Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.984x, což odpovídá cca 155.701-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

P. C. Roberts: Další západní kachna ze Sýrie?
Tvrzení, že v úterních ranních hodinách použila Sýrie proti svým nepřátelům v provincii Idlib chemickou zbraň, nese pachuť dalšího kusu západní zharmonizované a prostituující se propagandy proti prezidentu Asádovi a Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na černoších záleží, napsal muslim stokrát za sebou do přijímacího testu. A na slavné americké univerzitě ho přijali. Vážně
Středoškolský student Ziad Ahmed pravděpodobně ohromí akademický svět i své spolužáky. Dostal se totiž na prestižní Stanford University, a to velmi netradiční cestou. Stačilo mu stokrát zopakovat sousloví Black Lives Matter, což se dá přeložit jako na životech černochů záleží. Jde o heslo aktivistů užívané v souvislosti s kauzami policejní střelby na občany tmavé pleti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Udej svého učitele, že odbývá globálně rozvojová témata. Školství se vrací do osmdesátých let, vládnou ideologičtí komisaři, varoval Klaus mladší před učiteli
REPORTÁŽ Gaučíky pro děti v inkluzi do základních škol. Dvouleté děti do mateřinek a zbytečný rok deváťáků. Václav Klaus mladší při setkání s několika desítkami pedagogů v Karlových Varech nešetřil kritikou nového školského zákona. Padla slova i o strachu učitelů a o moci neziskovek. Opět prý začíná doba ideologie ve školství a už se zase píší ponížené supliky s udáním „odbojných a zpupných“ ředitelů „na kraj“. Neochota zařazovat do učiva globální rozvojová témata ukazuje, co si o tom pedagogové skutečně myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za vypsání celostátního referenda o protikuřáckém zákoně
My, níže podepsaní občané České republiky, vyhlašujeme petici za vyhlášení referenda o protikuřáckém zákoně, neb si myslíme, že tento je v rozporu s Ústavou České Republiky, protože odepírá kuřákům právo scházet se na místech, kde se smí kouřit, která jsou řádně označena tabulkou kouření povoleno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Náboženská stavba, třeba mešita? Referendum, zněl návrh. Proti hlasoval i Okamura
Buď nepochopili, o čem se hlasuje, nebo již nejsou tak striktní. Řeč je o dvojici poslanců za Svobodu a přímou demokracii Tomiu Okamurovi a Jaroslavu Holíkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS kritické období překonal, výroba i obchod jedou dle plánu
Po výrazném propadu prodejů a složité finanční situaci v roce 2016 se Kovosvitu MAS daří vrátit se v plné síle mezi špičkové výrobce kovoobráběcích strojů. Za první čtvrtletí roku 2017 Kovosvit MAS dosáhl obratu 330 mil. Kč a počtu prodaných strojů 67. Tato čísla dávají solidní základ pro splnění ročního obratu ve výši 1,6 mld. Kč. Po výrazném personálním posílení obchodního týmu se firmě podařilo v základních produktových řadách zcela vyprodat výrobní kapacity do konce prvního pololetí 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Obráběcí stroj WeldPrint 5AX bude mít světovou premiéru
Společnosti Kovosvit MAS se daří v plné míře realizovat projekty technického rozvoje a rok 2017 je i díky tomu možné nazvat rokem inovací a nových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat: Hnutí ANO otočilo, zákaz kožešinových farem podpoří
Po zveřejnění záběrů ze zabíjení lišek a norků a také po spuštění Výzvy Babišovi hnutí ANO přehodnotilo svůj postoj k zákazu kožešinových farem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hlupáci z ČSSD, ten vám vytřel zrak. A teď vás spláchne. Já mu vlastně fandím. Zákulisní zpověď „socdemáka“ na téma Andrej Babiš a na co se už zapomnělo
Bez kontaktů s politiky a jejich pomoci by nikdy nebyl Andrej Babiš takovým velkopodnikatelem, jakým je, říká bývalý sociální demokrat, který působil léta ve vysoké politice. „Myslím, že sám vstoupil do politiky, protože ho politici podvedli,“ prohlásil se smíchem. A svým svědectvím dává za pravdu Babišovi, když tvrdí, že si ho politici sami vyrobili. „Jenže ho podcenili a on jim vytřel zrak,“ konstatuje někdejší poslanec ČSSD, který zná dobře situaci na politické scéně, ale nechce, aby jeho jméno bylo zveřejněno, protože si při svém vzpomínání na dobu, kdy sám figuroval v nejvyšších patrech politiky, nebere servítky ani vůči své bývalé straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis: Vyšetřete útoky chemickými zbraněmi v syrské provincii Idlíb
Otevřený dopis Ministrovi zahraničí Lubomíru Zaorálkovi požadající vyšetření útoku chemickými zbraněmi v syrské provincii Idlíb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu silnice I/34 Rouštany – Pohled
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje ve středu 5. dubna za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu silnice I/34 Rouštany – Pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman se na náměstí dostal do palby. To byli Pražáci s mávátky, vede je Holanďan van Gemund, dozvěděl se poté
Stovky příznivců, ale i odpůrci čekali na prezidenta Miloše Zemana v obci Úholičky. Sem hlava státu zavítala v rámci své návštěvy Středočeského kraje. S občany se i přes jejich červené stopky prezident pustil do diskuse. A závěrem věnoval i vysvětlení, co je to za odpůrce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Učitelé z Marsu chtějí změnit na školách výuku ekonomie
Učitelé z Marsu jsou učitelskou iniciativou, která si dala za cíl zahrnout do výuky ekonomie aktuální témata, sdílet výukové materiály a předávat si zkušenosti. Deset učitelů se pravidelně schází, aby zlepšili praktickou připravenost absolventů středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Já jsem Pitěr…
Já jsem Pitěr… Nebyl jsem a nejsem příznivcem různých „Je suis….“ a oblékání budov a všeho možného, včetně účtů a statusů na FB, do vlajek států zasažených terorismem. Když jsem si ovšem přečetl, že Brandenburská brána nebyla nasvícena, protože na radnici v Berlíně jsou toho názoru, že se prý v Sankt Petěrburgu nic zvláštního nestalo a není to ani partnerské město, trochu jsem se lekl. Rovněž v ostatních evropských městech se ani „nejesuisuje“, ani nesvíti. Ne tak ve světě. Příkladem může být Izrael a radnice v Tel-Avivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Včera v ČT: Zapšklý páprda Zeman. Stydím se za český národ, napsal jsem knihu o uprchlících. Děkuji Sorosově univerzitě
Na Nové scéně Národního divadla se v úterý večer předávaly literární ceny Magnesia Litera. Moderovala redaktorka České televize Daniela Písařovicová společně s režisérem Jiří Havelkou. Vystoupení oceněných autorů často reflektovala kromě samotného díla i aktuální dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vzbouřená fabrika: Dřeme za 12 tisíc. Na směny i v neděli. Zničené klouby, chemické prostředí. A majitelé ze Švédska...
REPORTÁŽ „Došla nám už trpělivost, lidi u nás dřou za opravdu směšné peníze ve třísměnném provozu a mnohdy ještě v nezdravém prostředí. Noví švédští majitelé ze společnosti Trelleborg či jejich čeští manažeři zatím neplní svoje sliby,“ konstatoval odborářský předák ze zlínského Mitasu Vladislav Jandásek. K tomu pak ještě rezolutně prohlásil: „Pokud nám naše požadavky nesplní, půjdeme do výstražné stávky a potom i do té regulérní, aby to vlastníci pocítili. Za současných podmínek už tady zaměstnanci pracovat nechtějí.“ Zástupce managementu švédské firmy Ralph Kellenberger pak potvrdil, že vedení Telleborgu sice má zájem si s odboráři sednout k jednacímu stolu, ale jejich nároky splnit nemíní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Stavební zákon je takový deštník
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění stavební zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Podáme podnět k prošetření zákonnosti stávky řidičů
Problémy s vyplácením mezd řidičů autobusů podle vládního nařízení. Takové má být podle mediálních výstupů Odborového svazu dopravy zdůvodnění pro čtvrteční stávku řidičů autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jakub Janda po chemickém útoku: To je zlo. To, co dělá Kreml, je zlo
Úterní chemický útok v syrské provincii Idlib rozpoutal celosvětovou debatu. Západní politici viní prezidenta Asada, Rusko předložilo alternativní verzi událostí a český aktivista Jakub Janda má jasno- je to další důkaz, že Rusko je zlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Novinka pro strážníky na Moravě, otestují elektromobily
Ve Zlíně a v Brně budou strážníci jezdit ekologicky a v bavorácích. Dostali totiž zapůjčené dva čistokrevné elektromobily. Slavnostní předání se uskutečnilo ve Zlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ten rozhovor Emmy Smetany s Kusturicou... Generál mluvil o útoku v Rusku, ale něco si zkrátka nemohl odpustit
ROZHOVOR Rusko je chápáno jako protivník, dokonce jako nepřítel, proto podle některých může ruský prezident Putin za všechno, od chřipky až po zemětřesení v Chile, říká exministr obrany a bývalý velvyslanec Česka v Ruské federaci Miroslav Kostelka ke spekulacím, které se objevily po teroristickém útoku v petrohradském metru. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Miroslav Kostelka prozradil, co považuje za ještě větší nebezpečí než teroristické útoky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vykopnutá Sorosova škola, kterou Babiš zve k nám: Jasné slovo Viktora Orbána
Premiér Viktor Orbán se v rozhovoru pro veřejnoprávní rozhlasovou stanici vyjádřil k budoucnosti Středoevropské univerzity (CEU), kterou v Budapešti založil v roce 1991 George Soros. Univerzita prý podváděla a její osud dle premiéra záleží na jednání mezi maďarskou a americkou vládou. Školu, která zřejmě bude muset opustit Maďarsko, mezitím pozval do Prahy ministr financí Andrej Babiš a nabídl jí objekt pražské Invalidovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Takhle naštvaného ministra noviny dlouho neviděly: Soudruh, naplivat, zaříznout, zuří válka v ČSSD
Pražská ČSSD je v krizi. Poté, co se urazil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a odmítl stranu vést do voleb, ČSSD neví, kdo jiný bude jejím lídrem. Píše o tom MF Dnes i Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zemanovo zdraví: Vyslovena vážná pochybnost
Slova komentátora Reflex.cz Bohuslava Pečinky pro server Info.cz o zdravotním stavu prezidenta republiky Miloše Zemana rozčílila jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Holky dopředu, kluci dozadu. Cože? Muslimská škola pobouřila Švédsko
Velké pozdvižení vzbudil ve Švédsku dokument televize TV4, který vrhá temný stín na praktiky některých muslimských škol v oblasti rovnosti mezi pohlavími. Ke skrytou kamerou natočenému případu genderové segregace se emotivně vyjadřoval dokonce i premiér Stefan Löfven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): VZP hospodaří se ziskem, ale její klienti si musí léky platit
Nějak se nám v běhu všedních dní vytratila odpověď na otázku, k čemu jsou zřizovány zdravotní pojišťovny. K tomu, aby generovaly zisk pro svoje akcionáře, anebo k tom, aby ze zdravotního pojištění na principu solidarity zajišťovaly potřebnou zdravotní péči?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
"Stále těsnější unie" neznamená federalizaci. To by vláda nikdy nepodepsala, bránil se Hamáček nad dokumentem, který Sobotka podepsal v Římě
Předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) a předseda opoziční ODS Petr Fiala debatovali v úterních Událostech, komentářích České televize o dalším směřování Česka v zahraniční politice. Ačkoli se předpokládá, že by koalice s opozicí měly v těchto otázkách nacházet shodu, pánové se pokoušeli takřka se rozsápat ostrými prohlášeními na kousíčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Babiš a Zeman proti nemocným lidem
Začnu již obehranými prezidentovými vystoupeními na téma poplatku za pobyt v nemocnici. Obehrané proto, že to minulý týden nebylo poprvé, kdy prezident prohlásil, že to přeci žádnou babičku nezabije, když si z důchodu zaplatí stokorunu za den v nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Steve Banon prý končí v Trumpově týmu
Americký prezident Donald Trump vyhodil z Národní bezpečnostní rady svého dosavadního poradce Steva Banona. Tento muž je přitom považován za nejvlivnějšího poradce 45. prezidenta USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Veto přehlasováno, zákon o národních parcích přijat
Poslanci včera přehlasovali veto prezidenta Zemana a schválili novelu zákona o ochraně přírody a krajiny. Národní parky tak budou zkázy alespoň na nějaký čas ušetřeny. A to je velmi dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Správa Národního parku Šumava pomalu začne s přípravou nové zonace a návrhu klidových území
Novela zákona o ochraně přírody a krajiny číslo 114, kterou 4. dubna schválili poslanci, začne platit za necelé dva měsíce, 1. června 2017. Správa NP Šumava ale už teď pomalu začíná s přípravou dalších koncepčních materiálů, které chce mít hotové nejpozději do dvou let od platnosti novely zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle vám o ruských protestech proti vládě na ČT neřeknou. Alexej Navalnyj by své západní fanoušky nejspíš šokoval
Rusko znovu přitáhlo mezinárodní pozornost poté, co v zemi proběhla vlna protikorupčních protestů, a následně v pondělí, když v den pobytu prezidenta Vladimira Putina v severním „hlavním městě“, v Petrohradu, došlo k výbuchům v tamním metru. Jak je to s protesty v Rusku, rozebrala pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
EU je zázrak, vyprávěl na ČT Vladimír Špidla, pak přidal latinské přísloví a pověst o Svatoplukovi
Do středečního Interview ČT24 zavítal expremiér a poradce současného premiéra Vladimír Špidla. Moderátorka Světlana Witowská se ho zeptala na Brexit a na celkovou situaci v EU. Špidla označil Evropskou integraci v podstatě za zázrak, který se pravděpodobně nebude opakovat, takže je třeba maximálně využít všeho, co nabízí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Radní schválili granty pro oblast protidrogové politiky
Rada hl. m. Prahy schválila návrh na poskytnutí účelové neinvestiční dotace pro program Protidrogová politika v rámci Grantového programu hl. m. Prahy pro oblast adiktologických služeb (GPAS) pro rok 2017. Tisk předložil radní hl. m. Prahy Radek Lacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Dokázali jsme odvádět vodu tak dobře, až jsme ji opravdu odvedli
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění vodní zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Stop bestiálnímu mechanismu kradení a tyranizování dětí v České republice
Rozjíždějí se monstrprocesy nad matkami, kterým jsou děti kradeny z důvodu všemožných syndromů tak, jak to Česku vnutila Rada Evropy. Vybízíme, dokud je čas, ke konkrétním krokům záchrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Nástup ruskojazyčných zločineckých gangů a mafií na naše území
Po otevření našich hranic, po politickém převratu v roce 1989, začaly na naše území takřka okamžitě pronikat různé zločinecké gangy a mafie z celého světa, včetně ruskojazyčných gangů a mafií, které měly značnou výhodu v tom, že území naší republiky znaly takřka důvěrně z dob dlouhodobého pobytu sovětských vojsk (1969 až 1990).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mezinárodní úmluva o ekologické demokracii hledá své místo v měnícím se světě
Jednadvacátá pracovní schůzka zástupců zemí, které podepsaly Aarhuskou úmluvu, právě probíhá v sídle Organizace spojených národů v Ženevě. Státy a nevládní organizace na ní hledají smysl úmluvy „o ekologické demokracii“ pro budoucnost. Od podpisu smlouvy v roce 1998 uplynulo téměř 15 let a přibyly nové výzvy: dezinformační kampaně, nelegální špehování a odposlouchávání občanů vládami, ale i eskalace ekologické krize v řadě regionů světa nebo dokonce pronásledování či vraždění ekologických aktivistů. Schůzka je posledním setkání států před Konferencí stran Aarhuské úmluvy, která proběhne na podzim v Černé Hoře. Jednání se účastní také Arnika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milion korun z evropských dotací skončil v českém nevěstinci
Přes milion korun z evropských dotací šlo podle německé televizní a rozhlasové stanice MDR na modernizaci penzionu v Pomezí nad Ohří na česko-německé hranici, který je dnes používán jako nevěstinec. Případ nyní prošetřuje Evropská komise a možná se mu bude věnovat i evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF), uvádí MDR. Server iDNES.cz dříve uvedl, že majitelka budovy už musela dotaci vrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Můžeme stavět chmelnice místo dětského hřiště
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění vodní zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prolomili jsme led. Emoce na bodu maxima. Válka v ČSSD, o které nikdo nechce hovořit
EXKLUZIVNĚ Pražská ČSSD je v největší krizi za poslední roky. Poté, co se právem urazil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a odmítl stranu vést do voleb, ČSSD podle některých deníků neví, kdo jiný bude jejím lídrem. Podle stanov to ovšem bude Petr Dolínek, současný náměstek na magistrátu hlavního města Prahy. Pakliže by byl zvolen, musel by svůj lukrativní post s největší pravděpodobností opustit. Což ale podle našich zjištění nechce. Ticho kolem celé nevídané a dost skandální události nahlodávaly také ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Stávku řidičů se podařilo na jihu Čech zažehnat
Řidiči linkových autobusů na jihu Čech ve čtvrtek 6. dubna kvůli navyšování mezd stávkovat nebudou. Lidé se tak normálně dostanou do práce, k lékaři či do škol. Ve středu 5. dubna po jednání mezi krajem a dopravci to sdělil hejtman Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Další neuvěřitelný příběh velvyslance Borůvky a jeho tweetující manželky. Figuruje v něm obálka s bílým práškem, zaslaná na pražské ministerstvo
Na ministerstvo zahraničí dorazila v březnu natržená obálka z českého velvyslanectví ve Švýcarsku obsahující podezřelý bílý prášek. Podle serveru Seznam Zprávy byla právě tato zásilka jedním z důvodů pro odvolání velvyslance Karla Borůvky. Podle chemické analýzy nešlo o jed, drogu ani výbušninu, ale o prášek na absorpci vlhkosti. Jak se dostal do oficiální pošty z velvyslanectví, není jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Francie je univerzita pro islamisty, udeřila Le Penová a levičáka popadl amok. Přečtěte si ještě více o debatě prezidentských kandidátů
Včera se konala ve Francii druhá televizní debata prezidentských kandidátů. Jedenáct účastníků debaty se přelo o Evropské unii, migraci i ekonomických otázkách. Marine Le Penová se překvapivě ocitla v defenzivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Loutka vysokých finančníků a Merkelové. Tato perspektiva výsledku voleb ve Francii je katastrofální. A Marine Le Penová, odsun muslimů a Putin... Čech žijící v Paříži hovoří
ROZHOVOR Židovský intelektuál Martin Janeček, který má české, izraelské i francouzské občanství, říká, že kandidát na francouzského prezidenta Emmanuel Macron je svými odpůrci označován jako loutka vysokých financí ve službách Hollanda a Merkelové. „Perspektiva, že se nakonec stane francouzským prezidentem Emmanuel Macron, se mi ovšem jeví jako katastrofální,“ dodává Janeček a přináší zajímavé postřehy k situaci ve Francii před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kotlíková dotace byla za první den prakticky vyčerpána
V pondělí 3. dubna byl spuštěn příjem žádostí o kotlíkové dotace v rámci 2. Výzvy. Ta se tentokrát týká pouze žadatelů, kteří si chtějí pořídit kotle na spalování biomasy nebo instalovat tepelná čerpadla. Z důvodu vyčerpání alokovaných finančních prostředků pro 2. Výzvu Ústeckého kraje bude příjem žádostí ukončen dne 5. dubna 2017 ve 12.00 hodin. Žádosti doručené po tomto datu budou vráceny žadatelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jeden byl nedávno u vás hejtmanem, pronesl Zeman, když mluvil o mafiánech. Pak se zasnil nad představou Sobotky, Babiše a dvou revolverů
Prezident Miloš Zeman se v rámci své cesty Středočeským krajem setkal se zaměstnanci společnosti Ekofrukt Slaný. A jako tradičně s nimi i podiskutoval o tom, co je zajímá. Řeč byla o euru, Evropské unii, ale i intervencích ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Státní podnik DIAMO již vyplácí příspěvky pro propuštěné horníky. Vláda dnes projedná Nové OKD
Státní podnik DIAMO zřídil pro propuštěné horníky z Dolu Paskov pracoviště na vyřizování příspěvků. Od třetího dubna tak mohou propuštění zaměstnanci společnosti OKD žádat o státní příspěvek ke zmírnění sociálních dopadů spojených s restrukturalizací a útlumem těžby přímo na Dole Paskov. Pobočku sociálního centra státního podniku DIAMO tak může navštívit až 900 žadatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Novotný (ODS): Ledňáček? Jedině ten na obalu od zmrzliny
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění stavební zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): Chci omezit vliv různých ekologických spolků a iniciativ
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění stavební zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman přivezl houby. A mluvil o Davidu Rathovi
Prezident Miloš Zeman dnes zahájil na krajském úřadě Středočeského kraje svou třídenní návštěvu kraje. V diskuzi se zastupiteli i starosty došlo na mnohé otázky. Provádět po kraji Zemana bude hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Znemožnit někomu poukázat na chybu by vedlo ke konzervaci nešvaru
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění stavební zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Náhradní doprava i informace pro cestující. Jihomoravský kraj se připravuje na čtvrteční stávku řidičů autobusů
Ve čtvrtek (6. dubna) se musí cestující v Jihomoravském kraji připravit na omezení veřejné autobusové dopravy. K celostátní stávce, k níž vyzval Odborový svaz dopravy a která se uskuteční od půlnoci do půlnoci, se přidá velká část řidičů jezdících v závazku veřejné služby v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK). Dopravci doručili na krajský úřad informaci o tom, které autobusové spoje nevyjedou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Teror v Petrohradu
Abychom mohli lépe pochopit, co se v úterý událo v ruském Petrohradu, městě založeném 27. května 1703, dnes s více než 5 miliony obyvatel, není od věci si uvědomit několik aspektů kontextu, ve kterém se teroristický útok odehrál. Jedním z nich je skutečnost, že se nacházíme v globální válce. Jak by se tato válka nepojmenovávala v jednotlivých státech světa, lze v ní identifikovat mimo jiné dva rozhodující komponenty: teroristickou a politickou. O terorismu se mluví a píše tolik, že se nedostává času ani místa na mluvení a psaní o politické válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): V tomto zákonu stavebnictví jako celek hodně prohrálo
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění stavební zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
CzechTrade pomohl zprostředkovat devatenácti společnostem účast na odborném veletrhu v Německu
Agentura na podporu exportu CzechTrade v rámci svého projektu NOVUMM podpořila české firmy na mezinárodním odborném veletrhu IWA Outdoor Classics 2017 v Německu. Díky projektu se veletrhu zúčastnilo 19 společností z řad malých a středních podniků, pro které je projekt NOVUMM výhradně určen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Obama má problém. Jeho žena má možná prsty ve špehování Trumpa a jeho lidí
Do centra pozornosti amerických médií se v posledních dnech dostala poradkyně pro národní bezpečnost Baracka Obamy Susan Rice. Včera musela vysvětlovat v rozhovoru pro televizi, že nešpehovala spolupracovníky Donalda Trumpa a nevynesla informace o nich do médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Autobusový přepravce se dohodl s Ústeckým krajem na řešení situace v dopravě
Zástupci společnosti BusLine a.s. se včera sešli s představiteli Ústeckého kraje na mimořádném společném jednání týkajícím se řešení kritického stavu autobusové dopravy v Ústeckém kraji, zejména pak odvrácení hrozící stávky řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nevládní organizace upozorňují OSN: Česká vláda neodškodnila nedobrovolně sterilizované ženy a stav porodnictví je neuspokojivý
Prohlášení České ženské lobby společně s Helsinským výborem a Ligou lidských práv:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celní kontroly obchodu s alkoholem a vína byly předmětem česko-francouzského kolokvia
?V pražském Francouzském institutu pořádalo 3. dubna 2017 Generální ředitelství cel a Ekonomické oddělení Francouzského velvyslanectví v České republice ve spolupráci s francouzskou celní správou a Francouzským institutem česko-francouzské kolokvium zaměřené na celní kontroly obchodu s alkoholem včetně vína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Papež František počítá s možností rezignace
Penzionovaný generální představený Tovaryšstva Ježíšova Adolfo Nicolás v souvislosti se svým rozhovorem s papežem Františkem řekl, že papež bere v úvahu možnost rezignace v situaci, pokud neměl dostatek sil k plnění služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš pozval Sorosovu univerzitu. A toto nastalo
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se vyjádřil kladně k přesunu univerzity z Budapešti, jež patří americkému miliardáři Georgi Sorosovi. Tu totiž zakázal maďarský parlament prostřednictvím novely vysokoškolského zákona, jež stanovuje, že v Maďarsku může zahraniční univerzita působit pouze na základě mezistátní dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Královéhradeckém kraji autobusy ve čtvrtek pojedou
„Stávkovat nebudeme, protože si vážíme dosavadního vstřícného postupu Královéhradeckého kraje,“ zaznívá ze strany dopravců, které kraj oslovil v minulém týdnu s dotazem, zda se zapojí do celorepublikové stávky. Po třech měsících jednání náměstka hejtmana odpovědného za dopravu Martina Červíčka se jedno z posledních se zástupci odborů firmy Busline uskutečnilo i za účasti hejtmana Jiřího Štěpána včera odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Díky daňovému balíčku jsme se naplnění naší vize přiblížili o pořádný krok
Vyšší daňové slevy pro pracující rodiny s dětmi, jednodušší placení daní nebo účinnější boj s daňovými úniky. To vše přináší nový daňový balíček z dílny Ministerstva financí, který včera ve večerních hodinách již podruhé schválila sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Kdo má šanci zkazit Zemanovi návrat na Hrad?
Miloš Zeman umí udivovat. Řada lékařů by byla přísahala, že muž s jeho životním stylem, cukrovkář, silný kuřák i konzument alkoholu, nebude mít energii na politické půtky, spanilé jízdy českými kraji, občasné výjezdy do zahraničí – zkrátka na výkon prezidentského mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Delší loňský únor se projevil v meziročním vývoji tržeb
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v únoru reálně meziměsíčně o 0,9 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 4,8 %, bez očištění o 0,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Obhajoba práv legálních střelců je ministrovi vnitra Chovancovi lhostejná
Včera jsem v Poslanecké sněmovně navrhla celkem pět alternativ termínů pro projednání poslaneckého návrhu novely ústavního zákona o bezpečnosti ČR, který by do našeho ústavního pořádku zakotvil právo legálně nabývat, držet a nosit zbraň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministři zemědělství jednali o možnosti zjednodušení pravidel Společné zemědělské politiky
Především o zjednodušení Společné zemědělské politiky dnes v Lucemburku jednali představitelé zemědělských resortů Evropské unie. Za Českou republiku se setkání Rady pro zemědělství a rybářství účastnil náměstek sekce zemědělských komodit, zahraničních vztahů a ekologického zemědělství Jiří Šír.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Represe a sankce - to by jim šlo. Řidič je škodná a musí se lovit
Řidič v ČR je škodná, která se musí mazaně ulovit a napálit jí blokovou pokutu, pokutu ve správním řízení a ideálně sebrat i řidičák. Ale proč ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud: Sbírky soudních rozhodnutí a stanovisek jsou nově k dispozici v elektronické podobě
Nejvyšší soud ve spolupráci s nakladatelstvím Wolters Kluwer vytvořil vlastní webové stránky tzv. zelené sbírky, tedy Sbírky soudních rozhodnutí a stanovisek Nejvyššího soudu a rovněž také tzv. modré sbírky, obsahující výběr důležitých rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michek: Komu vadí uskupení zemí V4?
Maďarský Visegrád, kde roku 1335 jednali o uspořádání střední Evropy králové Čech, Polska a Uherska, se symbolicky stal místem vzniku tzv. Visegrádské trojky (tvořené Československem, Maďarskem a Polskem), která vznikla podepsáním dohody o spolupráci na společné cestě k evropské integraci dne 15. února 1991 v památném Visegrádu. Za tehdejší Československo deklaraci podepsali prezident Václav Havel a premiér Marián Čalfa, za Polsko prezident Lech Walesa a premiér Jan Krzysztof Bielecki a za hostitelské Maďarsko prezident Árpád Göncz a předseda vlády József Antall.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chemický útok v Sýrii: Zvracející lidé s pěnou u úst, celý Západ odsuzuje Asada. Rusové mají jinou verzi
Chemický útok na syrské město Chán Šajchún byl rozhořčenými západními politiky připsán vládě prezidenta Asada, ačkoliv se mnohým nezdálo, co by vítězící strana z takového mediálně viditelného masakru měla. Posléze se však objevila ještě jedna teorie – je možné, že zamoření města smrtícím chlorem proběhlo nešťastnou náhodou, když vládní bomby zasáhly továrnu, kde rebelové ovládající oblast tyto smrtící zbraně vyráběli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pokračuje schůze Poslanecké sněmovny, oceněn byl nejdéle sloužící stenograf
Devadesátiletý Jiří Novák je nejdéle sloužícím parlamentním stenografem na světě. V úterý si vyslechl ovace od zaplněné Sněmovny a převzal od jejího předsedy Jana Hamáčka ocenění za svou skutečně dlouholetou práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Američané stíhání Polanského nevzdávají
Problémy režiséra Romana Polanského (83) nekončí, když soudce Scott Gordon v Los Angeles včera zamítl jeho žádost o ukončení trestního stíhání v souvislosti se sexuálním stykem s třináctiletou dívkou před 40 lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: První důležitý krok splněn
Bohuslav Sobotka: První důležitý krok splněn, novela zákona o elektronických komunikacích prošla prvním čtením v PSP i se zkrácením lhůty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Pitr se vrací, píší Babišovy noviny. A dodávají, s kým je teď prý kamarád
Nepřítel státu se vrací, avizují Lidové noviny. Řeč je o Tomáši Pitrovi a příběh začíná popisem toho, jak podnikatel a společník zavražděného Františka Mrázka utíkal po turistické stezce přes hranice před vězením a ukryl se ve Švýcarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nasazení policistů do operací Frontex
Druhé čtvrtletí roku 2017 s sebou přinese výjezd celkem 50 policistů do nejrůznějších operativních aktivit Frontexu na vnějších hranicích EU. Jedná se z tohoto pohledu o „nejaktivnější“ období celého roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: Aspergerův syndrom a současné české etnikum
...aneb, proč mnoho malých českých občánků nesnáší Miloše Zemana. "Již jste někdy udeřili autistu do obličeje? Vydává při tom srdceryvné výkřiky a jeho nepochopení proč to děláte je božské. Ale osobně považuji za nejkrásnější, že za deset minut neví, co se stalo. Každý úder je pro něj jeho první. Miluji ten bolestný pohled který na vás přímo křičí: PROČ? CO JSEM UDĚLAL?,“ (Z diskuzního příspěvku jednoho malého českého hovada na internetu k tématu „Jak zacházet s autisty“ ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Do prdele, do Prahy, hraboš Babiš: Po nabídce, aby si George Soros přestěhoval svou univerzitu k nám, je živo
Americký miliardář maďarského původu George Soros se dostal do problémů. Jeho univerzitu v Budapešti totiž zakázal maďarský parlament. Stačilo schválit novelu vysokoškolského zákona. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejen, že lidé v Maďarsku vyšli do ulic, své řekli i lidé na sociálních sítích. A to i proto, že přišla nabídka na přesun univerzity do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): Kdo má jiný názor, je developer, asfaltér, betonář a tak podobně
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny 4. 4. 2017 k zákonu o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Novela zákona o elektronických komunikacích
Vystoupení zpravodaje PS PČR Jiřího Valenty ke sněmovnímu tisku 1053 - Vládní návrh zákona o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Děláme maximum pro to, aby k nám turisté jezdili rádi
Moravskoslezský kraj patří mezi organizace a společnosti, které odborníci na cestovní ruch považují za nejlepší a nejspolehlivější. Dokazuje to umístění v anketě TTG Travel Awards, kterou každoročně vyhlašují odborné noviny pro cestovní ruch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zahájí třídenní návštěvu Středočeského kraje
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Středočeského kraje. Nejdříve se v budově krajského úřadu v Praze setká se středočeskými zastupiteli a řediteli příspěvkových organizací v oblasti kultury a poté zamíří do Slaného na Kladensku a Úholiček u Prahy. Zemanova prezidentská návštěva středních Čech se koná počtvrté, naposledy byla hlava státu na oficiální návštěvě v kraji před rokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Neubauer (ČSSD): Na borskou vycházku přišlo více než sedmdesát zájemců
Po úspěšné „skvrňanské“ vycházce měli minulý pátek možnost i obyvatelé plzeňských Bor si vyrazit na tematickou vycházku, kdy je doprovázel starosta plzeňského centrálního obvodu Radislav Neubauer a místostarosta David Procházka. Účast předčila očekávání, zájemců o vycházku se dostavilo více než sedmdesát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Americký občan, který s vědomím Clintonové dodával zbraně islámským teroristům v Libyi, poškodil české společnosti... Znalec Blízkého východu promlouvá
ROZHOVOR „Česká republika a její společnosti, které se vyznamenaly svojí rozhodnou podporou nigerijské vlády v jejím boji proti islamistům z hnutí Boko Haram, se staly terčem útoku člověka, který s vědomím tehdejší státní tajemnice Hillary Clintonové vyzbrojoval libyjské rebely,” říká znalec Blízkého východu Petr Markvart. Česká republika má podle něj výbornou šanci zasáhnout do poválečné rekonstrukce Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Za Trumpa funguje Washington trochu jinak. Nový velvyslanec Kmoníček prozradil více
Nový velvyslanec USA v Česku Hynek Kmoníček poskytl rozhovor Českému rozhlasu. Prozradil, jak v USA rezonuje kauza porna na počítači prezidenta Miloše Zemana, a naznačil, co se možná Trump naučil od mladého politika TOP 09 Dominika Feriho. Jelikož se Kmoníček nevnímá úplně jako klasický diplomat, který by měl rád klidné vody, ve Washingtonu Donalda Trumpa se mu líbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka nevidí důvod komentovat dopis firmy Alcentra k OKD
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nevidí důvod komentovat dopis americké firmy Alcentra ze skupiny BNY Mellon, která tvrdí, že chtěla za těžební společnost OKD nabídnout nejméně 500 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
O portály České správy sociálního zabezpečení byl na konferenci v Hradci Králové zájem
V Hradci Králové se již po dvacáté uskutečnila konference Internet ve státní správě a samosprávě – ISSS a ČSSZ byla u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Debakl před branami
Poslední průzkum veřejného mínění TNS Kantar, která proslula přesnými výsledky průzkumů veřejného mínění, jež se příliš neliší od reálných volebních výsledků, je pozoruhodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle vám o ruskéch protestech proti vládě na ČT neřeknou. Alexej Navalnyj by své západní fanoušky nejspíš šokoval
Rusko znovu přitáhlo mezinárodní pozornost poté, co v zemi proběhla vlna protikorupčních protestů, a následně v pondělí, když v den pobytu prezidenta Vladimira Putina v severním „hlavním městě“, v Petrohradu, došlo k výbuchům v tamním metru. Jak je to s protesty v Rusku, rozebrala pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Přibývá autobusových linek, které zítra pojedou bez omezení
Jak dopravci doručují koordinátorovi Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, společnosti KORDIS JMK, stále přesnější informace o počtech stávkujících, mění se i poměr linek, které zítra vyjedou bez omezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Zákaznická karta slouží i jako Průkaz příjemce
Od 1. dubna slouží Zákaznická karta i jako tzv. Průkaz příjemce. Nová funkcionalita Zákaznické karty nahrazuje dosavadní typ Průkazu příjemce, kterým držitel prokazuje poště své oprávnění převzít za adresáta zásilky a poukázané peněžní částky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bubílková jen zírala. Pozvala si řidiče autobusu a ten pohovořil od plic o své práci
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls rozezleného řidiče s Příbrami Lukáše Leitermana, který od plic popsal, kolik bere, proč se nebude stávkovat a proč ho štve, co se děje mezi politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Když tekly splašky po náměstích, spodní vodu jsme měli
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění vodní zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Organizátoři plesu podpoří Nemocnici Strakonice. Dětskému oddělení věnují třicet tisíc korun
Dětskému oddělení Nemocnice Strakonice bude věnován výtěžek z 1. reprezentačního zadovského plesu, který se uskutečnil v hotelu Churáňov. Finanční dar ve výši 30 tisíc korun předají organizátoři plesu zástupcům nemocnice v úterý 11. dubna v 10 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Když to neschválíme, Evropská unie nás prokleje
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o ochraně ovzduší:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nespolehlivých plátců DPH je hodně přes osm tisíc
V prvním kvartálu letošního roku přibylo 1 034 nespolehlivých plátců DPH a jejich celkový počet dosáhl 8 491. Březnový přírůstek ve výši 284 subjektů je nejnižší za posledních šest měsíců. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Nemožné nalezení většiny ve Francii
Jak a s kým ve Francii vládnout? To není vůbec jednoduchá otázka pro budoucího francouzského prezidenta. Do voleb 23. dubna se může ještě leccos přihodit. Oba kandidáti v čele předvolebních průzkumů nejsou součástí dvou velkých politických sil, které alternují u moci ve Francii už šest desetiletí. Emmanuel Macron nemá stranu, ani politickou minulost a Marine Le Penová má silnou stranu, ale v Parlamentu má pouze dva poslance a dva senátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bývalý bankéř z ČNB: Před intervencí hrozilo, že lidé přijdou o práci
Hostem dnešního vydání 20 minut Radiožurnálu byl bývalý člen bankovní rady ČNB Lubomír Lízal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Syrské velvyslanectví: Odmítáme použití jedovatých látek kdekoliv a kdykoliv
Tiskové prohlášení Velvyslanectvím Syrské arabské republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hlavní město podporuje kampaň neziskové organizace Bezobalu
V ulicích Prahy i dalších českých měst se bude do 19. května konat kampaň neziskové organizace Bezobalu, která má upozornit na velké množství komunálního odpadu produkovaného českými domácnostmi a zároveň nabídne možnosti, jak tomu předcházet. Svou záštitu udělila kampani radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Jana Plamínková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek zhnusil akademika z Vídně. Odmítl poplivat Orbána, jak jej žádal, a navíc se ještě pustil do Sorose
Šéf lidovců Pavel Bělobrádek odmítá vyloučení maďarské vládní strany FIDESZ z lidovecké frakce v Evropském parlamentu kvůli tomu, že se maďarská vláda snaží ze země dostat Středoevropskou univerzitu. Vyplývá to z e-mailové komunikace Petra Mati s Bělobrádkem, kterou zveřejnil server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Schválením novely stavebního zákona dotahujeme další prioritu
Jsem velmi rád, že se dnes podařilo v Poslanecké sněmovně schválit ve třetím čtení novelu stavebního zákona. Novela přinese především efektivnější povolovací řízení, ale také jejich zkrácení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Platy řidičů mohla vláda vyřešit jednoduše, nekomplikujme věc papírováním
Stojím na straně řidičů autobusů a souhlasím se zvýšením jejich platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ve čtvrtek pravděpodobně nevyjedou řidiči společnosti Arriva Morava. Stávka se tak může dotknout i části Pardubického kraje
Řidiči autobusů v Pardubickém kraji se ve čtvrtek 6. dubna hromadně nepřipojí k vyhlášené stávce. Pardubický kraj dlouhodobě upozorňoval, že pro její uskutečnění není žádný důvod, protože plní do posledního detailu nařízení české vlády, které nařizuje autobusovým společnostem navýšit mzdy řidičům autobusů, přípatky za čekání a ztížené pracovní prostředí. Pro tyto účely je v krajském rozpočtu připravena částka přesahující 20,5 milionu korun. Avšak ke stávce může v omezeném množství dojít, což je příklad společnosti Arriva Morava, která částí výkonů zajišťuje dopravní obslužnost také v Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Švec: Odbory jsou jedinou organizací, která dokáže účinně hájit zájmy a práva zaměstnanců
Jihočeským zmocněncem Odborového svazu KOVO zůstává Jan Švec, který na svůj post kvůli potřebnému dořešení organizačních a kompetenčních otázek v řízení svazu rezignoval v závěru loňského roku. Rozhodli o tom předsedové regionálních základních organizací OS KOVO na úterní krajské konferenci v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Botlík: Vědecká pracoviště si musejí sama vyjednat s ministerstvem menší míru anony­mizace
První jednotné přijímací zkoušky na střední školy jsou příležitostí zavést jako samozřejmost publikování anonymizovaných dat ze všech plošných zkoušek, které existují v našem vzdělávacím systému. Klady takového kroku jsou zřejmé, je ale třeba debatovat o tom, jakým způsobem by měla být zdrojová data z přijímacích zkoušek anonymizována, aby nepoškozovala konkrétní žáky a školy a zároveň umožnila přinášet důležité informace o fungování vzdělávacího systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Za vyvěšení trenýrek nad Hradem uložil soud podmínky
Za vyvěšení červených trenýrek nad Pražským hradem uložil dnes Obvodní soud pro Prahu 1 třem příslušníkům skupiny Ztohoven podmíněné tresty. Správě Pražského hradu také musí zaplatit přes 60 000 korun. Rozsudek není pravomocný, všechny strany si ponechaly lhůtu pro případná odvolání. Prezidentskou standartu vyměnili Ztohoven za spodní prádlo na podzim 2015 na protest proti politice prezidenta Miloše Zemana. Později skupina oznámila, že standartu rozstříhala a rozdala lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Národní knihovna zve na výstavu ke stému výročí narození výtvarníka Miloslava Troupa
Miloslav Troup patří k nejvýraznějším českým výtvarníkům 20. století. Národní knihovna ČR ve spolupráci se Společností Troup 2017 pořádá u příležitosti 100. výročí jeho narození výstavu, na které nabídne návštěvníkům průřez jeho bohatou ilustrátorskou tvorbou od 30. do 80. letech minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Jaké jsou důvody, že někdo využívá události v Petrohradě k politickým účelům?
To je dotaz autora komentáře Komsomolské pravdy, který dále píše, že byl jako novinář za posledních sedmnáct let svědkem řady teroristických útoků v Rusku. Když si vzpomněl na jedny z prvních v roce 1999 v Moskvě a Volgodonsku, všiml si úkazu, že po strachu následovalo semknutí as konsolidace i lidí, kteří se dříve vzájemně neznali a byli si cizí. Autor vzpomíná na další útok, například na školní masakr v Beslanu v září v roce 2004. Poznamenává: „Svět neviděl takovou středověkou brutalitu.“ Konstatuje, opět následovalo sjednocení a lidé se spojili proti společné hrozbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ruský premiér Medveděv se poprvé vyjádřil k dokumentu o svém bohatství: Smíchali všechno možné bahno. Jsou tam místa, kde jsem v životě nebyl
Ruský deník Meduza na své facebookové stránce sdílel video, v němž se premiér Dmitrij Medveděv při návštěvě masokombinátu Tambovská slanina poprvé vyjádřil k obsahu filmu Fondu boje proti korupci Alexeje Navalného, který jej obviňuje z korupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babišovi už nevěřím ani slovo! Tomio Okamura drtivě promlouvá
ROZHOVOR „Babišovi nevěřím ani slovo a je pro mne velkým zklamáním,“ říká Tomio Okamura, lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie. Nepředvedl prý nic kromě marketingu a jeho výsledky jsou nulové. Občanům více financí v peněžence nezbývá. Další působení ve vládě je pro Babiše přitom klíčové a nemůže dopustit, aby nevydržel. Podle Okamury by to pro současného ministra financí bylo smrtící politicky, ale i podnikatelsky. Babiš navíc vytváří takovou konstelaci okolností, ve kterých jsou lidé ochotni zkousnout i skandály, které by jindy znamenaly politický konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Trestní dohra nezákonné stavby domů ve Špindlerově Mlýně
Okresní soud v Trutnově bude ve čtvrtek rozhodovat ve věci úředníků obviněných z maření úkolu úřední osoby z nedbalosti v souvislosti s povolením stavby dvou bytových domů ve Špindlerově Mlýně. Případem se zabýval i zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček. Zjistil porušení stavebního zákona ze strany stavebního úřadu ve Špindlerově Mlýně a nečinnost Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, který mohl částečně věc napravit, ale neudělal to, takže nezákonnost fakticky potvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zemek (ČSSD): Toto není správná cesta, to je fatální chyba a krok zpátky
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění stavební zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Ruské zločinecké gangy a mafie
Ruské zločinecké gangy a mafie působily v rámci ruské federace již za existence bývalého SSSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Praha již zná podobu dvou výdechů z Tunelového komplexu Blanka
Definitivní podoba dvou výdechových objektů z Tunelového komplexu Blanka v ulici Nad Octárnou a Nad Královskou oborou byla stanovena dnešním rozhodnutím rady hl. m. Prahy. Objekt v ulici Nad Octárnou bude dokončen dle původní dokumentace ke stavebnímu povolení z roku 2007, tedy ozeleněním betonového tubusu popínavými rostlinami. Konečná podoba objektu v ulici Nad Královskou oborou bude provedena opláštěním tubusu a vybudováním přilehlého parčíku dle architektonického návrhu Federika Diaze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Navrhnu uvolnit peníze pro kraje na spolufinancování platů řidičů
Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes předloží na jednání vlády návrh na uvolnění 420 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy ve prospěch krajů. Peníze mají sloužit ke spolufinancování navýšení platů řidičů veřejné linkové autobusové dopravy, o kter
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Bruselské ultimátum Maďarsku a Polsku
Maďarsko a Polsko mají z Bruselu dostat ultimátum v otázce přijetí migrantů, píše dnes britský list „The Times“ s odvoláním na zdroje v Evropské unii. List připomíná, že obě země dosud odmítají výzvy Evropské komise k solidaritě v řešení problému migrantů ze Středního východu a z Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Nikdo jim nic nebere, ale...
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. 4. 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění stavební zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Teror v Petrohradu: Nové a šokující informace z Ruska
Boj mezi ruskou vládou a opozicí pokračuje: Putin dal příkaz k organizaci masových „protiteroristických pochodů“ napříč celou zemí. Opozice zpochybňuje oficiální verzi ruské vlády týkající se výbuchu v petrohradském metru a snaží se na svou stranu získat starší generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Plošná stávka řidičů kvůli nízkým mzdám zřejmě nebude
Podle informací, které má aktuálně Ústecký kraj k dispozici, nebude ve čtvrtek 6. dubna plošná stávka řidičů linkových autobusů, která by zasáhla převážnou část území kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Vzniká Evropská prokuratura
Dalším krokem k hlubší integraci států Evropské unie může být vznik plánované Evropské prokuratury. V této chvíli její vznik podpořilo 16 z 28 současných členů. Evropská prokuratura se má věnovat vyšetřování trestních činů proti finančním zájmům unie a soudní stíhání pachatelů takových činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Přesun Sorosovy školy do Prahy: Andrej Babiš narazil na odpor v ANO
Poslanec hnutí ANO Zdeněk Soukup nesouhlasí s přesunem Středoevropské univerzity z Budapešti do Prahy, ačkoliv se na toto téma kladně vyjádřil předseda hnutí Andrej Babiš. Vyplývá to z odpovědí poslance Soukupa na otázky, které mu v poslední době položili čtenáři na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist