Oficiální zpravodajská média

Chemický útok v Sýrii: Erik Best zbořil verzi „Byl to Asad, byl to Asad, byl to prostě Asad“
Americký novinář Erik Best se na svém webu FinalWord rozepsal nad tím, že v Sýrii realita připomíná fikci, či spíše konkrétní televizní seriál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Kunda“ a „Svině“: Miroslav Kalousek vysvětlil PL, jak to myslel
Když v roce 2014 Miroslav Kalousek kupoval za 42 000 korun v plzeňské Visio Art Gallery obraz „Kunda z Lán“ od Karla Švugera, profesora střední umělecké školy Zámeček, strhl se poprask. Na autora se podle jeho slov vylil doslova „kýbl sraček“. Přitom to byla umělecká reakce na prezidentské Hovory z Lán. Co se však událo v posledních dnech, kdy ze stejné galerie předseda TOP 09 koupil sošku Vítězslava Netrvala „Svině zbořená“, jejíž cena byla 25 000 korun, to předčilo vše. V krátkém rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Miroslav Kalousek vysvětluje, proč prasátko s tváří Miloše Zemana zakoupil – šlo o podporu nezávislosti umění, protože kde začíná cenzura (a to se týká i autocenzury), tam končí autorská i všeobecná svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Válka v Sýrii? Jde o něco úplně jiného. Koluje výbušný text člena mocného klanu z USA
„Válka v Sýrii je jen další ‚potrubní válkou‘, kterou Spojené státy spolu se svými spojenci vedou v regionu Blízkého východu. Jedná se o dalekosáhlý střet zájmů mezi Sýrií, Ruskem a Íránem na jedné straně a Spojenými státy, Saúdskou Arábií a Katarem na straně druhé,“ tvrdí Robert F. Kennedy Jr. ze známé americké rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Polibte mi! Radek Banga obdržel cenu za odchod ze sálu kvůli Ortelu... A s bratrem Patrikem spustili výsměch ostatním
Reakce na to, že zpěvák Radek Banga dostane Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost, na sebe nenechaly dlouho čekat. Své k tomu řekl i samotný Banga alias Gipsy CZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ne, bomby ne, Donalde! Trump se těšil, jak si to u občanů USA vylepší útokem na Sýrii, ale je to jinak. Jsou zde čísla
Průzkumy veřejného mínění naznačují, že rozhodnutí Donalda Trumpa vytrestat syrského prezidenta Bašára Asada za údajný chemický útok si získalo těsnou nadpoloviční podporu voličů. Celkové hodnocení prezidenta však i nadále zůstává nízké. Další operace v Sýrii schvaluje jen mizivé procento Američanů, přičemž vojenské akce v zahraničí mají nyní jejich historicky nejnižší podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Proč západní politici a média spoléhají zrovna na Shajula Islama?
Varování: Pokud věříte západním politikům a mainstreamovým mediím, může tento text ohrožovat vaše zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Politická mrtvola Jiří Zimola? Vůbec ne. Počítá se s ním, píší noviny
Politický pád Jiřího Zimoly, Sobotkova kritika, je jen dočasný. Zimolova kariéra může pokračovat ve Sněmovně. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Po útoku ,,zradikalizovaného kamionu" nám napsal naštvaný krajan ze Švédska: Tahle země si to zaslouží...
ROZHOVOR Postoj k islámu jako celku je ve Švédsku stále dobrotivý a shovívavý, jako by to bylo náboženství jako jiná a ne nenávistná nebezpečná ideologie, srovnatelná s nacismem nebo komunismem. Podle Jaroslava Plevy, který odešel z Československa na sever v osmašedesátém roce, se médiím a moci podařilo vymýt mozky velké části národa, takže bude trvat, než dojde ke změně. Pro tamní vládu je i po teroristickém útoku ve Stockholmu přednější bránit své muslimské zločinecké kumpány než švédský národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Vyplouvají na povrch skutečnosti, ze kterých jsem zděšený. A proč v něm nejsou neziskovky?! Senátoři vystoupili proti registru smluv
Senát řeší zákon o registru smluv. Mnozí senátoři z něj nejsou ani trochu nadšení. Radko Martínek (ČSSD) je připraven navrhnout úplné zrušení tohoto zákona. Senátor za ODS Miloš Vystrčil apeluje na vládu, aby si uvědomila svou zodpovědnost a zákon přepracovala. Senátor Ivo Valenta si pak klade otázku, proč registr smluv nezahrnuje i neziskové organizace, které se za jeho uvedení v život notně přimlouvaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Hlavní mýtus je, že lidé, kteří nepracují, teď zadarmo dostanou nějaké krásné byty
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Kolaja přijal delegaci Parlamentu Moldavska
Náměstek ministra zahraničních věcí Václav Kolaja přijal 10. dubna 2017 v zastoupení ministra delegaci Výboru pro zahraniční politiku a evropskou integraci Parlamentu Moldavské republiky, vedenou jeho předsedkyní Valentinou Buligou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Spisovatel bez obalu: Já jsem se za Česko fakt styděl!
Spisovatel Marek Šindelka, držitel ceny Magnesia Litera pro nejlepší prózu za knihu Únava materiálu, poskytl rozhovor internetové televizi DVTV. Je přesvědčen, že jako lidé jsme příliš nezvládli uprchlickou krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Jsme snad schopni odlišit náboženství, ideologii a kulturu
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Žiju tady přes 30 let. Podívej se na mě, jak jsem oblečen, a podívej se na sebe. Zas*aní přistěhovalci!“ Byli jsme v berlínské čtvrti přistěhovalců
REPORTÁŽ Ve spojitosti se stanicí německého metra Hermannplatz, kde se křižují linky U7 a U8 a jež se nalézá v berlínské problémové přistěhovalecké čtvrti Neukölln, se často mluví jako o „no go“ zóně. Po výstupu z metra se ocitneme na tržišti, které více než evropské připomíná orientální. Zejména Turci zde ve stáncích prodávají oblečení, muslimské šátky, levnou elektroniku, bazarové hodinky, laciné voňavky a všemožné cetky. Právě tuto část Berlína si prošel fotoreportér ParlamentníchListů.cz Vít Hassan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lékař Bilik: Zavedli jsme do praxe unikátní miniinvazivní operaci páteře
Klinika úrazové chirurgie FN Brno jako první a jediné pracoviště v České republice zavedla do praxe unikátní – tzv. miniinvazivní operační metodu ošetření zlomenin hrudní páteře. O podrobnostech této operace jsme hovořili s MUDr. Andrejem Bilikem, Ph.D., který ji poprvé provedl v prosinci 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Tisícovka měsíčně pro každého - jsme připraveni vyhotovit paragrafové znění
Svobodní nabídli 200 poslancům a 81 senátorům tisícovku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Vrtulníky nepotřebujeme, chceme ty nejdražší…
Ministerstvo obrany má v posledních letech nebývalou chuť utrácet za nové vybavení pro českou armádu. V rámci největšího přezbrojování v historii české armády hodlá nakoupit také 12 vrtulníků za zhruba 11 miliard korun. Z tohoto zamýšleného největšího nákupu vojenského vybavení současné vlády se stává souboj lobbistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Německo: Další podrobnosti k případu mačetového násilníka. Úřady opět selhaly
Německá média přinášejí podrobnější informace k případu ženy, kterou znásilnil africký migrant s mačetou. Opět se potvrdilo, že přistěhovalecká politika země selhává na celé čáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Urážka prezidenta. Před soud, vy komedianti. Bravo, Kalousku. Příběh sošky „svině zbořená“ žije dál
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém facebookovém profilu pochlubil koupí sochy „Svině zbořená“ od umělce Vítězslava Netrvala. Jde o sochu zobrazující současného prezidenta Miloše Zemana, jež vzbudila mnohé reakce. A komentáře jeho koupě na sebe nenechaly rovněž dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Když si někdo plete JIMa s džinem
Není mým zvykem, abych se pouštěl do polemik s různými dojmy, polopravdami či záměrnými zkresleními ekonomických opatření současné vládní koalice. Ke stále dokola opakovaným záměrným nepravdám pana poslance Kalouska týkajícího se Jednotného inkasního místa (JIM) už ale opravdu nemohu mlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Právě otevřený trh bez bariér je cestou ke sbližování životní úrovně
Premiér Sobotka jednal s eurokomisařkou Bieńkowskou o vnitřním trhu a průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ROAD SHOW 2017 – My a naše bezpečnost
Odborná debata s veřejností věnovaná tématu zajištění obrany a bezpečnosti České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Chceme zrušit souhlas zaměstnavatele s volnem na ošetřování blízkých
Klub Úsvit dnes projednat zákon o sociálním bydlení a zákon o tak zvaném ošetřovatelském volnu. Sociální bydlení je jeden ze zásadních bodů našeho programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme předsedkyni Národního shromáždění Vietnamu
Z programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Michal Horáček, slyšíte dobře: Já tu nechci mešity. Muslimové jsou od nás rozdílní. Kvóty ne. Češi nejsou xenofobové. Je tu chudoba
REPORTÁŽ „Určitě nechci stavět v Česku mešity. Uvědomuji si ohromný rozdíl mezi naší kulturou a kulturou islámských uprchlíků. Jsem také zásadně proti kvótám, protože migranti z islámských zemí nechtějí k nám do Humpolce, ale do německého Hamburgu. Odmítám i tvrzení, že Češi jsou xenofobové, za první republiky jsme přijali tisíce utečenců z bolševického Ruska i z fašistického Německa. Po válce, v 50. letech, zas 18 tisíc Řeků a nedávno také tisíce Jugoslávců včetně Bosňáků islámského vyznání. Jsme jen hodně opatrní na to, koho si do republiky pustíme,“ prohlásil překvapivě na svém předvolebním mítinku ve Frýdku-Místku neoficiální prezidentský kandidát Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Trhy začínají hrát francouzskou předvolební kartu…
Čtrnáct dní do voleb a trhy začaly hrát francouzskou kartu. S tím, jak se blíží první kolo prezidentských voleb, si totiž nelze nevšimnout toho, kterak roste riziková prémie u francouzského vládního dluhu a výborně performují tradiční bezpečné evropské přístavy jako je německý Bund či švýcarský frank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zimola složil funkci. A zúčtoval s „mafiánskou“ ODS a s „jednou paní poslankyní, která...“
Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) rezignoval na svou funkci. Sociální demokracie však podle něj vyjednává o nové koalici, on však nechce být přítěží. Koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012 se rozpadla včera, když se vyostřil názorový střet kvůli otázce vysokých odměn vedení společnosti Jihočeské nemocnice. ANO chce hledat nové koaliční partnery a už v pondělí oslovilo ODS. Zimola již dříve výhrady ANO odmítl a označil je za záminku pro změnu koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Největší vliv na růst cen se objevil u potravin a nápojů
Vývoj indexů spotřebitelských cen v 1. čtvrtletí 2017 - analýza:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Předseda Sněmovny Hamáček navštívil rezervaci divokých koní
Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček navštívil včera odpoledne rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Milovice. Za slunečného počasí si prohlédl stádo divokých koní, včetně letošních hříbat, a stádo praturů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Stavba prodloužené Rudné se komplikuje
Ačkoliv vedení Moravskoslezského kraje intenzivně jedná s ministerstvy dopravy a životního prostředí, Ředitelstvím silnic a dálnic, spolky a dalšími organizacemi, aby se co nejdříve mohla začít stavět tzv. Prodloužená Rudná v Ostravě, situace se komplikuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lenka Deverová: Středoevropská univerzita znovu jako vyhnanec?
Všichni, kdo jsme měli počátkem 90. let minulého století co do činění se zakládáním Středoevropské univerzity (CEU) a její činností v České republice, s obavami sledujeme situaci v Maďarsku po schválení tzv. lex CEU. Středoevropská univerzita jako mezinárodní vysoká škola, která klade důraz na podporu demokracie a lidských práv a zcela specificky kombinuje regionální studia s mezinárodní perspektivou, je zase haněna a vyháněna. Vytváření mezinárodní komunity studentů a absolventů, kteří jsou nositeli demokratických tradic občanské společnosti, prostě není tím, na čem mají politici střední Evropy zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Parkinsonova nemoc nejčastěji ohrožuje muže nad padesát let
Parkinsonova nemoc je považována za jedno z nejčastějších degenerativních onemocnění nervové soustavy. Objevuje se obvykle u lidí starších 50 let, častěji postihuje muže. Vývoj parkinsonismu trvá měsíce, někdy i roky a pokud není zahájena léčba, končí úplnou ztrátou hybnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TV Barrandov dnes odvysílá první díl nového pořadu Jak to dopadlo!?
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic TV Barrandov dnes startuje s novým pořadem Jak to dopadlo!?, kterým diváky provede oblíbený moderátor Honza Musil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová vzkazuje Zemanovi a Babišovi: Chlapci, já vás varuji
FENOMÉN BABIŠ – NADĚJE, NEBO HROZBA? Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se neobává pádu celé vlády, pokud by vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš musel odejít z kabinetu. „Dávám přednost tomu, aby byla plněna Ústava a abychom měli akceschopného předsedu vlády, který nebude slepě přihlížet tomu, jak jeho ministr není schopen ani doložit svůj majetek, vytahuje cifry jako králíky z klobouku, přitom pokutuje každého drobného živnostníka, jestli prodá věc na trhu za deset nebo za dvacet korun,“ prohlásila poslankyně ODS. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také sdělila, že by osobně nikdy nemohla podpořit povolební spolupráci ODS s hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fryč (Realisté): Za jeden zákon dva zákony ven
Počet státních zaměstnanců má v letošním roce stoupnout na 445 000. Roste i počet zbytečných a špatných zákonů a nařízení. Jen za loňský rok přibylo 466 různých zákonů, vyhlášek, nařízení atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Eliška Hradílková Bártová: Kdo vydělá na Klinice čínské medicíny v Česku? Rozkryli jsme vazby, které stojí za kritizovaným projektem
PAVUČINY BYZNYSU. Klinika čínské medicíny v Česku? Kritici upozorňují nejen na to, že tento alternativní způsob léčby není ověřený, ale také poukazují na spojování zdravotnictví s česko-čínskou politikou. V orgánech Nadačního fondu tradiční čínské medicíny založené čínskou CEFC zasedají zástupci ministerstva zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Pozdější zápisy odkladům nepomohou
Na základních školách začaly zápisy prvňáčků. V letošním roce je to z rozhodnutí ministryně školství o tři měsíce později, podle původního předpisu se totiž konaly v termínu od 15. ledna do 15. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Kde se také zbytečně utrácejí peníze?
Zbytečně mnoho zdravotních pojišťoven a tím i režijních výdajů. Také je netransparentnost výdajů na zdravotnictví, málo osvěty a občané si neváží svého zdraví. Náměty na racionalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu mamutího můstku v Harrachově
Jsme skupina mladých lidí bojující za harrachovský mamutí můstek, který je v současné době v havarijním stavu. Nedávno jsme přišli s projektem "Na Mamuta!", kterým se snažíme mamutí můstek zachránit a současně tím zabránit i zániku skoků na lyžích v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lesy ČR mají nové webové stránky
Nový web mají od soboty 1. dubna Lesy ČR. Doména www.lesycr.cz zůstala stejná, mění se grafika, ale především publikační systém, díky němuž jsou stránky spojené s moderními technologiemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Arabský svět o západní demokracii nestojí, vysvětloval poslanec. Moderátor Borek nesouhlasil a jako argument mu předložil Japonsko...
Předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Karel Schwarzenberg (TOP 09), člen zahraničního výboru Poslanecké sněmovny nestraník Milan Šarapatka a arabista a islamolog Petr Pelikán, bratr ministra spravedlnosti za hnutí ANO Roberta Pelikána, debatovali o aktuálním vývoji ve světě. Bude bezpečný, nebo nás čekají těžké časy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Navýšení plateb za státní pojištěnce vítáme
Stát příští rok vydá na své pojištěnce, tedy děti, důchodce či nezaměstnané, o 3,5 miliardy korun víc než letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): Pardubicko bude ještě lákavější místo pro lidi z celé naší země i ze zahraničí
Rada Pardubického kraje letos na začátku roku schválila zapojení Pardubického kraje do projektu s názvem „Česko - polská Hřebenovka - východní část“. Tento projekt bude podán do žádostí o dotace z EU v létě 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci začnou projednávat ošetřovatelské volno a sociální byty
Poslanci by měli dnes projednat v úvodním kole zavedení ošetřovatelského volna, návrh nového zákona o sociálním bydlení a lepší podmínky pro zaměstnávání zdravotně postižených lidí. Ve druhém čtení by se Sněmovna mohla zabývat například návrhem nového památkového zákona. Schůze dolní komory pokračuje od odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zemanovci budou v Senátu řešit ČT, pozvali i Zemanova mluvčího
Klub nezávislých senátorů, který vede předseda Strany práv občanů Jan Veleba, se bude dnes v horní komoře zabývat Českou televizí. Na jeho konferenci promluví mimo jiné prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, zástupci veřejnoprávní televize mezi řečníky nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pecková (TOP 09): Sedmidenní hospitalizace? Jako lékař říkám, že je to nesmysl
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017 k Vládnímu návrh zákona, kterým se mění zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: ČSSD si za podpásovky zasloužila skončit
Jihočeská krajská koalice se rozpadla a hejtman Jiří Zimola (ČSSD) abdikoval. Bylo to nevyhnutelné, měsíční odměny pro předsedu představenstva Jihočeských nemocnic Martina Bláhu byly přemrštěné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Radní schválili dotaci pro náchodskou nemocnici na pořízení magnetické rezonance
Dotaci na pořízení magnetické rezonance pro Oblastní nemocnici Náchod schválili včera krajští radní. Tento specializovaný přístroj zde dosud chybí a s jeho zakoupením se proto počítalo v rámci akce „Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod“. Ta je ovšem nyní zpožděna a kraj chce řešit nákup magnetické rezonance nezávisle. Uvolnil proto dotaci 46 milionů korun, která má pokrýt náklady s pořízením i stavebními úpravami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Autobus s německým fotbalovým týmem zasáhly exploze
Fotbalisté Borussie Dortmund zažili perné chvíle. Autobus, ve kterém se tým přesunoval na večerní zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem, poškodily tři exploze. Jeden člověk byl zraněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Zhoršíme postavení rodin, zhoršíme postavení zdravotnických zařízení
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V syrském útoku už je jasněji: Turecký ministr přinesl nové informace
Turecký ministr zdravotnictví Recep Akdag oznámil, že v syrské provincii Idlíb byl před pár dny skutečně použit bojový plyn sarin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Odhoďte pouta Rothschildů a Rockefellerů!
Ať jsou znárodněny banky a majetky masových vrahů lidstva. Nikdo vůči nim není vázán žádnými dluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Hustý provoz na velikonočních silnicích svědčí agresivitě
Agresivita na silnicích je nebezpečná, zabíjí až 40 procent všech obětí nehod. České řidiče často vytočí, pokud v provozu narazí na váhavého a nejistého kolegu. Hlavně agresora neškolit! Snadno může vzniknout kaskádový efekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Díky americkému zásahu v Sýrii je svět zase normálnější, věří český bloger
Bloger Lubomír Stejskal má za to, že díky americkému raketovému útoku v Sýrii je svět zase o něco normálnější. Vyjádřil se tak v komentáři, který se objevil na serveru Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zranění hasiči z Poličky získají od kraje deset tisíc korun
Při výbuchu a následném požáru, ke kterému došlo 23. února v areálu Poličských strojíren, byli vzniklou detonací kromě pracovníků společnosti zraněni také zasahující hasiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman na Hradě uvítal policejního prezidenta. Řešili spolu nejen útok ve Stockholmu
O bezpečnostní situaci v Česku a Evropě se dnes bavil policejní prezident Tomáš Tuhý s prezidentem Milošem Zemanem. ČTK to po jejich schůzce sdělila mluvčí policejního prezidia Iveta Martínková. Šéf policie a hlava státu se podle mluvčí dohodli také na „adekvátních“ bezpečnostních opatřeních Hradu, která z bezpečnostních důvodů nebude policie specifikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kontroverzní společnost SICPA se chce dostat k lukrativní evropské zakázce na sledování cigaret
Boj proti kouření a cigaretám pokračuje. Až se zdá, že v Evropě neexistuje větší problém než kouření. Nyní se začalo především mluvit o nezákonném obchodu s cigaretami a o jejich pašování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík k útoku USA v Sýrii: My nevíme a předpokládáme, že Trump ví. Jak to prezentuje on, může ukazovat na dvě věci
ROZHOVOR „My nevíme, a předpokládáme, že Trump ví. Jak to prezentuje on, může ukazovat na dvě věci. Že skutečně má důkazy, které jsou relevantní. Nebo nabyl dojmu, že indicie, které máme všichni, stačí,“ říká k chemickému útoku v Sýrii a k odvetnému americkému úderu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ondřej Benešík, místopředseda KDU-ČSL. „V tomto případě šlo o použití síly ve velmi citlivé oblasti a záležitosti, tak snad nejednal na základě emocí, ale informací. A že má promyšlené další scénáře, protože co rozhodně nepotřebujeme, je nějaká další eskalace napětí mezi Spojenými státy a Ruskem,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pád Zimoly. Bude to Sobotkovi stačit na vítězství ve volbách? ptá se publicista
Publicista Ondřej Konrád se pro Český rozhlas zamyslel nad pádem jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), jenž se dnes rozhodl rezignovat na svůj post. Jak podotýká, jde o pád dalšího oponenta předsedy strany Bohuslava Sobotky, který by však mohl Sobotkovi pomoci stranu pevněji semknout do voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Manažer v nemocnici
Zúčastnil jsem se nedávno zajímavé debaty o tom, zda má být zdravotnické pracoviště řízeno odborníkem – lékařem, nebo zda k tomu lépe vyhovuje manažer, který dbá především na správný ekonomický chod dotyčného zařízení. V dřívějších dobách bylo nepředstavitelné, aby v čele Ústavu národního zdraví nebo nemocnice jakéhokoliv typu stál ekonom, ze zdravotnického pohledu tedy laik, který o problémech zdravotnictví slyšel jenom tak náhodou a nemůže tedy posoudit jeho potřeby a odhadnout všechny možné komplikace jeho chodu a existence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Antonín (ČSSD): Začátek je vždycky těžký, ale pokud nezačneme...
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad zveřejnil přehled předběžných cen tepelné energie
Přehled předběžných cen tepelné energie k 1. 1. 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Chceme odstranit překážky, které znemožňují pečovat o rodinné příslušníky
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017 k Vládnímu návrh zákona, kterým se mění zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Roden i Karel IV. o Velikonocích v České televizi
Ocenění za nejlepší i film i nejlepší scénář od Cen české filmové kritiky si v za rok 2016 odnesl snímek Rodinný film. O Velikonocích jej poprvé budou moci zhlédnout i televizní diváci. Česká televize jim nabídne také přímý přenos oblíbeného benefičního pořadu, který za dobu své existence podpořil už téměř 200 tisíc znevýhodněných dětí, Pomozte dětem. ČT2 připomene lidové zvyklosti, křesťanskou tradici nebo život a dobu Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Pudl Washingtonu Boris Johnson
Britský ministr zahraničních věcí Boris Johnson je prý „washingtonským pudlem“, jehož „plány jsou řízeny ze zámoří.“ Po ministrem zrušené návštěvě Moskvy, to řekl předseda britské Liberální demokratické strany Tim Farron. List „Daily Express“ cituje i další výrok Farrona na Johnsonovu adresu: „Je pohoršující, když dokonce i Trump tě má za šaška."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hnyková (Úsvit): Považujeme za nesmyslné, aby hospitalizace byla podmínkou
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017 k Vládnímu návrh zákona, kterým se mění zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Sýrie, jediný názor a tma v České televizi
Je až komické, jak se na prknech, která znamenají politiku a média, mění postoje rychleji než mávnutím kouzelného proutku. Zatímco dokud D. Trump mluvil o potřebě domluvit se s Ruskem, média na něho dštila síru a oheň pekelný, po bombardování v Sýrii v bushovském duchu mu již ta samá mainstreamová mediální i politická scéna drží palce. Úplně vidím, jak jim kane slza dojetí, že se „ztracený syn vrátil“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Písemné maturity odstartovaly! V Pardubickém kraji absolvuje zkoušku dospělosti přes tři tisíce žáků
V úterý začalo končícím středoškolákům maturitní období. Jako první měli na programu slohovou práci z českého jazyka, v květnu je pak čekají zkoušky z ostatních předmětů a didaktické testy. Zkoušku dospělosti začali krátce po 12. hodině skládat také žáci na Gymnáziu Vysoké Mýto, kam zavítal také krajský radní pro školství Bohumil Bernášek. „Všem maturantům přeju hodně úspěchů,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Stát by neměl házet starostům klacky pod nohy
V úterý dopoledne byl v Hotelu Jezerka na Seči zahájen jubilejní pátý Kongres místních samospráv tentokrát s heslem: Jak přežít v právní džungli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pokud zvolíte TOP 09, toto vás čeká. Kalouskova bouřlivá akce prozradila vše
REPORTÁŽ „Pod dvanáct procent nejdu,“ prohlásil na programovém setkání v Plzni za přítomnosti více než dvou set většinou mladých lidí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Strana zde za přítomnosti svých četných poslanců představila svůj program VIZE 2030. Nechyběl Karel Schwarzenberg, který burcoval přítomné k návštěvě vysokých škol či podniků a pochvaloval si agilitu strany. Mládí se zase ujal teplický radní Dominik Feri. Marek Ženíšek tradičně upozornil na agresivní Rusko. Topkaři rovněž odtajnili, kdo je jejich kandidátem na ministra financí. Vědí přesně, s kým do koalice nikdy nepůjdou a kdo v tomto státě chce zničit parlamentní demokracii u nás. Pokud myslíte, že jde o hnutí ANO, máte jen padesátiprocentní úspěšnost…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé se často ptají, proč by Asad používal chemické zbraně. Odpovídá Alexandr Vondra
V úterním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové někdejší senátor a ministr obrany za ODS Alexandr Vondra. Vyjadřoval se k pokračování jednání o Sýrii. Sedm silných ekonomik světa – skupina G7 – se shodlo na tom, že Asad musí jít. Vondra konstatoval, že stále vidí prostor k vyjednávání, i když syrský prezident Bašár Asad je podle jeho názoru velký mocenský cynik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve středu dne 12. dubna 2017 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Blíží se prezidentské volby ve Francii
Podle posledního průzkumu veřejného mínění publikovaného dnes na Bloombergu a zpracovaného agenturou iFopPoll vede v pelotonu uchazečů o prezidentskou funkci ve Francii momentálně M. Le Penová s 24 %, následovaná E. Maconem s 23 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Běhounek (ČSSD): O úspěchu elektronické neschopenky rozhodne do značné míry jednoduchost
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud: Česká justice očima Evropy v pozitivních číslech
V pondělí 10. dubna 2017 oznámila Věra Jourová, komisařka pro oblast spravedlnosti, spotřebitele a rovnosti žen a mužů, zveřejnění zprávy EU Justice Scoreboard 2017, která poskytuje přehled o stavu kvality, efektivity a nezávislosti soudních systémů členských států Evropské unie a zároveň je nástrojem podpory efektivního fungování justice v rámci Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslankyně Maxová se obula do končícího hejtmana: Zimola dostal lekci!
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala v úterní Kauze dne Rádia Impuls šéfku jihočeské buňky hnutí ANO paní Radku Maxovou, která se obula do končícího hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Analytik Koller to vidí jinak: Jeden z oblíbených argumentů multirasistů je tvrzení, že se nemusíme bát, protože u nás žádní muslimové nejsou. Jenže...
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Úspěch bezpečnosti a přežití lidstva byl založen vždy na zkušenosti, předvídavosti a z nich vycházející prevenci. Snahy řešit problém, především bezpečnostní, poté, co vypukne, připomíná psa honícího vlastní ocas. Kdo tyto faktory přehlížel, ať už nositelé appeasementu v třicátých letech, tak současní reprezentanti EU i naší republiky, mířil do pekla. Bohužel takovým dojmem zbabělosti, neschopnosti a prodejnosti působí většina politické reprezentace zemí EU.“ Tak popisuje v pravidelném komentáři bez politické korektnosti pro ParlamentníListy.cz aktuální dění nejen v Evropě analytik Martin Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Jsme čtvrtí nejhorší ze všech zemí Evropské unie
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Pozůstalí rodiče mají právo na informace z trestního spisu, vedeného o vyšetřování úmrtí jejich dítěte
IV. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatelů a zrušil vyrozumění Policie České republiky, Městského ředitelství policie Brno, o neumožnění nahlédnutí do spisu, vyrozumění Městského státního zastupitelství v Brně o neumožnění nahlédnutí do spisu a vyrozumění Krajského zastupitelství v Brně o odložení podání, neboť jimi došlo k porušení práva stěžovatelů na ochranu rodičovství a rodiny podle čl. 32 odst. 1 a právo na spravedlivý proces podle čl. 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod. Ve zbývající části byla ústavní stížnost odmítnuta pro nepřípustnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Látky způsobující u dětí poruchy chování a nervové soustavy se objevily i v hračkách na českém trhu
V různých plastových hračkách z celého světa se vyskytují vysoké koncentrace toxických látek, které mohou u dětí způsobovat poruchy chování a učení nebo známý syndrom ADHD. Jde doslova o globální problém zasahující i český trh. I v hračkách (ale například i v čelence do vlasů) zakoupených v ČR totiž Arnika objevila bromované zpomalovače hoření (BFR; 1). Na tyto nebezpečné látky se zaměřil celosvětový monitoring sítě IPEN (2), který Arnika koordinovala ve 26 zemích světa, a ze kterého dnes zveřejňuje výslednou studii (3). Zpomalovače hoření se do hraček dostávají z recyklovaných plastových částí staré elektroniky. Výsledky studie proto poslouží jako podklad pro nadcházející jednání vlád v Ženevě (4), kde se bude rozhodovat o zpřísnění limitů pro obsah BFR v odpadech a o zákazu recyklace těchto látek v plastech. Pokud se to podaří, elektrošrot s obsahem těchto látek už nebude putovat například do Číny a plasty z něj se k nám nevrátí v hračkách a dalších předmětech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
KLDR pohrozila Spojených státům jaderným útokem
Severní Korea vyhrožuje jaderným útokem proti Spojeným státům. Uvedla to alespoň agentura Reuters v souvislosti s rozčílením vedení země nad údernou skupinou amerických lodí blížících se ke Korejskému poloostrovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní analytik Pojar: Čekání na vyšetření chemického útoku v Sýrii by přineslo úplně opačný vzkaz, než chtěl Trump vyslat
ROZHOVOR „Vystřízlivění na obou stranách můžeme jako Češi jedině ocenit.“ Podle diplomata, bezpečnostního analytika a prorektora CEVRO Institutu Tomáše Pojara teď Donald Trump pochopí, co je Putin zač, a ruský prezident přestane snít svůj sen o tom, že dostane od nového amerického prezidenta volnou ruku v Evropě a na Blízkém východě. Prorektor Pojar vnímá americkou odvetu za chemický masakr v Sýrii jako symbolický útok a způsob varování, protože diktátoři nerozumějí ničemu jinému než síle: „Donald Trump chce v Damašku, Teheránu a Pchjongjangu znovu získat respekt, což se mu alespoň částečně již díky útoku podařilo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy: Ostravan znovu potěší příznivce, první květnový den zamíří retro expres z Prahy do Ostravy
Po loňské úspěšné podzimní jízdě, která připomněla 70 let od zahájení provozu Ostravanu, se na koleje znovu vrátí oblíbený dobový expres. Vyjede ve státní svátek, v pondělí 1. května, a v jeho čele se tentokrát objeví legendární elektrická lokomotiva E 499.085 „Bobina“. V soupravě budou řazeny vozy 1. a 2. třídy a jídelní vůz. Vlak vyjede v 6:26 z Prahy hlavního nádraží a do stanice Ostrava střed přijede v 10:05. Jízdenky jsou v prodeji od 7. dubna, a to ve všech pokladnách Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pražské arcibiskupství je na nohou. Zvedla ho slova Miloše Zemana o kardinálu Tomáškovi
Server iDnes.cz se zaměřil na výrok prezidenta Miloše Zemana, jenž minulý týden připsal kardinálu Františku Tomáškovi zesnulému v roce 1992 jeho údajný příslib. Výrok se týkal církevních restitucí a ohradilo se proti němu pražské arcibiskupství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: ČR by podle 73 procent lidí měla mít zákon o sociálním bydlení
Celkem 73 procent Čechů a Češek si myslí, že by ČR měla mít zákon, podle něhož by obce musely mít určitý počet sociálních bytů pro lidi v nouzi. Norma by měla existovat podle většiny voličů pravice i levice. Vyplývá to z průzkumu, který pro Platformu pro sociální bydlení a asociaci Dítě a rodina uskutečnila agentura Median. Odpovídalo 1 215 lidí nad 18 let. Sněmovna návrh zákona o sociálním bydlení má nyní projednávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Máme holou prdel. Stop podřadným platům!“ Ve zlínské firmě šli zaměstnanci do stávky
Stávky ve zlínském Mitasu se účastnilo zhruba pět set lidí. Protest se uskutečnil, přestože zaměstnanci dostali přidáno. Šlo o dvouhodinovou stávku, při níž se zastavila výroba. Informace přinesla ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Havlová (Úsvit): Aby mohly regulační orgány zcela naplňovat svoji roli, musí být skutečně nezávislé
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize: Diváky stále trápí předváděcí akce i nebankovní půjčky. Černé ovce řeší problémy spotřebitelů už pětadvacet let
Investigativní publicistický pořad Černé ovce slaví pětadvacet let na obrazovce. Pod názvem Černé ovce, sem tam bílá jej Česká televize vysílala poprvé 13. dubna 1992. Rekord v počtu diváků drží díl o neúspěšné reklamaci mobilního telefonu a špatné dodávce uhlí, který v listopadu 1997 vidělo přes 1,7 milionu lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdravotnické odbory: Odmítáme politizaci nemocnic
Prohlášení základních odborových organizací Jihočeských nemocnic a. s., Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče České republiky k situaci v Jihočeských nemocnicích a. s.:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Novák (ANO): ČSSD šíří poplašné zprávy, aby zakryla, že roky vysávala jihočeské zdravotnictví
Vyjádření oblastního předsedy táborské organizace hnutí ANO k současnému dění okolo společnosti Jihočeské nemocnice a.s. a útokům ze strany někdejšího koaličního partnera:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Vláda neumí čerpat evropské fondy. Promarňuje tak hospodářský růst
Přebytek státního rozpočtu byl podle Ministerstva financí za první čtvrtletí nejnižší od roku 2012. Důvodem je především neschopnost vlády čerpat evropské dotace a investovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Američané se dopustili agrese, míní Lavrov
Podle ruského ministerstva zahraničních věcí byl páteční americký útok na syrskou leteckou základnu agresí proti suverénnímu státu a porušením mezinárodního práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vzkaz USA Rusku: Neskončíte-li s podporu Asada v Sýrii, přitvrdíme
Prezident USA Donald Trump má podle americké televizní stanice NBC na stole připravené plány od svých guvernérů, jež berou v úvahu vojenský střet se severokorejským režimem či přímý úder proti diktátorovi Kim Čong-unovi. Země tak odsoudila útok, k němuž došlo ze strany USA na Sýrii. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti vyzývají vedení Prahy, aby zajistilo zveřejňování smluv městských firem i v případě vykleštění zákona o registru smluv
Klub pražských zastupitelů za Piráty vyzval pražské radní, aby zařídili, že městské firmy budou nadále zveřejňovat smlouvy. Senát totiž již příští týden bude projednávat novelu zákona o registru smluv, který v únoru schválila Poslanecká sněmovna. Přijetí novely by znamenalo likvidaci zákona o registru smluv, protože z jeho působnosti vyjímá státní i městské firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Modernizaci Oblastní nemocnice Náchod zafinancuje kraj ze dvou třetin sám
Jak bude vypadat financování modernizace Oblastní nemocnice Náchod, odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Projekt, který je po stavební stránce odhadován na celkovou částku asi 1,5 miliardy korun bez DPH před vysoutěžením, bude financován v průběhu let 2017 až 2020. Kraj by měl celý projekt ze dvou třetin zaplatit z vlastních zdrojů. V roce 2019 pak plánuje čerpání úvěru ve výši 450 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Stačí pár raket a někdejší xenofob Trump je příkladným Američanem
Úterní glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka: Odstoupení Zimoly umožní novou koalici v kraji
Odstoupení jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly bylo podle premiéra Bohuslava Sobotky (oba ČSSD) nezbytnou podmínkou pro to, aby sociální demokraté mohli jednat o nové koalici na jihu Čech. Sobotka dnes novinářům také řekl, že koalici v regionu rozbilo hnutí ANO. To, že Zimola nebude znovu usilovat o křeslo hejtmana, podle něj vytvoří podmínky pro zamezení spolupráce ANO a občanských demokratů v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prásk ho. Dvě stě mrtvých najednou. Panuje dusno kolem náletu v Iráku
Rapidně narůstá počet civilních ztrát po náletech koaličních vojsk v Sýrii a Iráku. Po posledním náletu na Mosul přišlo o život až 200 civilistů. Hovoří se o změně politiky Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ostrá kanonáda proti ČT přímo v Senátu: Fixlují s čísly, vytváří falešný dojem plurality a objektivity...
Česká televize v rámci svého rozpočtu fixluje s čísly a k tomu ve svém zpravodajství vytváří falešný dojem plurality a objektivity. Zaznělo to v úterý na půdě Senátu v rámci konference Role České televize v naší společnosti. Na akci vystoupil mluvří Hradu Jiří Ovčáček, ekonom Radek Žádník či mediální analytik Petr Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bude další přímá letecká linka do Číny?
Mise ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové s jejím podnikatelským doprovodem pokračuje. Dnes jí byla prezentována provincie Henan, večer ji čeká přesun do provincie Junnan. Tam se zítra mimo jiné setká s guvernérem Ruanem Chengfem a na počest paní ministryně bude podepsáno memorandum o otevření přímé letecké linky mezi Kunmingem a Prahou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Všechny nemovitosti pod Skaličkou vykoupíme do sedmi let
Vláda včera definitivně schválila výkup všech nemovitostí pod plánovaným vodním dílem Skalička na Bečvě, které má ochránit před velkou vodou více než 110 tisíc obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Ze zákona o sociálním bydlení zbyl jen volební tahák
Zákon o sociálním bydlení, který je jednou z vládních priorit, bude stát daňové poplatníky desítky miliard korun, a přitom nesplní svůj účel. Měl by zabránit tzv. obchodu s chudobou, ale vyrobí jen další občany závislé na státu. Zákon, na kterém není široká politická shoda, má sněmovna přijmout pár měsíců před volbami jen proto, aby ČSSD mohla voličům deklarovat, že splnila slib.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Během tří let opraví kraj historicky cenné lehárny v Jevíčku
Rada Pardubického kraje na svém dnešním jednání schválila návrh na zahájení zadávacího řízení na výběr dodavatele, který zajistí obnovu leháren pavilonů S a N v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku. Předpokládané náklady investiční akce, která bude rozdělena do tří etap, činí 16,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Trump prý potřeboval Rusko, aby tlačil na Čínu. Jenže teď se domluvil s Číňany, takže...
Rozhodnutí o bombardování vojenské základny v Sýrii přijal americký prezident Donald Trump ve snaze vyřešit některé vnitropolitické problémy, míní experti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Tři etapy vývoje ruskojazyčného organizovaného zločinu v České republice
Pokud chceme charakterizovat ruskojazyčný organizovaný zločin a jeho působení na teritoriu bývalého východního bloku, včetně České republiky, je třeba odlišit tři etapy jeho vývoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Gazdík a Bělobrádek těsně pod čarou. Šance tu ale je i pro Kalouska. Nový výzkum, nová data
Největší podpoře voličů se šest měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než devět procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v dubnu nedosáhla nutné desetiprocentní hranice pro získání poslaneckých mandátů. Strana TOP 09 se rovněž podle deklarovaných preferencí ocitá těsně mimo Poslaneckou sněmovnu. Informuje o tom agentura Phoenix research.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Chceme, aby mohly děti chodit bezplatně na obědy už od září
Pomoc formou bezplatných obědů pro děti z chudých rodin nabídne nově i Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Institut plánování a rozvoje: Nová lávka přes Štvanici. Praha vyhlašuje architektonickou soutěž
Holešovice a Karlín propojí nová lávka pro pěší a cyklisty. Architekti mohou soutěžní návrhy odevzdávat do 25. 7., vítěz bude znám po následném zasedání poroty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Eliška Hradílková Bártová: Pražský Dopravní podnik svěřil vymáhání pokut advokátovi, který už dříve vymohl z lidí miliardy
Dopravní podnik si bez soutěže najal na vymáhání pohledávek čtyři právníky. Mezi nimi i Romana Ambrože, dvorního advokáta a přítele prezidentova kancléře Vratislava Mynáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Banky se předhání v nabídkách běžných účtů
Ztrácíte se ve velkém množství nabídek běžných účtu? Sháníte bankovní účet bez poplatků? Chcete založit účet pro své malé potomky, nebo jste student a sháníte výhodnou nabídku, která vám pomůže ušetřit nějakou korunu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skok do bažin, Soros, Rothschild, al-Káida. Znalec Ameriky hovoří o pozadí Trumpova útoku na Asadovu Sýrii a co se může dít dál...
ROZHOVOR „Trumpův útok i jím zvolená rétorika spíše dokládá, že o svůj prezidentský úřad ve skutečnosti nedávno přišel. Že se i Trump dostal do vleku sil a zájmů, které již i určitý výsek mediálního mainstreamu označuje jako deep state,“ říká bývalý ředitel proamerického Občanského institutu Michal Semín, který se s americkým neokonzervatismem a OI rozešel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): O metropolitním plánu Prahy
Schválením novely stavebního zákona se prodloužila platnost současného územního plánu do konce roku 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Škácha: Žalobu vznesla státní zástupkyně, která čelí obvinění za vynášení informací ze spisů
Nadační fond proti korupci v roce 2011 rozkryl jízdenkovou kauzu Dopravního podniku hl. m. Prahy. V této kauze figuroval i Vladimír Sitta mladší, jehož rodina byla zakladatelem společnosti Neograph, která jízdenky pro DPP tiskla. Byl to právě on, kdo upozornil na problematické zakázky v Dopravním podniku. Stal se tak nepohodlným a jeho rodina brzy po zveřejnění kauzy o podíl ve společnosti Neograph přišla. Zároveň na něj, spolu s ním i na jeho otce JUDr. Vladimíra Sittu a JUDr. Martina Kohouta, byla podána obžaloba za tunelování společnosti Security Paper Mill (dříve Neograph). V únoru 2017 všechny obžalované Vrchní soud v Praze v hlavní části případu očistil, část kauzy týkající se Vladimíra Sitty mladšího pak vrátil Městskému soudu v Praze. Nyní Fond zveřejňuje plnou verzi rozsudku odvolacího soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oblíbené melodie Jaroslava Ježka v jazzovém podání. Kytarista Libor Šmoldas je zahraje v rozhlase
Tmavomodrý byl hudební svět Jaroslava Ježka. Blue, tedy modré je i pozoruhodné a oceňované album jazzového kytaristy Libora Šmoldase, který nestárnoucí melodie zahraje ve středu 12. dubna ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Veřejná nahrávka začíná v 19 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Čínská kampaň proti špionům
Až 73 tisíc dolarů může dostat obyvatel čínského hlavního města Pekingu za upozornění na podezřelé osoby. Odměny jsou součástí oznámené nové kampaně proti zahraničním špionům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí České republiky má nového výkonného ředitele
Novým výkonným ředitelem Svazu měst a obcí ČR je Pavel Drahovzal (35). V čele organizace hájící zájmy měst a obcí chce vyhodnotit minulé i současné projekty, připravit budoucí projektové záměry zaměřené zejména na vzdělávání, čerpání dotací a veřejné zakázky. Rovněž bude usilovat o dlouhodobou udržitelnost právní poradny pro města a obce a personální i odbornou stabilizaci kanceláře organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropský průmysl zklamal, výkon eurozóny ale zůstává velice slušný
Evropský průmysl v únoru lehce šlápl na brzdu a poklesl meziměsíčně o 0,3 % v eurozóně a o 0,2 % v celé EU. I tak předběžná čísla za první kvartál zatím vypadají velice slušně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad nařkl Tomáše Prouzu ze lži
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na své pravidelné tiskové konferenci vyjádřil mimo jiné k odchodu jihočeského hejtmana Jiřího ZImoly (ČSSD). Své však řekl i k návštěvě prezidenta Miloše Zemana v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vy máte rádi Zemana? Tak nic, miliony dáme jiným. Takto to prý funguje u ministra Stropnického
Dvojí – a nijak nevysvětlený – metr má Ministerstvo obrany pod vedením Martina Stropnického vůči dvojici sesterských veteránských a vlasteneckých organizací v České republice. Vůči Československé obci legionářské, která je dlouhodobě zadobře s každou vládnoucí garniturou u nás – a Českému svazu bojovníků za svobodu, který se netají svou podporou prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba České republiky se ohrazuje proti reportáži TV Nova
Vězeňská služba České republiky se důrazně ohrazuje proti tendenční reportáži TV Nova ke kauze úmrtí vězněné osoby ve vazební věznici Praha Pankrác odvysílané 10.4.2017 v její hlavní zpravodajské relaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Dobré postřehy z reality
Úředníci na ministerstvu prohlásili, že kdyby oni neplatili daně, tak nemají živnostníci z čeho žít. Úředníci sice daně platí, ale je to zbytečné předstírání, neboť se z jejich platu pouze vrací část do státního rozpočtu, odkud celý plat přichází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Stavba propojení ulic Milady Horákové a Strakonická v Českých Budějovicích může začít
Vybudování spojnice mezi ulicemi Milady Horákové a Strakonická v Českých Budějovicích po dnešním předání staveniště zhotoviteli může začít. Práce si vyžádají investice necelých 100 milionů korun a potrvají zhruba rok. Hotová komunikace výrazně ulehčí dopravě ve zdejší lokalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rusnok nic nepochopil
…a nic nezapomněl. Celý rozhovor J. Rusnoka v Hospodářských novinách (HN) je veden v duchu jisté bohorovnosti a naprosté spokojenosti, pokud jde o měnovou politiku ČNB. ČNB si vůbec nepřipouští retardační vliv měnových opatření ČNB na český průmysl, a to tím, že 3,5 roku uměle udržovala levnou korunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Emma Smetana naříkala na Zemana a na Čechy
O moderátoce Emmě Smetaně se v posledních dnech hovořilo především kvůli jejímu rozhovoru se srbským režisérem Emirem Kusturicou, jehož svými otázkami doslova rozpálila doběla. Nyní Smetana, dcera politické aktivistky Moniky Pajerové a hudebníka Jiřího Smetany, poskytla rozhovor časopisu Reportér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nemít svého prezidentského kandidáta je známka vyčpělosti politických stran!
Vyčpělost největších politických stran v zemi prosazujících zastupitelskou demokracii, u které se tímto potvrzuje, že postupně chátrá, je v současné době velice patrná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Gender Studies a Česká ženská lobby vítají návrh zrušit časový a věkový limit pro umístění malých dětí do jeslí či školek
Ve středu 12. 4. bude Poslanecká sněmovna projednávat novelu zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře. Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje zcela zrušit časový a věkový limit pro omezení docházky do předškolních zařízení a pouze sledovat řádnou péči o dítě v rodině. Objevily se však pozměňovací návrhy Stálé komise pro rodinu a paní poslankyně Chalánkové, které navrhují limit 46 hodin opět zavést, a dále paní poslankyně Adamové, který navrhuje zavést limit 92 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Obchodní řetězce nás mají za zákazníky druhé a nižší kategorie, říká šéf Potravinářské komory
Prezident Potravinářské komory Miroslav Toman uvítal větší tlak zemí Visegrádské čtyřky na Evropskou komisi v Bruselu ohledně dvojí kvality potravin ve starých a nových členských zemí unie. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) zároveň připustil, že původním státům EU se do řešení tohoto problému moc nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Gabriel: Sociální služby vládu ani tripartitu nezajímají?
Na jednání tripartity se opět jednalo o výši platů ve veřejné sféře, v kultuře. Bezpečnostní složky dostanou přidáno již od července letošního roku. Schválen byl nárůst platů od ledna pro učitele a zdravotníky, a to o 10%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: K devadesátinám emeritního papeže Benedikta XVI.
Nutnost zveřejnění neplatnosti II. Vaticana a rovněž beatifikace Jana Pavla II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Pokles nezaměstnanosti pokračoval i v březnu
K 31. 3. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 356 112 uchazečů o zaměstnání. To je o 24 096 méně než v únoru a o 86 997 méně než před rokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A je to venku: Zákulisí Trumpova úderu na Sýrii. Už se ví, kdo ho přesvědčil. Neuhádnete
Odpůrci i příznivci Donalda Trumpa spekulují, co nebo kdo přesvědčil amerického prezidenta, aby nařídil vzdušné údery na leteckou základnu syrské vlády. Britský deník The Telegraph nabízí ústy prezidentova syna Erica jednu z možných odpovědí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj vyhlásil soutěž o nejlepší inovativní nápady. Realizaci vybraných projektů podpoří až půl milionem korun
Soutěž o nejlepší chytrá řešení v zavádění inteligentních technologií, které budou lidem v regionu šetřit čas i peníze a usnadňovat jim život, vypsal Moravskoslezský kraj. Své inovativní nápady může do dotačního titulu přihlásit malý podnikatel i větší firma se sídlem či provozovnou v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ve výsledku je dopad Antifetfestu coby prevence chování obrovský, říká radní Lachnit
Výsledky X. ročníku filmové soutěže Antifetfest 2017 na městské části Praha 5 byly v úterý vyhlášeny v Komunitním centru Prádelna. Zneužívání, drogy, šikana, pokřivené vztahy v rodině i ve společnosti, bezvýchodná životní situace... To jsou tradiční témata letos již desátého ročníku filmové soutěže Antifetfest 2017, kterou pořádá pražský magistrát ve spolupráci s městskými částmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist