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Laboratorní výsledky potvrdily výskyt ptačí chřipky v dalším malochovu
Vysocepatogenní aviární influenza v ČR; aktuální informace ke dni 29.1.2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Přístup Ministerstva vnitra k dlouhodobé koncepci rozvoje celní správy je dle rezortu financí nekorektní
Ministerstvo financí vyjadřuje politování nad nízkou úrovní profesionality zaměstnanců Ministerstva vnitra, kteří společně se zástupci dalších rezortů měli v rámci pracovní skupiny zřízené na základě požadavku Koaliční rady odborně posoudit a zhodnotit aspekty návrhu na rozšíření kompetencí CS v oblasti trestního řízení. Považujeme za nepřijatelné, aby před ukončením fungování této společné skupiny zároveň Ministerstvo vnitra vydávalo tisková sdělení, která autoritativně návrh odsuzují. Zvlášť politováníhodná je skutečnost, že k tomu využívá zcela nekonkrétní a nepodložené argumenty, přičemž jejich případné doložení a obhájení mělo být právě předmětem práce v rámci této skupiny. Zároveň se ohrazujeme proti jednostrannému a účelovému publikování nepřipomínkovaných zápisů z jednání, které Ministerstvo vnitra, bez toho, aby oslovilo zbývající partnery v rámci skupiny, zveřejnilo na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Venhauer (SPR-RSČ): Rovnost před zákonem a exekutoři
Otcem současné prezidentky Exekutorské komory Pavly Fučíkové je milionový dlužník a pravomocně odsouzený podvodník Pavel Chalupa. Za činy svých rodinných příslušníků sice neneseme odpovědnost, v tomto případě jsou ale na místě pochyby. Exekutoři totiž v případě Chalupy nikdy žádný majetek nezajistili. Dluhy přitom narostly nejméně na dvacet milionů. (Reportéři ČT)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lítačka, to je česky průjem, posmíval se Krnáčové její předchůdce Hudeček. A Moravec si přisadil...
Dva bývalí primátoři a současná první dáma Prahy. Bohuslav Svoboda (ODS), Tomáš Hudeček (nestr.) a Adriana Krnáčová (ANO) se sešli v Otázkách Václava Moravce na ČT24. Hovořili o aktuálních otázkách, které Prahu trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bradáčová vysvětlovala, proč se u nás zhoršilo vnímání korupce. Soudy se s úplatkáři prý příliš pářou
Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se domnívá, že přeplněným věznicím by ulevily častější peněžité tresty. Uvedla to v rozhovoru pro deník Právo, kde se mimo jiné také svěřila se svými obavami ze stále hrozícího odlivu policistů po reorganizaci policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Oddělování národů zdmi nikdy nefungovalo. Zodpovědný politik řeší příčinu
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dětská neuroložka Dernerová vyhrála v opakovaných senátních volbách na Mostecku. Už podruhé
Volby doprovázela nízká účast, k urnám během pátku a soboty přišlo 12 procent voličů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.1.2017 v 12:36, zobrazit podobné
Oborová zdravotní pojišťovna ušetří podnikatelům dva roky práce
Podnikatelé, OSVČ pojištění u Oborové zdravotní pojišťovny ušetří během letošního kolečka daňových přiznání dva roky práce. Přes dvacet tisíc podnikatelů, kteří jsou klienty OZP, totiž využívá možnost podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2016 elektronicky v rámci systému Vitakarta online. Odpadne jim tak administrativní zátěž, kterou by jinak museli podstoupit s papírovým hlášením. V součtu ušetří přes dva roky práce, které místo toho můžou věnovat rozvoji svého podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vysvlékl jsem se do slipů, ale pindíka už vám ukazovat nebudu. Babiš se na Primě rozčílil, takže došlo i na slovenštinu
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a poslanec TOP 09 Martin Plíšek se utkali v pořadu Partie TV Prima. Tématy byly především elektronická evidence tržeb či ceny mobilních operátorů. A samozřejmě nechybělo ani téma Lex Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Jste veliké a důležité uskupení
Ministr obrany Martin Stropnický včera zavítal do Staré Boleslavi, kde sídlí Agentura logistiky. Zde jej přivítal ředitel brigádní generál Jaroslav Trakal, který ministra seznámil s historií, strukturou a úkoly agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Vzpomínka na oběti německého vraždění Židů a osvobození Auschwitz
V německém koncentračním a vyhlazovacím táboře Auschwitz –Birkenau se včera uskutečnila vzpomínková slavnost u příležitosti 72. výročí osvobození tábora Rudou armádou. Právě tento den je celosvětově vzpomínán jako Mezinárodní den památky obětí holokaustu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trump se řítí dál: Úředníkům zakázal doživotně lobbing, armádě dal třicet dní na plán úplné likvidace IS
Činitelé administrativy nově zvoleného republikánského prezidenta USA Donalda Trumpa nebudou smět po svém odchodu z úřadu provozovat lobbistickou činnost. Během třiceti dnů mu pak má vedení armády předložit plán na porážku Islámského státu. Tak zní nová nařízení americké hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: V pondělí se koná třetí velká konference o evidenci tržeb pro podnikatele
V pondělí 30. ledna 2017 se v Clarion Congress Hotelu v Praze – Vysočanech uskuteční v rámci Retail Summitu v pořadí již třetí velká konference o evidenci tržeb pro podnikatele z velko- a maloobchodu. Rádi bychom Vás pozvali na tuto akci, kterou Ministerstvo financí pořádá ve spolupráci se Svazem obchdou a cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa objevila neoznačené zmrazené drůbeží a vepřové maso
Veterinární inspektoři SVS zjistili v restauraci Peking v Praze 4 při běžné kontrole skladování 800 kg neoznačeného zmrazeného drůbežího a vepřového masa, u něhož nebyl doložen původ. Maso bylo balené v igelitových sáčcích a uložené v mrazícím boxu v zázemí restaurace. Dále bylo zjištěno skladování 12 ks chlazených kachen rovněž neznámého původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pamatujete řeckého ministra Varufakise, co stíral Merkelovou? Teď se pustil do Trumpa, nevyřeší prý vůbec nic
Řecký ekonom a ministr financí ve vládě Alexise Tsiprase Janis Varufakis se ve svém komentáři pro server The Guardian strefil do nově zvoleného republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Překlad komentáře přinesl server Deník Referendum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sedláček (SPR-RSČ): Samozřejmá je kandidatura ve všech volebních krajích
Zpráva ze zasedání vedení Sdružení pro republiku – Republikánské strany Českoslo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na půdě Senátu se uskuteční regionální kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele
Na půdě Senátu se uskuteční regionální kolo dalšího ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR – Zlatý Ámos, a to ve středu 1. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství vyhlásilo výběrové řízení na učitele pro Evropské školy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výběrové řízení na pozice učitele/učitelky předmětů výtvarná výchova v cizím jazyce a český jazyk a literatura v české sekci sekundárního cyklu Evropské školy Brusel III a učitele/učitelky v české sekci primárního cyklu Evropské školy Lucemburk II. Nástup na obě pozice je 1. září 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Konvička: Paradox soudobého feminismu
Tak trochu na pozadí velkých "dějinných" událostí nám v Česku oživila debata o feminismu, mužích bez testosteronu, falešné vědě jménem "gender studies" a podobně. Mám k tomu všemu, věřím, co říct. Pro začátek však recykluji blog z i-dnesu,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Fake news, nové technologie a lidská práva
Není pochyby, že jsme svědky narůstající sebestřednosti, agresivnosti a podobných jevů, jejichž následkem je úpadek komunikačních schopností člověka, vícerozměrná nespokojenost a růst napětí mezi legálností a legitimností. Do těchto kategorií patří mimo jiné fake news a lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Uprchlíci se vítají, to je základ demokracie, školil Hollande po telefonu Trumpa. A své mu řekli i další politici
45. prezident USA Donald Trump absolvoval další rozhovory se zahraničními politiky. Po rozhovorech s britskou premiérkou přímo v Bílém domě telefonicky hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Francoisem Hollandem. Oba evropští politici Trumpovi sdělili, že bojovat proti terorismu je jistě správné, ale zakazovat Arabům vstup do USA ani náhodou není správnou cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSA zatím kvůli nařízení Trumpa žádné požadavky neobdržely
České aerolinie (ČSA) zatím neobdržely od svého amerického partnera, společnosti Delta Airlines, žádné informace ani požadavky v souvislosti s aktuálním nařízením nového amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně zákazu vstupu některých národností do USA. ČTK to dnes řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík. ČSA pravidelné spoje do Spojených států neprovozují, nutný je přestup v jiném evropském městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tomuto se říká revoluce. Co nešlo desetiletí, udělá Trump za pár hodin. Sociolog vysvětluje, proč poslední týden celý svět jen zírá
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl patřil k dlouhodobým a ostrým kritikům liberálně levicových „elit“ postupně čím dál více ovládajících západní svět. Nástup Donalda Trumpa vnímá jako skutečnou revoluci, absolutní změnu uvažování, jakou USA neviděly od občanské války v devatenáctém století. Nejlepším důkazem je prý konsternovaný šok všech médií z prezidentova inauguračního projevu, který byl pro Washington z úplně jiného světa, než na jaký tam byli doposud zvyklí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Našla se technologie, která ušetří pacienty evakuace
Dobrá zpráva z IKEM! Evakuace pacientů nebude nutná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Estonsko je přítelem Izraele, sbližuje je společný osud
„Vrátit se zpátky do Ruska, to je jako vrátit se zpátky do koncentráku,“ prohlásil můj přítel z Tallinu Eston Koheri. Úspěšný rozvoj vlastní země a obavy ze silného souseda spojují nejmenší pobaltskou republiku a židovský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Súdán poslal Čecha Jaška na 20 let do vězení, ČR to znepokojilo
Súdánský soud dnes poslal na 20 let do vězení českého občana Petra Jaška. Uznal ho vinným ve všech bodech obžaloby včetně špionáže, sdělilo ČTK Ministerstvo zahraničí ČR. Česká diplomacie je rozsudkem znepokojena a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek považuje za prioritu zajistit Jaškovo propuštění a jeho návrat do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Trump na Den památky holocaustu vyzýval k lásce a toleranci. Ale médiím se stejně nezavděčil, podívejte se, co si našla
27. ledna 1945 Rudá armáda osvobodila koncentrační tábor Osvětim. Právě proto si svět připomíná 27. leden jako Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Připomněl si ho také nový prezident USA Donald Trump. Analytik Tomáš Haas se však podíval do levicově laděných zahraničních novin a nestačil se divit. Trumpovo prohlášení na památku obětí holocaustu využila prý média k dalšímu útoku na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Společné vzdělávání šité až příliš horkou jehlou? Nebo neochota měnit rutinu a stereotypy?
Na portálu idnes.cz byl 24. 1. 2017 zveřejněn text o stavu zavádění společného vzdělávání na Karlovarsku pod názvem Školy čelí zmatkům kvůli inkluzi. Je šitá horkou jehlou, míní pedagogové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Postillon hlásí - Mexiko začíná na hranicích s USA hloubit tunely
Co se to na hranicích Mexiko–USA děje? Z médií se dozvídáme, že před několika dny začali stavební dělníci z pověření mexické vlády na několika místech podle hranice s USA hloubit obrovské tunely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kraje budou usilovat o víc peněz na opravu silnic a kompenzaci výdajů na zvýšení platů řidičů. Finance by totiž chyběly jinde
Dvě miliardy ze státního rozpočtu pro kraje a dalších cca 91 milionů korun pro hlavní město Praha. Tolik peněz by mohlo jít z rozpočtových rezerv v gesci Ministerstva dopravy, tedy ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), na opravu silnic II. a III. třídy ve správě krajů. Na jednání s Radou Asociace krajů ČR v Čeladné v Moravskoslezském kraji to řekl ministr dopravy Dan Ťok. Návrh chce v brzké době předložit vládě. V minulosti však kraje z národních zdrojů dostávaly více peněz, budou tedy usilovat o zvýšení dané částky. Stejně tak hejtmani požadují kompenzovat alespoň část výdajů, které souvisejí se zvýšením platů řidičů autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Robert Lee, Wittgenstein a intelektuálská nadřazenost
Dne 19. ledna uplynulo 210 let od narození velitele armád jižanské konfederace Roberta E. Lee. Někteří jej budou připomínat jako prototyp buržoazního ušlechtilého mužného gentlemana. Pro jiné je Robert Lee jen odporný rasista. A dost možná, že v řadě případů bylo výročí podnětem k akci za přejmenování jednoho z těch stovek náměstí a ulic, které dosud nesou Leeho jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kmoníček: Pro odpůrce Trumpa volby zjevně neskončily. Bude to jako u nás
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, jenž se má stát v blízké době ambasadorem v USA, se v rozhovoru pro Týden vyjádřil k prezidentu Států Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci by mohli schvalovat zavedení otcovské dovolené
Poslanci by mohli příští týden schvalovat zavedení otcovské dovolené a vyšší příspěvky zaměstnavatelům na platy lidí se zdravotním postižením. Měli by hlasovat o zmírnění požadavků na vzdělání referentů, aby mohli být přijati do státní služby. Sněmovna bude opětovně rozhodovat o předlohách o změnách ve vzdělávání lékařů a o omezení zpětného vývozu léků, které poslancům vrátili senátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jak se střídaly vlády? Vláda Bohuslava Sobotky je třetí nejdéle sloužící
Koaliční vláda ČSSD, Ano a KDU-ČSL, kterou vede premiér Bohuslav Sobotka, dosáhla dnes tří let, po které spravuje Českou republiku. Před třemi lety, přesně 29. ledna 2014, zasedli ve Strakově akademii k prvnímu jednání předsedové koaličních stran Sobotka, Babiš, Bělobrádek a další členové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kanada chce zavést islamofobii jako trestný čin. Poslankyně tím chce potlačit strach ve společnosti
Kanada hodlá kodifikovat islamofobii jako zločin z nenávisti. Uvedl to alespoň server JihadWatch.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hasiči informují o zásazích na Letňanech
Požár čtyř stánků - III. stupeň požárního poplachu kvůli nasazení sil a prostředků, dvaceti milionová škoda, dva zranění brigádníci v PVA Letňany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Diletant Trump by i při svém velmi omezeném rozhledu mohl pochopit... Rada experta z Britských listů
Komentátor Bohumil Kartous se na serveru Britské listy zamyslel nad politikou nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle jeho názoru se svět rychle mění v Trumpovo pískoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Sebevražda establishmentu
Wall Street Journal konečně přišel na to, proč Donald Trump vyhrál volby, proč stará rétorika lidských práv, svobody, tolerance a demokracie tentokrát masově nezabrala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Brněnští soudci na sebe vrhají stín sami
Krajský soud v Brně se stal v posledních dvou letech terčem různých kritických vyjádření, návrhů na kárné řízení, stížností, podnětů k vyloučení soudců pro podjatost a také mediální kritiky. Je pravděpodobné, že zmíněné projevy díky své četnosti zanechávají stopy v povědomí veřejnosti, což jde na úkor víry v nestrannost a profesionalitu soudců. Špatný obraz se začíná z krajského soudu přelévat i na jiné soudy, které se projevují v různých vedlejších procesech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Rath a stížnost pro porušení zákona
Stížnost pro porušení zákona v neprospěch obžalovaného Davida Ratha proti rozhodnutí odvolacího Vrchního soudu v Praze, kterou chce podat ministr spravedlnosti na podnět Vrchního státního zastupitelství v Praze, má mít jen akademický charakter. Ve skutečnosti tím sleduje Vrchní státní zastupitelství Lenky Bradáčové vliv na kauzu. Většinou je stížnost podávána proti rozhodnutí, když je soudní řízení ukončeno a případný výrok, že byl porušen zákona, je skutečně bez vlivu na kauzu. V kauze Rath však Bradáčová a ji oddaná skupinka na Vrchním státním zastupitelství předpokládá, že pokud Nejvyšší soud vyhoví stížnosti, mohl by Městský soud v Praze odmítnout v dalším řízení být vázán názorem odvolacího Vrchního soudu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
To šlo rychle. Trump rozhodl o bombardování ústředí al-Káidy a během pár hodin bylo hotovo
Republikánský prezident USA Donald Trump stojí prý za smrtí islamistů, ale i civilistů v Jemenu. Nařídil tam totiž zásah proti ústředí al-Káidy. Na základě informací agentury Reuters o tom informoval server e15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svět podle knírače Matěje a vyhulených smažkomozků. Blogerka v Dánsku vlezla do squatu a nestačila se divit. Vážně tohle chceme i u nás?
Blogerka Lucie Provazníková nikdy nechodí pro ostrá slova daleko. Vykoledovala si tím například vyhazov z blogové sekce iDnes.cz, když se vysmívala pěveckým výtvorům bratra tamního šéfadmina Patrika Bangy. A nyní to znovu dokázala v textu, v němž pěkně od podlahy rozebrala nápad Zelených legalizovat squatting – nezákonné obsazování prázdných domů, které sice někomu patří, ale squatteři mají pocit, že se k nim majitel nechová, jak se sluší a patří. Tak se v ní zabydlí. Jenže tím to zdaleka nemusí končit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Trump prostě řekl, že král je nahý. Rusové možná podporovali Clintonovou, slabý Obama byl pro ně ideální partner, spekuluje brněnský konzervativec
ROZHOVOR Předseda brněnských konzervativců Svatopluk Kalužík vidí v Trumpových postojích k NATO a EU převážně oprávněnou kritiku, instituce se podle něj musejí změnit. „Zvolení jednoho pravicového politika, jako je Trump, je signálem nutnosti změny. My konzervativci jsme nikdy neříkali, že je v Evropské unii vše v pořádku, Unie je potřebná, ale je ji nutné změnit,“ uvedl Kalužík v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hlásali svobodu, končí potupně zakládáním cenzorských úřadů. Poučení z krachu liberálního estabilishmentu
Politolog Tomáš Haas se ve svém exkluzivním komentáři pro server ParlamentníListy.cz zamyslel nad sebevraždou establishmentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Povolení herny mohlo zamezit jedině město Most
Reakce na článek: V centru Mostu vznikla nová herna, a to i přes nesouhlas radnice Žatecký a lounský deník | 6.1.2017 | Rubrika: Lounsko, Žatecko, Severní Čechy | Strana: 2 | Autor: Radka Fialová, ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): A je to tady zase
Článek reaguje na snahu hnutí ANO zbavit se národního podniku Budvar a dalších státních podniků. Vyvrací mýtus, že stát je špatný hospdodář a dává do souvislostí privatizační tendence v pojetí současné doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Naše vláda mění už tři roky zemi i životní úroveň občanů k lepšímu
Jsou to přesně tři roky, kdy koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL, vedená premiérem Bohuslavem Sobotkou, poprvé zasedla ve Strakově akademii. Stala se tak třetí nejdéle sloužící vládou od vzniku samostatné České republiky. Vládě se za 36 měsíců podařilo naplnit velkou část jejího programu a prosadit řadu významných opatření, díky kterým se podařilo zlepšit život občanů. Mezi důležitá opatření patří snižování nezaměstnanosti, zvyšování minimální mzdy, vyšší valorizace penzí, nastartování hospodářského růstu či zlepšování podmínek pro rodiny s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Meziroční srovnání cen surovinových komodit
Porovnáme-li ceny surovinových komodit k 31. 12. 2016 k cenám dosahovaným k poslednímu dni v letech 2015 a 2014, nemůžeme již obecně říci, že dochází k poklesu cen. Jednotlivé skupiny komodit je třeba posuzovat odděleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeská ČSSD řekla Sobotkovi ne. A my máme svědectví přímo z konference, co se tam dělo
ROZHOVOR „Bohuslav Sobotka beze slova konferenci opustil,“ říká předseda místní organizace Týn nad Vltavou David Slepička po krajské konferenci ČSSD v Českých Budějovicích. Jihočeská ČSSD při ní nepodpořila Sobotkovu nominaci do čela strany. Místo něj navrhla Jeronýma Tejce. David Slepička v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, co Bohuslavu Sobotkovi zazlívá. Podle něj selhal jako předseda strany i jako sociálnědemokratický premiér. „Pro mnohé z nás je skličující, že ČSSD má nyní v čele člověka, který ani netuší, co je dodržet své vlastní slovo,“ řekl nám David Slepička. Hned na úvod přiznal, že konferenční sobota byla velmi náročná a vyčerpávající.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Urban: Jiří Paroubek aneb přiznání lumpa
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist