Oficiální zpravodajská média

Zeman je soudruh. Už za komunistů patřil do konspirační party řízené z Moskvy. Herec Pavel Nový o bordelu, manýrech z Východu a o tom, co se máme jezdit učit do Bavor
ROZHOVOR Včerejší mafiáni mají dnes skvěle vzdělané děti, příští elitu národa. Chraňme se revoluce! Herec Pavel Nový v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále komentuje nově přijatý zákon o národních parcích a v příštích prezidentských volbách by dal hlas profesoru Drahošovi. Ještě že se prý vracíme na Západ, protože na Východě jsme pochytili jen samé „móresy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ivan Langer: A pak přišel Slovák, kterého vyhnali z jeho země...
Se skloněnou hlavou na popravu jdeme?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Třiatřicet kroků k lepší politice
Nekonečná řada krizí je důkazem toho, že složitost ekonomických a politických procesů přesahuje lidské schopnosti. Politici nám však přesto namlouvají, že oni společnost uřídí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Zůstanou navždy otázky kolem islámu tabu?
V mnohých západních evropských zemích je to už holý fakt. A u nás? Kolik už proběhlo různých pořadů, kde byl prostor podívat se na islám ne očima českých školáků, ale stačilo by úvahou zasvěcených laiků za asistence odborníků. A samozřejmě největší díl padá na naši veřejnoprávní, neb ta je zde od toho, aby pomocí vzorku populace obsáhla celé spektrum otázek a zdůrazňuji; žádnou nevynechávajíce!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Máme všeho dost? Máme toho dost
Máme plné obchody zboží, sklady, velké počty úředníků, nízké základní platy, armádu, která nechrání naše hranice, inkluzi, globalizaci, multikulturalizmus, miliardáře, amnestii i koblihy a guláš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a referendum – předání moci lidem
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku a na který jsou Švýcaři po právu hrdi, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po hledání příznivců následuje referendum – předání moci lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nejedlý (Zelení): K Paříži
Přestaňme nalhávat, že radikální islamismus nemá politické cíle a že terorismus není chladnokrevný politický prostředek. Střelec v Paříži včera jasně chtěl ovlivnit francouzské prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Ceny zahraničního obchodu pokračovaly v růstu
V únoru 2017 rostly meziměsíčně vývozní a dovozní ceny shodně o 0,4 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,0 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 2,5 %, dovozní ceny o 5,8 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 96,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení: Výběr lokality pro úložiště jaderného odpadu musí být transparentní
Výběr lokality pro výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu není v ČR transparentní. Její hledání začalo v 90. letech, dodnes však významně nepokročilo. Provázejí je nejen zmatky, ale i snaha rozhodovat za zavřenými dveřmi. Zelení proto podporují sobotní Den proti úložišti, který se koná poblíž výročí výbuchu v Černobylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Adam Stříbný: Z myšlenek republikánského mládežníka, podruhé
Četl jsem v jedné nejmenované knížce ,,Nikdo nepochybuje, že nacismus je synonymem zla". Musel jsem si v duchu říct - já o tom pochybuji! Ne, že bych byl nacista, ale v porovnání se současnými ideologiemi je nacismus nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Irán má prý potenciál následovat Severní Koreu
Tento názor na tuto zem sdělil ministr zahraničí USA Tillerson ve středu ve Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Žádný učený z nebe nespadl, ovšem blbce jako by shazovali…
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: Odmítáme vyměnit své zásady za placené posty
Koalice ANO, Změna pro Prahu 12 a ČSSD se na 18. jednání Zastupitelstva MČ Praha 12, konaném 18. 4. 2017, definitivně rozpadla. Zastupitelstvo zároveň konečně schválilo rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Kormidlo k válce stočené…
Sledujeme-li poslední vývoj na mezinárodní scéně, mnoho optimismu nám nezbývá. Nejspíše žádný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Výroční ceny České a moravské pivovarnické akademie za rok 2016 získali Adam Brož, Jan Šavel a pivnice Budvar
Česká a moravská pivovarnická akademie (dále jen ČMPA) včera v Tereziánském sále Břevnovského kláštera vyhlásila výsledky hlasování svých členů a udělila Výroční ceny 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman oznámil, že mu kampaň bude řídit manželka. A Jakub Janda hned sedl k počítači a začal mastit komentář o Nejedlém a Lukoilu
Prezident Miloš Zeman oznámil, že jeho choť bude hlavní organizátorkou jeho volební kampaně a povede volební tým. Jen na ní podle Zemana bude, jak volební tým povede a koho si zvolí za spolupracovníky. A Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty přispěchal s komentářem. Prozradil, jak asi bude fungování volebního týmu vypadat v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Francouzská levice a volba prezidenta
Všechny průzkumy ukazují, že druhé kolo prezidentských voleb bude mezi Marine Le Pen, která prohraje, a někým ze tří dalších. Ale s kým? A co z toho vzejde? Přehled názorů levicových kandidátů na základní otázky přinesl týdeník Le Nouvel Observateur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Vodohospodáři odklízejí naplaveniny z Brněnské přehrady
Od úterý odklízejí pracovníci Povodí Moravy, s.p. nepořádek z hladiny Brněnské přehrady. Jen z okolí hráze vytáhli a odvezli přes třicet tun naplaveného nepořádku, zejména větví, odpadků a pet lahví. Dnes pokračují v čištění Rakovecké zátoky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kauza, která otřásla policií. Teď v rozhlase poskládali střípky do mozaiky
Až dosud se na veřejnosti objevily jen střípky. Server iRozhlas.cz však s pomocí policejních protokolů a klíčových výslechů zrekonstruoval kauzu, která otřásla policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Mediální manipulace - o pravdě a lži
Z médií se vytratilo neutrální zpravodajství, novináři si pletou zprávy s komentářem a různými hybridními propagačními experimenty. Mainstreamová média označují agresora za mírotvůrce, závislost je vydávána za svobodu a manipulace za pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Generální tajemník Rady Evropy Jagland navštíví ČR
Generální tajemník Rady Evropy Thorbjörn Jagland se dnes setká s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), několika ministry a představiteli Parlamentu. Se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) bude norský diplomat mluvit o nadcházejícím českém předsednictví Výboru ministrů, což je rozhodovací orgán Rady Evropy. Česko bude v jeho čele od května do listopadu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šmírujete občany a vymlouváte se na teroristy. Krádež svobody za bílého dne. Pirát řádil u Jílkové, generál Šándor se mu vysmíval
V Evropě narůstá počet teroristických útoků. Jak se proti nim bránit? A jak najít určitou rovnováhu mezi posílením bezpečnosti a ochranou soukromí občanů? Tyto zásadní otázky položila moderátorka Michaela Jílková v pořadu Máte slovo svým hostům. Má mít stát právo sledovat nás i na internetu? Protichůdné názory předložili bezpečnostní expert generál Andor Šándor a pirát Mikuláš Ferjenčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Pokud umožňuje nespravedlnost hlubokou, strašnou, tak je ten systém vadný.“ Zaorálek chce ve Štrasburku zpochybnit případ zabitého Čecha
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) chce u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku zpochybnit rozsudek, jímž britský soud osvobodil britského občana, který loni zabil Čecha. Je to podle něj jediný způsob, jak dosáhnout revize procesu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Zmizení prezidenta Trumpa
Během mého dlouhého působení ve Washingtonu se nestalo, aby kterýkoli viceprezident učinil závažné prohlášení k mezinárodně politické situaci, či vyhrožoval jiným zemím válkou. Dokonce ani Dick Cheney neuzmul tento služební výkon slabému prezidentovi Bushovi ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Turecko se nesmí „rozesrat“, Erdoganova diktatura Evropě vyhovuje. A uznání Kosova byl zločin. Promlouvá vojenský lékař, který dobře poznal Blízký východ
ROZHOVOR Erdogan jako dobrý partner Západu i NATO? „Rozesrat“ si to s Tureckem by bylo velmi nerozumné. Navíc polodiktatura přináší určitou stabilitu. Nepleťme se do jejich vnitřních záležitostí, varuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý účastník řady misí v pozici lékaře MUDr. Marcel Hájek, který „sloužil“ na Blízkém východě, pracoval v Izraeli a dokonale zná Irák i tureckou náturu. Měli bychom s Tureckem tak jako s Ruskem rozumně spolupracovat a neizolovat je, protože to se nám vrací jako bumerang. Příkladem zasahování do interních záležitostí je podle nynějšího lékaře plzeňské záchranky, jinak vášnivého entomologa, dr. Hájka i Kosovo, jehož samostatnost jsme neměli nikdy uznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SMS ČR: Táborům v blízkosti řek hrozí stop, varují malé obce
Výrazné snížení počtu dětských táborů v blízkosti řek nyní hrozí na území mnohých menších obcí. Realizace táborů je v ohrožení kvůli dikci vodního zákona a příslušnému výkladu Ministerstva životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: ČR se chce připojit k mnohostranným úmluvám co nejdříve
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán se dnes setkal s generálním tajemníkem Rady Evropy Thorbjornem Jaglandem. Jednání se uskutečnilo v kontextu nadcházejícího českého Předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy v průběhu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: I na slevě můžete prodělat
Nákup zboží za akční ceny se nemusí vždy vyplatit. V české obchodní síti se i v roce 2016 spotřebitel setkával s tím, že deklarovaná cena zboží ve slevě byla při platbě u pokladny zcela jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
České hvězdy pod tuniským sluncem
Marcela Březinová, Sámer Issa, Linda Finková, Elis, Martin France, Markéta Mayerová, to je jen zlomek osobností, které odjedou letos v květnu na pozvání Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch obdivovat krásy Tuniska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Faltýnkovo království. Do správy železnic si prosadil dalšího svého člověka
Správa železniční dopravní cesty se stává rajonem místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka. Jak píše server iHNed.cz, bez výběrového řízení do ní dosadil dalšího ze svých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
NPÚ: První letošní dvojčíslo Zpráv památkové péče bude o barokní krajině
Krajina jako kulturní a přírodní dědictví, tak zní jedno z hlavních témat letošní památkové sezony. K tématu se budou vztahovat nejen přednášky a akce pro veřejnost, ale také odborné publikace. Jednou z prvních v tomto roce bude obsáhlé dvojčíslo Zpráv památkové péče na téma barokní venkov a krajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Navýšení výdajů na obranu je v zájmu bezpečnosti naší země
KDU-ČSL vnímá dosavadní výsledky rezortu obrany z hlediska výdajů na obranu (nyní na hranici 1 % HDP) a rozvoje bojových schopností jako nedostatečné, neodpovídající ani našim závazkům v NATO, ani Dohodě koaličních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
CzechPOINT: Sedmnáct miliónů výpisů
Na kontaktních místech veřejné správy Czech POINT byl vydán výpis s pořadovým číslem 17.000.000. Stalo se tak na pracovišti České pošty, s.p., Bratří Venclíků 1139/3, Praha 14, a jednalo se o výpis z Rejstříku trestů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
SÚJB: Zničením chemických zbraní naše práce nekončí
Toto poselství zaznělo na konferenci „Úmluva o zákazu chemických zbraní včera dnes…a zítra?“, kterou Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí (MZV), Ústavem mezinárodních vztahů (ÚMV) a Organizací pro zákaz chemických zbraní (OPCW) uspořádal dne 19. dubna 2017 k připomenutí 20. výročí platnosti Úmluvy o zákazu chemických zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
DPP vítězí ve sporu s Rencarem. Soud umožnil uzavřít reklamu na 300 autobusech MHD s vítězem transparentního tendru
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zaznamenal důležité vítězství v právním sporu s firmou Rencar, dceřinou společností JCDecaux. Městský soud v Praze zrušil dvě předběžná opatření, kterými Rencar bránil nájmu volných reklamních ploch. DPP tak může přenechat nevyužité reklamní plochy na 300 autobusech MHD výherci výběrového řízení z letošního ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stárek (ODS): Milí kolegové, Tonda Nechvátal do mne kope kvůli té hlouposti s Playboyem...
Jakub Stárek na Facebooku k podivnému chování Ondřeje Koláře, starosty Prahy 6
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Odmítáme tvrzení, že šíříme hoax
V uplynulých dnech některá média zveřejnila zprávy, že Policie České republiky zveřejněním informací o hře „Modrá velryba“ šíří hoax.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kandidát Hollandovy strany po teroristickém útoku na Paříž: Nebojte se, žijte dál své životy
Francouzské prezidentské volby buší na dveře. Už v neděli bude rozhodnuto o tom, kteří dva kandidáti postoupí do druhého kola, nebo zda některý z nich vyhraje dokonce už v kole prvním. Průzkumy naznačují, že do druhého kola postoupí nacionalistka Marine Le Penová. Její už tak solidní šance by mohl posílit čtvrteční útok na pařížském bulváru Champs-Élysées. Otázkou zůstává, kdo ji do druhého kola doprovodí, protože letošní prezidentský souboj je opravdu velmi těsný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český pedagog působící v Berlíně nám dal rozhovor o imigrantech a začaly se kolem něj dít neuvěřitelné věci: Telefonát z Německa, vyděšená partnerka. Jak v osmdesátých letech...
Nad tím, v jaké nesvobodě dnes žijeme, se na svém facebookovém profilu zamyslel pedagog a IT expert Daniel Rovný. Současnou situaci dokonce přirovnal k době osmdesátých let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČT musí být nezávislá na politických i ekonomických tlacích. Známá tvář televizní revoluce, dnes kandidát na ředitele, představil své vize
Kandidát na šéfa ČT Karel Novák odmítá návrat reklamy na programy ČT1 a ČT24. Novák to uvedl ve svém vyjádření pro server Dotyk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Návod, jak školou vychovat stádo
Čím víc se úřady snaží ve školství o prosazení uniformity a rovných příležitostí, tím víc se rozmáhá – neváhám to tak označit – diskriminace, mezi dětmi se rozevírají nůžky a slušné vzdělání se stává luxusním zbožím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Téměř pětina chlapců a čtvrtina děvčat kouří
Projekt Kardiovize Brno 2030 Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) v minulém roce zahájil kampaň „10 důvodů proč nekouřím.“ Projekt si kladl za cíl zvýšení informovanosti o škodlivosti kouření v předem definované cílové skupině - studentů prvních ročníků středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Láska vystoupil ze Strany zelených
Senátor Václav Láska vystoupil ze Strany zelených. Rozhodl se k tomu, protože nesouhlasí s některými kroky a postoji vedení strany, uvádí v dopisu straníkům, který má ČTK k dispozici. Vyjádření Zelených ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Další informace o pařížském atentátníkovi: Známá teroristická firma, pokus trojnásobné vraždy, předčasně propuštěn z dvacetiletého trestu. Minulý měsíc ho policisté měli, ale pustili ho...
Britský deník Daily Mail zjistil podrobné informace o jednom ze včerejších atentátníků Karimu Cheurfimu, které dokazují, že francouzské bezpečnostní služby opět nedovedly zrovna nejlepší práci. Teroristickému útoku se možná dalo zabránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Lady Business 2016 Darina Ermisová: Každá kabelka má svůj vlastní příběh
O titul Lady Business Moravskoslezského kraje se letos v soutěži utkalo devatenáct žen, podnikajících například ve výrobě a designu skla, výrobě kosmetiky nebo v oboru praní, žehlení a mandlování. Vítězkou druhého ročníku krajské soutěže se stala oděvní návrhářka Darina Ermisová. Její firma, která vznikla v roce 2008, vyrábí designové kabelky a doplňky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trump zklamal. Je zcela možné, že se stane novým Georgem W. Bushem. A Sýrie a šance Le Penové ve francouzských prezidentských volbách... Politolog z Paříže předkládá fakta
ROZHOVOR Britský historik a známý konzervativní euroskeptický politický analytik a myslitel John Laughland, který je ředitelem studií na Institutu pro demokracii a spolupráci v Paříži, říká, že je možné, že v případě prezidenství Trumpa se může vše vrátit do starých zajetých kolejí. Napovídá tomu to, že Trump opustil již řadu věcí, které sliboval v prezidentské kampani. Šance Marine Le Penové uspět v prezidentských volbách jsou dle něj relativně malé. Šanci má dle něj i Fillon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Víno je mléko starců, a já toto mléko s chutí popíjím velmi pravidelně
Projev prezidenta republiky při předání ocenění vítězům soutěže Salon vín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kontrolní akce EET v příhraničních tržnicích: většina provozovatelů se připravila
V průběhu minulého týdne proběhla v příhraničních tržnicích v Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji rozsáhlá kontrolní akce v souvislosti s dodržováním povinností prodejců, které pro ně vyplývají ze zákona o evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Přijmeme ženu s odrostlými dětmi.“ Inspektoři práce kontrolují dodržování zákazu diskriminace
Přijmeme prodavačku důchodkyni. Nebo: Hledáme ženu s odrostlými dětmi, která už nepůjde na mateřskou. I s takovými inzeráty se setkal Státní úřad inspekce práce, který dohlíží na dodržování rovného zacházení a na zákaz diskriminace na pracovištích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Farský (TOP 09/SLK): Na daňové poplatníky přísnost, na sebe ne?
V roce 2015 schválila sněmovna po dvou letech projednávání zákon o registru smluv. Snad jediný zákon v tomto volebním období, který jde proti proudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jazzová legenda Miroslav Vitouš vystoupí v rámci Mezinárodního dne jazzu v pražském Paláci Akropolis
V rámci celosvětových oslav Mezinárodního dne jazzu chystá festival Mladí Ladí Jazz na neděli 30. dubna unikátní večer v koprodukci s Českým rozhlasem Vltava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Vyšetřování dieselgate končí rozpačitě
Dvanáct měsíců vyšetřování aféry dieselgate přineslo jen částečný užitek, europoslanci ve své závěrečné zprávě opomenuli jádro problému, uvedl ve Štrasburku místopředseda ODS Evžen Tošenovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Přebytek revidován, dluh nezměněn
Notifikace deficitu a dluhu vládních institucí za rok 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Romský předák vyjádřil svou radost z inkluze. Napraví se prý do nebe volající nerovnost
Inkluze ve školství se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zastává Karel Holomek, předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak koruna obstojí v testu francouzských voleb?
Česká koruna může projít při francouzských volbách zajímavým testem. Historicky se nikdy nejednalo o měnu, která by reagovala výrazněji na nárůst napětí v eurozóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tlak na ministerstvo financí se vyplatil, spolky snad budou zachráněny
Senátor Ivo Valenta a starotové ze Slovácka snad vybojovali to, aby venkovské spolky nemusely používat EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fenomén Schulz prý pomalu vyprchává. Němečtí sociální demokraté mění strategii
Po porážce ve volbách v Sársku němečtí sociální demokraté (SPD) mění své plány. Místo uvažované koalice s tamní Levicí začínají dávat přednost koalici s liberály a Zelenými. Důvodem je to, že především voliči v západní části země nejsou rudo-rudé koalici doplněné zelenými nakloněni. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SŽDC: Systém ETCS zabezpečí traťový úsek mezi Petrovicemi u Karviné a Břeclaví
V Přerově byla slavnostně zahájena realizace jednotného evropského zabezpečovače ETCS na traťovém úseku mezi Petrovicemi u Karviné a Břeclaví. ETCS je součástí systému ERTMS pro řízení železniční dopravy v celé Evropské unii. Jeho cílem je zajistit plynulý provoz v mezinárodním železničním provozu mezi odlišnými systémy národních železnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Takto se mstí Ivo Rittig. Soudkyně bez obalu popsala jeho praktiky
Otec a syn Sittovi vybudovali papírnu a tiskárnu cenin Neograph ve Štětí. Před šesti lety projevili odvahu a zveřejnili své podezření, že mocný lobbista Ivo Rittig spolu se svými lidmi tunelují pražský dopravní podnik prostřednictvím zakázky na jízdenky. Odveta byla krutá: Sittovi přišli o firmu a soud je nepravomocně odsoudil za údajné tunelování vlastní firmy. Dnešní Lidové noviny získaly rozsudek, který zprostil obžaloby otce a syna Sittovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Močí na ploty, všude se válí odpadky, obtěžují holky... Nepěkná svědectví o imigrantech už se v Německu dostávají i do médií
Reportéři německého deníku Express zjišťovali, jak funguje soužití mezi obyvateli Sankt Augustinu a několika sty migranty. Právě v tomto táboře bydlel jednatřicetiletý černoch, kterých před čtrnácti dny znásilnil s mačetou v ruce mladou ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Začal jsem věřit v zázrak, prezident mě dojal. Jiří Kajínek doufá, že se dostane na svobodu
Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek dostal novou naději, že bude vzdor odsouzení na doživotí propuštěn; prezident Miloš Zeman před pár dny prohlásil, že zvažuje jeho omilostnění. Šestapadesátiletý muž, odsouzený za dvojnásobnou vraždu, se k prezidentské milosti upíná. „Mám naději a věřím v zázrak,“ řekl Kajínek v rozhovoru pro magazín Víkend Dnes. Ukázky z tohoto rozhovoru přináší dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za řešení problémů s parkováním ve městě Prostějově
My, níže podepsaní obyvatelé města Prostějova, vyzýváme zastupitele města Prostějova k jednání ve věci řešení problémů s parkováním v dané lokalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Třetina (TOP 09): Boj o návrat Slovanské epopeje do Krumlova nekončí
V pátek 7. dubna soud nepravomocně rozhodl, že Slovanská epopej patří do vlastnictví Prahy. Spor se týkal hlavního města a syna slavného výtvarníka, Johna Muchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Sníh a mráz nikdo nečekal
Letošní počasí je opravdu nevypočitatelné. Dá se říct, že doslova aprílové. Mráz může způsobit velmi citelné škody na letošní úrodě ovoce a zeleniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Žádost o milost pro Kajínka. Zemanovi přišla ze skutečně nečekané strany
Demokratická strana zelených vyzvala otevřeným dopisem prezidenta Miloše Zemana k udělení milosti Jiřímu Kajínkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Předsednictvo ČSSD projedná kandidátky pro podzimní volby
Předsednictvo ČSSD dnes projedná konečnou podobu kandidátních listin pro podzimní volby do Sněmovny. Závěrečné slovo pro schválení kandidátů na poslance budou mít členové sociální demokracie v krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Novým starostou Vsetína je lidovec Jiří Růžička, nahradil Čunka
Novým starostou Vsetína se stal devětatřicetiletý Jiří Růžička (KDU-ČSL). Nahradil Jiřího Čunka (KDU-ČSL), který rezignoval minulý týden. Růžička byl jediným kandidátem na starostu, hlasovalo pro něj 17 z 18 přítomných zastupitelů. Vsetín vede menšinová koalice lidovců a hnutí ANO a STAN, v jednadvacetičlenném zastupitelstvu má jen deset křesel, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ: Genocidu Arménů spáchali Turci
Je s podivem, že se Hollywood odhodlal k natočení tak pravdivého filmu. Odhlédněme od zcela zbytečných filmových kritiků, kteří si kvůli doprovodné milostné romanci vůbec nevšimli hlavního tématu a poslání filmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ovlivní čtvrteční útok francouzské volby? V rozhlase debatovali o kandidátech. Jeden z nich se prý myšlenkově zastavil v roce 1968
Francouzi a Francouzky půjdou v neděli volit svého prezidenta či prezidentku. Jak volby ovlivní fakt, že 30 procent voličů dosud není rozhodnutých? A jak je ovlivní čtvrteční teroristický útok na Champs-Élysées? Bývalý velvyslanec ve Francii Petr Janyška má za to, že útok volby ovlivní jen málo, zatímco režisérka Andrea Sedláčková působící ve Francii má za to, že tento útok volby ovlivní hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kandidát na generálního ředitele Potužník má jasno: Česká televize potřebuje více peněz. Reklama by se mohla vrátit na obrazovky
Bývalý redaktor ČT a generální komisař českého Expa 2015 Jiří František Potužník poskytl rozhovor internetové televizi DVTV. Vysvětloval např. proč se už potřetí hlásí o křeslo generálního ředitele veřejnoprávní České televize. Jde mu prý především o nezávislost ČT, nezávislost politickou a ekonomickou. Zdá se mu, že teď Česká televize čelí velkým tlakům. ČT by prý také pomohlo, kdyby měla víc peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Francie - Čtyři téměř rovnocenní kandidáti
Necelých 100 hodin zbývá do zahájení prvního kola francouzských prezidentských vole. Podle průzkumu Harris Intercative bude Emmanuela Macrona volit 25 procent voličů a Marine Le Pen 22 procent. Společně na třetí příčce jsou s 19 procenty Jean-Luc Mélenchon a Francois Fillon. Na pátém místě je kandidát Benoit Hamon, kterého již podporuje jen 7,5 procenta voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vše, co potřebujete vědět před francouzskými volbami. Zdeněk Zbořil to sledoval přímo na místě
PREZIDENTSKÉ VOLBY VE FRANCII Ani teroristický útok na policisty v srdci Paříže příliš neovlivní postoj těch, kteří v metropoli nad Seinou hoří německo-evropským nadšením. Před prezidentskými volbami ve Francii je o tom přesvědčen politolog Zdeněk Zbořil, který se odtamtud v těchto dnech vrátil. S obdivem hovoří o tom, jaký impozantní dojem zanechal Jean-Luc Mélenchon při mnohatisícovém mítinku v Marseille, nezatracuje ani Françoise Fillona, takže Emmanuel Macron, který nic neví, ale všechno řekne, nemá vůbec nic jistého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Geopolitický boj o Balkán přiostřuje. Albánský premiér chce připojit Kosovo k Albánii
Psát o Balkánu, především zemích bývalé Jugoslávie, o naléhavosti problémů zde stojících lze dennodenně. Proto níže jen určité shrnutí nahromaděného za určitý čas. Suma událostí, která by jinde vystačila na čtvrt století, se v tomto evropském „podbřišku“ udála během čtrnácti dnů a stojí za poznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Osvobození od daně se na bytové jednotky v nově postavených rodinných domech nevztahuje
Finanční správa dnes zveřejnila Informaci k aplikaci zákonného opatření Senátu č. 340/2013 Sb., o dani z nabytí nemovitých věcí, v případě nabytí vlastnického práva k bytové jednotce v rodinném domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Donald Trump po útoku na Paříž: Takže další teroristický útok. Když nebudeme silní, nikdy to neskončí
K teroristickému útoku na Champs-Élysées se vyjádřil i 45. prezident Donald Trump. Na společné tiskové konferenci šéf Bílého domu oznámil, že soucítí s francouzským lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka, Marksová a pohublý Chovanec jedou se stopařkou zapařit. Výtvor kampaně ČSSD, nad kterým vám dojdou slova
Bohuslav Sobotka o mnoho let mladší a s bujnou kšticí, místopředsedkyně strany Michaela Marksová rovněž mladá a atraktivní v apartním klobouku a místopředseda strany Milan Chovanec bez plnoštíhlé vizáže. Tak vypadá jeden z vizuálů ve čtvrtek zahájené kampaně ČSSD. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Je důležité, abychom o budoucnosti České republiky diskutovali přímo s občany
Sociální demokracii se za čtyři roky ve vládě podařilo splnit a prosadit velkou část priorit, se kterými kandidovala a zvítězila ve volbách v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Filozofie ANO stojí na udavačích a závistivcích. Ukažte u voleb, že mezi tyto lidi nepatříte, burcuje známý soukromník Baránek
FENOMÉN BABIŠ- NADĚJE, NEBO HROZBA? Zakladatel Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek věří, že po podzimních sněmovních volbách skončí majitel Agrofertu Andrej Babiš a jeho hnutí ANO v opozici. Ale kritizuje jednání celé současné Sobotkovy vlády. „Tato vláda bezohledně likviduje mnohdy 27leté úsilí drobných, malých a středních soukromníků, a je podle mne zločin. Neodpustitelný. Tyto parlamentní volby nebudou o jemných politických nuancích, bude to boj o všechno a kdo z koho,“ je přesvědčen Rudolf Baránek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, v čem spočívá spolupráce Soukromníků s ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Podívejte se, kolik ušetříte s EET, ukazovala reklama. A byla to ta nejdražší reklama ze všech
Soutěž na reklamní kampaň, jež upozorňovala na možné úspory, které přinese elektronická evidence tržeb, vyhrála firma s nejdražší nabídkou. Generální finanční ředitelství výsledek výběrového řízení hájí tím, že vítězná společnost získala nejvíce bodů. Kromě ceny se zohledňoval i umělecký dojem. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zastřelený policista ve Francii: Policie hovořila o "rodilém Francouzi", ale to jméno... A pak se ke všemu přihlásili islamisté
Agentura AP přináší nové informace o útoku na pařížském bulváru Champs-Élysées. Uveřejnil mimo jiné jméno Francouze, jehož byt policie prohledala. Jmenoval se Karim Cheurfi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Andrew Schapiro: Zeman škemral, aby ho Obama pozval do Bílého domu. Strašně moc to chtěl. Byla to úplně první věc, co mi řekl
Bývalý velvyslanec Spojených států v Praze se rozhodl prozradit, jaké vztahy ve skutečnosti panovaly mezi ním jako představitelem USA a Hradem. Ty vztahy prý byly zcela normální, a ačkoli prezident Zeman tvrdil, že má Schapiro dveře na Hrad zavřené, nebyla to pravda. Schapiro na Hrad mohl. Miloš Zeman prý totiž velmi stál o to, aby ho Barack Obama pozval do Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Cílíme na hrdé lidi, kterým nestačí kobliha, vysvětlil Petr Gazdík. A pak se vyznal ze svého obdivu k Drahošovi
ROZHOVOR „My chceme před volbami oslovit lidi, kterým nestačí jen kobliha a kteří se nenechají oblbnout propagandou. Lidi, kteří jsou sebevědomí, nečekají od státu veškeré zaopatření, ale jsou hrdí a schopní se o sebe postarat,“ říká místopředseda Poslanecké sněmovny ČR a předseda hnutí Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík promlouvá ke společnému paktu s křesťanskými demokraty, s nimiž chtějí jít Starostové společně k parlamentním volbám. Jak dále uvádí, spolu s vedením KDU-ČSL si vyberou jednoho společného prezidentského kandidáta, jemuž pak vyjádří svoji podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nečasovou bude definitivně soudit jiná soudkyně. A posvítí si i na samotného Nečase, těší se Lidové noviny
Petr Nečas se svou chotí Janou mají problém. Kauza Vojenského zpravodajství, která tehdejšímu premiéru Nečasovi politicky zlomila vaz, se z rozhodnutí Ústavního soudu vrací na začátek a bude zhodnocena jinou soudkyní. Vyřkne nová soudkyně jiný verdikt, nebo zůstane u toho, který vynesla její předchůdkyně Králová – to jest, že se žádný trestný čin nestal?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bilaterální jednání mezi SÚJB a čínským partnerem NNSA
Na základě Memoranda o porozumění, které bylo v roce 2016 uzavřeno mezi SÚJB a čínským jaderným dozorem NNSA, se během 7. hodnotící konference CNS dne 28. 3. 2017 ve Vídni uskutečnilo bilaterální jednání, zaměřené primárně na projednání konkrétního programu spolupráce na léta 2017 – 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Evropa čelí novým bezpečnostním hrozbám
Milan Štěch jednal s maďarským prezidentem a šéfem parlamentu, shodli se na přísném postupu proti migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Když stát či město jásá, že vybralo víc daní
Města jásají nad tím, že získala více na daních. Jenomže bohatší úřad znamená především chudší obyvatele. Vyšší výběr daní není rozhodně zárukou lepších služeb a sami lidé vědí nejlépe, za co své peníze chtějí nebo musí utratit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Přípravy na rekonstrukci haly v České Třebové pokračují. Hejtman se zúčastní kontrolního dne
Ve středu 26. dubna se v České Třebové za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického uskuteční další plánovaný kontrolní den týkající se záležitostí spojených s lednovým pádem střechy tamější sportovní haly. Kraj zároveň pokračuje v přípravách projektu na její rekonstrukci, kterou by rád dokončil do konce letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Česká republika se za necelý měsíc ujme předsednictví ve Výboru ministrů
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka přijal v pátek 21. dubna 2017 ve Strakově akademii delegaci Rady Evropy vedenou generálním tajemníkem Thorbjornem Jaglandem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: To už není o přehnané byrokracii. To už je jako vyvlastnění v 50. letech
Glosy z mého facebookového profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Denisa Rohanová: Exekutor Jícha drží ptáčka v hrsti a ČSSD skáče, jak exekutor píská…
A zase ta teritorialita… Nechci vypočítávat její pro a proti, ale spíše hledám důvod, proč ČSSD hlasuje proti jejímu projednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
KRNAP: Slavíme Den Země
Správa Krkonošského národního parku slaví Den Země. V těchto dvou dnech připravili lektoři ekologické výchovy ve vrchlabském zámeckém parku pro děti v rámci oslav Dne Země zajímavý program zaměřený na naši květenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Tady už prázdné fráze a politická korektnost vážně nepomohou
Evropu včera zasáhl další teroristický útok. Útočník v Paříži zastřelil dva policisty a následně byl zabit. K tomuto činu se poté přihlásil Islámský stát, který je odpovědný i za předchozí atentáty ve Francii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
V pondělí bude liberecká zoologická zahrada pro návštěvníky uzavřena
Tento den bude v areálu ZOO Liberec probíhat výměna transformátoru, tudíž celá zoo zůstane bez elektrické energie. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli nechat brány zahrady pro návštěvníky v tento den uzavřené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Expert na Francii před kamerami ČT: Až bude mít Le Penová svůj poslanecký klub, to bude teprve tanec
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v pátečním Interview ČT24 bývalého velvyslance ČR ve Francii Pavla Fischera. Zeptala se ho na předvolební situaci ve Francii. Francouzi a Francouzky půjdou už tuto neděli k volebním urnám a šanci uspět mají hned čtyři kandidáti – nacionalistka Marine Le Penová, pravicový expremiér François Fillon, středolevý kandidát Emmanuel Macron a politik radikální levice Jean-Luc Mélenchon. Jak s šancemi kandidátů zamíchá teroristický útok na Champs-Élysées?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Dotace na výměnu kotlů musí probíhat důstojně, nekorupčně a podle jasných pravidel
O způsobu přidělování “kotlíkových dotací” bude jednat rada Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zadržují migranty na hranici. Předseda Senátu Štěch: Přijatelný krok. Dnes je vidět, že ...
Maďarsko má mít možnost řešit problémy s migranty po svém, včetně jejich zadržení na hranicích. Řekl to během své čtvrteční návštěvy Budapešti předseda českého Senátu Milan Štěch. O jeho jednáních dnes informovala kancelář Senátu. Štěch hovořil s prezidentem Jánosem Áderem, s předsedou parlamentu László Kövérem a s ministry obrany a vnitra. Svá jednání pak zakončil návštěvou Visegrádu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SZPI opět zadržela čaje s pesticidy z Číny
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v rámci průběžných preventivních kontrol potravin z dovozu zjistila dvě nevyhovující šarže čajů původem z Číny. Šarže SZPI nevpustila do vnitřního trhu EU z důvodu přibližně pětinásobného překročení maximálního povoleného limitu pro přítomnost pesticidů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Kramný - selhání Nejvyššího soudu České republiky (1. díl)
Spolek Šalamoun s velkým rozčarováním přijal zamítavé usnesení Nejvyššího soudu ČR v dovolání Petra Kramného. S ohledem na skutečnost, že na “kole štěstí” byl vylosován senát, jemuž předsedá soudce JUDr.Petr Hrachovec, bylo rozhodnutí zcela předvídatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal ve Švihově pozemky po neexistujícím státním podniku
Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Klatovech po důkladném prošetření veškerých nabývacích titulů převzali do své příslušnosti hospodaření dva pozemky ve Švihově, dohledané pomocí Mapy majetku státu. Pozemky byly v katastru nemovitostí zapsány na již neexistující podnik – Krajskou inženýrskou organizaci se sídlem v Plzni, která byla zrušena v roce 1992.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Všichni jste první liga a všichni máte zlatou medaili
Projev prezidenta republiky při slavnostním ceremoniálu udělení ocenění XVII. ročníku Zlatého záchranářského kříže
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice proti změně územního plánu a bytové výstavbě v oblasti přírodní památky Meandry Botiče
Žádáme zastupitelé hlavního města Prahy, aby respektovali rozhodnutí Městské části Prahy 15, žadatele o změnu územního plánu sídelního útvaru hlavního města Prahy pod č. Z2896/00, která si již nepřeje dále pokračovat v pořizování této změny a chce ji ukončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Rozsáhlá rekonstrukce přehrady Šance pokračuje
Převedení extrémních povodní to je důvod rozsáhle rekonstrukce vodního díla Šance na řece Ostravici, která byla zahájena v září 2015 s ukončením v červenci 2018. Celkové náklady na rekonstrukční práce se předpokládají ve výši 438,5 miliónů korun. Přehrada tak bude po rekonstrukci schopna utlumit až 10x větší povodeň než byla v roce 1997.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Pár poznámek ke státnímu závěrečnému účtu za rok 2016
Armáda se těší velké důvěře našich občanů. Ale málokterý občan se zajímá o dění v AČR a na MO. Proto je důležité informovat širokou veřejnost o stavu či o problémech našich ozbrojených sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministra prý dělat nechtěl, mohl si vybírat. Jiří Paroubek zamete před vlastním prahem a pak...
Expremiér za ČSSD Jiří Paroubek uvažuje o návratu do politiky. K sociálním demokratům se však nechystá, má ale nabídky od jiných stran. Píše to server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hasiči si odnesli Zlaté záchranářské kříže ve třech kategoriích
Dne 20. dubna 2017 byla na Pražském hradě předána z rukou prezidenta republiky nejvýznamnější nadresortní ocenění Zlaté záchranářské kříže. Posláním Zlatého záchranářského kříže je ocenit hrdinské činy profesionálů všech složek integrovaného záchranného systému i laické veřejnosti. Na nominacích těchto činů se každoročně podílí přes 300 odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Říkají mu starý, tradiční socialista. Ale budete koukat, kdo jej před francouzskými prezidetskými volbami podpořil
„Černý kůň“ prezidentských voleb Jean-Luc Mélenchon ve Francii si překvapivě získal podporu i ve Spojených státech, kde dokonce vznikla petice na jeho podporu. Podepsala ji celá řada známých tváří a mimo jiné i herečka Pamela Anderson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Strach francouzského hlavního proudu z Le Penová. Po zastřelení policisty v Paříži ještě stoupl
Páteční Lidové noviny přináší bližší informace o útoku na pařížském bulváru Champs-Élysées. Útok, při němž zemřeli policista a střelec, může v nedělním prvním kole nahrát krajně pravicové političce Marine Le Penové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mezinárodní soud pro válečné zločince USA za posledních 25 let? Budou se s Ruskem provokovat tak dlouho, až bude muset nastat rozhodující střet, obává se analytik Campbell
ROZHOVOR Respekt se nezískává vyhrožováním. „Jestliže nejsou opravdoví a domnělí diktátoři hlupáky, což s největší pravděpodobností nejsou, varování silou dokazuje slabost varujícího.“ A pokud jsou hlupáky, pak to platí i pro varujícího, upozorňuje na zrcadlový efekt ve své úvaze pro ParlamentniListy.cz doktor Jan Campbell, který vedl celou řadu projektů nadnárodních společností v Evropě, Rusku, Malajsii apod. Zamýšlí se nad jednáním velmocí a konstatuje, že Rusko, podobně jako USA, Čína a jiné velmoci, mají spojence pouze ve formě svých armád: „Bludu o spojencích propadla Evropa a NATO. Kdyby alespoň politici veřejně přiznali, že se jedná o asymetrická spojenectví, bylo by možné se pokusit založit dialog, a s největší pravděpodobností bychom nebyli v krizi na cestě ke katastrofě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátoři apelují na vládu. Chtějí, ať pomůže s přesídlením tří stovek krajanů, kteří žijí v Srbsku
Vláda by podle senátorů měla pomoci řešit neutěšenou hospodářskou a sociální situaci českých krajanů v Srbsku. Tři stovky z nich mají zájem o přesídlení do Česka, uvedl předseda senátní komise pro krajany Tomáš Grulich (ODS). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Generál Šándor poté, co v Paříži přímo na bulváru oddělali policistu: Příšerné, co jsme dopustili. Ti lidé v Bruselu vůbec netuší, co se v Evropě děje
ROZHOVOR „Chápu, že evropští byrokraté, kteří žijí v Bruselu za pěkné peníze, nebudou schopni připustit, že pro bezpečnost evropských občanů nedělají dost a budou se vymlouvat a vyprávět, co všechno dělají. Kdyby to ale opravdu dělali efektivně, tak bychom logicky mohli očekávat, že počet teroristických útoků bude klesat. Ale on narůstá!“ říká v rozhovoru bezpečnostní expert generál Andor Šándor ke střelbě v Paříži, při níž zahynul policista a dva další byli zraněni. K incidentu došlo před nedělním prvním kolem francouzských prezidentských voleb, jejichž zásadním tématem je bezpečnost a teroristická hrozba. „Ten útok má samozřejmě implikaci v tom, že je právě před prezidentskými volbami... a může to nahrát i Marine Le Pen,“ upozorňuje Šándor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Reuters přináší nové zprávy o přesunech armádních jednotek k severokorejským hranicím. Svět se obává dalšího jaderného testu
Na Korejském poloostrově pořádně přituhuje. Jižní Korea má strach z toho, co provede její severní totalitní soused. V klidu nezůstávají ani Rusko a Čína. Agentura Reuters hlásí, že obě země přesunují své armádní jednotky k severokorejským hranicím. Blíží se totiž další významné výročí, při němž může chtít KLDR otestovat už šestou jadernou bombu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Státní dluh ČR narostl bezmála o 100 miliard za jediný rok, je to důvod k obavám?
Na první pohled působí nárůst státního dluhu ČR dramaticky, zvláště s přihlédnutím k solidní kondici české ekonomiky. Meziroční nárůst státního dluhu činil ke konci letošního března takřka 94 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné, ČSSD bude přesně vědět, kde najde svého voliče. Vtipný Sobotka rychle na YouTube. Volební manažer oslňuje novinkami. Teď ještě, aby to klaplo s Američany
Volební manažer ČSSD Jan Birke chce využít pro předvolební kampaň moderní prvky. Například analytický geotargeting, jenž ukáže straně přesně místa, kde může získat voliče, a samozřejmě sociální sítě. Píše o tom server Info.cz. Ten přinesl s Birkem obsáhlý rozhovor, v němž se vyjádřil k palčivým tématům strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Politicky popraven. Jen malou chvilku se cukal. Bloger se zamýšlí nad pádem jihočeského hejtmana
O elegantní, dle jeho slov, likvidaci jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly se rozepsal na svém blogu na serveru iDnes.cz Jan Bartoň. Jak uvádí, nejhlasitější kritik Bohuslava Sobotky byl politicky popraven klasickými zbraněmi ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist