Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.597x, což odpovídá cca 83.329-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Emir Kusturica po demolici Emmy Smetana pokračoval v Lidovkách: Havel uvěřil, že bombami lze dosáhnout demokracie. Zato Zeman- to je představitel zdravého křídla národa
Srbský režisér Emir Kusturica se znovu přihlásil o slovo. Po rozhovoru pro DVTV s Emmou Smetana tentokrát promluvil o Miloši Zemanovi i o Václavu Havlovi, kterému prý bůh možná odpustil, a znovu pořádně vynadal Američanům. Ruský prezident Vladimir Putin se naproti tomu dočkal jen a pouze slov chvály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Kalousek se omluvil za své působení v politice a rezignoval
Dlouholetý matador politické scény končí svoji kariéru před “vrcholem”, kterým jsou podzimní sněmovní volby. Miroslav Kalousek dokázal z nemožného možné, přestože jeho popularita byla trvale nízká, vždy dokázal proplouvat vrcholnou politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda: Státního tajemníka Prouzu nahradí Jan Král
Po odchodu státního tajemníka Tomáše Prouzy bude řízením Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR pověřen Jan Král.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Popov (TOP 09): Andrej se přiznal!
Jsem členem LGBT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Říše středu jako záminka k politickému působení
Je pro nás vzácný den, protože jsme po dlouhé době všichni pohromadě. Já s manželkou a oběma dětmi – synem a dcerou. Už jsme slavnostně povečeřeli a poohlížíme se po něčem, co by drahocenné okamžiky znovu nalezené rodinné pospolitosti dál umocnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nenávist k islámu je nenávistí nemocných ke zdravým, alkoholiků k abstinentům. Promlouvá brněnský muslim, který rozjel „čajový džihád“
ROZHOVOR Žijeme v Alkoholistánu či Pivostánu. Češi holdující alkoholu jsou otroky a já se je snažím čajem osvobozovat z otroctví. To tvrdí brněnský muslim Filip Kaprál, který se svým čajovým výčepem objíždí různé festivaly a jiné akce, což nazývá „čajovým džihádem“. ParlamentnímListům.cz vyprávěl i o vládě konzumu a upadání rodinných vazeb na Západě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman, Drahoš i Horáček mají něco společného. A je to prý pro naší politiku velmi nebezpečné
Přímá volba prezidenta ukázala, v jak moc velkém „srabu“ jsou české politické strany. Komentátor Petr Kamberský vysvětluje, že naše politické strany jsou v opravdu velkých, skutečně velkých problémech, protože se z nich staly malé elitářské kluby, které už kvůli své velikosti negenerují silné politiky a nezastupují zájmy svých spoluobčanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Muslimští rodiče se v Německu dozvěděli, že jejich děti má učit gay. Co následovalo opravdu nebylo hezké
Němečtí muslimové stále častěji dokazují, že jim tolerance k odlišnosti příliš mnoho neříká. Server The Local informuje o nepříliš láskyplné reakci muslimských rodičů, kteří se dozvěděli, že v mateřské školce, kam chodí jejich děti, působí homosexuál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Proč to zabalil Jeroným Tejc? Mohlo za tím být i něco jiného, než zklamání ze Sobotky...
Jeroným Tejc oznámil, že odchází z Poslanecké sněmovny. Mohla za tím být nespokojenost s drtivé prohry, kterou musel skousnout na nedávném brněnském sjezdu strany. Tejc se nestal ani prvním místopředsedou strany, ani řadovým místopředsedou. To ho mohlo znechutit. Jenže za tím může být i něco jiného...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Drahoš je zjevení, píše Ondřej Neff. Hysterie Ovčáčka i Horáčka prý ukazuje na jeho velké šance
Publicista Ondřej Neff přirovnal prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše ke slavné Botticelliho Venuši, která n a slavném obrazu nahá vystoupila z vln a ohromila svět. Drahoš může z určitého úhlu pohledu vypadat také jako pozitivní zjevení. Uvědomují si to zřejmě i jeho protikandidáti Miloš Zeman a Michal Horáček, kteří na Drahoše zaútočili praktiky hned v okamžiku, v němž oznámil svou kandidaturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Herman uvedl do funkce novou ředitelku Památníku Lidice
Mgr. Martina Lehmannová se funkce ujímá od 1. dubna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bývalý prezident Hospodářské komory nám popsal své zážitky z Berlína: Byl jsem šokován. Mám vážnou obavu, aby se ta vlna nepřelila i k nám
ROZHOVOR Podle bývalého prezidenta Hospodářské komory, podnikatele Petra Kužela, se čeští zaměstnavatelé bez zahraničních pracovníků neobejdou. Ale domnívá se, že by k nám ani do Evropské unie neměl být vpuštěn nikdo, o kom nic nevíme a kdo nesplňuje nastavená pravidla. „Je třeba, aby politika i státní správa nás, podnikatele i občany, ochránila. A pokud někdo přišel pouze pro peníze z dávek, nemá v naší společnosti místo,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Petr Kužel. A přiznal, že ho šokovala nedávná pracovní návštěva Berlína, kde viděl na ulicích tisíce migrantů, kteří plnili ulice i metro odpadky a nechovali se jako na návštěvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda: Česká a slovenská tripartita se sešla na druhém společném jednání
Tématy druhého společného jednání české a slovenské tripartity byly vysílání pracovníků a zkušenosti se sociálním dialogem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí jako firma: ANO vloni skončilo ve ztrátě čtyřicet milionů
Hospodaření hnutí ANO za loňský rok skončilo ve ztrátě 40,4 milionu korun. Ve ztrátě jsou zahrnuty náklady na loňskou volební kampaň. Stojí to ve výroční finanční zprávě, kterou hnutí zveřejnilo na svém webu. V roce 2015 naopak hospodaření druhé nejsilnější vládní strany skončilo se ziskem 26,9 milionu korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 13 - Epocha dvojího metru
Byl to tehdy velmi truchlivý Apríl. 1.dubna 1982, tedy právě před pětatřiceti lety, byla zahájena tzv. Válka o Falklandy - válečný konflikt mezi Argentinou a Velkou Británií o souostroví Falklandy/Malvíny, Jižní Georgii a Jižní Sandwichovy ostrovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Východní země zachránily růst EU. Nutí nás „prokazovat solidaritu“, jinak prý nepatříme k Evropě, co to je za politiku? Lubomír Zaorálek se rozjel tak, že v Bruselu asi budou koukat
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) poskytl obsáhlý rozhovor deníku Právo. Zkritizoval v něm prezidenta Miloše Zemana, prozradil jak se dívá na Jiřího Drahoše a obul se do Andreje Babiše (ANO). Schytali to ovšem i staří členové Evropské unie. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Olympijská vítězka je vlajkonoškou Prahy
Po loňském titulu Praha Evropské hlavní město sportu (PEHMS) metropole ani letos nepřestává s podporou sportovních aktivit. Důkazem toho bylo i slavností přijetí olympijské vítězky, snowboardistky a ambasadorky tohoto titulu (PEHMS) Evy Samkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NDM: Shakespeare se zamiluje v Ostravě poprvé, prostor dostanou mladí herci
Cesta divadelní adaptace slavného stejnojmenného oscarového filmu Zamilovaný Shakespeare nebyla vůbec snadná. NDM se tak může pyšnit tím, že je teprve třetím divadlem v České republice, kde budou moci diváci tuto inscenaci zhlédnout. Do souboru činohry se jako režisér také vrací někdejší kmenový režisér činohry Radovan Lipus, ke spolupráci si přizval dramaturgyni a dramatičku Lenku Lagronovou. V hlavní roli dostanou prostor mladí herci Vít Roleček a Izabela Firlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodní: Tři daňové návrhy aneb Osmdesát miliard lidem
Svobodní představili návrhy, které sníží lidem daně o 80 miliard korun. Zároveň řekli, kde konkrétně může stát tyto peníze ušetřit. DPH sjednotit a snížit na 14 %, konec daně z nabytí nemovitosti a sleva na dani vyšší o 1000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Evropan Libor Rouček: Politici v Německu nebo Francii dovedou lidem vysvětlit, že se v Evropě máme nejlépe na světě. Jestli takové nenajdeme i u nás, zřítíme se do katastrofy
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Neznám jiného prezidentského mluvčího v demokratických zemích na světě, který by takto útočil na jiné kandidáty nebo na předsedu své vlastní vlády,“ jednoznačně odmítl bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček způsob komunikace mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka v souvislosti s oznámením kandidatury profesora Jiřího Drahoše. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil také k debatám o životní úrovni a nízkých platech: „Pocházím z Kladna, můj táta byl soustružník, děda horník. Když jsem odešel do zahraničí a žil jsem v sociálně spravedlivém státě, v Rakousku, kde se neplatilo žádné školné, tak i mně jako chudému exulantovi umožnilo Rakousko, abych studoval a vystudoval.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hospodaření ODS skončilo opět v přebytku
ODS v zákonném termínu odevzdala do Poslanecké sněmovny svou Výroční zprávu o hospodaření za rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Varování z Německa: Rozmáhá se tu prý nová náboženská sekta
Německé úřady podle magazínu Der Spiegel varovaly českou stranu před tím, jak křesťanská sekta Dvanáct kmenů zachází s dětmi. Členové sekty, která používá tělesné tresty, se na přelomu roku ze SRN přestěhovali do Česka. Důvodem byly zřejmě i opakované střety s úřady, do nichž se v Německu kvůli svým kontroverzním metodám dostávali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kdy nastane robotizace českého průmyslu?
Česká republika musí být podle slov premiéra Sobotky připravena na robotizaci průmyslu. Zlatá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Organizoval Pražský majdan a protesty proti prezidentovi, teď vyráží do boje proti Čapímu hnízdu: Až za Babiše vidíme, co je to Palermo
Občanský aktivista – známý např. z „pražského majdanu“ nebo z iniciativ „Prezidente, odejděte“ nebo „Příběhy uprchlíků“ – Michal Majzner vstoupil do kauzy společnosti Čapí hnízdo, která patří do Babišova holdingu Agrofert. Holding v současné době spadá pod svěřenský fond zřízený Andrejem Babišem a český ministr financí s ním formálně nemá nic společného. Majzner se přesto obává, že by tato kauza, resp. policejní nečinnost v ní, mohla ovlivnit volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Herman na pracovní návštěvě Republiky San Marino
Ministr Herman včera zahájil třídenní pracovní návštěvu Republiky San Marino. V sobotu se zúčastní jmenování nových kapitánů regentů a sejde se s ministrem školství a kultury Marcem Podeschim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MZV: Pracovní konzultace s Finskem se soustředily na aktuální otázky EU
Praha hostila konzultace Ministerstva zahraničních věcí České republiky a Ministerstva zahraničních věcí Finska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Protikorupční kverulant: Evropská unie požaduje zrušení hejtmanů
Evropský komisař pro rovné příležitosti Wack Rubbish požaduje po ČR přejmenování hejtmanů. Fonetické označení této vrcholné politické funkce totiž v angličtině znamená nenávistný muž, a to je pro pozitivní obraz Evropy nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kraj jako příležitost pro cyklisty na veletrhu FOR BIKES
Pardubický kraj se až do neděle prezentuje na největším specializovaném veletrhu cyklistiky v České republice FOR BIKES v Praze. Ve veletržním areálu v Letňanech se v pěti halách představuje více jak 200 vystavovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Velvyslanec ve Švýcarsku musí skončit kvůli manželce. Pouštěla si na internetu "pusu na špacír"
Český velvyslanec ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku Karel Borůvka se musí do konce dubna vrátit do České republiky, ačkoli jeho standardní čtyřleté působení velvyslanců vyprší až v létě příštího roku. Lidovým novinám (LN) řekl, že je to kvůli komunikaci jeho manželky Aleny na sociálních sítích. S postupem nadřízených nesouhlasí. Napsal to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lidský most pomohl Mezinárodnímu centru klinického výzkumu do Evropy
V Mezinárodním centru klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) skončila realizace projektu zapojení centra do evropského výzkumného prostoru ICRC-ERA-HumanBridge - REGPOT, který byl podpořen částkou 4,5 milionu EUR (121 mil. Kč) ze 7. rámcového programu EU pro výzkum a technologický rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Markéta Hanslianová: Antibiotika včera, dnes a zítra
Antibiotika jsou látky užívané k terapii a profylaxi infekčních onemocnění vyvolaných baktériemi. I když jsou v současné době vyráběna synteticky, řada antibiotik je přírodním produktem plísní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prouza se v ČT definitivně rozloučil: V EU se držíme pod krkem. Mayová si hraje s bezpečnostní kartou a hrozí, že...
Norský ministr pro Evropskou unii Frank Bakke-Jensen a končící český tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR Tomáš Prouza hovořili v pátečních Událostech, komentářích České televize o aktuální situaci v EU, která se musí vyrovnat s Brexitem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Prospějeme lidskému zdraví a zamezíme obtěžujícímu zápachu
Dalších 60 milionů poputuje na snižování zápachu a emisí těžkých kovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Házet koňské koblížky na Brusel, radí Ringo Čech. Podělaní, podlézaví lidé. A přidal něco o modrých strakách a lidech z kultury, co vzpomínají na komunismus
ROZHOVOR „Mně se strašně líbilo, že pan Drahoš řekl, že chce být prezidentem slušných lidí. Tak mu vyřiďte, že to bude vládnout opravdu velmi malému procentu společnosti,“ říká ke kandidatuře profesora Jiřího Drahoše na prezidenta František Ringo Čech. Promluvil i o KSČM, o nízkých platech v České republice a o Evropské unii. „Já bych na ně naházel koňské kobližky, kdybych mohl,“ říká František Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Problémy ČSSD na jihu Čech. Nemůže se shodnout, kdo povede kandidátku
Předsednictvo ČSSD v pátek schválilo 13 lídrů pro podzimní volby do Sněmovny, chybí už jen jednička pro Jihočeský kraj. Předsednictvo totiž prý zatím z regionu neobdrželo žádné návrhy. Jako možného kandidáta přitom kuloáry už několik týdnů skloňují jméno starosty Jindřichova Hradce Stanislava Mrvky. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman naštval malé pivovarníky. Přečtěte si, jak reagují na prezidentův nejnovější bonmot
Bláboly, absence inteligence, znevažování zdejší práce a regionálních produktů. Reakce na slova prezidenta Miloše Zemana v televizi Barrandov o tom, že zná jen několik dobrých piv a všechna ostatní z malých pivovarů jsou kyselá, na sebe nenechaly dlouho čekat. Tvrzení nadzvedlo řadu milovníků pěnivého moku i sládkům adrenalin. Horuje hlava státu jen za velké, vesměs nadnárodní pivovary, anebo je to jen další z bonmotů? Tentokrát je to ale vážnější, i někteří zastánci prezidenta neváhají uchýlit se k ostřejším slovům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vědou proti hoaxům? Kandidát Drahoš dostal v rádiu dotaz, k čemu je Akademie věd a přišla velmi překvapivá odpověď
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. V půlhodinovém rozhovoru došlo na exprezidenta Václava Klause, jeho nástupce Miloše Zemana i současného hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, ale také na uprchlickou krizi. Podle Drahoše Evropa rozhodně nezvládne přijmout všechny lidi, kteří si usmyslí, že už se jim nelíbí tam, kde žijí a chtěli by žít jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Média ve službách teroru
Internet, sociální sítě a masmédia jsou pro teroristy božím požehnáním. Přinejmenším ve dvojím smyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Cestování vlakem na trati Hradec Králové-Trutnov je rychlejší a bezpečnější
Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila revitalizaci železniční trati Hradec Králové – Jaroměř – Trutnov. Největším přínosem projektu je zvýšení bezpečnosti, zlepšení jízdního komfortu a zvýšení rychlosti železniční dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Langr (SZ): Nový Komunitní plán obsáhne i záměry sociálních služeb na pět let
Komunitní plán sociálních služeb a služeb sociálního charakteru v regionu Liberec na období let 2014 – 2017 byl schválen zastupitelstvem města 12. prosince 2013. V prosinci 2016 mu zastupitelé prodloužili platnost do roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bizár z Černínského paláce: Luboš Zaorálek vyhodil mého manžela, protože je do mě zamilovaný. Manželka velvyslance, členka ČSSD, začala zveřejňovat neuvěřitelné věci
Alena Borůvková v minulosti pracovala pro Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Za časů Jiřího Paroubka v ČSSD se také pokoušela o post místopředsedkyně strany, ale neuspěla. Stáhla se tedy do ústraní a zůstala jen řadovou členkou ČSSD. Teď se však dáma znovu vrací na scénu. Když už se její muž musí vrátit ze Švýcarska do Prahy, kvůli prostořekosti své ženy na twitteru, tak si možná dáma řekla, ať to stojí za to. A spustila takové slovní rodeo, které by jí mohl závidět snad i americký prezident Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
AČCKA: Pět nejoblíbenějších destinací v roce 2016. Na špičce opět Chorvatsko
V loňském roce vycestovalo do zahraničí o 2 % více českých turistů. Nejoblíbenějším cílem se opět stalo Chorvatsko, namísto Slovenska. Přinášíme nejnovější hodnocení statistik ČSÚ za rok 2016 a žebříček TOP 5 nejoblíbenějších cílových zahraničních destinací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na rozvoj rychlého internetu půjde 11,5 miliardy
Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes vypsalo výzvu pro zájemce o evropské peníze na pokrytí České republiky vysokorychlostním internetem. Žádat mohou od 26. dubna minimálně po dobu pěti měsíců. Připraveno je 11,55 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí MPO František Kotrba. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který od března dočasně převzal vedení ministerstva, plánoval před nástupem do čela úřadu výzvu vypsat co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pamatujete na primátora Brna Onderku? Teď ho posadili do dozorčí rady ČD Cargo
Bývalý brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) se stal členem dozorčí rady státní firmy ČD Cargo, která zajišťuje nákladní železniční dopravu. Valná hromada už Onderkovu nominaci odsouhlasila, do nové funkce nastupuje ode dneška a v dozorčí radě nahrazuje advokáta Jana Harta, informovaly dnešní Lidové noviny (LN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Český letecký průmysl je silným hráčem nejen na domácím poli
Premiér Bohuslav Sobotka navštívil společnost Aero Vodochody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Viktor Vereš: Překvapivě snadné a dostupné surfování v Surf Aréně Letňany
Nejprve, co mne přimělo Surf Arénu vyzkoušet. Narazil jsem na zajímavou otázku: Kolik životů plánujete prožít? Tato otázka naráží na naše odsouvání zajímavých aktivit pod záminkou málo času, energie, peněz… Ve skutečnosti zajímavé aktivity nám dávají elán a energii, kdy potom naopak zvládneme více věcí v kratším času. A navíc, jednou v domově důchodců/LDN či před vnoučaty budeme mít alespoň na co vzpomínat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pane Hermane, vím, že nemáte svědomí, ale... Milan Knížák poslal ministrovi ostrý dopis
Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák zveřejnil otevřený dopis ministru kultury. „Vím, že žádné svědomí nemáte, ale přesto apeluji na jeho zbytky, abyste konečně začal plnit své povinnosti. Jak dobře víte, byl jsem 12 let generálním ředitelem Národní galerie (jako od revoluce dosud nikdo) a znám hospodaření Národní galerie lépe než všichni ostatní ředitelé, poněvadž jsem v NG musel mj. provést zásadní hospodářskou reformu,“ píše v úvodu Knížák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta: K 1. dubnu 2017 vzniklo 17 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. dubnu 2017 převede dalších 17 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 312 pošt Partner. Téměř každou desátou poštu v České republice tak již provozuje smluvní partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ANO se chová jako standardní strana. Ale pokud by mělo vládnout samo, měl bych trochu strach, připouští politolog Lebeda
V těchto sněmovních volbách se poprvé obnaží skutečnost, že nepůjde o klasický souboj levice s pravicí, říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz docent olomoucké katedry politologie a evropských studií Tomáš Lebeda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Bouzov patří státu
Už je to definitivní. Němečtí rytíři si na hrad Bouzov musí nechat zajít chuť. Odvolací soud potvrdil, že Bouzov patří státu, a nikoli Německému řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad vlády ČR se opět zapojí do kampaně Česko svítí modře
Úřad vlády ČR se opět zapojí do kampaně Česko svítí modře – symbolicky zmodrá a vyjádří podporu lidem s poruchou autistického spektra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Přeju všem lidem, aby se měli tak dobře jako já, říká 101letá Anna Altmanová
V obdivuhodné psychické a fyzické kondici oslavila své 101. narozeniny obyvatelka Domova pro seniory ve Vratislavicích nad Nisou, Anna Altmanová. K narozeninám jí přišel pogratulovat také náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svérázná integrace imigrantů v Rakousku: Do dětské čítanky dali obrázek mešity, kostel ale „korektně“ opomněli
V zemích s početnější muslimskou komunitou je velkým tématem integrace jejích příslušníků do většinové společnosti. Jak ovšem ukazuje případ z Rakouska, občas se spíš zdá, že se snaží většinová společnost integrovat mezi muslimy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pět českých policistů odletělo do Iráku
Policejní prezident se na letišti rozloučil s pěticí policistů, kteří odletěli do Bagdádu cvičit tamní kolegy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Návrat realismu do americké zahraniční politiky
Zdá se, že v oblasti vnitřní politiky se nový americký prezident Trump pohybuje s lehkostí dinosaura. Domnívá se, že politika a vývoj společnosti je především věc byznysu. Chová se jako realitní magnát v rámci rodinného byznysu, ale stát není rodinný byznys. Naopak v oblasti zahraniční politiky je jeho politika plná nových sekvencí. A pozoruhodně zajímavých sekvencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký: Obdivuji vitalitu veteránů, setkání s nimi je velmi emotivní
Oslavy 72. výročí osvobození americkou armádou se v Plzni uskuteční od pátku 5. do pondělí 8. května. Slavnosti svobody 2017 nabídnou řadu tradičních akcí, jako jsou vojenské dobové kempy, vzpomínkové akty, setkání s veterány, Convoy of Liberty, prezentace Armády České republiky a další, ale také mnoho atraktivních novinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Daňové přiznání, z něhož padá čelist. Podal jej ukrajinský prezident Porošenko
Ruská agentura RIA nahlédla do daňového přiznání ukrajinského prezidenta Petro Porošenka a zjistila, že nejznámější ukrajinský politik si přišel na miliony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šéfem Unie státních zástupců se stal Lata, vystřídal Matulu
Novým prezidentem Unie státních zástupců se stal Jan Lata z Nejvyššího státního zastupitelství. Po svém zvolení zkritizoval snahy některých politiků o omezení pravomocí veřejných žalobců. ČTK o tom v tiskové zprávě informoval člen výkonného výboru unie Ondřej Šťastný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Apel na zbytky svědomí ministra Hermana
Profesor Knížák je pořád ve formě. Podívejte se, jak si vychutnal jednoho z nejhorších ministrů Sobotkovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Merkelová prosí uprchlíky: Poznávejte naše zvyky, jestli tu chcete žít
Přestěhujte se na venkov, vyzvala uprchlíky žijící v Německu spolková kancléřka Angela Merkelová. A popsala jim, jaké výhody přináší život mimo velká města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: V4 musí jít příkladem a vystavět akceschopná bojová uskupení
Ministr obrany Martin Stropnický se ve Varšavě setkal s polským kolegou Antoni Macierewiczem. Hlavními body jednání byla bezpečnostní situace v Evropě, spolupráce v rámci NATO a Evropské unie, ale také spolupráce na bilaterální úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Napřed dobrá, potom špatná
Zahraniční společnosti vyberou v naší zemi třetinu toho, co státní rozpočet ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja jednal s výkonným ředitelem Amerického židovského výboru
Náměstek člena vlády Václav Kolaja se 31. března 2017 setkal s Davidem Harrisem, výkonným ředitelem Amerického židovského výboru (American Jewish Committee). David Harris navštívil ČR společně s dalšími členy vedení Výboru u příležitosti zahájení činnosti jejich středoevropské kanceláře se sídlem ve Varšavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: A opozice v Rusku? Dejte si pozor!
Posilováním protiputinovských tendencí nepomáháte svému oblíbenci Navalnému, který má podporu zhruba dvou procent Rusů, ale ruským komunistům. Společnost v Rusku se totiž v roce 100. výročí VŘSR naklání doleva, upozorňuje západní představitele v reakci na proběhlé desetitisícové protesty proti Dmitriji Medveděvovi, všímá si mimo jiných událostí týdne Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Muzejní přístavba dostala zelenou
Dostavba Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v podobě broušeného bižuterního kamene, nebo taky „krystalu“ či „šatonu“, může začít. Ministerstvo kultury vystavilo rozhodnutí o poskytnutí dotace na její realizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Solidarita mezi spojenci je zásadní bezpečnostní zájem
Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek vedl 31. března 2017 českou delegaci na zasedání ministrů zahraničních věcí zemí NATO v Bruselu. Ministři se při setkání zabývali přípravou nadcházející mimořádné schůzky nejvyšších představitelů NATO, která se uskuteční 25. května 2017, dále diskutovali o možnostech posílení role Aliance v boji proti terorismu, výdajích na obranu a o přístupu NATO vůči Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda projedná přijetí 20 expertů na kybernetickou bezpečnost
Kvůli podpoře ochrany státních úřadů před kybernetickými útoky Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) v blízké době posílí o dvě desítky expertů. Počítá s tím návrh, který ve středu předloží kabinetu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka seznámil vládu s návrhem, týkajícím se pozemků
Jednalo se o poslanecký návrh zákona o některých otázkách spojených s převodem vlastnického práva k těmto pozemkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Konec, pane Sorosi. Vaše univerzita tu fanoušky migrace vychovávat nebude. V Maďarsku už připravují příslušný zákon
Maďarský premiér Viktor Orbán se rozhodl, že si došlápne na soukromou Středoevropskou univerzitu (CEU), kterou financuje maďarský rodák miliardář George Soros. Právě kvůli tomuto muži se Orbán postavil proti univerzitě. Vláda Spojených států je postojem maďarského premiéra znepokojena, ale analytik Jan Campbell Orbána chválí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Neubauer (ČSSD): Chceme zkvalitnit služby občanům i návštěvníkům města
Už od začátku tohoto roku mohli občané i turisté zaznamenat, že se na dveřích některých podniků a restaurací v centru města objevily samolepky s nápisem „WC zdarma – Free Toilets“, které upozorňují na to, že v tomto zařízení lze použít toalety zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Parlamentní strany minulý rok většinou hospodařily se ztrátou
Velké parlamentní strany loni většinou hospodařily se ztrátou, do značné míry to způsobily zvýšené výdaje na podzimní krajské a senátní volby. Výjimkou je ODS, která měla po zdanění zisk 8,9 milionu korun. Vyplývá to z výročních finančních zpráv, které strany do dnešního dne musely předložit do Sněmovny, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko podrazilo Izrael, ale ten to islamistům stejně natřel
Na začátku byl podraz ze strany Vladimíra Putina vůči izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahu, na konci vítězství Židovského státu. Kreml totiž nedodržel slib, že se Hizballáh nepřiblíží k izraelským hranicím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČT, Bakalův Respekt, Slonková a novinářka podepsaná pod svinstvem. Petr Žantovský zjistil ledacos zajímavého o skupině vedoucí tažení proti dezinformacím
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize znovu prokázala své spříznění s bakalovským Respektem, když mohutně propagovala zvláštní číslo týdeníku o dezinformacích v pořadu Newsroom ČT24. V tradičním zamyšlení nad mediálními zajímavostmi uplynulého týdne se Petr Žantovský pozastavuje nad překvapivým hazardem lidovců, ale i nad tím, proč se celoživotní vědec Jiří Drahoš, který je bez jakékoli politické barvy, se sedmdesátkou na krku rozhodl vyměnit bádání za pouliční maškarádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Veřejné osvětlení funguje v Praze bez problémů
Informace k otázkám týkajícím se problematiky veřejného osvětlení v hlavním městě Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VLS: Na dřevorubecký šampionát se registrovalo rekordních 57 závodníků
Na národní šampionát, který je otevřen mezinárodní konkurenci, se registrovalo rekordních 57závodníků. Je mezi nimi úřadující světový juniorský šampion Martin Švec, pět německých reprezentantů i všichni borci české národní špičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Záchranáři budou vyjíždět z nové základny v Ostrově
Zdravotničtí záchranáři se z provizorních prostor v Jáchymově vracejí zpět do Ostrova. Čeká tam na ně zbrusu nová výjezdová základna, kde budou mít kvalitní zázemí pro svou práci. Stavbu financovala Zdravotnická záchranná služba ze zdrojů poskytnutých Karlovarským krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Co se děje mezi Babišem a Kalouskem? Promlouvá Jiří Dolejš z rozpočtového výboru
ROZHOVOR „Je fakt, že vlivní hráči mají tendenci motivovat politiky. Zejména ty, co mají vliv, tedy jsou součástí moci,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz dlouholetý poslanec Jiří Dolejš (KSČM), jenž ve stranické stínové vládě má na starosti resort financí. „Těžko dělat soudce. Myslím si, že je to mediální tah v této hře. Protože když tyto věci medializujete v této chvíli, dá se očekávat, že budou odmítány, spekulace budou růst, aniž bychom se dočkali nějakého ověřitelného závěru,“ říká k nařčení bývalého ministra financí Kalouska, že mu Andrej Babiš v roce 2004 nabízel „spolupráci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Máme právo se rozhodnout sami. Pokud vystoupíme z EU, zchudneme, vzkazuje spoluobčanům skotská premiérka
Skotská premiérka Nicola Sturgeonová tak trochu napodobila Donalda Trumpa a obrátila se na své voliče přes sociální síť twitter. Toto jim vzkázala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Migrace je kšeft pro neziskovky, trojský kůň terorismu. Viktor Orbán řádil na sjezdu evropských lidovců, byla u toho i Merkelová
Mělo to být běžné setkání Evropské lidové strany dominující v Evropském parlamentu, jenže to by tam nesměl vystoupit maďarský premiér Viktor Orbán. Ten zavítal na setkání lidovců na Maltě a od podlahy jim promluvil do duše. Opravdu důkladně. Informuje o tom server německého deníku Bild. Orbán si za to vysloužil mohutný potlesk. Stejný potlesk si ovšem vysloužila i německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra