Oficiální zpravodajská média

Zlikvidovat. Úchylné a imbecilní… Zeptali jsme se politiků, co si myslí o tom, že Slovenka, která zapálila Korán, je ve vězení, a tohle se pak semlelo…
ANKETA Jak informovala média, na Slovensku dívka Sheila Szmereková (alias Adriana Meleková) zapálila a pomočila muslimskou knihu Korán. Mimo jiné též řekla, že muslimové, kteří se neumějí přizpůsobit, jsou paraziti a nemají tu co pohledávat. A řekla, že kdo se jí postaví, toho „bez problému oddělá“. Nyní je ve vazbě a hrozí jí až šestileté vězení za „výrobu extremistických materiálů“. I v ČR lidé začali ze solidarity pálit Korán. Co o tom soudí čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Konvička (BPP): Národní parky ve Sněmovně – a ANO, Šumava stále kvoká
Když to prosazuje senátor zvolený za ANO, musí to být levárna – mohlo by se mávnout rukou nad senátními změnami v Zákoně o národních parcích, o němž právě jedná Sněmovna a jehož návrhem se zviditelnil můj úspěšný volební soupeř, senátor Větrovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČRo: Nová mobilní aplikace Radiotéka – audioknihy do kapsy
Český rozhlas spustil novou mobilní aplikaci Radiotéka – audioknihy do kapsy pro iOS a Android. Aplikace nabízí zdarma klasická díla i kvalitní bestsellery české a světové literatury. Ke stažení poskytuje díla ze Čtenářského deníku a ve streamu každý týden přes 50 nových rozhlasových her, dokumentů a četeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ven z hnutí! Babiš rezolutně ke kauze spícího zastupitele v Praze. Kolego Stropnický, jednejte
Jaroslav Štěpánek, člen ANO, ověšený mnoha funkcemi, zřejmě skončí v hnutí Andreje Babiše. Ten se k celé záležitosti spícího zastupitele postavil čelem a prostřednictvím ParlamentníchListů.cz vzkázal předsedovi regionu Praha, ministru obrany Stropnickému, aby okamžitě jednal. Přeloženo do češtiny: Štěpánek musí opustit hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Je třeba přestat jitřit staré rány a vést staré války
Řada diskutujících jsou frustrovaní lidé. Jsem přesvědčený, že většina české společnosti je spokojená, míní ministr kultury Daniel Herman. Jak prozradil v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, v působení v politice vidí smysl a rád by letos mandát poslance obhájil. Okomentoval dohodu strany o možné koalici s hnutím STAN, ale i soužití stran v rámci současné vládní koalice. Řeč přišla také na volbu prezidenta či prohlubování česko-německých vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jordy Cummings: Kanadský „sluníčkář“ - Justin Trudeau
Zatímco se svět obrací čím dál více k extrémnímu nebo restriktivnímu nacionalismu, kanadský premiér Justin Trudeau jde proti proudu. Pozor, není to ale jenom zdání?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Boj o „privatizaci“ VoZP ČR pokračuje
Při pohledu na aktuální vývoj je zřejmé, že Vojenská zdravotní pojišťovna ČR se svými 700 tisíci pojištěnci představuje stále velmi lákavé sousto. Ještě na počátku roku 2016 bylo vše prakticky bez problémů, v průběhu letních měsíců však nečekaně nastala bitva o destabilizaci a převzetí této významné oborové pojišťovny cestou ovládnutí správní rady VoZP ČR a následného odvolání generálního ředitele MUDr. Karla Šteina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nebezpečný gang rumunských „skimmařů“ ochromen
Série skimmingových útoků, zaměřených na účty občanů v České republice, objasněna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Nejlevnější pojištěnci jsou mladí muži okolo 20 let
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Incident indického Boeingu 777 nad ČR očima bývalého pilota Boeingu
Zpráva o odmlčení se Boeingu 777 vypadá nevinně, ale tak nevinné to být nemusí. Aby se dopravní letadlo odmlčelo není jednoduché. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
HK: Mzdy porostou i letos, už je navýšilo přes 80 procent středních a velkých firem
Mzdy porostou i letos, svým zaměstnancům je navýšilo už přes 80 procednt středních a velkých firem. Firmy letos nebudou propouštět, chystají se nabírat nové lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Polský majdan? Tohle vám o tamních protestech proti vládě Miroslav Karas neřekne
ROZHOVOR Namísto práce v parlamentu raději protestovat a neustále organizovat happeningy. Tak se na odpor polské opozice dívá většina obyčejných Poláků. Část lidí – podle šéfa lidskoprávní organizace Lex Nostra, podporovatele současné vládní strany Právo a spravedlnost, právníka Macieje Lisowského – se prostě nemůže smířit s tím, že již nevládne. Zdali se jednalo o určitý „polský Majdan“, je s otazníkem. I když je jasné, že šlo o pokus o svržení současné legitimní vlády a o předčasné volby. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Lisowski hovoří i o vztazích s Evropskou unií, o návštěvě Angely Merkelové, o pozici Polska v NATO i o nově předkládaných legislativních změnách, které se například týkají reformy soudnictví a odpovědnosti za rodiny a jejich podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Start maturity z matematiky
Na jaře 2021 budou žáci gymnázií a lyceí poprvé skládat státní maturitu povinně ze tří předmětů, kromě českého jazyka a literatury také z cizího jazyka a matematiky. Pro úspěšný start povinné zkoušky z matematiky v rámci společné části připravuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy kroky ke zkvalitnění výuky matematiky a podpoře učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Vládne v USA prezident, nebo Deep state?
Jan A. Mařenka konstatuje, že odposlechy politiků - včetně prezidenta - tajnými službami se dostaly v USA do fáze, že se nad nimi už nikdo ani nepozastaví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Expert: Spálení koránu? V Česku klidně můžeme hanobit kříž a nezatýká se za to. U nás to máme svobodnější
Slovenská aktivistka Adriana Meleková si za roztrhání, pomočení a zapálení Koránu vykoledovala vazbu a hrozbu šesti let natvrdo. Když se po medializaci jejího případu projevila v České republice solidarita a lidé v mnoha městech začali zapalovat muslimské posvátné knihy také, nesebrala policie, ač byla na místě přítomná, nikoho. Lidovky.cz pátraly, jak je to možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme přesvědčeni, že voliči na podzim zbaví pana Sobotku vlády
Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vojtěch Merunka: Budoucnost pravoslaví v Česku
Vloni se zdálo, že krize v Pravoslavné církvi v českých zemích a na Slovensku je už vyřešena. Horká část této krize začala již v dubnu 2013, kdy musel odstoupit metropolita (primas) této církve arcibiskup pražský Kryštof (Pulec) po medializovaném sexuálním skandálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šokující výpověď Hanuše Hanslíka a Emmy Smetany o poměrech na TV Nova
Redaktorka webu Forum24 Pavla Šafra Johana Hovorková si povídala se dvěma novináři, kteří v nedávné minulosti opustili TV Nova. Tématem byla manipulace nováckého zpravodajství a vycházení vstříc některým politikům. Exredaktoři Emma Smetana (dcera Moniky MacDonagh Pajerové) a Hanuš Hanslík mluvili o Andreji Babišovi, o prezidentu Zemanovi, nebo o hnutí Úsvit a zejména o poslanci Marku Černochovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celní správa: Kontroly dálničních známek a mýtného na D5
Od měsíce února platí pouze nové dálniční známky na rok 2017. Dálniční známky jsou již druhým rokem opatřeny ochranným prvkem, který celníci kontrolují pomocí laserového pera. Krátkým posvícením na nalepenou dálniční známku lze poznat, zda se nejedná o padělek. Loni nebyl v Plzeňském kraji žádný padělek dálniční známky zjištěn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Vládní tanečky kolem OKD pokračují
Státní podnik Diamo nekoupí černouhelnou společnost OKD. Ministři ČSSD tento návrh neprosadili kvůli odporu hnutí ANO a lidovců. To se nelíbí odborářům i KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Falta (SPR-RSČ): O křesla především
Není vyloučeno, že po volbách to dají dohromady strany, které proti sobě sočili. Z médií můžeme slyšet, že probíhají neformální námluvy stran, které by mohly spolu jít po volbách dohromady a vytvořit koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNÍ FOTO Babišův „superpolitik“, který má přes patnáct funkcí, znovu usnul na jednání. Už potřetí. Kolegům došla trpělivost
O voleném zastupiteli hnutí ANO Jaroslavu Štěpánkovi média často neslyší. Prakticky ani jednou neposlal své postoje, své tiskové zprávy. Proslavil jej zejména Facebook, a to ne příliš pozitivně. Notný díl jeho "slávy" má na triku především skupina Řekněte ANO ne. Ta na pražského politika upozornila jako první.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila falšovanou tilápii nilskou z Číny
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti AHOLD Czech Republic, a.s., aby neprodleně stáhla z tržní sítě falšovanou potravinu TILÁPIE NILSKÁ, FILETY BEZ KOSTÍ A KŮŽE S PŘIDANOU VODOU – GLAZOVANÉ, balení 500 g, datum minimální trvanlivosti: 21. 9. 2017, šarže: LVV045T1603, země původu: Čína, dovozce do EU: Frigoexim s.r.o., Litoměřice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Alibismus, ideologie a sliby chyby
Dnes nebyl schválen zákon o odškodnění z politických důvodů bývalým vojákům a zaměstnancům rezortu MO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dopravní podnik a elektrobus společně dosáhly sta tisíce kilometrů
Zatím nejúspěšnější elektrobusový projekt pražského dopravního podniku, elektrobus SOR/Cegelec EBN 11, pokořil hranici sta tisíců najetých kilometrů. První šesticiferná číslovka na jeho tachometru naskočila po roce a půl provozu s cestujícími, dnes v ranních hodinách. Zejména díky vysokému kilometrickému nájezdu a tedy vysoké provozní efektivitě patří pražský elektrobusový projekt ke špičce v celoevropském měřítku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Cenzura internetu hrozí více, než si myslíme. A teď ji podpořil i Ústavní soud, varuje právník
Ústavní soud odmítl stížnost skupiny jednadvaceti senátorů na zákon o regulaci hazardu na internetu. Ústavní senátoři mají za to, že nám nehrozí rozmach cenzury internetu pod záminkou boje proti nelegálnímu hazardu. Právník Zdeněk Kučera však v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vysvětluje, že nám cenzura internetu „ve jménu dobra“ opravdu hrozí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Poliklinika Na Marjánce – jedna kontroverze za druhou
Rada městské části Praha 6 schválila na svém zasedání z 13. 2. 2017 záměr přestavby polikliniky Na Marjánce. Zde má nově vzniknout léčebna dlouhodobě nemocných s kapacitou 102 lůžek. Projekt rekonstrukce a dostavby polikliniky ovšem vyvolává kontroverze od svého počátku. Nyní se ukázalo, že plánovaná přestavba je astronomicky předražená. Namísto původních 150 mil. se její rozpočet vyšplhal až na čtvrt miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mnichov 2017, zrada evropských vůdců. Na tamní konferenci se plánovalo něco, o čem lidé vůbec nevědí, varuje analytik
Analytik Jan Campbell se ohlédl za víkendovou bezpečnostní konferencí v Mnichově. Na serveru VašeVěc.cz konstatuje, že jsme sledovali v podstatě pohřeb. Pohřeb roku 2017. Roku zázraků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Ivo Valenta k předvolební spolupráci ODS a Strany soukromníků ČR
Jsem rád, že se ODS a Soukromníci domluvili na předvolební spolupráci, že do letošní parlamentních voleb vstoupí společně a nebudou tříštit síly v boji proti dnešní, agrolevicové vládě. Jsem přesvědčen o tom, že ODS s podporou Soukromníků může voličům nabídnout skutečnou alternativu, která je schopna zastavit šikanu všech aktivních a pracovitých lidí, růst státní byrokracie, stále nové regulace a likvidační pokuty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Radovan Hrádek: U nás si islám urážet nedáme
Radovan Hrádek přináší právní pohled na případ Slovenky, které hrozí šest roků za mřížemi za její veřejně projevený politický postoj k muslimským imigrantům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek položila základy k novému pavilonu na biologické vzorky
Nemocnice Písek, a. s., v uplynulých týdnech položila základy stavby nového Pavilonu Q, který je určen několika laboratořím. V pavilonu najdou nové prostory oddělení klinické biochemie, klinické mikrobiologie a hematologicko transfuzní oddělení, které jsou jako poslední provozy dosud soustředěny mimo areál nemocnice. O letošního podzimu budou pod jednou střechou a propojené koridorem do monobloku nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice přichází s modernějším Nemocničním zpravodajem
Českobudějovická nemocnice představila na začátku tohoto týdne modernější a svěžejší vydání Nemocničního zpravodaje. Bude vycházet častěji a nabídne pacientům v čekárnách zajímavá témata a rozhovory. V prvním čísle například s plastickým chirurgem Vladimírem Maříkem nebo neurochirurgem Jiřím Fiedlerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky převezme cenu M. R. Štefánika
Prezident republiky Miloš Zeman převezme cenu M. R. Štefánika
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Konference Bezpečná škola 2017
V Národní technické knihově Vám ve čtvrtek 25. 5. 2017 v rámci Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017 odborníci na slovo vzatí prozradí detailní informace týkající se komplexní bezpečnosti ve školách a školských zařízeních všech stupňů. Již třetím rokem budeme mít tu čest hovořit s lidmi, kteří v oblasti bezpečnosti něco dokázali, budeme poslouchat jejich zkušenosti, filozofii a sledovat jak budou inspirovat posluchače.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Problematický je i samotný náborový příspěvek
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Srp podává žalobu: Nejsem žádný udavač, Hutka fantazíruje. A požaduji od něj toto...
VÍME PRVNÍ Někdejší disident a politický vězeň Karel Srp, jehož jmenování do Etické komise odmítl spolupodepsat premiér Sobotka, právě podal žalobu na písničkáře Jaroslava Hutku. Žaloba na ochranu osobnosti doputovala na podatelnu Obvodního soudu pro Prahu 2 ve středu odpoledne. Srp žádá stažení výroků o spolupráci s StB a písemnou omluvu. Peněžní odškodnění nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Katolické náboženství a sex
Stovky náboženských vyznání panující v současné době na celém světě mají často zcela diametrálně rozdílný přístup k lidské sexualitě, realizaci sexuální aktivity a sexuální výchově. Zajímavé je po této stránce srovnání dvou nejrozšířenějších monoteistických náboženství – křesťanství a islámu. Panují zde totiž četné velice nápadné rozdíly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Gabal znechuceně odešel při projevu Zemana
Skupina poslanců opustila sál během včerejšího Zemanova projevu ve Sněmovně. Nelíbil se jim prezidentův výrok o „přeříznutých aktivistkách“. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Konstrukce střechy v České Třebové dozná změn. Příčina pádu je stále v šetření
Na dnešním jednání se zástupci společnosti Profistav bylo konkretizováno další konstrukční řešení střechy sportovní haly v České Třebové. Kraj se přiklání k variantě lepeného plnostěnného vazníku. Hejtman Martin Netolický zároveň upozornil, že je předčasné činit jakékoliv závěry týkající se příčiny pádu střechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jsme přesvědčeni, že voliči na podzim zbaví Sobotku vlády
Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Mně prostě přijde, že i vládní koalice se nějak rozpadá
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Češi si klidně zvolí prostitutku. Tomáš Krystlík pojednal téma Miloš Zeman a uhranul tvrzením o Mnichovské dohodě
ROZHOVOR „Největší státoprávní chybou bylo do platné ústavy naroubovat přímou volbu prezidenta. Protože obyvatelstvo Česka nemá s přímou demokracií zkušenost jako Švýcaři, může dojít k tomu, že si zvolí za prezidenta nějakého sportovce, bývalého zločince nebo bývalou prostitutku, druhořadého zpěváka, literáta nebo herce,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Tomáš Krystlík, český historik, spisovatel a žurnalista žijící v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rodiče odmítli multikulti ve škole. Radní hrozí sociálkou aneb Barnevernet po česku?
Vzdělávací projekt EDISON vyvolal před několika dny na ZŠ Heyrovského v Brně-Bystrci mnoho emocí. Rodič jednoho z dětí si stěžoval na radnici a poté se střetl i s ředitelkou Eliášovou. Obě strany tvrdí, že nechtějí konflikt dále vyhrocovat. Výroky učitelky a radní za KDU-ČSL Evy Barovjanové, pronesené na jednání zastupitelstva, však hovoří spíš o opaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Za roky za mřížemi dostal odškodné. Nyní se odpálil v Mosulu
Sebevražedný atentát v iráckém Mosulu spáchal tento týden britský radikální islamista Jamal Udeen al-Harith. Jde o bývalého vězně z amerického žaláře v Guantánamu, jenž za dva roky strávené za mřížemi dostal odškodné ve výši milion liber. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezidentské volby v Rusku: Zásadní informace pro příznivce i odpůrce Putina
Ruské prezidentské volby v roce 2018? Spíše referendum o důvěře Vladimiru Putinovi, míní expert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Opakovaný vtip opravdu není vtipem, ale trapností nad trapnost
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prohlášení předsedů parlamentních politických stran k jednáním o vystoupení Velké Británie z EU
Spojené království Velké Británie a Severního Irska je historickým partnerem České republiky, pevně nás pojí ideály demokratické společnosti a úcta k lidským právům. Česká republika bude do budoucna usilovat o co nejužší spolupráci ve všech oblastech. Respektujeme rozhodnutí občanů Spojeného království vystoupit z Evropské unie. Našim hlavním cílem je, aby výsledkem jednání bylo nastavení vyváženého a oboustranně výhodného budoucího vztahu mezi Spojeným královstvím a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Státní lesníci obléknou do čtyř let nové uniformy
Nové uniformy si obléknou lesníci ze státního podniku Lesy ČR. Prvních 1250 kusů dodá do letošního srpna prostějovská společnost Koutný s.r.o., s níž Lesy ČR uzavřely 21. února na základě výsledku veřejné zakázky smlouvu. Během čtyř let tak firma ušije zelené stejnokroje za bezmála 60 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hoří, hoří, plápolá. Celé Česko pálilo Korán, zde jsou další VIDEA
Slovenská aktivistka Adriana Meleková ťala svou performancí s muslimskou svatou knihou, kterou roztrhala, pomočila a nakonec zapálila, skutečně do živého. Slovenské orgány činné v trestním řízení jí na popud ředitelky tamní policejní akademie poslaly do vazby a vyhrožují jí až šesti lety vězení, v České republice se však zvedla nevídaná vlna solidarity. Jejím základem byla mnohá opakování jejího kousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Schnur: Plánují vykastrovat Donalda Trumpa. Vy nevíte, kde je zapojen Martin Schulz? Varuji vás, mezi Ruskem a Německem to bude jinak
ROZHOVOR Pitbullové kolem Donalda Trumpa vydávají prohlášení, která nového prezidenta spíše politicky a diplomaticky svazují. Podle historika Petra Schnura, rovněž sociálního psychologa a publicisty žijícího v Hannoveru, Německo dál kráčí „přes mrtvoly“ i proti své ústavě k ovládnutí Evropy a může nejen za bombardování Srbska, ale i za současnou situaci Kosova, Bosny, za kyjevský majdan. Je na čase, aby se naši politici probudili, varuje rodák z Brna v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek family: Blesk se i dnes vyřádil
O tom, jak Petra Paroubková opustila svého o 21 let staršího manžela, expremiéra Jiřího Paroubka, píše dnešní Blesk. Podle všeho měla odchod z domova promyšlený do posledního detailu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Odvetný úder spravedlnosti - migranti v Evropě
Osobně jsem proti migraci, i když během čtení mého textu mohou čtenáři nabýt jiný dojem. Ale to jen proto, že se snažím popsat chod objektivních a neosobních duchovních zákonitostí, činných v našem univerzu, které neberou žádný zřetel na to, zda je někdo migrantem, nebo Evropanem, ale které nadělují každému přesně to, co si zaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ve světě i ČR trvá dle Amnesty International nenávist k běžencům
Ve světě, včetně Česka, přetrvává nenávist k uprchlíkům, kterou politici využívají k posilování svých pozic, a rozdělují tak společnost. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní organizace hájící lidská práva Amnesty International (AI) za rok 2016. AI naopak v Česku ocenila třeba zavedení povinné roční docházky v mateřských školách a snahu o začlenění handicapovaných dětí do běžných škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf HateFree čelil podezření, že přihrává zakázky svému sdružení. Ale Etická komise jej přikryla, vše prý bylo v pořádku
Před několika týdny vyplulo na povrch, že Nikola Křístek, pod kterého na Úřadu vlády v sekretariátu ministra pro lidská práva spadal projekt HateFree zároveň působí ve sdružení AISIS, které si jako jediný uchazeč přišlo ve veřejných zakázkách z téhož HateFree na pět milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Budoucí jednání by se neměla omezovat jen na Brexit
Komentář předsedy ODS Petra Fialy ke schůzce pana premiéra s předsedy parlamentních stran k otázce Brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Výstava v centru Prahy přibližuje velké kopytníky v rezervaci u Milovic a Benátek
Výstava fotografií Vojtěcha Lukáše „Návrat kopytníků do české krajiny“ je ode dneška přístupná veřejnosti v centru Prahy. Ve výstavních prostorách Stavební spořitelny České spořitelny ve Vinohradské ulici číslo 180, kde se včera odpoledne konala slavnostní vernisáž, se představují velkoformátové snímky zubrů, divokých koní a zpětně šlechtěných praturů z rezervace, která se nachází v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Parlamentní volby 2017 ohroženy
Spíše by byla na místě otázka, zda to ještě budou volby s přívlastkem svobodné. Když se zevrubně podíváme na podmínky přípravy a předpokládaného průběhu voleb do poslanecké sněmovny těžko nalezneme nějaký doklad, který by nás opravňoval alespoň doufat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Emma Smetana, dcera Moniky Pajerové, milovala Evropskou unii a pořád ji tlačila do zpráv. Po jejím útoku na zpravodajství TV Nova se ozval bývalý kolega
Server Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra přinesl článek o manipulacích ve zpravodajství TV Nova, kde prý dochází k velmi podivnému nadržování některým politikům. Jmenováni byli prezident Miloš Zeman, ministr financí Andrej Babiš nebo hnutí Úsvit. O zkaženosti nováckého zpravodajství svědčili dva jeho bývalí redaktoři, Emma Smetana a Hanuš Hanslík. Oba tvrdili, že na Nově skončili právě proto, že kritizovali tyto manipulace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štefan Füle v ČT: Ať si Britové nemyslí, že se vyváží z povinností v EU a výhody jim zůstanou
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve středečním Interview ČT24 kandidáta na generálního tajemníka Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Štefana Füleho. Ten je přesvědčen, že má šance v OBSE uspět, protože má zkušenosti z Východu i ze Západu. V 80. letech minulého století studoval v Moskvě a po sametové revoluci vyjednával náš vstup do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Islám je jako atomová bomba. Genderová studia dělají ze sebevědomých žen ukňučené hysterky. Martin Konvička promlouvá o pokleslých humanitních pseudovědách
ROZHOVOR „Islám je mezi ideologiemi jako atomová bomba mezi zbraněmi. Hrát si s atomovými bombami také nedovolujeme jen tak někomu,“ tvrdí Martin Konvička, protiislámský aktivista a představitel iniciativy Islám v ČR nechceme. Podle něj vůči ženám neexistuje sexističtější a krutější ideologie, než je islám. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kritizoval i genderová studia, která považuje za nejpokleslejší humanitní pseudovědu. Z dřívějších sebevědomých žen se prý staly ukňučené hysterky neschopné přiznat chyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová v rozhlase: Máme environmentální výchovu, multikulturní výchovu...
Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Ministryně odmítla požadavek lidovců, kteří chtějí pro studenty zemědělských škol výjimku z povinné maturity z matematiky. Argumentovala tím, že studenti zemědělských oborů se setkávají s moderními technologiemi. Navíc stojíme na prahu čtvrté technické revoluce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Náklady na jeden náramek se nám vrátí za jeden rok
Dodavatelem tzv. elektronických monitorovacích náramků bude společnost SuperCom. Dvaadvacátého února 2017 se stala vítězem výběrového řízení, které Ministerstvo spravedlnosti vypsalo v loňském roce. Nabídnutá cena je 15,5 milionů korun, celková cena za šest let pak 93 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Jak asi skončí Flynngate?
Tříhvězdičkový americký generál Michael Flynn nemá dobrou zkušenost se svými vrchními veliteli. Před dvěma roky ho prezident Obama propustil z místa ředitele vojenské výzvědné služby, protože tvrdil, že ne Rusko, nýbrž radikální islamismus a množení Al Kajdy jsou největším nebezpečím pro USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Aby se lidem lépe dýchalo, začal už teď Moravskoslezský kraj čistit silnice
Správa silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) začala čistit silnice. Poprvé tak už během zimy z cest zmizí inertní posypový materiál, který je po roztání sněhu zbytečný a navíc zdrojem prašnosti. V oblastech, které nejvíce trpí znečištěním ovzduší, začínají silničáři díky oteplení s úklidem tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Bankovní sektor udělal první krok k odříznutí firem, které kácí pralesy, od peněz na plantáže
Největší evropská banka HSBC na naléhání Greenpeace přijala nové opatření “Nulové odlesňování, zachování rašelinišť a nulové vykořisťování”, které mění pravidla pro financování palmoolejných společností. Další globální banky nyní musí následovat příkladu HSBC, aby pomohly ochránit indonéské pralesy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kubera se málem rozplakal. Ale trvá na tom, že ani EU není nic do toho, jestli má na hotelovém pokoji TV jen jako kulisu pro milování. A padlo toho mnohem víc
Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera řekl při diskusi u kulatého stolu o novele autorského zákona, že se málem rozplakal, když se Roman Strejček, zástupce Ochranného svazu autorského snažil přítomné přesvědčovat, že hotely a restaurace platí společným správcům autorských práv v podstatě nula nula nic. Dlouhodobým kritikem stávající praxe je senátor Ivo Valenta, jemuž především vadí, že OSA ročně hospodaří s miliardou korun, ale nikdo neví, jakým způsobem s penězi nás všech vůbec nakládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Natrhneme vám... Naše nové rakety nesestřelíte, vzkázal do USA vicepremiér Ruska
Nové ruské balistické rakety budou schopné překonat jakoukoli protiraketovou obranu Spojených států, prohlásil v rámci televizního pořadu „Nedělní večer“ na ruském Prvním kanále vicepremiér vlády Ruské federace Dmitrij Rogozin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Co je to ten Gordic, proč mu Praha platí tak obrovské částky, ptá se zastupitelka. Vyhodit, nahradit, navrhuje
ROZHOVOR Navrhované řešení, aby rozvojová část účetního systému Ginis byla řešena formou subdodávek údajně spřátelených firem společnosti Gordic, je podle klubu Nezávislí na hraně zákona. To ve svém textu uveřejnila magistrátní zastupitelka Eva Vorlíčková. ParlamentníListy.cz jí v té souvislosti položily několik doplňujících otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rafaj zrušil čtvrtmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil čtvrtmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra. Zakázkou na více než 2000 ochranných vest pro policii se budou znovu zabývat jeho podřízení, zjistila ČTK z webu úřadu. Resort vnitra zatím nereagoval na žádost ČTK o vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kvítek (HPP 11): Pokračování Mafie v Praze, nově pod vedením ANO
„Zastřelte ho“, zvolal po mafiánsku pan Ing. Kováč z hnutí ANO při mém vystoupení na posledním veřejném zastupitelstvu Prahy 11 dne 16. 2. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
My na Vás kašleme, sdělil Kalousek Horáčkovi. A ten odpověděl
Prezidentská kandidatura Michala Horáčka zaujala naposledy výběrem týmu poradců, ve kterém se skvěla jména jako Magda Vášáryová nebo cyklista Leopold König. Teď se ale dostal do polemiky s předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
My máme pravdu a EU to vidí. Cizí neziskovky típnout, cizí kapitál zdanit. Projev Viktora Orbána, který se nerozebíral
Premiér Viktor Orbán vystoupil v parlamentu, aby informoval poslance o ekonomickém vývoji země. Vedle slibných čísel týkajících se dotkl také tématu migrace a vztahů s Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ ): Jako majitel Agrofertu okradl stát na daních...
Jako majitel Agrofertu okradl stát na daních, nyní jako ministr financí okrádá občany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum: Vysokoškolští studenti mají v oblasti vedení a manažerských pozic vysoké ambice
Jedna z oblastí, kterou se Česká manažerská asociace (ČMA) v posledním roce intenzivně zabývala, je mladá generace a aspekty jejího fungování v rámci manažerského a firemního prostředí. Na konci roku 2016 nechal Klub mladých manažerů ČMA zpracovat výzkum, který měl za cíl zjistit, jak vysokoškolští studenti vnímají své manažerské schopnosti, jaké mají představy o svém budoucím povolání a jak vnímají ideálního manažera a manažerské schopnosti jako takové. Data sbírala a vyhodnotila agentura IPSOS, členská firma ČMA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pozor, vliv Ruska. Guy Verhofstadt má strach z voleb ve Francii, Holandsku a Německu. A říká: Populisty porazíme pravdou a rozumem
Bývalý premiér Belgie a aktuálně jeden ze tří vyjednávačů pro brexit Guy Verhofstadt varuje před nadcházejícími volbami v Nizozemsku, Francii a Německu. Obavy má rovněž z rostoucího vlivu Ruska na dění v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Petr Kramný - nekonečný příběh
Teprve až nyní s ohledem na všechny okolnosti, vyplouvá na světlo, rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě ze dne 27.11.2013, o prodloužení odposlechu telefonní stanice, podepsané předsedou senátu Krajského soudu v Ostravě, JUDr. Karlem Gilem - manželem JUDr. Renáty Gilové, předsedkyně senátu Krajského soudu v Ostravě, která v trestní věci Petra Kramného byla činná jako předsedkyně senátu nalézacího soudu a vynesla rozsudek v trvání 28 let nepodmíněně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Autodrom zve i letos děti na příměstský tábor do svého areálu
I o letošních letních prázdninách mohou děti ve věku od 6 do 15 let strávit týden plný zábavy v areálu mosteckého autodromu. Jsou pro ně připraveny dva týdenní turnusy příměstského tábora, a to od 10. do 14. července nebo od 7. do 11. srpna. Sraz je každé ráno od 07:30 do 08:30 hodin u dětského dopravního hřiště, kde si rodiče své potomky vždy do 16:00 hodin i vyzvednou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VŠCHT: Vědci nahlédli do nitra kapalin
Společný tým z Helmholtzova centra v Berlíně, Univerzity v Heidelbergu a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze poprvé pozoroval nový typ tzv. Augerova děje v kapalné fázi. Jejich práce bude otištěna v březnovém čísle prestižního časopisu Nature Chemistry a otevírá novou cestu ke zkoumání kapalin, ale také k cílenému „odpálení“ energie v materiálech či buňkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Papoušek: Divoká příroda v národních parcích je přínos i pro obce. Prezident to slovy o zelených fanaticích žene do extrému
Prezident Miloš Zeman zase jednou píchl do vosího hnízda. Tentokrát kvůli přírodě na Šumavě. Prezident žádá, aby starostové obcí v národních parcích a v jejich okolí dostali více pravomocí. Senátoři s prezidentem většinou souhlasí. Ekologové a poslanci to vidí jinak. Bojí se, aby nakonec národní parky úplně nezmizely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka a šéfové parlamentních stran se sejdou kvůli brexitu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) a šéfové parlamentních stran dnes budou jednat o pozici Česka pro vyjednávání o vystoupení Británie z EU. Premiér chce na schůzce představit plány vlády a získat pro ně podporu. Prioritou je podle něj obrana práv českých občanů a spolupráce v oblasti bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Junckerovy výroky v Mnichově vyvolaly další otazníky nad EU
O víkendu proběhla mnichovská bezpečnostní konference za účasti vrcholných představitelů NATO, EU jednotlivých členských států. Výroky některých aktérů však vyvolávají spíše další otazníky jak zhoršující se bezpečnostní situaci dále řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pod Ukrajinou doutná nálož. Darebáci, nacisté. Tři roky po Majdanu zní tvrdá slova, nicméně Helena Langšádlová...
ANKETA „Tři roky po ‚Majdanu‘ máme mezi Ruskem a Ukrajinou zamrzlý konflikt, který brzdí rozvoj obou zemí. Je v první řadě na Rusech a Ukrajincích samotných, aby si tento konflikt rozumně a mírovými prostředky vyřešili,“ míní v anketě ParlamentnichListů.cz o současnosti a budoucnosti Ukrajiny bývalý europoslanec Libor Rouček. „Ukrajina je pro mne a jistě i pro mnoho dalších lidí velmi smutný příběh. Země se stala pouhou figurkou na šachovnicí geopolitického soupeření Západu s Ruskem,“ myslí si poslanec Milan Šarapatka. „Válka v této části východní Evropy je nedůstojná 21. století,“ domnívá se Marian Keremidský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Myslel jsem si, že rozhodující je, jestli člověk něco umí
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o zahraniční službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Jak Patočka velí, tak Sobotka vykoná. Dopadne jako Hillary C.?
Radek Pokorný se zamýšlí nad skutečnými důvody čekaně-nečekaného odvolání ministra průmyslu Jana Mládka a dochází k překvapivému závěru, že za vším je jako obvykle Putin a údajné šíření ruské propagandy alternativními médii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy monitoruje situaci na tocích, technika je připravena zasáhnout
Situaci na jezu Osek, kde ledové kry vytvořily bariéru, Povodí Moravy uvolnilo manipulací na jezu a za přispění bagru. Přibližně ve čtyři hodiny v noci se daly ledy do pohybu a volně prošly jezem. Vodohospodáři situaci sledují a jsou připraveni zasáhnout. Situace je pod kontrolou, led postupně odtává, hladina Bečvy je nízko. Zásahy aktuálně neprobíhají a nejsou plánované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Bude socialismus v Ekvádoru pokračovat?
19. února se uskutečnily parlamentní a první kolo prezidentských voleb v Ekvádoru. Současný populární levicový prezident Rafael Correa se nemohl ucházet o třetí mandát v řadě a v těchto volbách šlo o to, zdali Ekvádor bude pokračovat v socialistické politice a zůstane spojencem Venezuely, Bolívie, Kuby a Nikaraguy, nebo se politické kyvadlo otočí doprava a země se přikloní k USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MZV: Setkání Jana Patočky s Maxem van der Stoelem - výročí historické události
Připomínka 40 let od setkání profesora Jana Patočky s nizozemským ministrem zahraničních věcí Maxem van der Stoelem se uskuteční v hotelu InterContinental na Starém Městě 1. března 2017. Slavnostního setkání se zúčastní první viceprezident Evropské komise Frans Timmermans, předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, velvyslanec Nizozemského království Eduard W. V. M. Hoeks, bývalý předseda vlády a signatář Charty 77 Petr Pithart, ředitel Archivu Jana Patočky Ivan Chvatík, novinář Dick Verkijk a další hosté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pelikán zveřejnil, kdo dodá náramky pro vězně. Bude nás to stát 93 milionů
Elektronické monitorovací náramky pro domácí vězně a některé obviněné dodá firma SuperCom. Vítěze soutěžního dialogu dnes představil ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Pořízení náramků a provoz monitorovacího centra vyjde stát za šest let na 93 milionů korun. O zakázku se v poslední fázi ucházelo pět zájemců, rozhodujícím kritériem byla cena, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Chalánková (TOP 09): Návrh zákona o zahraniční službě vůbec nepočítá s diplomatickou ochranou
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o zahraniční službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Zvýšení mezd řidičů kraje intenzivně řeší s dopravními odbory
O mzdách řidičů autobusů dnes jednala předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová s předsedou Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Čeští vojáci budou podřízení Bundeswehru, aneb ruské lži naplno
Rus lhal, Rus lže, Rus bude vždycky lhát, napadá mně parafráze na Lenina. Ale na druhé straně pokud se komunisté a jim podobní kolaboranti rozčilují nad spolupráci českých a německých vojáků, je to jen dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Sobotka se potácí od hlouposti k hlouposti
Premiér Sobotka se dlouhodobě nezajímal o problematiku mobilních tarifů na ministerstvu průmyslu a obchodu. A citem bych skoro dodal, že to byl Sobotkův zájem, kterým vycházel vstříc telefonním operátorům tím, že se v této věci nic dít nebude. A teď, po třech letech hledá obětního beránka, kterým se má stát jeden z nejkvalifikovanějších ministrů vlády, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Sobotka prezidentovi návrh na odvolání ministra Mládka
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 23. února 2017 setká na Pražském hradě s prezidentem republiky Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tohle si hlavní stranický kritik Trumpa za rámeček nedá. Unikly nepěkné věci o Johnu McCainovi a Ukrajině
Na to, že američtí senátoři John McCain a Lindsey Graham provokují násilí na Ukrajině, upozorňuje publicista James Cardin v materiálu pro The Nation. Český překlad textu přináší server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zlatuška (ANO): Mám velké pochybnosti o korektním postupu u výjimky pro veřejné vysoké školy
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dopravní odbory chtějí jednat jen do 15. března, pak hrozí stávka
Dopravní odbory daly kvůli mzdám řidičů autobusů vládě, krajům a zaměstnavatelům ultimátum. Do 15. března budou jednat, poté jsou připraveny vyhlásit stávku. Novinářům to po dnešním jednání předsednictva Odborového svazu dopravy (OSD) řekl předseda svazu Luboš Pomajbík. Kvůli platům šoférů se dnes sejde s předsedkyní Asociace krajů Janou Vildumetzovou (ANO). Zároveň dnes požádal o schůzku premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Grantové řízení Oranžové schody a Oranžové přechody jdou do finále
Obce, města a školy mají poslední možnost požádat o příspěvek na bezbariérové školy a bezpečné osvětlení přechodů pro chodce. Žádosti je třeba podat do konce února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Město vybaví strážníky 66 novými vozidly
Obměna vozového parku pražských strážníků pokračuje. Rada hlavního města Prahy schválila výběr dodavatelů dalších 66 vozů, které budou ke své práci využívat strážníci v metropoli. Za jejich nákup městská policie zaplatí přes 28 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Stropnický chce zvyšovat vojenské výdaje. EU navzdory
Ministr obrany Stropnický se opět nechal slyšet, že Česká republika by do roku 2025 zvládla dávat na obranu dvě procenta HDP. Tentokrát to uvedl na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Předseda Evropské komise Juncker tamtéž uvedl, že by Evropa neměla podlehnout tlaku USA na zvyšování výdajů na obranu a měla by své peníze utrácet účelněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nemůžeme koláč mít a současně ho jíst
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karamazov (ODS): Zastánci zveřejňování smluv zapomínají, že akciovka není obec
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o registru smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Herman zahájí ve Vídni čtení a diskuzi o Janu Patočkovi
Ve středu 22. února 2017 v 18.30 hodin zahájí ministr kultury Daniel Herman v Českém centru ve Vídni čtení a diskuzi s názvem Tun, was getan werden muss. Jan Patočka und die Charta 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pilný (ANO): Státní správu jsme zabetonovali
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Výjimky z povinnosti zveřejňovat smlouvy se zřejmě rozšíří
Výjimku ze zveřejňování smluv v registru by měly vedle národního podniku Budějovický Budvar dostat i všechny státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů nebo obcí, které mají obchodní či průmyslovou povahu. V novele zákona o registru smluv, která se původně týkala podle návrhu poslanců KDU-ČSL jen pivovaru Budvar, to dnes o jeden hlas schválila Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
AOPK: Po třiatřicáté - ochránci přírody budou v Beskydech pátrat po velkých šelmách
Už zítra, ve čtvrtek 23. února, začíná tradiční mapování velkých šelem v Beskydech. Stopy rysů, vlků a medvědů zde budou hledat pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků, ke kterým se o víkendu připojí další zájemci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Blokování nepovolených internetových her není cenzura, rozhodl ÚS
Ministerstvo financí může sestavovat seznam nepovolených internetových her a poskytovatelé připojení je pak musí blokovat. Vyplývá to z rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS), který ponechal v platnosti současné znění zákona o hazardních hrách. Přezkoumal jej na základě podnětu senátorů, podle nichž je zákon nejasný, porušuje zákaz cenzury, omezuje práva na svobodu projevu, informace i podnikání. Odpůrce blokování internetu rozhodnutí ústavních soudců zklamalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Nikdo se neangažuje ve prospěch lékařské posudkové služby
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Všem budou nadále vypláceny náhrady za újmy, způsobené ztíženým hospodařením kvůli ochraně přírody
Podle schválené novely zákona o ochraně přírody a krajiny bude stát i nadále vyplácet všem vlastníkům lesů náhrady za újmy způsobené ztíženým hospodařením v lesích kvůli ochraně přírody. Poslanci se tak 21. února přiklonili svým hlasováním k senátní změně původní verze vládní novely. Senát upozornil na diskriminaci, k níž by došlo, pokud by podle původního vládního návrhu přestal stát vyplácet náhrady státním podnikům, tedy i Lesům ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prozápadní a protiputinovský sociální demokrat Prouza, píší Bakalovy noviny. A Ovčáček hned glosuje
Jméno státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy se skloňuje v souvislosti s Ministerstvem průmyslu a obchodu. Po odvolání Jana Mládka (ČSSD) by se měl Prouza stát novým ministrem. To se však příliš nelíbí na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Navrhovaná úprava služebního zákona nastaví přesná pravidla a postupy
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky poobědvá s Ivanem Gašparovičem
Prezident Miloš Zeman se setká bývalým prezidentem Slovenské republiky Ivanem Gašparovičem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf Soukromníků Bajer o spolupráci s ODS: Pravice si nesmí dovolit rozdělení sil
ROZHOVOR Vedení ODS a Strany soukromníků ČR oznámilo v úterý večer spolupráci ve sněmovních volbách na podzim. Budou kandidovat pod značkou „ODS s podporou Soukromníků“. Jejich šéf Petr Bajer ParlamentnímListům.cz ozřejmil některé aspekty jejich kooperace a sdělil, jaká v celé věci bude role senátora Valenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Městský obvod Plzeň 3 zve seniory na jarní taneční vínek
Oblíbené taneční setkání připravil pro seniory centrální obvod na úterý 7. března 2017. Jarní společenská událost pro seniory s trvalým bydlištěm na území centrálního obvodu začíná v 16 hodin ve velkém sále KD Peklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Akcie stále v euforii. Jak dlouho vydrží nebe bez mráčku?
Americké akciové trhy jsou k nezastavení - včera opět uzavřely na nových historických maximech. V pozadí všeobecného optimismu, který vyhnal akciový benchmark S&P500 na úrovně, jež reprezentují klíčový poměr P/E na úrovni 22, jsou přitom minimálně zčásti sázky na daňovou reformu. Již příští úterý má prezident Donald Trump promluvit k obou komorám amerického Kongresu a tak trhy věří, že avizovaný fenomenální plán na snížení daní bude brzy (po)odhalen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
KPPO: Den bez palmového oleje přerostl ve výzvu k bezpalmovému únoru
České hnutí se šíří do zahraničí: má podporu i v europarlamentu a vzniká mezinárodní koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Katastrofa letu Alexandrovců: Přichází zásadní moment vyšetřování
V Gromovově letecko-naučném institutu (LII) nedaleko od Moskvy bude proveden rozsáhlý experiment posledního letu letounu Tu-154 ruského ministerstva obrany. Let přesné kopie ztroskotaného letounu má vyjasnit příčiny pádu letadla, v němž zahynul armádní umělecký soubor Alexandrovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kolařík (KDU-ČSL): Staronové vedení MO KDU-ČSL Pardubice
Dne 20. února 2017 proběhla výroční členská schůze Městské organizace KDU-ČSL Pardubice. Tato schůze byla mimo jiné i schůzí volební. O zisk nebo obhajobu mandátů ve vedení organizace museli usilovat všichni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Škácha: Zveřejnění příjmů politiků by složilo vládu
Ředitel Nadačního fondu proti korupci Karel Škácha pro Rádio Impuls
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Pamlskový křik
Je mi líto zavřených školních bufetů, ale od pamlskové vyhlášky nehodlám ustupovat. Zdraví dětí je důležitější než to, že skončilo několik desítek provozovatelů školních prodejen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nejen hrozba kriminálu. Anna Šabatová čelí další věci, do práce se dala Klára Samková
Česká advokátní komora diskriminuje ženy, stěžovala si ombudsmance Anně Šabatové advokátka Klára Samková. O případu informuje server Česká-justice.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rada vlády pro seniory plánovala činnost na letošní rok
V úterý 21. února 2017 proběhlo 30. jednání Rady vlády pro seniory a stárnutí populace, které předsedá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Na programu jednání byla zpráva o činnosti Rady za rok 2016 a plán činnosti na letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Imigrante, jeď na červenou a pomažeš! Donald J. Trump se nelekl a připravil soubor opatření, ze kterých liberálům bude zle
Prezident USA Donald Trump se po tahanicích ohledně dekretu, který zamezoval vstup na území USA, rozhodl jít při regulaci migrace jinou cestou. Novým dekretem nechal výrazně rozšířit seznam deliktů, které mohou vést k vyhoštění imigranta ze země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Švédsko, kdo by to byl řekl? Švédsko. Hráz praskla a velká média otočila
45. prezident USA Donald Trump v sobotu na Floridě sděloval svým příznivcům, co strašlivého se teď děje ve Švédsku. Mnohá média se následně Trumpovi vysmála, protože v posledních pár hodinách se ve Švédsku nestalo vlastně nic. Takže Trump „zase šířil fake news“. Jen o pár dnů později se však velké americké deníky podívaly na to, jak to ve Švédsku opravdu vypadá. A zjistily následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rýsuje se daňový pakt ANO a ODS
zdroj: www.denik.cz, přidáno 22.2.2017 v 06:01, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Nevím, jak přitáhnout k policii lidi bez bonusu na začátku
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Trump odsoudil útoky na Židy. Velmi ostře
45. prezident USA odsoudil „hrozné útoky“ proti Židům. Těmto projevům nenávisti je podle Trumpa třeba čelit. Jeho slova přinesla agentura AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jen si křičte, je vám to k ničemu, vzkazuje ministryně Valachová ve věci pamlskové vyhlášky
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) nehodlá ustupovat od tzv. pamlskové vyhlášky. Zdraví dětí je podle ní důležitější než to, že skončilo několik desítek provozovatelů školních prodejen. Píše o tom server Bleskově.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Merkelová ještě žije
V průzkumu veřejného mínění institutu pro deník "Frankfurter Allgemeine Zeitung" uskupení CDU/CSU získalo podporu 33 procent anketovaných. Na druhé místo se vrátili sociální demokraté (SPD) ziskem 30 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Nákladové nádraží Žižkov o krok blíž novému využití
Rada hl. m. Prahy souhlasila s přípravou podkladové studie, která je nezbytnou podmínkou pro výstavbu nové čtvrti v Nákladovém nádraží Žižkov. Studie bude podkladem pro změnu územního plánu a odstranění stavební uzávěry v lokalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist