Oficiální zpravodajská média

Uprchlíkům se má pomáhat, ale to neznamená nekontrolovatelný příliv. Zkušený diplomat Pojar nám řekl zajímavé věci i o Georgi Sorosovi
Na protitrumpovských protestech v USA není nic divného, patří to k demokracii. Miliardáři Sorosovi patří naše díky, že nám pomohl zbavit se komunismu, dnes se ale posunul doleva. ParlamentnímListům.cz to řekl diplomat, bezpečnostní expert a prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar. Ten působil jako velvyslanec například v Izraeli a byl náměstkem a blízkým spolupracovníkem ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rozkol v KDU-ČSL. U lidovců to vře. Ohrožen může být prý i Bělobrádek. Naposledy takový rozruch vzbudil Kalousek s KSČM. Máme zákulisní info
ParlamentníListy.cz informovaly již o tom, že spojení KDU-ČSL v nový volební subjekt List vzbuzuje ve straně velké pnutí. Spojení podporuje výrazně předseda strany Pavel Bělobrádek, který ho zaštítil i v dopise širšímu vedení strany, o kterém jsme exkluzivně informovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Vydírání Martina Schulze směřuje k lecčemu. Jen k poslušnosti ne
Když Martin Schulz vyhrožuje, že neposlušným zemím, těm, co se vzpírají německé zahraniční politice, sebere eurodotace, zřejmě neví, co říká. Nebo to ví naopak velice dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trump má plán a křiklouni mu vděčně nabíhají na vidle. Babišův komentátor Macháček odkrývá prezidentovu strategii
Předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost Jan Macháček v pátečních Lidových novinách zhodnotil počínání 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Nový pán Bílého domu rozpoutal politický uragán, jeden exekutivní příkaz střídá druhý. Trump tím prý cosi sleduje. Macháček vysvětluje, o co Trumpovi vlastně jde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„To je vidět, že jste v životě nedržel lopatu!“ vypálil u Jílkové do Babiše živnostník. Pak vstal, došel až k ministrovi a...
Od 1. března bude EET povinná i pro maloobchod a velkoobchod. Takže až za měsíc půjdete nakupovat, prodejce vám musí vydat elektronickou účtenku. Narovnává EET podnikatelské prostředí, nebo naopak likviduje drobné živnostníky? A když vám obchodníci řeknou, že musejí zdražit či zrušit živnost, říkají vám pravdu, nebo vás vodí za nos?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ROP Severozápad: Výbor regionální rady zasedal v novém složení
Ve čtvrtek 2. února zasedali noví členové Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. Ti byli zvoleni zastupiteli Karlovarského a Ústeckého kraje po krajských volbách na konci uplynulého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Komunista Skála promluvil o vraždě Horákové i své údajné spolupráci s StB
O spolupráci s StB, o vraždě Milady Horákové i o prezidentské kandidatuře pohovořil v rozhovoru pro Blesk.cz komunista Josef Skála. Ten nyní podle svých slov zvažuje kandidaturu do Poslanecké sněmovny, zatím se však ještě nerozhodl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní knihovna České republiky připravuje výstavu s názvem To se Marii Terezii povedlo
Klementinum slouží čtenářům již 240 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Poklad pod vlastní střechou
Je zajímavé sledovat, kde všude lidé nacházejí cennosti, či prostě věci, které někam odloží, nutně potřebují a nemohou je najít, aby v okamžiku, kdy na onu potřebnost zapomenou, vyplavala daná věc na povrch tváříce se, jako by tam byla vždy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Vykalení debilové s kocovinou budou vládnout?
„Já tam šel v úplných ho..ech. A to právě těm lidem přijde hrozně sympatický. V úvodu řeknu: „Jsem vykalený, vy určitě taky, já mám kocovinu jako debil.“ Oni se zasmějou, uvolní se atmosféra a bereme se, jako že jsme na stejný lodi,“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav zve na výstavu na zámku Krásné Březno
Národní památkový ústav zve na výstavu Josef Opitz (1890–1963), která se koná na zámku Krásné Březno od 13. února do 19. května 2017 (všední dny, 10 až 15 hod.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Předvolební průzkumy zakázat!
V minulém článku jsem poukázal na nutnost znovu zavést ústřední volební komisi. Dnes se k tématu voleb ještě jednou krátce vrátím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Máme podporu lidí okolo Trumpa, říká prezident samozvaného Liberlandu Jedlička
Prezident samozvaného mikrostátu Liberland Vít Jedlička na akci, kde představil nové liberlandské pivo Liberbeer, prozradil, že se zúčastnil minulý týden ve Washingtonu inaugurace Donalda Trumpa, a říká, že má vazby na lidi okolo Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora: Peklo nám zezelenalo
Jak jsme se my dva – dnes manželé – poznali, si pamatujeme jako dnes. Bylo to skoro přesně před 22 lety na diskusi studentů. Byli na ní Dánové a Holanďané. A my dva jim zapáleně popisovali, jak bychom jednou chtěli vstoupit do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Totální hovadina a směšní blázni. Britský analytik nám vysvětlil, zda je Trump Putinův agent, jak spolu budou vycházet či jak to je doopravdy s kauzou prostitutek a hackerů…
ROZHOVOR Přední britský euroskeptik, historik a konzervativní politický analytik John Laughland, který je ředitelem studií na Institutu pro demokracii a spolupráci v Paříži, poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor, který se týká Trumpova prezidentství. „Je neuvěřitelné, že by kdokoli mohl věřit takové totální hovadině. Máte co do činění s americkým establishmentem, který se domnívá, že z Ruska pochází všechno zlo, a který prosazuje určitý druh konfrontace s Ruskem,“ říká o těch, kteří tvrdí, že Trump je Putinův agent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sorry jako, ale tohle Babiš v pohodě ustojí. Vyvsvětlení, proč šéf ANO nedopadne jako Gross
Ke kauze nevysvětlených příjmů ministra financí Andreje Babiše (ANO) se ve svém komentáři pro MF Dnes vrátil reportér Ondřej Leinert. „Sorry jako, ale tohle Babiš v pohodě ustojí,“ napsal v narážce na Babišův výrok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna chce omezit vyšetřovací pravomoci státních zástupců. Pelikán jasně naznačil, že ho to ani nenapadne
Státní zástupci by neměli mít právo vyšetřovat trestné činy místo policistů, a to ani v dílčích úkonech. O návrh na vypuštění pravomoci žalobců z trestního řádu požádala vládu Sněmovna podle doporučení své komise k policejní reorganizaci. Státní zástupci by také měli ztratit možnost vybírat si policistu, jenž bude případ vyšetřovat, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek hledá omluvy, ale ministerstvo zjevně selhalo. Generál Blaško o tom, jak hoří naše bezpečnost
ROZHOVOR Zvláště na ministerstvu zahraničí, kde se pracuje s velmi citlivými údaji, musí být kontrola nad provozem počítačových sítí obzvláště důkladná. Nikdo nezjistil, že se jim zvenku kdosi prohrabuje v poště a stahuje data. Diví se kauze „hacknutých mailů“ generálmajor v záloze Hynek Blaško. Podle něj jde ze všeho udělat byznys, i z chudoby, tak proč ne zrovna z bezpečnosti či nebezpečnosti bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Peter Zajac-Vanka: Evropská unie je linka do nikam. Cesta je zasypaná. Pokud se neprobudíme, čekají nás rezervace
Peter Zajac-Vanka se zamýšlí nad uměle udržovaným nefungujícím spolkem zvaným Evropská unie a dospívá k závěru, že křižovatka, na níž opět stojíme, není pro naše národy neznámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Komisi k reorganizaci policie se spekulace odstranit nepodařilo, přiznal v televizi její šéf
Ve čtvrtečních Událostech, komentářích diskutovali o výsledcích komise k policejní reformě ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a předseda vyšetřovací komise k policejní reorganizaci Pavel Blažek (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šula (TOP 09): Nová radnice Prahy 12 - transparentně?
V Praze 12 se pomalu blíží rozhodnutí o vítězi soutěžního dialogu na výstavbu nové radnice. Koalice ve složení ANO, Změna pro Prahu 12 a ČSSD celý projekt prezentuje jako transparentní. A jak je to ve skutečnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Bohéma
Znáte jistě tu pohádku od Josefa Čapka, jak pejsek a kočička pekli dort. Aby byl co nejlepší, dali do něj samé dobroty, co mají rádi. Tak se stalo, že namíchali do dortu buřty, myši, cukr, sýr……a nakonec nebyl k jídlu, ještě bylo štěstí, že jim ten dort snědl zlý pes, kterého z toho pak bolelo bříško.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poradkyně Trumpa zarytě hájila svého prezidenta. Použila „alternativní fakta“
Mezi poradce, respektive poradkyně, 45. prezidenta USA Donalda Trumpa patří i Kellyanne Conwayová, která se jala horlivě hájit Trumpův exekutivní příkaz, který zakázal vstup muslimům ze sedmi arabských zemí do Spojených států. Conwayová v rozhovoru pro televizní stanici MSNBC argumentovala také teroristickým útokem, který se ale podle všeho nikdy nestal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
STEM: Češi berou Unii jako záruku míru v Evropě, Němci vidí také nezbytnost pro konkurenci se světovými velmocemi
Česko-německý fond budoucnosti a Česko-německé diskusní fórum zadaly u příležitosti 20. výročí Česko-německé deklarace vypracování srovnávacího průzkumu veřejného mínění, který zkoumá vzájemné vnímání obou zemí a jejich vztah k Evropské unii. Průzkum uskutečnil neziskový ústav STEM v České republice a Institut pro demoskopii Allensbach v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo nabídky na výstavbu silnice I/58 Příbor - Skotnice
Ředitelství silnic a dálnic ČR obdrželo na základě vypsaného výběrového řízení nabídky na výstavbu silnice I/58 Příbor - Skotnice. Hodnotící komise, kterou jmenovala vláda ČR, nyní nabídky zhodnotí a vydá doporučující stanovisko. Práce by mohly být zahájeny na jaře. Konkrétní termín je však závislý na případných námitkách ze strany neúspěšných uchazečů k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Nastal čas snížit, nahradit a přehodnotit používání antimikrobiálních látek u zvířat
Úřady EMA a EFSA vydaly společné vědecké stanovisko k opatřením, která mají snížit používání antimikrobiálních látek v chovu zvířat v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Michaela Julišová: Pachatelé dobra
Pojem hysterický zfanatizovaný groupthink zdaleka není nic banálního nebo dokonce přežitého, ale naopak aktuální žhavý odehrávající se fenomén.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Důvěra v prezidenta Zemana mírně poklesla, hlásí CVVM
Důvěra v prezidenta po prosincovém vzestupu v lednu mírně klesla na 53 procent. Znovu si naopak polepšily vláda, Sněmovna i Senát. Zlepšila se i spokojenost Čechů s politickou situací. Vyplývá to z výsledků průzkumu důvěryhodnosti ústavních institucí, které dnes zveřejnilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rada Jihomoravského kraje schválila Akční plán rodinné politiky na letošní rok
Akční plán rodinné politiky Jihomoravského kraje (JMK) na rok 2017 vytyčuje klíčové aktivity, které vycházejí ze schválené Koncepce rodinné politiky Jihomoravského kraje na období 2015–2019. Každá rodina by měla mít možnost svobodně realizovat své vlastní životní strategie v naplňování rodičovských i profesních plánů a posilovat svoji vnitřní stabilitu. Podpora vědomí hodnoty rodiny a vlastní zodpovědnosti za její funkčnost u mladé generace, předcházení krizovým situacím v rodinách, tvorba prorodinného klima, podpora svobodného rozhodování rodin v oblastech míry profesního zapojení rodičů a způsobu péče o děti a další závislé členy rodiny – takové jsou hlavní cíle rodinné politiky Jihomoravského kraje. Akční plán rodinné politiky JMK pro letošní rok byl schválen Radou Jihomoravského kraje ve čtvrtek 2. února 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Postmoderna je stále ještě moderna, jen protkaná skepsí
Avizované konce umění a vědy (oba většinou komentované separátně, i když jde o dvě strany jedné mince) jsou ohlášením, a tedy doložením jisté postmoderní změny v chápání světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Češi obyčejnými pěšáky NATO?
Ve Sněmovně se opět začíná debatovat o zavedení základní vojenské služby. Toto slyšíme zejména z řad ANO, ale i z KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pololetní prázdniny na autodromu zpestřil cyklista
Běžkaři, pěší a dokonce také jeden cyklista na horském kole si přijeli v pátek o pololetních prázdninách vyzkoušet zasněženou závodní dráhu mosteckého autodromu. Další šanci k netradičnímu využití okruhu budou mít zejména zamilované dvojice na svátek sv. Valentýna v úterý 14. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf protokolu Hradu Forejt nastoupí do Klausova institutu
Bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt nastoupí do Institutu Václava Klause. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Protokol Hradu vedl Forejt již v době, kdy byl prezidentem právě Klaus. Z funkce odešel loni v prosinci poté, co média upozornila na existenci kompromitujícího videa, na kterém je údajně zachycen. Hrad sdělil, že Forejt se funkce vzdal z osobních a zdravotních důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Syrská válka překresluje geopolitickou mapu Blízkého východu
Poslední vývoj v syrském konfliktu ukazuje, že mocenské rozložení sil na Blízkém východě je zcela jiné, než tomu bylo ještě před pár lety. Dříve tak často vyslovovaná predikce o rozpadu Sýrie na více státních celků podle náboženského nebo etnického klíče se v souvislosti s vítězným postupem vládních vojsk jeví rovněž jako nepravděpodobná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Závěr vyšetřovací komise k reorganizaci policie nic neprokázala....
Sněmovna už se seznámila se závěrečnou zprávou vyšetřovací komise k reorganizaci policie. Podle jejích závěrů se neprokázaly žádné politické tlaky ani záměr odstavit Roberta Šlachtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Muslimský svět se bouří proti Trumpovi. Přesto se prezident dočkal velkého zastání
Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa dočasně zakázat vstup občanům sedmi muslimských zemí sklidil značnou nevoli mezi západními liberály a především v samotném muslimském světě. Nyní se však překvapivě dostalo Trumpovi podpory právě od představitele země, jejíž občané vyznávají islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dopravci: Politika zvítězila nad zdravým rozumem a odborností
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) výtky dopravců k rozšiřování mýta pro kamiony na další kilometry silnic prvních tříd nevyslyší. Úřad dál počítá s rozšířením sítě silnic o 900 kilometrů. Po dnešním jednání se zástupci Svazu průmyslu a dopravy a autodopravců to uvedl ministr. Podle něj není dojednaných 900 kilometrů optimální, jde ale o politickou dohodu, kterou úřad dodrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Co zjistila Blažkova komise?
Vyšetřovací sněmovní komise s dlouhým názvem, která měla prověřit pozadí sloučení dvou elitních policejních útvarů, splnila svoji funkci, když potvrdila, že změna probíhala narychlo, nebyla připravena, nebyla ničím podložena, měla proběhnout ve skrytu a začala být řešena, až když na ni upozornila média. Cílem bylo vidět do spisů a možnost zasáhnout shora. Neochota změnu hlouběji projednat vycházela z vědomí, že může být právně vadná. Komise použila diplomatičtější obrat, že na to není jednotný právní názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Langer se může těšit na omluvu. Definitivně
Mediální skupina Mafra neuspěla s dovoláním k Nejvyššímu soudu, a musí se tak omluvit exministru Ivanu Langerovi za články, které ho spojovaly s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Kromě toho musí nakladatelství patřící ministru financí Andreji Babišovi zaplatit náhradu nákladů dovolacího řízení. Senát Nejvyššího soudu zamítl dovolání koncem loňského roku, píše dnešní E15. Mafra rozhodnutí nekomentovala, Langer ho považuje za morální vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Připadá nám nepřijatelné pokračovat ve veřejné sbírce pro Slovanskou epopej na Vítkově
Zastupitelé městské části Praha 3 zvolení za Českou stranu sociálně demokratickou už nadále nechtějí, aby pokračovala veřejná sbírka na umístění Slovanské epopeje od Alfonse Muchy na vrchu Vítkově. Poslední vývoj podle nich ukázal, že projekt nemá podporu magistrátu ani samotné TOP 09, která jej v minulosti představila a iniciovala vznik nadačního fondu. Místo ukončení sbírky se ale zbytečně platí inzerce, říká radní David Gregor (ČSSD), který dnes rezignuje na funkci člena dozorčí rady fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Rozkvetlý sad mateřštiny
Čeština je rok od roku bohatší. Kde je konec předlistopadovým požárníkům! Místo nich vyjíždějí stříkat do plamenů hasiči. Z pacientů se stali klienti, z důchodců senioři, z počišťovačů metaři. Klient sice nemá na léky jako normalizační pacouš, ale jak vznosně, skoro římsky, název jeho podčeledi zní! Darmojedlíci senioři nikdy neměli tolik důvodů k pláči, ale jak uctivě se jim klne! Přemluv bábu, dědka! U počišťovačů málokdo věděl, s kým má tu čest, zato metaře občas zahlédneš v Sherwoodu u Hlaváče, kterak v slušivých oranžových vestičkách metou smetí z jednoho rohu parku do druhého. Ostatně i Rudolf Slánský byl prý Velký Metař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na podporu sportu Jihomoravský kraj letos přispěje dalšími čtyřiceti miliony korun
Kraj chce podpořit zkvalitňování sportovních zařízení a systematickou činnost sportovních klubů. Takové jsou hlavní cíle schváleného dotačního programu Podpora sportu v Jihomoravském kraji v roce 2017. Na tento program je v rozpočtu kraje vyčleněno 35 milionů korun. Další dotace půjdou na podporu České unie sportu (ČUS) ve výši 2 milionů korun a na Jihomoravský krajský fotbalový svaz kraj přispěje částku 1,5 milionů korun. V neposlední řadě hodlá kraj také podpořit projekt rekonstrukce a modernizace sportovního areálu FK Valtice dotací 2,2 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské veze z Prahy čtyři nominace na Ceny Thálie
Šanci na Cenu Thálie 2016 mají čtyři umělci Národního divadla moravskoslezského. Ze dvou nominací se může radovat soubor opery – konkrétně Jana Sibera, která získala nominaci za roli Ophélie v opeře Hamlet, a Thomas Weinhappel za titulní roli v téže opeře. Další nominace míří do souboru opereta/muzikál, opět v mužské i ženské kategorii. Nominována je Lenka Pavlovič za roli Hortensie v operetě Ples v opeře a Roman Tomeš za roli Jidáše Iškariotského v inscenaci Jesus Christ Superstar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Porošenko chce referendum o vstupu Kyjeva do NATO
Kyjevský prezident Petro Porošenko prohlásil, že chce uspořádat referendum o vstupu Ukrajiny do NATO. Jestliže by občané zapojení podpořili, je prý ochotný udělat vše, aby dosáhl členství Ukrajiny v alianci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Jak šikanovat politiky? Další Lex Babiš na obzoru?
Plánujete za 20 let kandidovat na prezidenta? Uvažujete, že za 20 let vstoupíte do komunální politiky? Začněte si již dnes psát, s kým, kde a o čem máte schůzky, jaké auto, za kolik a od koho si kupujete, komu, kdy a za kolik jste prodali obnošené šaty nebo oblek. Deníček si neveďte jako pan Nedbalý, nejlépe uděláte, když si povedete elektronickou evidenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Analytik Radim Hreha: Muezzin havlistů zpívá čím dál tím více falešně
Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha komentuje pravomocné rozhodnutí soudu o tom, že týdeníku Respekt se nepodařilo prokázat pravdivost publikovaných tvrzení a jeho vydavatel – Bakalova Economia – se tak musí omluvit Ivo Rittigovi za autorskou produkci svého chrámu pravdoláskařské propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Palermo, sorry jako. A Pelikán se dovolával Trumpa. Ve sněmovně bylo zase jednou veselo
Ke zprávě sněmovní vyšetřovací komise ohledně reorganizace policie se vrací i deník Blesk. Všímá si především jednotlivých výroků, které v souvislosti s rozhodnutím komise zazněly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Uniklá data z MZV mohou sloužit k dalším útokům
Únik dat z e-mailů na ministerstvu zahraničí může podle expertů na počítačovou bezpečnost sloužit při budoucích útocích. Přestože stále není zřejmé, jaká data unikla, útok nelze bagatelizovat. ČTK to řekl vedoucí pražského detekčního a analytického týmu společnosti Eset Robert Šuman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České Palermo slaví, řádil Babiš po zprávě komise o policii. A jeho noviny se dnes přidávají
Spor o policejní reorganizaci, jenž se rozhořel loni v létě, nabral včera na obrátkách. Sněmovní vyšetřovací komise totiž zveřejnila své závěry. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pak žádal omluvu po hnutí ANO, jeho předseda Andrej Babiš se však rozhodl přitvrdit. „České Palermo slaví,“ zaznělo z jeho úst místo omluvných slov. Píší o tom Lidové noviny, vlastněné samotným ministrem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nový vyzyvatel pro Zemana. Šéfa českých akademiků tlačí už čtyři strany
Prezident Miloš Zeman se dosud jasně nevyjádřil, zda bude znovu kandidovat na Hrad, ale pokud se tak stane, možná bude čelit vážnějšímu protikandidátovi, než dosud počítal. Současný předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš zatím jasně neřekl, zda by se o prezidentský úřad ucházel, ale už teď má tichou podporu politiků hned ze čtyř politických stran. Z ČSSD, TOP 09, Starostů a nezávislých, i lidovců. Jaký by to mohl být prezident? Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Ozbrojený útočník, to je pilotní projekt prevence útoku ve školním prostředí
V únoru 2016 Krajský úřad Jihočeského kraje (Odbor sociálních věcí – Oddělení prevence a humanitních činností) ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje a Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje, započal přípravu a realizaci jednotlivých aktivit projektu „Ozbrojený útočník“. Projekt byl podpořen v dotačním programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR a Jihočeský kraj se na něm finančně také spolupodílel. Zároveň na projekt přispěla finanční částkou i energetická společnost E. ON. Projekt bude v rozšířené verzi pokračovat i letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat vyšší příspěvky na platy postižených
Poslanci dnes budou schvalovat vyšší příspěvky zaměstnavatelům na platy lidí se zdravotním postižením a plošné zavedení občanských průkazů s elektronickým čipem. V závěrečném čtení je ve Sněmovně také senátní předloha o zmírnění požadavků na vzdělání referentů, aby mohli být přijati do státní služby, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
U Američanů můžeme prorazit s tématem „Miloš Zeman“, věří Kmoníček
Dosavadní ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček se pravděpodobně stane příštím velvyslancem v USA. Stále to ale nemá jisté, takže o novém velvyslanci hovoří jen v teoretické rovině. Nový velvyslanec nesmí zapomenout na to, že Česko je asi tak velké jako jedno město v USA. Velvyslanec proto potřebuje silné téma, kterým zaujme Donalda Trumpa. Tím tématem prý bude Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Svět není jen o Trumpovi, říká matematik Kechlibar. Varovně obrací pohled k Evropě
Matematik Marian Kechlibar všem lidem připomíná, že na světě není jen 45. prezident USA, který dráždí své okolí a především média téměř každým svým slovem. Jenže Trump a svět rozhodně nejsou jedno a totéž. Evropanům na svém webu analytik doporučuje, aby svou pozornost znovu obrátili k Řecku. V tomto koutě Evropy může prý být ještě hodně zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Praha informuje o přepravě nadměrného nákladu
V noci z pondělí 6. února na úterý 7. února 2017 bude přes část území hlavního města Prahy přepravován nadměrný náklad. Jde o soupravu s velkou hmotností (199,5 t) a zejména šířkou (8,3 m).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Daněk (SPO): Mládek hřímá z ministerstva a centrální banka bude i nadále ohýbat hrb našich dělníků
Ministr Mládek se chlubí, jak se mu s průmyslem daří (na úkor lidí zaměstnaných v průmyslu) a ČNB se drží politiky, že Čech vydrží všechno!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
The Saker: Tajné služby urvané ze řetězu. Jediná Trumpova šance - udeřit protivníka jako první
The Saker zkušeným okem člověka z branže hledí na americkou politickou krajinu, na níž se odehrává smrtelný zápas tajných služeb, a upozorňuje na nepředstavitelná nebezpečí, která skrývá nejen pro americkou demokracii, nýbrž i pro celý svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Nic nového pod sluncem
Mnoho lidí by bylo už dávno hrdiny, ale nikdo za nimi nepřišel a nesdělil jim, jak to udělat. Současný prezident by prý Chartu 77 rovněž podepsal, ale nikdo mu ji nestrčil pod nos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Máme v kraji řadu pravomocí, jak bezpečnosti přispět
Kraj podpoří profesionální hasiče a policisty dvaceti miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Oceňuji práci komise, vláda musí vyvodit důsledky
Předseda ODS Petr Fiala ocenil fungování komise pro prošetřování reorganizace policejních útvarů, jejíž závěrečnou zprávu v Poslanecké sněmovně zveřejnil předseda komise Pavel Blažek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skoro by bylo lepší, kdyby Němci zůstali dobrými nacisty, než když škodí v přestrojení za pokrokové humanisty. Židovský intelektuál promlouvá
ROZHOVOR „Říkám si, že by skoro bývalo lepší, kdyby Němci zůstali dobrými nacisty, kteří by alespoň vzbuzovali odpor všech slušných lidí, než když škodí v přestrojení za pokrokové humanisty, kteří pouze nenávidí židovský národ jinou, zmodernizovanou formou ‚antisionismu‘,“ řekl židovský intelektuál Martin Janeček, který má české, izraelské i francouzské občanství. Též upozorňuje na to, že řada takzvaně krajně pravicových stran, jako Wildersova strana či rakouská FPÖ, upřímně podporují Izrael. Fyzické útoky proti židům páchají v Evropě jen muslimové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Léčba rakoviny stojí miliardy, náklady meziročně rostou o deset procent
Více než dvě miliardy korun vydala v roce 2015 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) za léčbu přibližně 28 000 klientů, trpících některým druhem rakoviny. Rok před tím činily celkové náklady na léčbu rakoviny 1,9 mld. korun. Náklady na léčbu této zákeřné nemoci meziročně stoupají přibližně o 10 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šula (TOP 09): Jak je to s hysterií na Praze 12?
TOP 09 se podařilo shromáždit podklady, které minimálně dokazují, že došlo k selhání kontrolních mechanismů na radnici Prahy 12 a možná i zneužití pravomoci. Změna pro Prahu 12 se snaží odvést pozornost od pochybení místostarostky Daniely Rázkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Typický volič Zelených je smutný, že nás nemůže volit
Typický volič Zelených je náš nevolič. Proč tomu tak je? Proč dal svůj hlas nakonec ČSSD, TOP 09, ODS, Pirátům či vůbec nešel volit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Co bude s Evropskou unií?
Vzpomínám si, jako by to bylo včera. Psal se rok 2003 a šel jsem k referendu o vstupu České republiky do Evropské unie. Šel jsem k němu s tím, že řeknu „ano". A byl jsem o správnosti své volby přesvědčen natolik, že bych svůj hlasovací lístek klidně i podepsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Dobrotety pomáhají pečovat o křehké životy
Prohlédnout si poutavou výstavu a přispět na dobrou věc může po celý únor každý návštěvník Regiocentra Nový pivovar, ve kterém sídlí Krajský úřad Královéhradeckého kraje. Členky zapsaného spolku Dobrotety tu na výstavních panelech seznamují veřejnost se svou činností i s životy předčasně narozených dětí. Záštitu nad akcí převzal první náměstek hejtmana Martin Červíček, který se rovněž zúčastnil slavnostního zahájení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Většina Američanů oficiální verzi o 11. září nevěří
Jak se uvádí v nové studii H.MacLeoda, oficiální verzi o 11. září jeden ze dvou dotázaných amerických občanů pochybuje. 46% z nich má podezření, že budova č. 7 Světového obchodního centra (WTC) se poroučela k zemi následkem řízené demolice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Advokát v České republice – elitní povolání, nebo špinavý vymahač?
V podvědomí českých občanů je advokát v ČR nikoliv obhájcem práv klienta, ale převevším vymahačem dluhů a mnohdy i spolupachatelem lichvářských kšeftů českých soukromých exekutorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Chtěli jsme úlevu pro zaměstnance, kteří za sebou mají delší praxi
Projev na 54. schůzi sněmovny 3. února 2017 k Senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Budeš se vyhýbat práci, žít na dávkách a přijde trest. Komunisté navrhují zákon, který tu byl před rokem 1989
Komunisté chtějí opět trestat příživnictví. Návrh novely trestního zákoníku přednesli do Poslanecké sněmovny. Zprávu o tom přinesl server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Na Zemanovi je nejlepší jeho vztah k občanům
Lidé na M. Zemanovi podle průzkumu CVVM nejvíce oceňují to, že je v kontaktu s občany a zná jejich problémy. Naopak nejkritičtější jsou lidé k prezidentovi, pokud jde o to, jak dbá o vážnost a důstojnost svého úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Typická práce České televize.“ Válka mezi Pleslem a Wollnerem zuří dál
Přestřelka mezi šéfredaktorem MF Dnes Jaroslavem Pleslem a reportérem České televize Markem Wollnerem pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš, Šlachta, Ištvan. Komentátor Pečinka pronesl závažná slova k tomu, co prý odkryla bitva kolem policie
ROZHOVOR Debakl Babiše – tak označil závěrečnou zprávu sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie známý komentátor Bohumil Pečinka. „Je to zdrcující, je to na demisi Andreje Babiše,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinář, i když nepředpokládá, že by to šéf ANO skutečně udělal. Celá kauza podle něj ukázala, že nejvyšší státní zástupce je slaboch a zbabělec, který si neumí udělat pořádek ve svých řadách a toleruje Vrchnímu státnímu zástupci v Olomouci, nejen v této kauze, ale dlouhodobě, přehmaty a přešlapy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
České firmy lákají země Střední Asie: Podnikatelé budou jednat o nových kontraktech v Kazachstánu, Tádžikistánu a Uzbekistánu
Poslanci společně s podnikateli navštíví tři země z regionu Střední Asie – Kazachstán, Uzbekistán a Tádžikistán. Sněmovní delegaci, kterou povede Jan Hamáček, doprovodí zástupci zhruba dvaceti českých firem z oborů strojírenství, dobývací techniky, energetiky, informačních technologií a farmacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Shnilé jablko snad necháte mezi ostatními a označíte jej propiskou?
Páteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Muž, kterého globální kavárna nenávidí ještě více než Trumpa. Seznamte se s člověkem, kvůli kterému v Berkeley vymlátili školu
Středeční protesty, které vypukly v kalifornském městě Berkeley, způsobily škody v univerzitním kampusu ve výši více než 100 tisíc dolarů. Více než 150 maskovaných agitátorů zde protestovalo proti vystoupení pravicového komentátora Mila Yiannopoulose. Informuje o tom CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Koordinace pokračuje i letos. Na kraji se sešli investoři zodpovídající za dopravní stavby na jižní Moravě
Po zkušenostech z loňského a předloňského roku pokračuje Jihomoravský kraj ve snaze o vzájemnou koordinaci dopravních staveb jednotlivých investorů na svém území. První letošní schůzka proběhla na Krajském úřadu Jihomoravského kraje v úterý 31. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Co se chystá na Balkánu? Obava z Ruska i Daeše
Bývalý pracovník CIA Marc C. Johnson vysvětluje na serveru The Hill ve svém článku „Proč by se Balkán mohl stát prvním zahraničním testem Trumpovy administrativy (Why the Balkans may be the Trump administration's first foreign policy test). (Dole na snímku znak členů srbských paramilitantních oddílů na severu Kosova – tak to tvrdí kosovská média.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Podpořte Lípu na Lipce v soutěži Evropský strom roku
S velkým náskokem vyhrála Lípa na Lipce soutěž Strom roku 2016 v České republice. Teď má před sebou lípa, která roste poblíž Horního Bradla na Chrudimsku, další a ještě větší výzvu, a sice soutěž Evropský strom roku. V ní lidé vybírají mezi 16 stromy například z Francie, Walesu či Španělska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Sníh a mráz stavbu terminálu letiště zpomalil, ale nezastavil
Zástupci Pardubického kraje jako třetinového akcionáře společnosti EBA se zúčastnili jednoho z pravidelných kontrolních dnů na výstavbě nového terminálu mezinárodního letiště. Náměstci hejtmana Roman Línek, který má na starosti investice a majetek, a Michal Kortyš, který se věnuje dopravě a dopravní obslužnosti, se seznámili s aktuální situací na stavbě i s tím, co investor musí při výstavbě řešit. Stavba pokračuje i při nepřízni počasí, ale v pomalejším tempu. To by však termín dokončení stanovený na listopad 2017 nemělo ohrozit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zrušíme vám dotace, pohrozil Trump univerzitě, kde jeho odpůrci málem podpálili školu. A akademici začali řádit ještě více
V takřka válečnou zónu se změnila University of California ve městě Berkeley, kde měl vystoupit v rámci diskuzního bloku publicista a komentátor Milo Yiannopoulos. Stovky levicových studentů zapalovaly ohně a rozbíjely okna kampusu ve snaze vypudit publicistu z akademické půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Jako když si postavíte luxusní garáž, i když příštích třicet let nechcete mít auto
Projev na 54. schůzi sněmovny 3. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o občanských průkazech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv zveřejnil činnost za poslední čtvrtletí uplynulého roku
Ve čtvrtém čtvrtletí 2016 se na ochránkyni obrátilo s žádostí o pomoc a radu 2050 osob. Nejčastěji se jejich problémy týkaly sociálního zabezpečení (375 případů), staveb a územního plánování (137 případů), činnosti Vězeňské služby ČR (99 případů) a sociálně-právní ochrany dětí (93 případů). V 58 podnětech lidé namítali diskriminaci ve smyslu antidiskriminačního zákona, a to zejména v oblasti práce a zaměstnání. V rámci prevence špatného zacházení a dohledu nad omezováním osobní svobody realizovala ochránkyně 5 systematických návštěv tří zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, léčebny dlouhodobě nemocných a věznice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Czech Republic Sotheby’s International Realty představuje nového vlastníka a vedení společnosti
Czech Republic Sotheby’s International Realty® zahájila rok 2017 s velkými plány. Se změnou vlastníka i managementu přichází s novým týmem, portfoliem nemovitostí i novou strategií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Václav Klaus se pro PL rozjel: Západní kavárny zahájily útok na Trumpa. Plot na českých hranicích by mi nevadil. Hloupý Rouček. A toto vám řeknu k Sorosovi
ROZHOVOR Trump a celý Západ zažívá to, co Česká republika už od listopadu 1989, tedy kritiku kavárenských intelektuálů a demonstrace proti výsledkům svobodných voleb. ParlamentnímListům.cz to v rámci rozhovoru pro pořad PL TV Horké téma řekl exprezident Václav Klaus. „V USA a celém západním světě nastal nástup neuvěřitelného ataku na Trumpa. Amerika a západní svět se staly takovou Českou republikou,“ říká bývalá hlava státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Zavádí se institut ručení za výplatu mzdy
Projev na 54. schůzi sněmovny 3. února 2017 k Vládnímu návrh zákona, kterým se mění zákon o zaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Ústeckého kraje ocenil mladé hokejové mistry republiky
Mladé a talentované kluky navlečené do hokejových dresů, se zlatou medailí na krku a pohárem za celkové prvenství z Mistrovství ČR krajských výběrů přijal u sebe hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Turnaj se uskutečnil ve dnech 20. - 22. ledna 2017 v ostravské hale Poruba a mladí hráči ve finále porazili výběr Vysočiny 4:2 a po předloňském stříbru letos brali vytoužené zlaté medaile.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Franta: Kauza Radar – bude mít pokračování?
Před deseti lety byl jedním z lídrů odporu proti výstavbě amerického radaru v Brdech a nyní o tehdejší situaci i svých zkušenostech napsal knihu. Nad rolí tehdejší české politické scény, která už tehdy naplňovala definici „posttruth“ přístupu a americký radar prosazovala za cenu lží, jsme se sešli s bývalým starostou obce Trokavec Janem Neoralem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Až osm let vězení pro Lecha Wałęsu?
Lech Wałęsa se bude před soudem zodpovídat za falešné výpovědi, uvedl Krzysztof Wyszkowski z kolega polského Institutu národní paměti v rozhovoru pro list "Super Express". Odsouzen by mohl být na šest měsíců až osm let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj chce být více transparentní. Zřídil otevřený účet a založí komisi pro otevřenost
Větší otevřenost a transparentnost kraje – nápady, podněty, jejich další zhodnocení nebo dopracování, to bude úkol nově vznikající Komise Rady Královéhradeckého kraje pro otevřenost. První vlaštovkou otevírání kraje navenek je pak zřízení transparentního účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Spolek Litvínov patří občanům se zajímal o projekt spalovny
Setkání s několika členy spolku „Litvínov patří občanům“ uspořádala v druhé půlce ledna společnost United Energy. Cílem setkání byla prezentace projektu EVO-Komořany a rozptýlení obav členů spolku z plánované výstavby zařízení pro energetické využívání odpadu (EVO). Mezi přítomnými byl například i zastupitel města Litvínov a kandidát do Senátu Parlamentu ČR MUDr. Jiří Biolek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miliardář Babiš důkladně ojebal český stát. Bohuslav Sobotka se inspiroval Donaldem Trumpem a předvedl něco, co jsme ještě neviděli
„Sorry jako.“ Sousloví, které poslední dny provází Andreje Babiše s jeho dluhopisovou aférou, kterou uveřejnil server Echo24.cz a Reportéři ČT. Babišovi údajně scházelo takřka 150 milionů korun, aby mohl koupit dluhopisy svého Agrofertu. Zlomí tato kauza Babišovi vaz? Jde však o velmi exponované téma, k němuž se vyjadřuje mnoho politiků. Velmi peprné vyjádření je k vidění také na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Veřejná služba má lidem pomáhat, ne je trestat
Lidé, kteří jsou v evidenci Úřadu práce ČR a pobírají dávky v hmotné nouzi déle než půl roku, mají od února možnost zvýšit si příjem v rámci veřejné služby. Pokud odpracují v tomto režimu alespoň 30 hodin měsíčně, vzroste jim příspěvek na živobytí o 605 Kč. Pokud však ve veřejné službě pracovat nebudou a nepatří mezi zranitelné skupiny obyvatel (například seniory nebo osoby se zdravotním postižením), dávka na živobytí jim po šesti měsících neaktivity poklesne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cyklista König, bojovník proti xenofobii: Já to řeknu hodně tvrdě. Pražská kavárna je jen rétorika Ruska. Zeman je kuřák a alkoholik s minimem morálních hodnot
Velmi kriticky se v rozhovoru pro server Neovlivní.cz vymezil cyklista Leopold König vůči Pražskému hradu. Svůj názor znovu zopakoval také k uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Zasáhne Trump v Mexiku?
Donald Trump dává od prvních dní svého prezidentování tušit, že se od něho můžeme těšit na velké věci. Naposledy se dostaly na veřejnost údajné útržky jeho pátečního rozhovoru s mexickým prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Duhový fašismus. Takto prý Obama s Clintonovou systematicky likvidovali křesťanskou kulturu
45. prezident USA Donald Trump je potřetí ženatý, občas mluví jako dlaždič. Jako majitel kasin provozuje hazard. To všechno je pravda. A celá řada křesťanů mu i tak dala svůj hlas. Proč? Možné vysvětlení podává bloger Jonathon van Maren. Podle jeho názoru křesťané pod Obamou trpěli. Už nechtěli dál snášet „duhový fašismus“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pohybují se tu stovky potenciálních teroristů. Německý úřad vystoupil s nečekaně upřímným přiznáním
Spolkový kriminální úřad (BKA) sdělil Němcům, že v jejich zemi žije přibližně 570 lidí, kteří teoreticky mohou spáchat teroristický útok. Tito lidé jsou pod dohledem úřadů. Informovala o tom agentura DPA. Zprávu převzal server německého bulvárního deníku Bild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Žižkov (nejen) sobě: Nákladná revitalizace Parukářky? Architekt Pleskot představí předraženou studii
Praha 3 ve čtvrtek v 17:00 v hotelu Olšanka představí varianty revitalizace parku Parukářka. Bez ohledu na obsah rozpracované studie, považujeme plánovanou revitalizaci parku za nedostatečně odůvodněnou. Ve smlouvě mezi MČ Praha 3 a arch. Pleskotem chybí jasné zadání a architekt byl vybrán za okolností vykazujících známky manipulace. Zpracování studie je navíc několikanásobně předražené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč se přátelé dohadují?
Vyjádření premiéra Sobotky a jeho blízkých spolupracovníků a mediálních přátel na adresu Jiřího Zimoly a Jeronýma Tejce jsou poněkud nekorektní. Před každým sjezdem a v každé straně, s výjimkou stran totalitních, přece probíhá, nebo by alespoň měla probíhat, svobodná diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tomáš Vyoral: Pár tisíc migrantů by tu podle Schwarzenberga neškodilo. Kolín nad Rýnem? To byla lidová veselice
Tomáš Vyoral rozkrývá myšlení jednoho z našich nejvýznamnějších politiků havlistické kavárny, který se málem stal českým prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš se zbavil Agrofertu. Stejně vám nedopřejeme klid, vzkazují ministrovi ostatní politici
Politici většinou nepovažují vložení akcií Agrofertu a SynBiolu do svěřenských fondů za definitivní vyřešení střetu zájmů ministra financí Andreje Babiše (ANO). Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to označil za polovičaté řešení. Podle předsedy ODS Petra Fialy se Babiš Agrofertu zbavovat ani podle novely zákona o střetu zájmů nemusel, jde mu pouze o to, aby společnost mohla dál čerpat dotace a pobídky. O Babišův střet zájmů se chtějí nadále zajímat TOP 09 i KSČM. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil popustil uzdu svému hněvu: Ministr mobilních operátorů musí zmizet
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) chrání raději velké operátory, než by se postavil za práva českých občanů. Bližší informace přináší server ihned.cz. Europoslance Jiřího Pospíšila zvoleného za TOP 09 pobouřila tato zpráva natolik, že okamžitě vyzval ministra k odchodu z vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Osmdesát tisíc lidí v táboře o velikosti vesnice. Šéf humanitární mise v Jordánsku ukazuje na situaci v zemi
K situaci v Jordánsku, kde je přes milion syrských uprchlíků, se vyjádřil šéf humanitární mise NRC v Jordánsku Petr Kostohryz. Rozhovor s ním přinesl server DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ombudsmanka Šabatová škodí lidem a měla by skončit
Z jednoduchého důvodu, ona totiž vůbec nezvládá svůj úřad veřejného ochránce lidských práv. Připadá mně, že často rozhoduje od zeleného stolu a plete se do problematiky, které nerozumí a nesnaží se ji ani pochopit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Poslanec Váňa bez obalu: Babiš ochutnal vlastní medicínu. A Merkelová...
Moderátorka Světlana Witowská v pátečním Interview ČT24 přivítala předsedu bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Romana Váňu (ČSSD). Znovu se vrátili k reorganizaci policie, kvůli které Babiš ve čtvrtek spustil slovní přestřelku obřích rozměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno pořádá setkání s budoucími lékaři
Fakultní nemocnice Brno ve spolupráci se Studentskou komorou LF MU v Brně pořádá v úterý 7. února 2017 od 14.00 hodin pro studenty šestých ročníků LF z ČR i SR (oboru všeobecného lékařství) setkání se zástupci FN Brno. Studenti obdrží základní informace o FN Brno zejména ve vztahu k možnosti pracovního uplatnění v nemocnici po skončení studia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nejvyšší státní zástupce si stojí za svým: Reorganizace policie byla špatně připravená a zkomunikovaná
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu vyjádřil k aktuálnímu dění kolem státních zastupitelství i reorganizace policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Boublík: Mylné závěry Petra Šuly
Kniha Praha 12 křížem krážem je v pořádku - Reakce na text Petra Šuly z opoziční TOP 09:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Loňský ZLÍN FILM FESTIVAL pomohl nedonošeným dětem
Rodiče nedonošených dětí ve Zlínském kraji už nemusí své děti v inkubátorech pouze navštěvovat. Díky nově zrekonstruovaným a vybaveným pokojům na novorozeneckém oddělení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně s nimi mohou trávit celé dny. Na vybudování pokojů přispěli lidé ve veřejné sbírce a mnoho dalších partnerů, například Zlínský kraj, Nadace Synot, Nadační fond Kapka naděje i návštěvníci loňského festivalu filmů pro děti a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL šlapáním na speciálních rotopedech, jež s sebou v rámci Charitativní akce Pomáhej pohybem přivezla Nadace ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sodat software: Ministerstvo zahraničních věcí nezvládlo procesy kybernetické bezpečnosti
Aktuální kauza krádeže tisíců zpráv z e-mailových schránek pracovníků Ministerstva zahraničních věcí (MZV) ukazuje na obecně velké slabiny přístupu ke kybernetické bezpečnosti v ČR. „Ačkoliv je kybernetická bezpečnost jednou z vládních priorit, nejde o první případ krádeže e-mailů vládních představitelů,“ připomíná manažer společnosti Sodat software Martin Ondráček a jako příklad uvádí medializovanou krádež soukromé pošty premiéra Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Každý třináctý řidič měl loni na svém bodovém kontě alespoň jeden trestný bod
Statistika bodovaných řidičů z roku 2016 ukázala, že každý 170. řidič dosáhl v loňském roce horní hranice trestných bodů. Zároveň měl každý 13. řidič na svém bodovém kontě alespoň jeden bod, počet bodovaných řidičů se v posledních letech drží na stejné úrovni a pohybuje se kolem 8 % z celkového počtu řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tady Alexandrovci vystupovat nebudou! Estonský ministr vydal jasný zákaz
Ruští Alexandrovci si opět v Estonsku nezazpívají. Tamní ministr obrany Margus Tsahkna se totiž rozhodl, že žádné vystoupení tohoto armádního sboru nepovolí. Informaci přinesl server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Chceme, aby posudkoví lékaři mohli pracovat i po sedmdesátce
Projev na 54. schůzi sněmovny 3. února 2017 k Senátnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Reakce Babiše na zprávu k reorganizaci policie je útokem na parlamentní demokracii
Jako předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, která reprezentuje demokratický systém naší země, jsem pobouřen reakcí ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na dnes zveřejněnou závěrečnou zprávu parlamentní vyšetřovací komise k reorganizaci policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Je potřeba odstranit zbývající byrokratické překážky
Evropský vzdělávací program Erasmus letos oslavuje kulaté výročí. Tento úspěšný program, fungující 30 let, se dnes dočkal dalších vylepšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Ministerstvo pro místní rozvoj jako vždy špatně
Ministryně pro místní rozvoj „boduje“ skutečně na všech frontách. Nedaří se jí v oblasti bytové výstavby, turistiky, přípravy novely stavebního zákona, ani v oblasti čerpání evropských peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Peklo má dnes zelenou barvu. Markéta Šichtařová s chotěm sepsali varování před nastupující totalitou, které si nikdo nevšímá
Ekonomové Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová popsali na svém blogu své partnerské začátky před 22 lety. Tehdy na diskusi studentů popisovali Dánům a Holanďanům, jak by jednou chtěli vstoupit do EU a že je nutné bojovat proti komunistům. „Tou dobou pro nás ještě byla EU vzor a čeští komunisté nejkrystaličtější zlo. Za těch 22 let je vše obráceně,“ uvedli ekonomové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Je Sobotka skutečně takový hňup?
Pokud by premiér Sobotka chápal, co obnáší funkce ministra zahraničí, určitě by na tento post nejmenoval svého přítele, neználka Zaorálka. Když už ho tam instaloval, měl možnost ho při prvním zásadním selhání vyměnit. Zaorálek se totiž aktivně podílel na fašistickém, protivládním puči v Kyjevě, s jehož následky se budeme ještě léta potýkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Farizejství novinářů je vulgární urážkou všech Evropanů
Již mnohokráte jsem komentoval vražedné hony, které pořádají muslimové na Evropany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chládek Zemanovec. Exministra zvolili do čela středočeské SPO
Exministr školství a bývalý sociální demokrat Marcel Chládek se stal předsedou středočeské organizace Strany práv občanů. Informaci přinesl server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Sorry jako. Ale když to dá Babiš s Filipem dohromady, tak je vymalováno…
V jistém smyslu v příštích volbách zase tak o mnoho nejde. Na rozdíl od Topolánkovy a následně Nečasovy vlády TOP 09, ODS a KDU-ČSL se země vzpamatovala, cosi se změnilo, nezaměstnanost je na evropské poměry prakticky nejnižší a i trochu se zvýšila životní úroveň, migrantů tady máme ze Sýrie na prstů jedné ruky, a děsí se nás jako čert kříže…Jak vyplývá z průzkumu, lidé za tyto úspěchy jednoznačně dávají hlas ANO a ČSSD berou jen jako jakýsi skuhrající a komplikující přívažek…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš rozdělí akcie do dvou fondů. Dohlédne na ně i paní Monika
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš vložil akcie svých firem Agrofert a SynBiol kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů. Babiš to dnes řekl České televizi. Správci fondů jsou předseda představenstva Agrofertu Zbyněk Průša a právník Alexej Bílek. Dohled nad nimi bude vykonávat tříčlenná rada, jejíž členkou je i Babišova životní partnerka Monika Babišová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Doufám, že nemáte problém s tím, že mám nějaké pocity
Projev na 54. schůzi sněmovny 3. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o občanských průkazech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Alláhu Akbar, křičel muž s nožem ve francouzském Louvru. Policie jej prý zneškodnila
V Paříži se znovu střílelo! Voják střežící slavný Louvre brání slavné muzeum před útočníkem. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vraťte Krym, udeřila na Rusko Trumpova velvyslankyně v OSN. Dříve sankce zrušeny nebudou, dodala
Vrátíte-li Krym Ukrajině, zrušíme sankce. Takto ostře vystoupila vůči Rusku nová stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Haleyová. Ta zároveň obvinila Rusko z eskalace konfliktu na východě Ukrajiny. Informaci přinesl server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pilný (ANO): Občankou se nikdy nebude platit. Schvalujeme něco, co nemá smysl
Projev na 54. schůzi sněmovny 3. února 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o občanských průkazech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj chce spolufinancovat další čtyři projekty rekonstrukcí silnic
Snaha vyčerpat co nejvíce evropských dotací pro opravy silnic II. a III. třídy v Jihomoravském kraji pokračuje. Na svém dnešním zasedání (2. února 2017) krajští radní doporučili zastupitelům Jihomoravského kraje schválit spolufinancování pro další čtyři projekty. Do konce října příštího roku by tak měli řidiči projet po novém koberci Krhovicemi na Znojemsku, ulicí Rakoveckou v Brně a po opraveném mostu přes silnici I/23 na Jihlavské také v Brně. Po silnici mezi Dobelicemi a Hostěradicemi již v říjnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist