Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.687x, což odpovídá cca 192.382-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Karel Srp přikuluje: To psal kokot. Hlavně nepít... Ale Vašek Havel to bral volněji. Povím pravdu o Hutkovi a Rejžkovi
„Charta je přeceňovaná. Bylo to takové ťuťu ňuňu,“ nechal se v rozhovoru pro Týden slyšet dlouholetý šéf Jazzové sekce Karel Srp, jehož jméno bylo v minulém týdnu hodně skloňováno. Prezident Miloš Zeman jej totiž navrhl do etické komise hodnotící účastníky protikomunistického odboje, a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) jej odmítl kontrasignovat kvůli údajné spolupráci s StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Pan Janda přijde jako deus ex machina a prohlásí, že ParlamentníListy.cz jsou nástrojem Ruské federace!“ Bašta a Janda u jednoho stolu. Bylo hodně dusno
Dnes odpoledne se uskutečnila v kanceláři Evropského parlamentu v Praze diskuse na téma informací a dezinformací v demokratickém prostoru. K debatě však byli pozváni jen předem pečlivě vybraní hosté. Na vlnách Českého rozhlasu Plus na to poukázala moderátorka Barbora Tachecí, která chtěla na toto téma také vést diskusi. Proti sobě postavila názory někdejšího diplomata v Rusku a na Ukrajině Jaroslava Bašty a analytika think-tanku Evropské hodnoty Jakuba Jandy. Stálo to za to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
To by člověk blil 100x denně, odsoudil vládu Václav Klaus mladší. A přidal další nečekaný zásah
Zprávu, podle které ministr zemědělství uvažuje o tom, že by se dotovaly ztrátové prodejny potravin na venkově, glosoval na svém facebookovém profilu expert ODS pro školství Václav Klaus mladší. Vyjádřil se také k problematice tzv. nepodmíněného příjmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vyšetřování reorganizace policie je u konce. Výsledek: Dvě trestní oznámení a dvě usnesení
Sněmovní vyšetřovací komise ke sporné reorganizaci policie podá dvě trestní oznámení. Navrhne také dvě usnesení, která se budou týkat změn právních předpisů, a jedno činnosti olomouckých vrchních žalobců. Po dnešním posledním jednání komise to oznámil její předseda Pavel Blažek (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Žádné muslimy živit nebudeme. Republika je rozkradená, vše v cizích rukách, promlouvá generál, válečný hrdina, nositel Řádu Bílého lva
ROZHOVOR Brigádní generál a válečný veterán ze druhé světové války Emil Boček se připojil k tzv. Bystrcké výzvě komunálních politiků, kteří po zákonodárcích a vládě požadují plán na ochranu před terorismem a odmítnutí kvót na přerozdělování uprchlíků. „Ti uprchlíci stejně pracovat nebudou a my je tady budeme živit tak jako Angela Merkelová, která si je pozvala do Německa,“ říká čtyřiadevadesátiletý Emil Boček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Chraňme Daniela Hermana před napadáním za to, za co nemůže
V Otázkách Václava Moravce dne 29. ledna 2017 diskutoval předseda KSČM Vojtěch Filip a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Následné komentáře na internetu byly k oběma diskutujícím často dosti nenávistné a nekorektní. Zdálo se mi, že více nesouhlasných komentářů dostal ministr kultury. Považuji za správné se jej alespoň částečně zastat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rusové nabízí reaktor nové generace, model financování je na ČR
Ruská státní společnost Rosatom nabízí Česku pro stavbu nového jaderného bloku reaktor takzvané nové generace III . ČTK to dnes sdělil první náměstek generálního ředitele společnosti Kirill Komarov. Podle Komarova je Rosatom jedinou společností na světě, která podobný reaktor již postavila a uvedla do provozu. Stalo se tak loni v srpnu v Novovoroněžské jaderné elektrárně (JE) v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta: Mír internetu, válku médiím
Takhle otevřeně to Donald Trump ještě neřekl, ale jeho spolupracovníci se nechali slyšet, že jejich protivníky nejsou opoziční politici, ale novináři. Obávám se, že na tom něco je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Všude „jedou“ demonstrace proti Trumpovi, my jsme dali slovo Bílému domu. Je toho tolik, co média zapomněla uvést!
Zastánci střízlivé imigrační politiky již dávno vědí, že vést rozumnou debatu na téměř jakékoli téma související s uprchlíky je takřka nereálné. Téma totiž vyvolává příliš mnoho negativních emocí. To se v obzvláště velké míře projevilo tento víkend, píše se na serveru Breitbart, jehož editor Steve Bannon získal v Bílém domě klíčovou funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda jmenovala novým státním tajemníkem Ministerstva dopravy Martina Vavřinu
Novým státním tajemníkem ministerstva dopravy se stane Martin Vavřina. Vláda o tom rozhodla na základě výběrového řízení a předloženého návrhu ministra dopravy. Funkční období nového státního tajemníka je pětileté, na služební místo bude jmenován k 1. únoru letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jindřich Forejt promluvil do kamery
Exšéf hradního protokolu Jindřich Forejt vyměnil Pražský hrad za zámek. Na Konopišti jej zastihl i server Seznam Zprávy. Pokus o rozhovor sice neskončil příliš úspěšně, i tak ale Forejt prozradil, že určitě nehodlá v celé své kauze mlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
My jsme ta elita! Odteď s Vámi nemluvím. Debata o nadvládu nad ČT se hodně zvrhla, toto by asi měl číst každý
V ostré slovní přestřelky chvílemi přecházelo vystupování účastníků na semináři k novele zákona o České televizi a Českém rozhlasu, který se na půdě Poslanecké sněmovny uskutečnil pod záštitou předsedy volebního výboru Martina Komárka. Právě jeho ostrý výpad doslova vyhnal ze sálu jednoho z řečníků, jímž byl matador mezi politickými komentátory Bohumil Doležal. Ministr Jan Chvojka navrhl zrušit Parlament, ať o všem rozhodují lidé nadirigovaní Hanou Marvanovou. Když odešel, rozhovořil se lidovec Ivan Gabal o jeho nekompetentnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Proč muslimové bojují za svoje práva v Evropě? Proč ne v islámských zemích?
Konečně se rozhodlo u soudu, zda zdravotní škola porušila práva jedné muslimky. Jak se ukázalo, tak škola dotyčnou nediskriminovala a soud potvrdil, že dotyčná ani nikdy nebyla studentkou inkriminované školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Slavný muzikant podpořil romská paterčata. Dopadl zle
Když se houslista Pavel Šporcl rozhodl podporovat romská paterčata, rozhodně nečekal nenávistné reakce. Více prozradil Daniele Drtinové v DVtv.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rath vyzval prezidenta ke schůzce s jeho advokáty
Bývalý středočeský hejtman David Rath chce, aby se prezident Miloš Zeman setkal s jeho advokáty. Právníci podle něj hlavě státu předloží „nezkreslené informace“ o případu údajné korupce, kvůli které Rath čelí žalobě. Rath tak zareagoval na prezidentova slova, že jako důkaz proti němu by měla postačit krabice se sedmi miliony, se kterou Ratha zadržela policie. Na výzvu zveřejněnou na Rathově blogu dnes upozornil Český rozhlas. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Myslíte si, že soud o nošení muslimského šátku ve škole dopadl dobře? Petr Štěpánek vás brutálně vyvede z omylu
Glosátor politického dění Petr Štěpánek se ještě jednou vrátil k soudu s ředitelkou zdravotnické školy na Praze 10 Ivanou Kohoutovou. Lidé, kteří si myslí, že bylo v tomto soudním sporu dosaženo velkého vítězství, by se prý měli zamyslet ještě jednou, protože nezmizel nikdo z lidí, kteří se podle Štěpánka vozili po paní ředitelce. Stále tu jsou Jiří Dienstbier (ČSSD), ombudsmanka Anna Šabatová a další. Štěpánek se proto obrátil přímo na voliče...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
To nám budete koukat i do e-mailu? Ministr Stropnický měl v rádiu co vysvětlovat
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) zavítal do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu a jal se obhajovat novelu zákona o vojenském zpravodajství, která počítá s tím, že by se tato složka armády věnovala monitoringu internetu. Stropnický ve vysílání ujišťoval, že vláda nehodlá lidem koukat do e-mailu, ale Česká republika musí být připravena na eventuální kybernetické hrozby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Boublík (Změna pro Prahu 12): Šíření nepravdivých pomluv se budeme bránit
Nakladatelství MILPO vydalo na konci loňského roku zajímavou a poutavou publikaci s názvem „Kniha o Praze 12 křížem krážem.“ Na vydání díla úzce spolupracovala také městská část Praha 12 a objednala si současně 1000 kusů této knihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Kazachstán –„EXPO 2017“ přípravy jdou do finále…
Do zahájení "Expo-2017“ v Kazachstánu zbývá méně než pět měsíců. Do dnešního dne potvrdilo oficiální účast 112 zemí světa a 18 mezinárodních organizací. "Expo-2017" v Astaně je součástí ratingového seznamu, který vede „The New York Times“ pro rok 2017 a podle návštěvnosti se v celkovém pořadí umístilo na 26 místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČEPRO deklaruje výbornou finanční kondici, obstrukce zdržují vyřešení insolvence
Přestože se informace o šikanózním a zjevně bezdůvodném insolvenčním řízení se společností ČEPRO již objevila v obchodním rejstříku, na fungování firmy to nemá žádný důsledek. ČEPRO je i nadále ve výborné finanční kondici a je schopno plnit veškeré své závazky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Štyler (HPP 11): Palermo na Praze 11 opět ožívá.
Převrat provedený stranami ANO 2011, TOP 09, ČSSD, KSČM a hnutí Jižní Město - náš domov, které mají dohromady 65 % odstavily starostu a radní HPP 11, které má v zastupitelstvu Prahy 11 35 %. Důvody jsou zcela jednoduché.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Politická korektnost jako cesta do pekel
Otevřená náruč Evropské unie k ilegálním migrantům má za následek bezpečnostní a zdravotní hrozby, rostoucí sociální nepokoje a zvyšující se hrozbu terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
České firmy na veletrhu v čínském Macau
Generální konzulát v Hong Kongu ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí České republiky nabízí možnost prezentace českých firem na 10. ročníku veletrhu environmentálních technologií Macao International Environmental Co-operation Forum & Exhibition (MIECF 2017) v Macau ve dnech 30. 3. – 1. 4. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Alláhu Akbar! řvali prý, když kosili lidi v mešitě. Útok v Kanadě se vybarvuje
V mešitě v kanadském Québecu se střílelo. Podle posledních informací o život přišlo šest lidí. Kanadský předseda vlády Justin Trudeau incident nazval „teroristickým činem“, uvádí kanadský deník CBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Kohout: Albrightová? Ta nejhorší. Clinton? Zamlčená pravda. Už 50 let trvá akce proti bělochům či mužům
ROZHOVOR Podle uznávaného ekonoma Pavla Kohouta je nově zvolený americký prezident Donald Trump z jiného těsta než většina politiků v Evropě. „Jasně dává najevo, že mu jde o nižší daně a o velmi podstatnou redukci byrokracie a regulace. Nikoho takového v Evropě nemáme – alespoň nikoho vlivného,“ je přesvědčen ekonom. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje nejen k Trumpovi, ale i bývalým americkým prezidentům, z nichž někteří podle něj zkazili, co se dalo, k podnikateli a filantropovi Sorosovi, bojovníkům za sociální rovnost z humanitních vysokých škol i novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda schválila novely dvou nařízení týkající se problematiky přechodu na efektivnější formát digitálního vysílání DVB-T2
Vláda na své dnešní schůzi schválila změnu nařízení o stanovení výše a způsobu výpočtů poplatků za využívání rádiových kmitočtů čísel a nařízení o stanovení způsobu a výše tvorby prostředků radiokomunikačního účtu a způsobu jejich čerpání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti: Neřízená dotace nejdražšímu dodavateli pokřivuje trh a likviduje lokální podnikatele
Předseda Pirátů Plzeňského kraje Lukáš Bartoň podává podnět Ministerstvu vnitra ČR proti prosincovému usnesení plzeňského zastupitelstva, kterým se stanovuje dotace a způsob placení za vývoz odpadních vod v Plzni 10 - Lhotě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Trumpovy výroky jsou příliš silná káva pro každého normálního člověka, věří ekonom Sedláček
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v pondělním Interview ČT24 ekonoma Tomáše Sedláčka, který si pochvaloval, jak skvěle se daří české ekonomice. Pomáhají nám prý především vnější vlivy, ale ty se mohou velmi rychle změnit. Třeba kvůli Donaldu Trumpovi. Tento muž se prý snaží řešit problémy 21. století s pomocí receptů ze století 18. a 19. „Výroky Donalda Trumpa jsou příliš silná káva pro každého normálního člověka,“ poznamenal Sedláček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí letos očekává růst HDP o 2,6 %
Ministerstvo financí předpokládá, že v roce 2016 dosáhl růst reálného HDP 2,5 %, přičemž k němu přispěly pozitivně domácí i zahraniční poptávka. Hlavním tahounem hospodářského růstu byla spotřeba domácností, která těžila z dobré situace na trhu práce, rostoucího disponibilního důchodu a vysoké důvěry spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Žádná těhotná žena. Říkejte „těhotný člověk“, padlo zcela vážně
Zaměstnanci Britské lékařské asociace (BMA) by napříště neměli nazývat těhotné matky „těhotnými matkami“, protože tím mohou poškodit transsexuály. Lepší prý bude, když pracovníci zdravotní služby sáhnou k termínu „těhotný člověk“. Informuje o tom server britského deníku The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zatlačíme na operátory a oni vám zlevní telefonování, slibují Sobotka s Mládkem
V tlaku na snížení cen mobilních operátorů by podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) měla mimo jiné pomoct novela zákona, jejíž návrh má vládě předložit ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). O regulaci operátorů bude Sobotka příští úterý jednat s šéfem Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromírem Novákem a předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petrem Rafajem. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za odvolání Miroslava Kalouska z čela TOP 09
My níže podepsaní voliči a členové TOP 09 žádáme, aby byl z čela strany okamžitě odvolán Miroslav Kalousek, jehož další setrvání na předsednickém postu je neúnosné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Show Nory Fridrichové chtěla smáznout Andreje Babiše. Ten však před tím natočil VIDEO o jedné paní, se kterou prý Kalousek...
Nesrovnalostem v informacích o tom, kde vzal Andrej Babiš peníze na nákup dluhopisů Agrofertu, se věnoval včerejší pořad České televize 168 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Proč jsou u nás ceny za mobilní datové služby jedny z nejvyšších v EU? Chci to prověřit
Předseda vlády Bohuslav Sobotka chce prověřit, proč jsou v České republice ceny za mobilní data a služby, které zákazníkům nabízí mobilní operátoři, jedny z nejvyšších v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Jsem šokován, že Babišova firma chce podat stížnost na Českou republiku
Včera jsem byl šokován tím, že ministr financí České republiky Andrej Babiš, který dělá vše pro to, aby byl předsedou vlády naší země, se v televizi "pochlubí", že jedna z jeho firem chce podat stížnost na Českou republiku. Připadá mi to jako nehoráznost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česko-německé vztahy mohou být podle ministrů vzorem pro Evropu
Fungování vztahů mezi Českem a Německem může posloužit jako model úspěšné spolupráce i pro další evropské země. Dnes se na tom v Praze shodli český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a německý ministr zemědělství Christian Schmidt. Podle Zaorálka je důležité, že obě země spolu dokážou mluvit o všech tématech, třebaže se v některých případech v názorech rozcházejí.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Potřebujeme daňovou reformu
Česká republika potřebuje daňovou reformu. Na první pohled všechno v podstatě dobře funguje. Ministr financí se přece chlubí vyrovnaným rozpočtem a rychlostí, s jakou směřují státní finance ke zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jirsa (ODS): Senát vrátil do Poslanecké sněmovny zákon o Šumavě
Senát projednal novelu zákona 114/92 o ochraně přírody a krajiny, kterou připravilo Ministerstvo životního prostředí, a v prosinci loňského roku jej schválila Poslanecká sněmovna. Novela se tvářila jako obecný zákon o všech národních parcích, ale byl to zákon o Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda rozhodla o snížení ročního limitu doplatku za léky pro děti a seniory
Jednou z klíčových priorit vlády pod vedením ČSSD je zajištění kvalitní a dostupné zdravotní péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
HK ČR: Zavedení nové nemocenské dávky zatíží státní rozpočet a zaměstnavatele. Hrozí její zneužití
Vláda dnes projedná zavedení nové dávky nemocenského pojištění – dlouhodobé ošetřovné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Táňa Fischerová: Co dělá Trump, je děsivé. Je mocný a chce si to užít
ROZHOVOR „Trump dělá, co slíbil. Což ale nic nemění na tom, že je to děsivé,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politička a herečka Táňa Fischerová. Pokud nyní bude na prvním místě spolupráce ekonomická a obchodní soutěž mezi státy, nic dobrého se podle ní čekat nedá. „Potom se budou všichni vzájemně snažit oslabovat a ničit a k tomu přidávat militantní projevy a zbrojení na hranicích. Oslabená Evropa by se po této stránce hodila více velmocem,“ domnívala se s tím, že by si nepřála, aby naše země byla trojským koněm, který bude napomáhat rozkladu Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Střelba v mešitě si vyžádala šest mrtvých
Šest mrtvých a devětatřicet zraněných si vyžádala střelba v islámském kulturním centru v kanadském Quebeku. Informoval o tom server Novinky.cz s tím, že policie zadržela dva podezřelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Co mne napadá u zpravodajství České televize
Napadá mne mnoho nepoužitelných invektiv, nakonec musím konstatovat, že nemám slov. Chci psát o zvláštních změnách ve vývoji ČT v posledních letech a zjišťuji, že je to nepopsatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kraj podá projektový námět na odstranění paliva z lagun ve Vratimově
Aby už palivo z lagun Ostramo neohrožovalo obyvatele Vratimova, připravuje kraj projektový námět na jejich likvidaci. Ten chce předložit do nejbližší výzvy Státního fondu životního prostředí České republiky v rámci Národního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
AUTODROM MOST: Sobotní zimní jízdy ozdobila rekordní účast
Zájem o zimní volné jízdy pro amatérské jezdce vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu je mezi motoristickými fanoušky tradičně velký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zpravodajci zmařili dva teroristické útoky, prozradil ministr Stropnický
Vojenské zpravodajství odvrátilo v minulých měsících dva teroristické útoky cílené na východ od České republiky. V rozhovoru pro zpravodajský server Info.cz to řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Zemi, která se měla stát terčem útoku, nespecifikoval. Uvedl pouze, že jde o stát na východ od Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Velká policejní akce na hranicích se Slovenskem. Pátralo se po nelegálních migrantech a zde je výsledek
Policisté dnes při speciální akci na hranicích se Slovenskem zkontrolovali stovky kamionů a autobusů, neobjevili žádné migranty, kteří by se pokoušeli nelegálně vstoupit na české území. Prověřují jedno podezření z padělání, v osmi případech zjistili u řidičů mezinárodní dopravy nedostatky v pojištění. ČTK to řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Dostál: Za inverzi můžou babičky
Vše souvisí se vším a za vše se v životě platí. Když se chce babička ve svém chátrajícím domku ohřát, do kamen přihodí i PET lahev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Analytik v ráži: Pokud si někteří mediální redaktůrci myslí, že Trump má přátelské vztahy s Putinem, prokazují IQ na úrovni některých islámských imigrantů
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Na protitrumpovských demonstracích v USA samí typičtí civilizovaní pracanti za 50 dolarů na hodinu od Sorose, řízení typickými pseudolevičáckými intelektuály. K tomu pár vykradených aut a obchodů, aby nevyšli ze cviku. Ani den bez útoku, kritiky či pomluvy amerického prezidenta, případně jeho rodiny,“ hodnotí protesty proti novému americkému prezidentovi analytik Martin Koller. Ten zároveň vysvětluje, že se Donald Trump pustil do řešení zásadních problémů své země a srovnává jeho kroky s kritickými reakcemi a postoji evropských lídrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Dluhy se mají splácet, poctivým dlužníkům s řešením jejich situace pomožme
KDU-ČSL si uvědomuje nutnost zpřehlednit situaci nadměrně zadlužených osob, kteří tak směřují do dlouhodobé pasti, a umožnit jim plnit své závazky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Prezident Zeman účelově nezná výseče české historie
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj zajistil lepší komunikaci mezi dobrovolnými a profesionálními hasiči
Lépe komunikovat se svými profesionálními kolegy a rychleji dorazit na místo zásahu mohou jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí (JSDHO). Pomůže jim k tomu technika za téměř čtyři miliony korun, kterou jim věnoval kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Kraj může zvýhodňovat, ale systematicky
TOP 09 dlouhodobě kritizovala proplácení žákovského jízdného i regulačních poplatků ve zdravotnictví ve Středočeském kraji. Považovala je za populistické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Zachovej nám Hospodine zdravý rozum
27. ledna byl Mezinárodní den památky obětí holocaustu. V televizním zpravodajství proběhly záběry z pietního aktu v Terezíně, jehož se spolu s českými představiteli a veřejností zúčastnili i zástupci bavorské vlády. Televizní záběry zachytily úryvky projevů a v závěru melodii německé státní hymny. Nebyl jsem sám, kdo nevěřícně zíral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Tak tahle podpora, pane Drahoši, pro vás bude drahá
V průběhu března se má končící předseda České akademie věd Jiří Drahoš rozhodnout, zda vstoupí do boje o prezidenství ČR, či nikoliv. A už jaksi předem se mu z hlediska jeho možných ambicí v prezidentské volbě uspět (pokud se jí skutečně zúčastní), přihodila nemilá věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Izraelský premiér zuří: Bolševický hon médií! Vymývají lidem mozky!
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu tvrdě zúčtoval s levicovými médii. Zuří, neboť je přesvědčen, že na něj tato média pořádají „bolševický hon“. Jenže izraelský premiér musí řešit jeden problém. Ozvalo se totiž Mexiko...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Autor písně „Ruskej šváb“: Snad se na mě nebude pan prezident zlobit, když odtajním...
Hudebník Quido MC si nedá pokoj. Vymyslel novou písničku, se kterou se strefuje do prezidenta republiky Miloše Zemana. Tentokrát si vzal na mušku prezidentovo panictví. Při troše pátrání bychom mohli tento Zemanův zážitek spojit i s Václavem Klausem nebo Jiřím Ovčáčkem, doplňuje v nadsázce hudebník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Klaus mladší může přinést spoustu hlasů, ne jen od kavárenské „elity“. Řev proti Babišovi za vydávání novin? A co Schwarzenberg a Respekt. Promluvil vlivný exposlanec ODS
ROZHOVOR ODS dnes nenabízí žádné vize a není už tou svobodnou, demokratickou, úspěšnou stranou jako v dobách, kdy ji vedl Václav Klaus, kritizuje exposlanec ODS Boris Šťastný současné jednání strany, ze které odešel. „Sem patří zejména naprosto prvoplánová, doslova už legrační kritika Andreje Babiše a politiky ANO bez nabídky jakýchkoli alternativ,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Naději vidí ve Václavu Klausovi mladším, který má podle něj schopnost ODS v budoucnu vést a vrátit znovu na výsluní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČNB: Na výměnu padesátikorunové bankovky zbývají už jen dva měsíce
Neplatné padesátikorunové bankovky lze v České národní bance vyměňovat už pouze do 31. března. Výměna je na počkání a zdarma. ČNB má zastoupení v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): První týden Donalda Trumpa - zkáza nebo naděje?
Mnoho lidí má od nového prezidenta Spojených států řadu očekávání. Proto není od věci se na jeho kroky první týden v úřadu podívat blíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Obrana podepsala nákup 20 pandurů za dvě miliardy korun
Zástupci ministerstva obrany dnes podepsali smlouvu se společností Tatra Defence Vehicle na nákup 20 obrněných vozidel Pandur za 2,07 miliardy korun. Úřad to uvedl na svých webových stránkách. Vojáci dostanou šest velitelsko-štábních strojů a 14 vozidel ve spojovací verzi, zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Benoît Hamon hledá lid
Radikální řešení pro Francii nenabízí jen Marinne Le Pen. Vítěz primárek Socialistické strany pro prezidentské volby Benoît Hamon míří na podobný elektorát programem vznikající moderní levice a hlásí, že lid si teď musí vybrat, kým chce být.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Trump mi zlomil srdce. Nositelka Nobelovy ceny míru pláče pro uprchlíky
Nositelka Nobelovy ceny míru Malála Júsufzajová se pustila do 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Díky tomu, že Trump preferuje politiku zavřených dveří vůči některým zemí světa, a to i těm, kde se válčí, tisíce dětí nemají šanci utéct do bezpečí. Znovu a znovu musí sledovat a snášet násilí, což Malale Júsufzajové láme srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Na zdraví
Není to tak dlouho, kdy jsem se v jednom ze svých příspěvků věnoval nesmyslného zákazu prodeje alkoholů na dětských párty, dnes se však pod slůvkem na zdraví schovává jiná tekutina, mnohem vzácnější, taková, kterou si do pěti let nebude moci dovolit třetina Američanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kvůli migraci nesmíme obětovat vztahy s Německem, říká Sobotkův poradce
Česko nesmí zahodit dobré vztahy s Německem kvůli sporu o rozdělování uprchlíků mezi evropské země. Na konferenci pořádané k 20. výročí podpisu Česko-německé deklarace to dnes řekl poradce premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) pro zahraniční politiku a bývalý velvyslanec v Berlíně Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak se ČNB ve čtvrtek popere s vyšší inflační prognózou?
Ústřední událostí tohoto týdne bude zasedání ČNB. Centrální banka se bude muset primárně vypořádat s tím, že inflace šla nahoru v posledních měsících o poznání rychleji, než očekávala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nová mobilní aplikace ZDRAVÍ V MOBILU je praktickým pomocníkem
Chcete mít vše důležité o svém zdraví vždy u sebe? Pak je nová mobilní aplikace České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) vhodná právě pro vás. Jestli nejste u ČPZP pojištěni, nic se neděje. Tato aplikace je určená také pro širokou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Nejsme politici, my makáme
Heslo, které dokázalo zmanipulovat dost našich spoluobčanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Světová válka. Zcela vážně. Po nástupu Trumpa zazněly do Ameriky signály, které jsme přešli
„Pokud Spojené státy chtějí zachovat mír a stabilitu v tichomořském regionu, měly by si dávat pozor na to, co říkají a dělají,“ cituje slova tiskového mluvčího čínského ministerstva zahraničí Hua Chunyinga deník South China Morning Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Trump - Příležitost lidstva, která se nemusí opakovat
Tou příležitostí je jasně viditelné uvolnění napětí ve světě. Napětí, které na podzim roku 2016 dosahovalo svého vrcholu, kdy si nikdo menší, než nejvyšší americká a ruská generalita vzájemně a nevybíravými slovy vyhrožovali válkou. Napětí se v těch dobách dalo doslova krájet a svou vlastní míru oleje do ohně samozřejmě přilévaly i všechna média. Svět spěl k nové světové válce, jako k něčemu již zcela nevyhnutelnému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Deklarace podle Sobotky vytvořila důvěru mezi Čechy a Němci
Česko-německá deklarace vytvořila mezi oběma státy důvěru, o kterou se nyní lze opřít při hledání společných odpovědí na výzvy, jimž čelí současná Evropa i svět. Na konferenci pořádané u příležitosti 20. výročí podepsání deklarace to dnes v Praze řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Uvedl, že vztahy mezi Českem a Německem jsou nejlepší v moderní historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pracovní skupina dnes bude opět jednat o OKD
Pracovní skupina, jejímiž členy jsou mimo jiné ministr průmyslu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (oba ČSSD) a ministr financí Andrej Babiš (ANO), bude dnes v podvečer opět jednat o situaci v černouhelné společnosti OKD. Na dotaz ČTK to řekl Mládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Řeči o špiclování jsou scestné
Velkým tématem posledních dnů se stala kybernetická obrana a novela zákona o Vojenském zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MPSV: Ministryně Marksová bude jednat se zástupci firem o plánech
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová bude jednat se zástupci IT firem o plánech a budoucnosti v oblasti informačních systémů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Po dobrých zkušenostech z loňského roku, tak bude pokračovat další kolo setkání se zástupci významných IT společností i v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): TOP 09 4,6 procenta? Nevěřím
Podle lednového volebního modelu STEM by se TOP 09 nedostala do Sněmovny. Měla by 4,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SVS: Závad zjištěných při kontrolách vánočních kaprů v loňském roce ubylo
Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy i v závěru loňského roku podobně jako v předchozích letech kontrolovali prodejce kaprů v ulicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): ČOI se změnila na cenzurní orgán
Česká obchodní inspekce udělila v těchto dnech opakovaně pokutu majiteli pizzerie za vyjádření postoje na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká republika uzavřela s Albánií dohodu zahrnující poskytování zdravotní péče
1. února 2017 vstoupí v platnost smlouva o sociálním zabezpečení uzavřená mezi Českou republikou a Albánií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Libor Rouček a německý kolega: Češi a Němci se sbližují, poznávají se, pěstují vzájemné kontakty a se zájmem sledují, co se v sousední zemi děje
Bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) a spolkový ministr zemědělství Christian Schmidt se v Lidových novinách vyjádřili k Česko-německé deklaraci. Oba muži také předsedají Česko-německému diskusnímu fóru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Praha - Háje – otevření nového pracoviště
Vážení klienti, připravujeme pro vás otevření nového klientského pracoviště v Praze 11 – Hájích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 5 – Slovo o Slovu
Sedmičkové roky měly značný význam pro dějiny českých médií. Když zůstaneme jen na půdorysu médií printových, tedy u novin, nabízí se tu přinejmenším jedna důležitá asociace: 1. března 1907 (tedy právě před 110 lety) vyšlo první číslo deníku České slovo (deset let předtím, roku 1897, vzniklo Tiskařské družstvo Národně sociální strany, pozdější Melantrich, vydavatel Českého slova).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A je hotovo: Pravda o katastrofě letadla s Alexandrovci, podepřená jasnou větou
Členové expertní komise vyšetřující pád ruského vojenského letounu Tu-154B-2 z konce loňského roku tvrdí, že všechny systémy letounu fungovaly až do jeho kontaktu s vodou, čímž je vyloučena verze o teroristickém útoku, stejně jako o sestřelení letounu raketou typu země–vzduch. Zjistit pravou příčinu pádu letadla však nebude jednoduché. Bizarní důvod, který vyšetřovatelé uvedli, přináší ruský Kommersant. K rozšifrování starého typu černé skříňky již nejsou k dispozici potřebná zařízení ani odborníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Aktuální dění v Evropské unii aneb Letošní rok - doba energetická?
Pod vlivem řady vnitřních i vnějších rizik, kterým integrační uskupení EU čelí, příliš prostoru nezbývá na projekty, které by mohly EU opětovně stmelit a konkurenčně posunout. K jedněm z mála může patřit v prosinci zveřejněný energetický balíček, na kterém však nebude úplně jednoduché se v nynější zostřené době shodnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Putna Putin, Zemanova pomsta Ztohoven, podvod od Němců v 90. letech, splachuje Zdeněk Zbořil. A co to slyšel o Karlu Schwarzenbergovi...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Pan prezident si chtěl vychutnat příležitost položit obdivovatelům Ztohoven otázku, kdy polezou na Hrad vyvěsit vlajku pruhů a hvězd,“ reflektuje politolog Zdeněk Zbořil reakci českého prezidenta na exekutivní příkazy Donalda Trumpa. Smršť rozhodnutí amerického prezidenta sleduje také v celoevropském kontextu včetně reakcí lídrů, přidává také postřehy k výrokům někdejšího německého ministra zahraničí Klause Kinkela a k aktuální Vizi 2030 z dílny TOP 09. Ve výrocích profesora Martina C. Putny v jeho zamyšlení na stránkách Respektu nachází jednu pozoruhodnou skutečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda probere snížení doplatků na léky a valorizaci pojistného
Ministři dnes posoudí návrh na snížení doplatků za léky pro děti a seniory. Vrátí se také k návrhu zákona, který má zajistit pravidelnou valorizaci zdravotního pojistného za státní pojištěnce. Na jeho kompromisní variantě se dohodli ministři financí a zdravotnictví Andrej Babiš (ANO) a Miloslav Ludvík (ČSSD) počátkem ledna. Podle dohody by měl stát v letech 2018 až 2020 přidat na platby za státní pojištěnce 3,5 miliardy korun ročně navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Papež telefonoval kardinálu Vlkovi, který se léčí s rakovinou
Papež František telefonicky hovořil s vážně nemocným českým kardinálem Miloslavem Vlkem. Ujistil ho, že se bude modlit za jeho zdraví. Čtyřiaosmdesátiletý kardinál Vlk minulý týden oznámil, že trpí rakovinou plic. O průběhu hovoru s papežem informoval Vlk na svých internetových stránkách. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají
Spojené království se otřepalo z šoku vystoupení z Evropské unie a pomalu se připravuje na novou politickou budoucnost. Součástí příprav je i hledání nových partnerů a hledání vazeb, které za léta členství zmizely pod silným nánosem prachu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Stát nemá co nařizovat platy soukromým firmám
Vyšší mzdy si řidiči autobusů za svoji práci určitě zaslouží. Otázkou je, jestli česká vláda zvolila správný přístup, když v případě společností, které zajišťují linkovou dopravu v krajích, nařídila minimální hodinové mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Dvořákova Rusalka v Americe
Metropolitní opera v New Yorku představí nové nastudování Rusalky. Světovou premiéru slavného Dvořákova díla doprovází výstava unikátního rukopisu opery ze sbírek Národního muzea, který se představí vůbec poprvé ve své historii v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Kdo krade, jako tato vláda, ten také lže v médiích
Socialisté maskují ekonomickou katastrofu, kterou v ČR způsobili, falešnými statistikami a lživou propagandou v České televizi. Ničí živnostníky a ženou je do montoven a zametání ulic za existenční minimum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas otevřel zpravodajský post v Číně
Síť zahraničních zpravodajů Českého rozhlasu se od ledna 2017 rozšířila o post v Čínské lidové republice. Zpravodajem se sídlem v Pekingu se stal David Jakš, zkušený novinář, který pracoval v tištěných médiích i v televizi, a který se na Čínu specializuje dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: I na náledí jde jezdit bezpečně
Nebezpečí vzniku ledovky hrozí tam, kde srážky či vzdušná vlhkost padají na promrzlou silnici. Teplota okolního vzduchu přitom může být i plus tři stupně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Eduard Šebo: Nech Pán Boh pomáha Donaldovi Trumpovi
Možno je ešte priskoro zaoberať sa smerovaním zahraničnej politiky nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, ale je to asi to najdôležitejšie z hľadiska fungovania sveta. Preto sa pokúsme odhadnúť smerovanie a logiku zahraničnej americkej politiky na základe jeho doterajších vystúpení a debát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Nesmíme ze spotřebitele dělat loutku, kterou je třeba chránit před vším
Dita Charanzová místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Se zněním zprávy o vysílání pracovníků nesouhlasím
Členové Výboru pro zaměstnanost a sociální věci Evropského parlamentu si vyslechli prezentaci návrhu zprávy o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb, kterou předložila francouzská europoslankyně Elisabeth Morin-Chartier, jako zpravodajka z frakce lidovců, ve spolupráci se svojí holandskou kolegyní Agnes Jongerius z frakce socialistů a demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Hutka se až v Indii dozvěděl, co o něm řekl Srp. Přes PL mu vrací těžký úder
Dlouholetý šéf Jazzové sekce Karel Srp si pro časopis Týden pustil pusu na špacír a už je z toho mela. Nejen že se totiž opětovně zakousl do premiéra Bohuslava Sobotky, ale navíc po svém posoudil i „autoritu" písničkářů Jaroslava Hutky a Vlastimila Třešňáka. „Pan Srp pustě lže! Asi je vynervovaný ze Zemana...," reaguje na to nyní z Indie Hutka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas bude pro archivaci historicky cenných záznamů využívat unikátní technologii Piql
V dnešní době, kdy se většina dat uchovává v digitální formě, je s ohledem na neprověřenou dlouhodobou životnost digitálních formátů a cloudových platforem nezbytné nacházet nové cesty stabilní archivace cenných historických podkladů a záznamů, aby zůstaly uchovány pro budoucí generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Ledopády opět lákají návštěvníky, dostupné jsou i vlakem
Skalnatou krajinu Českého Švýcarska po několika skromnějších letech opět zdobí ledové útvary rozličných barev, velikostí a tvarů, lidově zvané “ledopády”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér se zúčastní summitu EU27 na Maltě
Vláda dnes schválila mandát pro předsedu vlády Bohuslava Sobotku na neformální summit 27 členských států EU, který se uskuteční v pátek 3. února 2017 na Maltě. Tématem jednání lídrů EU budou vnější aspekty migrace a budoucnost EU. Prezidenti a premiéři 27 členských států se budou zabývat také přípravou březnového summitu v Římě u příležitosti 60. výročí podpisu zakládajících smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): ČR má patřit mezi úplné demokracie
Česko je úplná demokracie. Jediná z postkomunistické Evropy. Česká republika je v žebříčku EconomistIntelligence Unit šestnáctou nejlepší demokracií světa. Takové titulky jsme mohli číst například v roce 2010.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prosím vás, to je úplně jinak. Zkušený pohled na dramatické odhady, že tajné služby zničí Donalda J. Trumpa
Philip Giraldi pracoval osmnáct let v řadách CIA, takže velmi dobře ví, jak to v této zpravodajské službě chodí. V textu pro server The American Conservative vysvětluje, jak se agenti dívají na 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Ze zpráv dnes již bývalého ředitele Johna Brennana by se mohlo zdát, že je CIA z Trumpa zoufalá. Ale realita je prý úplně jiná...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Energetický trh kladenské komoditní burzy využívá už více než 5900 účastníků obchodování
Energetický trh Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) využilo do konce loňského roku už 5904 účastníků obchodování, což proti roku 2015 představuje nárůst o 10,6 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Proti Trumpovu zákazu imigrantů vystoupil i John McCain
Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa postavit zeď na hranici s Mexikem a nevpouštět do země občany některých muslimských států vyvolalo ve světě vlnu kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl SPÚ přes 4 hektary orné půdy u Moravského Krumlova
Znojemské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedlo Státnímu pozemkovému úřadu (SPÚ) 25 pozemků o celkové výměře 41 265 m2 zejména orné půdy v katastrálním území Trstěnice u Moravského Krumlova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Ochránkyně práv proti lidským právům
Tak nějak od začátku tohoto „případu“ jsem si říkal, že jde o bouři ve sklenici vody. Bohužel se ukázalo, že ve jménu ochrany lidských práv, byla takřka pošlapána lidská práva druhých. V tomto případě ředitelky střední školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): O jednom českém zájmu v dopravě
Hájení českých zájmů je oblíbeným motivem v diskuzích o EU, našem postavení v jeho institucích, Evropský parlament nevyjímaje. Výbor pro dopravu a cestovní ruch projednával tento týden změny v trasách tzv. Transevropských dopravních sítí. Poslanci se vyjadřují k podkladovým mapám jejich tras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Czech POINT: 16 milionů ušetřených hodin
Czech POINT bude mít v březnu 10 let od spuštění pilotního provozu. K dnešnímu dni poskytl zhruba 16,5 miliónů výpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Drulák: Berlín, Brusel, Paříž. To je pro nás důležité
Někdejší náměstek ministra zahraničí a nový český ambasador v Paříži Petr Drulák v rozhovoru pro Právo uvedl, že pro Česko je klíčové, aby mělo kvalitní vztahy s Bruselem, Berlínem a Paříží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chovanče, tys nebyl na vojně! A nechceš říct proč, udeřil na ministra vnitra časopis
Navrhuje, aby každý občan mohl nosit pistoli či pušku k ochraně před teroristy. Sám však zřejmě neabsolvoval základní vojenskou službu. Řeč je dle tvrzení časopisu Týden o ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: ŘSD si nevyjasnilo, jak zmodernizovat D1
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo dopravy (MD), Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) používaly v letech 2012 až 2016 evropské i státní peníze na modernizaci 161 kilometrů dálnice D1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
David Rath: Dopis Miloši Zemanovi
Milý Miloši, věřím, že se zajímáš o médii nezkreslené informace a nebudeš dělat soudy bez znalosti faktů, jen na základě osobních antipatií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti: Volební lídr Ivan Bartoš povede kandidátku ve Středočeském kraji
Čerstvě zvolený celostátní lídr Pirátů Ivan Bartoš bude do letošních sněmovních voleb kandidovat ve Středočeském kraji. Rozhodl se tak po dvou týdnech zvažování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Prospěšné neziskovky ve stínu těch škodlivých
Jak jste všichni jistě již dávno zpozorovali, ve vlastenecko-protiimigrační (či jak to nazvat) scéně se stalo jakousi „módou“ či prostě zvykem označovat neziskové organizace jako zlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Pochmurná vize populační obměny Evropy
K dnešnímu zamyšlení mne přivedlo vystoupení několika ekologů, ekonomů a politiků v souvislosti se současnou smogovou situací. Ti nabádali občany ke snížení teploty v příbytcích alespoň o jeden stupeň Celsia. To prý pomůže snížit smogové zatížení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Moravské vinotéky v hledáčku ČOI
Nákup vín přímo z vinoték je u Čechů velice populární. Mnoho konzumentů i labužníků předpokládá, že víno z vinotéky je kvalitní a obvykle je nabízeno obchodníkem, který této problematice rozumí a dodržuje všechny náležitosti, které s tímto prodejem souvisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Meditace na lanovce
Na alpské sjezdovce ve dvou tisících metrů nadmořské výšky na člověka už dávno nedýchá čistá příroda. Teprve tam jsem si uvědomil, jak drsně dokáže civilizace zacházet s krajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Stropnický pojede na zasedání ministrů obrany zemí V4
Ve dnech 1. a 2. února 2017 se v polském městě Niepolomice nedaleko Krakova uskuteční zasedání ministrů obrany zemí Visegrádské čtyřky (V4). Delegaci Ministerstva obrany ČR povede ministr obrany Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Francouzští socialisté vybrali svého kandidáta na prezidenta. Favorizovaný expremiér Valls vybouchl
Volbu kandidáta francouzské levice na prezidenta ve druhém kole velkým rozdílem vyhrál bývalý ministr školství Benoit Hamon. Oznámil to Thomas Clay, šéf organizačního výboru hlasování, které pořádala vládní Socialistická strana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Papežík (SPD): Navrhuji pracovní tábory
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Spravedlivá sociální politika ano, socialistický pilíř ne
Čeští europoslanci v poslaneckém klubu Evropské lidové strany nepodpořili usnesení EP o evropském pilíři sociálních práv z pera socialistických poslanců, který by měl ustanovit zásady pro fungování trhů práce a systémů sociálního zabezpečení ve státech eurozóny a EU. Usnesení výrazně překračuje zásadu subsidiarity, a to i přes to, že středopravá koalice v EP (ELS, ECR, ALDE) zamítla řadu pozměňovacích návrhů, jako například požadavek na stanovení minimálních mezd v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Do sněmovny bude kandidovat strana zaměřená na školství
V podzimních volbách do Poslanecké sněmovny se o hlasy bude ucházet i nové uskupení zaměřené na problematiku školství. Kandidaturu oznámila strana Pět procent pro vzdělávání, která dnes má v Praze svou ustavující schůzi. Strana se bude snažit získat zejména hlasy učitelů a studentů, jejím cílem je, aby se školství stalo pro stát prioritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist