Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.948x, což odpovídá cca 101.644-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Umělec: Ožralý Miloši, nejdeš na pohřeb Vlka? Já na ten tvůj půjdu rád
Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že se nezúčastní pohřbu kardinála Miloslava Vlka, jenž zemřel tuto sobotu. Na smuteční obřad pošle pouze smuteční věnec. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Zeman je obyčejný hulvát! Chtěl se vyvýšit nad mrtvého kardinála, ale..." České osobnosti dost silně zuří
ANKETA „To je celej Zeman, co lze od něj čekat?“, „On nikdy nepochopil, že má sloužit té funkci, která je nad osobní libostí či nelibostí", „Chtěl se vyvýšit nad mrtvého kardinála, ale povedlo se mu akorát tak ponížit prezidentský úřad". Tak reagují české známé osobnosti na fakt, že prezident Miloš Zeman se nezúčastní sobotního pohřbu bývalého pražského arcibiskupa Miloslava Vlka a pošle k rakvi jen smuteční věnec. Pohřeb kardinála se uskuteční v sobotu dopoledne v Chrámu sv. Víta na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Mráz přichází z Berlína. Schulz kancléřem? Rozpad Evropské unie je nevyhnutelný
Martin Schulz, v neděli nově zvolený předseda německé sociální demokracie a zároveň fanatický zastánce multikulturalismu a otevřených hranic se možná po podzimních volbách v Německu stane kancléřem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na Krymu to nestojí za nic. Nejsou turisté, Rusko utlačuje opozici a sype peníze jak do černé díry
Spousta nesplněných slibů, represe, diktátorské způsoby vlády, vysoké ceny a málo turistů, kteří nádherný ukrajinský poloostrov kdysi živili. Tak popisuje Luboš Palata na serveru iDnes.cz situaci na Krymu tři roky poté, co jej anektovalo Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Prezident Zeman úspěšně zaintervenoval na forwardovém trhu s korunou
Kdo umí, ten umí. Prezident Miloš Zeman znovu ukázal, že je to on, kdo na rozdíl od centrálních bankéřů z ČNB umí slovně intervenovat na trhu s korunou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Brontosauři otevírají nepřístupná místa i nové možnosti dobrovolnictví
Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus připravili rozmanitou nabídku jarních víkendových akcí. Účastníci si na nich mohou projít jeskyně Moravského krasu, prozkoumat funkcionalistickou vilu Stiassni nebo si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být syrským uprchlíkem. Při tom všem pomohou přírodě, památkám i lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČVUT poskytne podporu, kontakty, zkušenosti a zázemí všem inovátorům
České vysoké učení technické v Praze se společně s dvanácti zahraničními partnery stalo součástí evropského projektu DA-SPACE, který nabídne podmínky k realizaci nápadů a inovací všem zájemcům každého věku. Cílem projektu DA-SPACE (Open Innovation to Raise Entrepreneurship Skills and Public Private Partnership in Danube Region), konkrétně Interreg Danube Transnational Programme, je vytvoření otevřených inovačních laboratoří na podporu mladých inovátorů a jejich nápadů v regionu Podunají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Válka v Sýrii se potáhne ještě deset let, tvrdí norský „prověřený novinář“ al- Káidy
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl dnes norský režisér Paal Refsdal, který je autorem nového dokumentárního filmu Dugma neboli tlačítko. Věnuje se především bojovníkům syrské odnože al-Káidy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Informace o vývoji v prodejním procesu OKD
Ministerstvo financí bylo svou dceřinou společností PRISKO informováno o tom, že byla ze strany OKD oslovena, aby zvážila možnost podání nabídky na koupi OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Islám do škol. Úřady se bojí a mlčí, a ostatně: Islamisté tu ovládli politiku. Reportáž ze „čtvrti hrůzy“
Britský deník Daily Mail publikoval reportáž z městské čtvrti Birminghamu Sparkbrook, kde tvoří populaci ze 70 % muslimové a vzešlo odtud mnoho později usvědčených teroristů. Příklad Sparkbrooku podle deníku jasně ukazuje, že labouristická „promultikulturní“ politika selhala na celé čáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman vynadal rodičům, že nechtějí, aby jejich děti pracovaly rukama
Prezident Miloš Zeman zavítal při svém druhém dni cestování Olomouckým krajem do společnosti Excalibur Army ve Šternberku. „Chtěl bych blahopřát vaší firmě,“ řekl před diskuzí v souvislosti s tržbami i ziskem společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Škoda Eletric uspěla v Rumunsku
Škoda Electric dodá nové trolejbusy do Rumunska. Plzeňská společnost vyhrála tendr ve městě Galati, kde žije téměř čtvrt milionu obyvatel. Tamní dopravní podnik získá čtrnáct nových moderních trolejbusů typu Škoda 26Tr. Hodnota zakázky je zhruba 150 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): To opravdu chceme aby nás vedl aparátčík Babiš?
Nepřestává mne udivovat, že přáním mnoha voličů stále je, aby naši zemi vedl v roli jakéhosi bílého rytíře bývalý aparátčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A teď vám to řeknu na plnou pusu! Ester Ledecká v přímém přenosu vynadala České televizi
Česká televize se stala terčem kritiky v přímém přenosu. Způsobila to snowboardistka Ester Ledecká, kterou si veřejnoprávní médium pozvalo, aby pohovořila o svém úspěchu na mistrovství světa v Sierra Nevadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Česko má Bruselu vrátit 22 milionů korun. Prý kvůli Faltýnkovi
Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) obdržel rozhodnutí Evropské komise, které se týká střetu zájmů při rozdělování zemědělských dotací, mimo jiné pro holding Agrofert. ČTK to dnes potvrdila mluvčí fondu Vladimíra Nováková. Sankce navržená unijními orgány podle ní dosahuje 800 428 eur (přibližně 22 milionů Kč). SZIF chce rozhodnutí komise zvrátit. Doufá v to, že Česko nakonec nic platit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Rada souhlasila s podporou dětských skupin
Rada hl. m. Prahy dne 21. 3. 2017 odsouhlasila poskytnutí podpory vybraným projektům předloženým v rámci výzev Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Pokud projekty doporučené k podpoře schválí také Zastupitelstvo hl. m. Prahy, poputují evropské finance na projektové záměry například z oblasti „Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti“ nebo „Snazšího vzniku a rozvoje znalostně intenzivních firem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sociální demokrat Klučka chtěl změnit část cizineckého zákona. A narazil
Rada vlády pro lidská práva nesouhlasí s některými změnami cizineckého zákona, které ve sněmovně navrhl poslanec Václav Klučka (ČSSD). Podle ní jsou části návrhu v rozporu s českým ústavním pořádkem i s unijním a mezinárodním právem. Omezují například právo na slučování rodin či možnost soudního přezkoumání rozhodnutí v řízeních o pobytu cizinců. Výhrady obsahuje podnět, který rada dnes projednala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V ČT si vzali do prádla Le Penovou. Takhle to dopadlo
Ve Francii se mílovými kroky blíží první kolo prezidentských voleb. Největší šanci na postup do druhého kola mají kandidát levého středu Emmanuel Macron a šéfka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Co by případné vítězství Le Penové znamenalo pro Česko? V úterních Událostech, komentářích o tom diskutovali poslanec Václav Zemek (ČSSD) a europoslanec Petr Mach (Svobodní).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Prosadili jsme více peněz pro vědu, výzkum a inovace
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 21. března 2017 zúčastnil jubilejního 50. zasedání Akademického sněmu Akademie věd ČR. Mezi hosty byli také místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Budeme zbrojit na obranu Litvy, Lotyšska a Estonska, které nikdo nenapadá, na „osvobození“ Krymu, nebo proti Rusku?! Vojenský analytik povstal proti Stropnickému a vytáhl ceník
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Americký prezident v nedávné době oznámil, že hodlá o desetinu navýšit vojenský rozpočet. Podle vojenského analytika Martina Kollera vyvolala tato zpráva mezi předními politiky EU velké ovace. V případě českého zbrojení ale vážně doporučuje ministru obrany Martinu Stropnickému nechat si zajít chuť. „Nemáme důvod vyvolávat válečnou psychózu, splašeně zbrojit a se svazáckou kampaňovitostí vyhazovat miliardy. Je třeba modernizovat armádu odborně, transparentně a efektivně, nikoli například prodávat vrtulníky, které mohou létat ještě dvacet let, pravděpodobně pro něčí výhodný kšeft a nakupovat místo nich méně bojově hodnotné typy,“ říká mimo jiné Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Hejtman Zimola uspořádal speciální tiskovku. Rozprášil na ní svou kauzu ohromujícími důkazy
Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) si staví chatu ve velmi lukrativní lokalitě na Lipně. Poté, co tato informace vyšla najevo, hejtman uspořádal tiskovou konferenci a potvrdil, že do stavby vložil asi dva miliony z vlastních úspor a na zbytek si bude muset půjčit. Tím by celá kauza mohla skončit, jenže světlo světa spatřilo video, které naznačuje, že by to nemuselo být tak jednoduché. Toto kompromitující video rozpálilo politika takřka doběla. A podle toho se také zachoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Všechno na Horáčka?…
Miloš Zeman oznámil, že hodlá znovu kandidovat na prezidenta České republiky. Nato se hned ozval další z kandidátů Michal Horáček s tím, že je prý třeba M. Zemanovi vystavit účet: „Za všechny ty virózy, urážky a lži, kterými poškozoval všechny občany včetně svých někdejších voličů. V této volbě se proti němu a všemu, co představuje, postavím s hlubokou vírou, že máme na víc“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Poplach v Itálii! Za jediný den k jejím břehům dorazily tisíce uprchlíků. Většinou mladých mužů. Země hrozí, že...
Nejnovější údaje o počtech afrických uprchlíků zneklidňují Evropu, píše německý deník Die Welt. Za jeden den k italským břehům dorazilo i 3200 migrantů. Často mladí muži, které z kontinentu vyhání válka, nebo bída, nebo obojí. Mnoho mladých lidí v Africe jen marně hledá práci, ale doufá, že v Evropě naleznou novou naději. Italská vláda ale bije na poplach – ostatní evropské státy žádá o pomoc. Řecký eurokomisař proto znovu otevírá otázku povinných uprchlických kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Evropský parlament chce posílit vymáhání práv spotřebitelů
Poslanci Evropského parlamentu dnes ve Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů (IMCO) přijali svoji pozici k návrhu nařízení o spolupráci dozorových orgánů na ochranu spotřebitele, jehož hlavní zpravodajkou je za Evropský parlament Olga Sehnalová (ČSSD). Cílem nařízení je zlepšit vymáhání spotřebitelských práv v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tři čtvrtiny mladých Němců jsou pro setrvání v EU a její reformování. Zato mladí Češi...
Jak vlastně uvažují o integraci Evropy mladí lidé? Výsledky reprezentativního průzkumu přinesla agentura Kantar Public. Zkoumalo se hned v šesti zemích – Česku, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku a Slovensku. Průzkum financovala Bertelsmannova nadace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Birkem (ČSSD)
ParlamentníListy.cz položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu. Dnes odpovídá poslanec Jan Birke (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
STEM: Mladí lidé a integrace Evropy
Reprezentativní výzkum mezi 3000 respondentů ve věku 15-24 let proběhl od 30. ledna do 13. února 2017. Financovala ho Bertelsmannova nadace a provedla agentura Kantar Public v šesti zemích: Česká republika, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko a Slovensko. V každé zemi bylo metodou CAWI (Computer Assisted Web Interviews) dotázáno 500 respondentů na základě kvótního výběru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Lithium – kdo se nepoučí ze svých chyb, ten je znovu opakuje
Je třeba se vrátit do nedávné historie. Po nástupu komunistického režimu byly drancovány naše zásoby uranové rudy. V době závodů ve zbrojení a především výroby jaderných hlavic by to byl více než zlatý důl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČPZP: Při volbě zdravotní pojišťovny sledujte, zda má smlouvu s lékaři
Pokud nejste spokojeni se stávající zdravotní pojišťovnou a přemýšlíte o změně, nezaměřujte se jen na nabídku preventivních programů. Zajímejte se především o to, zda vybraná pojišťovna má smlouvu s vašimi lékaři. Zdravotní pojišťovnu lze změnit jednou ročně vždy k 1. lednu nebo k 1. červenci. Nejbližší termín pro podání přihlášky k nové pojišťovně vyprší 31. března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno v roce 2016
Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno zajistilo v roce 2016 péči pro 6 182 dětí narozených na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno. Oproti předchozímu roku znamená tento počet mírný nárůst, který byl patrný i v rámci celého Jihomoravského kraje, kde se narodilo 13 788 dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): V Ústí budu diskutovat s občany v rámci tour „Tvoříme program“
Předseda ODS Petr Fiala přijede ve čtvrtek 30. března 2017 do Ústí nad Labem diskutovat se zástupci odborné i široké veřejnosti o předvolebním programu ODS. Cílem této jeho cesty bude především naslouchat občanům, ptát se na jejich problémy a získat od nich co nejvíce podnětů, které budou následně zapracovány do programu strany pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Podpořil Sobotka protikandidáta Miloše Zemana? Zásadní projev, který prý řekl vše
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) popřál nastupující šéfce Akademie věd ČR (AV ČR) Evě Zažímalové hodně sil, štěstí a ostré lokty. V projevu před účastníky dnešního sněmu akademie v Praze zdůraznil důležitost akademie a aplikovaného výzkumu pro další konkurenceschopnost České republiky. Vyslovil se také pro zlepšení podmínek doktorandů a mladých vědců. Odlivu mozků by měla podle něj zabránit slušná profesní perspektiva i platové ohodnocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zahájil stavbu obchvatu Lechovic a zkontroloval práce ve Znojmě
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v pondělí 20. března 2017 Znojemsko. V dopoledních hodinách zahájil stavbu obchvatu Lechovic a následně zkontroloval práce na obchvatu Znojma. Následně navštívil významného zaměstnavatele v regionu, společnost LAUFEN, kde s vedením jednal o dalších plánech rozvoje a zaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hnutí Duha: Příroda je nejlepší lék pro zdraví, říkají lékaři i psychologové
Svět dnes slaví Mezinárodní den lesů [1]. Ovšem ne každý, ať už u nás či za našimi hranicemi, má ve svém okolí přístup k přírodě a lesům. To zvyšuje riziko zdravotních a psychických problémů a tím prohlubuje nerovnost ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek: Zeman je buran, když nejde na pohřeb Vlka
Oznámená neúčast prezidenta Zemana na pohřbu bývalého pražského arcibiskupa a primase českého kardinála Miloslava Vlka vyvolala řadu reakcí. Ostře se do prezidenta prostřednictvím Parlamentnich.Listů.cz obul kvůli tomu i Miroslav Kalousek, předseda TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pohřeb kardinála Vlka: Obřad v katedrále, pak procesí
Pohřeb kardinála Miloslava Vlka, jenž zemřel v sobotu ve věku 84 let, se uskuteční v sobotu v katedrále sv. Víta. Podrobnosti o obřadu i o tom, co mu bude předcházet, informovaly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Čistý zisk Skupiny ČEZ překonal o 1,6 mld. Kč očekávání
Za rok 2016 vykázala Skupina ČEZ čistý zisk ve výši 14,6 mld. Kč. Po očištění o mimořádné vlivy obecně nesouvisející s běžným hospodařením roku dosáhl čistý zisk 19,6 mld. Kč. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) činil 58,1 mld. Kč (z meziročního poklesu o 7 mld. Kč způsobil pokles realizačních cen vyrobené elektřiny 6,1 mld. Kč). Návrh na dividendu za rok 2016 činí 33 korun na akcii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nicolas J. S. Davies: Média v časech „po pravdě“
Západní média si přisvojila roli určovat, co je pravda a co „propaganda“, ale sama se přitom ztratila v mlze sebeklamu a proměnila se v hlavní šiřitele „postpravdivých“ zpráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová nám chce vyhrabat ze země náš národní poklad, o kterém mluvil Cílek u Moravce
Na obří zásoby lithia a dalších kovů v Krušných horách si brousí zuby miliardář Karel Janeček i bývalá ministryně USA Madeleine Albrightová. Mezi zájemci jsou i Australané či boháč Elon Musk. Píše o tom server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ne všichni Turci v Unii jsou malí Erdogani
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker prohlásil v rozhovoru pro německý deník „Der Bild“, že Turci žijící v Evropské unii nenesou odpovědnost za politiku tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nový zákaz z Německa? Zákaz prodeje velkých aut pro normální lidi. Povolenky rozdá vláda
Nad jedním výrokem německé ministryně životního prostředí se na svém facebookovém profilu zamyslel renomovaný marketingový expert Martin Jaros.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Nechci být zbabělec. Nechci utéct z boje.“ Miloš Zeman znovu vystoupil před lidmi na náměstí
Uničov. Poslední zastávka prezidenta Miloše Zemana v druhý den návštěvy Olomouckého kraje. Na náměstí čekaly na hlavu státu stovky lidí. A padaly nejrůznější dotazy, mimo jiné i na EET či na euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Mladí lidé a integrace Evropy
Reprezentativní výzkum mezi 3000 respondentů ve věku 15-24 let proběhl od 30. ledna do 13. února 2017. Financovala ho Bertelsmannova nadace a provedla agentura Kantar Public v šesti zemích: Česká republika, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko a Slovensko. V každé zemi bylo metodou CAWI (Computer Assisted Web Interviews) dotázáno 500 respondentů na základě kvótního výběru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Je cosi shnilého ve světě kladenské burzy?
Ta definice je vcelku prostá. Veškeré státní instituce mohou uskutečňovat nákupy energií přes komoditní burzy. Mohou obchodovat buďto samy, případně přes takzvané dohodce. Největší procento obchodů je dohodnuto na Českomoravské komoditní burze v Kladně. Naše redakce se některým věcem, které do tohoto ranku spadají, snažila podívat na kloub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A opět Jiří Čunek. Nyní již vážně kritizuje Bělobrádka
Pro koalici lidovců s hnutím STAN hlasoval zlínský hejtman Jiří Čunek jen s „třesoucí se rukou“. Čunek to uvedl v rozhovoru, který poskytl dnešní Mladé frontě Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany upozorňuje na přesun příslušníků ozbrojených sil USA přes území České republiky
Ve dnech 25. a 26. března 2017 se v rámci koaličních opatření alianční Posílené předsunuté přítomnosti (EFP - Enhanced Forward Presence) uskuteční přesun příslušníků U. S. Army přes území České republiky. Součástí přesunu bude i několik příslušníků ozbrojených sil Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Gazdík pro PL: Kalousek uzavřel koalici s Babišem. Zda to uděláme my, řekneme do voleb. Okamura neprosadil vůbec nic
ROZHOVOR Kroužkování, díky kterému by se ze společné kandidátky dvojkoalice KDU-ČSL a STAN dostali do sněmovny spíš lidovci než Starostové, se předseda STAN Petr Gazdík nebojí. A nepřipouští ani možnost, že by společně nepřekročili hranici deseti procent. „Neobávám se kroužkování, protože postavíme takové kandidáty, kteří podporu budou mít. A pokud si vyberou voliči v některém kraji někoho, koho budou považovat za lepšího, pak je to věcí voličů,“ prohlásil. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také slíbil, že ještě před volbami sdělí, zda by pro ně byla či nebyla přijatelná vládní spolupráce s hnutím ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Skončíme ve sra*kách. Projedeme to, jen pomáháme Kalouskovi, začíná zaznívat z ČSSD. Už se dokonce šušká, co bude dál
ČSSD pomáhá Kalouskovi udržet TOP 09 při životě a sama díky tomu skončí ve sra*kách. Tak nehovoří žádný z novinových komentátorů, takto situaci vidí sami sociální demokraté. Stranické kuloáry dosud nejsilnější parlamentní strany zdaleka nestojí jednotně za svým šéfem Sobotkou. Mnozí z politiků ČSSD mají problém se spoluprací Kalouska a Sobotky proti Babišovi. ParlamentníListy.cz se snažily zmapovat nálady ve straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Přístupnost klientského centra v Praze omezují výkopové práce
Od pondělí 20. 3. do čtvrtka 6. 4. 2017 před budovami ústředí České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) v ulici Křížová, 23 až 27 v Praze 5 z důvodu obnovení kabelové sítě vysokého napětí probíhají výkopové práce. Ty si vyžádají omezení silniční provozu, parkování i přístupu do klientského centra pro důchodové pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Konečně rozumný hlas
Prezident republiky možná dělá řadu chyb, ale existuje celá řada oblastí, ve kterých projevuje velmi rozumné názory. Jedním z nich je jeho představa sdělená veřejnosti, že by ČNB mohla ukončit intervence proti posilování koruny dříve než v polovině roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vítek (Patrioti): Ukradené lithium aneb Čekají Krušné hory krušné časy?
To podivné mlčení všech ekologických organizací je jasnou známkou, že se tu chystá nějaká podobná levárna jako nezapomenutelná ekokrádež se solární energií a to vše pod rouškou ochrany přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Cyklohráček nově sveze výletníky po Pražském semmeringu
Rodinný výletní vlak Cyklohráček vjede v sobotu 25. března už do své čtvrté sezony. Opět bude vozit malé i velké výletníky z Prahy na Okoř a do Slaného, letos ale čeká na cestující celá řada novinek. Z hlavního nádraží pojede Cyklohráček po trase Pražského semmeringu s krásnými výhledy na Prahu, nově ho tak budou mít možnost využít také cestující ze Smíchova, Cibulky nebo Zličína. Jednou za měsíc sveze návštěvníky až do železničního muzea ve Zlonicích a nově s ním můžete navštívit také bunkr Drnov a tamní muzeum studené války a protivzdušné obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Sociální práce posiluje začleňování skupin a komunit
Světový den sociální práce byl poprvé vyhlášen v roce 1983 Mezinárodní federací sociálních pracovníků (IFSW). Každoročně se slaví vždy třetí úterý v měsíci březnu. Tento den upozorňuje na smysl sociální práce jako profese a na její celospolečenský význam. Letošním tématem je podpora komunit a udržitelnosti životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Matematik zhodnotil šance prezidentských kandidátů na vítězství. Jak si vede Zeman?
Matematik, statistik a demograf Michal Škop je jedním ze zakladatelů projektu Kohovolit.eu, který pracuje s tvrdými daty a po jejich vyhodnocení občanům ve volebních kalkulačkách radí, komu by mohli dát svůj hlas, pokud považují za důležité ty a ty předvolební sliby a ta a ta fakta. Tentokrát Škop uveřejnil graf, který shrnuje naděje prezidentských kandidátů na zvolení. Kdyby se na tento graf Miloš Zeman podíval, měl by zřejmě velkou radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Dokument ČR 2030 by se měl stát základem pro plány rozvoje
Rada vlády pro udržitelný rozvoj (RVUR) schválila klíčový dokument pro rozvoj Česka na dalších třináct let. Dokument Strategický rámec Česká republika 2030 definuje nejdůležitější trendy, se kterými se bude Česká republika muset vyrovnat a také cíle, kterých chce v příští dekádě stát ve spolupráci s municipalitami, se soukromým i neziskovým sektorem dosáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Případ Černá vrána mezi lékaři má mimořádné pokračování
Jihočeští kriminalisté sdělili další obvinění lékaři z táborského zdravotnického zařízení, tentokrát si u jednoho pacienta pomohl k 10 000 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Pokuta 22 milionů pro daňové poplatníky?
Pan Faltýnek svým střetem zájmů způsobil škodu 22 milionů korun. Chci vědět, co s tím bude dělat. Tohle prostě nemůžeme nechat jen tak být. Pokud Evropská komise odhalila pochybné rozdělování zemědělských dotací a pokud de facto konstatovala, že svým jednáním v podstatě poškodil Českou republiku, tak očekávám, že pan Faltýnek přijde s návrhem řešení, k čemuž ho veřejně vyzývám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Benešík spustil salvu: Babiš patřil ke komunistické elitě, v 90. letech obrovsky zbohatl, kamarádil s Grossem, Langerovi byl na svatbě...
ROZHOVOR „Je pravda, že v 90. letech vznikla nepříliš prozřetelná struktura naší ekonomiky a systému vzdělávání, kdy tu máme spoustu jednodušší výroby z ciziny a od toho se pak odvíjí i výše mezd za práci, kterou zastávají lidé s nižší kvalifikací,“ analyzuje současnou rozpravu o nízkých platech v Česku místopředseda křesťanských demokratů a poslanec Ondřej Benešík. Na adresu ministra financí Andreje Babiše (ANO) nešetří ostrou kritikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ve FN Brno se v roce 2016 narodilo 6182 dětí. Vzrůstá počet dvojčat
V roce 2016 bylo ve Fakultní nemocnici Brno na Gynekologicko-porodnické klinice odvedeno 6055 porodů a narodilo se 6182 dětí. Oproti minulému roku došlo k mírnému nárůstu o 77 porodů a 94 novorozenců. Porodnice FN Brno patří mezi největší pracoviště v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šéf Pirátů Bartoš se v rádiu rozpovídal: O recyklaci Kalouska i Babiše
Zuzana Bubílková přivítala v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls šéfa Pirátů Ivana Bartoše, který ve vysílání odmítl, že by Piráti byli stranou jen pro mladé lidi. Vymezil se proti Andreji Babišovi, Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) a prozradil, jak se Piráti staví k migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Chovanec dal podle hejtmana Zimoly pokyn k vyšetření jeho kauzy, ale...
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) pověřil policejního ředitele a Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) prošetřením anonymního e-mailu, který směřuje na jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD), řekl dnes novinářům Zimola. Inspekce ale uvedla, že zákony, jimiž se GIBS řídí, takové pověření neumožňují. Podle udání z e-mailu mimo jiné hejtman dostával od policie informace o předem chystaných zásazích. Zimola toto tvrzení odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovna mě lynčuje a chce mě soudit bez důkazů, rozčiluje se Babiš
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že ho sněmovna bez důkazů obviňuje z daňových podvodů a chce ho i soudit, takové jednání označuje za lynč. Napsal to v dopisu, jímž odpovídá premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) na výzvu k vysvětlení svých příjmů a finančních transakcí. Sobotku také vyzval, aby se od jednání sněmovny distancoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Reakce na ústavní stížnost na protikuřácký zákon
Iniciativa kolegů senátorů mě trochu překvapila. Důvody, proč byl návrh zákona přijat 45 senátory ze 68 přítomných, považuji za zcela legitimní. Naopak důvody skupiny senátorů, kteří jsou autory stížnosti, vidím spíše ve snaze svézt se na takzvané vlně svobodného rozhodování a zviditelnit se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Měli bychom jasně říct, že nejsme úplně blbí, udeřil topkař Ženíšek v ČT
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v úterním Interview ČT24 prvního místopředsedu TOP 09 Marka Ženíška. Ten se tvrdě vymezil především proti tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi. Nejmocnější muž v zemi půlměsíce prý využívá slabin Evropské unie, a to podle Marka Ženíška musí přestat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Husité stejní šílenci jako islámský stát
Mezi lidmi se o tom mluví, prostě, že čeští vyznavači kalicha byli stejnými vrahy a náboženskými fanatiky jako radikální islamisté. Toto tvrzení je poněkud přehnané, ale pravdivé jádro má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ŘSD zahajuje 22. března opravu dálnice D1 v km 210 až 204,6 ve směru na Brno
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje ve středu 22. března opravu dálnice D1 v km 210 až 204,6 ve směru na Brno. Práce budou zahájeny pokládkou provizorního dopravního značení a instalací dočasných svodidel. Od čtvrtečního večera do sobotního rána budou práce přerušeny z důvodu předpokládaných vysokých intenzit dopravy. Jedná se o opravu posledního úseku dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VLS: Mravenci očima dětí
Letošní ročník výtvarné soutěže pro děti, který tradičně vypisuje ředitel divize VLS Horní Planá, bude věnován mravencům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nabídka umožňující reorganizaci OKD od investorů nepřišla
Soukromí investoři nepředložili takovou nabídku, která by umožňovala reálně předpokládat schválení reorganizačního plánu a úspěšnou reorganizaci černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku. Tvrdí to ministerstvo financí (MF) na základě dopisu, který státní společnosti Prisko zaslalo během minulého týdne vedení těžební firmy. OKD podle resortu připustilo, že jednou z variant by mohl být i konkurz společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda: Kardinál Vlk měl velký podíl na obnovení duchovní služby
Kardinál Miloslav Vlk, který zemřel v sobotu, měl podle zástupců armády velký podíl na obnovení duchovní služby v armádě. Zasloužil se také o to, že fungování kaplanů v českém vojsku je postaveno na ekumenickém principu, tedy že se na něm podílejí všechny křesťanské církve. Armáda to uvedla na svých webových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ukliďme Česko: Úklidové akce pomáhají chránit vodu
K dnešnímu Světovému dni vody se hlásí i organizátoři dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Úklidové akce se budou konat přímo z lodí na více než desítce velkých českých řek a na dalších stovkách míst i v jejich okolí. Celkem je již zaregistrováno na 1500 úklidů. Jednou z prvních letošních akcí se stal úklid na palubě české lodi La Grace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Věc by měl řádně vysvětlit samotný Jaroslav Faltýnek
Vyjádření poslance Ladislava Velebného ke Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MPO: Náměstek Bärtl vedl delegaci českých firem při jednáních v Paraguayi
České firmy objevují Paraguay. A to hlavně v oblasti dopravní infrastruktury nebo IT služeb či obrany. Ve dnech 20. - 21. března reprezentovala podnikatelská delegace v čele s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Vladimírem Bärtlem Českou republiku na III. Investičním fóru Evropa-Paraguay.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Jarní rozjímání
Snad jediné stabilní, podobné datu kalendářního začátku jara v evropském kalendáři, kdy vznikl tento příspěvek, není v politice USA nikde jasně definovaný, proto je veřejně neznámý národní zájem USA, a strategie jeho zabezpečení. Tomuto zájmu slouží vědomě a nevědomě politika Západu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Design není jen estetickou záležitostí
Již jedenáctý ročník Cen Czech Grand Design bude vyhlášen 21. března 2017 ve Stavovském divadle. Slavnostního večera se zúčastní také ministr kultury Daniel Herman, který předá jednu z hlavních cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Obří člun s uprchlíky. Bije to stále více do očí! Jana Dědečková je zhnusena a odkrývá, co vidí za vystaveným dílem Aj Wej-weje
K dílu čínského umělce Aj Wej-weje ve Veletržním paláci v Praze se vyjádřila na serveru Virtually.cz jeho šéfredaktorka Jana Dědečková, která je zároveň místopředsedkyně Občanského sdružení televizních a rozhlasových koncesionářů a v minulé době působila i v Radě ČT. Jde o největší gumový člun pro uprchlíky na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Němci se ohrazují proti Trumpovu výroku
Od německé kancléřky Merkelové, a ještě důrazněji od německé ministryně obrany, zazněla tvrdá slova, kterými se obě dámy ohradily proti Trumpovu výroku, týkajícími se údajného německého dluhu vůči NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Edward Snowden nejen o tom, jak se hackne TV-Samsung
V minulém týdnu se ozval Edward Snowden, a to v rozhovoru pro hojně sledovaný americký server The Intercept. Hovořilo se o mnoha záležitostech týkajících se NSA a CIA. Rozhovor je o to zajímavější, že k němu dochází v době probírání sledování a odposlechů, kdy jsou do nich „ponoření“ samotní američtí prezidenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MZK: Vyhlášení ceny Premia Bohemica 2017
Moravská zemská knihovna v Brně na základě pověření ministra kultury České republiky Daniela Hermana vyhlašuje nový ročník ceny Premia Bohemica. Cena je určena zahraničnímu bohemistovi, který se ve své zemi zasloužil ve výrazné míře o propagaci české literatury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rencar: Dopravní podnik chytá paniku, soud přerušil řízení vyklizovacích žalob
Obvodní soud pro Prahu 8 v závěru minulého týdne rozhodl, že přerušuje řízení ve věci žalob podaných Dopravním podnikem hl. města Praha, kterými se domáhal vyklizení veškerého svého majetku využívaném společností Rencar Praha. DPP žádal o odstranění veškerých reklam, které zajišťovala společnost Rencar Praha, a tím fakticky ukončit spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
CzechTrade hledá v České republice dodavatele pro řetězec OBI
Agentura pro podporu exportu CzechTrade hledá v České republice dodavatele pro jeden z největších evropských řetězců s hobby tématikou OBI Group (divizi LUX Tools Germany). Vybraní dodavatelé se s nákupčími OBI setkají v červnu letošního roku v České republice a dostanou příležitost pohovořit s nimi o možnostech dodávek do více než 650 poboček firmy v 11 zemích Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
NDM: Světová premiéra baletu Tři mušketýři
Národní divadlo moravskoslezské uvede ve světové premiéře balet Tři mušketýři. Inscenace vzniká na objednávku NDM speciálně pro soubor baletu. Autorem hudby je Jan Kučera, choreografii a scénu vytvořil kanadský choreograf Paul Chalmer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Ledová schůzka v americkém Washingtonu
Měli na stole Afghánistán, Ukrajinu, Daeš a další horké světové problémy. Co můžeme očekávat, že k tak ambicióznímu jednacímu pořadu řeknou prezident Donald Trump a kancléřka Angela Merková, dva státníci se zcela odlišnými názory, během svého prvního tete a tete?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Mobiliář Rezidence primátora je kulturní památkou
Mobiliární vybavení Rezidence primátora hl. m. Prahy bylo rozhodnutím Ministerstva kultury prohlášeno kulturní památkou. Stejný status získalo vybavení také dalších prostor Městské knihovny, a to ředitelství knihovny a Divadlo Říše loutek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis Bohuslavu Sobotkovi: "Vyhoďte Andreje Babiše!"
Dopis premiérovi Bohuslavu Sobotkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
NTM zahájilo 2. návštěvnickou sezónu v Centru stavitelského dědictví Plasy
Centrum stavitelského dědictví Plasy Národního technického muzea má za sebou první rok úspěšného fungování a 18. března 2017 zahájilo druhou návštěvnickou sezónu. Otevřena bude nejen stálá Expozice stavitelství, kterou během první sezóny zhlédlo celkem 24 427 návštěvníků, ale také nová výstava Poklady v českých keramických obkladech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Diletantismus politiků a státní správy
Kdo jiný by měl mít větší zájem než státní správa a politici v dnešní české rozjitřené náladě proti migrantům objasnit veřejnosti, kolik uprchlíci dostávají na živobytí od českého státu? Ani žurnalisté nejsou s to se dopátrat relevantních čísel (http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Do-nebe-volajici-Ptali-jsme-se-jak-je-to-v-CR-se-socialnimi-davkami-pro-migranty-EU-pry-zvazuje-razny-zasah-478509).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vychází Komenského vlastní životopis
Jan Amos Komenský, "učitel národů", byl český filozof, náboženský myslitel, pedagog světového významu, překladatel a rovněž největší osobnost české kultury 17. století. Navzdory velmi vzdálené době, ve které žil, si i současní čtenáři mohou takzvaně dopřát téměř celé jeho dílo. Nejnovější publikaci pak tvoří Komenského vlastní životopis, který připravilo nakladatelství ALMI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Prezident Zeman nemá přemožitele
Miloš Zeman, který je prvním, přímo lidmi zvoleným, českým prezidentem si dal poměrně na čas, než oficiálně oznámil, že bude na úřad prezidenta České republiky znovu kandidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman naznačil významnou věc o Jarku Nohavicovi. A vůbec, tentokrát to mezi lidmi rozjel zostra
Druhý den své návštěvy Olomouckého kraje navštívil prezident Miloš Zeman Šternberk. A některá jeho prohlášení tam byla vskutku rázná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Že bychom se konečně s privatizací OKD dočkali pravdy?
Úřad kontroly hospodářské soutěže při Evropské komisi si má posvítit na privatizaci OKD, včetně jejího bytového fondu. Že bychom se konečně dočkali spravedlnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Program schůze Vlády ČR dne 22. března
Členové vlády ve středu 22. března 2017 od 10.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zaorálek si dovolil kritizovat EU. A nastala mela, ve které vystoupil ze stínu i jistý mocný muž
Kritiky ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) vůči Evropské unii si všímá i Ondřej Neff na serveru NeviditelnýPes.cz či právník a vlivný zákulisní hráč Radek Pokorný, jenž je spojován s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). A přidali se i další politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Rychle do Francie
Podle posledního průzkumu veřejného mínění zveřejněnému na TV Bloomberg dochází alespoň k dílčímu zvratu ve vývoji preferencí vrcholných prezidentských kandidátů, usilujících o prezidentství ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Papírové stravenky jsou již přežitek, budoucnost patří elektronickým platbám
Téma podpory zaměstnaneckého stravování se v médiích i ve veřejných diskusích objevuje opakovaně. V minulosti se objevilo několik pokusů jeho daňové zvýhodnění zrušit, vlna negativních reakcí ze stran zaměstnanců i zaměstnavatelů tomu ale vždy zabránila. Otázkou, která je nyní na stole, tedy není, zda zachovat daňovou podporu zaměstnaneckého stravování, ale jaká je nejvhodnější forma. Papírové stravenky jsou, zdá se, v dnešní době, která vše řeší rychlou a spolehlivou elektronickou cestou, již přežitkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Český ostrovní dům pořádá první workshop
Projekt Český ostrovní dům pořádá ve středu 29. března vůbec první veřejný workshop pro všechny, které zajímají nové trendy a šetrnější technologie. Jedná se o ideální příležitost jak pro lidi, kteří plánují stavět, tak pro studenty a odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Rekonstrukcí projde část ulice Smíchovská v Řeporyjích
Ulici Smíchovská v městské části Praha-Řeporyje čeká v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Na Tržišti a K Třebonicům rekonstrukce. Rada hl. m. Prahy dnes rozhodla o výběru nejvhodnější nabídky, kterou podala společnost Eurovia CS s nabídkovou cenou 10 777 268 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Smrt kardinála Vlka: Padla tvrdá slova kvůli církevním restitucím. Nešlo ani tak o Zemana
ANKETA „Kardinál Vlk navždy zůstane pro velkou část národa významnou morální autoritou. Možná je lépe, že se prezident Zeman pohřbu nezúčastní,“ sdělila místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová v anketě ParlamentnichListů.cz o prezidentově neúčasti (pošle jen věnec) na kardinálově pohřbu. „Je to rozhodnutí pana prezidenta. Celkem mě nepřekvapuje. Vypovídá nejvíce o něm samotném a o jeho ‚moudrém‘ nadhledu,“ upozornil místopředseda ODS Martin Kupka. „Dle mého názoru je to dostatečné. Česká republika je stále ještě sekulárním státem,“ kontroval Jaroslav Bašta (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Zdobinský: Dolnolužičtí Srbové bojují za své školství. Pomáhají i Češi
V Dolní Lužici se bouří západoslovanský nárůdek proti záměru braniborského ministra školství Basskeho. Jeho nejnovější nápad s dolnolužickým školstvím zní totiž tak, že výuka Lužických Srbů v Braniborsku bude pouze ve třídách s dvanácti a více žáky. To by ovšem pro nejmenší západoslovanský národ a jeho školství znamenalo doslova smrtící ránu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Kdo s vámi může pobývat v nájemním bytě?
I když nájemní smlouvu uzavírá jako nájemce jediná osoba, mohou v bytě bydlet i jiní lidé. Kdo a za jakých podmínek může v nájemním bytě kromě nájemce pobývat a jaké povinnosti jsou s tím spojené? Jaký počet osob žijících v pronajímaném bytě je ještě únosný? A co když vám pronajímatel zakáže vodit si domů návštěvy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Ať pokutu zaplatí Faltýnek ze svého. Nebo Babiš z výnosu nezdaněných dluhopisů
Vyjádření Veroniky Vrecionové, expertky ODS pro oblast zemědělství k udělené pokutě 22 mil. Kč za střet zájmů Jaroslava Faltýnka při rozdělování zemědělských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Konec ptačí chřipky v ZOO Liberec
S obrovskou radostí a úlevou oznamujeme, že v pátek 17. 3. 2017 byla dle rozhodnutí Krajské veterinární správy ukončena veškerá mimořádná veterinární opatření spojená s výskytem viru ptačí chřipky v izolačním zařízení liberecké zoologické zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český europoslanec: Ty výkřiky, že EU musí vrátit pravomoce státům. Vždyť Brusel žádné pravomoce nemá, není co vracet!
REPORTÁŽ Evropská unie nemohla selhat při řešení migrační krize. K zásahu nemá dostatečné pravomoci. To vysvětloval asi čtyřem desítkám posluchačů právník, vysokoškolský pedagog a europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL). Podle něj se Česká republika stane v EU rovnocenným partnerem, až začne podávat návrhy pro celou Evropskou unii, nikoliv kvůli svým zájmům. V hradeckém sále zastupitelů v pondělí večer také rozebíral, co všechno Velkou Británii před i po vystoupení z EU čeká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Průšvih. Předávání cen fotbalistům začalo písní Leoše Mareše, za kterou padlo: Zemane, Sobotko, Valachová, tohle ne!
Na úvodní vystoupení Leoše Mareše v pořadu Fotbalista roku si ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz postěžoval bloger Heřman Chromý. „Bylo to jako kulka do hlavy, když v rapovém úvodu přímého televizního přenosu slavnostního vyhlášení fotbalových cen za rok 2016 střelec Leoš Mareš ve fotbalové častušce namíchal koktejl hlášek z pokleslých hlav,“ zkonstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Výraznými změnami podmínek pro kotlíkové dotace nás ministerstvo poněkud překvapilo
V nové výzvě na kotlíkové dotace, kterou vyhlásilo v minulém týdnu Ministerstvo životního prostředí, se bude Královéhradecký kraj letos ucházet o dalších 200 milionů korun. Za ty by se mělo v regionu vyměnit do roku 2019 na 2000 kotlů spalujících uhlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Rok 2016 v číslech
Více dotazů, konzultací a podání. Naopak méně podnětů na obchodní spam a žádostí o informace podle zákona 106. To je jen část čísel týkající se práce Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOU) v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Stát se opravdu vede jako firma. Tedy ta Babišova
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Netransparentní smlouva s Rencarem je jedním z kostlivců, které mi zanechali předchůdci
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v úsilí o nápravu škod vzniklých v minulosti. Vedení DPP proto vyzve společnost RENCAR, aby uhradila více než 104 mil. korun kvůli bezdůvodnému obohacení v souvislosti s užíváním majetku DPP v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Naši lidé pomáhají tam, kde je potřeba a kde o jejich pomoc požádají
Prohlášení rakouského kancléře Kerna, že by země odmítající přerozdělování uprchlíků měly přijít o evropské dotace z EU, je dalším nepochopitelným krokem, který rozděluje EU v době, kdy bychom místo neshod měli hledat společná řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rostislav Vondruška: Rozumy Nejvíce kovaného úředníka (NKÚ) Miloslava Kaly
Prezident NKÚ Miloslav Kala poskytl České televizi rozhovor v rámci pořadu Interview ČT 24 rozhovor, kde komentuje využívání evropských dotací na podporu rozvoje cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Obyvatel přibylo, počet svateb rostl
Počet obyvatel se vloni zvýšil na 10,6 miliónu. Přírůstek byl dán nejen zahraničním stěhováním, ale i tím, že počet narozených převýšil počet zemřelých. Češi uzavřeli nejvíc sňatků za posledních osm let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rex Tillerson kašle na schůzku NATO, jede radši do Ruska. A ti, co křičeli na Zemana za přijetí Si Ťin-pchinga, se budou divit, až zjistí...
Americký ministr zahraničí Rex Tillerson podle informací agentury Reuters hodlá vynechat blížící se summit NATO a raději zůstane doma, aby mohl společně s prezidentem Donaldem Trumpem přivítat čínského prezidenta. Jen o několik dní později potom zavítá do Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Nemocní s rakovinou budou umírat, fotbal má přednost
Je to velmi smutná zpráva z ruského webu sports.ru. Ruské regiony se dostávají do finančních potíží a v nižegorodské oblasti musí šetřit na nemocných, aby byly peníze na pořádání fotbalového mistrovství světa 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: V Dinoparku mělo dojít k úrazu dítěte, tady nejde o byrokracii
Česká obchodní inspekce se ohrazuje proti tvrzení kontrolované společnosti WEST MEDIA, s.r.o., která uvádí do médií, že otevření zcela nového hradu se zadrhlo na byrokratických problémech a nesmyslně přísných pravidlech aplikovaných Českou obchodní inspekcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti představili lídry krajských kandidátek pro parlamentní volby 2017
Poté, co jako vůbec první politická strana ohlásili v půlce ledna svého celostátního lídra Ivana Bartoše, nyní představují kompletní pirátský tým lídrů zvolených v primárních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslední varování. Donaldu J. Trumpovi prý hrozí sesazení z funkce. Vyšetřovat se budou i média, která ho chválila
Rusko nedává Spojeným státům spát. FBI momentálně vyšetřuje aktivity ruských zpravodajců, kteří měli údajně nastavit počítačové roboty ve vyhledávačích tak, aby upřednostňovali články pozitivně informující o Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sdělení ÚOHS k problematice zadávání veřejných zakázek v oblasti dopravní obslužnosti
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v souvislosti s diskuzí o možnostech změn smluv o veřejných službách v regionální autobusové dopravě, uzavřených mezi kraji a poskytovateli dopravních služeb, považuje za vhodné podrobněji se vyjádřit k problematice zohlednění sociálních aspektů při zadávání veřejných zakázek a následném uzavírání smluv o veřejných službách v přepravě v nabídkovém řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj dostal nabídku vozit děti do tábora na Krym. Hejtman: To nepřipadá v úvahu
Delegace Ústeckého kraje si z oficiální cesty na veletrh cestovního ruchu do Moskvy přivezla od ruské strany neobvyklou nabídku. Pokud by měl kraj zájem, mohl by posílat děti na tábor v Artěku na poloostrově Krym. Informoval o tom server Lidovky.cz, který upozornil, že zmíněný poloostrov okupuje Rusko, Ukrajina by tak podobné akce vnímala jako provokaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Za utírání a přebalování důchodců jen o trochu víc než v Albertu. Otřesný případ, který jsme předložili Marksové
REPORTÁŽ Sociální pracovníci, kteří se starají v přímé péči o postižené či nemohoucí klienty, jsou na tom v Česku po finanční stránce dost bídně. Za odpovědnou a psychicky náročnou práci dostávají o sedm až osm tisíc korun nižší mzdu, než je ta průměrná. Ví o tom i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která k tomu uvedla: „Bohužel odměňování pracovníků v sociálních službách, kteří odvádějí nesmírně náročnou práci, je dlouhodobě podhodnocené. Ostatně ministerstvo práce a sociálních věcí od mého nástupu posílá každým rokem ze svých rezerv peníze na dofinancování sociálních služeb, především na zvýšení platů. Jak velká částka nakonec půjde na dofinancování letos, bude zřejmé v horizontu dvou měsíců.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Další útoky z Turecka: Evropané, zbláznili jste se? Zahráváte si s ohněm!
Stejně jako ta západní, také turecká média žijí současnými napjatými vztahy mezi Tureckem a Evropou. Turečtí komentátoři ve většině případů hájí prezidenta Recepa Erdogana a plně podporují jeho neústupnou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česká pošta chystá na nadcházející víkend mimořádnou odstávku datové sítě
Česká pošta realizuje o víkendu 25. – 26. 3. 2017 od sobotních 14 hodin do nedělních 14 hodin mimořádnou odstávku svých datových sítí. V souvislosti s tím bude omezena provozní doba pošt, které zajišťují víkendový provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Uvidíte naprosto transparentně, co mu zadám a co vytvoří
Jméno Michal Blaha asi znáte. Napsal o mně a o ministerstvu financí spoustu silně kritických článků a sleduje úplně všechno, co uděláme a má na to vždycky jasný názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přituhuje: Poslanec ČSSD podal žalobu na ministerstvo Andreje Babiše
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) se spolu s Věrou Šeneklovou dohodl, že podá žalobu na Ministerstvo financí. Důvodem je danění a sankce českých lodníků pracujících v Holandsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Pro firmy je členství České republiky v Unii naprostou nutností
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička navštívil 9. března 2017 dvě moravská města. První zastávkou bylo Gymnázium v Třebíči, kde debatoval se studenty o smyslu členství ČR v EU. Studenty nejvíce zajímaly možné varianty budoucí podoby EU, problém minimální mzdy a dalších sociálních standardů, které některé členské státy zavádějí zejména v silniční dopravě a nabourávají tak fungování vnitřního trhu. Pozornost byla také upřena na přijetí eura v ČR či, jak by se podle Pavla Teličky dala zlepšit komunikace mezi členskými státy a poslanci Evropského parlamentu. Pavel Telička vyzval studenty, aby alespoň část studia strávili v zahraničí a využili program Erasmus .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pan kardinál Vlk se velmi zasloužil o tento stát, ujišťovali kněz i lidovec. Pak dostal slovo komunista a všichni jen koukali
K úmrtí kardinála Miloslava Vlka se v pořadu Události, komentáře ČT24 vrátili religionista Ivan Štampach a osobní tajemník Dominika Duky Milan Badal. Své řekli i předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola a poslanec KSČM Stanislav Grospič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Realita, před níž vládní koalice zavírá oči
Dnes, 20. března, v 11 hodin 28 minut začalo astronomické jaro. K němu patří probouzející se příroda, sluníčko, aprílové žertíky i počasí, barvení vajíček a pletení pomlázky, pálení čarodějnic, láska, slavné májové dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Kanaďané vědí, že je třeba se věnovat průmyslu budoucnosti, tedy inovacím
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští radní projednají rozdělení více než miliardové rezervy
Pražští radní dnes mají projednat rozdělení více než miliardové rezervy mezi městské části. Peníze půjdou zejména do školství a sportu. Na programu jednání je rovněž zakázka na technické a systémové vybavení centrálního operačního střediska městské policie nebo investice v oblasti bezbariérové MHD. Podle informací ČTK by měli radní řešit rovněž tendr na opravu Šlechtovy restaurace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Břevnovském klášteře bude pohřben válečný veterán Strauss
V Břevnovském klášteře v Praze bude dnes pohřben válečný veterán z bojů o Dunkerque a virolog Juraj Strauss. Zemřel 11. března ve věku 100 let. Pohřeb se na přání rodiny uskuteční v komorní atmosféře bez vojenských poct, řekla ČTK Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Tady to na jaro fakt nevypadá
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist