Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.803x, což odpovídá cca 94.078-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Z kapitalismu jsou tu jen montovny. Pár miliardářů vydělává na tom, že jsou lidé chudí. Šéf lékařů se rozjel ve věži tak, že mu šokovaný Moravec rychle odebíral slovo
V nedělních Otázkách Václava Moravce se spolu setkali ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD), prezident České lékařské komory Milan Kubek a generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Josef März. Debatovali právě o stavu českého zdravotnictví a Kubek ukázal, že se nebojí sáhnout po ostřejších slovech. Před kamerami takřka rozpoutal slovní peklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
32:12. Takový nářez ČSSD od ANO v průzkumech ještě nedostala
Volby do Sněmovny by v březnu vyhrálo hnutí ANO s velkým náskokem před ČSSD, jejíž volební zisk by byl jen mírně vyšší než komunistů. ANO by dostalo 32 procent hlasů, sociální demokraté 12,5 procenta a KSČM 11,5 procenta. Poslance by měli ještě ODS, lidovci, TOP 09 a Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura (SPD). Vyplývá to z volebního modelu společnosti Kantar TNS, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nigel Farage: Juncker je naprostý idiot. Idiot, jinak ho nelze nazvat
Dva velmi známí Britové, vlivná novinářka Katie Hopkins a někdejší šéf UKIP Nigel Farage, se pustili do předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Hopkins se vysmála Junckerovým výhrůžkám stran Brexitu a Farage jej rovnou nazval „naprostým idiotem“ za jeho slova adresovaná Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda bude podruhé během pár měsíců řešit koupi OKD státem
Vláda bude na svém středečním jednání podruhé během několika měsíců řešit návrh, aby černouhelnou firmu OKD, která je v úpadku, koupil stát. V únoru ministři odmítli plán ministerstva průmyslu, aby OKD koupil za korunu státní podnik Diamo, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TA ČR podpořila výzkumný projekt na vývoj unikátních léků z pupeční šňůry
Brněnští výzkumníci vyvíjí unikátní nové léky, které pomohou pacientů s nejrůznějšími nemocemi. K jejich výrobě potřebují pupeční šňůry odebrané těsně po porodu, které jsou dnes vlastně biologickým „odpadem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vysoké sankce, medializace agresorů. To je ta správná cesta, pochvaloval si u Moravce šéf dopraváků
Ředitel dopravní policie Tomáš Lerch se v pořadu Otázky Václava Moravce České televize rozhovořil o bezpečnosti silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Velká huba. Malý plivající nenávistník Zeman a jeho mopslík Ovčáček. Toto sepsal laureát Peroutkovy ceny, známý z ČT
Novinář Vladimír Kučera, známý například z pořadu České televize Historie CS, a letošní držitel Ceny Ferdinanda Peroutky, se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o tom, že prezident Miloš Zeman je velkým Čechem. A náležitě to také zdůvodnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Manželka velvyslance Borůvky je prý v ČSSD svými útoky vyhlášená. Promluvili znalci zákulisí Mitrofanov a Šídlo
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se na svém twitterovém profilu rozepsal ke kauze odvolaného velvyslance Karla Borůvky z postu ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku. Jeho žena Alena následně zahltila svůj osobní Twitter mnoha desítkami zpráv o ministrovi a také si stěžovala na to, že její muž je odvolán kvůli ní. Zaorálek nyní uvedl, že chování Borůvkové je naprosto nepřípustné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zkušený lidovecký zbrojnoš Jiří Čunek o spolku s gazdíkovci: Naši mladí kolegové ve vedení to nedomysleli
ROZHOVOR „Do voleb musíme mít vlastní lidi nadšené, a ne jenom aby útrpně přijali, že je tu nějaká koalice. Potřebujeme lidi namotivované,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz senátor, hejtman a starosta Jiří Čunek. „Naši mladí nezkušení kolegové ve vedení nedomysleli, že jde o něco jiného, než jenom něco prosadit. Tady jde o to mít namotivovanou základnu, která to spojení přijímá a vidí v něm velký potenciál. V tuto chvíli to tak není. A to může být pro nás osudné,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na prodloužení výjimečného stavu v Etiopii
O prodloužení výjimečného stavu na další 4 měsíce rozhodl etiopský parlament. Výjimečný stav byl vyhlášen etiopskou vládou dne 8. října 2016 původně na 6 měsíců. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům během cest do Etiopie dbát zvýšené opatrnosti a průběžně sledovat bezpečnostní situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Za horizont událostí
Článek předkládá možnosti, jak zamezit odlivu kapitálu z našeho území do zahraničí. Reaguje na poslední čísla, že z naší republiky na dividendách do zahraničí odteklo 289 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
To je síla: Alena Borůvková versus Jindřich Šídlo a Alexandr Mitrofanov. Tady už šlo o zdraví
Reportér Jindřich Šídlo se pustil do sporu s bývalou kandidátkou na místopředsedkyni ČSSD a bývalou zaměstnankyní ministerstva zahraničních věcí Alenou Borůvkovou. Ta v minulých dnech rozpoutala doslova smršť příspěvků týkajících se především ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Šéf české diplomacie se totiž rozhodl ukončit pracovní poměr jejímu muži Karlu Borůvkovi na velvyslanectví ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku. Právě kvůli jejím výrokům na sociální síti Twitter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman se v Číně opět setká s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem
Prezident Miloš Zeman se letos při návštěvě Číny opět setká s prezidentem Si Ťin-pchingem. Poté se zúčastní konference o vybudování novodobé Hedvábné stezky. ČTK to řekl nový ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Co si to vymysleli odboráři za divnou stávku?
Předsednictvo odborového svazu dopravy vyzvalo řidiče autobusů k aktivní stávce, která se uskuteční ve čtvrtek. Zatím se počítá s 24hodinovým trváním, ale pokud to bude nutné, potrvá stávka déle. Většina řidičů autobusů má totiž stále nižší platy, než jim bylo přislíbeno vládním nařízením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za přehradu „Křetínku“
Současná úroveň hladiny Vodní nádrže Letovice „Křetínka“ je na tak nízké úrovni, že dochází k ovlivnění celého jejího ekosystému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
BOHEMIA SEKT pokračuje v partnerství s Národním divadlem
Společnost BOHEMIA SEKT zůstává další dva roky partnerem premiérových večerů v Národním divadle. Smlouvu o spolupráci ve čtvrtek 30. března podepsali v historické ředitelně Národního divadla prof. MgA. Jan Burian, ředitel Národního divadla a ředitel společnosti BOHEMIA SEKT Ondřej Beránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Není to islámský terorismus, ujišťovala britská premiérka po útoku na Londýn. Stála tam jak před inkvizicí, vysvětluje spisovatel Kuras
Spisovatel Benjamin Kuras se na serveru SecurityMagazín.cz vyjádřil k útoku v Londýně, ke kterému došlo v minulých dnech. Khalid Masood zde nejprve najel autem do davu, poté útočil s nožem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Pryč s dynastickou demokracií
Demokracie a diktatura se odlišují zejména ve dvou ohledech. Jednak jsou obě formy vládnutí různě umístěny na ose mezi svobodnými a žádnými volbami. A liší se samozřejmě také tím, jaké mocenské prostředky používají. V jednom velmi důležitém ohledu však již demokracie a diktatura nejsou tak nesmiřitelný protiklad, jak by to bylo žádoucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Čím menší minorita, tím víc křičí o svá práva, ulevil si Jaroslav Bašta. A společnost jim ustupuje, to je nejhorší
Český politik a diplomat Jaroslav Bašta se pro server PrvníZprávy.cz vyjádřil ke stavu společnosti. Ta podle něj ustupuje tlaku menšin, byť ta menšina je jen jedinec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Britské listy přinášejí smutný příběh z Londýna. Zmlátili tam imigranta
Sedmnáctiletý Kurd z Íránu leží v nemocnici ve vážném stavu. Stal se obětí šesti osob, čtyř mužů a dvou žen, kteří jej zmlátili v Londýně. Píší o tom Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek se zúčastnil zásahu proti šílenému střelci v Třebíči
Zásah složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina v rámci taktického cvičení AMOK 2017 se tentokrát odehrál na Střední průmyslové škole v Třebíči s podporou devadesáti studentů v roli figurantů. Jeho hlavním smyslem je procvičit spolupráci a koordinaci činností a postupů všech složek IZS v podmínkách mimořádné události. Zúčastnil se ho i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s delegací z partnerského regionu z Běloruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Start letošního V4 Hackathonu se blíží
Již příští týden v brněnském hotelu Holiday Inn změří své síly nejlepší týmy vývojářů ve druhém ročníku středoevropského V4 Hackathonu. 24 hodin trvající soutěž v programování mobilních aplikací na jedno z vyhlášených témat startuje v pátek 7. dubna. Záštitu nad akcí převzal předseda vlády Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Arogance soudce
Soudní moc je částí státní moci, na kterou dopadá ústavní norma, že slouží všem občanům. Držitelé moci jsou služebníci, kterým je moc svěřena pro dobrou správu státu. Nejsou vlastníky této moci. To platí i pro soudní funkcionáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Od září se zavádí povinná školka pro předškoláky. Zápisy proběhnou v první polovině května
V letošním roce se pro předškoláky zavádí povinná školka. Děti, které do začátku září dosáhnou pěti let, musí povinně navštěvovat mateřskou školu. Zápisy do mateřských škol budou probíhat mezi 2. a 16. květnem. Konkrétní termín si každá mateřská škola určuje sama. Rodiče, nebo jiní zákonní zástupci, mají povinnost přihlásit dítě k předškolní docházce, svědomitě ho do školky posílat a také omlouvat jeho nepřítomnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Tisíce dětí v exekuci
Několik tisíc dětí je v exekučním řízení. Exekutoři vyčkávají, až se děti stanou plnoletými a pak po nich začnou vymáhat dluh. Jaké máme soudy, když se dítě může dostat do exekuce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán se rozčílil nad zpochybňováním kauzy Nagyová: Kabelky? To byly věci za deset milionů, tolik normální člověk nevydělá za celý život
Kauza Davida Ratha, zálohové výživné i přeplněnost českých věznic. To byla témata, která probrali v Partii na TV Prima ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a poslanec za Úsvit - Národní koalici Marek Černoch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STAN v Jihomoravském kraji: Uhájili jsme dvě místa v celostátním výboru
IX. republikový sněm hnutí Starostové a nezávislí zvolil své vedení na další tři roky. Klidná síla potvrdila po úspěšných krajských volbách v rolích předsedu Petra Gazdíka i prvního místopředsedu Víta Rakušana. Jižní Morava má v novém celostátním výboru dva zástupce. K Radomíru Pavlíčkovi přibyla Jana Krutáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanci budou opět hlasovat o pravidlech pro národní parky
Poslanci budou opět hlasovat o nových pravidlech pro národní parky, tentokrát po vetu prezidenta Miloše Zemana. Čeká je také schvalování kariérního řádu učitelů, ohraničení věku odchodu do důchodu, zpřísnění pravidel pro podnikání v pohřebnictví nebo novely stavebního zákona, která má zrychlit povolování důležitých infrastrukturních projektů. Sněmovna rovněž rozhodne o podobě vládního daňového balíčku, v němž chce senát osvobodit převod pozemků okolo staveb od daně z přidané hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Babiš - V politice mám velké plány, napřed premiér, potom prezident
Andrej Babiš byl nejprve dlouhá léta nepřehlédnutelnou postavou v byznysu. Nyní již několik let je stejně nepřehlédnutelnou postavou v naší politice. Zatím se mu v ní velmi daří, a tak je logické, že si dává postupně další cíle. Hnutí ANO je považováno za vysokého favorita příštích voleb do Sněmovny ve druhé polovině letošního roku. I v minulých volbách dosáhlo viditelných úspěchů. Naposledy zejména v těch krajských loni na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na opatření proti kůrovci letos vyčlenily Lesy ČR 172 milionů korun
Také letos chrání podnik Lesy České republiky spravované porosty před lýkožroutem smrkovým zvaným kůrovec. Státní lesníci připravují v celé republice 300 tisíc lapáků a více než 30 tisíc lapačů. Na opatření je vyčleněno 172 milionů korun, loni bylo vyčerpáno 142 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pomalu vyplouvá pravda o fungování neziskovek George Sorose. Takto si prý vodí politiky ve dvou balkánských zemích
O americkém miliardáři maďarského původu Georgi Sorosovi se často říká, že má dlouhé prsty a jeho peníze ovlivňují dění v zemích vzdálených od Spojených států tisíce kilometrů. Před několika dny americká média psala o působení Sorose v Makedonii a nyní se ukazuje, že „pod palcem“ má i sousední Albánii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babišova arogantní loutka. Nepěkné věci o šéfovi finanční správy
O tom, jak berňák chrání ministra financí Andreje Babiše (ANO) a likviduje poctivé podnikatele, se rozepsal na serveru Forum24.cz komentátor Jiří Sezemský. Kritizuje tak především postupy ředitele finanční správy Martina Janečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Jen pár věcí vím jistě
Tak za prvé, třeba to, že písničkář s pseudonymem Xindl X produkuje (skutečně) ryzí hyperkýče v krystalické podobě, které ovšem rádio adoruje a vyhrává do omrzení, a to včetně dle mého skromného názoru takřka dementní Popelky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Žádost o brutální prořeďování lesů NP Šumava pozastavena
Hnutí Duha klame veřejnost a poslance tím, že novela zákona o ochraně přírody "otevírá cestu masivní zástavbě i těžbě dřeva". Skutečností je, že Správa NP Šumava úmyslně těží dřevo z důvodu svého financování a podporuje developery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo by mohlo o osudu Transgasu rozhodnout asi za měsíc
Rozhodnutí o tom, zda komplex budov Transgas na Vinohradské třídě v Praze je nebo není kulturní památkou, by mohlo padnout na přelomu dubna a května. ČTK to řekla mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. Developerská společnost HB Reavis plánuje, že objekty zbourá a postaví polyfunkční objekt sestávající ze sedmi budov, který navrhl architekt Jakub Cigler, autor pražských staveb Quadrio či Florentinum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šok v Německu: Předsedkyně AfD Petryová ohlásila, že uvažuje o odchodu z politiky
Šéfka protiuprchlické německé strany Alternative für Deutschland (AfD) Frauke Petry zvažuje odchod z politiky. Uvedla to v rozhovoru pro německý deník Der Tagesspiegel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Monika Pilloni: Itálie je dále zaplavována imigranty z Afriky. Italové se bouří, ale vláda je ignoruje
Na italském pobřeží se bude realizovat pět nových Identifikačních středisek – tzv. hotspot. Zdvojnásobí se tím tedy zařízení určená pro kontrolu zachráněných nelegálních imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kolonie v srdci Evropy, to je vážně bizarní. Tak podřízení zahraničnímu kapitálu jsme nebyli ani za monarchie, říká místopředseda KSČM Skála
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Evropská unie degeneruje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz historik Josef Skála. „Tím, že své krize ‚řeší‘ jen další nabobskou buzerací, si kope hrob. Integraci, v níž by se viděl normální člověk, dává šanci jen na úplně jiných základech,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Brusel si myslí, že jsme podřadný národ. Jako nacisté, přemítá český zpěvák
ROZHOVOR „Vrchnost z Bruselu na nás hledí jako na takovou garnituru druhé třídy a tlačí na to, abychom se tady měli hůře než to panstvo ze zemí, které ten babylonský dóm různých národů dříve zakládalo,“ konstatuje bývalý disident a oblíbený písničkář Pepa Nos. K tomu pak ještě dodává: „Navíc je to spolek hrozně nespravedlivý, mafiánský a naši zástupci v něm nejsou schopni nic prosadit, většinou jsou za své názory ‚bití jak žito‘. V EU si nepřejí, abychom dosáhli jejich privilegované úrovně, a to je pak znát i při různých ekonomických nebo mezinárodních dohodách. Někdy si myslím, jestli na nás nepohlíží jako nacisté, že my Slované jsme podřadný národ. A teď nám tady ještě nutí ty emigranty se šílenou agresivní a zrůdnou ideologií...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ozaňák (ODS): Návrat Romů z Anglie aneb co čeká základní školy
Po vyhlášení Brexitu musí některé základní školy v sociálně vyloučených lokalitách čelit dost výraznému problému. Návratu Romů z Anglie a zařazení žáků do systému základního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vyrazí Putin premiéra Medveděva? Nové informace o protestech a mocenské hře
Fenomenální úspěch brilantně organizované ruské opozice, či šachová partie odehrávající se v nejvyšších patrech moskevských mocenských struktur? Kdo by mohl profitovat na odvolání Medveděva a co se vlastně stalo minulou neděli v Rusku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Trump o sledování svých lidí
Prezident Spojených států Donald Trump na Twitteru kritizuje americká média za to, že ignorují skutečnost, že speciální služby sledovaly jeho tým před volbami za vlády administrativy Baracka Obamy, a koncentrují se na jeho údajné vztahy s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman a jeho soupeři. Odhad šancí od uznávaného Bohumila Pečinky
Komentátor časopisu Reflex Bohumil Pečinka zhodnotil možný prezidentský souboj současného prezidenta Miloše Zemana a jeho vyzyvatelů Michala Horáčka, Jiřího Drahoše, případně Martina Stropnického. Trumfy drží v rukou Zeman, ale jaké? A s jakými kartami budou hrát jeho protikandidáti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Antisemitismus je odporný u paní Savčenko i pana Vichoreva
Je potřeba být zásadový a potírat zlo ve stylu padni komu padni. A jestliže ukrajinská pilotka Nadija Savčenko mluví hnusně o Židech, tak je to špatné. A takového člověka nelze podporovat. Tohle důrazně odsuzuji!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
NS-LEV 21: Předsedou strany byl zvolen Jaroslav Král
U příležitosti 120. výročí strany národních socialistů (1897), byl do Teplic svolán III. řádný sjezd strany, Národní socialisté – LEV21.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Dočkáme se obvinění Andreje Babiše?
V roce 2014 byla v morálním kodexu ANO uvedena rezignace v případu jakéhokoli trestního stíhání. Najednou změna, rezignace v případu obžaloby z úmyslného trestného činu nebo nedbalostního trestného činu v souvislosti s výkonem veřejné funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Josef Zbořil: Deklarace Ministerstva svobodného prostředí
Ministerstvo svobodného prostředí umožňuje pluralitu názorů plného ideologického spektra a životních cest a dává občanovi do rukou nejsilnější zbraň – informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Vztahy mezi Českem a Rakouskem jsou nejlepší, jaké kdy v historii byly
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 30. března 2017 děkovný dopis Josephu Pühringerovi, hejtmanovi Horního Rakouska, za přínos k rozvoji česko-rakouských vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Pojišťovny přispěly 625 mil. Kč na prevenci škod vznikajících provozem vozidel
Přehled dotací z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů na rok 2017: Pojišťovny v roce 2016 odvedly do fondu zábrany škod (FZŠ) České kanceláře pojistitelů 625 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Protikorupční, proevropská síla, plánuje spolupráci lidovců se STAN europoslankyně Šojdrová. V Bruselu jim to prý funguje už dva roky skvěle
ROZHOVOR Poslankyně Evropského parlamentu za KDU-ČSL Michaela Šojdrová podporuje úzkou spolupráci lidovců se Starosty a nezávislými, protože v tom vidí možnost posílit vliv jediné křesťansko-demokratické strany na české politické scéně. Ale současně soudí, že pokud dvojkoalice nezíská podporu členů KDU-ČSL a voličů, může dojít i na jinou variantu. „Dokud nejsou podané kandidátky, není definitivně rozhodnuto v žádné straně. Může se vyskytnout okolnost, kterou v tuto chvíli neznáme,“ prohlásila vlivná členka KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Svitavský: Správa veřejných financí podle místostarosty Kunce v Židenicících
Správa veřejných financí podle místostarosty Kunce (TOP 09) a místostarosty Mgr. Aleše Mrázka (ANO) v Brně-Židenicících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Protikorupční, proevropská síla, plánuje spolupráci lidovců se STAN europoslankyně Šojdrová. V Bruselu jim to prý funguje už dva riky skvěle
ROZHOVOR Poslankyně Evropského parlamentu za KDU-ČSL Michaela Šojdrová podporuje úzkou spolupráci lidovců se Starosty a nezávislými, protože v tom vidí možnost posílit vliv jediné křesťansko-demokratické strany na české politické scéně. Ale současně soudí, že pokud dvojkoalice nezíská podporu členů KDU-ČSL a voličů, může dojít i na jinou variantu. „Dokud nejsou podané kandidátky, není definitivně rozhodnuto v žádné straně. Může se vyskytnout okolnost, kterou v tuto chvíli neznáme,“ prohlásila vlivná členka KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČT: Výbuchy, povodně, nehody, požáry. Cyklus Legendy záchranářství ukáže denní realitu hasičů a zdravotníků
Nejznámější tragické případy, které si mnohdy vyžádaly oběti i mezi záchranáři, připomene v novém cyklu České televize Miroslav Vaňura. V jedenácti dílech pořad mapuje práci jednotlivých složek českého záchranného systému. Legendy záchranářství uvede ČT1 poprvé 3. dubna ve 22.10 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Proč je přebujelá byrokracie problémem rozvoje měst?
Mnoho politiků vnímá slovo „developer“ jako sprosté slovo a synonymum chamtivosti, zatímco obraz developerů mezi běžnými smrtelníky se dá popsat jako „nekvalitní architektura, ve které je vše podřízeno absolutnímu zisku.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Na liberecký soud se žene bouřka
U Okresního soudu v Liberci ožije po letech kauza bývalého okresního ředitele PČR Miroslava Dvořáka a dá se očekávat, že v jednání budou bouřit emoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Sdělení ke zdanění příjmů plynoucích fyzické osobě z provozu výrobny elektřiny
S účinností od 1. května 2016 bylo novelou (zákon č. 125/2016 Sb.) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o daních z příjmů“), mimo jiné doplněno ustanovení § 10 odst. 1 písm. a) zákona o daních z příjmů, a to v tom smyslu, že ostatními příjmy dle § 10 zákona o daních z příjmů jsou také příjmy z provozu výroben elektřiny, ke kterému není vyžadována licence udělovaná Energetickým regulačním úřadem (dále jen „ERÚ“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Za doprovodu CzechInvestu vyráží Češi na robotickou misi do Japonska
Zástupci českých firem a institucí v sobotu 1. dubna 2017 odletěli na technologickou misi do Japonska. V následujícím týdnu navštíví vědecko-technologické instituce v japonském hlavním městě Tokiu a ve městech Cukuba, Ósaka a Nagoya. Zaměří se na téma robotiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Zbaví Libyi chaosu generál Haftar?
V poslední době se v občanskou válkou zmítané a dvojvládím rozpolcené Libyi stále více prosazuje generál Chalífa Haftar, někdejší blízký spolupracovník Muammara Kaddáfího. Ovládá největší území na východě země a je nekompromisním bojovníkem proti islamistům a terorismu. Ukončí neslavnou epizodu tzv. arabského jara a nastolí vládu pevné ruky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Inspektoři ČOI prověřili bezpečnost atrakcí na Matějské pouti
Nejznámější a nejnavštěvovanější lidovou zábavou v naší republice je Matějská pouť, která je každoročně pořádána v jarních měsících v areálu Výstaviště Praha Holešovice. Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje technické prostředky, které jsou součástí nabídky atrakcí. Rovněž i v letošním roce uskutečnili akci, kdy u 11 provozovatelů kontrolovali 34 prostředků lidové zábavy. Nedostatky byly zjištěny u 7 provozovaných atrakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Spekulace o rozhodnutí ČNB
Takzvaný měnový závazek ČNB začíná ležet v žaludku mnohem více lidem, nežli to bylo v těch posledních více než 3,5 letech. Na počátku této podivné politiky ČNB, tedy v listopadu 2013, jsem byl vlastně jediný, kdo na tento hloupý postup vedení ČNB útočil. Po pár týdnech se přidal M. Zeman, a to bylo dobře. Ale nikdo z výkonných politiků, počínaje premiérem (B. Sobotka postup ČNB dokonce podpořil a ministr financí Babiš moudře mlčí, aby na jeho slova došlo…), se k tomu vlastně nevyjadřuje, jako kdyby to byla jen věc vedení ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
A taková to kdysi byla příkladná evropská země... Teď tam může volby vyhrát strana, proti které jsou Wilders s Le Penovou ještě umírnění
Brexit inspiruje čím dál tím více zemí. O odchodu z Evropské unie se po britském referendu hovoří ve Francii, Nizozemsku a nyní také ve Švédsku. Průzkumy veřejného mínění ovládají dlouhodobě Švédští demokraté, pro které je metou „Swexit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rusko překáží bezprostřední a plné realizaci neoliberálních konceptů. Promouvá sociálně demokratický historik Malínský
ROZHOVOR Vzestup států jako Brazílie, Argentina či Australský svaz může do velké míry utvářet budoucnost Evropy a Severní Ameriky. Pandořinou globální skříňkou je nesporně Afrika. Historik dějin ČSSD Jiří Malínský rozebírá některé globalizační tendence ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Míříme do velké a strašné války, ani o tom nevíme. Oskar Krejčí zmiňuje naivní sen USA o nejlepším meči, který může rozpoutat peklo
Politolog Oskar Krejčí se v rozhovoru pro PrvníZprávy.cz svěřil ze svých obav, že svět je na spontánní cestě do velké války. USA totiž podle něj sní sen o nejlepším meči a nepřekonatelném štítu, tedy o zachování privilegií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Pastvinu divokých koní v Milovicích uklidili členové vojenských klubů a místní piloti
Dvě vlečky plné odpadů odvezli včera z pastviny divokých koní v Milovicích dobrovolníci, kteří se od rána do odpoledne věnovali úklidu této cenné přírodní lokality. Do práce se zapojili členové vojenských klubů sdružených v projektu Military Experience a piloti z Aeroklubu Milovice za podpory Správy městských lesů Benátky nad Jizerou. Akce se zúčastnilo i několik občanů Milovic, přestože původně nebyla určená pro širokou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Jevtušenko se nás zastal stejně jako vězněného Solženicyna. Čest jeho památce
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Žádný prostor náckům! Zakažte příznivcům AfD vstup do restaurací! Nevěřícně jsme sledovali, jak se v Berlíně demonstruje proti xenofobii
REPORTÁŽ Německá Antifa upořádala o víkendu na berlínském náměstí Antonplatz demonstraci. Přišlo několik stovek převážně mladých lidí, kteří přišli vyjádřit svůj nesouhlas se vzrůstající vlnou rasismu a xenofobie vůči přistěhovalcům v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Levicová média prý rozpoutala nejhorší krizi v USA za sto dvacet let. Přitom se prý skoro nic z toho co píší nezakládá na faktech
Konzervativně zaměřený server American Thinker tvrdí, že Spojené státy čelí obří krizi. Jde o krizi médií a šíření „fake news“ neboli falešných zpráv. Je to prý krize tak velká, že podobná tu byla snad jen v roce 1898, kdy vypukla válka mezi Španělskem a Spojenými státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká národní banka velmi přispěla k tomu, že jsme se stali montovnou. Velký rozbor od Markéty Šichtařové
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Prvotní skok kurzu koruny může být po ukončení režimu devizových intervencí celkem výrazný, klidně třeba o korunu a padesát haléřů. A pak zase zpět na výchozí hodnotu. Ekonomka Markéta Šichtařová očekává, že vzhledem k postupu ČNB budeme zpočátku pozorovat vysokou rozkolísanost, žádný jasný trend, žádné přímočaré posílení, jak se o něm mnohdy mluví. Teprve v horizontu dnů se kurz stabilizuje a zaujme stabilnější, dlouhodobější posilující trend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Orlík: Arafatův kolega přiznal něco neuvěřitelného. Tohle by si měl přečíst Matěj Stropnický
Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze záminka pro pokračování našeho boje proti Izraeli. Mezi dnešními Jordánci, Syřany, Libanonci nebo Palestinci není žádný rozdíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Jevtušenko - Básník, kterému všichni dobře rozuměli
„V pátek se mu zdravotní stav zhoršil“ říká o smrti svého otce Jevgenije Alexandroviče Jevtušenka jeho syn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Hrozí nám absolutní ztráta soukromí?
Evropská unie chystá v tichosti změnu zákona, podle kterého bude mít policie právo číst naše zprávy přes chat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Čtyřicítka policistů odjela po deváté do Makedonie
V pondělí se na půdě Policejní akademie ČR konal slavnostní ceremoniál k odjezdu devátého kontingentu do Makedonie. Ceremoniál se uskutečnil za přítomnosti náměstka policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Petra Petříka a tajemnice Republiky Makedonie Elionory Stankovikj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dialog novinářky s dcerou: Mami, co je to za paní? To je paní našeho prezidenta, něco jako česká královna. Chce střílet uprchlíky
Renomovaná novinářka Markéta Kutilová se na svém facebookovém profilu vyjádřila k sobotnímu článku v Lidových novinách o tom, že v kampani před druhou přímou volbou prezidenta bude stát po boku Miloše Zemana jeho žena Ivana. V první přímé volbě byla přitom v ústraní a po Zemanově boku vystupovala jeho dcera Kateřina. Zároveň si dělá legraci ze snímku, který k článku Lidové noviny přidaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Větší praxe rozhodovatelů o osudech lidí by spravedlnosti jenom prospěla
Jde o spravedlnost pro většinu národa. Jsem přesvědčen, že je velmi potřebná prostupnost právnických profesí a kontrola činnosti státních zástupců subjektem odlišným od státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Státní podnik DIAMO zřídil pro propuštěné horníky na Dole Paskov sociální centrum
Propuštění zaměstnanci akciové společnosti OKD mohou od 3. dubna 2017 žádat o státní příspěvek ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací a útlumem těžby přímo na Dole Paskov. Státní podnik DIAMO tam dočasně zřídil pobočku svého sociálního centra. Očekává až 900 žadatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Biskup Václav Malý: Mrzí mě, že se čeští politici odklánějí od ochrany lidských práv
Biskup Václav Malý je znepokojen tím, jak se současní politici odklánějí od ochrany lidských práv. Ochrana lidských práv by měla být důležitá pro všechny členské země v EU, a to i v Číně. Pan biskup uznává, že obchod s Čínou je důležitý. Jen v zájmu peněz nesmíme přehlížet to, kolik lidí je v Číně pronásledováno. Třeba pro svou křesťanskou víru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Spisovatel Vondruška: Druhé výročí migrační krize – ale co dál?
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY Ve vztahu k migrantům nejde z naší strany jen o soucit či pocit sociální spravedlnosti, ale také o vztah k rodině a vlasti. Při zamyšlení nad dvěma roky od vypuknutí migrační krize upozorňuje spisovatel Vlastimil Vondruška, že její problém je věc ošidná a pro budoucnost velice nebezpečná. Nejen objektivně, čímž míní ztrátu bezpečnosti a hospodářskou recesi, ale je nebezpečná i subjektivně, protože nás rozděluje. Migranti strádají, ale trpí jen jejich tělo, jenže my strádáme jinak, ztrácíme svou duši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: A bude ještě víc veselo…
Zaslechl jsem jen několik rozhlasových vět, že nějací nadšenci v okolí České Lípy sesbírali do mnoha pytlů cosi svinstva a také na 250 odhozených pneumatik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Výzkum dostupnosti sociálních služeb pro osoby s poruchou autistického spektra
Veřejná ochránkyně práv připravuje výzkum, který zmapuje dostupnost sociálních služeb pro osoby s poruchou autistického spektra (PAS). Jeho cílem je zjistit, zda v rámci širokého spektra sociálních služeb existuje dostatek těch, které dokáží zajistit podporu také lidem s PAS. Sběr dat začne v nejbližších dnech. Výsledky by měly být známy do konce června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubická ČSSD bude spolupracovat s bratislavským SMERem
Schůzka tak navázala na úspěšné vystoupení Roberta Fica, předsedy SMER a slovenské vlády, na březnovém sjezdu ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
HK ČR: Novela daňového řádu ochromí nezávislou expertní pomoc
Hospodářská komora ČR je znepokojena návrhem novely daňového řádu, která odkazuje na evropskou úpravu administrativní spolupráce při správě daní a boje proti praní špinavých peněz (dále „AML“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nad Donaldem J. Trumpem se smráká. Je to vážné
Ruská smyčka kolem amerického prezidenta Donalda Trumpa se stahuje, uvádí na serveru Noviny.cz novinář a publicista Ján Simkanič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kouzlený cirkus Laterny magiky se hraje 40 let
Inscenace Kouzelný cirkus se dočká 15. dubna přesně 40 let od prvního uvedení v roce 1977. Výročí si připomeneme slavnostním představením 21. dubna za účasti mnoha tanečníků a pamětníků tvorby tohoto divadelního unikátu. Příběh o putování dvou klaunů, za jehož vznikem stály osobnosti, jako byl Evald Schorm, Jiří Srnec nebo Jan Švankmajer, sklízel nadšené ovace po celém světě a v Praze je stále k vidění na Nové scéně Národního divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pfaur (TOP 09): Investicemi do škol a městské infrastruktury plníme naše předvolební sliby
Peníze z městského rozpočtu v Kamenici nad Lipou letos půjdou na podporu školství, zavedení inženýrských sítí a vybudování nové komunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vypráskejte, ku*va, toho Sobotku! Totálně to podělal. Průzkum, který potápí ČSSD, rozjel opravdu silná vyjádření
Hnutí ANO by sněmovní volby vyhrálo s velkým náskokem 32 procent hlasů. Oproti tomu sociální demokraté mají jen 12,5 procenta a na záda jim dýchají komunisté s 11,5 procenta. Na výsledky volebního modelu společnosti Kantar TNS, jehož znění dnes zveřejnila Česká televize, reagují na sociálních sítích mnozí glosátoři politického dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Předsednictvo hnutí ANO schválilo kompetence pro své místopředsedy
Na návrh grémia schválilo ve čtvrtek 30. března celostátní předsednictvo hnutí ANO kompetence pro své nové místopředsedy a to prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka a řadové místopředsedy Jaroslavu Pokornou Jermanovou, Petra Vokřála, Martina Stropnického a Richarda Brabce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V roce 2016 dosáhl odliv zisků do zahraničí 8,4 % HDP
Reálné příjmy domácností vzrostly v roce 2016 o 3,1 % a reálná spotřeba na obyvatele meziročně vzrostla o 2,7 %. Důchody ze zisků náležící zahraničním vlastníkům korporací dosáhly v tomto roce 8,4 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Boris Johnson se pokorně omlouval saúdskému generálovi, kterého v Anglii trefili vajíčkem
Britský ministr zahraničí Boris Johnson se oficiálně omluvil za agresivní chování vůči jednomu ze saúdských generálů. Když generál zavítal do Velké Británie, jeden z aktivistů po něm hodil vajíčko, což britská strana označila za nepřijatelný akt agrese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NPÚ: Již nyní se mohou zájemci hlásit na letošní letní školy památkové technologie
Pátý ročník letních škol památkové technologie nabídne těm, kteří chtějí objevovat (ne)tušené souvislosti, dvě nová témata, a sice záchrana a doplňování omítkové rustiky ve vápenném systému a restaurování vápenných omítek ve vápenném systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Válka s Turkem
Vášně kolem bitvy s Turkem trochu utichly a je čas podívat se na turecký problém střízlivýma očima. Ono totiž na dnešním Turecku je toho trochu víc než se může zdát z poněkud nabubřených slov, která nám posílá Ankara.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Oblasti se zvýšeným výskytem nežádoucích jevů
Příspěvek na bydlení a doplatek na bydlení slouží k tomu, aby lidé s nízkými příjmy byli schopni uhradit náklady na bydlení a mohli alespoň trochu důstojně bydlet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal soubor pozemků z bývalého panství rodu Geymüllerů
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Pelhřimově řešil za dobu své existence řadu případů, v nichž figuroval majetek náležející dříve do kamenického panství, které vlastnil až do roku 1945 rod Geymüllerů, kdy byl celý majetek zkonfiskován na základě jednoho z Benešových dekretů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za dostavbu Palmovky
Nesouhlasíme s tím, aby Městská část Praha 8 přenechala budovu rozestavěné radnice „Nová Palmovka“ Magistrátu hl. m. Prahy za účelem zřízení sídla a zázemí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šír (ČSSD): Před lety jsme cinkali klíčemi
Před léty proběhlo hromadné cinkání klíči, kterého se nás účastnilo hodně. Byla před námi vidina změny. Změny k lepšímu. Chtěl bych se s vámi podělit o jeden lidský příběh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zástupci ÚOOÚ jednali v Krakově v rámci V4
Přípravy na nové evropské Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), které začne platit od května 2018, postupují v ČR, Polsku, Slovensku a Maďarsku podobným tempem. To je jeden ze závěrů zasedání orgánů pro ochranu údajů ze zemí Visegrádské čtyřky (V4), které se konalo v druhé polovině března v polském Krakově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jindrák chce na Hradě klást důraz na vztahy se sousedy a s EU
Nový ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák chce klást důraz zejména na rozvoj vztahů se sousedy a s Evropskou unií. Právě v této oblasti očekává letos intenzivní vývoj, protože se EU musí vypořádat s otázkami migrace i své budoucnosti po odchodu Británie. Do vývoje zasáhnou také podzimní parlamentní volby v Německu a Jindrák věří, že i jeho kontakty jako někdejšího dlouholetého velvyslance v Berlíně mu mohou při řešení situace pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra