Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.528x, což odpovídá cca 79.729-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jan Hellinger: Tohle vám vyrazí dech
Údajné teroristické útoky v Evropě mají jediný cíl. Chtějí ovládnout naše životy a města. O koho se jedná vás (možná) překvapí!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Já nevím, co si za to kupujete, možná jaguáry!“ U Jílkové se sešli rozzlobení občané. Zástupce firmy, která se stará o vodu, byl pod těžkou palbou
Moderátorka Michaela Jílková otevřela v pořadu Máte slovo velmi výbušné téma. Nastolila debatu o cenách vody. A začaly se dít věci...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Blb a idiot. Chemický vrah. Agrese USA. Mají na rukách krev. Návrat studené války. Někomu už rupnou nervy a zmáčkne ten knoflík... Babiš, kníže či Filip promluvili o Trumpovi, Putinovi a Asadovi
ANKETA Útokem americké armády na leteckou základnu syrské armády se zhoršily vztahy mezi USA a Ruskem. Co na to čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nechci euro ani žádné další integrace, říká Andrej Babiš. A pak rázně odmítl multikulturní model
Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš odmítá přijetí eura a jakékoliv další sbližování v rámci Evropské unie. Prosazovat bude vícerychlostní model Evropy, podle něj by země měly mít volbu integrovat se někde více, někde méně. Vicepremiér to řekl v rozhovoru pro týdeník Euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kailová (ČSSD): Zvyšujeme příspěvky na děti v pěstounské péči
Poslanecká sněmovna v rámci schvalování změny zákona o státní sociální podpoře odsouhlasila můj pozměňovací návrh, kterým se zvyšují příspěvky na úhradu potřeb dítěte v pěstounské péči, které suplují dítěti výživné od rodičů, které přechází na stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Le Penová nebo Macron? Tento pán je může přeskočit oba. Seznamte se s kandidátem francouzských komunistů
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš se zamýšlí nad nadcházejícími francouzskými volbami. Ukazuje na krajně levicového kandidáta Jeana-Luca Melenchona, kterého podporují francouzští komunisté. Odehraje se nakonec ve Francii souboj krajní levice s krajní pravicí v osobě Marine Le Penové?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Schulz odmítl dvě procenta na obranu. Kdy to udělá někdo z ČSSD?
V České republice je nyní velkým tématem zbrojení a nutnost plnit své „závazky“ vůči NATO a vydávat co nejdříve na zbrojení 2 % HDP. Politické strany napříč politickým spektrem hovoří o tom, že „závazky“ vůči NATO prostě plnit musíme a naše zbrojní výdaje se v blízké době musí zvýšit až na ona 2 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Politici se vodí jako loutky. Je to o penězích. Drží se funkcí jako klíšťata. Poslankyně, kterou kamenovali za slova o homosexuálech, se teď rozpovídala, jak funguje ČSSD a celá politika
ROZHOVOR Poslankyně Pavlína Nytrová se loni v červenci pustila do homosexuálů tvrzením, že se „budou snažit realizovat sex s dětmi“, a v prosinci vystoupila z ČSSD. A teď pro ParlamentníListy.cz říká: „Tím, že na kandidátkách budou často pouze krajští ‚bafuňáři‘ a vysoce loajální lidé, ‚politické loutky‘ bez vlastních názorů, to může sociální demokracii velmi významně dlouhodobě poškodit.“ Roztrpčuje ji totiž, když ze strany vystupují lidé, kteří už v životě něco dokázali a kteří jsou u veřejnosti oblíbeni. A Andrej Babiš? Ani se mu prý nediví, když Poslaneckou sněmovnu označil za „žvanírnu“. „Babiš dokázal, že politiku dělat umí!“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Co je to ten "národní zájem"? Vysvětluje Petr Robejšek
Nad tím, co to je národní zájem, se zamýšlí politolog a zakládající člen strany Realisté Petr Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česká republika je prý místem tvrdého střetu východní a západní propagandy. Třeba takový Jakub Janda...
Novinářka Amy Mackinnonová, která se podle svých vlastních slov dlouhodobě věnuje situaci ve střední a východní Evropě, se na serveru codastory.com rozepsala o tom, jak Čechy ovlivňuje strach z ruské propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Klidná a tichá migrantská rodina. A pak otec povraždil manželku a tři děti
Dánskem otřásá hrůzná rodinná tragédie, po které zůstali čtyři mrtví. Osmatřicetiletý afghánský migrant po hádce zavraždil svoji manželku a tři společné děti. Bezprostředně po spáchání trestného činu byl zatčen a ke všemu se přiznal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dámy, pokud máte dítě se špatným mužem, musíte nést následky, vzkazuje Jiří Čunek. A mnoho dalšího, nad čím v kavárně převrhnou latté
Senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) se v rozhovoru pro časopis Echo pořádně pustil do českého národa. Náš národ řeší zásadní problém – vymírá. Jenže Češi a Češky jsou často natolik změkčilí, že s tím jen těžko něco udělají. Svědčí o tom prý např. zákon o zálohovém výživném nebo okolnost, že mladí chlapci už nechodí na vojnu, která by z nich udělala muže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Američané shodili v Afghánistánu „matku všech bomb“
Americké ministerstvo obrany Pentagon oznámilo, že americké ozbrojené síly v Afghánistánu přímo v boji otestovaly „matku všech bomb“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rex Tillerson v Moskvě
Osm hodin jednání, z toho šest s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a dvě s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, strávil americký ministr zahraničí Rex Tillerson v Moskvě. To samo o sobě naznačuje, že o něco šlo. Kdyby nešlo o nic, jen o pouhé ultimátum, spláchne to jedno bouchnutí do stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Šikula z ANO, kterého už od nás znáte, se rozhodl odstoupit
Člen představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Petr Novák (ANO) se rozhodl rezignovat k 30. dubnu na svou funkci. Píše to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Trump si zjednal respekt, který Obama poztrácel. Moskva si mohla dělat, co chtěla, to skončilo, myslí si Jan Zahradil
ROZHOVOR „Moskva a Teherán si zvykly, že si v blízkovýchodním regionu mohou dělat, co chtějí, teď vidí, že nemohou. A nebudou mít jistotu, co Trump udělá příště,“ konstatuje jeden z nejdéle sloužících českých europoslanců, Jan Zahradil (ODS). Svoje úvahy pak ještě dále rozvíjí: „Takže z tohoto pohledu zabil Trump několik much jednou ranou. Navíc tento raketový útok má skutečně spíše symbolickou než vojenskou hodnotu, protože důležití aktéři byli dopředu varováni, aby se minimalizovaly škody a nedošlo k eskalaci konfliktu na vyšší úroveň. Skoro to vypadá, že v podstatě neškodný, ale symbolicky nesmírně významný úder je součástí vyjednávací taktiky,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Drahoš válečník. Server žasne nad jeho ochotou pozvat do ČR americká vojska
Server Vaše věc tvrdí, že prezidentský kandidát přebírá válečnickou rétoriku Západu. Projevuje se to např. tím, že Drahoš volá po navýšení českých výdajů na zbrojení na úroveň dvou procent HDP, k čemuž se Česká republika dobrovolně zavázala při vstupu do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Syrský chemický útok je americký výmysl, říká profesor Postol z MTI
Jak na svém webu uvádí P.C.Roberts, vyslovil se proti washingtonskému ovinění Asada ze spáchání plynového útoku v Sýrii i profesor Massachusettského technologického institutu Theodore Postol, čili autorita odborně nejvyšší. Problematiku celého případu důkladně prověřil a prověřené vložil do 14 stránkové studie, kterou ve středu minulého týdne předal veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Nemlžíme. Že firmu vlastní mladá žena, není důvod k vyloučení
Reakce Ministerstva obrany na článek Práva „Armáda se zbavuje horské zotavovny, o prodeji mlží…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KSČM): Velikonoční zamyšlení
Za dveřmi máme Velikonoce, a tak jako řádné hospodyňky musíme stihnout nejen práci, ale i domácí úklid a nákupy. Ke své hrůze však zjišťujeme, že pomalou a nenápadnou cestou se zdražilo pečivo, a to až o 9 %, vejce dnes nakoupíme za 2,80 Kč, což je zhruba o 50 halířů více než vloni, sýry nám podražily o 16,4 %, máslo o 21, 7 % a cukr o 25,5 %. Takže si opět sáhneme hlouběji do peněženky při zcela běžných nákupech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Studentka v Tunisku píše diplomku o tom, že slunce obíhá kolem placaté země. Chce vědecky prokázat, že Mohammed měl pravdu
Francouzský deník Le Figaro píše o studentce doktorandského programu přírodovědecké fakulty univerzity Sfax v Tunisu, která se snaží prokázat, že země není kulatá a Slunce obíhá kolem Země. Proč se snaží vyvrátit fakta, která lidstvo zná již stovky let? Aby dokázala, že pravdu neříká věda, ale Korán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zázrak německých marketérů. Z bruselského aparátčíka udělali bez jakéhokoliv výsledku spasitele. Český předseda německé Alternativy o Schulzovi, Merkelové a strachu po atentátu na fotbalisty
ROZHOVOR „Kolem Martina Schulze je umně vytvořená mediální bublina, mezi ním a kancléřkou Merkelovou je zinscenovaný duel, který vyhovuje oběma stranám,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Petr Bystroň, předseda bavorské Alternativy pro Německo. „Bezpečnostní situace je špatná, byl spáchán atentát na autobus fotbalistů Borussie Dortmund a bezpečnostní složky varují před dalším atentátem,“ objasňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: Skutečné platy učitelů jsou podprůměrné a mnohem nižší, než se uvádí...
V médiích se často objevují zkreslené údaje o průměrných platech učitelů. Proto si vám dovoluji zaslat nejnovější údaje, které jsou k dispozici. Data jsem získal přímo od ministerstva školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jaderná válka za rohem? Kolem Severní Koreje to houstne čím dál více
Svět je na pokraji termonukleární války, varuje server The Telegraph. V minulých dnech se totiž začalo hovořit o preventivním americkém úderu proti Severní Koreji. Ta by si to zřejmě nenechala líbit a odezva by na sebe nenechala dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Stát nemůže finančně diskriminovat rodiče vícerčat
Poslanecká sněmovna tento týden schválila ve třetím čtení zvýšení rodičovského příspěvku pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Současná výše příspěvku je 220 000 Kč na nejmladší dítě a nezohledňuje dnes stále častější narození dvojčat a vícerčat. Nově budou mít tito rodiče od ledna příštího roku nárok na rodičovský příspěvek ve výši 330 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pragocentrismus České televize. Brněnský právník má plán, jak jej prolomit
Právník Zdeněk Koudelka se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k veřejnoprávnímu vysílání České televize a k decentralizaci televizního vysílání na Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Langr (SZ): Vymazlené školy podle Valachové. Na nejbližší léta fikce
MŠMT neplánuje, jen spřádá nereálné sny. Jako ten o 24 dětech ve třídách ZŠ v roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Moji připitomělí strýček s tetou byli taky v partaji... Petruška Šustrová vyprávěla před lidmi, jak po roce 1989 prováděla čistky na vnitru
REPORTÁŽ Proč se členové StB báli při prověrkách po sametové revoluci, když nešlo o život? A co by se stalo, kdyby se Komunistická strana Československa tehdy zakázala? O tom i o dalších zajímavostech jako aktuální situace v Bělorusku či evropské podbízení se diktatuře v Ázerbájdžánu přišla hovořit s několika desítkami zájemců signatářka Charty 77, novinářka a překladatelka Petruška Šustrová v rámci akce Mozaiky životů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mana (ČSSD): Musím odmítnout mediálně prezentované fabulace
Reakce náměstka pro řízení sekce státní správy MŽP Vladimíra Many (ČSSD) k mediálním (dez)informacím o výkonu státní správy v případech Precheza, Navos a KMOTR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš prý chtějí ovládnout Českou televizi. Člen její Rady si vzal za příklad "Ovčáčkovu nehoráznost"
Poslední jednání Rady České televize se neomezilo jen na samotný výběr pěti finalistů pro volbu generálního ředitele ČT. Její úvod totiž provázelo ostré vystoupení člena televizní rady Zdeňka Šarapatky. Ten varoval ostatní radní před reálnou snahou Babišových médií a Hradu volbu ředitele veřejnoprávní televize ovlivnit. Píše o tom server Forum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Respekt se zmocnil depeší posílaných velvyslankyní ze Sýrie. A stvořil z toho opravdu výživný hanopis
Časopis Respekt se prý dostal k depeším a dalším podkladovým materiálům, které posílá česká velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi na úřad ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Tyto podklady podle časopisu ukazují, že působení české mise v Sýrii může být dost problematické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé věří České televizi čím dál méně. Může za to propaganda, přišlo z Kavčích hor oficiální vysvětlení
Česká televize ztrácí na důvěryhodnosti mezi diváky. Ačkoliv celkové číslo je například ve srovnání s politiky výborné, trend je zřejmý. V loňském roce považovalo největší české médium veřejné služby za důvěryhodné 65 procent diváků nad 18 let, což je o tři procenta méně než v roce předcházejícím. A oproti roku 2014 je to číslo horší dokonce o 8 procent. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Celníci zabavili stovku hracích automatů a více než čtvrt milionu korun
Generální ředitelství cel vyhodnotilo čtyřdenní akci, která byla zaměřena na eliminaci nelegálního hazardu a monitoring legálních heren. V období od 6. do 9. dubna zkontrolovaly dvě stovky celníků po celé republice sto dvacet subjektů. Jejich hlídky zajistily 118 hracích zařízení, dvě rulety, čtyři kvízomaty a platební prostředky ve výši 278 567 korun. Při integrované kontrole celníci objevili i šest kilogramů nezdaněného tabáku a 300 kartonů cigaret. Bez prokázaného zdanění i 255 litrů lihovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Výzva jménem mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví
Demografická situace se rychle mění a prohlubuje se společenské napětí mezi generacemi. Na místě je podporou dialogu a spolupráce mezi lidmi různých věkových kategorií čelit této situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Zřídíme Radu pro duchovní péči
Ministerstvo zveřejnilo metodický pokyn pro duchovní péči v nemocnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Beznadějný socialista Hamon nechce odstoupit
Levicový prezidentský kandidát Jean-Luc Mélenchon vyzývá, aby kandidát vládní Socialistické strany Benoit Hamon odstouil z francouzských prezidentských voleb. Mélenchon by potom měl větší a reálnější naději na postup do druhého kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Třicetiletý student z Brna se vydává za Ovčáčka. Chce tím prý odhalit ruské pozadí prezidentova týmu
Stvořil falešný profil Jiřího Ovčáčka na sociální síti, který sledují desítky tisíc lidí. Stejně tak stvořil falešný profil ambasáda Ruské federace na sociální síti Facebook a ten také v krátkém čase začaly sledovat na dva tisíce lidí. Ruská ambasáda si na počínání autora postěžovala. Server Aktuálně.cz vedl rozhovor s brněnským vysokoškolským studentem, který oba uvedené profily stvořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Připravujeme věcný záměr zákona o lobbingu
Tento týden se v budově úřadu vlády uskutečnila veřejná konzultace k přípravě věcného záměru zákona o lobbingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kluci z Moravy ovládají Prahu. Pozoruhodné vazby Faltýnkova advokáta na magistrát i ministerstva
Na ministerstvu dopravy, na pražském magistrátu i v dopravním podniku získal silný hlas přerovský advokát Květoslav Hlína. Za ním stojí první místopředseda vládního hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, který má rovněž bydliště v Prostějově, i náměstek ministra dopravy Milan Feranec z Olomouce. Hanácké souručenství začíná vadit i samotným lidem z Babišova hnutí. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ORL klinika nabídne preventivní vyšetření při Světovém dni hlasu
U příležitosti Světového dne hlasu je možné 19. dubna absolvovat preventivní vyšetření hlasivek na ORL klinice Pardubické nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Drahoš se zapojuje do válečnického mainstreamu
Jiří Drahoš je zatím zřejmě jediným z avizovaných prezidentských kandidátů, který může s M. Zemanem svést jakýsi volební souboj. Možná ne vyrovnaný souboj, ale jistě nepůjde o trapas, jaký by čekal například na M. Horáčka, pokud by se skutečně rozhodl do boje o prezidentské křeslo vstoupit. Podle Drahošových rozhovorů v médiích se bohužel zdá, že se bývalý předseda Akademie věd v mnoha tématech snaží slepě držet názorů českého politického mainstreamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lodinová (SPO): To by koukali, jak špatně si vedou
Ke konferenci ,,Role České televize v naší společnosti".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Soudci Spolkového ústavního soudu z Německa jednali v Brně
Pozvání k návštěvě Ústavního soudu České republiky přijala delegace Ústavního soudu SRN, která ve dnech 4. - 6. dubna 2017 jednala se svými českými protějšky. Německou delegaci vedl předseda tamního Ústavního soudu Andreas Vosskuhle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dopravní situace na Dolní Moravě se zhoršuje, kraj hledá řešení
Pardubický kraj plánuje řešit dopravní situaci v obci Dolní Morava, kde se nachází významné a hojně navštěvované horské středisko. Kromě studie týkající se možného napojení střediska na železniční síť, řeší kraj společně s obcí, investorem a policií také záležitosti spojené se silniční dopravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle potěší Andreje Babiše: Stát vybral na daních ve čtvrtletí meziročně více
Finanční úřady v 1. čtvrtletí vybraly na dani z přidané hodnoty (DPH) téměř 82 miliard Kč, což je meziročně o 6,5 miliardy korun více. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral o 3,6 miliardy Kč více, celkem 38,6 miliardy korun. Vyplývá to z dat, které poskytla ČTK Finanční správa. Meziročně vyšší daňové příjmy Finanční správa zaznamenala také u daní z příjmu fyzických osob nebo u odvodů z loterií. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad zveřejnil informace o kapacitách hromadných ubytovacích zařízení
Český statistický úřad zveřejnil informace o kapacitách hromadných ubytovacích zařízení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Možná se ve Visegrádské čtyřce dohodneme lépe, jak v Evropské unii ubránit svá práva
Delegace Výboru pro záležitosti Evropské unie a Výboru pro zahraniční otázky Národního shromáždění Slovinské republiky přijela dnes do Poslanecké sněmovny PSP ČR s cílem vyměnit si zkušenosti z oblasti bezpečnostní politiky, debatovat o budoucnosti Evropy po odchodu Velké Británie z Evropské unie a prohloubit vzájemné vztahy na úrovni parlamentních výborů a parlamentní skupiny přátel Česká republika – Slovinsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Povídání u Jana Čulíka: Nechápu, proč se Sobotka s těmi Poláky a Maďary vůbec baví. EU by je už konečně měla vyhodit
Snaží se koalice mocných zlikvidovat ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše? I o tom mimo jiné rozprávěli v rozhovoru šéfredaktor Britských listů Jan Čulík a redaktor Bohumil Kartous.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Moldavská republika má naši podporu
Dana Váhalová přijala moldavskou parlamentní delegaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Trumpovi odpůrci mají Vánoce: v rozhovoru si popletl Irák a Sýrii
Ani neví, do jaké země posílá rakety. Takový dojem mohou mít všichni ti, kteří zhlédli videorozhovor s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. O co šlo? Živého vysílání si všiml kromě jiných i web Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
POKOS se již podruhé představil žákům ve Středočeském kraji
I v letošním roce se příslušníci 21. základny taktického letectva Čáslav zapojili do projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) na školách ve Středočeském kraji a to 11. dubna na ZŠ Nalžovice v Chlumu a 12. dubna na ZŠ Na Hájích ve Slaném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Víte, jak věda napomáhá řešit výzvy související se stárnutím populace?
Příspěvek na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rozkradení, křičeli na Petra Fialu v Plzni. ODS se jako jediná poučila z chyb a bude vládnout dobře, ujišťoval
REPORTÁŽ Požadavek, aby už Marek Benda nekandidoval, a varování před neutužením spolupráce s EU. I to zaznělo v otázkách na posledním, třináctém zastavení jarní roadshow předsedy ODS Petra Fialy po krajích naší republiky v Plzni. Pochlubil se dobrými výsledky ODS a varoval na příkladu Slovenska před přijetím eura a přítomní se dozvěděli, jaké školy by „z fleku“ zrušil. Představil lídra krajské kandidátky, děkanku ze Západočeské univerzity docentku Ilonu Mauritzovou a na závěr reagoval i na drobný incident v sále, kde bylo několik desítek členů a příznivců strany. V auditoriu byl přítomen také poslanec Vladislav Vilímec a krajský a městský radní, bývalý primátor Plzně Martin Baxa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Láska (SZ): Veřejnost nejsou žádné ošklivé spolky z druhé strany republiky
Pražští senátoři apelují na to, aby se ve schvalovacích řízeních u staveb nezapomínalo na veřejnou vybavenost, dopad na životní prostředí a zdraví obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Kolik u nás žije Zajíčků a Mazanců?
ČSÚ přeje veselé Velikonoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně je nový návrh na zdanění úroků z korunových dluhopisů
Ve Sněmovně je další návrh na zdanění výnosů z některých korunových dluhopisů. Nezařazený poslanec Karel Fiedler chce v porovnání s novelou ministra financí Andreje Babiše (ANO) rozšířit okruh vlastníků obligací, na něž by zdanění úroků od příštího roku dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Půda Senátu zřejmě není pro některé instituce dostačující
Konference „Role České televize v naší společnosti“, organizovaná Klubem nezávislých senátorů v čele se senátorem Janem Velebou, se uskutečnila v úterý 11. dubna 2017. Cílem konference bylo podle organizátorů rozproudění diskuze k tématu fungování ČT, včetně spektra názorů pro i proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vyšší bezpečnost chodců a nové chodníky i cyklostezky: V Integrovaném regionálním operačním systému vybrány projekty za miliardu
Nové chodníky podél silnic I. a II. tříd, bezbariérové přístupy k zastávkám veřejné dopravy, investice do podchodů a lávek, ale také modernizace cyklostezek a společných stezek pro chodce a cyklisty. Na to vše se mohou těšit občané v našich regionech. V Integrovaném regionálním operačním systému (IROP) bylo vybráno 130 projektů za 1,05 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Duchovní mobilizace za Trumpa pokračuje - Velikonoce
Byzantský katolický patriarchát vyzval všechny americké křesťany i lidi dobré vůle k duchovní mobilizaci, a to do 1. 5. 2017. Základem je modlitba od 20-21:00, na tom místě, kde každý je. Horliví modlitební bojovníci si vybrali ještě jednu svou hodinu modlitby denně. Ježíš slíbil: „Amen, amen pravím vám, budete-li o něco prosit Otce ve jménu Mém, dá vám to.“ (J 16,23) Křesťanský svět si uvědomuje a tento svatý týden prožívá Kristovo utrpení a na Velký pátek Kristovu smrt! Pak ale i na třetí den Kristovo slavné vzkříšení! Bez pravdivého pokání Kristova smrt i Jeho vzkříšení nepomůže ani jedinci ani národu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Každá koruna je skutečná investice, která se někde ukáže
Vláda vzala tento týden na vědomí Soubor opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v oblasti školství a vzdělávání, který shrnuje cíle MŠMT v následujícím období a opatření k jejich naplnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
IDET 2017 - Moje srdce bije pro armádu
Ve dnech 31. května až 2. června se v areálu Brněnských veletrhů a výstavišť uskuteční již 14. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): I pro ty nevěřící, jako jsem já, jsou tyto svátky tradicí
...a není vůbec důležité, zda věříme v Boha nebo nikoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
O projektech ROP Jihozápad se veřejnost dozví díky národní knihovně i po letech
Národní knihovna České republiky začíná archivovat informace o Regionálním operačním programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad). Veřejnost se tak i za desítky let dozví podrobnosti o projektech, které v minulých letech uspěly s žádostí o dotaci z Evropské unie prostřednictvím tohoto programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček se vyznal, jak blízko má k prezidentovi. A přirovnal Gazdíka ke kreslené postavičce
Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček prozradil, že pro svého šéfa Miloše Zemana by obětoval třeba i ledvinu. Má prý k prezidentovi takřka tak blízký vztah jako k rodině. Prozradil toho ovšem ještě mnohem víc. Pochválil Andreje Babiše (ANO) za to, že se rozhodl vstoupit do svazku manželského. Prezident Zeman si to prý už dlouho přál. Vedle toho také Ovčáček prozradil, že předsedu Starostů a nezávislých považuje tak trochu za „motýla Emanuela“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Léčit Romy prací, doporučil Jiří Čunek. Šéf vládní agentury pro začleňování si jej za to předvolal na "schůzku"
Reakce na nejnovější výrok senátora a zlínského hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL), jenž se týká romské populace, na sebe nenechal dlouho čekat. Po Velikonocích by se měl Čunek dostavit před vládní agenturu, aby svá slova vysvětlil. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo: Ratingová agentura Fitch oceňuje velmi dobré hospodaření veřejných financí
Mezinárodní ratingová agentura Fitch ve své nejnovější zprávě z 6. dubna potvrdila pro Českou republiku velmi dobré ratingové hodnocení na úrovni A se stabilním výhledem pro dlouhodobé závazky v domácí i zahraniční měně. „Pro českou ekonomiku se jedná o jednoznačně dobrou zprávu. Potvrdila se vynikající pozice České republiky ve střední a východní Evropě,“ uvádí ministr financí Andrej Babiš. „Za silné stránky považuje agentura Fitch především velmi dobré hospodaření veřejných financí,“ doplňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Spojené státy poprvé v boji nasadili MOAB, největší nejadernou bombu na světě
V pořádku, nová zbraň se jednou vyzkoušet musí, ty stávající se musí tu a tam prověřovat. Nehledě k tomu, že cíl by v Afghánistánu, hnízdě muslimských teroristů a největším producentu opia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Turecký ministr zahraničí, který nesměl přistát v Rotterdamu, přiletí do Prahy
V dosti rozjitřené atmosféře vztahů Turecka s Evropskou unií probíhají přípravy na návštěvu tureckého ministra zahraničí Mevlüta Çavuşogla v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš není podrazář, mnohé ho spojuje s Baťou. Kalousek je s útoky na něj trapný. Lidé volí Miloše Zemana, protože není loutka a vůbec mu nejde o peníze. Pravicový spisovatel hovoří
ROZHOVOR „Nebojím se Babiše jako osoby. Mám rád takové nadřízené, jako je on. Kdybych byl jeho zaměstnancem, asi bych v něm viděl vzor pracovní morálky. S Baťou jej může mnoho spojovat. Na jedné straně práce, na druhé zasloužená odměna a selský rozum v řešení vztahů. Do jisté míry takto může vést i stát. Ale ne úplně. Osobní selhání je ovšem možné vždy, nicméně bych se ho obával spíše u jiných lidí,“ říká konzervativní myslitel a spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hody, hody, doprovody, neberte mi moje body. Policejní prezident ohromil internet veršovaným apelem na řidiče
Velikonoční veršovánku na svém facebookovém profilu zveřejnil policejní prezident Tomáš Tuhý. Je určena především řidičům, kteří by měli o následujících svátcích jara potkávat na silnici více mužů zákona. A to především na kritických místech a hlavních tazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenské zpravodajství uspořádalo kybernetické cvičení
Ve dnech 30. a 31. března uspořádalo Vojenské zpravodajství ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem cvičení v oblasti kybernetické obrany. Table-top cvičení se účastnili zástupci zpravodajských služeb, resortu obrany, Národní centrály proti organizovanému zločinu či představitelé sdružení CZ.NIC. Cvičení se zaměřilo na spolupráci zainteresovaných subjektů při zajišťování kybernetické obrany České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hned za našimi hranicemi žije 700 tisíc muslimů, za šestnáct let se počet zdvojnásobil. A mají "svého" prezidenta
Rakouský deník Kronen Zeitung publikoval alarmující odhad Ministerstva vnitra, podle kterého žije aktuálně v zemi až 700 000 muslimů. Přesná čísla však nejsou k dispozici a skutečný počet obyvatel, kteří vyznávají islám, tak může být ještě vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Canov (SLK): Všichni si jsou rovni, ale Budvar je rovnější?
O Registru smluv a plánovaném hlasování na plénu 19. dubna:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Žádný odsun, etnická čistka to byla. Já to zažil ve vlastní rodině, pustil se ministr Herman do čtenáře
Na téma poválečného odsunu sudetských Němců diskutoval s ministrem kultury Danielem Hermanem na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz jeden ze čtenářů, který vystupuje pod přezdívkou Patriot1.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup Denemo Media do skupiny FTV Prima
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů Denemo Media, s.r.o., a GES MEDIA EUROPE B. V., na straně jedné, a FTV Prima Holding, a.s., na straně druhé. Rozhodnutí již nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Nespoutaná česká koruna
Posilování koruny může způsobit krátkodobé zvýšení nezaměstnanosti a stagnaci mezd. Zlato by pro české investory mělo zlevnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Díky dětským skupinám stoupá počet míst v předškolních zařízeních
Počet evidovaných dětských skupin se vyšplhal na 300.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Chyby v rozsudku nad Dalíkem. Co mohlo stát za tím, že jej v týdnu propustili?
O tom, že Nejvyšší soud (NS) bude muset kvůli závažným chybám zrušit rozsudek nad Markem Dalíkem, psal týdeník Euro už loni v září. Příběh lobbisty a někdejší pravé ruky expremiéra Topolánka totiž není tak černobílý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Píše o tom server Euro.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Tohle je jedna z těch správných cest
Začátkem týdne jsem navštívila studenty v Novém centru pro tvořivé lidi, které otevřela Filosofická fakulta UK v Hybernské ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj má jeden z nejlepších turistických webů v zemi
Druhé místo v prestižní soutěži Zlatý erb 2017 obsadil turistický portál Moravskoslezského kraje www.severnimorava.travel. Prosadil se v nabité konkurenci destinačních webů z celé České republiky a umístil se na špičce hned za turistickým portálem Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Státní zástupce Michal Galát prý nerozumí...
V článku „Kauza Zadeh: orgány ve vlastní pasti, obviněný ve vazbě“ jsem se zabýval výsledkem vazebního řízení ve věci obv. Shahrama Abdullaha Zadeha, které proběhlo ve dnech 7. a 11. dubna 2017 u Městského soudu v Brně. Konstatoval jsem, že státní zástupce Michal Galát se neomluvenou neúčastí u jednání postaral panu obviněnému o prodloužení pobytu ve vazbě. Nespekuloval jsem, jak se zachová, až obdrží písemné vyhotovení usnesení o propuštění z vazby, které jako nepravomocné nemohlo být realizováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Za první čtvrtletí je v České republice o šestinu méně mrtvých
V Libereckém kraji stejně jako loni tři mrtví, méně těžce i lehce zraněných. Nejvíce mrtvých v Jihomoravském kraji, nejméně na Liberecku a Karlovarsku. Razantní pokles obětí nehod s přítomností alkoholu. O polovinu méně mrtvých na železničních přejezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Drahoš válečník. Server žasne nad jehou ochotou pozvat do ČR americká vojska
Server Vaše věc tvrdí, že prezidentský kandidát přebírá válečnickou rétoriku Západu. Projevuje se to např. tím, že Drahoš volá po navýšení českých výdajů na zbrojení na úroveň dvou procent HDP, k čemuž se Česká republika dobrovolně zavázala při vstupu do NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra