Oficiální zpravodajská média

„Nemluvte tady o kabelkách!“ U Jílkové se drsně pohádali Šlachta, Ištvan, Pelikán a Blažek. Vytáhla se kauza Nagyová, úniky informací i neveřejné rozhovory
„Slouží policie a státní zastupitelství spravedlnosti, nebo mocenským zájmům?“ zeptala se moderátorka Michaela Jílková hostů v pořadu Máte slovo. Jelikož si do studia ČT pozvala bývalého elitního detektiva Roberta Šlachtu, exministra spravedlnosti Pavla Blažka z ODS či státního zástupce Ivo Ištvana, slovní přestřelka, která následovala, opravdu stála za to. Pro řev z obou stran občas nebylo rozumět slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hověžák (STAN): Republikový sněm určí nové směřování Starostů a nezávislých
O víkendu proběhne v Praze Republikový sněm Starostů a nezávislých. Podle nového krajského předsedy STAN a starosty Vlachovic - Vrbětic určí nové směřování a může nastartovat dlouhodobý růst zdravého rozumu v české politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Veterán ČT Adam Komers: Zeman je zlý a naprosto nechutný tvor. Pak připomněl slova zemřelého kardinála o lidech se smrtí v srdci
Jednu z hlavních tváří tzv. televizní krize, bývalého redaktora České televize a dnes podnikatele Adama Komerse rozčílila slova prezidenta Miloše Zemana na adresu zesnulého kardinála Miloslava Vlka. A tak poměrně ostře zareagoval na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Iniciativa Ne základnám: Protest proti průjezdu americké vojenské techniky přes území ČR
Protestujeme proti rozhodnutí vlády, která proti většinovému názoru občanů České republiky loajálně přistupuje k podílu České republiky na zhoršování bezpečnostního prostředí Evropy, dělá z nás případné spolupachatele agrese, nebo válečného konfliktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a jediná úspěšná revoluce v Evropě v roce 1848
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po směru k přímé demokracii na celonárodní úrovni následuje jediná úspěšná revoluce v Evropě v roce 1848.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení vyzývají ministra Zaorálka, aby se postavil za utlačované Bělorusy
Zelení vyzývají ministra zahraniční Lubomíra Zaorálka, aby se v souladu s hodnotami, které Česká republika dlouhodobě zastává, postavil na úrovni EU za utlačované Bělorusy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Slanina: Otevřená diskuze v naší Akademii zamrzla v 90. letech
Otevřený dopis předsedkyni v Akademii, kde se zatím nemůže říkat pravda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zadlužovací demagogie Adreje Babiše – jaká je realita?
Majitel Hnutí ANO a současný ministr financí se Andrej Babiš se snažil na sněmu svého politického projektu dehonestovat všechny bývalé ministry financí ČR tabulkou, která má ukazovat, jak vynikajícím ministrem Babiš vlastně je a jak ostatní ostudně zadlužili naši zemi. Babiš ale dehonestoval především veřejnost, když si myslel, že takto demagogicky sestavené tabulce bude věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jste zaujatí, pořád se mě na něco ptáte. Babiš měl prý mimořádně špatnou náladu a schytali to poslanci
Ministr financí Andrej Babiš měl poslancům už poněkolikáté vysvětlit vznik státního podniku pro EET a informovat o aktuálních číslech vyplývajících z evidence. Už při příchodu do Sněmovny vypadal ministr otráveně, píše dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Huneš (KDU-ČSL): Setkání se Zlem
Před několika dny jsem se zúčastnil v Poslanecké sněmovně semináře k návrhu zákona o tzv. Důstojné smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Nebudeme-li věci nazývat pravými jmény, tvrdě na to doplatíme
Reakce na příspěvek Zbyňka Petráčka v Lidových novinách s názvem "Neztratit tvář"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
STAN bude v sobotu volit vedení a hlasovat o spolupráci s lidovci
V sobotu se v Praze uskuteční sněm hnutí Starostové a nezávislí (STAN), na němž se bude volit vedení hnutí. Zatím jediným kandidátem na předsedu je Petr Gazdík, který v čele STAN stojí i nyní. Delegáti na sněmu také budou rozhodovat o vytvoření dvojkoalice s KDU-ČSL pro podzimní volby do Sněmovny. Předsednictvo hnutí se pro její vznik vyslovilo o víkendu v Lipnici nad Sázavou a její schválení sněmu doporučilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ve stínu Islámu. Kniha, kterou byste neměli přehlédnout
Autorem knihy je skupina odborníků, kteří umožňují poznat život menšinových komunit na Blízkém východě. Kniha zároveň mapuje jejich spiritualitu, historické osudy a problematické postavení. Teprve díky zprávám z nedávné doby se mnozí v Evropě vůbec dozvěděli, že v blízkovýchodní oblasti vedle většinového islámu přežívají další náboženské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Michal podal trestní oznámení na novináře Michala Ožucha a Davida Zápala
Jednatel agentury MM Praha Martin Michal podal trestní oznámení na novináře Michala Ožucha a Davida Zápala! Mohli spáchat trestný čin schvalování teroristického útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Do voleb jdeme s novým logem a neměnnými zásadami
TOP 09 představila novou podobu svého loga, se kterým povede kampaň před podzimními sněmovními volbami. Nový design připomíná trvalé hodnoty, které strana hají, stejně jako nadhled, s nímž jde do každé předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dalík obnovu procesu nežádá. Jeho advokát to popletl
Odsouzený lobbista Marek Dalík obnovu trestního řízení v kauze nákupu pandurů nenavrhl. Pražský městský soud dnes dementoval svou předchozí informaci o podání návrhu, kterou původně uvedl v justiční databázi a následně i potvrdil. Podle mluvčí soudu Markéty Puci vznikla chyba tak, že právník v jiné, nesouvisející kauze zaslal soudu omylem návrh na obnovu řízení pod spisovou značkou Dalíkova případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: My si euro vzít nedáme
Celkem se netajím s tím, že po manuální stránce jsem někde na pomezí Pata a Mata. (Což je ještě pořád dobré, neb můj drahý choť je v tomto ohledu na úrovni Šichtařové, která má toho času pravou ruku v sádře a levou vykloubenou.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Heger (TOP 09): Praktičtí lékaři musí mít větší pravomoci, pacienti díky změně ušetří
Místopředseda TOP 09 Leoš Heger navrhuje zásadně rozšířit pravomoci praktických lékařů při předepisování léků. Praktici by nově nemuseli své pacienty posílat k jinému odborníkovi a mohli by lék předepsat přímo. Díky našemu návrhu získají pacienti léky na jednom místě a bez často dlouhých objednacích lhůt u specialisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Gazdík nebo Herman? Hádka o pražského lídra prý pořádně zamotala vyjednávání lidovců se Starosty
Hnutí STAN čeká v sobotu volební sněm, na kterém budou Starostové a nezávislí v tajném hlasování schvalovat dohodu s KDU-ČSL. Zatím jde jen o rozdělení krajů v poměru osm ku šesti. Zdaleka není jasno o tom, jak to bude v Praze. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Média lžou. Lidé mají z útoků strach. Naštvaná britská novinářka se ozvala proti slovům politiků a zjevně ťala do živého
Muslimský starosta Londýna Sadiq Khan a většina labouristů či levicových novinářů neustále opakuje, že Britové jsou jednotní a nenechají se teroristickými útoky zastrašit. Novinářka Katie Hopkinsová však tvrdí opak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Michal podal trestni´ ozna´meni´ na novina´rˇe Michala Ozˇucha a Davida Za´pala
Jednatel agentury MM Praha Martin Michal podal trestní oznámení na novináře Michala Ožucha a Davida Zápala! Mohli spáchat trestný čin schvalování teroristického útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Sobotka - Poníženě žádám, pane Babiš…
Premiér vlády Bohuslav Sobotka vyzval prostřednictvím sociálních sítí svého ministra financí Andreje Babiše, aby podal veřejnosti vysvětlení, proč by měla Česká republika zaplatit 22 milionů kvůli Jaroslavu Faltýnkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: EU už ví jak na to…
Diskuse organizovaná Nadací Železná opona v Evropském domě měla tradičně opravdu kvalitní obsazení. Pod taktovkou a za aktivní účasti Milana Syrůčka hovořili k účastníkům Oskar Krejčí, Miroslav Polreich, Cyril Svoboda, Jiří Šedivý a Alexander Tomský na téma Současné proměny Evropy a světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš a Kalousek jsou v podstatě stejní. Bezskrupulóznost, drzé čelo. Politický veterán vzpomíná na „ľudí v politike“, které si Babiš vodil a ještě se tím chlubil
ROZHOVOR Že Kalousek a Babiš vedou „svatou válku“? Kuriózní. Pro exministra financí Vlastimila Tlustého jsou oba stejně nepřijatelní „a z velice podobných, nebo dokonce identických důvodů: pro jejich bezskrupulóznost chování podle hesla, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zopakoval vyjádření pro xtv.cz o tom, že osobně slyšel z úst Andreje Babiše před 19 lety, že má „svojich ľudí v politike“ a konkrétně zmiňoval Stanislava Grosse. Závěrem exministr shrnuje: „Nastává strašidelná situace na české politické scéně, protože tři významné politické subjekty jsou reprezentovány osobami, jejichž důvěryhodnost je ve skutečnosti pro racionálně uvažujícího člověka blízká nule.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Imigranti vám přinášejí destrukci. Co se děje v západní Evropě, je totální pohroma. Pácháte sebevraždu. Začněte jednat takto... Čechům radí plukovník izraelské armády
ROZHOVOR Podplukovník izraelské armády v záloze a bezpečnostní expert Mark Babot říká, že masová migrace z islámských zemí je obrovskou hrozbou pro evropskou civilizaci, ale i pro Izrael. Islám podle něj není slučitelný s evropskými demokratickými hodnotami. Turecký prezident Erdogan používá migraci jako svůj nástroj. Židé se již nemohou v Evropě cítit bezpečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): 7 veřejných setkání v 7 městech
Již počtvrté senátor Miloš Vystrčil uspořádá sérií sedmi veřejných setkání v sedmi městech. Pod názvem „Den senátora Miloše Vystrčila“ od konce března do začátku května postupně navštíví všechna města v senátním obvodu 52 – Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tradiční obchodníci zahájili jednání o refundaci nákladů na zavedení EET
Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) zahájila dopisem ministrovi jednání s Ministerstvem financí ČR o hledání prostředků a stanovení jednotlivých kroků vedoucích k refundaci nákladů za zavedení elektronické evidence tržeb v maloobchodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Řeči se vedou už dlouho, ale to je tak vše
Stav náplavky od Vyšehradské skály až k Mánesu koresponduje s hádáním se politiků na radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vyzyvatelé: nový pořad Českého rozhlasu Plus nabídne vědomostní soutěž na univerzitní půdě
V českém rozhlasovém éteru se v sobotu dopoledne představí nový pořad Českého rozhlasu Plus – Vyzyvatelé. Jedná se o vědomostní soutěž, v níž studenti vyzývají své vyučující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Souček (TOP 09): Hrdiny je třeba si připomínat
75 let uplynulo od smrti hrdiny protinacistického odboje štábního kapitána Václav Morávka. Zanechal odkaz, který bychom si měli připomínat dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MPO: Vláda schválila racionalizaci práce Stálého výboru pro jadernou energetiku
Vláda dnes projednala a schválila materiál Aktualizace Statutu Stálého výboru pro jadernou energetiku, jehož hlavním cílem je racionalizace práce výboru při přípravě odborných podkladů vládě pro její strategické rozhodování o dalším postupu v projektech výstavby nového jaderného zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Náhradní dopravu za autobusy kraje neřeší, stávka podle nich nebude
Kraje nehledají náhradní dopravu kvůli plánované celostátní stávce řidičů linkových autobusů. Řada hejtmanství předpokládá, že stávka nakonec nebude. Vyplývá to z vyjádření krajů pro ČTK. Ale třeba jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) na náhradní dopravu rezignoval proto, že za stávky nenajde kraj firmu, která by vyjela. Ústecký kraj vyhrožuje dopravcům za přerušení dopravy vysokými pokutami. Termín a rozsah stávky zatím není znám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Evropská unie je výborná, pochvalovala si nová šéfka Akademie věd
Profesorka Eva Zažímalová, nová předsedkyně Akademie věd ČR, si v pátečním Interview ČT24 sedla proti moderátorovi Danielu Stachovi. Nejen jemu prozradila, co v nové funkci plánuje. Vyjádřila se také k tomu, zda vědci mohou komentovat veřejné dětí. Posléze sama prozradila, co si myslí o EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tak my vás tu tedy necháme, řekly německé úřady Iráčanovi, který měl být deportován. A potom spáchal strašný zločin
Včera proběhlo v německém Lipsku poslední soudní stání v případu iráckého žadatele o azyl, který byl usvědčen ze znásilnění německé ženy. Rozsudek byl nakonec velmi přísný. Mimo jiné proto, že muž spáchání trestného činu až do samého konce popíral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Biskup vzpomínal na kardinála Vlka: Vždy bojoval za spravedlnost
Emeritní plzeňský biskup František Radkovský zavzpomínal dnes v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu na zesnulého kardinála Miloslava Vlka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Podnikat bez peněz nejde. Kde vzít peníze do začátků?
Chodit celý život každý den do práce a vytvářet hodnoty někomu jinému, není sen tak úplně každého z nás. Někteří lidé raději volí finanční nejistotu, jen aby dosáhli něco sami za sebe. Chtějí realizovat vlastní nápady a vytvářet svůj zisk. Mnohé ale brzdí nedostatek počátečního kapitálu, takže se rozhodují pro úvěr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Českým zemědělcům se v minulém roce dařilo, ale..
Zisk českého zemědělství v minulém roce vzrostl o 26 % a dosáhl 20 miliard korun. Je to druhý nejlepší výsledek od roku 2000, lepší výsledek české zemědělství dosáhlo jen v roce 2014. Celková zemědělská produkce tak byla v roce 2016 zhruba 129 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Výjezd generálního ředitele HZS ČR do Středočeského kraje
Ve dnech 21. – 22. března 2017 navštívil generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba hasiče ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česko by se mohlo připojit k žalobě na německé mýto, říká Sobotka
Zavedení mýtného pro osobní auta v Německu od roku 2019, které dnes schválil Spolkový sněm, považuje český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) za diskriminační. Česko by se mohlo připojit k chystané žalobě dalších zemí proti německému opatření, pokud pro to budou dostatečné argumenty, uvedl Sobotka. Opatrnější přístup má zatím ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), který chce počkat na analýzu pravidel německého mýta, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Věřte vlastní síle, lékařům a nežijte pouze nemocí
Když se Petr Hylena před třinácti lety dozvěděl závažnou diagnózu mnohočetný myelom, neměl příliš informací o tomto vzácném onemocnění. Dnes je předsedou Klubu pacientů mnohočetný myelom, který právě slaví desáté výročí založení. Cílem Klubu je kromě řady dalších aktivit i pomáhat a radit novým nemocným. Při příležitosti výročí jsme se pana Petra Hyleny zeptali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČTÚ k vybraným otázkám přístupu k otevřenému internetu a evropským pravidlům síťové neutrality
Český telekomunikační úřad zveřejňuje dokument „Vyjádření Českého telekomunikačního úřadu k vybraným otázkám přístupu k otevřenému internetu a evropským pravidlům síťové neutrality“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Výzva prezidentu Lukašenkovi: Respektujte právo na poklidné shromažďování a vyjadřování
Otevřený dopis prezidentu Běloruské republiky čtyřiceti osmi organizací z 24 zemí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jde především o budoucnost našich dětí
Reakce slováckého senátora Ivo Valenta k tématu muslimských migrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Britský poslanec vyslal burcující zprávu. V Bruselu se rozhodně líbit nebude. Zato Turecko potěší
Brexit jako šance pro standardní diplomacii. Tak vnímá odchod Spojeného království z Evropské unie člen Dolní sněmovny britského parlamentu Daniel Kawczynski. Ten se v té souvislosti ve zprávě zahraničního výboru, se kterou jsou ParlamentníListy.cz obeznámeny, zamyslel nad britsko-tureckými vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Kde jsou ty časy, kdy králové jezdili do boje v čele svých vojsk?
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SŽDC: Vlaky bude možné zastavit na dálku i na tratích s digitálním systémem GSM-R
Společnosti TTC Marconi a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) úspěšně demonstrovaly novou funkci dispečerského terminálu a sítě GSM-R: Dálkové zastavení vlaku, takzvaný Generální STOP. Prezentace pro novináře a odbornou veřejnost z Česka i ze zahraničí proběhla dnes v železniční stanici Sadská na Nymbursku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Liberalizace má řadu úskalí a je potřeba s nimi počítat, říká šéf Českých drah
Akciová společnost České dráhy je hlavním osobním železničním dopravcem v České republice. Má 15 000 zaměstnanců a každý den v průměru vypraví 7000 spojů. Podle předsedy představenstva a generálního ředitele akciové společnosti Pavla Krtka se firma chová jako standardní obchodní společnost, která však vnímá svou odpovědnost nejen vůči akcionářům a věřitelům, ale především vůči zákazníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Na rozdíl od vlády chce ODS pružnou Evropskou unii
Prohlášení Jana Zahradila k 60. výročí podpisu Římských smluv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
O víkendu Českem projedou desítky obrněnců Stryker či vozů Hummer
Desítky obrněnců Stryker, vozy Hummer nebo britské Šakaly o víkendu projedou v rámci americko-britského vojenského konvoje Českem. Přes Rozvadov, Starou Boleslav a Náchod zamíří do Polska, kde budou působit v rámci zvýšené přítomnosti sil NATO na východním křídle aliance. Celkem Českou republikou projede 125 kusů techniky a asi 550 vojáků, řekl dnes ČTK mluvčí generálního štábu Jan Šulc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Daniel Kawczynski: Brexit jako šance pro standardní diplomacii
Brexit nakonec odstartuje příští týden. Pro Spojené království tak nastal čas, aby urychlilo obnovení svých diplomatických a obchodních vztahů se světem a začít musí s Tureckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zájemci o pěstounskou péči mohou získat finanční pomoc ještě před svěřením dítěte do péče
Dlouhodobé a neřešené problémy v rodině donutily šestnáctiletou dívku odejít z domova. Ujali se jí vzdálení příbuzní, kteří oba pobírali starobní důchod. Starost o nezaopatřenou dívku je však finančně vyčerpala, protože prvních pět měsíců neměli nárok na pěstounské dávky. Stačilo však, aby příslušný Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) byl aktivnější a budoucí pěstouni se do složité finanční situace vůbec nemuseli dostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Další průzkum posílá Okamuru do Sněmovny. Zato lidovci jdou dolů
Volby do Poslanecké sněmovny by teď vyhrálo hnutí ANO se ziskem 32,5 procenta hlasů s desetiprocentním náskokem před druhou sociální demokracií. Aktuální volební model Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) předpokládá, že do Sněmovny by se dále dostali komunisté, občanští demokraté a lidovci, pětiprocentní hranici by těsně překročila i TOP 09 a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Nový způsob, jak okrádat spotřebitele
Obchodním řetězcům, které dnes ovládají domácí trh s potravinami a samozřejmě monopolnímu výrobci Agrofertu, se už pomalu zajídají slevové akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Celkovou důvěru v ekonomiku ovlivnilo zejména zhoršené očekávání podnikatelů
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v březnu opět snížila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti únoru poklesl o 1,4 bodu na hodnotu 96,6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Bátěk: Vzděláním utvořit člověka nebo děláním se člověk stává?
Dnešní svět je světem příběhů. Vždyť už každá potravina má svůj příběh, který začíná v malé pekárně, mlékárně, na poli, statku či v drobné manufaktuře. Zkuste si koupit zelí na trhu bez příběhu. Skoro nemožné!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní navrhují snížit mýto, aby ubylo kamionů na silnicích nižších tříd
Svobodní odmítají návrh vlády zavést mýto na dalších kilometrech českých silnic. Naopak by bylo potřeba mýtné snížit, aby dopravci měli motivaci jezdit po dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Akademický sněm AV ČR zvolil nové členy Akademické a Vědecké rady
V pořadí L. zasedání Akademického sněmu AV ČR zvolilo nové členy Akademické a Vědecké rady AV ČR pro funkční období 2017–2021. Stalo se tak 21. března v Národním domě na Vinohradech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš: Byl bych naprosto nadstranický prezident
Dnes končí Jiří Drahoš v čele Akademie věd. Do deseti dnů se pak rozhodne, zda bude kandidovat na post prezidenta, nebo nikoliv. To, že o tom uvažuje, již v médiích proběhlo, čekal však, až mu skončí akademická role.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bývalý velitel elitní jednotky vstává ze židle: Lidé musí být připraveni se bránit a žádný bruselský mimoň nemá právo jim v tom bránit!
ROZHOVOR Těžko říci, proč jsou ve vedení Evropské unie takoví „mimoni“, tvrdí krátce po sérii útoků v Londýně a Antverpách bezpečnostní expert Lumír Němec a radí bojovat proti směrnici Evropské komise, přikazující lidem sebrat jejich legálně držené zbraně. Podle bývalého členy protiteroristické policejní jednotky URNA a velitele bojové mise armádní speciální jednotky SOG v Afghánistánu je nepochopitelné, jak může v dnešní době chránit sídlo vrcholné demokratické instituce- londýnský parlament- neozbrojený policista. „Přišel čas demonstrovat naši sílu a vůli se bránit radikálnímu islámu. Je třeba, aby si občané zvykli na to, že se budou muset bránit sami,“ říká Němec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Plníme dohody mezi vládou a Odborovým svazem dopravy, zní z Pardubického kraje
Pardubický kraj se stále staví čelem k nařízení české vlády, které nařizuje autobusovým společnostem navýšit mzdy řidičům autobusů a uvolní z rozpočtu částku přesahující 20 milionů korun. Plní tak podmínky, které svým dopisem prezentoval také předseda Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík. Ostatní finance nad rámec nařízení musí nést samotní dopravci, kteří si tyto podmínky již dříve vyjednali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Zabráníte-li šikaně kombinací lásky a přísnosti, budete skvělí učitelé
Projev prezidenta republiky při přijetí finalistů XXIV. ročníku ankety Zlatý Ámos
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za výstavbu baseballového hřiště v Pardubicích
Waynes Pardubice jsou mladý baseballový a slowpitchový klub. Od roku 2013 se stará o baseballovou mládež a jeho základna se stále rozrůstá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Na českém nemovitostním trhu se podle ČNB přifukuje bublina
Bankovní rada České národní banky rozhodla o ponechání sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 0,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec se pyšní novými mláďaty
S příchodem jara se v liberecké zoologické zahradě narodila další mláďata. Po třech nedávných přírůstcích takinů čínských se naše výběhy opět obohatily o další kopytníky. Jedná se o sambara skvrnitého a zebru bezhřívou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Fiala dává Evropské unii poslední šanci: Buď se teď zreformuje, nebo nepřežije
Evropská unie je podle ODS na křižovatce a právě nyní přichází doba pro její zásadní reformu. „Buď se reformuje, nebo nepřežije,“ řekl na konferenci o budoucnosti Unie šéf ODS Petr Fiala. Informoval o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Čína má zájem na rozšíření spolupráce se Středočeským krajem
Středočeská delegace ve složení hejtmanky kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO 2011), jejího statutárního zástupce a náměstka pro oblast cestovního ruchu Víta Rakušana (STAN) a Daniela Marka (Nezávislí Středočeši), náměstka pro oblast kultury a památkové péče, zahájila v tomto týdnu svoji oficiální návštěvu Číny v provincii Sečuán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: EU se musí zaměřit především na zajištění prosperity a bezpečnosti
Premiér Sobotka představí s dalšími evropskými lídry priority pro budoucnost EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Evropský parlament schválil ...a členské státy ne?
V poslední době se věnuje různým rozhodnutím Evropského parlamentu mnohem větší pozornost než dříve, což je dobře, ale vesměs všechny zprávy pomíjejí roli členských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČOI: Diskriminačního jednání neubývá
Česká obchodní inspekce pravidelně prověřuje, zda na českém trhu nedochází ze strany prodejců k některým formám diskriminace spotřebitelů. V roce 2016 uskutečnila celkem 1 412 kontrol. Podezření na diskriminační jednání bylo zjištěno v 19 případech, což je stejný počet zjištění jako v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Blíží se konec fixace? Nechte si hypotéku refinancovat!
Konec fixace v oblasti hypoték obvykle nepatří k nejšťastnějším obdobím. Je s ním spojena hromada papírování a leckdy i nastavení vyššího úroku, který se splácejícím rozhodně nelíbí. Lze z nastávajícího problému nějak vybruslit, nebo je lepší se s praktikami bank zkrátka smířit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Piráti ve službách systému
V jedné ze svých minulých statí jsem rozebral důvody, proč nepovažuji Realisty za alternativu, ale jenom za další šidítko na naší politické scéně. Rád bych se nyní zaměřil na Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sousedovi, se kterým se hádáte, také brečet na pohřeb nepůjdete. Šéfredaktor Plesl popsal, co by se odehrávalo, kdyby Zeman dorazil na pohřeb kardinála
Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl dnes zveřejnil na svém facebookovém profilu přepis rozhovoru, který poskytl včerejšímu vysílání Českého rozhlasu Plus. Rozhovor s ním vedl moderátor Tomáš Pavlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
SÚKL: Nežádoucí lékové interakce u seniorů jsou často opomíjené, projekt SENIOR to má změnit
Paní Alena pobývá v zařízení pro seniory pátým rokem. Potýká se s celou řadou zdravotních obtíží počínaje vysokým krevním tlakem přes dušnost až po těžkou depresi. Po ztrátě partnera výrazně zhubla, je apatická a užívá celkem 12 léků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš si domluvil snídani s občany, pak nedorazil. Bylo tam prý moc novinářů
Komentátor Vilém Besser se na serveru Forum24.cz zaměřil na dnešní neuskutečněnou snídani, již plánoval ministr financí Andrej Babiš (ANO) se svými kritiky. Nakonec ji však zrušil, a to prý kvůli velkému zájmu médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Obeznámený senátor odpálil nálož: Tajné služby kolem voleb skutečně sledovaly Donalda Trumpa a jeho tým
Šéf bezpečnostního výboru Sněmovny reprezentantů Devin Nunes novinářům sdělil, že americký prezident Donald Trump byl před svým nástupem do úřadu opravdu prověřován. Toto prověřování trvalo přibližně od listopadu do ledna. Nunes to považuje za velmi závažnou informaci, ale jedním dechem dodává, že se nepodařilo zjistit, že by toto sledování bylo nařízeno někým z administrativy Baracka Obamy, jak to naznačoval Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Roup (TOP 09): Registr Lékařů aneb jak vydělávat na jiných
Parazitovat na lékařích je nesmírně oblíbený podnikatelský záměr. Oholit doktora se prostě jeví jako rentabilní byznys. Smůlu mají nakonec pacienti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
O výsledcích mezinárodního rozhlasového festivalu Prix Bohemia Radio je rozhodnuto
Na závěrečném večeru Prix Bohemia Radio v Arcibiskupském paláci v Olomouci převzali ocenění výherci ve třech soutěžních kategoriích, rozhodla odborná porota i studenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Dokáže Evropa navracet ilegální ekonomické migranty?
Dozvuky loňské migrační krize jsou patrné dodnes, nicméně letmý pohled na tištěná média či zpravodajské servery budí dojem, že situace se pomalu vrací do normálu. Ano, v celkových číslech příliv migrantů oproti loňsku poklesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Takto premiérka Mayová utíkala před teroristou. Britský bulvár přinesl VIDEO
Server bulvárního deníku The Sun uveřejnil video, na němž je zachycena britská premiérka Theresa Mayová, která v doprovodu ochranky prchala do bezpečí před teroristou. Nechybělo prý mnoho a mohlo dojít k ještě větší tragédii, než jaká se odehrála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nechceme, aby náš program vznikal za zavřenými dveřmi stranického sekretariátu
Petr Fiala tvořil volební program ODS s občany Jihočeského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za dobrovolnost očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám
My, níže podepsaní, vyzýváme poslance, senátory a vládu České republiky, aby do právního řádu ČR zajistili přijetí zákonného či podzákonného právního předpisu, který by ustanovil dobrovolnost očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dominik Feri je mezi jedenácti lidmi, kteří prý zachrání Evropu. S Macronem a Schulzem. Neděláme si legraci
Německý deník Die Welt přinesl začátkem února malé profily jedenácti „velkých“ Evropanů, kteří by znovu mohli udělat Evropu velkou. Na prvním místě je francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron, na druhém šéf německé sociální demokracie Martin Schulz a na pátém místě teplický radní Dominik Feri (TOP 09). Článek má titulek „Česká hvězda s afrem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hynek (Realisté): Vídeň, Berlín, Moskva, Brusel aneb máme právo na vlastní názor?
Do roku 1918 jsme byli součástí Rakouska-Uherska. Ne, že by se nám žilo úplně špatně, ba naopak. Ve Vídni za nás mysleli a rozhodovali, dokonce i se světovou válkou to mínili dobře. Jen těch 300 tisíc mrtvých, miliony hladových a hospodářské vyčerpání českých zemí budiž připomenutím toho, že není dobré, když se o nás rozhoduje jinde než u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Vlk sražený nedávno na dálnici D1 přišel až z Karpat
Vlk, kterého počátkem března zabilo auto na dálnici D1 na Jihlavsku [1], pocházel překvapivě z Karpat. Prokázaly to genetické analýzy jeho tkáně. Zvíře tak pravděpodobně urazilo z místa svého narození několik set kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Luboš Holeček: Převod dětských domovů pod MPSV vidíme jako nesmyslný a vylobovaný
Otevřený dopis ministryni školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vydají Němci Alexandra Nováka? Česká strana dodala vše, co bylo potřeba, teď bude rozhodovat německá prokuratura
Bývalý senátor za ODS Alexandr Novák se možná brzy vrátí do Česka, píše server Lidovky.cz. A možná znovu skončí za mřížemi. Bude se muset popasovat s obviněními v kauze ROP Severozápad. A nejen s nimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Čistky ve Výborech MČ Praha 11, obviněný Mlejnský je zpět
Praha 11 včera porušila proporcionalitu ve Výborech MČ Praha 11 odvoláním zástupců Hnutí pro Prahu 11 z Výborů MČ - kontrolního, finančního i územního rozvoje. Koalice se upevňuje, TOP a ANO pokračuje v politických obchodech s ex-starostou Mlejnským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Kdy se smaže rozdíl mezi německými a americkými výnosy?
Americkým centrálním bankéřům se příliš nechce do komentování svých dalších kroků. Janet Yellenová se včera na vystoupení ve Washingtonu jakýmkoliv zmínkám o měnové politice vyhnula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prohlédněte si nejlepší dřevěné stavby roku 2017!
Prohlédněte si 14 dřevěných staveb, které vyhrály v anketě Dřevěná stavba roku 2017, a načerpejte inspiraci pro vaše bydlení. Vítěze vybírala odborná porota a široká veřejnost v 8 soutěžních kategoriích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Imigranti vyrábí lampy naděje. Můžete se k nim přidat
Veletržní palác představuje až do 2. dubna výsledky umělecké dílny, která začala minulý týden se zahájením nové sezony Národní galerie v Praze. Pro Prahu dílnu připravili lidé z vídeňského muzea TBA21, s nímž NG navázala spolupráci a plánuje vystavit v Česku jeho slavné sbírky současného umění. Projekt dánsko-islandského umělce Olafura Eliassona se jmenuje Zelené světlo. Podle autora představuje metaforické světlo pro uprchlíky a migranty. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SPÚ: Soutěž Společné zařízení roku zná vítěze posledního ročníku
Dne 23. března 2017 se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže Společné zařízení roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr vytáhl na Andreje Babiše reportáž České televize. Patnáct let starou
V době, kdy Zemanova vláda rozhodla o první privatizaci Unipetrolu, Česká televize odvysílala v dnes již neexistujícím cyklu Fakta reportáž o počátcích podnikání Andreje Babiše a o kauzách, které jsou s nimi spojené (28. 1. 2002, „Česko-slovenský sen“). Dokument zveřejnil server Euro.cz, který zároveň upozornil na fakt, že znalec, který pomohl Babišovi v kauze Lovochemie, pracuje pro Agrofert. Upozornil na to server Forum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Úvodník Jana Krause: Politici by měli hned po nástupu dostávat školení, kterým médiím věřit a kterým ne
Bavič Jan Kraus má za to, že by politici měli víc přemýšlet nad tím, co čtou. A pokud už odmítají namáhat své mozkové závity, tak by alespoň měli dostat školení o tom, jaké zdroje informací lze brát vážně a které jsou tu jen pro smích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Zavítejte s dětmi mezi husity na Vítkov!
Národní muzeum připravilo pro rodiny s dětmi na tuto sobotu další akci z cyklu Aspoň na víkend. Ta se tentokrát odehraje v Národním památníku na Vítkově, kde právě probíhá výstava Druhý život husitství, a všem malým i velkým návštěvníkům přiblíží dobu a osobnosti husitského hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: 500 milionů cestujících na železnici do roku 2030
Vlaky v České republice přepraví téměř 177 milionů cestujících ročně. Výrazný potenciál růstu má regionální železniční doprava a příklady ze zahraniční i z České republiky ukazují, že je možné zvýšit počet přepravených cestujících během několika let na několikanásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Kolik ještě teroristických útoků, aby se politici probudili?
Islamističtí radikálové napojení na teroristické organizace typu Al Káida a na samozvaný, tzv. „Islámský stát“ (ISIS), provádí již déle než 15 let teroristické akce nejen proti západním demokraciím, a jak je vidět, evropští politici si s tím nevědí rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SPD v Liberci si zvolilo předsednictvo oblastního klubu
Dne 23. března 2017 proběhla 1. Ustanovující oblastní konference SPD LBK, která si zvolila předsednictvo historicky 1. oblastního klubu bývalého okresu Liberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Policejní prezident podepsal dohodu se zástupci FAČR a LFA
Ligová fotbalová asociace, Fotbalová asociace České republiky a Policie České republiky podepsaly dohodu o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Podpora letecké dopravy je pro město Brno i Jihomoravský kraj prioritou
Rada města Brna na dnešním zasedání a Rada Jihomoravského kraje na zasedání schválily smlouvu mezi statutárním městem Brnem, Jihomoravským krajem a společností BRITISH MIDLAND REGIONAL LIMITED na propagaci města a Jihomoravského kraje prostřednictvím letecké dopravy na trase Mnichov–Brno. Zakázku v hodnotě 700 tisíc EURO si rovnoměrně rozdělí obě instituce, město i kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kandidát Drahoš už má svého dobrotivého miliardáře
Jiří Drahoš dnes odchází z čela Akademie věd ČR. Pokusí se teď stanout v čele státu? V dohledné době by měl oznámit svou kandidaturu. Pokud se pro ni rozhodne, dostane se mu pomoci od českého miliardáře Dalibora Dědka, píše páteční MF Dnes. Dědek přitom nebude zdaleka jediným podporovatelem případného prezidentského kandidáta. Bude mít Drahoš šanci porazit Zemana?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Místo zavádění udavačské loterie by měla vláda odstraňovat byrokracii
Ministerstvo financí dnes představilo provozovatele účtenkové loterie a informovalo o předběžném termínu jejího spuštění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Zákaz vstupu do prostorů mysliveckých honiteb
Lidé by za vstup do lesů, na louky či pole jako mysliveckých honiteb v době jeho zákazu mohli dostat pokutu až 30 000 korun. Dosavadní maximální pokuta je 10 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Drahoš končí v roli šéfa Akademie věd. Brzy oznámí, zda vstoupí do boje o Hrad
Po osmi letech dnes ve funkci končí předseda Akademie věd Jiří Drahoš. V čele instituce ho vystřídá Eva Zažímalová, kterou akademický sněm zvolil loni a minulý týden ji do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman. Sám Drahoš, o kterém se mluví jako o možném prezidentském kandidátovi, by v nadcházejících dnech měl oznámit, jestli se o post hlavy státu bude ucházet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Jedni vraždí, ostatní to schvalují, vždycky to však jsou muslimové
Z teroristických útoků se stala každodenní realita bez ohledu na to. jak se je média snaží zlehčovat. Nikdo si nemůže být jist svým životem, a to ani ve svých domovech. Evropan dnes riskuje smrt nebo vážná zranění cestou do školy, do práce, nebo jeno
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sbírky Náprstkova muzea zaujaly muzejníky z kanadského Royal British Columbia Museum
Národní muzeum dne 20. března 2017 uzavřelo v Náprstkově muzeu memorandum o spolupráci s kanadským Royal British Columbia Museum. Hlavním záměrem memoranda je rozvinutí spolupráce mezi oběma institucemi. Národní muzeum bylo k této kooperaci exkluzivně vybráno díky výjimečnosti sbírek Náprstkova muzea a je pro kanadskou stranu pilotní institucí tohoto širšího projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bookmakeři svého kolegu Horáčka odepsali. Větší šance má i Drahoš, který se ještě vůbec nevyjádřil
Lidé si už nějaký čas mohou vsadit na vítěze prezidentské volby v roce 2018. Největším favoritem na vítěze je stávající prezident Miloš Zeman. Sázkaři věří také dnes již bývalému předsedovi Akademie Věd ČR Jiřímu Drahošovi, ačkoli ten svou kandidaturu ještě neoznámil. Další sázkař Michal Horáček, který objíždí Česko s prezidentskou kandidaturou už od listopadu, však prý velké šance na vítězství nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek je nesmrtelný, smiřte se s tím, vzkazuje kněz a sociolog Jan Jandourek. Komunisté pořád vykládají, kolik se vyrobilo traktorů, ale lidé zapomněli, jak tu bylo dusno
ROZHOVOR Hnutí ANO je podle sociologa, spisovatele a publicisty Jana Jandourka slepenec lidí, kteří stranu používají jako výtah k moci, k výhodám, k funkcím. „Je silné v tom, že je to de facto strana jednoho vůdce, de facto majetek Andreje Babiše a jeho podnik,“ prohlásil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil o šancích politických stran ve sněmovních volbách i možném nezvolení Miloše Zemana prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
SÚJB: Expertní jednání o svědečném programu a hodnocení integrity tlakové nádoby JE Temelín v ÚJV Řež
V rámci naplňování závazků, vyplývajících z mezivládních ujednání o jaderné bezpečnosti a ochraně obyvatelstva před ionizujícím zářením, a ve shodě s příslušnými články Závěrů Melkského procesu a následných opatření (tzv. Bruselského protokolu) se uskutečnilo dne 16. března 2017 v ÚJV Řež expertní jednání o svědečném programu a hodnocení integrity tlakové nádoby JE Temelín (Technical Expert Meeting regarding Status of the Surveillance Programme and RPV Integrity Assessment Temelin NPP) s rakouskou stranou, na jehož organizaci se podílely vedle ÚJV a CVR Řež i ČEZ a SÚJB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Uznávaný psycholog Brančík: Na teroristické útoky si nesmíme zvykat. To by byla naše zkáza. Lidé by měli...
ROZHOVOR „Myšlenkovým podhoubím těchto útoků je islám. Pokud si to takto nepojmenujeme, nemáme šanci se proti tomu bránit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz psycholog Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně. „Pokud tyto atentáty budou pokračovat – a myslím, že pokračovat budou – lidé budou nuceni změnit myšlení. V některých zemích to začne být ve smyslu buď my, nebo oni,“ domnívá se. Varuje i před tím si na teroristické útoky zvykat. „To by byla naše zkáza,“ zdůrazňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Útok v Londýně rozpálil senátora Valentu do běla: Radikální muslimové, a vlastně žádní muslimové nemají v Evropě co dělat!
Senátor Ivo Valenta (Strana soukromníků) se na svém facebookovém profilu vyjádřil poměrně rázně k tureckému prezidentovi Erdoganovi i k teroristickému útoku nedaleko britského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad zahájí řízení, současně by uvítal více konkrétních podnětů ze strany dodavatelů obchodních řetězců
K 6. březnu loňského roku nabyla účinnosti zásadní novela zákona o významné tržní síle. Kromě jiného požadovala, aby obchodní řetězce do tří měsíců podstatně změnily smlouvy se svými dodavateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nastupující ministr Havlíček poprvé předstoupil před média a od Babišových novinářů už schytal přezdívku
Ještě nebyl ani oficiálně jmenován ministrem průmyslu a obchodu a již má přezdívku. O novém šéfovi rezortu Jiřím Havlíčkovi píše jako o panu Opatrném server iDnes.cz, který vlastní ministr financí Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dříve se teroristům sekaly hlavy, dneska se to řeší podmínkou. Důvod je prý jednoduchý: Mocným to vyhovuje
Politolog a historik Jan Berwid-Buquoy se na blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad bestiální tváří terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na Babišova podkoního bude po volbách velká tlačenice. Kašpar na Hradě, kriminál pro nepohodlné. Pavel Šafr s Bohumilem Doležalem vyrazili burcovat národ
REPORTÁŽ Kdo bude dělat podkoního u Andreje Babiše? A jaký byl vlastně Ferdinand Peroutka? I to se dozvěděla téměř stovka účastníků diskusního večera s názvem Drama před volbami, které rozhodnou. Uspořádal ho akademický spolek studentů Západočeské univerzity v Plzni na zdejší filozofické fakultě. Jako hosté se zúčastnili politolog Bohumil Doležal a šéfredaktor Forum24 Pavel Šafr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MPO: Malí a střední podnikatelé mohou získat až devět miliard Kč ve formě bezúročných úvěrů na své podnikatelské projekty
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) ukončily jednání týkající se financování programu Expanze a dnes podepsaly Dohodu o vytvoření a správě úvěrového fondu E 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Žádný Sedláček v mikině, žádný nahý prezident Beneš. Vychází kniha, která popisuje film za protektorátu podle skutečných faktů
O kolaboraci českého filmu za doby Protektorátu toho již bylo napsáno mnoho, stejně jako o úloze německého filmu v době Třetí říše. Jen málokdy ale někdo poukázal na úspěchy německého i českého filmu v této době. Tématu se uchopil Václav Junek a na stránkách své knihy se snaží připomenout nejvýznamnější herce a vůbec to nejlepší z německého i českého filmu 1. poloviny 20. století. Knihu vydává nakladatelství Olympia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Třináct tisíc za práci po nocích a víkendech, zastaralé stroje, majitelé hledající výmluvy. Hledá se recept proti nízkým mzdám
REPORTÁŽ „Jedním z hlavních důvodů dnešní ‚politiky levné práce‘ je špatná privatizace v devadesátých letech. V řadě případů jsme opravdu montovnou a zisky z prodeje finálních výrobků se sklízí v zahraničí,“ burcuje veřejnost místopředsedkyně Českomoravské komory odborových svazů Radka Sokolová. Naopak předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR Bedřich Danda jí oponuje: „V první řadě si musíme definovat, co to je vlastně nízká mzda. Poté si je třeba uvědomit, že nelze srovnávat platy v Německu a v Česku, neboť tady existuje jiný spotřební koš. A také můžeme srovnávat například mzdy v Bulharsku nebo v Rumunsku, a to pak na tom budeme určitě ‚výborně‘.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Slavný textař a hudebník Pavel Chrastina: Jsme ve válce a nepřítel je islám. Už si to zapamatujte. A je úplně jedno, co žvaní politici
Hudebník Pavel Chrastina, jenž spoluzakládal skupinu Olympik, má jasno. „Jsme ve válce s islámem. Už si to jednou pamatujte,“ píše v komentáři pro server Neviditelný pes. A to je teprve začátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš investuje desítky veřejných milionů do slosování účtenek. Ať si to platí ze svého, vzkazuje server
Nedílnou součástí českých restaurací, hotelů a obchodů se stala elektronická evidence tržeb. Obchodníci lidem musí vytisknout účtenku, ať už o ni zákazníci stojí, nebo ne. Výsledkem je, že se spotřebovávají stohy papíru na účtenky, které zůstávají ležet na pultech. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) teď chce lidi přimět, aby si účtenky skutečně brali. Neváhá za to zaplatit desítky milionů korun z peněz daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Běženci si v Bělehradu dělají ohníčky na nádraží. A za to všechno může Maďarsko, které je nepřijímá, vysvětluje čtenářům Aktuálně.cz
V srbském hlavním městě Bělehradu dál živoří stovky běženců z Afghánistánu a Pákistánu, kteří uvázli na slepé ulici tzv. balkánské uprchlické trasy. Server Aktuálně.cz přináší reportáž ze srbského Bělehradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vrátí se Ukrajina na první stránky novin? Válka oligarchů se prý přiostřuje, Porošenkovi teče do bot
Na Ukrajině opět přituhuje. Poté, co mezinárodní finanční instituce odmítly poslat Kyjevu další příspěvky na fungování země, měla se značně přiostřit válka mezi oligarchy v čele s prezidentem Porošenkem. Jejím projevem má být i hospodářská blokáda separatistických republik na východě země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vlk organizoval majetkový zločin, takovým se prezident neklaní. Privatizace tady měkkými prostředky dosáhla téhož, co chtěl Hitler, promlouvá dokumentarista Dvořák
„Zesnulý kardinál Vlk se o uzurpování majetku církví velmi snažil, a tak se ani nedivím prezidentu Zemanovi, že se nezúčastní kardinálova pohřbu, ale pošle jen květinu. Přece se nebude klanět člověku, který organizoval takový majetkový zločin!“ uvádí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz dokumentarista a režisér Václav Dvořák. Je rád, že Miloš Zeman bude usilovat o své znovuzvolení do funkce prezidenta. „Je to prezident, který chce, i přes své omezené pravomoci, vést naši zemi k větší hospodářské samostatnosti,“ říká Dvořák s tím, že je sám zvědav, jak se po volbách u nás uskupí politická scéna, neboť dnes není na české politické scéně žádná reálná síla, která by přinesla pozitivní změnu: „Nemyslím si, že je pro nás Babiš nějaké terno. Babiš není změna, je to past na voliče.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Británie všude ustupuje muslimům a teď se diví. A týká se to i nás. Slova, která z Lidových novin nezaznívají každý den
Komentátor Lidových novin Zbyněk Petráček přináší trochu jiný pohled na teroristický útok v Londýně. Teroristický útok je jistě strašný, jenže na našich silnicích umírá mnohem víc lidí při dopravních nehodách. Mnohem nebezpečnější podle komentátora je, jak ve jménu tolerance ustupujeme od vlastních hodnot, jak se Británie mění podle přání muslimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO navrhne, aby zastupitelstvo kraje nehlasovalo o odvolání zastupitelky Kláry Dostálové
Hnutí ANO pro Královéhradecký kraj navrhne vypuštění bodu o hlasování o odvolání zastupitelky Kláry Dostálové z pondělního jednání zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kdo viní z terorismu islám, je stejný, jako fanatičtí teroristé. Já jsem lidská bytost, rozčiluje se muslim v britské televizi
Britská televize Channel 4 přinesla rozhovor se dvěma muslimy. Od mužů chtěla slyšet, jak se dívají na teroristický útok, jenž byl směřován proti srdci demokracie ve Velké Británii, proti britskému parlamentu. Oba pánové dali najevo, že je tenhle dotaz vlastně uráží. Proč? Protože jsou lidské bytosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist