Oficiální zpravodajská média

Socha Olbrama Zoubka v kostele sv. Víta v Zahrádce připomíná kněze Toufara
V sakristii kostela sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou byla za účasti generální ředitelky NPÚ Nadi Goryczkové v sobotu 25. února, v den 67. výročí smrti umučeného faráře Josefa Toufara, slavnostně odhalena socha připomínající jeho památku. Národnímu památkovému ústavu ji daroval její tvůrce, sochař Olbram Zoubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Naprosto zdrcující zpráva, další z řady na téma ministerstvo pravdy.“ Petr Žantovský odhaluje, co v ČT přešli
TÝDEN V MÉDIÍCH Naprostým amatérismem moderátora České televize začíná Petr Žantovský svůj pravidelný přehled zajímavostí, které se týkají sdělovacích prostředků. Veřejnoprávní televize už ho ani nepřekvapila, že se zdrcující a nejdůležitější zprávě čtvrtka o podpisu dohody mezi ministerstvem vnitra a Facebookem věnovala jen okrajově. Je znechucen tím, že se ODS přidala v zájmu ČT do koalice s ČSSD a KSČM, což se dá vysvětlit jen tím, že dostala slíbenu podporu před podzimními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se zmínil o možném příchodu Kubiceho zprávy dvě. Expert tuší proč
POLITOLOGOVÉ „Jsem urputné hovado“, řekl sám o sobě ministr financí Andrej Babiš ve svém sobotním kandidátském projevu. Ačkoliv ne stoprocentní volbou, byl znovu zvolen předsedou hnutí ANO. Promluvil o tom, že nechce navyšovat daně, i o tom, že Česká republika nepotřebuje tolik poslanců a senátorů. Neopomněl se zmínit i o premiéru Sobotkovi. Babišův projev okomentoval pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček. „Andrej Babiš je už s Bohuslavem Sobotkou v oficiálním „rozvodovém řízení“,“ říká Kubáček, podle kterého se situace mezi oběma pány bude ještě přiostřovat. Promluvil i o Babišově kritice vůči poslancům, či o „černých pasažérech“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda: Vicepremiér Bělobrádek navštíví Izrael
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek navštíví ve dnech 1. - 3. března 2017 stát Izrael, kde bude jednat o dalším prohlubování vzájemné spolupráce ve vědeckovýzkumné oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitel Transparency Ondráčka na Frekvenci 1: Jestli chcete porazit Babiše...
Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 ředitele české pobočky Transparency International Davida Ondráčku. Pustil se do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Coby ministr financí prý občas nic nedělá a to co dělá, tak dělá nedůsledně. Došlo ovšem i na Donalda Trumpa a na chudé občany, kteří trochu nepochopitelně volí miliardáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Michal Fraiman: Jak se stát miláčkem neziskovek
Michal Fraiman se zamýšlí nad opětovným zrozením fenoménu občanského aktivisty-udavače a i když ví, že puberta v jistém věku většinou odezní, tuší za tím něco podstatnějšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pátá kolona pochoduje Barcelonou. Měření sil se rychle blíží
Pavel Kopecký komentuje poslední vývoj na migrační frontě, jejíž těžiště se aktuálně přesunuje na Pyrenejský poloostrov, přestože oficiální média předstírají, že se už vlastně nic neděje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Dlouhý: Politici si berou populární herce jako štít. Ti do politiky ale nepatří
O seriálu České televize Bohéma, v němž herec Michal Dlouhý ztvárnil Zdeňka Štěpánka, i o politice. O tom všem pohovořil osmačtyřicetiletý herec v dnešní příloze deníku Právo Magazín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Hovado Babiš
Zásadně nepoužívám nespisovné výrazy, natož výrazy vulgární, když se ale někdo ve svém vlastním projevu nazve urputným hovadem, proč bych tento termín, tak dobře vystihující charakter přednašeče, nepoužil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
KSČM zvolila lídry do parlamentních voleb
KSČM dnes ve třech krajích zvolila lídry do podzimních parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Už je možná pozdě. Měli bychom tajit dech, houstne to
Kdo to vlastně vládne ve Washingtonu? Tereza Spencerová si všímá toho, jak nejednoznačně Amerika mluví, a varuje, že ve světě se mohou „uvolnit síly, které by se jinak ‚držely zpátky‘, nebo by jen poslušně čekaly na další americké příkazy".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
KSČM zvolila tři krajské lídry, uspěli Ondráček, Černý a Semelová
KSČM dnes ve třech krajích zvolila lídry kandidátek pro říjnové sněmovní volby. V Královéhradeckém kraji uspěl poslanec Zdeněk Ondráček, v Olomouckém kraji poslanec Alexandr Černý a v Praze poslankyně Marta Semelová. ČTK o tom informovala mluvčí strany Helena Grofová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Akce na podporu Zemana, Trumpa a Putina se ve zlém obrátila proti ČT a Bruselu. Došlo i na islamisty a varování homosexuálům, feministkám...
REPORTÁŽ Na náměstí Míru v Praze se sešli příznivci prezidentů Miloše Zemana, Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Desítky lidí chtěly dát najevo, že všichni tři prezidenti mají jejich plnou podporu. Akce nesla název „Setkání vlastenců na podporu 3 prezidentů – Zemana, Trumpa a Putina“. Česká televize si tu vysloužila pár ostrých slov. Podpory se dočkala Slovenka Adriana Meleková, která pomočila a pálila Korán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sedláček (SPR-RSČ): Kam nás dostala naše vláda
Díky naší vládě jsme se staly rozvojovou zemí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce varuje před další šarží nevyhovujícícho čaje Mokate
Státní zemědělská a potravinářská inspekce upozorňuje spotřebitele na výskyt potraviny nevhodné k lidské spotřebě v tržní síti: sáčkový čaj Babička Růženka Sedmero bylin s echinaceou, označení šarže: L 09111630 C, datum minimální trvanlivosti: 09 11 18, výrobce: MOKATE S.A., ul. Katowicka 265a, 43-450 Ustroň, Polsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Donald Trump přednesl téměř hodinový projev a byla to síla: Éra mlácení prázdné slámy skončila! Zdědili jsme binec. Sedněte si, oni stejně napíšou...
45. prezident USA Donald vystoupil na shromáždění Americké konzervativní unie ve Washingtonu. Příznivci nového šéfa Bílého domu mohli být znovu navýsost spokojení. Trump předvedl tradičně bouřlivý projev, v němž ostřeloval média, zastal se dělníků a popisoval své plány do budoucna. Éra mlácení prázdné slámy skončila, hřímal Trump. Znovu zmínil Švédsko i Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Španělsko, Španělsko…
Současná politická situace ve Španělsku je ve znamení stabilního rozložení voličské podpory mezi čtyři velké strany, což nezměnilo ani vynesení rozsudků ve velké korupční aféře vládních lidovců. Španělsko se také trvale potýká s katalánským separatismem a vysokou nezaměstnaností okolo 18,6 %. Země musí řešit i příliv imigrantů do enkláv Ceuta a Melilla, kam z Maroka přicházejí stovky běženců ze subsaharské Afriky a tudy chtějí proniknout do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nepřeceňujme průzkumy. Možná se objeví nějaká Kubiceho zpráva dvě, varoval na sněmu Babiš
O čem sním, když náhodou spím. Banner s tímto sloganem představil vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na sněmu hnutí, který se tento víkend koná na pražském Chodově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková v ráži: Zeman je bezpečnostní riziko. Sobotka sralbotka. Česku by více prospěl prezident typu Horáčka. Ještě nikdy od listopadu...
ROZHOVOR Miloš Zeman bude kandidovat podruhé na prezidenta a vyhraje, domnívá se bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Přitom je podle ní současný prezident největším bezpečnostním rizikem pro Českou republiku, protože otvírá cestu největší hrozbě – Rusku. „Zeman nás posouvá i blíž k Číně, vzdáváme se snadno všech polistopadových zahraničněpolitických hodnot, jako je ochrana lidských práv, lidská svoboda, demokracie všude ve světě, a tím se stáváme bezvýznamnými,“ je přesvědčena členka Liberálně ekologické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MHMP: Operátor ICT bude navzdory změně zákona i nadále zveřejňovat smlouvy v registru smluv
Městská firma Operátor ICT bude i nadále zveřejňovat smlouvy v registru smluv. Představenstvo tím vyhovělo požadavku předsedy dozorčí rady Radomíra Nepila (ANO), a, i když to už nebude zákonná povinnost, budou všechny smlouvy veřejně dostupné tak, jako tomu bylo dosud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Multikulti výuka dostala ránu od ministryně
Kateřina Valachová, ministryně školství, dala ruce pryč od multikulturního programu EDISON na základních školách. Podle ní ministerstvo o EDISONu nic neví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ota Černý promluvil k umělcům, sportovcům a novinářům, kteří nadávají prezidentovi: Vzdělaní a zkušení oponenti. Ale mají zcela jiný svět než Zeman
„Prezident Zeman má obrovskou výhodu – nekrade. Všechny vámi popsané průšvihy široká veřejnost, podle mého soudu, jako průšvihy nevede. Pro ni je důležitá finanční čistota a ta je u pana prezidenta neotřesitelná – to je jeho nejsilnější volební argument pro velmi silnou skupinu voličů,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz novinář a známý moderátor Ota Černý, jehož si mnoho Čechoslováků pamatuje z diskusního pořadu ČT Co týden dal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Trump couvá
Americký ministr pro vnitřní bezpečnost John Kelly ujišťoval při své návštěvě v Mexiku Mexičany o tom, že Spojené státy nechystají žádné masové deportace ilegálních imigrantů. Těch ilegálních imigrantů jsou v USA totiž zhruba čtyři miliony…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Forejt započal práci u Klause. A hned se pustil do uprchlíků
„Dánům přerostli přistěhovalci přes hlavu,“ uvedl ve svém analytickém komentáři člen Institutu Václava Klause a bývalý hradní ceremoniář Jindřich Forejt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Přes polovinu energie protopíme
Nejrozšířenější energií je elektřina. Využívá ji všech 4,3 miliónu českých domácností. Zemní plyn odebírá 62,9 % z nich. Největší objem energií spotřebují Češi na vytápění. Většina rodin vlastní počítač a pračku. Sušičky či klimatizace jsou ale výjimkou. Ohledně aut dáváme přednost benzinu. Vyplývá to z nejnovějších výsledků šetření Energo 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ePortál: Makám 12-15 hodin denně. Krmím státní hydru a ještě poslouchám, jaká jsme to seberanka
Jsem živnostník. Dělal jsem jako debil, abych nahonil prachy. Čím víc jsem vydělal, tím víc mi sebrali na sociálu, na zdravotním a na daních. Podotýkám, že nešmelím s Čínou, pracuji rukama a zaměstnance si nemohu dovolit, protože se mi střídají období návalu práce a málo práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sorry jako. Částečný soupis toho, co hnutí ANO ze svého programu neprosadilo
Bývalý analytik Úřadu vlády Karel Gargulák se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, co se hnutí ANO nepodařilo prosadit ze svého volebního programu pro volby 2013. Reagoval tak na pochvalná slova, která v dnešní den sněmu hnutí zaznívala z úst předsedy Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš se panicky bojí střetu, prohlašuje Kalousek
Představitelé opozice i vládní ČSSD zkritizovali projev vicepremiéra Andreje Babiše, kterým dnes zahájil sněm hnutí ANO. Mimo jiné v něm navrhl snížení daní z příjmů u lidí s výdělky do 113.000 korun měsíčně. ODS ale upozornila, že Babiš takovou politiku jako ministr financí neuplatňuje. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek si pak všiml Babišova záměru kandidovat do voleb z posledního místa ve středních Čechách. Podle Kalouska se tím vyhýbá přímému střetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Novela dává majitelům zbraní právo chránit ČR, projedná ji vláda
Vláda v pondělí projedná novelu ústavního zákona o bezpečnosti, která dává majitelům legálně držených zbraní právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti Česka. K předloze, za níž stojí ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), se připojilo 34 poslanců, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice: Zabíjí nás exekuce
Otevřený dopis vedení státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Mise z Barmy byla zaměřená na mlékárenství
Ve dnech 20.–22. února 2017 se v ČR uskutečnila incomingová mise v sektoru mlékárenství, které se zúčastnili čtyři zástupci myanmarských firem a představitel Ministerstva zemědělství, hospodářských zvířat a zavlažování Myanmaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Olomoucký hejtman Košta (ANO) byl na sněmu ANO jen jako veřejnost
Pouze z části vyhrazené pro veřejnost mohl dnes sledovat celostátní sněm ANO v Praze olomoucký hejtman a člen ANO Oto Košta, kterého chtějí jeho spolustraníci spolu s koaličními ČSSD a ODS v pondělí odvolat z funkce. Lídr loňské kandidátky ANO v Olomouckém kraji po příchodu do předsálí vzbudil rozruch v řadách novinářů i pořadatelů sněmu a nakonec zůstal mimo část určenou pro účastníky sněmu, protože nebyl na seznamu pozvaných hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČR podle Teličky nesmí být v EU černý pasažér
Česko nesmí být v Evropské unii černý pasažér, členství pro ni má strategický význam. Na sněmu hnutí ANO to řekl místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (ANO), který zároveň kritizoval i vystupování některých českých ministrů na jednáních v Bruselu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Košta a rektor Univerzity Palackého darovali krev
Stalo se tak v rámci akce Daruj krev s rektorem Univerzity Palackého. Kampaň zaměřená na studenty a zaměstnance olomoucké vysoké školy se letos konala popáté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Útok automobilem v Německu! Řidiče zneškodnila policie
V německém Heidelbergu prožili lidé pořádné drama. Podle serveru Heidelberg24.de jednoho z řidičů popadl amok a s vozem opel vjel mezi chodce. Zranil tři lidi, jednoho občana těžce. Policie řidiče-útočníka postřelila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Michail Děljagin: Říše středu povstává: Nahradí Čína Spojené státy?
Michail Děljagin uvažuje o přesunu těžiště světa ze Západu na Východ, a dává nám tím podnět k zamyšlení nad osudem České kotliny a celé neklidné Evropy mezi mocenskými giganty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
HZS: Technika ze strukturálních fondů pomáhá hasičům už tři roky
Už tři roky pomáhá hasičům při řešení mimořádných událostí technika pořízená v rámci operace „Zvýšení kvality“ a „Živelní pohroma“, které byly spolufinancovány ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu pro období 2007 – 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Co Babiš zakrývá?
Podle premiéra Sobotky zakrývá Babiš svými výroky o prodeji OKD, přenášených právě na adresu Sobotky, vlastní problémy. Ano, Babiš skutečně rád zakrývá své vlastní problémy tehdy, když jej dohánějí, s tím, že pak rád poukazuje na problémy jiných. V případě Sobotky bohužel ne tak úplně neprávem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Země V4 chtějí v obchodech kvalitní potraviny
Země V4 budou na svém mimořádném summitu jednat o rozdílné kvalitě potravin dodávaných do obchodů ve střední Evropě a na pulty obchodů v západní Evropě. Převezme pak toto téma do svého programu některá z českých politických stran?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Útok na Finanční správu
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v minulém týdnu zadrželi ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení (URNA) cizího státního příslušníka, který měl provést sofistikovaný útok na Finanční správu ČR s úmyslem způsobit škodu nejméně 63 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek navštíví Súdán
Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek navštíví 26. února 2017 Súdán. V Chartúmu se setká s ministrem zahraničí Súdánu Ibrahimem Ghandourem. Českého ministra zahraničí přijme také předseda Národního shromáždění Súdánu Ibrahim Ahmed Omer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO „Jsme Češi. Nevzdáme se. Nikdy!“ Střelecký instruktor posílá důležitý vzkaz Bruselu a celému světu
Dva čeští majitelé zbraní se rozhodli vyslat poselství celému světu. Nehodlají prý Evropské unii dovolit, aby ohrožovala jejich bezpečnost. Přesně k tomu se údajně Brusel chystá, když nesmyslně zpřísňuje podmínky pro legální držení zbraní. EU tím prý jen nahrává teroristům. Měli bychom si prý vážit toho, že máme prezidenta Zemana, který EU vzdoruje. Podle střeleckého instruktora nejsme protektorátem Bruselu a nikdy se nevzdáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš obhájil funkci předsedy hnutí ANO. Nezískal ale sto procent hlasů
Andrej Babiš obhájil na dnešním volebním sněmu hnutí ANO v Praze funkci předsedy. Z 206 platných hlasů delegátů získal 195. Babiš poděkoval za důvěru i za to, že ho nevolili všichni jako při minulé volbě, kdy získal sto procent všech hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Psaní je drzost
Celý život se živím zveřejňovaným slovem. Pečoval jsem o ně jako redaktor v knižním nakladatelství, redigoval jsem je jako šéfredaktor v časopisech. Postupem času jsem se odhodlal i k tomu, že jsem vstoupil do veřejného prostoru jako autor. Leccos jsem vyprávěl také v televizi a rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
DPP: Zvláštní autobusové linky pro návštěvníky veletrhů
Návštěvníky veletrhů motocyklů, čtyřkolek a příslušenství Motocykl a Motosalon 2017, které se konají ve dnech 3. března 2017 – 5. března 2017 na výstavištích Incheba Expo Praha v Holešovicích a PVA Expo Praha v Letňanech, upozorňujeme na možnost přepravy autobusovými linkami určenými především pro osoby se sníženou schopností orientace a pohybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Vyjádření k navrhované daňové progresi
KDU-ČSL zásadně odmítá zvyšovat daně. Není pro to žádný důvod. Strana dlouhodobě zastává názor, že zvyšování daňové progrese se má dít prostřednictvím zvyšování slev na poplatníka, na manželku a na děti (protože daň ve skutečnosti není rovná, ale právě v důsledku slev na děti platí lidé s nižšími příjmy méně).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství připravilo vzory pachtovních smluv
Ministerstvo zemědělství nově nabízí zemědělcům a vlastníkům zemědělské půdy na svém webovém portálu eAGRI.cz k volnému užití vzory pachtovní smlouvy. Jde o další krok v dlouhodobé snaze Ministerstva zlepšit pro tyto skupiny uživatelský komfort a vyjít jim vstříc i nad rámec vyřizování běžné agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
FN Brno: Baron Trenck bude mít virtuální 3D model. Odborníci prozkoumali mumii
Jak přesně vypadal slavný baron Trenck? Jak jeho zdraví ovlivnila zranění, která za svého divokého života utrpěl? V jakém stavu je jeho mumifikované tělo, které už téměř 270 let leží v brněnské kapucínské hrobce? Na tyhle otázky odpoví tým brněnských odborníků. U příležitosti blížícího se kulatého výročí smrti barona Trencka chystají výjimečný projekt, jehož výsledkem bude 3D model Trenckovy podoby. V sobotu 25. února proto vědci Trenckovu mumii měřili a scanovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Vlaky jsou nejrychlejší dopravou v Praze
Zastupitelstvo hlavního města podpořilo přípravu změny územního plánu, která umožní modernizaci železniční trasy 231 - Praha – Lysá nad Labem a vznik nové železniční zastávky. Počítá se s modernizací nádraží ve Vysočanech a přibýt by měla především zbrusu nová železniční stanice na Rajské zahradě s přestupem na metro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
DSZ: Prohlášení o podpoře akce na pomoc koňskému útulku
Demokratická strana zelených /DSZ/ podpořila 10. ročník kulturně folklórní akce "Masopust 2017 v Klenčí pod Čerchovem - Masopustní průvod Klenčím & akce na pomoc koňskému útulku", která se bude konat 25.února 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
„Nedržme hubu a krok!“ vykřikovala ke stovkám lidí Bára Štěpánová. Václavák se bouřil kvůli Babišovi a EET
REPORTÁŽ „Danit se mi nechce, stát ojebu lehce.“ I takovýto transparent byl k vidění dnes na Václavském náměstí, kde se uskutečnila demonstrace proti elektronické evidenci tržeb. Protest za svobodu podnikání, proti EET a proti budování socialismu organizovala Asociace podnikatelů a manažerů společně s Radostným Českem bez EET a Okresní hospodářskou komorou v Jablonci nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VLS: Česká cesta certifikace lesů je správná, PEFC je světovým lídrem
Nejvyšší představitelé PEFC jednali s českými lesníky v pražském sídle Vojenských lesů a statků ČR (VLS) o rozvoji certifikačního systému PEFC na národní, evropské i mezinárodní úrovni. Vedle ředitele VLS Josefa Vojáčka se zúčastnili také zástupci Lesů ČR v čele s generálním ředitelem Danielem Szórádem, předseda Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů ČR František Kučera, výkonná tajemnice Lesnicko-dřevařské komory ČR Andrea Pondělíčková a další zástupci českého lesnického sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nízké a stabilní daně jsou třeba, proč je Babiš neprosazoval?
Pokud dnes Andrej Babiš na sněmu ANO hovoří o potřebě nízkých a stabilních daní, je třeba se ho okamžitě zeptat, proč takovou politiku neuplatňuje jako ministr financí, který je za tuto oblast odpovědný?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
MZV: Do Sýrie dorazila další dodávka české humanitární pomoci
Dne 23. února 2017 byla ve spolupráci Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva obrany ČR, Správy státních hmotných rezerv a Velvyslanectví ČR doručena do Damašku další část humanitární pomoci Sýrii. Předchozí zásilka byla doručena 20. února. I v tomto případě pomoc dopravilo do Damašku letadlo Casa, které poskytla Armáda ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
I přes odpor ČSSD se podařilo nezvýšit daně... Faltýnek pronesl na sněmu ANO útočnou řeč
Místopředseda hnutí ANO a pravá ruka Andreje Babiše Jaroslav Faltýnek vystoupil se svým projevem na sněmu strany v pražském Chodově. „Není lehké nastoupit po předsedovi strany, který vystoupil se zásadním projevem,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ASZ ČR: Marketingový fond? Další z absurdit ministra Jurečky!
Ministerstvo zemědělství hodlá zavést, jakožto jednu ze svých priorit, novou daň v podobě povinného příspěvku na propagaci zemědělských komodit. Podíleli by se na ní, dle objemu vyprodukované nebo zpracované produkce, prvovýrobci, zpracovatelé i obchodníci. Ke každé jejich koruně vložené do fondu by stát přidal padesát haléřů, ale zpětně by 25 % finančních prostředků spolkla administrativa. Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) s návrhem na zřízení tohoto fondu zásadně nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Praha podpoří další sociální a komunitní služby
Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo poskytnutí podpory projektům v rámci některých výzev Operačního programu Praha – pól růstu ČR, které byly vyhlášeny v průběhu loňského roku. Evropských dotací se tak dočkají projektové záměry například z oblasti „Podpory sociálních služeb, komunitního života a sociálního bydlení“ nebo „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Otrocká práce na Slovensku - 2,20 Euro/hod.
Sú to belosi, Európania, kresťania a dokonca slovanskí bratia z tých najmilovanejších. Ako naraz majú populisti od Fica po Kotlebu svojim ovečkám vysvetliť, že keď na Slovensko konečne dorazil niekto podobný utečencom, pred ktorými roky strašili, nie je to ani moslim, ani Arab, ale skoro „našinec“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Další nahrávka na smeč Babišovi
Poslanecká sněmovna rozhodla mimo jiné o změně v zákoně o registru smluv, podle níž státní podniky a organizace krajů a měst nemusejí zveřejňovat všechny smlouvy uzavřené s dodavateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skutečně zdravá škola vyzývá k obnově školních zahrad
Celostátní akce Týden s prarodiči na školní zahradě, kterou pořádá iniciativa Skutečně zdravá škola, proběhne od 24. do 30. dubna 2017. Cílem akce je umožnit prarodičům a rodičům sdílet svoje zahradnické zkušenosti a dovednosti s žáky a zároveň pomoci školám znovu oživit a obnovit školní zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Dětský karneval na ledě se vydařil
Sociální demokraté v Rýmařově uspořádali Dětský karneval na ledě. Akce představila pestrou paletu různých pohádkových a filmových masek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
MPO: Návrh zákona o opatřeních ke snížení nákladů vysokorychlostních sítí
V pátek 24. února 2017 se uskutečnilo druhé čtení k návrhu zákona o opatřeních ke snížení nákladů vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - justiční stráž nejen proti veřejnosti
Dne 22. února 2017 pokračovalo u Krajského soudu v Brně hlavní líčení v kauze „Zadeh & spol.“, sp.zn. 46T 5/2015. Na jeho průběhu se projevily obvyklé handicapy rozsáhlých procesů s velkým počtem obžalovaných, obhájců a svědků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Putovní univerzita zavítala do Klatov - místní rozebírali počítače
V Klatovech se uskutečnila další veřejná akce nově založené Pirátské putovní univerzity pro všechny zvídavé hlavy každého věku, kterou organizuje Česká pirátská strana. Na semináři nazvaném „Rozborka a sborka počítače“ si účastníci vyzkoušeli pod dohledem Ondřeje Škáby, odborníka na hardware, rozebrat a složit počítač nebo notebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Chci kandidovat z posledního místa kandidátky! Andrej Babiš ohromil na sněmu ANO
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) vystoupil se svým projevem před spolustraníky na sněmu hnutí. Mimo jiné pohovořil o spolupráci ve vládě, i o svých úspěších a neúspěších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Zeman názory občanů na prezidentskou funkci nemění
Agentura CVVM se ve svém nejnovějším průzkumu věnovala postoji občanů k prezidentskému úřadu. V té souvislosti se dotazovala občanů, kdo by měl volit prezidenta i na to, čím se má prezident zabývat a v jaké vzájemné pozici má být prezident s vládou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad vlády navázal úzkou odbornou spolupráci s Akademií věd ČR
Vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák a předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš podepsali v pátek 24. února 2017 ve Strakově akademii za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky Memorandum o spolupráci mezi Úřadem vlády ČR a Akademií věd ČR. Memorandum vytváří rámec spolupráce mezi oběma státními institucemi, které spojuje zájem na zodpovědném politickém rozhodování a schopnosti státu vyrovnávat se se současnými i budoucími výzvami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Bezvýchodná past, zdrcující obžaloba
Sebevražd v existenční pasti, do níž umí lidi vhánět postkomunismus, už bylo víc. Ta poslední, k níž došlo v Napajedlech, však nemá obdoby. Život si vzal pan Jaroslav Janota. Důvody popsal v blogu na iDnes. Příčiny tragédie šetří policie. Část fakt je nesporná. Ta druhá se teprve prověřuje. Bere-li si kdo život, proč by měl lhát? Závěť Jaroslava Janoty nahání husí kůži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš jde proti Sobotkovi: Lidem s příjmy do 113 tisíc daně snížit, ostatním nechat stejné
S daňovými návrhy se roztrhl pytel. Po progresivní dani, již prosazují sociální demokraté, rovné dani, kterou chce ODS, se vyjádřil také ministr financí Andrej Babiš (ANO), jenž by zaměstnancům s příjmy do 113 tisíc měsíčně daně snížil, u lidí s vyšším platem by je nechal stejné jako dosud. Píše to deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pravičák Fiala: Chceme zachovat rovnou daň, snížit daně, některé i zrušit
Předseda ODS Petr Fiala se v rozhovoru pro deník Právo vyjádřil mimo jiné k daňové progresi, kterou navrhuje ČSSD. Celý koncept považuje za naprosto chybný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dusno v Bílém domě. Na tiskovku nebyli vpuštěni konkrétní novináři. A ti pěkně zuří
Hned několik zpravodajů významných amerických médií se nedostalo na tiskovou konferenci mluvčího prezidenta Donalda Trumpa Seana Spicera. Jak uvedl list The New York Times, jde o událost, jež je ve vztazích mezi kanceláří prezidenta a médii zcela mimořádná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČRo: Houslista Jaroslav Svěcený hostem rozhlasové besedy U Tří lvů
S věhlasným houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným se můžete setkat ve středu 1. března v budově Českého rozhlasu České Budějovice. Přijďte v 17 hodin do studiového sálu na zábavné i poutavé povídání z cyklu Host U Tří lvů. Besedě předchází i rozhovor ve vysílání po 14. hodině, obojím provede moderátorka Jana Urbanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD: Přijetí novely zákona o pozemních komunikacích je dobrá zpráva pro řidiče
Sněmovnou prošla novela zákona o pozemních komunikacích. Zdánlivě nenápadná právní úprava umožní, aby se kraje mohly na svém území podílet na údržbě silnic I. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„V ČT je nutné udělat radikální řez!“ Dlouholetý redaktor televize varuje před zneužitím koncesionářských poplatků
ROZHOVOR „Je naprosto skandální, že si v České televizi, veřejnoprávním médiu, může někdo objednat reportáž,“ říká bývalý reportér ČT a současný poslanec za hnutí ANO Zdeněk Soukup. K záležitosti, kdy si ČT chce najmout tři agentury, které by vylepšily její obraz u veřejnosti, pak ještě uvádí: „Česká televize si svůj obraz i pověst zlepší především tím, když zkvalitní svoji práci. Pokud ty veřejné finance použije na činnost PR agentur, je to podle mého názoru zneužití koncesionářských poplatků. V ČT je prostě nutné udělat radikální řez.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO volí vedení, čeká se, že Babiš obhájí funkci
Hnutí ANO dnes v Praze zahajuje dvoudenní sněm, který by měl na další dva roky potvrdit ve funkci předsedy vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. Ve volbě nemá soupeře a získal nominaci ze všech 14 krajů. O obsazení místopředsednických pozic se rozhodne v neděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V Emauzích bude výstava o sudetoněmeckých odpůrcích nacismu
V Emauzském klášteře v Praze dnes bude zahájena výstava mapující osudy sudetských Němců, kteří se z křesťanského přesvědčení postavili nacismu a zaplatili za to životem. Expozice nazvaná Svědkové lidskosti - Odpůrci nacismu z řad sudetoněmeckých křesťanů v letech 1938 - 1945 je součástí víkendové konference Sdružení Ackermann-Gemeinde, které se snaží o rozvoj česko-německých vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Posouzení charakteru činnosti fotbalových rozhodčích
Stanovisko GFŘ k posouzení charakteru činnosti fotbalových rozhodčích a s tím související možnosti uplatnit výdaje procentem z příjmů charakteru činnosti fotbalových rozhodčích a s tím související možnosti uplatnit výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Svátek pana ministra Babiše
Právě v těchto dnech si připomínáme smutné výročí komunistického převratu v roce 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jeden z nejbohatších mužů planety se dostal do sporu s Trumpem. Téma je nečekané
O škodlivosti či naopak prospěšnosti očkování se vedou spory v odborné i laické veřejnosti. Objevují se hlasy, že očkování může způsobovat autismus. Tuto tezi podpořil i Donald Trump. Naopak Bill Gates v rozhovoru pro německý magazín Spiegel jednoznačně očkování podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Řidiči nebudou muset platit za rozestavěný úsek D3 u Veselí nad Lužnicí
V rozestavěném úseku dálnice D3 mezi Veselí nad Lužnicí a Bošilcem nebudou řidiči potřebovat dálniční známku. Úsek zůstane bez poplatku do té doby, než bude sloužit plnohodnotně jako dálnice. Ministr dopravy Dan Ťok se na tom dnes dohodl se starostou Veselí nad Lužnicí Ladislavem Sýkorou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Německá rozvědka prý sledovala zahraniční novináře. Byl to standard, už mnoho let
Německý týdeník Der Spiegel neboli zrcadlo obrazně řečeno nahlédl za zrcadlo – do světa špionáže. Zjistil, že němečtí zpravodajci ze Spolkové zpravodajské služby (BND) dlouhodobě sledovali nejednoho zahraničního novináře. Neušetřili, ani pracovníky BBC, agentury Reuters či New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pochod studentů na Hrad v roce 1948 připomene pietní akce
Pietní shromáždění připomene pochod studentů na Hrad v roce 1948, který byl nejvýznamnějším veřejným protestem proti nástupu komunismu v bývalém Československu. Pamětníci i současníci, k nimž i letos bude patřit například ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), při této příležitosti zdůrazňují potřebu nedopustit ztrátu paměti a nepřipustit návrat komunistů k moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Pašeráků přivandrovalců jsou tisíce, tak jim ještě umožníme zvýšit zisky...
Převádění lidí se kvůli migrační krizi stalo nejrychleji rostoucím segmentem kriminální činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SÚKL: Domovy pro seniory na Vysočině se zapojily do projektu, který pomáhá s bezpečnějším užíváním léků
Zdravotní stav klientů v domovech seniorů se v posledních letech zhoršuje a většina z nich vyžaduje stálou zdravotně-ošetřovatelskou péči. S tím se pojí i samotná léčba prostřednictvím podávání léků, která je u pacientů ve vyšším věku často komplikovaná. Kraj Vysočina se proto zapojil do projektu „SENIOR“, který zastřešuje Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Dotace pro vodní záchranáře byla navýšena o půl milionu
Dotace pro jednotlivé vodní záchranné služby na jižní Moravě v celkové výši 2,5 milionu korun schválilo za svém zasedání ve čtvrtek 23. února 2017 Zastupitelstvo Jihomoravského kraje. V porovnání s uplynulým rokem byla částka navýšena o půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha bude tlačit na větší odstřel divokých prasat
Radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Jana Plamínková chce prostřednictvím městské organizace Lesy hl. m. Prahy tlačit na myslivecká sdružení, která mají pronajaté honitby na území hlavního města, aby se o tato území lépe starala a svoji pozornost věnovala především přemnoženým stavům černé zvěře. Pokud se tak nestane, město může přistoupit až ke zrušení nájmu honiteb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Neskutečný nářez imigrantům od americké černošky: Váš čas vypršel. Je konec. Díky bohu za Trumpa!
Odpůrci Donalda Trump říkávají, že se chová jako rasista a že ho většina černochů nepodporuje. Stejně tak odpůrci Donalda Trumpa říkají, že se nový šéf Bílého domu chová jak šovinista a většina žen ho proto nemá v lásce. Jedna černošská dáma se rozhodla ukázat, že ani jedno z těchto tvrzení neplatí, alespoň v jejím případě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vstup k zeleným bylo mé nejblbější rozhodnutí. Většina byli sabotéři. Odešel jsem kvůli Stropnickému, prozradil Penc
Rozhovor s někdejším nejmladším československým disidentem Stanislavem Pencem přinesl v dnešním vydání MF Dnes Miroslav Korecký. Ten se v současné době zotavuje po operaci, při níž mu byl z hlavy vyoperován pěticentimetrový nádor. Penc byl již před revolucí velmi aktivní – stál u zrodu Helsinského občanského shromáždění, angažoval se v Občanském fóru i ve Straně zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Za podporu Zemana vězení? Vodička znovu vytahuje na světlo kauzu, která prý byla řízená a na zadání
ROZHOVOR Chtěli mě dostat do kriminálu, že jsem spolu s Českým svazem bojovníků za svobodu podporoval volbu Miloše Zemana prezidentem republiky v roce 2013, tvrdí jen pár dnů před rozhodnutím prezidenta Zemana, zda bude znovu kandidovat, předseda ČSBS Jaroslav Vodička. Celá kampaň podle něj byla dobře organizovaná a zapojila se do ní podle jeho názoru i veřejnoprávní Česká televize. A prezidentu Zemanovi bohužel chybí více pravomocí, aby mohl podpořit své postoje k muslimské imigrační vlně, jako má třeba Donald Trump, dodává Vodička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bomba zvaná OKD. Komentátorka z Babišových novin píše, co vše může souviset s odchodem Mládka
„Za politicko-intrikánskou partií o obsazení ministerstva průmyslu a obchodu nejsou ani tak telekomunikace, jako bomba zvaná OKD,“ míní v dnešním vydání MF Dnes komentátorka Zuzana Kubátová. Všímá si také toho, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zatím tají, koho do křesla šéfa resortu posadí. Zmiňovaný Tomáš Prouza totiž nebudí velké nadšení u prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Kohout: Radní v Berlíně naprosto zešíleli. Jak jim tohle mohlo projít?
Právě jsem dostal od kamaráda várku německých a rakouských regionální novin. Je to zajímavé čtení. Dozvíte se tam, jak si například radnice velkých německých a rakouských měst představují budoucnost a řešení nejpalčivějších problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist