Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

VIDEO Šmejdi, udeřila Helena Langšádlová proti propagandě a dezinformacím, když proti ní seděl Jiří Ovčáček
Ruští šmejdi šíří pomluvy mezi 500 miliony lidí, to se musí zarazit. V reakci na tzv. boj s propagandou to v pořadu PL TV Horké téma uvedla poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Protivníkem v diskusi jí byl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, podle něhož je útvar proti dezinformacím škodlivý. „Zbývá ještě trestat smrtí za poslech ruského rozhlasu,“ pustil se do političky TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura předstihl nejen Kalouska, ale už i KDU-ČSL
O čtyři desetiny procentního bodu si oproti minulému měsíci polepšilo aktuálně nejsilnější hnutí ANO a dosáhlo tak 28,9 % voličské podpory. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Když Jan Keller mluvil o Trumpovi, naznačil smrtící pravdu o 11. září. Také popsal skutečné poměry v Bruselu
Server Literární noviny přináší rozhovor s českým europoslancem za ČSSD Janem Kellerem. Vyjádřil se k Evropské unii, Donaldu Trumpovi, ale i k současné levici, která podle něj nabízí mimořádně pozoruhodnou směsku názorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šest milionů eur vyletělo oknem. Takhle se hospodaří v dnešním Německu, když jde o uprchlíky
Mnoho měsíců se hovoří o tom, že migrační krize přináší jistým podnikavcům nadstandardní zisky. Magazín Stern přináší informace o azylovém centru, jehož majitelé dostávají miliony eur od státu. Problém je, že toto azylové centrum ve skutečnosti neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
To je sranda: Honí mě vaši agenti, spílá Chovanec Stropnickému. Jen se zviditelňujete před sjezdem, kontruje ministr ANO
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podezřívá vojenskou tajnou službu, že ho sledovala. Celá událost se měla odehrát před pražskou vládní vilou, kterou Chovanec obývá. Služba to popírá. Informaci přinesl deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Je to jasné, není pochyb. Ty samé stopy. Víme více k výbušným zjištěním o tom, jak CIA sbírá fízlovací systémy. A když se pořád mluví o Rusku...
Server WikiLeaks v úterý zveřejnil složku plnou dokumentů, které se mu podařilo získat od americké Ústřední zpravodajské služby (CIA). Opíraje se o nově získané informace WikiLeaks vysvětluje, jakým způsobem pracují kybernetičtí experti v rámci CIA, informuje deník New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad práce poradí návštěvníkům Burzy práce v Mělníku
Široká nabídka volných pracovních míst ve strojírenství, v chemickém průmyslu, logistice, autodopravě nebo sociálních službách bude připravena pro návštěvníky Burzy práce v Mělníku (Masarykův kulturní dům, U Sadů 323, Mělník), kterou pořádá Krajská hospodářská komora Střední Čechy ve spolupráci s Úřadem práce ČR a Krajským úřadem Středočeského kraje ve středu 8. 3. 2017 od 10.00 do 16.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Úspěšné firmy dobře vědí, že se jim vyplácí mít větší zastoupení žen ve vedení
Rozdíl v odměňování žen a mužů činí v České republice 22,5 procenta. V otázkách rovného odměňování je Česká republika druhou nejhorší zemí v rámci EU, evropský průměr totiž činí 16,7 procenta. Průměrný plat muže a průměrný plat ženy se v ČR liší přibližně o 7000 Kč měsíčně a ročně tak v rozpočtech rodin chybí téměř 81 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Respektu mají jasno už dopředu: Zeman kandidovat nebude, vrací se na chalupu
Komentátor Marek Švehla se na serveru Respekt.cz zamyslel nad tím, zda prezident Miloš Zeman oznámí zítra svým příznivcům na Pražském hradě to, že bude kandidovat. Zároveň také hovoří o kremlologii a zemanologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vyzkoušet si moderní formu výuky chemie budou mít v letošním roce příležitost další desítky učitelů
Evropský vzdělávací program Amgen Teach vstupuje do čtvrté sezóny plné přednášek a vzdělávacích workshopů pro pedagogy chemie základních a středních škol. První dva semináře proběhly 8. a 9. února na Gymnáziu T. G. Masaryka v Hustopečích a na Gymnáziu Jihlava. V dalších školách jsou workshopy plánovány na březen. Za dobu svého působení si badatelsky orientovanou výuku vyzkoušelo na 350 učitelů středních a základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Vznik sociálního bytového fondu pokřiví trh s bydlením, náklady ponesou občané
Zákon o sociálním bydlení místo očekávaného odstranění bytové nouze povede jen k nesystémovému rozdávání bytů za sociální nájemné, hrazené z peněz daňových poplatníků. Podle Hospodářské komory bude mít negativní dopad na trh s bydlením, nekontrolovatelně zvýší výdaje státního rozpočtu a pomůže hlavně těm lidem, kterým se vyplatí dlouhodobě žít z podpory státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jourová se zbláznila, plácá nesmysly a měla by se stydět. Drzost! Loupeže za bílého dne a vyhrožování. Babiš, Zaorálek či Keller promluvili k návrhu české eurokomisařky...
ANKETA Eurokomisařka Věra Jourová z Babišova hnutí ANO podle ČTK kritizovala Polsko a Maďarsko s tím, že kdo nechce akceptovat základní hodnoty jako právní stát, rovnoprávnost mužů a žen a nediskriminaci menšin, neměl by žít v Evropě. Polsku a Maďarsku (i dalším) by tak mohlo být zastaveno vyplácení dotací z EU, pokud nebudou uvedené hodnoty respektovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: ČSSD dostane na prdel, a naprosto zaslouženě…
Ještě před dvěma roky to vypadalo na klidný vývoj. ANO jako nová strana směřující proti tomu zatuchlému, co se zde nashromáždilo za čtvrt století, samozřejmě výrazně zvítězí, ale ČSSD bude druhá a obě strany budou moci vytvořit spolehlivou koalici. Babiš bude šéf a přinese nové pohledy, Sobotka, kterému stejně nejde o nic jiného než o funkce, plat a benefity, se stane předsedou Poslanecké Sněmovny a dá se dokonce dohodnout parita zastoupení v počtu ministrů ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Cieńciała: Bude potřeba rozumět jazyku vědy, tedy matematice
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Růžička (TOP 09/STAN): To snad neexistuje nikde v civilizovaných zemích, že by všechnu práci od bezpečnosti až po knihovnu dělali učitelé
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejnost by byla šokována, kdybych řekl pravdu. Vladimir Mečiar obsáhle promluvil
Státní orgány nemají nic společného s vraždou Róberta Remiáše, řekl v ostře sledované diskuzi Téma dne na TA3 někdejší premiér Vladimír Mečiar. Jeho odvěký politický rival Béla Bugár se jej zeptal, zda se neplánuje omluvit Remiášově matce Anně. „Za co?“ reagoval Mečiar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Počet lidí bez práce v únoru klesl, přispěl i příchod příznivého počasí
Počet lidí bez práce v únoru klesl, nezaměstnanost byla 5,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Předsjezdová nervozita v ČSSD
Je potřeba říci, že předsjezdová nervozita v ČSSD je zcela oprávněná. Vlastně nikdo v této straně moc neví, co bude. Volby nejvyšších funkcionářů strany jsou tajné a nálada delegátů sjezdu bude, i přes mnohokrát veřejně deklarovanou loajalitu vůči předsedovi Sobotkovi, na bodu mrazu. V tajné volbě je možné úplně všechno, a zejména takové volební výsledky, které při volbě aklamací prostě možné nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Umlčujete nás a vozíte sem migranty, pošleme na vás Okamuru. Prošetřili jsme dusnou situaci přímo na místě
Okamurovi příznivci chtějí v Havířově referendum o umísťování uprchlíků do místních bytů. Lidé si ale spíše stěžují na nepřizpůsobivé obyvatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okamuru si pozvali do ČT a nestačili koukat: EU kolabuje, tady jsou čtyři důkazy!
Předseda výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík (KDU-ČSL), místopředsedkyně téhož výboru Helena Langšádlová (TOP 09) a poslanec a předseda hnutí SPD Tomio Okamura v úterních Událostech, komentářích České televize debatovali o budoucnosti EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Jako u blbých aneb Proč „jako“?
Předem se omlouvám za poněkud nevhodně formulovaný dotaz, nicméně nenapadá mne nic příhodnějšího, jak nazvat zmíněné obstrukce kolem výstavby D-49, dříve R-49. K tomuto přirovnání mne totiž přivedlo přečtení článku Jako zelený aktivista blokoval dálnici, teď o ní na Čunkově kraji rozhoduje. Ekoterorista zahradníkem, zdravý rozum to nebere, bouří se někteří, uvedený v Parlamentních listech a nemohu než na to zareagovat se stejným údivem, ale i odsudkem jako ti, kteří stavbu D-49 nejen obhajují, ale také ve prospěch občanů kraje i státu, prosazují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu schválila ustavení odborné skupiny pro hybridní hrozby
Bezpečnostní rada státu se na jednání 8. března 2017 zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti, včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Nemůžeme neustále řešit problémy, které způsobili jiní
Dnešní havárie nákladního vozu na silnici III/35846 mezi Semanínem a Třebovicemi, která slouží jako objízdná trasa při rekonstrukci silničních tunelů v České Třebové, je pouze vyústěním problému, na který jsme jako krajská samospráva upozorňovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Svým studentům jsem říkal, že matematika je gymnastika mozku
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): V této zemi je desetinná čárka státním tajemstvím, za jehož vyzrazení hrozí trest smrti
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Je MDŽ, tak přijměme ženy – uprchlice. Exnáměstek Jana Rumla Fendrych to myslí zcela vážně
Když je ten Mezinárodní den žen, tak bychom měli přijmout nějaké ženy – imigrantky. Takový výklad dnešního mezinárodního dne předložil Martin Fendrych, komentátor a bývalý náměstek ministra vnitra. Právě v této pomoci ženám v nouzi totiž podle něj smysl MDŽ spočívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Chovanec tvrdil, že ho sleduje Vojenské zpravodajství. To tvrdí, že to bylo úplně jinak
Ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun popřel, že by agent jeho rozvědky fotografoval dům užívaný ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Beroun dnes České televizi (ČT) řekl, že agent plnil své úkoly. Beroun je připraven to doložit sněmovní komisi pro kontrolu Vojenského zpravodajství, která se bude případem zabývat. Agent byl podle médií minulý týden zadržen nedaleko vily ministerstva vnitra v pražských Dejvicích, kterou Chovanec využívá, když fotografoval okolí domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Kolem škol krouží armády vyživovacích poradců
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Tuska může nahradit irský premiér Kenny
Irský list "Sunday Independent" na svém internetovém portálu píše o sílících spekulacích, že irský premiér Enda Kenny by se mohl stát předsedou Rady Evropy po Donaldu Tuskovi. Stalo by se tak ovšem v případě, že Tusk sám se o funkci nebude ucházet. V současnosti jeho případné znovuzvolení podporují všechny země kromě Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Proč je a bude české školství sekulární (bez islámu)
Naše republika je sekulární stát. Na tom nic nemění fakt, že samo slovo sekulární se nevyskytuje ani v Ústavě samotné, ani v Listině práv a svobod. Je to ale důvod, proč je (a za mého působení i bude) české školství sekulární.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Rodiče si myslí, že maturita je klíčem k dobrému životu bez velké dřiny
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Opustila velké korporace a začala učit, jak zacházet s penězi
Jak to vypadá, když dluhy lidem přerostou přes hlavu, ví Marcela Hrubošová víc než dobře. Přes dvacet let stála na straně věřitelů. Měla na starosti ekonomiku velkých institucí a hlavně vymáhala pohledávky. Nyní se snaží svých zkušeností využít k tomu, aby lidem pomáhala zorientovat se ve světě financí a finančních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Bude ve volebním klání hodně špíny?
Soupeřit myšlenkami a záměry v rámci volebních programů, tedy tím, co ta která strana v parlamentkách nebo jednotlivec ve volbě prezidenta udělá lépe než soupeři, je náročnější a často předčasně vyjevené dobré záměry se kradou. Ano, děje se tak, ale toto soupeření, nebo lépe řešeno JEN toto soupeření volby nevyhrává. Daleko citlivěji (a je to mínus voliče) reaguje občan na negativa; na špínu, kterou soupeři na sebe vychrstnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nezaměstnaných ubývá, potěšující je vývoj u mladých lidí
Únorová data o nezaměstnanosti zveřejněná Úřadem práce ČR jsou potvrzením pozitivního vývoje na trhu práce v posledních měsících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Brně byla otevřena pobočka pro žadatele o dotaci z Operačního programu Zaměstnanost
Nová pobočka podpory projektů z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) byla ve středu otevřena v Brně. Speciálně vyškolení projektoví manažeři zde budou pomáhat všem žadatelům o dotace z OPZ, kteří chtějí získat informace o možnostech programu nebo probrat své projektové záměry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Skoro polovina nespolehlivých plátců má sídlo na virtuální adrese
V únoru přibylo 284 nových nespolehlivých plátců DPH a jejich celkový počet dosáhl 8 246. Únorový přírůstek obstaraly především subjekty s tržbami do 10 milionů korun a s pražskou adresou. Téměř polovina nových nespolehlivých plátců DPH má registrované sídlo na virtuální adrese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mezinárodní den žen je výročím první velké stávky žen za rovné podmínky. Boj stále není vyhrán
V březnu roku 1857 stávkovaly americké ženy z textilních továren za zlepšení pracovních podmínek. Další stávkou, spojenou s tímto svátkem, byla stávka švadlen v New Yorku v roce 1908. Ženy požadovaly zkrácení pracovní doby, lepší platy, hlasovací právo a ukončení zaměstnávání dětí. Co se týče situace na trhu práce, je postavení žen a mužů stále velmi nevyrovnané z hlediska platů a kariérního růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Berka (ČSSD): Jedině průmysl je schopen zajistit dostatečnou životní úroveň obyvatel. Vše ostatní je nadstavba
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Povinná maturita z matematiky bude, rozhodli senátoři. Školy dostanou peníze podle odučených hodin
Od září 2018 mají školy dostávat peníze podle vzdělávacích programů a podle počtu hodin, které učitelé odučí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:36, zobrazit podobné
Poslanec Šincl převzal otevřený dopis starostů, kterým se nelíbí nulová tolerance alkoholu u cyklistů. Je nesmysl, aby si v Rakousku dali skleničku a museli tam přespat, říká
Do konce volebního období této sněmovny by poslanci mohli projednat a schválit návrh zákona, který by legalizoval přiměřené množství alkoholu u cyklistů na cyklostezkách a silnicích třetí třídy. Poslanec ČSSD Ladislav Šincl dnes převzal otevřený dopis starostů, kteří tento návrh podporují. Jde o pokračování iniciativy, kterou odstartovalo sbírání podpisů pod petici za tuto změnu, kterou hned v úvodu významně podpořili dva senátoři, nynějšího Iva Valenty a bývalého Zdeňka Škromacha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: EET, kontrolní hlášení a přebujelé papírování zhoršují podmínky podnikání v České republice
Zvýšenou až „nezaslouženou“ popularitou ministra financí Andreje Babiše dochází k šikanování malých a středních firem, zejména to výrazně pociťují drobní živnostníci, kteří se nemohou bránit proti ohavnému systému, jenž se nazývá EET, kontrolní hlášení DPH a přebujelé papírování. Poctivé podnikání v České republice je, dalo by se říci, jednou nohou v kriminále a správním řízení!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Hnutí ANO mírně posiluje, zatímco ČSSD ztrácí. Okamurovo SPD předstihlo KDU-ČSL i TOP 09
Aktuálně nejsilnější vedoucí hnutí ANO si oproti minulému měsíci mírně polepšilo o čtyři desetiny procentního bodu na aktuálních 28,9% voličské podpory. Mírné kolísání volebních preferencí v posledních třech měsících naznačuje, že voliči různě reagují na aktuální politické události. Zatímco o řadu voličů může hnutí ANO přijít v souvislosti se zavedením druhé vlny EET, naopak předvolební prohlášení o záměru snížit daně do příjmu 113.000 Kč, záměr snížit DPH, počet poslanců a senátorů může voličskou podporu hnutí ANO zvyšovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda podpořila novelu, která by měla snížit ceny mobilních dat
Novela telekomunikačního zákona, která by měla podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vytvořit tlak na pokles cen mobilních dat, míří do Sněmovny. Na dnešním jednání ji podpořila vláda, informoval na Twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Předpis by měl víc chránit spotřebitele, zvýšit pravomoci Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a také zajistit přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Operátoři tvrdí, že novela ceny jejich zákazníkům nesníží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný má ze soudu srandu: Ondřej Vetchý je zmrd a sprostý lhář. Ta prdel, když si stádo myslí, že jsem se z toho potil. Soudkyni to spočítáme
Bulvární novinář, podnikatel a komunální politik ODS Pavel Novotný se na svém facebookovém profilu vyjádřil k verdiktu odvolacího vrchního soudu. Ten rozhodl, že vydavatelství Bauer Media musí zaplatit herci Ondřeji Vetchému a jeho ženě 700 tisíc korun za mylnou informaci v bulvárním deníku Spy. Ten již v současné době nevychází, byl však spjat právě s Novotným, jenž jej vedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Dlouho jsme přešlapovali na místě. Bohatství bylo v České republice vždycky v lidech
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Otevřené úřady s otevřenými daty: Revoluce v úředním myšlení začíná
Otevřená data a jejich publikace dnes patří k základním nástrojům otevřeného vládnutí a pomalu se stávají samozřejmou „výbavou” všech veřejných institucí. Veřejná správa si dosud pořídila přes šest a půl tisíce informačních systémů. V těchto informačních systémech je ukryto nepředstavitelné množství dat a tedy i velké bohatství. Část z těchto dat je postupně zveřejňována ve formě „otevřených dat“, tedy dat volně a bezplatně dostupných, a to ve strukturované a strojově čitelné podobě, pro komerční i nekomerční využití. Aby podpořili otevírání dat institucí veřejné správy, rozhodli se zástupci Českého telekomunikačního úřadu a Nejvyššího kontrolního úřadu uspořádat první hackathon veřejné správy v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Kabátník: Osmý březen a sirkový hlavolam
8. březen je den s podmalovanou historií. Jinak ho vnímají lidé, se zkušeností oslav MDŽ státem a jinak lidé bez této zkušenosti. Pojďme se podívat nově na toto datum. Někdy nás naše vnímání a pocity podbízivě klamou. Sobě i vám připomínám sirkový hlavolam. Obrazec se zadáním. Uberte nebo přidejte sirku, aby výsledek byl logicky pravdivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda schválila mandát pro premiéra na jednání Evropské rady
Na úvod dnešního jednání vláda schválila mandát pro předsedu vlády Bohuslava Sobotku na jednání Evropské rady, které se uskuteční ve čtvrtek 9. března 2017 v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Američané připravují na Slovensku dva vojenské objekty
Americká ženijní vojska v Evropě publikovala na internetu informaci o výběrovém řízení na projektování dvou vojenských objektů na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Exposlanec-„exsocan“: V ČSSD rozhodují kmotři. Bohouš je hodňouš. Dodnes tuším, že s odchodem Paroubka to bylo jinak
ROZHOVOR „V současné době se ČSSD potácí s volebními preferencemi někde nad 18 procenty a průzkumy jí nedávají naději na nějaký oslnivý volební výsledek,“ domnívá se advokát a bývalý poslanec ČSSD Pavel Němec. Prozrazuje více o bývalých premiérech z řad ČSSD, o tom současném říká: „Slávek Sobotka je sociálně vnímavý, má skutečně lidský pohled na řadu věcí. Chybí mu jen odvaha jít si někdy za svým názorem a nerad riskuje.“ Podle Němce je v ČSSD řada frakcí. „Strana je také známá tím, že účelově vylučuje své členy v regionech, zejména tam, kde se tito členové postavili kriticky k poměrům v partaji,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Chřadnoucí americký zahraniční obchod jako munice pro Trumpa a výzva pro dolar
Spojené státy zaznamenaly v lednu obchodní deficit blížící se hodnotě 50 mld. USD, což je nejvyšší hodnota za poslední čtyři roky. Export nestačí rychlému růstu dovozů, což nejenže účetně tlačí americký růst směrem dolů, ale samozřejmě přidává munici Trumpově administrativě v boji s neférovým zahraničním obchodem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad práce loni podpořil téměř jednadvacet tisíc uchazečů nad padesát let
Zatímco v roce 2014 tvořili lidé nad 50 let z celkového počtu osob podpořených v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) 23,2 %, loni jejich podíl stoupl na 26,3 %. Jen během současného programového období zařadil Úřad práce ČR do regionálních projektů přes osm stovek uchazečů o zaměstnání (UoZ) z této cílové skupiny. Více než 360 z nich získalo v jejich rámci zaměstnání na společensky účelných pracovních místech (SÚPM) nebo veřejně prospěšných pracích (VPP). Podpora pracovního uplatnění této skupiny uchazečů o zaměstnání patří mezi priority ÚP ČR a úřad v tomto ohledu motivuje i zaměstnavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Čistej průstřel“: Kdyby na sjezdu ČSSD někdo rozdával tento článek, Sobotku by to nepotěšilo
Sedm měsíců před volbami strany i jejich voliči čím dál pozorněji sledují výzkumy veřejného mínění. Zejména tzv. „volební modely“ simulující volební výsledky v jednotlivých měsících. Letos jim ale výzkumníci nedopřávají příliš napětí. Hnutí ANO vede ve všech agenturách o deset a více procent a ČSSD podle odhadů řeší jen to, jestli zůstane druhá, nebo ji případně ještě dostihnou komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odmítáme zavádění ideologické multikulturní výchovy do škol!
Hnutí SPD odmítá zavádění ideologické multikulturní výchovy do škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vlado Matuška: Mám sen
Já mám sen… Mám sen, že bílá žena bude moci projít všemi městy světa a všemi čtvrtěmi těch měst, aniž by se musela bát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Problém s přemnoženými divokými prasaty se podařilo zklidnit, ale...
Hlavní město Praha v současné době intenzivně řeší přemnožení divokých prasat v území mezi městskými částmi Praha 14, Běchovicemi a Horními a Dolními Počernicemi. Současně však vyzývá občany, kteří tuto lokalitu navštěvují, aby dodržovali některá základní pravidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Drsný útok na Tomáše Zdechovského za hlasování o Marine Le Penové. Pak se europoslanec postavil čelem lidu, aby to vysvětlil
Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský hlasoval o vydání Marine Le Penové k trestnímu stíhání. Kriminalizace favoritky francouzských prezidentských voleb vyvolala značný rozruch a Zdechovský to od řady lidí schytal, neboť hlasoval pro její vydání. Své si vyslechl i od čtenářů ParlamentníchListů.cz, kterým se snažil na svém profilu své hlasování vysvětlit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nečtěte před výplatou: 600 korun na hodinu. Půl milionu, milion berou. Odhaleni poradci ministrů
Ministři a jejich strany našli zajímavý způsob, jak za veřejné peníze vychovávat stranickou omladinu nebo naopak odměnit zasloužilé členy. Prostě z nich ministr udělá své poradce. Podle analýzy MF DNES prý v zaměstnávání spolustraníků v poradenských pozicích vynikají zejména lidovci, jak ale deník musel přiznat, ve výši částek kralují ministři z ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda projedná telekomunikační zákon či sociální bydlení
Novelou telekomunikačního zákona, od které si premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slibuje pokles cen mobilních dat, či návrhem zákona o sociálním bydlení se bude na svém dnešním jednání zabývat vláda. Ministři projednají i návrh, aby se deset fakultních nemocnic od příštího roku přeměnilo na novou právní formu univerzitní nemocnice, a schválí mandát pro premiéra na jednání Evropské rady v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Škácha: CRABí slib
V lednu 2014 Nadační fond proti korupci zveřejnil tiskovou zprávu o dalším podezřelém IT projektu, o tzv. systému CRAB. Centrální registr administrativních budov si pořizuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Už to zní složitě, přitom prý jde o trochu složitější excelovou tabulku. Acta non verba za 60 tisíc tehdy získala odpověď na otázku, kolik úřad v minulých letech utratil za počítače a počítačové programy. Výběr proběhl neveřejně, protože vznikl na původním systému IBM a jiný pecař to prý neumí… Cena čtvrt miliardy korun českých byla samozřejmě navýšená, navíc se ale zjistilo, že CRAB bude nejspíš nakonec stát skoro třikrát tolik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Rekonstrukcí bude opět zajištěn bezpečný provoz
Ulice Nad Želivkou v městské části Praha – Nebušice je ve špatném technickém stavu, a proto je nutné přistoupit k její kompletní opravě. Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky, kterou předložila společnost Swietelsky stavební, s.r.o., s nabídkovou cenou 19 195 630 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Rusko, USA, Sýrie a Kurdové společně, Turecko v outu
Zatímco se z Washingtonu ozývá, že Trump prý byl donucen ustoupit od svých plánů na nejrůznější dohody s Ruskem, poslední vývoj v Sýrii naopak napovídá o vysoké míře kooperace a společného plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Potřebujeme ujištění, že peníze z našeho rozpočtu neskončily v něčí kapse
Informace o zásahu Národní centrály proti organizovanému zločinu v pražské Technické správě komunikací je podle ministra dopravy Dana Ťoka velmi závažná a mohla by ovlivnit investice v Praze, které jdou ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Blíží se zahájení dalšího ročníku projektu Jeden kraj, tři zoo
Zahájení dalšího ročníku projektu s názvem „Jeden kraj, 3 ZOO“ a také zahájení turistických sezón v rámci Brány do Čech se uskuteční ve čtvrtek 9. března 2017 v 14:00 v ústecké zoologické zahradě. V rámci akce sloni v prostorách slonince předají ceny vítězům loňského ročníku tohoto vstupenkového projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Islámský terorismus jako důsledek agresivity a arogance Západu
Není důsledku bez příčiny. A výjimkou není ani islámský terorismus, který nám najednou nespadl jen tak z nebe, ale naopak, má své hluboké příčiny. A těmi příčinami jsou mocenské, ekonomické a geopolitické zájmy Západu, který kvůli jejich dosažení neváhá vraždit a rozvracet jiné země. V našem konkrétním případě země arabského světa, čímž samozřejmě nutně vzbuzuje nenávist proti sobě a touhu po odplatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Slávku, Luboši, Jirko... Zdeněk Škromach na sjezdu ČSSD nebude, to svoje však řekl nám
ROZHOVOR „Když nemá nikdo jiný odvahu do toho jít, ať Slávek Sobotka dostane šanci.“ Jiná varianta podle bývalého místopředsedy senátu a exministra Zdeňka Škromacha pro ČSSD v tuto chvíli není. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také říká, že se předseda sociálních demokratů v poslední době odklání od idealistických tendencí a „začal směřovat k proudům realističtějším, které mají podporu veřejnosti.“ A s odkazem na slova prezidenta Miloše Zemana se zamyslel nad tím, jak to udělat, aby se zdivočelí sociální demokraté vrátili zpět z vandru domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hudební soutěž Concerto Bohemia ovládly soubory nejmladší kategorie
Odborná porota ve složení Stanislava Střelcová, Jiří Gemrot, Lukáš Hurník, Tomáš Pergl, Emil Viklický a Tomáš Zikmund určila na svém zasedání v pondělí 6. března 2017 vítěze 26. ročníku Národní rozhlasové soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky Concerto Bohemia 2017. Největšího úspěchu v soutěži dosáhly soubory nejmladší kategorie. Své výkony budou soutěžící obhajovat 24. listopadu na Koncertu vítězů ve Velkém sále Paláce Žofín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Dárek k šedesátinám
25. března tomu bude 60 let od podepsání dvou smluv v Římě (1957), které známe pod názvem Římské smlouvy. Jedná se o: smlouvu zakládající Evropské hospodářské společenství (EHS) a smlouvu zakládající Evropské společenství pro atomovou energii (Euratom). Obě vstoupily v platnost 1. ledna 1958. Signatáři v 1957 byly: Francie, SRN, Itálie, Belgie, Lucembursko a Nizozemsko. Jaké těžkosti doprovázely převoz a podpis smluv se může snad ještě dnes dovědět čtenář na euractiv.com z 16. května 2014, pod názvem EU secret revealed: Rome Treaty was signed on blank sheet. Možná i na Zvědavec.cz v překladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dana Drábová: Radím Horáčkovi, radím Drahošovi, ale hypoteticky můžu volit Zemana
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedla, že i když se Starostové a nezávislí snažili ji přemluvit, aby byla prezidentkou, ona kandidovat nechce. Zároveň dodala, že v kampani případně poradí textaři Michalu Horáčkovi i současnému šéfovi Akademie věd Jiřímu Drahošovi, ale hypoteticky může volit i současnou hlavu státu Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zahradník (SPR-RSČ): Oslava Mezinárodního dne žen po česku
Na úvod, bych rád našim ženám, maminkám, manželkám, kolegyním, babičkám a všemu ženskému pohlaví chtěl pořát krásný svátek MDŽ, aby nás muže měly ještě více rády a ještě více rozkvetly. Mnozí z nás jej považují za přežitek minulé doby, přesto je mezinárodně uznávaný OSN tento den jako oslava výročí stávky newyorských švadlen za svá práva v roce 1908.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura už je populárnější než Sobotka. Na Babiše ale nemá nikdo
Z představitelů politických stran Češi i nadále nejvíc věří šéfovi hnutí ANO a ministru financí Andreji Babišovi. Za druhého nejdůvěryhodnějšího politika lidé považují Tomia Okamuru. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) tak těsně překonal třetího premiéra a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Vyplývá to z únorového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ideologie pseudodemokracie rozbila tradiční hodnoty. Předseda hnutí Řád národa vysvětlil, jak je chce obnovit
O politickém hnutí Řád národa – Vlastenecká unie, jenž je projektem připravovaným skupinou osob odvolávajících se na odkazy prvorepublikového bojového spolku Maffie, se pro server PrvníZprávy.cz rozmluvil jeho předseda Josef Zickler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Dvojjazyčným vysíláním podpoříme výuku jazyků
Diváci České televize by si už příští rok mohli při sledování pořadu vybrat mezi dabovanými filmy a filmy v původním znění s titulky. Do zákona to navrhne poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která cílí na lepší znalost cizích jazyků v Česku. O tématu budou dnes diskutovat odborníci i zástupci České televize. Zákonem o elektronických komunikacích, který se toho týká, se právě zabývá i česká vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodu jsme si vyzkoušeli posledních patnáct let a jaký je výsledek? Valachová ohlásila na ČT zásadní změny
Hostem středečního Interview ČT24 byla ministryně školství Kateřina Valachová. Většina pořadu byla věnována nově zavedené povinné maturitě z matematiky. Diskutovalo se ale i o pamlskové vyhlášce a nadcházejících volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Potřebujeme zákon, který zlikviduje ubytovny pro chudé
Zelení prosazují přijetí zákona, který by zlikvidoval ubytovny pro chudé a zajistil dostatek sociálních bytů pro lidi v nouzi. Realitou dnešního Česka je totiž nejen obchod s chudobou, ale i odebírání dětí do ústavní péče kvůli nevyhovujícímu bydlení. Zákon o sociálním bydlení má dnes projednávat vláda. Jeho okleštěná podoba má ovšem řadu rizik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Mám sto chutí jít do ulic svrhnout vládu. Hlídejte volební podvody, mám v ruce jasné důkazy
„Myslet si, že lze zaručit loajalitu jakéhokoli muslima k evropskému křesťansko-ateistickému státu, je halucinace, kterou je třeba léčit a tišit,“ odpověděl Tomio Okamura čtenáři ParlamentníchListů.cz. Dotazů směrem k jeho osobě přibývá, ať už jde o koaliční spolupráci, manipulaci s hlasy nebo o to, zda si Okamura zajišťuje svoji pozici, aby ho z hnutí zase někdo „nevyšplouchl“. Lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie chce do politiky i zákonů vrátit zdravý rozum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Švédsko čím dál více ovládá Muslimské bratrstvo, varují oficiálně tajné služby. Přečtěte si, jak na to zareagovalo dvacet dva pokrokových akademiků
Ve Švédsku řeší další vážný problém spojený s integrací muslimských migrantů. Podle zprávy vládní bezpečnostní agentury v zemi získává stále větší vliv Muslimské bratrstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fakulta architektury ČVUT vyhlašuje mimořádný termín přijímacích zkoušek a dne otevřených dveří
Děkan Fakulty architektury ČVUT v Praze prof. Ladislav Lábus vyhlásil mimořádné přijímací řízení do bakalářských studijních programů Architektura a urbanismus a Krajinářská architektura pro akademický rok 2017/18. Zájemci o studium na Fakultě architektury ČVUT jsou zváni na mimořádný Den otevřených dveří, který se koná ve čtvrtek 23. března 2017 od 15.00 do 18.00 hodin v budově fakulty (Thákurova 9, Praha 6).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): Sociální byty musí být pro potřebné, nikoli pro vysavače systému
Vláda dnes projednala zákon o sociálním bydlení, který od začátku přípravy provází nejasnosti. Občanští demokraté považují vznik zákona o sociálním bydlení za nutný, nikoli ale v pojetí ministryně Marksové. Pomáhat se má lidem, kteří se prokazatelně nemohou postavit na vlastní nohy, ale snaží se svou situaci řešit. Nesmí to být zákon pro ty, jejichž život spočívá ve vysávání sociálního systému na všech frontách bez minimální snahy pracovat a žít spořádaný život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Šance pro majitele administrativně zaniklých vozidel?
Lidem, kteří včas nesplnili svou povinnost zapsat se v registru silničních vozidel jako vlastníci a o svá auta tak úředně přišli, svitla nová naděje. Ministr dopravy přislíbil veřejné ochránkyni práv individuálně prozkoumat možnost „vrácení“ jednotlivých vozidel zpět do provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Dvojí metr feministických organizací
Následujícím spotem chce dnes Blok proti islamizaci varovat před plíživou islamizací Evropy a především ukázat na dvojí metr feministických organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Méně práce pro maminku. To chce omluvu
Středeční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Úkolem škol není zajistit výdělek prodavačům v bufetu
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Založení vlastního dopravce je v tuto chvíli pouze jednou z variant řešení
Ústecký kraj uvádí na pravou míru informace v článku, který vyšel v Děčínském deníku dne 8. března 2017 k problematice krajské dopravy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bílá kniha o Evropské unii
Ze scénářů příštího vývoje jsou reálné jen dva - dvourychlostní Evropa, nebo federalizace. Závody ke dnu, nebo dohoda na společné Evropě, která je pro lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Josef Mašín slaví 85. narozeniny. Od Pavla Šafra letí gratulace
Dnes slaví 85. narozeniny Josef Mašín, poslední žijící člen známé trojice odbojářů, která se v roce 1953 prostřílela z Československa. Upozornil na to server Fórum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka nikdy nic nevyřeší, ani se nedomluví, je úplně k ničemu. Babiš si nenechal líbit Sobotkův útok a atmosféra ve vládě opět zhoustla
Slovní přestřelka mezi premiérem a ministrem financí pokračuje. Tentokrát se Sobotkovým útokům brání Andrej Babiš. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Rychetský prý uvažoval o kandidatuře na Hrad. Už neuvažuje, zakázala mu to manželka
Stávající předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský dlouhodobě odmítá kandidovat na post hlavy státu. Až nyní v rozhovoru pro Seznam.cz prozradil, že mu kandidaturu zakázala manželka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Možná, že v Americe bych tuto řeč pronést nemohl
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiřina Holotová: Sebereme vám peníze, vzkazuje Polsku Věra Jourová ústy Evropské komise
"Kdo žije v Evropě, musí akceptovat základní hodnoty. Ty zahrnují právní stát, rovnoprávnost mužů a žen a nediskriminaci náboženských a dalších menšin. Kdo nechce respektovat zákon a náš demokratický způsob života, neměl by tu žít."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Papoušek (KDU-ČSL): Navrhl jsem, aby se do obecných cílů vzdělání zakomponoval odkaz na antické, židovské a křesťanské prameny
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šéf odborářů varuje: Řada návrhů v zákoníku zhoršuje podmínky zaměstnanců
Řada poslaneckých pozměňovacích návrhů v novele zákoníku práce zásadně zhoršuje podmínky v zaměstnání pro čtyři miliony českých zaměstnanců. Novinářům to dnes řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Upozornil například na návrh zkrátit výpovědní dobu na měsíc. „Návrh je jednoznačná cesta k vyhazování lidí bez udání důvodu,“ uvedl Středula. Jiné návrhy v zákoníku, který je nyní připravený k projednání ve Sněmovně, kritizují zase zaměstnavatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, to myslíte vážně? Máme video, které usvědčuje vašeho politika, že spí v pracovní době. A vy s tím nejste schopni nic udělat
Ono to vypadá jako nevinné hašteření. Jako nenápadný souboj ParlamentníchListů.cz a zastupitele ANO Jaroslava Štěpánka. Jenomže tentokrát je vše jinak. Naše redakce získala exkluzivní záznam z jednání zastupitelstva Prahy 10, které jednoznačně ukazuje, že tento Babišův politik během rokování usíná. A to opakovaně, navíc přímo před kamerami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úspěchy DIAMO v sanaci po chemické těžbě uranu - odstraněno milion tun kontaminantů
Významného milníku dosáhl státní podnik DIAMO při zahlazování následků těžby uranu na Českolipsku. V loňském roce bylo dosaženo vyvedení milionté tuny kontaminantů po chemické těžbě uranu na ložisku Stráž pod Ralskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Putinův propuštěný vězeň promluvil. Jeho žena dodala: V Rusku není policie a spravedlnost, je to jen cirkus
Novinář z ruské informační agentury RBK navštívil čerstvě propuštěného aktivistu Ildara Dadina, který mu poskytl exkluzivní rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda Nejvyššího soudu je ve shodě s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Výraznější spolupráce nejvyšších soudních orgánů s předkladateli zákonů a vládou při tvorbě nových legislativních norem, Nejvyšší rada soudnictví a aktuálně projednávané novely zákonů. To byla hlavní tři témata, nad kterými dnes v Brně diskutovali ministr pro lidská práva, rovné příležitost a legislativu Jan Chvojka spolu s předsedou Nejvyššího soudu Pavlem Šámalem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dernerová: Opravdu to nebyl dobrý zážitek
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 ke Zprávě mandátového a imunitního výboru o výsledku zkoumání, zda byla senátorka Alena Dernerová platně zvolena:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Iniciativa Mít svůj domov: Dvacet tisíc dětí u nás čeká na zákon o sociálním bydlení, odhalili jsme jim pomník
Iniciativa Mít svůj domov společně s uměleckým kolektivem Ulice bez lidí na pražském Klárově odhalila pomník dětem bez domova. Chtěla tak upozornit na zítřejší jednání vlády, kde se bude rozhodovat o budoucnosti Zákona o sociálním bydlení. Ten měl podle odhadů pomoci až 200 000 lidem v bytové nouzi, až 20 000 dětem a zamezit obchodu s chudobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Turisté stráví na jihu Čech ročně v průměru dvacet miliónů dnů a nocí
Turisté a jednodenní návštěvníci stráví na jihu Čech ročně v průměru 20 miliónů dnů a nocí. Vyplývá to z unikátního výzkumu renomované auditorské a poradenské společnosti KPMG, kterou si nechala zpracovat Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) spolu s Jihočeskou hospodářskou komorou (JHK). Jihočeský kraj je v současné době jediným regionem v České republice, který podobným průzkumem disponuje. Výsledky jsou čerpány z analýzy, která mapovala rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Matěj Čeleš: Letošní rok by měl být na dlouhou dobu rekordní
Komentář k dnešním údajům o nezaměstnanosti v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Klušák: Je, jaká je aneb Když sociálka obchoduje s vašimi dětmi
O pravdivosti mého příběhu nelze pochybovat, neboť prošel všemi stupni kontrol a šetření. Celkem těch nezávislých a spravedlivých prozkoumávání mého případu bylo již na 25. Od všech mám odpovědi, či dokonce několik odpovědí. A nikdo z nich, ani jeden neoznačil nic z mého popisu případu za lež, nepravdu, že se nestalo či že se stalo jinak. Takže se stalo a stalo se přesně tak, jak jsem jim popisoval a dokládal, když nikdo neměl nic proti. A já jim všem nejenže podrobně popisoval, ale i perfektně doložil, kterak OSPOD Moravské Budějovice obchoduje s dětmi. Tak to je a bere to jako hotový fakt potvrzený 25 různým šeřením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek a návštěva u Zemana. Sobotkův přítel se klepe. Výbušné zprávy před sjezdem ČSSD, poskládané dohromady
„Kellner na Hradě, Jansta v Lidovkách, Pokorný v nervu. V ČSSD se odehrává něco zajímavého...,“ zkonstatoval na svém facebookovém profilu šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Reaguje tak na nejnovější dění v sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Strašidlo Jiří Čunek: Gazdíkovci z něj mají strach. Pokud bude zvolen šéfem KDU-ČSL, asi je konec
První krizi prožívají podle dnešního vydání MF Dnes lidovci a Starostové a nezávislí. Ti se sice dohodli, že spolu půjdou do parlamentních voleb, ale...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Německé Porýní: Nějak moc znásilnění. Zločiny? Osoby se zahraničními kořeny, uprchlíci...
Deník Rheinische Post publikoval statistiky spáchaných trestných činů ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Ze spáchání každého desátého přečinu byl podezřelý uprchlík. Přesto tento fakt hodnotí německý deník v podstatě pozitivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Je to zlý člověk! Kdo nemá rád Pavla Novotného, ať se podívá, proč mu včera asi bylo horko
Bulvární novinář a podnikatel Pavel Novotný má problém. Herec Ondřej Vetchý společně s manželkou uspěli s žalobou na dnes již zaniklý časopis Spy, jehož byl Novotný šéfredaktorem. Celkem mají dostat 700 tisíc korun. O verdiktu píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek jednal s velvyslancem Korejské republiky
Hejtman Bohumil Šimek v úterý 7. března 2017 přijal v brněnském sídle kraje velvyslance Korejské republiky v ČR Seoung-hyun Moona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Majetkový úřad: Inventura odhalila přes dvacet tisíc nepotřebných státních nemovitostí
V České republice je 23 319 nepotřebných státních nemovitostí, které jsou zapsány na jiné státní instituce než Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Odhalila to velká inventura nepotřebných nemovitostí státu, kterou inicioval ÚZSVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní knihovna zve na koncert k uctění Jana Patočky
Národní knihovna České republiky zve na koncert u příležitosti uctění památky 40. výročí úmrtí Jana Patočky, mluvčího Charty 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hlavatý (ANO): Bez angličtiny a vysokých nároků nemá Česká republika šanci, aby se posunula dopředu
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Maďaři budou přísnější na migranty
Maďarský parlament včera schválil vládní návrh zpřísnění ochrany státních hranic. Změny se týkají i zákona o postavení uprchlíků. Migranti budou mít možnost žádat o azyl pouze osobně v tranzitních zónách přímo na hranicích. Informace přinesla agentura MTI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ODS se bouří, na síti prý proti ní jede špinavá kampaň. Stopy vedou k Pavlu Šafrovi
Facebook zaplavily několik let staré zprávy, které vyvolávají dojem, že ODS před blížícími se podzimními sněmovními volbami uvažuje o případné povolební koalici s hnutím ANO. Tyto články mají zřejmě poškodit ODS. Upozornil na to server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Neviditelná ruka trhu je nesmysl. Bydlení není zboží
Reakce na článek „Nové byty? Už nejsou“ v Lidových novinách ze 7. 3. 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dernerová: Vzdělávací systém se mi dřív nezdál tak zaplevelený jako v současnosti
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda schválila změnu zákona o elektronických komunikacích. Zákazníkům mobilních operátorů přinese větší práva
Ministerstvo průmyslu a obchodu, které dočasně řídí předseda vlády Bohuslav Sobotka, dnes předložilo na schůzi vlády návrh zákona o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů. Českým spotřebitelům přinese v jejich vztahu k mobilním operátorům výrazně větší práva a ochranu a posílí pozici Českého telekomunikačního úřadu v oblasti regulace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Jsou počty Romů u nás utajovány?
V roce 1947 z rozhodnutí tehdejšího ministerstva vnitra byl v Če­chách i na Slovensku proveden první poválečný soupis Romů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Baudyšová: Nejlepší známkou školství je, když sami vzpomínáme na učitele, kteří nás učili
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rada kvality České republiky jednala na Ministerstvu průmyslu a obchodu o prioritách pro tento rok
Na Ministerstvu průmyslu a obchodu se dnes uskutečnilo 59. zasedání Rady kvality ČR. Jednání Rady řídil její předseda Robert Szurman, státní tajemník v Ministerstvu průmyslu a obchodu. Účastníci zasedání zhodnotili aktivity Rady kvality ČR za uplynulý rok a stanovili hlavní oblasti činností Rady pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Brož: Není pravda, že dvouleté děti nelze vzdělávat, že jde jen o jakousi hlídárnu
Projev na 5. schůzi Senátu dne 8. března 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Osobám se zdravotním postižením se pomáhá při získání a udržení práce
Počet osob se zdravotním postižením (OZP), se kterými Úřad práce ČR loni uzavřel Individuální plán pracovní rehabilitace, v meziročním srovnání dvojnásobně vzrostl. Zatímco v roce 2015 evidoval ÚP ČR 159 dohod, loni jich bylo už 325. Oproti roku 2014 je pak nárůst více než čtyřnásobný. Nejvíce uzavřených Individuálních plánů pracovní rehabilitace evidoval loni ÚP ČR v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Hollande je pro Unii více rychlostí. Jinak prý Evropa exploduje
Francouzský prezident Francois Hollande v rozhovoru pro významné evropské deníky řekl, že Evropská unie s 27 členy nemůže být jednolitým celkem. Podle jeho soudu myšlenka unie více rychlostí je dnes na místě, ačkoliv minulosti narážela na odpor. „Jinak Evropa exploduje,“ řekl Hollande.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čtyři roky na podpoře? Představte si, jaké reakce se hrnou na návrhy Martina Schulze
Kandidát na německého kancléře Martin Schulz tento týden představil sociální reformy z dílny SPD a reakce na tento počin zatím příliš příznivé nejsou. Pochvalu sklidil Schulz snad jen od odborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Ministerstvo zemědělství neví, jaký přínos měly projekty na rozvoj venkova za čtyři miliardy korun
Ministerstvo zemědělství neví, jaký přínos měly projekty na rozvoj venkova za 4 miliardy korun. V tomto programovém období se čerpání peněz z EU zpozdilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
MZV: Agenda summitu EU na Radě GAC
Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr zastupoval ČR na jednání Rady Evropské unie pro obecné záležitosti (GAC), které proběhlo 7. března 2017 v Bruselu. Mezi hlavní témata jednání ministrů patřily příprava březnové Evropské rady a revize víceletého finančního rámce EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Nucené oslavy jsou pryč, ale kytice na MDŽ potěší
Obdarovat ženu kyticí či dárkem k Mezinárodnímu dni žen není pasé. Z průzkumu, který pro Českou spořitelnu realizovala agentura Millward Brown, vyšlo, že 3/4 z oslovených vnímají tento svátek kladně. Ženy si ho užívají a těší je pozornost okolí. Nejde pouze o obdarovávání mezi mužem a ženou, ale o přání v rodině, kamarádce či kolegyním v práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senát bude řešit změny školského zákona či autorských poplatků
Reforma financování škol, zvýšení slev na dani na děti nebo změny v autorském poplatcích začne dnes řešit Senát. Mohl by mimo jiné rozhodnout o tom, zda se zruší povinná maturita z matematiky. Schvalovat bude rovněž změny volebních zákonů, které se týkají vybírání prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Pardubická radnice vyvěsí tibetskou vlajku. Již popatnácté
Pardubice se v pátek připojí k mezinárodní kampani, připomínající boj Tibeťanů za svobodu. Celosvětová akce Vlajka pro Tibet, organizovaná vždy 10. března při příležitosti Mezinárodního dne Tibetu, má poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v této oblasti. Pardubice se k tomuto projevu solidarity letos připojí již popatnácté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Stropnický prezidentem? Tak se podívejte, co na to říká Babišova poslankyně. Natož na Michala Horáčka
ROZHOVOR „Velmi bych si přála na Hradě ženu, ale zároveň musím připustit, že žádnou silnou, charismatickou ženu, kterou bych s chutí podporovala a která by měla dispozice, předpoklady a odhodlání do toho jít, okolo sebe nevidím,“ říká poslankyně za ANO Radka Maxová k blížící se volbě prezidenta České republiky. Je přesvědčená, že Miloš Zeman kandidovat podruhé bude. Vysvětluje i, proč podle ní není řada umělců právě z Miloše Zemana vůbec nadšená. „Lidem z uměleckého a intelektuálního světa zcela logicky nemůže vyhovovat člověk, který skutečně ve svém projevu používá vulgarismy a někdy nemístné narážky,“ míní Radka Maxová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Budou nám nutit migranty. Musíme vytrvat, jinak skončíme jako Francie a Švédsko. Možná důvod k odcházení z EU, řekl generál Šedivý. Překvapil slovy o Kaddáfím
ROZHOVOR. Bývalý náčelního Generálního štábu české armády generál Jiří Šedivý vidí problém evropských politiků v tom, že trpí pseudopředstavou o naší povinnosti pořád někoho zachraňovat. „Je naše morální povinnost pomoci lidem, kteří trpí a nemají jiné východisko. Ale to neznamená, že se k nám přestěhuje celá Afrika a naší povinností je, že se o ně musíme postarat,“ prohlásil generál Šedivý, nyní pedagog na Vysoké škole CEVRO Institut. Obává se, že s další migrací zesílí tlak z Evropské unie na to, abychom převzali nějaké tisíce utečenců, protože evropští politici vidí ještě jakýsi rezervoár možností ve střední a východní Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší. Téma pro dva velké články, které o něm odhalují více
Osobnost Václava Klause mladšího podrobně popisuje článek, který vyšel v posledním čísle časopisu Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra