Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Spojenectví dvou slušných středových stran musí potěšit každého slušného člověka, chválil lidovec Pithart. A pak udeřil kvůli uprchlíkům
Zuzana Tvarůžková přivítala v pondělním Interview na ČT24 někdejšího předsedu vlády a předsedu senátu Petra Pitharta. Ten si posteskl nad tím, jak se Češi staví k EU. Uznal ovšem také, že si za to mohou bruselští politici tak trochu sami. Silnou kritiku si vysloužil především předseda Evropské komise z Lucemburska Jean-Claude Juncker. Nakonec konstatoval, že věří v sílu slušných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svazáku ze Suché Loze, směju se ti. Petr Gazdík schytal přímou ránu. A ošklivou předpověď, jak dopadne s KDU
Exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) se na svém facebookovém profilu smál počínání podle jeho slov „novodobého svazáka ze Suché Loze“ Petra Gazdíka (STAN). A pustil se i do lidovců. KDU-ČSL a STAN mají v úmyslu jít na podzim společně do sněmovních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Japonský HI-LEX postaví v Mostě továrnu na dveřní systémy pro automobily
Do České republiky vstupuje další japonský investor. HI-LEX Corp. vyrábějící díly pro dopravní prostředky, stavební a průmyslové stroje či domácí spotřebiče založil společnost HI-LEX Czech, s.r.o. Ta zde bude vyrábět dveřní systémy pro automobily. Do nové továrny v Mostě firma investuje 1,16 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tohle vám Jakub Szántó nepoví. Tereza Spencerová varuje před novou válkou na Blízkém východě
Analytička Tereza Spencerová se zamýšlí nad tím, co na Blízkém východě chystá Izrael. Klade si především otázku, zda Izrael chrastí zbraněmi jen na oko, nebo se opravdu chystá rozpoutat válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Proč „panská rasa“ tají svého otce?
Vzpoura proti totalitě začíná vzpourou proti jednotnému myšlení, za nímž se skrývá. Anonymus
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Odporné. To jsem v Německu za celou dobu nezažil, svěřil se nám dlouholetý krajan-emigrant při zamyšlení nad současnou situací
Erdogan jako diplomatický kumštýř, který opovrhuje Evropou a Západem, nasazuje nejen v Německu placené imámy a tajné služby, aby pokořil západní civilizaci. Němci se na to dívají jako by s odstupem, i když se jich to přímo týká. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz filosof a publicista Petr Schnur, který dlouhodobě žije v Hannoveru, se také věnuje strachu německých policistů, o Zelených prý raději nehovoří, aby nemusel používat vulgarismy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pomáhají lidem, brutální práce. Dlouhá léta za třináct tisíc hrubého. A teď jim díky poslancům bude ještě hůř. Tak se žije ošetřovatelům v ústavech...
REPORTÁŽ Lidé, kteří pomáhají lidem. Desítky let a za mrzký plat. Navíc mnohdy těžká, frustrující práce. Takové jsou ústavy sociální péče a bývalé domovy důchodců. Mezi personálem by člověk chlapa, a nejen sanitáře, pohledal. A to se ještě chystá v rámci novely zákona o psychiatrii další problém: desítky a možná stovky současných pacientů psychiatrických léčeben se budou přesouvat právě do ústavů sociální péče. Vypravili jsme se mezi pracovníky, abychom zjistili náladu, jež podle interních zpráv je opravdu pod (velkého) psa… Od dob civilní vojenské služby nejsou muži. Padesátikilometrová objížďka pro pracovníky ústavu se neřeší řadu let. A takových případů najdete v jediném kraji řadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Hloupost jednou, maximálně dvakrát za deset let?
Když jsem v článku Ivančo, zázračný počtář psal o vizionářství ministra Babiše, který již na začátku prosince 2016 věděl, jaký bude nárůst tržeb v pohostinství, domníval jsem se, že taková hloupost se slovy klasika vyskytne jednou, maximálně dvakrát za deset let. Později se prokázalo, že špatná čísla byla jen jakýsi vzorek a všechno vyšumělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová a šance na vítězství: V Bruselu budou šokováni, je to prý celé jinak
Marine Le Penová a její příznivci mají další důvod k opatrnému optimismu. Bobby Vedral z Goldman Sachs tvrdí, že průzkumy šance šéfky Národní fronty podceňují a Le Penová může ve skutečnosti v prezidentských volbách zvítězit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Internet v mobilu má 41 % dospělých Čechů
Počet uživatelů internetu v Česku roste. Vloni se jich pravidelně připojovalo k síti 77 %. Stále oblíbenější je připojení přes mobilní telefon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Zdravé firmy stále ohrožuje vydírání pomocí soudu
Zdravé firmy stále ohrožuje vydírání přes smyšlenou insolvenci. Stačí podat na soud návrh na insolvenci, ten obratem firmu zapíše do rejstříku, a tím ji de facto odstřelí u bank. Je to české specifikum. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) to uvedl český šéf hospodářské databanky a inkasní agentury Creditreform Cyril Mores.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Velička (TOP 09): Zeman ani Babiš nás zdárně „březnem“ neprovedou
Je to 78 let, co skončila svou krátkou, dvacetiletou existenci Československá republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo představilo metodický pokyn pro duchovní péči v nemocnicích
Nemocniční kaplan může být pro některé pacienty stejně důležitý jako například chirurg. Psychický stav pacienta totiž mnohdy výrazně ovlivňuje průběh a úspěšnost samotné léčby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tisíc zatčených na demonstracích v Rusku, Česko pro ně žádá svobodu
Desetitisíce Rusů si dodaly odvahy a o víkendu protestovaly proti masivní korupci ve své zemi. Stejně tak vyšli do ulic Bělorusové nespokojeni s domácí hospodářskou situací. Výsledkem byla policejní brutalita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Probouzení zimního zámku ve Vimperku může začít
Ministr kultury Daniel Herman a ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková dnes svým podpisem stvrdili start obnovy vimperského zámku. Hradozámecký komplex ukrývající mimo jiné gotickou věž, renesanční záklopové stropy či secesní výmalbu, má ambici stát se dalším vyhledávaným turistickým cílem na Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kaska (TOP 09): Obyvatelé „čtyráku“ si konečně oddychnou
Už bezmála čtvrt století neleží mezi dvěma největšími budějovickými sídlišti Máj a Vltava tankodrom, přesto tisíce automobilů i nadále každodenně jezdí po dvojnásobně dlouhé objížďce klínovitého tvaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Roup (TOP 09): Předseda pirátů Ivan Bartoš vyrobil HOAX, že TOP 09 šíří HOAX
Je antiamerikanismus a pochopení pro „ruské zájmy“ pouze úchylka jednotlivců, nebo názorový proud ve straně? Vědí piráti co je HOAX?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Pelikán a zneužívání moci
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán odmítl změny zákonů v oblasti trestního práva, o které vládu požádala Poslanecká sněmovna za účelem boje se zneužíváním moci v trestním řízení. Pelikánův krok hodnotím tak, že chrání zneužívání státní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Andrej Babiš před studenty: Mládež se válela smíchy
Do Hradce Králové na univerzitu zavítal na besedu se studenty ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Tématem byla zahraniční politika. Došlo však i na Babišův odchod z politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: Jsme kolonií v rámci EU?
Rozum mi zůstává stát. Již v mém článku „Pomáhat Evropské unii? Ani náhodou“ v Lidových novinách 28. 12. 2011 jsem psal o kvalitě výrobků a potravin, které nám sváží západní Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Lžete, lžete, mstíte se mi. Jste zhrzená, neschopná. Andrej Babiš vyřval přede všemi Sabinu Slonkovou
Diskuzi mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a investigativní novinářkou Sabinou Slonkovou odvysílala Česká televize v rámci svého pořadu 168 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Janda zděšen kauzou „Zeman má v počítači porno“: Už to ani nikoho nepřekvapuje. Je potřeba zahájit vyšetřování Hradu
Dostali jsme se už do tak absurdní situace, že když se hlavě státu a vrchnímu veliteli ozbrojených sil (údajně) objeví v počítači tvrdě kompromitující materiál, tak to už nikoho moc nepřekvapí a nevyvolá to ani národní bezpečnostní skandál, píše na svém facebookovém profilu Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Krach zahraniční politiky EU na Balkáně
Současná situace v post-jugoslávské republice Makedonii je jen dalším příkladem neschopné zahraniční politiky EU na Balkáně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Vrtí Netanjahu psem nebo chystá skutečnou válku?
Vysvětlení válečnické rétoriky izraelských politiků a eskalace vojenských akcií v Sýrii se nabízí hned několik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO, které naštvané Rusy dostalo do ulic. Přecházejí z něj oči
Předseda vlády Ruské federace Dmitrij Medveděv budí dojem „solidního člověka“, ve skutečnosti je ovšem jedním z nejzkorumpovanějších ruských činovníků. Politik a aktivista Alexej Navalnyj ukázal světu pravdu o nemovitostech bývalého ruského prezidenta. Publikované video pravděpodobně spustilo demonstrace, které v Rusku proběhly o víkendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Stropnický (Zelení): Vláda chce stavět rychlovlaky dvakrát dráž, než je v Evropě běžné
Vláda konečně pochopila, že potřebujeme rychlovlaky. Zelení prosazují vysokorychlostní tratě dlouhodobě a vítají to, že se z toho teď stalo předvolební téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Slušný člověk přece nemůže být pravičák. Karel Dolejší na Britských listech napsal o tom, jak liberální elity stvořily Donalda Trumpa
Karel Dolejší se v komentáři pro Britské listy Jana Čulíka zamyslel nad tím, jak je možné, že před pár měsíci vyhrál prezidentské volby v USA Donald Trump. Jeho závěry se však vymykají tradičním úvahám na toto téma. Dolejší netvrdí, že voliče okouzlily lži Donalda Trumpa. Dolejší má za to, že liberálové a levicoví politici stvořili silného Trumpa vlastní nesnášenlivostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Případ napřesdržku. Novináře rozčílil případ "sestra smrt" z Mladé Boleslavi
„Případ napřesdržku,“ napsal Robert Malecký ke svému článku na serveru HlídacíPes.org. V něm se zaměřil na případ zdravotní sestry z Rumburka, již soud osvobodil, ale média ji podle něj vláčejí dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sleva na startovné na Kolo pro život pro pojištěnce ZP 211
Máte-li rádi horské kolo, pak je pro vás největší seriál závodů horských kol Kolo pro život jako stvořený. Pokud jste navíc pojištěni u ZP 211, můžete využít slevu 20 % na startovné. Sleva platí pro prvních 25 pojištěnců na každý ze série závodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Chceme víc než jen sedět v koutě
Dopis předsedy Pavla Bělobrádka členské základně KDU-ČSL ke spolupráci s hnutím STAN
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus, Jiří Weigl, Ivo Strejček: Neodváží se ani perestrojky
Tzv. Římské prohlášení, jinak také Prohlášení vedoucích představitelů 27 členských států a Evropské rady, Evropského parlamentu a Evropské komise, je skutečně truchlivým poselstvím vedoucích struktur Evropské unie i hlav členských států evropské veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Setkání hejtmanů jižní Moravy a Dolního Rakouska
Hlavním tématem setkání hejtmana Bohumila Šimka a náměstka Romana Hanáka s hejtmanem Dolního Rakouska Erwinem Pröllem v St.Pöltenu v pondělí 27. března 2017 byla veřejná a silniční doprava. Dolnorakouský hejtman, který za měsíc končí po 25 letech ve své funkci, vyjádřil společný zájem obou regionů na prohlubování vzájemné spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Královéhradecký kraj vyvine zákonodárnou iniciativu, aby bylo jednou pro vždy jasno
Svého práva vyvinout zákonodárnou iniciativu chce využít královéhradecký hejtman Jiří Štěpán. Podle něj by se měl definitivně roztít spor o to, zda je funkce vysokého státního úředníka slučitelná s funkcí krajského zastupitele, nebo ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jelita, vy zvolíte Zemana, zaznělo z hodně překvapivých úst. Skládá pravice zbraně?
„Pražská kavárna znovu zvolí prezidentem Miloše Zemana,“ napsal na svém facebookovém profilu předseda pražské ODS Filip Humplík. Proč se tak domnívá, zdůvodnil ve svém obsáhlejším příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Trump je vítězství zla a mužské kontrarevoluce. Tsunami uprchlíků zbourá všechny naše zdi. Světoznámá režisérka varovala národ ze studia Daniely Drtinové
Podle režisérky Agnieszky Holland kultura tlačí muže do určité dimenze, kde můžou ukazovat svoji moc jenom silou. A kde musejí dokázat, že jsou nejdůležitější a nejlepší. Tahle potřeba moci je v mužích velmi silná, a když je spojena s narcismem, je nebezpečná. Řekla to v rozhovoru s Danielou Drtinovou pro DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za vypsání celostátního referenda o protikuřáckém zákoně
My, níže podepsaní občané České republiky, vyhlašujeme petici za vyhlášení referenda o protikuřáckém zákoně, neb si myslíme, že tento je v rozporu s Ústavou České Republiky, protože odepírá kuřákům právo scházet se na místech, kde se smí kouřit, která jsou řádně označena tabulkou kouření povoleno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Havlíček ještě ani není ministrem a už se hádá s Babišem. Jde o to, kdo se zmocní OKD
Ministerstvo průmyslu a obchodu odmítá návrh, aby závaznou nabídku na koupi černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku, podal státní podnik Prisko. Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem to dnes řekl budoucí ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Populismu a levici může úspěšně čelit jen konzervativní politika
Předseda ODS Petr Fiala na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VLS: "Usínání s lesními pohádkami" ve sborníku ke stažení
Slibovali jsme vydat sborník pohádek žáků základních škol, kteří se zúčastnili literární soutěže Usínání s lesními pohádkami, a již je zde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: 60 let Římských dohod
Když se před šedesáti lety v Římě sešli zástupci Francie, Německa, Itálie, Belgie, Nizozemska a Lucemburska vůbec se v té době nejednalo o země, které by měly Ev ropu někam dotáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nikdo nesmí urážet polovinu lidstva. Komunistka Konečná si se Zuzanou Bubílkovou notovala nad šovinistickým polským europoslancem
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala v pondělní Kauze dne Na Rádiu Impuls komunistickou europoslankyni Kateřinu Konečnou. Rozebíraly spolu tresty pro poslance Evropského parlamentu a rovnost žen a mužů. Konečná zdůraznila, že nelze tolerovat, aby někdo beztrestně urážel druhou polovinu společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČT: Marie Terezie se v Řeporyjích ujala vlády. Začalo natáčení historické minisérie
V řeporyjském skanzenu Řepora padla první klapka dvoudílné historické minisérie Marie Terezie. Natáčela se zde scéna návratu Marie Terezie z Toskánska do Rakouska, kde se po smrti svého otce Karla VI. ujala vlády nad říší. Štáb se po jednodenním natáčení v Řepoře, která se na jeden den proměnila ve zbídačenou rakouskou vesničku, v polovině dubna přesune do Kroměříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Teroristi by si zgustli. Martin Koller z vlastní zkušenosti popisuje rozklad naší armády. A tak pod vedením herce táhneme na Rusko...
Vojenský analytik Martin Koller se pro ParlamentníListy.cz tentokrát zamyslel, jaká by měla být v současném světě úloha české armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Jak je to doopravdy s naším zemědělstvím
Český statistický úřad zveřejnil předběžné údaje v rámci zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Předsedové vlád zemí V4 stvrdí na summitu ve Varšavě vzájemnou spolupráci v inovacích a digitalizaci
Premiér Bohuslav Sobotka se zúčastní v úterý 28. března 2017 summitu Visegrádské skupiny ve Varšavě. Spolu s dalšími předsedy vlád zemí V4 vystoupí na Summitu střední a východní Evropy o inovacích (CEE Innovators Summit) a podepíše tzv. Varšavskou deklaraci o vzájemné spolupráci při výzkumu, vývoji a zavádění inovací a nových digitálních technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Minister Brabec promluvil o kolektivní sebevraždě
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Diskuse se týkala především vozů s dieselovými motory bez filtru pevných částic. Brabec v té souvislosti hovoří o kolektivní sebevraždě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Otevřený dopis předsedovi vlády ČR Bohuslavu Sobotkovi
Jsem přesvědčen, že 300.000 držitelů zbrojních průkazů si zaslouží, aby jejich oprávněné požadavky brala tato vláda vážně. Nikoliv na oko a verbálně, ale skutečně!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka
Prezident Miloš Zeman dnes jednal s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem. Jiřího Havlíčka navrhl panu prezidentovi premiér Bohuslav Sobotka jako kandidáta na nového ministra průmyslu a obchodu. Pan prezident na schůzce potvrdil, že Jiřího Havlíčka bude v příštím týdnu jmenovat ministrem průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Putin buduje armádu zaměřenou proti občanům. Stávky, sociální rozklad, lidé živoří. Ruský expert s americkým pasem o vzrůstajících nepokojích v zemi
Rusko je v sociálním rozkladu, miliony lidí tam živoří. Rodák z Donbasu s americkým pasem a odborník na mezinárodní vztahy Alexandre Fedorovski pro ParlamentníListy.cz rozebírá důvody, proč v Rusku dochází ke stále větším demonstracím. Podle něj čekají zemi opravdu vážné sociální otřesy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Chovanec láká mladé lékaře: Nechoďte do zahraničí, pojďte raději pracovat pro vnitro
Mladé lékaře, z nichž mnozí po vystudování nemají jistotu zaměstnání a někteří pošilhávají po práci v zahraničí, láká do svých služeb ministerstvo vnitra. Informuje o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Na Štvanici se opět po letech dostanete tramvají
Od 25. března začala po letech znovu fungovat tramvajová zastávka na pražském ostrově Štvanice. K populárnímu přívozu, který na ostrově zastavuje už třetím rokem, tak přibylo další dopravní spojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování korupce na finančním úřadu
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Brně obžalovat 5 osob z krácením DPH. V rámci tohoto případu je navíc obviněn z korupce i bývalý ředitel územního pracoviště jednoho jihomoravského finančního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Mastantuono: Vysílání není fraška
Předvolební kampaně v Evropě vrcholí. Některé sice již skončily a zdá se, že vyhrál zdravý rozum. Dvoje největší volby nás ještě čekají, a to ve Francii a Německu. Kandidáti napříč politickým spektrem slibují nesplnitelné a oprašují témata, která se v minulosti osvědčila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hovno, zloděj Kalousek, kyselá pr... Kolem smrti Věry Špinarové se strhlo peklo. Jeden se neudržel
Místo tiché vzpomínky a úcty na zesnulou zpěvačku Věru Špinarovou, která zemřela včera ve věku 65 let v motolské nemocnici, se rozhodl být velmi kritický. A nelichotivý. Řeč je o slovech Petra Sedláčka, ostravského podnikatele, publicsty a někdejšího člena ODS. Dočkal se však jen velmi nenávistných reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Pomůže dotační program přilákat mladé zemědělce?
V zemědělském sektoru ubývá počet příchozích mladých pracovníků. Zemědělství se z mladé generace v dnešní době věnují jen ti „opravdoví zemědělští srdcaři“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Hreha: Hysteričtí aktivističtí historici
Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha se zamýšlí nad argumenty dvou odborářských šéfů z Ústavu pro studium totalitních režimů, které jsou namířeny proti spisovatelce Lence Procházkové. Tu navrhl na post členky Rady ÚSTR prezident Miloš Zeman. Oba předsedové se svým dopisem obracejí na Senát a žádají ho o „kritické posouzení předpokladů“ spisovatelky tuto funkci zastávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MPSV: Na transformaci ústavů půjde z evropských fondů sto milionů korun
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyčlenilo v Operačním programu Zaměstnanost na podporu transformace pobytových sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením dalších 100 milionů korun. Díky tomu pokračuje přeměna velkokapacitních, často nevyhovujících ústavů na služby poskytované v běžném prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Žádáme právo občanů rozhodnout v referendu o vystoupení z EU
Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) je vlastenecké a demokratické hnutí, které povede nekompromisní politický zápas za nezávislost a suverenitu českého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka představil nového ředitele Povodí Moravy, stal se jím Václav Gargulák
Povodí Moravy má nového generálního ředitele, k zítřejšímu dni jím byl jmenován Václav Gargulák, který má manažerské zkušenosti z několika velkých firem. Nového ředitele dnes v sídle Povodí Moravy představil ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Neexistuje žádný zimní čas, jen náš, nebo běloruský
I letos se u nás objevily pozoruhodné reakce na opětovné zavedení východního času po příštích sedm měsíců. Že prý ne každému vyhovuje ten náš, středoevropský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nevěřte Babišovi, jde na ruku neziskovkám a byrokracii. Roky je všechny financoval, je jeden z nich. Sociolog Hampl předkládá důkazy
ROZHOVOR Elektronická evidence tržeb Andreje Babiše není neúspěšný projekt. Je to naprostá katastrofa. To o opatřeních ministra financí prohlašuje sociolog Petr Hampl. Podle jeho názoru se není čemu divit. Místo hlídání hranic byrokracie dováží nebezpečné lidi, ve školství zavádí inkluzi způsobující zhroucení výuky. „Jak bychom si mohli myslet, že to bude při výběru daní lepší?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Do toho všeho se velká média snaží vytvářet dojem, že je ohrožena demokracie. Podle Hampla jde o naprostou lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR: Vyhlášení 5. veřejné soutěže programu DELTA
Technologická agentura ČR (TA ČR) tímto informuje, že 5. veřejná soutěž Programu podpory aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje DELTA (dále program DELTA) bude vyhlášena dne 30. 5. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Kdo tu seje nenávist a zlo? Vy z Evropské komise!
Tak tu máme novou perlu z Bruselu. Sjednocení sociálních dávek pro migranty v celé EU z důvodu zvýšení atraktivity zemí, které se brání přijetí kvót. EK se už dočista zbláznila a vůbec nemá ponětí, co tím způsobí v tzv. postkomunistických zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Britská velvyslankyně po atentátu na ČT24? S multikulti na věčné časy a nikdy jinak
Po nenávistném útoku muslimského fanatika v Londýně, při kterém zahynuli čtyři nevinní lidé, vystoupila na ČT24 britská velvyslankyně v ČR Jan Thompsonová. A divák se nestačil divit, co všechno z úst této dámy zaznělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
O studenty a absolventy ČVUT je zájem, škola proto spustila speciální sekci na webu
Potenciální zaměstnavatelé ze strany firem i veřejných institucí mají o studenty i absolventy Fakulty stavební ČVUT v Praze zájem. Až do loňska fakulta vyvěšovala doručené inzeráty na práci „tradičně“ na nástěnce, od letošního roku zřídila kvůli nárůstu množství pracovních nabídek speciální sekci na svých webových stránkách. Za necelých 9 týdnů provozu zde zveřejnila již více než 70 pracovních pozic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dobroserové, kdo vás živí? Vyžeňte ty Kalousky a Sobotky, burcuje generál Blaško nad nápadem Bruselu platit každému imigrantovi dvacet tisíc měsíčně
Generálmajor v záloze a zastupitel za Stranu práv občanů Hynek Blaško se pro server ParlamentníListy.cz rozepsal o, jak se vyjádřil, nové perle z Bruselu. Jde o sjednocení sociálních dávek pro migranty v celé EU z důvodu zvýšení atraktivity zemí, které se brání přijetí kvót. Jeho rozčílení vůči Evropské komisi bylo značné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dřeme na víc než 100 procent, dostáváme třetinu. Zlé informace o době po roce 1989
ROZHOVOR „Naši privatizátoři se dopustili v devadesátých letech fatálního omylu tím, že klíčové státní firmy masově rozprodávali – mnohdy pod cenou – zahraničním investorům,“ vysvětluje místopředsedkyně Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Radka Sokolová, proč má většina českých zaměstnanců také mizerné platy. „Vtip je v tom, že jen vlastník dostává celou přidanou hodnotu, kdežto český zaměstnanec v pozici námezdní síly má často nárok pouze na nízkou mzdu. Odliv zisků dosahuje až dvou set miliard korun ročně. I dohoda českých politiků a českých podnikatelů ohledně národních zájmů je zatím v nedohlednu. Mnoho podnikatelů se totiž etablovalo v daňových rájích. Těch firem je skoro 14 tisíc a nejsou to žádní troškaři,“ ještě dodává Sokolová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal Moravské galerii v Brně umělecká díla v hodnotě přes 10 miliónů korun
Brněnské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předalo Moravské galerii v Brně celkem 56 obrazů a litografií v celkové hodnotě 10 088 700 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
DSZ: Odsuzujeme jakékoliv znetvořování zvířat, byť za rádoby sebechvályhodnějším účelem
Prohlášení DSZ k uřezání rohu nosorožce v ZOO ve Dvoře Králové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČTÚ vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3,7 GHz
Český telekomunikační úřad dnes vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3600 – 3800 MHz pro vysokorychlostní datové sítě. Do dražby jde 5 bloků, každý o velikosti 40 MHz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Paroubek vadí hlavně neschopným
Tímto svým článkem si dovoluji odpovědět Petru Michkovi, který se v jiném článku ptá: „Komu vadí Jiří Paroubek?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Havlíček: Další krok EU k vlastní sebedestrukci
Klamání občanů EU. Tak se dá definovat prosazení směrnice Evropské komise o zbraních, která v podstatě požaduje odzbrojení občanů Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
17 tisíc. Na směny. Šéf odborů Středula opět vystavil konkrétní fakta o platech v Česku, pěkně nahlas
Předseda ČMKOS Josef Středula dlouhodobě bojuje proti levné práci. Na svém facebookovém profilu mimo jiné sdílí inzeráty, které podle něj nabízejí nízkou mzdu, nebo se vyjadřuje třeba také k příběhům cizinců zaměstnaných přes agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice za vytvoření parkovacích míst Sídliště u nádraží v Brandýse nad Labem
Situace s parkováním v Sídlišti u nádraží je neúnosná a neustále se zhoršuje. Auta parkují na chodnících, na trávě i na jiných, ne zcela vhodných místech. V době výstavby sídliště byly parkovací plochy navrženy v souladu s potřebami obyvatel. Dnes je situace jiná a vedení město by ji mělo řešit. Například hlídaným parkoviště, nebo parkovacím domem, nebo garážemi. Bohužel nic takového tady není a v dohledné době asi ani nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
SÚJB: Přednáška „Nešíření jaderných zbraní, záruky a verifikace“
Dne 23. března 2017 proběhla na půdě Univerzity Karlovy přednáška pro studenty oboru Bezpečnostní studia z Fakulty sociálních věd UK. Tématem přednášky bylo nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojení, přičemž domácím i zahraničním studentům byly poskytnuty informace na základě praktických zkušeností s kontrolou nešíření jaderných zbraní a se spoluprací s mezinárodními institucemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Řešením evropské krize je flexibilní integrace
Think-tank Pravý břeh uspořádal 23. března v Praze debatu na téma Česká vize EU pro 21. století. Jejím cílem bylo definovat eurorealistickou politickou pozici, která by reagovala na současné krize v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Rozvíjí se takový nešvar. Radikalizují se auta
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je tu doba temna. Ženy nosí náramky „neznásilňovat“. Jen přes naše mrtvoly, to jim všichni musíme říct, napsal nám ze Švédska krajan Pleva
ROZHOVOR V osmašedesátém roce se čerstvě vystudovaný český chemik Jaro Pleva rozhodl emigrovat do Švédska. Z původně zaslíbené země je však s přibývajícími roky čím dál rozčarovanější. Především přístup k migrantům bez jakýchkoli nároků je pro něj zcela nepochopitelný a začíná už věřit těm, kdo je považují za tzv. volební dobytek štědrých levicových stran, a to nejen ve Švédsku. V zemi to došlo tak daleko, že jsou si všichni bez výjimky rovni, pracovitý, poctivý občan stejně jako zloděj a parazit. Migranti jsou bez jakéhokoli přičinění zahrnuti blahobytem, jaký nemají ti, co celý život pracovali a platili daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa ČR: Rita vyčmuchala půl kilogramu pervitinu
Bezmála půl kilogramu metamfetaminu zajistili ústečtí celníci při běžné silniční kontrole. Kurýrovi hrozí až pět let za mřížemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): ANO nám dělá v Evropě ostudu
Díky ručení z 25. června 2008, které Andrej Babiš podepsal coby předseda představenstva společnosti Agrofert Holding získala Farma Čapí hnízdo od banky HSBC úvěr ve výši 350 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bilance ČMKBK: Na burzovním trhu nakupují energie dopravní podniky a teplárny
Města, která si zajišťují energie na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), nakupují často elektřinu a plyn také pro své městské organizace a společnosti. Existují však specifické případy městských společností, které si vzhledem k odlišným energetickým produktům nakupují elektřinu a plyn samostatně. Příkladem jsou dopravní podniky nebo teplárenské společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
IROP prostřednictvím 35 projektů podpoří zkvalitnění hromadné dopravy v regionech
Centrum pro regionální rozvoj České republiky dokončilo hodnocení projektů podaných v rámci výzvy IROP č. 24 „Přestupní terminály“. Ke spolufinancování z evropských fondů doporučilo 35 projektů, které budou podpořeny částkou vyšší než 733 milionů Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svět volá po tom, aby ho vedly USA s EU! Zásadní projev Johna McCaina
Válečný veterán z Vietnamu a republikánský senátor John McCain vystoupil na Bruselském fóru, které pořádal americký think-tank German Marshall Fund. Podpořil mj. Evropskou unii a pustil se do „kriminálníků z KGB“. Sdělil též, že dle jeho úsudku svět volá po tom, aby ho vedly Spojené státy s Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úmrtí Věry Špinarové: Pražský hrad kondoluje, osobnosti smutní. Ale také padla slova „sát rum jako pumpa a hulit jako komín“
Ve věku 65 let zemřela zpěvačka Věra Špinarová. A sociální sítě se zaplnily reakcemi. Mimo jiné se vyjádřil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) či prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ale samozřejmě také kolegové z branže. Bohužel zazněla i nelichotivá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bejamin Kuras: Obamova permanentní revoluce
Že Obama odchodem z prezidentství nevzdá svůj projekt „fundamentální transformace Ameriky“, který nestihl za osm let vládnutí dokončit, ač chybělo málo, předpovídali mnozí. Že v něm bude pokračovat tak okázale a okamžitě, však překvapilo i ty nejparanoidnější propadlíky konspiračním teoriím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česko vyzvalo Rusko a Bělorusko k propuštění demonstrantů
České ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo ruské a běloruské úřady k propuštění lidí, kteří byli zadrženi při víkendových demonstracích v těchto zemích. Při nedělních protestech proti korupci vládních úředníků v Moskvě bylo zadrženo na sto demonstrantů včetně opozičního vůdce Alexeje Navalného. Běloruská policie v sobotu zadržela přes 400 protestujících proti hospodářské a sociální politice režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Další krok EU v boji proti terorismu - sdílení daktyloskopických databází
Databáze Europolu v současné době obsahuje daktyloskopické záznamy pouze od části zemí EU, což se ukazuje jako velmi problematické například při útěku migrantů z Francie do Německa, kdy je ztížena jejich identifikace. Automatické sdílení databází mezi všemi státy EU by tak mělo výrazně pomoci v oblasti bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Centrum Chodov zahájí provoz nové restaurační zóny Grand Kitchen celotýdenním Food Festivalem
Na slavnostní otevření rozšířené a relokované restaurační zóny s názvem Grand Kitchen, které se uskuteční 29. března, naváže Centrum Chodov pětidenním Food Festivalem s bohatým doprovodným programem. Návštěvníci centra se mohou těšit nejen na ochutnávky pokrmů ze zdejších restaurací, ale také na zábavná flash-mob taneční vystoupení či živý hudební doprovod. Dále v tomto týdnu odstartují unikátní animace, které se budou konat pravidelně každý měsíc. Patří mezi ně série stand-upů s názvem Unexpected Comedy nebo dětské Unexpected Kids Show.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Výzkumníci FNUSA-ICRC zkoumají vliv jógy na poruchy paměti
V Mezinárodním centru klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) v těchto dnech proto začalo zkoumání vlivu všímavosti (mindfulness) na poznávací schopnosti, deprese, pozornost a imunitní profil vzorku seniorů starších 55 let s mírnou kognitivní poruchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Šťastné a trvale udržitelné řešení důchodů
V dobách, kdy divočina ještě nebyla zcela prohledaná misionáři a prolezlá prospektory, developery a podobnou cháskou, existovaly kromě lidožroutů také kmeny, u kterých bylo zvykem starší občany občas vyhnat do korun vysokých a tenkých stromů a mládež se potom pokoušela je setřást, aby se napíchli na připravená kopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Biskup (SPD): Muži navíc
S příchodem teplého počasí lze očekávat další příval běženců, vydávajících se na náročnou cestu za lepším životem v Evropě. Svou roli sehraje i jejich snaha uspět při stále sílícím odporu Evropanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lžete, lžete, mstíte se mi. Jste zhrzená, neschopná. Andrej Babiš vyřval přede všemi Sabinu Slonkovou
Diskuzi mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a investigativní novinářkou Sabinou Slonkovou odvysílala Česká televize v rámci svého pořadu 168 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Nezávislost veřejnoprávních médií je třeba posílit
Zelení prosazují nezávislost médií na vlivu politiků a zároveň lepší kontrolu rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
AČCKA: Novinky v destinacích 2017 - Výdaje cestujících za vstupní poplatky se zvyšují
Začátek nové turistické sezony je pro jednotlivé země často příležitostí k aplikaci nových opatření s dopadem na cestovní ruch. AČCKA přináší stručný přehled aktualit z vybraných destinací s přímým dopadem na české cestující. Platná či připravovaná opatření se vztahují zejména k vízům, která si klienti cestovních kanceláří i individuální cestující hradí nad rámec ceny zájezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Žiju v Nizozemsku 50 let. Mysleli jsme, že Arabové a Turci se začlení, ale dopadlo to zle. Češi, dejte si pozor, varuje krajan
Publicista Marian Kechlibar se na svém webu podělil o reportáž ze setkání s inženýrem N., jenž prožil v Nizozemsku padesát let života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR: V Jihočeském kraji proběhne série Burz práce
V následujících pěti týdnech (od 28. 3. – 26. 4. 2017) proběhnou ve všech okresech Jihočeského kraje Burzy práce. V jejich rámci nabídnou zaměstnavatelé stovky volných pracovních míst v řadě oborů. Především pak ve strojírenských, stavebních a ekonomických oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Náhlé prozření Bohuslava Sobotky?
Bohuslav Sobotka je v politice od mládí. Již po absolvování právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně (1995) se snažil proniknout do nejvyšších struktur v ČSSD a již v roce 1996, v pouhých 25 letech, byl zvolen do Poslanecké sněmovny. Doslova raketový start mu v počátcích jeho kariéry zajistil tehdejší předseda jihomoravské ČSSD Václav Grulich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dobrovolnický program v Národním muzeu slaví úspěchy
Začátkem roku 2015 zahájilo Národní muzeum dobrovolnický program, který nabízí všem zájemcům jedinečnou příležitost podílet se na běhu největší muzejní instituce v České republice. Do aktivit se může stále zapojit kdokoli bez ohledu na věk – studenti, senioři nebo každý nadšenec, kterého láká práce v oblasti vědy a kultury a hledá naplňující využití svého volného času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Jan Masaryk ve filmu
Filmové podobě života Jana Masaryka jsem opravdu nemohl odolat. Množství udělených Českých lvů mě také navnadilo, i když jsem k oceněním tohoto typu poněkud skeptický. A tak jsem usedl v sálu multikina a přetrpěl dlouhé pásmo reklam a upoutávek, abych shlédl vytoužený film.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šmíd (SPO): Perspektivy školství v Ústeckém kraji
Ústecký kraj není bohužel nezávislým organizmem a musí postupovat v souladu se školskou politikou ČR. Na tu je můj osobní pohled v mnoha směrech kritický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MŽP: I Slovinsko vnímá sucho jako hrozbu. Do své ústavy loni zaneslo právo na pitnou vodu
Ministr Richard Brabec se setkal s ministryní životního prostředí a územního plánování Slovinské republiky Irenou Majcen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Noviny: Babiš se těší, že udělá vládu s lidovci a Gazdíkem
Nevymezujeme se proti Andreji Babišovi, ale proti názoru, že stát je nutné řídit jako firmu, říká v rozhovoru pro dnešní Právo předseda hnutí STAN Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Daniel Herman nás informoval, jak se má strýček Jiří Brady. A zúčtoval s Milanem Knížákem kvůli lodi plné uprchlíků
ROZHOVOR Kardinál Miloslav Vlk, s nímž jsme se v sobotu navždy rozloučili, byl ryzí člověk, u kterého slovo i čin rezonovaly, vzpomíná na blízkého člověka, duchovního přítele a rádce ministr kultury Daniel Herman. Postoj a výroky prezidenta Miloše Zemana, který o zesnulém kardinálovi prohlásil, že byl radikální církevní prelát a že k němu necítí úctu, ho prý nepřekvapil. „Každý tím, co říkáme, co neříkáme, kam chodíme, kam nechodíme, dáváme především výpověď sami o sobě,“ řekl v reakci na vyjádření hlavy státu ministr kultury v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tři černoši v kamionu. To není večerníček, ale pekelný zážitek českého řidiče. Víme o tom více, zde je FOTO a VIDEO
Český řidič kamionu si prožil tuto sobotu velmi horké chvilky. Ve Velké Británii pojal podezření, že se někdo skrývá v jeho kamionu. Vše se nakonec potvrdilo a policie objevila tři „černé“ pasažéry z Eritreje. Bližší informace přidává deník Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Do hajzlu, socky, my ty volby vyhrajem. Jan Zahradil začal mluvit, jak mu zobák narostl... Když tu přišel Bakalův novinář, náš starý známý
Reportér Respektu Ondřej Kundra se na svém twitteru zaměřil na slovník europoslance za ODS Jana Zahradila. „Stále mě nepřestává udivovat, jak někteří poslanci mluví sprostě,“ řekl k Zahradilově slovníku a zeptal se, zda mu někdo náhodou nehacknul účet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Volfová: Tentokrát není čas na to, aby lidé udělali chybu
Tak sleduji reakce Okamurovců na oznámení, že BPI půjde do voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Velkohubý Zeman, slibující Tvrdík. Naprostí diletanti, odsoudily noviny výsledky spolupráce s Čínou
Bezmála sto miliard korun přiteče v roce 2016 z Číny do České republiky. Takto prorocky hovořil přesně před rokem prezident Miloš Zeman o potenciálu čínských investic. Jaká je realita, se snažily zjistit dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Registr smluv – nástroj kapitalistické konkurence
Článek představuje argumenty pro vyjmutí státních firem z registru smluv. Rovněž kritizuje současné nastavení zákona o regsitru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Do dneška se mohou hlásit uchazeči o post ředitele ČT
Do dnešních 16:00 se mohou přihlašovat uchazeči o post generálního ředitele České televize. Jejich seznam rada ČT zveřejní ve středu na svém zasedání. První kolo volby, které zúží počet kandidátů, se uskuteční 12. dubna. Rozhodla o tom rada na svém posledním jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Utrpení rusky mluvících, demonstrace za peníze. A bída. Zajeli jsme do Kyjeva, máme i FOTO
REPORTÁŽ Demonstrace jsou v Kyjevě denním chlebem. Mezi hlavní problémy patří vysoká míra nezaměstnanosti, rozvoj šedé ekonomiky a sociální pnutí způsobené migrací statisíců převážně ruskojazyčných obyvatel válkou zasažené východní Ukrajiny do hlavního města, informuje z Kyjeva reportér ParlamentníchListů.cz Filip Brokeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Údery Cyrila Svobody: Ne, jít s Gazdíkem je pro KDU chyba. Toto chystají velké země EU, bude to převratné. A Kalousek kdysi vykládal...
„Riskujeme, že si kvůli STAN sedneme hrobníkovi na lopatu,“ varuje před spojením lidovců a Starostů ve dvojkoalici bojující o vstup do Poslanecké sněmovny bývalý předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda. Jeho slova zazněla v časopisu Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Účtenky jsou jedovaté, otráví vaše děti, udeřila na VIDEU drzá slečna. A vydala výzvu Babišovi
Na serveru YouTube se objevilo další video podnikatelky Kláry Novotné alias drzé Kláry, která prostřednictvím nich brojí proti elektronické evidenci tržeb. Zasílá tak vzkazy ministru financí Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Vznik amerických zločineckých gangů a mafií
V období mezi osmdesátými léty 19. století a první světovou válkou opustily miliony lidí svou vlast, zejm. Itálii, Rusko, Švédsko a další země, a za vidinou lepšího života přicestovaly do USA, kam s sebou přivezly i tajné spolky a mafii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ústavní soud odmítl stížnost spojenou s návrhem na zrušení minimální věkové hranice čtyřiceti let pro kandidáty do Senátu
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Tomáš Lichovník) odmítlo ústavní stížnost stěžovatelů České pirátské strany a Ing. Lukáše Černohorského proti usnesení Krajského soudu v Ostravě i návrh na zrušení části ustanovení čl. 19 odst. 2 Ústavy České republiky a § 57 volebního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ještě ke kardinálu Vlkovi a Zemanovi. Bez obalu hovoří Zdeněk Zbořil: Věřící, Táňa Fischerová, novináři, kavárna, restituce...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Jaký byl význam hlavy katolické církve za kardinálů Tomáška, Vlka a Duky. Proč došlo k takové deziluzi věřících a co bylo jejím důvodem? Politolog Zdeněk Zbořil se ve svém Rozjezdu zamýšlí nad vývojem v římskokatolické církvi i počty praktikujících katolíků. V souvislosti s rozhodnutím prezidenta Miloše Zemana neúčastnit se pohřbu kardinála Miloslava Vlka také upozorňuje: „Jistě ani on nedoufá, že se mu podaří přesvědčit o své pravdě své nepřátele. Jsou sice věřící, ale nesmiřitelní. Snad jim Bůh odpustí.“ V souvislosti s nízkou cenou české práce Zbořil podotýká: „Víme už, že nejen trh nezná morálku, ale že i lidský život nemá valnou cenu. Ale asi se ta celonárodní účast v ‚národohospodářské loterii‘, ve které jde také trochu o život, stále ještě mnoha lidem líbí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Herman se zúčastní zahájení projektu obnovy vimperského zámku
Daniel Herman se v pondělí 27. března 2017 v 11 hodin zúčastní slavnostního zahájení projektu NPÚ Státní zámek Vimperk – „Probouzení zimního zámku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: V některých oborech nemáme dost klíčových odborníků
Od dubna mohou služební úřady lépe zaplatit klíčové odborníky v dalších oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hampl (APAČI 2017): Větší nebezpečí představují ti zdánlivě kultivovaní muslimové
Při rozhořčení nad krvavými útoky by nemělo uniknout pozornosti, že mnohem větší nebezpečí představují ti zdánlivě kultivovaní muslimové, co se nedopouští násilí, ale prosazují své požadavky pomocí antidiskriminačních opatření, soudů a ovlivňování médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bude to ještě mnohem horší. Zásadní informace o hrozbě muslimského teroru v Evropě a také o Turecku. Už vážně končí sranda
ROZHOVOR Tvrdá migrační politika? To nestačí. Sundat rukavičky! „Na to, co se děje, je nutné uplatnit komplexní bezpečnostní opatření, v nichž by nám měl být základním vzorem stát Izrael,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr s tím, že „nesmíme dovolit, aby na náhrobku Západu bylo napsáno, že jsme byli humanisté“. Ke vztahům mezi EU a Tureckem jednoznačně sděluje: „Situace vážná je a čekám, že bude ještě daleko horší.“ K pozici kancléřky Angely Merkelové Visingr uvedl: „Nemyslím, že je politická mrtvola, nepodceňoval bych ji a nepřekvapilo by mě, kdyby se kancléřkou stala znovu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Něco pro ,,fanoušky" Pavla Novotného: Čelí vážnému problému, díky kterému se rozjel kolotoč silných slov
Bulvární novinář Pavel Novotný se na svém facebookovém profilu velmi rozčílil. Důvodem byl jeden z článků, který o něm vyšel. Soudnímu sporu kvůli nehodě a sražené chodkyni sice skutečně čelí, ale pravomocný rozsudek nepadl. Novotný stanul coby svědek před soudem již například kvůli žalobě herce Ondřeje Vetchého proti jeho bývalé redakci, na soud možná dojde i kvůli rodině poslouchající písně skupiny Ortel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra