Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.776x, což odpovídá cca 144.848-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

VIDEO Pane prezidente, neměli bychom si podat ruce? Trump ignoroval před novináři Merkelovou
Prezident Spojených států Donald Trump v pátek přijal v Bílém domě německou kancléřku Angelu Merkelovou. Po jednání v Oválné pracovně si s ní odmítl potřást rukou. Upozornil na to server televize CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOP 09: Není možné dělat úspěšnou politiku bez vizí. My ji máme
13.3.2017 do Jihočeského kraje dorazila roadshow VIZE 2030 a jak jinak než dopravním prostředkem budoucnosti, elektromobilem značky Tesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Přehled možných dopadů revize evropské směrnice o zbraních
V souvislosti se schválením evropské směrnice o zbraních a v návaznosti na prohlášení ministra vnitra Milana Chovance zveřejňujeme možné dopady dané revize směrnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Zamyšlení nad odchodem Jeho Eminence Miloslava kardinála Vlka
Karol Hrádela na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za vznik a rozšiřování malých inovativních škol
Je čím dál více státních i soukromých škol, kde děti neztrácejí svou přirozenou zvídavost, otevřenost a radost ze života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Čeští politici ocenili celoživotní práci zesnulého kardinála Vlka
Zesnulý kardinál Miloslav Vlk přesáhl svoji dobu a dokázal převést církev z prostředí totality do svobodné společnosti. ČTK to řekl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Další politici označili zesnulého kardinála za statečného muže a poděkovali mu za celoživotní práci. Kardinál Vlk zemřel dnes ve věku 84 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola už toho má dost: Konspirátoři proti mně pokračují, takže tady jsou všechna fakta
Chtěl nad tím mávnout rukou, jenže konspirátoři prý pokračují v šíření báchorek. Jihočeský hejtman Jiří Zimola nechápe, co je jeho politickým odpůrcům nejasného na „kauze“ s jeho rekreační chatou. Na svém facebookovém profilu tedy věc definitivně objasnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zásadní problémy ministerstva Martina Stropnického. Účet v dnešních novinách
Ústředním tématem éry ministra obrany Martina Stropnického se stalo pomalé tempo výběru dodavatelů klíčových zbrojních systémů, píší dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Čecháčci si 15. březen za dvojí metr zaslouží
Aby bylo jasno, vážím si hrdinů protinacistického odboje, ovšem štve mě lidský odpad, který pokrytecky naříká nad obsazením českých zemí nacisty, ale omlouvá nebo dokonce schvaluje stejně brutální okupaci Pobaltí komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Novým generálním ředitelem Vojenské zdravotní pojišťovny ČR se stal Josef Diessl
Nový generální ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny ČR Ing. Josef Diessl se 15. března 2017 ujal své funkce, do které ho Správní rada jmenovala na základě úspěšně absolvovaného výběrového řízení. Pátá největší zdravotní pojišťovna, která pečuje o více než 700 tisíc klientů, má tak po osmi letech nového ředitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hodina: Slova a činy Jiřího Paroubka
„Vzdálenost od slov k činům závisí na množství slov.“ (Patricie Holečková, Bez zbytečných slov, 2012)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš řekl jasné slovo: Proti Zemanovi vlastního kandidáta nepostavíme
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš neplánuje navrhnout kandidáta do prezidentských voleb, přestože v minulosti už několikrát prohlásil, že by si v pozici uchazeče o úřad prezidenta uměl představit ministra obrany Martina Stropnického či eurokomisařku Věru Jourovou. V rozhovoru pro sobotní Právo Babiš jasně řekl, že on sám nikoho navrhovat nebude. Zeman je podle něj těžko porazitelný kandidát a jasný favorit prezidentské volby. Upozornil na to server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovci půjdou do parlamentních voleb se STAN
Lidovci půjdou do podzimních sněmovních voleb v koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). Rozhodla o tom dnes celostátní konference KDU-ČSL v Jihlavě. V tajném hlasování se pro koalici vyslovilo 39 delegátů, 31 bylo proti. Předsednictvo STAN už návrh dohody schválilo. S konečnou platností o tom za týden rozhodne sněm Starostů, který bude v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nová výstava Příběh Tibetu zavede návštěvníky Náprstkova muzea na „střechu světa“
Tibet a jeho kultura láká i fascinuje. Současná situace budí emotivní diskuze a mnohdy se stává i součástí politických témat. Příběh Tibetu však je tisíce let dlouhý, pestrý a zajímavý a ne všichni ho detailně znají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý „zelený baret“ Josef Mašín: Původní dobrá myšlenka EU se nepovedla. Rozhodnutí dělá nikým nezvolená Evropská komise
ROZHOVOR Největším nepřítelem euroatlantické civilizace je liberalismus, který se, hlavně v Evropě, vymknul racionálnímu myšlení. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jeden z vůdců protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů a pozdější příslušník speciálních jednotek Armády Spojených států amerických Josef Mašín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vzpomínám s úctou na kardinála Miloslava Vlka
Petr Fiala na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek nemá strach z případné kandidatury Čunka na předsedu KDU-ČSL
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek na dnešní celostátní konferenci v Jihlavě novinářům řekl, že se případné kandidatury Jiřího Čunka na šéfa strany nebojí. Čunek, senátor a hejtman Zlínského kraje, takovou možnost počátkem měsíce nevyloučil v rozhovoru pro server Seznam Zprávy. Volební sjezd KDU-ČSL se uskuteční v květnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal pozemek v prostranství zámku Kokořín
Středočeské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzalo od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pozemek v Kokoříně o výměře 301 m2, který tvoří část prostranství před zámkem Kokořín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Čech vězněný v Súdánu znovu promlouvá: V jednu chvíli jsem myslel, že to nepřežiju
Moderátor Luboš Xaver Veselý v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 přivítala pana Petra Jaška, aktivistu, kterého ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) nedávno osvobodil ze Súdánu. Host velmi barvitě popsal, co všechno v této zemi zažil. Jak došlo k jeho zatčení, jak vypadaly výslechy a jak se mu žilo na cele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kraje požadují od vlády jednu miliardu korun na mzdy řidičů autobusů
Hejtmani se v Praze shodli, že budou po vládě požadovat jednu miliardu korun na zvýšení mezd řidičů autobusů. Na formě posílení krajských rozpočtů nezáleží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jindřich Forejt: „První občan Německa“
Základní princip postavení hlavy státu republikánského zřízení je vždy stejný – jedná se o „prvního občana země“. Síla jeho mandátu, délka funkce, způsob volby i role v rámci společenského a politického systému se však mnohdy liší v závislosti na historickém vývoji, dějinných souvislostech a tradici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Šlechtová jednala se Zemanem. Prezident je znechucen, prozradila
Prezident Miloš Zeman a jeho expertní tým podporují novelu stavebního zákona, která by měla zjednodušit a zrychlit povolování staveb. Po schůzce s prezidentem na zámku v Lánech se v tomto smyslu vyjádřila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Prezident je podle ní také znechucen situací před hlasováním o novele ve Sněmovně stejně jako ona. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Co ukazují volební preference Andreje Babiše?
Když sledujeme volební preference jednotlivých politických stran a hnutí, ukazuje se, že dlouhodobě se na první příčce žebříčku umísťuje „Hnutí ANO“ Andreje Babiše, a druhá v pořadí je kdysi levicová, ale dnes, pod vedením pana Sobotky, již jen sotva středová ČSSD, která se zmítá ve vlastních problémech, a i proto má, co do preferencí, pouze polovinu toho, co pravidelně získává pro své hnutí Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Uznávaný geolog Ziegler: EU by měla řešit zásadní věci a ne znovu rozdělovat státy na rychlejší a pomalejší. A kampaň Člověka v tísni na pomoc Africe je politická záležitost, takže...
ROZHOVOR Pan Horáček je jistě dobrý textař, jenže... A „hon“ na Babiše? Světově uznávaný přírodovědec, geolog a paleontolog, docent Václav Ziegler předpovídá prezidentu Zemanovi další období. Horší to však bude s EU, která produkuje jeden nesmysl za druhým – aktuálně třeba totální omezení zbraní nebo na návrh německých Zelených svérázná ochrana brouků a ptactva. Pokud se k tomu přidají hlasy o znovuvypuštění zubrů na Šumavu – po téměř deseti staletích, a na druhé straně snaha developerů ukrajovat si kusy národních parků, a to díky naší nesmyslně děravé a vágní legislativě, nečekají nás zrovna veselé chvilky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
George Soros vypustil hrozivá slova proti Trumpovi. Jde o uprchlíky
Miliardář a filantrop George Soros se znovu obul do 45. prezidenta USA. Udeřil na něj, že proti přistěhovalcům postupuje „prostě špatně“. A vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nájemný vrah? Když to někoho baví, tak dobrý! Luboš Xaver Veselý vedl velmi zajímavý rozhovor
Mike Pán se baví tím, že provokuje policisty, především strážníky. Luboš Xaver Veselý vedl s tímto mužem rozhovor v internetové televizi Xtv. Na úvod mu sdělil, že nechová absolutně žádný obdiv k tomu, co pan Pán dělá. Vzápětí se rozjel kolotoč otázek. Nakonec padla jedna zajímavá výzva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Jak to vypadá, když se potká sportovní vyžití a ochrana přírody
Letošní zima lyžařům opravdu přála a dostatek sněhu vytáhl na běžky nebo na sjezdovky i rekreační lyžaře. Ne každá zima je však tak bohatá na mráz a sníh. V současné době je proto trendem, tak trochu podle hesla „poručíme větru, dešti“, uměle zasněžovat sjezdovky a lyžařské tratě. To s sebou nese některá rizika pro ochranu přírody a krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Po masakru plameňáků měl proběhnout pochod Jihlavou. Kvůli Konvičkovi prý byl ale zrušen
Část občanů Jihlavy chtěla uspořádat pochod na podporu zdejší zoo, kde děti ubily plameňáka. Lidé chtěli dát najevo, že mají strach o svou bezpečnost ve městě, protože incident s plameňákem není ojedinělý. Nakonec byl však pochod zrušen. Kvůli obavám, aby ho nezneužili radikálové jako Martin Konvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Řeky jsou na jihu Moravy, Vysočině a Zlínsku pod normálem
V povodí Moravy byly hladiny po většinu týdne při mírném kolísání vcelku setrvalé a celkové změny se pohybovaly mezi 13 a -25 cm. Průměrné týdenní vodnosti toků byly celkově větší v povodí Moravy, kde nejvodnější bylo povodí Bečvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: A přesto „vlastenecké jaro“ pokračuje
Přežily svoji další politickou smrt. Tak proevropské politické elity reagují na výsledky nizozemských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Clintonová se znovu hlásí o slovo: Chci pomoci lidem načerpat sílu
Bývala první dáma a neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová o sobě dává znovu vědět. Oznámila, že je připravena „vyjít z lesa“ a opět se zapojit do veřejného života. Chce pomoci spojit rozdělenou americkou společnost. Uvažuje také o tom, že bude kandidovat na starostku New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Absolutní podpásovka! Petr Žantovský se zhrozil nad hostem, kterého ČT pozvala mluvit o Babišovi. Zmínil také „ránu mezi oči“ na seznamu kandidátů do Rady ČT
TÝDEN V MÉDIÍCH Absolutní podpásovku z hlediska novinářské etiky předvedla Česká televize, když si do studia ke komentování dění kolem Andreje Babiše pozvala bez oponenta redaktora, který odešel z MF Dnes. Veřejnoprávní televize také nic nedbala na kritiku, kterou ji za neobjektivitu vysílání Americké volební noci podrobila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, a předvedla totéž i při referování o nizozemských volbách. Analytik Petr Žantovský si v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí všímá i toho, kdo se uchází o členství v Radě České televize a Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Předsednictvo STAN s dohodou o koalici s lidovci souhlasí
Předsednictvo hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes schválilo dohodu o volební koalici s lidovci. Příští týden to ještě musí potvrdit celostátní sněm hnutí. KDU-ČSL se k závěrům dvoudenního jednání se Starosty, které se konalo v Lipnici nad Sázavou, vyjádří dnes odpoledne po své celostátní konferenci v Jihlavě. Novinářům to v Lipnici řekl předseda STAN Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šokující slova historika Krystlíka: Češi si stát rozbili útlakem svých národnostních menšin sami. Kdyby nebylo Hitlera, rozpadl by se zřejmě za rok
ROZHOVOR „Češi si stát rozbili útlakem svých národnostních menšin sami. Kdyby nebylo Hitlera, rozpadl by se česko-slovenský stát zřejmě nejpozději za rok, a to ‚péčí‘ Slováků,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel, historik a publicista žijící v Německu Tomáš Krystlík. Komentuje i hlasování o směrnici o zbraních v EP. „Že se čeští europoslanci sjednotili proti omezující směrnici EU se dá vysvětlit známým českým pocitem nadřazenosti, že nad Čechy nikdo nemá,“ sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Od dělání potíží až k hrozbě – vysoká cena za pravdu
Jsem přesvědčen, že USA a vůbec celý západní svět, tvořící dnes americké impérium, vstoupil do fáze, v níž respekt k pravdě neexistuje už ani ve veřejnosti, ani v privátních institucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Bojujeme u Ústavního soudu za zrušení zákazu kouření v resturacích
Senátoři Ivo Valenta a Jaroslav Kubera doufají, že Ústavní soud zruší nesmyslný zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Mám zaprášené plíce, problémy s rukama, je mi 54 let.“ Takto zle jsou na tom zničení horníci z dolu Paskov
REPORTÁŽ „Vytunelování Ostravsko-karvinských dolů (OKD) se nemůže svádět jen na premiéra Sobotku. I jiné vlády – Klausova, Zemanova – prodávaly nesmyslně akcie OKD,“ kroutí hlavou šéf hornických odborů na Ostravsku Jaromír Pytlík. K současnému návrhu českých politiků, jak celou „prekérní“ situaci vyřešit, pak ještě dodává: „A už vůbec nerozumím tomu, že i dnes chce vláda najít dalšího soukromého vlastníka, který by OKD odkoupil. Může se přece opakovat naprosto stejná situace.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodej padělků přes Facebook
V současné době jsou sociální sítě oblíbeným a velice rozšířeným komunikačním kanálem, který je také využíván k nákupu a prodeji různého zboží. V první polovině měsíce února tohoto roku zaznamenala ČOI Ústeckého a Libereckého kraje prodej padělků prostřednictví Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš na stránkách vlastních novin vysvětlil svou kauzu
Andrej Babiš se rozhodl vysvětlit svou kauzu, v níž je podezírán z daňových podvodů. Na toto téma poskytl rozhovor dnešní Mladé frontě Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Saudové pořádají uprchlické safari
K jemenskému pobřeží se blížil člun naplněný somálskými „uprchlíky“. Z vrozené útlocitnosti musíme konstatovat, že ve člunu byly i ženy a děti, i když jistě mladí atleti převažovali. Z pevniny vzlétl vrtulník, který je pokosil. Zhruba padesátka mrtvý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti v Praze představí své lídry pro podzimní volby
Česká pirátská strana dnes na celostátním fóru v Praze představí své krajské lídry pro podzimní volby do Sněmovny. Piráti budou mluvit i o přípravě volebního programu, přestože jeho zveřejnění se dnes neočekává. Celostátní fórum se koná den po zveřejnění volebního modelu společnosti STEM, podle něhož by strana získala 5,5 procenta hlasů, což by znamenalo vstup do Sněmovny s osmi poslaneckými mandáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Vznik italských zločineckých gangů a mafie
V Itálii vznikaly tajné spolky zejména proti francouzské (napoleonské) nadvládě (1796 - 1814), např. Cabonaria. Hierarchická struktura tohoto spolku byla sedmistupňová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pošetilý jásot. „Je to jako s naším Okamurou.“ Publicista Ondřej Neff komentuje volby v Nizozemsku a ukazuje, kdo bude určovat směřování EU
Publicista Ondřej Neff nechápavě kroutí hlavou nad radostí řady evropských politiků a médií z toho, že nizozemský radikální politik Geert Wilders nevyhrál volby a skončil „až“ druhý. Proč se Neffovi zdá tato radost jaksi mimo mísu? Protože Wildwers sice skončil druhý, ale jeho voliči nikam nezmizeli. Nezmizeli ani problémy, které tyto voliče trápí. Takže lidé jásající nad Wildersovou nevýhrou vlastně nemají proč jásat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Slavoj Žižek: Pozvedněme z popela liberální demokracii
Trump je globální hrozbou a pouze nová levice jej může porazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Petice
V našem „právním státě“ se některé civilní spory nerozhodují podle zákona, ale podle Občanského soudního řádu. Spravedlivý rozsudek musí být identický jak na Vsetíně tak v Karlových Varech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Odešel můj velký duchovní přítel
Daniel Herman na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Roithová: Lidovci chtějí ve volební koalici se STAN 15 procent hlasů
Lidovci mají ambici ve volební koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) získat ve sněmovních volbách alespoň 15 procent voličských hlasů. Novinářům to řekla místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová po ukončení dnešní celostátní konference strany v Jihlavě, na níž lidovci schválili návrh dohody s hnutím STAN. Pro vstup do Poslanecké sněmovny musí koalice získat nejméně deset procent hlasů, kdyby strany kandidovaly samostatně, stačí jim pět procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovci půjdou do voleb společně se STAN. Tajné hlasování potvrdilo koalici
V hlasování na celostátní konferenci KDU-ČSL v Jihlavě se pro koalici vyslovilo 39 delegátů, 31 bylo proti.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.3.2017 v 20:36, zobrazit podobné
Studenti Fakulty architektury ČVUT si poradí s bytovým domem už ve druhém ročníku
Výstavba bytů v ČR momentálně spíše stagnuje, přesto je “bytovka” pro studenty Fakulty architektury ČVUT v Praze první velkou úlohou, na které pracují. A podle poroty studentské soutěžní přehlídky Druhá kůže zvládají návrh bytových staveb na překvapivě vysoké úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Francie zavádí diskriminační opatření proti pracovníkům z Česka, kteří nemluví francouzsky, uvádí server
Ve Francii roste počet regionů a měst, které v poslední době přijaly opatření namířené proti dočasně vyslaným pracovníkům ze zahraničí, k nimž patří i Češi. Firmy, které se chtějí ucházet o veřejnou zakázku, musí zajistit, že všichni jejich pracovníci mluví francouzsky. Píše o tom server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Celostátní konference strany potvrdila volební koalici s hnutím STAN
Celostátní konference KDU-ČSL, která se konala v Jihlavě, schválila volební koalici s hnutím STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Hosty z Kazachstánu zajímalo, jak se modernizuje uhelná elektrárna a jak funguje bez komína
Na návštěvu Elektrárny Tušimice zavítala zahraniční skupina hostů z Kazachstánu. Tamní přední odborníky přes energetiku a také velvyslance Republiky Kazachstán v ČR Serzhana Abdykarimova zajímalo hlavně to, jak funguje zmodernizovaná uhelná elektrárna, aniž by měla jediný do nebe se tyčící komín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Turecko se stává regionálním hegemonem v uspořádání světa
EU slaví roční výročí smlouvy s Tureckem a považuje jí za úspěšnou. Turci naopak za neplnění smlouvy EU opakovaně kritizují a hrozí vpouštěním 15 tisíc migrantů ročně do Evropy, pokud se od června smlouva bude plnit tak, jak se plní nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Brankář z Nagana chce do Sněmovny. V Babišových barvách se postaví Kalouskovi
Brankář z Nagana Milan Hnilička potvrdil, že se pokusí sport vyměnit za politiku. Ve středočeském kraji chce za Babišovo hnutí ANO bojovat o hlasy voličů. Postaví se Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), Tomio Okamurovi (SPD) či stávajícímu předsedovi Poslanecké sněmovny Janu Hamáčkovi (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Budou zakazovat zbraně i armádě?
Podle tvrzení zakazovačů se zbraně z legálního prostředí dostávají do prostředí nelegálního a proto je podle nich potřeba zakazovat legální zbraně a tím prý postupně vyschne zdroj zbraní pro nelegální trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NPÚ: Dalším památkám se blýská na lepší časy
Josefovské pracoviště navrhlo rozdělit z Havarijního programu ministerstva kultury, který je určen na záchranu kulturních památek ve špatném technickém stavu, finanční podporu v celkové výši 6,2 mil. Kč pro 21 kulturních památek v Královéhradeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Je to smutný den. Miloslav Vlk byl velký a moudrý člověk
Petr Gazdík na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): Omyl "politologů" o kormidelnících a idejích
Sjezd ČSSD přinesl zajímavý fenomén. Stejně, jako jsou u nás statisíce fotbalových a hokejových trenéru, objevily se tisíce politologů. A ti všichni tvrdí, že když delegáti sjezdu nevyměnili vedení strany, projede ČSSD volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa upozorňuje na chybně uplatňované slevy na dani
Z provedeného šetření Finanční správy vyplynulo, že někteří poplatníci chybně uplatňují zejména slevu na manželku/manžela a daňové zvýhodnění na vyživované děti žijící s nimi ve společně hospodařící domácnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zpravodajství ČT připravují idioti, udeřil Petr Štěpánek
Předseda Alternativy pro Českou republiku 2017 Petr Štěpánek nevolí právě nejmírnější slovník, když hodnotí zpravodajství České televize. Po tom, co zhlédl, jak toto veřejnoprávní médium informovalo o nizozemských volbách, má Štěpánek jasno. „Zpravodajství ČT připravují idioti,“ píše bez obalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ANO: Novým volebním manažerem hnutí byl schválen Petr Morcinek
Předsednictvo hnutí ANO na svém prvním zasedání po celostátního volebním sněmu, který navolil nové vedení, schválilo nového volebního manažera pro letošní parlamentní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Centrum Prahy bude vždy přitahovat určitý druh kriminality, stejně jako bude přitahovat lidi bez přístřeší, říká pražská zastupitelka Kateřina Klasnová
„Velký problém je nedostatek policistů v ulicích, kteří by se zabývali především přestupky – hlukem, požíváním alkoholu na veřejnosti atd. Zkrátka věcmi, které dennodenně otravují život lidem v centru a způsobují také to, že se z něj stěhují za klidem do jiných městských částí nebo za Prahu. Magistrát jako zřizovatel městské policie nechce uvolnit více peněz na větší počet strážníků, navíc je obecně práce u policie brána jako nevděčná profese,“ hodnotí situaci někdejší místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Nesýčkujte, je nám dobře
Jsme stále odkázanější na informace, stále méně toho o světě víme na základě zkušenosti svých pěti smyslů. Aniž bychom s tím souhlasili, kdyby nám to někdo tvrdil, nezbývá nám než věřit bez důkazů. Svým telefonům věří lidé víc než vlastním očím. Ztrácejí dotyk s reálným světem v prostoru a žitém čase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Papež František chce zlepšit vztahy mezi křesťany a muslimy. Má plán
Hlava katolické církve papež František je odhodlán udělat vše, co bude moct, aby vylepšil vztahy mezi křesťany a muslimy. Podle agentury Reuters se chystá navštívit Egypt, kde chce na zlepšení vztahů pracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nejsme recesisté, máme šanci něco změnit, tvrdí volební lídr Pirátů. Chce získat deset procent
Do podzimních voleb povede Českou pirátskou stranu její předseda Ivan Bartoš, sám kandiduje ve Středočeském kraji.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.3.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Ministr Ťok bude v USA jednat o autech bez řidiče
Ministr dopravy Dan Ťok odlétá v pondělí na návštěvu Spojených států amerických. Setká se mimo jiné s americkou ministryní dopravy Elaine Chaovou. Tématem jednání budou zkušenosti USA s autonomními automobily. ČTK to řekl mluvčí Ministerstva dopravy Tomáš Neřold.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Boj proti dezinformacím je boj proti názorům lidí naší země
Nesouhlasím s plánovanou cenzurou lidských názorů v reálném i virtuálním prostředí. Právě cenzurní nesvoboda pochází z dílny současného režimu, současné vlády i Evropské unie, které se nelíbí názory občanů!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Krajským předsedou SPO v Praze zvolen Jaroslav Dvořák
Na mimořádné krajské konferenci Zemanovců v Praze byl ve čtvrtek 16.3. 2017 zvolen novým předsedou podnikatel Jaroslav Dvořák, který v loňském roce kandidoval za SPO do senátu v jednom z pražských volebních obvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vatikán sehrál při nastolení fašistického režimu zásadní roli, stojí ve výbušné knize Papež a Mussolini
Rozsáhlá kniha vypráví strhující příběh dvou mužů, kteří se dostali k moci v roce 1922 a společně změnili běh dějin 20. století. V mnoha ohledech nemohli být rozdílnější. První byl učený, řádný a zbožný, většinu dospělého života trávil pročítáním starých rukopisů. Toužil po středověkých časech, kdy o církevních pravdách nikdo nepochyboval. Druhý byl násilnický surovec a ze své podstaty antiklerikální štváč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiér Sobotka by měl vysvětlit podezření kolem hejtmana Zimoly
V uplynulých dnech se objevilo několik vážných podezření týkajících se hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD). Týkají se nestandardního nákupu pozemku a stavby rekreačních objektů v Lipně nad Vltavou, z nichž jeden je určen i pro jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD), další pak pro jeho náměstka Jaromíra Slívu (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti si věří: Ve volbách chtějí získat deset procent hlasů
Piráti chtějí v podzimních sněmovních volbách získat deset procent hlasů. Dnes to na celostátním fóru strany v Praze řekl její předseda Ivan Bartoš. Volební kampaň chtějí Piráti spustit na počátku května, vloží do ní 4,5 až pět milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je to venku. Na pařížském letišti útočil islámský radikál
Za dnešním incidentem na pařížském letišti Orly je patrně islámský extremista. Informují o tom francouzské sdělovací prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vyhodnocení ankety Hasič roku letos poprvé v přímém přenosu
Další ročník prestižní ankety Hasič roku je v plném proudu. Kdo získá nevyšší ocenění v některé ze šesti kategorií, bude známo 12. dubna 2017. Letos poprvé budou moci diváci sledovat přímý přenos z udílení cen prostřednictvím internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSZ vyplácela v loňském roce bezmála 426 tisíc invalidních důchodů měsíčně
Těžký úraz nebo vážná nemoc, které člověka zcela nebo částečně vyřadí z pracovního života, mohou potkat každého. Bez ohledu na věk. Dokazují to čísla z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Více než jedna čtvrtina příjemců invalidních důchodů jsou lidé ve věku do 44 let. K 31. 12. 2016 pobíralo invalidní důchod 425 788 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Michal Horáček nebude mít klid. Znovu o něm píší, jak vyjížděl za komunismu na Západ
Dnešní Mladá fronta Dnes přináší rozhovor s historikem Michalem Stehlíkem, náměstkem ředitele Národního muzea. Tématem rozhovoru bylo to, že nynější prezidentský kandidát Michal Horáček, v osmdesátých letech redaktor Mladého světa, vyjížděl nápadně často za železnou oponu. Jezdil totiž častěji než většina jeho kolegů z časopisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kvítek (HPP 11): Proč ANO prosazuje v centru Jižního Města na Opatově P R parkoviště?
Proč ANO prosazuje v centru Jižního Města na stanici metra Opatov 1000 parkovacích míst P R pro mimopražské občany s komerční zástavbou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jeroným Tejc. Na sjezdu ČSSD neuspěl, ale na kandidátce prý může být velmi vysoko
I když předseda sněmovního ústavně právního výboru Jeroným Tejc na sjezdu ČSSD neuspěl při volbě místopředsedů, nyní se rýsuje šance, že na jihomoravské kandidátce strany bude figurovat na druhém místě. A to hned za předsedou strany Bohuslavem Sobotkou. Tejc by se tak opět mohl stát poslancem. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Člověk nežije jen proto, aby pěstoval zábavu a měl se dobře
Na pravidelném festivalu proti totalitě Mene Tekel připomenul kardinála Duka odkaz Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Finanční správa vyjíždí za poplatníky do obcí
Aby usnadnili daňovým poplatníkům podávání daňových přiznání k daním z příjmů, vyjíždějí pracovníci Finanční správy co nejblíže jejich bydlišti. V plánu mají letos „úřadovat“ ve 180 obcích celé ČR, přičemž v některých i opakovaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kurdský lékař rozpálen do běla: Výhrůžky Turecka, bomba na německém ministerstvu, turecká vlajka nad nizozemským konzulátem... A evropští činitelé jsou schovaní ve vinárnách v Bruselu!
Kurdský lékař a aktivista Yekta Uzunoglu napsal pro ParlamentníListy.cz článek, v němž kritizuje Evropu za pasivitu, kterou projevuje při současných sporech s Tureckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Střelba na pařížském letišti
Na pařížském letišti Orly zazněla kolem deváté hodiny ranní našeho času střelba a byla nařízena preventivní evakuace odbavovací haly, informovala zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Dan Ťok se ve Washingtonu setká s ministryní dopravy USA Elaine Chao
Bezpečnost autonomních vozidel, spolupráce soukromého a veřejného sektoru při výstavbě dopravní infrastruktury a bezpečné využití kosmických technologií nejen v dopravě jsou hlavními tématy návštěvy ministra dopravy Dana Ťoka ve Spojených státech Amerických.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Konečně v EU zamezíme velké nerovnosti v oblasti platů
Předsedové parlamentů zemí EU si v Římě připomněli 60 let od podpisu Římských dohod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zemřel kardinál Vlk
Ve věku 84 let dnes zemřel kardinál Miloslav Vlk. Na svém twitterovém účtu o tom informoval pražský arcibiskup Dominik Duka. Vlk v posledních měsících trpěl rakovinou plic s metastázami do kostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šokující slova historika Krystlíka: Češi stát rozbili útlakem svých národnostních menšin sami. Kdyby nebylo Hitlera, rozpadl by se zřejmě za rok
ROZHOVOR "Češi si stát rozbili útlakem svých národnostních menšin sami. Kdyby nebylo Hitlera, rozpadl by se česko-slovenský stát zřejmě nejpozději za rok, a to „péčí“ Slováků," uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel, historik a publicista žijící v Německu Tomáš Krystlík. Komentuje i hlasování o směrnici o zbraních v EP. "Že se čeští europoslanci sjednotili proti omezující směrnici EU se dá vysvětlit známým českým pocitem nadřazenosti, že nad Čechy nikdo nemá," sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: V kursu řemeslné obnovy jsou poslední volná místa
Řemeslné obnově historických staveb je věnován vzdělávací program Národního památkového ústavu, který pokračuje v březnu v kovárně, slévárně a klempírně v Plasích a s tesařským mistrem Petrem Růžičkou v Chlumu a Manětíně. V kursu jsou poslední volná místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Další výbušný Erdoganův vzkaz Turkům: Množte se. Zploďte pět dětí. Budoucnost Evropy je vaše
Lidé tureckého původu žijící v Evropě by měli mít pět dětí a posílat je do lepších škol. Pak jim bude patřit budoucnost starého kontinentu, řekl v pátek turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Prohlásil to na mítinku v západotureckém městě Eskişehir. Informoval o tom web amerického deníku The New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bývalý islamistický radikál a později tajný agent: Zabijte tolik džihádistů, kolik dokážete. Deradikalizace? U většiny na to zapomeňte
Rozhovor s bývalým džihádistou, později agentem kanadské tajné služby a nyní expertem na extremismus Mubinem Shaikhem přináší dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Peníze z těžby lithia musí zůstat Česku
O tom, že se v Krušných horách (zejména na Teplicku) našlo velké množství lithia, je již dnes veřejnost plně informována. Naleziště je tak velké, že může konkurovat velkým ložiskům v USA. O těžbu mají zájem dvě společnosti: jedna s českou účastí, ta má zájem o těžbu z již vytěžené horniny po těžení cínu, a druhá australská, jež se zajímá o možnost hlubinné těžby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Masaryk a Pyrrhovo vítězství
Po premiéře filmu Masaryk v Bratislavě (15.3.), na kterou jsem byl pozván koproducentem filmu, které se účastnil mimo jiné také slovenský prezident Andrej Kiska a delegace tvůrců filmu, včetně hlavního hrdiny, jsem dostal několik otázek. Několik z nich se týkalo filmu, několik výsledku voleb v Holandsku a jedna byla na téma Slovanské vzájemnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přistěhovalectví je výsada, nikoli právo, spustil po schůzce s Merkelovou Trump
Nový prezident Spojených států se nijak netají tím, že imigrační politiku kancléřky Angely Merkelové považuje za „naprostou katastrofu“. Včera po schůzce znovu zopakoval, že k migraci zastává přísný postoj. Přistěhovalectví označil za výsadu, a nikoli za právo. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Žena pomáhala migrantům a s jedním se i spřátelila. Do smrti toho bude litovat. Toto jí provedl
Německé soudy předevčírem řešily další případ znásilnění, ze kterého byl obviněn a nakonec také odsouzen uprchlík. Ukazuje se, že ani počáteční úspěchy v integračním procesu nezaručují pozdější problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Smršť Tomia Okamury: Nadnárodní společnosti nás vyždímají do mrtě. Dělníci pracují za třetinové mzdy. Erdogan je islamista. A tohle mi provedli Turci!
ROZHOVOR "Nadnárodní společnosti nás tady vyždímají úplně do mrtě a mají potom možnost odsud odvádět mnohonásobně vyšší zisky, než to umožňují ostatní země," vysvětluje předseda SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, proč jsou v ČR tak nízké mzdy vzhledem k výkonnosti ekonomiky. Jako aktivní sportovní střelec komentuje i směrnici EP o zbraních a věnuje se i Turecku. "Je to šikanózní země, neumožňuje diskuzi, nepřijímá kritiku, probíhá tam genocida Kurdů," konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kraje se rozhodly žádat po vládě miliardu na mzdy řidičů autobusů
Asociace krajů požaduje, aby vláda poskytla regionům jednu miliardu korun na mzdy řidičů linkových autobusů, které se rozhodla navýšit s platností od počátku roku. Po jednání rady asociace to novinářům řekla její předsedkyně a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO). Hejtmani o tom podle ní ještě chtějí s vládou jednat a věří tomu, že kabinet se s tímto požadavkem vypořádá v nejbližší době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové snad oznámí, zda půjdou do voleb společně
Lidovci a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes zřejmě v Lipnici nad Sázavou oznámí, zda před letošními volbami do Sněmovny vytvoří koalici. Výsledky jednání ještě dnes zhodnotí vrcholné orgány obou subjektů. Celostátní konference lidovců se sejde v Jihlavě. Předsednictvo STAN zasedne přímo v Lipnici, kde připraví i podklady pro celostátní sněm Starostů, který se uskuteční příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Hloupá demagogie v podání Evropských hodnot
Pokud Jakub Janda z "Evropských hodnot" veřejně prohlašuje, že KSČM se chová jakožto pátá kolona Ruské federace v ČR, jedná se jen o hloupou demagogii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident republiky navštíví Olomoucký kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 20. – 22. března 2017 Olomoucký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman může vystupovat ve Washingtonu jako politik z nové Evropy. Velvyslanec vstoupil do debaty o setkání Trumpa s Merkelovou
Německá kancléřka Angela Merkelová ve Washingtonu jednala s prezidentem USA Donaldem Trumpem. Na společné tiskové konferenci Merkelová prozradila, že s prezidentem vedla tvrdá, ale férová jednání. Co tato schůzka znamená pro Česko? V pátečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali europoslanec Evžen Tošenovský (ODS), bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) a nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Generál Šándor po výhrůžkách Erdogana důrazně varuje a upozorňuje na nebezpečí spojené s tureckými komunitami v Evropě
ROZHOVOR „Vyslat ministra zahraničí do jiné země, aniž by se tak řešily vzájemné vztahy, jen k agitaci turecké menšiny, mi přijde jako zcela jasné vybočení z diplomatických mantinelů,“ uvádí generál Andor Šándor, bývalý šéf vojenských zpravodajců v ČR a bezpečnostní expert. K postupu Francie, která na rozdíl od Německa a Holandska vpustila turecké politiky do své země, aby mohli ovlivňovat emigranty ve prospěch Erdogana, pak ještě dodává:“Já si myslím, že to je jen další důkaz toho, že neexistuje žádná společná zahraniční strategie či politika Evropské unie. Tyto odlišné postoje určitě nejsou ku prospěchu Evropy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Spolupráce s KDU-ČSL vyjde, věří Gazdík
zdroj: www.ceskatelevize.cz, přidáno 18.3.2017 v 06:16, zobrazit podobné
Babišův tisk si proklepl nového hejtmana Oklešťka. Toto zjistil
Dnešní Mladá fronta Dnes prozkoumala dvacetileté působení současného olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka v komunální politice. A ukázalo se, že kromě opravených chodníků či nové kanalizace se jeho obec dočkala i úprav, které se hodily především samotnému starostovi či jeho rodině. Okleštěk se prý také stal obchodníkem se sluneční energií a jeho rodiče majiteli stavebních parcel s přednostním právem k výstavbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pražské letiště oslaví 80. narozeniny, chystá zajímavé akce pro veřejnost
Začátkem dubna tomu bude přesně 80 let od začátku fungování největšího a nejmodernějšího letiště České republiky. Na počest tohoto významného jubilea připravilo Letiště Praha pro cestující i veřejnost mnohá překvapení. Celoroční oslavy odstartuje 5. dubna výroční let na trase Praha-Piešťany-Brno-Praha s následným nahlédnutím do vize budoucnosti letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dostaneme tak 15 procent, posoudil šance Čunek. A pak v ČT prohlásil: Kandidovat nebudu, ale jisté to určitě není
V sobotu by mohlo být definitivně jasno, zda se zrodí předvolební koalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých. Jak by se taková koalice líbila asi nejvýraznějšímu politikovi lidovců, zlínskému hejtmanovi Jiřímu Čunkovi? Svým typickým stylem se k možné spolupráci se STAN vyjádřil v pátečních Událostech, komentářích České televize. Odpovídal mimo jiné i na zvláštní otázku moderátora, který se hosta ptal: „Není to trochu na hlavu?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist