Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kauza počůraný a spálený Korán pokračuje. Mladou Slovenku pustili z vazby, ale...
Soud ukončil vazbu Adrianě Melekové, která prožila několik týdnů za mřížemi poté, co pomočila a pálila Korán. Při svém počínání se nechala nahrát a video umístila na internet. Policie díky tomu získala důkaz mimo jiné i o tom, že Slovenka vyhrožovala muslimům likvidací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mladé syrské uprchlice v Německu si stěžují. Představovaly si to jinak
Server Aktuálně.cz přináší reportáž o tom, jak se představy dvou mladých Syřanek, které uprchly před válkou k našim západním sousedům, rozchází s německou realitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Koluje děsivé VIDEO: Babiš je kun*a a zaslouží střelit do palice
Věci nevídané slibuje kulturista Filip Grznár, který zveřejnil několik videí, v nichž vyhrožuje tím, že svrhne celou vládu. Nejprve se ale chce ve čtvrtek setkat s ministrem financí Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nové informace o Martinu Schulzovi: To video, na kterém vyhodil poslance ze sálu...
ANKETA „Udivuje mne, co Čechů se na sociálních sítích zastává řeckého fašisty z otevřeně fašistické strany Úsvit, a ne předsedy Evropského parlamentu, který poslance Synadinose za jeho rasistická slova správně vykazuje. A to Češi byli jednou z prvních obětí německého národního socialismu,“ podivuje se bývalý europoslanec Libor Rouček v anketě ParlamentníchListů.cz. Europoslanci se vyjadřovali i k osobnosti bývalého předsedy EP Martina Schulze. Podle nich je kontroverzní, pracovitý, výborný rétor. „Dokáže sice působit jako naděje, ale ve skutečnosti je spíše představitelem stylu vše při starém,“ domnívala se europoslankyně Kateřina Konečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
U vily ministra Chovance údajně zadrželi zpravodajce od Stropnického
Nedaleko vily ministerstva vnitra v pražských Dejvicích, kterou využívá šéf resortu Milan Chovanec (ČSSD), byl minulý týden zadržen muž, jenž si fotografoval okolí domu. Dnes to uvedl server Seznam Zprávy. Informaci převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MPO: Notifikace KVET
Evropská komise schválila český režim podpory pro výrobu elektřiny ve vysoce účinných zařízeních kombinované výroby elektřiny a tepla uvedených do provozu v období let 2016 - 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Eurokomisařka Jourová hrozí: Pokud nebudete ctít hodnoty EU, tak...
Německý týdeník Der Spiegel přinesl rozhovor s českou eurokomisařkou Věrou Jourovou. Dáma je přesvědčena, že populisté jsou jednou z největších hrozeb EU. Pohrává si proto s myšlenkou, že by navrhla přiškrcení peněz těm zemím, které nebudou dodržovat základní demokratické hodnoty EU. Na pozoru by se prý měly mít i Francie a Nizozemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Kuba: Sobotka musí odejít, česká mantra…
Vojska prezidenta Asada za letecké i jiné podpory Ruska dobyla jedno z klíčových syrských měst. Prezident Zeman konstatoval, že mu je v tomto případě Bašár Asad bližší než Islámský stát. Ukázalo se, že opakování evropské mantry „Asad musí odejít“ je proklamace, která nikam nevede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Špatné zprávy pro Turecko. Tereza Spencerová popisuje, co se právě děje v Sýrii
„Zatímco se z Washingtonu ozývá, že americký prezident Donald Trump prý byl donucen ustoupit od svých plánů na nejrůznější dohody s Ruskem, poslední vývoj v Sýrii naopak napovídá o vysoké míře kooperace a společného plánování,“ konstatuje pro server Literarky.cz analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bylo by škoda nevyužít „zámecký potenciál“ Pardubic
Renesanční zámek v majetku Pardubického kraje stále ještě nemůže naplno rozvinout svůj turistický a společenský potenciál. Brání v tom velké množství depozitářů, které jsou často v historicky cenných prostorách. To by měl změnit projekt nového depozitáře Východočeského muzea v Ohrazenicích, který jednak uvolní místo pro nový zámecký okruh, a na druhé straně pomůže uložit cenné sbírky moderním způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pivo, hašiš a holky. Na to poslední „syrský“ uprchlík z Tunisu dojel
V německém Bambergu probíhá proces s tuniským migrantem, který čelí obvinění ze znásilnění mladé dívky a z dalších dvou pokusů o ten samý trestný čin. Obžalovaný se přiznal a hrozí mu až patnáct let odnětí svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To není možné: Podívejte, co plánuje zavádět Martin Schulz. O tom se zatím nepíše
Martin Schulz představil základní obrysy ekonomických plánů německé sociální demokracie pro nadcházející parlamentní volby. Možný příští německý kancléř tvrdí, že je třeba pomoci lidem, kteří se nedokážou prosadit v moderní éře digitalizace všeho. Lidem bez práce musí stát podat pomocnou ruku. Podle postkomunistické Levice (Die Linke), se však Schulz příliš drží zpátky. Měl by být mnohem radikálnější...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Dvojí kvalita potravin diskriminuje část spotřebitelů
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes na jednání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu opět zdůraznil potřebu řešit dvojí kvalitu potravin celoevropskou legislativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vídeňská policie zveřejnila statistiky počtu případů znásilnění. Meziroční nárůst je neuvěřitelný
Deník Kronen Zeitung zveřejnil statistiky týkající se spáchaných trestných činů ve Vídni za loňský rok. Zatímco počty případů vloupání a krádeží vozidel se snížily, násilné a sexuální trestné činy naopak vzrostly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ukrajinská zombie. Drogy, chlast a „čučo“ v armádě. Martin Koller prohrábl své zkušenosti a šlápl do moc pěkného tématu
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Vojenský analytik Martin Koller s podivem přijal informace ruských státních médií, že „za Ukrajince bojují zombie“. Při vysvětlování onoho tématu otevřel problematiku, o které se často nemluví – použití drog či alkoholu v armádě, a to ať už plánované, nebo nežádoucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Sešli se vítězové nad „justiční mafií“ II.
Studentský spolek Common Law Society uspořádal ve středu 22.února 2017 panelovou diskusi ke knize „Státní zastupitelství ve světle proměn“ autora Jana Laty, státního zástupce Nejvyššího státního zastupitelství ČR. První část poznámek ke knize vyšla na mém bloggu 6. 3. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Přichází nová doba temna. Za pravdu se trestá
Evropský parlament zrušil poslaneckou imunitu šéfce Národní fronty Marine Le Penové. Policie zahájila vyšetřování poté, co Le Penová zveřejnila záběry z vražd páchaných islámskými radikály. Žijeme tedy v době, kdy se za pravdu trestá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Server WikiLeaks o práci CIA: Napíchnou vám mobily i televizi
Server WikiLeaks přinesl informace o práci americké CIA. Tajní agenti – hackeři prý umějí „napíchnout“ operační systém Android a televize Samsung, které jsou v domácnostech připojeny k internetu. Tisíce dokumentů uveřejněné serverem WikiLeaks mají dokazovat, že Velký americký bratr se opravdu dívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Česká televize tentokrát na jedničku
Řeč je o televizním seriálu Svět pod hlavou, který včera skončil. Originálním způsobem je v něm přiblížena doba normalizace v časech zločinné komunistické diktatury. Duo Václav Neužil a Ivan Trojan je vynikající.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha podporuje kampaň neziskové organizace Bezobalu
V ulicích Prahy i dalších českých měst se bude od 4. dubna do 19. května konat kampaň neziskové organizace Bezobalu, která má upozornit na velké množství komunálního odpadu produkovaného českými domácnostmi a zároveň nabídne možnosti, jak tomu předcházet. Svou záštitu udělila kampani radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Jana Plamínková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Islám číhá za každým rohem (?)
Máme zde další sérii vyděšených příspěvků na sociálních sítích o tom, jak české školství zaplavuje islamismus. A jako novinka k tématu se objevuje rozhořčení nad tím, že v naší zemi přibývá škol zřizovaných církvemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Stanovisko pražské organizace ke kauze obsazování městských firem
Pražská organizace STAN zaslala dopis koaličním partnerům (jednak partnerům v Trojkoalici, tedy KDU-ČSL a Straně zelených, jednak partnerům na magistrátu, tedy ANO a ČSSD), ve kterém odmítá lživou kampaň opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Jsme na křižovatce dějin – ať chceme, nebo ne
Jan A. Mařenka je nadšen hloupostí západních elit a tváří v tvář blížící se válce doufá, že není sám, protože zásoby, které má ve sklepě, nejsou bezedné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V sídle pražské Technické správy komunikací zasahují policisté
V sídle pražské Technické správy komunikací (TSK) v Praze 1 zasahují policisté. ČTK to potvrdila mluvčí TSK Barbora Lišková. Důvod zásahu policistů zatím není známý. TSK je městskou příspěvkovou organizací, která se stará o pražské komunikace a chodníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Občanští demokraté nadále podporují obyvatele Šumavy
Novela zákona o ochraně přírody a krajiny destabilizuje nejenom ochranu životního prostředí, ale také základy demokracie v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nárůst počtu cestujících a snižování nákladů zvedly efektivitu pražského Dopravního podniku
Podle celkového objemu zaplaceného jízdného stoupl během roku 2016 počet cestujících, využívajících služby Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), téměř o deset procent. Spolu s poklesem nákladů, zejména v oblasti správní režie a obslužných činností, tak vzrostla efektivita hromadné dopravy v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Židé jsou opice, prasata a služebníci satana a zabíjet je službou Alláhovi. V parlamentu proběhla konference o Izraeli a tohle se tam dělo…
REPORTÁŽ V Poslanecké sněmovně v pondělí proběhla konference Evropa a Izrael 2017, kterou uspořádal Český spolek přátel Izraele pod záštitou poslance Pavla Šrámka a velvyslanectví státu Izrael. Akci moderoval předseda spolku Zbyněk Passer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Co si počít s vouchery po krachu slevového portálu?
Slyšíte na slovo sleva a rádi využijete každou příležitost trochu ušetřit? Pak byste měli vědět co dělat, když váš oblíbený slevový portál zkrachuje a zakoupený voucher už vám nikde nechtějí vzít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Prezident má být příkladem odpovědného a slušného jednání
Přesně rok před inauguračním projevem nově zvoleného prezidenta bude Senát projednávat návrh novely Ústavy, který předkládá senátor Libor Michálek zvolený v obvodu Prahy 2 a Prahy 3 s podporou KDU-ČSL, Pirátů a Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Většina Čechů je pro trest smrti
Agentura pro výzkum veřejného mínění Median zpracovala pro Babišův největší zpravodajský server (iDnes) výzkum veřejného mínění týkající se bezpečnosti a kriminality v České republice. Některá zjištění tohoto průzkumu určitě stojí za pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Pardubicích získá krajské muzeum moderní depozitář
V letošním roce zahájí dělníci stavební práce na výstavbě nového depozitáře pro Východočeské muzeum v Pardubicích. Pardubický kraj připravil soutěž na dodavatele stavby a uchází se o evropskou dotaci. Od nové budovy, která do roku 2019 vyroste v depozitárním areálu Ohrazenice, si kraj slibuje vybudování moderního digitalizačního pracoviště, zřízení moderního příjmu akvizic a kvalitní prostor pro uložení více jak třetiny vzácných předmětů ze sbírek krajského muzea. Na to bude navazovat další projekt, jenž by měl mimo jiné rehabilitovat pardubický zámek jako sídlo významného šlechtického rodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Oslava v době blahobytu
Část společnosti už nechce hmotné dary a spokojí se s tím, že se bude mít dobře někdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Drábová podle vnitra nemá být zastupitelkou, hnutí STAN chce soud
Středočeský kraj dostal dopis od ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), podle nějž je funkce Dany Drábové v čele Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) neslučitelná s mandátem krajské zastupitelky. Krajské zastupitelstvo by mělo podle vnitra vyslovit zánik mandátu Drábové. Zastupitelé ale dnes záležitost nezařadili na program jednání. Hnutí STAN, za něž byla Drábová zvolena, poukazuje na nesoulad v právních normách a chce, aby o věci rozhodl soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany podepsalo tři zbrojní kontrakty
Ministerstvo obrany nakoupí munici od firmy Sellier&Bellot za tři miliardy korun. Od firmy Argun koupí 5500 neprůstřelných vest za 255 milionů korun a od firmy SVOS Přelouč čtyři bojová vozidla za 94,5 milionu korun. Příslušné kontrakty dnes v Praze podepsal náměstek ministra obrany Pavel Beran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Evropská bažina zlostně bublá. Jde i o naši budoucnost
Radek Pokorný sleduje předvolební drama ve Francii a konstatuje, že elity v Evropě i za oceánem jsou nepoučitelné a dělají stále stejné chyby, které nakonec povedou k jejich pádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Nový fond má pomoci ke snížení vývozu surového dřeva z Česka
Novým fondem tak zatočíme s vysokým vývozem surového dřeva z České republiky, říká poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný. Posílí se tím náš český dřevozpracující průmysl!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Páni novináři, tohle nečtěte: Průzkum, který vám bude Donald J. Trump připomínat znovu, znovu a znovu
Po celou dobu prezidentské kampaně pálila mainstreamová média po Donaldu Trumpovi „ostrými“ a neustala v této své oblíbené aktivitě ani po jeho zvolení hlavou státu. Jak ale naznačuje aktuální průzkum, mnozí Američané jsou již z neustálých mediálních ataků na prezidentovu osobu znechuceni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozpočet ČSSD za rok 2016 skončil se ztrátou 51 milionů
Hospodaření ČSSD za loňský rok skončilo ztrátou přes 51 milionů korun. Strana původně počítala se zhruba polovičním deficitem. Vyplývá to ze zprávy místopředsedy strany pro hospodaření Martina Starce pro páteční sjezd sociální demokracie, kterou má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé v Brně protestovali proti projektu na integraci migrantů
Asi třicet lidí přišlo dnes na brněnské zastupitelstvo protestovat proti projektu města na začlenění migrantů do společnosti. Pomoct tomu má speciální tým pracovníků s jazykovými znalostmi, který má asistovat veřejným institucím ve styku s cizinci. Podle hnutí Slušní lidé by měli takovou práci zastávat pracovníci úřadů a pomáhat jim asistenti nevládních neziskových organizací a město by mělo peníze na projekt využít pro vlastní občany. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Rostoucí inflace činí hru na “měnové války” méně atraktivní
Inflace ve střední Evropě roste. Tento týden se o tom budeme moci přesvědčit jak u nás, tak v Maďarsku, ale i v Polsku. V České republice a v Maďarsku budou zveřejněna inflační data za únor, která posunou inflaci dále nad v 2 % a polští centrální bankéři budou pro změnu projednávat novou prognózu, která bude muset reflektovat v podstatě totéž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bojovník proti komunismu Josef Mašín oslaví pětaosmdesátiny
Bojovník proti komunismu v bývalém Československu Josef Mašín oslaví 8. března pětaosmdesátiny. Případ skupiny lidí kolem bratří Josefa a Ctirada Mašínových, kteří se počátkem 50. let postavili komunistickému režimu se zbraní v ruce, dodnes vyvolává kontroverze, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Za dva roky ubyla ČSSD desetina členů, je jich asi dvacet tisíc
Nejsilnější vládní straně ubývají členové, za poslední dva roky se členská základna sociálních demokratů ztenčila o desetinu. Podle zprávy vypracované pro víkendový sjezd ČSSD, kterou má ČTK k dispozici, měla strana ke konci prosince loňského roku 20 349 členů, to je o 2209 méně než o dva roky dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oční chirurgové Pardubické nemocnice získali špičkový operační mikroskop
Ve výrazně lepším prostředí v novém roce pracují oční chirurgové Pardubické nemocnice. Na operačních sálech mají tři novinky, které významně přispívají ke kvalitě zdravotní péče o pacienty. Oční oddělení získalo dva moderní operační stoly a především špičkový operační mikroskop, který nahradil již dosluhující zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Západní ministr nadával Rusku. To odpovědělo a za příklad mu dalo...
Ministr zahraničních věcí Velké Británie Boris Johnson se má v nadcházejících dnech setkat se svým ruským protějškem. Z jeho posledního vyjádření vyplývá, že vůči Rusku panuje v Londýně nedůvěra. Tiskový mluvčí ruského Kremlu Dmitrij Peskov se zas domnívá, že „hysterie ve Washingtonu“ škodí vztahům mezi Ruskem a Západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Staří ODSáci se vracejí, píší noviny. Myslí tyto funkcionáře
Nová ODS trochu stárne. Jak píše MF Dnes, zatímco se hledají noví kádři na kandidátky do sněmovních voleb, jedno vlivné místo ve straně obsadilo jméno z doby, na kterou by strana raději zapomněla. Jde o exministra životního prostředí Pavla Drobila, jenž nově šéfuje ODS v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Angažovaný sportovec, pomocník Michala Horáčka, zaútočil na Zemana a „pseudovlastence“
Vrcholový cyklista Leopold König se rozhodl vstoupit do politiky v roli poradce prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Považuje za svou občanskou povinnost veřejně vystupovat a vyjadřovat se k dění kolem sebe. V rozhovoru s Filipem Horkým zmínil server ParlamentníListy.cz, prezidentského kandidáta Michala Horáčka, kterého podporuje, a prezidenta Zemana. To je podle Königa člověk, který si pohrává se strachem lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Trump v protiútoku. Smír washingtonské bažiny odmítly
Jan A. Mařenka netrpělivě naslouchá Trumpově troubení do rozhodující bitvy s Deep State (ilegální "tajný" stát v pozadí), tajnými službami a washingtonskou bažinou, která se sápe po prezidentově týmu i po prezidentovi samotném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Změňme ten zákon, vyzýval v televizi Stanjura. Není pro to prostor, oponoval Babišův poslanec
Hosty pondělního vydání diskusního pořadu České televize Události, komentáře byli Martin Janeček, ředitel Generálního finančního ředitelství, místopředseda rozpočtového výboru sněmovny Jan Volný (ANO), předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): Několik faktů k návrhu zákona o „dlouhodobém ošetřovném“
Vláda do PS předložila návrh zákona o dlouhodobém ošetřovném. Návrh má řešit potřebu ošetřování osob potřebujících dlouhodobou péči a zároveň hmotné zajištění „ošetřující osoby“ dávkou nemocenského pojištění. Péče o dlouhodobě nemocné je v současnosti většinou péčí ústavní. Ta je sice nezbytná, ale je celkově nákladnější a hlavně pro potřebné i jejich rodiny méně společensky i lidsky přínosná, než zajištění této péče v domácím prostředí členy rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Studium strojařiny v Praze je jistota uplatnění ve světovém měřítku
Co mám studovat a na kterou vysokou školu se mám přihlásit?, zvažují aktuálně především letošní maturanti. Děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. vyjmenovává důvody, proč se rozhodnout právě pro strojařinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ: Bureš, Fritzl, Priklopil – společný jmenovatel ZRŮDA
Prolhaný manipulátor a stádo podléhající Stockholmskému syndromu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
KOV: Nemůžeme zavírat oči před porušováním zákona
Zastupitelé za Koalici pro otevřený Vsetín nejsou proti stavbě obchodní galerie jako takové, ale proti jejímu současnému rozsahu. Díky němu je totiž stavba podle našeho právního názoru v rozporu se zákonem. A pokud tak zásadní projekt má podezření na nesoulad se zákonem, je potřeba tuto věc vyřešit, proto jsme museli podat odvolání. Zákony v této zemi musí platit pro všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Svaz pacientů: Stomatologickou komoru je třeba zrušit. Je to organizovaný kartel
Jak se mají pacienti bránit proti „kartelové“ skupině podnikatelů ve zdravotnictví?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bakalovy noviny odhalují, jak se pozná „politicky nekorektní člověk“
Komentátor Petr Honzejk na serveru IHNED.cz prozradil, jak se pozná politicky nekorektní člověk a čím se liší od občana politicky korektního. Politicky nekorektní člověk se podle Honzejka snaží nově pojmenovat skutečnost, aniž se příliš trápí tím, co tato změna slovníku může vyvolat. Právě proto je prý třeba dávat si na „politicky nekorektní hlasatele pravdy“ pozor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Sociální stabilitu nelze v budoucnu udržet levnou prací
Visegradská skupina musí čelit prohlubování rozdílů mezi starými a novými zeměmi EU, shodli se šéfové parlamentů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rivalita mezi regiony? Maximálně v hokeji, říká hejtman Netolický
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dnes v Hradci Králové jednal se svým protějškem z Královéhradeckého kraje, hejtmanem Jiřím Štěpánem. Mezi témata jednání patřila prezentace regionů na veletrzích cestovního ruchu, řešení železničního napojení obou sídelních měst či propagace Královéhradeckého kraje na pardubickém letišti. Oba hejtmani se zároveň dohodli na pravidelném setkávání rad obou krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Nenávist budující Hate free
Otevřu po pár dnech idnes.cz - a co nevidím: čeští lidé prý nejvíce nenávidí cikány, dokonce víc, než uprchlíky!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Bruselská blankosměnka
Šedesát let od podpisu Římských smluv, dvacet pět let od Maastrichtu a deset od Lisabonu přichází Evropský parlament s novou snahou o revizi unijních smluv. Předkladatelé Zprávy o zlepšení fungování Evropské unie využitím potenciálu Lisabonské smlouvy[1] si jasnozřivě všimli, že Evropská unie je v krizi. Místo transformace zpět na mezinárodní organizaci suverénních národních států však ve svém návrhu revize Lisabonské smlouvy předepisují jediný lék, který znají: ještě více Evropy, píše Hana Lipovská z Institutu Václava Klause ve svém komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Že Ti ruka raději neupadla…
Etický kodex musíme mít v sobě, na papíře nám nepomůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Norsko vyřadilo ČEZ ze státního investičního fondu
Norská centrální banka dnes oznámila, že země vyřadila z portfolia státního investičního fondu akcie české elektrárenské společnosti ČEZ a dalších devíti světových firem, které těží nebo využívají uhlí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jaký vývoj si v EU přejeme? Telička v ČT vyčítal Zemanovi se Sobotkou
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl europoslanec Pavel Telička (ANO). A tématem nebylo nic jiného než Evropská unie, došlo však i na odcházejícího státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Světový den ledvin oslaví FN Brno prevencí. Tématem je obezita
Na druhý čtvrtek v měsíci březnu připadá Světový den ledvin. Jeho cílem je zvýšit informovanost zdravotníků a laické veřejnosti o nemocech ledvin, jejich včasné diagnostice a možnostech léčby. V rámci Světového dne ledvin ve čtvrtek 9. března 2017 od 7 do 14 hod. provede Nefrologická ambulance Interní gastroenterologické kliniky Fakultní nemocnice Brno v 6. patře výškové budovy zájemcům bezplatné vyšetření moči, hladiny cukru v krvi a změří krevní tlak. Akci finančně podpořila společnost Fresenius Medical Care.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom se představil na veletrzích, lákal na historické vozy i minibiky
Společnost AUTODROM MOST se představila začátkem března návštěvníkům hned dvou motoristicky zaměřených mezinárodních veletrhů. V německém Stuttgartu lákal nepřehlédnutelný stánek autodromu s vystavenou cupovou Škodou Octavií a nablýskaným veteránem Hakar zejména na horkou premiéru letošního kalendáře, kterou jsou závody historických vozů The Most Historic Grand Prix o víkendu 12. až 14. května. Na veletrhu Motocykl na výstavišti v pražských Holešovicích pak tým autodromu propagoval Mistrovství ČR i Evropy Minibike. Oba šampionáty motocyklových talentů na maloobjemových speciálech si v Mostě diváci mohou vychutnat rovněž v premiéře koncem července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Maria Zacharovová: Mediální vandalismus
Gratulace CIA k nabrání největších světových mediálních prostitutek do jejího CNN pajzlu. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová k CNN: Přestaňte šířit lži a falešné zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Odborníci z ČVUT se budou podílet na technologickém vývoji kočárků
Značka Goodbaby uzavřela smlouvu o spolupráci s nejmladším vysokoškolským ústavem ČVUT, Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky. Předmětem spolupráce budou především inovativní technologie. Samotná firma se zabývá výrobou zboží pro děti, jako jsou kočárky, autosedačky a další výbava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Unijní rozpočet v roce 2018 - jen zaměstnanost a růst nestačí
Europoslanci pracující na rozpočtu Evropské unie schválili pokyny upravující jeho budoucí podobu. Unie tak musí brát v potaz zaměstnanost, bezpečí, ale i ochranu zdraví a životního prostředí. Zejména zahrnutí posledních dvou témat je úspěchem europoslance Pavla Poce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Juračka: Zánik venkovských prodejen pokračuje. Podpora je nezbytná
Aktuální čísla vývoje českého obchodu za rok 2016 potvrzují setrvale nepříznivý trend zanikání nejmenších, především venkovských prodejen. Kritickou situaci dlouhodobě monitoruje Asociace českého tradičního obchodu (AČTO), která v této souvislosti navrhuje soubor opatření, která by mohla přispět k zachování venkovských obchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šílené, šílené, šílené! Více informací o klíčovém momentu, kdy Angela Merkelová rozhodla o uprchlících
Novinářka a bývalá mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze Irena Válová se na serveru Česká-justice.cz zaměřila na novou knihu německého novináře Robina Alexandera, v níž rozebírá situaci v Německu v září roku 2015. Tam mimo jiné uvádí, proč Němci vpustili do země milion migrantů. Nikdo podle něj nechtěl převzít zodpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jednotlivé pražské radnice dostanou od magistrátu 21,5 milionu Kč vybraných z hazardu
Pražské radnice dostanou od magistrátu 21,5 milionu korun, které Praha vybrala loni ve čtvrtém čtvrtletí jako odvod z loterií a her. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Peníze mohou radnice využít na sport, školství a podporu neziskových organizací. Přidělení financí musí ještě schválit zastupitelé. Praha vybrala loni od 1. října do 31. prosince asi 223,6 milionu. V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren a herny ve správním řízení postupně ruší Ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Koskubou (ČSSD)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice uspořádá Den zdraví, zaměřený na zelený zákal
Den zdraví ku příležitosti Světového týdne glaukomu uspořádá 13. března Nemocnice České Budějovice. Od 10 do 13 hodin si zájemci budou moci nechat změřit nitrooční tlak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zpříjemněte si čekání na jaro výletem na některý z otevřených hradů nebo zámků
S přicházejícím jarem otevírají hrady a zámky brány netrpělivým návštěvníkům. Podívat se tak můžete nejen na Karlštejn nebo na Křivoklát, ale třeba i na méně známý zámek Valeč na úpatí Doupovských hor. Na výlet můžete vyrazit na hrady Krakovec či Točník. V Květné zahradě v Kroměříži máte poslední možnost navštívit výstavu Kamélie, královna plesových květin. Na zámku Lednice lze kromě reprezentačních sálů navštívit i skleník plný exotických rostlin, ve Valticích pak lákají na prohlídky zámeckého barokního divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Kde jsou kořeny organizovaného zločinu?
Máme-li zjistit, odkud se vzal v soudobém světě organizovaný zločin, je třeba nahlédnout nejen do minulých století, ale také do různých částí a zemí tehdejšího světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Erdogan: Otřesu celým světem, když mě nepustíte do Německa!
Přestřelka mezi Německem a Tureckem pokračuje; turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hrozí tím, že pokud mu nebude umožněno vystoupit s projevy v Německu, „otřese celým světem“, informuje deník Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Nucené oslavy jsou pryč, ale kytice na MDŽ potěší
Obdarovat ženu kyticí či dárkem k Mezinárodnímu dni žen není pasé. Z průzkumu, který pro Českou spořitelnu realizovala agentura Millward Brown, vyšlo, že 3/4 z oslovených vnímají tento svátek kladně. Ženy si ho užívají a těší je pozornost okolí. Nejde pouze o obdarovávání mezi mužem a ženou, ale o přání v rodině, kamarádce či kolegyním v práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Obyvatelé budou chráněni před vlivy dotěžby kalů
Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlasné závazné stanovisko EIA k záměru „Nápravná opatření – Laguny Ostramo, nadbilanční kaly, 1. realizační etapa“. Zbylé kaly v ostravských lagunách Ostramo jsou tak o krok blíže k likvidaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To je byznys: ČT se podívala, jaké prachy létají v jedné jediné solární elektrárně. A na divné věci kolem
Solární elektrárnou, kterou dotuje stát a která má nejasného vlastníka z Kypru, se zabýval pořad Reportéři ČT. Mimo jiné uvedl, že spousta stop v otázce této elektrárny vede k bývalému vlivnému politikovi ODS Alexandru Novákovi. Ten byl zatčen v Německu na Štědrý den, je podezřelý z machinací s evropskými dotacemi v kauze ROP Severozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MŠMT: Konference "Učitelé na cestách v 18. až 20. století"
Ve dnech 25. – 27. dubna 2017 se bude konat 5. mezioborové sympozium s mezinárodní účastí „Učitelé na cestách v 18. až 20. století. Ku poctě Josefa Wünsche středoškolského profesora a objevitele pramenů Tigridu“. Pořádají jej Památník národního písemnictví, Katedra dějin a didaktiky dějepisu, Katedra hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Západočeské muzeum v Plzni, Katedra pedagogiky a psychologie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogická Technické univerzity v Liberci a Národní muzeum za podpory MŠMT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ASORKD: Slavnostní uložení ostatku sv. Zdislavy
Slavnostní uložení ostatku sv. Zdislavy z Křižanova z Lemberka se uskuteční v kostele sv. Jiří v Radhošti u Vysokého Mýta v neděli 12. března 2017 v 9:30.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Průšvih Sobotky: Těsně před sjezdem naštval celou ČSSD. Unikly zlé dopisy
V ČSSD to opět vře. Některé straníky totiž rozčílil e-mail, který jim poslalo ústředí strany. Zjišťuje se v něm, jestli v obcích nekolabuje život kvůli elektronické evidenci tržeb. O situaci píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Existuje velká snaha prohlubovat obrannou spolupráci
Martin Stropnický se v pondělí 6. března 2017 zúčastnil zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) ve formátu ministrů zahraničí a obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na Klárově bude happening proti podobě zákona z pera ministryně Marksové
Proti navrhované podobě zákona o sociálním bydlení budou dnes odpoledne protestovat lidé na pražském Klárově. Happening svolala iniciativa Mít svůj domov, která kritizuje předlohu vypracovanou ministerstvem práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Alfons Mucha k nám promlouvá univerzálním jazykem
Daniel Herman vystoupil na vernisáži výstavy Slovanské epopeje Alfonse Muchy v Tokiu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda: Program schůze dne 8. 3. 2017
Členové vlády ve středu 8. března 2017 od 10.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Monika Pilloni: Jde opravdu o invazi imigrantů, kteří neutíkají ze žádné války
Imigranti: 40.000 žádostí o azyl v Itálii v roce 2016, 58 % ve srovnání se stavem v roce 2015. Status uprchlíka bylo uděleno pouze 4 % žadatelů, zatímco 60 % žadatelům nebyl přiznán žádný druh mezinárodní ochrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice za změnu koncepce českého školství
Naše školství je od dob Marie Terezie stejné, nevyvíjí se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se sešel na Hradě s Kellnerem
Prezident Miloš Zeman se dnes na Pražském hradě setkal s majitelem skupiny PPF a nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem. Jednali spolu o ekonomických vztazích s Ruskem, Čínou a Spojenými státy, uvedl na twitteru Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. PPF ve všech třech těchto zemích působí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prohlášení MZV k opakovaným testům balistických raket KLDR
Pondělní raketové testy KLDR jsou dalším porušením několika rezolucí Rady bezpečnosti OSN včetně poslední rezoluce č. 2321 z 30. listopadu 2016. Tyto aktivity vážně ohrožují bezpečnost ve světě a dále zvyšují napětí v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Korupce nejvyšší úrovně! Babišův bývalý náměstek se rozpovídal a ukazuje mimo jiné na ministra financí
ROZHOVOR Bývalý první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht upozorňuje, že ministr financí Andrej Babiš dál ovládá svoji firmu, protože jmenuje a ovládá správce svěřenského fondu. Ale za nejhorší považuje to, že se u nás dnes začínají ohýbat zákony, aby byl někdo beztrestný. „A to je korupce nejvyšší úrovně. Nejde o to, že někdo udělá dotační podvod za padesát milionů, protože prostě porušuje pravidla a může být za to potrestán. Ale nejhorší je, když se ta pravidla změní, aby do té doby porušení pravidel bylo legální,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonomický analytik akciové společnosti Empresa media Wagenknecht.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal Jana Mládka
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 7. března 2017 na Pražském hradě bývalého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman přijal na Hradě Mládka, poděkoval mu za jeho práci
Prezident Miloš Zeman dnes přijal na Pražském hradě bývalého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Poděkoval mu za práci při podpoře průmyslu a ekonomické diplomacie. ČTK to dnes sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: ANO a ODS chtějí brannou výchovu
Hnutí ANO a ODS chtějí do škol vrátit brannou výchovu. Tyto dvě politické strany tak ukazují nejen společný kladný vztah k vyhazování peněz na vojenské účely, ale hlavně tím demonstrují, že po volbách by mohly spolupracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropský parlament chce lepší dostupnost léků
Zajištění stavu kdy mají všichni pacienti pohodlný přístup k cenově dostupným základním léčivům je jednou z klíčových priorit Evropské unie i Světové zdravotnické organizace. Evropský parlament navrhuje řešení a žádá členské státy a Evropskou komisi o jejich relizaci. Hlavní prioritou systémů zdravotní péče se musí zase stát lidské zdraví, a ne tvorba zisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Donald Trump kritizoval Obamu za „další strašlivé rozhodnutí“. A hned se mu to vrátilo
Americký republikánský prezident Donald Trump se dnes na svém twitterovém účtu dopustil chyby, když obvinil svého demokratického předchůdce Baracka Obamu z toho, že propustil z věznice Guantánamo na Kubě 122 lidí. Ti se měli později zapojit do teroristických či povstaleckých aktivit. Píše o tom server HuffingtonPost.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Multikulturní ghetta v Brně odmítáme!
Projev na dnešním zasedání Zastupitelstva města Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Polovina Čechů považuje za dobré si připomínat Chartu 77
Chartu 77 je podle poloviny lidí potřebné si připomínat. Naopak třetina soudí, že to potřebné není. Vyplývá to z únorového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Roli Charty 77 a chartistů před rokem 1989 hodnotí 48 procent lidí příznivě. Po roce 1989 už hodnocení tak příznivé není, přesto ve společnosti převažuje. S Chartou veřejnost spojuje především dramatika a později prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Západní Balkán si zasluhuje větší evropské angažmá
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vedl českou delegaci na zasedání Rady Evropské unie pro zahraniční věci (FAC), které se uskutečnilo 6. března 2017 v Bruselu. Evropská obrana a bezpečnost patřily mezi hlavní témata Rady FAC. Ministři rovněž jednali o aktuální situaci na Západním Balkánu a o vztazích EU s Egyptem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanecká sněmovna: Seminář k návrhu zákona O důstojné smrti
Seminář k poslaneckému návrhu zákona O důstojné smrti se uskuteční ve středu 8. 3. 2017 v prostorách Poslanecké sněmovny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Mezinárodní den žen je třeba stále připomínat
Mezinárodní den žen je mezinárodním svátkem a ne reliktem minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
HZS: Pražští hasiči budou cvičit zásah ve výškové budově
Taktické cvičení pražských hasičů Požár ve výškové budově se uskuteční 15. 3. 2017 od 9:30 hodin. Místem cvičení budou prostory bývalého Hotelu Opatov, U Chodovského hřbitova č.2141/1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Prohlášení ke Zprávě MZ USA o lidských právech ve světě
Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických zveřejnilo 3. března každoroční Zprávu o stavu lidských práv ve všech zemích světa. Následující prohlášení se týká části o České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Plány islamistů zhatí naši vepři boubelatí!
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Multikulturní ideolog Schulz nám opět vnucuje imigranty!
Kandidát německé sociální demokracie na kancléře a bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz opět tlačí na solidaritu s imigranty v souvislosti s čerpáním evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Festival makronek v pekařství PAUL
Ochutnejte v březnu a v dubnu nové druhy tradičních francouzských makronek a vyhrajte balíčky luxusní francouzské kosmetiky L´OCCITANE nebo poukázky do pekařství PAUL!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Obama a jeho gang. Okolí Donalda Trumpa vyhrabalo zajímavost na Baracka Obamu, týká se Ruska
Zatímco drtivá většina amerických mainstreamových médií každý den útočí na Donalda Trumpa a Baracka Obamu líčí v těch nejlepších barvách, v případě serveru Breitbart News je tomu přesně naopak. Obzvlášť v posledních dnech palba serveru Trumpova poradce Steva Bannona na Obamu zesílila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Čínský rozpočet na obranu
Je dobré některá čísla stále opakovat. Vojenský rozpočet USA v uplynulém roce přesáhl hranici 600 miliard dolarů. Rusové a Číňané mají své vojenské rozpočty mnohem střídmější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok se zúčastnil slavnostního zahájení stavby obchvatu Opavy
Ministr dopravy Dan Ťok společně s ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Janem Kroupou a Ivo Vykydalem ze Státního fondu dopravní infrastruktury slavnostně zahájil výstavbu východní části severního obchvatu Opavy. Stavba pomůže odklonit tranzitní dopravu a výrazně odlehčí centrální části Opavy. Zároveň obchvat přispěje ke zvýšení bezpečnosti všech účastníků provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Národní muzeum se zapojí do oslav výročí města Strakonice
Strakonice v roce 2017 oslaví 650. výročí získání městských privilegií. Národní muzeum při této příležitosti ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Strakonice připravilo výstavu, která návštěvníky zavádí do světa loutkového divadla a pohádek. Výstava se koná v rámci 52. ročníku krajské loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice a připomene především fenomén rodinného loutkového divadla a pohádkový repertoár významných amatérských scén první poloviny 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šik (ODS): Zase do černého
Tak a teď kde je pravda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr spravedlnosti Pelikán prozradil v ČT plán: Vězni se budou hlídat sami
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v úterním Interview ČT24 ministra spravedlnosti za hnutí ANO Roberta Pelikána. Šéf resortu se vyjadřoval ke kauze exhejtmana Davida Ratha. Kromě toho hovořil o svém novém nápadu, jak naložit s některými vězni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Kontrolní hlášení DPH - ministerstvo financí proti právu a Ústavnímu soudu
Nález Ústavního soudu z 6. 12. 2016 na návrh skupiny senátorů vedené Ivo Valentou zrušil možnost, aby finanční správa mohla formulářem neomezeně stanovit rozsah požadovaných údajů v kontrolním hlášení o plátcích i neplátcích daně z přidané hodnoty, kdy se vytvářela možnost nedůvodného šmírování. Rozsah povinných sdělovaných údajů musí mít zákonný základ. Ústavní soud odmítl praxi totalitního režimu, který řadu povinností určoval mimo zákony v různých formulářích. Vládě dal čas na nápravu do konce roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Výzva k podávání návrhů na udělení Ceny Ministerstva kultury
Výzva k podávání návrhů na udělení Ceny Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla, hudby, výtvarného umění a architektury pro rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09: Zájmy státu mají přednost před zájmy politické strany
Předsednictvo TOP 09 se na svém dnešním pravidelném zasedání zabývalo programem vrcholného summitu Evropské unie konaného 9. a 10. března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stát zostřuje šikanu podnikatelů
Senátor Ivo Valenta bude zítra v Senátu opět bojovat za drobné podnikatele a živnostníky a podá pozměňovací návrhy k legislativním normám. Změny se mají dotknout daňového balíčku. Konkrétně daňových paušálů a elektronické evidence tržeb. Obě tyto normy jsou totiž výrazným a především nesmyslným zásahem do živnostenského podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ŘSD zahájilo výstavbu silnice I/11 Opava, severní obchvat - východní část
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v pondělí 6. března za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu silnice I/11 Opava, severní obchvat - východní část.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Místní nemůžou jít do hospody, aby náhodou nedostali přes hubu!“ Odborový předák promluvil o problémech s cizinci. A tuto ohromující zprávu prý Úřad práce tají
ROZHOVOR Zaměstnavatelé tvrdí, že nemají lidi, a volají po přísunu pracovních sil z Ukrajiny. Odboráři se toho obávají. „Podrážejí cenu práce. Pokud sem přijde velká skupina lidí a pak přijde recese, oni nebudou chtít jít zpátky domů,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Milan Šubrt, předseda Asociace odborových svazů v Libereckém kraji. Navrhuje více využít těch, co nepracují. „Stát nám neříká pravdu o výši nezaměstnanosti. Jsou statisíce lidí vyřazených z evidence úřadu práce. Pobírají dávky. Proč se nepokusit je – aspoň některé – stáhnout do práce. To je rezerva, se kterou nepracujeme, a raději jezdíme na Ukrajinu,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek chce pokutovat prezidenta za porušení ústavy
Prezident republiky by měl podle senátora Libora Michálka (za Piráty) dostat až milionovou pokutu, pokud by se dopustil porušení ústavního pořádku. Pokutu by uděloval Ústavní soud na návrh sněmovny. Senát sám by pak měl mít opět možnost žalovat prezidenta pro velezradu, na jejímž základě by Ústavní soud mohl hlavu státu zbavit funkce. Michálek to navrhl ve své ústavní novele, kterou dnes představil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Andrlem (Úsvit)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda zve na Den otevřených dveří ve Strakově akademii
V sobotu 11. března 2017 otevírá veřejnosti Úřad vlády ČR prostory Strakovy akademie, sídla vlády České republiky. Objekt bude veřejnosti přístupný od 10 do 17 hodin. K vidění budou vybrané prostory úřadu, a to především jednací sál vlády, nový či starý tiskový sál a další zajímavá místa této významné budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Migranty sem cpát nebudou. Slušní lidé z Brna se postavili proti městu, je to tam husté
Více než pět tisíc fanoušků má na svém facebookovém profilu hnutí Slušní lidé, které vzniklo z řad nespokojených Brňanů. Prezentuje zde svou činnost, kdy mimo jiné dnes konfrontovali Martina Freunda z hnutí Žít Brno. A to kvůli zvyšování interkulturní prostupnosti institucí města Brna, jež Freund navrhl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
FOTO Rozbiju ti to! Vypadni! Náš reportér se přesunul do další problémové části Stockholmu
Stockholmské předměstí Tensta patří k přistěhovaleckým čtvrtím švédského hlavního města. Právě tam zamířil fotoreportér ParlamentníchListů.cz Vít Hassan. Když se za ním zavřely dveře metra v cílové stanici, uviděl sympatický nápis Přátelství, další část návštěvy už tak příjemná nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Lidé mohou dávat připomínky k záměrům, které se dříve projednávaly neveřejně
Díky rozhodnutí nejvyššího státního soudu v Brně musí nyní řádným schvalovacím kolečkem se zapojením veřejnosti projít i tzv. úpravy územního plánu. Ty se od změn liší v tom, že nemění funkční využití předmětné plochy, ale například pouze objem zástavby. Celkem deset návrhů zadání změn vlny úprav vstupuje nyní do další fáze projednávání a do 15. března 2017 může každý poslat své připomínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Pojar: USA nevezmou Rusko jako partnera, jsou desetkrát silnější. Zeman jen fantazíruje, že bude dirigovat koncert Trumpa, Putina a Číny
ROZHOVOR „Nezapomínejme, že i George W. Bush nebo Barack Obama se naivně snažili o nejrůznější ‚resety‘ vztahů s Ruskem, a podívejte se, jak to nakonec v obou případech dopadlo.“ Diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ujistil, že Spojené státy Rusko v zásadě nepotřebují a současný režim v Kremlu postavil svoji legitimitu na vzdoru vůči Západu, který Spojené státy reprezentují. Rusko tahá za kratší konec provazu, takže „o žádném rovnocenném partnerství tedy nemůže být řeč“. A upozornil i na situaci České republiky: „Nezačneme-li brát vlastní obranu vážně, skončíme špatně. A nebude to díky Trumpovi, ale nám samotným.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ruský premiér si žije jak prase v žitě a předvádí to. Má to vysvětlení, které by Čech asi nepřijal
Zatímco elita rozvinutých zemí se snaží vést přísně asketický způsob života, ministerský předseda Ruské federace Dmitrij Medveděv žije jako turecký sultán. Problém je prý v mentalitě ruské vládnoucí třídy, píše ruský deník Novaya Gazeta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mají pod kontrolou výklad islámu i finance muslimů. Bývalý politik a úspěšný proizraelský bloger představuje místo, kde prý zcela zastavili islamizaci
ROZHOVOR Andrej Babiš může svým konstruktivním populismem vytvořit z České republiky druhý Singapur, jenž navíc paradoxně zastavil islamizaci díky státem řízeným šaría úřadům. Je o tom přesvědčen úspěšný pro-izraelský bloger, překladatel a cestovatel, ale i bývalý krajský předseda Svobodných Josef Zbořil. Vizí pro Českou republiku 21. století by podle jeho názoru měl být kybernetický společenský systém 4.0 s politikou trvale svobodného rozvoje bez kariérních politiků a stranických aparátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V rámci politické korektnosti u nás nevíme, co se skutečně děje ve Švédsku, říká zkušená policistka
ROZHOVOR Mohou se devianti volně pohybovat? Kdo nese zodpovědnost? Případ deviantní ženy se sexuálně perverzní úchylkou, která byla odsouzena na 30 let, dále hýbe internetem a médii. Může za to také policie, nebo je to další z útoků na strážce zákona, kteří již dnes jsou dehonestováni a nazýváni nelichotivými přívlastky? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila bývalá policistka, nyní bojovnice za práva mužů zákona v organizaci Mobbing Free Institut, Petra Lhotáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pozvali jsme do debaty zástupce centra proti dezinformacím. Toto následovalo místo odpovědi. Věc sahá až k Chovancovi
Jak komunikuje Ministerstvo vnitra s veřejností? ParlamentníListy.cz se pokoušely pozvat zástupce Centra pro boj s terorismem a hybridními hrozbami do debaty (CTHH), nikdo však téměř dva týdny nereagoval. Stejně nulová odezva přišla také od šéfa resortu Milana Chovance (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tusk označí Trumpa za riziko pro EU. Skandální, zlobí se Zahradil. Evropští lídři si prý po Brexitu nevědí rady sami se sebou
Europoslanec Jan Zahradil má jasno. Lidé, kteří pláčou po 90. letech minulého století, mají smůlu. Tyhle roky jsou pryč. Nový americký prezident Donald Trump teď mění pravidla hry a je otázka, jestli toho dokážeme využít. Stávající establishment EU ukazuje, že to příliš nedokáže. EU se podle Zahradila chová ve vztahu k Trumpovi hrozivě nebezpečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Leden ve znamení rekordních intervencí, v únoru pravděpodobně došlo ke zvolnění
Poslední čísla z ČNB ukazují, že příliv peněz do korun výrazně zesílil na začátku roku - především v prvních lednových týdnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra