Oficiální zpravodajská média

Generálmajor Hynek Blaško: Kovboj to vyřešil demokraticky humanitárním bombardováním
A máme tu opět situaci ne nepodobnou té v Iráku. Asadův režim vlastní a používá chemické zbraně proti vlastním lidem. Zničme ho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
To zase budou čeští rasisté šílet. Toť titulek Britských listů, sotva ve Stockholmu odvezli raněné
Svět reaguje na teroristický útok, který se v pátek odpoledne odehrál ve Stockholmu. Ozvali se např. generální tajemník NATO Jens Stoltenberg či předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Stranou ovšem nezůstal ani server Jana Čulíka Britské listy, který si v souvislosti se stockholmským útokem rýpl do některých Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Intervence podpořily český hospodářský růst a zaměstnanost
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky k oznámení ČNB
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nad čím jásáte, nechápe Martin Koller. Blíží se velká válka. Jaderná, v Evropě. Jestli ji přežijete, přečtěte si pak tento text
Jako další krok k válce nazval vojenský analytik Martin Koller útok amerického letectva na Sýrii, který v noci na pátek našeho času zasáhl základnu, odkud podle tvrzení USA měla vzlétnout letadla, která měla v úterý provést chemický útok. Tato válka podle něj klidně může být jaderná a vyhlazovací. „Možná si někdo z těch, kdo jadernou válku v Evropě přežijí, vzpomene na tento článek,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová zná Sýrii jako málokdo. Přečtěte si, jak vidí noční americký útok
Analytička a komentátorka Literárních novin Tereza Spencerová se na svém facebookovém profilu vyjádřila k dnešnímu útoku USA v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČOI: Měření jakosti pohonných hmot v únoru 2017
Česká obchodní inspekce i v roce 2017 pokračuje v kontrolách jakosti pohonných hmot. V měsíci únoru uskutečnila odběr 211 vzorků. Jakostním požadavkům nevyhověly tři vzorky pohonných hmot. Oproti měsíci lednu 2017 bylo zaznamenáno v únoru 2017 mírné zhoršení z 0,4% na 1,4%. Zákaz prodeje byl vydán celkem na více než 19 000 litrů Etanolu E 85 a motorové nafty v celkové hodnotě téměř 480 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kontroly SVS odhalily salmonely v kuřecím mase z Brazílie
Státní veterinární správa (SVS) v rámci zpřísněných kontrol masa a masných produktů původem z Brazílie zjistila v Královéhradeckém kraji a v Kraji Vysočina celkem dvě zásilky solených kuřecích řízků z této jihoamerické země obsahující nebezpečné bakterie Salmonella.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká krajina: V Česku loni žilo přes devadesát zubrů, ukázalo druhé sčítání
Počet zubrů chovaných v České republice roste. K poslednímu dni loňského roku jich v zemi žilo 93 kusů. Ukázaly to výsledky druhého celostátního sčítání těchto celoevropsky ohrožených živočichů. V roce 2015 bylo v tuzemsku chováno přes sedm desítek zubrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hokej pro Tibet. Češi učí zimnímu sportu ve škole, podporované dalajlámou
Když v Malém Tibetu v indickém Himálaji začne zima, teplota klesne až na minus 30 stupňů Celsia. Celá oblast se na pět měsíců uzavře okolnímu světu. Zabavit se po tu dobu ve výšce přes tři tisíce metrů nad mořem není úplně snadné. Podle tradičních kulturních zvyklostí tak přicházejí na řadu různé veselice, na kterých se popíjí alkohol. Takže nic pro děti. Mládež ale začíná i díky Čechům objevovat hokej. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): „Žebračenky“ pro děti z nemajetných rodin
Ministerstvo práce a sociálních věcí schválilo 35 milionů korun na školní stravování pro děti z rodin, které trpí nouzí a nemohou svým potomkům platit obědy samy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
O Šumavě rozhodli Pražáci, kteří tam jezdí maximálně na víkend, rozkřikoval se u Jílkové poslanec. Do toho vstoupil rázně český herec
Prezident Miloš Zeman hovoří v souvislosti s ekology a jejich počínáním v Národním parku Šumava bezmála jako o zeleném Mordoru. Když téma Šumavy otevřela moderátorka pořadu Máte slovo Michaela Jílková, také si vyslechla zajímavé věci. Poslanec Jan Zahradník se rozčílil, že o Šumavě rozhodli Pražáci, kteří o ní skoro nic nevědí. Ministr životního prostředí Richard Brabec v souvislosti se Šumavou otevřel jedno opravdu hrozivě znějící téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pan Drahoš nemá s islámem problém; i lidem na Krymu by možná dal radu
Není příjemnější zprávy, než že máme u nás kandidáta na prezidenta, který umí vyřešit dvě palčivé evropské otázky, se kterými si EU už léta neví rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman kondoloval do Švédska. Nepřekvapilo by jej, kdyby se jednalo o terorismus
Ministr vnitra Milan Chovanec se na sociální síti twitter vyjádřil k teroristickému útoku ve švédském Stockholmu. Česká strana nemá informace o tom, že by mezi oběťmi útoku byli i Češi. Zprávu převzala ČTK. K teroristickému útoku se vyjádřil i prezident Zeman, který kondoloval švédskému králi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Evropa doplácí na zbabělost svých vlád a lhostejnost svých občanů
Belgický soud zamítl žalobu na Tunisana, který v Antverpách najížděl nákladním autem do lidí. V odůvodnění se uvádí, že sice najížděl, ale nikoho nezranil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek odvolal šéfa Českých center
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek dnes odvolal stávajícího generálního ředitele Českých center Jana Závěšického. Dočasným řízením následně pověřil Moniku Koblerovou, zástupkyni generálního ředitele Českých center a ředitelku Úseku kulturní diplomacie a Czech Centres Network. Na pozici generálního ředitele Českých center bude v nejbližší době vyhlášeno výběrové řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pražský starosta, syn exvelvyslance Koláře, si zaplatil rozhovor v pánském časopise. Padesát tisíc. Z peněz radnice
Deník Právo přináší informace o tom, že starosta Prahy 6 z TOP 09 Ondřej Kolář poskytl rozhovor pánskému časopisu Playboy. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ovšem neukázalo, že rozhovor stál přes čtyřicet osm tisíc korun a zaplatila ho radnice, takže vlastně všichni občané Prahy 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotkova čistka pokračuje. Tihle všichni poslanci už si prý na kandidátce neškrtnou
Po podzimních volbách do sněmovny nezůstane v poslaneckém klubu ČSSD takříkajíc kámen na kameni. Někteří současní poslanci se nedostanou na kandidátku vůbec, jiní až na zadní, tzv. nevolitelné pozice. O svém záměru rozloučit se s dolní komorou už informovali poslankyně Marie Benešová, Pavlína Nytrová, Vítězslav Jandák a Jeroným Tejc. Těch, kteří chtějí zůstat mimo příští kandidátku, bude však podle informací Práva víc – například někdejší odborový předák Jaroslav Zavadil, Stanislav Huml, Lubomír Toufar, Štěpán Stupčuk nebo Jiří Koskuba. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Novým náměstkem pro prevenci a civilní nouzovou připravenost se stal Daniel Miklós
Dne 1. dubna 2017 byl ustanoven na služební místo náměstka generálního ředitele HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Daniel Miklós, MPA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Erik Best objevil pozoruhodný archivní kousek o Bohuslavu Sobotkovi
Americký novinář Erik Best se rozhodl, že před nadcházejícími volbami připomene některé své starší články, které mají určité kouzlo a informační hodnotu i dnes. V pátek Best zavzpomínal na současného premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), ovšem o mnoho let mladšího. Připomeňte si Bohuslava Sobotku z přelomu tisíciletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nesrovnalosti v Babišových přijmech jdou do desítek milionů. Poslanci jej ženou před přestupkovou komisi
Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve čtvrtek rozhodl, že podá podnět Městskému úřadu Černošice. Zdejší občan jménem Andrej Babiš se totiž zřejmě dopustil přestupku. Měl uvést neúplné nebo nepravdivé údaje do majetkového přiznání. Okolnosti jednání výboru přiblížil serveru Forum24 jeho místopředseda Martin Plíšek (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman na náměstí pronesl opravdu nečekaná slova o anexi Krymu
Závěrečná cesta prezidenta Miloše Zemana ve Středočeském kraji vedla do Slaného. Zde se Zeman setkal s občany, aby s nimi probral aktuální palčivé otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Americká válka pokračuje v Sýrii. Zase si hrají na globální četníky. I ty nejhorší scénáře jsou teď reálné, obává se Oskar Krejčí
ROZHOVOR „Nebezpečná situace!“ „I ty nejhorší scénáře jsou reálné“. Za amerického prezidenta Donalda Trumpa se teď zařadí podle profesora Oskara Krejčího všichni politici, kteří dávají přednost militantním prohlášením. „Za zvlášť zarážející pokládám, že k tomu útoku dal Trump pokyn v okamžiku, kdy byl na návštěvě u něj čínský prezident, což je podle mého názoru krajně nevhodné,“ říká politolog v reakci na to, že Spojené státy v odvetě za chemický masakr desítek lidí srovnaly se zemí leteckou základnu na západě Sýrie. Profesor Krejčí se také zmiňuje o tom, že se vracíme k „ose zla“, a pokládá i otázky týkající se nevládních organizací s vládní podporou. Konstatuje, že ve městě Chán Šajchún šlo o válečný zločin, který musí být potrestán, a říká: „Je to válečná situace. A první oběť války je pravda.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Koruna bez želez
ČNB propustila korunu z devalvačního vězení. Co z něj vypochodovalo? Odpočatý junák? Polozdechlý mrzák?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
MPO: Výstavba sítí pro vysokorychlostní internet bude jednodušší
Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila vládní návrh zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací. Návrh převádí do našeho právního řádu směrnici EU o opatřeních ke snížení nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Nejsem pro vystoupení z NATO, ale…
Vadí mi, že zastánci „prozápadní orientace“ z případného referenda o vystoupení z NATO dělají takovou „hrůzu“, mluví o „táhnutí na východ“, jako by snad Rakousko bylo „ruskou gubernií“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Pán Babiš, nepřijde vám to pokrytecké?
Dobrý den pane ministře, dnes jste byl v médiích citován: "Přetlačování ve Sněmovně za pomoci hlasů opozičních stran nejenže nectí naše ústavní zřízení a zvyklosti, ale hlavně je nečestné a podlé."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Drahoš by se sešel s dalajlámou. Přínos čínských investic nevidí. A Rusko by mělo vrátit Krym, vzkazuje
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš trvá na tom, že nebude útočit na Miloše Zemana, přestože se téměř na ničem neshodnou. Liší se například jejich pohledy na vztahy s Ruskem i Čínou či uprchlickou krizi. Naopak poměrně znatelný je názorový průnik mezi Drahošem a Michalem Horáčkem. Oba už avizovali, že pokud jeden z nich neuspěje v prvním kole, ve druhém by se podpořili. Píše o tom web Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČT: Deset armádních rekrutů a jejich velitelé v novém dokumentárním seriálu Provedu! Přijímač
Kdo se dnes hlásí do Armády České republiky? A proč? Co musí splnit a co dokázat? Sedmidílný dokumentární seriál Provedu! Přijímač sleduje deset armádních rekrutů během tříměsíčního výcvikového kurzu základní vojenské přípravy ve Vyškově. Kolik z nich vydrží psychické a fyzické vypětí a získá nové povolání? Dokumentární série začne 12. dubna na ČT2 od 22.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení zón placeného stání na Praze 4
Zástupci MČ Praha 4 nesčetněkrát ujišťovali, že zóny zavedeny budou, nicméně už víc než rok se nic neděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prouza neumí číst. A toto nemehlo chtělo být ministrem. Nejnovější objev odcházejícího eurotajemníka uvedl Jiřího Ovčáčka v úžas
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém facebookovém profilu obul do bývalého státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy. Ve spojení s jeho jménem dokonce padlo nehezké označení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Novým koordinátorem digitální agendy ČR bude Ondřej Malý
Vláda schválila návrh předsedy vlády Bohuslava Sobotky na jmenování Ondřeje Malého novým koordinátorem digitální agendy ČR. Ten ve funkci nahradí Tomáše Prouzu, který v této pozici skončil letos na konci března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šachy kolem Sýrie. Analytik Štefec rozebírá, co bude následovat po americkém náletu
Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec ve vysílání ČT24 uvedl, že útok v Sýrii čekal. Zároveň také popsal, co dle jeho názoru bude následovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pravice považuje útok v Sýrii za adekvátní a dobrou zprávu
Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek považuje útok Spojených států na syrskou leteckou základnu Šajrát nedaleko Homsu za adekvátní reakci. Se zásahem souhlasí i šéf ODS Petr Fiala, podle kterého je dobrá zpráva, že se USA v Sýrii rozhodly jednat. Nelze tolerovat použití chemických zbraní, uvedl. S reakcí USA souhlasí i předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sorosova univerzita už tu byla. A co tu prováděla, to opravdu nebylo pěkné. Vzpomíná Václav Klaus
Václav Klaus v dnešních Lidových novinách vysvětluje, proč se jeho vláda v 90. letech postavila proti Středoevropské univerzitě (CEU), kterou v roce 1991 založil miliardář George Soros.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Premiér Sobotka chce být více solidární v imigrační krizi
Premiér Bohuslav Sobotka jednal na začátku týdne v Berlíně s Angelou Merkelovou a Robertem Ficem. Po setkání sdělil, že země Evropské unie musí mít více možností, jak by mohly pomáhat v imigrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Merkelová kvůli Sorosově univerzitě kritizuje Orbána
Německá kancléřka Angela Merkelová vystoupila prostřednictvím své mluvčí proti maďarské novele zákona o vysokých školách. Vyzvala, aby Budapešť neporušovala demokracii. Přijatá úprava se dotkne Středoevropské univerzity založené finančním spekulantem a donátorem různých nevládních organizací Georgem Sorosem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka ocenil Trumpa. Věří, že zásah v Sýrii zamezí dalším chemickým útokům
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že rychlá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa pomůže tomu, aby se v Sýrii už neopakovaly útoky chemickými zbraněmi. Nasazení těchto zbraní označil dnes na twitteru za nepřijatelný zločin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Režisér Jiří Svoboda: Babiše bychom si měli vážit, přinesl čerstvý vítr. Kalousek nedal nikdy nikomu ani korunu ze svého. Zadlužil zemi a ještě lidem posílal složenky
FENOMÉN BABIŠ- NADĚJE, NEBO HROZBA? „Neustálé nálepkování Babiše je veřejnosti nepříjemné, protože jde o uměle démonizované nálety,“ tvrdí režisér Jiří Svoboda, podle něhož nelze neustále čerpat negativní důsledky z minulosti a používat je jako hůl k bití psa. Takové jednání je nejen nesmyslné, ale veřejnost ho navíc neakceptuje. Svoboda se domnívá, že důvodem pro útoky proti Babišovi je obava českých „kmotrů“ o přístup k tekoucím kohoutkům státních financí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že vysavači veřejných peněz se na těle státu prý vytvořili podobně jako parazitní struktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trump se ukázal. Mění názory jak trenýrky. Mír teď závisí jen na uvážlivosti Putina. První reakce na útok na Sýrii
Na facebookové síti se objevují první ohlasy na americký útok v Sýrii. Zazněla slova europoslance Jana Zahradila (ODS) i advokáta Jiřího Vyvadila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
7 výhod, které vám přinese refinancování úvěru
Nejste-li spokojeni se stávajícími podmínkami vašeho úvěru, není nic snazšího než si vyjednat podmínky nové. Dobré refinancování úvěru vám může přinést nejen nižší úrokovou sazbu, ale i nižší měsíční splátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Michael Romancov po útoku USA na Sýrii: No konečně. Toto mělo přijít už před lety
K americkému útoku na Sýrii se v ranním vysílání ČT24 vyjádřil politický geograf Michael Romancov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Toto řekl Donald Trump, když nařídil bombardování Sýrie. A ministr zahraničí rovnou podpořil sesazení Asada
Trumpova administrativa po údajném chemickém útoku vládních vojsk razantně změnila svůj postoj k syrskému prezidentu Asadovi. Americký prezident včera oznámil, že nařídil odvetný letecký útok na vládní leteckou základnu v západní části země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bezouška (Realisté): Neschopnost, nebo zlý úmysl?
Ministerstvo průmyslu a obchodu navzdory původně bohulibému úmyslu prosazuje omezení přístupu k informacím. Je to zásadní krok zpět, který by neměl projít bez povšimnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Čistka v ČSSD úspěšně pokračuje. Po Tejcovi a Benešové je prý na řadě Zimola
Jen za poslední týden oznámil konec ve sněmovně dlouholetý poslanec Jeroným Tejc, kandidovat znovu do dolní komory parlamentu už nehodlá ani bývalá nejvyšší státní zástupkyně a posléze ministryně spravedlnosti Marie Benešová. A nedobrovolně možná bude muset skončit kvůli kauze s odměnami pro ředitele jihočeských nemocnic i jihočeský hejtman Jiří Zimola, jeden z mála úspěšných politiků ČSSD v loňských krajských volbách. Byť každý z nich pochází z jiného kraje a má úplně jiný politický životopis, všichni tři poslední měsíce kritizovali stranické špičky. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Reakce koruny na oznámení ČNB není tak silná, jak se možná očekávalo
Bankovní rada ČNB využila první vhodné příležitosti a na dnešním mimořádném zasedání ukončila s okamžitou platností kurzový závazek, tj. přestala korunu držet vůči euru nad hladinou 27 CZK/EUR. Toto stanovisko bylo zveřejněno ve čtvrtek 12:30. ČNB zároveň zdůraznila, že je v případě potřeby připravena možné nadměrné kurzové výkyvy svými nástroji zmírňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Pozemní stavitelství tlumilo pokles stavební produkce
Stavební produkce v únoru 2017 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 5,6 %, bez očištění se snížila o 7,0 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 3,8 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 13,6 %. Bylo zahájeno meziročně o 23,7 % bytů více. Dokončeno bylo o 11,3 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Lidé by měli rozhodovat o dálnicích
Pan Miroslav Hudec mě obvinil, že poslední dobou prý „hýřím nápady, jak podle zahraničních vzorů“ vylepšit fungování našeho politického systému i státní správy (Lidé o dálnicích rozhodnou. A připlatí si? LN 28. 3.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Expert pro Respekt: Le Penová by mohla vládnout jako diktátorka
Marine Le Penová by mohla vyhlásit dočasnou prezidentskou diktaturu, říká v rozhovoru pro server Respekt.cz ředitel dijonského kampusu pařížské školy politických studií Sciences-Po Lukáš Macek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
USA zaútočily na Sýrii. Trump svolává celý civilizovaný svět
USA dnes zaútočily na vojenskou leteckou základnu na západě Sýrie. Zareagovaly tak na chemický útok ve městě Chán Šajchún v provincii Idlíb. Útok nařídil americký prezident Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
SZPI: Kvalita prodávaného medu je stále nevyhovující - polovina je falšovaná
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uskutečnila mimořádnou kontrolu medů vyrobených (balených) v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zelení: Vyloučení veřejnosti z povolování staveb otevře dveře korupci
Vyloučení občanských spolků z rozhodování o stavbách, které navrhují poslanci ČSSD Adámek a Foldyna spolu s poslaneckým výborem pro veřejnou správu, by zásadním způsobem otevřelo dveře korupci. Umožní totiž investorům snáze ovlivňovat utajená úřední rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat zavedení kariérního řádu učitelů
Poslanci by dnes měli schvalovat zavedení kariérního řádu učitelů, plošné zavedení občanských průkazů s kontaktním čipem a cizineckou novelu, do něhož by se mohla dostat sporná opatření k omezení ekonomické migrace. Sněmovna by mohla hlasovat také o změnách ve vydávání řidičských průkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud bude řešit vlastnictví cyklu obrazů Slovanská epopej
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes bude pokračovat v projednávání vlastnického sporu o cyklus obrazů Slovanská epopej. Příbuzný malíře Alfonse Muchy John podal žalobu na Prahu, protože kulturní památka se podle něj nikdy nestala majetkem hlavního města. Praha totiž nesplnila umělcovu podmínku a nevystavěla pro epopej důstojné prostory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lidoveckou radní obviňovali, že kvůli odmítání propagace islámu hrozila rodičům sociálkou. Tady je její verze
Na jedné ze základních škol v Brně-Bystrci se rozhořel ostrý spor. Jednomu z rodičů se nelíbilo, že se děti ve škole učí také o islámu. Nechtěl, aby se děti stýkaly s hosty školy z muslimských zemí. Údajně se za to dočkal výhrůžky, že si na něj došlápne sociálka, pokud protestuje proti tomu, aby děti chodily do školy, když mají možnost setkat se s muslimy. Paní učitelka a zastupitelka za KDU-ČSL Eva Barovjanová se snaží uvést celý spor na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ruský premiér Medveděv vzkazuje do USA: Jste na pokraji vojenského střetu s Ruskem
Ruský premiér Dmitrij Medveděv se jasně vyjádřil k americkému útoku na syrský režim. Na sociální síti facebook napsal, že obrazně řečeno „Trump se odkopal“ a už je jasné, co je zač.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Televize Barrandov startuje s novou řadou seriálu Doktorka Kellerová
Skupina Barrandov připravila pokračování úspěšného seriálu Doktorka Kellerová. Další setkání s uznávanou psychiatričkou Lýdií Kellerovou v podání herečky Kateřiny Brožové startuje již dnes v hlavním vysílacím čase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ludvík práskl dveřmi, Sobotka ho ale chce přivést zpátky na kandidátku
Pražští sociální demokraté jsou ve při a to se ani trochu nelíbí předsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi. Před volbami potřebuje, aby strana táhla za jeden provaz. Sobotka si proto pozval na kobereček dva pražské sociální demokraty Petra Dolínka a Miroslava Pocheho a vyložil jim, jak se na tahanice v pražské ČSSD dívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident republiky zaslal kondolenční telegram švédskému králi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pátek dne 7. dubna 2017 kondolenční telegram Carlu XVI. Gustafovi, králi Švédského království, v souvislosti s teroristickým útokem ve Stockholmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Tito lidé se musí začít tvrdě trestat
Další katastrofa! Útok na nevinné a bezbranné lidi. Upřímnou soustrast blízkým i celému švédskému národu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Já si s ní jen povídal. Tedy... dělal jsem to s ní. Ale ona to chtěla! Africký násilník před soudem neuspěl
Před okresním soudem ve Stuttgartu tento týden stanul v závěrečném procesu mladý migrant z Gambie, který čelil obvinění ze znásilnění přibližně stejně staré Němky. Ačkoli do poslední chvíle svoji vinu popíral, soud ho poslal do vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodní vítají konec manipulací ČNB, které zvýšily ceny obyvatelům
Svobodní vítají ukončení intervencí České národní banky do kurzu koruny. Svobodní litují, že ČNB v zájmu oslabení koruny natiskla téměř 2 biliony korun a že cenová hladina v důsledku toho za dobu intervencí od listopadu 2013 vzrostla o 4 procenta na úkor úspor obyvatel České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Dívka si v britském vlaku zula boty. Uviděl to muslim a začal řádit, nakonec jí vyhrožoval vězením
Mladá žena se kdesi ve Velké Británii usadila ve vlaku a nohy si položila na druhou sedačku. Zula si boty, jak by to asi učinila většina slušných lidí, a jala se odpočívat. V tu chvíli k ní ovšem přistoupil postarší muslim a rozpoutal takřka slovní peklo: „Koukejte se obout,“ rozkřikl se na ženu. Dokonce jí vyhrožoval, že zavolá policii a dáma skončí ve vězení. Raději se o průběhu ostré hádky přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimíre Vladimíroviči, ukliďte si v Sýrii ta letadla, nebo za chvíli nebudou existovat. Lidovec Benešík má radost z chování Donalda Trumpa k Rusku
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v pátečním Imterview ČT24 předsedu Sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka, který okomentoval jak zásah amerického prezidenta Donalda Trumpa v Sýrii, ale stranou jeho pozornosti nezůstala ani dramatická situace ve Stockholmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pár poznámek k americkému náletu v Sýrii
Stačí si odmyslet tuny patetických prohlášení nejrůznějších politiků a zbudou fakta, která nabízejí zajímavý pohled na události posledních dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice proti zřízení sídla Středoevropské univerzity (CEU) v Praze
Nesouhlasíme s tím, aby Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových přenechal, či prodal budovu Invalidovny v Praze 8 za účelem zřízení sídla Středoevropské univerzity (CEU) Central European University.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Krtek v Amsterdamu představil nové digitální technologie Českých drah
Předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek patřil ke čtveřici hlavních řečníků na letošní konferenci Smart Rail Europe v Amsterdamu. Přehlídka Smart Rail Europe je klíčovou platformou pro setkávání odborníků a manažerů z průmyslu i operátorů v oblasti digitalizace železničních systémů pro správce železniční infrastruktury, dopravce, dodavatele ICT technologií i systémové a datové integrátory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Syrská ambasáda v Praze zuří. Toto vzkazuje Donaldu Trumpovi za útok v Sýrii
Syrská ambasáda v Praze se vyjádřila k americkému raketovému útoku na armádní základnu u města Homs. Podle velvyslanectví jde o jasný akt agrese proti suverénnímu státu. Vyjádření syrské ambasády má server ParlamentníListy.cz k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ve Stockholmu vjel nákladní vůz do lidí. Na místě jsou mrtví
Agentura Reuters přináší hrozivé zprávy o nebezpečné události v hlavním městě Švédska Stockholmu. Nákladní vůz tam najel do občanů. Šlo o nešťastnou náhodu nebo o teroristický útok podobný tomu, jaký otřásl Evropou před Vánocemi v Berlíně, kde Tunisan Amri použil nákladní vůz jako zbraň?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Klučka (ČSSD): Migrační politika musí minimalizovat riziko neúspěšné integrace
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona o pobytu cizinců na území České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Evžen Korec: Kdo bude za tuto krádež dvou tisíc miliard korun patřících nám všem pykat?
Dva biliony korun. 2 000 000 000 000. Takřka dva roční rozpočty našeho státu. Přesně tolik museli vynaložit centrální bankéři za jejich lehkovážné dobrodružství – umělé podhodnocování české koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Syrské velvyslanectví: Americký útok nelze označit jinak než agresí a hrubým porušením mezinárodního práva
Prohlášení Velvyslanectví Syrské arabské republiky k americké agresi proti Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prohlášení ČR k vojenskému zásahu USA v Sýrii
ČR chápe vojenský zásah USA jako snahu předejít dalším chemickým útokům v Sýrii proti civilnímu obyvatelstvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Před lety byly občanské průkazy s čipem za 500 Kč, co nebyly vůbec k ničemu
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona o občanských průkazech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zlatuška (ANO): Návrh poslance Klučky, který chválí i Chovanec, je výrazným ohrožením ČR
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona o pobytu cizinců na území České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Doporučení poškozeným majitelům aut v Dobrušce
Majitelé aut, jejichž technickou způsobilost nezákonně schvaloval úředník Městského úřadu v Dobrušce, odsouzený za to z trestného činu, se proti nynějším rozhodnutím o obnově řízení mohou bránit podnětem k přezkumnému řízení, v němž budou namítat dobrou víru, s níž auto v ČR zakoupili, a také újmu, která jim nyní vznikne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Je možné v trestní věci Petra Kramného opravdu všechno?
V trestní věci Petra Kramného padla řada trestních oznámení a dokonce proti znalcům obhajoby MUDr. Matlachovi a MUDr. Fargašovi usnesením dle § 160 odst. 1 tr.ř. ze dne 20.1.2017 bylo poštou zahájeno trestní stíhání ze spáchání přečinu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek dle § 346 odst. 1, odst.2 písm. a) trestního zákoníku, podepsáno por. Mgr. Kamilem Sokolem, který v tomto představení hraje hlavní roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jste ještě křesťan, nebo už jste konvertoval k islámu, uhodil čtenář na Bělobrádka. Zde je odpověď
Z PROFILŮ Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se kupříkladu k aktivitám svého stranického kolegy Jiřího Čunka, nevynechal Andreje Babiše (ANO) a bez odpovědi neponechal ani otázku, zda se chystá konvertovat k islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Chci se zeptat ministra, jestli konzultoval ty pozměňovací návrhy s Evropskou komisí
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona o pobytu cizinců na území České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: V Bruselu se sešli experti na ochranu osobních údajů a ochranu spotřebitele
Na konci března se v Bruselu uskutečnil první workshop, na kterém se společně setkali experti na ochranu osobních údajů a ochranu spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat s eurokomisařkou Bieńkowskou
Předseda vlády Bohuslav Sobotka přijme v úterý 11. dubna 2017 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR členku Evropské komise Elżbietu Bieńkowskou, která má na starosti vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení: Nová pravidla poškodí cizince žijící dlouhodobě v ČR
Nová pravidla pro cizince by zkomplikovala život nejen stovkám tisíc cizinců žijících zde legálně, ale i mnoha občanům ČR, kteří mají za partnery cizince. Vyplývá to z pozměňovacího návrhu k novele cizineckého zákona z pera poslance za ČSSD Klučky, pro kterého to připravilo ministerstvo vnitra. Sněmovna o něm bude hlasovat dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš: Žádného kandidáta na prezidenta dávat nebudu
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš nebude členům hnutí předkládat jméno kandidáta na prezidenta. Hnutí prezidentského kandidáta vybere ve vnitrostranickém referendu, jehož termín ještě není stanoven. Ministr obrany Martin Stropnický, o jehož možné kandidatuře se mluví, podle Babiše o kandidaturu zájem nemá. „Bude lídrem naší kandidátky v Praze, a to je to nejdůležitější,“ řekl Babiš v rozhovoru pro server info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Chceme posílit bezpečnostní prvky migračního procesu
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona o pobytu cizinců na území České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Jazz ocenil jazzová alba roku, boduje Dorůžka
Za nejlepší jazzovou nahrávku uplynulého roku označila stanice Český rozhlas Jazz album kytaristy Davida Dorůžky. Odbornou anketu Česká jazzová sklizeň pořádá rozhlas už čtvrtým rokem, její součástí je i přehled všech vydaných nahrávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman si ve fabrice převzal pečovatelské lůžko. Pro nadaci
Hlava státu Miloš Zeman zavítal v poslední den návštěvy Středočeského kraje do společnosti LINET ve Slaném. A hovořil i o doživotním vězni Jiřím Kajínkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se bude ženit. Dorazí i Karel Gott?
Andrej Babiš si v červenci po více než dvacetiletém soužití vezme svou partnerku Moniku. Psal o tom bulvární deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Duchové Gestapa a Stasi zdaleka nezemřeli a pomalu, nenápadně sílí…
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kudela (KDU-ČSL): My občané platíme ČRo, ale jeho obsah je k nám téměř nedoručitelný
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálkovo ministerstvo ocenilo zásah USA v Sýrii. Je to snaha předejít chemickým útokům
České ministerstvo zahraničí vnímá americký zásah v Sýrii jako snahu předejít dalším chemickým útokům proti civilistům. Diplomacie to oznámila v prohlášení zveřejněném na Twitteru. Použití chemických zbraní odsoudila, označila ho za barbarské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Komárek (ANO): Digitalizace rozhlasu je důležitá, leč zavádět ji partyzánským způsobem...
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Radost v Hospodářských novinách: Trump se učí být světovým politikem
Šéf zahraniční rubriky serveru iHNed.cz Martin Ehl se ve svém komentáři zamyslel nad tím, co všechno znamená americký útok v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Pružina: Amerika „našla“ svého prezidenta
Spadl mi kámen ze srdce. Už jsem se bál, že Donald Trump bude jiný prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš a Drahoš podpořili parazita a zločince, který šíří zlo po celém světě. Ptali jsme se na umístění Sorosovy univerzity do Prahy a toto nám řekli čeští politici...
ANKETA Maďarský premiér Viktor Orbán podniká kroky k tomu, aby již v Maďarsku nemohla působit Středoevropská univerzita Georga Sorose (ten podpořil masovou imigraci a kritizoval postoj Maďarska). Andrej Babiš i Jiří Drahoš navrhli, aby tato Sorosova škola mohla sídlit v Praze. Co o tom soudí politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Intervence jsme zaplatili všichni
Vítám rozhodnutí vedení ČNB ukončit měnové intervence, ale zároveň dodávám, že k tomuto kroku mělo dojít již dávno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trump za útok na Sýrii získává v USA body. Některým však vadí, že obešel ústavu
Na Trumpovo rozhodnutí provést odvetný útok na Asadovu vojenskou základnu přicházejí ze Spojených států smíšené reakce, které jdou napříč politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Začíná rekonstrukce estakády Bazaly v Ostravě
Motoristé, kteří jezdí po estakádě Bazaly v Ostravě, se dočkají kvalitnější komunikace. Příští týden (13. 4.) totiž začíná I. etapa rekonstrukce páteřní silnice centra Ostravy směrem ke křižovatce s ulicemi Sokolskou a Českobratrskou, která zároveň spojuje centrum krajského města s Frýdkem-Místkem, Havířovem a Bohumínem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Musí být motorkáři nejohroženějším druhem na silnicích?
V loňském roce zahynulo při nehodách 60 motocyklistů. To je nejméně od vzniku samostatné České republiky. Navíc oproti roku 2015 došlo k rapidnímu poklesu obětí z jejich řad, a to o rovnou třetinu. Těžce zraněno bylo 463 jezdců v jedné stopě – i to je nejpříznivější výsledek od roku 1993.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
A je to tady. Několik hodin po americkém bombardování Sýrie přichází ruská odveta
Celý svět s napětím čekal na reakce Ruska a jeho prezidenta Vladimira Putina. Podle předpokladů nejsou vůči Donaldu Trumpovi příliš lichotivé. Ruský prezident ústy svého mluvčího vzkázal, že jde o agresi vůči suverénnímu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): Zlatý důl uprostřed Evropy
Co všechno si zahraniční firmy u nás v Česku dovolí! Nadnárodní společnosti si z České republiky udělaly výnosný zlatý důl. Pro západní Evropu jsme zajímaví jen lacinou pracovní silou nebo, jako vhodný velkosklad Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mladí redaktoři bez zkušeností, problematičtí experti z neziskovek. Kandidát na ředitele ČT Petruška slibuje ve zpravodajství změny
ROZHOVOR Zprávy plné senzací, tragédií a banálností mohou diváci sledovat na komerčních televizích, ale televize veřejné služby by měla zpravodajství a publicistiku považovat za stěžejní oblast své činnosti. Jeden z kandidátů na generálního ředitele České televize Daniel Petruška se v té souvislosti pozastavuje nad tím, že aktuální dění komentují z obrazovky ČT lidé bez životních a profesních zkušenosti. Navíc tzv. experti často reprezentují různé spolky a instituce, které lze jen těžko považovat za nositele prokázaných a podložených informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Třetí světovou válku se podařilo oddálit. Snad o pět minut
Výsledek amerických prezidentských voleb je pro lidstvo „příznivý“ v nějakém tom kratším časovém horizontu. Pět minut? Den? Týden? Chmurné představy střízlivěji uvažujících obyvatel planety se bohužel začínají naplňovat. Zatímco v případě vítězství Clintonové už bychom se patrně jaderně „slunili“ na troskách našich domovů, Donaldu Trumpovi se apokalypsu podařilo jaksi poodsunout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
CzechInvest: O globálních trendech v andělském investování s Randym Williamsem
V pondělí 10. dubna 2017 v coworkingovém prostoru Opero v Praze na Starém městě vystoupí zakladatel dnes již největší sítě angel investorů Randy Williams.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení: Středoevropská univerzita potřebuje naši podporu v boji s autokratem Orbánem
Zelení podporují Středoevropskou univerzitu (CEU) v Budapešti v její obraně proti posledním krokům maďarské vlády a premiéra Orbána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Peníze z vládní rezervy by měly jít na opravy krajských silnic
Na opravy silnic II. a III. třídy, tedy ve prospěch široké veřejnosti, chtějí kraje využít 420 milionů korun, které vláda slíbila uvolnit z rozpočtové rezervy v kontextu se zvýšením mezd řidičů. Finance na výplaty šoférů totiž kraje už zpravidla uvolnily ze svých rozpočtů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Rozvaha prezidenta Zemana
Útok chemickými zbraněmi je jistě nanejvýš zavrženíhodný čin. Ne, že by ten „konvenční“ byl v pořádku. Ale použití chemických zbraní je zapovězeno mezinárodními úmluvami. Následky jejich použití za první světové války byly tak děsivé, že za té druhé, ještě hrozivější, se je žádná armáda neodvážila použít. Až v současné době v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Velikonoční jarmark v Klementinu s bazarem knih
Hlavní nádvoří Klementina opět ožije tradičním jarmarkem, který bude tentokrát věnovaný Velikonocům. Národní knihovna připravila pro letošní ročník také jednu novinku - bazar knih, ze kterého si mohou návštěvníci odnést knihy zcela zdarma. Brány otevře také Zrcadlová kaple, která bude k prohlídkám zpřístupněna bezplatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Středočeským volebním lídrem ČSSD by měl být Hamáček. V boji o Sněmovnu chce v kraji vyhrát
Na druhém místě je ministryně školství Kateřina Valachová. Na třetí místo je navržen poslanec a vlašimský ekolog Václav Zemek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:36, zobrazit podobné
Novým mluvčím BIS je Ladislav Šticha
Ladislav Šticha (1969) je veřejnosti znám jako televizní redaktor a reportér (ČT: 1993 - 2000, NOVA: 2000 - 2004). Mj. pracoval také jako mluvčí Vojenského zpravodajství (2004 - 2007) a v poslední době jako mluvčí ministerstva zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Pravdoláska definitivně splynula s Babišem. Máme se na co těšit
Pravdoláskařský kruh se definitivně uzavřel. Začalo to zbratřením Halíka s kumpánem Mrázka a někdejším svazákem a komoušem Luďkem Sekyrou na "Sametovém dnu" v Oxfordu (za zády s K. Schwarzenbergem). Pokračovalo to přestupem disidenta a člena správní rady Knihovny Václava Havla Jana Macháčka do Babišonovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vyjádření Hospodářské komory ke zpřísnění cizineckého zákona
Hospodářská komora je nespokojená s tím, že poslanci schválili cizinecký zákon v podobě, v níž je zřizován nový institut nespolehlivého zaměstnavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Trump je dobrá volba podruhé
Američané zaútočili v Sýrii. Putin se bouří. A vykonstruovaný nový post-obamovský svět našich politologů a analytiků dostává vážnou trhlinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Merkelová opět promluvila o imigrantech: Vidím v nich naději. Pro mě je sklenice z poloviny plná
Angela Merkelová předstoupila před dobrovolníky, kteří v Německu pomáhají migrantům. Prozradila jim, že v uprchlících vidí určitou naději pro Německo, ale jako kancléřka všech Němců musí respektovat také názory té poloviny společnosti, ve které uprchlická krize probouzí nemalé obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Najednou lidi začali křičet... Terorista najel ve Švédsku s autem do obchoďáku
Do Švédska vstoupil teror. Přímo na jedné z nejfrekventovanějších ulic metropole Stockhomu najel atentátník autem do davu. Zatím jsou hlášeni tři mrtví. Premiér již označil útok za teroristický, policie doposud nezadržela pachatele, zveřejňuje jeho podobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Kariérní řád přináší místo podpory učitelů pouhý formalismus
Stanovisko předsedy ODS Petra Fialy ke schválení kariérního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Čeští politici vyjadřují soustrast s oběťmi ve Stockholmu
Čeští politici vyjadřují soustrast s oběťmi incidentu, při kterém dnes ve Stockholmu najel nákladní automobil do davu lidí. Útoky nejsou a nesmějí být normální, uvedl na twitteru ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL); ministr zahraničí Lubomír Zaorálek napsal, že útoky na nevinné lidi musí skončit. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NBÚ: Upozornění pro osoby, které budou vykonávat citlivou činnost
V případě, že má fyzická osoba vykonávat citlivou činnost podle zvláštních právních předpisů, žádá Národní bezpečnostní úřad o vydání dokladu o bezpečnostní způsobilosti fyzické osoby, nikoliv o osvědčení fyzické osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mladí sociální demokraté: Bojkotujme nakladatelství Naše vojsko
Mladí sociální demokraté dnes otevřeným dopisem vyzvali nakladatelství Naše vojsko, aby neprodleně odstranilo z internetového prodeje zboží s portréty Adolfa Hitlera a Reinharda Heydricha a dalších válečných zločinců a masových vrahů, veřejně se omluvilo a výtěžek z prodeje věnovalo na provoz památníku v Lidicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman si pochvaloval vysokou účast na náměstích a zároveň propleskl ČT: Určitě uvedou poloviční počty
Prezident Miloš Zeman zakončil svou návštěvu Středočeského kraje tiskovou konferencí ve Slaném. Zde zhodnotil nejen své třídenní putování, ale vyjádřil se také k nejpalčivějším otázkám současného dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Nemůžu souhlasit s něčím, co zbytečně zatěžuje učitele
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: A tohle dělá náš spojenec...
Jen pár týdnů stačilo, aby se ukázalo, že i za nového amerického prezidenta, budou hrát USA roli světového četníka a zasahovat všude tam, kde to obhájí americkými národními zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zadávací řízení na dodavatele konopí pro léčebné použití muselo být znovu zrušeno
Státní agentura pro konopí pro léčebné použití (SAKL) informuje o zrušení zadávacího řízení na dodavatele konopí pro léčebné použití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Velká hra o vlivného Zimolu. Starým kmotrům na jihu prý došly peníze. Na pozadí Babiš, Faltýnek a jméno z ODS, které kdysi znamenalo moc
EXKLUZIVNĚ „Ta stará dobrá hra je okoukaná. Nediv se, brácho, kde kdo ji zná," zpívá kapela Chinaski ve svém hitu Drobná paralela. Jenomže i staré hry mají svá pravidla a postupy. Podobně jako v Jihočeském kraji. V tomto regionu, o němž se dlouhé měsíce až tak nemluvilo, se začaly dít věci. Abychom použili osvědčenou fotbalovou hantýrku, řekneme, že „stará dobrá jedenáctka" kolem kmotrů ODS a někdejšího pověřeného šéfa této partaje je zpět a znovu se snaží rozdávat žluté a červené karty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila zpřísnění podmínek pobytu cizinců v ČR
Sněmovna schválila novelu, která má zpřísnit podmínky pobytu cizinců v Česku a omezit ekonomickou migraci. Možnost soudního přezkumu rozhodnutí o povolení k pobytu dnes ale nezrušila. Proti této možnosti se postavily lidskoprávní organizace včetně vládní rady pro lidská práva; bylo by to podle nich v rozporu s ústavním pořádkem. Novelu nyní posoudí senát, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: V Sýrii nebyl zraněn, natož zabit jediný ruský voják ….
Při americkém útoku v Sýrii nebyl zabit ani jediný ruský voják a nebylo poškozeno ani jedno ruské letadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Teď máme čip na nic za 500 a zlepšení je, že budeme mít čip na nic zadarmo
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona o občanských průkazech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zbraně nezbraně
Teroristi si našli skutečně nebezpečnou zbraň a jsou zase o krok před námi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lodní kufr Miloše Hoznauera
Oblíbený češtinář a vynikající učitel, který ovlivnil několik generací studentů, po celý život schraňoval své texty do lodního kufru. Z jeho pedagogického působení vznikla kniha Cesta do hlubin kantorovy duše (2004, 2016). Nyní, téměř v devadesáti letech, svůj kufr znovu otevřel a vybral z něj vzpomínky na nejzásadnější chvíle svého života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
SÚJB: Hodnotící konference ve Vídni potvrdila vysokou úroveň jaderné bezpečnosti v ČR
Ve dnech 27. března - 7. dubna 2017 proběhla ve vídeňském sídle Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) 7. hodnotící konference Úmluvy o jaderné bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Cílem je kvalifikovaný, kvalitní učitel, který dál na sobě pracuje
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist