Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.850x, což odpovídá cca 148.709-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Povodí Odry: Získejte slevu na rozbor vody
V rámci oslav Světového dne vody, který připadá na 22. března, připravil státní podnik Povodí Odry kromě dne otevřených dveří na vodních dílech také dárek ve formě 35% slevy na 1 rozbor vody ze studny, bazénu nebo domovní ČOV, určený pro nekomerční účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovec a pegagog Heller: Drtivá většina mladých lidí, se kterými se bavím, si Zemana jako svého prezidenta nepřeje
ROZHOVOR "Bavím se s řadou mladých lidí. Drtivá většina si ho jako svého prezidenta nepřeje," říká na adresu Miloše Zemana mladý lidovec, pedagog Šimon Heller. Dodal, že osobně je přesvědčen, že by prezidentský úřad zastával dobře například Petr Pithart. Šimon Heller se vyjádřil i k případu kolem jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly, stavbě domu na Lipně a údajně šifrované komunikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Andrej Babiš oficiálně přiznal, že EET je ztrátová záležitost
Andrej Babiš konečně oficiálně přiznal, že EET je ztrátová záležitost. Zvýšení daňových výnosů už nedělá 60 miliard (původní odhad) ani 15 miliard (zpřesněný odhad), ale 4 miliardy (Babišovo vyjádření z minulého týdne, možná ještě bude revidováno směrem dolů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hněv lidu narůstá, varoval v ČT geolog Cílek. Pod Českem prý leží obrovský poklad
Václav Moravec prozradil, že pod Českem leží „zlatý poklad“ nezměrné hodnoty. Pod Krušnými horami se totiž nachází šest procent světových zásob lithia, které se v obrovské míře využívá v moderních technologiích, např. v mobilních telefonech. Ředitel odboru surovinové politiky MPO Pavel Kavina, vedoucí odboru nerostných surovin České geologické služby Jaromír Starý a geolog Václav Cílek se shodli na tom, že Česko by toto bohatství mělo řádně využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Matějka (SPO): Ateisté, co s námi bude?
Zdá se, že jsme minoritou ve vlastní zemi. Věřící jsou preferováni mediálně, církve daňově a ještě jim stát a kraje přispívají z našich peněz stamiliony navíc, i když díky tzv. restitucím získali 134 miliard Kč. Je někdo, kdo pochybuje, že mají i svou politickou stranu KDU-ČSL?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Informační povinnost o výši vyplacené veřejné podpory za rok 2016
Poskytovatel veřejné podpory je dle § 5 odst. 1 písm. a) zákona č. 215/2004 Sb., o úpravě některých vztahů v oblasti veřejné podpory a o změně zákona o podpoře výzkumu a vývoje, v platném znění, povinen poskytnout Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže do 30. dubna 2017 informace o výši poskytnuté (rozuměj vyplacené) veřejné podpory za kalendářní rok 2016. Předmětná informační povinnost se netýká opatření poskytnutých v režimu podpory malého rozsahu (de minimis) či na základě předpisů upravujících poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Menšiny v Česku si stěžují na xenofobní nálady v zemi. Z Pražského hradu se blýská: Nabubřelé, urážlivé a příkopy prohlubující prohlášení
Se zásadní prosbou se k české veřejnosti obrátili představitelé menšin, kteří působí v jedné z poradních komisí ministerstva kultury. Atmosféru v zemi vůči minoritám vnímají jako vyhrocenou, velký podíl na tom podle jejich mínění mají politici. Komise tak vyzývá veřejné činitele, aby naopak přispěli k utlumení xenofobních nálad. Ministr kultury s jejich pohledem souzní. Informoval o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová udeřila proti Sobotkovi: Všichni vespolek jsme tu chudí. Daňová progrese je čistokrevný populismus. Chudí mají být solidární s chudými!
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Návrhy ČSSD na progresivní zdanění jsou nesmyslné, u nás žádní bohatí lidé v porovnání s Německem nejsou. Známá ekonomka Markéta Šichtařová rozebírá v prvním díle pravidelné víkendové rubriky Inventura Markéty Šichtařové pro ParlamentníListy.cz poslední dění v ekonomicko-politické oblasti včetně prohlášení viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla, že by intervence měly pokračovat. S tím Šichtařová nesouhlasí. Zaznělo i jasné slovo proti některým neziskovkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Manifest Zapomenutých: Společně beze strachu
Manifest Zapomenutých zmiňuje současný stav společnosti v naší republice, zamýšlí se na otázkami budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Pamlsková výzva - Jezme lépe
Málokterá současná vyhláška vyvolává ve veřejnosti tolik protichůdných názorů, jako je tomu u tzv. pamlskové vyhlášky. Ráda bych k tomu též poznamenala několik vět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Mně choděj takový ty vtipy jako kráva Merkelová a tak podobně,“ prozradil český herec a architekt. Nicméně dodává...
Architekt David Vávra, jenž je veřejnosti znám např. z cyklu Šumná města nebo jako herec ze satirického pořadu Česká soda, má za to, že se dnes Češi mají velmi dobře. Ale potřeba pořád brblat v nich zůstává i nadále zakořeněná, tak jim jdou politici na ruku tím, že hledají občanům nějakého nepřítele, před kterým je jako ochrání. Jednou je to Evropská unie, podruhé migranti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční správa: V přiznání k dani z příjmů právnických osob došlo ke změně u příloh
Finanční správa upozorňuje poplatníky daně z příjmů právnických osob, že od loňského roku došlo ve vyhlášce pro podnikatele, kterou se provádějí některá ustanovení zákona o účetnictví, k doplnění nového ustanovení, ve kterém je stanoven rozsah sestavování účetní závěrky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Evropský parlament rozhodne o trestu pro státy odmítající migrační kvóty
Výbor pro regionální politiku Evropského parlamentu v současnosti projednává novelizaci celé řady předpisů, kterými se řídí čerpání evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Češi se odklánějí od svobody, hlásí znepokojený Pirát Bartoš. Chce to změnit
Česko nesměřuje k liberální společnosti, kde si lidé důvěřují a kde panují občanské svobody. Piráti chtějí ve volbách uspět, aby tento trend změnili, řekl dnes ČTK předseda České pirátské strany Ivan Bartoš na jejím celostátním fóru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Slované se vraždí navzájem, místo aby spolupracovali. Proč asi, ptá se Oskar Krejčí
Politolog Oskar Krejčí se v rozhovoru pro server První zprávy.cz zamýšlí nad tím, proč mezi sebou Slované vedou bratrovražedné války, místo toho, aby spolupracovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Scéna otřesů
Článek pojednává o vztahu migrace obyvatel, globálního kapitalismu a nárůstu populistických stran v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policisté si převzali nové multifunkční komplety
Ve čtvrtek 16. března 2017 v dopoledních hodinách proběhlo ve Svojšicích u Kolína předání jedenácti tisíc multifunkčních ochranných kompletů pořádkovým jednotkám a krajským pořádkovým jednotkám z různých krajských ředitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Noc s Andersenem v Národním divadle
Národní divadlo se letos poprvé zapojí do úspěšného projektu Noc s Andersenem. 17. ročník populární aktivity se uskuteční z pátku 31. března na sobotu 1. dubna 2017. Národní divadlo tak spolu s více než tisícovkou zúčastněných institucí po celém světě oslaví výročí Andersenova narození a Mezinárodní den dětské knihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPO): Pokud si udržíme vnitřní demokracii, nezáludnost a neintrikaření, máme šanci
Z vystoupení Jiřího Oberreitera na Krajské konferenci v Praze dne 16.3.2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda je v rozkladu a Kalousek se ohání etikou. Takhle prý vypadá bída české politiky
Pan Jan Bartoň se na blogu iDNES.cz zamýšlí nad stavem české politiky. Závěry, k nimž dospívá, jsou dost pochmurné. Největší porci kritiky schytal od občana předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ne vše, co Rusové říkají, je lež. Stejně jako ne vše, co tvrdí Západ, je pravda. Otevřená zpověď bývalého poradce britského ministerstva Galeottiho
ROZHOVOR Jsou založeny spíše na osobních vztazích se šéfem než na úředních strukturách. Rozhodnutí dělají mimo dohled a předkládají jako nařízení spíše, než jako důvod k diskusi. Nesouhlas si vykládají jako zradu a vede to k odvetným opatřením. Tak srovnává Trumpovu s Putinovou administrativou Mark Galeotti, vedoucí Centra evropské bezpečnosti Ústavu mezinárodních vztahů v Praze a mezinárodně uznávaný odborník na Rusko, jenž byl i poradcem britského ministerstva zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Legrace z německých médií
O tom, jak Němka vnucuje králíkovi veganství. Je to týrání zvířat, ptá se Postillon?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
DIAMO ke stanovisku MŽP k záměru dotěžení kalů v ostravských lagunách
Vítáme souhlasné stanovisko MŽP, které je nezbytnou podmínkou odtěžení a odstranění zbývajících kalů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německé městečko je v šoku. Návštěva azylového centra se stala osudnou pro místní obyvatelku
Obyvatelé poklidného osmitisícového německého městečka Strullendorf se stále nemohou vzpamatovat ze šoku, který jim způsobil případ znásilnění místní obyvatelky. Třiačtyřicetiletou ženu napadl a sexuálně zneužil sedmnáctiletý žadatel o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Politik Jaroslav Štěpánek (ANO) vysvětluje, jak je to s jeho spaním
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz opakovaně přinesly informace o tom, že zastupitel hnutí ANO Jaroslav Štěpánek během jednání na zastupitelstvech usíná. On sám to ovšem popřel. Naše redakce se ho proto zeptala, jak se věci ve skutečnosti mají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová udeřila proti Sobotkovi: Všichni vespolek jsme tu chudí. Daňová progrese je čistokrevný populismu. Chudí mají být solidární s chudými!
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Návrhy ČSSD na progresivní zdanění jsou nesmyslné, u nás žádní bohatí lidé v porovnání s Německem nejsou. Známá ekonomka Markéta Šichtařová rozebírá v prvním díle pravidelné víkendové rubriky Inventura Markéty Šichtařové pro ParlamentníListy.cz poslední dění v ekonomicko-politické oblasti včetně prohlášení viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla, že by intervence měly pokračovat. S tím Šichtařová nesouhlasí. Zaznělo i jasné slovo proti některým neziskovkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stanislav Šimandl: Povinná maturita z matematiky být musí
Povinná maturita z matematiky je dávno nutností, bohužel doplácí na celkově špatnou situaci ve vzdělávacím systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Tento bruselský nesmysl může přinést potíže stovkám tisíc držitelů zbraní v ČR
Jsem potěšen změnou stanoviska hnutí ANO ve věci evropské směrnice týkající se omezení držení zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Sobotkův kostlivec nás zostuzuje v Evropě
Velkou noční můru zřejmě způsobují premiérovi Sobotkovi zmínky o privatizaci bytů OKD, která je tak negativně s jeho jménem spojována, že radši riskuje další ostudu České republiky v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Trump udeřil na Německo kvůli NATO. A spolková ministryně obrany úder vrátila
45. prezident USA Donald Trump se během návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové obořil na spolkovou republiku, že dluží Severoatlantické alianci opravdu hodně peněz. Německá ministryně obrany Ursula von der Layen neváhala a vrátila Trumpovi úder. Měl by si prý uvědomit, že počet tanků není všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Národní zájmy a hodnoty
Národní zájmy jsou výrazem skutečnosti, že se národy vždy nacházejí někde mezi rozkvětem a zánikem. Proto také existují „jen“ dva přirozené, všem zemím společné, národní zájmy: bezpečnost a blahobyt. Jejich dosahování se však odehrává v rozdílných podmínkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nesouhlasíte s novou směrnicí EU o zbraních? Europoslanec Telička napovídá, co dělat
Z PROFILŮ Europoslanec Pavel Telička odpověděl na řadu dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vysvětloval, proč Rusko považuje za agresora, v čemž rozhodně není sám. Prozradil také, zda jsou europoslanci potrestáni, když udělají nějakou chybu. Jeden z občanů je přesvědčen, že europoslanci udělali chyb dost a dost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Schulz je pokrytec
Europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach reaguje na dnes zveřejněné výroky šéfa německé SPD M. Schulze, který označil USA, Turecko, Maďarsko a Polsko za nepřátele svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fico se obul do prezidenta Kisky: Co si dovoluje on, bych si já nikdy nedovolil
Slovenský premiér Robert Fico se ostře vymezil proti prezidentovi Slovenské republiky Robertu Kiskovi. Nejen kvůli západním sankcím namířeným na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura přišel do rádia a byl k nezastavení: Migrant v Havířově poplival prodavačku. Manipulace prvního řádu v pořadech ČT...
Hostem nedělního pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1 byl Tomio Okamura. A ten si rozhodně nebral servítky, ať už šlo o dění v Poslanecké sněmovně či jeho názor na Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zástupci národnostních menšin: Na xenofobii budeme důrazně upozorňovat až do doby, kdy zcela pomine
Na jednání komise schválili zástupci národnostních menšin návrh veřejného prohlášení proti vzrůstající národnostní, rasové a náboženské nesnášenlivosti ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Propagační titul k nové české literatuře
Ministerstvo kultury vydalo propagační publikaci Nová česká literatura 2016 = New Czech Literature 2016 = Neue tschechische Literatur 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Již dva lidé zemřeli při vypalování trávy a pálení klestí
Ačkoliv astronomické jaro začíná až 20. března, tak příjemné počasí už láká k úklidům na zahradách včetně pálení zahradního odpadu nebo dokonce vypalování porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš zuří: Marketingové oddělení ČSSD poslancům rozesílalo kuchařku, jak na mě útočit
Obvinění z daňových podvodů Andrej Babiš „naprosto odmítá“. Ministr financí to uvedl v rozhovoru pro sobotní Právo, který nyní na svých stránkách zveřejnilo hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bývalý šéfredaktor Českého rozhlasu: Moravcova předvolební debata bez Zemana? Kdo se na ni bude dívat. Bude to fraška!
ROZHOVOR „Nedovedu si představit, co by se muselo stát, aby Zeman nevyhrál,“ řekl ParlamentnímListům.cz politik, bývalý mluvčí ODS a exšéf Radiožurnálu Václav Musílek. Zemanovu taktiku nedělat kampaň a nechodit do diskusí vnímá jako geniální tah. A ukazatelem popularity politika podle něho nejsou preference, ale plná náměstí. Řeč přišla i na nového prezidenta USA Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Šír (ČSSD): A zase jsem měl pravdu
V dobách minulých bych si už užíval „zaslouženého důchodu“, nyní ale musím ještě chvíli hákovat. Tím odkrývám svůj věk. Ke stáří patří řada zážitků, řada načerpaných informací, no prostě člověk si hodně pamatuje. Tedy pokud se člověku do lebeně nenastěhuje ten Němec, co věčně schovává věci, to naštěstí není můj případ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TA ČR: Blíží se vyhlášení 1. veřejné soutěže programu ZÉTA
Technologická agentura ČR (TA ČR) tímto informuje, že 1. veřejná soutěž Programu na podporu aplikovaného výzkumu ZÉTA (program ZÉTA) bude vyhlášena dne 28. března 2017. Návrhy projektů do této veřejné soutěže bude možné podávat od 29. 3. 2017 prostřednictvím nového informačního systému ISTA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Alexandra Alvarová: Vodebautisté a ti druzí
Dotaz Hlasu Ameriky na Rádio Jerevan: „Je pravda, že nemáte v obchodech žádné zboží?“ Odpověď Rádia Jerevan: „A vy zase bijete černochy!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Čas kvetení křivatců je tady
Již nastal čas kvetení křivatců, drobných jarních cibulovin z čeledi liliovitých. Všechny naše křivatce kvetou žlutě, takže rozsvicují probouzející se jarní přírodu jako malá sluníčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Držení zbraní a směrnice EU
Domnívám se, že veřejná diskuze by byla úplně zbytečná, kdyby se občané mohli s důvěrou obracet na naše soudy. Někteří soudci pokládají za zákon vše, co si přečtou ve Sbírce zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): To snad ne. To bude stát dětem vybírat kamarády i rodiče?
Ministr zemědělství Marian Jurečka oprášil sociálními inženýry oblíbený projekt „mléko do škol zdarma“. Jde o bohulibě se tvářící, ale o to více nesmyslnou záležitost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Část vládních politiků se bojí Zemana, prozradil Moravec. A vytáhl, co se řeší v kuloárech
V nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě usedly dvě dámy – ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová zastupující hnutí ANO a 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Moderátor hned v úvodu nastolil debatu o dluhopisové aféře ministra financí Andreje Babiše (ANO). Toto téma však okamžitě spojil také s opětovnou prezidentskou kandidaturou Miloše Zemana na Hrad. Víte, politici to nikdy nepřiznají veřejně, řekl Moravec, ale...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Robert Troška: EU zakazuje, naši občané protestují a vláda hraje divadlo
Bruselské elity znovu prokázaly, že jejich dlouhodobým cílem není budování střední třídy svobodných občanů, ale vytvoření masy bezbranných občanů, které mohou snáze ovládat a diktovat jim své utopické vize multikulturalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Ekoterorista“ blokuje dálnici a zároveň o ní rozhoduje. Má přednost hmyz nebo člověk? Případ pokračuje. Tady je důrazné vyjádření ministerstva
Dokončení dálnice D49, která by měla spojit Zlín se Slovenskem, se patrně opět o kus vzdálilo. Ekologická neziskovka, jejíž místopředseda řídí výbor pro územní plánování Čunkova kraje, podala další námitky. O pozoruhodném souběhu dvou funkcí zastupitele Zdeňka Vacka informovaly ParlamentníListy.cz před dvěma týdny jako první. Nyní se objevily další závažné skutečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MSp: Výtěžek z jarního bazaru oblečení potěší seniory ze Sociálně odlehčovacího centra
Ministerstvo spravedlnosti uspořádalo charitativní bazar oblečení a doplňků na podporu Sociálně odlehčovacího centra na pražské Letné. To poskytuje komplexní služby sociální péče spojené s pobytem, stravováním a ošetřovatelskou péči pro seniory na přechodnou dobu. Díky originálním kouskům, které úředníci do bazaru darovali, se podařilo vybrat téměř 17,5 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Jsi-li v Římě, chovej se jako Říman
Nevím, jak se správně nazývá způsob argumentace použitý Janem Kašperem v příspěvku do debaty o nošení náboženských symbolů v článku "Na milost a nemilost zaměstnavatelů" v Lidových novinách z 17. 3 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mladí Američané promluvili. Trump asi nebude mít radost
Agentura AP uveřejnila anketu agentury GenForward, v níž se mladí lidé vyjadřovali na adresu prezidenta Trumpa. Bílý dům výsledky ankety asi moc nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Multimodální překladiště a bezpečnostní projekty na letištích mohou získat od SFDI až 90 milionů
Na podporu multimodálních překladišť, která zajišťují přesun zboží mezi jednotlivými druhy dopravy, bude letos ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) směřovat až 70 milionů korun. Dalších 20 milionů korun je vyčleněno na technické vybavení, které posílí ochranu letišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Nechceme komplikovat zaměstnávání cizinců
Již po třetí se sešla pracovní skupina, která řeší rozvoj průmyslových zón a s ním související vyšší koncentraci lidí v daných oblastech. Všichni zúčastnění včetně zástupců Svazu průmyslu a dopravy se shodují, že cílem je přijetí optimálních a jasně definovaných pravidel zaměstnávání zaměstnanců včetně cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Petr Fiala se zajímal, co trápí obyvatele Pardubického kraje
Cestou do Pardubického kraje se včera do své druhé poloviny překlopila série návštěv předsedy ODS Petra Fialy všech regionů ČR. V rámci této tour s podtitulem „Tvoříme program“ předseda ODS diskutuje s veřejností i s odborníky o volebních prioritách strany pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trumpův ministr zahraničí ukončil první návštěvu Číny. Takhle tam dopadl
Ministr zahraničí Spojených států Rex W. Tillerson ukončil první návštěvu Číny. Jeho šéf, 45. prezident Donald Trump, dával už v předvolební kampani najevo, že Čínu považuje za hlavního soka Spojených států, se kterým se nebude bát jít do střetu. Ještě před nástupem do úřadu zpochybňoval politiku jedné Číny vůči Tchaj-wanu. Jak si v této situaci vedl americký ministr zahraničí v Pekingu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Evropě hrozí válka, varuje Jaroslav Bašta. Kvůli jejím elitám
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta zhodnotil v komentáři pro První zprávy.cz mezinárodní situaci a pronesl hrozivá slova. Zatímco se budou Čína a Spojené státy dál rozvíjet, v Evropě hrozí válka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ve Francii našli způsob, jak chránit svůj pracovní trh. Čechům se líbit nebude
Funguje volný pohyb pracovních sil po Evropské unii? Francouzi přišli na to, jak tuhle výsadu EU zarazit. V kostce lze popsat slovy „Nemluvíš francouzsky? Tak práci nedostaneš!“. Píše o tom server info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek schválil dotační řízení na projekty humanitární pomoci
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek ve dnech 10. a 14. března 2017 schválil výsledky tří dotačních řízení na projekty humanitární pomoci v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MŠMT finančně podpořilo Český egyptologický ústav
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy finančně podpořilo Český egyptologický ústav. Na projekt Starověký Egypt a komplexní civilizace poskytlo na žádost rektora Univerzity Karlovy 20 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Radka Maxová: Babiš nemůže být odvolán, musel by s tím sám souhlasit. Sobotka je v patové situaci. A Kalousek...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR "Vnímám to jako velké divadlo se špatným scénářem. Scénáristou je pan Kalousek, který se zároveň pasoval do režisérské role," říká ohledně toho, co se děje kolem Andreje Babiše, a aféry kolem takzvaných korunových dluhopisů poslankyně za ANO Radka Maxová. V této souvislosti promluvila i o podpoře voličů v jižních Čechách. "Lidé mě zastavují na ulici, píšou e-maily, kde oceňují naši práci," říká poslankyně. Vyjádřila se i k aktuálnímu případu, který souvisí s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: EET je cesta správným směrem
Každý stát musí pro své občany zajišťovat řadu funkcí, od obrany území a vnitřní bezpečnosti, přes zdravotnictví, školství, kulturu a další životní potřeby, a k tomu samozřejmě potřebuje peníze, hodně peněz, jejichž hlavním zdrojem jsou daně vybírané od občanů a firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na modernizaci sportovišť zašle MŠMT téměř půl miliardy
Na rozvoj a modernizaci sportovišť poskytne Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) obcím a sportovním spolkům 438 milionů korun. K těmto finančním prostředkům se přidá dalších 16 milionů, které nebyly v loňském roce spotřebovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Je to hloupé, prohlásil Dienstbier. Šlo o prezidenta Zemana
Blíží se už druhá přímá volba v historii Česka a server televize Nova připomíná jeden z problematických momentů prezidenta Zemana v úřadě – střet se studenty na Albertově z roku 2014, kdy na hlavu státu létala vajíčka. Je to přijatelná forma protestu? K tématu se vyjádřili bývalí soupeři prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Údaje pro placení daně z nemovitých věcí? Namísto složenky e-mail
Finanční správa zavedla pro poplatníky novou službu spočívající v zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail namísto složenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Já daňové podvody nedělám; nedělám ani dluhy jak Kalousek se Sobotkou
Ministr financí Andrej Babiš na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sovka (TOP 09): Zákon o rozpočtové odpovědnosti pohledem místostarosty
Na jedné straně tu máme Zákon o rozpočtové odpovědnosti, který schválila Poslanecká sněmovna a je v rozporu s Evropskou chartou místních samospráv a vedle toho se máme řídit právem obcí volně nakládat se svým majetkem. A teď babo, raď, jak k takové protichůdné situaci přistoupit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Malé a střední podniky "tlačí bota". Chystají se exportovat
Malým a středním podnikům je už Česká republika malá, chtějí expandovat do zahraničí. Potýkají se ale s nízkým povědomím o tom, jak jim stát může pomoci. Potvrdily to Krajské exportní konference, které Hospodářská komora a Ministerstvo zahraničních věcí uspořádaly ve všech krajích ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Schulz získal 100 procent hlasů na sjezdu strany. Zkritizoval Trumpa a volal po další integraci EU
Německá sociální demokracie si na svém mimořádném sjezdu zvolila do svého čela bývalého předsedu Evropského parlamentu Martina Schulze. Andrej Babiš dostal na předposledním sjezdu ANO 100 procent hlasů při volbě předsedy a Schulz dnes našeho ministra financí napodobil. Vyhlásil boj nepřátelům svobody. A tvrdě zkritizoval Spojené státy, Turecko, ale nešetřil ani své oponenty ve Spolkové republice Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Být ozbrojen je nejvlastnější atribut svobody
První okamžik, kdy předchůdce člověka uchopil jakýkoliv předmět, klacek nebo kámen s úmyslem jej použít jako zbraň, ať již k obraně nebo útoku, jej odlišil od zvířete. Ne vzpřímená chůze, ale použití nástroje, zbraně učinilo člověka pánem přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Fajtovo hledání cizích „stars“ považuji za tvůrčí impotenci
Nevím, kdo může stanovit který výtvarník je nejpopulárnější? Navíc populárnost je pofidérní měřítko a v umění už vůbec neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Brady (Zelení): (Ne)plnění předvolebních slibů
V druhé polovině volebního období, máme už druhého primátora i koalici a celou řadu nesplněných předvolebních slibů. Programové prohlášení rady města není dohledatelné, takže nevíme, kam radnice směřuje, ale to zřejmě nikoho netrápí. Asi si každý radní prosazuje své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Martin J. Kadrman: Návrh památkového zákona již kritizují vlastníci domů i koaliční poslanci
Nový návrh památkového zákona, který ve svém druhém čtení pod sněmovním tiskem č. 666 (!) projednává sněmovna, je terčem dlouhodobé kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Proč jsem spolupodepsal ústavní stížnost
Poslanci přehlasovali senátní veto a schválili zákon o pravidlech rozpočtové odpovědnosti. Senát ho pokládá za neústavní ve vztahu k obcím a senátoři se proto obrátili na Ústavní soud. 8.března jsem byl jedním z 60 senátorů, kteří ústavní stížnost podepsali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Je to stále prezident mé vlasti, ale minulý týden se můj postoj k Zemanovi změnil.“ Herec Gulyáš pronáší vážná slova
ROZHOVOR „Byl jsem loajální do chvíle, než oznámil kandidaturu. Je to stále prezident mé vlasti, ale minulý týden se můj postoj k němu změnil... Vím, jak by měl vypadat prezident. On – a ani nikdo z dalších kandidátů – ale tak pro budoucnost nevypadá,“ říká k ohlášené kandidatuře Miloše Zemana v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz herec, divadelní autor a producent Michal Gulyáš. Dobrým vládcem v jakékoliv zemi podle něj bude ten, kdo bude učit lidi žít svobodně tak, aby chápali, že obsahem naší svobody je čas, který ale patří každému z nás. Tedy nikoliv nějakým novodobým feudálům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Monitoring centrálních bank
Cílem této publikace je seznámit odbornou veřejnost s posledním vývojem měnové politiky, její strategie a komunikace v některých zahraničních centrálních bankách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka bude chtít kvůli ptačí chřipce 70 milionů korun
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) na začátku dubna požádá vládu o zvýšení peněz na potírání ptačí chřipky. Řekne si o 70 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí ministerstva Markéta Ježková. Na náhrady měl pro letošní rok resort připravených 31,3 milionu korun. Celostátní veterinární opatření byla odvolána na začátku března, poslední nové ohnisko se objevilo před déle než týdnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Pár facek by někdy udělalo divy
Myslím, že máloco mě dneska ještě dokáže překvapit. Doslova mě ale nadzvedla nedávná zpráva o tom, že tři menší děti zaútočily klacky a kameny na plameňáka v jihlavské zoo a zabili ho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izrael právem likviduje islamistické teroristy v Sýrii
Letectvo Židovského státu udeřilo na šíitský Hizballáh na syrském území. V tomto případě šlo o oprávněnou obranu před muslimskými fanatiky. Stát tolerující na svém území teroristy, musí počítat s následky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Nové vedení s chutí rozvíjet Pardubice
Změna v Pardubickém vedení TOP 09. Nový předseda Jiří Čáslavka by rád dosáhl výraznějšího profilování politiky TOP 09 ve stávající radniční koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Konečná o „Sobotkově noční můře“: Tohoto kostlivce už do skříně nenacpe
Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) má za to, že předsedu vlády Bohuslava Sobotku teď musejí trápit hodně těžké sny. Politička prozrazuje, že si úřad při Evropské komisi pořádně posvítí na Sobotkovu privatizaci OKD. Tentokrát prý už Sobotka svého kostlivce do skříně zpátky nenacpe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Budou konečně stejné potraviny pro všechny unijní spotřebitele?
Diskuze o rozdílech potravin na českém a zejména německém trhu opět nabraly na obrátkách. Proti tomuto fenoménu totiž nebojuje pouze Česko, ale i další středoevropské státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česko zřejmě přidá 25 milionů na rekonstrukci Iráku
Příspěvek 25 milionů korun na poválečnou obnovu Iráku přislíbí za Českou republiku ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) na jednání Globální koalice proti Islámskému státu, které se koná ve středu ve Washingtonu. Částku bude tento týden schvalovat vláda. Ministerstvo předpokládá, že peníze se použijí například na dekontaminaci, odminování nebo zničení nevybuchlé munice.Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Vážení odpůrci islamizace Evropy, pozor!
Holandské volby ukázaly, jak se dá příhodným souběhem událostí ukrást volební téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova patří mezi nejlepší světová pracoviště
V devatenácti oborech patří katedry, instituty, kliniky, ústavy a centra Univerzity Karlovy mezi nejlepší světová pracoviště dle mezinárodního srovnání vysokých škol QS World University Rankings by Subject 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Hazard v Plzni stále kvete. Změní se to?
Město Plzeň má vůbec nejvíc povolených míst k provozování hazardu v celé ČR. Dokonce více než Praha. Počet hracích přístrojů i do nich vsazených částek neustále roste. Současné vedení města včetně primátora Zrzaveckého tento fakt setrvale ignoruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lidovci na Babiše nejvíc útočí o víkendu, ale v pondělí s ním hlasují pro špatné zákony, udeřil v Partii Stanjura
Hosty nedělní Partie televize Prima byli poslanci Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Zbyněk Stanjura (ODS). Předseda poslaneckého klubu ODS nenechal na svém lidoveckém oponentovi nit suchou. Jedno společné téma však našli, když útočili na šéfa státní kasy Andreje Babiše. Nešetřili ani ministryni práce Michaelu Marksovou (ČSSD). V úvodu Bartošek popisoval „tahanice“ lidovců o spolupráci se Starosty a nezávislými (STAN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mladá politička se rozjela: Kolikrát nám ČT ukázala americké senátory, jak vezou Tálibáncům zbraně? Neviděli jsme ani davy afrických a arabských mladíků, jak kradou a znásilňují...
ROZHOVOR „Nefunguje spravedlnost ani soudy. Sliby chyby. Skutek utek. Drtivé většině lidí nezbývá v peněženkách více peněz, než tomu bylo za Kalouska.“ Podle jedné z nejmladších krajských zastupitelek v republice, vysokoškolačky Terezy Hyťhové (SPD), je velká část veřejnosti jen obětí mediálních antikampaní a pomlouvání. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila k prezidentské volbě, případným povolebním koalicím a zhodnotila atmosféru ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Koalice pro budoucnost
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2017 v 12:31, zobrazit podobné
TOPlist