Oficiální zpravodajská média

TV Barrandov startuje nový pořad Týden s prezidentem
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských televizních stanic TV Barrandov oznamuje start nového publicistického formátu. Od března se na jejích obrazovkách objeví pravidelný diskusní pořad s prezidentem ČR Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Donald Trump je zpět! Probudil se a vymrskal média za řeči o Rusku
Donald Trump se hned zrána pustil do „fake news médií“. Na oblíbeném Twitteru vyčetl novinářům, že psaním údajných nesmyslů o napojení na Rusko se snaží zakrýt chyby neúspěšné kampaně Hillary Clintonové. Média podle něho šíří bláznivé konspirační teorie a jsou vedena slepou nenávistí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Jarní tour zahájena. Tvoříme silný program pro silné Česko
Předseda ODS Petr Fiala včera v Moravskoslezském kraji zahájil sérii výjezdů do jednotlivých regionů České republiky, jejímž cílem je široká diskuse s odborníky i veřejností nad tvorbou programu pro nadcházející sněmovní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To je gól: Miloš Zeman byl včera znovu slavný po celém světě. To on sám nečekal
Málokdy se stane, aby podpis prezidenta Miloše Zemana pod nějaký zákon komentovaly tiskové agentury a média po celém světě. V případě protikuřáckého zákona se nicméně českému prezidentu podařilo proniknout do všech klíčových médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ještě větší průšvih, než psaly noviny: Žena hlavouna zpravodajství ČT pracuje ve firmě, která z „naší-vaší“ TV dostane miliony, letí už stížnost k orgánu
„Jste zkorumpovaná pakáž,“ vzkázal Andrej Babiš přímo na kameru České televizi. Jeho slova vzbudila značný rozruch, redaktoři ČT se bouřili proti bezprecedentnímu útoku, ovšem celá kauza přispěla k tomu, že se začalo podrobněji rozkrývat vlivové pozadí veřejnoprávního vysílatele. A někdy z tohoto zkoumání vycházejí velmi zajímavé věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Košta: Copak už pánové opravdu ztratili všechny zábrany?
Reakce hejtmana Olomouckého kraje na prohlášení náměstků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Úplně postačí, když finanční správa bude konat
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: I Škoda podporuje zavedení povinné maturitní zkoušky z matematiky
Z mého včerejšího jednání s vedením ŠKODA Česká republika a jejich experty na vzdělávání vyplynula jejich jednoznačná podpora zavedení povinné maturitní zkoušky z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prohlášení zástupců ČSSD v představenstvu SmP - Odpady, a. s.
Představenstvo společnosti SmP – Odpady a.s. souhlasilo se zahraniční služební cestou místopředsedkyně představenstva Ing. Ley Tomkové na řádném zasedání v červnu 2016. Cesty se dále zúčastnil Ing. Jiří Strouhal, člen představenstva a výkonný ředitel společnosti, a ekonomický ředitel Služeb města Pardubic a.s. Ing. Stanislav Mergl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
To jsou estébácké postupy. Řediteli ČT povolily nervy kvůli článkům o milionových zakázkách a začal řádit
Dramatický průběh měla středeční schůze Rady České televize. Hned v jejím začátku totiž mimořádně ostře vystoupil ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák. Kritizoval dva texty v dnešním vydání Mladé fronty DNES. Informoval o tom server Fórum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Stránský, autor Zdivočelé země a bývalý politický vězeň, promlouvá. Zeman, Havel, Klaus, ale i Vaculík nebo Kundera
Jiří Stránský každé čtyři měsíce, jak sám říká, umírá. Když se probere z nejhoršího, zapíše si: „Ještě jsem tady.“ S Jiřím se dá podle knižní předmluvy mluvit do nekonečna. Za svůj život toho prožil víc než drtivá většina z nás. A je prý dobré se jeho životním nadhledem trochu nakazit. Alespoň to k útlé, ale obsahově nesmírně zajímavé knize "Doktor vězeňských věd" říká její autorka, novinářka Renata Kalenská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Z Turecka pouští Erdogan do Evropy nevzdělaný a nebezpečný póvl, řekl "lovec imigrantů" v Praze
PŘÍBĚH Na hranici jsou dost vyčerpaní, ale jen si odpočinou, dostanou peníze a dělají problémy. Někteří mají v podrážkách nože, jiní hašiš či surové opium. Jdou do Evropy za lepším živobytím. Tak popisuje uprchlíky advokát Petar Nizamov, jenž jako člen občanských hlídek stráží bulharsko-tureckou hranici. Pohyb migrantů v Bulharsku popisuje do nejmenších detailů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Nová „promigrantská“ švédština
Kampaň švédské vlády, jejímž cílem je prosadit integraci muslimských migrantů do země s tamními Švédy za každou cenu, prolomila další – do této doby nepředstavitelné – tabu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Trantina (TOP 09): Je primátor Českých Budějovic udavač?
Tak máme primátora udavače, chtělo by se parafrázovat slavný výrok paní Müllerové z Haškova Švejka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chovanec naděloval: 46 úředníků na vnitru dostalo statisíce
Mimořádně štědrý je podle zjištění Českého rozhlasu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Svému náměstkovi pro státní službu Josefu Postráneckému totiž dal vloni odměnu 400 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
František Kuba: Jen krize demokracie? Asi i něco navíc…
Od 25. ledna chodím jak tělo bez duše. Domnívám se, že příčinou je rozhovor: Prožíváme krizi demokracie redaktora Lidových novin Martina Rychlíka (M. R.) s historikem Jaroslavem Šebkem z Akademie věd ČR (J. Š). Následující krátký záznam není ani v náznaku osočováním, jsem přesvědčen, že by to pochopila i Kočkodánie komentátorky Petrušky Šustrové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Sociální nůžky, stěhování národů
„Máme-li věřit Eurostatu, Evropa je úspěšným modelem hlavně na Severu. Dánové, Finové a Švédové, dotázaní na svou ´všeobecnou spokojenost´, stojí s 8 body na stupnici od 0 do 10 bezkonkurečně v popředí,“ píše Jens Berger na německých NachDenkSeiten.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Migrantské znásilnění: Otřesný případ v Rakousku, který dopadl skoro pohádkově
V devadesátých letech patřil díky detektivnímu seriálu k nejoblíbenějším psům v Rakousku vlčák Rex. Nyní ho možná nahradí na pomyslném piedestalu jeho následovník Anuk, díky kterému se podařilo vypátrat afghánského migranta, který znásilnil matku dvou dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tak pozor. Celý svět řve na Trumpa proti Rusku, ale politik zahřměl na kritiky: Tady někdo půjde do kriminálu. A začal se jich ptát
Rezignace hlavního bezpečnostního poradce prezidenta Donalda Trumpa Michaela Flynna je podle všech věcí, která vrhá stín na celou Trumpovu administrativu. Je však otázkou, kdo je viníkem této personální rošády jen necelý měsíc po inauguraci do úřadu. Někteří již upozorňují, že základní linka, kterou představil silně protitrumpovský The Washington Post, je značně problematická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes zahájí návštěvu Královéhradeckého kraje
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje. Kromě Hradce Králové pojede také do Vrchlabí, Rudníku, Červeného Kostelce, Jaroměře a do Nové Paky. Na programu má setkání s krajskými zastupiteli a starosty, návštěvu dvou firem a několik setkání s občany. Zeman na oficiální návštěvu kraje přijíždí počtvrté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Vláda bude o maturitě z matematiky jednat příští týden
Vláda dnes vzala na vědomí zprávu o náběhu povinné maturitní zkoušky z matematiky. Jde o splnění úkolu, který ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová přislíbila vládě před Vánocemi loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Praha připraví mapu chybějící infrastruktury
Hlavní město připraví mapu, která popíše, kde chybí veřejná vybavenost. Mapa by měla být představena v říjnu. Na jejím vzniku se budou podílet i městské části a odborníci města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda pokračuje v přípravě země na technologické inovace
Vláda dnes schválila koncepční materiál Aliance Společnost 4.0, který propojuje aktivity jednotlivých resortů v oblasti budoucnosti práce, technologických inovací, digitalizace i vzdělávaní. Konkrétně se jedná o iniciativy Průmysl 4.0 a pokračující iniciativy, jako jsou Práce 4.0 či Vzdělávaní 4.0.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Předsedou nového regulačního úřadu v dopravě se stane Pavel Kodym, do funkce ho jmenovala vláda
Vláda dnes na návrh ministra dopravy Dana Ťoka jmenovala Pavla Kodyma na pozici předsedy Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek překvapil tím, k čemu přirovnal své Realisty. A také slovy o vlivu Merkelové a nadnárodního kapitálu na nás
Mentor nedávno založené strany Realisté Petr Robejšek při startu spanilé jízdy po českých městech označil výsledky koaliční vlády jako neuspokojivé. Kritizoval také situaci, kdy jsme přesvědčováni o tom, že si moudrost propachtovaly elity, přičemž z jejich strany jde jen o aroganci a každého, kdo o jejich počínání pochybuje, odbývají pohrdlivými odpověďmi. V Německu žijící politolog a ekonom připomněl, s jakým předstihem volal po obhajobě národních zájmů, ale i své postoje při začátku migrační krize, které teprve teď pomalu začínají přebírat i politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Genderová vyváženost aneb počůraná záchodová prkénka
Kdo nezná dějiny, nebo nechce znát dějiny, bude si muset zopakovat jejich nejtragičtější úseky. Antičtí Římané žili v poměru k okolnímu světu nadmíru blahobytně. Natolik blahobytně, že je pálilo dobré bydlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Dovoláváte se pomoci u někoho, kdo prodal OKD Bakalovi
Reakce ministra na otevřený dopis Sdružení hornických odborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Byl zveřejněn schválený standard Sečení
Sečení travních porostů je důležité nejen pro zachování či zlepšení jejich botanické skladby, ale také pro zachování charakteru krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Káže vodu a sám pije víno?
Premiér Bohuslav Sobotka se v nedělní Partii s vervou svezl na vlně moralizování a na dálku poučoval Andreje Babiše, jak hospodařit s penězi. Neměl by ale zapomínat, jak se státními financemi hospodařil on sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vraťte Krym, nechte být Ukrajinu, zaznělo od Donalda Trumpa. Bylo to trochu jinak, nahlédněte bez zkreslení
Výzva Rusku k navrácení anektovaného Krymu a klidu na Ukrajině, kterou pronesl mluvčí Bílého domu Sean Spicer, obletěla světová média. Mluvčí prezidenta Donalda Trumpa ji pronesl pod zřetelným tlakem médií, která obviňovala Bílý dům, že je „proruský“, v souvislosti s aférou dnes již bývalého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna. Spicer na druhou stranu poznamenal, že Trump „na rozdíl od svých předchůdců“ chce mít s Ruskem dobré vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Zaměstnavatelé vykonávají exekuce v zastoupení
Aneb jak jsme převzali občanské právo ČSSR i s "chlupama". Co mají zaměstnavatelé společného s dluhy svých zaměstnanců?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Akce v Náprstkově muzeu se letos ponesou v indiánském duchu
Národní muzeum připravuje v Náprstkově muzeu na rok 2017 doprovodné programy věnované poznávání indiánských kultur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Valentýnský dárek od Yellenové - březnové zvýšení úroků Fedu je ve hře
Valentýnské grilování šéfky Fedu J. Yellenové v republikánském Kongresu se včera proměnilo v nezvykle galantní představení, v rámci něhož byl vyslán signál, že březnové zvýšení úroků je ve hře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyřešil další případy pozemků, které byly zapsané na zaniklé státní subjekty
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve středních Čechách vyřešil v druhé polovině roku 2016 řadu případů, kdy byly pozemky zapsány na neexistující státní organizace. Jednalo se o celkem 29 pozemků v celkové výměře 23 492 m2 a v evidenční hodnotě 2 miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa z ČSSD: Ukrajinci jsou šikovní, naši zemi obohatí. Proti Rusku se musíme připravit na všechny hrozby
ROZHOVOR Ani nové americké vedení Rusku „Krym“ neodpustí. Myslí si to poslanec Antonín Seďa (ČSSD). V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz dále uvádí, že příliv ukrajinských pracovníků může jednak naši zemi obohatit a pomoci k vyřešení desítek tisíc volných míst, na druhé straně však tyto vesměs vyškolené síly budou na Ukrajině bezesporu chybět. Samostatným problémem je pak bezpečnostní otázka. Ukrajinská armáda by se pak měla dále profesionalizovat a posílení východního křídla NATO je podle Sedi „spíše symbolické gesto“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Leden na silnicích ČR – více nehod i mrtvých, méně zraněných
V Libereckém kraji se kolize obešly bez mrtvých. Meziročně více mrtvých na Plzeňsku a Zlínsku, tři kraje bez obětí na životech. Na železničních přejezdech více střetů, méně obětí. Národní strategie stanoví, že letos musí oproti roku 2016 poklesnout počet mrtvých o 22 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Nejlepší nepřítel, co máme
Prvním padlým v boji o novou orientaci zahraniční politiky Spojených států byl poradce pro otázky národní bezpečnosti Michael Flynn. Sejmula ho FBI odposlechnutým telefonátem s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem. Telefonát obsahoval riziko, že USA přijdou o svého nejlepšího nepřítele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tak pozor. Celý svět řve na Trumpa kvůli Rusku, ale politik zahřměl na kritiky: Tady někdo půjde do kriminálu. A začal se jich ptát
Rezignace hlavního bezpečnostního poradce prezidenta Donalda Trumpa Michaela Flynna je podle všech věcí, která vrhá stín na celou Trumpovu administrativu. Je však otázkou, kdo je viníkem této personální rošády jen necelý měsíc po inauguraci do úřadu. Někteří již upozorňují, že základní linka, kterou představil silně protitrumpovský The Washington Post, je značně problematická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Obsazení šéfa ČT: Babiš v dobré pozici. Když si počká...
Kdy se bude volit nový ředitel České televize? O tom rozhodne již dnes patnáct členů Rady ČT. Současné hlavě veřejnoprávní televize končí mandát letos v září. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Konvička: Klaus senior a Robejšek realista - rebelové z minulé dekády?
"Valentýnské" (14.2.) akce obou pánů čekala patriotická opozice s napětím. Zimní skepse pomalu končí, blíží se předvolební jaro a kterýkoli z obou intelektových velikánů české politiky mohl odstartovat zajímavé dění. Nestalo se tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Problémy s imigranty přijdou i do Česka. Je to prý otázka pár let
Kdy začne mít Česko problém s imigranty? ptá se ve svém komentáři na serveru NeviditelnýPes.cz Adam Votruba. A předpokládá, že dříve nebo později se tak stane. „Rozdíl mezi námi a Západem je nějakých 20 až 30 let, za což může nenáviděný komunismus. Ale, jak se říká, všechno zlé může být pro něco dobré,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Další průšvih České televize: Penězovod. Skloňováno jméno Milan Chovanec. ČT kope a nadává na Babiše
11,7 milionu. Částka, kterou Česká televize věnuje na svoji dobrou pověst. O smlouvě, kterou dostaly tři firmy, informuje dnešní MF Dnes. Česká televize se již včera snažila proti danému textu ohradit prostřednictvím serveru HlídacíPes.org, kde naznačila, že MF Dnes útočí na ČT v zájmu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Naše výrobky mají na Ukrajině velice dobré jméno
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prohlášení Svazu pacientů ČR k doporučení prezidenta Zemana
Svaz pacientů ČR je překvapen doporučením prezidenta Zemana, aby důchodci zachraňovali nemocnice! To nebylo ani za premiéra Topolánka a Nečase…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Progresivní kanadská premiérka šla kázat do mešity o toleranci. Takto dopadla
Server deníku Toronto Sun přinesl příběh premiérky kanadského státu Ontario Kathleen Wynneové. V historii státu jde o vůbec první premiérku. Dáma drží ještě dva primáty. Nijak se netají tím, že je homosexuální, a navíc se rozhodla, že vyrazí do jedné z mešit ve svém státě a promluví k muslimům. O toleranci. Takhle to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman uzemnil náměstí vtipem o nezávislé a objektivní České televizi. Pak došlo na pijavice z neziskovek a nenormální politiky v parlamentu
Do Rudníka v Královéhradeckém kraji přijel prezident Miloš Zeman hned první den své návštěvy kraje. V diskusi s občany nechyběla témata migrace, Evropské unie, ale ani anekdota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Britské listy Sobotkovi: Na co čekáte, odvolejte už toho Mládka
Nad tím, proč navzdory skandálům s ním spojeným stále zůstává ve funkci ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, se zamýšlí server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Oliva (TOP 09): Křišťálově nemajetný Babiš
Tak pan Babiš už nic nemá, chudák malý. Ještě že je v té vládě a plat ministra financí jej naštěstí uživí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za informování rodičů školou o nepřítomnosti žáka ve škole
Jako rodič žádám státní orgány o zvážení uzákonění novely, která by zajistila rodičům jistotu, že pokud jejich dítě z jakéhokoliv důvodu nedorazí do školy, bude rodič do hodiny od začátku vyučování o této skutečnosti informován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pracovníci Finanční správy pomáhají. Charitní sbírka dosáhla částky téměř milionu korun
Finanční správa úspěšně dovršila dobročinný projekt ve spolupráci s Kontem Bariéry s názvem Pomáháme svým kolegům: 5 příběhů v roce 2016. Finanční správa tímto uzavřela svou již 5. zaměstnaneckou charitativní akci. Tento projekt měl za cíl podpořit vlastní zaměstnance Finanční správy, jejich děti a blízké, kteří mají zdravotní handicap, zdravotní omezení či se nalézají v tíživé ekonomické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jindřich Berounský: Bruselský štít pomáhá Ministerstvu dopravy se zpackaným výběrovým řízením
Resortem dopravy, ale i Vládou České republiky hýbe nekonečná kauza zpackaného výběru předsedy „drážního regulátora“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman vypráskal zelené teroristy a taky ČSSD. Za zradu programu
Prezident Miloš Zeman zahájil dnes v sídle Královéhradeckého kraje svou třídenní návštěvu kraje. Setkal se zde se zastupiteli, zástupci příspěvkových organizací, ale i se starosty blízkých obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SPÚ k ukončení šetření ve věci jmenování Svatavy Maradové do funkce ústřední ředitelky
Policie ČR se přestala zabývat trestním oznámením z loňského léta, které se týkalo jmenování Svatavy Maradové do funkce ústřední ředitelky Státního pozemkového úřadu (SPÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jako starý zbrojnoš české politiky vzpomínám, jaké úsilí stálo prosazení krajů
Projev prezidenta republiky při přijetí hejtmanů krajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na návštěvu kraje přijíždí s prezidentem republiky i manželka Ivana Zemanová
Spolu s prezidentem Milošem Zemanem navštíví Královéhradecký kraj i jeho manželka Ivana. Její program bude zaměřen na sociální oblast, ale navštíví i některá turisticky zajímavá místa v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sexuální apetit uprchlíků v Německu neklesá. Důchodkyně, pubescent i malé holky
Americký think-tank Gatestone Institute přináší další zdrcující statistiky, které se týkají sexuálních deliktů spáchaných migranty v Německu. Navzdory snižujícímu se počtu nově příchozích počty znásilnění stále stoupají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB: Nové rozdělení kompetencí členů bankovní rady
Bankovní rada České národní banky na mimořádném jednání rozhodla o rozdělení kompetencí po nástupu dvou nových členů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Pozor při koupi nábytku
Vybavení domácnosti je pro mnoho rodin zásadním krokem v jejich životě. Proto je jistě pro některé zklamáním, že již při samotném prodeji nábytku si prodejci neplní své zákonné povinnosti. ČOI Moravskoslezského a Olomouckého kraje uskutečnila v druhé polovině roku 2016 kontroly prodeje nábytku. Porušení právních předpisů zjistili téměř z 80 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lukša: Polopravdy a lži Josefa Skály
Když se tak zamyslíme nad současnými preferencemi politických stran, můžeme již dnes poměrně dobře odhadnout, jak dopadnou podzimní volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nová střecha sportovní haly v České Třebové by mohla být hotová už letos v říjnu
Sportovní hala v České Třebové by se mohla dočkat nové střechy již v říjnu letošního roku. Jako reálný vidí tento termín také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
S kým to táhneš, Donalde? S Ruskem? Novináři spílají Trumpovi a předkládají tvrzení o jeho vazbách na Moskvu
Trumpův poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn včera rezignoval, ale obviňování jeho administrativy z „nadržování“ Rusku neustalo. John Cassidy z magazínu The New Yorker a mnozí další požadují další vyšetřování vazeb Trumpa na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD: Hrrr na banky, to se bude líbit!
zdroj: archiv.ihned.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:46, zobrazit podobné
Pavel Opl: Bezpečnostní problémy s cizinci z montoven v České republice
Už i Ministerstvo vnitra ČR přiznává, že je čím dál větší problém s cizinci, kteří byli navezeni agenturami či přímo firmami do zdejších montoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: V lednu ubylo ze skladů téměř deset tisíc tun soli
Zimní údržba stála kraj do konce ledna zhruba 140 milionů korun. Letošní leden byl v tomto směru nejnákladnější za poslední roky. Během jednoho měsíce bylo spotřebováno téměř deset tisíc tun soli a zajištění sjízdnosti silnic vyšlo na více než 86 milionů. To je více než polovina peněz původně vyčleněných na celou zimní sezonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman drží v ruce něco, co rozhodne úplně vše. Babiš to ví a přijde velká hra. Vlastimil Tlustý nechápe, proč o tom noviny mlčí
ROZHOVOR „Velký favorit ano, jistý vítěz ne,“ říká v souvislosti s kandidaturou prezidenta Miloše Zemana exministr Vlastimil Tlustý. Podrobněji se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věnoval i případné podpoře, kterou může, nebo nemůže očekávat Miloš Zeman od politických subjektů. Tlustý pak přidává i „kardinální“ otázku a analyzuje dopady rozhodnutí České národní banky, které může mít naprosto klíčový vliv ať už na parlamentní, nebo prezidentské volby. Hovoří o „naprosto zásadní věci dnešních dnů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Sovětský „Manhattan Project“ v Krušných horách
Stalin: „Soudruhu Savenjagine, co je vám známo -jako odborníku v hornictví a hutnictví- o zásobách uranu?“ Savenjagin: „Nic.“ Stalin: „Je nutno najít uranovou rudu a okamžitě zahájit těžbu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Beru na sebe odpovědnost, napsal ministr Mládek po trapasu náměstka a vyrazil mluvčího. Vykoledoval si několik vzkazů s prdelí
Z vola proroka neuděláš. Ale třeba také několik vyjádření obsahujících slovo "prdel". To vše si mohl přečíst ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek poté, co na svém Twitteru zveřejnil svérázné řešení kauzy svého náměstka, který se velmi neuctivě vyjádřil o občanech požadujících nižší ceny mobilních služeb. Náměstkovi dal důtku, ale vyhodil mluvčího, který jej prý na rozhovor nedostatečně připravil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Imigranti nás vyhubí. Nechci tu vůbec žádné uprchlíky. Děsivé pitomosti z Bruselu, rozvrat a katastrofa. Klaus naprosto drsně a bez zábran debatoval o běžencích
REPORTÁŽ Institut Václava Klause uspořádal v úterý představení knihy odborníka na evropské právo Tomáše Břicháčka „Unie ve víru migrační krize“. Seminář moderoval exprezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Evropských hodnot Kolář: Pokud bude kandidovat Zeman, tak já taky. Ten člověk mluví hlasem Kremlu
Pokud pocítí zájem veřejnosti a pokud bude kandidovat Miloš Zeman, zúčastní se prezidentských voleb také bývalý diplomat a aktivista spolku Evropské hodnoty Petr Kolář. Kolář to uvedl v rozhovoru, který poskytl serveru iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nenecháme to spát! Ransdorfova knihovna půjde po stopách neobjasněné smrti a švýcarského případu europoslance. Promluvila i jeho vdova
Spolek Vzdělávací centrum a knihovna Miloslava Ransdorfa zahájil ve středu, u příležitosti nedožitých 64. narozenin Miloslava Ransdorfa, oficiálně činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vidíte správně: Nové výsledky obliby Donalda J. Trumpa. Ti, co křičí v ulicích, začnou křičet vzteky
Americká výzkumná agentura The Rasmussen Reports zveřejňuje každý den aktuální vývoj popularity prezidenta USA. Na jejích číslech je tak možné sledovat prakticky online výkyvy popularity Donalda Trumpa. Odpůrci, kteří volají po okamžitém sesazení prezidenta, by možná byli překvapeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Evropský parlament vyzývá: Lesby jsou ve stresu. Muži trpí tím, že se od nich čeká mužnost. Chraňte Romky a uprchlice
„Hádejte, který parlament na světě schválil dnes toto,“ zahajuje Petr Mach na Facebooku své představení nejnovější legislativní iniciativy Evropského parlamentu. O jaké parlamentní těleso se jedná, zjistí čtenář nejpozději ve chvíli, kdy dojde k větě „naléhavě vybízí Komisi a členské státy“. Pravděpodobně na to však přijde mnohem dříve, již po prvních nezaměnitelných formulacích zákonodárce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ladislav Špaček poučoval diváky o tom, jak špatně potřásají rukama Donald J. Trump a Miloš Zeman
Jak si americký prezident Donald Trump podává ruku se zahraničními státníky, toho si všímají nejen zahraniční média. V ranním vysílání ČT24 o tom promluvil také bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla a odborník na etiketu Ladislav Špaček. A rozčílil tím mimo jiné Petra Paulczynského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Máte tam bordel. Podělal to. Z Ruska přicházejí pozoruhodné komentáře na aféru Trumpova poradce. To byste nečekali
Ruský Kreml se k odstoupení Michaela Flynna z funkce bezpečnostního poradce prezidenta Spojených států odmítá vyjadřovat, prý jim do toho nic není. Ruští experti v jeho odchodu žádný problém nevidí a očekávají takových „změn“ více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jak "posluchač poslouchá" Rádio Wave, zjišťoval u sto padesáti lidí Český rozhlas. Agentuře za to dal 61.105 korun
Český rozhlas a jeho současný ředitel Zavoral mají evidentně na rozdávání. Jak jinak si vysvětlit, že si za desítky tisíc najal agenturu Median, která je tímto státním subjektem placena velmi štědře, aby na útlém vzorku zjistila tak "zásadní" věci, jako způsob, kterým "posluchači poslouchají" uvedenou stanici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Slovenská opozice podle Fica zneužila fotografii zesnulé Češky
Slovenská opozice podle premiéra Roberta Fica zneužila fotku zesnulé Češky, kterou přiložila k návrhu na jeho odvolání. Prostřednictvím vytištěné fotografie starší ženy a nápisu „Chudá vdova“ a „ 100 %“ zejména lídr hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič upozornil na kauzu kolem změny cen energií, kvůli které již rezignoval šéf slovenského energetického regulačního úřadu ÚRSO a kvůli níž opozice usiluje ve sněmovně o vyslovení nedůvěry Ficovi. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dilema Jiřího Pospíšila: Přidá se ke Kalouskovi, nebo ke Starostům? Připadám si jako dítě při rozvodu, lamentuje
Jedním z těch politiků, kteří vážně uvažují o prezidentské kandidatuře, je europoslanec Jiří Pospíšil. Zda bude skutečně kandidovat na hlavu státu, má Pospíšil oznámit do června. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Stát zaplatí 31 milionů za ukradené akcie. Rozhodl o tom soud
Vrchní soud v Praze definitivně přiřkl 31 milionů korun odškodného Ivanu Gregorovičovi, kterému podvodníci ukradli v roce 2004 z účtu 140 000 akcií energetické společnosti ČEZ. Peníze má zaplatit stát, protože akcie podvodníkům neoprávněně vydalo Středisko cenných papírů, jehož právním nástupcem je ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MZV vyhlašuje výběrové řízení na zpracovatele návrhu účasti ČR na EXPO 2020 v Dubaji
Na základě usnesení vlády č. 106 ze dne 8. února 2017 MZV vyhlašuje výběrové řízení na zpracovatele koncepčního návrhu účasti ČR na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prima kšefty s Českým rozhlasem. Třeba osmdesát dva tisíc a DPH navrch za výzkum, zda lidé nakupují ve slevách
Český rozhlas a s ním spřízněné agentury pro výzkum veřejného mínění mají doslova žně. Jak ParlamentníListy.cz zjistily, v této veřejnoprávní instituci létají sumy v řádech milionů právě za „sociologické“ dotazy, jejichž hodnota je na první pohled velmi zvláštní. Dalším příkladem bude takzvaný bleskový výzkum, který na konci roku uskutečnila opět agentura Median.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MD: Ministři budou jednat se starosty dotčených obcí o dostavbách dálnic
Ministři Babiš, Brabec a Ťok budou v pátek 17. února 2017 jednat se starosty dotčených obcí o dostavbách dálnic D11, D35 a D6
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
U Brněnské přehrady chtějí lesníci vyhlásit lesnický park pro veřejnost
Lesy na pravém břehu Brněnské přehrady, na nichž hospodaří státní podnik Lesy ČR a které často vyhledávají běžci, cyklisté, turisté, rodiny s dětmi i školní třídy, chtějí lesníci zahrnout do sítě lesnických parků. Podnik s pozemky jiný záměr nemá, nemůže a nechce je prodat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MF: Rozhodnutí Ústavního soudu je pro kontrolní hlášení příznivé
Ústavní soud shledal právní úpravu kontrolního hlášení jako ústavně konformní z hlediska proporcionality i z hlediska ochrany dalších ústavním pořádkem zaručených práv a svobod. Nález soudu, který dnes vyšel ve Sbírce zákonů, je tak pro kontrolní hlášení příznivé. „Ústavní soud svým rozhodnutím potvrdil oprávněnost instrumentu kontrolního hlášení,“ hodnotí náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rakovina z výfuků. Ministr Brabec se u Bubílkové rozohnil nad zvěrstvem výrobců aut
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Člen vlády začal pěkně zostra. Posluchačům vykreslil jedno opravdu veliké zvěrstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka je legrační, směje se Martin Komárek. Vyznal se nám, že je zastáncem slušných slov, a pak spustil: Pitomost, sviňárna...
ROZHOVOR „Je legrační, jak se pan premiér Sobotka snaží používat hrubé výrazy, aby se zalíbil lidu,“ konstatuje poslanec hnutí Ano a bývalý novinář Martin Komárek k už okřídlenému výrazu předsedy ČSSD, že Andrej Babiš „ojebal stát“. K tomu pak ještě upřesňuje: „Nezalíbí se, protože mu to nejde, a nehodí se to k němu. Chvojkovi to jde pak ještě míň, ten možná hrubší je, ale také to neumí. Já jsem samozřejmě zastáncem nejen slušných slov, ale i slušných činů, nemůžu však někomu předepisovat, jak se má chovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD: 39. sjezd se koná 10.-11. 3. 2017 v Brně
39. sjezd České strany sociálně demokratické, který se koná 10.-11. 3. 2017 v Brně (Veletrhy Brno, a. s., pavilon E a B, Výstaviště 1, Brno).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miro Lisál: Členství neznamená pomoc. Jsme rukojmími zbrojařských koncernů
Miro Lisál popisuje historii Severoatlantické aliance, poukazuje na její pravé poslání a na postavení jejích členských států včetně České i Slovenské republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Christoph Schwennick: Alice Schwarzerová - Byli jsme všichni naivní
Alice Schwarzerová je vydavatelkou časopisu Emma a v Německu i mimo něj je známá jako bojovnice za práva žen. Patří k těm osobnostem německého veřejného života, které mezi prvními kritizovaly imigrační politiku spolkové kancléřky Angely Merkelové. V rozhovoru se šéfredaktorem časopisu Cicero Christophem Schwennickem vysvětluje svůj pohled na věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jednání předsedů odborových organizací s předsedkyní AK ČR
Ve čtvrtek 16. 2. 2017 se od 13:00 hod. v sídle Karlovarského kraje (adresa: Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary) uskuteční jednání předsedů odborových organizací Arriva Teplice, BusLine a Autobusy Karlovy Vary s předsedkyní Asociace krajů ČR, Mgr. Janou Vildumetzovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dělají ze mě čínského agenta... Zeman se projel novou Škodovkou a prozradil, jak je to doopravdy
Prezident Miloš Zeman se v rámci své návštěvy Královéhradeckého kraje sešel se zaměstnanci společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Loni mluvil, po volbách už nemá důvod makat, přišlo na adresu lokálního politika Vituly z TOP09. Prý hlavně hrabe dva platy na dvou židlích
Zatímco před volbami byl aktivní jak v médiích, tak na sociální síti Twitter, jakmile usedl do slušně placeného křesla, lokální politik Jan Vitula (TOP 09 s podporou starostů a "Žít Brno"), radní Jihomoravského kraje, mlčí jako zařezaný. To nám alespoň sdělil jeden z jeho údajných kolegů emailem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Ani úplně stejná, ani úplně odlišná
Nová volební kampaň, to slibuje Francois Fillon. Otočit stránku je nezbytné, otočit stránku za záležitostí platů, která mohla zničit jeho kandidaturu a rovněž otočit stránku za primárkami poznamenanou slabostmi v organizaci a zmatku ohledně sociální bezpečnosti. Proto chce oživit vítězné tažení v primárkách a odrazit se k budoucnosti. Jelikož „nová kampaň“ je a musí být, tak jako ve snu francouzského básníka Verlaina „ani úplně stejná, ani úplně odlišná“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Chomout je pro koně, manželství pro odvážné
"Tak už jsi také v chomoutu." Tenhle slogan rezonuje se vstupem do manželství a chce naznačit, že dotyčnému končí svoboda, a teď už to bude jen utrpení a dřina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj se bude prezentovat na veletrhu Holiday World Praha 2017
Moravskoslezský kraj (MSK) se představí návštěvníkům od 16. do 19. února na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Bohuslav Sobotka diskutoval se zástupci TA ČR
Premiér Bohuslav Sobotka navštívil Technologickou agenturu ČR (TA ČR). Setkání bylo zahájeno společným jednáním premiéra se zástupci TA ČR v čele s předsedou TA ČR Petrem Očkem, během něhož zúčastnění zhodnotili dosavadní osmiletou činnost TA ČR a hovořili o budoucím směřování českého aplikovaného výzkumu pro zajištění růstu konkurenceschopnosti České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
DIAMO: Smlouva o zajištění provozuschopnosti PVP Bukov podepsána
Ředitel státního podniku DIAMO Tomáš Rychtařík podepsal s ředitelem Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) Jiřím Slovákem smlouvu o zajištění provozuschopnosti podzemního výzkumného pracoviště (PVP) Bukov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fialová (SPO): SPO je tady pro obyčejné lidi
Strana Práv Občanů (Zemanovci) jak už napovídá sám název hájí práva občanů. Jedním z těchto nezpochybnitelných práv je i právo na důstojný život…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Volební agitace
Volby nám dají novou vládu. S velkou pravděpodobností to bude opět vláda, která nezmění soudní praktiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Výměna německého koordinátora ve společném centru
Slavnostního uvedení do funkce nového koordinátora se zúčastnil i policejní prezident, ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a další významní představitelé z řad české i německé policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Adam: Otevřený dopis poslancům z Prášil do Prahy
Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, obracím se na Vás na všechny, jako na své zástupce v parlamentu. Na ty z Vás, které jsem volil, ale i na ostatní, protože ve věci novely zákona o ochraně přírody snad mohu předpokládat moudrost i u jinak názorově mě odlišných zákonodárců. Předem děkuji za čas, který věnujete mému dopisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Trumpův ministr obrany přiletěl do Bruselu a začalo to lítat: Pokud se evropští členové NATO nevzpamatují, uvidí prý něco ošklivého
Trumpův ministr obrany James Mattis přijel do Bruselu a ujišťoval zde své evropské spojence v NATO, že je Spojené státy nemíní hodit přes palubu. Současně však ministrům obrany ostatních členských zemí Aliance sdělil, že Amerika nemůže dělat všechno. Rozhodně se nemůže starat o bezpečí evropských dětí víc než jednotlivé evropské země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura prozrazuje, zda jde do boje o Hrad. A otevřeně promlouvá na téma Miloš Zeman
ROZHOVOR „Rozhodnutí Miloše Zemana kandidovat znovu na prezidenta ovlivní směřování České republiky,“ myslí si poslanec a předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, podle něhož nezáleží na množství pravomocí, ale na osobnosti a inteligenci kandidáta. Zemana prý nelze přehlédnout, ani ignorovat. ParlamentnímListům.cz Okamura zároveň řekl, že ČSSD je ve fatální krizi a pokud Bohuslav Sobotka setrvá v jejím čele i nadále, čeká stranu těžká prohra ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Obama více jednal s nepřáteli, než se spojenci, udeřil exdiplomat Pojar. S Putinovým Ruskem se prý zlepšovat vztahy moc nedají
Ve středečním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové bývalý český velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar. Americký ministr obrany James Mattis v Evropě hovořil o NATO. Požadoval více peněz od ostatních členů Aliance. Americký prezident Donald Trump přivítal v Bílém domě izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Co tyto dvě informace znamenají pro Českou republiku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
The Saker: Neokonzervativci a „hluboký stát“ zneutralizovali Trumpa
Před necelým měsícem jsem napsal, že v USA probíhá „barevná revoluce“. Prvním jejím náznakem bylo vyšetřování CIA, FBI a NSA (National Safety Agency), cílené proti Trumpovu kandidátovi na funkci poradce Národní bezpečnosti generálu Michaelovi Flynnovi (na snímku). V úterý večer toto spiknutí, vedené heslem „zbavit se Flynna“ konečně uspělo. Generál Flynn byl přinucen nabídnout svou rezignaci - a Trump tu rezignaci přijal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Obchod s Kanadou má zelenou, těžit z něj bude i Česko
Obchodní smlouva mezi Evropskou unií a Kanadou, známá jako CETA, může vstoupit v platnost. Ve Štrasburku ji podpořilo 408 europoslanců, proti jich bylo 254. Čeští socialisté hlasovali, v rozporu se svým vlastním premiérem, proti dohodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pojďte v neděli do průvodu, ponesou Václava. Svolává to Nadace Charty 77
Průvod, který doprovodí zvon Václav na jeho cestě do pražského kostela sv. Havla, začíná v neděli 5. března přibližně v 16:15 na Hradčanském náměstí. Média o tom informovala Nadace Charty 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Radovan Hrádek: Cikán, opilec, divoženka? Nepřípustné!
Radovan Hrádek ironizuje politicky korektní slovník současnosti a poukazuje na jeho absurditu odporující zdravému rozumu a elementární lidské přirozenosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Nastavení systému exportního financování a pojišťování je neefektivní a nákladné
Ministr průmyslu a obchodu seznámil na dnešní schůzi vládu s aktuální situací systému státem podpořeného exportního financování a pojišťování, jenž má přinést zkvalitnění institucionálního uspořádání, zlepšení procesního řízení a corporate governance, poskytované Českou exportní bankou, a.s., a Exportní garanční a pojišťovací společností, a.s. Projednávaný materiál byl na vládě minulý týden přerušen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MPO: Ministr Mládek předložil návrh zákona o elektronických komunikacích
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes odeslal na Úřad vlády návrh novely zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Quo vadis pane prezidente?
Před téměř pěti lety byla volba pro naprostou většinu občanů republiky zcela jasná. Ono také nebylo z čeho vybírat, když na druhé straně mince byl pan Schwarzenberg. Rétorika nově zvoleného prezidenta si nezadala s jeho předvolebními proslovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Bojíme se více uprchlíků než vlastní nemoci
Tentokrát se Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zaměřilo na otázky týkající se toho, z čeho máme největší obavy. Podle průzkumu CVVM pociťuje 58 % českých občanů obavy, a 42 % z nás se ničeho nebojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hledá se generální ředitel ČT. Zde jsou podmínky, za kterých se můžete přihlásit do konkurzu
Rada ČT dnes vypsala výběrové řízení na post generálního ředitele České televize. Informoval o tom web tohoto veřejnoprávního média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ha, už couvá, směje se expert Anýž Donaldu Trumpovi
Nový americký prezident Donald Trump v posledních dnech své zahraničněpolitické postoje výrazně změnil. Na serveru Aktuálně.cz o tom píše publicista a častý host studia České televize Daniel Anýž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Tajnosnubná ČSSD
Na svém Ústředním výboru měla ČSSD řešit problematiku svého dlouhodobého programu. Je jistě chvályhodné přijít s tímto tématem před českou veřejnost v tuto chvíli, kdy hlavní volební soupeř ČSSD, kterým je hnutí ANO (a v nejbližší době jim budou také Starostové a lidovci se společnou kandidátkou), je pragmatickou stranou bez programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MŽP dá 100 milionů na ekologické inovativní projekty na boj se suchem či smogem
Začíná příjem žádostí v Národním programu Životní prostředí na tzv. ekoinovace. Chytré nápady – projektové náměty, které pomohou například lépe čelit suchu, povodním, smogu či neefektivnímu využívání odpadů, bude Státní fond životního prostředí ČR přijímat do konce června letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Čistky pokračují, Mlejnského lidé obsazují komise
Společné dílo Jiravy (ANO) a Mlejnského (býv. ODS, JM-ND), zlikvidovat ve volbách vítězné HPP 11 ze všech orgánů radnice, pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR k nákupu nových motocyklů a video manuálu
Při nákupu většiny nových zařízení, jejichž způsob údržby či obsluhy neodpovídá dosud využívaným prostředkům, se standardně zpracovává manuál, který posléze slouží ke školení policistů při využívání nového zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Úspěšné zavedení datové komunikace země – letadlo
Na začátku února 2017 byla ve vzdušném prostoru České republiky uvedena do řádného provozu služba CPDLC (Controller–pilot data link communications - dále datalink), tedy datová komunikace mezi řídícím letového provozu a pilotem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Otázka za 10 bodů - Kolik Babišových voličů ví, co je to dluhopis?
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Mnichovská bezpečnostní konference 2017 řeší rozpad světového pořádku
Současná bezpečnost světa je nejistá, a to nejvíce od druhé světové války. Některé základní pilíře liberální demokracie Západu, které se staly podkladem mezinárodní bezpečnosti, jsou oslabené. Odpůrci otevřené společnosti se dostali do ofenzívy. Liberální demokracie podléhají dezinformačním kampaním v čase post-pravdivé mezinárodní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení hornických odborů vládě: Zanechte politických šarvátek, zabraňte bankrotu OKD
Otevřený dopis Sdružení hornických odborů vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Rozum nesmí ustoupit lenosti a zelené ideologii
Smog je svinstvo. V Praze, v Ostravě, Brně nebo Českém Krumlově. Pro mne, pro vás, pro naše děti a naše rodiče. Jednoduché jak facka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fingerland: Rusové jsou naštvaní, že odešel Flynn. Pomáhal jim vyprávět Putinovu linii jako boj proti islámskému zlu. Teď vypadne Steve Bannon
K rezignaci Michaela Flynna a vůbec k politice republikánského prezidenta USA Donalda Trumpa se na serveru Rozhlas.cz vyjádřil komentátor Jan Fingerland.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Tento týden v EU (3)
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Konec dlouhé éry A. Merkelové
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist