Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.575x, což odpovídá cca 186.538-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zimolův ředitel špitálů má plat, který mu může závidět i prezident. Máme tabulku astronomických odměn
ParlamentníListy.cz byly upozorněny na jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje, kde došlo i na téma vysokých odměn předsedy představenstva krajské společnosti Jihočeské nemocnice Martina Bláhy, jehož jméno je v poslední době spojování s tamním sociálnědemokratickým hejtmanem Jiřím Zimolou. Ten si nechal od Bláhy postavit rekreační dům, ačkoli je vše úředně psané právě pod jménem předsedy představenstva Jihočeské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Slouha Jiří Drahoš? Vážná úvaha o kandidátovi
Vysokoškolský učitel Radim Valenčík se na svém webu rozepsal o prezidentském kandidátovi Jiřím Drahošovi. „Ví Drahoš, do čeho jde?“ zeptal se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Starosta Prahy 5 Radek Klíma rezignoval na svou funkci
Starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09) dnes rezignoval na funkci. Vedení radnice zaslal rezignaci e-mailem a jako důvod uvedl ztrátu důvěry svého zastupitelského klubu TOP 09 a zdravotní stav. Dopis má ČTK k dispozici a jeho pravost potvrdilo několik členů vedení radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Veselý Andrej? Ministr Babiš zvažuje uvolnění zákazu kouření i „hulení“
Že by mohlo fungování elektronické evidence tržeb (EET) doznat změn, naznačil na svém facebookovém profilu sám ministr financí Andrej Babiš. Svěřil se totiž se svými zážitky z návštěvy několika vesnic v Pardubickém kraji a na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Jste obyčejný starý probruselský patolízal!“, „My chceme Zemana“, „Držíme palce“. Drahoš spustil na internetu lavinu
Od chvíle, kdy vědec Jiří Drahoš oznámil svou kandidaturu na prezidenta republiky, plní sociální sítě hlasy na jeho podporu a také se samozřejmě ozývají jedinci, kteří jeho činnost kritizují a chválí současnou hlavu státu Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonomka Šichtařová rázně zúčtovala s těmi, kteří nemají rádi PL. Zde jsou její slova
Ekonomka Markéta Šichtařová se ve svém tweetu zastala serveru ParlamentníListy.cz. „Konkrétně vůči mně byly vždy zcela seriózní,“ uvedla mimo jiné v narážkách na to, proč sdílí své komentáře pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hlava státu vystoupí v pořadu Týden s prezidentem
Prezident republiky vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš? Zde jsou názory Jiřího Drahoše
Demokracii, pravdu, rozum a úctu k lidem – tyto hodnoty chce v případě svého zvolení prosadit vědec Jiří Drahoš, jenž se rozhodl postavit prezidentovi Miloši Zemanovi. Uvedl to v rozhovoru pro Reflex.cz, kde mimo jiné také řekl, že by více otevřel Pražský hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Agresivní muslim? Ne, ožralý Rus, ukázalo se po zveřejnění „videa ze Španělska“
Záznam agresivního muslima, který napadl lékařku v nemocnici ve Španělsku, na facebooku oslovil přes tři miliony Španělů, stejně jako doprovodný komentář „muslim děkuje za své přijetí v Evropě“. Má to ovšem jeden háček: na videu není ani muslim, ani Španělsko. Ve skutečnosti vzniklo v Novgorodu a zachycuje agresivní chování opilého Rusa. Píše o tom web Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Trest jako pomsta III
V pondělí 27. března 2017 se Krajský soud Brno – pobočka Zlín vrátil senátem Ivety Šperlichové k tragické události ze dne 25. července 2010, která se odehrála ve večerních hodinách v Uherském Hradišti na parkovišti u Kauflandu, kde se ods. Jakub Juřena pokusil zaštítit neznámého muže, napadaného pány Petrem Haluškou a Ondřejem Černuškou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prý se otřese celá země: Andrej Babiš bude brzy obviněn. A už učinil protiopatření
Situaci kolem změny morálního kodexu v hnutí ANO monitorují Lidové noviny. Všímají si totiž, že díky obměně by z toho mohl benefitovat i předseda Andrej Babiš, v případě, že by byl trestán v kauze Čapího hnízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdroj: Jiří Čunek prostě rád pošťuchuje Bělobrádka. A odpor proti Gazdíkovi začíná růst
Lidovci ze Zlínského kraje se rozhodli revoltovat. Nelíbí se jim totiž spolupráce s hnutím STAN a společná dvojkoalice do sněmovních voleb. O bouřích v kraji Jiřího Čunka píše dnešní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Trumpovy zásahy do ekonomiky se projeví až ke konci roku
Komentář k HDP v USA:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Stále se nacházíme v poločase zápasu
Komentář k postoji ČNB:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Volební senát rozhodl o rozpuštění šesti politických stran a hnutí, některým dalším pozastavil činnost
Volební senát Nejvyššího správního soudu pod vedením předsedy tohoto senátu Tomáše Langáška dnes rozhodl na návrh vlády o rozpuštění České strany selského rozumu; Demokratické regionální strany; Strany Globální Odpovědnosti; Strany pro ekologii a zdraví; Nezávislého sdružení občanů Blanska a Strany přátel časopisu MAXIM a jejich přátel za maximální svobodu projevu, za vybudování mocné armády a za život bez zbytečných omezení a zákazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Cože? Velvyslanec Remek propaguje sblížení Ruska a USA, a ještě na Sputniku! zahájil Jakub Janda „shitstorm“. Jenže to má háček
Politický aktivista ze spolku Evropské hodnoty Jakub Janda je známý svým bojem proti ruské propagandě. Tentokrát zkritizoval českého velvyslance v Rusku Vladimíra Remka za to, že na ruském vládním serveru Sputnik horoval za sblížení Ruské federace a USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis Evropské komisi: Nepodporujte používání elektromagnetických zbraní proti lidem
V polovině března letošního roku navštívil polský ministr obrany Antoni Macierewicz univerzitu pátera Tadeuše Rydzyka a vystoupil tam v diskusi na téma „Problémy současné politiky, ozbrojené konflikty a terorismus“. Jedna z posluchaček se ho zeptala, jestli má Polsko strategii, jak řešit ilegální experimenty s elektromagnetickými zbraněmi na polských občanech a ministr odpověděl, že jeho ministerstvo provádí analýzu, jejímž cílem je zjistit, ve kterých oblastech Polska žijí lidé, kteří si stěžují na taková napadení a že se chystá ustavit komisi, která bude jejich stížnosti vyšetřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Česká televize tají PR smlouvy s Bison & Rose
Piráti podali stížnost Radě České televize na Petra Dvořáka, generálního ředitele ČT, pro neposkytnutí informace, o kterou žádali v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tak pozor: Ty lodičky, co čekají na migranty u břehů Afriky, nepřiplouvají jen tak. Je tu odhalení
Itálie a Řecko vysílají SOS a shodně konstatují, že jejich možnosti přijímat uprchlíky jsou vyčerpány. Vlády obou zemí navíc obviňují neziskové organizace placené Georgem Sorosem, že spolupracují s pašeráky na převážení migrantů z Afriky. Tématu se věnuje americká zpravodajská televize Fox News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Američané si to chtějí rozdat, ale všichni je nenávidí. A opozice v Rusku? Dejte si pozor. Taky by to mohlo skončit takto
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Posilováním protiputinovských tendencí nepomáháte svému oblíbenci Navalnému, který má podporu zhruba dvou procent Rusů, ale ruským komunistům. Společnost v Rusku se totiž v roce 100. výročí VŘSR naklání doleva, upozorňuje západní představitele v reakci na proběhlé desetitisícové protesty proti Dmitriji Medveděvovi editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz vysvětluje nové poměry na Blízkém východě poté, co v něm výrazně ztratily vliv Spojené státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Čulík zašel do české hospody. Z toho, co tam zažil, se musel vzpamatovat dalším článkem o Češích
Dusivá atmosféra vládne v ČR nejen přímo, ale i metaforicky, píše na serveru Britské listy jejich šéfredaktor Jan Čulík. Velmi nepříjemnou, odpuzující vizitkou současné České republiky je podle něj všude se šířící hlubinný rasismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Důl Paskov zítra končí
Společnost OKD v pátek končí těžbu v Dole Paskov a k zítřejšímu datu také ve společnosti OKD končí více než 800 zaměstnanců, kteří si buď našli, nebo budou hledat práci jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vyjádření Václava Kočky a rodiny: Článek Českého rozhlasu je nepravdivý
Ve čtvrtek 30. března 2017 vydal server Českého rozhlasu materiál s názvem "Pozadí pražského byznysu s hroby: šéfa hřbitovů úkolovala spojka z ČSSD", kde se mimo jiné píše, že, cituji: "Dokumenty z roku 2013 a 2014 ukazují, že Jaroš zajišťoval pronájem hrobových míst na Olšanských hřbitovech pro expolitika ODS Tomáše Hrdličku, podnikatele Václava Kočku (ČSSD) a bývalého radního Milana Richtera (ODS)."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Noc s Andersenem v Klementinu s Jaroslavem Němečkem, Hanou Heřmánkovou a Čtyřlístkem
Noc s Andersenem v Klementinu 31. března - i letos se zúčastní této mezinárodní akce také Národní knihovna. Děti budou prožívat dobrodružství v barokním areálu Klementina v centru Prahy, kde na ně bude čekat bohatý program v duchu Čtyřlístku, neboť tento komiks, který provází rané mládí snad všech dětí, je ústředním motivem letošního ročníku Noci s Andersenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Multikulturní fronta zuřivě útočí na naše děti
Ministerstvo školství stále pracuje na nové koncepci výchovy k občanství, útočící na myšlení školáků, kteří se tak mají naučit správnému přístupu například k multikulturalismu či k sexuálním menšinám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Čínské investice u nás? Dohromady nula nula nic, říká ekonomka. Ale...
Bývalá zástupkyně ČR u Světové banky Jana Matesová si s moderátorem Českého rozhlasu Janem Moláčkem povídala o čínských investicích v Česku. Proč jich je méně, než sliboval prezident Miloš Zeman. Odpověď zazněla ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Trestná činnost cizinců klesá
Řešení bezpečnosti v oblastech se zvýšeným počtem zahraničních pracovníků přináší pozitivní výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kompromisy jsou nutné, aby se neopakoval brexit, zdůraznil Sobotka
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na dnešním společném jednání české a slovenské tripartity zdůraznil nutnost najít kompromis ohledně směrnice o vysílání pracovníků. Zasedání na zámku ve Štiříně u Prahy se předpisem zabývalo, účastníci ho kritizovali. Sobotka zdůraznil, že se země musejí v rámci Evropské unie navzájem poslouchat. Jinak mohou podle něj nastat další podobné zlomy, jako byl brexit, což by si nepřál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
No, ty ruské počítačové útoky... Ono to asi bylo jinak, řekla firma, která přinesla skandální odhalení. A odvolala
Americká firma zabývající se kybernetickou bezpečnostní CrowdStrike odvolala některá svá dřívější tvrzení o účasti ruských hackerů na kampani, jejímž cílem bylo ovlivnit výsledek loňských prezidentských voleb ve Spojených státech, píše Hlas Ameriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Další vítězství v kauze IT systémů ministerstva práce a sociálních věcí
Krajský soud v Brně zamítl žalobu spoluaktérů miliardové kauzy předražených a kolabujících IT systémů na úřadech práce z roku 2012, která způsobila pád tehdejšího ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka a trestní stíhání několika osob včetně Drábkova exnáměstka Vladimíra Šišky. Ten je nepravomocně odsouzen na mnoho let do vězení. Kauzu informačních systémů MPSV prezentoval Nadační fond proti korupci na tiskové konferenci v dubnu 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Většina pedagogů v našem kraji spadá do první kategorie
Moravskoslezský kraj opět ocenil pedagogické osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Odboráři v mladoboleslavské Škodovce varují: Jsme v kritické fázi
Do kritické fáze se podle odborářů automobilky Škoda Auto dostávají kolektivní vyjednávání se Škodovkou o pracovní době a dalších podmínkách pro zaměstnance. Platnost dosavadní dohody vyprší 31. března, tedy v pátek. Nová dohoda je ale v nedohlednu, píše čtvrteční vydání týdeníku Škodovácký odborář. Odbory již zaměstnance vyzvaly k pasivnímu odporu. Zásadní rozpor panuje třeba ohledně požadavku na kompenzaci karenční doby prvních tří dnů nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hnutí DUHA nemělo právo na účast v řízení o potrestání Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava
Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech Republic podalo k České inspekci životního prostředí, oblastní inspektorát České Budějovice, podnět upozorňující na kácení stromů napadených kůrovcem v některých částech Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, které způsobuje rušení zvláště chráněných druhů živočichů, například tetřeva hlušce či datlíka tříprstého. Následně se podle § 70 odst. 2 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, domáhalo účasti v tomto řízení o uložení pokuty. Pokuta byla Správě Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava uložena, ale účast Hnutí DUHA v tomto řízení o pokutě odmítla jak Česká inspekce životního prostředí, tak v reakci na odvolání také Ministerstvo životního prostředí. Poté, co Hnutí DUHA neuspělo ani s žalobou k Městskému soudu v Praze, obrátilo se s kasační stížností na Nejvyšší správní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Putin, protesty a volby
Před 17 roky, 26. března 2000 se uskutečnily prezidentské volby v Ruské federaci. Přesvědčivě je vyhrál Vladimír Putin před Gennadijem Zjuganovem. Ten obdržel 29% hlasů. Čtyři roky později, 2004, prezident Putin vyhrál opět, s výsledkem 71,31%. Pak byla čtyřletá pauza, než se vrátil do Kremlu. Připomínám Putina proto, že stojí za to si představit, co udělal za pouhých 17 let u moci pro Rusko, pro světový mír, a v neposlední řadě i pro srovnávací analýzy týkající se nejenom vývoje EU, ale i voleb v EU. Jen málokdo z veřejnosti opravdu zná skutečné poměry v Rusku roku 2000 a dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Noviny: Český tým pro odchod Británie z EU bude řídit Soňa Machová
Český tým pro odchod Velké Británie z Evropské unie bude koordinovat ekonomka Soňa Machová. V této roli nahradí končícího státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu. Napsaly to dnes Lidové noviny (LN). Záměr opustit EU, pro který Britové hlasovali v referendu, Británie oficiálně oznámila ve středu. Česko chce podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) v jednáních o brexitu chránit práva Čechů v Británii, export a pracovní místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Při unikátní soutěži vysokoškoláci vytvářejí modely konstrukcí dle svých představ
Soutěž Hala roku Akademik 2017 pomáhá vysokoškolákům pochopit, jak v praxi působí zatěžování na konstrukci a jaké mohou být její slabiny. Soutěž pořádá Fakulta stavební ČVUT v Praze a hlásit se do ní mohou studenti všech vysokých škol se stavebním zaměřením v ČR i v zahraničí. Jejich úkolem je postavit podle zadaných parametrů model a ten pak podrobit náročné zatěžovací zkoušce. Zvítězí model s největším poměrem mezi únosností a vlastní tíhou, který přenese dané spojité zatížení. Soutěž probíhá pod záštitou děkanky Fakulty stavební ČVUT v Praze a ČKAIT, sponzorsky ji podpořily významné firmy z oblasti stavebnictví, pro vítězný tým je připravena odměna 50 tisíc korun. Soutěž se koná 20. dubna, studentské týmy napříč technickými VŠ u nás i v zahraničí se mohou hlásit do konce března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč se Babiš nezajímá?
O co? No o daňové ráje… Babiš rád mluví o tom, jak přešel na řízení státu coby jím vlastněné rodinné firmy. Že tedy konečně už udělá pořádek v tom „nepořádku“ (jeho slovy bordelu), který udělaly ostatní politické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prosím vás, pojďme se na to radši vykašlat. V ČSSD dochází k posunu stran Miloše Zemana
Kandidát sociální demokracie na prezidenta by měl být podle premiéra a předsedy Bohuslava Sobotky vybrán ve vnitrostranickém referendu. Tvrdí to již drahnou dobu. Nyní však Právo přišlo s informací, že jej od toho mnozí kolegové zrazují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Válka zpravodajců
Válka zpravodajců je věcný boj. Stále zpravodajci nějakých států či říší bojovali proti jiným. Po skončení druhé světové války a po polarizaci světa jsme znali hlavně válku zpravodajců zemí NATO se zeměmi Varšavské smlouvy, kdy často zpravodajci "západu" porušili i zákony svých zemí ve jménu svaté války proti největšímu zlu, to jest proti komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Výroky, že zde bují černé herny a policie nemá sílu k řešení, jsou lživé
Zastupitel Jiří Šolc předložil návrh na opětovné povolení hazardních her v Liberci. „Na návrhu pana Šolce je zajímavé jen to, jak se bojovník za svobodu podnikání proměnil v nástroj několika majitelů provozoven hazardních her“, shrnuje za Změnu Josef Šedlbauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česko by za pár let mohlo vyměnit přístavy v Hamburku za jiné území
Česká republika by během tří až pěti let mohla vyměnit dvě svá přístavní území v Hamburku za jinou lokalitu. ČTK to v Berlíně řekl šéf Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů. Příprava nového přístavu na provoz podle něj bude vyžadovat stamilionové investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Znásilňování pacientek a pohlavní styk s dítětem. Soudy v Londýně měly kvůli muslimům napilno
Britský deník Daily Mail přináší dva závažné případy sexuálního zneužívání. V prvním případě měla muslimská žena zneužívat čtrnáctiletého školáka. Druhý případ je neméně pobuřující, protože v něm jde o znásilňování pacientek muslimským lékařem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
EU financuje islámský terorismus. Máme se ještě na co těšit. Benjamin Kuras o londýnském útoku, Turcích, Trumpovi, brexitu i Le Penové...
ROZHOVOR Spisovatel Benjamin Kuras připomíná obvyklé politicky korektní bláboly všech dnešních vládnoucích politiků, dokazující, že islamisté už nad těmi „našimi hodnotami“ zvítězili. „Už jsem taky párkrát navrhoval vystoupit ze Schengenu, nejlíp celý Visegrád. Pak by bylo přinejmenším možné kontrolovat, kdo nám sem z Rakouska a Německa přichází a jak s ním jednat,“ řekl.  
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Čtyři a více exekucí má již přes čtyři sta tisíc občanů České republiky
Čtyři a více exekucí má již 413 tisíc občanů České republiky. V roce 2016 klesl počet nově nařízených exekucí, narostl však celkový počet běžících případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Komínek (SVAZ): Změní se zdravotnictví v léno zvané zdravotní beneficium?
Co si má český pacient myslet? Vzniká zde zdravotnické "léno" čili feudum, beneficium? Je to stav likvidující obor praktického lékařství a v konečném důsledku způsobí nevyhnutelný kolaps celého zdravotního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká národní banka nemá důvod otálet s ukončením intervencí
Českou národní banku dnes čeká ostře sledované březnové zasedání. Je to poslední zasedání, na kterém bude platit “tvrdý” závazek ČNB setrvat v intervenčním režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Uvidíme, jestli může mediátor v našem sporu pomoci
Začala mediace sporu mezi vedením ZZS JMK a jejími odbory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ústečtí celníci kontrolují herny
Celkem 11 hracích přístrojů v hodnotě bezmála jeden milion korun zajistili celníci v krajské metropoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé projednají přidělení miliardové rezervy
Pražští zastupitelé by dnes měli projednat přidělení více než miliardové investiční dotace městským částem. Peníze mohou radnice využít zejména v oblasti školství a sportu. Na programu jednání jsou také koupě pozemků v Troji, dotace dobrovolným hasičům nebo problematika Vestecké spojky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Celní správa: Zadržen byl padělek luxusních hodinek
Ruzyňští celníci zachytili v poštovní přepravě na celní poště v Praze 5 dovoz padělku luxusních pánských náramkových hodinek z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Matěj Čeleš: Jestli chce Evropská unie přežít, musí brexit (vy)řešit bez emocí
Britové se chtějí uzavřít. Je to jejich volba, kterou bychom neměli hájit ani odsuzovat. Na celém procesu je naprosto nejdůležitější jedna prostá věc. Buď bude zbytek Evropy trucovat a snažit se za trest Británii izolovat, nebo půjde vstříc zdravému rozumu a bude se snažit nastavit rozumné podmínky dalšího fungování společné Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Chudobou je ohroženo přes třicet procent neúplných rodin, teď je tu zálohované výživné
Vláda přijala návrh zákona o zálohovaném výživném
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Lhoťan: Bolševici dnešní doby aneb Český helsinský výbor v akci
Český helsinský výbor požaduje vyhazov z práce pro kritika neomarxistické politiky EU. Tento výbor jenž si hrál na ochránce práv pronásledovaných v dobách komunismu se dnes chová úplně stejně, jako komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Teď jsem naštval tolik lidí!“ Miloš Zeman před kamerou pálil ostrými slovy do konkrétních skupin. Třeba...
Prezident Miloš Zeman již potřetí vystoupil v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Manželce svého kancléře Vratislava Mynáře Alexandře Mynářové prezident popřál, aby ji kancléř neopouštěl a pak prozradil, že rád uráží některé skupiny občanů. Posléze jich stihl vyjmenovat a urazit docela dost. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Žádáme oficiální stanovisko Ministerstva zahraničních věcí k masovým represím v Bělorusku
Vážený pane ministře zahraničních věcí České republiky, my, níže podepsaní, se obracíme na Vás se žádostí o oficiální stanovisko Ministerstva zahraničních věcí České republiky ve věci masových represí, které nyní probíhají v Bělorusku. Situace je vážná a je vyhrocenější každým dnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Olympiáda dětí a mládeže se po patnácti letech vrací do Pardubického kraje. Maskotem je albín klokana
Ještě než se v únoru roku 2018 sjedou sportovní hvězdy z celého světa do Jižní Korey na XXIII. zimní olympiádu, podmaní si olympijská nálada Pardubický kraj. V rámci Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018 zde bude na 7 sportovištích v 11 disciplínách bojovat přes 1300 žáků z celé republiky. Pardubický kraj hostí Olympiádu dětí a mládeže ČR (ODM) po 15 letech. Nadcházející Hry už májí i své logo, maskotem je vzácný albín klokana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Bude na Slovensku hořet protiústavní Korán?
Dopis politikům Slovenska:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Chystá se skutečně něco na Andreje Babiše? Toto zaznělo přímo ze Sněmovny
ANKETA Rozjela se už „akce Babiš“ s cílem vyšachovat vicepremiéra naplno? „On to sem prišiel všetko vyčistiť a oni ho tam nechcú, pretože sú prepojení,“ glosuje místopředseda lidovců Ondřej Benešík, který se domnívá, že páchat ve vládě harakiri nikdo nechce. Ovšem poslanec ANO Stanislav Berkovec říká, že už „si rozebírají jednotlivé politiky ANO“ a topkař Josef Knot doporučuje, aby se raději vicepremiér Babiš alespoň do vyřešení kauz z vlády „odklonil“. ParlamentníListy.cz požádaly politiky o vyjádření ke znepokojujícím informacím, které se v souvislosti se stabilitou vlády aktuálně dostávají na veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: V Korejské republice je populární česká klasická hudba, muzikály i knihy
Daniel Herman přijal velvyslance Korejské republiky J.E. p. Seoung-hyun Moona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Systém je nastaven tak, že se nevyplácí pracovat, udeřil Babišův hejtman z kraje OKD
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka zvoleného za hnutí ANO Andreje Babiše. Host věnoval pozornost především situaci v OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Toto může být smrtící, pozvedá varovně hlas viceprezident Svazu průmyslu a dopravy
Ve čtvrtečním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar, který promluvil o stavu české ekonomiky v době, kdy se blíží konec oslabování české koruny vůči euru. V Evropě v jednotlivých státech znovu sílí touha chránit si trhy – třeba ve Francii – a to může být pro Českou republiku smrtící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zvládnutí digitální agendy je klíčové pro náš průmysl a pracovní místa
Premiér Bohuslav Sobotka se rozhodl vybrat do funkce koordinátora digitální agendy ČR Ondřeje Malého. Ten by měl nahradit Tomáše Prouzu, který k 31. březnu 2017 v této funkci končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik hlásí výluky v provozu tramvají v dubnu
Informace o změnách v MHD – krátkodobé výluky v provozu tramvají v dubnu 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Andrej Kiska je papaláš
Předseda Národní rady Slovenské republiky Andrej Danko řekl na adresu soukromých letů prezidenta Andereje Kisky do Popradu, že jde o papalášismus. Prezidenta současně obvinil z okrádání státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Olomoucké hlavní nádraží získalo moderní podobu
Správa železniční dopravní cesty dnes slavnostně ukončila několikaletou rekonstrukci olomouckého hlavního nádraží. Cílem projektu bylo kromě celkové modernizace stanice také zvýšení traťové rychlosti, které přineslo zkrácení jízdních dob zejména u rychlíkové dopravy. Stavbu realizovalo sdružení firem pod vedením OHL ŽS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Dostál: Kdy už konečně budou v Praze zrušeny chodníky?
Čas pokročil a jejich likvidace je nutností. Každý obyvatel Prahy, či její návštěvník, v době svobodného podnikání si totiž může dělat to, po čem jeho srdce touží, a proto vozítka segway a elektrické koloběžky jsou žádoucí!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Jeho smrt nebyla tím, co se tvrdí
Komentář k úmrtí Mečiarova kritika:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Protipovodňovou hráz v Kostelanech nad Moravou opravily Lesy České republiky
Protipovodňovou hráz na pravém břehu Zlechovského potoka v Kostelanech nad Moravou ve Zlínském kraji loni zrekonstruovaly Lesy ČR za 1,8 milionů korun bez DPH. Obec je tak opět chráněna před záplavami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Policie při razii odhalila v ČR 300 cizinců, budou vyhoštěni. Chovanec strážce zákona chválí
Policie při třídenní kontrolní akci odhalila 262 cizinců, kteří v Česku pracovali nelegálně. Dalších 31 cizinců v zemi nelegálně pobývalo. U všech bylo zahájeno řízení o jejich vyhoštění, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jaroš z ČSSD úkoloval šéfa pražských hřbitovů Červeného
Pražský magistrát se snažil úkolovat bývalého šéfa Správy pražských hřbitovů (SPH) Martina Červeného přes prostředníka, kterým byl Pavel Jaroš z ČSSD. Jaroš Červenému údajně nosil seznamy hrobů pro prominentní osoby, tlačil na podobu veřejných zakázek i odvolání náměstka Vladimíra Vyčichla. Píše to dnes zpravodajský web Českého rozhlasu. Jaroš jakékoli propojení popřel. Červený vedl správu pět let do letošního ledna, kdy byl odvolán, Vyčichlo skončil o měsíc později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trampoty Perunovy
Trumpovy zásahy do zdravotnictví a energetiky možná přinesou jiný efekt, než všichni předpovídají. To nejdůležitější je přitom na cestě - revoluční daňová reforma, pokud k ní prezident najde odvahu. Ale i kdyby byl bohem, jeden chlap nedokáže všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Morální úpadek české společnosti se projeví nejprve v mluveném a psaném slově
Kdysi dávno pouhých dvacet let svobodného Československa nedokázalo dostatečně napravit předchozí staletí poroby. Tak krátký časový úsek prostě nestačil k tomu, abychom se dokázali napřímit. Potom přišla nacistická okupace, a národ se opět shrbil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Výroční finanční zprávy politických stran budou přístupné od úterý
Výroční finanční zprávy politických stran a hnutí za rok 2016, které jsou předkládány Poslanecké sněmovně podle §18 zákona č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, a které kontrolní výbor Poslanecké sněmovny obdrží do termínu 1. 4. 2017, budou přístupné k nahlížení od úterý 4. 4. 2017 od 14.00 hodin v Parlamentní knihovně, Sněmovní 4, Praha 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dopadne ministr Ťok s mýtem jako Parkanová s kauzou CASA? I takové varování se ozývá
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), který připravuje výběrové řízení na pokračování mýta po roce 2019, se prý později může dostat do hledáčku policie. Tvrdí to alespoň jeho předchůdce v resortu Zdeněk Žák. Ozývají se dokonce přirovnání ke kauze exministryně obrany Vlasty Parkanové, která je dodnes popotahována soudy za údajně nevýhodný nákup letadel CASA, přestože transakci jí tehdy posvětila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zveřejnil FOTO, přidal nekorektní popis a má velké problémy. Pirát Vašíček k tomu právě promluvil
ROZHOVOR „Já prezentuji vystoupení z NATO spíše deklarativně, protože je mi celkem jasné, že je to nyní technicky neproveditelné. Spíše tím chci vyvolávat tlak na zvýšení naší obranyschopnosti, kterou jsme v důsledku spoléhání na NATO ztratili,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Ivo Vašíček, místopředseda Pirátské strany. Také vysvětluje, proč čelí už třetímu pokusu o odvolání z funkce, tentokrát kvůli textu na facebooku. „Bohužel se začínají recyklovat postupy formování člověka k správnému světonázoru. Už jsem období, kdy se o něčem nesmělo ani vtipkovat, zažil,“ uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vážný střet bývalého disidenta a člena někdejší Státní bezpečnosti. Ve vzduchu je žaloba
Bývalý disident Jiří Středa poukázal na to, že místopředseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Petr Tomek byl u StB. Za to, že na to upozornil, jej nyní čeká zřejmě žaloba. Píše o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Na pomoc krajanům uvolní Ministerstvo vnitra čtyřicet milionů korun
Na návrh Ministerstva vnitra 29. března 2017 uvolnila vláda ze státního rozpočtu další peníze na pomoc při přesídlování krajanů. Na realizaci programu asistence českým krajanům při jejich přesídlení do České republiky, který na ministerstvu funguje od roku 2015, tak poputuje 40 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Modrá je moje oblíbená barva. Budeme svítit
V neděli 2. dubna 2017 se budova Krajského úřadu na Žerotínově náměstí již potřetí rozsvítí modře. Připojuje se tak k celosvětovému Mezinárodnímu dni porozumění autismu (World Autism Awareness Day).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Bulharský obrat k Rusku se nekoná
V neděli 26. března se konaly předčasné parlamentní volby v Bulharsku v důsledku vládní krize, která nastala po zvolení proruského generála R. Radeva prezidentem. Přestože je Bulharsko parlamentní republikou, premiér v reakci na neúspěch vládní pravicové kandidátky C. Cačevové rezignoval a požádal voliče znovu o důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman pozval rakouského prezidenta na jarní návštěvu Česka
Prezident Miloš Zeman pozval na návštěvu České republiky rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena. Chce ho přivítat na jaře na Pražském hradě. Loni během kampaně před opakovanou volbou rakouské hlavy státu podpořil v Praze jeho protikandidáta Norberta Hofera z populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Van der Bellen se ujal funkce v lednu. Rakouská prezidentská kancelář uvedla, že hledá možný termín návštěvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Proběhla celorepubliková policejní akce Cizinec
Policisté se zaměřili na nelegální zaměstnávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Porošenko je v kontaktu s Putinem, oznámil Lavrov
Ruský ministr zahraničních věcí v rozhovoru poskytnutém žurnálu National Interest uvedl, že ukrajinský prezident Petro Porošenko je ve stálém kontaktu s Vladimirem Putinem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Trumpův návrat zpět do historie
Prezident Donald Trump postupně ruší jedno progresivní opatření Obamovy administrativy za druhým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Novým starostou Prahy 5 se stal dosavadní radní Pavel Richter
Novým starostou Prahy 5 se stal dosavadní radní Pavel Richter (TOP 09). Rozhodli o tom dnes zastupitelé městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Vedení kraje si cení historického odkazu i pracovitých a tvůrčích lidí
Zlatý kolovrat se uděloval již popatnácté. Odměnil práci krajkářky, kovolitce a zvonaře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Když se peníze peleší s politikou
Systém je zkorumpovaný, když slouží zisku, a ne když slouží zájmům lidu. Suzy Kassem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Na pomoc uprchlíkům máme připraveno sto padesát milionů korun
Dne 29. března 2017 vláda schválila priority Koncepce Ministerstva vnitra pro asistenci uprchlíkům a státům pod silnými migračními tlaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Stanovení vzniku invalidity – typický problém, kde se ale daří chyby napravovat
Chybné stanovení vzniku invalidity ovlivňuje nejen výši invalidního důchodu, ale může být zásadní i pro přiznání invalidního důchodu vůbec. Naštěstí se veřejné ochránkyni práv dlouhodobě daří nedostatky v této oblasti napravovat a zajistit tak lidem, na co mají právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Už i v Česku je vážné podezření na výskyt obávané fytokaranténní bakterie Xylella fastidiosa
ÚKZÚZ informuje o vážném podezření na výskyt fytokaranténní bakterie Xylella fastidiosa na území České republiky. Bakterie napadá široké spektrum hostitelských rostlin, zejména ovocných a okrasných rostlin a révy vinné, přičemž působí velmi významné hospodářské škody. Jedná se v současnosti o nejzávažnější rostlinolékařský problém v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Psychiatrické vyšetření kandidátů do parlamentu?
Návrh zákona o povinném psychiatrickém vyšetření kandidátů do polského Sejmu a Senátu připravila Polská lidová strana. Mluvčí strany ve video programu portálu Rzeczpospolita přesvědčoval, že tento nápad není proti nikomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Skončí vyšetřování až po volbách?
Policejní vyšetřovatelé prý chtějí v kauze Čapí hnízdo více času, a tak bylo rozhodnutí o tom, zda došlo, či nedošlo ke zneužití dotace, opět odloženo…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozehnali je a správně udělali. Trochu jiný pohled na demonstrace v Rusku
Nad nedávnými protesty, které proběhly v řadě ruských měst, se na serveru Vaše věc zamýšlí analytik Jan Campbell.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): Základem celosvětového boje proti terorismu musí být dodržování lidských práv
Dne 28. března 2017 se v ruském Petrohradu uskutečnila konference k boji proti terorismu pořádaná Meziparlamentním shromážděním členských zemí Společenství nezávislých států ve spolupráci s Parlamentním shromážděním Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PS OBSE).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká národní banka ponechává úrokové sazby beze změny, potvrzuje kurzový závazek
Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Docentka Švihlíková: Oproti 80. letům je u nás větší nerovnost. No a představa, že hodní miliardáři spasí svět...
V pořadu Souvislosti Jana Pokorného diskutovali především o sociální nerovnosti ekonomové Ilona Švihlíková a Pavel Kohout, ve studiu s nimi seděli kromě moderátora také ředitel humanitární a rozvojové pomoci Člověka v tísni Jan Mrkvička a sociolog Daniel Prokop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Teplárny podvedly moji babičku, řekne u Jílkové občanka. A rozproudí se diskuse o cenách tepla
Rozúčtování za dodávky tepla má nová pravidla. Vyplatí se teď šetřit s topením? Dáváte si pozor na podomní a telefonický prodej energií? Neplatíte za plyn a elektřinu předraženou cenu? O těchto a souvisejících tématech se bude dnes večer mluvit na prvním programu veřejnoprávní televize v pořadu Máte slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fakulta ČVUT umožní středoškolákům stát se na den fyzikem
Více než šedesát přihlášených středoškoláků a středoškolaček se v pátek 7. dubna na semináři nazvaném Staň se na den částicovým fyzikem seznámí s hlavními myšlenkami standardního modelu elementárních částic popisujícího mikrosvět. Poznají také postupy, které se využívají při zkoumání základních vlastností hmoty. Seminář s experimentem pořádá katedra fyziky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) ve spolupráci se sekcí Jednoty českých matematiků a fyziků, EPS Young Minds Prague.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Starosta by měl mít ambice zůstat starostou
Starostové mají ambice dosáhnout úspěchu v nadcházejících sněmovních volbách. Ve skutečnosti se jedná o jejich ideovou prázdnotu a přebírání programu od stran, které podle volebních modelů směřují trvale mimo sněmovnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Perry Anderson: V Evropě a USA to vře proti systému. Ale strach nabyl větší moci než hněv
Evropská vlajka je potrhaná a ztratila lesk. Unijní politika se ukázala být katastroficko - katastrofální. Všude vzkvétá hnutí proti politickému systému a v některých zemích se přidalo k levici. Mnozí ale zjistili, že je to xenofobie, která přináší body.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Občanská demokratická aliance: Intervence České národní banky přinesly českým podnikatelům nejistotu a riziko
Česká národní banka by měla v dohledné době rozhodnout o ukončení devizových intervencí. Centrální banka k nim přistoupila počátkem listopadu 2013 pro obavy z deflace. Cílem bylo oslabit českou korunu a držet její kurz na hladině 27 Kč/EUR. ČNB tak do konce ledna 2017 intervenovala v objemu zhruba 1,3 bilionu korun a intervence v řádech stovek miliard korun podle odhadů analytiků pokračovaly i v únoru a březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rakouské úřady nezvládly deportovat neúspěšného žadatele o azyl z Maroka. Bohužel to mělo následky
Spravedlnost dostihla v sousedním Rakousku dalšího z celé řady muslimských migrantů, kteří se dopustili sexuálního obtěžování či přímo znásilnění. Policie naštěstí pachatele zatkla jen pár dní po spáchání trestného činu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Angela Merkelová nechce nikomu v Evropské unii vyhrožovat, ale opak je pravdou
Německá kancléřka Angela Merkelová promluvila v televizi ARD o budoucnosti Evropské unie a všem členským státům vyslala jasné varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pozor, tohle se prý Zemanovi vymstí. Jde o Jiřího Drahoše
Když bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš zveřejnil svůj úmysl kandidovat v prezidentských volbách, mluvčí současné hlavy státu Jiří Ovčáček rozjel na sociálních sítích „palbu“. Drahoše nepřímo kritizuje, například i za podporu migrantů. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babybox zachránil letos již páté dítě
151. děťátko celkově je 24. nalezeným v hloubětínském babyboxu a 5. letošním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Uznávám, že problém mohl nastat nedopatřením i na naší straně
Sdružení místních samospráv ČR v minulém týdnu jednalo s náměstkyní ministryně pro místní rozvoj paní Klárou Dostálovou o důvodech vyřazení žádosti sdružení z dotačního řízení „podpora NNO“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Umýval záchody. Teď si Vasil Mohorita našel práci v Izraeli, nepoměrně lepší
Desítky Čechů vyjíždějí každý rok jako dobrovolníci pomáhat izraelské armádě v rámci programu Sar-El, který byl založen v osmdesátých letech. Do izraelských kasáren dorazí zhruba pět tisíc lidí ročně – někteří mají židovské kořeny, jiní s blízkovýchodním státem sympatizují, další prostě hledají dobrodružství. Jedním z nejaktivnějších českých dobrovolníků je bývalý předseda Socialistického svazu mládeže a komunistický funkcionář Vasil Mohorita. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš vyhrál, protože lidi naštvaly Julínkovy poplatky u doktora, píše sociolog
Sociolog Petr Hampl, vytrvale bojující např. kvůli islámu, odmítl myšlenku, že by šéf hnutí Andrej Babiš v roce 2013 skoro vyhrál volby jen proto, že rozdával koblihy. Není to prý tak, že se Češi dají utáhnout na pečenou koblihu. To prý tvrdí jen současné politické elity, protože se Babiše bojí a chtějí se utvrdit v pocitu vlastní důležitosti. Hampl předložil svůj vlastní pohled na to, proč Babiš uspěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Technologická agentura České republiky hodlá podporovat odpovědný výzkum a inovace
Technologická agentura ČR pořádala dne 28. března 2017 třetí setkání Platformy žen ve výzkumu a podnikání, kterou zahájila nová předsedkyně Akademie věd České republiky, paní prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc a ministr pro lidská práva a rovné příležitosti ČR JUDr. Jan Chvojka. Letošní setkání neslo podtitul Gender v kontextu odpovědného výzkumu a inovací, včetně problematiky genderu z perspektivy mužů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Školy vychvalují dětem islám. Alláhu akbar, návštěvy mešit. Je to jed, promlouvá rodič, za jehož názory dostala dcerka důtku
ROZHOVOR „Multikulturalismus je jed, který postupně zabíjí kultury a zvyky národních států,“ říká podnikatel Hynek Charous. Jako rodič jednoho z dětí v brněnské škole protestuje proti programům typu Edison, které podle něj šíří islámskou ideologii. Tvrdí, že děti ztratí ostražitost a schopnost se vůči ní v budoucnu bránit, protože jim ukazujeme jen to líbivé, nikoliv fakta a realitu. Jeho návrhy na přednášky byly odmítnuty. Jak sdělil pro ParlamentníListy.cz, nikdo nechce dětem říkat o kamenování žen, popravách homosexuálů nebo nevěřících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poslancům ANO se příliš nelíbí návrh na zákaz kožešinových farem. Pobouření lidé jim předhazují kožich paní Moniky za milion
Ve sněmovně leží návrh zákona, jenž by mohl zakázat provozování kožešinových farem. Poslanci ovšem už teď vymýšlejí výjimky, podle kterých by se na některé farmy zákon nevztahoval. Deník Referendum podotýká, že především hnutí ANO Andreje Babiše se zdráhá zákon podpořit. Server Extra.cz v této době navíc přinesl informaci o tom, že Babiš koupil své partnerce Monice kožich takřka za milion...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vy se do mě budete takhle opírat? Tohle si vyprošuji. Lidovci Benešíkovi na závěr debaty o Brexitu povolily nervy
Ve středečních Událostech, komentářích České televize proti sobě zasedli poslanci Ondřej Benešík (KDU-ČSL), Zbyněk Stanjura (ODS) a Marek Černoch (Úsvit). Debatovali o Brexitu. Rozprava sklouzla k opoziční palbě do vládního poslance Benešíka. Ten to v jednu chvíli nevydržel a razantně se ohradil. „Tohle já si vyprošuji!“ zesiloval hlas před kamerami lidovec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Předkupní právo vládě nevoní
Předkupní právo by měl mít podle KSČM stát zastoupený Státním pozemkovým úřadem nebo zemědělci, kteří jsou na dané půdě v nájmu nebo pachtu. Poslanci KSČM poukazují například na to, že za současného právního stavu má nový nabyvatel možnost požádat o vynětí pozemků ze zemědělského půdního fondu a stavět třeba průmyslové zóny nebo obchodní centra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dělá Babiš blbce z fotbalistů?
Buď ministr financí Andrej Babiš dělá z lidí blbce, anebo ani nečte oficiální stanoviska jeho ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tripartity ČR a SR projednají vysílání pracovníků či digitalizaci
Zástupci vlád, zaměstnavatelů a odborů z Česka a Slovenska se dnes sejdou na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy. Tripartity obou států budou společně jednat o přípravě evropského pilíře sociálních práv, evropské směrnici o vysílání pracovníků či digitální ekonomice. Česká a slovenská tripartita se scházejí podruhé, poprvé společně zasedly v září 2015 v Bratislavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé projednání přidělení miliardové rezervy
Pražští zastupitelé by dnes měli projednat přidělení více než miliardové investiční dotace městským částem. Peníze mohou radnice využít zejména v oblasti školství a sportu. Na programu jednání jsou také koupě pozemků v Troji, dotace dobrovolným hasičům nebo problematika Vestecké spojky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09 také loni hospodařila bez dluhů
TOP 09 zůstává dál rozpočtově odpovědnou stranou. Loni nepotřebovala žádný bankovní úvěr a zvýšené náklady na volby uhradila úsporami z předchozích let. Vyplývá to z výroční finanční zprávy za rok 2016, kterou strana zveřejnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rozhlas se dělá z lásky, televize pro peníze. Moderátor, textař a kandidát do rozhlasové rady odkrývá, jak to chodí ve veřejnoprávních médiích
ROZHOVOR „Koncesionářské poplatky Českého rozhlasu vzhledem k cenovému koši v ČR rozhodně nepovažuji za vysoké,“ uvádí ke svému možnému angažmá v Radě ČRo Michael Prostějovský, který je znám coby autor překladů těch nejzvučnějších muzikálových titulů do češtiny, hlavně z dílny Andrew Lloyda Webbera. Prostějovský o muzikálech kdysi přednášel v Praze studentům divadelní vědy a dnes se zúčastňuje mnoha zahraničních muzikálových sympozií. „V minulém roce jsem oslavil padesátileté výročí své koexistence s Českým rozhlasem,“ říká Prostějovský, který na Českém rozhlase 2 – Praha každý týden uvádí pořad „Muzikál expres“. Kromě toho prozrazuje i jedno tajemství Věry Špinarové...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Češi nemají rádi odbory, proto mají nízké platy. Životní úroveň dělníků je ostudná, překvapil Babišův Komárek
ROZHOVOR „Skutečnost, že se u nás pobírají tak nízké mzdy, je opravdu pro Česko velkým minusem,“ říká poslanec a publicista Martin Komárek (ANO). Dále pak analyzuje příčinu tohoto stavu: „Především je to problém minulých vlád, které k nám lákaly zahraniční investory s tím, že tady máme kvalitní, a přitom lacinou pracovní sílu. Dalším negativem je fakt, že my Češi bohužel nemáme moc rádi odbory, jsme individualisté, takže nejsme schopni využívat výhody, ke kterým odbory zaměstnavatele většinou dotlačí. No a bez tlaku odborů a demonstrací žádné zásadní zvýšení mezd nemůže nastat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Klíčové je, aby děti uměly plavat
Více než třicet dětí ze základních škol Košetice a Hořepík (Pelhřimovsko) dnes podpořila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová během jejich kurzu plavecké výchovy. Ten se odehrává v krytém bazénu hotelu Srní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Projekt Ministerstva financí na zpřístupňování dat veřejnosti je nejlepší v Evropské unii
Projekt Supervizor Ministerstva financí vyhrál první místo v celoevropské soutěži Sharing and reuse of IT solutions, kterou pořádala Evropská komise. Cílem soutěže je sdílet a propojovat nejlepší praxi v oblasti opendat napříč veřejnou správou všech zemí Evropské unie. Projekt Supervizor tak navázal tuzemské ocenění z roku 2015 za nejlepší aplikaci nad otevřenými daty v soutěži „Společně otevíráme data“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Srbsko čekají důležité prezidentské volby. Analytik Ilić už vidí vítěze a také to, jaký dopad bude mít na Česko
ROZHOVOR Srbové budou mít možná už od neděle nového prezidenta. Všeobecně se totiž očekává vítězství současného premiéra Aleksandra Vučiće se ziskem nad 50 procent. Potvrzuje to i bezpečnostní a politický analytik srbského původu Milutin Ilić. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pohovořil také o česko-srbských vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Sjednocování společnosti není nic jiného než podřízení se politickým stranám
Někteří protikandidáti Miloše Zemana v prezidentském klání tvrdí, že na rozdíl od současného prezidenta budou občany „sjednocovat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Česká televize: Zádušní oběť od tvůrců Zániku samoty Berhof. S Milanem Kňažkem, Ági Gubíkovou a Evou Josefíkovou
Láska, nenávist, touha po pomstě i po spravedlnosti – to jsou hybatelé děje kolem trojúhelníku hlavních hrdinů nového filmu Jiřího Svobody Zádušní oběť. Na zpracování detektivního příběhu z počátku 20. století se sešli tvůrci legendárního filmu Zánik samoty Berhof – kromě Jiřího Svobody scenárista Vladimír Körner, kameraman Vladimír Smutný a herec Milan Kňažko. Snímek uvidí diváci ČT1 v neděli 9. dubna ve 20.15 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rána jako hrom. Takto teď mluví britský expremiér: Nemám rád EU. Nemám rád jejich vlajku, ani parlament
Expremiér David Cameron před pár lety vyhrál britské volby, když slíbil, že vypíše referendum o setrvání své země v EU. Skutečně ho vypsal a Britové rozhodli, že chtějí z EU zmizet. Ačkoli Cameron během volební kampaně hájil setrvání království v EU, devět měsíců poté mluví zcela jinak. Na Ukrajině prozradil, co si o EU opravdu myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Bohouši odejdi! A už se nevracej!“ Čech žijící v berlínské čtvrti přistěhovalců svolává akci proti Sobotkovi. Prý lže lidem
REPORTÁŽ Bohouši, odejdi! A už se nikdy nevracej. Tak se jmenuje občanská protivládní demonstrace, kterou organizuje aktivista Zdeněk Chytra, jenž už delší dobu žije v Berlíně ve čtvrti přistěhovalců. Sobotka podle něj lže lidem a škodí České republice. Akce je namířena nejen proti samotnému předsedovi sociální demokracie, ale proti celé vládě. Protestující se mají shromáždit 27. května na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Nechcete diskutovat, no fajn, tak si polibte pr*el! Performer Kohout v USA dohnal Halíka a udeřil
Profesor Tomáš Halík toho času přednáší v USA a podle vlastních slov se snaží ukázat pozitivní i negativní stránky církve. Na jednu takovou přednášku se přišel podívat i performer a prezidentský kandidát Milan Kohout, který se do Halíka pořádně obul. Mimo jiné mu doporučil, aby si „políbil pr*el“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Našel se jedinečný rozhlasový pásek s Miloněm Čepelkou a Waldemarem Matuškou
Jeden jediný, navíc kompletní pořad Československého rozhlasu Polní pošta ze šedesátých let je na světě. Objevil ho Miloň Čepelka a účinkuje v něm nejen on, ale i zpěvák Waldemar Matuška a televizní hlasatelka Dagmar Dvořáčková. Kompletní nahrávku odvysílá Český rozhlas Dvojka v magazínu „3x60, a to v pohodě“ v neděli 2. dubna od 15.50 hodin i s Čepelkovým komentářem po půlstoletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist