Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Johana Mušketýřová: Neuvěřitelný příběh? Nikoli, toto se díky naší justici může stát i vám
O nekompetentnosti státních orgánů – justice a policie ve Vsetíně a zákeřné činnosti exekutora a insolvenčního správce. Může se to stát každému:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vím, že žádné svědomí nemáte, ale přesto... Milan Knížák napsal Hermanovi velmi drsný dopis
Bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák napsal otevřený dopis ministru kultury Danielu Hermanovi (KDU-ČSL). A apeloval na něj, aby začal plnit své povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Horáček vyplísnil Drahoše: Bude muset splácet svoje dluhy. Já ne!
O prezidentské kandidatuře pana Jiřího Drahoše je definitivně jasno teprve pár hodin, ale bývalý předseda Akademie věd už svým oznámením vzbudil značný rozruch. Zostra na pana profesora zareagoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Už dříve se k Drahošově kandidatuře vyjádřili také předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík či předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Se svou troškou do mlýna přispěl už i Drahošův protikandidát Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Srbský premiér, který se snaží dostat do EU, se setkal s Vladimirem Putinem. A bruslil, bruslil a bruslil
V pondělí 27. března přijel do ruského hlavního města Moskvy na státní návštěvu ministerský předseda Srbska Alexandr Vučič, který se setkal s prezidentem RF Vladimirem Putinem. Hovořilo se zejména o spolupráci ve vojenskotechnické oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rána do zad Miloši Zemanovi a pozadí kandidatury Jiřího Drahoše. Klíčová osoba: Bohuslav Sobotka
Prezident Miloš Zeman to v prezidentských volbách nebude mít zřejmě lehké. Exředitel Akademie věd Jiří Drahoš sice ještě oficiálně nepotvrdil, že bude jeho protikandidátem, již nyní se však spekuluje o tom, že by měl mít například podporu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), jenž dlouhodobě se Zemanem válčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Německé pokusy falšovat dějiny
Německá rozhlasová stanice „B5 aktuell“, která je součástí bavorského veřejnoprávního rozhlasového a televizního vysílání „Bayerischer Rundfunk“ na svých webových stránkách píše o „polských vyhlazovacích táborech“ Belzec, Sobibor a Treblinka. Naplňuje se tak scénář očišťování Německa od válečných zločinů, který vznikl v agentuře Reinharda Gehlena v roce 1956.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Socani“ a lidovci se prý sešli v bufetu a vymysleli plán na zničení Babiše. Zde je
Redaktorka Lucie Stuchlíková vysvětlila pro server Seznam, jak se sociální demokraté a lidovci chtějí zbavit ministra financí Andreje Babiše (ANO). Všechno se prý dohodlo u poslaneckého bufetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rusové se probrali, jásal Petr Kolář nad nedělními protesty. V Moskvě vládne kleptokracie, zastřelený Němcov měl dokumenty i o Putinovu majetku, dodal
Rusové mají plné zuby zkorumpované vlády v Moskvě. Ukázaly to demonstrace v desítkách měst napříč celou Ruskou federací. Demonstrovalo se od Moskvy na západě přes Jekatěrinburg na Uralu až po Vladivostok na Dálném východě. Kreml označil protesty za provokaci a celou řadu demonstrantů zadržel. O čem protesty v Rusku svědčí? Nad touto otázkou se v pondělních Událostech, komentářích střetli komunistický poslanec Pavel Kováčik a někdejší diplomat v Rusku a USA Petr Kolář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kancléř Mynář promlouvá o cestě prezidenta Zemana do USA
Prezident Miloš Zeman by se měl datum chystané návštěvy Spojených států dozvědět zhruba tři týdny předtím, než se cesta uskuteční. Serveru Info.cz to řekl prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Zprávu převzala i ČTK.Předpokládá, že Zemana přijme americký prezident Donald Trump ve svém sídle, tedy v Bílém domě ve Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zděšení. Bandy Afričanů a Arabů. Teror sluníčkářů proti odpůrcům migrace. Muži se bojí feministek. Takto to doopravdy vypadá v Německu a tyto případy se staly... Znalec hovoří
ROZHOVOR Historik a analytik Institutu Václava Klause Aleš Valenta v těchto dnech vydal knihu „Jeden rok konzervativní publicistiky“. S autorem, který pravidelně sleduje situaci v Německu, jsme hovořili o tom, jak to v této nejsilnější zemi EU vypadá. Zmínil konkrétní příklady toho, jak migranti terorizují obyvatele či jak se konkrétně projevuje neomarxistická ideologie v praxi. Němci jsou podle něj za poslední desítky let převychováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Je to tady: Jiří Drahoš oznámil svou kandidaturu na prezidenta
Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš dnes ohlásil svou kandidaturu na prezidenta republiky. Své rozhodnutí sdělil na besedě v kulturním domě v Jablunkově, odkud pochází. Informaci serveru Aktuálně.cz a ČTK potvrdil Jakub Kleindienst, šéf Drahošova volebního týmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Protikorupční Kverulant: Billboardaři kvůli svému byznysu poškozují veřejnou zeleň
Kverulant.org se bojem proti billboardům zabývá již od svého vzniku v roce 2009. Díky němu zmizí již letos v září billboardy od dálnic a silnic I. třídy. Nyní odhalil, že billboardaři v Praze kvůli svému byznysu poškozují veřejnou zeleň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Erik Best vytáhl na Drahoše nemilou věc z minulosti
Americký novinář Erik Best se na svém webu FinalWord rozepsal nad prezidentskými volbami v Česku. A našel i zajímavou paralelu se Spojenými státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Cikáni dostali nové výhody, napsal umělec ze severu. A začal vyjmenovávat
Kandidát Řádu národa na senátora za Mostecko, herec a sběratel vojenské historie Jiří Maria Sieber, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k plánu integrace cikánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Občanská demokratická aliance: Sektorová bankovní daň je nesmysl
Člen předsednictva a Rady Občanské demokratické aliance Petr Kachlík dnes označil návrh na zavedení speciální sektorové daně za ekonomický nesmysl. „Bankovní trh je v České republice silně regulován a pro bankovní ústavy není žádný problém přenést tyto dodatečné náklady na klienty,“ uvedl v této souvislosti člen předsednictva Občanské demokratické aliance Petr Kachlík. Podle něho by takový krok přinesl pouze zvýšení bankovních poplatků a úrokových sazeb z půjček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Muslimové dělají hrozný bordel, řekl mládeži Dominik Feri. Pak jim pustil Miroslava Sládka: Víte, kdo to je?
REPORTÁŽ „Politici by si měli uvědomit, že politika nekončí za Černým Mostem,“ konstatoval na besedě v Liberci Dominik Feri. Řada lidí z regionů má podle něj totiž pocit, že když nejsou z Prahy, nemohou politiku ovlivnit. Kdo se na regiony zaměří, ten má dle jeho názoru šanci ve volbách uspět. Stejně jako na téma korupce. Což udělal i nový americký prezident Donald Trump. Feri si naopak myslí, že téma islámu či uprchlíků ve volbách příliš fungovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Odkud jsou peníze na demonstrace v Minsku?
Prezident Alexandr Lukašenko prohlásil, že organizátoři víkendových demonstrací v Bělorusu byli financováni z amerických a německých fondů. Prostředky prý měly do země plynout přes Polsko a Litvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Je důležité pokračovat v započaté práci tak, abychom postavili silnou kandidátku i v Moravskoslezském kraji
Sociální demokraté na Bruntálsku si nominovali pětici kandidátů do Poslanecké sněmovny. Lídrem je poslanec Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Squatteři prosadili svou: Žalobci se musí zabývat postupem policie
Státní zastupitelství musí prověřit postup policistů při předloňském vyklízení pražské usedlosti Cibulka, rozhodl dnes Ústavní soud. Zastupitelství podle soudu pochybila, když se odmítla zabývat podáním squatterů. Ústavní soud se zabýval otázkou, na koho se měli squatteři obracet kvůli postupu policie, zda na státní zastupitelství, nebo na správní soudy. Podle tehdejších obyvatel Cibulky policie neměla pravomoc k vyklizení nemovitosti, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Moje zážitky z dovolené aneb Německý vítač a progresivní zdanění v praxi
S manželem jsme vyrazili na dovolenou a pořídili tam zkušenosti s německým "sluníčkem" a "vítačem". Setkání s ním bylo životní zkušeností, a proto jsem se rozhodla, se o tuto zkušenost podělit se čtenáři Parlamentních listů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zase ta samá redaktorka, zase naštvaný Babiš. V pořadu Marka Wollnera padly nové informace
Reportéři ČT se prostřednictvím redaktorky Jany Neumannové již poněkolikáté zaměřili ve svém pořadu na kauzu ministra financí Andreje Babiše (ANO) a jeho financí. Podle nich totiž po zveřejnění auditu jeho příjmů otázek ještě přibylo. Není totiž stále zřejmé, kde Babiš vzal peníze na nákup akcií svého podniku Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šedivý (KSČM): Brusel chce pro migranty v ČR čtyřikrát větší dávky, než je průměrný plat
Už nikdo, ani ze současné vládnoucí garnitury včetně ČSSD, nezpochybňuje, že mzdy zaměstnanců v Česku jsou stále zhruba čtvrtinové v porovnání s Německem či Rakouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Děkujeme, odcházíme! Exministr Heger připomíná obrovskou krizi ve zdravotnictví. A je to tu prý zase
ROZHOVOR „Dnes je situace ve zdravotnictví opravdu dost výbušná a atmosféra houstne, připomíná mi období okolo let 2010–2011 se známou akcí ‚Děkujeme, odcházíme‘“, konstatuje bývalý, nejdéle sloužící ministr zdravotnictví a místopředseda TOP 09 Leoš Heger. K současným problémům ministra financí pak ještě uvádí: „Ta poslední aféra kvůli dluhopisům a možnému krácení daní je zřejmě poslední kapkou, kdy si začíná mnoho lidí uvědomovat, že Andrej Babiš káže vodu, a pije víno. Je už čas mu vystavit účet i za jiné jeho skandály, jako bylo například Čapí hnízdo. V dřívějších vládách odcházeli ministři i za mnohem méně závažné věci. Pokud by tento trend pokračoval, tak nás posune někam do Orientu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek v rádiu promluvil o intimní záležitosti Miloše Zemana
Velká Británie ve středu definitivně spustí proces odchodu z EU. Jak to bude vypadat, popsal šéfredaktorovi MF Dnes Jaroslavu Pleslovi v Kauze dne na Rádiu Impuls ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Pár slov padlo také na adresu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Korejské republiky se zajímal o činnost Nejvyššího kontrolního úřadu
Dne 22. 3. 2017 navštívil Nejvyšší kontrolní úřad velvyslanec Korejské republiky pan Moon Seoung-Hyun. Na schůzce jej představitelé NKÚ v čele s prezidentem informovali o postavení a působnosti NKÚ a o mezinárodní spolupráci NKÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Jak jsem prošvihnul konkurs na generálního ředitele České televize
To, že se bude vybírat nový generální ředitel ČT, jsem zaznamenal již před nějakým časem. Ale až dnes ráno, kdy jsem v rádiu zaslechnul, že dnes v 16 hodin (v pondělí 27. 3. 2017) termín přihlášek končí, mě napadlo, že jsem se mohl také přihlásit. Škoda, už to nestihnu, uvědomil jsem si vzápětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Na dialýzu dochází v Písku kolem šedesáti osob
Zhruba šedesáti trvalým pacientům pomáhá písecká nemocnice s náhradou funkce ledvin, takzvanou hemodialýzou nebo hemodiafiltrací. Vhodné nemocné přitom směřuje k transplantacím ledvin, a to jak od dárců živých, tak dárců mrtvých. Taková je současná léčebná bilance Hemodialyzačního střediska Nemocnice Písek, které oslaví 31. března pětadvacet let od svého vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Německo: Šíří se tuberkulóza. Od války klesala, po roce 2015 roste
V Německu přibývá lidí nakažených tuberkulózou. Server magazínu Focus klade tuto skutečnost do souvislosti s migrační krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Vážené a milé paní učitelky, páni učitelé..
Přeji Vám hezký dnešní svátek. Je to už 425 let od narození Jana Amose Komenského, ale vlastně se toho tolik nezměnilo. Učitel je pro žáka nepostradatelný, aby byl úspěšný ve škole i v životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Výhra Trumpa a brexit? Vítězství dělnické třídy, ohromil slavný hudebník
Britská rocková hvězda z kapely Sex Pistols John Lydon podpořil brexit i Donalda Trumpa. Ve studiu britské televize uvedl, že „dělnická třída promluvila“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Je členství v Evropské unii pro naše občany výhodné?
Odpověď ať si dá každý sám, ale každopádně buďto to tedy odpovědní činitelé neumí obyčejným lidem dostatečně vysvětlit, anebo to členství v EU pro občany ČR prostě výhodné není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Turecké referendum začalo - zatím v zahraničí
Turecké referendum o přechodu země k prezidentskému systému se uskuteční 16. dubna, již dnes ale začalo hlasování na zastupitelských úřadech v některých evropských státech. Volebního práva mohou využít asi 3 miliony lidí, kteří si ponechali také turecké občanství, polovina z toho žije v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jakeše do koše? Ne, rovnou do basy, zní z Německa
Za minulého režimu zabíjeli na hranicích občany, ale nic se jim nestalo. Řeč je o pohraničnících, kteří vlastním lidem bránili ve svobodném odchodu z komunistického Československa. Podle všeho zabíjeli i občany cizích států. Když se k hledání spravedlnosti neměla česká justice, možná se toho teď chopí Němci. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Hřebejk: Zeman dělá vtipy pro hlupáky. Proč by se umělci neměli vyjadřovat?
Režisér Jan Hřebejk se v pořadu DVTV.cz s moderátorem Martinem Veselovským vyjádřil mimo jiné k prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM: Obavy z nezaměstnanosti výrazně oslabily
Necelá polovina ekonomicky aktivních občanů (47 %) má obavy z nezaměstnanosti. Již od roku 2014 se míra obav ze ztráty místa snižovala, od loňského roku je však pokles výraznější. Uvedený podíl tak představuje jednu z nejnižších hodnot v dlouhodobé časové řadě STEM. Častěji se nezaměstnanosti obávají lidé s nižším vzděláním, dělníci a provozní pracovníci, mladí lidé. Dále jsou obavy ze ztráty místa častější u žen než mužů. Od loňského roku nejvýrazněji poklesla míra obav z nezaměstnanosti mezi úředníky. „TOP 09 STAN“ (0,5 %) a někteří samostatně „Starostové a nezávislí“ (1,4 %). Příští měsíce ukáží, jak se změna nálad veřejnosti spojená s povolební situací bude dále vyvíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svaz pacientů: Je třeba věc svěřit schopnějšímu pracovníkovi
Svaz pacientů ČR se domnívá, že stát nezajistil pro obyvatele kvalitní zdravotní péči v segmentu letecké záchranné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Odsouzeni k velké koalici
Zemské volby jedné z nejmenších spolkových zemí Německa, Sársku, které proběhly o tomto víkendu, byly sledovány s jistým napětím. Ve volbách sice nekandidoval šéf SPD M. Schulz, ale všichni očekávali, jaký bude vliv jeho fenoménu právě na tyto zemské volby. Zázraky ovšem nestaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
O azyl v ČR za dva měsíce požádalo 235 cizinců, o 52 míň než loni
Za první dva měsíce letošního roku požádalo o azyl v Česku 235 cizinců, což bylo o 52 méně než před rokem. Nejčastěji chtěli azyl občané Ukrajiny, v 96 případech. Následovali občané Arménie, Sýrie a Kuby. Vyplývá to z informací, které zveřejnil odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ivo Valenta bez cenzury
Senátor a majitel společnosti Synot IVO VALENTA bude mít na Vysoké škole Karla Engliše Brno v úterý 4. 4. 2017, 9.40 h přednášku pro studenty i veřejnost: Od rodinné firmy k mezinárodní skupině. Přednáška je projevem svobody slova v rámci vysokoškolského prostředí. Nejde o samozřejmost, protože Ivo Valenta čelil snaze o omezení prezentace svých myšlenek a postojů na vysoké škole v Praze. Na Moravě však pražská cenzura nemá šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: CDU a SPD bok po boku
Půl roku před německými volbami do Spolkového sněmu jdou v průzkumech preferencí dvě hlavní strany CDU a SPD – bok po boku. Ukazuje to včera zveřejněný průzkum institutu INSA pro deník „Bild“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Navalnyj, největší nepřítel Putina? Některé věci o něm české noviny nepíší. Dokonce je zde výsměch Mitrofanovovi
Ruský opoziční politik a aktivista Alexej Navalnyj dal v nedávné době rozhovor liberální moskevské rozhlasové stanici Echo Moskvy. Krym by Navalnyj Ukrajině nevrátil, za závažnější téma považuje otázku imigrace. O pár dní později zorganizoval napříč Ruskem masivní demonstraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Vlastenci nejsou žádní extrémisté, ale lidé, kteří vnímají obrovské riziko dnešní doby
Níže uvedený článek mne přiměl napsat tento příspěvek. Píši jej jako člověk, který léta pracoval, mimo jiné, i jako policejní rada u Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie ČR a dokáži tedy věcně, i z pohledu orgánů činných v trestním řízení posoudit, jestli je, či není, pan Bartoš takový extremistický vyvrhel, jak je mu podsouváno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vojáci převzali ocenění za splnění úkolů v misích Evropské unie
V pátek 24. března se ve Slavnostní síní Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup 8. jednotky Úkolového uskupení AČR EUTM a příslušníků operačního velitelství mise EUNAVFOR-MED. Oficiálního přivítání na domácí půdě, které završilo působení v operacích spojených s africkým kontinentem, se jim dostalo od náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO Jakuba Landovského, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Marine Le Pen prezidentské volby ve Francii vyhraje neboli Šedesát let a dost
Šance na vítězství v prezidentských volbách ve Francii má Marine Le Pen velké a to i přes to, že jí všechny velké průzkumy ve druhém kole nedávají moc nadějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karta, která zjednoduší život zaměstnavatelům i provozovatelům restaurací
Proč v době, kde jsou elektronické platby i nákupy online každodenní realitou stále používáme papírové stravenky? Je možné snížit administrativu u zaměstnavatele i provozovatelů restaurací a přitom zachovat daňové zvýhodnění výdajů na stravování zaměstnanců? Nejen na to jsme se zeptali Petra Skoče, obchodního ředitele společnosti SatisPoll, která vyvinula moderní řešení financování zaměstnaneckých benefitů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kvido Štěpánek: A Farewell to Arms
Prvorepubliková armáda byla v naší rodině ve velké úctě. Můj otec i jeho bratr narukovali v květnu i v září 1938 do mobilizované Československé armády s pevným odhodláním za vlast i zemřít a strýček skutečně padl v květnovém povstání o sedm let později. Často se o něm u nás doma mluvilo a můj otec vždy rozhovor uzavřel s tím, že tragédií povstání byla špatná organizace. A přitom stačilo tak málo - do řad povstalců se přihlásil hlavní velitel předválečné Československé armády – generál Ludvík Krejčí, občan našeho městečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad vydal infografiku ke Dni učitelů
Český statistický úřad přeje vše nejlepší učitelům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tady prý někdo lže: Dohra posledního vysílání Jílkové
„Někdo tady lže! Kdo to je?! Dozvíme se to?“ zeptal se na svém facebookovém profilu exministr vnitra Ivan Langer (ODS) k článku na serveru Česká-justice.cz, kde vrchní státní zástupce z Olomouce Ivo Ištvan tvrdí, že si jeho žalobci nikdy nevybírali konkrétního policistu. GIBS to však podle textu rozporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Táňa Fischerová: Zeman je zákeřný. A také nemocný, takže by se mohlo stát...
ROZHOVOR Bývalá kandidátka na prezidentku, občanská aktivistka, herečka a moderátorka Táňa Fischerová je šokována tím, že Miloš Zeman místo toho, aby hájil čestnost a mravnost, hájí lidi, jako je Andrej Babiš. „Místo toho, aby řekl, že by ho také zajímalo, jak Andrej Babiš nakládá s penězi, protože pro společnost je důležité, aby se to vyšetřilo, tak to prezident přikryje,“ kritizuje Fischerová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Rozhodnutí Miloše Zemana, že nepůjde do televizních debat s ostatními kandidáty na Pražský hrad, považuje za farizejské, nečestné a zákeřné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Učitel nespasí duši, srdce a hlavu žáka sám
Ministryně Valachová ke Dni učitelů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra průmyslu a obchodu jednal v Argentině o možnostech uplatnění českých firem na tamním trhu
Prezentace českého obranného a bezpečnostního průmyslu byla hlavním bodem návštěvy Argentiny, kterou ve dnech 22. – 23. dubna absolvoval náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl spolu se zástupci špičkových českých firem z obranného sektoru. Kromě podpory projektů z oblasti obranných technologií se náměstek Vladimír Bärtl zaměřil také na bilaterální jednání se svými partnery na tamních ministerstvech výroby a zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Demokratická strana zelených: Jsme pobouřeni činem uřezání rohu nosorožce
Prohlášení DSZ k uřezání rohu nosorožce v ZOO ve Dvoře Králové:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Odborná knihovna České národní banky dnes přechází na nový knihovní systém
Odborná knihovna ČNB od 28. března přechází na nový knihovní systém Verbis s webovou aplikací Portaro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Josef Červinka: Zvláštní výklad aplikace institutu Porušení domovní svobody, díl 3
VADNÁ PRÁCE JUSTICE A POLICIE? Státní orgány by měly být povinně doškolovány postgraduálním studiem,aby mohly provádět právně bezporuchovou činnost!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hroutí se EU? Nastává další lidové hlasování, již je to prý vážné
Brusel si sotva stačil oddychnout po nizozemských volbách, kde k potěše „Juncker a spol.“ nezvítězil euroskeptik Geert Wilders se svou Stranou svobody, a už čelí dalším hrozbám. V Itálii podle posledních průzkumů vede jen několik měsíců před volbami euroskeptické Hnutí pěti hvězd (M5S) v čele s Beppe Grillem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Klušák: Z tohoto úřednického masakru rodiny a dětí vám bude i rozum stát
Totalitní ploty s ostnatými dráty, které nás fyzicky oddělovaly od svobod, lidských práv, od základních lidských hodnot nahradily ploty virtuální, vystavěné úředníky pro posílení své vlastní moci. Nová doba, nové možnosti a zvrhlé úřednické pojetí demokracie, kterou si přetvořili k obrazu svému, z úředníků udělala novodobou sortu nadlidí. Pro takové nic neplatí, nemusí se ničím řídit, nic dodržovat, a vždycky mají pravdu. To je hlavní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Lítý boj o lithium
V katastru obce Cínovec v Krušných horách leží úžasné zásoby vzácných kovů. Odhaduje se, že je zde několik tisíc tun wolframu, rubidia a cesia, 262 tisíc tun cínu a hlavně 6,46 milionu tun(!) lithia, tedy kovu zítřka. Pokud má dojít v nedaleké budoucnosti k přechodu výroby aut na elektricky poháněná, bez lithia to nepůjde. Z lithia se totiž vyrábějí baterie do těchto elektromobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Podmíněnost rozvodu manželství předchozím rozhodnutím o poměrech dítěte v době po rozvodu není protiústavní
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček) odmítlo jako zjevně neopodstatněný návrh Okresního soudu v Novém Jičíně na zrušení ustanovení § 755 odst. 3, slov „a soud jejich dohodu schválil“ v § 757 odst. 1 písm. b) a § 906 odst. 1 a 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To zapadlo: Miroslav Kalousek vyjevil své nejtajnější politické přání. Nahlédněte
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se na sociální síti Twitter zapojil do debaty o vlastenectví a pseudovlastenectví. Během této debaty dal mimo jiné jasně najevo, koho by rád viděl na Hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Teď pláčete nad Věrou Špinarovou. Ale kde jste byli, když neměla co jíst? Když neměla na lečo a kus chleba. Po smrti zpěvačky vyplouvají závažná fakta
Zpráv o úmrtí populární zpěvačky Věry Špinarové (65) je mnoho i v dnešních novinách. Deník Blesk přináší vzpomínky nejen jejích kolegů z branže, ale i politiků. Na Facebooku se však také vyjádřil mluvčí Patriotů Daniel Rovný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Co mají společného kapitalismus a socialismus? Nesvobodu, ve které žijeme
I když se po pádu socialismu v jistém směru pohnuly věci dopředu, třeba v podobě svobody slova, mnoho věcí zůstává stále úplně stejných. Pouze trochu změnily svou vnější formu, zatímco skutečná podstata zůstává stejná. Dokonce to vypadá až tak, jako by se historie dokola opakovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj řeší nedostatek internistů na Karvinsku
Personální situace v krajských nemocnicích, zejména potřeba získat na Karvinsko další internisty – to je téma, jež v současnosti intenzivně řeší vedení Moravskoslezského kraje. Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer jedná s manažery Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, kteří zároveň řídí i havířovskou nemocnici a nemocnici v Orlové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Státní šikana nebere konce
Senátor Ivo Valenta na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Téměř dvě třetiny lidí stále odmítají přijímání uprchlíků, ukázal nový průzkum
Přijímání uprchlíků ze zemi postižených válečným konfliktem odmítá 61 procent Čechů. Od konce loňského roku jejich podíl klesl o tři procentní body. Necelá třetina lidí (32 procent) je pro přijetí migrantů jen do doby, než se budou schopni vrátit zpět do své země. Pouze tři procenta lidí si pak myslí, že by ČR měla uprchlíky přijmout a nechat je se zde usadit. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Státní ústav pro kontrolu léčiv pozastavil platnost povolení k výrobě společnosti, která porušila své povinnosti
SÚKL informuje o pozastavení platnosti povolení k výrobě vydaného společnosti SVUS Pharma a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): I v USA chápou, že střídání času je pitomost
Stejně jako každý rok se vždy v poslední neděli v březnu se u nás mění čas ze standardního na letní. V zámoří už nyní mají přechod na letní čas za sebou. Na většině severoamerického kontinentu se totiž měnil čas už 12. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Chlastám už od rána, protože jsem mluvil v ČT, zahájil poradce TOP 09 a Pirátů. Pak osprchoval Zemana a české muže sprostými slovy
Spisovatel, cestovatel, marketingový expert, který v minulosti spolupracoval třeba s TOP 09 a teď pomáhá Pirátům, Jakub Horák poskytl rozhovor serveru E15. V něm se pořádně obul do prezidenta Zemana, ale také do českých občanů, kteří ve společnosti šíří nenávist. Prozradil mimo jiné, proč to dělají. A neváhal přitom použít i pár pěkně peprných výrazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zeman perlí
Strana Starostové a nezávislí (STAN) mi nijak zvlášť sympatická není. A zejména si nemyslím, že jejím ideálním vůdcem je Petr Gazdík, který byl jednou z hlavních opor Nečasovy a Kalouskovy vládní administrativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Merkelová: Nechci nikomu v EU vyhrožovat. Ale...
Spolková kancléřka Angela Merkelová promluvila v německé televizi ARD o budoucnosti EU. Uznává sice, že Unie má celou řadu problémů, kupříkladu není snadné vyrovnat se s uprchlickou krizí, ale věří, že EU jako taková může tyto obtíže přestát, pakliže budou evropští lídři postupovat jednotně. Všem členským státům EU vyslala jedno varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Potkali se Syřan a Iráčan. Ne u Kolína, ale ve Vídni. Přišli pokouořit šíšu, dopadlo to dost jinak
Vraždou skončila rozmíška mezi syrským a iráckým migrantem ve vídeňském šíša baru. Mladého Iráčana nezachránil ani rychlý převoz do nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Vážení, blíží se volby
Blíží se volby, což samozřejmě burcuje parlamentní strany k plamenným slibům a snad se ani nemůže najít občan při smyslech, který by věřil někomu, kdo byl 25 let ve Sněmovně a neudělal nic, kromě pobírání platu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Valachová dnes při Dni učitelů ocení šikanovanou učitelku
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes při Dni učitelů v Senátu ocení in memoriam šikanovanou učitelku Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze, která zemřela loni v lednu. Učitelce udělí Plaketu Františky Plamínkové. Chce tak symbolicky přispět k boji s šikanou. Oceněno bude i dalších 44 pedagogů, mezi nimi například dětská psycholožka a výchovná poradkyně Václava Masáková nebo astronom a astrofyzik Jiří Grygar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiéři V4 budou ve Varšavě jednat o inovacích a digitalizaci
Spolupráci v inovacích a digitalizaci má být věnováno dnešní varšavské jednání předsedů vlád visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Bohuslav Sobotka, Robert Fico, Viktor Orbán a Beata Szydlová mají také hovořit o výsledcích římského summitu Evropské unie z minulé soboty, mezi dalšími tématy bude odchod Británie z Evropské unie a unijní bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Trump v ohrožení, výhra Marine Le Penové. Karel Köcher předložil scénář, který přeorává úplně vše
ROZHOVOR Feministická kritika Trumpa podle mě už dosáhla maxima, takže v nejlepším případě ji Clintonová může pomáhat jen udržovat se na již existující úrovni. A ta, jak se ukázalo, Trumpa zas tak neohrožuje. Tak hovoří bývalý elitní československý zpravodajec a politolog Karel Köcher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Politika je o diskutování pravidel
Komentář na sociální síti Facebook po setkání se studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kde diskutovali o ekonomické diplomacii a budoucnosti EU:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy ČR činí opatření proti suchu: Vodní kanály v oboře Soutok zaplní voda z Nových Mlýnů
Vodní bilanci v lužních lesích obory Soutok na Břeclavsku dnes vylepší voda z Novomlýnských nádrží. Lesy ČR, které oboru spravují, se dohodly s Povodím Moravy, takže se v úterý 28. března ráno začal upouštět sedminásobek obvyklého množství vody vytékající z Nových Mlýnů. Kolem poledne se zaplní tůně, slepá ramena i vodní kanály v oboře, kde kromě jelení, dančí a černé zvěře žijí také na vodě závislí živočichové a rostliny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Povedlo se něco, co ministerstvo nebylo schopno udělat za patnáct let
Stát má nového výrobce registračních značek, díky změně dodavatele ušetří více než 100 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kybernetické centrum ČVUT získalo dotaci na rozvoj průmyslu 4.0
Český institut informatiky robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického v Praze společně s dalšími významnými partnery VUT-CEITEC, DFKI a ZeMA byl úspěšný v prvním kole výzvy Teaming programu H2020, díky čemuž obdrží dotaci 400 tisíc EUR na rozvoj česko-německého výzkumného centra Průmyslu 4.0. Ve druhém kole bude konsorcium usilovat o dotaci v souhrnné výši až 30 mil. EUR na provoz centra a související investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vypukla válka: „ČR potřebuje prezidenta, ne kývala!“ vypálili z Hradu. „Vy se toho Drahoše bojíte,“ vrátila hned ránu redaktorka ČT. A přidali se...
Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš řekl poslední slovo. Jde do toho a zabojuje o Hrad. Mluvčí prezidenta Zemana na toto oznámení promptně zareagoval a takřka okamžitě spustil palbu na sociální síti Twitter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Celníci ukončili celorepublikovou kontrolní akci zaměřenou na ochranu vnitřního trhu
Minulý týden proběhla celorepubliková akce s názvem „CISTERNA II“. Celníci se zaměřili na všechny oblasti kompetencí, zejména na kontrolu přepravy vybraných výrobků a dalších rizikových komodit v silniční přepravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Londýnský vrah se narodil v Británii. Musíme se zaměřit i na muslimské komunity v Evropě, udeřil Pospíšil
ROZHOVOR „Hlavně se nesmíme nechat Tureckem vydírat, dnes už není situace jako před rokem či dvěma,“ uvádí někdejší ministr spravedlnosti a současný europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Svá slova pak ještě dále rozvádí: „Na Balkáně se podařilo hranice daleko lépe zabezpečit, a Turecko proto už tuto kartu nemůže hrát tak silně. Turecká vláda navíc potřebuje peníze, které na základě migrační dohody dostává. Jakákoli další eskalace, či dokonce konflikt by byl pro Turecko ekonomicky sebevražedný, protože jeho obchod s Evropou nemá čím nahradit. V západoevropských zemích se silnou tureckou komunitou se také aktuálně, na základě Erdoganovy politiky, ozývá silné volání po zrušení možnosti dvojího občanství. To navrhuje třeba řada politických stran v Nizozemsku.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Odsuzujeme politickou a mediální šikanu na Slovensku
Někteří z čtenářů si možná budou pamatovat, že SPR-RSČ byla v devadesátých letech terčem politického a mediálního lynče a šikany, hlavně v období kolem voleb v roce 1998, kdy se díky velké mediální masáži a pomluvám nakonec nedostala do parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy převzalo čtyřiačtyřicet vynikajících pedagogů a pedagožek
Medaili MŠMT, nejvyšší ocenění v oblasti školství, dnes z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové převzalo 44 vynikajících pedagogů a pedagožek. Na Den učitelů udělila ministryně Valachová také Plaketu Františky Plamínkové. Toto symbolické ocenění obdržela in memoriam učitelka Ludmila Vernerová. MŠMT tuto plaketu udělilo jako výraz odhodlání bojovat se šikanou a přispět k bezpečnějšímu prostředí ve školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Hlavenka: Ministerstvo pro věk páry
Před několika dny se musel rozloučit šéf Ministerstva obchodu a průmyslu Mládek za několik vskutku nepovedených výroků. Stalo se ale MPO po jeho odchodu lepším úřadem? Obávám se, nikoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šéf Hospodářské komory v ČT varoval: Toto bychom lidem měli říct o euru
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v úterním Interview ČT24 prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého. Povídali si spolu o obchodních vztazích s Čínou a Německem, ale také o rizicích, která mohou zasáhnout naši relativně rozjetou ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Odstranění bariér považuji doslova za esenci slušné a správné politiky
Hlavní město otevírá nové grantové schéma pro oblast přístupnosti a odstraňování bariér ve veřejném prostoru. Jde o další krok ve snaze o maximální usnadnění pohybu například handicapovaným, rodičům s kočárky nebo seniorům v ulicích metropole. Příslušný tisk Radě hl. m. Prahy předložil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Evropská unie a euro - riskantní experimentování s Evropou
Projev na Komenského univerzitě v Bratislavě, 23. března 2017. Část tohoto textu byla použita v projevu na mezinárodní konferenci na Mendelově univerzitě v Brně 9. března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Peníze z dotačních programů ministerstva kultury pomůžou památkám v Královéhradeckém kraji
Začíná sezóna turistická, ale i stavební. Ministerstvo kultury letos rozdělí v Královéhradeckém kraji téměř 57,5 mil. Kč v šesti dotačních programech na podporu obnovy kulturních památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Posilování platů ve školství považuji za jeden z největších úspěchů. Praha je centrem vzdělání
Při příležitosti Dne učitelů, který připadá na výročí narození Jana Ámose Komenského, oznámila pražská radní pro oblast školství záměr v příštím roce navýšit dosavadní příspěvek hlavního města k platům učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Na Ukrajině začala platit plná cenzura
Témat, která hýbou současnou Ukrajinou a nejsou Kyjevu nejpříjemnější, je hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Putinovo horké jaro
Zvědavost mi nedala, a tak jsem se podíval na video Navalného Fondu proti korupci, které se věnuje premiéru Medveděvovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Projekt POKOS zamířil v březnu na Vysočinu a do Jihočeského kraje
Zástupci Ministerstva obrany společně s příslušníky 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou navštívili ve čtvrtek 23. března ZŠ Hálkovu v Humpolci a v pátek 24. března ZŠ Domamil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ke kauze s výukou multikulti od cizinců, která vzplála na brněnské škole, promluvil školní inspektor
„Je dobře, že si den učitelů připomínají i zřizovatelé či rodiče,“ řekl u příležitosti dnešního dne ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu se však vyjádřil i k dalším otázkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Nic není ztracené
Často ve svém okolí slýchávám, že Babiše a jeho ANO už nic nezastaví a bude jasným vítězem voleb. Avšak na politice je krásné to, že se může změnit ze dne na den, a to úplně nečekaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT zve na pracovní veletrh, na němž se firmy přetahují o studenty
Absolventi a studenti technických oborů nemají problém najít zaměstnání, mnohdy jim ale schází dostatečný přehled o profesních možnostech, které se jim nabízejí. V tom jim může pomoci už 23. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zaprodanci a zrádci. Sobotka a vláda ustupují nátlaku Bruselu, otevírají dveře migrantům a referendum o EU a NATO blokují, zlobí se poslanec od Babiše
ROZHOVOR „Verbálně sice premiér pořád odmítá kvóty, ale podvoluje se diktátu EU, podle kterého na základě dohody s Tureckem přijmeme letos na 6 000 uprchlíků,“ zlobí se poslanec ANO Zdeněk Soukup. Šíření islámu je pro naši evropskou civilizaci podle něho smrtelně nebezpečné. Též kritizuje, že poslanci nepodpořili zákony, které měly bránit islamizaci, a že vláda nepředložila zákon o referendu, kdy by občané měli možnost případně rozhodnout i o našem členství v EU a NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis Jaroslavu Faltýnkovi: Pokutu neplaťte ze svého, měl by to udělat Agrofert
Asociace soukromého zemědělství reaguje na výzvu zemědělcům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Chceme se Slováky testovat autonomní vozy a vyzkoušet chytrou dálnici v provozu
Zástupci českého a slovenského státu, mobilních operátorů, automobilového průmyslu a akademické sféry by měli vytvořit společný projekt na testování autonomních vozidel a dalších moderních technologií na dálnici D2 mezi Bratislavou a Brnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Miliardové příjmy i zachráněné stamiliardy v soudních sporech
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na webových stránkách výroční zprávu o své činnosti v roce 2016. Výroční zpráva přináší výsledky hospodaření a činnosti úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Dochází v České republice ještě dnes k vykořisťování?
Často, zejména od našich pravicových politiků, slýcháme kritiku Číny a dalších, spíše levicově směřovaných zemí, které vykazují nebývale vysoký hospodářský růst, že v těchto zemích dochází k vykořisťování, což demokratické režimy nemohou připustit a zazlívají Miloši Zemanovi, že je k Číně vstřícný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Indoktrinace dětí! Otec, který odmítl poslat dceru do školy na multikulti přednášku, prozradil u Plesla šokující novinku
Hynek Charous, rodič, který se dostal do sporu se školou v Brně kvůli jejímu multikulturnímu programu, tvrdí, že multikulti je nebezpečná manipulace s myslí našich dětí. Řekl to alespoň v rozhovoru pro iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Kontroverze kolem změny územního plánu v areálu Chittussiho nemocnice pokračují
Zastupitelstvo hlavního města Prahy bude ve čtvrtek 30. března 2017 hlasovat o změně územního plánu v areálu bubenečské nemocnice. Skupina Penta plánuje na místě současného areálu léčebny dlouhodobě nemocných zbudovat luxusní bytové domy. Změna územního plánu bude mít negativní dopad na občanskou vybavenost této čtvrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pozitivní čísla? O práci se bojí necelá polovina Čechů
Obavy ze ztráty zaměstnání má necelá polovina ekonomicky aktivních občanů (47 %). Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM. Obavy z nezaměstnanosti jsou tak za poslední léta nejnižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bohdalová (ČSSD): O svátku učitelů, Komenském a vepřích v blátě
Psal se 28. březen 1592. Kdesi na jihovýchodní Moravě, snad v Uherském Brodě, Nivnici či v Komni se narodil Iohannes Comenius, který později během studií v Německu přijme druhé jméno Amos. Narodil se Učitel národů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezští radní jmenovali ředitele nemocnic v Karviné, Orlové a Havířově
Krajští radní dnes (28. 3.) jmenovali ředitele Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, jejíž součástí je i nemocnice v Orlové, a Nemocnice s poliklinikou Havířov. Do funkce nastoupí ekonom Jiří Matěj, který byl po odchodu svého předchůdce Josefa Grochola pověřen řízením těchto nemocnic spojených personální unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Skutečně Schulz o víkendu prohrál s Merkelovou? Tady to vidí úplně jinak
Většina německých médií po neúspěchu SPD v Sársku tvrdí, že „efekt Schulz“ socialistům příliš nepomůže ani při podzimních volbách. Deník Huffington Post však uvádí hned několik důvodů, proč by bylo předčasné Schulze odepisovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kdyby Rusové obsadili Ukrajinu... Schwarzenberg vyrazil mezi lidi a vyslovil tam mrazivá slova. Kalousek nato poslal vzkaz dnešním třicátníkům
REPORTÁŽ Snížit daně a povinné odvody, aby cena práce nebyla v Česku až tak vysoká, má v úmyslu při svém případném volebním úspěchu vedení TOP 09. Na druhé straně chce vychovávat odolné občany, zvláště ze střední třídy, kteří si budou spořit na důchod i na těžká období hospodářských krizí a z určité části si budou hradit také zdravotní péči. Takto prezentoval Miroslav Kalousek i s částí svého předsednictva svoji Vizi 2030 na ostravském mítinku. Ve zmíněné koncepci čeští liberálové prezentují recept na to, jak z naší republiky vytvořit úspěšnou, prosperující zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka zahájí seminář Gender v kontextu odpovědného výzkumu a inovací
V úterý 28. března přednese ministr Chvojka úvodní slovo na setkání Platformy žen ve výzkumu a podnikání 2017. Jedná se o čtvrté setkání v tomto roce svolané Technologickou agenturou ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 kampaní proti fake news: Spolupráce s Německem je pro nás důležitější než Čína
TOP 09 se rozhodla aktivně bránit proti pro čínskému směřování zahraniční a obchodní politiky, které představuje především prezident Miloš Zeman. Spouští kampaň, ve které ukáže, jak klíčová je spolupráce České republiky a Německa. Výhody partnerství obou zemí chce připomenout právě v době připravovaných změn Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Výskyt invazivních pneumokokových onemocnění vloni? Téměř každé páté onemocnění skončilo tragicky
Podle aktuálně dostupných statistik Státního zdravotního ústavu (SZÚ) bylo v roce 2016 hlášeno 323 případů invazivního pneumokokového onemocnění (IPO), 66 osob v důsledku onemocnění zemřelo. V meziročním srovnání se jedná o mírný pokles výskytu onemocnění, počet tragicky končících případů ale zůstává stejný. Nejvíce onemocnění způsobených pneumokoky je za loňský rok hlášeno z Prahy (45), Moravskoslezského (44) a Jihomoravského kraje (32). Zařazením vakcíny proti pneumokokovým onemocněním do doporučeného očkovacího kalendáře u dětí do jednoho roku vede dlouhodobě k snížení výskytu v cílové věkové skupině. Více jak 80 % všech evidovaných výskytů tak spadá do věkové kategorie osob ve věku 40 let a výše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pozvánka na přednášku Ivo Valenty
V úterý 4.4. se na Vysoké škole Karla Engliše v Brně uskuteční přednáška senátora Ivo Valenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Ministerstvo zdravotnictví zaspalo. Kraj se dostává do nejistoty
Více než dvě třetiny zastupitelů kraje jsou nováčci, řada z nich bez větších zkušeností z politiky. Jak se svěřil Oldřich Bubeníček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, za svou největší výzvu považuje udržení koalice, ale i snahu zapojit opozici. Jaký přínos shledává v těžbě lithiových rud v krušnohorské oblasti? A do jaké míry se v kraji podařilo vyřešit problém s autobusovými dopravci? Prozradil nám také, jak ve srovnání s Nečasovou vládou hodnotí současnou koalici, ale i to, zda se nepokusí kandidovat do sněmovny sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Budeme pokračovat ve zlepšování odměňování učitelů a učitelek
Rád bych u příležitosti Dne učitelů poděkoval všem učitelům, učitelkám a pedagogickým pracovníkům za jejich důležitou a obětavou práci, které si velmi vážím. Práce kantorů stejně jako úroveň školství je důležitá pro budoucnost naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: O bezbřehé demokracii v naší zemi nemůže být pochyb
Úterní glosy Miroslava Macka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Drahý Miloši,“ začala Zemanova návštěva Chorvatska. A „drahý Miloš“ začal mluvit o Kosovu. Nastal výpadek, zajímavé to bylo i s jídlem
REPORTÁŽ Kosovo nepatří do NATO. Prohlásil to Miloš Zeman po setkání s chorvatskou prezidentkou v Záhřebu. Mluvili spolu také o migrační krizi nebo hrozbě ze strany Islámského státu. Přes mnohá vážná témata našel český prezident v chorvatské metropoli prostor pro svůj oblíbený humor. To když mluvil o odstranění vážné překážky česko-chorvatských vztahů. Ze Záhřebu informuje reportér ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Cestování vlakem na trati Hradec Králové – Trutnov je rychlejší a bezpečnější
práva železniční dopravní cesty slavnostně ukončila revitalizaci železniční trati Hradec Králové – Jaroměř – Trutnov. Největším přínosem projektu je zvýšení bezpečnosti, zlepšení jízdního komfortu a zvýšení rychlosti železniční dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mikulášek (ČSSD): Almužna na péči nepokryje ani dovoz obědů. A nikoho to nezajímá!
Mluvím o příspěvku na péči 1. stupně, který pobírá kromě zdravotně postižených (schizofrenici, neurologicky nemocní...) také řada seniorů, kteří už nezvládnou uvařit si jídlo či uklidit byt/domek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Čeští vojenští psychologové spolupracují na projektech v rámci NATO
V polovině března se v Praze setkali vojenští psychologové Armády ČR s kolegy z Belgie, Velké Británie, Německa, Norska, Švédska, Kanady a Spojených států amerických na třídenním pracovním setkání. Jejich cílem bylo sestavit plán diagnostiky rekrutů pro využití v armádách NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vlastníci: Počínání naší radnice pod vedením primátora Paparegy je skandální
Prohlášení vlastníků pozemků v lokalitě Na Sadech v severočeském Mostě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klíšťová encefalitida: Lidé se nejčastěji očkují na jaře
Proti klíšťovému zánětu mozku, neboli encefalitidě je možné se chránit očkováním. Například Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vydala na tuto ochranu za rok 2016 téměř 10 milionů korun. Možnost očkování využilo 24 520 klientů. Pro tento rok pojišťovna navýšila příspěvky na preventivní očkování dětí až na 1 500 Kč, pro dospělé na 700 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šéf Senátu Štěch: Sankce proti Rusku jsou pokrytecké
Šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) upozornil špičky Evropské unie i zástupkyni šéfa NATO na protiruské sankce. Jsou podle něj drobet projevem pokrytectví. Svá slova zdůvodnil pro ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na cestě jsou nové 3 miliony migrantů. U nás se nezdrží, půjdou do Evropy, varuje Turecko
Do Turecka se podle vyjádření tureckého místopředsedy vlády Veysi Kaynaka chystá vlna migrantů z východního Íránu, údajně by se mělo jednat až o 3 miliony lidí. Turecko by přitom pro migranty mělo být pouze tranzitní zemí, informuje turecký deník Hürriyet Daily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Hasiči dostanou dotaci na dobudování zázemí sportoviště, využijí jej i ostatní záchranářské složky
Kraj podpořil dotací dostavbu hasičského stadionu v Hradci Králové. Chce ovšem záruku pro své školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Francouzští turisté hledají nové dovolenkové destinace
„Právě nyní si lidé vybírají, kam pojedou na dovolenou,“ vysvětluje ředitelka jedné z francouzských cestovních kanceláří a její předpověď na tento rok je taková, že povede Španělsko, Portugalsko, Řecko a Itálie, které jsou vždy v čele a prodávají se dopředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Přednáška na Vysoké škole Karla Engliše
Od rodinné firmy k mezinárodní skupině, aneb podnikatelské zkušenosti a politika
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tady přijde výbuch! Zítra. Už ani to Německo. Zaorálek řval, až se musel omlouvat, a byl k publiku zcela upřímný
REPORTÁŽ Na světový konflikt to nevypadá, ale jsme na šikmé ploše. „Společnost, která není schopná čelit nerovnosti, dřív nebo později bude konfrontována s nějakým výbuchem,“ uvedl také ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který při návštěvě Zlína přišel i na debatu s veřejností s názvem Evropa na křižovatce. Vysvětlil to, v čem vidí „obrovskou hrozbu do budoucna“ a proč považuje roky 2017 a 2018 za naprosto klíčové. Hřímal v sále natolik, že nakonec raději publiku vysvětlil: „Omlouvám se, že na vás křičím, ale to není proto, že bych vás tady chtěl všechny seřvat ve Zlíně.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist