Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.955x, což odpovídá cca 102.009-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ať se propuštěný Dalík před každou jízdou raději kouká pod auto... Obeznámený expert o miliardové kauze Pandurů
Překvapivé rozhodnutí Nejvyššího soudu, který přikázal propustit lobbistu Marka Dalíka z vězení, okomentoval na svém facebookovém profilu zbrojní analytik Jaroslav Štefec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Český svaz bojovníků za svobodu: Varujeme před zatažením Evropy do případné války
Český svaz bojovníků za svobodu okresu Hradec Králové, v duchu svých stanov a v duchu antiválečného dědictví bojovníků protinacistické koalice má jednu ze základních priorit hájit mír a bezpečí v české krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: V „pravé“ poledne
Ano, správně. Tak se jmenuje slavný western s Gary Cooperem a Grace Kelly v hlavních rolích. Ale tématem mé dnešní úvahy nebude tento hollywoodský skvost, nýbrž naše školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jak z blázince, když to poslouchám. Petr Nárožný učinil po čase vystoupení k politice
Herec Petr Nárožný v rozhovoru pro Vitalplus.org mimo jiné vzpomínal na druhou světovou válku. „Jsem válečné dítě,“ řekl s tím, že jako malý byl asi tři roky v Německu. Tam zažil spoustu souborů stíhačů, viděl ruské zajatce, pamatuje si však dle svých slov i pražskou revoluci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
U vybuchlého autobusu fotbalistů našli vzkaz Islámského státu. Německé policii se to ale nezdá a šetří pravicové radikály
Pravicový, či levicový atentát? Tento aspekt pohledu nyní zkoumá německá policie v souvislosti s útokem v Dortmundu. Píší o tom Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Soud zvýšil trest muži, který zadusil těhotnou přítelkyni. Odsedí si 23 let
Muž, který užíval pervitin, je podle znalců i svědeckých výpovědí chorobně žárlivý.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:36, zobrazit podobné
Již ve středu 12. dubna přímý přenos vyhodnocení ankety Hasič roku
Další ročník prestižní ankety Hasič roku je těsně před slavnostním vyhlášením výsledků. Kdo získá nejvyšší ocenění v některé ze šesti kategorií, bude známo ve středu 12. dubna 2017. Letos poprvé budou moci diváci sledovat přímý přenos z udílení cen prostřednictvím internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
SPD: Ukončení intervence ČNB považujeme za správný krok
Usnesení předsednictva SPD pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prokristapána: Mluvčí Donalda J. Trumpa v noci plácnul něco, co vám zkazí snídani. A už z toho je haló
Mluvčí Bílého domu Sean Spicer, oblíbený terč odpůrců prezidenta Trumpa, si nyní připsal na konto další kontroverzní moment. Při vysvětlování útoku na Sýrii totiž mimo jiné uvedl, že praktiky útoků chemickými zbraněmi na civilní obyvatelstvo, které připsal prezidentu Asadovi, jsou horší než to, co prováděl Hitler. A následně se do vysvětlování těchto slov neuvěřitelně zamotal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kopal (SPD): Cena za hulvátství
Banga versus Ortel, havlismus, Klinika, anarchismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou hlasovat o penzích i o zvýhodněních rodin s dětmi
Poslanci budou dnes hlasovat o vyšším růstu důchodů, zvýšení rodičovského příspěvku rodinám s vícerčaty a daňové slevy na první dítě a o rozšíření okruhu rodin, které mají nárok na přídavek na dítě. Schvalovat budou také novelu posilující kybernetickou bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Tajani - Evropa musí mít silnou politickou identitu
Spojení postů předsedy Evropské komise a Rady Evropy navrhl ve včera zveřejněném rozhovoru předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani. Na stránkách listu "Corriere della Sera" upozorňuje, že takovou možnost předpokládají i unijní smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vy jste zabílili Václava Havla! Tady bylo pietní místo. Majitel klubovny TOP 09 se popral s filmaři, kteří chtěli v Praze natáčet
Majitel Mlýnské kavárny na pražské Kampě Martin Kotas se dostal do křížku s filmaři. Rozlítilo ho totiž, že jim muselo ustoupit pietní místo připomínající Václava Havla. Filmaři navíc přetřeli známou kresbu prvního českého prezidenta. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Německo výrazně sníží cizincům příspěvky na děti
Německá vláda se rozhodla osekat příspěvky na děti cizinců. Děti všech občanů Evropské unie, kteří pracují v Německu, mají v současné době nárok na měsíční přídavek 192 eur. Píše o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice za ochranu přírodní lokality „Buffo“
Potřebujeme Vaši pomoc, občané města Žatce, rozhodli jsme se požádat město Žatec, aby se důstojně začalo starat o lokalitu „Buffo“, místo výskytu u nás sice běžné, ale zřídka viditelné žáby, ropuchy obecné (Bufo bufo), a to především z důvodu ochrany přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Vyoral: Jiří Drahoš konečně boduje
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš, doposud plný prázdných frází vymezujících se proti populismu a extremismu, konečně boduje! Navrhl přestěhování Sorosovy Středoevropské univerzity z Budapešti do Prahy. Vivat!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Vytvořili jsme velmi dobrý zákon o držení zbraní, jeden z nejlepších
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s předsedkyní Národního shromáždění Vietnamu Nguyen Thi Kim Ngan o rozvoji vzájemných vztahů
Ve středu 12. dubna 2017 se předseda vlády Bohuslav Sobotka setkal s předsedkyní Národního shromáždění Vietnamu Nguyen Thi Kim Ngan. Ve Strakově akademii spolu jednali o dalším rozvoji vzájemných vztahů včetně spolupráce v oblasti obchodu a investic, dále ve vzdělávání, bezpečnosti, kultuře, vědě a výzkumu, nebo také v cestovním ruchu. Věnovali se rovněž tématu vietnamské komunity žijící v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Takhle si žije politik hnutí ANO, o kterém jste nikdy neslyšeli: Stovky tisíc, luxusní mercedes v kůži a kaňky na vlastní minulosti
Petr Novák, předseda organizace Tábor za hnutí ANO. Komunální politik. Manažer. Úspěšný mladý muž, který se nese na křídlech současné politické situace. Stále nic? Stále nevíte, o kom hovoříme? Ani naše redakce do minulého pátku neznala jeho jméno. Po přečtení následujícího materiálu budete moudřejší, to nám můžete věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nová posila pro soudy. Robert Pelikán navrhl prezidentovi republiky 34 nových soudců a soudkyň
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes předložil prezidentu republiky Miloši Zemanovi podklady ke jmenování nových soudců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Putin má bohužel pravdu. Znalec Blízkého východu vám řekne, kdo skutečně spáchal chemický útok v Sýrii a co lze dál čekat od Trumpa
ROZHOVOR Podnikatel, předseda Českého spolku přátel Izraele a znalec Blízkého východu Zbyněk Passer, který fandil ve volbách Donaldu Trumpovi, říká, že pokud jde o útok na Sýrii, Trump potřeboval silné gesto vůči domácí opozici i Číně a Rusku. „Předpokládám spíše deeskalaci napětí, co chtěl, už Trump ukázal. Racionální by bylo nyní politicky kapitalizovat raketový útok na Sýrii, což už se koneckonců děje,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ať se propuštěný Dalík před každou jízdou raději kouká pod auto... Obeznámený expert o milirdové kauze Pandurů
Překvapivé rozhodnutí Nejvyššího soudu, který přikázal propustit lobbistu Marka Dalíka z vězení, okomentoval na svém facebookovém profilu zbrojní analytik Jaroslav Štefec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Známá novinářka, která musela předstírat, že nevidí americké vojáky v Sýrii: Nevěřte, že jde o chemický útok! Američané chystají veliký přesun
Renomovaná česká novinářka Markéta Kutilová se na svém facebookovém profilu zamyslela nad příčinami amerického útoku na syrskou leteckou základnu a nad tím, o co v celé věci vlastně jde. Kutilová společně s kolegyní Lenkou Klicperovou navštěvuje Sýrii a má zásadní a podrobný vhled do problému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Konec jednoho příběhu a začátek jiného…
Také tak lze pojmenovat 29. březen, kdy Velká Británie zahájila proces vystoupení z EU, tento den bude patřit mezi milníky evropské historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
CBCSD vyzývá vládu k neodkladnému přijetí Strategického rámce Česká republika 2030
V návaznosti na konferenci Kam kráčí management na téma Strategický rámec Česká republika 2030, kterou pořádala Česká manažerská asociace (ČMA) ve spolupráci s Českou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj (CBCSD) v únoru 2017, vyzývá CBCSD vládu k neodkladnému přijetí Strategického rámce Česká republika 2030 a zároveň k přijetí všech opatření k jeho implementaci. Výzvu podpořilo na padesát firem a členských organizací ČMA a CBCSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Aktualizace příručky k aplikaci pojmu „jeden podnik“ z pohledu pravidel podpory de minimis
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství vypracoval aktualizaci příručky k aplikaci pojmu „jeden podnik“ z pohledu pravidel podpory de minimis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Aby toho nebylo málo: Další průšvih Donalda Trumpa. Potvrzeno...
Americká FBI získala loni v létě tajné soudní povolení k odposlouchávání komunikací poradce Donalda Trumpa – v té době kandidujícího na prezidenta Spojených států – Cartera Page, který byl podezříván ze spolupráce s Ruskem ve snaze ovlivnit volby v jejich prospěch, informuje deník Washington Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mocenský propad Zimoly a jihočeské ČSSD? Vůbec ne, naznačují noviny
Oblíbený jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) končí ve vedení kraje. Odchází kvůli kauze rekreačních domků na Lipně a neshodám v koalici, především s hnutím ANO. Deník Právo se ve svém dnešním vydání ptá, na jak dlouho se kritik vedení strany – jehož v minulosti předseda Bohuslav Sobotka nazval loutkou šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana – opravdu loučí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká televize zakrývá miliardovou ztrátu a fixluje s čísly. Byl zmíněn i Sobotkův blízký spolupracovník. V Senátu probíhala konference, na které promluvil i Ovčáček…
Klub nezávislých senátorů, jehož předsedou je Jan Veleba, uspořádal v Senátu konferenci na téma Role České televize v naší společnosti. Kromě několika mediálních analytiků a kritiků zde hovořil například tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček či ekonom Radek Žádník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trumpův mluvčí má pravdu, Asad páchá zvěrstva, která Hitler neprováděl. U Pavla Šafra si vzali na pomoc Mein Kampf
Asad udělal něco, co si nedovolil ani Hitler. Hitler si nikdy netroufl použít chemické zbraně a nikdy je nenasadil proti vlastnímu obyvatelstvu. Takto vystoupil mluvčí prezidenta Trumpa Sean Spicer a rozpoutal bouři nevole, zejména vzhledem k tomu, že Třetí říše měla na kontě miliony zplynovaných koncentráčníků. Někteří však Spicerovu nadřazení Hitlera nad Asada dali za pravdu – třeba komentátor serveru Forum24.cz Pavla Šafra Jan Jandourek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Letečtí záchranáři cvičili záchranu tonoucího z podjezí
Se speciálními pomůckami, v neoprenových oblecích a za pomocí lanové techniky, nacvičovali letečtí záchranáři při dnešním speciálním výcviku záchranu tonoucího z řeky Svratky pod jezem Rajhrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Kam jsme to dospěli?
V dubnu roku 1968 vznikl v Praze spolek lidí, kteří se chtěli politicky angažovat mimo tehdejší politické struktury. Ať už to byly politické strany, kde fungovala prakticky jediná – komunisté (ostatní partaje byly pouze nefunkční přívěsek), nebo tzv. Národní fronta. Dal si název Klub angažovaných nestraníků – KAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Je libo rekreační vilku, volvíčko nebo mercedes cabrio? Je libo rekreační vilku, volvíčko nebo mercedes cabrio?
Tak se nám v jižních Čechách rozpadá koalice, paní Müllerová. Chtělo by se říci ústy klasika. Tolik populární hejtman Jiří Zimola se zamíchal do aférky s rekreačním domem na Lipně a tím odstartoval vytahování špíny, kterou v tomto kraji na sebe začala kydat ČSSD a hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Registr přestupků půl roku po spuštění: zápis má přes 33 tisíc osob
Centrální registr přestupků eviduje za dobu svého půlročního fungování již více než 37 tisíc přestupků, kterých se dopustilo více než 33 tisíc osob. Analýza dat tak ukazuje, že se v 5 % případů jedná o opakované páchání prohřešků jednou osobou. Původní záměr, tedy efektivní evidence recidivy, se daří plnit. Mezi nejčastější recidivisty patří ti, kteří se dopustí krádeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rusko: Homosexuály prý tajně sledují, odhalují kamerou. Slídí po příbuzenstvu. Pak gaye mučí v koncentráku proudem a mlátí je k smrti
Ruská opoziční média, a následně i řada světových médií, přinesla zprávy o brutální politice, která se uplatňuje vůči sexuálním menšinám v Čečensku. Dominantně muslimská republika Ruské federace prý na příkaz tamního prezidenta Ramzana Kadyrova shromažďuje homosexuály v koncentračních táborech, kde je mučí a neváhá ani zabíjet. Čečenské i ruské orgány to však odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Archeoložka Jarmila Čiháková získala Cenu Miloslava Petruska
Při slavnostním zasedání akademické obce k 669. výročí založení Karlovy univerzity v historickém sále Karolina ve čtvrtek 6. dubna 2017 převzala archeoložka dr. Jarmila Čiháková Cenu Miloslava Petruska za prezentaci rotundy sv. Václava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: O České televizi v Senátu
Konference o roli České televize v naší společnosti hostil Senát. Byla tam spousta odborníků a analytiků, jen z ČT tam nebyl nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Závěr lyžařské sezóny se neobešel bez pokut
Inspektoři ČOI na závěr lyžařské sezóny provedli kontrolu restauračních zařízení v horských střediscích Krkonoš. Celkem bylo zaznamenáno 50 % porušení zákona o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Zklamání z Trumpa
Rétorika Donalda Trumpa během předvolební kampaně vzbuzovala po celém světě naději, že americká zahraniční politika se po jeho vítězství změní k lepšímu. Z mnoha výroků bylo patrné, že nehodlá rozpoutávat další války, svrhávat režimy v libovolných zemích a spíše se zaměří na vnitřní problémy USA. Tato očekávání razantně ukončil raketový útok na základnu syrské armády nedaleko Idlíbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Úspěšně jsme odstartovali projednávání dlouhodobého ošetřovného
Jsem rád, že Poslanecká sněmovna v prvním čtení projednala novelu zákona o nemocenském pojištění předloženou ministryní práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR budují další protipovodňové opatření na Čeložnickém potoce
Nad obcí Moravany na Kyjovsku v Jihomoravském kraji začaly Lesy ČR u Čeložnického potoka koncem března budovat další protipovodňové opatření. Podnik investuje čtyři miliony korun. S dokončením se počítá v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ostuda: Opilá exmilenka Karla Schwarzenberga, která nemá řidičák, ukradla auto a bourala s ním, stojí na titulce Blesku
Pamatujete na Janu Vopěnkovou, dívku pestré minulosti, kterou čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg vodil do nejvyšší společnosti? Teď si Vopěnková, která si získala přezdívku „knížecí ramlice“, zahrává se zákonem, když opilá ukradla auto, bez řidičského oprávnění suverénně usedla za volant a nakonec se vybourala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Den podpisu smlouvy KDU-ČSL a STAN. Cyril Svoboda důrazně varuje: Nedělejte to, Gazdík nás využívá. A hrozí, že se stane něco, o čem se nepíše
ROZHOVOR I když lídři KDU-ČSL a Starostů a nezávislých dnes podepíší dohodu o koalici, ozývají se z lidové strany hlasy proti dvojkoalici se Starosty nejen ze silných moravských regionů, ale i z dalších míst. „Nejsem příznivec spojení strany, která je konzervativní, křesťansko-demokratická, se stranou, která se chce spojit s jinou stranou jenom proto, že sama nemá šanci se dostat do Poslanecké sněmovny. A je podle mne naprosto očividné, že přichází proto, že je v ohrožení, že se sama do Poslanecké sněmovny nedostane. To je málo na to, abych věřil tomu, že to je na prosazení křesťansko-demokratické politiky,“ prohlásil bývalý předseda KDU-ČSL a exministr zahraničí Cyril Svoboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Jestli chce ODS někoho poučovat, měla by si zamést před vlastním prahem
Komentář k tiskové konferenci ODS k čerpání EU fondů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Donalde, zastav to, je to vážné. Zkušený pravičák z USA povstal s vážným varováním ohledně zlé války
Americký konzervativní politik, publicista a komentátor Patrick J. Buchanan kritizuje Donalda Trumpa za rozhodnutí zaútočit na leteckou základnu syrské armády. Dlouhodobý podporovatel Trumpa se obává, že by se mohly Spojené státy dostat do války hned s několika nepřáteli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin vydal drsné prohlášení. Donald Trump zase hodně couvnul. A expert BBC varuje: Tohle na Rusy nebude fungovat
Americký ministr zahraničí Rex Tillerson se dnes v Moskvě setká se svým protějškem Sergejem Lavrovem. Pokusí se Rusko přesvědčit o tom, že Asad je zodpovědný za chemické útoky, které sám prezident Putin nazývá „provokací“, kterou už mezinárodní společenství dobře zná z roku 2003, kdy americká vojska vtrhla do Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Výbuch fotbalistů Dortmundu: Nové informace. Policie našla...
Tři výbuchy u Dortmundu, které zasáhly autobus s fotbalisty místní Borussie, byly dle policie cíleným útokem. Podle internetového serveru TheLocal.de byl poblíž místa exploze nalezen dopis přiznávající odpovědnost za útok. Tím se v současné době vyšetřovatelé zabývají. Stejně tak se zabývají i dalším výbušným zařízením, které bylo v blízkosti celého incidentu nalezeno. To již naštěstí nevybouchlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Cák: V řadě zakázek Jihočeského kraje je možné nalézt řadu nesrovnalostí
Jihočeský hejtman Zimola dnes oznámil, že odstupuje z funkce hejtmana kraje. Důvody pro odstoupení se můžou zdát na české poměry relativně banální a slabé. Nadační fond proti korupci však disponuje podrobnou analýzou zadávání veřejných zakázek Jihočeským krajem od roku 2011, ze které vyplývá dlouhodobé netransparentní a zjevně manipulované zadávání veřejných zakázek Jihočeským krajem pod vedením Jiřího Zimoly. Ze způsobu zadávání veřejných zakázek a z jejich výsledku je vidět, že v Jihočeském kraji od nástupu Jiřího Zimoly existuje jakási regionální „opoziční smlouva“ mezi ČSSD a ODS o rozdělení ekonomického vlivu na kraj mezi lokální osoby ovlivňující chod těchto dvou politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Pomalé čerpání fondů je slabinou naší ekonomiky
Témata rozvoje vnitřního evropského trhu a problematiku čerpání evropských fondů členskými státy rozebírali členové výboru pro evropské záležitosti a zástupce Senátu PČR se členkou Evropské komise pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elźbietou Bieńkowskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Setkání odborníků chce zlepšit multioborovou spolupráci v chirurgii pánevního dna
V Kongresovém centru Kunětická Hora v Dřítči se 20. a 21. dubna 2017 bude poprvé konat setkání odborníků zabývajících chirurgií pánevního dna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rusové hájí špatný a zaostalý režim, rozjel se v ČT exdiplomat Votápek
V úterních Událostech, komentářích České televize proti sobě zasedli dva bývalí diplomaté – Jaroslav Bašta a Vladimír Votápek. Debatovali o situaci ve světě. Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson zamířil do Moskvy. Najdou obě velmoci společnou řeč? Podaří se vyřešit třeba situaci v Sýrii?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Čunek končí jako starosta Vsetína i jako zastupitel města. Utíká, zní z TOP 09
Lidovec Jiří Čunek dnes rezignoval na funkci starosty Vsetína. Odešel také ze zastupitelstva města. Čunek odchod z čela vsetínské radnice sliboval poté, co byl loni v listopadu zvolen hejtmanem Zlínského kraje. Nadále také zastává funkci senátora za Vsetínsko. Navíc nevyloučil, že se na květnovém sjezdu bude ucházet o funkci předsedy celostátní KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Nemám rád přehnanou jednostrannost
Rozhovor poslance: V antice se říkávalo, že hlavní ze všech věd je historie. V současnosti se zdá být ideologickou vědou, kterou lze vykládat, jak kdo chce. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lidovci a STAN spolu půjdou do voleb, podepíší koaliční smlouvu
Lidovci a hnutí Starostové nezávislí (STAN) dnes podepíšou koaliční smlouvu o spolupráci pro letošní volby do Poslanecké sněmovny. Uzavřou tím jednání o vytvoření koalice, které trvalo přibližně čtvrt roku. Společná kandidatura ve volbách do Sněmovny znamená, že pro zisk poslaneckých křesel musí STAN a lidovci dostat hlasy nejméně deseti procent voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Věcně a bez emocí
Tento týden proběhlo 17. zasedání zastupitelstva města Uherské Hradiště. Proběhlo věcně a bez emocí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Známá levicová herečka vzpomíná na zážitek s Milošem Zemanem... A hodně vybočuje z řady umělců stanovisky k dnešku
ROZHOVOR Herečka Jaroslava Obermaierová míní, že je škoda, že se lidé nezajímají o politiku. U politiků jí zase vadí to, že se nedokáží dohodnout a hádají se jak malé děti. „Jsem levicová volička, pro mne je třeba ODS nevýrazná. Zeman? Ať je to, jak chce, tak hlava státu je hlava státu. Je mi velmi protivné, když ho někdo uráží. Je to ale asi móda, chtělo by to víc ohleduplnosti,“ říká známá herečka s tím, že česká politika - a hlavně ta evropská - by potřebovala nějakého silného politika, jehož třeba získala Amerika v podobě Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Prioritou je zachování přístupu na trh zboží a služeb a zajištění práv našich občanů
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k informaci předsedy vlády k situaci v Evropské unii po referendu ve Velké Británii o vystoupení z Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Policie posílí v době Velikonoc bezpečnostní opatření
V době velikonočních svátků posílí policie bezpečnostní opatření. Na tiskovém brífinku o tom informoval ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): Brexit bude znamenat značné snížení objemu unijního rozpočtu
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k informaci předsedy vlády k situaci v Evropské unii po referendu ve Velké Británii o vystoupení z Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: Energetici se ve Spindlerově Mlýně sešli již po dvanácté
Špindlerův Mlýn se již po dvanácté stal dějištěm konání Mezinárodní konference Trendy elektroenergetiky v evropském kontextu XII.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka hovořil před poslanci o Brexitu. Českým občanům v Británii prý věnuje maximální pozornost
Česká republika očekává ještě tento týden odpověď Londýna na svou diplomatickou nótu z minulého týdne v souvislosti s osvobozujícím rozsudkem v kauze zabitého českého občana. Poslancům to dnes řekl v rámci diskuse o české pozici k odchodu Velké Británie z Evropské unie premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Soudní vývoj v případu Sobotka označil za naprosto nepochopitelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rady vlády pro seniory jednala o pomoci lidem s Alzheimerem
Rada vlády pro seniory a stárnutí populace se na svém 31. jednání zabývala výsledky Analýzy kvality života seniorů v ČR, který pro MPSV zpracoval tým brněnské Mendelovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Znepokojilo mne množství útoků, jimž byli po referendu vystaveni cizinci
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k informaci předsedy vlády k situaci v Evropské unii po referendu ve Velké Británii o vystoupení z Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Klusáček: Evropská směrnice omezí právo na majetek
Protizbraňová směrnice, kterou nedávno v poněkud nestandardním procesu přijal Evropský parlament, se stala nejen předmětem vášnivých diskusí, ale zároveň obětí mnoha polopravd a manipulací. Málokdo však poukázal na to, že může způsobit nebývalý ústavněprávní spor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Velké pochybnosti o "chemickém útoku" v Sýrii. Mohlo to být divadlo. Promlouvá poslanec a bývalý velvyslanec, který dokonale poznal Araby a jejich svět
ROZHOVOR „Nepochybně byl ten útok připravovaný mnoho dní dopředu. Bylo to gesto určené pro vnitropolitickou scénu ve Spojených státech,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz o americkém úderu na syrskou základnu Šajrát poslanec a bývalý velvyslanec Milan Šarapatka. O chemickém útoku, který tomu předcházel, má pochybnosti. „Začínám se zabývat myšlenkou, jestli to není nějaké divadlo,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Koskuba (ČSSD): Prosím vás, uvědomme si, že Evropa se někdy chová jako neřízená střela
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zažijte tradiční Velikonoce v Národopisném muzeu Národního muzea
Národní muzeum zve rodiny s dětmi na sobotu 15. dubna 2017 od 13 do 17 hodin na oslavu Velikonoc v Národopisném muzeu. Bohatý program návštěvníkům odhalí, jaké tradice a zvyky jsou spojené s Velikonocemi, proč se barví vajíčka a pletou pomlázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit-NK): Podmínky pro získání zbrojního průkazu jsou přísné a my chceme, aby to tak zůstalo
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VLS se zapojí do akce Společně proti Crohnovi
Vojenské lesy a statky se zapojí do charitativní akce hnutí Stonožka a Charity České republiky „Společně proti Crohnovi,“ která probíhá v rámci celého resortu obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): Velikost skupiny mající možnost páchat násilí střelnou zbraní má být co nejmenší
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dobrodružství německé kriminalistiky: Chytili imigranta při krádeži, vzali mu DNA a pak už jen zírali, co všechno má na kontě
Dlouhé měsíce se dařilo před spravedlností utíkat kurdskému migrantovi, který se měl dopustit dvou znásilnění. Před několika dny však byl německými úřady dopaden a testy DNA dokazují, že se policisté nemýlili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Je poměrně nestandardní, že se k novele ústavního zákona o bezpečnosti ČR vláda nevyjádřila
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Školský ombudsman, exministr Zeman: Víceletá gymnázia jsou snobismus
České školství je hybrid, nechal se slyšet bývalý ministr školství Eduard Zeman v Kauze dne Zuzany Bubílkové na Rádiu Impuls.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Jsem legální vlastník tří krátkých kulových zbraní, ta směrnice mě jich nezbavuje
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal zákon
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 12. dubna 2017 zákon ze dne 4. dubna 2017, kterým se mění zákon č. 296/2008 Sb., o zajištění jakosti a bezpečnosti lidských tkání a buněk určených k použití u člověka a o změně souvisejících zákonů (zákon o lidských tkáních a buňkách), ve znění pozdějších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Bojuji za práva střelců od listopadu 2015, to není předvolební populismus
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Poprvé souhlasím prakticky ve všech bodech s panem předsedou Kalouskem
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mladí kluci nastupují, ohlásil Ludvík v ČT pražskou kandidátku sociální demokracie
Hostem Interview ČT24 byl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD). Kromě zdravotnických témat došlo i na situaci ve straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pilný (ANO): Pokud má někdo hobby střílet zvířata, nevím, proč by na to měl mít kalašnikova
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šabatová si brousí zuby na školství: Děti by vůbec neměly chodit k zápisu, školy by si žáky měly losovat. Neposlušným hrozí inspekcí a ministerstvo to podporuje
Testy školních znalostí diskriminují děti, takže by na jejich výsledky učitelé při zápisech do prvních tříd neměli brát zřetel. Doporučení veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové si vzalo za své i ministerstvo školství. Nejspíše se tedy změní praxe, která v českých zemích funguje sto let. Informuje o tom server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Váňa (ČSSD): V případě potřeby bychom měli mít povinnost, ale i právo náš stát bránit
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k poslanců Romana Váni, Milana Chovance, Igora Jakubčíka, Zuzky Bebarové Rujbrové, Bronislava Schwarze a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon o bezpečnosti České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Panattoni Europe triumfovala v Síni slávy CIJ Awards Europe
Průmyslový developer Panattoni Europe potvrdil svou pozici na trhu střední, východní a jihovýchodní Evropy trojnásobným vítězstvím v Síni slávy CIJ Awards Europe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo nás bude volit? Asi dobrodružnější typy, připustil Gazdík v rádiu, když podepsal koalici s lidovci
Hostem středečního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Současný kapitalismus a kapitalisté se mstí komunistům
Současný kapitalismus a kapitalisté se mstí komunistům v post-sametovém období našich dějin! Karta se tedy obrátila v celkový neprospěch československého národa, který se rozpadl! Současní kapitalisté házejí klacky pod nohy členům KSČM, a to v práci, osobním a společenském životě. Šikana a perzekuce na adresu levice probíhá beztrestně dál na „všech frontách!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sportovní hala na Dašické dostane nové šatny a bude propojena s budovou gymnázia
Sportovní halu Dašická v Pardubicích čeká další fáze rekonstrukce. Plánovaná přestavba za více než deset milionů korun zlepší zázemí pro sportovce a také usnadní přístupnost žákům přilehlého gymnázia, kteří zde absolvují hodiny tělesné výchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Školský ombudsman, exministr Zeman: Soukromá gymnázia jsou snobismus
České školství je hybrid, nechal se slyšet bývalý ministr školství Eduard Zeman v Kauze dne Zuzany Bubílkové na Rádiu Impuls.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Francie - Virtuálně namnožený prezidentský kandidát
Překvapením francouzské prezidentské kampaně je meteorický růst oblíbenosti Jean- Luc Mélenchona, který již předstihl politického matadora francouzské pravice Francois Fillona. Má vítr lidové nepodrobenosti a nepoddajnosti v plachtách, plně odpovídající názvu jeho hnutí La France insoumise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČD vypraví parní expresy na velikonoční jarmark na Křivoklátě
Milovníci železniční nostalgie mohou o Velikonocích opět vyrazit parním expresem na hrad Křivoklát. V rámci akce „Královské Velikonoce na Křivoklátě“ budou vypraveny dva expresy, a to v sobotu 15. a v neděli 16. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Jdeme do boje s tím, že chceme skutečně bojovat o nejvyšší příčky
KDU-ČSL a hnutí STAN podepsaly koaliční smlouvu o spolupráci pro volby v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Orlík: Prezident Zeman udělal něco, na co byste měli být pyšní
Občané ČR mohou být na svého prezidenta hrdí. Jako jeden z mála politiků se vyslovil pro pečlivé prozkoumání události, při níž zahynulo přes 80 civilistů. Většina západních politiků, včetně těch našich, měla jasno: plyn proti civilistům použila syrská vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bouchačky ve sněmovně. Chovanec přivedl experta na zbraně, ten si přinesl pomůcky a vznikla z toho tiskovka, jakou jste ještě neviděli
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) odmítá, že by návrh ústavního zákona, který se začne projednávat v prvním čtení, měl usnadňovat nějakým způsobem cestu ke zbraním. „Nemáme zájem jakkoliv usnadňovat cestu ke zbrani. Máme velice dobré zákony, jedny z nejlepších v Evropě, které umožňují českým občanům držet zbraň za přesně daných podmínek, a na tom se nic nezmění,“ ujistil ministr na dnešní tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Likvidace invazního raka mramorovaného na Proseku
V loňském roce vstoupilo v platnost PROVÁDĚCÍ NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 2016/1141, kterým se přijímá seznam invazních nepůvodních druhů s významným dopadem na Unii (tzv. unijní seznam).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Opět tady máme last minute pozměňovací návrh těsně před volbami
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Eva Zažímalová: Hodnocení výzkumu není drahé, ale velmi náročné
Do posledního hodnocení výzkumu v rámci Akademie věd se zapojilo více než tisíc hodnotitelů. „Většina z nich byla ze zahraničí,“ říká v exkluzivním rozhovoru nová předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Navrhujeme zastropovat věk pro odchod do důchodu na 65 letech
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Do České republiky vloni zavítalo přes 31 milionů zahraničních návštěvníků
Podle odhadu společnosti STEM/MARK, která realizovala pro CzechTourism výzkum „Příjezdový cestovní ruch“, navštívilo v roce 2016 Českou republiku téměř 31,1 mil. zahraničních účastníků cestovního ruchu. Ve srovnání s rokem 2015 tak vzrostl počet zahraničních účastníků cestovního ruchu o 3,3 mil. (tj. o 11,7 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení: Umělecké hodnoty české architektury 20. století potřebují lepší ochranu
Zelení navrhují zavést transparentní a spravedlivý systém, který by měl předejít vyhrocení konfliktů a zajistit jak ochranu uměleckého architektonického dědictví, tak rozumnou obnovu městského interiéru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dalíka propustili z věznice. Odjel za tmavými skly, s nikým nemluvil
Lobbista Marek Dalík je na svobodě. Dnes odpoledne opustil věznici ve Znojmě, kde si od září 2016 odpykával trest související s kauzou kolem nákupu obrněných vozidel Pandur. ČTK to potvrdila mluvčí generálního ředitelství Vězeňské služby Petra Kučerová. Příkaz k Dalíkově okamžitému propuštění dnes vydal Nejvyšší soud. Soud neveřejně projednal dovolání jak Dalíka, tak státního zastupitelství. Podrobnosti rozhodnutí mluvčí soudu Petr Tomíček nesdělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: V tuto chvíli pobírají doktorandi pouze základní stipendium ve výši 7 500 korun
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Co jste dělala, paní ministryně, na vládě, když se zákon projednával?
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta je letos opět partnerem Stanu proti melanomu
Česká pošta se stejně jako v loňském roce stala partnerem 11. ročníku Stanu proti melanomu, a to ve všech třech městech, ve kterých se akce koná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: JUDr. Galát nechal protiprávně obviněného ve vazbě, nijak to nezdůvodnil
Vyjádření spolku Šalamoun - spolku na podporu nezávislé justice v ČR ve věci obžalovaného českého občana, MUDr. Shahrama Abdullaha Zadeha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Sociální demokracie systematicky podporuje zaměstnance, seniory, rodiny s dětmi
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TATRA představila limitovanou edici vozů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT
Rok 2017 je pro společnost TATRA TRUCKS výjimečný. Připomíná si 120 let od výroby prvního automobilu se spalovacím motorem v Kopřivnici. Na legendární NW Präsident, který byl zároveň prvním vozem vyrobeným na území tehdejší Rakousko-Uherské monarchie, odkazuje automobilka limitovanou edici vozů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT, kterých dodá na trh symbolických 120 kusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Volba ředitele ČT jde do druhého kola. Dvořák je mezi postupujícími
O místo generálního ředitele České televize pro příštích šest let se utkají současný šéf Petr Dvořák, bývalý ředitel TV Prima Martin Konrád, bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák, bývalý redaktor ČT a generální komisař českého Expa 2015 Jiří František Potužník a ekonom Petr Vinklář. Finalisty z 12 kandidátů zvolili radní ČT. Finálové kolo výběru se uskuteční po osobní prezentaci finalistů 26. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek přijel v elektrickém autě, vysvětlil lidem, že integrace EU je historická povinnost. A pak plánoval, jak zrušit přímou volbu prezidenta
REPORTÁŽ „Kalousek je trouba, ať jde do háje,“ prohlásil předseda TOP 09 na diskusi o programu strany Vize 2030 v Plzni. „Nejsme tak blbí…“ reagoval poslanec Marek Ženíšek na připomínku ze sálu, kde bylo přes 200 vesměs mladších lidí. V diskusi pak například zazněl apel poslat mladé brance ze střední Evropy na jihovýchod EU střežit hranice. Mnoho slov padalo také kolem penzijní reformy a zavedení eura a k rychlému vstupu do rychlejší části dvourychlostní Evropy navzdory Václavu Klausovi ml. či Janu Zahradilovi. Patříme do západní Evropy, ne pod Kreml a Putina, znělo rovněž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Marek Dalík propuštěn z basy
Nejvyšší soud (NS) dnes vydal příkaz k okamžitému propuštění lobbisty Marka Dalíka z výkonu trestu. Učinil tak poté, co neveřejně projednal dovolání Dalíka i státního zastupitelství, řekl ČTK mluvčí NS Petr Tomíček. Podrobnosti k rozhodnutí zatím nesdělil, nejprve soud zpracuje písemné odůvodnění. Městský soud v Praze uložil Dalíkovi za pomoc k přijímání úplatku pět let. Vrchní soud čin překvalifikoval na pokus o podvod a vyměřil Dalíkovi čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Okleštěk (ANO): Konstruktivní kritika je přínosem
Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk přichází s kampaní, která nemá v Česku obdoby. Provokativně vyzývá, aby mu lidé napsali, co se jim na hejtmanovi nebo na kraji nelíbí. Využívat k tomu mohou takzvané „hejty“ neboli negativní vzkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Jmenování soudců
Soudce Pavel Šámal hledá ty nejlepší soudce. Soudci by měli být garantem toho, aby každý občan měl práva, která jsou zaručené Listinou práv a Ústavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Koalice lidovců a Starostů podepsána. Kandidátem na premiéra je Bělobrádek
Kandidátem nově vzniklé koalice KDU-ČSL a hnutí STAN na premiéra je šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Těsně před podpisem koaliční smlouvy to uvedl šéf Starostů Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chalánková (TOP 09): Proti sobě zde stojí dva zájmy, té maminky je ekonomický, a zájem dítěte
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová domlouvá v Číně další byznys. Lidé tam Česko znají i díky Zemanovi
VIDEO UVNITŘ Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO), která je na návštěvě Číny, se přesunula z provincie Henan do provincie Yunnan. Jednání v Henanu bylo podle slov ministryně úspěšné, což potvrdila i podnikatelská delegace. ParlamentníListy.cz jsou u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Opálka (KSČM): Zájem dítěte se odsouvá v zájmu toho, jak co nejrychleji vybrat státní podporu
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 4. 2017 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o státní sociální podpoře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Elektromobily a hybridní vozidla byly tématem veletrhu v německém Sindelfingenu
Nedaleko centra německého automobilového průmyslu Stuttgartu, městě Sindelfingen, se ve dnech 4. až 6. dubna 2017 konal veletrh Electric & Hybrid Vehicle Technology Expo Europe 2017. Veletrhu se zúčastnili i zástupci CzechInvestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Proč slušní lidé nechtějí multikulturní výchovu na školách
O případu Hynek Charous versus neziskovka AIESEC už toho bylo napsáno dost. Pan Charous protestoval proti multikulturnímu programu Edison ve škole, kam chodí jeho dcera. Svůj protest nestáhl ani po nátlaku školy a začal se dokonce domlouvat s dalšími rodiči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové podepsali koaliční smlouvu. Chceme získat nerozhodnuté voliče, tvrdí Bělobrádek
Vzniklá koalice bude muset pro vstup do Sněmovny získat ve volbách přes deset procent hlasů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2017 v 13:36, zobrazit podobné
TA ČR: Česko-korejský energetický workshop
Dne 29. března 2017 se v Technologické agentuře (TA ČR) uskutečnilo česko-korejské match-makingové setkání zaměřené na VaV spolupráci v energetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Realisté jako princezny Koloběžky
K Realistům jsem se na Argumentu již sice psal, ale chtěl bych ještě reagovat na rozhovor P. Robejška, který poskytl Parlamentním listům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta: Opravdu velká válka. Tak to může dopadnout
ROZHOVOR „Raketový útok samozřejmě představoval snahu o vyvrácení pomluv, že Donald Trump je proruský, zároveň se to stalo v době návštěvy čínského prezidenta ve Spojených státech, takže lze uvažovat i o varování Severní Koreji,“ konstatuje bývalý sociálnědemokratický ministr a velvyslanec v Rusku či na Ukrajině Jaroslav Bašta. Současnou vypjatou situaci mezi světovými mocnostmi pak považuje za velmi nebezpečnou. „Spojené státy se momentálně snaží sestavit v regionu Blízkého a Středního východu protiíránskou válečnou koalici z Turecka, Izraele a Saúdské Arábie. Tomu chce zabránit rusko-čínsko-íránsko-syrská koalice, což může vyvolat opravdu velkou válku,“ obává se Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Proč už guláš není guláš? V regále ani v politice
Název a obsah jsou dvě různé věci, v potravinářství i v politice. Zažíváme to teď na vlastní kůži. Ale musíme?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ve jménu Alláha smrt sportovcům! Začíná být jasno o útoku na fotbalisty v Německu
Má útok na autobus fotbalistů Dortmundu islamistické pozadí, nebo nikoliv? Podle listu Süddeutsche Zeitung tuto možnost nyní prověřují bezpečnostmí složky. Dopis, který byl v blízkosti explozí nalezen, totiž má začínat slovy „Ve jménu Alláha“. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Skalický (TOP 09): Počet obézních dětí strmě stoupá, pomoct může zdravé stravování ve školách
Za posledních patnáct let stoupl počet obézních dětí či dětí s nadváhou třikrát. Je to dáno mimo jiné i životním stylem, ve kterém chybí nejen pohyb, ale především zdravé stravovací návyky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zatímco jste spali, bylo ve Washingtonu i Pekingu hodně horko. Hrozilo se dokonce jadernými útoky
Prezident Donald Trump a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching se sešli minulý pátek, ale události posledních dní je přiměly se již v úterý spojit po telefonu a jednat o jejich řešení. Telefonát prý naznačil novou éru vztahů mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Po intervencích je třeba zúčtovat s viníky a zachránit, co se dá
Intervence ČNB neskončily proto, že by již splnily něco, co občané České republiky potřebovali, však nic dobrého jim ani přinést nemohly, jen škodu. Skončily proto, že hrozba trestu za porušení zákona o ČNB narůstala při jejich prodlužování stále více, zatímco vděčnost těch, v jejichž prospěch je ČNB dělala, nalezla svůj strop. Kurz je zhoršen na dlouho a parazitující spekulanti ho budou udržovat sami na jim vyhovující lepší, ale ne spravedlivé hodnotě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Trumpovo syrské teátrum
Nad útokem Američanů na syrskou základnu na západě země visí stále více otazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Více než čtvrtina státních bezprizorních nemovitostí přepsána na nové vlastníky
Díky aktivitě Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) byl snížen počet neexistujících státních subjektů v katastru nemovitostí o 461, tedy o 33 %. Počet nemovitostí na ně zapsaných klesl o 6 659 položek, tedy o 26,1 %. Čísla vyplývají z aktualizovaného materiálu Mapa majetku státu, který vlastními silami vypracoval ÚZSVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český velvyslanec v NATO: USA se nezačnou vojensky angažovat v Sýrii
Americký prezident Donald Trump dnes přijme generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga. Jak uvedla ČT24, jednat se bude především o situaci v Sýrii, v KLDR i o vztazích s Ruskem. Vyjádřil se k tomu mimo jiné i Jiří Šedivý, velvyslanec ČR při NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Soudce synonymem pro korupci, podvody a nespravedlnost?
Již léta upozorňuji na naprosto nefunkční systém justice. Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová to konec konců potvrdila svým výrokem o justiční mafii. Soudcem může být dnes jmenován čerstvý absolvent právnické fakulty po pouhých dvou lete
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Báča: Saúdové chtějí prodloužit dohodu na omezení těžby ropy i na druhé pololetí
Šok v podobě vojenského zásahu USA v Sýrii již pomalu začal odeznívat a tak se ceny ropy opět pokusili oživit Saúdové pomocí slovních intervencí. Dobře informovaný zdroj deníku WSJ včera uvedl, že Saúdská Arábie stojí o prodloužení dohody na omezení těžby ropy na další půlrok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká krajina: V rezervaci divokých koní se již letos narodilo sedm hříbat
Jaro přineslo do rezervace divokých koní v bývalém vojenském prostoru Milovice nové přírůstky. Zatím se v letošním roce narodilo na obou pastvinách dohromady sedm hříbat. Výrazně více přírůstků napočítali pracovníci chovatelského dohledu na větší pastvině u Benátek nad Jizerou, kde je již šest letošních mláďat, na menší pastvině u Milovic se zatím letos narodilo jediné hříbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Den podpisu smlouvy KDU-ČSL a STAN. Cyril Svoboda důrazně varuje: Nedělejte to, Gazdík nás využívá. A hrozí, že se stane něco, o čem se nepíše
ROZHOVOR I když lídři KDU-ČSL a Starostů a nezávislých dnes podepíší dohodu o koalici, ozývají se z lidové strany hlasy proti dvojkoalici se Starosty nejen ze silných moravských regionů, ale i z dalších míst. „Nejsem příznivec spojení strany, která je konzervativní, křesťanskodemokratická, se stranou, která se chce spojit s jinou stranou jenom proto, že sama nemá šanci se dostat do Poslanecké sněmovny. A je podle mne naprosto očividné, že přichází proto, že je v ohrožení, že se sama do Sněmovny nedostane. To je málo na to, abych věřil tomu, že to je na prosazení křesťansko-demokratické politiky,“ prohlásil bývalý předseda KDU-ČSL a exministr zahraničí Cyril Svoboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin nás zesměšnil směšným přirovnáním. A zdroje odhalují: Tillerson nepřijel kvůli Sýrii, ale kvůli úplně jiné věci
Ruský prezident Vladimir Putin přirovnal reakci členských států NATO na americký nálet na syrskou vojenskou základnu ke kývajícím hlavám čínských panenek, informuje BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra