Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Byzantský katolický patriarchát: Na pohřeb kardinála Vlka nepůjdeme
Svou účastí bychom jako gestem potvrdili hereze zemřelého, především, že veřejně vyhlásil lež a herezi, že náš Trojjediný Bůh je totožný s krvežíznivým bůžkem z Mekky, Alláhem!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Zálešák: Pětice příběhů o zkušenostech s cikány aneb Poznání od lodičky po českou k…u
Odjakživa žiji na Mostecku a s příslušníky cikánského etnika se přirozeně setkávám. Jaké mám z těchto setkání konkrétní zkušenosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Výluky na více než měsíc omezí provoz vlaků v úseku Olomouc – Opava východ
Provoz vlaků Českých drah v úseku Olomouc – Opava východ na trati 310 omezí do 25. dubna 2017 (do 23:55) výlukové práce Správy železniční dopravní cesty. Výluka je plánována ve čtyřech etapách, při kterých České dráhy nahradí vlaky v části trasy autobusy. Výlukové jízdní řády se v jednotlivých etapách liší, proto cestujícím doporučujeme, aby si před plánovanou cestou ověřili detaily svého spojení. Za případné komplikace způsobené výlukovou činností se cestujícím omlouváme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká pošta otevřela novou pobočku v Centru Chodov
V pondělí 20. března otevřela Česká pošta svoji novou pobočku v prostorách Centra Chodov. Zákazníci naleznou poštu v těsné blízkosti obchodu Albert. Více než 50 tisícům obyvatel pražského Chodova bude k dispozici osm přepážek, z toho sedm univerzálních a jedna specializovaná bankovní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Neziskové organizace si zaslouží ocenění. Ne nadávky, pomluvy a urážky
Bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) se vyjádřil k neziskovým organizacím. Vadí mu totiž, kolik lidí se u nás staví proti nim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Zaprodanec Bruselu
Český europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) nezapřel ani při předvčerejší přednášce v Hradci Králové svůj naturel. Lhal a fabuloval, až se hory zelenaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda projedná sociální služby či obsazování státních firem
Vláda by se dnes měla vrátit k zákonu o sociálních službách, jehož projednání minulý týden ze svého programu stáhla kvůli výhradám osmi ministerstev. Podle novely by se mohl nejvyšší příspěvek na péči pro lidi, kteří se bez pomoci neobejdou, příští rok zvýšit z 13.200 na 19.200 korun. Norma také předpokládá, že rodiče, jimž se narodí trojčata či čtyřčata, by mohli mít nárok na bezplatnou pečovatelku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová může vyhrát! Převratné zprávy z Francie
Marine Le Penová může vyhrát! Byl by to konec Francie, jak jsme ji dosud znali. Bylo by to ale horší než Brexit? Nad tím se v textu psaném pro ParlamentníListy.cz zamýšlí publicista a expert na francouzskou politiku Josef Brož, který upozorňuje na rozpaky politologů kolem hlavního soupeře Le Penové Emmanuela Macrona. Ten by rád působil jako „kouzelný princ“, může však být spíše jen „bublinou naplněnou mýdlovou pěnou s heliem“. Většina jeho voličů si není jistá, zda ho skutečně chce volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Generál Šándor po útoku na britský parlament: Ještě, že u nás nikdo útočit nechce. Kdyby lidé věděli, co může hrozit Úřadu vlády...
Bezpečnostní expert Andor Šándor ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls zhodnotil nebezpečnou situaci před britským parlamentem. Srovnal tamní situaci s Českem a nechápavě kroutil hlavou nad tím, co je ještě dnes možné před Úřadem vlády. Někdo prý asi nechápe, co všechno by se před Úřadem vlády mohlo stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Evžen Korec: Armáda byrokratů likviduje společnou Evropu
Myšlenka společné Evropy, která stojí na počátku vzniku Evropské unie, je v posledních letech pod těžkou palbou. Takzvaným euroskeptikům nahrávají hlavně nesmyslná nařízení Bruselu, normami na zahnuté banány počínaje a protežovaným zeleným bydlením bohužel zdaleka nekonče. Podobných předpisů je tolik, že je běžný člověk ani nestíhá sledovat. Běžné fungování evropské osmadvacítky je svázáno tolika pravidly, že se pochyby o společné budoucnosti 28 členských států mohou zdát oprávněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ je v dobré kondici, pochvaloval si v rádiu jeho akcionář a analytik
Hostem středečního pořadu 20 minut Radiožurnálu byl analytik J&T a minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hampl (APAČI 2017): Ptáte se, kolik ilegálních imigrantů si může dovolit vilu v Malibu?
Luxusní letovisko Malibu, kam jezdí především holywoodské hvězdy, se vyhlásilo zónou, kde nebudou uplatňovány americké federální zákony a kde budou "chráněni" ilegální imigranti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Ministryně Šlechtová svými hrozbami zneužívá svůj úřad
Ministryně Karla Šlechtová napadla Sdružení místních samospráv ČR, že chce obejít pravidla pro čerpání dotací a uvedla, že naše sdružení udělalo při podávání žádosti udělalo formální chybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: O nerovnosti zbraní
Je jistě užitečné, že stát stíhá pachatele trestných činů. Plní tím jednu ze služeb občanům, která jeho existenci dává smysl. Trestní stíhání by se ale nemělo změnit v hon na nešťastníky, kteří vyvolali podezření jen neurčitými náznaky o spáchání zlých skutků a jejich pronásledovatelé jsou posedlí vůlí usvědčit je za každou cenu, aby svět přesvědčili o své pravdě a ukojili své pudy lovců lebek. Civilizovaná společnost musí trvat na úzkostlivém dodržování zásad spravedlivého procesu. Jakýkoli jiný přístup je cestou do pekel. Účelové porušování či obcházení pravidel kvůli usnadnění usvědčování je svou podstatou protiprávní a nemravné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Máme vůbec hrdost?
Lékařská péče u muslimského věřícího, tak to je název odborné vzdělávací akce, která je pořádána v rámci celoživotního vzdělávání lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šesták (HOPB): Za chybu senátorů zaplatí vlastníci bytů v rodinných domech? Manipulace
„Zrušit všechny ty darmovyjidače společnosti…“ „Opět ukázka toho jak je tato instituce k ničemu.“ „Ztrestat a zrušit neschopné senátory.“ I takové „diskusní“ příspěvky najdete pod článkem Za chybu senátorů zaplatí vlastníci bytů v rodinných domech. Jde až o statisíce, který zveřejnil nejčtenější zpravodajský server novinky.cz. Text popisuje případ pana Tomáše K., jenž před časem koupil byt, který je součástí rodinného domu na okraji Prahy. V čem spočívá údajná, v názvu článku zmíněná „chyba senátorů“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Sázky na konec intervencí rostou stejně jako překoupenost koruny
Sázky na blížící se konec intervencí rostou. Podle posledních dostupných čísel o volné likviditě v českém bankovním sektoru věříme, že březen bude v otvírání dlouhých korunových pozic (a kumulaci devizových rezerv ČNB) jen o něco slabší než rekordní leden. V první polovině března vzrostly devizové rezervy ČNB odhadem o dalších 9,5 miliardy euro a od začátku intervencí pak skoro o 80 miliard euro. Velkou otázkou je, co za nárůstem devizových rezerv stojí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nové zprávy k tématu otevřenému u Moravce: Náš národní poklad. Kolem krouží Albrightová, Karel Janeček a celebrita z USA. Promlouvá informovaný občan
O čem se po dnešních Otázkách začne mluvit, ptá se obvykle Václav Moravec. Tento týden mu prognóza vyšla, vystoupení geologa Václava Cílka totiž skutečně vyvolalo rozruch. Známý vědec v pořadu prezentoval některé alarmující informace týkající se lukrativních zakázek na těžbu lithia. Česká republika je prý díky tomu cílem zájmu mnoha světových těžařů, včetně známých i „známých“ firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka předloží vládě pět poslaneckých návrhů
Vláda je projedná na svém zasedání ve středu 22. března. Jednání ve Strakově akademii začíná v 10.00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Vývoj italských mafií od poloviny devatenáctého století
V Itálii existovala řada dalších tajných spolků, které již v první polovině 19. století neměly jen politické, nýbrž i kriminální cíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: „Pátá kolona“ destabilizuje Bělorusko, míní Lukašenko
Podle běloruského prezidenta Alexandera Lukašenka se za pomoci peněz a podpory Západu snaží „pátá kolona“ destabilizovat Bělorusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNÍ AUDIO Tajně si nahráli Babiše. Takto mluvil před šesti lety o Kalouskovi. Je to nečekané
„Miroslav Kalousek je tunelář, zloděj, který tu nakradl miliardy,“ tak ministr financí Andrej Babiš rád a často hřímá zpoza řečnického pultíku v Poslanecké sněmovně na svého předchůdce v křesle ministra a dvojku TOP 09. Ne vždy tomu tak ale bylo. Babiš si Kalouska v minulosti ještě jako čirý byznysmen, který potřebuje kontakty ve vysoké politice, namlouval. Později o něm uvažoval i jako o potenciálním koaličním partnerovi ve vládě, jíž se chystal být se svým hnutím členem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
To se jen tak nevidí: Divoké demonstrace při příjezdu komisaře EU. A to zde Soros nechal tolik peněz
Dění ve dvoumilionové Makedonii se v posledních dnech stalo tématem pro mnoho světových médií. V centru pozornosti se však tato malá země ocitla i z pohledu Bruselu a amerického miliardáře George Sorose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rakušané řekli jasné slovo k islámu a muslimům. Není to nic moc hezkého
Deník Kronen Zeitung zveřejnil výsledky rozsáhlé studie politologa Petera Hajka a Rakouského integračního fondu, která se respondentů dotazovala na jejich postoje k islámu, muslimům a uprchlíkům. Uprchlíkům nakloněný prezident země Van der Bellen z výsledků studie radost rozhodně mít nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek vypustil bombu o Babišovi, Langerovi a Stanislavu Grossovi. První dva to popřeli, a ten třetí...
Jsou jako kočka s myší. Doslova si nemohou přijít na jméno. Nebo naopak na sebe svádějí vše. Řeč je o exministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) a současném strážci státní kasy Andreji Babišovi (ANO). Kalousek nyní poskytl rozhovor pro server Aktuálně.cz. Zde mimo jiné uvedl, že mu Babiš nabízel hvězdnou kariéru, když půjde na ruku Agrofertu. To však Babiš popřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ŘSD upozorňuje na americký vojenský konvoj
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na americký vojenský konvoj, který bude projíždět tento víkend po komunikacích ve správě ŘSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdechlina Zeman, radovali se odpůrci prezidenta nad jeho zakopnutím. A ozvalo se: Smějete se starým lidem? Čekají vás roztomilé druhy rakoviny
Protiislamista Martin Konvička se na svém facebookovém profilu zastal prezidenta Miloše Zemana, který v pondělí klopýtl na schodech krajského úřadu Olomouckého kraje a ztratil botu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé platí na TV a rozhlas málo. Nevěřím tomu, co tam vysílají. Zrušit to! Sněmovna slyšela projevy adeptů na „hlídače“ ČT a ČRo, místy bylo dusno
MEDIÁLNÍ RADY Na dva dny je rozloženo veřejné slyšení kandidátů na členy Rady České televize a Českého rozhlasu. Mezi adepty je většina těch, kteří na zpravodajství veřejnoprávních médií hledí přes růžové brýle. Najdou se však i odvážlivci, kteří tvrdí, že dávají přednost alternativním médiím, protože těm, za která musíme ze zákona platit koncesionářské poplatky, nedůvěřují a nenechají si tak vnucovat, co si mají myslet. O místo v Radě České televize se uchází i bývalý generální ředitel ČT a exministr kultury Jiří Balvín, jehož účast dotazem na bezúhonnost zpochybnil poslanec Daniel Korte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se chlubí, že se sejde s Trumpem, ale může ostrouhat, vzkazuje Ladislav Špaček
Telefonický rozhovor mezi prezidenty není podle znalce etikety Ladislava Špačka oficiální pozvánkou do Bílého domu. Bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla to dnes řekl ČTK. Jestliže se návštěva českého prezidenta Miloše Zemana v USA má konat na konci dubna, její program by už měl být hotový, dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na vybraných linkách chceme dále soutěžit a postupně trh uvolňovat
Ministerstvo dopravy chce pokračovat v otevírání trhu na železnici, vláda schválila nový harmonogram.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zlo opět zaútočilo. Zaorálek, Filip i Pospíšil reagují na útok na britský parlament
Londýnem otřásl teroristický útok. Znovu k němu došlo za pomoci automobilu, ale útočníkovi nevyšel jeho pravděpodobný cíl. Nepodařilo se mu proniknout do britského parlamentu. Policisté ho postřelili a byl odeslán do nemocnice, kde podle posledních informací zemřel. K útoku se vyjadřují už i čeští politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Teroristé nás nezastraší, řekl Sobotka k londýnskému atentátu
Teroristé nás nezastraší, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na Twitteru v reakci na dnešní útok v Londýně. Česko podle něj cítí s blízkými obětí a stojí při Británii. Soustrast rodinám obětí teroristického útoku vyjádřil také ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR letos investují do vodohospodářských staveb dvě stě milionů korun
Světový den vody si 22. března připomínají i vodohospodáři z Lesů ČR. Státní podnik totiž spravuje více než 38 tisíc kilometrů drobných vodních toků v České republice, říček, potoků, tůní i rybníků a malých vodních nádrží. Letos je připraveno na vodohospodářské projekty 200 milionů korun, loni 120 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Budeme po vládě požadovat jednu miliardu korun na mzdy řidičů
Rada schválila dodatky ke smlouvám s autobusovými dopravci. Umožní vyplatit příspěvek na mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Saúdská Arábie a Čína - obchodní dohody za pětašedesát miliard dolarů
Saudskoarabský král Salmán přikývl dohodám mezi Saudskou Arábií a Čínou, jejichž hodnota by mohla být až 65 miliard dolarů (1,6 bilionu korun). Čínské ministerstvo zahraničí hovoří o tom, že dohody se týkají široké palety činností, od energetiky až po dohody týkající se vesmírné aktivity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotka ukončil dopisování s Babišem. Ten by prý měl mít sám zájem vysvětlilt lidem své finance
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil za zbytečné vyměňovat si s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) dopisy k výzvě poslanců, kteří po Babišovi požadují vysvětlení jeho příjmů a finančních transakcí. Babiš by měl věc vysvětlit hlavně veřejnosti, řekl dnes po jednání kabinetu novinářům předseda vlády. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Svobodní se prezentují v novém vizuálním stylu
Svobodní změnili logo a vizuální styl. Přibyl i nový web. S novou grafickou tváří se strana chystá na sněmovní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Registrace na květnovou konferenci veřejné podpory je spuštěna
Zájemci o účast na konferenci k problematice veřejné podpory, kterou pořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve svém sídle ve dnech 17.–18. května 2017, se již mohou registrovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pražská ODS chce odvolat radní Plamínkovou a náměstkyni Kolínskou
Pražská opoziční ODS na čtvrtečním mimořádném jednání pražských zastupitelů navrhne odvolat radní Janu Plamínkovou (Trojkoalice/STAN) a primátorčinu náměstkyni Petru Kolínskou (Trojkoalice/SZ). ČTK to sdělila předsedkyně klubu ODS Alexandra Udženija. Zda na hlasování o odvolávání dojde, není jasné. Zastupitelé musejí nejdříve schválit program. Pokud jej neodsouhlasí, jednání bude ukončeno. V Praze vládnou ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Všechny zásilky drůbežího a hovězího masa z Brazílie jsou pod zpřísněným dohledem Státní veterinární správy
Prohlášení Státní veterinární správy v souvislosti s kauzou masa z Brazílie:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): O zvýšení bezpečnosti vláda pouze mluví. Skutečné kroky odmítá
Reakce Petra Fialy na rozhodnutí vlády nepřijmout stanovisko k návrhu ODS na zákonem garantované výdaje na obranu ČR ve výši 2 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Sankce proti Rusku drží v Česku vzácná rukojmí – závodní koně čečenského prezidenta Kadyrova
REPORTÁŽ. „Kadyrov tu má celkem pět koní. Dva chovné a tři závodní,“ ukazuje do stájí před sebou uznávaný trenér Arslangirej Šavujev. Tahle pětice koní, jejichž kupní cena dohromady přesáhla šest milionů dolarů, je v Česku nejhmatatelnějším projevem sankcí, jež Evropská unie zavedla již před třemi lety proti Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 12 - Všechny cesty vedou z Říma
PŘÍBĚHY S OTEVŘENÝM KONCEM Parafráze známé paroly o cestách vedoucích do Říma nebyla umístěna do titulku náhodou. V těchto dnech si totiž připomínáme přesně 60. výročí události, která otevřela příběh, jehož konec je zatím zcela otevřený, a navíc naprosto nepředvídatelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Exvelvyslanec Pojar je překvapen, jak málo teroristických útoků se v Evropě odehrává. Tajné služby prý nejspíš fungují skutečně dobře
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve středečním Interview ČT24 bezpečnostního analytika Tomáše Pojara. Toho prý překvapuje, k jak malému počtu útoků v Evropě dochází. Vzhledem k tomu, co se děje na hranicích Evropy, by prý čekal, že útoků bude víc. Ukazuje to mimo jiné, jak dobře pracují bezpečnostní služby v jednotlivých zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Čtyři mrtví po útoku v Londýně včetně útočníka. Tamní muslimové se od akce distancují
Čtyři mrtví, mezi nimi i pachatel – to je výsledek teroristického útoku na Londýn ze středečního odpoledne. O jeho identitě zatím není nic známo, britští muslimové se však od útoku vehementně distancují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rodinné stříbro Ústeckého kraje – vzácnost, kterou ochraňujeme
Už od roku 2016 se 27 významných akcí může pyšnit titulem Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Od letošního roku Ústecký kraj má pro své stříbro i nové logo a grafiku. Nový vizuální styl byl inspirován heslem „Vzácnost, kterou ochraňujeme“. Jen v loňském roce na všechny akce, které patří do rodinného stříbra, zavítalo zhruba 524 tisíc návštěvníků a do jejich přípravy se zapojilo téměř dva a půl tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda se shodla na zrušení kompenzačního fondu, poště přispěje osmi sty miliony
Vláda se snaží aktivně vynahradit ztráty České pošty, které přináší zrušení tzv. kompenzačního fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hrdina z britského parlamentu: Kolemjdoucí náměstek ministra poskytoval první pomoc pobodanému policistovi
Události před londýnským parlamentem již nejspíš mají prvního hrdinu. Je jím Tobias Ellwood, náměstek britského ministra zahraničních věcí Borise Johnsona. Ten měl poskytnout první pomoc policistovi, kterého pobodal útočník před britským parlamentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Před námi je již poslední projekt v rámci rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí
Tématem včerejšího výjezdního setkání komise pro realizaci investic v průmyslové zóně Vrchlabí, které se konalo přímo ve vrchlabském závodě automobilky Škoda Auto, byly všechny akce, které se v rámci průmyslové zóny Vrchlabí uskutečnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda schválila opatření k zamezení vzniku případných škod a minimalizaci rizik s nemožností aplikovat ustanovení zákona o poštovních službách
Ministerstvo průmyslu a obchodu pod dočasným řízením předsedy vlády Bohuslava Sobotky dnes předložilo vládě společně s 1. místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem a ministrem vnitra Milanem Chovancem návrh opatření k zamezení vzniku případných škod a minimalizace rizik souvisejících s nemožností aplikovat ustanovení zákona o poštovních službách v části financování čistých nákladů představujících nespravedlivou finanční zátěž prostřednictvím tzv. kompenzačního fondu v souvislosti se šetřením Evropské komise pro možnou nedovolenou podporu vůči České poště, s. p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Radní proslavený vymáháním „doporučení z Bruselu“, exšéfredaktor Respektu nebo akademik od Pehe s podivnou češtinou. Podívejte se, kdo všechno se hlásí do Rady ČT
RADA ČESKÉ TELEVIZE Hodně rozdílné hodnocení České televize zaznívalo při veřejném slyšení volebního výboru, před nímž se kandidáti o členství v Radě ČT snažili přesvědčit, že právě oni jsou těmi nejvhodnějšími. Přítomní se tak dozvěděli, že management veřejnoprávní televize je tak kvalitní, že nepotřebuje žádný ochranný val, jak bývají někdy radní nazýváni. Na druhé straně bylo připomenuto zatajování důležitých informací ve zpravodajství a kritizovány nudné hodinové Události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Terorismus před britským parlamentem. Auto najelo do lidí, útočník vyrukoval s nožem. Policisté ho postřelili
Ve středu před šestnáctou hodinou se odehrály dramatické scény před budovou britského parlamentu v Londýně. Střelba, útok nožem a nejspíš i auto najelo do davu. Zatím se hovoří o 12 zraněných. Útočníka, který před parlamentem útočil s nožem, prý policie postřelila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Tillerson: Našim cílem není oslabení IS, ale jeho nezvratná porážka
Cílem Spojených států a koalice bojující proti teroristické organizaci Islámský stát (IS) není její oslabení, ale nezvratná porážka. Prohlásil to dnes americký ministr zahraničí Rex Tillerson na úvod setkání šéfů diplomacií, kteří řeší další postup v tažení proti džihádistům. Jednání se zúčastní i český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Sobotko, ještě chvíli a někdo tě sejme…
Když nýmand typu Sobotky vyzývá nejpopulárnějšího politika ČR Andreje Babiše, že lidé chtějí vysvětlení…já vlastně nevím čeho, televizi vypínám, noviny jen listuji. Asi toho, co naordinoval hochštapler Kalousek. T. Tak si fakt jdu okamžitě brát Lozap na tlak…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Je jasně vidět, že výsledky jsou
Přípravné práce na dostavbě Pražského okruhu, tzv. 511, a přeložky silnice I/12 Běchovice-Úvaly vstupují do další zásadní fáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Novela rozpočtových pravidel zprůhlední poskytování dotací ze státního rozpočtu
Vláda dnes schválila návrh novely zákona o rozpočtových pravidlech, kterou Ministerstvo financí reaguje mimo jiné na rozsudek Nejvyššího správního soudu, který se zabýval vztahem mezi správním řádem a rozpočtovými pravidly ve věci úpravy procesu poskytování dotací. Vzhledem k tomu, že tento rozsudek a další aktuální judikatura nebyly v souladu s všeobecně rozšířenou aplikační praxí, přičemž judikovaný postup by za předpokladu nezměněné právní úpravy znamenal neúměrnou časovou náročnost dotačního procesu a značný nárůst související administrativní zátěže, zpracovalo Ministerstvo financí ve spolupráci s poskytovateli dotací a řídícími orgány novelu, která text zákona uvádí do souladu s aktuální judikaturou. Současně byla schválena také související novelizace zákona č. 248/2000 Sb. a zákona č. 130/2002 Sb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sdružení Mostečané Mostu: Dobře to synáček chce tatínkovi zařídit, že?
Jediným hlasováním získá rodina primátora Paparegy přes 120 milionů korun!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
První mrtvá po teroristickém útoku v Londýně. A svědectví od muže, který to vše viděl zblízka
Ve středu před šestnáctou hodinou našeho času došlo v Londýně k útoku v bezprostřední blízkosti britského parlamentu. Britská policie jej vyšetřuje jako terorismus. Pachatel byl postřelen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Matějka: Nyní máte příležitost být u historické chvíle
Prohlášení na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Katastrofa, poslanec a senátor uvěřili totálním nesmyslům
Web hlidacipes.org odvedl skvělou práci, když odhalil neskutečné hlouposti poslance Ondráčka a senátora Doubravy, kteří nalítli snadno prokazatelným hoaxům. Inu zdravý rozum tady evidentně někoho pořádně minul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Loňský rok přinesl pozitivní ekonomické výsledky
Vývoj ekonomiky v loňském roce byl podle údajů Českého statistického úřadu pozitivní. Hlavními faktory růstu byly spotřeba domácností a přebytek zahraničního obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Emmerová (ČSSD): Jak zlepšit personální stav našeho zdravotnictví
Bylo to loni na promocích plzeňské lékařské fakulty, která je součástí Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Můj kolega se tehdy zeptal jedné z absolventek, kam jde, čímž měl na mysli, na jaký obor. Odpověď byla poměrně jednoznačná: do Německa. A není sama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Autodrom obhájil licenci závodní dráhy na další tři roky
Inspektor Mezinárodní automobilové federace (FIA) udělil závodní dráze mosteckého autodromu licenci na období dalších tří let. Okruh tak splňuje všechna potřebná kritéria FIA pro pořádání GT Series, WTCC, TCR International Series, evropský šampionát okruhových tahačů, závodů Formule 3 či závody všech historických monopostů F1 až do roku 1985. „Můžeme tak dráhu využívat při všech naplánovaných závodech a komerčních i nekomerčních akcích až do 20. března 2020,“ potvrdil sportovní ředitel společnosti AUTODROM MOST Michal Marek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Terorismus před britským parlamentem. Auto najelo do lidí, útočník vyrukoval s nožem. Policisté ho zastřelili
Ve středu před šestnáctou hodinou se odehrály dramatické scény před budovou britského parlamentu v Londýně. Střelba, útok nožem, a nejspíš i auto najelo do davu. Zatím se hovoří o 12 zraněných. Útočníka, který před parlamentem útočil s nožem, prý policie zastřelila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu informovalo vládu o realizaci programu EXPANZE na podporu malých a středních podnikatelů
Ministerstvo průmyslu a obchodu pod řízením předsedy vlády Bohuslava Sobotky předložilo vládě informaci o záměru uzavřít s Českomoravskou záruční s rozvojovou bankou, a. s. (ČMZRB) dohodu o vytvoření a správě Úvěrového fondu E 2016 a dohodu o vytvoření a správě Záručního fondu E 2016 pro realizaci programu EXPANZE, zařazeného do Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Malým a středním podnikům bude banka pomáhat i prostřednictvím evropských fondů
Dnes jsem vládu informoval o záměru Ministerstva průmyslu a obchodu podpořit malé a střední podnikatele prostřednictvím úvěrů Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Evropa je podle Erdogana fašistická a ukrutná
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že po dubnovém ústavním referendu může Turecko revidovat vztahy s „fašistickou a ukrutnou“ Evropou. Podle prezidenta je situace v Evropě podobná době před druhou světovou válkou a v té souvislosti Erdogan podtrhl, že Turecko nebude dále obětí hrozeb týkajících se členství v unii, řekl prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Před budovou britského parlamentu se střílelo. Na místě jsou zranění
Před budovou britského parlamentu se střílelo. Podle předběžných zpráv je na místě 12 zraněných. Sněmovna přerušila jednání, okolí je uzavřené. Lidé v okolí nemají vycházet z domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Pět scénářů Evropského společenství
Dne 1. března 2017 předložila Evropská komise Bílou knihu o budoucnosti Evropy, dokument, který představuje materiál Evropské komise na summit 25. března 2017 v Římě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Soudci nejvyšších soudů České a Slovenské republiky si pravidelně vyměňují své zkušenosti
Soudci trestního kolegia Nejvyššího soudu pokračovali v tradici vzájemného setkávání se soudci Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, když se před několika dny zúčastnili společného pracovního jednání v hotelu Patria na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách. Setkání se zúčastnili rovněž předseda Nejvyššího soudu prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D., a předsedkyně slovenského Najvyššieho súdu JUDr. Daniela Švecová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Záhadná žena našeptává vůdci Kim Čong-unovi
Tuto ženu nikdo nikdy neviděl, má roli poradkyně svého bratra Kima a je rovněž poradkyní Informační vojenské služby. Jmenuje se Kim Sul-song a je nevlastní sestrou diktátora, studovala literaturu v Paříži a údajně je velmi krásná s bohatou kšticí kaštanových vlasů. Je diskrétní a mocná, ale v budoucnu by se mohlo stát, že se stane hrozbou pro samotného vůdce. Kim Čong-un posílil svou exkluzivní moc po přednesu své řeči na zvláštním kongresu Strany v květnu 2016. Byla to řeč „moci“ a zde těžil ze vzácné podpory své sestry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize opět prokázala svou objektivitu, udeřil Zeman na tiskovce. A pak se neudržel po dotazu, zda vůbec dokáže chodit po schodech
Tiskovou konferencí zakončil prezident Miloš Zeman návštěvu Olomouckého kraje. Po celou dobu jej doprovázel hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). Na konferenci padala i silná slova na adresu novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš by měl vysvětlit veřejnosti své příjmy. Ohrožuje reputaci celé vlády, zlobí se Sobotka
Sněmovna minulý týden Babiše vyzvala, aby do konce dubna vyvrátil podezření z daňových úniků ve spojení s nákupy korunových dluhopisů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:36, zobrazit podobné
ODS na mimořádném jednání zastupitelstva navrhne odvolání dvou radních
Pražští zastupitelé za ODS na zítřejším mimořádném jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy, v souvislosti s kauzou europoslance Stanislava Polčáka, budou požadovat odvolání radní Jany Plamínkové. Ta podle informací zveřejněných v médiích rozeslala e-mail, který skončil u zlínského podnikatele Michala Redla, který byl v minulosti jeden z nebližších spolupracovníků uprchlého zločince Radovana Krejčíře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace krajů České republiky má nového ředitele
Ředitelem kanceláře Asociace krajů ČR (AK ČR) se stal Jan Hodovský (*1972). Ve funkci chce organizaci, sdružující prostřednictvím hejtmanů všechny kraje České republiky a Prahu, ještě více profesionalizovat, standardizovat její činnost, posílit její komunikačně-edukační roli a podpořit tak rozvoj území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Josef Červinka: Zvláštní výklad aplikace institutu Porušení domovní svobody, díl 2
VADNÁ PRÁCE JUSTICE A POLICIE? V minulém příspěvku jsem naznačil svévolný postup státních orgánů při vniknutí osoby E.S. do bytu užívaného Mgr.J.V. po dobu více jak 25 let a přitom jsem upozornil na zneužití pravomoci policie ČR, která spolupůsobila při vykázání oprávněné uživatelky z bytu a dokonce z domu, v němž se bytová jednotka nachází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Nyní máte příležitost být u historické chvíle
Prohlášení na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Skupina poslanců chce na lesnicko-dřevařské firmy uvalit novou daň. Hospodářská komora je proti
Skupina poslanců hodlá zřídit nový Lesnický a dřevařský fond, do kterého by vlastníci, nájemci, pachtýři lesů a zpracovatelé dřeva museli povinně odvádět peníze podle výměry lesa a zpracovaného dřeva. Záměr bude projednávat dnes vláda. Hospodářská komora je znepokojena, jakým způsobem je fond navržen. I přestože je Komora významný zástupce firem z lesnicko-dřevařského průmyslu, takové změny s ní nebyly řádně prodiskutovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Emanuel Šíp: Otevírání trhu železniční osobní dopravy v České republice? Spíš iluze než realita
Ministerstvo dopravy předkládá na dnešní jednání vlády ČR pravidelnou roční zprávu o postupu otevírání trhu veřejných služeb v přepravě cestujících v oblasti dálkové a nadregionální dopravy. Závěry zprávy, které mají získat souhlas vlády, jsou jasným důkazem toho, že ministerstvo nemá zájem o nové železniční dopravce a investory, a sleduje spíše cestu co největšího a nejdelšího uzavření českého železničního trhu. Otevírání trhu železniční osobní dopravy v ČR je tedy nadále spíš iluzí než realitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Napodobit na kůži západ slunce stroj nedokáže
ROZHOVOR Začít podnikat a uspět v konkurenci chce v dnešní době nejen odvahu, ale také dobrý nápad, který u zákazníků zaboduje. Bratři z moravských Vizovic, kteří si ke kůži budovali vztah již od dětství, díky čistě ruční výrobě svým výrobkům umí vdechnout duši. A zákazníci to oceňují. Proč na šití místo strojů používají jen jehlu a nit a jaké barvy je možné na kůži vykouzlit, prozradí jeden ze zakladatelů značky Dalibor Kníže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vymalováno. Konec, píše zkušený analytik o tradiční české politické scéně. Důvody: Zeman a Babiš
Nad politickým spojenectvím Andreje Babiše a Miloše Zemana se na serveru E15.cz zamýšlí komentátor Bohumil Pečinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Být proevropský neznamená být nekritický
Rozhovor ministra zahraničí Zaorálka pro Hospodářské noviny vyvolal řadu reakcí, včetně samotného autora, který se ohradil proti dezinterpretaci některých svých výroků. Být proevropský neznamená být nekritický a neznamená ani zavírat oči před problémy, se kterými se Evropská unie potýká a které jsou různým způsobem symbolizovány v různých částech Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Krajská tripartita se zabývala situací kolem OKD, ve Vítkovicích či ve zdravotnictví
Letošní první zasedání Rady hospodářské a sociální dohody Moravskoslezského kraje mělo na programu několik palčivých témat. Probírala se příprava reorganizačního plánu OKD a útlum Dolu Paskov, situace ve strojírenském holdingu Vítkovice, hrozby, které tíží zdejší ocelářství, ale i nedostatek personálu v nemocnicích. Členové tripartity se zabývali také zaměřením, které by letos mělo být více provázané s přípravou strategie restrukturalizace kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Lži Kubíka a Slonkové mají krátké nohy
„V minulém týdnu mi přátelé, známí i desítky občanů vyjadřovali účast po zhlédnutí inkvizičního pořadu Slonkové a Kubíka na TV Seznam, týkajícího se financování strany LEV 21 v době před cca 4 – 5 lety,“ uvedl Jiří Paroubek ke lžikauze otevřené v pořadu Slonkové a Kubíka na TV seznam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Erdogan: Evropané, kdykoliv vyjdete na ulici, budete v ohrožení
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu znovu kritizoval evropské země za postoj vůči dění v jeho zemi. Při setkání s novináři prohlásil, že Evropa je na nebezpečné cestě, a pokud ji neopustí, nebudou její občané nikde na světě v bezpečí. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdravotníci Krajské zdravotní získali infuzní pumpy a notebooky pro dětské pacienty
Novými, modernějšími infuzními pumpami, disponují zdravotníci dětské kliniky při ústecké Masarykově nemocnici. V úterý 14. března 2017 je převzali z rukou zástupců Nadačního fondu Kapka naděje, kteří zároveň přivezli pro lepší výuku dlouhodobě hospitalizovaných malých pacientů osm notebooků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Transplantovaná srdce Davida Rockefellera? Byla to blbost, píše Idnes.cz
„Miliardář za sebou měl již sedmou transplantaci srdce,“ tvrdí i česká bulvární média v souvislosti se smrtí Davida Rockefellera. Znovu tak ukazují, jak snadné je naletět na falešnou – v tomto případě satirickou – zprávu. Stačí, když vyhovuje vašemu vidění světa. Nebo zní aspoň dostatečně senzačně. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vlastník českého FORPSI, společnost Aruba, spolupracuje s firmou Veeam při zálohování cloudu
Zákazníkům Private Cloudu je určena služba Cloud Bare Metal Backup, která je navržena pro zálohování vApps a virtuálních strojů prostřednictvím jednoduchého a intuitivního rozhraní pro správu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Putinovo slunce vyšlo: Zvrat ve vztazích Západu a Turecka je čím dál drtivější. Ve hře je velká rána NATO
Z ústavního referenda vyjde úplně jiné Turecko. Islámské, konstatuje v analýze sepsané pro ParlamentníListy.cz publicista a analytik Štěpán Kotrba. Ten se věnuje zejména rostoucímu konfliktu mezi Tureckem a Evropou: Nejenže už podle něj nikdo nepočítá s tím, že by se Turecko stalo součástí EU, ale Erdoganovo sblížení s Ruskem znamená hroucení jižního křídla NATO. ,,Zůstává prozatím stále ještě členem NATO, ale ostentativně dává najevo, že NATO k ničemu nepotřebuje,“ píše o Turecku analytik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Musíme hledat shodu v tom, v čem můžeme Evropanům přinést přidanou hodnotu
Vláda ve středu 22. března 2017 na úvod jednání schválila mandát pro předsedu vlády Bohuslava Sobotku na neformální summit evropských lídrů, který se koná v sobotu 25. března 2017 v Římě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Agrární komora: Zkažené maso z Brazílie?
Americký zpravodajský server New York Times přinesl před několika dny informaci o tom, že brazilské úřady odhalili korupční síť mezi tamními vládními úředníky, kteří měli dohlížet nad kvalitou a nezávadností dodávek směřujících na brazilský domácí trh a na export.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Tillerson vynechá Brusel, ale jede do Moskvy
Šéf americké diplomacie Rex Tillerson se nezúčastní dubnového setkání ministrů zahraničních věcí členských států NATO v Bruselu. Přednost dostala přítomnost v USA v průběhu návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Migrace: Zeman tvrdě udeřil proti Sobotkově vládě
Návštěvu Olomouckého kraje zakončil prezident Miloš Zeman setkáním s občany města s Konice. A nejvíce potlesku se dočkal za své názory kolem islámské migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Myslivci budou posílat ocásky. Zemědělci musí zmenšit velká pole
Komentář k novele, která určí farmářům a myslivcům nové povinnosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Poškodili stát o desítky miliónů
Vrchní soud v Praze na počátku tohoto roku pravomocně rozhodl ve věci krácení daní při obchodech s pohonnými hmotami. Tohoto zločinu se v letech 2010 – 2011 dopustila trojce mužů (ve věku od 46 do 53 let).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Ministr Bureš se pokouší změnit pravidla hry tak, aby už navždycky vyhrával
Proč máme dvě komory Parlamentu a dohromady 281 zastupitelů? Demokratické Ústavy záměrně vytvářejí obranu proti zmanipulování politického systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Irena Bartoňová Pálková: Nominační zákon? Zbytečnost, když obsazování dozorčích rad už řeší vládní výbor
Vláda dnes projedná hned dva návrhy zákonů, které mají upravit výběr odborníků do řídících a dozorčích orgánů právnických osob s majetkovou účastí státu. Hospodářská komora upozorňuje, že stejnou agendou se ale už dnes zabývá Vládní výbor pro personální nominace. Není tedy důvod právní prostředí zaplevelovat dalším zbytečným zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Čínský kapitál v českých firmách je nižší než před návštěvou čínského prezidenta
Objem čínského kapitálu upsaného v základním jmění českých firem od loňské březnové návštěvy čínského prezidenta klesl o 198 milionů korun na 5,5 miliardy korun. Celkový počet tuzemských firem s čínským vlastníkem se snížil o 35 na 2 101. V pomyslném žebříčku největších zahraničních majitelů Čína zůstává na 22. příčce. Vyplývá to z analýzy vlastnické struktury české podnikatelské sféry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Politici ČSSD prý nedokáží napsat příspěvek na internet. Takže partaj přistoupila k tomuto kroku
Poslanci ČSSD podle Lidových novin nejsou nejspíš schopni ani sepsat tweet o sto šedesáti znacích. Svědčí o tom prý uniklý materiál, ve kterém jim tiskové oddělení ČSSD rozesílá „podklady pro vystoupení“ ke kauze dluhopisů ministra financí Andreje Babiše. Materiál obsahuje třeba předpřipravené příspěvky na sociální sítě. A navíc se zjistilo, že jej pro ČSSD vytvořila komunikační agentura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se raduje z toho, kterak pohnul dějinami
Zástupce šéfa spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svém facebookovém příspěvku pochválil za to, že jejich výzva ve směru k místopředsedkyni Evropské komise Federice Mogheriniové má široký dosah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nevídané: Redakce napojená na ČSSD šíří výzvu, abychom byli hodní na zahraniční pracovníky dovážené do Česka
Ministr vnitra Milan Chovanec se chová velmi nevhodně k zaměstnancům z cizích zemí. Vytváří dojem, že zde tito lidé způsobují kriminalitu, a dokonce nepřímo hovoří o tom, že zde znásilňují české ženy. Tento přístup však musí přestat a na imigranty s pracovním povolením se musíme dívat s pochopením. Jinak prý bude v naší společnosti stále více otrávená atmosféra. To vše se objevilo v otevřeném dopise, který ministru vnitra Milanu Chovancovi poslali zástupci neziskových organizací, včetně žižkovské Kliniky. Zveřejnil jej známý levicový Deník Referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Janusz Konieczny: Absurdní hra o stamiliony
Včera proběhl soud v kauze „karlovarské losovačky“. Celý příběh spatřil světlo světa v prosinci 2006, kdy Jiří Kotek, držitel Ceny za odvahu NFPK za rok 2016, zveřejnil na jednání zastupitelstva videonahrávku z losování dodavatele KV Arény. Z videozáznamu losování vznikl krátký klip, který se následně stal hitem internetu. Losování totiž proběhlo zvlášť neprůhledným a podezřelým způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tisící TATRA PHOENIX byla slavnostně předána novému majiteli
Pro civilní trh je už od roku 2011 vlajkovou lodí automobilky TATRA TRUCKS obchodní řada TATRA PHOENIX. Před pár dny kopřivnická automobilka dodala ve spolupráci s autorizovaným dealerem Parma Servis zákazníkovi tisící vyrobený kus řady PHOENIX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká rada dětí a mládeže: Nová úprava veřejné prospěšnosti zastarala a není už ani prospěšná
Jako neodůvodněnou byrokratickou zátěž vnímá Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) chystanou podobu zákona o statusu veřejné prospěšnosti. Z tohoto důvodu píše ČRDM společně s dalšími významnými neziskovými organizacemi dopis premiérovi a vicepremiérům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Začala anketa Moravskoslezská sestra. Vybírat mohou odborníci, zapojí se i veřejnost
Odbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje odstartoval třetí ročník ankety Moravskoslezská sestra 2017. Smyslem akce konané pod záštitou ministra zdravotnictví, prezidentky České asociace zdravotních sester a hejtmana Moravskoslezského kraje je ocenit nejlepší zdravotnické pracovníky působící regionu a poděkovat všem profesionálům, kteří s nasazením vykonávají zdravotnická povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Výdaje na obranu mají být garantované zákonem. Vláda to však odmítá
Vláda dnes projedná návrh ODS na novelizaci zákona o zajišťování obrany ČR, který by garantoval výši výdajů na obranu na úrovni aliančního závazku 2 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Suda: Základní příčina, proč dopadají volby tak, jak dopadají
Komentář na sociální síti Facebook a tamní stránce "Listopad ještě neskončil" k závěrům průzkumu CVVM, že o politiku se zajímá zhruba polovina českých občanů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ruzyňští celníci odhalili dvojici pašeráků tabáku
V pátek 17. března odhalili celníci na Letišti Václava Havla Praha dva pašeráky, kteří pašovali více než 211 kg tabáku do vodní dýmky. Jednalo se o 23 letého muže a 22 letou ženu cizí státní příslušnosti, kteří společně cestovali na pravidelné lince Dubaj - Kyjev- Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A čemu se divíte? Profesor Krejčí lomí rukama nad Merkelovou a ukazuje její vinu: To, to, to a nejvíc tamto. A tuší, jak to celé dopadne
ROZHOVOR „Že nám Erdogan v řadě věcí nevyhovuje? Komu dnes vyhovuje Trump?“ „V čem jsou jiné vztahy s Tureckem než vztahy se Spojenými státy? Také si politici nadávají.“ Situace ve světě se výrazně a kompletně mění a jak, to analyzuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Oskar Krejčí. „Homogenita Západu se vytrácí. Dokonce se dá říct, že jsme zrovna v etapě, která nemusí být dlouhá nebo může být i smrtící, v etapě sebediskreditace Spojených států,“ říká také politolog. Zmiňuje zásadní aspekt vyhrocených vztahů s Tureckem, kdy podle něj NATO pro jižní křídlo Turecko potřebuje, ale Turecko čím dál méně potřebuje ke své bezpečnosti NATO. Profesor sleduje dění v mnoha souvislostech, postoje klíčových osob a nevynechal ani kandidáta na kancléře za SPD Martina Schulze: „To, co předváděl v Evropském parlamentu, byla divočina stejně arogantní jako předvádí Merkelová.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Staněk: Rekonstrukce ulice 1. máje bude ovlivněna i archeologickým průzkumem
Za necelé tři týdny spustí město nejvýznamnější investiční akci letošního roku. V prvním dubnovém týdnu začne rekonstrukce ulice 1. máje. V jejím průběhu dojde ke komplexní rekonstrukci uličního prostoru včetně výměny tramvajového tělesa a inženýrských sítí v délce zhruba 400 metrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německá hranice je děravá jako cedník. Tady jsou čerstvé statistiky
Německo, Rakousko a další země sice přijaly v průběhu migrační krize přísnější opatření na svých hranicích, ale ani ty nedokážou zabránit ilegálním přechodům jejich hranic. Deník Die Welt zveřejnil aktuální policejní statistiky, které nevyznívají příliš optimisticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Agrofert zaplavil noviny inzerátem: My to děláme poctivě a podle zákona!
Společnost Agrofert si zaplatila velký inzerát v tisku, ve kterém se distancuje od informací, které se v posledních dnech objevují o jejích obchodech. Zejména v souvislosti s aktivitami ministra financí Andreje Babiše, v inzerátu nazývaného „náš někdejší akcionář“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Jaká byla ke konci roku investiční pozice a zadluženost vůči zahraničí?
Ve čtvrtém čtvrtletí 2016 se schodek investiční pozice České republiky vůči zahraničí (saldo finančních aktiv a pasiv rezidentů ČR ve vztahu k nerezidentům) snížil o 76 mld. Kč na 1175,5 mld. Kč. V meziročním srovnání je schodek nižší o 336,9 mld. Kč a ve vztahu k HDP představuje v běžných cenách 24,9 %. Stav zahraničního dluhu České republiky činil na konci čtvrtého čtvrtletí 3528,1 mld. Kč (tj. 74,8 % HDP). Oproti stejnému období předchozího roku se zahraniční dluh zvýšil o 332,3 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To by na nás až do voleb vytahovali ty jeho fotky. Potíže ČSSD s hledáním nástupce Mládka
Celkem tři kandidáty má prý předseda vlády Bohuslav Sobotka na funkci ministra průmyslu a obchodu. Nástupce Jana Mládka by měl oznámit ve čtvrtek prezidentu Zemanovi. Ze tří kandidátů je jeden blízkým premiérovým poradcem, druhý má velký hendikep ve své veřejné pověsti, a ten třetí, kterého by strana brala všemi deseti, bohužel sám příliš nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šolc (SLK): Nepřenechme naše město mafii
Komentář libereckého zastupitele, v minulém období ekonomického náměstka primátora, Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj), v němž se vymezuje proti záměru absolutního zákazu hazardu ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hillary Clintonová a George Soros se s porážkou nesmířili: Nové informace o jejich akcích
Jak nasvědčuje zjištění serveru Daily Caller, Hillary Clintonová a její podporovatelé se stále nesmířili s vítězstvím Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Clintonová ohlásila návrat do veřejného života a filantrop George Soros se chystá ve větší míře financovat uskupení, která vystupují proti Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sňatků bylo loni nejvíce za posledních osm let, počet potratů se významně nezměnil
Počet obyvatel České republiky se v průběhu roku 2016 zvýšil o 25,0 tisíce osob na 10 578,8 tisíce. Na růstu populace se podílelo jak zahraniční stěhování (saldo 20,1 tisíce), tak přirozená měna (4,9 tisíce). Počet živě narozených (112,7 tisíce) meziročně vzrostl a zároveň bylo méně zemřelých (107,8 tisíce). Uzavřeno bylo nejvíce sňatků (50,8 tisíce) za posledních osm let, rozvodů (25,0 tisíce) naopak meziročně ubylo. Počet potratů se významně nezměnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
František Dostál: Odměny si umějí spočítat?
Někteří senátoři nechtějí povinnou maturitu z matematiky. Není prý pro středoškoláky nutná. Senátoři matematiku rovněž nepotřebují, protože jejich účast i neúčast na sezení hlásí technika. Zjištění plochy obdélníkové parcely, či snad i elipsovité, jim nedělá problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Je to tu zas: My vám uprchlíky stejně vnutíme! udeřil představitel EU
Eurokomisař pro vnitro a migraci Dimitris Avramopulos je přesvědčen, a není jediný, že Evropská unie má prostředky na to, jak přimět členské státy k přerozdělování migrantů. Uvedl to včera ve Varšavě. Stanovisko k této otázce má Brusel vydat do konce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Uhlídá Babiš naše lithium a rozvine celé odvětví?
Nekecat a makat, žádají lidé!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Pytláci v ZOO
V Paříži krutí pytláci zabili nosorožce kvůli jeho rohu, který je velmi ceněný v Asii, zvláště Vietnamu a Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Politici chtějí řešit podvody se stáčenými kilometry
V pátek 7. dubna se v Evropském domě uskuteční mezinárodní odborná konference Boj proti podvodům se stáčenými kilometry. Zúčastní se jí několik politiků napříč politickými stranami a přední čeští i zahraniční odborníci na řešení problematiky včetně prezidenta belgické společnosti Car-Pass Michaela Peelmana, díky němuž Belgie už více než deset let tento druh podvodů prakticky nezná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra