Oficiální zpravodajská média

Závěr soudu je v diametrálním rozporu s důkazy. Máme rozsudek, který roztrhal na kusy osvobození Nagyové a vyměnil soudkyni Královou
Dva soudci nemusejí mít vždy stejný právní názor. Zářným příkladem je poslední rozsudek pražského Městského soudu v jedné z větví takzvané kauzy Nagyová – případu týkajícího se Vojenského zpravodajství. Senát soudu vrátil kauzu Jany Nečasové a důstojníků Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, Milana Kovandy a Jana Pohůnka zpět na Obvodní soud pro Prahu 1. Jenže rozhodl o jejím přidělení jinému samosoudci než Heleně Králové, což není v českém soudnictví úplně běžný krok. ParlamentníListy.cz získaly část rozsudku a pro lepší obraz o vývoji kauzy jej dávají k dispozici na web.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Žádost o umožnění jaroměřského koncertu Tomáše Ortela
Vážený pane starosto, dámy a pánové, zastupitelstvo, Reaguji na petici pana Mgr. Jana Hamerského proti vystoupení kapely Ortel v Městském divadle v Jaroměři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zrušte to. Nebo... Chovancovo „centrum proti propagandě“ obdrželo facku v Lidových novinách
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám je zralé na zrušení nebo jiné využití, konstatuje v dnešních Lidových novinách jejich spolupracovník Pavel Matocha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To je vůl! Buzerace. Žumpa. Arogance. Z Německa se ozvalo, že jsme nesolidární ve věci uprchlíků. A toto nám řekli kníže, Bělobrádek či Keller
ANKETA Bývalý německý ministr zahraničí Klaus Kinkel, který byl mimo jiné i ve funkci v době podpisu česko-německé deklarace, pro Echo24 řekl, že Česká republika se v 90. letech silně drala do Evropské unie a z EU později velmi profitovala. To podle něho vyžaduje solidaritu i v uprchlické otázce a pro lidi v Německu je prý nesrozumitelné, pokud země s deseti miliony obyvatel nepřijme čtyři tisíce uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Idioti, nuly! Teď se láme chleba, Zeman jedná o tom, zda má kandidovat. U nás radí Ringo Čech, umělci a osobnosti
Úřadující český prezident Miloš Zeman, jemuž vyprší mandát na jaře 2018, se má dnes večer radit s nejbližšími spolupracovníky, zda se má ucházet o další funkční období na Pražském hradě. Co by mu k tomu asi řekli čeští umělci a přední osobnosti veřejného života? „Jenom idiot nevidí Milošův přínos. Jenom naprostý hlupák, ignorant a zlosyn nevidí jeho pozitivní vliv na politiku,“ uvedl k tématu třeba hudebník František Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Trump si prý chystá půdu pro velmi překvapivý krok. Erik Best varuje jeho hlasité kritiky, prý pohoří
Americký novinář Erik Best zavítal do Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Okomentoval počínání nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Co všechno můžeme od nového prezidenta ještě čekat? Host nabídl srovnání Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Nakonec české odpůrce Donalda Trumpa varoval, že pohoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svět se vzteká, že Donald J. Trump típnul migranty. Jenže teď přišly průzkumy, co na to lid USA, výsledky ohromí
Média po rozhodnutí Donalda Trumpa zamezit vstupu uprchlíků a občanů několika muslimských zemí referují o protestech. Jak ale ukazuje průzkum veřejného mínění, většina Američanů s prezidentovým opatřením souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babišovo ministerstvo zhodnotí dopady zákona o hazardu po měsíčním fungování
Ministerstvo financí (MF) dnes zhodnotí dopady zákona o hazardu, který je účinný od začátku roku. Zákon například změnil zdanění hazardu. Sazba pro automaty se zvýšila z 28 na 35 procent, u ostatních druhů her vzrostla z 20 na 23 procent. Mírně se zvýšily odvody z výnosů automatů ve prospěch obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Kolega ministr financí Andrej Babiš by si měl ověřit, co říká kompetenční zákon
Stanovisko ministra Jana Mládka k řešení cen mobilních operátorů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vyzula (ANO): Absolutní pravda vůbec neexistuje
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o léčivech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Myslíte si, že Mašínové byli vrazi? Tak to si myslím, že jste komunista. Promlouvá autor seriálu Zdivočelá země
Nejen o tom, proč se rozhodl napsat scénář k seriálu Zdivočelá země, mluvil spisovatel Jiří Stránský v rozhovoru, který poskytl serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení kvůli reorganizaci míří na GIBS a Vrchní státní zastupitelství v Olomouci
Trestní oznámení sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie míří na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS), uvedla dnes Česká televize. Předseda komise Pavel Blažek (ODS) již obě trestní oznámení podepsal, během odpoledne budou podána, řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Potvrzeno: Lech Walesa byl opravdu fízl
Experti potvrdili, že rukopis bývalého polského prezidenta Walesy se shoduje s písmem agenta komunistické tajné policie pod krycím jménem Bolek. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Francie: Šikuje se to proti Marine Le Penové. Tu ale může těšit jedna zpráva, která se týká levice
Do prezidentských voleb ve Francii zbývají tři měsíce a politický i mediální mainstream začíná lehce panikařit. Už několik týdnů v řadě vychází z průzkumů veřejného mínění nejlépe šéfka Národní fronty Marine Le Penová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zradilas, vypadni. Trump vyhodil ministryni, která blokovala jeho vůli stran migrantů
Americký prezident Donald Trump odvolal včera z funkce dočasnou ministryni spravedlnosti Sally Yatesovou. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bezhlavým kritikům Trumpa hrozí ďábelská past. Čekal snad někdo nadílku matky Terezy?
ROZHOVOR Místopředseda KSČM Josef Skála nepovažuje přístup Donalda Trumpa za „svůj šálek kávy“, ale uznává, že proti přesilovce současných nadnárodních „dinosaurů“ je třeba občas použít i nevábnější zbraně. Navíc upozorňuje, že alternativou proti Trumpovi dnes je pouze účast na komparsu zhrzené Hillary Clintonové a multikulturních skupin stojících za ní. A to je alternativa lákavá ještě méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Záchranka získala nové sanitky. Kompletně vybavený vůz vyjde na dva miliony korun
Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje převzala do užívání čtyři nové sanitní vozy, které budou sloužit na stanicích v Moravské Třebové, Litomyšli, Poličce a Hlinsku. Jeden kompletně vybavený vůz stojí více než dva miliony korun, celkově tedy záchranka zaplatila přes osm milionů korun. Předávání se uskutečnilo v rámci pracovního setkání krajského radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra s ředitelem záchranky Pavlem Svobodou a dalšími záchranáři v Moravské Třebové a Litomyšli. Nové sanitky si ve svých městech prohlédli rovněž starostové Radomil Kašpar a Miloš Izák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mladý český filosof, žijící v Německu: Je třeba hledat morální řešení imigrace. Upínat se k armádě, která v dějinách napáchala tolik škod, je hanba
ROZHOVOR Populismus nebo demokracie? Co když názorový proud ztuhne v jakousi ideologii? Německo řeší i na teoretické a filosofické bázi svůj vztah k uprchlíkům. Jak před rokem policie v Kolíně nad Rýnem „nekonala“, nyní je zas pranýřována za přílišnou aktivitu. Dostane se AfD do Bundestagu a kdo zamíří na prezidentský post či bude kandidovat místo Merkelové? Pro ParlamentníListy.cz hovoří mladý filosof českého původu, který žije dlouhodobě v Německu, Jaromír Sýkora, který v listopadu loňského roku vydal jako e-book svoji knihu o migraci. V ní hledá odpověď na otázku, zda jde o morální či právní krizi a zda je inkluze uprchlíků vázána na etnické podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí čelilo kybernetickým útokům
Ministerstvo zahraničních věcí ČR čelí soustavně každý týden mnoha útokům na své IT systémy. V lednu 2017 však kybernetičtí experti MZV zjistili, že byl uskutečněn další z těchto kybernetických útoků na vnější komunikační systém MZV – e-mailové schránky pracovníků úřadu, i jeho vedení. Vnitřní komunikační systém MZV ovšem narušen nebyl. Tím pádem nedošlo ani k úniku utajovaných informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stop obchodům, které obchodují s pravou kůží a kožešinou
Podpisem této petice, pomáháte tomu, aby se ukončila činnost všem firmám, které u nás v České republice nabízí sortiment z pravé kůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Letošní virus chřipky útočí na dolní cesty dýchací
Letošní chřipková epidemie je svojí silou velmi agresivní a útočí zejména na dolní cesty dýchací. Také o tom jsme si povídali s MUDr. Petrem Husou z Kliniky infekčních chorob FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Zítra se koná slavnostní vojenská přísaha ve Vyškově
Ve čtvrtek 2. února 2017 se v 10.00 hodin za účasti představitelů resortu obrany, státní správy, místní samosprávy a veřejnosti uskuteční v areálu kasáren Dědice slavnostní vojenská přísaha příslušníků tříměsíčního kurzu základní přípravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak se poperou dluhopisy s dalším růstem evropské inflace?
Německé dluhopisy se v předvečer důležitých makro-čísel z eurozóny stabilizovaly a zastavily své novoroční ztráty. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Dnes by měl totiž Eurostat ukázat, že eurozóna ke konci roku 2016 zrychlila (na 0,4 % mezikvartálně a 1,7 % meziročně) a současně lednová euro-inflace vyskočí do blízkosti čtyřletých maxim (náš odhad 1,5 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Vy jstě pakáž!“ vyhnal Andrej Babiš lidi Marka Wollnera. A ČT rozjela peklo
Včerejší pořad České televize Reportéři se věnoval tomu, o kolik peněz by mohl přijít Agrofert, pokud jej jeho majitel a ministr financí Andrej Babiš nepřevede například do svěřenského fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šula (TOP 09): Kauza chybějících peněz pokračuje
Reakce na článek místostarosty Zbyňka Boublíka (Změna pro Prahu 12).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman jmenuje Dědka a Moru novými členy bankovní rady ČNB
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne jmenuje novými členy Bankovní rady České národní banky (ČNB) Oldřicha Dědka a Marka Moru. V sedmičlenné radě nahradí Pavla Řežábka a Lubomíra Lízala, kterým v únoru vyprší mandát. Bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních. Členové rady nesmějí zastávat funkci více než dvakrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Centrum pro epilepsie Brno se stalo členem mezinárodní celoevropské referenční sítě
Centru pro epilepsie Brno se podařilo stát členem mezinárodní celoevropské referenční sítě (European Reference Network) EpiCare. Toto konzorcium spojuje specializovaná epileptologická centra na evropské úrovni, která se věnují diagnostice a léčbě epilepsie. „Členství v této síti pacientům přinese možnost konzultace složitých případů s nejlepšími pracovníky v rámci zemí Evropské unie. Dále umožní zlepšit operační výsledky či genetické poradenství. Přínosem je rovněž užší spolupráce mezi jednotlivými pracovišti, což v budoucnu může usnadnit zavádění nových postupů jak v diagnostice, tak i v léčbě našich pacientů. Existence této sítě má význam rovněž pro vědecký výzkum,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Gazdík a STAN podpořili společnou kandidátku s lidovci
Starostové a nezávislí (STAN) chtějí jít do podzimních voleb do sněmovny spolu s vládní KDU-ČSL a stejně jako do loňských krajských voleb i se SNK-ED a regionálními stranami. Návrh dnes schválil celostátní výbor hnutí. Uskupení integrované v jedné volební straně by podle předsedy STAN Petra Gazdíka mělo být schopné konkurovat nejsilnějším hráčům. Doufá, že myšlenku podpoří i lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Štětina (Úsvit): Psal jsem úmrtní listy malým dětem na astma...
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o léčivech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Autodrom otevře o prázdninách velký závodní okruh nejen školákům
Mostecký autodrom otevře o pololetních prázdninách v pátek 3. února velký závodní okruh veřejnosti. Nejen školáci si tak od 09:00 do 16:00 hodin mohou zajezdit na běžkách, nebo se jen po okruhu projít. Příležitost k prohlídce dráhy „na vlastní nohy“ ale mají všichni. Rodiny mohou vyvézt potomky na sáňkách či bobech a provětrat i své psí mazlíčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Nejde tu o žádný bezprecedentní průlom přístupu státních orgánů k informacím
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o léčivech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Ministr financí Babiš by měl ve vlastním zájmu veřejnosti objasnit své příjmy
Ministr financí Andrej Babiš by měl ve vlastním zájmu veřejnosti objasnit své příjmy v minulých letech tak, aby nevznikaly pochybnosti o původu jeho majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Iniciativa Mít svůj domov: Pro seniory, matky samoživitelky, oběti domácího násilí, lidi se zdravotním postižením, lidi v dluhové pasti ...
Na Staroměstském náměstí se sešly stovky lidí na shromáždění svolaném iniciativou Mít svůj domov. Akci iniciativa svolala v předvečer středečního jednání vlády, jež je poslední příležitostí k přijetí zákona o sociálním bydlení v tomto volebním období. Vedle zástupců zapojených organizací vystoupily známé osobnosti a lidé v bytové nouzi z celé ČR. Na pódiu vystoupila i ministryně Šlechtová, která před přítomnými slíbila, že zákon o sociálním bydlení na vládě podpoří. Shromáždění se poté přesunulo před úřad vlády, kde zástupci Iniciativy předali Petici za schválení zákona, kterou do dnešního dne podepsalo více než 2 400 lidí a organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: Rozbombardovat led, ať je to stáhne? Jde to udělat v klidu
Když jsem uviděl titulek „migranti přecházejí do Maďarska po zamrzlé řece“, napadlo mne civilnější provedení toho, co jsem pak uviděl v diskusi poněkud divočeji („rozbombardovat led, ať je to stáhne“). Jde to udělat v klidu, zatím se nevalí davy desítek milionů přemnožených a nedrápou se na plot v celé šířce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vždyť jste ty byty zdevastovali a vybydleli. A dělali jste binec. Stanislav Křeček napsal o nepřizpůsobivých
Trochu jiným úhlem pohledu se na připravovaný zákon o sociálním bydlení dívá zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček. Rozepsal se o tom na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Alarmující počet gamblerů, kteří se potýkají s problémy, je nezbytné snížit
Díky nové regulaci MF zmizelo 90% ilegálního hazardu na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu se setkal s velvyslanci zemí Evropské unie
Setkání prezidenta NKÚ s velvyslanci zemí Evropské unie a představiteli Ministerstva zahraničních věcí a Zastoupení Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Spotřebu energie může ovlivňovat každý
Ministerstvo průmyslu a obchodu i nadále podporuje energeticky úsporné programy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hollywoodský režisér Robert Dornhelm natáčí pro Českou televizi příběh o Marii Terezii
Česká televize začíná s režisérem Robertem Dornhelmem natáčet historickou minisérii o nejvýraznější evropské panovnici všech dob, Marii Terezii. V hlavních rolích dvoudílného filmu, jehož režisér má na svém kontě i oscarovou nominaci, se objeví rakouská herečka Marie-Luise Stockinger a Vojtěch Kotek coby František Štěpán Lotrinský. Projekt vzniká v unikátním koprodukčním modelu čtyř evropských veřejnoprávních televizí – České televize, rakouské ORF, slovenské RTVS a maďarské MTVA a je produkován společnostmi Beta Film, MR Film a Maya Productions.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Zázraky
I při veřejných příležitostech pije církevní řečník prý víno. Je tato tekutina schválena obchodní inspekcí? Její chemický rozbor? Zde je rozsáhlé pole možností. Přidáním prášku z určitých hub, nebo námelu, vraního oka, blínu atd. snadno dojde k tomu, že konzument může mít nejrůznější vidiny. Pak to lze vydávat za zázraky. Když to pak ochutná kolega, můžeme mít zázraky tuplem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Majetkový úřad uhájil v loňském roce státu rekordní sumu ve stovkách miliard
Rekordních 354 miliard korun v loňském roce státu uhájili právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v majetkových sporech. Zároveň ÚZSVM v roce 2016 uzavřel historicky nejvyšší počet dohod o převzetí sporů vedených organizačními složkami státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Potřebujeme větší individualizaci vzdělávání lékařů
Novela zákona o vzdělávání lékařů není zdaleka ideální. Považuji ji však za první krok ke zlepšení situace, která v této oblasti v současné době panuje. Na základě tohoto zákona bude v budoucnu možné přistoupit k větší individualizaci vzdělávacího procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Žirinovskij: Podporuji Trumpa, zavřít hranice! Stovky milionů Afričanů na cestě. Chuligáni, kriminálníci. A vy, pátá kolono, co vás platil Obama...
„Západ neustále zdůrazňuje nutnost bránit svobodu obchodu a demokracii, přitom když je to zapotřebí, sami nemají problém tyto svobody ohraničit,“ vyjádřil se v ruské Státní dumě k Trumpovu exekutivnímu nařízení opoziční lídr LDPR Vladimir Žirinovskij. Ten zcela překvapivě podpořil amerického prezidenta, což je u extrémního ruského nacionalisty nevídané. Žirinovskij v minulosti navrhoval okupovat Aljašku a přesunout na ni Ukrajince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka upozorňuje na obchodní platformu Geneva Option, která funguje bez povolení
Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že je na internetových stránkách www.genevaoption.com nabízena obchodní platforma „Geneva Option“ poskytující možnost binárního obchodování, kdy jsou peněžní prostředky přijímány na bankovní účet založený v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Poválečné hranice prý ztratily právní sílu
Litevský poslanec Linas Balsys během konference Svět v roce 2017: pohled z Vilniusu prohlásil, že Evropská unie by měla projednat otázku navrácení Kaliningradu zpátky do Evropy a že poválečné hranice ztratily svou právní sílu. Píše o tom informační portál Baltnews.lt. Status státní přináležitost území bývalého Východního Pruska musí podle Balsyse být projednána na mezinárodní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jsem v TOP 09 za rasistu. Máme taková přiblblá hesla, promlouvá „rebel“ proti Miroslavu Kalouskovi
ROZHOVOR „Prvotní není sestřelit Miroslava Kalouska. Ale říci si, co jsme udělali špatně a proč nám jdou preference dolů. My jsme si to nevyříkali, tato sebereflexe tady nebyla. Měli bychom ji udělat, vyhodnotit si, proč to takto dopadlo a jak to udělat lépe. A teprve pak si můžeme položit otázku: Může to takto lépe dělat pan Kalousek a jeho tým lidí?“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz takzvanou Jabloneckou výzvu požadující svolání mimořádného sněmu a odstoupení vedení strany liberecký krajský předseda TOP 09 Petr Pošmourný (který je v tomto případě mluvčím jablonecké organizace TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Němci přijmutí statisíců uprchlíků zvládli dobře. V Německu nám nikdo nerozumí, že jich nechceme přijmout ani minimální počet
Bývalý německý ministr zahraničí Klaus Kinkel, který byl mimo jiné ve funkci i v době podpisu česko-německé deklarace, pro Echo24 řekl, že Česká republika se v 90. letech silně drala do Evropské unie a z EU později velmi profitovala. To podle něho vyžaduje solidaritu i v uprchlické otázce a pro lidi v Německu je prý nesrozumitelné, pokud země s deseti miliony obyvatel nepřijme čtyři tisíce uprchlíků. Karel Schwarzenberg mu dal za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Veterán politiky USA: Byrokrati všechno brzdí, protože vědí, že je nemůžete vyhodit. Však taky všichni volili Clintonovou
Newt Gingrich je jedním z nejhlasitějších zastánců nového prezidenta USA Donalda Trumpa. Dnes je také jedním z jeho poradců. Německý týdeník Der Spiegel se tohoto matadora Republikánské strany zeptal, co všechno můžeme čekat od nového šéfa Bílého domu. Gingrich se zamyslel a spustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V ČT vystoupil zkušený amerikanista. Trump dostal pořádně na frak
Bývalý diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, ředitel Občanského institutu Roman Joch a vedoucí katedry severoamerických studií Kryštof Kozák v pondělních Událostech, komentářích debatovali o tom, čím vším nový prezident USA Donald Trump ještě překvapí svět. Žantovský má prý strach především ze střetů demokratů a republikánů. Demokraté totiž dávají najevo, že hned tak neuznají porážku v prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud zastavil stíhání Pirátů kvůli webu s odkazy na seriály
Obvodní soud pro Prahu 4 zastavil trestní stíhání České pirátské strany kvůli provozování webu sledujuserialy.cz. Obžaloba ji vinila z porušení autorského práva. Podle soudu ale Piráti server provozovali bez zisku a nešlo o úmyslné porušení zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš tvrdí, že jako jediný politik zveřejnil všechny příjmy. Sobotku vyzval, ať udělá totéž
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) řekl ČTK, že jako jediný politik zveřejnil všechny své příjmy od roku 1993. Vyzval předsedy ostatních stran zastoupených ve sněmovně, aby udělali totéž. Babiš tak reagoval na výzvu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), aby vysvětlil nejasnosti ohledně svého majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek zmodernizuje vybavení za dvaaosmdesát milionů korun
Nové moderní přístrojové vybavení za téměř 82 milionů korun pořídí v letošním roce Nemocnice Písek, a. s., do několika svých oddělení. Díky dotaci z Evropské unie přesahující částku 69 milionů korun a financím Jihočeského kraje jakožto zřizovatele nemocnice nakoupí například operační stoly, ultrazvuky a diagnostická zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vyzula (ANO): Renesanční lékař dneska v podstatě neexistuje
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Lidé mohou na úřadu nově použít platební terminál
Lidé mohou od dnešního dne (31. 1.) na Krajském úřadu MSK uhradit poplatky nejen v hotovosti, ale také platební kartou. Terminál pro platby je umístěn na kontaktním místě Czech Pointu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Bubáci v televizi aneb Povídka pro zimní podvečer
Matouš Hejkal vešel do televizního studia. Přípravy k natáčení byly v plném proudu. Sem tam pobíhali technici, před kamerou stála připravena tři křesla, do kterých měli zasednout dnešní hosté. Matouš patřil mezi pozvané. Zatím nevěděl, na jaké téma se debata povede, ale to ho netrápilo. Byl ochoten pohovořit o čemkoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Do prdele s Izraelem. Migrantští žáci v Německu sprostě odmítli slavit památku holocaustu. Ředitel je za to ještě pochválil
27. ledna si celý svět připomíná památku obětí holocaustu. Nejinak je tomu i v Německu, které vyvražďování milionů lidí za druhé světové války rozpoutalo. Má to ale háček. Někteří muslimští migranti odmítají účast na akcích u příležitosti uctění památky milionů zavražděných lidí. Vadí jim totiž zmínky o Židech. Škola jim vyšla vstříc a nečinně přihlížela, kterak navíc na výroční den hanobí Židy a Izrael. Ředitel školy proti tomu nic nenamítá, naopak vítá diskusi, která se o tématu rozpoutala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Předseda všech českých studentů: Studenti mají odpor k Zemanovi. Nesnáší ho téměř každý, s kým jsem mluvil
V úterní Kauze dne Rádia Impuls přivítala moderátorka Zuzana Bubílková předsedu Studentské rady Vysokých škol Michala Zimu. Host hned na úvod upozornil, že bývalé politiky – pedagogy je třeba brát trochu s rezervou. Jasně se vyjádřil také na adresu prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: Češi začínají být ochranářskou velmocí
1. února, tedy v Mezinárodní den bez palmového oleje, ke kterému se připojila i hnutí na Slovensku, v Polsku, Nizozemí, Portugalsku, Austrálii a Indonésii, oficiálně vznikne Mezinárodní koalice proti palmovému oleji (Palm Oil Watch International). Zajímavostí je, že za jejím založením stojí Češi - z Koalice proti palmovému oleji (KPPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Štětina (Úsvit): Všude jsem byl a všechno jsem dělal
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Newt Gingrich: Stane se toho hodně
Newt Gingrich patří mezi nejbližší poradce nového prezidenta Donalda Trumpa. Přinášíme výtah z rozhovoru, který s ním vedl Gordon Repinski z německého týdeníku Der Spiegel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kostřica (TOP 09): Tento zákon je zlomocný. Nezvednu pro něj ruku
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákono podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka: Babiš by měl vysvětlit své příjmy. Kazí to celé vládě, ta přitom tři roky funguje bez skandálu
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si myslí, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) by měl ve vlastním zájmu vysvětlit nesrovnalosti ve svých příjmech. Uvedl to pro server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Národní technické knihovně bude zahájena Mezinárodní putovní výstava Strach z neznámého
Během posledních dvou let byly miliony lidí nuceny opustit své domovy v důsledku válečných konfliktů nebo extrémních klimatických podmínek, chudoby a dalších tragédií. Evropa se tak dostala do nejisté situace, která vyvolala mnoho otázek. Výstava Strach z neznámého (Fear of the Unknown), která bude 1. února zahájena v Galerii Národní technické knihovny v Praze, reflektuje tuto situaci očima umělců z České republiky i ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Migranti opět v Calais
Státní orgány i humanitární organizace potvrzují zprávy sdělovacích prostředků, že do pístavního města Calais se opět vrací migranti. V současnosti jich tam mají být „stovky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černoch: Politická korektnost je cesta do pekel
Poslanec Marek Černoch (Úsvit - Národní Koalice) se domnívá, že otevřená náruč Evropské unie k ilegálním migrantům má za následek bezpečnostní a zdravotní hrozby. Zvyšují se podle něj i teroristická rizika a množství sociálních nepokojů. Uvedl to pro server Bleskově.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ministr financí musí vysvětlit nesoulad ve svých příjmech
Před několika dny přinesla média informaci o tom, že existují nesrovnalosti v příjmech ministra financí Andreje Babiše. Ministr financí se zamotává do svého vysvětlování, premiér země musí jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradník (SPR-RSČ): Něco k OKD
Jak dále naložit s OKD?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní získala od členů kapely The Boom finanční dar ve prospěch ústecké onkologie
Členové kapely The Boom předali v sobotu 28. ledna, na afterparty ve foyer Činoherního studia, zástupcům onkologického oddělení ústecké Masarykovy nemocnice výtěžek z 26. vánočního charitativního koncertu, který se konal 17. prosince 2016 v Domě kultury města Ústí nad Labem. Šek v hodnotě 50 tisíc Kč, stejně jako v předchozích letech, putuje ve prospěch ústeckého onkologického oddělení V Podhájí, kterému dosud, i s posledním výtěžkem, věnovala kapela celkem 256 800 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kardinál Vlk: Volal mi papež...
Reakce k mému zdravotnímu stavu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Český statistický úřad musí při volbách podléhat kontrole
Jak asi víte, finální sčítání volebních hlasů má na starosti Český statistický úřad (viz. např. Zákon č. 247/1995 Sb., $11, 2b). Celý tento proces sčítání je ovšem pro voliče a většinu stran, především neparlamentních, neprůhlednou černou skříňkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Ekonomika eurozóny na konci roku šlápla na plyn, inflace nejvýše za čtyři roky
Ekonomika eurozóny nakonec překonala i náš odhad a ke konci roku 2016 skutečně šlápla na plyn – mezi-kvartálně rostla o 0,5 % a meziročně o 1,8 %. Za celý rok tak eurozóna rostla o 1,7 %. I když není ještě k dispozici detailní struktura, počítáme s tím, že se dařilo většině složek poptávky i nabídky. Oproti třetímu kvartálu zrychlily podle nás především průmysl (na straně nabídky) a investice a spotřeba na straně poptávky. Lehce zaostávat naopak mohly vývozy. Dobrý výkon ekonomiky eurozóny ke konci roku 2016 jenom podtrhuje výraznější pokles nezaměstnanosti, která spadla v prosinci na 9,6 % - nejnižší úrovně od roku 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To musel udělat nějaký stát, sdělil Zaorálek k útoku na maily ministerstva zahraničí
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se na mimořádném brífinku vyjádřil k útoku hackerů na e-mailové schránky rezortu. Útok se týkal i jeho korespondence, stejně jako e-mailů jeho náměstků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO My jsme uprchlíci, my máme víc práv než ostatní! Somálci se v Itálii nejdřív prali a pak prostě obsadili dům
Italská Florencie nadále zažívá nepokoje. Ty vypukly před dvěma týdny poté, co v dočasném útulku pro asi stovku žadatelů o azyl vypukl požár. Informaci přinesl server Vatikánského rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Další úder. Další věc, kterou Donald J. Trump naštval svět. Třeba Jana Čulíka, který za tím vidí ParlamentníListy.cz
Bezpečnostní expert John Schindler se tvrdě pustil do Donalda Trumpa za jeho rozhodnutí zakázat dočasně přijímání uprchlíků a také vstup občanů z několika konkrétních muslimských států. Děsí se také jeho výběru týmu pro Národní bezpečnostní radu (NSC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Globočník (SZ): Rád bych vlil novou energii do žil
Zelení v Ústeckém kraji si zvolili nové vedení. Povede je Petr Globočník. Prioritami na další období jsou: zdravý život ve městech, dostatek moderních pracovních míst, kraj otevřený lidem, vzkvétající životní prostředí, zájmy a práva občanů. Nové vedení bude Zelené zastupovat dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
George Soros si jen kupuje slabé lidi. Trump je poctivější. Ukrajina? Megapodvod. Bude válka, když půjdeme s Angelou, účtuje mezinárodní expert usazený v ČR
ROZHOVOR Sociolog a vysokoškolský pedagog Giuseppe Maiello považuje za překvapující, že ti, kteří demonstrují za toleranci vůči menšinám, nejsou schopni tolerovat prezidenta, který má, řekněme, venkovský vkus. Rodák z Neapole, který už dlouhá léta žije v Praze, v té souvislosti tvrdí, že finančník George Soros nereprezentuje západní hodnoty, ale orientální politiku založenou na kupování si slabšího jednotlivce, nebo skupiny jednotlivců. Na české politické scéně vidí několik zajímavých osobností, které už odmítají umírající dienstbierismus, tedy českou variantu obamismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Velký den Miloše Zemana: Toto se dnes odehraje
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček předstoupil na pravidelné tiskové konferenci, aby sdělil stanoviska prezidenta Miloše Zemana a seznámil veřejnost s jeho nejbližším programem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průšvih. Zaorálkovi vykradli mailovou schránku
E-mailové účty ministerstva zahraničí napadli neznámí hackeři. Útok trval několik měsíců, hackeři stahovali data ze schránek ministra Lubomíra Zaorálka (ČSSD) i jeho náměstků. Na problém upozornil server Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zuzana Lipová: Římský klub - loupeživí rytíři či zachránci Země? Lži o nedostatku přírodních zdrojů
Globální oteplování, populační exploze, udržitelný rozvoj. Termíny donekonečna omílané v médiích mají svého společného otce, o němž se však mluví velmi málo. Římský klub je jednou ze základních součástek globalistického buldozeru, který válcuje Evropu, Ameriku - a vlastně celý svět. Naoko environmentalistický think-tank, ve skutečnosti elitní světové seskupení, jehož prvním a posledním cílem je globalizace a nastolení světové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Další úder. Další věc, kterou Donald J. Trump naštval svět. Třeba Jana Čulíka, který za tím vidí ParlamentníListy.cz Konec chatu
Bezpečnostní expert John Schindler se tvrdě pustil do Donalda Trumpa za jeho rozhodnutí zakázat dočasně přijímání uprchlíků a také vstup občanů z několika konkrétních muslimských států. Děsí se také jeho výběru týmu pro Národní bezpečnostní radu (NSC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Za zlámanou nohu milion
Zhruba před rokem si jistý občan v Praze na chodníku pokrytém ledem zlomil nohu. Požádal hlavní město o odškodnění, a to je odmítlo uskutečnit. Obrátil se proto na soudy a celá věc dospěla až k Ústavnímu soudu. Ten nyní, bez možnosti odvolání, rozhodl, že hlavní město Praha je poškozenému občanovi povinno zaplatit milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra nezaměstnanosti v prosinci klesla
Míra nezaměstnanosti v prosinci klesla na 3,6 %. Meziročně je to o 0,9 procentního bodu méně. Snižuje se i podíl dlouhodobě nezaměstnaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Další kauza Trump
Prezident Trump dělá věci, které si už dlouho nikdo nedovolil. Svět se prý otřásá a tisíce lidí demonstrují. Při sledování ČT1 se mi zase zvedl tlak, a proto nabízím shrnutí situace pro čtenáře, kteří ještě snad tápou v záplavě polopravd nejen na ČT1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
MF Dnes: Křičí se, ale s tím Trumpovým zákazem migrantům je to jinak
Redaktor MF Dnes Milan Vodička podrobil analýze současné chování amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Leccos je jinak, než jak se to líčí,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil zákaz plnění smlouvy na „volání vězňů"
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím zákaz plnění Koncesní smlouvy o poskytování zabezpečených služeb elektronických komunikací vězněných osob, kterou uzavřela v listopadu minulého roku Vězeňská služba České republiky se společností BVfon Czech Telecommunication, s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jana Šťastná: Je zřizování modrých zón v Praze politickou záležitostí?
O modrých zónách (zónách placeného stání – ZPS) už bylo napsáno dost článků - jsou lidé, kteří zřízení ZPS přivítali, ale troufám si napsat, že většina lidí s jejich zřizováním nesouhlasí. Občané Prahy to berou jako vytahování peněz z lidí, které nic neřeší. Navíc to přineslo problém lidem, kteří bydlí v Praze v pronájmu a majitel bytu jim nechce povolit trvalé přihlášení. Z těchto lidí se stávají „občané 2. kategorie“, protože nemají nárok na povolenku. Ceny za parkování pro podnikatele se řídí heslem: „všeci kradnú, a tak je potřeba je o část toho, co si nakradli, připravit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Internet věcí aneb Parkoviště budou dávat řidičům aut vědět, kde lze zaparkovat
Kde co už dnes o sobě či o svém okolí vysílá informace, či přijímá pokyny. Komunikační moduly už jsou a brzy ještě masivněji budou masově na vodoměrech, parkovištích, popelnicích. Vše se díky tomu zefektivní. Třeba odvoz odpadků, parkování i měření spotřeby energií. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) to říká Ján Jacina z Českých radiokomunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zážitek Trumpa s Putinem, o kterém se nemluví. Z roku 2013
Ruská novinářka Julia Latynina v pořadu liberální rozhlasové stanice Echo Moskvy připomněla cestu Donalda Trumpa do Moskvy z roku 2013, která ho přivedla k názoru, že „v Rusku se obchod dělat nedá“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Dlouhá cesta je dobrá
Téměř každá navigace je dnes vybavena několika režimy jízdy autem. Vybrat si můžeme mezi Nejrychlejší, Nejekonomičtější, a někdy i Nejkratší cestou. Mnohdy však, vybereme-li si tu poslední, zjistíme dost pozdě, že jízda není tou relaxací, kterou bychom očekávali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Muž, který vystřílel mešitu, sympatizuje s Le Penovou
Pachatelem, který v mešitě v kanadském Quebecu zastřelil šest lidí a několik jich zranil, je student Alexandre Bissonnette, sympatizant francouzské političky Marine Le Penové. Informují o tom Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V ČSSD padlo slovo „revoluce“. Možná bude veselo
10. březen. Den, kdy Miloš Zeman oznámí, zda bude znovu kandidovat na prezidenta. A také den, kdy se v Brně uskuteční volební sjezd ČSSD. A že je situace skutečně napjatá, popisuje dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy vypsalo nové výběrové řízení na předsedu Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře
Ministerstvo dopravy znovu vypsalo výběrové řízení na obsazení pozice předsedy Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře. Soutěž proběhne v krátkém časovém úseku, aby mohla vláda co nejdříve rozhodnout o jmenování předsedy nového úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Odpůrci Zemana budou vzteklí: Prezident si uvědomil, že má dobré vztahy s šéfy USA, Ruska i Číny. A tak si prý řekl, že...
Prezident Miloš Zeman se zřejmě pokusí příští rok obhájit svoji pozici. Podle MF Dnes toto své rozhodnutí oznámil několika svým spolupracovníkům. Definitivní rozhodnutí to však není, to chce oznámit až 10. března. Dnes se chce se svými kolegy potkat na Hradě, aby se s nimi poradil o dalším postupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Nečistá hra o Budvar
Přežili jsme kuponovou privatizaci, neuvážené prodeje prosperujících podniků do soukromých rukou a zbývá zde jen málo, co by ještě šlo dát někomu jako pěkný „dárek“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka se zástupci ostatních stran probere novelu o kyberobraně
Kvůli novele zákona o Vojenském zpravodajství (VZ) se dnes sejde premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s představiteli ostatních parlamentních stran. Předpis projednávaný sněmovnou by měl dát Vojenskému zpravodajství nové pravomoci v oblasti kybernetické bezpečnosti. Podle kritiků by však novela mohla zpravodajcům umožnit plošný sběr dat na internetu. Nedostatečná je i kontrola, upozorňují kritici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Saša Vondra se vrací. Za ODS v Ústí zvažuje kandidaturu do sněmovny
Exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) zvažuje, že se v nadcházejících volbách znovu zkusí stát poslancem. V rozhovoru pro server Seznam.cz vysvětloval, proč věří, že by mu voliči mohli dát další šanci v politice. Vondra už byl poslancem i senátorem. Působil také ve vládě Petra Nečase, jenže mu zlomila vaz kauza společnosti ProMoPro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Genderové těhotenství a rada pro pivaře
Ne sice ihned po vzniku života na zemi, který sem možná přinesly komety, ale s malým odstupem je početí spojeno s oběma pohlavími, avšak těhotenství pouze se ženou. Těhotenství a porod jsou výlučnou záležitostí ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Spokojenost s lékařskou péčí podle výzkumného centra klesla
Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) pokládalo ve svém nejnovějším průzkumu lidem otázky týkající se jejich spokojenosti s kvalitou lékařské péče v ČR. Zdá se, že již pominula spokojenost, která zavládla po zrušení poplatků za lůžko a třicetikorunových poplatků za návštěvu lékaře, a je třeba pracovat dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Chovatelská hodnota poštovního holuba je leckdy nevyčíslitelná
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 ke kompenzacím kvůli ptačí chřipce:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Předseda vlády: Informace o útoku hackerů považuji za závažné
Vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky ke kybernetickým útokům na Ministerstvu zahraničních věcí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za výhodný vstup do Botanické zahrady Praha
Tzv. sousedské permanentky skončily dnem 31.3.2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Experti: Novela zákona o Vojenském zpravodajství je nebezpečná, umožní na internetu sledovat všechny
Sněmovna bude v druhém čtení projednávat novelu zákona o Vojenském zpravodajství. Ta dává vojenské tajné službě pravomoc umístit na internetové linky „černé skříňky“, jež by mohly odposlouchávat, ale i blokovat, či měnit provoz českého Internetu. Podle vojáků opatření pomůže kybernetické obraně státu. Počítačoví odborníci, právníci i poskytovatelé internetu však považují návrh zákona za zneužitelný. Ohrozí podle nich ústavní práva na soukromí i svobodu projevu a bezpečnost sítí může paradoxně výrazně zhoršit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Merkelová a Trump - dvě koncepce
A obě jsou neudržitelné. Tu jednu nepodporuje většinově veřejnost zdrcující většiny zemí EU (Merkelová se ovšem zatím opírá o většinovou podporu německé veřejnosti). Ta druhá, Trumpova, je lidsky těžko přijatelná. A pokud A. Merkelová v duchu své chybné a dnes už překonané politiky hovoří o potřebě spravedlivého rozdělování uprchlíků mezi evropské země, je úplně mimo místu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Sekyra je za dva zlatý a starosta za tolar
Vztahy mezi panem starostou Jarolímem a developerem Sekyrou jsou tak vřelé, že panu starostovi ani nevadí, že část jeho pozemku je už nyní využívána jako součást zahrady pana Sekyry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Postavení českého trhu práce v rámci Evropské unie: Nezaměstnanost má klesající tendenci
Pravidelná analýza se zaměřuje na mezinárodní porovnání vybraných indikátorů trhu práce v členských zemích EU. Průměrná míra zaměstnanosti 20-64letých v zemích EU28 se ve 3. čtvrtletí roku 2016 i nadále zvýšila a ke stanovenému cíli členským zemím EU chybí průměrně pouhých 3,5 procentních bodů. Na druhé straně i nezaměstnanost v EU má v průměru stálou klesající tendenci. Mezi zeměmi EU28 je v České republice míra nezaměstnanosti ve 3. čtvrtletí roku 2016 opět nejnižší a ČR zaznamenává také jeden z nejvyšších meziročních poklesů dlouhodobě nezaměstnaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD: Větší ochrana kyberprostoru ano, ale ne za cenu zásahu do soukromí lidí
ČSSD bude podporovat zintenzivnění debaty o novele zákona o Vojenském zpravodajství.Proto se předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka v úterý sejde se zástupci parlamentních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Šorm: Na míru
Stalo se vám, že jste dostali v hospodě načepované pivo pod míru? Nebo jste si nechali někdy u krejčího ušít oblek sobě na míru? Či snad jste zažili, že jste neznali míru a potáceli se alkoholem zmámení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad informuje o osevních plochách ozimých plodin pro sklizeň v letošním roce
Ozimé obiloviny byly podle stavu k 30. listopadu 2016 vysety na 938 tis. ha, řepka na 407 tis. ha. Meziročně jde u plochy ozimých obilovin o úbytek 36 tis. ha (-3,7 %), u řepky ozimé o přírůstek 14 tis. ha ( 3,6 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petice za vyhlášení Malé bažantnice v Měšicích za les zvláštního určení
V posledních letech probíhá na území Malé bažantnice v Měšicích kácení stromů. Za posledních 10 let bylo vykáceno 600 m3 a hrozí další kácení, které by mohlo mít za následek vykácení značné části území a tím narušení celého barokního krajinného komplexu, který spolu s Velkou bažantnicí, zámkem a zámeckou oborou tvoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Začínáme být příliš tolerantní k hříchům minulé doby
Etická komise ČR pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunistickému režimu předala dne 24. 1. 2017 dekrety sedmi oceněným osobnostem třetího odboje. Mezi hosty již tradičně byl i senátor Jiří Oberfalzer, který byl požádán o úvodní vystoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Pindík ve slipech a sláma v hlavě
Dějí se podivné věci na česko-moravsko-slezské politické scéně. Začněme u naší mateřštiny. Čeština je řeč velmi bohatá a dokáže být logická, poetická, ale i vulgární až vyloženě sprostá. Daleko více než jakýkoliv jiný jazyk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dnes prodal ve veřejné dražbě Žilkovu vilu v Mělníku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dnes prodal ve veřejné dražbě historickou Žilkovu vilu v Mělníku. Jednalo se o první veřejnou dražbu podle zákona o veřejných dražbách od loňské novely zákona o majetku státu, která umožnila ÚZSVM dražit vlastními zaměstnanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Exrozvědčík Polreich: Typickým příkladem lháře a dezinformátora je eurotajemník Prouza. A takto manipulace těchto skupin fungují...
Bývalý rozvědčík zpravodajské služby Miroslav Polreich, který o své místo přišel v roce 1969, o šíření informací a dezinformací leccos ví. Proto se k tomuto tématu opakovaně vrací. Nejinak tomu bylo i na debatě o šíření informací a dezinformací v demokratickém prostoru, kterou pořádala nadace Železná opona. Tentokrát se Polreich snažil vysvětlit, jak se pozná šiřitel dezinformací a proč je šíří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odsuzujeme přesvědčovací kampaň ministerstva školství
Usnesení předsednictva hnutí SPD pro tento týden!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Trest pro Čecha v Súdánu je vyšší, než se píše, tvrdí europoslanec Zdechovský. Ministerstvo to odmítá
Výše trestu českého občana Petra Jaška, který byl odsouzen v Súdánu za několik trestných činů včetně vyzvědačství, je 23,5 roku, a ne 20, jak uvedlo české ministerstvo zahraničí. V dnešní tiskové zprávě to tvrdí europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Česká diplomacie trvá na svém původním vyjádření, sdělila ČTK mluvčí ministerstva Michaela Lagronová. Informace Zdechovského jsou podle ní chybné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ekonom Sedláček vznesl na ČT závažné obvinění vůči Trumpovi. Kmoníček si to ověřil mezi diplomaty a je to prý úplně jinak
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v úterním Interview ČT24 ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka. V úvodu se vyjádřil k útoku hackerů na server ministerstva zahraničí. Prozradil, co se narušitelé mohli také dozvědět. Stranou jeho pozornosti ovšem nezůstalo ani počínání nového prezidenta USA Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Básnička
Nalistujete-li si tu správnou stránku v čítance pro 2. třídy základní školy, najdete tam tuhle básničku Jiřího Žáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Ústava není trhací kalendář
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 k Návrhu na zřízení stálé komise Poslanecké sněmovny k Ústavě a k mezinárodním smlouvám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval členy Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval, podle § 19e odst. 1 zákona č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, ve znění zákona č. 302/2016 Sb., na návrh Senátu daný usnesením o volbě kandidátů č. 74 ze 4. schůze konané dne 18. ledna 2017, s účinností od 1. února 2017 Mgr. et Mgr. Tomáše Hudečka, Mgr. et Mgr. Jiřího Navrátila, Ph.D. a Ing. Františka Siveru členy Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Sobotka v jižních Čechách bez úspěchu
Na krajské konferenci ČSSD v Jižních Čechách utrpěl tandem Sobotka Chovanec první vážnější porážku ve své cestě za nominacemi na březnový stranický sjezd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Pediatrie není malá interna. To je prostě jiný obor
Projev na 54. schůzi sněmovny 31. ledna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Hodnota vlastního kapitálu investičních fondů meziročně vzrostla
Komentář ke statistice investičních fondů - Listopad 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Tento Augiášův chlév vymést, to bude tedy opravdu herkulovská práce!
Úterní glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Praha: Zítra se koná pravidelná zkouška sirén
Ve středu 1. února 2017 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
CzechTrade připravil exportní konferenci Německo - váš obchodní partner
Do Německa směřuje téměř třetina českého exportu. Agentura CzechTrade vloni zaznamenala rekordní zájem o podporu českých firem při exportu do Německa a služeb německého zastoupení v Düsseldorfu využilo 259 českých exportérů především ze segmentu malých a středních podniků, což znamená meziroční nárůst o více než 50 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Podnikatelem roku Olomouckého kraje je spolumajitel oděvní firmy
Pavel Koutný, jednatel a spolumajitel oděvní firmy Koutný spol. s r.o. se stal jedenáctým držitelem krajského titulu EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Soutěž organizuje společnost EY pod záštitou MUDr. Oty Košty, hejtmana Olomouckého kraje a ve spolupráci se zájmovým sdružením OK4Inovace. Slavnostní vyhlášení proběhlo v prostorách Divadla na Šantovce. V Olomouckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen již pojedenácté. Loni zvítězil Petr Gross, majitel a jednatel společnosti společnosti Ing. Petr Gross s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza „zkorumpovaná pakáž z ČT“: Noro Fridrichová, Marku Wollnere, Andrej Babiš se naštval a přešel k činu
Česká televize bodla do vosího hnízda a spustila útok. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se rozhodl podat na ni stížnost. Vadí mu totiž reportáže veřejnoprávní televize o jeho nákupu dluhopisů Agrofertu. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Andrle (Úsvit-NK): Generátory pro Sýrii aneb Tady nejde o to, kdo v jakém hraje stranickém dresu
Zástupce Řádu sv. Lazara Jeruzalémského poslanec Augustin Karel Andrle Sylor spolu s profesorem Alešem Blumou v úterý na společné tiskové konferenci Úsvitu-NK přiblížili anabázi předání elektrogenerátorů do nemocnice v syrském Damašku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úrokové sazby z nových vkladů domácností: V prosinci se nejvíce změnily v kategorii vkladů s dohodnutou splatností
Komentář k úrokovým sazbám měnových finančních institucí - Prosinec 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Prý potvrzeno. Wałęsa je Bolek
Podle víkendových neoficiálních informací grafologická analýza materiálů ze svazku polské tajné policie (Służba Bezpieczeństwa, SB) prý potvrdila spolupráci Lecha Wałęsy s bezpečnostními složkami komunistické moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist