Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.935x, což odpovídá cca 100.966-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Mach (Svobodní): Nelíbí se mi, když se vede politický boj kriminalizací soupeřů
EP dnes hlasováním zbavil franc. poslankyni Marine Le Penovou poslanecké imunity. Francouzská vláda Le Penovou stíhá za to, že na twitteru sdílela fotky dokumentující násilí Islámského státu - a za to jí hrozí ve Francii tři roky vězení. Europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach hlasoval PROTI a říká k tomu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
No to snad není možné. Legrační příběh o Veronice Žilkové a Martinu Stropnickém
Dusno zažil v minulých dnech ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Jeho žena Veronika Žilková jej totiž podezírala z nevěry. Celý příběh však měl jen těžko uvěřitelný konec. Píše o tom Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman pokračuje v návštěvě Karlovarského kraje
Druhým dnem pokračuje návštěva prezidenta Miloše Zemana v Karlovarském kraji. Bude besedovat se studenty a zajede do Horního Slavkova a Sokolova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zavřou Marine Le Penovou a tím vyřeší volby? Na dramatickou situaci reaguje i Pražský hrad
Na skutečnost, že šéfce francouzské krajní pravice Marine Le Penové Evropský parlament zrušil poslaneckou imunitu, zareagoval na svém facebookovém profilu hradní mluvčí Jiří Ovčáček. A své řekl i protiislamista Martin Konvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Uřezávání hlav a područí Ruska. Miloš Zeman odrážel dotazy studentů
Prezident Miloš Zeman se setkal dnes dopoledne se studenty Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně. A ti se jej nebáli a pokládali leckdy i velmi útočné dotazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Úředníci se domnívají, že jsme nějací snílkové
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017 v rámci bodu Informace ministra dopravy Dana Ťoka k problematice vysokorychlostních tratí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Kohout: Navštívil jsem Mnichov a Drážďany a hovořil s místními
Do západního Německa již dobrovolně jen tak nepojedu. Imigranti tam za podpory establishmentu zjevně obsadili veřejný prostor a dělají ty země neobyvatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Hra o armádu
Jsou události, které plní vysílací čas televizí a stránky novin a jsou události, o kterých se nic moc nedozvíme. A tak se asi pod dojmem projednávání významných záležitostí, týkajících se např. smlouvy CETA mezi EU a Kanadou, popřípadě tolik medializovaného zákona o národních parcích, zcela vytratila z hledáčku mainstreamu informace z prostředí ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiéři V4 budou ve Varšavě jednat o kvalitě potravin
Český premiér Bohuslav Sobotka se dnes ve Varšavě setká se svými protějšky z visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), se kterými má především jednat o rozdílné kvalitě potravin na západě a východě Evropské unie. Šéfové čtyř vlád by také měli hledat společnou pozici před březnovým summitem EU v Římě. Společná tisková konference je plánována krátce po poledni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Zavádíme přísnější sankce pro insolvenční správce
Další krok k férovějším insolvencím: ministerstvo zavádí přísnější postihy pro insolvenční správce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jourová vysvětlovala, proč je řešením krize EU ještě větší centralizace: Když se dostaneš do smyku, přidej plyn, učili mě v autoškole
Moderátor Jan Moláček zpovídal ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu českou členku Evropské komise Věru Jourovou. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker představil v Bílé knize EU celkem pět variant dalšího vývoje EU. Jourová prozradila, co si o nich myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Trump nechce reprezentovat celý svět, chce reprezentovat jenom Ameriku
Projev Ronalda Johna Trumpa před americkým Kongresem byl zřejmě nejdůležitějším od roku 1945. Ne možná pro Američany, ale pro svět, pro nás určitě. Svět jistě přepisuje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Konvička: Když jsme s Hamplem a Lidinským natočili video
...ve kterém jsme v BŘEZNU 2016 podpořili Donalda Trumpa, smáli se nám všichni: Že neumím anglicky, že vypadáme jak pajtaši, že svérázná Měšťanova kamera a režie a že Trump nevyhraje. No, a vyhrál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
A budete brát uprchlíky! Martin Schulz se na nás opět obořil
Kandidát německé sociální demokracie (SPD) na kancléře Martin Schulz zopakoval svou tezi, že není možné, aby se na zvládnutí migrační krize podílelo jen několik evropských zemí. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sbohem, Miroslavo Němcová? ODS vyšoupla ,,premiérku"
V roce 2013 byla politička ODS Miroslava Němcová kandidátkou na post premiérky. Přesto si ji teď občanští demokraté nevybrali za jedničku ani na Vysočině, jež je jejím domovským krajem. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Fakulta architektury ČVUT přijímá uchazeče do doktorského studia
Fakulta architektury ČVUT v Praze zve do konce března 2017 všechny zájemce o studium v doktorském studijním programu k podání přihlášky. Mezi výzkumné úspěchy posledních let, na kterých se doktorandi fakulty podíleli, patří Laboratoř ticha, expozice českého pavilonu na EXPO 2015 v Miláně, nebo funkční prototyp soběstačného solárního domu AIR HOUSE, za který obdrželi třetí místo v soutěži Solar Decathlon 2013 v Kalifornii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
EET nespasí svět, varoval senátor Valenta v ČT
Senátor Ivo Valenta, zvolený jako nestraník s podporou Strany soukromníků, a senátor Jiří Hlavatý, zvolený za hnutí ANO, svedli před kamerami České televize další ostrou bitvu o elektronickou evidenci tržeb Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Co si myslet o volebních slibech ANO, ČSSD a dalších?
Usnesení předsednictva SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman by se měl obávat, má u mě tenhle osobní vroubek, řekl Klausův tajemník Jakl. A pak si vzpomněl na veselý příběh se Zemanem, papežem a černoškou…
ROZHOVOR Bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl říká, že prezident Zeman se snaží o suverénní českou politiku, jakkoli je to srdcem probruselský fanoušek. „Politicky je to socialista, levičák a sociální inženýr. Ale má konzervativní intuici, která ho varuje kupříkladu před ničivým zeleným fanatismem nebo demontáží osvědčených společenských struktur a vztahů,“ dodal Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Vědmy a okultisté proti Trumpovi – naše odpověď
Zpravodajský web WND oznámil, že vědmy, okultisté i představitelé jiných magických skupin se rozhodli spojit v boji proti prezidentovi USA D. Trumpovi. V rituálech chtějí pokračovat tak dlouho, dokud – jak se vyjádřili – prezidenta neodstraní z úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko se opět propadlo do chudoby
Oficiální ruské statistiky přiznávají, že zhruba 23 milionů Rusů trpí chudobou, což je docela hrozných 17% obyvatel, ale skutečnost je daleko horší. Podle západních standardů je v této zemi většina chudých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ODS představila lídry kandidátek. Třeba Miroslava Němcová prý bude zklamaná
Výkonná rada ODS dnes schválila lídry pro podzimní sněmovní volby v 11 krajích. Informovala o tom mluvčí strany Jana Havelková. O tom, kdo povede kandidátky ODS v Olomouckém, Plzeňském a Libereckém kraji, se rozhodne do konce března. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svět se s Trumpem vrací do normálu a realismu, sleduje Alexandr Tomský.
O návratu amerického prezidenta Donalda Trumpa k realismu se rozepsal politolog a nakladatel Alexandr Tomský na serveru PravýBřeh.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman promluvil o idiotech s portréty Putina a ozval se pobouřený divák. A pak prezident odhalil, co zamýšlí podnikat s Ivanou Trumpovou
Druhý den návštěvy v Karlovarském kraji zakončil prezident Miloš Zeman diskusí s občany města Sokolov. Řeč přišla i na idioty či Brexit. A co si prezident myslí o Romech? I to sdělil návštěvníkům setkání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Laudát a Korte po volbách skončí: Populisté si kupují kariéru, jdeme zpátky do minulosti, u toho nebudu
Ve vysoké politice končí dvě výrazné postavy TOP 09 – předseda jejího poslaneckého klubu František Laudát a poslanec Daniel Korte. Informoval o tom server Novinky.cz. Laudát pak celou věc okomentoval na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Foldynou (ČSSD)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zděšení na pražské radnici: Policie zasahuje! Zapečetili kanceláře, mají odposlechy papalášů
Pražská policie v úterý zasahovala na radnici pro Prahu 1. Detektivové tají proč, ale spekuluje se o tom, že se zajímali o privatizaci bytů v této městské části. Policisté měli zapečetit některé kanceláře a odnést si dokumenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Turecko na cestě k totalitě?
Již 16. dubna budou turečtí občané rozhodovat o změně ústavy, která by rozšířila prezidentovy pravomoci. Pokud by občané změnu odhlasovali, Erdogan by mohl hlavou Turecka zůstat až do roku 2034.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Už i Čína dohání naše mzdy, varuje PL Josef Středula. S lidmi si tady mohou dělat, co chtějí, rozkrývá posledních 27 let
Vyřazení České republiky ze seznamu vyspělých zemí jsme čekali, tvrdí odboráři. Mohou za to nízké mzdy. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula připisuje vinu kombinaci českých vlád neschopných reagovat na situaci, ale také vlastníkům firem a zaměstnavatelům. Z jeho pohledu česká společnost zaspala, když si v devadesátých letech neuvědomovala důležitost práv zaměstnanců a nechala se o ně v podstatě připravit. Dělali jsme prý všechno pro to, abychom růstu mezd zabránili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Také patřím k odmítačům
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Pařížská dohoda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zástupci Jihomoravského kraje se sešli s dopravci a odbory a nabídli způsob rozdělení peněz na platy řidičů
U kulatého stolu dnes (2. března 2017) v Brně jednalo vedení Jihomoravského kraje spolu s představiteli autobusových dopravních společností. Schůzky, kterou v minulém týdnu inicioval kraj na základě rozhodnutí zastupitelů uvolnit 100 milionů korun na pokrytí nákladů spojených s vládním nařízením o zvýšení mezd řidičů, se zúčastnil také zástupci odborů. Společně diskutovali o metodice rozdělení finančních prostředků mezi jednotlivé dopravce v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK). Shodli se také na potřebě pokračovat v dialogu s vládou, která jediná může řešit problematiku mezd řidičů komplexně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Gabal (KDU-ČSL): My Afričané se divíme vám Evropanům, jak berete ty klimatické změny na lehkou váhu
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Pařížská dohoda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česko podle expertů Rady Evropy pokročilo v boji proti korupci
Česká republika výrazně pokročila v boji proti korupci a v úsilí o dosažení transparentnosti financování politických stran. Uvedla to protikorupční skupina Rady Evropy GRECO, podle níž Praha splnila devět ze 13 doporučení, jak by Česko mělo postupovat, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor a psychiatr posoudili kauzu „Pavel Novotný žaluje na rodinu, která poslouchá Ortel“. Verdikt zní jasně
„Pavel Novotný může chápat tvorbu Ortelu jako kontroverzní, názor na tuto skupinu určitě rozděluje českou společnost, ovšem se stížností k orgánům ochrany dětí asi nebude mít úspěch,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz profesor Miroslav Mareš, odborník na extremismus, v reakci na to, že bulvární novinář Pavel Novotný půjde před soud a ještě má z toho radost. Novotného totiž zažalovala rodina, kterou on sám „napráskal“ orgánům zodpovědným za péči o dítě. Vadí mu totiž, že rodina umístila na server YouTube video, na němž s nezletilým synem zpívá píseň kontroverzní skupiny Ortel. „Těším se na proces," reagoval navíc ke všemu Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se vysmál české krajní pravici: Jste úplně neschopní
Nad postavením krajní pravice v naší zemi se ve svém facebookovém příspěvku zamyslel analytik z think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Matěj Čeleš: Řídit stát jako firmu? Proč ne
Ekonomická teorie je nejasná a ani z pohledu veřejných financí není zřetelné, jaká politika je ta správná. Jestli to má být politika liberální, sociální, konzervativní nebo takzvaná „firemní“, kterou dnes reprezentuje Andrej Babiš. Ukazuje se ale, že jeho směr může být pro voliče jasný a srozumitelný. Proto dnes v průzkumech válcuje všechny strany zleva doprava a ukazuje, jak lze řídit stát jako firmu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Hájkem (ANO)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: V březnu propadne řidičský průkaz čtyřiceti tisícům řidičů
V roce 2007 bylo vydáno nejvíce řidičských průkazů v historii, celkem přes 800 tisíc. Protože jsou řidičské průkazy vydávány s platností na 10 let, čeká tyto řidiče výměna řidičáku právě během tohoto roku. Výměnu zatím provedlo přes 130 tisíc řidičů, stále tedy zbývá během tohoto roku vyměnit ještě více než 670 tisíc průkazů. V březnu jich vyprší téměř 40 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Britská novinářka si přivezla ze Švédska otřesné zážitky. Nadávali jí do bílých děvek a vyslechla si neuvěřitelné příběhy
Známá britská novinářka Katie Hopkins se vypravila do Švédska, aby zde na vlastní oči vyhodnotila situaci v přistěhovalecké čtvrti Stockholmu Rinkeby. Neúprosná realita předčila veškerá její očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Měl rád německé dívky. Hlavně v křoví. Ony jeho moc ne. Příběh souzeného uprchlíka
Včera začal v německém Bambergu ostře sledovaný soudní proces se šestadvacetiletým žadatelem o azyl, který je obviněn ze znásilnění mladé dívky a z dalších dvou pokusů o znásilnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Mezi největší problémy rozvoje nové železniční infrastruktury patří zdlouhavé povolovací procesy
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017 v rámci bodu Informace ministra dopravy Dana Ťoka k problematice vysokorychlostních tratí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sdružení Mostečané Mostu: Pane primátore, neměl byste se už konečně zamyslet nad svou prací?
Reakce klubu zastupitelů ze Sdružení Mostečané Mostu (SMM) ke kritickým výrokům primátora statutárního města Mostu Jana Paparegy (nestr. za SčMo), veřejně vznesených prostřednictvím médií vůči opozici po neuskutečněném zasedání Zastupitelstva města Mostu ve čtvrtek 23. února 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra zaměstnanosti v lednu opět stoupla
Míra zaměstnanosti 15-64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v lednu letošního roku 73,3 % a oproti lednu 2016 se zvýšila o 2,2 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 80,2 %, míra zaměstnanosti žen 66,2 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15-29 let očištěná od sezónních vlivů činila 48,9 %, ve věku 30-49 let 87,7 % a ve skupině osob 50-64letých 70,8 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Konvička: Když jsme s Hamplem a Lidinským natočili video CMS
...ve kterém jsme v BŘEZNU 2016 podpořili Donalda Trumpa, smáli se nám všichni: Že neumím anglicky, že vypadáme jak pajtaši, že svérázná Měšťanova kamera a režie a že Trump nevyhraje. No, a vyhrál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Ortel k napráskání rodiny, která zpívá ,,Mešitu": Pavle Novotný, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...
„Odhaduji výhru pro pěveckou rodinu. A pokud vyjde i to odškodné, pak dozajista budu mezi prvními gratulanty,“ říká Tomáš Ortel k případu, kdy bulvární novinář Pavel Novotný veřejně upozornil na rodinu, která umístila na YouTube video, kde s nezletilým synem zpívá píseň Mešita od skupiny Ortel. Navíc na toto „upozornil“ orgány zodpovědně za péči o děti. Rodina teď žene Novotného k soudu a chce omluvu a odškodné. Tomáš Ortel se mimo jiné vyjádřil i k tomu, zda jsou koncerty skupiny Ortel nějak výrazněji monitorovány policií. „Ministerstvo vnitra stále, víkend co víkend, utrácí nemalé finanční částky za doprovod kluků od policie,“ říká Tomáš Ortel s tím, že je prý již více policistů v civilu přímo na sále než těch řádně označených kolem klubu, kde koncert probíhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje modernizaci levého jízdního pásu dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje 2. března práce na modernizaci dálnice D1 v úseku Velká Bíteš – Devět křížů. Probíhat bude vlastní modernizace levého jízdního pásu (směr Praha). Od 5. března bude doprava v úseku vedena na pravém jízdním pásu (směr Brno) v režimu 2 2 jízdní pruhy. Celý úsek bude pro řidiče zprovozněn na přelomu července a srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: ANO jednatřicet, ČSSD dvacet procent
CVVM se ve svém nejnovějším únorovém průzkumu zaměřilo na vývoj volebních preferencí českých politických stran. Volby by nyní podle CVVM vyhrálo hnutí ANO, které by získalo o 11,5 % více hlasů než druhá ČSSD, která by podle volebního modelu CVVM získala 20 % hlasů voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Registr (ne)splněných slibů
Když si v lednu 2014 dala vláda premiéra Sobotky do programového prohlášení, že bude prosazovat 9 protikorupčních doporučení Rekonstrukce státu, mé srdce plesalo. Byla to první vláda, která po listopadu 1989 dala najevo, že ji zajímá přání občanské společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Novináři levnější než kurvy? ptá se Tereza Spencerová. A nechce kazit radost z propuštění Petra Jaška a z pocitu, že jsme chráněni před uprchlíky-teroristy, ale...
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Propuštění českého misionáře Petra Jaška z vězení v Súdánu je sice dobrá zpráva, otázka ovšem je, co za to, naznačuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též pochybuje o brzkém pádu Mosulu a přináší zlou zprávu: „Podle dostupných informací Daeš už někdy předloni zahájil pro své ‚turisty‘ kurzy, jak se nejsnáze dostat do Evropy coby uprchlíci. Kolik jich už takovou cestu úspěšně prošlo, netuším, ale myslím, že osud Mosulu by nás z tohoto pohledu už nemusel nějak moc ‚vzrušovat‘. Mosul Nemosul, podle řady evropských tajných služeb tu jsou a nejspíš jen čekají na příkazy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zase lži, bylo to jinak. Okolí Donalda Trumpa odráží nové a hlasité nařčení kolem schůzek s Rusy. A předkládá záznam
Demokraté a liberální média se vydali na „lov“ spolupracovníků Donalda Trumpa. Před třemi týdny dosáhli odstoupení Trumpova bezpečnostního poradce Michaela Flynna a nyní zvoní hrana i ministru spravedlnosti Jeffu Sessionsovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podpoří profesionální i amatérské sportovce
Moravskoslezský kraj připravuje nový dotační program, který podpoří činnost sportovních klubů a tělovýchovných jednot reprezentujících náš region v nejvyšších celostátních soutěžích družstev dospělých. Žádost o tuto dotaci mohou zájemci podat od 3. do 7. dubna letošního roku. Kraj chce mezi příjemce rozdělit 27 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Není možné na žádném resortu usnout na vavřínech
Hlavními úkoly MPO jsou prosazení novely zákona o elektronické komunikaci, čerpání fondů EU i podpora hospodářského růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Budeme bojovat, slíbila Merkelová Němcům
Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) odložila umírněnost a pustila se do svého protikandidáta v nadcházejících volbách Martina Schulze z německé sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpLK): Nedělejme z toho politiku
Pavel Marek se v loňském roce stal členem a letos předsedou představenstva Krajské nemocnice Liberec. Krátce poté byl dosazen i do pozice předsedy představenstva a generálního ředitele českolipské nemocnice. To vše bez výběrového řízení a bez předchozí zkušenosti ve zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Firmy chtějí po Sobotkovi, aby pozdržel telekomunikační novelu
Telekomunikační firmy vyzvaly premiéra a ministra průmyslu a obchodu Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby pozdržel schvalování novely telekomunikačního zákona a návrh s nimi nejprve prodiskutoval. Vyplývá to z dopisu ICT Unie, České asociace elektronických komunikací, Asociace provozovatelů mobilních sítí a Svazu průmyslu a dopravy. Dopis má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vedení ODS schválilo 11 krajských lídrů pro podzimní volby, zbylé kraje rozhodnou do konce měsíce
Na první místo kandidátek se nedostaly některé výrazné tváře ODS jako Němcová nebo Bendl.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.3.2017 v 20:36, zobrazit podobné
Zaorálek vysvětlil Tvarůžkové, kdo je dnes nebezpečnější než komunisté
Moderátorka Zuzana Tvarůžková ve čtvrtečním Interview ČT24 přivítala ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Pochvaloval si, že dosavadní šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček brzy odejde do Washingtonu. Washington je totiž místem, kde se řeší světové otázky – situace v Sýrii, vztah k Číně, vztah s Evropou a další a další otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
V České republice byla diagnostikována nakažlivá pohlavní nemoc koní
V České republice byl poprvé po osmi letech potvrzen výskyt nakažlivého bakteriálního onemocnění pohlavních orgánů koní. Nákaza zvaná nakažlivý zánět dělohy koní není přenosná pouze na klisny, jak by možná napovídal její název, ale také na hřebce. Právě u plemenného hřebce byla při preventivním vyšetření, provedeném ve Státním veterinárním ústavu Praha, nákaza v průběhu února diagnostikována. Onemocnění není přenosné na člověka. V chovech koní může však způsobovat značné ztráty v reprodukci. Státní veterinární správa (SVS) proto upozorňuje chovatele koní na důležitost preventivních vyšetření a na dodržování hygienických pravidel při ošetřování koní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Sobotka se v čele ministerstva soustředí na dostavbu Dukovan
Premiér Sobotka včera zahájil své doufejme, že velmi kratké angažmá v čele ministerstva průmyslu a odchodu. Soustředit se prý chce mimo jiné také na dostavbu Dukovan. Kvůli dostavbě Dukovan plánuje B. Sobotka v nejbližší také schůzku s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zchudneme, když zdaníme banky? U Jílkové odpoví i František Laudát
ČSSD chce zvýšit daně lidem s platem nad 40 tisíc a bankám. Je to útok na střední třídy a zchudne celá země? Nebo naopak přestanou banky vyvádět stomiliardové zisky z Česka? Tyto otázky se dnes budou snažit zodpovědět hosté moderátorky Michaely Jílkové v pořadu České televize Máte slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kovářová (TOP 09): Jde o to, abychom žadatelům o řidičský průkaz usnadnili život
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017 k Návrhu poslanců Věry Kovářové, Jana Farského a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o silničním provozu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: O Oscarech a Bílých přilbách
V současném světě plném fake news, které rozmlžují realitu, Hollywood jen o „fous“ unikl tomu, aby na své rudé koberce dostal blízké spolupracovníky Al Kajdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nejúspěšnější sportovce Moravskoslezského kraje čeká už popatnácté ocenění za jejich sportovní výkony
Nejúspěšnější sportovci roku 2016 budou oceněni 2. března na slavnostním večeru, který pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje a Moravskoslezskou krajskou organizací České Unie sportu Moravskoslezskou krajskou organizací ČSTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Máš pokřivený ksicht, spílá Václavu Klausovi mladšímu kritik. Teď mu poslal výhrůžný vzkaz, kterým mu dal na výběr
Občanský aktivista Jakub Pitron bude i nadále poukazovat na fyzický vzhled Václava Klause mladšího. A to do té doby, než Klaus mladší přestane dehonestovat mladého aktivistu Jakuba Čecha a zdravotně postižené. Pitron to naznačil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rádio Junior slaví čtvrté narozeniny
Stanice Českého rozhlasu Rádio Junior včera oslavilo 4. výročí od spuštění denního živého vysílání. Rozsahem živého vysílání pro dětské posluchače je Junior v Evropě unikátní. Bezkonkurenční je i v počtu odvysílaných rozhlasových literárních děl pro děti. Narozeninová oslava s dětskými posluchači proběhne 7. března v budově Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petrtýl (ANO): Vidíme zacpané silnice, jsme z toho nervózní
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017 v rámci bodu Informace ministra dopravy Dana Ťoka k problematice vysokorychlostních tratí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Protiruské sankce podle Fillona ničí zemědělce
Francouzský deník „Libération“ informuje, že kandidát na prezidenta a bývalý francouzský premiér François Fillon se vyslovil proti sankcím vůči Rusku a naopak mluví o „nové spolupráci“ s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Poslední rok vlády zahajujeme rekordně příznivými zprávami o zaměstnanosti
V České republice pokračuje narůst zaměstnanosti, rok 2017 zahajuje česká ekonomika ve skvělém stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jindřich Danda: Zrušte televizní poplatky
Ročně se z našich kapes vybere formou televizních poplatků 7 miliard Kč, které mají sloužit k financování tvorby televizních programů tzv. veřejné České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Web Českých drah je v novém designu
Webové stránky národního dopravce www.cd.cz mají nyní nový vzhled, podobný oblíbené mobilní aplikaci Můj vlak. Moderní flat design grafika a nové funkce usnadní zákazníkům hledání spojení a nákup jízdních dokladů. Nový web si mohli zákazníci vyzkoušet už v průběhu února, kdy byl v provozu současně s původními stránkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Důvěra v armádu a policii u veřejnosti posiluje
České armádě důvěřuje tříčtvrtinová většina veřejnosti (74 %). V policii má důvěru poněkud nižší podíl občanů, ovšem stále většinový (61 %). Aktuální hodnoty patří k nejvyšším v časové řadě STEM od začátku 90. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ruská propaganda a její metody: Seberte vojákovi USA Coca-Colu. Američané rádi obrázky, Němci fakta. Je to prostě válka
„Psychologická forma boje existuje stejně dlouho jako samotné lidstvo,“ píše se v úvodu učebnice, se kterou pracují mladí studenti Moskevské státní univerzity (MGU). O tom, jakým způsobem jsou mladí ruští studenti připravováni k boji na poli propagandy, informuje deník Moscow Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík napsal Andreji Babišovi o tom, jak kvůli němu trpí
Skutečnost, že kvůli zavedení elektronické evidence tržeb (EET) končí zejména obchody v menších obcích, potvrzuje řada zpráv. Nejnověji to potvrdil dokonce i místopředseda Sněmovny Petr Gazdík, který je současně starostou obce Suchá Loz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Už se chystá setkání Trumpa a Putina. A objevila se tato šokující informace
Donald Trump ovládán ruským Kremlem? Co když je to naopak? Může být Putin jen figurkou na šachovnici ovládanou americkým prezidentem Donaldem Trumpem? Britský novinář, píšící pro server Politico, Marc Bennetts to nevylučuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
SPO: Jdeme do voleb sami. S nezávislými osobnostmi
Strana práv občanů odstartovala volební kampaň před letošními sněmovními volbami. Strana o tom informovala média prostřednictvím tiskové zprávy vydané formou videonahrávky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Ministr Jurečka se s podnikatelskou delegací vrátil z Turecka
Ve dnech 30. ledna až 1. února 2017 navštívil ministr zemědělství pan Marian Jurečka Ankaru a Istanbul v Turecké republice za doprovodu podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nové nařízení unie? Po zrušení dvou předchozích
Rakouský ministr zahraničních věcí Sebastian Kurz podle tisku navrhl omezení evropských komisařů na 14, polovinu stávajícího počtu. V Evropské komisi by podle něj měl pro post komisaře být zaveden rotační způsob. Dosud má každý stát „svého“ komisaře. Kurz rovněž navrhuje, aby v rámci zvýšení efektivnosti komise, musely být s přijetím nové směrnice zrušeny dvě dřívější nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanec Fiedler: Nelze vyloučit, že munice z Vrbětic neskončila v rukou teroristů
Je s podivem, že Islámský stát nebyl už dávno mezinárodním společenstvím zničen, rozčiluje se Karel Fiedler (BPP). Nit suchou nenechal ani na české vládě, veřejnoprávních médiích a kriticky se obul i do kandidátů na prezidenta. Od sněmovních voleb změnu neočekává. „Půjde o boj mocných o moc.“ V exkluzivním rozhovoru, který poskytl naší redakci, se vyjádřil nejen k řadě ožehavých otázek. Prozradil nám také, kam budou směřovat jeho kroky po skončení mandátu, a neopomněli jsme ani téma uprchlické krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj podpoří chráněnou dílnu ve Velkých Hošticích
Moravskoslezský kraj převzal od společnosti ASEKOL za podporu úspěšné kampaně ve sběru vysloužilých eletrozařízení ocenění a finanční dar. Ten se rozhodl předat Charitě Opava, která jej využije na podporu chráněné dílny ve Velkých Hošticích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Německá inflace na čtyřletých maximech, Bundesbanka bije na poplach
Německá inflace zdolala v únoru čtyřletá maxima a podobně by měla dnes dopadnout i inflace za celou eurozónu - ta by poprvé od roku 2012 měla označkovat 2%ní inflační cíl ECB. Včera už se proto ozval Jens Weidmann z německé Bundesbanky, podle kterého bude muset ECB v březnu zvýšit svoji inflační prognózu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jak se zbavit vysokých splátek? Refinancováním a konsolidací půjček
Konsolidace půjček a refinancování půjček jsou dva rozdílné pojmy, a přesto si je lidé často pletou. Konsolidaci zaměňují za refinancování a refinancování za konsolidaci. Také nevíte, co právě vám by mohlo pomoci k výhodnějšímu splácení vašeho úvěru?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Čechům v nouzi máme v zahraničí garantovat pomoc
Česká republika by měla mít v budoucnu zvláštní zákon o diplomatické ochraně. Poslankyně Jitka Chalánková na něj odkazuje v zákoně o zahraniční službě, který právě projednává Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci proberou změny ve vydávání řidičských průkazů
Poslanci by dnes mohli posunout do finále předlohu, která zjednoduší vydávání řidičských průkazů. Měli by se také vrátit k projednávání Pařížské dohody o ochraně klimatu a diskutovat o vysokorychlostních tratích. Na programu jsou ale zejména pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud definitivně zamítl kasační stížnost ve věci policejního vyklizení vily Milada
Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost proti rozsudku Městského soudu v Praze z 24. června 2016, jímž byla zamítnuta žaloba na vyslovení nezákonnosti policejního zásahu v tzv. vile Milada, poblíž vysokoškolských kolejí 17. listopadu v Praze-Libni, v noci z 30. června na 1. července 2012. Pro připomenutí, násilné policejní vyklizení vily tehdy následovalo po jejím obsazení některými účastníky vzpomínkové akce u příležitosti třetího výročí vystěhování tzv. squatu Milada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prasárna, idioti. Zmatek kolem výroku mladého Klause o Babišovi vrcholí
Vládnout s hnutím ANO Andreje Babiše? Toť otázka, která rozvířila vody v Občanské demokratické straně. Václav Klaus mladší, expert občanských demokratů na školství, totiž pro Seznam Zprávy připustil, že by to bylo možné. To však někteří jiní odmítají. A co k celé věci říká šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bruner (SPO): Do třetice všeho...
Vzít si dobrovolně život, to si už žádá zatraceně vážný důvod. Pokládám si otázku, zda tímto důvodem smí být působení státu na život občana tak, jak se to stalo v případě Jaroslava Janoty ve sporu s exekutory. Moje striktní odpověď je NE. Život je nenahraditelný a stát ho má občanovi chránit a ne ho ohrožovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Publicista dělníkům v ČR: Nestávkujete, jen děláte bu bu bu! To by pan podnikatel viděl, kdybyste vyšli na dvůr třeba jen na půl hodiny
"Lidi mají v ČR malé platy, protože se bojí stávkovat," konstatuje na serveru Britské listy František Řezáč. "Já jsem zatím slyšel o jakýchsi stávkových 'pohotovostech', takových 'bu bu bu', kterým se zaměstnavatelé mohou vesele zasmát, pokud lidi dělají," podotkl dále Řezáč. A jak dodává, oni pořád dělají, i za ty mnohdy žebrácké platy a mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Praha bude ekologicky likvidovat infekční odpad po narkomanech
Od 1. března 2017 začne fungovat nový systém nakládání s injekčními jehlami a stříkačkami, které Městská policie hl. m. Prahy posbírá např. z dětských hřišť a jiných veřejných prostranství. Tento infekční odpad po narkomanech budou strážníci předávat společnosti SUEZ, následnou likvidaci bude hradit město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Takové lži. Už dost. Česká přítelkyně Alexandrovců promluvila o pádu jejich letadla
Advokátka Miroslava Hustáková se na svém facebookovém profilu rozepsala o svém zklamání, které pociťuje kolem důsledků pádu letadla s armádním pěveckým sborem Alexandrovci. Ač byla velkou příznivkyní souboru, ráda jeho vystoupení navštěvovala a řadu jeho zahynulých členů osobně znala, nyní na koncerty obnoveného tělesa již nepůjde. Vadí jí totiž, že dodnes nebyla objasněna příčina pádu letadla či spekulace, že za neštěstí jsou odpovědní piloti. Dle jejího názoru také na nedávném koncertu v Moskvě oběti nedostatečně uctil Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zásah složek integrovaného záchranného systému v Poličce byl vysoce profesionální, říká hejtman Netolický
V souvislosti se čtvrteční explozí v areálu Poličských strojíren je hojně diskutován postup prací bezprostředně po výbuchu. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický vyzdvihuje práci všech složek integrovaného záchranného systému a zároveň chce od vedení společnosti znát nastavení interní komunikace v případě obdobných krizových situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Toto téma se v souvislosti s imigranty zatím raději neprobíralo. Parazitolog promlouvá o infekcích a nákazách
ROZHOVOR Odborník na tropickou parazitologii profesor Michal Giboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, zda hrozí zavlečení parazitů do Evropy s vlnou uprchlíků z tropických a dalších oblastí. „Jenom malý počet jedinců – hostitelů je infikován velkým počtem parazitů, což způsobuje nemoc, zatímco většina hostitelů je infikována malým počtem parazitů a nejeví známky onemocnění. Ale i oni můžou být potenciálními zdroji infekce pro naši populaci,“ prohlásil uznávaný tropický parazitolog a publicista Michal Giboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Státní zemědělský intervenční fond začíná vydávat rozhodnutí na ekologické zemědělství a na chov bahnic a koz
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který administruje zemědělské dotace, začal vydávat rozhodnutí na podporu Ekologického zemědělství v rámci Programu rozvoje venkova 2014–2020. Zároveň SZIF vydává rozhodnutí na již zmíněný dotační titul, jímž je podpora chovu dvou živočišných komodit, a to bahnic a koz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek je politický odpad, a odpad se má spláchnout. Hlavně nevěřte novinářům, radil Zeman na náměstí
Do Horního Slavkova se vydal dnes prezident Miloš Zeman, aby zde s občany probral otázky, které je pálí. A tentokrát byl mimořádně ve formě. Nejenže úvodem prezident vyzval k odejmutí sociálních dávek těm, kteří nechtějí pracovat, ale následně si vzal na paškál i předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Inflace v eurozóně po čtyřech letech zdolala cíl Evropské centrální banky
Inflace v eurozóně po čtyřech letech zdolala inflační cíl a dosáhla v únoru 2 %. Evropská centrální banka se ale pravděpodobně nebude radovat z vyšší inflace nadlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Je velkou otázkou, jestli vůbec nějaké globální oteplování probíhá
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Pařížská dohoda:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Tajemné poselství Realistů
Je vcelku samozřejmé, že marketingové projekty mají problém s politickým programem. Většinou jsou totiž tato uskupení obalem pro takový program, o který by nikdo krom jejich „majitelů“ nestál. Různé projekty se s tím vyrovnávají různě. Realisté zatím upozorňují hlavně na to, že nemít program může být handicap i v marketingové oblasti…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Strana práv občanů: Do voleb půjdeme sami, ale otevřeme kandidátky i nezávislým osobnostem
VIDEO Prohlášení SPO po zasedání předsednictva:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Děsuplné statistiky o expanzi islámu. Jak bude vypadat svět v roce 2100? Radši ani nekoukejte
Průzkum organizace Pew Research Center ukazuje, že v roce 2070 se vyrovná počet muslimů a křesťanů žijících na této planetě. V roce 2100 už bude muslimů víc než křesťanů. Islám se stane celosvětově dominujícím náboženstvím, píše server Mail Online.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic postaví nový most na silnici I/2 v Kutné Hoře
Předmětem stavby je kompletní rekonstrukce stávajícího mostu ev. č. 2-013 na silnici I/2 v Kutné Hoře. Stávající most přitom bude zcela zdemolován a v původní poloze dojde k výstavbě nového mostu, a to včetně nutných přeložek inženýrských sítí. Jedná se tedy o výstavbu nového mostního objektu náhradou za most stávající.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Část daně z tabáku a alkoholu má jít na nemocnice, plánuje Ludvík
Část vybrané spotřební daně z alkoholu a z tabákových výrobků by měla směřovat na investice v nemocnicích. Plánuje to ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Při dnešních sněmovních interpelacích řekl, že chystá dát v tomto směru koncepci vládě, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Visegrád si přeje reformu EU, vadí mu problém kvality potravin
Premiéři čtyř zemí Visegrádské skupiny, Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, dnes ve Varšavě schválili společné stanovisko k budoucnosti Evropské unie – přejí si reformu společenství při rovnosti všech členů. Kromě toho vyzvali Evropskou komisi, aby věnovala větší pozornost problému rozdílné kvality potravin v různých unijních zemích. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj pokračuje v elektronizaci veřejné správy
Moravskoslezský kraj pokračuje v elektronizaci veřejné správy - v rozvoji, modernizaci a zvýšení dostupnosti komunikačních a informačních systémů a infrastruktury. Na realizaci rozsáhlého projektu umožňujícího efektivní „elektronické vládnutí“ v rámci korporace, tzn. krajského úřadu a příspěvkových organizací Moravskoslezského kraje, získal téměř 44milionovou dotaci z evropských fondů a státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lektoři: Budoucí středoškoláci se bojí přijímaček z matematiky
Geometrie, rovnice, zlomky, desetinná čísla, tak tyto matematické „disciplíny“ dělají problémy žákům, kteří se připravují na letos nově zavedené jednotné státní přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. Uvedla to valná většina lektorů jedné ze vzdělávacích společností, kteří od listopadu připravují zájemce o studium na střední škole. Dosud prošly přípravnými kurzy necelé čtyři stovky žáků, nové kurzy se rozběhly začátkem března. Podle 85 procent lektorů má většina žáků obavy právě z přijímaček z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik informuje o změnách v dopravě
Informace o změnách v dopravě – krátkodobé výluky v provozu tramvají v březnu 2017 :
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí přináší velmi nečekaný pohled na vztah Trumpa a USA k Rusku. Za mnohým prý stojí John McCain, toho se všichni bojí
ROZHOVOR „Buď ústup, nebo manévr.“ Profesor Oskar Krejčí se zamýšlí nad tím, proč americký prezident Donald Trump ve svých proslovech odsunul téma vztahů s Ruskem. Politolog poukazuje na to, že Trump případnou dohodu s Ruskem spojuje s bojem proti Islámskému státu a podobným skupinám, a proto pokládá otázku: „Za současných tendencí bude letos Islámský stát poražen. A co potom?“ Profesor Krejčí také analyzuje aspekty rozhodnutí o navýšení vojenských výdajů nebo rozmístění amerických protiraketových systémů v Jižní Koreji a Japonsku. Zároveň upozorňuje: „NATO žije z vize Ruska jako nepřítele.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Kandidátky pro sněmovní volby povedou zkušené osobnosti i nové tváře
Výkonná rada ODS na svém dnešním zasedání schválila 11 lídrů pro nadcházející sněmovní volby. Za ODS budou v regionech kandidovat jak osobnosti s politickou zkušeností, tak nové tváře z řad úspěšných komunálních politiků. Do konce března představí občanští demokraté lídry v Olomouckém, Plzeňském a Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš ustoupil. Spolek který občas uspořádá ples nebo oslavu si EET pořizovat nemusí
Příležitostné pořádání plesů nebo dalších kulturních akcí například vesnickými a dobrovolnickými spolky by nemělo podléhat elektronické evidenci tržeb (EET). Finanční správa by ohledně toho měla příští týden zpřesnit metodiku. Na dotaz ČTK to po dnešní schůzce ministra financí Andreje Babiše (ANO) se Sdružením místních samospráv (SMS) řekl mluvčí ministerstva Michal Žurovec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Škola v Německu se pokusila trochu umírnit rozpínání muslimů. A dostala co proto
Deník Die Welt referuje o kauze, kterou rozpoutalo vedení školy ve wuppertálském gymnáziu, když požádalo učitele, aby zabránili muslimským žákům v příliš „provokativním modlení“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Takhle vypadá někdo, kdo likviduje soukromé školství? Nenechám se zastrašit
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sergei Guriev: Tvarování Evropské unie
Jestliže si EU přeje zůstat „majákem“ otevřenosti a liberální demokracie, bude se muset vydat na cestu další integrace. Musí dláždit cestu, která by všem členským zemím měla přinést užitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dnes František Laudát ohlásil odchod z politiky, večer ale dorazí k Jílkové. Bude debatovat o daních a Babišovi
Moderátorka Michaela Jílková otevře v pořadu Máte slovo zásadní předvolební téma – daně. Sociální demokraté představili daňový plán, který má ulevit čtyřem milionům lidí. Zaplatí ho lidé, kteří vydělávají přes 50 tisíc hrubého, a banky. Andrej Babiš se svým ANO chce ulevit všem, kteří vydělávají do 113 tisíc. Jsou to reálné plány?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nevěřím na náhodu. Pane Babiši, zneužil jste reorganizaci policie k politickému ataku
Ústní interpelace na ministra financí Andreje Babiše na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): Migrační krizi nelze řešit jen jako problém lidskoprávní, ale i bezpečnostní
Česká parlamentní delegace se zúčastnila Zimního zasedání Parlamentního shromáždění OBSE ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Otevírá se rozhlasová Kavárna. Dozvíte se to nejzajímavější z kulturního dění na jihu Čech
V neděli 5. března odvysílá Český rozhlas České Budějovice první díl nového kulturního magazínu Kavárna. Pravidelně každý týden shrne ty nejzajímavější kulturní události uplynulých dnů. Vždy v neděli po 18. hodině se na vás v rozhlasově Kavárně těší moderátorka Lenka Nechvátalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Proč se bráníte postavit propagaci islámu mimo zákon?
Ústní interpelace na premiéra Sobotku na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Čína bude mít nejvíc zlata na světě. Dolar tak bude v ohrožení
Jednotlivé světové centrální banky se zlata nezbavují, nýbrž neustále postupně navyšují své rezervy. Od určité doby se stávají čistými příjemci. Ne nadarmo zlaté pravidlo říká: „Kdo má zlato, určuje pravidla“. Tohoto rčení jsou si vědomi především hlavní světoví hráči. Sami můžeme vidět, jak státy jako Rusko, Čína nebo Indie neustále navyšují své zlaté rezervy a připravují se na případné problémy amerického dolaru a možnost vyšachování ho z pozice hlavní světové měny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Jsem rád, že můj tlak přináší výsledky
Jsem rád, že můj dlouhodobý tlak na urychlení strategické výstavby vysokorychlostních železnic v České republice přináší konkrétní výsledky v podobě společné shody napříč politickými stranami, aby se celý proces výstavby razantně zrychlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Pak se divme slovům Henryho Forda, že dějiny jsou humbuk!
Čtvrteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kulinářská setkání Romana Vaňka pokračují exkluzivně na Dvojce
Oblíbený seriál Dějiny kuchyně s Romanem Vaňkem pokračuje druhou sérií. Dvojici průvodců Iva Bendová, Roman Vaněk doplnil docent Martin Franc z Masarykova ústavu a archivu Akademie věd ČR. To všechno v novém čase, každou středu krátce po 14. hodině v pořadu Odpoledne s Dvojkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Afghánci létají nad hlavami občanů, kteří pociťují ohrožení života
Ústní interpelace na premiéra Sobotku na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): V Evropském parlamentu požadujeme lepší ochranu pracovníků před reprotoxickými látkami
Politická frakce Socialistů a demokratů ve Výboru pro zaměstnanost a sociální věci zabezpečila přijetí návrhu žádajícího po Evropské unii lepší ochranu pracovníků. Návrh se konkrétně týká dosažení přísnějších mezních hodnot chránících zaměstnance před vystavením karcinogenním látkám a ochrany před látkami toxickými pro reprodukci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Měla by mít Světová dopingová agentura nezávislého šéfa
Mezinárodní olympijský výbor (MOV) navrhl Světové dopingové agentuře (WADA) jmenovat zcela nezávislého prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Nemyslím si, že by Česká republika měla být nějaké smetiště nebo odpad Evropy
Ústní interpelace na premiéra Sobotku na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová zítra navštíví Brno
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštíví v pátek 3. března Brno. V rámci dopoledního pracovního programu si ministryně spolu s ředitelem Fakultní nemocnice Brno prohlédne prostory společné výuky dětských pacientů Základní a mateřské školy při FN Brno a setká se s jejím vedením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila únorové inflační očekávání finančního trhu
Únorového průzkumu se zúčastnilo čtrnáct domácích a dva zahraniční analytici. Jejich prognózy zaznamenaly značné změny. Nahoru se posunula roční prognóza inflace, odhad růstu HDP (v obou sledovaných letech) i výhled vývoje IRS sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Evropská unie - další politické stadium neokolonialismu
Sázka na získání ruských energetických zdrojů prostřednictvím dvou světových válek „civilizovanému“ světu už dvakrát nevyšla. Hrabivá nesoudržnost při porcování ruského medvěda způsobila v prvním případě oficiální likvidaci systému vládnoucích degenerátů evropské šlechty, ve druhém případě se loutka zvaná Hitler tak brzy vymkla kontrole, že vážně hrozila možnost likvidace samotných loutkovodičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Body The Exhibition – odhalte tajemství vlastního těla
Na Výstavišti Praha Holešovice na více jek 2000m2 probíhá výstava o lidském těle. Na výstavě uvidíte více jak 20 celotělových exponátů a stovky jednotlivých orgánů a částí těla. Je tedy svým rozsahem největší výstavou o lidském těle, která dosud byla v České republice prezentována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pilný (ANO): Když pošlu fotku Marylin Monroe, asi budu mít u silniční kontroly problémy
Projev na 55. schůzi sněmovny 2. března 2017 k Návrhu poslanců Věry Kovářové, Jana Farského a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o silničním provozu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Starostové odmítají EET pro vesnické spolky
S ministrem Babišem budou dnes v 14,30 hod. opět jednat starostové převážně menších obcí. Nejsou spokojeni s tím, že se EET vztahuje na řadu venkovských spolků, které pořádají kulturní akce jako například plesy, dětské dny nebo hasičské soutěže. Navzdory dobrovolnickému charakteru jejich činnosti při překročení ročního obratu 175 tisíc korun musí zavést EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Danda: Syrské krveprolití nebere konce. Šetří CIA na islamistech?
Jednání o míru v Sýrii, která se minulý týden po předchozím krachu astanského summitu přesunula do Ženevy, potkal podobný osud. Jak se dalo předpokládat, ani zde nedošlo k žádnému užitečnému posunu. Způsobeno to bylo nejen nepřiměřenými požadavky syrské "umírněné opozice", ale rovněž situací na frontě, kde právě v průběhu rozhovorů došlo k několika krvavým střetům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
„Buď budeme mít živou planetu, anebo kapitalismus.“ Ve Sněmovně bylo živo
Sněmovna ani na čtvrtý pokus nedokončila úvodní kolo schvalování pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování. Dnešní dvouhodinové projednávání neotupilo spory mezi zastánci dohody a jejími kritiky zejména z ODS. Předmětem sporu byla mimo jiné závaznost a důsledky dohody, která signatáře zavazuje ke snižování emisí skleníkových plynů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Občané by ocenili srozumitelnou a profesionální komunikaci ze strany státu a samosprávy. Úředníkům pomůže nová metodika výběru vhodného dodavatele
Občané nejsou spokojeni s tím, jak stát a samospráva komunikují. Polovina zakázek na služby public relations, komunikace a příbuzné oblasti se soutěžily dokonce jen na cenu. Vyplývá to z analýz Asociace komunikačních agentur (AKA) a Asociace Public Relations Agentur (APRA). Spolu s Hospodářskou komorou proto dnes obě asociace představily novou metodiku, která v souvislosti s novelou zákona o zadávání veřejných zakázek umožní státním úředníkům a zaměstnancům samospráv vybrat vhodného dodavatele na informační kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Platy u bezpečnostních sborů vzrostou o deset procent. Babiš bude hledat miliardu
Členům bezpečnostních sborů by se od letošního července měly zvýšit platy o deset procent. Ministerstvo vnitra našlo ve svém rozpočtu 600 milionů korun. Další jednu miliardu, která ke zvýšení platů chybí, bude hledat ministerstvo financí. Po společném jednání to dnes oznámili ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Návrh na zvyšování platů ještě musí schválit vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ano, makáme. Výbor pro Smart Cities v Praze se sešel v červnu, říjnu, prosinci. V jeho čele stojí náš oblíbenec
Jaroslav Štěpánek je podle vlastních slov odborník na energetiku. Kromě toho mu „strana“ mimo jiných postů svěřila i zodpovědnou funkci předsedy výboru pro Smart Cities. To je mimochodem jeden z pilířů politiky primátorky Adriany Krnáčové. Jak ParlamentníListy.cz zjistily, tento vlivný výbor na magistrátu se během roku 2016 sešel celkem třikrát. Což mediálnímu zájmu o téma evidentně neodpovídá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra