Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2021
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.393x, což odpovídá cca 177.042-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

VIDEO Neuvěřitelný projev Donalda Trumpa, o kterém média raději mlčí: Zdědili jsme obrovský binec. Ti, co ohrožují naší bezpečnost, skončí ve vězení
Prezident Donald Trump v sobotu přijel na Floridu. Čekalo ho bouřlivé přivítání. Dav příznivců novou hlavu státu nadšeně vítal a odměnil hřmotným potleskem Trumpova slova, že se bude vždy snažit mluvit přímo ke svým spoluobčanům a obejde média, která šíří lživé zprávy. Právě a jen s pomocí občanů chce dát do pořádku „jeden velký binec“, který prý zdědil po svých předchůdcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Za dluhopisy jsem platil ze svého. Andrej Babiš předložil důkaz
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se ještě jednou vrátil k aféře s korunovými dluhopisy svého holdingu Agrofert, toho času umístěného ve svěřeneckém fondu. Deník totiž zjistil, jak to bylo s pohybem peněz na Babišově soukromém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Slavotínek (KDU-ČSL): Místo práce pro kraj se řeší stranické a koaliční problémy
Klub zastupitelů ZOK za Koalici pro Olomoucý kraj ke kauze odvolání hejtmana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Mrva
V pátek přinesly ParlamentníListy.cz v rozhovoru s paní Boženou Fialovou-Ivanovou, bývalou spojařkou-parašutistkou 2. čs. samostatné paradesantní brigády v SSSR z dob druhé světové války, informaci, že výtvarník David Černý jí řekl, že kdyby jí nebylo tolik let, tak by jí za její politické názory rozmlátil pusu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Školský ombudsman: Ředitelé a učitelé potřebují větší podporu
Školský ombudsman Ladislav Hrzal je ve funkci již pět měsíců. Z hlediska počtu podání stížností vidí ombudsman jako nejzávažnější problém právní pomoci ředitelů a pedagogů v situacích, které řeší a jsou leckdy složité profesně i lidsky. MŠMT proto zajistí právní osvětu vedení škol a vyšší právní podporu. Ve své činnosti se ombudsman zaměřuje především na problém šikany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Intervence ČNB se blíží k vyvrcholení, začne zúčtování
Slyšel jsem v ČT 2. února 2017, že aktivita měnových spekulantů donutila ČNB k intervencím v rozsahu dalších více než 300 miliard Kč, aby byl dodržen zvrhlý závazek směňovat euro za 27 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
S ukrajinskou hrází proti Kremlu je to trochu jinak, než se říkalo. Bývalý velvyslanec Jaroslav Bašta má podrobnosti
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta konstatuje, že Ukrajina má problém. Západ se od ní odvrací. Dříve vyzdvihovaná hráz proti Kremlu totiž není tak čistá, jak se tvrdilo, a Evropská unie i USA na to pomalu přicházejí. Konečně, mohli by si prý říct Rusové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Viděno z dálavy
V Thajsku je dnes abnormální hic, říkali jsme si s kamarádem, když při potulování zemí úsměvů začaly únorové teploty stoupat. Obdobně abnormálně působily zprávy z naší kotlinky a ze světa, když jsem jednou za čas zabrousil na české zpravodajské servery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nejraději mne tituloval indiánem – Národní muzeum vydalo vzpomínky přítele Antonína Dvořáka
Na pulty knihkupectví se právě dostává kniha Nejraději mne tituloval indiánem. Americké vzpomínky na Antonína Dvořáka, kterou vydalo Národní muzeum. Vůbec poprvé tak mají čtenáři možnost se seznámit se vzpomínkami Josefa Jana Kovaříka (1870–1951), který byl Dvořákovým přítelem a spolupracovníkem. Autorkami edice jsou kurátorky Muzea Antonína Dvořáka Kateřina Nová a Veronika Vejvodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Stropnický věří, že ČR může na obranu dávat dvě procenta HDP
Česká republika může zvýšit výdaje na obranu na dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP) do roku 2025, je přesvědčen ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Řekl to ČTK a České televizi na mnichovské bezpečnostní konferenci v reakci na požadavek Spojených států. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) je všechno otázka dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Podmínky vývozu Slovanské epopeje Alfonse Muchy do Japonska
Vzhledem k množícím se zavádějícím informacím o podmínkách vývozu Slovanské epopeje do Asie podává MK následující vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman rebel Košta se v rádiu rozpovídal, jak to chodí v zákulisí ANO. A nejsem žádný alkoholik, jsem lékař a dárce krve, vzkázal
„Odstoupit nehodlám. To, co jsem prožil, mě spíš posiluje, než by mě to mělo zlomit,“ řekl rázně úvodem pořadu Pressklub Frekvence 1 Luboše Xavera Veselého hejtman Olomouckého kraje Ivo Košta (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Kolaja při zahájení oslav 60. výročí obnovení česko-japonských vztahů
Náměstek člena vlády Václav Kolaja 16. února 2017 přednesl jménem ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka úvodní slovo při zahájení 10. ročníku Festivalu japonského filmu a kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pan Kobliha, typický volič Andreje Babiše. Petr Štěpánek sepsal jeho psychologický profil
Úřadující šéf Alternativy pro Českou republiku 2017 Petr Štěpánek na svých internetových stránkách udeřil na Andreje Babiše (ANO). Prozradil také, jak vypadá typický „pan Kobliha“. Voliče Andreje Babiše tím asi moc nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Proti Rusku se hodí jakýkoliv nesmysl. Oskar Krejčí rozebral ty nejvypečenější
Politolog Oskar Krejčí si v rozhovoru pro První zprávy.cz všímá další vlny křiku proti Rusku. Neexistuje prý nesmysl, který by nebyla ochotna do omrzení opakovat mainstreamová média, jen když je to alespoň trochu protiruské nebo protičínské, shrnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tuhá zima přilákala na Dyji více druhů ptáků než obvykle, po sedmi letech se vrátily volavky bílé
Více druhů vodních ptáků než obvykle napočítali při pravidelném zimním sčítání v národním parku na začátku ledna ornitologové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman a zbraně: Policie zvažovala změnu trasy prezidentova vozu
Policisté v pátek ráno v Hradci Králové při kontrole trasy, po které měl jet prezident Miloš Zeman, našli pod horkovodem plastovou krabici s atrapami samopalu a pistole. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zemanovi se jednou bude říkat „prezident rozdělitel“, tuší Jiří Pospíšil. Je prý vtipné, jak prezidentovi příznivci najednou obdivují Ameriku
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Do dějin by mohl s nadsázkou vejít jako ‚prezident rozdělitel‘, říká o prezidentu Zemanovi europoslanec Jiří Pospíšil. Pro ParlamentníListy.cz řekl, že si myslí, že Miloš Zeman znovu kandidovat bude. Promluvil i o vyjádření prezidenta ohledně poplatků v nemocnici, které vzbudilo v minulých dnech poměrně velké emoce. „Byl to zajímavý důkaz, že i Miloš Zeman občas v dobrém slova smyslu vypadne ze své obvyklé role, v níž tak rád využívá populistické názory,“ říká Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Z nakradeného Babiš ještě předvádí velkodušnost. Táňa Fischerová je zcela zhnusena jeho nemravností
Co je a co není charita, se rozhodla vysvětlit ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) politička a herečka Táňa Fischerová. Její komentář přinesl server DeníkReferendum.cz. Peníze, které velkodušně rozdává, měl podle jejího názoru zaplatit státu na daních, charitu provozovat z poctivě vydělaného a nedělat si z ní politickou propagandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Heller (KDU-ČSL): Bez dětí to nepůjde
Důchodová, zdravotní nebo jakákoli jiná reforma. Neustále přemýšlíme a debatujeme, jak nastavit systém, aby ekonomicky fungoval. Bohužel nám uniká jeden základní problém a to fakt, že se každý rok rodí o cca 40 tisíc dětí méně, než by garantovalo stabilní přirozenou reprodukci naší společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Štěpán: Lze v ČR vyřešit dva hlavní problémy, ušetřit a přitom vyčistit ovzduší?
Názory na to, v jakém stavu se v ČR nachází ovzduší a ŽP obecně se stále více polarizují. Na jedné straně se objevují názory, že smogové situace jsou jenom důsledkem studené zimy a inverzí, a zmizí s koncem zimy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Linhart a Jiří Kuchynka: Veřejná doprava tak, jak ji známe dnes, brzy skončí
Účast ZO OSD Jablonec nad Nisou a ZO OO DP Teplice na zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Cizinci tu vydělávají, tak je zkrouhneme, shrnul ekonom z Vídně novou daňovou politiku ČSSD
Ředitel měnové sekce ČNB Tomáš Holub, hlavní ekonom ING Bank Jakub Seidler a ekonom působící na Univerzitě Salzburg Zdeněk Kudrna v nedělních Otázkách Václava Moravce debatovali tom, co čeká českou ekonomiku, až Česká národní banka skončí s vytrvalým oslabováním národní měny. Na ně vydala už 1 bilion a 400 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Trochu pomoct, trochu škodit... Komunista rozetnul Partii básničkou o lidovcích, Jurečka jen koukal
Hosty nedělní Partie na televizi Prima byli ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a jeho stínový protějšek z KSČM Pavel Kováčik. Bavili se spolu mimo jiné o kvalitě českých potravin. Kolik utrácíme za jídlo a kdo za to může? Došlo i na vykořisťování starých babiček. V závěru přednášel Kováčik posměšné rýmy o lidovcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vaněk (TOP 09): Ladovská zima po karlovarsku
Zima má v Karlových Varech letos do zasněžené romantiky daleko. Nebo vlastně naopak. Na radnici se snáší dennodenně stížnosti na nedostatečný úklid sněhu a námrazy ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Rovný přístup k patřičné zdravotní péči II – výmluvy na peníze
Bezproblémovému poskytování zdravotní péče těm, kteří ji již potřebují i těm, které to teprve čeká, stojí v cestě nepoučitelnost těch, kteří o tom rozhodují, ale nerozumí ani zdravotnictví, ani jeho financování, zato však jsou dobří v ignorování zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Donald Trump do půl roku skončí. Úplně. Buď to zabalí sám, nebo ho sesadí, prorokuje historik
Americký historik Ronald L. Feinman se domnívá, že Donald Trump ve funkci prezidenta brzy skončí. Úřadování 45. prezidenta USA prý bude druhé nejkratší v historii. Potrvá jen něco mezi měsícem až 199 dny. Dnes Trump uzavírá svůj první měsíc ve funkci, takže by teoreticky mohl skončit zítra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Muslimové řvou na palubě letadla Alláhu akbar, zkuste to taky
Dvě muslimky začaly na palubě letadla z Prahy do Londýna řvát Alláhu akbar. Cestující trnuli hodinu a půl hrůzou, zda po typicky teroristických výkřicích nevybuchne bomba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Slovence hrozí šest let za zneuctění Koránu, není jí lepší rovnou ukamenovat?
Kdysi jsem vyslovil svůj názor, že za činy proti náboženství by se nemělo trestat, pokud se nejedná o trestný čin jako je majetková újma, ublížení na zdraví či vražda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM nevzdá boj o byty v Písnici a Vršovicích
KSČM vyjadřuje ostrý nesouhlas s narychlo realizovaným, ekonomicky neprůhledným a sociálně necitlivým prodejem bytů ČEZ, který považuje za hazardování s osudy zhruba tří tisíc lidí na sídlišti Písnice a ve Vršovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šimo (TOP 09): Pokud chceme platy jako v Německu, musíme změnit svůj přístup
TOP 09 ve své střednědobé „Vizi pro Českou republiku 2030: Úspěšná země – odolná společnost“ z konce ledna 2017 očekává vyrovnání životní úrovně s Německem. Věřím, že to není nesplnitelný cíl, ale vyžaduje to náš aktivní přístup a změnu myšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zákaznické centrum Skupiny ČEZ změnilo adresu a rozšířilo otevírací dobu
Nové zákaznické centrum v Chomutově zpřístupnila pro své stávající i potenciální klienty Skupina ČEZ. Nachází se v obchodním centru Chomutovka, tedy v samotném středu města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Miloš Forman raději žije v džungli než v ZOO
Včera jsme si připomněli krásné pětaosmdesáté narozeniny slavného českého režiséra, který je zářným příkladem toho, že pilní a šikovní lidé si dokážou splnit americký sen. Jeho filmy patří k nejlepším ve světové kinematografii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda znovu projedná odkup OKD
Ministři se v pondělí vrátí k návrhu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), aby černouhelnou společnost OKD, která je v úpadku, koupil státní podnik Diamo. Tento týden vláda jednání o návrhu přerušila, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Není hodný a zlý muslim, jsou jenom ti, kdo páchají zlo...
Není hodný a zlý muslim, jsou jenom ti, kdo páchají zlo dnes a ti, kdo čekají na pokyn imáma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Schulz jede na spolkového kancléře. Teď ho poslal do úřadu další průzkum
Je tu další průzkum, který předvídá pád Angely Merkelové. Sociální demokrat a bývalý předseda Evropského parlamentu nad Merkelovou vede. Informuje o tom server německého bulvárního deníku Bild. Alternativa pro Německo by podle tohoto průzkumu získala devět procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministři vnitra a obrany zemí střední a jihovýchodní Evropy jednali ve Vídni
Dne 8. února se ve Vídni setkali ministři vnitra a ministři obrany zemí střední a jihovýchodní Evropy s cílem diskutovat o aktuální migrační situaci na západobalkánské trase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Mají lidé žijící pod okupací právo na odpor? Velmi zajímavá debata Hynka Kmoníčka s Janem Kavanem
Exministr zahraničních věcí Jan Kavan (ČSSD) a ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček se v diskusi na serveru DebatníKlub.cz vyjádřili k rezoluci OSN z roku 1973. Ta má za cíl sdělit, že lidé žijící pod okupací mají právo na odpor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Posádky aerolinek se od vojáků učily, jak zachránit pasažéry havarovaného letadla
Odborný záchranářský personál služby SAR vojenské letecké základny v pražských Kbelích tento týden v Krušných horách školí posádky leteckých společností ČSA a Travel Service.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svět se řítí z kopce. A nejde jenom o migranty. Slavný fyzik Hawking upozorňuje na ještě větší nebezpečí
Nepříliš optimisticky se o naší budoucnosti rozepsal světově uznávaný vědec Stephen Hawking. Obává se, že jsme v nejnebezpečnějším bodu. Uvedl to v eseji pro The Guardian, o níž nyní informuje server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Žádné překvapení se nekonalo
Ministři obrany zemí NATO se setkali poprvé po nástupu nové americké administrativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Ve firmě by manažer kvůli D6 a EIA letěl na hodinu
Hrozba, o které jsem psal 24.5. 2016 se bohužel stala skutečností. Díky neschopnosti ministra životního prostředí pana Brabce vyjednat včas výjimku v Bruselu pro již připravené projekty jako je naše dálnice D6 do Prahy se celá výstavba posune až do roku 2025-2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michaela Marksová dala nahlédnout do kuchyně ČSSD. Zvláště Jeroným Tejc je prý pěkný dáreček
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se domnívá, že předsedou strany bude v březnu na sjezdu zvolen Bohuslav Sobotka. I nadále by mu měl podle jejích slov krýt záda současný první místopředseda a ministr vnitra Milan Chovanec. Velmi kriticky se pak vyjádřila k Jeronýmu Tejcovi, jenž se bude snažit Chovance na postu nahradit. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MŽP: 21. února 2017 - Konec národních parků v Česku?
Proč u nás hrozí konec národních parků aneb o co aktuálně běží v legislativě týkající se našich národních parků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Poledník: Argumenty hovoří jasně, chaos se stal nevyhnutelným
Ivan Poledník se věnuje největšímu sporu mezi křesťany, který zásadně ovlivnil evropské dějiny až do dnešních dnů, a přináší řadu biblických argumentů hovořících jasnou řečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Místo koblih a prázdných marketingových hesel chceme politice vrátit smysl
Nový díl Týdne s Petrem Fialou, pravidelného videokomentáře k aktuálním záležitostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek pokřtil elektrokola pro projekt "Elektrokola pro seniory" v Jihočeském kraji
Na výstavišti v pražských Holešovicích se v rámci veletrhu cestovního ruchu Holiday World setkal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou a velvyslancem Kazachstánu Serzhanem Abdykarimovem, se kterým hovořil o blížícím se zasedání česko-kazachstánské mezivládní komise a přípravě českých firem na výstavu EXPO Astana 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Úspěšně řeším problém Adularye, zatímco ostatní jen sedí a řeční
Komentátor Pavel Páral se v blogovém příspěvku na webu euro.cz pustil do kritiky mého postupu ohledně těžební společnosti OKD a elektrárny Adularya v Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Další nezapomenutelná perla předsedy Junckera: Proč bychom měli zvyšovat vojenské výdaje? Naší obranou je humanita
Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker se vymezil proti požadavkům amerického prezidenta Donalda Trumpa na zvýšení výdajů v rámci NATO. Domnívá se, že na problém je nutné nahlížet z více směrů. Uvedl to server Telegraph.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
František Dostál: V zimě dokonce padal i sníh…
Nějak jsme sněhovým přídělům odvykli a letos jsme byli poněkud zaskočeni. Kupodivu ale nejčastěji skloňované slovo v průběhu zimní nadílky a mrazů byl název dlouhatánských aut – kamionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Jde nám o kybernetickou obranu, ne o sledování soukromé komunikace
Označení za Slídila roku od nevládní organizace Iuridicum Remedium vyplývá z nepochopení principu novely zákona o Vojenském zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Dvojí kvalita výrobků není pro pravicové europoslance bohužel téma
Europoslanci se v rámci úterního hlasování o zprávě k výroční zprávě o politice hospodářské soutěže EU za rok 2015 vyjadřovali také k problematice rozdílného složení značkových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Američtí psychiatři řádí: Trump je duševně nemocný, vůbec není způsobilý být prezidentem
Psychiatři vedou vážnou debatu o duševním zdraví 45. prezidenta USA Donalda Trumpa, píše server Scientific American.com. Obratem ovšem dodává, že etický kodex zapovídá diagnostikování osobnosti veřejného života takto z dálky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Proč vystoupit z EU
Protože se na sociálních sítích šíří různé myšlenky, jak za „komunistů“ bylo dobře, chci zde vysvětlit, proč nebylo a proč není dobře ani dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Vláda středním podnikatelům na venkově hází klacky pod nohy
Program nepíšeme od stolu. Veronika Vrecionová vede náš expertní tým pro zemědělství a venkov. Přijela diskutovat nejen s farmáři o tom, co je trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek: Prezident se chová jako čuně
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz znovu udeřil na Českou televizi. Veřejnoprávní instituce označil za zkažené maso. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek konstatoval, že Zemanův výrok sice není v rozporu s českou ústavou, jenže je to možná jen proto, že ústavodárce nepočítal s tím, že se jednou prezident této země bude chovat jako čuně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Udavači s požehnáním politiků, logika naruby
Proslulost českých udavačů je známá po celém světě. Mnoho udání však je pouhou mstou. Závist, zloba, škodolibost a radost z „poskakování“ úředníků, jak udavač „píská“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nové obecní symboly do více než šedesáti měst a obcí
Zástupcům více než šedesáti obcí, městysů a měst předal v úterý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček dekrety o udělení vlajky nebo znaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Porada expertního týmu prezidenta republiky
V sobotu dne 18. února 2017 se na zámku v Lánech konala porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana za účasti ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jana Chvojky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Cesta do hlubin duše pana Koblihy, Babišova voliče
Je naprosto k neuvěření, že někdo může volit něco takového, co onehdy vystoupilo v Otázkách Václava Moravce. Ne, to nebyla zpovykaná bolševická domovnice, jak to vypadalo, nýbrž Andrej Babiš, toho času místopředseda vlády a ministr financí. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Charismatický Martin Schulz je skvělá volba. Dokud někoho takového nenajde ČSSD, nemůže uspět, vzkazuje Jiří Paroubek
ROZHOVOR Výborný tah. Tak hodnotí Jiří Paroubek nápad německých sociálních demokratů dát jako volebního lídra někoho na domácí scéně neokoukaného – tedy Martina Schulze. Něco podobného by doporučoval i straně, jíž byl předsedou. Ale ČSSD podle něj dělá jednu chybu za druhou. „Důkazem toho je, že premiér Sobotka označil slabou korunu za chvályhodný projekt. Potřebujeme silnou korunu. Je to ohromná politická chyba,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Rozebírá i osobnosti nového německého prezidenta Franka Waltra Steinmeiera či favorita prezidentských voleb francouzských Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Že se s komunisty nemluví? Velká lež. Když je Václav Klaus potřeboval ke zvolení prezidentem... Jaroslav Foldyna také prozradil, jak to má s Jiřím Dienstbierem
ROZHOVOR Nešťastné prohlášení, pan prezident se zmýlil, říká sociálně demokratický poslanec Jaroslav Foldyna, která má jinak k prezidentovi Zemanovi blízko, na adresu jeho výroku o tom, že stokoruna za hospitalizaci denně "nikoho nezabije." Sociální demokraté v Evropě musí podle něj zaujmout realističtější přístup k migraci. "Princip solidarity zůstává, ale má určité hranice. Není možné, aby ho lidé zneužívali. Nejdou do první bezpečné země, ale do té, která je z jejich pohledu pro ně ekonomicky lepší. Tak to rozhodně ne," vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hanáček (KDU-ČSL): Koalice odvážných
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 06:01, zobrazit podobné
Finanční správa: Blíží se termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů a zaplacení daně
Poplatníci daně z příjmů mají povinnost podat přiznání k dani z příjmů za rok 2016 nejpozději do 3. dubna 2017. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. Daňové přiznání lze podat elektronicky, osobně na územním pracovišti finančního úřadu nebo poslat poštou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Jihomoravská SPO po volebním sjezdu
Vážení spoluobčané, chtěl bych vás informovat o činnosti jihomoravské krajské organizace Strany Práv Občanů po volebním sjezdu SPO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš nemá kredit požadovat po komkoliv řádné placení daní, vzkazuje publicista Sezemský. Moloch si vybudoval v Palermu vlád ČSSD a teď bude nadávat?
ROZHOVOR Za obrovský risk považuje publicista Jiří Sezemský dvoučlennou koalici KDU-ČSL a STAN, protože většina průzkumů dnes nepřisuzuje v součtu oběma stranám ani potřebných deset procent, které dvoukoalice potřebuje ke vstupu do sněmovny. „A nikde není psáno, že tyto součty platí. Výsledek může být ještě horší a spíše se může blížit jednocifernému zisku samostatné KDU-ČSL. Jejich mandáty by mohly chybět v případné antibabišovské sestavě, i když zejména lidovci dávají spíše najevo, že by s hnutím ANO nejraději pokračovali i nadále,“ označuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista Jiří Sezemský, který byl v minulosti také poradcem premiéra Petra Nečase, rozhodnutí obou stran za hazard, kterému nerozumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Papež František: Islám není žádný terorismus. Migrace nepřináší nebezpečí, ale rozvoj. Všichni by to měli dělat jako Švédsko
Papež František zavítal na nejmladší italskou státní univerzitu. Při této příležitosti prohlásil, že příchod uprchlíků představuje šanci pro Evropu. Samozřejmě za předpokladu, že se podaří uprchlíky integrovat do společností. Zemí, která tuto integraci vzorně zvládá, je podle papeže např. Švédsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petrov (Realisté): Volby, sliby, infrastruktura
Blíží se volby. Jako každý rok. Množí se sliby. Jako pokaždé před volbami. Změníme žalostný stav české infrastruktury. Kolik takových slibů budeme ještě poslouchat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tolik berou imigranti ve Švédsku, i ti označení za ilegální. Čísla, která vyrazí dech
Člen euroskeptické strany Švédští demokraté Nima Gholam Ali Pour ve svém textu pro think-tank Gatestone Institute uvádí neuvěřitelné částky, které dostávají dokonce i ilegální migranti ve Švédsku. Podle Poura hrozí v brzké době krach sociálního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Čeští europoslanci chystají zmírnění návrhu směrnice o zbraních
Evropský parlament bude v březnu projednávat návrh směrnice o nabývání a držení střelných zbraní se slibem „bezpečnější Evropy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT s MPSV pomáhá skloubit rodinný a profesní život
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí se snaží napomoci rodinám skloubit jejich rodinný a profesní život. Oba resorty usilují o to, aby rodiče měli jistotu, že jejich děti budou přijaty jak do zařízení, které poskytují ranou předškolní péči, tak do zařízení předškolního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Několik (zdánlivě hrubých) slov
Nic není horší než býti sám ve dne v noci, v bouři, ohni, krupobití, sám bez pomoci. Horší je jenom válka, kdo by se jí nebál… V W
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Správnej drban, lidi mu věří. Porušuje kavárenský bonton, a co? Analytik Mikeš nám rozebral, v čem Trump úplně změnil politickou komunikaci
ROZHOVOR „Takového člověka Amerika potřebuje jako prase drbání,“ vyjádřil se na adresu Donalda Trumpa mediální analytik Jiří Mikeš. Nového amerického prezidenta označil jako tvrdého chlapa, který to umí se ženskými. „Mám jen obavu, aby neskončil jako J. F. Kennedy,“ říká Jiří Mikeš a prozradil také, čím podle něj Donald Trump některé lidi tak šokuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kraj podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí dalšími 21,5 miliony
Po vyhlášeném dotačním programu pro dobrovolné hasiče ve výši 50 milionů korun podpoří Jihomoravský kraj obce zřizující jednotky sborů dobrovolných hasičů další částkou 21,5 miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hospodaření svazu bojovníků za svobodu NKÚ neprověří
Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) hospodaření Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) nezkontroluje. Rozhodlo tak kolegium úřadu, podle kterého jsou dotace státu pro svaz ke kontrole malé. Napsal to dnes server Lidovky.cz. Prověrku v prosinci navrhl kontrolní výbor sněmovny kvůli dění kolem svazu, například vylučování členů a dalším excesům. O kontrolu z NKÚ v listopadu požádal také předseda svazu Jaroslav Vodička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Můžeme ty volby vyhrát, tvrdil v týdnu Vladimír Špidla. Experti jeho optimismus moc nesdílejí
POLITOLOGOVÉ Má sociální demokracie šanci vyhrát na podzim sněmovní volby, nebo je to jen zbožné přání některých jejích představitelů? Podle politologů to není úplně vyloučeno, i když to nepovažují za příliš pravděpodobné. A paradoxně úspěch ČSSD podle nich závisí spíš na Andreji Babišovi než na samotných sociálních demokratech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Valachová u Moravce: Sobotka dovede být tvrdý, není jako Nečas. A pak se s Fialou hádali, kdo měl více skandálů
Ostrá debata se rozhořela mezi ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD) a předsedou ODS Petrem Fialou v pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Jednalo se především o současné vládě a také o kauze korunových dluhopisů ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Sládek: Recept na rychlou propagandu ze Sýrie o zlém prezidentovi Assadovi
Suroviny: několik kusů drůbeže, jeden usměvavý chlapec, fotoaparát, média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Epidemie chřipky na území ČR postupně odeznívá
V 7. kalendářním týdnu celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky poklesla v České republice o 14,5 % a dosáhla hodnoty 1 335 nemocných na 100 000 obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Setkáním ministrů životního prostředí České a Slovenské republiky zahajují oba resorty aktivnější spolupráci
15. února 2017 proběhlo setkání ministra životního prostředí Richarda Brabce s ministrem životního prostředí Slovenské republiky László Sólymosem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zástupci zemí V4 v Praze diskutovali na téma Nové trendy prevence kriminality v zemích Visegrádu
Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra společně s Bezpečnostní sekcí Hospodářské komory ČR a profesním sdružením komor bezpečnostních pracovníků Visegrad V4 Detective´s Cooperation uspořádal 9. února 2017 mezinárodní konferenci na téma „Nové trendy prevence kriminality v době radikalizace v současné Evropě a VIZE 2020“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Prahu opět dusí smog, ANO odmítlo chránit zdraví Pražanů
Na úterní Radě hl. města Prahy jsme požadovali stanovení opatření v reakci na vyhlášení smogové situaci, radní za hnutí ANO včetně paní primátorky tento návrh odmítli. Zdraví Pražanů je nejspíš pod rozlišovací schopnost nejsilnějšího klubu v zastupitelstvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jsem sluníčkář, ale když vidím tu netoleranci Zemanových odpůrců... Jestli bude kandidovat, tak určitě vyhraje, nemáme osobnosti, tuší kněz Czendlik
ROZHOVOR Ač je římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik rodilým Polákem, kdo bude v Česku v dalších letech prezidentem, mu rozhodně není jedno. Podle něj je ale bez diskusí, že je jakákoliv politická funkce pro člověka drogou. „Od této drogy se hodně těžko odpoutává a může se stát, že pak se člověk, který se odpoutat nedokáže, stane směšným. A Miloš Zeman už udělal svoje. Já bych to na jeho místě přenechal jiným...,“ radí Czendlik v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kos (HPP 11): Praha 11 pokrytecky „ukrývá“ 200 nových bytů a hlásá, že jich má nedostatek
Bytů v Praze je prý nedostatek. Nestaví se nové. Tuto mantru čteme v posledních měsících často ve sdělovacích prostředcích. Ceny bytů v Praze proto prý za poslední rok stouply o 20%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist