Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Babiš do basy. Babiš z vlády pryč: Včerejšek byl prý totální zvrat. Ale Kalousek a Sobotka taky mohou zaplakat, čtěte více
Poslanecká sněmovna včera probírala dluhopisovou kauzu Andreje Babiše. Pro zařazení tohoto bodu na pořad schůze hlasovali i někteří poslanci koaliční sociální demokracie a lidovců. Server Pavla Šafra Svobodné fórum se raduje, že může jít o začátek konce šéfa hnutí ANO Babiše. Ale pozor, možná se raduje předčasně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TV Barrandov dnes odvysílá první díl pořadu Týden s prezidentem
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic TV Barrandov dnes startuje s novým publicistickým formátem – diskusním pořadem Týden s prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Klaus pro PL: Vyzývám k totální revoluci a svrhnutí evropské vládnoucí oligarchie. Větší ohrožení dnes přichází ze „Západu“ než z Východu. A Wilders, Le Penová a zbraně…
ROZHOVOR U příležitosti představení knihy Aleše Valenty Jeden rok konzervativní publicistiky, která se zabývá imigrací a budoucností Evropy, jsme si o těchto tématech povídali s prezidentem Václavem Klausem. Evropskými elitami organizovaná masová migrace je dle něj vážným a zásadním fundamentálním nebezpečím pro Evropu. „Západ není Západem a větší hrozba dnes přichází ze ‚Západu‘ než z Východu,“ říká Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Střelba na jihu Francie. Hlášeni jsou zranění
Ve škole městě Grasse na jihu Francie se ozvala střelba. Na místě je několik zraněných. Úřady radí lidem, aby nevycházeli. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Co hledá Rusko v Libyi?
Rusko nemá v Libyi žádné existenciální zájmy, nicméně pro jeho postup lze najít čtyři pragmatické motivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V nizozemských volbách populisté prohráli, je to dobrá zpráva pro celou Evropu
Gratuluji stávajícímu premiérovi Markovi Ruttemu a jeho straně ke zřetelnému volebnímu vítězství. Nizozemské volby byly tentokrát důležité nejen pro Nizozemsko, ale pro celou Evropu a její budoucí podobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Čtyři roky stačí, abychom si udělali obrázek.“ Devadesát minut ostré palby do Zemana. Zbraně pozvedli Šídlo a dva politologové
REPORTÁŽ Neřízená střela Miloš Zeman, voliči rovná se bahno, zbytečně silná hlava státu a pravý opak slovenského Kisky. Pisoárový prezident Klaus. To mj. zaznělo na besedě nazvané Potřebujeme (silného) prezidenta, kterou uspořádala Katedra politologie a mezinárodních vztahů Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci se studentskou asociací ve studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. Zúčastnil se jí šéfreportér Jindřich Šídlo ze Seznam.cz, politolog Univerzity Karlovy v Praze Kamil Švec. Diskusi moderoval plzeňský politolog, docent Přemysl Rosůlek. Do sálku se vtěsnalo několik desítek především mladých lidí, studentů zdejší univerzity, kteří se evidentně dobře bavili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman navštíví Chorvatsko, jednat bude o migraci
Prezident Miloš Zeman navštíví na konci března Chorvatsko, setká se mimo jiné s prezidentkou Kolindou Grabarovou Kitarovičovou. Jednat by spolu mohli o migraci, vzájemných vztazích a o budoucnosti Evropské unie. ČTK to dnes řekl mluvčí Zemana Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Uzavřít mešity, hlásal před volbami Wilders. Takto promluvil správce jedné z nich, když Nizozemci přišli volit
REPORTÁŽ Restaurace, hotely, kostely a dokonce hudební párty pro mladé. Tam všude včera Holanďané odevzdali své hlasy. Reportér ParlamentníchListů.cz byl ve hlavním městě Amsterdamu, kde to voní marihuanou a v oknech čtvrti červených luceren zvou prostitutky k placenému sexu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Radomír Jáč: Pozornost si zaslouží také vývoj výrobních cen v zemědělství
Komentář k dnes zveřejněným údajům o vývoji cen výrobců (cenové indexy PPI) v ČR za měsíc únor:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Statistika nuda je, má však cenné údaje. Pokud tedy zrovna nejste vítači uprchlíků
V jednotlivých spolkových zemích Německa se zveřejňují statistiky kriminality spáchané migranty. Ve většině případů byla v loňském roce čísla vyšší než o rok dříve. Rostou zejména počty případů znásilnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČOI: Falešný Louis Vuitton i v nehtovém studiu
S padělky známých značek se spotřebitel obvykle setkává v nabídce a prodeji zboží na tržnicích, kamenných obchodech a v poslední době i na sociálních sítích. Přesto na začátku měsíce března objevili inspektoři České obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje neoprávněné užití ochranné známky LOUIS VUITTON v nehtovém studiu na severu Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kdysi to býval takový milý katolický hoch, seděl v koutku... Česká televize propírala po nizozemských volbách Geerta Wilderse
Středeční Události, komentáře České televize si posvítily na nizozemského nacionalistického politika Geerta Wilderse. Zavzpomínala na něj politička, která ho zná z nizozemského parlamentu z roku 2004. „Byl to takový milý katolický chlapec,“ prozradila dáma. Svůj pohled přidala i Anna Kuznická, která popsala, v čem tkví problém s Wildersem v nizozemské politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Schulz je téměř všeho schopný politik, hodnotil v ČT Kavan
Moderátorka Zuzana Tvarůžková ve čtvrtečním Interview ČT24 přivítala exministra zahraničí Jana Kavana (ČSSD). Zhodnotil volby v Nizozemsku a předpověděl, jak by mohly dopadnout prezidentské volby ve Francii a parlamentní volby v Německu. Lidé prý už jsou unaveni Angelou Merkelovou. Velmi tvrdě se vyjádřil k dění v Turecku a k absolutně nepřijatelným výrokům prezidenta země půlměsíce Recepa Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic představuje nejbližší plánované uzavírky na dálnici D10
Již v dubnu bude pokračovat oprava mostu na dálnici D10 u obce Svémyslice. Rekonstrukcí projde jeho levá část. Díky technickým opatřením, provedeným v loňském roce na nově vybudovaném pravém mostním objektu, bylo dosaženo potřebné šířky pro uspořádání dopravy v režimu 2 2 jízdní pruhy. Tímto opatřením dojde k výraznému zlepšení dopravní situace v průběhu letošních oprav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Putinova láska ke zlatým cihlám
Obavy z měnových válek a z devalvace dolaru vedou k nákupům zlata zejména země na východ od Evropy. Tyto státy nechtějí ve svých zásobách držet pouze dluhopisy a devizy a navyšují tak svůj zlatý podíl. Především Rusko je v poslední době na trhu hodně aktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Atentát v pobočce MFF? Na místě explodovala výbušnina v dopisu
Do pobočky Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Paříži dorazil dopis s výbušninou. Při jeho otevření dnes utrpěla zranění jedna ze sekretářek na ředitelství. S odvoláním na francouzské policejní zdroje to uvedla zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vědci nevěří vlastním očím. Na malé pastvině u Milovic napočítali přes čtyřicet procent českých motýlů. Díky divokým koním
Výsledky sčítání motýlů z pastviny divokých koní u Milovic vyrazily vědcům dech. Během dvou let se totiž kopytníkům podařilo vytvořit v těchto místech lokalitu s vysokou mírou druhové diverzity, takzvaný hotspot. Zpracování výsledků monitoringu motýlů dokončili odborníci v minulých dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Radomír Jáč: Trh může být českou měnou po ukončení kurzového závazku doslova zavalen
Komentář k dnes zveřejněným údajům o vývoji platební bilance (ČR) za letošní leden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj opraví silnice za více než dvě stě milionů korun
Vedení Moravskoslezského kraje počítá s tím, že za rekonstrukce, opravy a modernizace silnic II. a III. třídy letos utratí okolo 220 milionů korun. Přes 161 milionů na to dostane od státu ze Státního fondu dopravní infrastruktury a necelých 58 milionů do oprav vloží z krajského rozpočtu. Plán a harmonogram rekonstrukcí silnic dnes (16. 3.) schválili krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení vyzývají Hujovou: Vraťte lidem peníze, které jste z nich vymámila pohádkou o Epopeji na Vítkově
Jak se dalo předpokládat již v době, kdy starostka Hujová rozjela mediální kampaň za výstavbu Slovanské epopeje na Vítkově, žádný Muchův pavilon na Praze 3 nebude. Na doporučení Institutu plánování a rozvoje v pondělí Rada hlavního města schválila záměr postavit pavilon na Těšnově a uložila Institutu zajistit přípravu architektonické soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Skotsko členství v Evropské unii dědit nebude
Britský ministr David Mundell řekl, že referendum o skotské nezávislosti nemůže proběhnout v termínu „určeném“ skotskou premiérkou Nicolou Sturgeonovou, to je v období od podzimu 2018 do jara 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Výrobní inflace nabírá na síle
Ještě loni se v průmyslu převážně zlevňovalo, od začátku letošního roku se situace diametrálně změnila. Ceny průmyslových výrobců aktuálně rostou o 3,1 % a levnější než loni jsou ceny produkce pouze v pěti ze šestnácti průmyslových oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Soud: Nevpuštění protičínských demonstrantů k Hradu bylo v pořádku
Policisté ani magistrát hlavního města nepostupovali nezákonně, když při loňské návštěvě čínského prezidenta v Praze nevpustili demonstranty na Hradčanské náměstí. Dnes o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který zamítl správní žalobu někdejšího místopředsedy vlády Martina Bursíka a dalších tří svolavatelů shromáždění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Žalujte! Žalujte kvůli OKD. Pro samého Babiše zapadl podstatný bod jednání Sněmovny
Co naplat! Kauzu vytunelovaného OKD včera ve Sněmovně zcela zastínila debata nad „daňovými podvody“ ministra financí Andreje Babiše. A to je přitom otázka, jakým způsobem došlo k privatizaci ostravsko-karvinské těžební firmy, zajímavá – až tak, že se poslanci hádali, zda k tomu mají zřídit vyšetřovací komisi. Nakonec to dopadlo v neprospěch šetření. ParlamentníListy.cz ale přinášejí výtah z toho nejzajímavějšího, co ve Sněmovně na vrub kauzy padlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kdy už se budeme mít jako na Západě? U Jílkové odpoví Kubera či docent Ševčík
Proč mají Češi jedny z nejnižších výdělků v Evropské unii? Proč rychleji rostou platy už i Slovákům a Polákům? Kdy se dočkáme mezd a důchodů jako na Západě? O těchto tématech se bude diskutovat dnes večer na prvním programu České televize v pořadu Máte slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: V Nizozemsku zvítězil rozum
Čeští ministři vítají výsledek středečních parlamentních voleb v Nizozemsku. Vítězství premiéra Marka Rutteho a porážku nacionalistické Strany pro svobodu (PVV) odpůrce islámu Geerta Wilderse označují za dobrou zprávu pro Evropu. Rutteho Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) by měla mít ve 150členném parlamentu 33 křesel, PVV 20 poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Počátek okupace a zrada všech spojenců
Ohlédnutí za datem 15. 3. 1939:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stavebnictví je na dně
Ani leden příliš nezměnil obrázek českého stavebnictví, které vstupuje do fáze stabilizace. Výroba se propadla o 3,4 %, po započtení rozdílného počtu pracovních dnů v podstatě stagnovala. I tentokrát se rozevíraly nůžky mezi inženýrským stavitelstvím nadále trpícím nedostatkem zakázek a pozemním stavitelstvím, které se naopak veze na vlně boomu poptávky po komerčních a bytových nemovitostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman si zve Babiše na Hrad
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude dnes na Pražském hradě jednat s prezidentem Milošem Zemanem. Budou řešit aktuální politické otázky, řekl ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jaromír Jágr! Kvůli Andreji Babišovi se z něj stalo horké téma, zapojil se i Marek Wollner
Senátor Libor Michálek se vyjádřil ke dluhopisové aféře ministra financí Andreje Babiše. Člen horní komory parlamentu, jenž se označuje za bojovníka proti korupci, se šéfa hnutí ANO zastal. Pokud ukazujeme prstem na Babiše, měli bychom podle Michálka ukázat prstem také na sportovce typu Jaromíra Jágra. Marka Wollnera z České televize tato argumentace rozčílila. Pánové se do sebe s vervou pustili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Volíme Zemana a Babiše, napsal manžel Heleny Vondráčkové. A také létala sprostá slova, to snad ani...
Několik měsíců před sněmovními a prezidentskými volbami nemá ještě řada lidí jasno, koho bude volit. Mezi ty, kteří už jsou rozhodnuti, patří manželé Helena Vondráčková a Martin Michal. S tím, komu dají svůj hlas v obou volebních kláních, se totiž Michal svěřil na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Chuť nakupovat spotřebitelům nechybí
Obchodníky možná Vánoce tak trochu zklamaly, avšak ukázalo se, že slabší prosinec byl jen výsledkem přesunu poptávky na listopad a následně na leden. Spotřebitelé vyhlížející povánoční slevy totiž svoje peníze v obchodech utráceli více právě v úvodu roku. A to vyšší inflaci navzdory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek si to vyřídil se Slonkovou a Kubíkem
Expremiér a bývalý předseda sociální demokracie a strany LEV 21 Jiří Paroubek se ohrazuje proti článku, který o něm napsali redaktoři Jiří Kubík a Sabina Slonková. Oba redaktory označuje Paroubek jako „známé konspirátory a vykonavatele mediálních poprav“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Omezení kolem Želivky jsou dostatečně přísná, další jsou nesmysl
Vysočina - Středočeský kraj navrhuje nová opatření kolem přehrady Želivka – Švihov. Týkají se především ochranných pásem, do kterých by nově spadly stovky zemědělských a lesních pozemků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec chce změny v koalici
Změna pro Liberec vyzvala klub ex-ANO k jednáním o změnách ve složení a fungování koalice. Jednat chce o personálním obsazení jednotlivých míst, rozšíření koalice o další členy a také o programových prioritách do konce volebního období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MŽP oznámí finální změny v kotlíkových dotacích
Ministerstvo životního prostředí dnes oznámí na tiskové konferenci změny v tzv. kotlíkových dotacích, určených pro výměnu starých kotlů za nízkoemisní. V dotacích se během letošní druhé vlny přerozdělí až 3,4 miliardy korun, v loňské první výzvě to byly tři miliardy. Do roku 2020 je celkem určeno na dotace na obměnu starých kotlů devět miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SPO: Sběr podpisů začne až vstoupí v platnost účinnost příslušného zákona
Strana Práv Občanů a Sdružení přátel Miloše Zemana jsou připraveni sbírat podpisy pro opětovnou kandidaturu prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Osm vražd. Deset až patnáct procent dělá bordel, ale značný. Čisto a uklizeno. Bez cenzury o Švédsku, máme i FOTO
Vít Hassan pro ParlamentníListy.cz v posledních dnech sledoval dění ve Švédsku. Země s nejvyšším percentuálním podílem imigrantů v celé Evropě zažívá neobyčejně bouřlivé časy, jak dokázaly i Hassanovy reportáže. Nyní vám nabízí celkové shrnutí své cesty do Švédska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šafr: Babiš včera zažil černý den
Andrej Babiš sice včera statečně předstíral budování vlasti při rituálech kolem stavby jihočeské dálnice, ale ve skutečnosti zažil černý den, píše na serveru Forum24 jeho šéfredaktor Pavel Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Všechno naruby
Při pohledu na televizní obrazovky a titulní stránky novin by člověk mohl nabýt dojmu, že na světě by bylo v podstatě krásně, nebýt jednoho univerzálního padoucha – tedy, vlastně nebýt dvou padouchů. Dříve primát v této oblasti držel ruský prezident V. Putin, nyní ho doplňuje a občas i zastiňuje jeho americký protějšek Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Špatné svědomí Mogheriniové
Evropská „zahraniční ministryně“ Mogheriniová se vyjádřila v tom směru, že by Asadova kontrola celé Sýrie neukončila nestabilitu v zemi. Je to neuvěřitelné prohlášení jedné z vrcholných představitelek EU, která jakoby necítila žádnou odpovědnost za chyby, které EU dělala ve vztahu k Sýrii a legitimní syrské vládě vedené B. Asadem a k celému konfliktu v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Islám do škol? Ani náhodou
Kdosi se snaží v posledních dnech na facebooku, sociálních sítích a bohužel i v některých novinách, rozšířit, že ministerstvo školství i já osobně, jako ministryně, chceme prosadit „zavádění islámu“ do českého školství. Je to lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj nadále podporuje záchranu unikátní stodoly ze 17. století
Polygonální stodola ze 17. století, která v minulosti stála v obci Čistá se postupně díky Spolku archaických nadšenců a Institutu lidového kulturního dědictví vrací k životu v Trstěnici u Litomyšle. Již v minulosti podpořil Pardubický kraj rekonstrukci tohoto významného objektu částkou 500 tisíc korun a obdobnou částku přislíbil na dokončení náročných prací, a to především montáž slaměné doškové krytiny. Na dnešním jednání další spolupráci přislíbil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
A co ta extremistická islamistická strana! Ekonom Kohout se podíval na výsledky nizozemských voleb a zhrozil se
Ekonom Pavel Kohout se podíval na nizozemské volby z trochu jiného úhlu než jiní odborníci. Poukázal na to, že ve volbách uspěla také nizozemsko-turecká strana DENK, která se staví vstřícně k islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kauzy vyráběné proti mně marketingovou agenturou, přesný seznam novinářů, rozčiloval se Babiš před Hradem. Pak šel za Zemanem
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na Pražském hradě jednal s prezidentem Milošem Zemanem o nynější roztržce kolem korunových dluhopisů, mluvili také o nedávném sněmu ANO. Babiš slíbil, že Sněmovně své obchodní transakce písemně vysvětlí. Řekl to novinářům po setkání se Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ukrajina - pohrobci SS, UPA a hákové kříže
Podle informací ukrajinských sdělovacích prostředků byl v obci Huta Pieniacka opětovně zhanoben památník obětem vraždění zločinců z řad ukrajinské divize SS Galizien a Organizace ukrajinských nacionalistů – Ukrajinské povstalecké armády (OUN-UPA). V lednu byl např. pomocí výbušniny poničen kříž, nyní byl obnovený pomník pomalován kromě jiného hákovými kříži a heslem „Smrt Lachům“ a „Pryč z Ukrajiny“..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Skotsko chce pryč z Velké Británie
Zdá se, že komplikace plynoucí z brexitu, tedy z rozhodnutí většiny britských občanů odejít z EU, nekončí, ale spíše začínají. Velká Británie začíná praskat ve švech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: NATO chce zvýšit zbrojní výdaje
Generální tajemník Severoatlantické aliance J. Stoltenberg prohlásil, že malé rozpočty NATO ohrožují pevnost aliance. Je jen otázka, proti komu chtějí Stoltenberg a zbrojaři, zejména američtí, ale i například němečtí či francouzští, zbrojit…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad: Celkem čtrnáct signatářů kodexu – a co ti ostatní?
Energetický regulační úřad (ERÚ) ke dni 16. března 2017 eviduje 14 signatářů Etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chceme zastavit levicově populistickou vládu
Petr Fiala diskutoval v Mladé Boleslavi s občany středních Čech o volebních prioritách ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nejnovější průzkum: O politiku se zajímá zhruba polovina českých občanů
O politiku se zajímá zhruba polovina českých občanů, více sledují politické dění doma než ve světě nebo v Evropské unii. Druhá polovina v únorovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) uvedla, že je politika nezajímá. Rozhodovat o významných místních otázkách by chtělo osm z deseti lidí, celospolečenské otázky by chtěla řešit polovina. Naproti tomu významné zákony a mezinárodní smlouvy by na politicích nechaly zhruba tři čtvrtiny Čechů. Výsledky průzkumu dnes CVVM poskytlo ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad vyhlásil vítěze soutěže o nejlepší plakát
V ČSÚ včera proběhlo vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší statistický plakát. Do akce se zapojilo více než 200 týmů ze škol po celé České republice. Čtvrtý ročník projektu zaměřeného na zvýšení statistické gramotnosti mládeže nesl podtitul „Historie mojí země“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Na inspirativní doporučení mé paní se můžete opravdu spolehnout
Čtvrteční glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Podílíme se mimo jiné na mezinárodním projektu, který je zaměřen na kosmické technologie
Hlavní město Praha je v současné době nejaktivnějším městem České republiky v programu Interreg Europe a jeho projektech. Praha obstála v celoevropské konkurenci a zapojila se již do tří z devíti schválených projektů s českou účastí v oblasti tolik potřebných inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Předsednictvo regionální mostecké tripartity je opět kompletní
Mimořádně už v březnu svolala své členy k jednání sněmu Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM). Tentokrát byl sněm volební, k doplnění dvou členů předsednictva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže upozorňuje na informační povinnost o výši vyplacené veřejné podpory za předešlý rok
Poskytovatel veřejné podpory je dle § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 215/2004 Sb., o úpravě některých vztahů v oblasti veřejné podpory a o změně zákona o podpoře výzkumu a vývoje, v platném znění, povinen poskytnout Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže do 30. dubna 2017 informace o výši poskytnuté (rozuměj vyplacené) veřejné podpory za kalendářní rok 2016. Předmětná informační povinnost se netýká opatření poskytnutých v režimu podpory malého rozsahu (de minimis) či na základě předpisů upravujících poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Linhart: Růst prodeje automobilů v Evropské unii prudce zpomalil
Komentář ke dnes zveřejněné zprávě od Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA – European Automobile Manufacturers' Association) za únor:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Děkan dopravní fakulty ČVUT zahájí mezinárodní setkání o chytré dopravě ve městech
Děkan Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, dr. h. c., je iniciátorem celosvětového workshopu nazvaného Hackathon na téma chytrá doprava ve městech. Ve dnech 16. až 19. března se poprvé v České republice sejde dvacet nejlepších týmů z celého světa a pokusí se v rámci nepřetržitého dvoudenního programátorského maratonu najít řešení klíčových problémů týkajících se chytré mobility v dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Euro je pro Čechy důvěryhodnější než koruna
Podle průzkumu veřejného mínění provedeného agenturou Ipsos Češi, kteří alespoň jednou ročně vycestují do zahraničí, důvěřují mnohem více euru než koruně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Volíme Zemana a Babiše, napsal manžel Heleny Vondráčkové
Několik měsíců před sněmovními a prezidentskými volbami nemá ještě řada lidí jasno, koho bude volit. Mezi ty, kteří už jsou rozhodnuti, patří manželé Helena Vondráčková a Martin Michal. S tím, komu dají svůj hlas v obou volebních kláních, se totiž Michal svěřil na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM/MARK: Češi se považují za spotřebitele druhé kategorie
Přesně před 55 lety (15. března 1962) přišel americký prezident J. F. Kennedy se čtyřmi základními spotřebitelskými právy a odstartoval tak novou éru ochrany spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Máme se skvěle. Máme se nejlépe, co jsme se kdy měli
Máme nejvíc lesů, nejčistší vzduch a na osobu jsme nejbohatší, co jsme kdy byli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Veterinární správa odhalila špatné hygienické podmínky v řeznictví v Nymburce
Úřední veterinární lékaři SVS provedli minulý týden na základě anonymního podnětu kontrolu provozovny firmy MASO Traditional s.r.o. v Nymburce. Spotřebitel si stěžoval na prodej potravin s prošlým datem použitelnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zlé dny pro Evropu: Turecko nakopalo do zadku EU i NATO
Turecko pozastavilo klíčovou část dohody o migraci s Evropskou unií. Nebude nyní přijímat zpět žádné uprchlíky z Řecka, řekl podle německé televize n-tv turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu. Znovu také pohrozil úplným vypovězením dohody, která napomohla výrazně snížit počet uprchlíků přicházejících do zemí Unie. Informoval o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Kabátník: MH 370 a historie slova "pitomí"
Na stránkách cs.wikipedie je k MH 370 věta: "Jedná se o jednu z největších záhad v dějinách letectví". Pokud chceme prozkoumávat záhady dneška, potřebujeme si připomenout i poučení včerejška, tedy historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vývozní ceny poprvé po pětadvaceti měsících meziročně vzrostly
V lednu 2017 vývozní ceny meziměsíčně vzrostly o 1,3 %, dovozní ceny o 1,1 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,2 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 1,5 %, dovozní ceny o 4,2 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 97,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ODS vyzývá občany, aby navrhovali, jakou byrokracii zrušit
ODS chce radikálně omezit byrokracii a vyzývá občany, aby jí navrhovali největší absurdity, které by bylo vhodné zrušit. Předložené body chce zapracovat do svého volebního programu, který představí 22. dubna v Praze. Novinářům to dnes řekl předseda strany Petr Fiala. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Pimprlové předvolební divadlo ministra Chovance ohledně držení zbraní
Byl to právě ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD, který se dušoval, že ochrání práva držitelů zbraní před dopady nové směrnice Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ondřej Wachal: Od února se situace na trhu poněkud zlepšila
Změna zákona o veřejných zakázkách ke konci minulého roku zabrzdila vývoj na stavebním trhu. Investoři z obav a nejasností v novém zákoně jen opatrně přistupovali k vypisování VZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Když mě odvolají z vlády, tak...
Když mě odvolají, budu mít čas na kampaň a půjdu za lidmi, říká v rozhovoru pro dnešní Právo ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Milovníci alternativního umění si přišli na své aneb Mejdan pro knihobudku
V pátek 3.3.2017 se roudnické nádraží během večera a noci proměnilo v přehlídkové molo. Organizátoři zářijové pouliční akce Zažít Roudnici Jinak se rozhodli poukázat na několik let nevyužívaný prostor s obrovským potenciálem a skloubit příjemné s užitečným. První březnový víkend uspořádali pro veřejnost nezapomenutelný alternativní večírek na počest roudnické knihobudky „Z“, za jejíž realizací stojí aktivní roudnická občanka Radka Zabilánská. Výtěžek mejdanu měl posloužit k nákupu druhé knihobudky, která by mohla být výhledově umístěna na Karlovo náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tolik prý bere Andor Šándor. Z našeho
2500 na hodinu. Tolik dostává podle deníku Právo exšéf vojenské tajné služby Andor Šándor za své poradenské služby. Připravuje klíčové analýzy týkající se bezpečnosti pražského metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Daniel Herman: Většina československých Němců zklamala, ale mnozí pod nacismem trpěli stejně jako Češi
Z PROFILŮ Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) zase jednou usedl k počítači a jal se odpovědět na další várku dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné jim sdělil, zda věří ministru financí Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Michek: Myslí to Francouzi vážně?
Ve Francii to začíná vřít. Probíhají primárky jak levicových, tak i pravicových kandidátů na prezidenta Francouzské republiky. Současný prezident Francois Hollande oznámil, že se již nebude podruhé ucházet o zvolení prezidentem. Má velmi nízké voličské preference, takže naznal, že nemá naději na zvolení. Bývalý pravicový prezident Nicolas Sarkozy, neprošel pravicovými primárkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Pašerák kokainu zadržen na letišti
V pondělí 13. března ve večerních hodinách odhalili celníci na Letišti Václava Havla Praha zásilku kokainu. Drogu na sobě pašoval sedmatřicetiletý cizinec, který přicestoval na lince Mexico City – Paříž – Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Rozhodnutím odborů jsem zklamán
Vyjádření hejtmana Bohumila Šimka a náměstka Romana Hanáka k případné stávce řidičů autobusů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Schůze sněmovny byla ukončena
55. schůze Poslanecké sněmovny skončila:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Nový rozkaz z Bruselu teroristy nezastaví
Nemohu si pomoci, ale zbraňová směrnice schválená Evropským parlamentem je produktem byrokratické šikany, která ublíží slušným lidem, nikoliv zločincům. Jsem rád, že všichni čeští europoslanci hlasovali proti ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šok: Kolega Angely Merkelové jede do Moskvy, aby nadával na sankce proti Rusku. A nebude sám
Bavorský premiér Horst Seehofer (CSU) vyrazil do Ruska, aby se tam pokusil dojednat zrušení sankcí. Informuje o tom server německého deníku Bild. Bývalý spolupracovník České televize a režisér David Martínek Seehofoverovu snahu okomentoval způsobem sobě vlastním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Chceme systematičtější financování samospráv
Jedním z hlavních témat setkání předsedy Senátu s hejtmany byla aktuální situace, kdy řidiči autobusů chtějí stávkovat kvůli mzdám. Přestože Senát i Asociace krajů ČR souhlasí se zvýšením mezd řidičů, obávají se, že neexistují garance, že peníze, které dopravci od krajů dostanou, skutečně skončí na účtech řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stropnický navrhne povýšení první ženy do generálské hodnosti
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) navrhne na květen jmenování první ženy do hodnosti generálky české armády. Dnes své rozhodnutí zveřejnil na svém Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM se stala jedinou levicovou stranou v naší republice
ČSSD má za sebou svůj tolik očekávaný sjezd. Podle analytiků však prožívá začátek svého konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud rozhodne o nevpuštění protičínských demonstrantů k Hradu
Pražský městský soud dnes rozhodne o žalobě někdejšího místopředsedy vlády Martina Bursíka na postup policie a magistrátu při loňské návštěvě čínského prezidenta v hlavním městě. Podle Bursíka si policisté a magistrátní úředníci počínali nezákonně, když na Hradčanské náměstí odmítli vpustit demonstranty protestující proti lidskoprávní politice Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Horáček (TOP 09): Za jeden nový zákon dva jiné zrušit
Lídrem TOP 09 do parlamentních voleb, které se uskuteční na podzim 2017 se stal poslanec, bývalý starosta Železného Brodu a zakládající člen Starostů pro Liberecký kraj, Mgr. Václav Horáček. Z druhého místa bude kandidovat liberecký Bc. František Gábor, z třetí pozice se o poslanecký mandát bude ucházet MUDr. Miloš Rejmont z Jablonce nad Nisou, čtvrtým kandidátem bude Bc. Michal Prokop z České Lípy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pracují Kubík se Slonkovou pro Chocholouška?
Známí konspirátoři a vykonavatelé mediálních poprav, dříve exponenti MfD, Kubík a Slonková, došli k názoru, že si musí posvítit na financování strany LEV 21, které jsem byl nějakou dobou předsedou. Činí tak poněkud se zpožděním. Předsedou této strany jsem byl od závěru roku 2011 do 31.12. 2014. A hlavní sponzorské dary strana získala v roce 2012 či 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Horáček, sázkař z Chuchle? To ne. Ondřej Neff vynáší jméno Zemanova soupeře, kterého zatím nikdo nenavrhl. Pravdoláska jásat nebude
ROZHOVOR „Čunek za lidovce je figura, která by za určitých okolností mohla být Miloši Zemanovi vážným soupeřem.“ Publicista a spisovatel Ondřej Neff v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje svůj názor na neúčast prezidenta Miloše Zemana v televizních debatách a odpověděl také na otázku, kdo ze stávajících ohlášených kandidátů má jeho sympatie. Věnuje se nejen kandidátům na prezidenta, ale vyjádřil se i k případné povolební spolupráci politických subjektů. V souvislosti s aférami vicepremiéra Andreje Babiše položil s odkazem na Balzaca i tuto otázku: „S ironickým úsměvem vidím, jak má obdobné problémy za mořem Donald Trump, a říkám si, opět ironicky, jestli je myslitelné, aby někdo, kdo se prosadil v ekonomickém provozu v řádu miliardových majetků, mohl být čistý?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT proběhne Turnaj mladých fyziků
V regionálním kole 30. ročníku soutěže Turnaj mladých fyziků budou v úterý 21. března bojovat o postup do celorepublikového finále na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) tři skupiny středoškolských fyziků. V jednom z regionálních kol se zde utkají týmy Talnet (Národní institut dětí a mládeže Praha), Kvartet (Biskupské gymnázium ve Žďáru nad Sázavou) a G Cheb (z Gymnázia Cheb).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Tramvaje na magistrále a jiné horory
Špatné zprávy přišly z magistrátu - takzvaná rekonstrukce Táborské dostala v městské radě zelenou. Bez ohledu na to, že jde o naprostý paskvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka čeká, že Babiš vysvětlí své obchodní transakce
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) očekává, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) do konce dubna vysvětlí své obchodní transakce, jak ho k tomu ve středu vyzvala Sněmovna. Sobotka v tiskové zprávě uvedl, že nelze bagatelizovat usnesení poslanců. Babiš ve středu sněmovní usnesení odmítl s tím, že diskusi poslanců považuje za manipulaci a lži a že nebude nic zdůvodňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
České firmy se představily na veletrhu FOODEX JAPAN
České firmy se již čtvrtým rokem prezentovaly na jednom z nejvýznamnějších potravinářských veletrhů v Asii – FOODEX JAPAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ceny průmyslových výrobců rostly meziměsíčně již pošesté za sebou
Meziměsíčně se ceny zemědělských výrobců zvýšily o 1,2 %, stavebních prací o 0,1 % a průmyslových výrobců a tržních služeb shodně o 0,4 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 0,8 %. Ceny průmyslových výrobců byly vyšší o 3,1 %, stavebních prací o 1,2 % a tržních služeb o 0,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Marek Benda: Lidé se u nás mají dobře, podívejte se do nákupních center. Nemyslím, že u nás máme nízké platy
ROZHOVOR „Andrej Babiš nemá post premiéra vůbec jistý, nedělejme účty bez hostinského. Vzpomeňme, jak se těšil Jiří Paroubek na svůj další post premiéra, a pak neuspěl, nebo na Miloše Zemana, kterého také nikdo před volbami netipoval na vítěze v boji o Hrad,“ konstatuje nejdéle sloužící poslanec v českém parlamentu Marek Benda (ODS). Nynější poměry v české společnosti pak ještě glosuje: „My jsme prošli prapodivným obdobím antikorupční revoluce a potom revoluce státních zástupců. A do toho ještě přišla krize evropské identity, takže veřejnost je nyní z toho dost nervózní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Válka o Babiše se přenesla do ČT: Kalousek narazil na muže, ze kterého má respekt. Létala silná slova
Hosty druhé části středečních Událostí, komentářů byli poslanec Ivan Pilný (ANO) a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Diskutovalo se o usnesení Sněmovny, které bylo ten den přijato a které vyzývá Andreje Babiše, aby vysvětlil kauzu dluhopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pokud si chtějí spolky vydělat peníze, musí podle ministerstva používat EET
Senátor Ivo Valenta reaguje na stanovisko ministerstva financí k "podnikání" spolků nejen na venkově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ale ale, pane Horáčku. Noviny otiskly zajímavost o kandidátovi na Hrad
O tom, jak prezidentský kandidát Michal Horáček jezdil v letech 1986 až 1989 po Evropě i Spojených státech jako prominentní reportér svazáckého týdeníku Mladý svět, píše dnešní MF Dnes. Ta prostudovala Horáčkovy články, z nichž podle ní vyplývá, že textař byl na Západě jako doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vylezli jste na vidle a teď nevíte, jak dolů. Tereza Spencerová se směje českým novinářům a beze srandy praví: Ti Turci...
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Je to vážné, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová ke sporu Turecka a Nizozemska, který dle ní odkazuje na širší problematiku soužití muslimů a většinové populace v Evropě. „Turci totiž samozřejmě nejsou jedinou komunitou, která si v nějaké vybičované chvíli uvědomí své kořeny," sděluje Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí, v němž se opět věnuje situaci v Sýrii, ale třeba i stavu ruského hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Volby v Nizozemsku: Totální výbuch kamarádů Bohuslava Sobotky. Ale úplně strašný
Po sečtení většiny hlasů se ukázalo, že předvolební průzkumy v Nizozemsku nelhaly. Vítězem se stala vládnoucí strana VVD premiéra Marka Rutteho. Průzkumům dlouho dominující PVV Geerta Wilderse skončila na druhém místě až s velkým odstupem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman před kamerou sekl premiéra: Povolební vládní koalice ANO a ČSSD, ale bez Sobotky!
TV Barrandov odstartovala nový pořad Týden s prezidentem. Miloš Zeman v něm dostane možnost pravidelně komentovat veřejné dění. Otázky mu kladou manželka prezidentova kancléře Vratislava Mynáře Alexandra Mynářová a zástupce šéfredaktora časopisu Týden Petr Kolář. Jak vypadala první rozmluva s hlavou státu? Miloš Zeman si rýpl do Miroslava Kalouska, pochválil Lubomíra Zaorálka a prozradil, proč fandí Slavii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Evropský parlament dále cíleně oslabuje obranné schopnosti unijních států
Většina Evropských poslanců evidentně není schopna reálně vyhodnotit aktuální bezpečnostní situaci a jsou, stejně jako členové Evropské komise, pro tuto problematiku nejenom politicky, ale i odborně, věcně nezpůsobilí...nebo je to ještě jinak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Vývoj japonské Yakuzy od padesátých let do současnosti
Koncem padesátých a počátkem šedesátých let 20. století dosáhl počet členů Yakuzy v Japonsku takřka 185 tisíc, což tehdy neměla ani celá japonská armáda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Martin J. Kadrman: Tanečky kolem přerovského zámku se po pěti letech vrací na svůj počátek
Památková asociace ASORKD se již pět let aktivně zabývá problematickým děním, které provází osud renesančního zámku v Přerově nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nizozemský premiér, který vyhrál volby, dostal slovní facku od Erdogana
Předseda nizozemské vlády Mark Rutte sice vyhrál parlamentní volby, ztratil ale přátelství Ankary. V reakci na výsledek středečních voleb a na aktuální diplomatickou roztržku mezi Tureckem a Nizozemskem to dnes uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Boj o protikuřácký zákon nekončí. Kubera, Valenta a další senátoři poslali k Ústavnímu soudu vlastní návrh
Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích nebo prodeje alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory v čele s jejím místopředsedou Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivo Valentou (za Stranu soukromníků).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na trh jde pátý ročník speciálního piva z čerstvého chmele
V ležáckém sklepě Budějovického Budvaru dozrál již pátý ročník speciálního piva z čerstvého chmele. Pivní speciál byl uvařen loni 29. srpna z čerstvě sklizených chmelových hlávek Žateckého poloraného červeňáku. Limitovaná edice piva BUD obsahuje živé kvasnice, má stupňovitost 16 a obsah alkoholu 7,6%. V těchto dnech začínají toto výjimečné pivo čepovat vybrané restaurace v České republice a v dalších šesti zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonomický expert ODS se vysmál „hrůzostrašnému“ programu ČSSD
Hostem čtvrtečních 20 minut Radiožurnálu byl poslanec, ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Došlo na Babiše a jeho kauzy, ale také na program ČSSD, se kterým rozhodně nesouhlasí. Dokonce jako pravicový politik přiznal, že máme vysoké daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): V Nizozemsku vyhrál volební slogan Buď normální nebo jdi
Vítězem voleb se stal dosavadní premiér Mark Rutte z Lidové strany pro svobodu a demokracii z 21 % a s heslem „Doe normaal of ga weg“. Další vládní partaj Strana práce byla zdecimována z předchozích 25 % na 6%. A co opoziční Strana pro svobodu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Festival Porta přiláká do rozhlasu talentované muzikanty
Jihočeské finále slavného festivalu Porta se opět uskuteční v Českém rozhlase České Budějovice. Porta tradičně probíhá nejprve v regionálních kolech, ti nejlepší v soutěži postoupí na finále české Porty v Řevnicích. Přehlídka kapel 51. ročníku Porty začíná ve Studiovém sále u Tří lvů 1 v sobotu 18. března ve 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Atentát v pobočce MMF? Na místě explodovala výbušnina v dopisu
Do pobočky Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Paříži dorazil dopis s výbušninou. Při jeho otevření dnes utrpěla zranění jedna ze sekretářek na ředitelství. S odvoláním na francouzské policejní zdroje to uvedla zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Šéf finančního ředitelství Janeček nevyhoví poslancům
Šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček nevyhoví poslancům, kteří po něm chtěli, aby finanční úřady prověřily majitele takzvaných korunových dluhopisů. Informoval o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Společnost zatím neumí vnímat potřeby lidí se zdravotním postižením
Na práva osob se zdravotním postižením se začalo poukazovat teprve na začátku devadesátých let a od té doby prošla naše společnost významnými změnami v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Mnohem častěji jsou aktivně zapojeni do společnosti, studují, vykonávají běžná zaměstnání. Přesto se ukazuje, že stále nedokážeme vnímat jejich odlišné potřeby a nahlížíme na ně pohledem lidí bez postižení. To je důvodem, proč u nás lidé se zdravotním postižením stále čelí překážkám v každodenním životě, a to i v tak klíčových oblastech, jako je vzdělání, zaměstnanost nebo bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Plynaři pomohou s výměnou dosluhujících plynových spotřebičů
Právě probíhající zima důkladně prověří aktuální stav plynových spotřebičů, které se starají o vytápění našich domů nebo bytů. Pro ty, kteří již tuší, že stav jejich plynového kotle nebo topidla není právě nejlepší a spotřebič již pomalu dosluhuje, přinesou nadcházející jarní měsíce příležitost něco s tím udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tajná volba členů Rady ČT a ČRo se blíží. Zde jsou jména kandidátů. Některé z nich moc dobře znáte
Volební výbor Poslanecké sněmovny naplánoval na 21. března a 22. března veřejné slyšení kandidátů na uvolněná místa tři členů Rady Českého rozhlasu a tří členů Rady České televize. ParlamentníListy.cz zjistily, že mezi kandidáty jsou velmi zajímavé osobnosti. Kupříkladu do Rady České televize může zamířit její někdejší generální ředitel Jiří Balvín, čí známá právnička Dagmar Raupachová, anebo dokonce i kanoista, olympijský vítěz a lékař Martin Doktor. Do Rady Českého rozhlasu je nominován poslanec ČSSD Vítězslav Jandák a mezi jinými i farář Zbigniew Czendlik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babišův novinář vypustil nepěkný text o Horáčkovi. A už to schytal od zaměstnance ČT
Dnešní Mladá fronta Dnes si rýpla do prezidentského kandidáta Michala Horáčka za to, že v letech 1986-1989 jezdil po Evropě i Spojených státech coby prominentní reportér svazáckého týdeníku Mladý svět. MF Dnes prostudovala Horáčkovy články, z nichž podle ní vyplývá, že textař byl na Západě jako doma. Na kritiku zmíněného listu zareagoval na sociální síti zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ Miroslava Sládka: Učebnicový příklad pohrdání demokracií
Jednání poslanecké sněmovny ve středu 15. března mělo jednoznačný závěr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Živé řeky nelegálních migrantů táhnou Evropou
Napadají policisty ve zjevné snaze je usmrtit. Zanechávají za sebou spoušť a hromady odpadků. Za podpory politických neziskovek vyřvávají o svých právech a nárocích. Z jejich očí šlehají blesky nenávisti vůči nám...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úspěšné rallyové posádky si i letos rozdělí odměnu
Stejně jako v loňském roce také letos pořadatel závodu The Most RALLY, který se jede 2. a 3. června už jako součást Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR, odmění jeho nejúspěšnější účastníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Ministr financí musí vyvrátit vážná podezření z daňových úniků
Očekávám, že ministr financí nejpozději do konce dubna vysvětlí veřejnosti své obchodní transakce, které na základě jím zveřejněných údajů vyvolaly řadu vážných otázek, zda nesloužily ve skutečnosti k tomu, aby nemusel platit daně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Komora inženýrů a techniků: Došlo k několika haváriím staveb vzniklých v režimu veřejné zakázky
Jaká je kvalita veřejných staveb, a to jak novostaveb, tak i stavebních úprav staveb stávajících? Zákon č. 134/2016 Sb.,o zadávání veřejných zakázek změnil zčásti přístup k veřejným zakázkám, stále však preferuje formalistický postoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Obrovská úleva a radost. Martin Schulz a spol. reagují na nizozemské volby
Ze světa politiky i financí přicházejí první reakce na výsledek parlamentních voleb v Nizozemsku. Jako první a pozitivně reagovaly trhy. V podobném duchu se vyjadřují k porážce Wildersovy Strany pro svobodu také socialističtí politici z celé Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Do Sněmovny nepřišel... Zato Andrej Babiš vystoupil v pořadu, kde byste ho asi nečekali
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) vystoupil v estrádním pořadu moderátora Kazmy Kazmitche One Man Show na internetové televizi Stream.cz. Ve své roli si udělal legraci ze svého okřídleného výroku ,,Sorry jako...".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční pokles inženýrského stavitelství pokračoval
Plánovaný výpadek webu Stavební produkce v lednu 2017 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 3,4 %, bez očištění se snížila o 0,2 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 11,9 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 15,5 %. Bylo zahájeno meziročně o 4,8 % bytů více. Dokončeno bylo o 3,8 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A naše vláda mlčí. Nažhavený Jaroslav Štefec po návratu z Václaváku sepsal drsný text o 15. březnu 1939 a dnešní situaci
Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke včerejší demonstraci na Václavském náměstí. Nejenom myslivci zde dali najevo svůj nesouhlas ohledně schválené směrnice o zbraních, jež omezí jejich držení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Vznikne v mosteckých Stovkách herna?
Obchod s kuchyněmi Hanák v bloku 92 na třídě Budovatelů v Mostě má s prodejem končit. Co bude v uvolněných nebytových prostorách?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO To byl zase nářez: Donald J. Trump vystřihl dva projevy v jeden den. Oba k dělníkům
Prezident Spojených států amerických Donald Trump se vydal do amerického Michiganu, kde promluvil k zaměstnancům velkých amerických automobilek. Později se přesunul do Nashvillu, kde pohovořil s jejich nadřízenými. Vzpomněl i na prezidenta Spojených států z revolučního období Andrewa Jacksona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Radní schválili motivační programy pro střední školství
Zprávy 10. schůze Rady Ústeckého kraje v V. volebním období:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Výsledky voleb v Nizozemsku aneb Vše souvisí se vším
Naštěstí se nepotvrdily dramaticky se tvářící scénáře o vítězství Wildersovy Strany svobodných, které by již tak „rozkolísanou“ unijní mapu Evropu zřejmě neposílily z hlediska perspektiv a scénářů dalšího vývoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Trump dostal další ránu do vazu. Má ale v ruce trumf s iniciály NG
Válka mezi Donaldem Trumpem a soudci pokračuje. Federální soudce z Havaje Derrick Watson zastavil nařízení nevpustit do země uprchlíky a občany šesti muslimských zemí ještě před tím, než jej stačil prezident uvést do praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády ocenil vítěze fotografické soutěže, vyhlášené Strakovou akademií
Vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák se ve středu 15. března 2017 setkal s vítězem fotosoutěže, která se uskutečnila v rámci sobotního dne otevřených dveří ve Strakově akademii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vodáci zbaví řeku odpadků. I tentokrát s krajskou podporou
Projekt s názvem „Řeky nejsou smetiště“ pořádaný Klubem dětí a mládeže Hradec Králové má letos před sebou jubilejní desátý ročník. Na jeho uskutečnění přispěje Královéhradecký kraj částkou 140 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Když jeden mluví o voze a druhý o koze
Nejen kauza korunových dluhopisů, ale i další vyjádření ministra financí ukazují, že má dva metry. Jeden na daňové subjekty a plátce daní a jeden sám na sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Zajímá vás světelné znečištění? Zveme na EUOREGION Tour
Jizerskou oblast tmavé oblohy představí Lesy ČR s Astronomickým ústavem Akademie věd ČR a Klubem astronomů Liberecka 17. a 18. března na veletrhu cestovního ruchu EUOREGION Tour v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Na Babiše by si měla posvítit Bradáčová, vyzvala v rádiu poslankyně, která odešla z hnutí ANO
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl přivítal ve čtvrteční Kauze dne rádia Impuls někdejší poslankyně za hnutí ANO Kristýnu Zelienkovou. Dáma se pořádně obula do Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho dluhopisové aféře. Prý by si na ministra financí měla pořádně posvítit vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zákaz kuřáren a pokuta za nepovedenou sebevraždu? Senátoři bojují u Ústavního soudu za zrušení těchto absurdit!
Plošný zákaz kouření nebo pokuta 50 000 Kč za nepovedenou sebevraždu. To zavedla novela zákona o ochraně zdraví před škodlivými látkami, kterou nedávno schválil Parlament. Platit má již od začátku června. Senátoři Jaroslav Kubera, Ivo Valenta a další senátoři napříč politickým spektrem, jsou přesvědčeni o tom, že vláda návrhem zákona nepřípustným způsobem zasáhla do svobody občanů. Proto senátoři společně sepsali ústavní stížnost, kterou v úterý odeslali na Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Politik a bývalá televizní hvězda: Ta část národa, která nepodporuje Zemana, podléhá mediálním zkrátkám, které hraničí s manipulací. A Horáček...
ROZHOVOR „Češi jsou levná, ale kvalitní pracovní síla. Byli jsme s Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj na pracovní cestě v Estonsku a dokonce i tam měli v roce 2014 mzdy vyšší než v ČR,“ říká bývalý televizní redaktor a nynější poslanec za hnutí ANO Stanislav Berkovec. K nynější široké diskusi o nízkých mzdách v ČR pak ještě uvádí: „Chtěli jsme kapitalismus, ale nedovedli jsme si ho představit v praxi. A už vůbec ne v té naší české. Zvyšovat mzdy by ale mělo být naším národním zájmem. Roste kupní síla, lidé více utrácejí, firmy mají větší zisky a mohou zvyšovat mzdy. Ekonomové tomu říkají pozitivní zpětná vazba a myslím, že svým způsobem je to i podpora lokální ekonomiky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra