Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.599x, což odpovídá cca 83.434-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jiří Jírovec: Jak politici ojebávají společnost
Velký ojebátor, ministerský předseda Sobotka, má na triku použití poslaneckých náhrad na nákup bytu. Má podíl na prodeji OKD a zašantročení bytů, které Bakala dostal přídavkem. Podle medií vytáhl Bakala se svými společníky z OKD několik desítek miliard korun na dividendách. Tedy z čistého zisku. To znamená, že cena, za kterou Bakala OKD koupil, byla katastrofálně podhodnocená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černoch na letáků. Na Slovensku se teď dějí stejné věci, jako nedávno u nás
Černošský model nevyvolal nenávistné komentáře jen v případě českého letáku obchodního řetězce Lidl. Podobný skandál mají nyní i na Slovensku. Zde vyvolala pozdvižení fotografie v reklamě jedné slovenské firmy na sportovní oblečení. Informaci přinesl například server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Dovolte, abych se představil
Jsem přesvědčen, že jeden z důvodů, proč si podle průzkumů 60 % občanů ČR myslí, že Senát je zbytečný, je skutečnost, že zvolení senátoři dál vykonávají svá povolání. V Senátu pracuji na plný úvazek, není to pro mě žádný "vedlejšák".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dvourychlostní Evropa už je realitou, přiznala v Polsku Merkelová
Německá kancléřka Angela Merkelová dnes zavítala do Polska. Ve Varšavě jednala s polskou premiérkou Beatou Szydlovou, mimo jiné o budoucnosti Evropské unie a o vzájemných hospodářských vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ty kurvo jedna. Araby nemám rád, jsme ve válce. Pořad Zdeňka Pohlreicha ovládlo téma islámu
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich zavítal se svou show Ano, šéfe! do motorestu Ušák u Kadaně. Majitelem podniku je Erich Szymaniec, jenž jej dal do kupy vlastníma rukama a je na něj patřičně pyšný. Má však také vyhraněné politické názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Je udržitelnost udržitelná?
Není dne či hodiny, aby na nás termín „udržitelnost“ v různých podobách někde nevykoukl - většinou tehdy, když je potřeba nějakou lidskou činnost cíleně hodnotit, ovlivňovat a blokovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně školství Valachová prý chystá stopku pro soukromé školy. Ne, ne, ne, odmítá resort
Také do redakce ParlamentníchListů.cz doputoval velmi srozumitelný email, jehož adresát upozorňuje na bobtnající problém, který se má skrývat za zdmi ministerstva školství. Prozaicky řečeno: MŠMT hodlá zamítnout všechny žádosti soukromých a církevních škol o zařazení do rejstříku škol a školských zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
To je ale šikovný uprchlík. Naprosto jednoduše si „vydělal“ 21 700 eur
S trochou nadsázky by se dalo konstatovat, že jedno má Česká republika a Německo společné. Obě dvě země „ojebávají“ přistěhovalci. V Česku je to, aspoň dle premiéra Bohuslava Sobotky, ministr financí Andrej Babiš, v Německu zase vykutálení migranti z Afriky a Blízkého východu. Jeden takový byl včera odsouzen do vězení za neuvěřitelnou... „ojebávku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Skutečné mzdy usvědčují vládní propagandu ze lži
Statistika je velmi ošemetný obor, lze jej totiž velmi snadno zneužít ve prospěch těch, kdo vládnou. Nyní máme přímo před očima další názorný příklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
George Soros. Týdeník se zaměřil na „sluníčkáře, který za všechno může“
O šestaosmdesátiletém filantropovi Georgi Sorosovi se rozepsal časopis Faktor S. „Sluníčkář, který za všechno může,“ otitulovali miliardáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Opilec hejtman Košta? Andreji Babišovi se to zle vrátilo, je to legrace
Andrej pije. Tak zní název dalšího dílu satirického pořadu Kanceláře Blaník na serveru Stream.cz. Princ Miroslav potřebuje pomoct – aby se druhý den ve Sněmovně dostal ke slovu. Jak to celé dopadne? Je ironií osudu, že tato parodie byla zveřejněna jen den předtím, než se Andrej Babiš vyjádřil k údajnému problému s alkoholem olomouckého hejtmana Oto Košty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ples Českého rozhlasu nabídne hvězdy hudební scény. Vystoupí Karel Gott i Lucie Bílá
Palác Žofín bude první březnovou sobotu patřit Reprezentačnímu plesu Českého rozhlasu. Vystoupí Karel Gott, Lucie Bílá, Miro Žbirka, Dasha, Jan Smigmator a další. V čele s dirigentem Vlado Valovičem zahraje Rozhlasový Big Band Gustava Broma, návštěvníci se mohou těšit také na Olgu Šípkovou a Marka Dědíka nebo akrobatické duo DaeMen. Na své si přijdou také milovníci folkloru a dobrého vína - speciální program bude připraven v Malém a Rytířském sále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump na Blízkém východě? Střelba od boku
První týdny mandátu nového prezidenta USA – přinejmenším, z pohledu Blízkého východu --nutně vyvolávají otázky, zda existuje něco jako „Trumpova zahraniční politika“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chvojka má problémy kvůli ukončení kampaně HateFree. Tlačí na něj Sobotka i Dienstbier
Konec kampaně HateFree Culture musí nyní vysvětlovat ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD). Ten nyní popřel, že by projekt, který mimo jiné bojuje proti projevům rasové nesnášenlivosti, rušil cíleně. Bylo prý jen od začátku jasné, že projekt je časově omezený. Informaci přinesl server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vodohospodáři preventivně sníží hladinu vody v brněnské přehradě
Přibližně o deset centimetrů za den bude Povodí Moravy od pondělí snižovat hladinu v brněnské vodní nádrži. Celkově chce snížit hladinu vody v nádrži až o metr. Důvodem je preventivní vytvoření dostatečného akumulačního prostoru pro případné tání sněhu, který zasypal ČR v první polovině týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Reagan nedělal kompromisy a komunisty porazil
Náhodou jsem si před týdnem koupil knihu Petera Schweizera Reaganova válka, která představuje tohoto amerického prezidenta jako mimořádného státníka, jenž se postavil rudému moru a zničil ho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká Lípa: Radnice si promluvila s nájemníky o rekonstrukci bytového domu
Rekonstrukce městského domu v Komenského ulici byla cílem včerejšího setkání vedení města s téměř čtyřiceti jeho nájemníky, kteří se chtějí svými návrhy podílet na zlepšení bydlení. Setkání na radnici přímo navazuje na kontrolní den z minulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: S projektem uspěli v soutěži brněnští architekti
Mezinárodní porota vybrala nejlepší architektonický návrh nového administrativního centra Lesů ČR na Novém Hradci Králové nazvaný “Lesy v lese“. Předložilo ho ve veřejné soutěži sdružení architektů Chybík Krištof associated architects s.r.o. K4 architects & engineers Ing. Ivo Stolek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chvojka po schůzce s HateFree Culture potvrdil konec projektu
Ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) po dnešní schůzce s vedením HateFree Culture zopakoval, že tento projekt proti rasové i jiné nesnášenlivosti ve společnosti v dubnu podle plánu skončí. Následovat bude vyhodnocení a zadání nového projektu. Chvojka o tom informoval v tiskové zprávě. Představitelé iniciativy měli o pokračování projektu zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Bohéma aneb Historie podle korektně falešné ČT
Česká televize nám divákům-kncesionářům každou neděli vysílá seriál Bohéma. Mladý člověk, který nezná dějiny a sledující tento seriál, díky ČT získává falešný dojem o historii naší kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ukliďme Česko: Již za dva měsíce proběhne velký jarní úklid. Přidejte se!
Do vypuknutí dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017 zbývají přesně dva měsíce. Po loňském rekordním ročníku je letošním cílem překonání hranice 100 000 zapojených dobrovolníků. Své úklidy mohou zájemci o uklízení přihlašovat již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. Není na co čekat, vzkazují organizátoři akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): Reformy správního trestání
Zákon o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, který vyšel ve Sbírce zákonů pod č. 250/2016 Sb., představuje nový přístup ke správnímu trestání. Jeho účinnost je od 1. 7. 2017. Bude si jej muset osvojit mnoho úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kuba (ODS): ČR potřebuje dostupný mobilní internet. Mládek ale hraje za zisky operátorů
Ministr Mládek v oblasti mobilní komunikace naprosto selhává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V okolí Hillary Clintonové proudily informace o UFO na Zemi. Unikla data
Internet zaplavují spekulace týkající se vztahu mezi Vatikánem a mimozemskými formami života. Vše se točí kolem e-mailů, které zaslali Johnu Podestovi, šéfovi kampaně Hillary Clintonové, kolegové amerického astronauta Edgara Mitchella; e-mailovou komunikaci zveřejnil server WikiLeaks.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Nejvyšší čas začít vládnout jinak
To jsou ti, kteří nabízejí „příliš jednoduchá řešení“. Tak se o protestních stranách vyjadřuje většina evropských (tedy i našich) médií a všichni politici zavedených stran. „Příliš jednoduchá řešení“ má voličům namluvit, že jde o něco amatérského, nedomyšleného, unáhleného, prostě úplně špatného. Je to ale pravda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ERÚ: Pozor, pokud jste u dodavatele poslední instance
Před několika měsíci „spadla“ část spotřebitelů pod dodavatele poslední instance. U něj mohou být maximálně šest měsíců. Potom hrozí neoprávněný odběr. Víme o 1259 odběratelích elektřiny a 570 odběratelích plynu evidovaných u dodavatelů poslední instance, kteří dodavatele stále ještě nezměnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Nikdy nepřestanu žasnout nad novátorskými postupy MPSV
Ministerstvu práci a sociálních věcí můžu vděčit za mnohé, protože už dlouho je pro mě takřka nevyčerpatelnou studnicí inspirace pro psaní článků na tomto blogu. Poděkovat za to můžu zvláště současné paní ministryni Marksové...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Plán jménem Donald J. Trump. Pozorovatel dění, který se rozešel s kavárnou, rozjasňuje dění kolem USA i Sorose
Donald J. Trump může být pro některé skryté americké elity dobrou volbou, možná jedinou mediálně uvěřitelnou, jak převést svět, pokud možno, bezbolestně do multipolárního módu. To soudí bloger a ekonomický poradce Jaroslav Kuchař, který se dříve angažoval v protikorupční iniciativě Vraťte nám stát, obecně vnímané jako „pravdoláskařská“. „Konec starého světa by znamenal, že si USA přestanou hrát na světového četníka jako záminku pro globální ekonomicko-politické vládnutí. To by si několik miliard lidí oddechlo. Na druhou stranu, nevyřeší to všechny bolesti světa. Může to způsobit nové problémy. Diktátorů a mocenských ambic je všude více než dost. Žijeme v parazitickém systému neodpovědnosti,“ uvádí též pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Stavební produkce v roce 2016 klesla o 7,6 %
Stavební produkce v prosinci 2016 vzrostla meziročně reálně o 1,9 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 13,5 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 21,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právní marasmus
Soudci by měli být garantem toho, aby každý občan měl práva, která jsou zaručené Listinou práv a Ústavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Prezident Miloš Zeman bude kandidovat
Je škoda, že pan prezident Zeman již mnoho let podkopává levicovou sociální demokracii, kterou po mnoho let vedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Uříznout hlavu, pověsit, zastřelit. V USA zcela vážně padlo, jak se lze zbavit Trumpa, a rozjelo se peklo
Příznivci Baracka Obamy stále nepřestali snít o tom, že se zbaví Donalda Trumpa a v Bílém domě jej vystřídá politik, který snad konečně bude vyhovovat lidskoprávním aktivistům, médiím a voličům demokratů. Bývalá vysoká úřednice Rose Brooks dokonce hovoří o vojenském převratu a mainstreamová média její „teze“ s chutí šíří mezi čtenáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Zaměstnání cizinců a jejich ubytování s sebou nenese pouze benefity pro zaměstnavatele...
Ministr vnitra jednal v Plzni o bezpečnosti v krizových lokalitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tak kdo to má dělat? Stát prý může získat stovky milionů, ale úřady se přou, čí práce to je
Až stovky milionů korun neoprávněně vyplacených na dotacích majitelům solárních elektráren nemá kdo vymáhat. Státní instituce, které připadají v tomto případě v úvahu, se nemohou dohodnout, která by se tohoto úkolu měla ujmout. O případu píší dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat o cenách za mobilní datové služby
Předseda vlády Bohuslav Sobotka si pozval na úterý 7. února 2017 na Úřad vlády ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, předsedu Rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromíra Nováka a předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje. Bude s nimi jednat o cenách za mobilní datové služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: ČSSD se vydala cestou sprosťáctví
Politika jistě není nedělní škola. Ale od časů, kdy M. Zeman opustil vedení ČSSD, se lídři sociální demokracie, co se týče tvrdostí výrazových prostředků, drželi zpět. A nemuselo to nutně znamenat velkou nudu. Zejména tehdy, když měli české veřejnosti co sdělit, tedy programově i jinak. V minulém týdnu ukázali dva „mužové budoucnosti“, chtělo by se dodat "světlé" budoucnosti sociální demokracie, Sobotka a známý právní kutil Chvojka, že umí přitvrdit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Praze se dnes bude naposledy hrát kabaret Ovčáček čtveráček
V pražském Divadle Za plotem, které sídlí v areálu bohnické psychiatrické léčebny, se dnes večer odehraje derniéra divadelního kabaretu Ovčáček čtveráček. Inscenaci zlínského divadla, jejíž uvedení byla od premiéry loni v listopadu vyprodaná, mohou dnes lidé sledovat také v kinech. Přímý přenos uvede 70 kinosálů, pro velký zájem v některých z nich uvedou po skončení přímého přenosu několik záznamů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Doktor Jan Hnízdil: Donald Trump je jako Chruščov a Brežněv. Zemanovi možná zničí vyhrané volby žumpa
ROZHOVOR Podle lékaře celostní medicíny Jana Hnízdila, který je znám díky komplexnímu výkladu medicíny a svému veřejnému působení, Donald Trump vůbec nepřipomíná prezidenta USA. Mimikou, gestikulací, chováním i výroky je ztělesněním generálního tajemníka Nejvyššího sovětu. Jako by v něm ožívali Chruščov, vztekle bušící botou do stolu při jednání OSN, samolibý Jelcin nebo Brežněv. Notuje si s Milošem Zemanem. Oba volají po uzavírání hranic, stavění zdí, hloubení příkopů. Opojení mocí se chovají jako faraóni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na půdě ČT, se odvážím říct, je to hodně podobné jako za minulého režimu, rozpovídal se před Moravcem miliardář Dědek
O penězích se dnes velmi výrazně diskutovalo v debatním pořadu Fokus s moderátorem Václavem Moravcem. Hostem byl mimo jiné podnikatel Dalibor Dědek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek bude jednat se svým iráckým protějškem
Ministr zahraničních Lubomír Zaorálek přijme ve středu 8. února 2017 ministra zahraničních věcí Irácké republiky Ibráhíma Džáfarího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová: Ukazuje se, že Trump s žádnou brzdou nepočítá a jede odbržděně jako v kampani. Některé jeho kroky...
ROZHOVOR Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová si nemyslí, že se díky novému prezidentovi Donaldu Trumpovi Spojené státy americké uzavřou samy do sebe. „Nemůže se stáhnout z prostoru, kterým je zbytek světa. Nechci Ameriku jako světového četníka ani někoho, kdo bude říkat, co se má v které zemi dělat v oblasti lidských práv, ale chci Ameriku jako silného spojence, zejména pro Evropu, pro nás – postkomunistické země,“ prohlásila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Miroslava Němcová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Praha zvažuje, jak využít miliardovou rezervu pro městské části
Pražský rozpočet pro tento rok počítá s rozdělením rozpočtové rezervy ve výši bezmála 1,3 miliardy korun na investiční akce městských částí. V současné době probíhá diskuse nad tím, jak konkrétně tuto částku využít. Je zapotřebí prostředky věnovat primárně na rozvoj kapacit základního vzdělávání, uvedla radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ondřej Hejma pro PL: USA jsou rozdělené na tradiční Ameriku a různé menšiny. Ty se vidí jako předvoj lidstva a cítí se utlačované, přitom opak je pravdou
ROZHOVOR „Spojené státy jsou dneska více než kdy jindy rozdělené na tradiční Ameriku, která není nositelem módních trendů a fandí prezidentovi, a na druhé straně je tu množina různých menšin, která už pomalu dohromady tvoří většinu. Tahle zvláštní většina se vidí jako předvoj lidstva a zároveň se cítí utlačovaná, i když opak je často pravdou. Trumpem se cítí ohrožena a bude proti němu bojovat všemi prostředky,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz hudebník, publicista a novinář Ondřej Hejma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Průmyslníky bude strašit Trump a nedostatek pracovníků
Tuzemský průmysl vykázal z celoročního pohledu roku 2016 velice solidní „spurt“ do cíle. V posledních dvou měsících roku vykázala slušná čísla jak samotný průmyslová produkce, tak zejména nové průmyslové zakázky, zejména ty zahraniční, které rostly jak v listopadu, tak v prosinci dvojciferným tempem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MZV hostí výstavu u příležitosti 25. výročí diplomatických styků Česka a Slovinska
Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr spolu se slovinským velvyslancem Leonem Marcem zahájili 6. února 2017 v Černínském paláci výstavu „Slovinsko a Česko: Partneři ve střední Evropě“, která se koná u příležitosti 25. výročí navázání diplomatických styků mezi ČSFR a Slovinskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček vážně promluvil o tom, zda vstoupí do politiky, ale i o novinářích
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček přehodnotil svůj názor ohledně vstupu do politiky. „Kdyby to bylo řečeno velmi vážně a byla to velmi vážná prosba, tak bych asi svoje rozhodnutí nevstupovat do politiky změnil,“ uvedl v rozhovoru pro Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hlavenka (Zelení): Ministr Mládek rozhodně nehájil zájmy českých firem
Vyjádření Jiřího Hlavenky, člena odborného týmu Zelených pro stínování vlády, k úsilí ministra Mládka prosazovat v Bruselu dražší roaming.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 6 - Džinovi se nechce zpět do láhve
V těchto dnech, konkrétně 13. února, si připomínáme právě čtvrtstoletí, kdy vstoupil i u nás v demokratické využití jeden z největších světových vynálezů všech dob, srovnatelný s vynálezem kola či parního stroje. Ano, jde o internet. Výše uvedeného data roku 1992 došlo k oficiálnímu připojení tehdejší ČSFR k Internetu. Jako první bylo připojeno ČVUT v Praze. 1992.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nové policejní vesty
Policie ČR dnešního dne představila veřejnosti novou výstrojní součástku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hradec Králové: Magistrát eviduje za loňský rok méně petic
Pouze pět petic, což je o deset méně než v předchozím roce, obdržel od občanů v loňském roce královéhradecký magistrát. Občané poukazovali peticí například na zachování takzvané dřevěnky, tedy dřevěného objektu v areálu kulturního domu Střelnice, na cyklosemafory ve městě a vyjádřili se prostřednictvím petice nesouhlasně rovněž k rozšiřování výstavby do zelených ploch v Roudničce, což úzce souvisí s přípravou územního plánu. Do stížností, kterých úřad obdržel 121, se například ve srovnání s předchozím rokem nově zařadily i ty, které byly podané prostřednictvím zákona o poskytování informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Časopis Sedmička se stal nejprodávanějším týdeníkem v ČR
Společenský magazín Sedmička vydavatelského domu Empresa Media se stal v prosinci opět nejprodávanějším týdeníkem v zemi. Vyplývá to z nejnovějších údajů o ověřovaném nákladu tisku ABC ČR za prosinec 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministryně předá jmenovací dekret rektorovi AMU Janu Hančilovi
Ve čtvrtek 9. února předá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová jmenovací dekret rektorovi Akademie múzických umění v Praze doc. Janu Hančilovi na druhé čtyřleté funkční období od 15. února 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Potřebujeme na Hradě osobnost, která bude atmosféru v zemi uklidňovat, jinak se tady umlátíme, burcuje Michael Kocáb
REPORTÁŽ Obracíme se na lidi, pro něž je demokracie drahou hodnotou. Pro některé takovou hodnotou být přestává. V USA to zatím vypadá, že se dostal k moci autoritář první třídy. Rozhovořil se Michael Kocáb, mluvčí Kroměřížské výzvy. Na besedě o hledání kvalitního prezidenta padala různá jména, ale projekty aktivistů jsou zatím v podstatě v červáncích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: FBMI otevře studentům novou laboratoř
Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze otevře 9. února 2017 od 13.00 hodin slavnostně nově vybudovanou Laboratoř biochemie a klinické biochemie za přítomnosti vedení fakulty. Svou účast přislíbil i primátor statutárního města Kladno Mgr. Milan Volf. Akce se koná v budově fakulty na adrese Sportovců 2311, Kladno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Šest pražských škol se zbaví energetické zátěže budov
Budovy celkem šesti škol se v rámci pilotního projektu dočkají proměny a výrazného snížení energetické náročnosti. Rada hlavního města Prahy na úterním jednání schválila na návrh radní Ireny Ropkové vyčlenění financí určených pro projektové dokumentace a s tím související úkony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ukrajinci u nás se strachem čekají na povolávací rozkaz: Ráno vstanou a...
Rozhovor s rusistou Jakubem Múčkou, hlavním koordinátorem webové Encyklopedie migrace, přináší server Lidovky.cz. Múčka mimo jiné promluvil o tom, kolik Ukrajinců k nám přijíždí a proč. Vysvětlil také, proč Encyklopedie migrace vznikla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Volby do sněmovny budou letos nejpozději 20. a 21. října
Volby do sněmovny se letos budou konat nejpozději 20. a 21. října. Strany a hnutí by tak na odevzdání kandidátních listin měly mít čas do poloviny srpna. Sněmovní volby v posledním možném termínu by prezident Miloš Zeman musel vyhlásit nejpozději 22. července. Vyplývá to ze lhůt stanovených ústavou a zákonem o parlamentních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Šidák: Stav a možnosti dopravní situace mezi Prahou a Táborem
Komplexní a výrazně levnější řešení dopravních problémů v regionu mezi Prahou a Táborem místo zastaralého projektu středočeské dálnice D3 získává stále více příznivců ze stran obcí, veřejnosti i odborníků. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nicméně chce územní řízení o dálnici letos v květnu za každou cenu zahájit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Broža (SPR-RSČ): Proč stále tolik lidí věří majiteli hnutí Ano
Proč stále tolik lidí věří majiteli hnutí ANOJedním z údajně nejoblíbenějších politiků a zároveň nejkontroverznějších politiků v České republice se stal majitel mnoha firem, zaměstnavatel 35 000 lidí, pan Babiš. Proč se stal tak oblíbeným?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ERÚ: Upozornění domácnostem: Etický kodex obchodníka ANEB První vlaštovky
Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal aktualizovaný Etický kodex obchodníka (zde) již 2. ledna 2017. Zatímco většina dodavatelů energií zatím analyzuje změny a rozhoduje se, zda se pod nová pravidla podepíše, jinde už mají jasno. K aktualizovanému Etickému kodexu obchodníka přistoupily společnosti FONERGY s.r.o., EU-energy trade s.r.o., Lumius, spol. s .r.o. a Lumius Distribuce, spol. s r.o. Společnosti v minulosti podepsaly i předchozí Kodex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Valenta (BPP): Brzdí ministryně Valachová vznik soukromých škol?
Senátor Valenta so dotazuje ministerstva školství, proč údajně nepovoluje vznik nových soukromých základních škol
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poche (ČSSD): Evropská komise se chce v oblasti autorských práv vrátit do století páry
Za cestu zpět do minulého století považuje poslanec Evropského parlamentu Miroslav Poche (ČSSD) návrh směrnice Evropské komise o autorském právu na jednotném digitálním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik připravuje rozvoj elektrobusů
V rámci dlouhodobé strategie snižování emisí autobusové dopravy testuje DPP v reálném provozu s cestujícími již rok a půl elektrobus s nabíjením z tramvajové napájecí sítě. Nabíjení probíhá během provozních přestávek v obratišti Želivského prostřednictvím dvoupólového pantografového sběrače na střeše vozidla z krátkého úseku speciálně vybudované troleje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Stále stejný protivník
Také se Vám zdá, že dnešní doba začíná nebezpečně připomínat jednu velmi neblahou éru minulého století?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Studijní fond Ivo Valenty nově pro studenty celého Zlínského kraje!
Už třetím rokem mají nadaní studenti středních a vysokých škol ze Slovácka šanci realizovat své studijní stáže v zahraničí. Nově k nim přibydou studenti celého Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Platil (Zelení): Babiš není slušný ani solidní podnikatel a na lidech mu nezáleží
Někdo ty evropské dotace dostat musí, ale proč by to měl být Babiš?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ŘSD podepsalo s ČKP dohodu o spolupráci při odstraňování překážek na dálnicích D4 a D7
Ředitelství silnic a dálnic podepsalo s Českou kanceláří pojistitelů (ČKP) dohodu o spolupráci při odstraňování překážek na dálnicích D4 a D7. Účelem dohody je průběžné odstraňování překážek provozu na dálnicích a tím umožňování jejího bezpečného užívání účastníky silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kraj připravil program údržby a rozvoje svého majetku na další čtyři roky
Jak dál udržovat, spravovat a podle současných trendů i rozvíjet nemovitý majetek Pardubického kraje v celkové hodnotě 25 miliard korun, stanovuje nový koncepční materiál, který schválili radní kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kodl (TOP 09): Bezpečnost je naší prioritou
Co můžeme udělat pro zefektivnění kamerového systému na Praze 8, je čas začít měnit zastaralé kamery s jejich náročnou údržbou za nové s daleko širšími možnostmi analýzy záznamu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Budujeme stát pro 10 000 000 úředníků?
Česká vláda se po vzoru Evropské komise zhlédla v budování utopického slunečního státu. V takovém státě funguje Průmysl 4.0 a bezhotovostní společnost, místo lidí pracují stroje a každý proto pobírá základní garantovaný příjem. Součástí velkolepého plánu je i zatím poslední aktivita Ministerstva průmyslu a obchodu – podpora startupů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Naše zprávy na TV Barrandov dosáhly rekordní sledovanosti
Hlavním tahounem úspěšné neděle Skupiny Barrandov se staly Naše zprávy z produkce Empresa Media, na které se dívalo 485 000 diváků. K dalším úspěšným pořadům se zařadila i talk show Jana Musila Nebezpečné vztahy, podíl Skupiny Barrandov na sledovanosti tak stabilně roste již od poloviny loňského prosince. Skupina Barrandov i Empresa Media patří do mediální skupiny Jaromíra Soukupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V ANO bublá vzpoura proti Faltýnkovi. Olomoucký kraj znovu na paškálu
Olomoucký kraj byl mimo významnější zájem médií po řadu týdnů. Změnila to až událost, o jejímž průběhu jako první do detailu informovaly právě ParlamentníListy.cz. Tím spouštěcím mechanismem byla jistá snaha hnutí ANO o odvolání tamního hejtmana Oto Košty. Naše redakce měla v pondělí možnost hovořit s některými zástupci Babišova hnutí v tomto regionu, z nichž vyplynulo dalších několik okolností, dosud nezmíněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Může Le Penová oslovit i levicové voliče?
Prezidentské volby ve Francii, jejichž první kolo se uskuteční 23. dubna, budou bezesporu patřit k nejsledovanějším politickým událostem letošního jara, už jen proto, že „země galského kohouta“ patří k nejvýznamnějším členům EU. V tamním poloprezidentském systému má hlava státu rozsáhlé pravomoci a je mnohem důležitější figurou než předseda vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
I.dermatovenerologická klinika svatoanenské nemocnice součástí ERN
Centrum pro autoimunitní bulózní onemocnění na I. dermatovenerologické klinice (dále I. DVK) se jako jedno ze čtyř pracovišť v České republice a jediné ve skupině autoimunitních bulózních dermatóz stalo po schválení Evropské komise po splnění požadovaných kritérií součástí projektu ERN – European Research Network for Rare Skin Disorders.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prd. Prdy. Díra v hlavě. Reportéři Marka Wollnera rozebírali Romana Janouška
Odsouzenému lobbistovi Romanu Janouškovi, kterému byl ze zdravotních důvodů přerušen trest, se věnovalo nejnovější vydání pořadu České televize Reportéři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V syrské vojenské věznici jsou trestanci masově popravováni
Na případy mučení a masového popravování v syrské věznici Sajdnájá severně od Damašku upozorňuje mezinárodní organizace Amnesty International. Ta na základě rozhovorů s 84 vězni, dozorci a dalšími zaměstnanci zařízení sestavila souhrnnou zprávu. Tu vydala ve čtvrtek a detailně v ní popisuje rozložení i fungování vládní věznice. Píše o tom web Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Mobilní aplikace umožní kontrolu Vaší zdravotní péče
Ročně si svůj osobní účet zkontroluje přes 60 tisíc klientů České průmyslové zdravotní pojišťovny. Přístup k osobnímu účtu pojištěnce nyní usnadňuje i nová aplikace pro mobilní telefony ZDRAVÍ V MOBILU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Řecko opět pod tlakem, dvouletý výnos atakuje 9 %
Řecký dvouletý výnos vyskočil včera na nejvyšší úrovně za posledního půl roku a atakuje hranici 9 %. Důvod? Mezi hlavními mezinárodními věřiteli opět neexistuje shoda na tom, jak dál pomáhat Řecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyšek Hlinka: Jsou to příšerní paraziti. Ukažme si na ně
Samozřejmě nemám na mysli (ani v jednom případě) krátkodobou a podmíněnou výpomoc, jejímž smyslem je to, aby se člověk mohl po nějakém pádu opět postavit na vlastní nohy. Mám na mysli ty, kteří si na čerpání sociálních dávek nebo dotací založí trvalý zdroj obživy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Diskuzní setkání s předsedkyní Úřadu pro ochranu osobních údajů
V Praze se dne 27. ledna 2017 při příležitosti mezinárodního Dne ochrany osobních údajů konala odborná konference za účasti předsedkyně ÚOOÚ JUDr. Ivany Janů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přes 700 žadatelů získá dotaci na nový kotel. Kraj jim rozdělí více než 80 milionů
Rada Pardubického kraje na svém včerejším jednání schválila rozdělení více než 80 milionů korun v rámci druhé výzvy takzvané kotlíkové dotace. Celkem bylo rozhodnutím radních potvrzeno 703 žadatelů, kteří splnili nezbytné podmínky pro získání dotace a zároveň svojí žádost zaregistrovali nejrychleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vlastenka Marine Le Pen – budoucí francouzská prezidentka!?
„Tato prezidentská volba proti sobě postaví dva koncepty. Na jedné straně bude globalistická varianta, kterou podpoří všichni moji konkurenti – a vlastenecká volba, kterou reprezentuji já,“ prohlásila Marine Le Pen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Díky Vám, díky Vám, chlapíku statečný... To už je pryč. Teď půjde kapitán Minařík znovu do kriminálu
Bývalý agent komunistické Státní bezpečnosti Pavel Minařík musí opět do vězení. Po nepovedené sebevraždě, k níž si vzal nelegálně drženou zbraň, tak rozhodl brněnský městský soud. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Debilové. Ty a Feri. Umřeš brzy. Čtenáři se vrhli na Pavla Novotného... A strhla se mela
Z PROFILŮ Bulvární novinář Pavel Novotný je řadovým členem ODS, profesionálním hráčem pokeru a také člověkem, který je zvyklý odpovídat na položené otázky přímo a bez příkras. Přesvědčil o tom i čtenáře serveru ParlamentníListy.cz, když usedl k počítači a bez vytáček odepsal na všechny položené dotazy. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Cizinci útočí na občany města Plzně. Je potřeba radikálního řešení
Plzeň se začíná proměňovat v nebezpečné město, což mají v poslední době na svědomí zejména zahraniční zaměstnanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka bude řešit se šéfy ČTÚ a ÚOHS ceny mobilních dat
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude dnes jednat s předsedy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromírem Novákem a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Janem Rafajem o cenách mobilních datových služeb. Předseda vlády bude chtít slyšet, zda úřady například nepotřebují nové kompetence, aby mohly více zasahovat ve prospěch spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman na přání čtenářů PL: V Mitrofanovovi je něco perverzního. Držkopády, pitomí novináři a krok Hradu proti Západu
Z PROFILU Prezident Miloš Zeman zodpověděl opět řadu dotazů čtenářů ParlamentníchListů.cz. Tentokrát si hlava státu vyhradila téměř hodinu svého času a odpověděla na bezmála třicet obsáhlých otázek, které je možné pokládat přímo na Zemanově profilu na serveru PL. Padly perly o novinářích, „pražské kavárně“ nebo drsná slova na adresu manželů Romancovových a komentátora Mitrofanova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Svinská hra“ ÚPN proti Babišovi a „podpásovky“ některých médií. Jan Schneider sleduje dění na Slovensku
Komentátor Jan Schneider se na serveru Česká pozice vyjádřil k rozsudku slovenského nejvyššího soudu, který zamítl dovolání Ústavu paměti národa proti rozhodnutí nižších soudů. Podle nich je český vicepremiér evidován jako agent Státní bezpečnosti neoprávněně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Na co Andrej Babiš „zapomněl“ v příběhu o drahých datech
Zatímco ČSSD podniká konkrétní kroky, které povedou ke snížení cen mobilních dat v České republice, předseda hnutí ANO Andrej Babiš se o tématu rozepsal pro server Expres.cz. Zatímco na ministerstvu průmyslu a obchodu pracujeme na novele zákona o elektronických komunikacích, Andrej Babiš mediálními výkřiky svaluje vinu za drahá mobilní data na ČSSD. Jakoby (opět) zapomněl, že hnutí ANO je už 3 roky vládní stranou a na postavení spotřebitelů vůči mobilním operátorům se jeden z jeho poslanců neblaze podepsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na chodník pro migranty prachy jsou, ale pro děti do mateřských školek... Rozčílená krajanka z Německa popisuje osobní zážitky
ROZHOVOR „Bude to po volbách veselé. Nemůže to skončit dobře. Bůh s Německem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Češka Bohumila Kamenzová, která střídavě žije a podniká v Altenbergu v Krušných horách u českých hranic. Výhrůžkám možného budoucího spolkového kancléře Martina Schulze vůči zemím V4 se nediví: „Že bude na normálně myslící státy vyvíjen tlak, je jasné. Německo je musí (migranty) někam šoupnout. Hlavní tlak bude samozřejmě finanční. Může to vést k čemukoliv. Až se to podělá všechno, může být stát proti státu. Staré křivdy, nové křivdy. Nevylučuji ani vojenský konflikt.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Největší devizové intervence v historii
S blížícím se koncem intervenčního režimu se musí ČNB stále více snažit na devizovém trhu, aby udržela korunu nad úrovní 27 CZK/EUR. Zatímco v listopadu její nákupy dosáhly něco málo přes půl miliardy eur, v prosinci to bylo už téměř 4,2 mld. EUR, nicméně i tak to byla jen přípravka na lednovou smršť. To už ČNB nakoupila do devizových rezerv více než 15 mld. eur. A šlo tak o největší devizové intervence v historii ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SYSCOM software: Unikátní aplikace podstatně zjednodušuje práci lékařů na klinice popálenin. Dostali ji darem
Lékaři na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze už nemusí kvůli fotografiím popálenin pacientů čekat na profesionálního fotografa, ale mohou si je pořizovat sami mobilním telefonem. Díky unikátní aplikaci české společnosti SYSCOM software se pak snímky zašifrují a uloží do pacientovy složky na zabezpečeném serveru. I tak může vypadat elektronizace tuzemského zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jak dlouho ještě chcete to kulturní obohacení? Nové a naléhavé migrační varování Evropské unii. Konkrétní data a prognózy
ROZHOVOR Evropské státy by měly být připraveny na další uprchlickou vlnu pořád, protože situaci v zemích, odkud by mohla přijít, pod kontrolou rozhodně nemají. Ředitel Centra bezpečnostních studií Vysoké školy CEVRO Institut Jaroslav Salivar tvrdí, že dnes skutečně stačí, aby se pár kriminálníků rozhodlo prohloubit své příjmy, a Evropa je na kolenou, ne-li na zádech. Trasa migrantů z Libye na starý kontinent podle něj skončí ve chvíli, kdy se první lidé z člunů nevylodí v Itálii, tedy v Evropě, ale někde jinde na africkém pobřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
František Dostál: Umíme si vážit těch, co něco uměli?
V rohu hezkého čtvercového náměstí v jihočeských Vodňanech lze pohlédnout na domek s pamětní deskou, kde žil hudební virtuóz Váša Příhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl na Turnovsku bezúplatně 15 pozemků Státnímu pozemkovému úřadu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Semilech bezúplatně převedl Státnímu pozemkovému úřadu 15 pozemků v celkové evidenční hodnotě 158 101 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka: Mohl by přijít čtvrtý mobilní operátor
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce ve Sněmovně zrychleně prosadit novelu zákona o elektronických komunikacích, kterou by měl příští týden předložit vládě ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Po dnešní schůzce s Mládkem a šéfy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) novinářům řekl, že návrh by měl rozšířit pravomoci ČTÚ, který by nově směl místo současných 20 milionů udělit sankci až do výše 50 milionů korun. V souvislosti s přechodem na standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 je podle Sobotky na místě uvažovat o příchodu čtvrtého mobilního operátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Novák má německé občanství, překážkou pro vydání do ČR to není
Bývalý senátor za ODS Alexandr Novák, kterého zadržela policie v Německu, má podle informací ČTK německé občanství. Mluvčí českého ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová dnes uvedla, že tato skutečnost nebrání Novákovu předání do ČR na základě evropského zatýkacího rozkazu. Potvrzuje to i německé ministerstvo spravedlnosti. Muž čelí v Česku obvinění v souvislosti s činností Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: HC Sparta Praha vzdala hold legendám
Osmý ročník tradiční dobročinné akce „ Sparta vzdává hold“ s podtitulem Legendy legendám proběhl během dvou domácích zápasů, které HC Sparta odehrál s Třincem a Olomoucí. Touto akcí uctili hokejisté a fanoušci, kterých bylo na každém utkání přes 14 000, práci všech složek integrovaného záchranného sboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Svět bez mužů
Už Voskovec s Werichem zpívali ve známé písničce o Davidovi a Goliášovi: „…čtěte bibli, tam to všechno je.“ A měli pravdu. V knize knih se ukrývá mnoho zajímavého a hlavně poučného. Své si tu najde nejen věřící, ale i bezvěrec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Děsí mě to, to dopadne zle. Na veřejné akci se vysoký soudce postavil proti Andreji Babišovi. Také tam ztrapnili novináře, který se bojí Trumpa a Putina
Elektronickou evidenci tržeb (EET) považuje za zcela nepřiměřený nástroj soudce Nejvyššího správního soudu Karel Šimka. Ten se také děsí EET jako systému masivního sledování lidí. Informoval o tom server Česká justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Feranec (ANO): Nejsme bez chyby, občas děláme špatná rozhodnutí
Vyjádření Milana Ferance k výzvě k rezignaci hejtmana Oto Košty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Křišťálově čistý Babiš
Andrej Babiš je čas od času konfrontován se svojí minulostí. Potrápily ho zejména kauzy jeho členství v StB a dotačního podvodu v projektu Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Katastrofa letadla Alexandrovců: Nalezeny důkazy. Oficiální místa odkrývají pravdu
Nezávislý expert našel na úlomcích částí letounu ruského ministerstva obrany Tu-154 stopy po výbuchu. Ministerstvo obrany Ruské federace pověřilo mezinárodní tým expertů, aby vytvořil počítačový model schopný odpovědět na zbylé otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČOI: Nákup zlata se může prodražit
Nákup šperku z drahého kovu není laciná záležitost. V některých případech se jedná i o zboží, za které může spotřebitel zaplatit i velmi vysoké částky. O to více je pak překvapen, pokud své zboží nedostane v deklarované kvalitě, chce ho reklamovat a obchodník odmítá reklamaci přijmout nebo vyřídit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Bohnicích asi mají internet! Na hrubého Pavla Novotného přišla hrubá záplata, málem rána pendrekem
Legendě českých bulvárních médií Pavlu Novotnému nelze upřít, že umí zaujmout. Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček si přečetl rozhovor s ním, jenž vydaly ParlamentníListy.cz o víkendu, a silná slova neudržel na uzdě. „Toto vyjadřovaní je celkem typické pro duševní onemocnění, kterým pan Pavel Novotný zřejmě trpí. Člověk s takovou diagnózou trpí utkvělými představami, že ví, co si druhý myslí,“ reagoval někdejší policista, činný i před rokem 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Z pracujících jsou povinní v exekucích a viníci opět slibují a slibují
Deficit státního rozpočtu pro letošní rok by měl činit 60 miliard korun. Pokud by Česká republika byla firmou a kdokoliv z nás podnikatelem, zvýšil by si sobě plat a snížil svým zaměstnancům mzdy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Trumpův zákaz imigrace? Řve celý svět, ale z Iráku zaznělo: My to schvalujeme. A vítáme
Opatření amerického prezidenta Donalda Trumpa, jenž zakázal vstup do země lidem ze sedmi muslimských zemí, se zamlouvá chaldejskému metropolitovi Irbílu, arcibiskupovi Basharu Wardovi. Chaldejská větev je jednou z východních katolických církví. Píše o tom server RadioVaticana.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman bude kandidovat
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 08:31, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pedofilní choutky mocných po celém světě. Proč je ticho kolem mailů Johna Podesty? Migrační dodávky byznysu s dětmi
Pavel Kopecký se vrací k pedofilní aféře, která byla uklizena před veřejností jako příklad dezinformace, ale ve skutečnosti může sloužit coby skvělý příklad mediální manipulace, v níž zloděj křičí "Chyťte zloděje!"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Pro vyvážení a zvážení
V posledním příspěvku nazvaném Tichá rizika jsem se zmínil o představitelné roli Velké Británie v post Obamově NATO, post brexitové EU a v neposlední řadě při vývoji nových rizik pro Evropu a Ruskou federaci. Dnešní příspěvek je odpovědí na přání čtenářů připomenout něco z historie okupací území Velkou Británií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kolem Syřana, který se vyfotil s Merkelovou a pak byl označen za teroristu, je teď v Německu hodně rušno
Soudní proces v německém Würzburgu, ve kterém syrský uprchlík Anas Mudamání žaluje Facebook, byl přerušen do 7. března. Soudce chce totiž vyslechnout obě strany. Rozhodnutí by mělo ukázat, jak do budoucna zastavit šíření urážlivých a nepravdivých příspěvků prostřednictvím sociálních sítí. A za vše může jedna selfie. Píše o tom server Independent.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle se Sobotkovi určitě líbit nebude. Podívejte se na ochutnávku další části rozhovoru s Václavem Klausem
Vláda žádný ekonomický růst nezajistila a přebytkový rozpočet za rok 2016 nedává smysl, bere to peníze lidem z kapes. Sobotkův kabinet neumí zužitkovat peníze. V druhé části rozhovoru to ParlamentnímListům.cz řekl bývalý prezident České republiky Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Brázdil kraj ve svém bavoráku. A my jsme mu říkali, aby přestal s alkoholem. Dva babišovci z Olomouce si vyřizovali účty ve studiu ČT
V pondělních Událostech, komentářích České televize došlo na souboj vedený takřka na ostří nože. Byl to souboj o to zajímavější, že proti sobě seděli dva politici z hnutí ANO Andreje Babiše. Na jedné straně stolu seděl olomoucký krajský předseda hnutí ANO Ladislav Okleštěk, který nenechal nit suchou na hejtmanovi kraje Oto Koštovi. A na druhé straně stolu seděl Oto Košta, který ukázal, že se proti útokům z Babišova hnutí hodlá urputně bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SVÚ Praha pořádá semináře pro laickou i odbornou veřejnost
SVÚ Praha pořádá nově semináře pro laickou i odbornou veřejnost a to jak v oblasti kvality potravin, tak i dále k problematice chovu zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Komedie kolem hejtmana
Politické strany v Česku jsou opravdu k popukání. Ty tradiční politické strany jsou vlastně jakousi uzavřenou společností, jakýmsi spolkem lidí spojených krví a pověrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna vydává ztracený sešit básní Jana Zahradníčka
Básnický sešit, který si jeden z největších českých básníků dvacátého století vedl ve vězení a který byl téměř šedesát let považován za zničený, právě vydala Moravská zemská knihovna. Záštitu nad projektem převzal ministr kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Referendum o vystoupení ČR z EU bude do pěti let, říká jasně Petr Mach
Podle europoslance Petra Macha (Svobodní) se do pěti let uskuteční v Česku referendum o odchodu z Evropské unie. Ve svých slovech se mimo jiné zaměřil také na Německo, které je podle jeho názoru ztracené. „Teď jde jen o to, nenechat si problém migrace přenést k nám,“ uvedl v rozhovoru pro server Byznysnoviny.cz. Radikální ne vyjádřil kvótám i štědrým sociálním dávkám pro utečence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump na šachovnici oligarchů
Budou s to oligarchické klany v USA tuto hysterii nějak zklidnit, nebo je na obzoru nějaký atentát, puč či rovnou občanská válka? Možná ale nejdůležitější, byť nejspíš jen řečnická otázka zní: Může se ještě ve Spojených státech vůbec zrodit skutečné opoziční hnutí, které by politiku z bilionářských kuloárů vrátilo do rukou lidu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad vlády ČR pokračuje v úsporných opatřeních, jen na energiích meziročně ušetřil 1,7 milionu korun
Úřad vlády ČR již třetí rok po sobě snižuje v důsledku přijatých úsporných opatření náklady na položky ve svém hospodaření. Z celkového objemu rozpočtu ve výši 1.011,5 milionu korun, který měl úřad v roce 2016 k dispozici, vyčerpal během loňského roku celkem 873,4 milionu korun, tedy jen 86,3 %. U žádné z rozpočtových položek Úřad vlády nepřekročil předpokládanou částku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Myslíte, že lidem nevadí, že tu jsou skupiny lidí, kteří žijí na úkor společnosti, spustil v ČT Filip na téma příživníci
Hostem Interview ČT24 byl dnes předseda KSČM Vojtěch Filip. „Pokud Evropa chce být pólem multipolárního světa, musí být více suverénní, emancipovaná,“ řekl mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Počet OSVČ platících odvody na důchodové pojištění poklesl od roku 2012 o téměř šest procent
V prosinci loňského roku Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) evidovala více než 677 tisíc osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), které odváděly zálohy na pojistné na důchodové pojištění, před pěti lety jich bylo cca 42 tisíc víc. Celkový počet OSVČ v průběhu pěti let mírně klesl o zhruba 13 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Prosincový účet za intervence, 88 miliard, byl ještě jen „tichem před bouří“
Česká národní banka v prosinci intervenovala v objemu necelých 88 miliard korun. Jednalo se tak o třetí nejvyšší objem měsíční intervence v roce 2016 a o pátý nejvyšší objem celkově, od počátku intervenčního režimu v listopadu 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra