Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.776x, což odpovídá cca 144.848-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Foldyna bude dekorován vysokým vyznamenáním Srbska
Poslanec Jaroslav Foldyna dostane vyznamenání. Stříbrnou medaili za zásluhy mu v Bělehradě udělí srbský prezident Tomislav Nikolić. Sociálnědemokratický politik je z matčiny strany Srb a kromě jiného bojuje proti nezávislosti Kosova. Znění dopisu, který to Foldynovi oznamuje, mají ParlamentníListy.cz k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tu máš flastr za ceduli „imigrantům nevaříme“: Hospodský o drsných úřednících, Zdeňku Pohlreichovi i vlastních zážitcích z Evropy
„Kdyby si muslimové založili stranu a dostali se do vlády, začnou prosazovat svoje zákony a za chvíli budeme všichni nosit šátky. O to jim jde,“ říká Tomáš Ševčík, který provozuje pizzerii v Hrušovanech nad Jevišovkou. Po jeho provokativním výroku, že pro imigranty nevaří, dostal pokutu od České obchodní inspekce. A pak další, aniž by kohokoliv diskriminoval. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že mlýnem na islamizaci je rezignace voličů a masová migrace je řízený proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Absurdnost "pamlskové" vyhlášky nejsou jen bufety
O kocourkovských dopadech pamlskové vyhlášky, kdy v bufetech víceletých gymnázií najdeme dva druhy zboží a zákazníků, se napsalo mnoho. Dovolte mi doplnit o postřeh ředitele ZŠ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Naštvaný a vystrnaďovaný hejtman Košta: Všude budu říkat, ať nikdo nevolí Oklešťka
Olomoucký hejtman Oto Košta (ANO) hrozí, že pokud bude odvolán, rozjede proti svému politickému konkurentovi, krajskému předsedovi hnutí ANO a poslanci Ladislavu Oklešťkovi kampaň. Informuje o tom server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Kraus si pozval do Show mladého Stropnického a vytáhl na něho VIDEO, kterým se nechvalně proslavil
Hostem Show Jana Krause, který odvysílala ve středu TV Prima, byl mimo jiné předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pošuci. Dřív čistá rasa, dnes gender, utahuje si z akcí proti Trumpovi Max Kašparů. A vy, menšinové neziskovky a EU, jste také cílem vtipu
ROZHOVOR Bruselská administrativa je ve skrytu duše ráda, že americkým prezidentem je právě Donald Trump, protože má dalšího nepřítele, na něhož bude možné svalovat vlastní pochybení. Řeckokatolický kněz, psychiatr, pedagog a český držitel největšího počtu vysokoškolských titulů Jaroslav Maxmilián Kašparů v úvahách nad vývojem společnosti míní, že tradiční rodina v Evropě už je na jednotce ARO a je jen otázkou času, kdy skončí na patologii. Podle něj každá doba měla svoje méně či více nebezpečné podivíny, dnešní doba produkuje pošuky hlásající gender.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
To jsou věci. Tereza Spencerová rozebrala nový záchvat hrůzy z Putina a předložila důležitá fakta
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ To se to karta obrací, reaguje s pobavením editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová na tezi, že Putin obkličuje Evropu a vytváří kolem ní pás nestability. V již vážnějším duchu informuje o skutečném vývoji na severu Afriky, tedy v regionu, kterého se to má týkat, a v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí předkládá čtenářům ParlamentníchListů.cz nová fakta o jednání o budoucnosti Sýrie, telefonátu Donalda J. Trumpa s Erdoganem a posunu na Blízkém východě a na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miliardář Sehnal obnovuje ODA. Má velké plány, se kterými mu pomáhá expremiér Nečas
Miliardář Pavel Sehnal se rozhodl vzkřísit politickou stranu známou pod zkratkou ODA – Občanská demokratická aliance. Stal se jejím předsedou. S restartem strany prý pomáhá Petr Nečas a po jistou dobu Sehnal konzultoval svou ideu i s exprezidentem Václavem Klausem. V rozhovoru s Martinem Veselovským vysvětloval, čím se bude lišit ODA od Babišova ANO a proč považuje lex Babiš za nemravný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sněhurka, Popelka a Šípková Růženka prý kazí děti: Jsou genderově nevyvážené, samé smutné holčičky
Desetiletá školačka Jana se postavila organizaci Besip. Nelíbilo se jí totiž, že po složení zkoušek získá průkaz cyklisty. „Jak by se líbilo vám, kdybyste dostal průkaz cyklistiky?“ ptá se Jana ředitele. Upozorňuje tak na genderovou nevyváženost. Tématu se věnují Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
To je příběh! Dotace na životní prostředí a v ní ČSSD, hokej a syn Kočky z Matějské
Evropskou dotaci téměř 80 milionů korun na likvidaci bolševníku pomohl získat Karlovarskému kraji europoslanec Pavel Poc z ČSSD. Zakázky na boj s agresivním plevelem potom rozdělovala krajská agentura, kterou vede Pocova žena Lenka. Upozorňuje na to dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mlčoch (Zelení): Proč Senát degraduje národní parky?
Většinou patnácti hlasů schválil Senát pozměňovací návrh k nové legislativě národních parků ČR. Přitom pozměňovacích návrhů je nevídaný počet – čtyřicet. V České republice máme jen čtyři národní parky (například Rakousko šest, Slovensko devět). Podle doporučení Senátu se i těch čtyř fakticky máme vzdát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vzepřete se EU, odmítejte přijímat násilnické Araby a braňte své hranice. Mějte víc dětí. Musíte být tvrdí, nebo nepřežijete, vzkázal Čechům bezpečnostní poradce izraelských premiérů
REPORTÁŽ Poradce izraelských premiérů a předseda Centra studií národní bezpečnosti na Univerzitě v Haifě Dan Schueftan přednesl v Poslanecké sněmovně přednášku na téma imigrace a bezpečnost, kterou pořádala Platforma pro zachování evropské kultury a jejích hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Padej, dědku. Ze schodů. Z Berlína přišly znovu nepříjemné zprávy
62letý muž odnesl útok několika mužů v jedné ze stanic berlínského metra. Do seniora strkali tak dlouho, že spadl ze schodů. Píše o tom rakouský server Kurier.at.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán apeluje na ministra Ťoka: Obnovte kontrolní dny výstavby dálnice D11
Dopis s výzvou k obnovení pravidelných schůzek nad problematikou dálniční výstavby v Královéhradeckém kraji odeslal ministru dopravy Danu Ťokovi hradecký hejtman Jiří Štěpán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oslavte svátek sv. Valentýna s Českou poštou
Pro všechny zamilované, kteří chtějí zaslat své drahé polovičce originální valentýnku, připravila Česká pošta už tradičně valentýnské razítko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Oddlužení nesolventních občanů
Poslanci za ČSSD přicházejí s novou iniciativou. Je třeba pomoci občanům, kteří se dostali do insolvence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pecák (Svobodní): Angela Merkelová je mimoň. A tu chorobu usilovně šíří
Angela Merkelová, německá kancléřka v úterý odjela do Polska a setkala se s Beátou Szydlovou, polskou premiérkou. Tématem byla budoucnost Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Noviny: Spolek Jakuba Jandy kazí mládež a penízky se mu jen sypou. Od Sorose, od EU, od „svazu česko-amerického přátelství“...
Na nevládní organizaci, think-tank Evropské hodnoty se ve svém textu zaměřila MF Dnes. Jak uvedla, cílem organizace má být odhalovat dezinformace. „Podle akademiků je však sama vypouští. Nevědeckým postupy,“ uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Na úspěšném boji Iráku proti Islámskému státu závisí i vývoj v České republice
Ministr zahraničních Lubomír Zaorálek přijal 8. února 2017 ministra zahraničních věcí Irácké republiky Ibráhíma Džáfarího. Mezi hlavními tématy jednání byl irácký boj proti tzv. Islámskému státu a aktivní spolupráce ČR s mezinárodní koalicí v tomto úsilí. Ministři se také zabývali vzájemnými ekonomickými vztahy, postkonfliktní rekonstrukcí Iráku a vývojem v regionu Blízkého východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Rumunsko - ulice jako korektiv chyb politiků. Cesta za kořeny korupce
Rumunsko demonstrace fozo youtubeRumunsko a korupce? Pro nás nic nového pod sluncem. Analyzujeme-li problém, dojdeme z určitého aspektu k základu danému všem postsocialistickým zemím. Začněme v případě Rumunska neobvykle – filmem, a to tzv. novou rumunskou filmovou vlnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
STAN projedná nabídku lidovců na volební koalici
Širší vedení hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes projedná návrh KDU-ČSL, která chce vytvořit jejich koalici pro říjnové sněmovní volby. Předseda hnutí Petr Gazdík již dříve nabídku uvítal. Podobně se vyjádřila i řada krajských představitelů hnutí. Někteří ale byli ve svých postojích opatrnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Těhotný člověk? Trochu parodie, ne?
Aristoteles ve své Poetice říká, že jsou jisté hranice, které v dramatu nelze překročit. Moje maminka to shrnula do lakonického „Vodcamcaď pocamcaď.“ Naše doba má ještě lakoničtější „Tady někomu přeskočilo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD: ODS chce vrátit politice smysl. Přitom vláda pod jejich vedením lidem politiku znechutila
ODS dnes představila jarní část kampaně pro nadcházející sněmovní volby. Podle slov předsedy občanských demokratů Petra Fialy program nebude vznikat „od stolu“ a budou se na něm podílet především občané ČR. ODS slibuje silný program pro silné Česko a především chce zastavit dle jejich slov levicově populistickou vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Je svět ještě v pořádku? Ministryně Valachová se vyjádřila k propírané básničce Jiřího Žáčka
Ve čtvrteční Kauze dne přivítal Jaroslav Plesl ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD). Probírali spolu učitelské platy. Kantoři by ze slov paní ministryně mohli mít radost. Došlo i na probíranou básničku Jiřího Žáčka o holkách a maminkách, která je především podle řady levicových aktivistů nevyhovující a stojí na nepřijatelném stereotypu. Vlachová bez vytáček prozradila, co si o této kauze myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Autodrom hledá traťové komisaře z řad motoristických fanoušků
Se zahájením nové sezony pořádá společnost AUTODROM MOST každoročně nábor traťových komisařů na sezonní brigádu od března do konce října, s nimiž poté uzavírá dohodu o pracovní činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zneužívají cizince i české zaměstnance, hlásá odborář Středula. Dnes to u Jílkové řekne zaměstnavatelům přímo a od plic
České firmy v těchto dnech žádají po vládě tisíce Ukrajinců na práci. Jsou Češi vybíraví, nebo se bez cizinců neobejdeme? Snižují zahraniční pracovníci mzdy v Česku? Tato témata se budou dnes večer probírat v pořadu Máte slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čísla Finanční správy o růstu tržeb se oproti číslům ČSÚ liší, není to překvapivé
Český statický úřad zveřejnil data o růstu tržeb v ubytování, stravování a pohostinství za prosinec 2016. Tento růst představuje podle ČSÚ 15,7 % v porovnání s prosincem 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Poprask v opeře: vrcholné belcanto i jeho absolutní parodie ve Stavovském divadle
Hudba Gaetana Donizettiho se vrací na operní repertoár Národního divadla. Premiéru slavného díla Poprask v opeře uvede první česká scéna v hudebním nastudování italského dirigenta Enrica Dovica. Režie se ujme Radim Vizváry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Francouzské dluhopisy pod tlakem kvůli strachu z voleb
Francouzským dluhopisům se v posledních dnech vůbec nedařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Steskům na mladou generaci moc nevěřím
Karol Hrádela na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Řehoř bude předsedat představenstvu Letiště Praha
Ve společnosti Letiště Praha, a. s., dochází ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin řekl v Rusku něco, za co by v Česku sklidil obrovský výsměch. Podívejte
Ruský prezident Vladimir Putin věří, že Rusko čeká „skvělá budoucnost“. K tomuto názoru ho přiměla beseda s mladými ruskými vědci, informuje server Vesti.ru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trh práce si poradil s tuhými mrazy, poradí si i s Trumpem?
Teprve podruhé v období od roku 2005 letos v ČR došlo k tomu, že míra nezaměstnanosti vzrostla mezi prosincem a lednem pouze o jednu desetinu procentního bodu. Naposledy se podobná situace přihodila na přelomu let 2007 a 2008, kdy byl tuzemský trh práce ve výjimečně dobré kondici. Podobně tedy lze hodnotit i jeho současný stav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš se chystá dobýt český stát, napsal slovenský list Denník N
Šéf hnutí ANO a slovenský rodák Andrej Babiš se chystá dobýt český stát. Českou politiku vždy ovládaly lišky, tentokráte ovšem přichází lev, z něhož jde strach, napsal dnes slovenský list Denník N.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Kdyby Babiš vymyslel ještě i kostýmy, zničil by tím důvěru české policie
Sněmovní vyšetřovací komise o reformě policie přišla se závěrečnou zprávou. Poslancům ji představil jejich kolega Pavel Blažek. „Mediální kampaň zrežíroval ministr Babiš. Kdyby vymyslel ještě i kostýmy, zničil by tím důvěru policie!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Mezinárodní den žen a dívek ve vědě s experimentem ATLAS
Speciálně pro studentky středních škol je na pátek 10. února připravena akce Staň se na den vědkyní, s podtitulem „Hledání Higgsova bosonu z rozpadu Z0 na experimentu ATLAS na LHC“. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (FJFI) ČVUT v Praze se tak připojuje k mezinárodnímu projektu, organizovanému ve spolupráci s Mezinárodní skupinou pro popularizaci částicové fyziky IPPOG, Evropskou fyzikální společností EPS a CERNem u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě (12. 2.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michal Kobza: Sobotka Babiše neporazí
Bývalý úspěšný premiér a předseda ČSSD se v současné době zabývá převážně ekonomickým poradenstvím. Radí velkým firmám, podnikům a všem dalším subjektům, kteří projeví o jeho ekonomické znalosti zájem. Úspěšně se mu daří také obchody na finančních a komoditních burzách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Exsenátor Novák odmítl zjednodušené řízení o vydání do Česka
Bývalý senátor za ODS Alexandr Novák odmítl zjednodušené řízení o vydání do Česka, takže o něm bude muset rozhodnout vrchní zemský soud ve Frankfurtu nad Mohanem, sdělila ČTK německá justice. Novák, kterého na českou žádost zadržela německá policie, čelí v České republice obvinění z manipulací při rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Bohouš Sobotků chce vyhrát volby a tak rozdává ze společného na úkor dluhu
Od propadáku v krajských volbách se ČSSD snaží ústy svého předsedy a premiéra v jedné osobě oblbovat občany tím, že je začíná nekoncepčně uplácet ze společného koláče na úkor zadlužování našich dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fuj, fuj, křičí odpůrci na Donalda J. Trumpa. Jenže přišly další průzkumy, ze kterých jim praskne cévka. Už nejde jen o USA
Londýnský think-tank Chatham House zveřejnil v úterý studii, která poukazuje na to, že mezi obyvateli evropských států existuje mnoho obav z nárůstu počtu přistěhovalců v Evropě. Většina z 10 000 dotázaných by byla pro okamžité zastavení migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zavírá se slavný Zemanův hostinec U Prezidenta. Straší tam, informuje Česká televize
Když se Miloš Zeman stal prezidentem, v restauraci v Novém Veselí se slavilo ve velkém. Většina lidí tu má prezidenta Zemana opravdu ráda. Hlava státu se tu také občas zastavila. Podnik dokonce přejmenovali na hospodu U Prezidenta. Teď ji ale majitel zavírá. Prý tam straší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Profesor Jirák: Reportéři ČT, 168 hodin nebo Slonková? K pochopení světa moc nepřispívají. Hlavně ČT by měla...
Spoluzakladatel oboru mediální studia u nás, profesor Jan Jirák, se na serveru ČeskáMédia.cz zamyslel nad aktuální televiizní publicistikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ten se zhulil a zbláznil. Srbsko se směje Martinu Konvičkovi
Martin Konvička nedávno přišel s další novou iniciativou. Po několika antiislámských uskupeních založil „Sedmou republiku“. Inspiraci prý načerpal v Srbsku a rád by, aby to jedno v Česku bylo podobné. Své představy už ale příliš nevysvětlil a tak se stal terčem posměchu mezi Srby na sociálních sítích i zpravodajských serverech. Zazněl i komentář, že si Konvička „asi zahulil“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sušil (ČSSD): Novela o vzdělávání lékařů ztratila svůj smysl
Jako zpravodaj Ústavně-právního výboru jsem prosadil v našem senátním výboru usnesení doporučující plénu Senátu zamítnutí novely o vzdělávání lékařů, k čemuž nakonec došlo. Jsem totiž hluboce přesvědčen, že tato novela rozhodně nepřispívá ke zjednodušení a zpřehlednění systému vzdělávání zdravotníků a některými ustanoveními postavení mladých lékařů spíše zhoršuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal státu za loňský rok přes miliardu korun
Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v roce 2016 přesáhly 1,15 miliardy korun a dosáhly tak 155 % závazného ročního ukazatele ve výši 744 mil. Kč. Výdaje pak poklesly na nejnižší úroveň v celé čtrnáctileté historii úřadu – 1,41 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Ohrožená jednota
Zasedání Evropské rady konané 3.2.2017 na Maltě bylo poznamenáno rostoucími problémy Evropské unie s hledáním řešení migrační krize. Současně rozhodnutím občanů Velké Británie odejít z EU evropská integrace utrpěla vážnou trhlinu. Snahy evropských politiků rozhodnutí zvrátit se nesetkaly s úspěchem a Dolní sněmovna britského parlamentu posvětila právo spustit kroky vystoupení Velké Británie z EU. Neočekává se zvrat ani ve Sněmovně lordů. Předseda Evropské Rady Donald Tusk oslovil vedoucí představitele 27 členských států s osobním dopisem „Jednotni vytrváme, rozděleni padneme“, kde připomíná a apeluje :
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
O muži, který chtěl k islamistům, budou u soudu vypovídat znalci
Výslechy znalců z oborů psychologie, psychiatrie a výpočetní techniky bude dnes u Krajského soudu v Plzni pokračovat hlavní líčení s dvaadvacetiletým Janem Silovským ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku. Muž čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku, za to, že se podle státního zástupce chtěl loni přidat v Sýrii k teroristické organizaci Islámský stát. Soud trvá do pátku 10. února, kdy by mohl i padnout rozsudek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zkáza EU. Takto to podle německého deníku bude vypadat, až vyhraje volby Le Penová
Evropskou unii letos čekají dvoje klíčové volby. Nejprve v Nizozemsku a poté ve Francii. Pokud v těchto volbách zvítězí radikál Geert Wilders a o pár týdnů později také vůdkyně krajně pravicové francouzské Národní Fronty Marine Le Penová, může to znamenat zkázu celé EU. Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung popsal, jak by zkáza EU mohla vypadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na Fakultě elektrotechnické ČVUT zkoumají využití biomasy. Výsledků si všiml i prestižní vědecký časopis
Novou metodiku mapování potenciálu biomasy pro energetické využití v zadaném území vyvinuli vědci z týmu z katedry ekonomiky, manažerství a humanitních věd Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze spolu s kolegy Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i. (VÚKOZ, v.v.i) z odboru fytoenergetiky a biodiverzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek: Zabijte je všechny, ať tu zůstanou jen ti velcí, říká ministerstvo financí
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Andrej Babiš si ještě Českou televizi nekoupil, přesto chce její redaktory vyhazovat
Andrej Babiš se obrátil na Radu České televize s požadavkem, aby přijala vůči redaktorům, kteří se věnovali jeho problémům s dluhopisy a nebývalému střetu zájmů, „odpovídající opatření, včetně odpovídajících opatření pracovněprávních.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo jsou levicoví radikálové, zapalující auta? Podle tajných služeb rozmazlení mamánci
Německé bezpečnostní složky si posvítily na to, koho lze počítat mezi levicové radikály. A došly ke zvláštnímu zjištění. Zveřejnil je server německého bulvárního deníku Bild. 80 procent radikálů tvoří mladí muži ve věku 18 až 29 let, kteří po demonstraci odejdou domů a dostanou teplou večeři od maminky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): EU není v jednoduché situaci a švédská europoslankyně ji ještě více komplikuje
Podpoří europoslanci za ANO návrh své kolegyně na krácení eurofondů pro země odmítající migrační kvóty?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Konec kampaně HateFree jako vítězství zdravého rozumu
Končí kampaň jejichž hlavním cílem byla pouze cenzura nepohodlných názorů. Stát nemůže říkat občanům, co si mají myslet!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09: Nezaměstnaní z OKD vyřeší problém firmám
Je paradoxem, jak se stále mluví o tom, jak to máme v našem kraji těžké. Jmenovitě se neustále dokola opakuje, že lidé mají problém sehnat práci, trápí nás nezaměstnanost, OKD bude zavírat a nezaměstnanost ještě poroste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Trump může rozpoutat jadernou válku, varovala z Českého rozhlasu polská režisérka filmu o Palachovi
Hostem čtvrtečního vydání pořadu 20 minut Radiožurnálu byla polská režisérka Agnieszka Holland. V pořadu zaznělo, že většinu času žije v USA a ve Francii, do Polska jezdí spíše pracovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Z čeho máte největší strach, ptali se výzkumníci. Vítači imigrantů budou z výsledků hodně zklamáni
Češi se nejvíce obávají migrace, terorismu a vlastních nemocí. Vyplývá to z prosincového průzkumu agentury CVVM, který cituje server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Švédskému policistovi povolily nervy a sepsal na Facebook, co všechno napáchali v jeho městě imigranti za jediný týden. Během pár minut ho začali vyšetřovat
Pořádný rozruch vzbudil ve Švédsku jeden z tamních policistů, Peter Springare, člen jednotky pro boj se závažným zločinem ze 150tisícového města Örebro. Na Facebooku totiž zveřejnil národnostní složení kriminálníků. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Stamiliony korun pomohou v letošním roce zvýšit bezpečnost na přejezdech
Správa železniční dopravní cesty pokračuje i letos ve zvyšování bezpečnosti na železničních přejezdech. V letech 2013 až 2016 zmodernizovala celkem 276 přejezdů za 2,3 miliardy korun. A v tomto trendu hodlá pokračovat i v letošním roce, kdy správce drážní infrastruktury plánuje vynaložit celkem 1,4 miliardy korun na zvýšení bezpečnosti na přejezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Merkelová dala v Polsku jasně najevo - I vy jste součást Čtvrté říše
Jan A. Mařenka si pobrukuje známý hit "Deutschland, Deutschland über alles" a počítá náboje, které mu zbyly po poslední návštěvě Matějské pouti, protože ostatní zbraně německý Brusel již brzy občanům sebere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dvojici Čechů zadržených v Turecku hrozí až 15 let vězení
Turecká prokuratura požaduje pro dvojici Čechů zadržených loni v listopadu pro podezření z terorismu sedm a půl až 15 let vězení. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas čelí obvinění z příslušnosti k ozbrojené teroristické organizaci, informoval dnes list Daily Sabah. Obžalobu podala ve středu prokuratura ve městě Şirnak na jihovýchodě Turecka a případem se nyní zabývá tamější trestní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babky demokratky, co zrovna váhají, jestli ze sebe neudělají dědka. Štítí se normálních lidí, chtějí dělat jen hubou a hrát si na elitu. Jana Bobošíková drsně promlouvá o odpůrcích Trumpa
ROZHOVOR „Je pikatní, když prezidenta Trumpa viní z obhroublosti ženy, které postavily svou kariéru na vulgaritách a vyzývají k podpálení Bílého domu,“ konstatuje někdejší prezidentská kandidátka a bývalá europoslankyně Jana Bobošíková. Podle ní dnes protestují proti demokraticky zvolenému prezidentovi hlavně ti, kteří nerespektují svobodu a demokracii pro všechny, ale chtějí ji jen pro sebe. „Donald Trump nepřisuzuje umělcům, feministkám a dalším nátlakovým skupinám vyšší práva než ostatním Američanům. Hlas dělníka – táty od rodiny z Detroitu – má pro Trumpa stejnou váhu jako hlas feministické profesorky genderových studií, která se momentálně rozhoduje, zda je muž, žena nebo člověk neurčitého pohlaví,“ ještě dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Pokácej les, posílíš mír
Opravdu nejde o legraci ani o špatný vtip, jde jen o další nechutnost z centrály v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sportovec: Václav Havel cítil k občanům lásku. Zeman je na úrovni Putina
Pražská kavárna neexistuje, tvrdí úspěšný cyklista Leopold König v rozhovoru, který poskytl serveru Neovlivní.cz. König se také ostře opřel do prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bum! Výbuch v jaderné elektrárně ve Francii
Výbuch v jaderné elektrárně na západě Francie, na pobřeží u města Flamanville, ke kterému došlo dnes, si zřejmě vyžádal pět raněných. Jaderný materiál ale neunikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mučení ve věznicích Bašára Asada: Je to strašlivé. Odpovědný je Putin
Lidskoprávní organizace Amnesty International odkryla světu děsivý příběh. Bohužel nejde o vymyšlenou hororovou povídku, ale strašlivou realitu poprav tisíců lidí v syrské vládní věznici Sajdanájá. Příběh až o 13 tisících zabitých odpůrců režimu Bašára Asada přinesla americká CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanec Soukup promlouvá o Afghánci, který měl znásilnit zdravotní sestru
Z PROFILŮ Poslanec Zdeněk Soukup usedl k počítači a odpověděl čtenářům serveru ParlamentníListy.cz na jejich dotazy. Popsal, jak se snaží bojovat za to, aby se děti na českých školách učily pravdu o islámu. Prozradil také, jak je na tom Afghánec, který se údajně pokusil znásilnit českou zdravotní sestru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Araby nemám rád, jsme ve válce. Kurvo. Dramatické ohlasy na show Zdeňka Pohlreicha, Britské listy v tom vidí trestný čin
Oblíbený televizní pořad Ano, šéfe! vzbudil nedávno větší rozruch než obvykle. A to díky dílu, v němž šel Zdeněk Pohlreich v oděvu muslimské ženy s obličejem maskovaným nikábem do motorestu Ušák u Kadaně na řízek. Byl pak samotným majitelem Erichem Szymaniecem vyveden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Nad Brnem vlajka Alláhova vlaje, neziskovky bohatnou a úředníci arabsky hovoří
Moravská metropole se snaží již dlouho dohnat a předehnat město hlavní, a to za každou cenu. Zatím se to nedaří v žádném oboru, žádném ukazateli. Prostě je Praha, potom dlouho nic a potom teprve druhé největší měst v zemi, bohužel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sexuologické oddělení FN Brno je přestěhované do Bohunic
Investiční akce Fakultní nemocnice Brno „Rekonstrukce pro Sexuologické ambulance“ v areálu Pracoviště medicíny dospělého věku (PMDV – Bohunice) je úspěšně dokončena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Celkem 30 dopravních projektů zažádalo o podporu z programu CEF
V úterý 7. února 2017 vypršela poslední možnost pro podání žádostí o podporu v dopravní části Nástroje pro propojení Evropy (CEF). Od roku 2014 se jednalo v pořadí o třetí a poslední možnost, jak tyto evropské prostředky získat. Žadatelé celkem předložili 30 projektů v celkové hodnotě 988 milionů eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bogner Polo Team vyhrál 4. ročník Czech Snow Polo Masters 2017
Špindlerův Mlýn na několik dní ovládlo koňské polo. Přímo pod jedním z nejoblíbenějších svahů České republiky se v pátek a v sobotu 3. – 4. 2. odehrál již čtvrtý ročník Czech Snow Polo Masters 2017! ParlamentníListy.cz byly mediální partneři této akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hlasujte pro DPP v mezinárodní soutěži The European Business Awards
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) je účastníkem letošního ročníku mezinárodní soutěže The European Business Awards. V největší soutěži svého druhu se o titul firmy roku uchází více než 350 společností ze 34 zemí. Národního vítěze v jednotlivých zemích určí hlasování veřejnosti, jehož výsledky budou vyhlášeny 6. března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Ale kdo chuděrce ČT vládne z New Yorku?
Letitá záhada, komu ČT skutečně patří, kdo je jejím skutečným pánem, kdo jí dává onen jednotný hlas, který nás tak dráždí, je vyřešena. Tím pánem, ČT ovládajícím, je Knihovna Václava Havla, která má od roku 2012 pobočku v New Yorku, nesoucí český název nadace Knihovny Václava Havla, anglický pak Václav Havel Library Foundation.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kraj je na nárůst mezd řidičů autobusů připraven, ale očekává vstřícný přístup vlády
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš dnes jednali se zástupci Odborového svazu dopravy v čele s předsedou Lubošem Pomajbíkem. Tématem jednání byla především otázka zvýšení platů řidičů linkových autobusů, o kterém v minulosti rozhodla vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SŽDC: Mimořádná změna železniční osobní dopravy od 13. února 2017
Správa železniční dopravní cesty připravila od pondělí 13. února 2017 mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2017 na celkem šesti tratích. Stalo se tak na základě žádostí dopravců ČD a RegioJet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezská ČSSD podpořila Sobotku, ze 14 krajů má 13 nominací
Moravskoslezská ČSSD dnes navrhla na předsedu strany Bohuslava Sobotku. Premiér a současný šéf sociální demokracie tak má před březnovým sjezdem nominaci ze všech regionů kromě jihočeského. Hlasování o nominaci na prvního místopředsedu dopadlo nerozhodně, dosavadní statutární místopředseda Milan Chovanec stejně jako Sobotkův kritik Jeroným Tejc dostali shodně 65 hlasů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Sorry jako…buď je Babiš lhář nebo hlupák nebo obojí
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Německý export byl loni rekordní. Podle agentury CzechTrade z toho těží i české firmy
Německý export dosáhl v uplynulém roce 1,21 bilionu eur, což je již třetí rok za sebou rekordní číslo a meziroční nárůst o 1,2%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Už Karel Čapek tušil nástup Trumpa a varoval před ním. Nevěříte? Jan Čulík o tom má celou přednášku
Šéfredaktor serveru Britské listy je přesvědčen, že už Karel Čapek varoval před nástupem člověka typu Donalda Trumpa do Bílého domu. A nejen před Trumpem. Stejně tak prý Čapek varoval před nenávistí vůči uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: To se Marii Terezii povedlo. První den výstavy přilákal 737 návštěvníků
Národní knihovna České republiky připravila výstavu s názvem To se Marii Terezii povedlo u příležitosti 240. výročí otevření klementinské knihovny pro veřejnost, kterou první den konání přilákalo 737 návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Le Penová chce zakázat Židům nošení jarmulek
Je vidět, že je to dcera svého otce Jeana-Marie Le Pena, který obdivuje Hitlera a plynové komory v koncentračních táborech, jež zahubily miliony lidí, považuje za pouhý detail v II. světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Langr (Zelení): Pravdy a mýty kolem DC Sluníčko a DDM Větrník
Jaká je realita směny DC Sluníčko a DDM Větrník mezi statutárním městem Liberec a Libereckým krajem? Jiná, než kraj dlouhodobě předkládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chtěl jít bojovat za Islámský stát. Je to porouchaná osobnost, řekli nyní u soudu znalci
Muž, který se podle obžaloby chtěl přidat k Islámskému státu, má podle znalců schizoidní poruchu osobnosti, duševní chorobou ale netrpí. Vypověděli to dnes u Krajského soudu v Plzni znalci z oboru psychologie a psychiatrie. Dvaadvacetiletý Jan Silovský ze Spáleného Poříčí na Plzeňsku čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku kvůli tomu, že se chtěl loni přidat v Sýrii k teroristické organizaci Islámský stát. Soud trvá do pátku 10. února, kdy by mohl i padnout rozsudek. Silovskému hrozí za žalovaný skutek 12 až 20 let, případně výjimečný trest, který zahrnuje i doživotní vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
STAN přijal nabídku lidovců jít do voleb v koalici
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) přijalo nabídku lidovců a bude s nimi jednat o vytvoření koalice pro podzimní sněmovní volby. Na dnešním jednání celostátního výboru STAN to schválilo 81 procent delegátů, oznámil novinářům předseda STAN Petr Gazdík. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
DPP zcela mění systém vymáhání pokut od černých pasažérů
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne sám vymáhat nezaplacené pokuty za jízdu načerno a další přestupky proti přepravnímu řádu. Změní se tak často kritizovaná praxe z minulosti, kdy Dopravní podnik pohledávky prodával externím firmám, které buď pokuty samy vymáhaly, nebo s pohledávkami dále obchodovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Osud Dukovan musí rozhodnout tato vláda
Životnost JE v Dukovanech skončí v roce 2035 a nelze s tím v podstatě nic dělat. Alespoň za rozumných investičních nákladů. Jedinou cestou je výstavba nového bloku v tomto areálu. Pokud se to má stát, je třeba začít hned. Teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis: Radikální sociální práce je angažovaná a aktivistická, symbolem je i zdvižená pěst
Otevřený dopis adresovaný Magistrátu města Ostravy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka Babiše dál nešetří. Tentokrát se zastal novinářů ČT a vysmál Agrofertu
Novináři České televize našli zastání u premiéra Bohuslava Sobotky, a to ve věci jejich sporu s ministrem financí Andrejem Babišem. Informoval o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sněhurka a Popelka, urážka holčiček. Volejte docentku Chocholouškovou. Řádění genderistek a feministek došlo rázné odpovědi
ANKETA „Případnou snahu o přeměnu pohlaví trpaslíků z jakýchkoliv důvodů rezolutně odmítám. Věřím, že by se mě v tomto postoji zastaly i všechny ostatní pohádkové bytosti,“ konstatoval v anketě ParlamentníchListů.cz o genderové vyváženosti školních učebnic a pohádek Martin Kupka (ODS). „Až genderoví aktivisté zařídí, že nějaká Boltová porazí Bolta a Jaromír Jágr zvítězí v soutěži krásy nad Taťánou Kuchařovou, až zařídí, že muž bude rodit a žena bude mít sperma, pak bude jejich kritika genderové nevyváženosti oprávněná. Do té doby patří do blázince. Docentka Chocholoušková si s nimi určitě poradí,“ uvedl senátor Michael Canov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Léky za volantem mohou zabíjet
Řada léků zvyšuje riziko zavinění vážné nehody o desítky procent . Až 10 procent šoférů přiznává užívání rizikových medikamentů. V případě způsobení nehody se může řidiči jízda pod vlivem rizikového léku zle nevyplatit. Česká republika označování nebezpečných léků na obalu opustila, Francie naopak zavedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ondřej Filip: Posun správným směrem
K novele zákona o Vojenském zpravodajství (VOZ) jsem se už párkrát vyjadřoval a není tedy asi nutné připomínat, že nejsem velkým příznivcem této normy. Osobně si myslím, že umělé rozdělení na kybernetickou bezpečnost a kybernetickou obranu a také propojení tohoto tématu se zpravodajskou službou je velmi špatný nápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Až Donald Trump lépe pozná EU, změní svůj kritický pohled, věří český politolog
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve čtvrtečním Interview ČT24 politologa Bořivoje Hnízda a nechala si od něj vyložit, co nás čeká v bouřlivém roce 2017 na mezinárodní scéně. Došlo na Brexit a Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Defenestrace liberálních fašistů. Humanistka Albrightová s rukama od krve. Senátor Doubrava o slzách sluníčkářů a hysterii zamindrákovaných
ROZHOVOR „Já protestující hysteriky (proti Trumpovi) označuji za liberální fašisty. Soros je jeden z nich. U nás se jim také říká sluníčkáři,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). K budoucnosti EU říká: „Pokud voliči nevezmou liberální sluníčkáře, kteří dnes vládnou byrokratům v EU a většině zemí EU, za límec, a neprovedou jejich defenestraci, bude zde ještě hůře. Proto ta hysterie všech po Trumpově zvolení. Tuší, že přežije-li své volební období a neskončí jako JFK, dojde k tak potřebným změnám nejen v Americe, ale v celém světě. Je nejvyšší čas!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zahraniční obchod letos už nebude tahounem české ekonomiky, přitíží mu ukončení intervence
Český zahraniční obchod se zbožím vykázal loni z hlediska své bilance rekordní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Evropský den linky 112 je o reálné pomoci napříč Evropou
Důležitost myšlenky vzniku jednotného evropského čísla tísňového volání a jeho následná realizace v roce 2009 se každým rokem jeví jako více a více významná. Jen v České republice bylo přes tuto linku přijato v loňském roce 3 302 487 hovorů. To znamená, že operátoři odbavili hovor každých 9 sekund.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stanovisko MŠMT k financování MotoGP
a pořádání MotoGP 2016 poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v loňském roce částku ve výši 60 milionů korun, na které se pořadatel závodu Spolek pro Grand Prix ČR Brno s MŠMT na základě předloženého finančního plánu dohodl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Arnošt Marks: Kafemlejnek se vyčerpal. Vycházíme ze zavedených mezinárodních standardů
Nový systém hodnocení výzkumných organizací se zaměří také na jejich dlouhodobé strategie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dá se ve věznici natrénovat maraton? Odpověď se hledala na prvním tréninku Běhu se žlutou stužkou
Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
František Kuba: Heligonka Jarka Nohavicy a sociální demokracie
Před několika dny jsem na rádiu Čas zaslechl ve zprávách konečně realistickou informaci: Za posledních deset let opustilo Moravskoslezský kraj 37 tisíc obyvatel. To je, pokud se nemýlím, jedno okresní město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Britský parlament respektoval názor občanů. V ČR sci-fi
Ačkoli Strana nezávislosti Spojeného království, která vedla kampaň za vystoupení Velké Británie z Evropské unie má v dolní sněmovně pouhé 2 poslance, poměr hlasů ve středečním hlasování o brexitu vypovídá za vše - 494 pro - 122 proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČOI: Prověřujte si kontakty na online prodejce
Mnoho spotřebitelů stále přichází o své peníze proto, že nakupují v e-shopech, které neuvádějí žádné kontaktní údaje ani podmínky nákupu. Přitom jde o základní znak podvodu nebo neférových obchodníků, kteří zaplacené zboží buď nepošlou vůbec, nebo v nízké kvalitě. Při Dni bezpečnějšího internetu, který letos připadá na 7. února, Evropské spotřebitelské centrum varuje: kdo nenabízí existující kontaktní adresu, není důvěryhodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiér má místo siláckých tweetů jednat
Vlastně by nám mělo být Andreje Babiše líto. On jediný ‚čistý‘ se musí pohybovat mezi zkorumpovanými politiky a čelit mafiánským praktikám...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSD: Rodiny jsou pro nás jasnou prioritou
ČSSD včera po velkém politickém zápasu prosadila další ze svých závazků a nadále tak pokračuje ve zlepšování podmínek pro rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rosatom představil své kompetence v oblasti malých jaderných reaktorů na pražské konferenci SMR 2017
Na konferenci SMR 2017, která se konala 2. února 2017, hodnotili odborníci perspektivy rozvoje trhu s malými jadernými reaktory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V ČR je již 25 ohnisek ptačí chřipky: SVS připomíná chovatelům důležitost preventivních opatření
V České republice je k 8. 2. 2017 v chovech drůbeže celkem 25 ohnisek aviární influenzy (ptačí chřipky) H5. Nejnověji byl výskyt nákazy v úterý večer potvrzen u malochovatele drůbeže v obci Blažejovice ve Středočeském kraji a ve středu v jiném malochovu v obci Žofina Huť v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Strážci provádějí rozsáhlé kontroly skútrů na území KRNAP
Nelegální vjezdy malých pásových vozidel (skútrů a čtyřkolek) do Krkonošského národního parku jsou dlouhodobým problémem. V souvislosti se začátkem jarních prázdnin předpokládáme zvýšení tohoto negativního jevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice: Pomozte zachránit zámek v Přerově nad Labem
My, občané České republiky a poplatníci Českého rozhlasu, vyzýváme tímto Český rozhlas, aby zastavil prodej zámku v Přerově nad Labem do soukromého vlastnictví a upřednostnil tak veřejný zájem a nabídl tuto památku Středočeskému kraji, případně vrátil tuto historickou památku státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Rekonstrukce zahrad na Pernštejně pomůže turistickému ruchu v regionu
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštívil ve čtvrtek 9. února 2017 státní hrad Pernštejn, kde byl představen projekt revitalizace Vrchnostenské okrasné zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Tajné a ještě tajnější
Pro někoho banálními, pro jiného pozoruhodnými zprávami z minulého týdne, bylo oznámení MZV ČR, že jeho informační systém byl napaden, ale nepoškozen, a že se vlastně nic neděje, a že se o tajnostech zahraniční politiky ČR nikdo nic nedověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Můj parťák Martin Schulz má pravdu. Západní dělníci nám vydělávají na dotace, přitom hostí uprchlíky... A my nic. S tím budou něco dělat
EVROPAN LIBOR ROUČEK Po nástupu Donalda Trumpa vládne v americké zahraniční politice chaos. „Donald Trump neustálou obhajobou Ruska a prezidenta Putina nemůže zvítězit.“ I to si myslí bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také věnuje německé politické scéně, protože kandidáta na kancléře Martina Schulze zná „jako své boty“. „Deset let jsme byli parťáci. Spoluformovali jsme politiku Evropského parlamentu a evropských sociálních demokratů. Martin jako předseda, já jako místopředseda,“ říká Rouček, který s jistotou konstatuje, že na voliče působí jako živá voda: „Vypracoval se sám, svými schopnostmi, nebylo to vždy lehké, a proto rozumí problémům normálních obyčejných lidí. Martin Schulz by byl velmi dobrým kancléřem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Další úspěch kriminalistů z odboru pátrání
Detektivové z odboru pátrání Policejního prezidia během pouhého týdne zadrželi trojici dlouhodobě hledaných mužů, z nichž se dva dokonce skrývali v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): To bude tanec aneb koruna po konci intervencí
Základní otázkou dnešní doby je: Kdo nakoupí ty obrovské zásoby spekulativních korun, které si nasyslili investoři v očekávání konce intervencí? Neboť ono je výborné spekulovat, jen musí být po ruce hejl, který to zaplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Souboj o zapomenuté hodnoty
Plánované vystoupení hlavního editora Breitbart News Milo Yiannopoulose v kampusu Kalifornské univerzity v Berkeley bylo před několika dny znemožněno řáděním desítek černě oděných a maskovaných levicových a anarchistických radikálů sdružujících se v jakési skupině „Odmítáme fašismus“ (na svoji „činnost“ prokazatelně získali také 50 000 dolarů z fondů podporovaných Sorosem).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Na nový účet u ČNB poslalo pojistné už 82 % zaměstnavatelů
Již více než 82 % všech zaměstnavatelů, kteří odvádějí pojistné na zdravotní pojištění za své zaměstnance - klienty ZP MV ČR, poslalo v lednu peníze na nový účet pojišťovny, vedený u ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Češi, my víme, co jste nám provedli a proč, nadávají Rusové
Ostrá kritika na adresu Čechů se v těchto dnech ozývá z Ruska. Důvodem je rozhodnutí mimořádného kongresu IBU o tom, že Rusové mají odevzdat pořadatelství MS v biatlonu v roce 2021 v Ťumeni. Tématu se věnuje server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek jednal s ministrem zahraničních věcí Iráku Ibrahimem al-Jaafarim
Jednání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka s ministrem zahraničních věcí Iráku Ibrahimem al-Jaafarim při jeho oficiální návštěvě České republiky se zaměřilo zejména na možnosti zvýšení vzájemného obchodu, který v současné době neodpovídá potenciálu, a na podporu perspektivních projektů českých firem v Iráku, především v oblasti petrochemického průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jestli někdo nebude prezidentem, pak je to určitě Horáček…
Pokud vůbec se lidé zabývají politikou, pak je jistě na prvním místě (mě určitě ano) zajímá, jak dopadnou volby do Poslanecké sněmovny a kdo bude premiérem. Potom se může následně soustředit na prezidentské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hokejista Robert Reichel se stal spolupracovníkem „prezidenta“ Michala Horáčka
Textaři Michalu Horáčkovi budou v prezidentské kampani a v případě volebního úspěchu i na Pražském hradě radit například slovenská politička a bývalá herečka Magda Vášáryová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, právník Karel Eliáš, cyklista Leopold König či bývalý hokejový reprezentant Robert Reichel. V kampani budou pracovat bez nároku na honorář, oznámil dnes Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist