Oficiální zpravodajská média

Hloučky kouřících cizinců! Imigrační centrum na Praze 6 prý děsí místní. A v blízkosti je základní škola
Stovky cizinců, kteří denně míří do azylového a imigračního centra na Praze 6, děsí přítomné obyvatele. Centrum na Dědině se totiž nachází jen pár desítek metrů od základní školy. Jak informuje server Blesk.cz, na přilehlém náměstí se tak mísí děti s cizinci a bezdomovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VLS: Studenti se mohou hlásit do dalšího ročníku soutěže dřevostaveb
Oblíbená soutěž Nadace dřevo pro život pro studenty dřevěného stavění “Stavby s vůní dřeva” vstupuje do svého 5. ročníku. Soutěž umožňuje studentům ukázat veřejnosti své návrhy dřevěných staveb a konstrukcí a porovnat své dovednosti získané studiem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nová obranná strategie Česka počítá s rozšířením armády
Se vznikem nových jednotek a rozšířením počtu vojáků o 5 000 počítá v dlouhodobém horizontu novela Obranné strategie České republiky. V nejbližší době ji bude schvalovat vláda, dokument již prošel Bezpečnostní radou státu (BRS). Dokument také uvádí, že by česká armáda mohla v budoucnu spojencům nabídnout brigádní úkolové uskupení i ke zvládání krizí mimo území NATO. Dosud obranné dokumenty počítaly s teoretickým vysláním české brigády jen k zajištění alianční kolektivní obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti se připojují k návrhu na svolání mimořádného zastupitelstva
Piráti se připojují k návrhu na svolání mimořádného zastupitelstva kvůli ovlivňování výběrových řízení v Praze mafiánskými strukturami
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michek: Nechutný bulvár
Pod pojmem bulvár si většina z nás představí širokou městskou ulici plnou zeleně a květin, s obchody a s kavárnami, s galeriemi a luxusními restauracemi. Bulváry v evropských městech vznikaly často na místech zbořených hradeb nebo po sanaci chudinských čtvrtí a při výstavbě nových městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kraje nečerpají miliardy na opravy silnic, rozčílila se v rádiu Šlechtová. V tu chvíli se ozval hejtman: Jiný pohled z Prahy...
Silné mrazy opět poničily české silnice. O jejich stavu v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu hovořili mnozí hosté, mimo jiné i ministři dopravy Dan Ťok a místního rozvoje Karla Šlechtová (oba ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Únor na ČMKBK: Dodávky energií proti konci loňského roku zdražily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v únoru uzavřeno 46 kontraktů na dodávky 51,2 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu v hodnotě 43,2 milionu korun. Cena všech obchodovaných produktů proti loňským uzavíracím cenám vzrostla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Demagogie a populismus Andreje Babiše
Znepokojení občané, kteří kriticky hledí na establishment státu, se často velmi silně ztotožňují s nejrůznějšími vyjádřeními A. Babiše proti tzv. politickým a ekonomickým elitám. Tato vyjádření se dají shrnout do krátké věty: „Všetci kradnú“. Všichni kradou, jen A. Babiš samozřejmě své obří impérium vybudoval jako čistý skaut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nechoď tam, tam jsou Somálci! Okradou tě a zmlátí, radil reportéru PL policista ve Stockholmu. Ten si nedal říct a posílá vám FOTO
Absolutně nejhorší pověst ze všech stockholmských čtvrtí, kde převažují přistěhovalci, má čtvrť Rinkeby. Rozprostírá se okolo jedné z posledních stanic metra linky T10. Většinu jejích obyvatel tvoří přistěhovalci ze Somálska. Před dvěma týdny zde vypukly nepokoje, při kterých bylo na parkovišti v centru čtvrti zapáleno několik aut. Jaká je realita přímo na místě, se vypravil zjistit reportér ParlamentníchListů.cz Vít Hassan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Při zajištění zraněného koně v Radotíně asistovaly tři jednotky hasičů
V neděli 5.3.2017 v 9:06 hodin vyjely jednotky pražských hasičů do Radotína, kde ve stájovém boxu zajišťovali zraněného koně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Honusek (STAN): Kanalizaci nebo domovní čistírny?
Tuto otázku řeší nejeden starosta. Vybudovat v problémových oblastech drahou kanalizaci založenou na systému přečerpávání nebo finančně podpořit budování domácích čistíren odpadních vod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SŽDC: Komise vybraly zhotovitele dvou největších letošních pražských staveb
Hodnotící komise po posouzení kvalifikace vyhodnotily všechny podané nabídky, žádný z uchazečů nebyl vyloučen, a vybraly vítězné nabídky na realizaci významných stavebních akcí pražského železničního uzlu, a to konkrétně pro optimalizaci traťového úseku Praha-Hostivař – Praha hl. n. a rekonstrukci Negrelliho viaduktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš: Skrytá hra. Oba zkoušejí toho druhého. Ozvaly se hlasy z hnutí ANO
Bude Miloš Zeman obhajovat svůj mandát, nebo nikoliv? To oznámí již tento pátek na tiskové konferenci, o den dříve své rozhodnutí sdělí svým příznivcům. A o prezidentské volbě se hovořilo také v pořadu 168 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Příležitost pro studenty – navrhněte stavbu s vůní dřeva a vyhrajte
Oblíbená soutěž pro studenty dřevěného stavění “Stavby s vůní dřeva” vstupuje do svého 5. ročníku. Soutěž umožňuje studentům ukázat veřejnosti své návrhy dřevěných staveb a konstrukcí a porovnat své dovednosti získané studiem. Vítězové, které vybírá odborná porota a letos nově i široká veřejnost, se mají na co těšit. V soutěži jsou ceny v celkové hodnotě 230 000 Kč!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Sešli se vítězové nad „justiční mafií“ I.
Studentský spolek Common Law Society uspořádal ve středu 22.února 2017 panelovou diskusi ke knize „Státní zastupitelství ve světle proměn“ autora Jana Laty, státního zástupce Nejvyššího státního zastupitelství. Zprávu o tom přinesl server Česká justice. Panelisté – Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně v Praze, Josef Baxa, předseda Nejvyššího správního soudu, Jiří Pospíšil, bývalý ministr nespravedlnosti a europoslanec za TOP 09 a Jan Lata – se v diskusi stylizovali do postavení vítězů nad „justiční mafií“, zde zhmotněnou v postavách Renaty Vesecké, bývalé nejvyšší státní zástupkyně, a Vlastimila Rampuly, bývalého vrchního státního zástupce v Praze. „Poražení“ nebyli pozváni a nezúčastnil se ani nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a poslankyně Marie Benešová, bývalá nejvyšší státní zástupkyně, v dobách kauzy „katarský princ“ a „války státních zástupců“ nejhlučnější osobnost mezi bojovníky proti „justiční mafii“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Rusko nikdy nenechá Sýrii padnout
Médii již několikrát proběhly spekulace, že Moskva je ochotna za určitých podmínek obětovat syrského prezidenta Bašára Asada, resp. že si dovede představit poválečné uspořádání země bez jeho účasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Žádná diskuse, ven ze sálu! Koluje VIDEO, jak Martin Schulz vyhnal europoslance přímo z parlamentu. Tu scénu musíte vidět
Po internetu koluje video, které ukazuje, jak se také dovede chovat dnes již bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Tento muž dokázal vydat na půdě Evropského parlamentu nařízení, kterým nezvratně vyloučil z jednání svého řeckého kolegu. Podívejte se proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): V Dolní Moravici si užili tradiční Společenský ples ČSSD
Nejenom sociální demokraté z Bruntálska si užili tradiční Společenský ples v Dolní Moravici na Rýmařovsku. Zavítal na něj i poslanec Ladislav Velebný se svou manželkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Žebřík odstartují Thom Artway, Slza a Tomáš Klus, vystoupí Ivan Mládek, Dan Bárta s Alicí a Vypsaná fixa. Už v pátek!
Druhý březnový pátek bývá v českém hudebním kalendáři každoročně vyhrazen Hudebním cenám Žebřík a nejinak tomu bude i letos - 10. března se do plzeňského DEPA2015 sjede špička domácí scény na šestihodinový ceremoniál okořeněný exkluzivním koncerty předních interpretů. Od 19 hodin se postupně představí Thom Artway, Slza, Tomáš Klus, Ivan Mládek & Banjo Band, Dan Bárta se skupinou Alice a Vypsaná fixa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Herman je na pracovní návštěvě Japonska
Ministr kultury Daniel Herman zahájil v pondělí 6. března čtyřdenní pracovní návštěvu Japonska. Zúčastní se slavnostní vernisáže výstavy Slovanské epopeje Alfonse Muchy v Tokiu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MO: Vojenští policisté představili své stroje na Motosalonu
Nadporučík Lukáš Kvapil, účastník Dakaru a poručice Nikola Hájková, přemožitelka kanálu La Manche. Tak vypadal stánek na letošním ročníku výstavy Motosalon 2017, při kterém se prezentovala nejen Vojenská policie, ale též Hradní stráž, 601. skupina speciálních sil či Rekrutační středisko Čechy. Společný stánek v areálu pražského výstaviště v Letňanech byl o prvním březnovém víkendu doslova v obklopení zájemců o službu v AČR, ale i fanoušků silných motocyklů, ke kterým bezesporu policejní speciály patří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Obnova stromořadí sakur V Olšinách probíhá postupně a šetrně
Pro obnovu stromořadí v ulici V Olšinách v Praze 10 byla zpracována projektová dokumentace, které předcházel podrobný dendrologický průzkum. Práce probíhají maximálně šetrně dle aktuálního stavu jednotlivých stromů. Cílem obnovy je zachování vzhledu a typického rázu celé ulice i pro další desetiletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek se setká s vedoucími zastupitelských úřadů
Ministr Lubomír Zaorálek se v úterý 7. března 2017 setká v Černínském paláci při pracovním obědě s vedoucími zastupitelských úřadů Ligy arabských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Nechutný bulvár
Pod pojmem bulvár si většina z nás představí širokou městskou ulici plnou zeleně a květin, s obchody a s kavárnami, s galeriemi a luxusními restauracemi. Bulváry v evropských městech vznikaly často na místech zbořených hradeb nebo po sanaci chudinských čtvrtí a při výstavbě nových městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kniha, která čerpá z pokladů FBI i CIA: Stalinova dcera
Světlana Allilujevová se narodila roku 1926 a mládí strávila ve zdech Kremlu ve stínu svého otce, tehdejšího neomezeného vládce Sovětského svazu Josifa Vissarionoviče Stalina. O osmdesát pět let později zemřela v Americe jako osamělá stařena jménem Lana Petersová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
HZS: MČ Praha 9 darovala pražským hasičům termokameru
Městská část Praha 9 darovala pražským hasičům termokameru Dräger v hodnotě 200.000 korun. Slavnostní předání termokamery a dalších darů proběhlo v prostorách Městské části Praha 9.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
V BOJI S HIV JE ZÁSADNÍ VČASNÁ DIAGNÓZA A DODRŽOVÁNÍ LÉČBY
Někteří lidé po diagnóze „HIV pozitivní“ propadnou zoufalství a beznaději. Mají pocit, že ať udělají cokoli, brzy zemřou na následky nákazy. Pokud ale zahájí individuálně vybranou a lékařem předepsanou léčbu co nejdříve, nejlépe maximálně do několika měsíců od včasné diagnózy, a důsledně ji dodržují, mohou vést kvalitní život i desítky let. Množství viru v těle se totiž dá vhodnou medikací snížit na úroveň, při níž se nemoc neprojevuje díky lépe fungujícímu imunitnímu systému. Ten pak snáze odolává běžným infekčním onemocněním, na něž jinak pacienti s HIV umírají během několika málo let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Iniciativa Mít svůj domov: Bez skutečného domova je na 18 000 dětí
Happening iniciativy Mít svůj domov proběhne 7. 3. od 15 hodin na pražském Klárově, kde slavnostně odhalíme pomník dětem bez domova. Zároveň poskytneme stanovisko iniciativy k aktuálnímu návrhu zákona o sociálním bydlení, který už následující den projedná vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Vesnické obchody zavírají
EET v praxi ukazuje,že zatížení je přece jenom nákladnější než se prezentovalo na začátku. Proč by jinak obchodníci i na vesnicích zavíraly své obchody?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: Dusíme se pod smogem? Budeme se dusit stále víc
Máme prý už vydýcháno, řekl nám nedávno v televizi ministr životního prostředí. To je fajn sdělení. Co ale s tím? A co za deset a více let? Snahy o snižování emisí, omezování dopravy aut, nové filtry do komínů fabrik, emisní plány či prodejky, atp. jsou jen směšné kosmetické úpravy, které neřeší podstatu věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Přestaňme brát Ameriku vážně
Trump jo, ale zatím není schopen prosadit nějaké jednotné myšlení. Je tam bordel. Nám to nemusí vadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ZP MV: Léčení závažných nemocí ledvin stojí ročně stamiliony
Přibližně 4 000 klientů Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) trpí závažným onemocněním ledvin. Léčba stojí pojišťovnu ročně stamiliony a náklady každoročně stoupají. „Zatímco v roce 2013 uhradila ZP MV ČR za léčení pacientů s karcinomem ledvin a závislých na dialýze celkem 485 mil Kč, v roce 2015 už to bylo více než 580 milionů korun,“ sdělila Hana Kadečková, tisková mluvčí ZP MV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora vyzývá senátory k podpoře povinné maturity z matematiky
Hospodářská komora České republiky dnes začala posílat senátorům oficiální dopis, ve kterém je žádá, aby neschválili pozměňovací návrh, který má zrušit zavedení povinné maturity z matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Rusnok: S řízeným plováním kurzu budou spojeny nejistoty
„S řízeným plováním kurzu budou spojeny nejistoty, kterým jsme v posledních více než třech letech již začali pomalu odvykat,“ říká Jiří Rusnok, guvernér ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Sedm let a zasedání Parlamentu ČLR
Ve svém příspěvku vycházím z předpokladu souhlasu s tím, že v době současné pravdy, politiky a morálky není potřeba kontroly mocí, ale především interpretace s pomocí zdravého rozumu. To již proto, že nikdo z nás není nevinný, a všichni nějak žijeme a pohybujeme se v konstelaci korupce, špíny a fenoménů, ke kterým patří i oceňování filmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Elektromobilita ČEZ zrychlí dobíjení na 45 stanicích
Celá síť 45 veřejných stanic tzv. normálního dobíjení provozovaných projektem Elektromobilita ČEZ obslouží více zákazníků. Nejpozději od konce března bude totiž každá ze stanic disponovat dvojicí zásuvek Mennekes s dobíjecím výkonem 22 kW. Více řidičů tak získá možnost rychlejšího dobití svých elektromobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ERÚ: Novinka zafungovala - indikativní cena plynu pro 2. čtvrtletí 2017
Energetický regulační úřad (ERÚ) zveřejňuje indikativní cenu plynu (přesněji: indikativní cenu služeb dodávky plynu) pro druhé čtvrtletí roku 2017. Změna oproti prvnímu čtvrtletí je v řádu jednotek korun. Indikativní cena je jednoduchým ukazatelem, díky němuž spotřebitelé na první pohled zjistí, zda za plyn u svého obchodníka nepřeplácejí. Indikativní ceny plynu zveřejňuje ERÚ od srpna roku 2016, a to čtvrtletně na webových stránkách ERÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk oficiálně přivítal první miminko letošního roku
První Olomoučánek roku 2017 má za sebou slavnostní přivítání mezi občany města. Malého Matěje Dvořáka přivítal primátor Antonín Staněk v obřadní síni olomoucké radnice, kde jemu a jeho rodičům také předal praktické dárky od sponzorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Lidé mají větší chuť ke kvalitnějšímu stravování
Dle aktuálních dat společnosti Nielsen zaznamenaly proti roku 2015 BIO potraviny a Podrodukty ekologického zemědělství nárůst obratu na 792 milionů korun. Nejvíce se prodává BIO mléko či jogurty, ve velkém pak lidé vyhledávají další alternativní potraviny, jako jsou bezlepkové výrobky či raw produkty. Obchodníci na stoupající trend reagují jak rozšířením nabídky, tak i specializovanými koutky, aby zákazníci měli při nákupu lepší přehled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babišovo ministerstvo zmírnilo pravidla pro prominutí pokut u kontrolního hlášení
Ministerstvo financí ode dneška zmírnilo pravidla pro prominutí pokut souvisejících s kontrolním hlášením u daně z přidané hodnoty (DPH). Plátci DPH, kteří dostali pokutu za kontrolní hlášení v roce 2016, budou moci požádat o prominutí dvou pokut bez ohledu na příčinu pochybení. Letos to bude možné jen u jedné pokuty. Rovněž bude možné odpustit pokutu, pokud podnikatelé budou reagovat na výzvu podat nebo doplnit kontrolní hlášení se zpožděním maximálně pět dnů. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovala náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Střední Evropa by mohla přijít o vedení summitů EU
Střední Evropa by mohla přijít o svého zástupce v čele Evropské rady, pokud se kvůli postoji Polska otevře diskuse o alternativách k prodloužení mandátu stávajícímu šéfovi unijních summitů Donaldu Tuskovi. Novinářům to dnes v Bruselu řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Praha podporuje Tuskovo působení ve funkci dalšího 2,5 roku, někdejší polský premiér podle českého ministra zahraničí rozumí problémům a zájmům střední a východní Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AČCKA: Pozor na nelegální pořadatele zájezdů
Patero rad pro spotřebitele při nákupu dovolené. AČCKA informuje, čeho se vyvarovat při nákupu zájezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Andrej Babiš hasičem-pyromanem
Komentář ekonomického experta ODS Jana Skopečka k návrhům ministerstva financí na snížení pokut z kontrolního hlášení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek sejmul Bělobrádka: Totální zvrat v KDU-ČSL?
Zlínský hejtman a zároveň senátor Jiří Čunek devět let po odchodu z vlády naznačuje ambice znovu vstoupit do nejvyšší politiky. V rozhovoru pro server Seznam.cz totiž nevyloučil svoji možnou kandidaturu na post předsedy lidovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI: Směrnice o zbraních má zakrýt fatální selhání Evropské komise
V polovině března se má v Bruselu hlasovat o nové směrnici, které reguluje vlastnictví zbraní. „Pro boj s terorismem má z nových opatření reálný význam pouze několik,“ říká David Karásek, mluvčí Sdružení pro práva majitelů zbraní Lex, se kterým Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) hovořil o skutečném obsahu směrnice a jejích dopadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Trhy u kostela nabídnou i jiné možnosti než zóna u Anděla
Od 7. 3. budou na náměstí 14. října probíhat pravidelné Smíchovské farmářské trhy, a to každé úterý a čtvrtek od 8 do 18 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Čechoslováci v bitvě u Sokolova
Umírají poslední pamětníci mnichovské zrady i následné německé okupace v březnu 1939, umírají poslední váleční hrdinové. Od konce 2.světové války uplynulo více než 70 let. Často zapomínáme, že po dnech zrady a ponížení, přišly dny obětí, statečnosti a poté i následného vítězství. Po slzách smutku, beznaděje, přišly slzy radosti i vděku. Dnes na mnohé oběti a hrdiny druhé světové války často zapomínáme. Zcela neprávem….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek na Radě pro zahraniční věci v Bruselu
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 6. března 2017 zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Dolar ale není schopen dál posílit, proč?
Janet Yellenová ve svém pátečním vystoupení stvrdila březnový růst sazeb v USA. Jasně řekla, že růst sazeb v březnu je “žádoucí”, pokud budou chodit dál slušná čísla. Posledním důležitým číslem budou v tomto týdnu souhrnné statistiky z amerického trhu práce za únor (payrolls). My čekáme silný výsledek - přírůstek pracovních míst přes 200 tisíc (viz náš Stopař - http://bit.ly/2k8R6Cd). Zajímavé je, že přes výrazný nárůst sázek na březnový růst amerických sazeb (šance 96 %) nezabodoval výrazněji americký dolar, kterému se stále nechce pod 1,05 EUR/USD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ve Velké Británii zveřejnili třaskavou zprávu o terorismu. Podrobnosti jsou děsivé
S mírnou nadsázkou lze říci, že každá moderní západoevropská země musí mít svoji líheň teroristů. V Belgii je to čtvrť Molenbeek, ve Švédsku to bude v blízké budoucnosti Rinkeby a ve Velké Británii se tak může dle zjištění deníku Daily Mail označit Birmingham.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský: Pomůže vláda neoprávněně pokutovaným řidičům?
Praha – Opakovaně se stává, že britské úřady pokutují české řidiče kamionů, protože jim při cestě přes Calais do nákladového prostoru vnikly osoby, které se snažily touto cestou ilegálně dostat do Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zemědělství má dobré ekonomické výsledky
Českému zemědělství se vloni dařilo. Ekonomický výsledek ovlivnila především dobrá úroda. Produkce odvětví v běžných cenách vzrostla na 129,3 miliardy korun. To je o 1,8 % víc než v roce předchozím. Podnikatelský důchod se zvýšil o více než čtvrtinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Řval a nadával. Takhle naštvaného Donalda Trumpa ještě neviděli. Dokonce uniklo VIDEO
„Tak naštvaného jsme Donalda Trumpa ještě neviděli, používal opravdu mnoho ostrých výrazů,“ popisuje setkání amerického prezidenta s členy svého nejužšího kruhu americká CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Velmi vážný skandál Bruselu. EU potají financuje radikální neziskovky. Tyto jsou nejvíce nebezpečné. A pokud jde o ČR... Izraelský profesor politologie varuje
ROZHOVOR Izraelský profesor politologie a zakladatel institutu NGO Monitor Gerald M. Steinberg v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká, že Evropská unie a evropské vlády netransparentním způsobem financují radikální nevládní organizace, které podrývají bezpečnost, zneužívají ideje lidských práv a útočí na Izrael. Součástí toho procesu je i Česká republika. Human Rights Watch, Amnesty a Oxfam jsou dle něj nejmocnější a používají svou moc, aby útočily na západní demokracie. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní galerie: František Skála představuje ve své Jízdárně muzea v muzeu
František Skála připravil návštěvníkům Valdštejnské jízdárny komplexní zážitek. Nová výstava Národní galerie v Praze představuje jeho práce od roku 2004 včetně těch, které umělec připravil přímo pro prostor Jízdárny. Výtvarník, performer, loutkář, divadelník či zpěvák je zároveň výstavním architektem a představuje návštěvníkům svá díla v neobvyklé koncepci „muzeí v muzeu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Realisté: Stát, který trestá kvalifikované, skončí jako permanentní zásobárna levné pracovní síly
Reakce Realistů na progresivní zdanění z dílny ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Putin je válka, Putin je smrt, rozbalili v Moskvě transparent. Moc dlouho si to ale neužili
V Moskvě byli zadrženi tři aktivisté, kteří se provinili tím, že na jednom z mostů nedaleko centra města vyvěsili transparent s nápisem „Putin je válka, Putin je smrt“. O incidentu informuje server Meduza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Černé na bílém z Německa: Nastěhovali sem uprchlíky a je veselo. Jsou tu německy přesné statistiky
Případ čtyřiadvacetiletého íránského migranta opět potvrdil, že v německých uprchlických táborech není bezpečno. Za tři týdny začne soud, před kterým se bude muž zodpovídat ze znásilnění. Neméně znepokojující jsou také statistiky zločinnosti v oblasti Darmstadt-Dieburg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Slabý Sobotka podléhá silnému a odvážnému Radku Pokornému. Zdrcující článek o mocném muži, který prý zametá s premiérem: Tady miliarda, támhle miliarda...
Advokát Radek Pokorný bývá označován za jednoho z nejvlivnějších zákulisních hráčů na pomezí domácí politiky a byznysu. Je totiž přítelem ministerského předsedy Bohuslava Sobotky (ČSSD). Více o něm píše časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sedlařík (TOP 09): Knihu spálí jen hlupák
Po celé republice, Zlínský kraj nevyjímaje, jsme byli svědky pálení knih. Není podstatné, zda to byl Komunistický manifest, Bible, Babička nebo Korán. Spálení jakékoliv knihy není vyjádřením názoru, je to jen ukázka vlastní hlouposti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Registr smluv a neziskovky
Článek analyzuje vztah státních podniků, které mají být v registru smluv a neziskových organizací, které v regsitru smluv jakožto příjemci veřejných peněz být nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babišovo ministerstvo zmírní pravidla pro promíjení pokut u kontrolního hlášení
Ministerstvo financí představí na dnešní tiskové konferenci za účasti ministra financí Andreje Babiše (ANO) návrh ohledně zmírnění pravidel pro prominutí pokut souvisejících s kontrolním hlášením. Zároveň zhodnotí fungování opatření, jehož cílem je zamezení daňových úniků u DPH. Kontrolní hlášení byla zavedena od počátku loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér se setká se zmocněncem pro jadernou energetiku Štullerem
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který od března vede i ministerstvo průmyslu a obchodu, se dnes dopoledne setká s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem. Budou jednat o budoucnosti jaderné energetiky v Česku s důrazem na naplňování Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR včetně výstavby nového zdroje jaderné energie v jaderné elektrárně Dukovany. Dostavba Dukovan je jednou z priorit, kterým se chce Sobotka v čele ministerstva věnovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
OKD, Altner, Chovancova cenzura, boj s Putinem a Trumpem, to je ta levice, pane Sobotko? Zdeněk Zbořil ostře zahajuje sjezd ČSSD
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Tentokrát asi Bohuslav Sobotka svůj poslední sjezd přežije. Bude se totiž odehrávat pod heslem z Wolkerovy Balady o očích topičových: ‚Sběhli se soudruzi přestrašení celí!‘,“ popisuje politolog Zdeněk Zbořil ve svém pravidelném Rozjezdu. Tentokrát analyzuje pozici předsedy ČSSD, premiéra Bohuslava Sobotky nejen v kontextu nadcházejícího sjezdu, komentuje změny na klíčových pozicích, situaci sociální demokracie a zároveň předpokládá: „Pokusu o vytvoření ‚obrozené Národní fronty všech demokratických sil proti Babišovi‘ dochází dech, a ačkoli se v ČR snaží snad všichni trochu známější političtí komentátoři udržovat tuto strategii alespoň ve stadiu klinické smrti, zdá se, že okamžik jejího odpojení od životodárných zdrojů se blíží.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Každý měsíc nás finančně podporuje na 20 tisíc lidí. To je pro nás důležitější než Zemanovy bonmoty, udeřil v ČT Pánek
Hostem pondělního vydání pořadu Interview ČT24 byl ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman v číslech: Ovčáček není jeho první mluvčí. Jak dlouho čeká kancléř na prověrku?
Miloš Zeman tento týden oslaví čtvrtý rok ve funkci českého prezidenta a oznámí také, zda se bude ucházet i o druhý mandát ve volbách, které proběhnou zkraje roku 2018. Za dobu, co je hlavou státu - od 8. března 2013 -, toho stihl celkem hodně. Obměnil kompletně Ústavní soud, vybral pětici centrálních bankéřů, šestkrát vetoval nějaký zákon, udělil šest milostí a přivedl si jednoho hodně výrazného tiskového mluvčího.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:36, zobrazit podobné
Pražské ANO chce svolat koaliční jednání s ČSSD a Trojkoalicí
Pražské ANO chce svolat koaliční jednání s ČSSD a Trojkoalicí (SZ, STAN a KDU-ČSL). ČTK to dnes sdělil zastupitel Michal Hašek (ANO). Na výzvě se shodl zastupitelský klub ANO. Důvodem je kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který měl konzultovat výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. Kvůli kauze chce opozice svolat mimořádné jednání pražského zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V Jihlavě nově pomáhají pacientům s poruchami srdečního rytmu
Stovky pacientů s poruchami srdečního rytmu už nemusí jezdit na zákrok mimo Vysočinu. Jihlavské Kardiocentrum provádí nově zákroky, při kterých upravuje srdeční rytmus. Vysočina byla posledním regionem v České republice, kde centrum pro léčbu poruch srdečního rytmu chybělo. „Jsme takoví elektrikáři lidského srdce,“ říká s nadsázkou lékař Martin Eisenberger, který výkony provádí. Ročně díky nim pomůžou více než čtyřem stovkám pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: H2O
Minulá středa měla přívlastek Popeleční. V katolických chrámech se ten den udílí tzv. popelec, znamení kříže na čelo prsty namočenými v popelu. Kněz při tom říká slova „Prach jsi a v prach se obrátíš“. Není občas marné si uvědomit pravdivost téhle věty. Popeleční středou, která je sama dnem přísného půstu, začala doba postní, končící až Velikonocemi. Půst si mnozí z nás představují jako strádání o chlebu a vodě, jak to snad praktikovali poustevníci ve svých poustevnách či jiní asketičtí světci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 10. Kdo byl kdo tehdy - a kdo je kdo dnes
Na dnešní den připadá jedno zdánlivě málo zajímavé výročí. Přesně před dvaceti lety, 7. března 1997, Česká republika jako první ze všech nových kandidátů na připojení k NATO úspěšně prošla prvním kolem vyhodnocování své připravenosti. Co to znamenalo tehdy? Vyvrcholení jednoho ramene vývoje od listopadu 1989, který rozdělil dějiny na „předtím“ a „poté“, a také start nového postavení naší země uprostřed geopolitické mlýnice Evropy a světa. Není od věci si při této příležitosti zalistovat historií a podívat se, kdo, kdy a jak v celé věci figuroval, co říkal „předtím“ a „poté“, jak se měnily čí názory, zkrátka kdo byl kdo. Dnes se více než kdy dříve v předchozím čtvrtstoletí skloňuje název vojenské aliance NATO, apeluje se na jeho členy, aby činili nebo nečinili to či ono, financovali to či ono, (ne)kamarádili se s tím či oním. Proto si přibližme tuto část moderního dějepisu. Možná zjistíme, že i bez velkých komentářů mnohé pochopíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Práce na modernizaci D1 budou probíhat ve dvou směnách
Kontrola modernizace D1: Naplno se práce rozjíždějí u Devíti křížů, u Velkého Beranova komplikuje dopravu plánované přeznačení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda otázku Romů i korupce řeší, reagoval Chvojka na zprávu USA
Ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) zdůraznil, že česká vláda se snaží o lepší postavení Romů a konkrétními legislativními opatřeními také o potlačování korupce. V dnešním prohlášení zaslaném ČTK tak reagoval na výroční zprávu amerického ministerstva zahraničí o stavu lidských práv ve světě, která Česku vytýká právě sociální diskriminaci Romů, korupci či stigmatizaci lidí nakažených virem HIV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MPSV: Pozvánka na Jobs Expo
Lidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít mezinárodní veletrh pracovních příležitostí Jobs Expo, který se koná ve čtvrtek 9. a v pátek 10. března na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Ministerstvo práce a sociálních věcí převzalo nad veletrhem záštitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Pod 12 procent nejdeme
TOP 09 chce na podzim ve sněmovních volbách přinejmenším obhájit výsledek z roku 2013, kdy získala 12 procent hlasů. Dnes to při představení dlouhodobého programového dokumentu strany Vize 2030 v Praze řekl její předseda Miroslav Kalousek. Odmítl přitom tvrzení, že TOP 09 skomírá. V aktuálních průzkumech se podpora TOP 09 pohybuje kolem 6,5 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí: Okrajování suverenity a demokracie v Česku! Kdo zasedne ve Strakovce
Řada rozhodnutí dalšího okrajování suverenity a demokracie lidmi, kteří asi ani netuší, co činí, protože nevědí, co je „velká politika“. Věnují se hádkám a kupčení ve straně, v Parlamentu či koalici o funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Xavier Bertrand: Návrat k uspořádání věcí IV. republiky
Ve svém autě, které mu slouží jako kancelář s výsuvnými deskami pro tablet a telefon a dokumenty zrovna čte poslední sondáže Ifop pro Paris Match. Anketu zadal Emanuel Macron, kterého podporuje Francois Bayrou. Macron je ve výzkumu slabě za Marine Le Pen a pár procent před Francoisem Fillonem. „Bude to velmi těsné“, svěřuje se Xavier Bertrand, prezident oblasti Hauts - de - France. Bude zapotřebí mít pevné nervy v této kampani. V posledních regionálních volbách byl proti Marine Le Pen a zejména se obává nárůstu procent Národní fronty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: Čeští vojáci si hrají na válku. Bude velet Stropnický?
Petr Hájek je zaujat reportáží z přípravy českých vojáků na válku po boku Bundeswehru, za využití litevských nacistických tradic, a vyvozuje z toho cosi téměř mystického...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nominace na Cenu MK za přínos v oblasti kinematografie a audiovize
Ministerstvo kultury ČR oznamuje, že k 27. říjnu 2017 bude udělena Cena Ministerstva kultury za přínos v oblasti kinematografie a audiovize pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MZV: První Festival českého filmu v Malajsii
Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur organizuje ve dnech 9.–12. března 2017 první Český filmový festival v Malajsii. V jeho rámci bude v největším malajsijském řetězci kin Golden Screen Cinemas představeno pět předních českých snímků, mezi nimi Oscarový film Kolja a Obecná škola, film nominovaný na Oscara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Sanaci ekologických zátěží podpoříme 400 miliony korun
Nová výzva z Operačního programu Životní prostředí, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR, pomůže snížit počet nebezpečných starých ekologických zátěží, které se nachází na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Horáček (TOP 09): Více peněz pro města, obce a regiony
Jsem rád, že iniciativa ke změně Rozpočtového určení daní ve prospěch měst a obcí jde z Libereckého kraje. Z mého kraje. Nicméně to není tak podstatné. Protože shoda na nutnosti změny je po celé republice. Stát si objednává čím dál tím víc služeb, které nedokonale platí. Obce na to musí doplácet. A to je špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SFŽP: O dotace na obnovu zeleně a vodních prvků byl rekordní zájem
Státní fond životního prostředí ČR ukončil příjem žádostí o dotace v loňské desáté výzvě Národního programu Životní prostředí zaměřené na podporu zeleně ve městech a obcích a také na opatření, která pomáhají udržet vodu v krajině. Zájem o dotace byl opravdu veliký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Čakovickém parku se letos začnou stavět poslední dva bytové domy
Bytový projekt Čakovický park, jehož výstavbu zahájila v roce 2011 developerská společnost M&K Real Estate, se chýlí ke svému závěru. Pro letošní rok je připravena nabídka bytů v posledních dvou domech, stavební práce začnou v nejbližší době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rekordní podpora eura
Podle průzkumu provedeného evropskou agenturou Eurobarometr je podpora eura v zemích eurozóny, tedy v zemích, kde se platí eurem, na rekordních 70 %. Tedy, je zhruba na úrovni, která byla dosahována v rekordních letech 2006 a 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MF: Turistická informační centra nemusí nutně rušit komisní prodej
Ministerstvo financí reaguje na v médiích publikované zprávy, že některá turistická informační centra, která prodávají formou komisního prodeje výrobky zejména místních zemědělců, řemeslníků, chráněných dílen nebo například publikace místních spolků, budou tento prodej rušit v důsledku spuštění druhé fáze elektronické evidence tržeb, do které spadá i komisní prodej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Kvalita potravin je důležitá pro naše občany
V obchodních řetězcích často nakoupíte nekvalitní potraviny za vysoké ceny. „Je potřeba změna!“ říká poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Cílem kontrolního hlášení není ukládání pokut, ale odhalování daňových úniků
Finanční správa rozšiřuje možnosti prominutí pokut u kontrolního hlášení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Bartoškem (KDU-ČSL)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Opoziční strany v Praze budou žádat mimořádné jednání zastupitelů
Opozice v pražském zastupitelstvu bude žádat svolání mimořádného jednání zastupitelů. Výzvu TOP 09 dnes podpořili Piráti a ODS. ČTK to sdělili zastupitelé Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a Filip Humplík (ODS). Důvodem svolání zastupitelstva je kauza europoslance a místopředsedy STAN Stanislava Polčáka, který měl konzultovat výběr zástupců do městských firem se zlínským podnikatelem Michalem Redlem figurujícím v kauzách Radovana Krejčíře. V Praze vládnou ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zvrhlé jednání pražských politiků, které ještě nikdy nespatřilo světlo světa: A on je kdo? Cože? Neznám, co dělá? Haló, pane, kdo jste?! Mluvte!
Jeden z významných představitelů pražského magistrátu upozornil ParlamentníListy.cz na další povedený kousek voleného zastupitele ANO Jaroslava Štěpánka. Vrátíme se přibližně o rok nazpět do chvíle, kdy se několik politiků snažilo od Štěpánka zjistit jeho způsobilost a kompetence ve funkci předsedy pro Smart Cities. A jaký byl výsledek? Žádný. Štěpánek během celého zasedání nevystoupil, nereagoval, neodpovídal. Jen seděl a mlčel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Thierry Meyssan: Systém Clinton na diskreditaci Trumpa
Tento článek je varující: V listopadu 2016 byl vytvořen široký agitační a propagační systém, jehož cílem je ničit reputaci a autoritu prezidenta Trumpa od prvního okamžiku, kdy tento vstoupí do Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČRo: Třetí cenu v soutěži UK Radio Drama získala hra Jiřího Jelínka Večírek
Významné mezinárodní ocenění získala v soutěži UK Radio Drama v kategorii krátkých dramat hra Večírek. Velmi vysoce byla ohodnocena i hra Problém (Vyskočit z kůže) Zuzy Ferenczové, která se v kategorii dlouhometrážních dramat dostala mezi šest nejlépe hodnocených her.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vyřizuji vám, co oni říct nesmí. Advokátka Hustáková, přítelkyně Alexandrovců, odkrývá informace o pádu letadla s hudebníky. Bez ohledu na následky
„Bylo mi řečeno, že pokud sdělím veřejně to, co jsem vám dnes sdělila, tak mohu být v Rusku považována za nežádoucí a už mne tam nepustí,“ uvedla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz česká advokátka Miroslava Hustáková, která se dlouhá léta stýkala se členy ruského armádního uměleckého souboru Alexandrovci. Právě katastrofa letounu, ve kterém cestou do Sýrie zahynula valná většina uměleckého souboru, a zejména přístup ruského státu k vyšetřování ji přiměly mnohé přehodnotit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TrumPutin? Donald Trump je stejný jako Vladimir Putin, vyřklo známé médium. Se strachem
Komentátorka deníku The Washington Post tvrdí, že se snaží americký prezident Donald Trump zničit po vzoru svého ruského protějšku Vladimira Putina nezávislý tisk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum: Velké části Čechů by nevadilo popravit nevinného. To za podmínky...
Pro velkou část Čechů je přijatelnější popravit čtyři vrahy a omylem i jednoho nevinného než neodsoudit nikoho. Vyplývá to z průzkumu agentury Median, o kterém informoval server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kunda, ty vole. Michal Horáček si pochvaloval, jak mu VIDEO slavné show dělá hezkou reklamu. Až otevře dnešní noviny, uvidí útok na své slabé místo
Satirický pořad Kancelář Blaník, vysílaný na serveru Stream.cz, i Pavel Šaradín v Lidových novinách si vzali na paškál prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Ten na hlavní postavu pořadu Tondu Blaníka, jenž je lobbistou schopným zařídit vše, zareagoval na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Rusko, Rusko. EU nechceme. Eurošéfka diplomacie dostala sodovku v Bělehradě. Hádejte, čím zkusila uklidnit naštvané poslance
Nacionalisté v srbském parlamentu vypískali vysokou představitelku Evropské unie Federicu Mogheriniovou, která v pátek vystoupila před srbskými zákonodárci s projevem o obavách EU z narůstajícího napětí na Balkáně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Po nástupu ANO začal chlastat, ostatní se řežou mezi sebou. Časopis přinesl perličky ze dna ČSSD, před sjezdem dobré vědět
„Nejsou jenom centrální kmotři, jsou regionální kmotři, okresní kmotři a místní kmotři,“ říkal před lety prezident Miloš Zeman. Časopis Týden nyní přinesl seznam všech kmotrů, lobbistů i zákulisních hráčů, kteří jsou spojeni s ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přišel o život, ne o důstojnost. Místní advokátka promlouvá k případu Jaroslava Janoty, který se zabil kvůli exekutorům a soudu
Český politický aktivista, předseda Spolku Šalamoun John Bok zveřejnil na svém facebookovém profilu dopis od advokátky ze Zlína JUDr. Jany Rejžkové. Ta se rozčílila nad stavem české justice kvůli sebevraždě Jaroslava Janoty z Napajedel, jenž skočil z balkonu krátce před nástupem do výkonu trestu. Tvrdil totiž, že střelba na exekutory, za kterou měl nastoupit do vězení, nebyla úmyslná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nová senátorka lidovců: Vytvořit dvojkoalici se Starosty je riziko. Deset procent dohromady zatím nedáme
ROZHOVOR Bývalá místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková vyměnila radnici za „vysokou“ politiku, na podzim se stala senátorkou za KDU – ČSL. Pochází ze silného lidoveckého okresu, který není příliš nakloněn volební dvojkoalici lidovců a Starostů. „Vytvořit dvojkoalici je riziko, protože když se podíváme na preferenční hlasy obou stran, nevypadá to, že bychom zatím dali dohromady deset procent. Zatím je to méně,“ vyslovila obavu, která se nejvíc ozývá právě z moravských regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ve Francii to houstne. Pádá obvinění za obviněním. Několik už jich má na kontě i Le Penová
Ve čtvrtek byla zbavena šéfka Národní fronty Marine Le Penová poslanecké imunity v Evropském parlamentu. Paradoxně čelí obvinění kvůli publikování násilného videa Islámského státu. Francouzská justice se však o prezidentskou kandidátku zajímá i z jiného důvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Každý měsíc finančně podporujeme na 20 tisíc lidí. To je pro nás důležitější než Zemanovy bonmoty, udeřil v ČT Pánek
Hostem pondělního vydání pořadu Interview ČT24 byl ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Velká slova analytika Campbella: Nezdařilý multikulturalismus, integrace etnik nám nesrozumitelných civilizací, anexe, územní spory. Cosi opravdu nebezpečného se může stát, než...
ROZHOVOR „Nevidím a neznám žádné evropské politiky, kteří by se pokusili současné bezpečnostní hrozby včetně uspořádání vztahu mezi USA – Evropou – Ruskem a Čínou vidět a řešit věcně.“ To říká v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz znalec geopolitiky doktor Jan Campbell, který vedl celou řadu projektů nadnárodních společností v Evropě, Rusku, Malajsii a dalších místech. Ten posuzuje také kroky Donalda Trumpa i jejich možné dopady v celosvětovém měřítku. Stejně tak se zaměřuje na Rusko, Evropu a zvlášt Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO „Se v tom hrabete jak bába v koksu.“ Takto se dělá sláva. Mladý youtuber provokuje městskou policii
Oblíbený trend dnešních mladých, a nejen jich – natáčet práci policistů či městských strážníků a následně ji zveřejňovat na sociálních sítích. Video konfliktu s pražskou městskou policií zveřejnil na svém YouTube kanálu youtuber MikeJePan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Německu vychází třaskavá kniha. A exhejtman Hašek přidává svědectví, co se dělo kolem uprchlíků v jeho kraji, když Merkelová otevřela hranice
Česko bylo místo Itálie či Řecka skutečnou schegenskou hranicí. Uvedl to bývalý jihomoravský hejtman za ČSSD Michal Hašek v reakci na zprávy a zveřejněné úryvky z chystané knihy německého novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Imigrantům v Mnichově tváří v tvář: „Nigérie. Křesťan. U nás Boko Haram.“ Selfíčka u rychlovlaku. Arabská rodina sedí, domorodci stojí...
REPORTÁŽ „Mahmed!“ „Ali!“ To se dnes rozléhá nejen na hlavním vlakovém nádraží v Mnichově, ale třeba v rychlodráze (S-Bahn) nebo v metru (U-Ban). Bavorská metropole se stala multibarevnou jako třeba Hamburk. Pro návštěvníka, který tady byl před několika roky, je srovnání mnohdy hodně překvapivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
První protiimigrační dekret Trumpovi zablokoval soud. Už má ale připraven k podpisu nový. Vylepšený
Americký prezident Donald Trump dnes podle všeho podepíše nový protipřistěhovalecký dekret, jenž zakáže na 90 dní vstup do USA občanům šesti zemí – Íránu, Jemenu, Súdánu, Sýrie, Libye a Somálska. Výjimku budou mít držitelé zelených karet. Informuje o tom BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zní z USA: Česko stále diskriminuje Romy. „Nezasedají v parlamentu, ve vládě, u Nejvyššího soudu!“ A Ovčáček ví, odkud vítr fouká
Na zprávu americké diplomacie, jež Česku vytýká diskriminaci Romů a korupci, zareagoval na svém facebookovém profilu hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
OSD Ústecký kraj: Dopis o odvolání stávky
Dopis na všechna střediska v Ústeckém kraji o odvolání stávky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nezapomínejme na lekce z roku 1989. Jde o naši svobodu, varuje novinář
Současnou situaci ve světě přirovnává k roku 1989 novinář Jan Moláček. Píše o tom na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Schulz drtí Merkelovou, a navíc vychází kniha. V té jsou zajímavá slova o paní Angele a uprchlících
Kniha Die Getriebenen o běžencích se na pulty německých knihkupectví dostane až příští týden. Již nyní však úryvky z ní přináší server Die Welt. O knize investigativního novináře Robina Alexandera píše také server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK: Konference o významu lesů s vysokou ekologickou stabilitou
Na konferenci se můžete dozvědět, jaký význam mají v krajině lesy s vysokou ekologickou stabilitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Soutěž k 25. výročí Městské policie Praha
U příležitosti 25. výročí městské policie vyhlašuje Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevencí kriminality, výtvarnou soutěž „Městská policie očima dětí“. Soutěž je určena pro žáky 4. a 5. tříd základních škol, kteří se v ní pokusí zpracovat témata vztahující se k práci a službě pražského strážníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Proč je vůbec ještě naživu? Slavná novinářka se nejdrsněji vyjádřila o vražedkyni ze Smíchova, která toužila jíst lidská játra a obcovala se psy
Bývalá televizní reportérka TV Nova Kateřina Kašparová se vyjádřila k dnešnímu soudnímu líčení s Michelle Sudků, která vloni v obchodním centru na pražském Smíchově zabila ženu. Sudků sice tvrdí, že byla v době skutku nepříčetná, znalci to však vyvrací. Podle posudků sice agresorka trpí útočným a nekrofilním sadismem, její ovládací a rozpoznávací schopnosti ale porucha v době činu neovlivnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
FNUSA: Prostory klinicko-farmakologické jednotky schváleny k provozu
Klinicko-farmakologická jednotka Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) získala pro svou lékárenskou část osvědčení o věcném a technickém vybavení zdravotnických zařízení ve smyslu vyhlášky 92/2012 Sb. od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Byl tak učiněn poslední krok umožňující plné využití jednotky určené k provádění klinických hodnocení nových potenciálních léčiv ve fázích I a II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Evropská rada bude řešit migraci, obrannou spolupráci či podporu hospodářských politik
Evropská rada se koná v Bruselu ve čtvrtek 9. března 2017, kdy se přijímají závěry. V pátek 10. března se koná neformální část – summit EU27.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Michael Snyder: Temné dunění v hlubinách. Italská supersopka není jediná
Michael Snyder si všímá náhlého nárůstu vulkanické aktivity na celé zeměkouli a ptá se, co za ním může stát a jaké to může mít důsledky pro celé lidstvo a naši civilizaci především.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Trolejbusy ze Škody Electric míří do Českých Budějovic
Plzeňská Škoda Electric uzavřela kontrakt na dodávku nových trolejbusů pro České Budějovice. Dodávka společnosti pro jihočeský dopravní podnik představuje zakázku za více než 30 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Peštuka (TOP 09): Ve Zlínském kraji uspějeme
Novým krajským předsedou TOP 09 ve Zlíně se stal Vít Peštuka. Chce do strany přivést nové členy a připravit ji na letošní volby do Poslanecké sněmovny. Jeho prioritou jsou také komunální volby v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Nemocnice Na Bulovce má v Praze nezastupitelnou úlohu
Hlavní město se po dlouhém vyjednávání dohodlo na úpravě nájemní smlouvy s Nemocnicí Na Bulovce a byla podepsána nová nájemní smlouva na dvacet let s desetiletou opcí. Nemocnice bude ročně městu hradit 28 milionů korun nájemného místo dosavadních sedmi milionů. Jednání za Prahu vedl radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Dodatečný komentář k (nejen letošním) Oscarům
Před týdnem byli již podevětaosmdesáté rozdáni Oscaři a byl kolem toho docela slušný humbuk. Je férové říci, že jsem vítězné drama Moonlight neviděl (a ani po tom nijak zvlášť netoužím), na muzikál La La Land, který byl považován za favorita letošního ročníku, se teprve chystám a až do poslední chvíle jsem doufal v úspěch geniální sci-fi Příchozí. Výsledek letošního oscarového klání mě ale ve výsledku nijak zvlášť nepřekvapil. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Po 10 minutách Trump zjistí, že s Putinem je to k ničemu. Hrátky trpaslíka Zemana ho nezajímají, sdělil PL Alexandr Tomský
ROZHOVOR „Trump je zjev tak nevídaný,“ podotýká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Alexander Tomský, který se vyjadřuje i k debatovaným americko-ruským vztahům: „Trumpovi by stačilo deset minut jednání s Putinem, aby pochopil, že Amerika nemá s Ruskem téměř žádný geopolitický zájem.“ Zároveň upozorňuje na to, že hospodářství ruské říše je v mizerné kondici a lepší to nebude. Politolog Tomský analyzuje situaci EU a domnívá se, že rozpad Unie je nevyhnutelný, pouze můžeme řešit otázku, jak dlouho potrvá a jaký bude mít průběh. „Muslimský příval znamená: Zachraň se, kdo můžeš, proto posílil Visegrád,“ říká. A co Česká republika? Stali jsme se „bohatou zemí chudých lidí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To je prů...: Mamutí německá banka se řítí ke dnu. Zrovna dnes
Pozice největší německé banky Deutsche Bank se i nadále propadá. V pondělí po ohlášení nových změn spadly akcie německého finančního kolosu o celých 5 %, informuje BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Všeho nechte, je tu bomba! VIDEO Vítězslava Jandáka o ČT, neziskovkách z ciziny, Hermanovi a strýci Bradym, staré děvce Evropě, Trumpovi a Zemanovi. Pozor, sprostá slova
Exministr kultury za ČSSD a poslanec Vítězslav Jandák se rozhovořil v rozhovoru pro ČeskáMédia.cz, především o médiích, ale i o úrovni současné politické scény. Rozhovor s ním vedl mediální expert a kulturní manažer Jan Mrzena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tatínek je hovado a vězeňský práskač. Pavel Novotný sdělil PL noviny z kauzy „rodina poslouchá Ortel“ a dodal: Zeman je vychcánek a průser, ale skoro chytrý jako já. Vymetu bílý odpad. Dostanu přes hubu? Obětuji se, jako Ježíš
„Podívejte, i naprostý kretén má právo na svůj výběr hudby. Otázkou je, zda máme my všichni právo sdílet naše nevyzrálé děti na internetu, aniž bychom se zeptali, a nevadí ti, že budeš na YouTube s rodiči debily ukazovat, jak někomu řežeš krk, a zpívat kraviny? Víš, že tatínek je hovado a Ortel rasista?“ objasňuje bulvární novinář, publicista a podnikatel Pavel Novotný ParlamentnímListům.cz, proč se pustil do sporu s rodinou, která na internet umístila video, jak si s malým synem prozpěvuje píseň skupiny Ortel. Novotný se v rozhovoru vyjadřuje, co je přesně jeho cílem, co si myslí o Ortelu a vysvětluje též své činy z hlediska člena ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Typický lidovec
Lidová strana byla vždy známá tím, že šla s každým, jako sociální pracovnice ze silnice E 55. Pro ty později narozené je to silnice vedoucí do Německa, která byla údajně již za hluboké totality lemována 'stopařkami'.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist