Oficiální zpravodajská média

Jiří Paroubek má historické srovnání pro to, co dělá Andrej Babiš. A bez milosti předvídá, jak dopadne ČSSD
ROZHOVOR „Nejpravděpodobnější varianta, pokud bude mít hnutí ANO kolem třetiny hlasů, je minoritní vláda. Andrej Babiš bude potom hledat podporu napříč politickým spektrem a měl by zajištěné čtyři roky pohodlného vládnutí. Myslím, že na něj tahle garnitura politiků vůbec nemá,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý premiér Jiří Paroubek. Jestli ČSSD nezmění předsedu, marketingový přístup a programově se neztopoří, bude podle něj stále propadat. Překvapit můžou lidovci se Starosty, ale nesmějí se hádat. „Což dělá teď Jiří Čunek, který se chová jako agent Andreje Babiše,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sorosova univerzita: My chceme zůstat v Budapešti, stěhovat se nechceme
Doufáme, že ústavní soud nový školský zákon, který je diskriminační, zruší, řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz Liviu Matei, prorektor Středoevropské univerzity (CEU), která sídlí v Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Po senátorech protestují proti zákazu kouření také občané
Protikuřácký zákon, který pod nesouhlasným tlakem veřejnosti i části poslanců a senátorů schválila česká vláda a podepsal prezident, vyvolává i nadále velké emoce. Kromě oficiální senátorské stížnosti k Nejvyššímu soudu, se nyní na webech objevila petice občanů za vypsání celostátního referenda o zákazu kouření v restauračních zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Půjde Bakala bručet?
OKD podle insolvenčního správce této firmy, Lee Loudy, nechala do majetku této firmy zapsat pohledávku 24,5 miliardy korun, kterou se OKD pokusí vymoci na bývalých vlastnících v čele se Z. Bakalou a mateřskou společností NWR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ivan Gabal je idiot a hambář, napsal poslanec za ODS po včerejším pořadu ČT
Poslanec zvolený za ODS Radim F. Holeček se na svém facebookovém profilu opřel do sněmovního kolegy, poslance Ivana Gabala (KDU-ČSL). A v diskuzi se pak přidal i poslanec za ANO Martin Kolovratník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Končím s ČSSD. S neslušnými lidmi nedělám, šokovala politická veteránka
Marie Benešová, blízká spojenkyně prezidenta Miloše Zemana, z politiky odchází. Na podzim už se nebude ucházet o sněmovní křeslo a hodlá se věnovat pouze své advokátní kanceláři. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nácvik zdravotnické pomoci podle traumatologického plánu potvrdil připravenost na krizové situace
Připravenost Nemocnice Na Homolce poskytnout rychlou, plynulou a dobře organizovanou zdravotní péči v případě mimořádné události nebo krizové situace spojené se zraněním velkého množství lidí, například hromadné havárie, prověřovalo včera od 14 hodin cvičení probíhající v prostorách nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kráva nebeská Merkelová a poseroutka Sobotka. Imigrace je řízená invaze, jejímž cílem je likvidace Evropy. Orbán promluvil o nadvládě muslimů a toto nám řekli Babiš, kníže či Keller
ANKETA Maďarský premiér Viktor Orbán řekl na kongresu Evropské lidové strany (EPP), že migrace je „trojským koněm terorismu“, „invazí muslimů“, byznysem pro nevládní organizace. Imigranti prý preferují život v paralelních společnostech. Pokud to bude pokračovat jako nyní, západní Evropa bude dle něj mít muslimskou majoritu ještě během života naší generace. Vyzval k obraně „národní hrdosti a křesťanské identity. A co na to čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Letiště Václava Havla Praha se rozvíjí a plánuje investovat do svého rozvoje v příštím desetiletí 27 miliard
Letiště Praha v rámci oslav 80. výročí od zahájení provozu odhalilo své vize rozvoje na další desetiletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
DIAMO připravuje komplexní sanaci kontaminovaného území Trojice v Ostravě
Ještě letos chce státní podnik DIAMO zahájit sanační práce na lokalitě Trojice ve Slezské Ostravě, která patří mezi největší staré ekologické zátěže na Ostravsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová doplnila, co nebylo řečeno o chemickém útoku v Sýrii. Vysmála se Emmě Smetaně a řekla, co znamená Sorosova univerzita
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Ano, v Idlíbu se něco stalo, počkejme si ale na to, zda to byl opravdu syrský útok, výbuch džihádistické chemičky nebo jen neuvěřitelně morbidní píárové cvičení,“ sděluje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová k chemickému masakru v syrské provincii Idlíb, kterou dle Spencerové do značné míry kontrolují skupiny napojené na Al-Káidu. „A právě ty mají i monopol na informace,“ upozorňuje Spencerová, která se dále věnuje teroristickému útoku v Petrohradu nebo rozhovoru, který do českého média poskytl srbský režisér Emir Kusturica.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Největší byznys Sobotkovy vlády, až za 11 miliard, drhne. Američané, Italové, či Němci?
Měl by to být největší zbrojní obchod Sobotkovy vlády. Nákup 12 vrtulníků za šest, možná až 11 miliard korun se ale komplikuje a přidělává vrásky vedení ministerstva obrany i generálního štábu. Píše o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Jsme země plná šikovných lidí
Píše se rok 1924 a Československo je 10. nejbohatší zemí na světě. Patřili jsme mezi průmyslově nejvyspělejší země, byli jsme výkonnostně zemí srovnatelnou se Švédskem. Za námi bylo i Nizozemí nebo Německo. Když to šlo tehdy, tak proč ne teď. Máme na to vrátit se na světovou špičku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Koruna z řetězu puštěná
ČNB opustila závazek nenechat korunu posílit nad hladinu 27 za jedno euro. Což se čekalo a bankovní rada tak učinila v době, kterou ohlásila. Nyní na českou měnu působí již jenom tržní síly. I když...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Máme jasno o tom, s jakými prioritami půjdeme do voleb
Petr Fiala tvořil volební program ODS s občany Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Lže prezident Zeman ohledně církevních restitucí?
Nevím, jak to je s výrokem, jehož pravost prý nyní arcibiskupství popírá. Nechce se mi věřit, že by arcibiskupství vědomě lhalo, když se u nás dlouho říká: Kdo lže, ten krade. Jak to však bylo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Stávka řidičů nezpůsobila chaos ani na zastávkách, ani na silnicích. Lidé využili vlaky nebo spolujízdu
Čtvrteční stávka řidičů autobusů proběhla podle očekávání Jihomoravského kraje a dotkla se necelé poloviny dopravních výkonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Spustit přípravy na euro, líbí se mi Drahoš, do voleb už letos. Miliardář Sehnal odkrývá plány obnovené ODA
ROZHOVOR Jedním z hlavních témat znovuvzniklé Občanské demokratické aliance (ODA) je zahájení procesu vstupu do eurozóny. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf ODA a podnikatel Pavel Sehnal. „Babiše obdivuji, ale hnutí ANO nevnímám jakkoli určitě,“ sdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Komunisté kryli nacistické válečné zločince
Návštěva Národního památníku obětem Heydrichiády mě naplňuje hrdostí, že jsme Čechy. Jsem pyšný na oněch sedm statečných, kteří padli pro naši svobodu. Bohužel mně rozčílila poznámka na informačním panelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: OKD přijalo závazný návrh podaný společností PRISKO
Vláda schválila na svém včerejším zasedání návrh ministra financí, aby státem vlastněná společnost PRISKO, a.s. podala závazný návrh na převzetí akcií nově zakládané dceřiné společnosti OKD („ tzv. Nové OKD“), který umožní pokračovat v provozování závodu OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kajínkova advokátka Klára Long Slámová: Ať Zeman hned koná a milost udělí, jinak jsou to prázdná slova
Prezident Miloš Zeman by měl doživotně odsouzenému Kajínkovi udělit milost ihned. ParlamentnímListům.cz to řekla jeho advokátka Klára Long Slámová. Hlava státu totiž v Čáslavi před občany řekla, že o udělení milosti „vážně uvažuje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Valenta: Nepřestanu, dokud nám budou vládnout falešní dobroseři, neumětelové a diktátoři
Senátor Ivo Valenta na téma sponzorování politických stran
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vyvěšené trenýrky
Soudkyně I. stupně opakovaně rozhodla, že čin skupiny Ztohoven není činem, kterým by se soud měl zabývat. Vynesla své nezávislé a nestranné rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Proč tedy tato vláda, pokud chce valorizovat důchody, tak neučinila již dřív?
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Já jsem nechtěl odpověď účetního, ale odpověď předsedy vlády
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
HK ČR: Podnikatelé odletí na obchodní misi do Číny s ministryní Karlou Šlechtovou
Zástupci Hospodářské komory v neděli 9. dubna odlétají na podnikatelskou misi do Číny. Doprovodí ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou. Cesta se zaměří na méně navštěvované provincie Che-nan ve východní Číně a Jün-nan na jihu země. Vedoucím celkem dvaadvacetičlenné podnikatelské mise bude viceprezident Hospodářské komory ČR Michal Štefl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek (ANO): Koaliční spolupráci s ČSSD vnímám jako velmi dobrou
Uvidíme, jestli se najde osobnost, která by chtěla a mohla být výraznou konkurencí pro současného pana prezidenta, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Bohumil Šimek (ANO). Loni na podzim nahradil kdysi nejpopulárnějšího hejtmana Michala Haška. Naší redakci popsal nejen své první měsíce ve funkci, ale i to, jaké budou jeho nejbližší kroky. Neopomněli jsme ani situaci ve Zdravotnické záchranné službě JMK a řeč přišla i na rozvoj letecké dopravy v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Afrika vs. Evropa 7:1
Během noci narazilo na Azurové pobřeží sto lodí přeplněných africkými vystěhovalci. Přicházejí hledat naději. Vzbuzují lítost. Jsou slabí jako jedinci a zároveň nesmírně silní. Jejich úděsná síla spočívá v bezmezném množství.…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Všechny konkrétní případy pomoci jsou jasně vyčíslitelné a kontrolovatelné
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Pokud neziskovky hospodaří s veřejnými penězi, musí být pod kontrolou
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: V roce 2018 dokončíme bezpečnější silnici z Havlíčkova Brodu směrem na Pardubice
Tříkilometrový úsek silnice I. třídy kolem obce Rouštany u Havlíčkova Brodu má být dokončen do konce léta 2018. Z mapy kritických míst regionu tak zmizí úzké hrdlo dvou křižovatek silnic I/34 a I/19 a klesání s ostrou zatáčkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Vláda musí zjednodušit čerpání dotací
Místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová vyzvala vládu, aby okamžitě zlepšila čerpání peněz z evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Společná kontrolní akce českých a rakouských policistů na hranici
V rámci dlouhodobé spolupráce ve středu 5. dubna 2017 hlídky policistů obou států vykonávaly společnou činnost v oblasti nelegální migrace a dohledem nad bezpečností silničního provozu. Ve společném policejním centru v Drasenhofenu se sešli zástupci policie a samosprávy Jihomoravského kraje a Dolního Rakouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chemický útok v Sýrii: Co zatím padlo a kdo se na koho vzteká
Světové reakce na poslední bombardování v Sýrii: Západ odsuzuje syrský režim. Prezident Trump dokonce hovoří o „změně americké politiky vůči Sýrii“. Rusko přichází s alternativní verzí incidentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Babiš a Zeman proti nemocným lidem
Začnu již obehranými prezidentovými vystoupeními na téma poplatku za pobyt v nemocnici. Obehrané proto, že to minulý týden nebylo poprvé, kdy prezident prohlásil, že to přeci žádnou babičku nezabije, když si z důchodu zaplatí stokorunu za den v nemocnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Soumrak dieselu
Vysoké denní poplatky, a třeba i úplný zákaz vjezdu do některých měst, to je perspektiva osobních aut se vznětovými motory. Nejnovější příklad chystá britská vláda. Strašlivé pokuty za podvádění odhlasoval Evropský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tak, pane Babiši, s pravdou ven: Získali jsme zásadní dokument
„Nic jsem neplatil a ta částka taky nesedí.“ Tato legendární hláška sparťanského obránce Tomáše Ujfalušiho po mejdanu s prostitutkami tak nějak v kostce popisuje rozhodnutí slovenského Nejvyššího soudu, který před časem rozhodoval o tom, zda byl český ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vědomým spolupracovníkem Státní bezpečnosti (StB). Ten, ostatně jako už před tím dva slovenské soudy, přes hromadu důkazů rozhodl, že Babiš o tom, že jej jako agenta, donašeče, využívá tajná komunistická policie, nevěděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Útoky na civilisty musí skončit
Strana zelených vyzývá českou vládu, jmenovitě premiéra Sobotku a ministra zahraničí Zaorálka, aby v souvislosti s čerstvým příměřím usilovali o to, aby se proměnilo v ukončení občanské války a trvalé mírové a demokratické řešení krize v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Spolupráce Senátu s Akademií věd se rozšíří, dohodli se šéfové obou institucí
Předseda Senátu Milan Štěch přijal nové vedení Akademie věd ČR a dohodli se na pokračování spolupráce obou institucí. V roce 2011 podepsaly obě instituce Memorandum o spolupráci, na jehož základě dochází k pořádání společných akcí nebo konzultacím. Předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová chce teď rozšířit spolupráci a po vzoru britského parlamentu připravovat zákonodárcům nezávislá stanoviska vědců k vybraným legislativním změnám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Trochu jiná výzva
Autor komentáře Marek Řezanka navazuje na svůj předchozí komentář věnovaný retrospektivě a současnému pohledu na výzvu Vědci proti strachu a lhostejnosti. V dalším níže uvedeném komentáři sám vyzývá k naší společné snaze „porozumět skutečným – přímo systémovým - příčinám zla".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Právníci z resortu Ministerstva financí uhájili státu za první čtvrtletí téměř 1,8 miliardy korun
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) státu uhájili v soudních sporech od ledna do března roku 2017 celkem 1 794 624 440 korun. Zároveň bylo v prvním čtvrtletí letošního roku uzavřeno dalších 300 dohod o předání majetkových sporů ze státních institucí na ÚZSVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vlastimil Podracký: Evropa svojí integrací vlastně ani neví, kam směřuje
Trumpem pokračuje proces, který už začal Obama, umenšovat výdaje na americký vliv ve světě. Je to proces, který je přirozený a jednou musel přijít. Zdržovaly jej určité okolnosti, jako byl třeba dovoz arabské nafty, který musel být zajištěn i mocensky, závazky v NATO a boj proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Slonková a Kubík přišli s kamerou do baráčku důchodkyně o holi: Vy jste falšovala účetnictví na pokyn Agrofertu?
Investigativní reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík se snažili ve svém dalším díle pořadu Zvláštní vyšetřování na serveru Seznam Zprávy vypátrat zákulisí obchodu podnikatele Milana Sládečka a vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petice k údolí Voříškova, Brno-Kohoutovice
My, níže podepsaní, žádáme, aby se začalo o dosud nevyužitých pozemcích v údolí Voříškova jednat s aktivním zapojením veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Novým tiskovým mluvčím SVS je Petr Vorlíček
Novým tiskovým mluvčím a vedoucím oddělení vnější komunikace Státní veterinární správy (SVS) je od 1. dubna 2017 Petr Vorlíček. Ve funkci nahradí Petra Pejchala, který se bude nyní věnovat pouze pozici ředitele kanceláře, kterou téměř rok vykonával společně s postem mluvčího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Přinese dnešek konec intervencí?
Přinese dnešek konec intervencí? Dnes se bankovní rada ČNB uvidí poprvé od uplynutí tvrdého závazku (pokračovat v intervencích).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Umíme se postarat o naše rodiče a prarodiče?
Jedním ze znaků kulturní a slušné společnosti je to, jak se umí postarat o staré lidi, kteří v životě poctivě pracovali, vychovali svoje děti. K tomu máme podle toho, za jakých podmínek žije řada důchodců, dosti daleko. Také námět ke zlepšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: ČR letos poslala tři nominace do seznamů UNESCO
Rok 2017 začal aktivně, pokud jde o předložení nominací České republiky do seznamů kulturního dědictví spravovaných při UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hroutí se to? Babiš, Sobotka a Bělobrádek si dopisují o pádu vlády
Dopisová válka koaličních špiček pokračuje. Tentokrát se do ní zapojil místopředseda vlády a lidovecký šéf Pavel Bělobrádek. Svého vládního kolegu, vicepremiéra, ministra financí a předsedu ANO Andreje Babiše ve svém dopise vyškolil ve znalostech ústavy a v tom, jak se má člen kabinetu chovat v případech, kdy ho Sněmovna vyzve k nějakým krokům. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: V jakých autech mají jezdit čeští politici?
Řada našich politiků se zejména před volbami chvástá, jak chrání naše národní zájmy, jak podporují naši výrobu, naše výrobky, a přitom jezdí v autech zahraniční provenience. Otázkou je proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČOI: Kontroly padělků s pěti procentním nárůstem zjištění
Česká obchodní inspekce zaznamenala v oblasti kontrol nabídky a prodeje padělků v roce 2016 meziroční nárůst zjištění o více než pět procent (5,2 %), kdy v roce 2015 se jednalo o zjištění padělaného zboží v 19,6 %, o rok později to bylo v 24,8 %. Rovněž i zajištěných padělků bylo téměř o 11 000 kusů více než v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Soros vás mate a lže vám! Od Viktora Orbána jde k Angele Merkelové silný vzkaz poté, co Německo pohrozilo
Spory maďarské vlády se Středoevropskou univerzitou George Sorose získávají mezinárodní rozměr. K případnému „vysídlení“ CEU univerzity se vyjádřila ústy svého mluvčího také německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Starost o životní prostředí je důležitá
Starost o životní prostředí musí mít všichni obyvatelé. Životní prostředí totiž ovlivňuje nejen naše životy, ale i naše charakterové vlastnosti a zejména naše zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poškozujeme Západ, bavíme se s diktátory. Já věřím USA. Okamžitě stáhnout velvyslankyni ze Sýrie, řádil Ivan Gabal na ČT při debatě o chemickém útoku
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), poslanec zvolený za KDU-ČSL Ivan Gabal a komunista Alexander Černý ve středečních Událostech, komentářích České televize debatovali o barbarském útoku chemickými zbraněmi, k němuž došlo v Chán Šajchúnu. Zemřelo zde až sto lidí včetně dětí. Záchranáři v řadě případů nezmohli vůbec nic a mohli jen zoufale hledět na dusící se děti, které umíraly s hrůzou v očích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Co nás ještě potká?
Problémy potravinářů se množí a dopadají i na zemědělce. Například mléka je v současné době v Evropě přebytek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Odpady a přechod k nízkoemisnímu hospodářství
Vláda schválila nedávno novou strategii na ochranu klimatu, tzv. Politiku ochrany klimatu v České republice. Jejím cílem je kromě samotné ochrany i postupný přechod na nízko-emisní hospodářství do roku 2050.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci se dnes budou opět zabývat agentem u Chovancova bydliště
Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství se bude opět zabývat případem ohledně agenta, jenž byl zadržen při fotografování v okolí pražského bydliště ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). O svolání dnešní schůze požádali poslanci ČSSD, KSČM a TOP 09, kteří se neúčastnili minulého zasedání komise ke stejnému tématu. Komise tehdy uvedla, že se zpravodajec o dům využívaný Chovancem nezajímal a neshledala žádná pochybení ani nezákonnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL povede v Praze do voleb ministr Daniel Herman
Lidovci se domluvili na společné kandidatuře se Starosty a nezávislými (STAN). Konečná podoba kandidátky tak ještě není jasná.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.4.2017 v 22:36, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Letos poroste ekonomika více než v loňském roce
V roce 2016 vzrostl výkon české ekonomiky o 2,4 %. Hlavním růstovým faktorem byla spotřeba domácností, kterou podpořil dynamický růst zaměstnanosti i mezd v nízkoinflačním prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
O termínu voleb do Sněmovny je jasno. Miloš Zeman ho právě oznámil
Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov oznámil datum voleb do Sněmovny. Rozhodl se pro nejzazší termín, a to 20. a 21. říjen. Strany a hnutí tak budou mít čas na sestavení a odevzdání kandidátek do 15. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Naším cílem je především varovat turisty před nepoctivými taxikáři
Symbolickým umístěním prvního informačního plakátu v Pařížské ulici zahájila primátorka Adriana Krnáčová kampaň proti nepoctivým taxikářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitel Českých center dostal padáka od Zaorálka. Prý manažersky chyboval
Ministr zahraniční Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes odvolal Jana Závěšického z funkce generálního ředitele Českých center. Zdůvodnil to jeho vážnými manažerskými pochybeními. ČTK to dnes oznámil tiskový odbor ministerstva zahraničí. Závěšický podle něj nebude v Českých centrech působit na žádném dalším místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
O zvyšování mezd a financování dopravy má zítra předsedkyně Rady Asociace krajů jednat s premiérem
Hejtmani ve všech krajích pečlivě sledují stávku řidičů linkových autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Litost za Tejce a velký úder Sobotkovi. Komentátor Pečinka se rozepsal
Odchází ten, který měl zůstat, píše v nejnovějším vydání týdeníku Reflex k poslanci Jeronýmu Tejcovi (ČSSD) komentátor Bohumil Pečinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Kde v Bibli je napsáno, že musíme pomáhat migrantům?“ zajímá se veřejnost. Ministr Herman má jasno
Z PROFILŮ Na několik dotazů, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal v poslední době ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká národní banka končí intervence, startuje období volatility
Česká národní banka ukončila intervenční režim a přestává bránit úroveň 27,00 EUR/CZK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nesoulad v Babišových příjmech by měl řešit městský úřad
V majetkovém přiznání ministra financí Andreje Babiše (ANO) jsou podle sněmovního mandátového a imunitního výboru nesrovnalosti. Výbor na dnešním jednání odhlasoval, že věc postoupí k prošetření městskému úřadu kvůli možnému přestupku. Novinářům to řekl místopředseda výboru Martin Plíšek (TOP 09). Pokud Městský úřad v Černošicích skutečně zahájí řízení, mohl by ministrovi uložit podle zákona o střetu zájmů až padesátitisícovou pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Asad by byl nesvéprávný, kdyby použil plyn, aneb Cui bono?
Dva dny poté, co oficiálně zaznělo z Bílého domu, že se USA musí smířit s tím, že Bašár Asad je jako představitel Sýrie realitou, kterou musí Bílý dům respektovat a den před dárcovskou konferencí ohledně Sýrie v Bruselu měl prezident Asad, kdysi miláček Západu a naopak on jeho milovník, svrhnout plyn na děti ze syrské vesnice Chán Šajchún.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čeští památkáři slaví dvojnásobný mezinárodní úspěch
Hned dva projekty z České republiky, obnova barokního areálu v Kuksu a celonárodní vzdělávací projekt Památky nás baví, uspěly v náročné mezinárodní konkurenci a získávají ocenění Europa Nostra. Vítěze takzvaných památkářských Oscarů dnes oznámili zástupci Evropské komise a sdružení Europa Nostra. Porota přitom 29 laureátů v celkem čtyřech kategoriích vybírala z více než dvou stovek zaslaných projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
U Jílkové se bude řešit velká věc. Budoucnost Šumavy
V dnešním pořadu Máte slovo se bude probírat téma ochrana přírody na Šumavě. Odtrhne ochrana přírody některé obce od civilizovaného světa a nastolí středověk? Mají mít přednost rostliny a zvířata? Nebo obyvatelé Šumavy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
To je gól: Zeman uvažuje o milosti pro Kajínka
Prezident Miloš Zeman se v druhý den svých cest po Středočeském kraji dostavil před občany Čáslavi. A měl radost, že mohl občanům říct o skončení devizových intervencí. Dále se také zmínil o milosti pro doživotního vězně Jiřího Kajínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Kraj ani občané jižní Moravy nemohou být rukojmími ve vyjednávání odborářů
Odmítám tento nátlakový přístup. Rád bych občanům jižní Moravy vzkázal, že jsme od konce minulého roku udělali maximum pro to, aby nedošlo ke stávce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Volby v Ekvádoru - Slaví socialisté i Assange
Ekvádorští voliči velice těsně rozhodli o pokračování socialistické politiky dosavadního prezidenta Rafaela Correy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sýrie? Pojďme do Iráku. Píše se o masakru civilistů. Nechtějte vědět, kdo je má možná na svědomí
Zatímco většina západních médií kárá syrského prezidenta Asada za údajně „prokazatelné“ použití chemických zbraní v Sýrii, americký deník Los Angeles Times informuje o ničivém náletu západní koalice na Mosul, po kterém zůstalo nejméně 300 mrtvých z řad civilistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Pokračujeme v boji s kybekriminalitou, navýšíme počty expertů NBÚ
Jsem rád, že vláda schválila můj návrh na vytvoření kapacity Národního bezpečnostního úřadu pro zvyšování kybernetické bezpečnosti České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Stávka se může dotknout části Pardubického kraje
Řidiči autobusů v Pardubickém kraji se ve čtvrtek 6. dubna hromadně nepřipojí k vyhlášené stávce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lži a placená kampaň proti mně! Tomio Okamura se ohradil proti článku o svém hlasování, prý je to jinak
Předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se na svém facebookovém velmi rozčílil nad tím, že média včera rozebírala jeho hlasování kolem stavebního zákona. Považuje to celé za placenou antikampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Řidiči autobusů zahájili stávku v pěti krajích a v Č. Lípě
Řidiči linkových autobusů od dnešní půlnoci stávkují kvůli nízkým mzdám. Stávka vyhlášená jako celostátní nakonec zřejmě postihne pět krajů, ale ve větším rozsahu pouze Jihomoravský kraj. Tam dnes zřejmě nevyjedou spoje na 67 autobusových linkách z 225, částečně pojedou na 61 linkách. Spoje MHD v Brně a linky z Brna do okolních vesnic s označením do čísla 99 pojedou bez omezení. V ostatních krajích se čekají protesty pouze lokální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
7. slovensko-český poradenský den nabídne konzultaci s odborníky na oblast důchodů. Tentokráte v Popradu
Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete na Slovensku a v České republice? Ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ) připravila slovenská Sociální pojišťovna poradenský den k důchodům. Odborníci z obou institucí poradí ve středu 26. dubna 2017 v popradské pobočce Sociální pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
CNN si chtěla došlápnout na Trumpa. Ale nakonec z toho vznikla tato zpráva
Jako pilné včeličky pátrají investigativní novináři zpravodajské televize CNN po vazbách Trumpa a jeho týmu na Rusko. Aktuálně tak v rámci své žurnalistiky přináší informace o třech setkáních prezidentových současných či bývalých spolupracovníků, které jsou údajně značně podezřelá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Velká kontrola EET v SAPĚ - většina provozovatelů se připravila
V průběhu minulého týdne proběhla ve vietnamské tržnici SAPA rozsáhlá kontrolní akce „TOPAS“, v souvislosti s dodržováním povinností prodejců, které pro ně vyplývají ze zákona o evidenci tržeb. Výsledky kontrol ukazují, že se zde většina provozovatelů na evidenci tržeb připravila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanci opět řeší případ agenta zadrženého u Chovancova bydliště
Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství dnes znovu projednává případ agenta, jenž byl zadržen při fotografování v okolí pražského bydliště ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Před měsícem uvedla, že se zpravodajec o dům nezajímal, a neshledala žádná pochybení ani nezákonnosti, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitel neziskovky Člověk v tísni Pánek bez obalu: Jsme nezralá společnost
Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni v rozhovoru pro server Seznam Zprávy hovořil o své možné prezidentské kandidatuře a o uprchlické krizi, kterou rozhodně nepovažuje za černou noční můru, jak to popisují někteří politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Řidiči linkových autobusů si vyšší platy zaslouží, je potřeba jejich zvýšení důsledně dořešit
Apeluji na jednotlivé dopravní společnosti v regionech, aby bezezbytku naplnily vládní nařízení a zvýšily řidičům veřejných linkových autobusů platy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka chce, aby daňová správa informovala o kontrole dluhopisů
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce znát výsledky kontrol daňové správy zaměřené na zdanění korunových dluhopisů ještě předtím, než bude vláda posuzovat návrh ministra financí Andreje Babiše (ANO), který navrhuje jejich zdanění. Sobotka to dnes řekl novinářům, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: O smrti byrokracie nestačí jenom snít
Byrokracie, papírování, razítka – to jsou „vrazi“ kvalitní školy, kvalitního vzdělávání. Jestli v něčem opravdu rozumím výtkám ředitelů všech stupňů škol, tak je to jejich zoufalství z nekonečné administrativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Intervence končí. Pomohly nám... k nízkým platům
Intervenční režim České národní banky (ČNB) je odpískaný. Jeho důsledky tu s námi ale budou ještě dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Horáček je mrtev, ať žije Drahoš, zvolal v rádiu Jaroslav Ples. A spustil...
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls zpovídal prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Ptal se ho na oslabování koruny, na situaci v OKD a zabrousil i do mezinárodní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Fiala varoval na veřejné akci: Hrozí nám ústavní většina Babiše a komunistů. A věřte mi ze zkušenosti ze Sněmovny, že...
REPORTÁŽ „Hrozí pád na politické dno. Nám všem. České republice. České politice,“ varoval na debatě v Liberci předseda ODS Petr Fiala. „Pro mě pád na politické dno je účast komunistů ve vládě. Po dlouhé době je to reálná varianta. Zve je tam premiér Sobotka. Zve je tam Andrej Babiš. Abychom se všichni nedivili,“ obává se. Dále podle něj hrozí „opakování této levicově-populistické vlády, která nedělá vůbec nic pro budoucnost této země“. A také jednobarevná vláda Andreje Babiše. „Jestli někdo dokáže zastavit Andreje Babiše, tak je to ODS,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SPÚ prezentoval svoji činnost na mezinárodním veletrhu
Zástupci Státního pozemkového úřadu se zúčastnili mezinárodního veletrhu environmentálních technologií MIECF 2017 (Macao International Environmental Co-operation Forum & Exhibition), který se uskutečnil v minulých dnech v Macau.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kmoníček se pustil do Gabala: Tohle je vůbec to nejhloupější, co můžeme udělat
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve čtvrtečním Interview ČT24 nového českého velvyslance ve Washingtonu Hynka Kmoníčka. Kmoníček promluvil o 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, ale otevřel také téma barbarského útoku v Sýrii. Pustil se přitom do poslance zvoleného za KDU-ČSL Ivana Gabala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zelienková: Jsou panu ministru spravedlnosti práva žen lhostejná?
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Abychom mohli ratifikovat Istanbulskou úmluvu, tak musíme poupravit trestní zákoník
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Soros chtěl původně svou univerzitu umístit do Prahy, ale Klaus mu v tom zabránil, vzpomíná na dění v minulosti Libor Rouček
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Velmi dobrý nápad,“ reaguje na nabídku vicepremiéra Andreje Babiše vůči Středoevropské univerzitě George Sorose, která zřejmě opustí Maďarsko, bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také v souvislosti s informacemi o dětské pornografii v počítači prezidenta podotýká, že se nám směje celý svět: „Nedokážu si představit, že by se něco podobného odehrávalo v úřadu německého prezidenta nebo britské královny.“ Rouček se vyjádřil také k chemickému útoku v Sýrii a podotýká, že by si přál, aby syrská armáda likvidovala Islámský stát, ale „bohužel se to neděje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Wernerová (ČSSD): Přísedící se podílejí na výkonu spravedlnosti, jako náhradu dostanou 150 Kč za den
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Institut Václava Klause k ukončení devizových intervencí ČNB: Včera bylo pozdě
Více než tři roky měnových intervencí vstoupí do českých ekonomických dějin jako nepromyšlený, chybný, nepodložený, riskantní a principiálně špatný krok, za nějž jsme už zaplatili a ještě zaplatíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Chci zdůraznit, že ta odměna je symbolická a symbolická má zůstat
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Znehodnotí se miliardová investice do současného systému a přijde zdražení
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Nudí se a vyvolává v řadě zemí tzv. barevné revoluce!“ Miloš Zeman před lidmi na náměstí zúčtoval se Sorosem
Prezident Miloš Zeman dnes v rámci návštěvy Středočeského kraje navštívil Benešov, kde se kromě představitelů města sešel i s občany na náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit na ostro
Dva roky jednání, tři roky přechodné období, a rozchod. To je obsah směrnice pro Evropskou komisi, která bude vyjednávat jménem celé zbylé EU-27 s Velkou Británií o Brexitu, jak ji odhlasoval Evropský parlament. Žádná separátní jednání o londýnské City nejsou přípustná. Pokrok vyjednávání nelze podřizovat vydírání, že Británie přeruší vojenskou spolupráci se zbytkem Evropy. Nové vztahy mohou být ujednány na principech asociační dohody, jakou má třeba Ukrajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Do klubu poslanců TOP 09 vstoupila Kristýna Zelienková
Nezařazená poslankyně Kristýna Zelienková dnes vstoupila do poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové. Poslanci TOP 09 ji oficiálně přijali do frakce, která má tímto nově 26 členů. Klub si také zvolil nového místopředsedu, kterým se stal poslanec Martin Plíšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vezměte svého pejska na výlet vlakem ČD
Cestování vlaky Českých drah s malými domácími mazlíčky jako jsou psi, kočky, králíci a podobná zvířata je velmi jednoduché. Často stačí jen přepravka s nepropustným dnem a cesta s nimi nestojí nic navíc. Pejskové na vodítku pak mají vlastní jízdenku, ale se zvýhodněnou cenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Rainmanův mezinárodní den
Statisticky vzato jsou poruchy autistického spektra zřejmě diagnózou či zdravotní komplikací s nejrychlejším růstem výskytu. Zní to neuvěřitelně, ale autismus se vyskytuje asi šedesátkrát častěji než před 40 lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Radnice Prahy 6 omezuje demokratické principy
Vládnoucí koalice na městské části Praha 6, tvořená stranami TOP 09, ANO, STAN a KDU-ČSL, přistoupila k odvolávání zástupců opozice v komisích a výborech městské části. Tento bezprecedentní krok narušuje zaběhnuté zvyklosti a demokratické principy ve správě městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Státní fond rozvoje bydlení ocenil rekonstrukci bytového domu v Brně
Již pátým rokem se mohou všichni příjemci podpory z programu Panel 2013 ucházet o cenu SFRB Projekt roku. Za rok 2016 ji odborná komise udělila Palackého 100, Brno – společenství vlastníků jednotek v Brně – Králově Poli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Konec falešným dobroserům, rozhazovačným neumětelům či novodobým diktátorům. Senátor Valenta přitvrzuje
Senátor Ivo Valenta se rozhodl vysvětlit, proč finančně podporuje některé politické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Železný chce převálcovat zpravodajství ČT. Startuje politicky nekorektní televizi. Toto vše prý uvidíte na obrazovkách
Televizní podnikatel Pál Milkovics (S&P Broadcasting) a dlouholetý šéf Novy Vladimír Železný přišli s dalším překvapivým strategickým oznámením. Chtějí divákům před prázdninami nabídnout nový zpravodajský kanál, který bude vysílat nepřetržitě 24 hodin a novinkou bude, že toto zpravodajství nebude politicky korektní. Dokonce do něj budou moci vstupovat diváci přímo přes sociální sítě anebo Skype a politici a hosté budou moci se svými diváky přes televizi komunikovat. „Budeme razantní, nelítostní, budeme rychlí a nebudeme zahlcovat diváka zbytečnými informacemi,“ uvedl k tomu minoritní majitel Z24 Železný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V pražském ANO bublá problém. Arogance, miliony a napětí. Rozpovídali jsme lidi, kteří ještě nikdy neměli prostor mluvit
EXKLUZIVNĚ Na Praze 4 se dějí věci. Kromě toho, že zelený starosta Petr Štěpánek domlouvá jeden developerský projekt za druhým, vše zpovzdálí a bez větších problémů pozoruje také hnutí ANO. To ovšem v této významné městské části volby vyhrálo a mohlo se pyšnit hned dvanácti zastupiteli. Proč nakonec žádný "babišovec" není starostou? A proč se na nás část zastupitelů obrátila s prosbou o pomoc? Více v následujícím materiálu, jehož podklady jsme sbírali téměř tři týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD: Chceme v roce 2018 zvýšit důchody minimálně o 500 korun
ČSSD dlouhodobě prosazuje politiku, mezi jejíž hlavní programové body patří zlepšování životní úrovně seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Evropský parlament odhlasoval: Ukrajinci mohou do schengenského prostoru bez víz
Občané Ukrajiny budou moci bez víz cestovat do schengenského prostoru, jehož součástí je většina států Evropské unie včetně České republiky. Na plenárním zasedání ve Štrasburku se na tom ve čtvrtek shodl Evropský parlament. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Bilance topné sezóny - více než 800 požárů od komínů
Během topné sezóny, tedy od října 2016 do konce března 2017 došlo k více než 800 požárům komínů, což je o něco více než bylo v loňském roce. Každoročně se toto číslo přiblíží tisícovce a tyto požáry za sebou zanechávají nejen velké škody na majetku, ale i oběti a zraněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Syrské déja vu - Trump kopíruje Obamu
Všechny parametry, které kdysi Obamovi zabránily v agresi do Sýrie, stále platí, a tak není přímý vojenský vpád Pentagonu proti Damašku příliš pravděpodobný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nantl (ODS): Morálku dekretem nevytvoříš
Měly by být v ústavě kromě práv zakotveny i povinnosti? Zkušenosti ukazují, že by to ničemu nepomohlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční správa se připojila k projektu “Česko svítí modře“
V noci z 2. na 3. dubna 2017 se po celé republice rozzářila modrá barva projektu "Česko svítí modře", který už od roku 2014 pořádá platforma Naděje pro Autismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aktivista Janda sleduje dění v Sýrii a burcuje k posilování armády
Nedostatek vůle ve vedení členských států EU (včetně nás) projektovat vliv a sílu v našem sousedství vede k tomu, že jen tiše sledujeme vyvražďování Sýrie na ose Assad – Putin a tvorbu klientského režimu Moskvy na části území Libye, přes které nás Kreml bude chtít zkoušet vydírat migrací, píše na svém facebookovém profilu Jakub Janda ze spolku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jeroným Tejc prozrazuje: Řekl jsem mezi čtyřma očima Lubošovi Zaorálkovi...
Dlouholetý poslanec ČSSD Jeroným Tejc na konci března oznámil odchod z vysoké politiky. Jako důvod označil výsledky volebního sjezdu ČSSD a to, že by nemohl „prosazovat své názory“. V pořadu Rozstřel, vysílaném na serveru iDnes.cz, uvedl, že by na pozici prvního místopředsedy a perspektivního předsedy podpořil Lubomíra Zaorálka, kdyby býval kandidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS zahájil dvě řízení kvůli možnému zneužití významné tržní síly
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil v tomto týdnu dvě správní řízení kvůli možnému zneužití významné tržní síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Megakoncert Slovenští muži vrací úder míří pomalu, ale jistě do Prahy
Slovenští zpěváci Peter Cmorik, Martin Harich, Adam Ďurica, Thomas Puskailer, Peter Paul či Robo Opatovský - to je jen zlomek zpěváků, kteří přišli v Bratislavě do italské pizzerie Ciao na tiskovku konanou u příležitosti chystaného benefičního pražského koncertu Slovenští muži vrací úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 14 - Nespoléhejte na panovníky, ale sami na sebe
Před třiceti lety, takříkajíc v předvečer událostí, které měly ukončit jednu studenou válku a položit základy jiné (té, v níž právě žijeme), navštívil naše hlavní město Michail Sergejevič Gorbačov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Rakouské zkušenosti s podporou aplikovaného výzkumu pro nás mohou být inspirací
Výměna zkušeností o možnostech spolupráce univerzit a podnikatelské sféry nebo podpora českého aplikovaného výzkumu byly hlavními tématy setkání vedení rakouské vědeckovýzkumné instituce Christian Doppler Forschungsgesellschaft (CDG) se zástupci Sekce pro vědu, výzkumu a inovace, kterou řídí místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČNB ukončila kurzový závazek
Bankovní rada ČNB na svém dnešním mimořádném měnověpolitickém zasedání rozhodla o ukončení kurzového závazku ČNB. Toto rozhodnutí má okamžitou platnost. O nastavení úrokových sazeb dnes bankovní rada nejednala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: S premiérem Sobotkou nechci být spojována
Nabídku do Rady ERÚ bych z morálních důvodů odmítla. Sledujte, kdo bude do Rady ERÚ vybrán, jde o Vaše peníze, které na energie platíte!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vydělali spekulanti. Zisk šel do ciziny, uzavřela intervence ČNB Markéta Šichtařová
Intervence České národní banky (ČNB) se dneškem staly minulostí. Byly a ještě budou spíš přínosem, nebo spíš přítěží? ptá se v úvodu svého zamyšlení ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČNB ukončila devizové intervence. Očekává se, že koruna posílí
Bankovní rada České národní banky s okamžitou platností ukončila režim devizových intervencí. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman. ČNB tak nebude bránit posílení koruny pod hranici 27 korun za euro. Banka ale zároveň již dříve upozornila, že bude připravena případné nadměrné výkyvy kurzu koruny po ukončení závazku zmírňovat svými nástroji. O nastavení úrokových sazeb dnes bankovní rada nejednala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta připomíná známkou 80. výročí Letiště Praha
Příležitostnou poštovní známku připomínající 80. výročí Letiště Praha dnes představila Česká pošta na Letišti Václava Havla Praha. Známku v nominální hodnotě 32 Kč vytvořili výtvarník Michal Brix a rytec Jaroslav Tvrdoň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Neberme si do úst chovatele, zahrádkáře, včelaře, rybáře, když se nám to hodí
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Občan Teplic: Ty muslimská špíno, tebe nechci. Řeknu to slovy pana prezidenta...
Muž z Teplic se rozhodl najít uklízečku do svého domu. Když se mu však dvě ženy ozvaly, odmítl je kvůli jejich etnickému původu či náboženskému vyznání. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To nemůžete. Generál Šedivý varuje před tím, co ze Západu zní vůči Bašáru Asadovi
ROZHOVOR „Všechna prohlášení, která můžeme nyní slyšet z Velké Británie nebo ze Spojených států, jež jednoznačně obviňují Bašára Asada, jsou předčasná,“ říká bývalý nejvyšší vojenský velitel české armády a nynější pedagog Vysoké školy CEVRO Institut generál Jiří Šedivý. K útoku nervovým plynem proti syrským civilistům pak ještě vysvětluje: „Já jsem už několikrát řekl, že Asad je diktátor a má na svých rukou krev vlastních lidí, ale odsoudit ho bez řádného vyšetřování jen tak od zeleného stolu prostě nejde. Čeho by Asad takovým činem dosáhl? Aby ho většina světové veřejnosti ještě více odsoudila? Do Sýrie by se měly proto co nejdříve rozjet speciální týmy, které zjistí viníka porovnáním vzorků látky přímo na místě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Úsporné divadlo: Počáteční odvaha se vyplatila
S komplexní modernizací energetického hospodářství, která si postupně vyžádala investici ve výši 75 mil. korun bez DPH, začalo Národní divadlo v roce 2006. Nevydalo se v té době obvyklou cestou prosté dodávky kotlů a další techniky. Rozhodlo se pro energetické služby se zaručeným výsledkem (EPC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Já mýto na silnice I. tříd dostal od vlády zadáno jako ministr dopravy, přes to vlak nejede
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist