Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Chceme bydlet: Nájemníci ubytovny v Brně se vzepřeli majiteli, který je utlačoval
Nájemníci ubytovny v Brně se vzepřeli majiteli, který je utlačoval. Žádají veřejnost o podporu. Prohlášení solidární sítě Chceme bydlet:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Hodlá muž vědy pohřbít své renomé?
S otázkou, co soudím o kandidatuře profesora Drahoše, mne média dostihla už několikrát. Někdy i s dodatkem, dá-li se její podpora čekat od KSČM. Ta má diskusi na téma prezidentské volby teprve před sebou. Sdílel jsem proto jen ryze osobní dojem, že Drahoš je zatím jediný nápad, jímž se averze k Miloši Zemanovi nezesměšní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Blbko, huso. Dej mi, kurva, pokoj. Ach, ta Emma Smetana to schytává víc a víc...
Rozhovor moderátorky Emmy Smetany se srbským režisérem Emirem Kusturicou se stal terčem kritiky. Velmi silná facebooková skupina We Are Here At Home, jež hraje na nacionalistickou, protiislámskou a proruskou strunu, video sdílela s nelichotivým komentářem. „Jen tak dál vy jedno DVtv. Dnes se podávala husa na smetaně,“ píše se. Video následně sdílelo již kolem tří a půl tisíc uživatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Další „uprchlické příběhy“ ze Švédska. Bude vás z nich mrazit
Za nechráněný pohlavní styk se osobám s HIV udělují u soudu poměrně vysoké tresty. Mladý etiopský migrant se však vězení obávat nemusí. Mladé dívky přinutil k sexu v době, kdy mu údajně bylo méně než patnáct let. Soudy ve Švédsku dále řeší hromadné znásilnění, které pachatelé publikovali na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Klewar: Na Šumavě operuje agent Karmat a bláhový Spekulant
Pomalu jsme si už zvykli na představu, že Šumavu ohrožují developeři a těžaři, kteří chtějí všechno vykácet a prodat nebo zastavět nějakými nechutnostmi. Na každém šprochu přece musí býti pravdy alespoň trochu. Krásná šumavská krajina stižená minulostí ostře střeženého pohraničí je opět v ohrožení, tentokrát nikoliv imperialisty, ale pilou broušenou v hospodářském lese a územním plánem v ruce kmotra ze státního zámku Hluboká. Argumentace řečníků petice s 60 tisíci podpisy je tak brilantní, že se uvedený šproch musí jenom stydět za to, jak je malým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Muž vypadá islámsky, kavkazsky, zaznělo z ČT ke snímku možného útočníka z Petrohradu
Devět mrtvých a dvacet zraněných. Taková je zatím poslední bilance odpoledního útoku v petrohradském metru. Ve speciálním vysílání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu se k němu vyjádřili mnozí hosté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zkušený Pečinka uvažoval v ČT: Pokud se TOP 09, KDU-ČSL a STAN nedostanou do parlamentu...
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka usedl v pondělním Interview ČT24 proti moderátorce Světlaně Witowské a prozradil, co nás čeká v příštích měsících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Většina slušných řidičů v omezeních nehazarduje
Piráty silnic na modernizované dálnici D1 bude ode dneška postihovat úsekové měření rychlosti mezi exity 49 Psáře a 56 Soutice. Dopravně bezpečnostní akce má za cíl plynulejší provoz, méně nehod a nebezpečných situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michal Hašek je zděšen. Toto vyšlo z brněnského magistrátu za veřejné peníze
Z nového průvodce pro turisty TO JE BRNO je v šoku exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD). Alespoň to uvedl na svém facebookovém profilu. V průvodci se totiž například o Kuřimi hovoří jako o specifické variaci pracovního tábora, v Blansku pak na vás prý dýchne nicota, prázdnota a deprese. A to není vše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoj venkova podpoří Královéhradecký kraj čtyřiadvaceti miliony
V letošním Programu obnovy venkova má být realizováno 59 projektů v hodnotě téměř 62 milionů korun. Z krajského rozpočtu půjde 24 milionů. Milion zůstává v rezervě programu, která je určena zejména pro výjimečné situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Sportovci jsou významnou pozitivní reklamou našeho rezortu
Úspěchy i příběhy sportovců OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra přibližuje nový web.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jana Václavíková: Exekutor Jiří Trojanovský páchá trestnou činnost zatím beztrestně
Přestože Nejvyšší soud ČR zakázal exekutorovi J.Trojanovskému z Frýdku Místku konat cokoli kvůli probíhajícímu insolvenčnímu řízení, provedl dražbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Srbským prezidentem bude Aleksandar Vučić
ynější srbský premiér Aleksandar Vučić (47) byl podle institutu pro výzkum veřejného mínění IPSOS zvolen budoucím srbský prezidentem hned v prvním kole. Podle odhadů založených na statistickém vzorku voličů získal 55,8 procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vejprask, Sobotko. Vejprask. Další komentář včerejšího katastrofálního výsledku ČSSD
O vejprasku sociální demokracie napsal na serveru NeviditelnýPes.cz publicista a komentátor Ondřej Neff. V posledním volebním modelu, jenž včera ukázala Česká televize, totiž sociální demokraté získali jen 12,5 procenta. Sice skončili druzí, ale oproti hnutí ANO je to výrazný propad. Třetí komunisté na ně pak velmi dotírají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Erik Best odkrývá mocenské pozadí Jiřího Drahoše. A co vůbec nepochopili v ČT
Média by se měla zabývat podporou, kterou má Jiří Drahoš od části ČSSD kolem premiéra Sobotky a jeho přítele a advokáta Radka Pokorného. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik Erik Best. Podle něho se zdá, že Drahoš není nezávislý kandidát. A možný plán antizemanovské části ČSSD protlačit právě Drahoše může mít významnou trhlinu – stejně jako u jednoho kandidáta v USA. „Kdykoli otevřel pusu, ztrácel body.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tajný agent z Kremlu?
Reakce senátora Ivo Valenty na "zaručené zprávy":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přihlaste svůj chytrý projekt do 1. Národní soutěže „ Chytrá města pro budoucnost 2017“
Historicky poprvé se v Česku uskuteční národní soutěž v oblasti SMART CITY – tzv. Chytrých měst. Soutěž nese název "Chytrá města pro budoucnost 2017" a jejím cílem je propagovat a podporovat využívání inovativních postupů včetně zapojení moderních technologií. Účelem je zkvalitnění života lidí ve městech a obcích. Národní soutěž se uskuteční pod záštitou resortu Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva pro místní rozvoj. Vyhlašovatelem je Smart City Innovations Institut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ne, já se nedám! Donald Trump rozjel obranu před těmi, kteří ho chtějí popotahovat za Rusko
Blízký spolupracovník Donalda Trumpa z Bílého domu, člen Kongresu za Republikány Devin Nunes, který je pověřen vyšetřováním okolností spojených s loňskými prezidentskými volbami, se snaží podle předního Demokrata Adama Schiffa odvést pozornost od vyšetřování ruské stopy v celé aféře, píše britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka vystoupí na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se zúčastní v pondělí 3. dubna 2017 konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS), která se koná v Hradci Králové. Konkrétně vystoupí na panelu s názvem Stav eGovernmentu v České republice. Premiér Sobotka zároveň udělil konferenci svoji záštitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Výstava v Senátu představí životní příběh operní divy Jarmily Novotné
Představení pozoruhodného životního příběhu a hvězdné kariéry slavné operní pěvkyně Jarmily Novotné, jejíž 110. výročí od narození si letos připomínáme, je hlavním tématem výstavy s názvem Jarmila Novotná: Operní diva. Expozice v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce je od 30. března do 28. května 2017, návštěvníci z řad veřejnosti si ji mohou prohlédnout každý víkend a ve státní svátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Už se bojím mlčet…
Jerome Klapka Jerome je mým oblíbeným autorem po celý život. Přivítal jsem možnost přečíst si v českém překladu Milana Žáčka jeho poslední knihu „Čas mého života“. Oslovily mě poslední tři odstavce z jedenácté kapitoly nazvané Amerika. Jerome Klapka Jerome navštívil Ameriku na počátku 20. století opakovaně, naposledy na počátku první světové války. Mluvil mimo jiné s prezidenty Rooseveltem i Wilsonem. Jeho kniha vyšla v roce 1926 rok před jeho smrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Velká novela zákona o sociálních službách přinese řadu změn ve prospěch potřebných lidí
Více než deset let čekali klienti a poskytovatelé sociálních služeb na změny v zákoně. Vláda přijala novelu, která pomůže upravit současný systém tak, aby byl přehlednější, jednodušší a odpovídal skutečným potřebám lidí a všech subjektů zúčastněných při poskytování sociálních služeb. Účinnost zákona je plánovaná od 1. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hádka Veroniky Žilkové a Moniky Babišové. Kouřit si máte nechat doma večer. Unikly veselé detaily ze života Andreje Babiše
V současné době redaktor serveru a2larm.cz, ale v minulosti pracovník komunikačního oddělení hnutí ANO Andreje Babiše před volbami v roce 2013 Pavel Šplíchal se rozepsal o tom, jak vypadala jeho desetiměsíční šichta v hnutí před volbami v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dominik Feri se „vykalil jak debil“ a fotí se s marihuanou. Tak tohle beze mě. Odcházející člen TOP 09 promluvil o životě v Kalouskově straně
V TOP 09 se aktivně sleduje, co kdo „lajkuje“ na Facebooku. A pokud někdo dostatečně nekritizuje prezidenta Zemana a nechválí Evropskou unii, je stranickou mládeží označen za „rusofila“, sdělil ParlamentnímListům.cz finanční analytik Lukáš Lexa, který ještě před několika dny byl členem strany vedené Miroslavem Kalouskem. Nyní však z Topky vystoupil. Proč? „Stal se z ní ultraliberální slepenec eurohujerů a konkuruje leda tak na levici marginálním environmentalistům,“ tvrdí Lukáš Lexa, který nicméně i nadále oceňuje předsedu Kalouska. „Myslím, že když opustí některé oblasti, které mu příliš nesedí, přestane se lísat k sobotkovskému křídlu socdem a zahodí maskota Feriho, může být pro středostavovského voliče ještě velmi atraktivní,“ doporučuje mu dokonce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jihočeskou ČSSD povede do voleb starosta Jindřichova Hradce. Mrvku zvolil výbor jednomyslně
Předseda jihočeských sociálních demokratů a hejtman Jiří Zimola uzavírá kandidátní listinu kraje na posledním 22. místě.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.4.2017 v 20:36, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Nejsou Rusové až nadmíru bezstarostní?
Začátkem března vypustila Národní výzvědná služba USA na oběžnou dráhu kolem Země svoji špionážní družici. Vynesla ji tam raketa Atlas V, poháněná ruským raketovým motorem RD-180.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman kondoloval ruskému prezidentovi
Prezident republiky zaslal kondolenční telegram ruskému prezidentovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Obce získají peníze na plány, které pomohou propojovat přírodní prvky v krajině
Třicet milionů korun z Operačního programu Životní prostředí získají obce, které zpracují plán, jak zachovat, propojit či obnovit přírodní prvky v krajině. Startuje totiž 52. výzva [1], která je určena právě na zpracování plánů územních systémů ekologické stability (ÚSES).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Zákeřný teroristický akt připravil o život nevinné lidi
Kondolence obětem v S. Petersburgu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jaroslav Hanák: Stávku řidičů nepovažuji za rozumnou
Podle aktuálních informací budou řidiči autobusů stávkovat ve Zlínském, Jihočeském, Ústeckém a Jihomoravském kraji. Informovali o tom představitelé Svazu průmyslu a dopravy ČR a Asociace krajů ČR. Shodli se, že stávku nepovažují za rozumnou. Většina krajů a firem totiž nařízení vlády splnila. A to i přes to, že kabinet Bohuslava Sobotky nesplnil to, co slíbil. Na zvýšení mezd řidičů autobusů nedal krajům ani korunu a nedošlo ani k dříve avizovaným kontrolám dopravců prostřednictvím inspektorátů práce, které v minulosti avizovalo ministerstvo práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka uvede do úřadu ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka uvede v úterý 4. dubna 2017 Jiřího Havlíčka do úřadu ministra průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Vraždy civilistů jsou neomluvitelné a zločinné
Lituji, že při teroristickém útoku v metru v Sankt Petěrburgu umírali nevinní lidé. Zamyslet nad sebou by se měli také Ti, kteří donedávna tvrdili, že v Rusku k teroristickým útokům jako na Západě dojít nemůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Manželka velvyslance není tak úplně soukromou osobou
Stanovisko ministra Zaorálka ke kauze Borůvka-Borůvková:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman pln zármutku a zlosti kondoloval Putinovi: Útok na metro je neomluvitelný
Prezident Miloš Zeman kondoloval svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v souvislosti s dnešním výbuchem v petrohradském metru. Teroristické činy jsou naprosto neomluvitelné, napsal. Podporuje Putinovo neustupování silám, které chtějí zničit hodnoty demokratické civilizace. Text kondolence dnes ČTK poskytl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mikulášek (ČSSD): Turistický průvodce není Charlie Hebdo
Nový oficiální turistický průvodce Brna, placený z veřejných peněz, si dělá nemístnou, až urážlivou legraci z jihomoravských měst. Nejsem žádný „suchopár“, ale průvodce není „kniha humoresek“ ani satirický časopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mostecký autodrom: Vyhlášku o regulaci hlučných činností považujeme za nezákonnou
V neděli 2. dubna od 09:00 do 18:00 hodin se na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu uskutečnilo testování a volné jízdy automobilů a motocyklů. Vedení společnosti AUTODROM MOST si uvědomuje, že v tento den už platila obecně závazná vyhláška č. 2/2017 statutárního města Most o regulaci hlučných činností, kterou zastupitelé města schválili 7. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Zemřel honorární generální konzul České republiky na Maltě
Dne 1. 4. 2017 zemřel po těžké nemoci honorární generální konzul České republiky na Maltě, pan Tonio Casapinta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Když se chce, tak to jde
Během dnešního dopoledne jsem v Mělníku zavítala do MŠ Pohádka, ZŠ se speciálními třídami a ZŠ Seifertova, kde zdejší školní bufet splňuje pamlskovou vyhlášku na jedničku s hvězdičkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ilja Mazánek: Obchodní potenciál je obrovský, bohužel realita tomu neodpovídá
Podnikatelská mise dnes večer zamíří do Jihoafrické republiky. Náměstka ministra průmyslu a obchodu Tomáše Novotného doprovodí zástupci tuzemských firem. Do Afriky na třídenní misi zamíří firmy z oblasti energetiky, strojírenství nebo oblasti IT. Delegaci podnikatelů povede předseda Zahraniční sekce Hospodářské komory Ilja Mazánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Ústeckém kraji se půjčovna kol nově otevře v Litoměřicích
Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy 1. dubna cyklopůjčovny v Ústeckém kraji. Novinkou letošní sezóny je otevření půjčovny ve stanici Litoměřice město. Půjčovny ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží budou otevřené do 31. října 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Výbuch v petrohradském metru! Některé stranice jsou uzavřeny
V Petrohradu došlo dnes 3. 4. 2017 ve 14:40 místního času k výbuchu v metru ve stanici Senna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paparega: Nebudeme tolerovat porušování vyhlášky
Nebudeme tolerovat porušování vyhlášky, prohlásil dnes primátor v reakci na nedělní provoz na mosteckém autodromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenuje ministra průmyslu a obchodu vlády
Z programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Řecko zpřísňuje azylové řízení
Řecký ministr pro otázky migrace Janis Muzalas chce zdokonalit systém projednávání žádostí o azyl. Ministr hovoří o masovém zneužívání žádostí o azyl, které podávají migranti přicházející do země. Součástí opatření budou také změny v přístupu k programu návratu migrantů do země jejich původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOPka na Facebooku platí pozvánku na debatu. Přihlásilo se jí dvaačtyřicet lidí
VIZE 2030 - úspěšná země, odolná společnost, unikátní roadshow po všech krajích ČR: tak tímto sloganem láká Kalouskova TOP 09 do debatního kroužku. Ten se uskuteční na konci dubna v údajně krásném prostoru Café BLOX. Ačkoli se strana rozhodla do podpory své akce investovat na sociální síti Facebook peníze, žádný výraznější zájem jí to nepřineslo. Spíše naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí zveřejnilo výši přebytku státního rozpočtu ke konci března
K 31.3.2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 307,7 mld. Kč, celkové výdaje 303,0 mld. Kč a přebytek hospodaření 4,7 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Grantová agentura nepodporovala větší provázanost výzkumu a praxe
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil podporu výzkumu a vývoje, kterou ze státního rozpočtu rozděluje Grantová agentura České republiky (GAČR). Kontroloři se zaměřili na účelovou podporu základního výzkumu celkem za 15,3 miliardy korun, kterou agentura rozdělila v letech 2011 až 2015. Z kontroly vyplynulo, že GAČR nesměrovala podporu do těch oblastí výzkumu, které mají větší potenciál pro pozdější praktické využití. Nepodporovala ani větší propojení základního a aplikovaného výzkumu. Chybovala i ve veřejných soutěžích pro grantové projekty. Agentura navíc nehodnotila celkové dopady poskytnuté podpory. Česká republika přitom v kvalitě základního výzkumu zaostává za evropským průměrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka jednal s Merkelovou, pak předstoupil před novináře a takto promluvil o uprchlících
„Existuje celá řada možností, jak vyjádřit solidaritu,“ řekl v souvislosti s migrační krizí český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Mezi pomoc by nemělo patřit jen přijímání uprchlíků, ale i pomoc v zemích původu nebo spolupráce při ochraně vnějších hranic. Sobotka to dnes uvedl po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a slovenským premiérem Robertem Ficem, které se uskutečnilo v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Gorbačov souhlasil se zavražděním Jana Pavla II.
„Využít všechny dostupné prostředky k předcházení nového směru politik zahájenému polským papežem a v případě potřeby použít prostředky překračující hranice desinformace a diskreditace.“ To je citace z usnesení sekretariátu ÚV KSSS z listopadu 1979, které sloužilo jako pokyn pro KGB. Jedním z podepsaných je také Michail Gorbačov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ve středních Čechách budou nově otevřené půjčovny kol v Berouně a Mělníku
Po zimní přestávce České dráhy znovu otevírají oblíbené cyklopůjčovny v železničních stanicích v Praze a středních Čechách. Kromě stávajících sedmi, jedné v Praze a šesti dalších ve středním Polabí, si zájemci nově vypůjčí kola také ve stanicích Beroun a Mělník. K dispozici tu budou kvalitní krosová kola, horská kola a v některých stanicích navíc také elektrokola a koloběžky. Půjčovny v Polabí a v Berouně budou v provozu od 1. dubna do 31. října, smíchovská pobočka je v provozu celoročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nezaměstnanost v Evropě na osmiletých minimech, Česko na čele pelotonu
Nezaměstnanost v eurozóně spadla v únoru na nová osmiletá minima na 9,5 %. Podobně dobře si vede trh práce v celé Evropské unii, kde nezaměstnanost poklesla na 8 % - nejnižší úrovně od ledna 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Nebezpečný jako kastrát v harému
V celé Evropě se zvedají nálady prezentované Geertem Wildersem, Marinou Le Pen, nejnověji švédskými demokraty, kteří se dotýkají hranice dvaceti sedmi procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Branislav Fábry: Francúzsko pred voľbami
Medzi najdiskutovanejšie otázky súčasnosti patria témy nárastu tzv. ultrapravicových hnutí v EÚ. Najviac sa pritom spomína francúzska strana Front Nationale (FN) a jej predstaviteľka Marine Le Penová. Vo verejnosti rezonuje predstava, že M. Le Penová získava hlasy v súvislosti s migrantmi a utečeneckou krízou, dôvody jej úspechov sú však rôznorodejšie. Nárast popularity M. Le Penovej možno považovať za hlavný fenomén francúzskych prezidentských volieb (23. 4. a 7. 5. 2017), a to aj v prípade, ak nezíska funkciu prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Policie uzavřela prověřování útoku na Zemanův počítač
Policie ukončila prověřování údajného útoku na počítač prezidenta Miloše Zemana, kam hackeři podle hlavy státu nahráli dětskou pornografii. V této souvislosti nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání, sdělila dnes ČTK mluvčí policejního prezidia Iveta Martínková. Podle serverů Neovlivní.cz a Aktuálně.cz se musel závadný obsah do počítače prezidenta dostat jinak. Tvrdí, že se na něj Zeman sám proklikal. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček takovou verzi odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Průšvih: V Petrohradu bouchlo metro, 10 mrtvých
Vagonem metra v ruském Petrohradě otřásly zřejmě dvě exploze. Podle svědků celé události si výbuch zřejmě vyžádal oběti na životech, dle posledních zpráv 10. Desítky lidí jsou i zraněny. Ve městě měl být podle všeho v době incidentu také ruský prezident Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství zahájilo další etapy hlavních programů podporujících i rybářství
Od 1. dubna mohou zemědělci, lesníci, potravináři a rybáři podávat žádosti o podporu z Programu rozvoje venkova 2014-2020 (PRV) a z Operačního programu Rybářství 2014-2020 (OP Rybářství). Začínají totiž další kola těchto programů, které z unijních i národních peněz přispívají na rozvoj zemědělského rezortu. Pro 4. kolo PRV je připraveno 1,7 miliardy korun, pro 7., 8., 9. a 10. výzvu OP Rybářství přibližně 166 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Konference Bezpečná škola 2017
Přijďte se ve čtvrtek 25. 5. 2017 informovat, inspirovat a přiučit od profesionálů, pracující v bezpečnostním průmyslu na Konferenci BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017 (NTK, Praha 6). Konference si klade za cíl představit hlavně případové studie z praxe. I takové skvělé studie jako je Krajský projekt Jihočeského kraje „Ozbrojený útočník“ můžete během konferenčního dne slyšet. Jaký je smysl tohoto projektu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Setkání ústavních činitelů k zahraniční politice má Hrad v plánu zítra
Setkání prezidenta ústavních činitelů k zahraniční politice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Michal Kobza: Předáci ČSSD v Pardubickém kraji likvidují spolustraníky
ČSSD prochází těžkým obdobím. Preference kdysi nejsilnější české politické strany se postupně propadly k patnácti procentům voličské podpory a ani po březnovém sjezdu se v popředí neobjevila žádná výrazná osobnost, která by mohla pomoci současný negativní trend zvrátit. Útoky na Andreje Babiše nefungují a zdá se, že mají dokonce kontraproduktivní účinek, když ztráta ČSSD na vedoucí hnutí ANO se podle posledních průzkumů spíše prohlubuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průšvih: V Petrohradu bouchlo metro, 10 mrtvých
Vagonem metra v ruském Petrohradě otřásly dvě exploze. Podle svědků celé události si výbuch zřejmě vyžádal oběti na životech, dle posledních zpráv 10. Desítky lidí jsou i zraněny. Bližší informace zatím nejsou známy. Ve městě měl být podle všeho v době incidentu také ruský prezident Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Proběhlo setkání jihomoravských koordinátorů rodinné politiky
Náměstek hejtmana Marek Šlapal a předseda Výboru sociálně-zdravotního zastupitelstva JMK Milan Vojta zahájili setkání koordinátorů rodinné politiky z jižní Moravy, které se uskutečnilo v pátek 31. března 2017 v prostorách sídla Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Američané mají strach: Rusové mají velké plány
Ambice ruského Kremlu na Blízkém východě v Sýrii rozhodně nekončí. Rusko usiluje o znovunabytí dřívějšího vlivu od Afghánistánu až po Libyi, varují američtí vojenští experti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Válka mezi Británií a Španělskem? V TV padlo šokující vyjádření
Spor mezi Španělskem a Velkou Británií o Gibraltar eskaluje. Madrid se ohání smlouvou z počátku 18. století. Britský lord zas připomíná válku o Falklandy, kde to odnesla „jiná španělsky mluvící země“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Lidé mají pocit, že vše trvá moc dlouho
Změna pro Liberec na téma revitalizace harcovské lokality diskutuje s lidmi, kteří si sami řeknou, jak si budoucnost místa představují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Škácha: Lobbistické roje
Začala kampaň, ve které se unikátně spojuje jak ta parlamentní, tak i ta prezidentská, „bezzemanovská“. Vše se teď zrychluje, připravuje, domlouvá. Lidé jsou přemlouváni a upláceni, staří kamarádi jsou zrazováni, staré hříchy vyplouvají, každý začíná pálit naplno. Silnější pes vítězí, na druhé zbude stříbro nebo nedej bože politické olovo. Vznikají propletená přátelství pro dvoje volby najednou. Nabízí se protislužby, mediální podpory i poziční výměny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Elektronizace státní správy je důležitý úkol. Nastavili jsme správný kurz
Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupil v pondělí 3. dubna 2017 na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nevadit nikomu není žádná zásluha. Musím si vybrat
Pondělní glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Venhauer (SPR-RSČ): Davidův prak
Dnes už Izrael není nikým ohrožován a bere obranu vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Hospodaření vládních institucí skončilo, poměr dluhu k HDP klesá
Notifikace deficitu a dluhu vládních institucí - 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Parťák Zdeňka Pohlreicha a kapela Ortel. Výbušné svědectví
Režisér Vít Klusák se na svém facebookovém profilu svěřil s tím, co zažil při policejním výslechu. U něj byl kvůli hajlování, které se mu podařilo natočit, „když naše dvě hlavní postavy navštívily koncert Ortela“. Vít Klusák mimo jiné se Zdeňkem Pohlreichem točí pořad Ano, šéfe! pro televizi Prima. Natočil také pro Českou televizi v rámci projektu Český žurnál dokumentární portrét Andreje Babiše natočený v letech 2014–2015 „Matrix AB“, který Andreje Babiše rozezlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra nezaměstnanosti zůstala na úrovni tří a půl procenta
Míra zaměstnanosti 15–64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v únoru letošního roku 73,4 % a oproti únoru 2016 se zvýšila o 1,9 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 80,5 %, míra zaměstnanosti žen 66,1 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15–29 let očištěná od sezónních vlivů činila 48,9 %, ve věku 30–49 let 87,7 % a ve skupině osob 50–64letých 71,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Březen ve znamení rekordních intervencí
Zdá se, že březen byl z hlediska intervencí ČNB rekordní a překonal dokonce ostrý lednový start do roku 2017. Podle přírůstků likvidity v českém bankovním sektoru odhadujeme, že Česká národní banka musela na obranu slabé koruny v březnu nakoupit devizové rezervy v rekordním objemu 16 miliard euro (v lednu 15,5 miliard euro).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Pan prezident Zeman coby pedofilní Honimír?
Lavina morálních skandálů týkajících se Miloše Zemana neutichá. Nyní se zjistilo, že se v jeho osobním počítači nachází dětská pornografie. Musím se v této souvislosti zastat Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Valenta: Vladimir Putin je mi ukradený
Senátor Ivo Valenta se ohradil proti informacím některých médií, podle nichž má být prokremelským agentem, který má v České republice umetat chodníček politickým zájmům Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Saldo skončilo v deficitu, míra zadlužení klesla
Hospodaření sektoru vládních institucí ve čtvrtém čtvrtletí 2016 skončilo v deficitu 1,08 % HDP. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku došlo ke zlepšení salda hospodaření o 1,54 procentního bodu (p.b.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Politický a justiční Kocourkov
Právě dnes je to 14 let, co Špidlova vládní koalice nezákonně odvolala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Přestože nezákonně odvolaní členové rady všechny soudy následně vyhráli, kauza stále ještě není u konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Ministr financí Babiš ztrácí důvěru, premiér se propadl na sedmé místo
Ministr financí Andrej Babiš ztrácí důvěru, i přesto však zůstává nejlépe hodnoceným členem vlády premiéra Bohuslava Sobotky. Samotný premiér se pak propadl až na sedmé místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Držkopád Sobotky, Babiše i Stropnického. Je tu svěží průzkum
Velmi výrazný propad zaznamanel v průzkumu agentury SANEP premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pohoršil si až na sedmé místo. V průzkumu, který se dlouhodobě zabývá hodnocením důvěryhodnosti ministrů koaliční vlády, vede nadále ministr financí Andrej Babiš (ANO). I ten však ale ztratil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
A už se něco našlo i na Jiřího Drahoše. Čtěte
Šéf volební kampaně prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše je muž, který působil ve firmě stíhané v kauze Rath i v řadě společností, které zkrachovaly. Drahoš ale tvrdí, že o minulosti svého volebního manažera Jakuba Kleindiensta ví, ale nepovažuje ji za podstatnou. Že by minulé aktivity mohly Drahošovi zkřížit cestu na Hrad, nepřipouští ani sám Kleindienst. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Začíná mimořádná změna železniční osobní dopravy
Správa železniční dopravní cesty připravila od pondělí 3. dubna mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2017 na více než desítce tratí. Stalo se tak na základě žádostí dopravců ČD, LEO Express a Arriva vlaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Mzdy se budou zvyšovat, lidé častěji změní zaměstnání
Mzdy se budou zvyšovat, lidé budou ještě častěji měnit zaměstnavatele. Hlad po lidech na práci totiž trvá i letos. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) to řekl ředitel pracovní agentury Adecco ČR a viceprezident Asociace poskytovatelů personálních služeb Ondřej Wysoglad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Je důležité podporovat takové projekty
Včerejší den byl Světovým dnem zvýšení povědomí o autismu. Začala tak dubnová kampaň Česko svítí modře - kampaň Naděje pro Autismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Dan Ťok navštíví Maďarsko
Ministr dopravy Dan Ťok v pondělí 3. dubna navštíví Maďarsko, kde bude jednat s ministrem národního rozvoje Maďarska Miklósem Sesztákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Máme hůlky v ruce. Petice za budoucnost areálu Ještěd
Otevřený dopis libereckým politikům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: Prosperita? Dnes jen pro někoho. Po otevření hranic k nám Němci jezdili kupovat salámy. Stát hájí korporace, ne svoje lidi
ROZHOVOR Mlácení prázdné slámy vidí za slovy evropských politiků o bezpečné, prosperující, konkurenceschopné a sociálně odpovědné Evropské unii etnolog, spisovatel a bývalý velvyslanec České republiky v Kolumbii a Ekvádoru Mnislav Zelený, Indiány zvaný Atapana. Ptá se, co je sociálně spravedlivého na tom, když bohaté jádro EU dodává své periferii nekvalitní potraviny, jak lze docílit konkurenceschopnosti proti korporacím, kdo jiný než silné skupiny těží z prosperity a v čem spočívá bezpečnost členských zemí, když neexistuje žádný plán, jak čelit migrační vlně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Votava (NS-LEV21): Před 120 lety se zrodil český národní socialismus
Národní socialisté jsou po ČSSD druhou nejstarší českou politickou stranou. Svět se za 120 let změnil. Proto jich nepochodují dnes statisíce, jako v roce 1947, při 50. výročí strany. Přesto národní socialismus zapustil v této zemi silné kořeny. Národní socialismus přežil nacismus, komunismus a zcela jistě přežije i ten dnešní divoký kapitalismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš: Referendum o EU ne! Lidé jsou díky internetu lehce zmanipulovatelní
Na prezidentské kandidáty – textaře Michala Horáčka a vědce Jiřího Drahoše – se v pořadu 168 hodin České televize zaměřila redaktorka Kristina Ciroková. Přinesla jejich názory na to, jaký by měl být prezident České republiky, na migrační krizi i na setkání s dalajlámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Expert: Donald J. Trump může být kvůli Putinovi odvolán
Vyšetřování vazeb amerického prezidenta Donalda Trumpa na Rusko je vážná záležitost, které si je hlava Spojených států vědoma. Podle izraelského experta na vztahy USA s Blízkým východem a Ruskem Eytana Gilboa je to jediná věc, která by mohla Trumpovu funkci ohrozit. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Poche (ČSSD): Česko se musí naučit předcházet vzniku odpadů
Státy evropské osmadvacítky vyprodukují ročně miliony tun odpadu. Významná část odpadu přitom stále končí na skládkách nebo je spalována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán oslovil své Maďary s šesti dotazy. EU a Soros puknou vzteky
Maďarsko svými kroky opět znepokojuje Brusel. Občané země obdrželi dotazník se šesti otázkami, kde se jich vláda premiéra Viktora Orbána ptá, jak by měla reagovat na politiku Evropské unie. Nechybí témata, jako je přistěhovalectví či neziskové nevládní organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Kšefty některých „neziskovek“ s migranty
Italský prokurátor chce žalovat nadnárodní „neziskové“ organizace za spolupráci pašeráky migrantů. Podpora ilegální imigrace je trestným činem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Počty vlků v Besedech dlouhodobě stagnují
Nová studie publikovaná ve vědeckém časopise PLOS ONE [1] přispívá k poznání o pomalém usídlování vlků v Beskydech, které představují okrajovou oblast výskytu vlků a dalších šelem v Západních Karpatech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): Lidé o dálnicích rozhodnou. A připlatí si?
Ministr financí Andrej Babiš v poslední době hýří nápady, jak podle zahraničních vzorů zlepšit dle něj špatně fungující politický systém i státní správu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Žádám omluvu občanům ČR
Předpokládal jsem, že komise, která rozhoduje o hospodaření s veřejnými prostředky, je zvyklá pracovat pouze na základě jasných dat a bude takto postupovat i při obvinění naší společnosti z nesnášenlivosti, extremismu a xenofobie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šlechta (ODS): Zpěvní ptáci mizí
Z naší krajiny mizí drobní ptáci a motýli. Intenzivní zemědělství, nastavené dotační programy, aktivní zásahy člověka – to vše ničí jejich přirozená hnízdiště. Zajímavé je , že dravci na tom nejsou tak zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kraje a Svaz průmyslu dají najevo nesouhlas se stávkou řidičů
O plánované stávce řidičů linkových autobusů kvůli nízkým mzdám budou dnes jednat zástupci krajů a Svazu průmyslu a dopravy. Společné jednání má být posledním pokusem přimět dopravní odbory, aby od stávky upustily. Se stávkou, která se má uskutečnit ve čtvrtek 6. dubna, nesouhlasí dopravní firmy i kraje jako objednatelé dopravy a takový vzkaz dnes chtějí odborům předat. ČTK to řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Inovace v medicíně – šance pro Moravskoslezský kraj
Jednou z šancí pro náš Moravskoslezský kraj je podpora inovací v nejrůznějších oborech, například medicíně. Ta přinese do kraje nové pracovní příležitost. Na toto téma zorganizoval poslanec TOP 09 za Moravskoslezský kraj a starosta Bolatic Herbert Pavera konferenci v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš po útoku v Petrohradu: Musíme mít kontrolu nad tím, koho si pouštíme do země. A chraňme prezidenta
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala v pondělní Kauze dne Rádia Impuls ministra financí Andreje Babiše (ANO). Promluvil o bombovém útoku v Rusku a již tradičně se obul do svých oponentů, kteří se prý proti němu spojili, a on teď bojuje proti všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Obce žádají přes sto třicet milionů na podporu inkluzivního vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání ukončilo 30. března 2017 výzvu Inkluzivní vzdělávání pro Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám. Zaregistrováno bylo 9 žádostí o podporu za 131 milionů korun, tedy za více než polovinu stanovené 250 milionové alokace výzvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Masakr v Petrohradu očima bývalého člena speciálních policejních sil. Informace, která zatím nezazněla
ROZHOVOR Vládnoucí evropská elita sice dopustila příchod milionů osob z muslimských zemí se zcela odlišnou kulturou, ale není schopná se poučit z vlastních chyb nebo aspoň sebereflexe. Evropa se tak začíná bortit, politici stále nechápou, že lidé už nechtějí jen slyšet slova, ale vidět činy, říká bývalý příslušník několika speciálních policejních útvarů České republiky a expert na východní Evropu a Střední východ Michal Váhala, který dlouhodobě žije v Kazachtánu. K dnešnímu masakru v Petrohradě uvedl, že pachateli budou nejspíše muslimové z Kavkazu, napojení na Islámský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Výprask vládě za předkládaná čísla: Ekonomika zpomalila, je silná nezaměstnanost. Společnost přijala hru na prosperitu
„Jaká úspěšná vláda? O čem to, sakra, mluvíte?“ ptá se ve své analýze na serveru Echo24.cz Karel Kříž. Pozastavuje se především nad tím, že společnost přijala hru na prosperitu, kdy vládě věří, že nastartovala ekonomiku. „Čísla a souvislosti blíže nezkoumá, což je škoda,“ dodal Kříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Výbuch v petrohradském metru. Promluvil Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin v souvislosti s výbuchem v petrohradském metru nevyloučil teroristický útok. Vyšetřovatelé podle jeho slov zvažují všechny možné příčiny exploze. Motiv zatím zůstává nejasný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek burcuje: Naše armáda se nemůže skládat z několika skvěle vycvičených jednotek, které můžeme nasadit v zahraničí
Rozhovor s lidoveckým vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem přinesl server Aktuálně.cz. Předseda KDU-ČSL mimo jiné vyzval, aby Česko dávalo na obranu dvě procenta HDP. „Ztrácíme důvěryhodnost. Je hanba jet v NATO na půl plynu,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Úcta patří všem, kteří se boje za porážku fašistického Německa aktivně účastnili
Čtyřem desítkám válečných veteránů předal v pondělí 3. dubna 2017 v brněnském sídle kraje hejtman Bohumil Šimek zlaté medaile a zlaté pamětní medaile Jihomoravského kraje za mimořádné zásluhy v aktivním odboji proti okupačním vojskům za 2. světové v.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Spadly z něj i slipy. Považuje občany za hlupáky a pohrdá jimi. Máme pro vás zásadní sdělení o Jiřím Drahošovi. Promlouvají Schwarzenberg, Filip, Gazdík, Keller či Okamura...
ANKETA Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš řekl v České televizi, že referendum k zásadním otázkám je v dnešní době internetu, kdy lze velmi snadno ovlivňovat názory lidí, velmi nebezpečné. To se týče i referenda o EU. Co na to čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Českomoravskou komoditní burzu Kladno využívají k nákupu energií vysoké školy i akademická sféra
Univerzity, řada vysokých škol i Akademie věd ČR si zajišťují dodávky energií od roku 2012 na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK). Některé vysoké školy začaly na burze nakupovat v roce 2013, kdy poprvé využily služeb Střediska společných činností AV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hodečková (SZ): Kraj je zapojen do projektu udržitelné mobility a přechodu k nízkouhlíkové ekonomice služeb
Moravskoslezský kraj se v roce 2016 zapojil do projektu RESOLVE - Udržitelná mobilita a přechod k nízkouhlíkové ekonomice služeb. Projekt zahrnuje devět partnerů z osmi různých zemí EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Národní centrála proti organizovanému zločinu informuje o obvinění z obchodování s lidmi
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ve spolupráci s policisty z Velké Británie v uplynulých dnech obvinili dva muže z trestného činu obchodování s lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kočkův vrah Ďuričko chce mít na svobodě taser. Zbraň, která už zabila stovky lidí. Soudu to zřejmě nevadí
Okresní soud v Karviné dnes o propuštění Bohumíra Ďurička z vězení nerozhodl. Soudkyně případ odročila na 13. dubna. Za vraždu Václava Kočky mladšího v roce 2008 si hoteliér odpykává trest 12,5 roku. O propuštění požádal po uplynutí dvou třetin trestu. Tvrdí, že činu lituje a že chce pomáhat společnosti i poškozeným. Slíbil také, že by se na svobodě zdržel pití alkoholu a nebude vlastnit zbraň. S jedinou výjimkou: taserem, neboli distančním elektrickým paralyzérem. To na místě podle všeho potvrdil také pracovník mediační agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bratr Tomia Okamury, věřící katolík a přítel uprchlíků: Chci do Sněmovny. Abych očistil jméno rodiny
Hayato Okamura je silně věřící katolík, pomalu a klidně hovořící člověk, protipól mladšího bratra Tomia, s nímž se delší dobu názorově rozchází. Zatímco předsedu SPD veřejnost zná pro jeho protiuprchlický postoj, Hayato migrantům osobně pomáhal. Nyní v barvách KDU-ČSL kandiduje na post poslance, mimo jiné také proto, aby rodinu ukázal v jiném světle. Rozhovor s Hayato Okamurou přináší server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Noviny: Slibovali... A nic. Sociální demokraté zaříznou zdanění církevních restitucí. Zalekli se KDU-ČSL
Slib soc. dem. zdanit miliardové náhrady vyplácené církvím za nevydaný majetek ještě v tomto volebním období bude téměř jistě pohřben. Píše o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Pohřeb Věry Špinarové byl protestem proti současnému světu. Ty řeči o demokracii už se lidem přejedly
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Nepodceňoval bych ani dosud jeho stručný politický program: Karel IV., Komenský, Masaryk,“ říká ke kandidatuře profesora Jiřího Drahoše politolog Zdeněk Zbořil, který se také domnívá, že jeho vzdělání, podobné jako u Margaret Thatcherové, mu dovoluje zamýšlet se i nad politickými, sociálními a kulturními problémy bez uměleckého a společensko-vědního patosu. Politolog se věnoval také rétorice prezidenta Miloše Zemana v TV Barrandov: „Trochu se mi zdá, že je to vtipkování z let pozdní abnormalizace nebo z prvních chaotických let české ‚perestrojky‘.“ V souvislosti s pohřbem zpěvačky Věry Špinarové říká: „Pohřeb a rozloučení s populární a na čas zavrženou zpěvačkou snad ani v sobě nemá prvky nostalgie, ale spíše mírného vzdoru vůči světu, který se přestal líbit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka se dnes v Berlíně sejde s Merkelovou a Ficem
Série schůzek s nejvyššími německými představiteli dnes v Berlíně čeká českého premiéra Bohuslava Sobotku. Nejprve bude spolu se slovenským ministerským předsedou Robertem Ficem jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou, posléze se sejde i s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem nebo kandidátem SPD na kancléře Martinem Schulzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Vím, že je to brutální, ale zároveň je to i lidské, tedy člověku vlastní
Stále přežíváme na tomto světě, avšak s mylným dojmem, že se vůbec nic neděje, a že když si nebudeme ničeho všímat, tak budeme mít svatý klid. Je to krásná iluze,která by byla zcela jistě fajn, kdyby byla reálná. Ona však není. K její realizaci a záchraně lidstva jako celku vede jediná cesta a ta je velice drastická. Mnoho z Vás řekne, že jsem blázen, ale jsem přesvědčen, že na má slova dojde, pokud si příroda sama neudělá s lidmi zásadní pořádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kardinál Dominik Duka o islámu: Pokud nezvítězíme, budeme otroky, řekl kazatel roku 1683. On to věděl
„Zvítězíme, nebo budeme otroky,“ míní v rozhovoru pro slovenský Konzervatívny denník Postoj český kardinál Dominik Duka. Mimo jiné také pohovořil o přístupu k islámu i o vztazích s politickou mocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bakala OKD vytuneloval, až krachlo, tvrdí nepřítel českého miliardáře. A usiluje o nové vyšetřování
Miliardář Pavol Krúpa tlačí na likvidátory společnosti NWR, matky bankrotující těžební firmy OKD sídlící v Nizozemsku, aby podali žaloby a rozjeli vyšetřování proti bývalým vlastníkům dolů v čele se Zdeňkem Bakalou. Podle Krúpy akcionáři OKD vytunelovali a způsobili jejich krach. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist