Oficiální zpravodajská média

„Ku... jako, neměl jsem mandát ku...!“ Na veřejnost uniklo video s Andrejem Babišem
Po internetu koluje video, na němž se ministr financí Andrej Babiš vyjadřuje velmi nehezky. Upozornil na to server Forum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Třetí světová válka visí nad světem neustále, varoval z rádia Zaorálek
Moderátor Janek Kroupa přivítal v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálak (ČSSD). Člen vlády na vlnách Českého rozhlasu hovořil o Ukrajině, o hackerech, kteří napadli ministerstvo zahraničních věcí a o dvou Češích vězněných v Turecku, kteří si mohou odpykat za mřížemi až 15 let za podporu Kurdů. Nakonec došlo i na téma třetí světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Německý ministr financí chce osekat peníze cizincům. Stranou nezůstanou ani Češi
Německý ministr financí Wolfgang Schäuble chce osekat dávky na děti, které z německého sociálního systému odčerpávají cizinci pracující v Německu. Schäubleho opatření se dotkne všech rodin, u kterých platí, že rodiče sice pracují v Německu, ale jejich děti žijí v jiné zemi EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Polská premiérka Szydlová měla dopravní nehodu
zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz, přidáno 10.2.2017 v 22:31, zobrazit podobné
Trump se s Putinem možná setká v zemi své manželky
45. prezident USA Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin vyjádřili přání zlepšit vztahy mezi svými zeměmi. Teď jsou tomu zase o krok blíž. Pomalu se rýsuje jejich první schůzka. Agentura Reuters tvrdí, že by k této schůzce mohlo dojít v Lublani, hlavním městě Slovinska, odkud pochází první dáma USA Melania Trumpová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nečasová si prý „důvěrně“ psala s Rittigem. Zabývá se tím soud
Někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová (dnes Nečasová) si ve funkci „důvěrně“ psala s lobbistou Ivo Rittigem a „čile“ korespondovala také s jeho právníkem Davidem Michalem, mimo jiné o reorganizaci policie. Konstatoval to pražský městský soud v písemném odůvodnění rozsudku v kauze vyzrazení zprávy BIS, které má ČTK k dispozici. Podle soudu vyvstává „závažná otázka“, nakolik o tom byl informován Nečas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zabíjeli vlastní matky, otcové vraždili syny. Neříkejte tomu Islámský stát, jde o Daesh. Vrcholný irácký politik promluvil o zvěrstvech džihádistů
Nemám informace o uranu, který by Daesh odcizil. Tak odvětil ministr zahraničních věcí Irácké republiky Ibráhím Džáfarí na dotaz, jestli mohou džihádisté vyrobit ze sloučenin odnesených z mosulské univerzity špinavou bombu. Kdyby prý uran měli, určitě by ho použili, protože bojovníci Daesh vyznávají filosofii smrti, zabíjení, mučení a útoků na civilisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lubomír Bokštefl novým náměstkem ministra průmyslu a obchodu
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes jmenoval náměstkem člena vlády Ing. Lubomíra Bokštefla, který až dosud působil jako jeho odborný poradce pro oblast elektronických komunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V Novosibirsku spouští nejvýkonnější laser na volných elektronech na světě
Novosibirští fyzikové postavili nejvýkonnější infračervený laser na světě. Třetí část tohoto ohromného zařízení byla začátkem letošního roku spuštěna v Budkerově institutu jaderné fyziky (BINP) Ruské akademie věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Herec Brabec otevřeně promluvil o roli majora Zemana i o svých úvahách o emigraci
Především o své roli majora Zemana v kontroverzním seriálu z předlistopadové doby hovořil v rozhovoru vysílaném na Českém rozhlase Dvojce herec Vladimír Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Tak aby bylo jasné, co mám pod sukní - Jsem ženská
Když jsem tu zprávu četla poprvé, zarazila jsem se a pomyslela si cosi o hoaxu. A víc jsem tomu nevěnovala pozornost. Pak jsem na ni ale za pár dnů narazila znovu. A hned z několika zdrojů a v různých jazycích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Zemana volili méně inteligentní lidé? Nebezpečná teze, tak začíná fašismus. Hovado a gauner.“ Senátor Veleba zúčtoval s novinářem
ROZHOVOR „Trump si může vybrat, buď by pokračoval v neslané, nemastné politice svých předchůdců - zejména Obamy, nebo začne plnit volební sliby,“ řekl ParlamentnímListům.cz senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba. Podle něj budou s Trumpovou politikou mít problémy hlavně korektní politici Evropské unie, protože se ukazuje, že Evropané souhlasí s tím, co americký prezident prosazuje ve Spojených státech. Svoji roli plní razantněji a oproti svým předchůdcům umí účinně vyžít své pravomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Já vám to přeložím, anglicky asi nevládnete. Hejtman Košta a poslanec Okleštěk si prý vjeli do vlasů už při prvním setkání
Olomoucký hejtman za hnutí ANO Oto Košta ukázal, že ještě neřekl poslední slovo. V rozhovoru pro páteční MF Dnes jasně ukázal, že na sobě rozhodně nenechá dříví štípat. Že spolu v koalici nemluvíme? Když náměstci chtěli vědět, jestli bych jim nepustil řidiče do Vídně na losování UEFA, vždycky věděli, kde mě najdou,“ udeřil Košta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov Susi Pudjiastuti
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek jednal s indonéskou ministryní pro námořní otázky a rybolov Susi Pudjiastuti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnický ve středu uzavře smlouvu se Slovenskem o ochraně nebe
Ministr obrany Martin Stropnický ve středu v Bruselu uzavře smlouvu se Slovenskem o spolupráci při vzájemné ochraně vzdušného prostoru. Uvedlo to dnes tiskové oddělení Ministerstva obrany. Podle dřívějších informací by si česká a slovenská armáda měly začít pomáhat při ochraně nebe v létě. Stropnický také uzavře dohodu s Němci o úzké spolupráci 4. brigády s německou 10. obrněnou divizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Scénáře Evropských hodnot nestraší mírně, ale hodně. Taky u nich schází originalita, míní bezpečnostní expert Ludvík
ROZHOVOR Psát v roce 2016 scénáře o možné ruské agresi, nezvládnuté migraci a vzestupu extremismu v Evropě, je asi jako psát v roce 1939 o tom, že by Hitler mohl rozpoutat světovou válku. Takový nedostatek originality vyčítá Jan Ludvík ze Střediska bezpečnostní politiky Univerzity Karlovy think-tanku Evropské hodnoty. Rozebírá i nepřátelství USA a Ruska, Trumpa, stavění zdí či terorismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: O blahodárném vlivu chudoby ve stáří
Z německého serveru Postillon se dozvídáme, že Wilfried Brunner (66) z Reppenstadtu v okrese Lüneburg právě prožívá své druhé jaro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Neblahé dozvuky „solárního boomu“
Pole fotovoltaických panelů se stala nedílnou součástí české krajiny a zdá se, že většina národa si zvykla a vnímá je jako nezajímavou samozřejmost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nantl (ODS): Svobodná volba ve školství
Nesamozřejmou výhodou našeho vzdělávacího systému je právo zvolit si jakoukoli základní školu. Prospělo by nám, kdybychom princip svobodné volby dotáhli do konce. Znamená to nediskriminovat soukromé školy, zavést přímočaré financování a posílit hlas rodičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: EU podepsala „migrační dohodu“ s Libyí (a prosadit ji má Rusko)
Cestu, po níž se Evropská unie dostala do situace, kdy dvě hlavní „migračních spouště“ namířené do Evropy, končí v rukou Turecka, potažmo Ruska, lze považovat za opravdu velký strategický úspěch „našich“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Zamyšlení nad průběhem EET
Ministr financí Andrej Babiš a jeho podřízení zpochybňují všeobecně uznávaná data o tržbách, která zveřejnil Český statistický úřad. Babiš nedávno tvrdil, že díky zavedení EET stouply tržby v restauracích v prosinci o 100 %. Oficiální čísla statistiků nyní ukázala, že to bylo jen o 7,6 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Neberte Praze 6 zelené plochy. Společenské akce na Hanspaulce v ohrožení
Zásadně nesouhlasíme s převedením pozemků městské zeleně v okolí Hanspaulského zámečku při ulicích Na Hanspaulce, Šárecká a Za Hanspaulkou hlavnímu městu Praze a se zákazem dětských volnočasových aktivit a společenských akcí v této lokalitě, včetně hudebních produkcí na nově vybudované pěší zóně z ulice Turkovská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Generál Kostelka: Americká přitomnost v Pobaltí spadá do kategorie Obamových schválností. Není ale podstatné, jestli to Trump zruší nebo ne
ROZHOVOR Exministr obrany a bývalý velvyslanec České republiky v Rusku Miroslav Kostelka věří ve zlepšení vztahů Ruska a Spojených států amerických po zvolení nového amerického prezidenta, což může přinést i zlepšení bezpečnosti ve světě. Ale současně upozorňuje, že prezident Spojených států není všemocný. „V situaci, v jaké je Trump, si musí prezident vytvořit takové podmínky, aby voliči s jeho kroky obecně souhlasili. Pokud nevytvoří situaci, aby byl americkými voliči vnímán pozitivně, nedosáhne ani úspěchu v Kongresu, protože senátoři a kongresmani obecně budou mít zájem na dalším zvolení,“ prohlásil generál Kostelka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSZ: 3 514 lidí nedodrželo vloni režim „na neschopence“, čekal je postih
Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) provedly od ledna do prosince 2016 celkem 153 500 kontrol dodržování režimu dočasně práce neschopných pojištěnců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Balvín: Tak je spravne – tak to ma byť
Bude tomu pomalu rok, kdy přišly první podněty na úřad městské části Praha 12, aby se konečně začalo něco dělat s budovami, kde se nacházejí prodejny potravin. Jejich neutěšený stav kalí a snižuje kulturu nakupování. Ani jejich okolí nepatří ke kultuře žití v 21.století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Svoboda: Banky budou průhlednější. Díky EU
Stalo se vám někdy, že jste se rozhodli svěřit své peníze třeba České spořitelně, protože mají komfortní ovládání účtu z webu? A přitom jste úplně nestihli prostudovat výše poplatků a úroků, které nabízí? Mně ano a je to úplně normální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
NTM: Přijďte se rozloučit s výstavou „Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV.“
V sobotu 11. února 2017 se za přítomnosti císaře a krále Karla IV. a jeho manželky Anny Svídnické rozloučíme s úspěšnou výstavou „Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV.“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Evropský soudní dvůr převzal roli Velké Angely
Pavel Kopecký sleduje dění na imigrační frontě a všímá si několika aktuálních epizod ze současného zápasu o zachování evropských národů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zimola a Čunek v čele oblíbenosti hejtmanů. Ale podívejte se, jak dopadl Babišův Košta
U nově zvolených hejtmanů nejvíce boduje staronový hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a nově zvolený hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT: Chceme kvalitní veřejné školy. Soukromé jsou dobrý doplněk
d listopadu 2015 vzniklo v České republice 34 nových soukromých základních škol. Z celkem 53 žádostí o zapsání do rejstříku škol bylo skutečně zapsáno 42 škol, zbývajících 11 žádostí bylo zamítnuto, žádost byla vzata zpět nebo bylo řízení zastaveno. Celkem v ČR existuje 180 soukromých základních, škol, které vzdělávají necelých 12.000 žáků. Veřejné školy navštěvuje 98 % žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová prezentovala, co má pod sukní
Ekonomka Markéta Šichtařová se ve svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad dokumentem Britské lékařské asociace, v němž se píše, že těhotné matky by se napříště neměly nazývat těhotnými matkami. „Mohlo by to totiž být urážlivé vůči těhotným transsexuálům, kterých se už v Británii vyskytl celý jeden exemplář. Namísto toho by zdravotníci měli mluvit o ‚těhotném člověku‘,“ píše se v dokumentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stupidita George W. Bushe. Clintonová dodávala zbraně islámským teroristům. Není mimo říct, že NATO pomáhá islamistům. A Usáma mi řekl… Bývalý kolega Usámy bin Ládina promluvil
REPORTÁŽ Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut ve čtvrtek uspořádalo přednášku Nomana Benotmana, prezidenta a výkonného člena představenstva v Quilliam, který je bývalým džihádistou, jenž spolupracoval s Usámou bin Ládinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Útok na manželku jako nástroj politického boje, nový styl Andreje Babiše?
MF Dnes zveřejnila články „Kočkův byznys s bolševníkem” a „Plevel pro Kočku”, v internetové verzi pod názvem „Kočka se pustil do boje s bolševníkem, dotace mu přidělila žena europoslance”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Autobus si zavolají jako taxík. V obcích na hranicích s Vysočinou vyzkouší novou službu
Jihomoravský kraj a koordinátor Integrovaného dopravního systému, společnost KORDIS JMK, poprvé ve větším otestují novinku, kterou je takzvaný autobus na zavolání. Od začátku března obslouží v nočních hodinách pět obcí na hranicích s Krajem Vysočina – Katov, Níhov, Kuřimské Jestřabí, Kuřimskou Novou Ves a Křižínkov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odvolací soud zkritizoval Trumpův dekret
Rozhodnutí odvolacího soudu v San Francisku, který ponechal sporné exekutivní nařízení prezidenta Donalda Trumpa o migraci zablokované, je vůči administrativě značně kritický. Píše o tom server Politico. Verdikt tříčlenného soudního senátu, který má 29 stránek a který je jednomyslný, upozorňuje na mylnou představu politiků, že pokud své kroky zdůvodňují bezpečností země, nepodléhají kontrole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle se podle tisku nyní děje kolem bývalých hornických bytů z OKD
43 tisíc bývalých hornických bytů, které byly vyvedeny ze společnosti OKD, se dál ukazují být nebývalým příkladem ekonomického zázraku, píší dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Blbče. Většina z vás jsou vemena. Tento národ mě potřebuje!“ Pavel Novotný znovu v ráži se čtenáři PL
Z PROFILŮ Se svou příslovečnou ironií a vulgaritami odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz bulvární novinář Pavel Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Hlupák, chorý mozek!“ Státní tajemník Prouza vyprávěl v CNN o hrozbě ruské propagandy a je zle. Ozval se i slavný generál
Je to největší hrozba, které je Evropa vystavena od třicátých let. To řekl o ruské propagandě a jejím propojení na česká média pro stanici CNN státní tajemník pro evropské záležitosti při úřadu vlády Tomáš Prouza. ParlamentníListy.cz oslovily válečné veterány a historického publicistu. Všichni nad tím kroutí hlavou a nepřímo vzkazují tajemníkovi, aby se vrátil do školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Písničkář Nos se neudržel: My, obyčejní lidé, přebereme moc v tomto státě jako na konci roku 1989. Psychopati z pražské kavárny...
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman oznámí své rozhodnutí o kandidatuře na druhé funkční období 9. března večer na setkání se svými příznivci ke čtvrtému výročí inaugurace. Má, nebo nemá kandidovat? Udělal Zeman dosud nějakou velkou chybu? A co je mu možné vyčítat? „Já bych u něj nekritizoval ani píď, byť by bylo možná co kritizovat. Je ale třeba si v tomto okamžiku uvědomit vážnost situace v Evropě a ve světě, kdy nám jde o to, aby nám neuřezávali hlavy,“ uvedl k tomu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mimo jiné písničkář a učitel jógy Pepa Nos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
České dráhy: Cestu vlakem zkrátí dětem mašinka Ella
Mašinka Ella pomůže rodičům se zábavou malých cestujících na trati Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Žilina. České dráhy instalovaly do svých vozů s dětským kinem novou motorickou hru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SZPI: Potraviny oceněné značkou KLASA a Regionální potravina v roce 2016 téměř bez závad
Velmi vysokou míru jakosti i bezpečnosti potravin oceněných značkou KLASA a Regionální potravina prokázaly kontroly Státní zemědělské a potravinářská inspekce (SZPI) v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Výskyt ptačí chřipky v liberecké ZOO
V Zoologické zahradě Liberec byl prokázán virus ptačí chřipky u labutě, která uhynula v izolačním zařízení mimo areál ZOO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Podnikání čestné a podnikání na úkor druhých
Článek o tom, že jsou dva druhy podnikání. Jedno, kdy prospěch podnikatele jde ruku v ruce s prospěchem spotřebitelů. A druhý, kdy podnikání je na úkor druhých. Je to jako rozdíl mezi Baťou a Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČT: Doktoři nabídnou nezvykle autentický pohled na práci špičkových českých lékařů
Jaký je život lidí, kteří tráví většinu času na nemocničním oddělení? Jak při náročné a stresující práci, kdy mají vaše výkony fatální důsledky, „nevyhořet“? Jak člověku říci, že už nemá naději?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čerstvé zprávy z východní Ukrajiny. Právě zde
Ukrajinská ambasáda v Česku poslala zprávu serveru ParlamentníListy.cz. Takhle to prý vypadá na východě Ukrajiny doopravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Opakované senátní volby v Mostě jsou platné, soud nedostal stížnost
Opakované volby do Senátu ve volebním obvodu v Mostě platí. Nejvyšší správní soud neobdržel žádnou stížnost na tyto volby, termín pro podání stížností uplynul dnes v 16:00. Na webu to uvedla mluvčí soudu Sylva Dostálová. Senátorkou se stala lékařka Alena Dernerová. Její první zvolení v řádných říjnových volbách však kvůli stížnostem zneplatnil Nejvyšší správní soud. Dernerová se stala senátorkou i podruhé letos v lednu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Je důležité, abychom zůstali silnou stranou a nepoškozovali se uvnitř partaje
Moravskoslezští sociální demokraté zasedali na krajské konferenci. Delegáti nominovali na předsedu strany Bohuslava Sobotku. Jednání se zúčastnil i poslanec Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
USA nemají co mluvit o lidských právech, řekl Bašár Asad ve velkém rozhovoru
Bašár Asad je prezidentem země, kde už šest let zuří občanská válka. Sýrie je v troskách. Asad přesto v půlhodinovém rozhovoru pro Yahoo News zdůrazňuje, že v hlavním městě Damašku je klid. Dp Spojených států vzkázal, že tam nemají co kázat světu o lidských právech, ale současně se zastal amerického prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko posílá severokorejského uprchlíka na smrt
Je to mimořádně hnusné, dnes měl být do zločinného komunistického státu z Ruska vydán Čche Mjong-pom, který utekl ze sibiřského poddanství a dvacet let žil v ilegalitě. Rusové se stávají spolupachateli vraždy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ROP Jihozápad je úspěšný, stojí v závěrečné zprávě
Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) je úspěšným programem, který významně napomohl rozvoji jižních Čech a Plzeňského kraje. Vyplývá to ze závěrečné zprávy, kterou v těchto dnech dokončuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a kterou v průběhu března zašle Evropské komisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Na jihu Čech nedochází k napětí mezi krajem a dopravci. Jejich zákonné nároky budou dodrženy
Nejsou žádné důvody k tomu, aby na jihu Čech docházelo k napětí mezi krajem a autobusovými dopravci kvůli navyšování platů řidičů. Řekl to hejtman Jiří Zimola po setkání zástupců kraje, společnosti JIKORD a přepravců, se kterými má kraj uzavřenou smlouvu. Jednání se uskutečnilo ve čtvrtek 9. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V ČT dostal půlhodinu prostoru bývalý islámský radikál z Libye
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v pátečním Interview ČT24 velmi zvláštního hosta. Islámského radikála z Libye, který se jednoho dne rozhodl, že už nebude radikálem. Zabil jste někoho, ptala se dáma mimo jiné bývalého islámského radikála z Libye Nomana Benotmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní dluh se loni snížil o téměř 60 miliard korun
Státní dluh se v roce 2016 snížil o 59,6 mld. Kč na úroveň 1 613,4 mld. Kč. Na loňském poklesu má zásluhu především rekordní přebytek státního rozpočtu ve výši 61,8 mld. Kč a pokračování zefektivňování řízení likvidity státní pokladny. Vyplývá to ze Zprávy o řízení státního dluhu České republiky v roce 2016, kterou dnes zveřejnilo Ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Bezpečnost a dobře investované peníze
V našem poněkud turbulentním politickém prostředí zapadla zpráva, která by jinak měla vzbudit zaslouženou pozornost. V roce 2016 ubylo spáchaných trestných činů a naopak vzrostla jejich objasněnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Inflaci už máme, stála bilion
Zadarmo by to uměl každý, ale vrazit do toho bilion korun, to chce mistra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Teplárny Brno podporují Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně
Větší komfort pro pacienty i personál přinese použití nové kostní chirurgické akumulátorové vrtačky, kterou pořídila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně pro svoji I. ortopedickou kliniku díky sponzorskému příspěvku Tepláren Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení: Návrh surovinové politiky nezohledňuje změnu klimatu
Zelení mají vážné námitky vůči tomu, jak se stát chystá v příštích 15 letech starat o své surovinové bohatství. Chystaná koncepce surovinové politiky ČR nijak nereflektuje probíhající změnu klimatu a nutnost omezovat těžbu a spotřebu fosilních zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Multikulturní fronta z brněnského magistrátu opět útočí
Od září bude Brno rájem pro imigranty, alespoň se o to velmi snaží koalice ANO, KDU-ČSL, Žít Brno s Piráty, Zelení a TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas oslaví Světový den rádia speciálním vysíláním
Světový den rádia, který vyhlásilo UNESCO, oslaví Český rozhlas speciálním vysíláním. V pondělí 13. února se budou moci posluchači dozvědět, jak vypadá vývoj rozhlasového dokumentu, a nahlédnou pod pokličku vzniku nové rozhlasové inscenace Tango. Seznámí se také s tím, jak vnímají rádio a audio mladí posluchači a jak se mění konzumace rozhlasového obsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vejce jsou nejdražší od vaječné krize roku 2012, hrozí další zdražování
Přes dvě desítky ohnisek choroby ptačí chřipky, která byla dosud v ČR zjištěna, se začínají promítat v cenách vajec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Návrh směrnice o zbraních nereguluje vzduchovky ani paintballové zbraně
Chystaná evropská směrnice o zbraních vyvolává velké kontroverze, ve skutečnosti ale její novelizace řeší také některé závažné nedostatky v oblasti zbraňové legislativy. Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) také není pravda, že by regulovala vzduchovky nebo vyžadovala registrace paintballových zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nenávistní Češi, Zeman a PL.cz. Tohle o nás všech na zahraničním serveru čerstvě sepsal Jan Čulík
Prezident Zeman je prý hlavním představitelem české nenávisti, napsal Jan Čulík. Čech žijící v Británii se zase jednou dlouze rozepsal o své rodné zemi a není to právě milé čtení. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rusové provokovali nad západní Evropou. Poslali tam bombardéry
Dva ruské strategické bombardéry Tu-160 přiměly k činnosti stíhačky Velké Británie, Francie i Španělska. Ty postupně odstartovaly kvůli tomu, že se bombardéry rychle blížily k jejich vzdušnému prostoru. Informaci přinesl server Telegraph.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Dotovat Agrofert a jemu podobné je levicový fenomén
Má miliardový Agrofert vůbec pobírat dotace? O tom, že se má pomáhat potřebným nebylo nikdy mezi levicí a pravicí sporu. Kdo je ale skutečně ten potřebný?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Média, moc a orgány v trestním řízení
Před týdnem nastala opětovná velká mediální rozprava kolem závěrečné zprávy vyšetřovací komise k reorganizaci policie. Jeden z hlavních závěrů zněl: „Nebylo prokázáno, že organizační změna proběhla s cílem odstranit Roberta Šlachtu, omezit činnost útvarů nebo zabránit prověřování konkrétních věcí."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Václav Moravec podezřívá Mládka. Zveřejnil tento dokument
Moderátor České televize Václav Moravec zveřejnil na svém twitterovém účtu jmenovací dekret Lubomíra Bokštefla, jenž se stal náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD). A náležitě to také okomentoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sociální bydlení i Ústava. O tom chce ministr Chvojka jednat v Lánech
Záměr na regulaci lobbingu a také výsledky kulatého stolu k revizi Ústavy bude chtít představit prezidentovi Miloši Zemanovi příští sobotu ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD). Šéf ČSSD na Pardubicku, který vystřídal na konci listopadu v ministerské funkci Zemanem neoblíbeného Jiřího Dienstbiera (ČSSD), se chystá prezidenta navštívit v Lánech. Bude tam jednat s jeho expertním týmem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Návrh povinné maturity z matematiky zůstává. Valachová neustoupila
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) trvá na tom, aby povinnou maturitu z matematiky měla většina středních odborných škol. Stejně jako v prosinci předloží vládě návrh se seznamem 104 oborů, nejsou mezi nimi jen umělecké školy a zdravotnické a sociální obory. Když měla návrh vláda na stole v prosinci, neshodla se na jeho přijetí. Například výtky Ministerstva zemědělství trvají dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Přídavky na dítě se dlouho nezvyšovaly, naposledy v roce 2008
Ministryně Marksová představila tři nová prorodinná opatření, na kterých se shodla koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SANEP: U nově zvolených hejtmanů nejvíce boduje Jiří Zimola a Jiří Čunek
První průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení nově zvolených představitelů územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, ukazuje, že nejlépe si aktuálně vede staronový sociálnědemokratický hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, s aktuálním ziskem 41,2% kladných hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lidovci a starostové podle politologů v koalici riskují
KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) riskují, když chtějí jít do voleb ve dvoučlenné koalici, která bude pro vstup do Sněmovny muset získat nejméně deset procent hlasů. Shodují se na tom politologové, které ČTK oslovila. I když podle nich nové spojenectví šanci na úspěch má, nepovažují za pravděpodobné, že by dlouhodobě zásadním způsobem přepsalo politickou mapu v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prudká eskalace konfliktu na východě Ukrajiny! USA ani Rusko o to nestojí. Expertka odkrývá, kdo za tím prý je
Jak si přesně vyložit náhlý nárůst vojenských střetů mezi proruskými separatisty a ukrajinskou armádou na východě Ukrajiny? Rusko ani Spojené státy o eskalaci konfliktu nestojí, z obnovení bojů profituje pouze ukrajinská vláda, vysvětluje expertka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Česká národní banka rozkrádá zlatý poklad republiky
Veřejnost České republiky měla vždy velké obavy o osud zlatého pokladu republiky. Je to skutečně národní poklad, protože se na jeho vytvoření významně podílelo obrovské množství našich předků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miloše Jakeše srazilo auto
Někdejší generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš je pobitý. Stal se totiž účastníkem dopravní nehody. Píše o tom server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Oliva (TOP 09): Volební námluvy
KDU-ČSL byla pro mne vcelku přátelskou a solidní stranou od dob Josefa Luxe. Kdyby tomu tak nebylo, komentoval bych dnešní úspěšné námluvy s hnutím STAN slovy „ dobře jim tak“. Ale protože je mám docela rád, tak to neřeknu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Vývoj inflace nahrává úmyslu opuštění kursového závazku
Česká národní banka správně odhadla, že vhodným okamžikem pro opuštění již dnes značně přežilého závazku o umělém udržování slabého kursu české měny, může být letošní jaro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Autentizační údaje k EET si zatím vyzvedla jen čtvrtina podnikatelů
Druhá vlna elektronické evidence tržeb startuje již 1. března 2017. Dotkne se odhadem 250 tisíc podnikatelských subjektů z maloobchodu a velkoobchodu. Zatím si však autentizační údaje vyzvedla jen čtvrtina z nich. Finanční správa proto nabízí podnikatelům možnost vyzvednout si autentizační údaje na územních pracovištích FÚ v rozšířených úředních hodinách, a to v termínu od 13. do 28. února 2017, vždy pondělí až čtvrtek od 8 do 17 hodin, v pátek od 8 do 15 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Pokud Komora viděla problém, mohla na něj včas upozornit a navrhnout jeho řešení
Ministerstvo financí se důrazně ohrazuje proti alibistickým výrokům Komory daňových poradců ČR uvedených v tiskové zprávě z 6. 2. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Vítáme rozhodnutí STAN. Teď musíme společně napnout všechny síly
Hnutí STAN přijalo nabídku KDU-ČSL z víkendové celostátní konference strany na vytvoření koalice pro podzimní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kamiony preferují dálnice, prokázalo dokončení D8. Těžká nákladní doprava se přesunula ze silnic 1. třídy na autostrádu
O téměř 70 % meziročně klesl výběr mýta na silnici 1. třídy I/30, která před dokončením dálnice D8 sloužila kamionům jako spojka z Ústí nad Labem k nájezdu na dálnici do Prahy. Pokles počtu kamionů zaznamenaly i další „jedničky“ v okolí zkompletované D8, která naopak ve výběrech mýta vyrostla o 30 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Ve jménu lidu
To je heslo, pod nímž jde Marine Le Penová do volebního boje za politickou, hospodářskou a společenskou obrodu Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman nikdy neměl rád slabochy. Profesor Jičínský sleduje přestřelku mezi Sobotkou a Babišem a říká...
ROZHOVOR Miloš Zeman nikdy neměl rád nějaké slabochy, říká bývalý politik, právník a publicista profesor Zdeněk Jičínský, a proto mu Andrej Babiš jistým způsobem imponuje. Ale nelíbí se mu, jak Babiš i další politici, například naposledy premiér Bohuslav Sobotka vystupují na veřejnosti. „Do jisté míry to chápu jako reakci na to, že už Babiš překročil míru. I když výrok, že Babiš ojebává český stát, mohu pochopit, nemyslím si, že by měl v tomto duchu pokračovat a že by mu to přineslo politické body,“ říká bývalý disident a signatář Charty a dlouholetý poslanec Zdeněk Jičínský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o současné české politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Specialistka na Rusko: Putin by nad Navalným vyhrál volby i férově, ale jistota je jistota
Nad tím, že ruský opoziční předák Alexej Navalnyj dostal za údajnou korupci podmíněný trest, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich redaktorka a odbornice na Rusko Petra Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ušetřit lze i tam, kdy byste to nečekali
Zimní dovolené jsou v plném proudu a každý, kdo se chystá za sněhem na hory nebo naopak někam za teplem intenzivně hledá, kde by se dalo ušetřit. Pomoc lze přitom najít tam, kde by to většina z nás nečekala, a to u svého dodavatele plynu nebo elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Britský parlament je vzorem demokracie
Ve středu poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu ve třetím závěrečném čtení schválili návrh zákona, který vládě umožní aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy o odchodu Británie z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropské dluhopisy pod taktovkou vývoje ve Francii a v Řecku
Francouzské dluhopisy zastavily své ztráty, ale pořád nemohou najít pevnou půdu pod nohama. Šéf strategie Marine Le Penové v rozhovoru znovu připustil, že francouzský dluh může být převeden z eura do “nového franku”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČR ratifikovala Mezinárodní úmluvu na ochranu všech osob před nuceným zmizením
Česká republika 8. února 2017 v New Yorku uložila u depozitáře úmluv OSN, generálního tajemníka OSN, ratifikační listinu k Úmluvě na ochranu všech osob před nuceným zmizením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČKLP: Celníci nepochybně bojují s nelegálním hazardem. Ovšem ne úspěšně. To za současných podmínek není možné
Česká komora loterního průmyslu (ČKLP) jednoznačně vítá aktivitu Celní správy namířenou proti nelegálnímu hazardu a černým hernám. I přes enormní nasazení lidského potenciálu však nelze při nejlepší vůli mluvit o úspěšném boji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Nemůžeme připustit situaci, že lidé nebudou mít vodu
Ministr Brabec se dnes zúčastnil jednání vládní pracovní skupiny k problematice vlivu těžby v hnědouhelném dolu Turów v Polsku u českých hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V Rusku zmírnili postihy domácím tyranům. A ti příležitost využili
Vzápětí poté, co byl v Rusku schválen zákon zmírňující postih za domácí násilí, se počet rodinných incidentů v ruském Jekatěrinburgu zvýšil téměř trojnásobně. Na svém blogu na to upozornil starosta čtvrtého největšího ruského města Jevgenij Rojzman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Rozhodl se establishment USA pro thermonukleární válku?
Jestliže chcete být západním presstitutem či hlavounem v západní televizi, musíte být stejně tupý, jak tupý je Bill O´Reilly, CNN, MSNBC, New York Times, Washington Post, Wall Street Journal atd. atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČNB vydala Zprávu o inflaci I/2017
Bankovní rada České národní banky na svém zasedání 9. února 2017 schválila letošní první Zprávu o inflaci. Tato zpráva je jednou ze základních součástí komunikace centrální banky s veřejností v režimu cílování inflace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
STAN vytvoří do parlamentních voleb koalici s KDU-ČSL
Celostátní sněm hnutí Starostové a nezávislí ve čtvrtek 9. února vahou většiny 81 % hlasů schválil doporučení z krajů jít do podzimních parlamentních voleb v koalici s KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Posilte u nás síly NATO! Pobaltí volá o pomoc a obává se velkých ruských manévrů u hranic
Pobaltské státy jsou znepokojeny ruskými aktivitami u jejich hranic. Zdůraznily to na společném setkání s německým prezidentem Joachimem Gauckem. Informoval o tom server Sme.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kdekdo si kopl do Zemana a dnes mu EU dává za pravdu, píše deník
Není to tak dávno, co byla Česká republika kritizována za to, že umisťuje migranty do detenčních zařízení, snaží se zjistit jejich totožnost a případně je poslat do první bezpečné země na starém kontinentu. Když v roce 2015 mluvil prezident Miloš Zeman o tom, že je proti přijímání migrantů z Afriky, dočkal se na Západě odsouzení. A dnes? Celá EU hledá způsob, jak vracet migranty z Itálie do zničené Libye.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Za tunelování Olea potrestal soud bývalé majitele. Rittig vyvázl bez trestu
Pražský městský soud dnes zprostil obžaloby z tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical lobbistu Iva Rittiga a jeho právníky. V hlavním líčení se neprokázalo, že by skutky spáchali právě oni. Naopak bývalé majitele firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka, šéfa výroby Radomíra Kučeru a Petera Kmetě, Rittigova obchodního partnera, uznal vinnými. Verdikt není pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sport i zpravodajství České televize jsou první v Evropě
Dva ze šesti kanálů České televize se loni staly nejsledovanějšími tematickými stanicemi v Evropě. ČT sport, který v roce 2016 dosáhl z hlediska podílu na publiku nejlepšího výsledku za posledních jedenáct let, tedy od okamžiku svého vzniku, dominuje evropským veřejnoprávním sportovním programům. Na první pozici mezi zpravodajskými kanály se zase umístila ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Americký deník vypustil na světlo: Trumpův poradce jednal ještě před inaugurací Trumpa s ruským velvyslancem
Ještě před Trumpovou inaugurací jednal nynější poradce amerického prezidenta pro otázky národní bezpečnosti Michael Flynn s ruským velvyslancem ve Washingtonu o protiruských sankcích. To dosud Trumpovi představitelé popírali. Dnes o tom informoval list The Washington Post s odvoláním na nejmenované představitele současné i předchozí americké vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká krajina: První letošní hříbata divokých koní přišla na svět na sněhu
I když jsou noční teploty ještě pod nulou a step pokrývá sníh, připomnělo se v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice jaro, do jehož příchodu chybí ještě více než měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Fink: Město se ve svém konání ničeho protizákonného nedopustilo
Vyjádření primátora Zdeňka Finka k dění kolem CTP Invest
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Neúspěšní žadatelé o azyl dál tíží Německo. Na jejich živobytí padne obrovská částka
Německá kancléřka Angela Merkelová chce podat pomocnou ruku jednotlivým německým Spolkovým zemím, na jejichž bedrech v tuto chvíli leží povinnost deportovat uprchlíky. Centrální vláda jim teď chce pomoct zřízením velkých azylových center, odkud pojedou migranti co nejrychleji domů. Poradenská firma McKinsey vládě kancléřky Merkelové spočítala, že by měla deportovat na 485 tisíc neúspěšných žadatelů o azyl co nejrychleji pryč z Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Na Kyčerce bude „fičák“!
Lyžařský SKI areál SYNOT Kyčerka ve Velkých Karlovicích bude o tomto víkendu plný dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Dvoustý dodaný tramvajový vůz 15T bude pojmenován po olympijském vzpěrači
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil nový projekt pojmenovávání tramvají po významných zaměstnancích DPP a lidech, kteří se zasloužili či ovlivnili pražskou MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Firma z Babišova svěřeneckého fondu spáchala trestný čin, říká žalobce. Ale má to háček
Hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše spáchala trestný čin, z něhož byla obviněna v případě manipulace se zakázkami České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno: Doc. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., zvolen do Rady Evropské anesteziologické společnosti
Přednosta Kliniky dětské anesteziologie a resuscitace FN Brno a LF MU doc. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., byl na období 2017 až 2020 zvolen jako zástupce České republiky do Rady Evropské anesteziologické společnosti (European Society of Anaesthesiology Council, ESA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Podpálit synagogu je protest. Podpálit mešitu trestný čin srovnatelný s vraždou
Asi nejsem sám, koho nepřestane udivovat dvojí přístup nejen politiků, ale také soudů v zemích Západního „vyspělého“ světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Radiožurnál startuje nový Olympijský rok
Osm českých sportovních hvězd spolupracuje s Radiožurnálem. Přesně rok před začátkem zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu spouští projekt Olympijský rok, který nese podtitul Zanechat stopu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Deník se podíval, jak poslanci pracují. Někteří se podle všeho nepřetrhnou
MF Dnes se podívala na to, jak někteří poslanci pracují. Mnozí poslanci ANO o sobě sice tvrdili, že nejsou jako klasičtí politici a makají, jenže informace deníku ukazují trochu něco jiného. S „makáním“ to někdy není až tak horké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Města se dnes mohou pojistit proti hlouposti svých zastupitelů
V posledních letech se občané bojí vstupovat do politiky. Nechtějí rozhodovat ani v zastupitelstvech, aby si na ně jednoho dne nedošlápli státní zástupci. Své o tom vědí pražští zastupitelé, kteří se podle vlastních slov snažili vyřešit kauzu opencard, a skončili před soudem. I města mohou mít strach z toho, co a jak jejich zastupitelé rozhodnou. Jenže teď se dá proti rozhodnutím politiků pojistit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Ekologie v časech Donalda Trumpa
V legislativním běsnění, které je spojeno s počátkem éry amerického prezidenta Donalda Trumpa, poněkud zaniká moment, jehož racionálnost se zdá naopak nepochybná. Je to Trumpův rezervovaný postoj k otázce globálního oteplování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Falta (SPR-RSČ): Minulost a současnost SPR-RSČ
Již od založení strany SPR-RSČ v devadesátých letech jsem jejím příznivcem. Po obnovení strany v roce 2016 jsem se v březnu stal jejím řádným členem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dostane Rittig pět let natvrdo? Soud dnes rozhodne
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v kauze společnosti Oleo Chemical, kde obžaloba viní několik lidí z tunelování. Mezi deseti obviněnými jsou vedle zakladatelů firmy lobbista Ivo Rittig a jeho právníci. Podle obžaloby vyvedli z Olea 20 milionů korun pomocí smluv o fiktivním poradenství. Kromě účetního, který usiluje o pozici spolupracujícího obviněného, vinu všichni popírají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Motorkáři, kteří dostali exsenátora Nováka z basy, měli o něm soudu referovat. Nesplnili to. Trest jim ale nehrozí
Motorkářské sdružení Gryphons se zaručilo za bývalého senátora Alexandra Nováka. Mělo referovat soudu, jak vypadá Novákův život po jeho podmínečném propuštění. Od loňského května ale mlčí. O případu píší dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Řecko se blíží katastrofě
„O osudu eurozóny se rozhodne v následujících 18 měsících,“ sdělil řeckým televizním reportérům budoucí velvyslanec Spojených států v Evropské unii Ted Malloch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Hlasují poslanci jako roboti?
Hlasování v Poslanecké sněmovně bývá jen formalitou. Především tehdy, týká-li se prezidentských vet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Lež jako věž
Tvrzení ministra financí Babiše o tom, že po spuštění EET jen za první měsíc jeho fungování vzrostly tržby v pohostinství takřka o 100 %, jsou definitivně vyvrácena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Oddlužení konečně nejen pro bohaté
Proces takzvaného oddlužení má být nově dostupný všem dlužníkům. Počítá s tím novela insolvenčního zákona, kterou včera schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Zvrácená ideologie islám
Islám, zvrácená ideologie založena začátkem 7. století mužem jehož činy můžeme přirovnat k dnešnímu Islámskému státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bez arabského jara bychom útoky teroristů udrželi pod kontrolou, věří expert
Islámští radikálové zneužili nepokoje arabského jara k rozšíření svého vlivu a k větší radikalizaci obyvatelstva v severní Africe a na Blízkém východě. Přispělo to k rozšíření terorismu, který by jinak měl mnohem menší rozsah, než má nyní. Na přednášce v Praze to řekl někdejší džihádista a nynější analytik londýnského střediska Quilliam Foundation Noman Benotman. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Hate Free? Nenávist za všechny peníze
I tak by se dal nazvat výsledek činnosti Hate Free Culture, která podle nového ministra pro lidská práva končí. Nejviditelnější akce ministra Dienstbiera bohužel hned od začátku vyvolávala přesný opak toho, co si dala za cíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Středula vytočil zaměstnavatele tak, že zrudl a křičel. A pak přišel útok, kterému se odborář jen smál
Čeští podnikatelé tvrdí, že naší ekonomice scházejí desítky tisíc kvalifikovaných pracovníků. Vyzývají proto vládu, aby do Česka pustila více Ukrajinců. Tato prosba však na české odboráře funguje stejně jako rudý hadr na býka. Především odborářský boss Josef Středula metal hromy a blesky. „Vy nabízíte platy, za které nelze přežít!“ křičel Středula v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo na zaměstnavatele. Prezident Konfederace zaměstnavatelských svazů Jan Wiesner rudl vzteky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSÚ: České ženy berou nižší mzdy
České ženy jsou placené hůře než muži. Rozdíl mezi jejich příjmy patří k největším v Evropě. Přestože jsou mladé Češky vzdělanější než jejich vrstevníci, jsou více ohrožené nezaměstnaností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Ne dvě, ale tři miliardy musí jít na opravy krajských silnic v roce 2017
Vláda České republiky uložila na základě návrhu předsedy vlády B.Sobotky na svém jednání 24. října 2016 ministru dopravy Danu Ťokovi, aby do 15. února 2017 předložil návrh na zajištění financování oprav, rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. tříd v obdobném rozsahu jako v roce 2016. Tedy fakticky v objemu alespoň 3 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Brněnské VUT navštívil rektor ruské technické univerzity, budou spolupracovat v oblasti jádra
Na konci ledna navštívila brněnské Vysoké učení technické delegace z ruské Nižegorodské státní technické univerzity (NGTU). Obě univerzity zahajují spolupráci v jaderné energetice a dalších technických oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Počet řemeslníků začíná růst
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se na Výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech zúčastnil slavnostního zahájení čtyř stavebních veletrhů - STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA, ŘEMESLO PRAHA A FOR PASIV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ze statistik ČSÚ nelze určit vliv zavedení EET
Tržby bez DPH v ubytování, stravování a pohostinství v prosinci v běžných cenách meziročně vzrostly o 15,7 %, ve stálých cenách o 7,6 %. V pohostinství a stravování se tržby v běžných cenách v prosinci zvýšily o 18,3 %, ve stálých cenách o 8,2 %. Oficiální a nezávisle zpracovaná statistická data včera zveřejnil ČSÚ. Vliv zavedení elektronické evidence tržeb (EET) z nich nelze přímo odvodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist