Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2020
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.957x, což odpovídá cca 154.292-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Josef Provazník: Macron je jako Babiš. Francouzi jsou stejně hloupí jako Češi. Nevěříte?
Macron působil jako ekonomický poradce prezidenta Hollandea, dále byl ministr v jeho vládě. Hlavním manažerem jeho prezidentské kampaně byl člen Socialistické strany Richard Ferrand.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Plesl sledoval volby ve Francii a pak se svěřil: Jestli zejtra nepřijdu do práce, zatkli mě pracovníci odboru pro kontrolu pravdy
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl monitoroval na svém facebookovém profilu výsledky francouzských prezidentských voleb. A nebral si leckdy ve svých komentářích servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Francie na rozcestí
Výsledek prvního kola prezidentských voleb někteří interpretují jako předehru vítězství levice, jiní jako nabídku dvou pravicových osobností. Bývalého socialistu Emmanuela Macrona tam strhává jeho neoliberalismus. Ale další bitva se odehraje ještě v červnu, kdy proběhnou parlamentní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
A teď došlo na ně: „Klinikářům“ někdo šlohnul kus zařízení. Je z toho legrační výstup
Aktivisté z Kliniky si na sociální síti Facebook stěžují, že jim kdosi ukradl reprobednu. Ale možná to neměli dělat, protože si vysloužili nemalou nálož výsměchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, co to je za bordel? Prý vám „falíruje“ 100 miliard
Ministerstvo financí mělo v účetnictví za rok 2015 nesprávnosti za více než 100 miliard korun. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Ve výkaznictví státu podle něj existují systémová rizika a pro vykazování některých údajů nejsou stanovena jasná pravidla, což může ovlivnit podobu státního závěrečného účtu a účetní výkazy ČR. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Práce ve vlhku a chladu. Na směny. Za 14 tisíc. Cizinci vítáni. Věšení a balení kuřat. Hádejte jméno „kapitalisty“, znáte ho
Navěšování živých kuřat, ukládání drůbeže na tácky, sáčkování a balení kuřat. Takovou práci můžete najít ve společnosti Vodňanská drůbež, patřící do koncernu Agrofert spjatého s předsedou hnutí Andrejem Babišem (ANO). Na nabídky práce upozornil předseda ČMKOS Josef Středula v souvislosti s nabízenými nízkými mzdami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na Macronův štáb zaútočili hackeři. A z Ruska se ozývá...
Agentura Reuters tvrdí, že volební štáb francouzského prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona čelil útoku hackerů. Podobal se snad útoku na neúspěšnou prezidentskou kandidátku USA Hillary Clintonovou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek k Marine Le Penové: Média nám zase budou vtloukat do hlavy, že...
Předseda Alternativy pro Českou republiku 2017 Petr Štěpánek se zase jednou obul do médií. Tentokrát kvůli francouzským prezidentským volbám a tomu, jak budou v příštích čtrnácti dnech zřejmě referovat o nacionalistce Marine Le Penové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Analytik předkládá zcela jiné informace o „strašlivé hrozbě“ z KLDR, než vám prý předkládá například ČT
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Severní Korea je obecně považována za zločinecký stát, aspoň na základě informací v masmédiích. Mnozí se nad tím nezamýšlejí, mají dost svých starostí v demokratickém blahobytu. Vzorem demokracie, aspoň podle bruselských představ, Severní Korea asi nebude. Nicméně pokud se bez předpojatosti podíváme po světě, máme v nedávné minulosti i v současnosti řadu podobných států a nikdo je nenapadá,“ uvádí ve svém pravidelném komentáři pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller a pokládá si otázku, proč bychom měli věřit tomu, co o KLDR tvrdí média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Komentátor se rozplívá nad Macronem: On je důkazem, že teroristé nedosáhli svého
Šéfkomentátor serveru Aktuálně.cz Jan Lipold zajásal. Francouzi a Francouzky podle jeho názoru v nedělním prvním kole prezidentských voleb ukázali, že teroristé, kteří touží rozsévat strach po evropských zemích, nemají nad Francií moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Stabilizace bezpečnostních sborů v podání vlády je jen iluzorní
Ve středu 19. dubna se na Výboru pro bezpečnost projednával vládní návrh novely zákona o příslušnících bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Novým ředitelem Budějovického Budvaru se stal Petr Dvořák, manažer s dlouholetou zkušeností v pivovarnictví
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes představil nového ředitele pivovaru Budějovický Budvar. Stal se jím Petr Dvořák, který v minulosti pracoval jako ředitel marketingu v Pivovarech Staropramen nebo mezinárodní ředitel značky Pilsner Urquell. Do funkce nastoupí od 1. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Pro podání přehledu o příjmech a výdajích OSVČ zbývá týden
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mají poslední týden na podání Přehledu o příjmech a výdajích za rok 2016 (přehled OSVČ). Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) připomíná, že tuto povinnost mají i OSVČ, které vykonávaly samostatnou výdělečnou činnost jen po část loňského roku či v jeho průběhu samostatnou výdělečnou činnost přerušily (ukončily). Podat přehled OSVČ za rok 2016 lze zpravidla nejpozději do úterý 2. 5. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Chlapče, zklidni se, nabádají Emmanuela Macrona. Maloměšťáci, odsekl kandidát
Oslavy vítězství v prvním kole prezidentských voleb jsou trnem v oku mnohých politiků. Emmanuel Macron to podle nich přehnal. Oproti tomu Marine Le Penová oslavovala mírně a chystá se nyní spíše na mohutnou ofenzivu. Píše to server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jakýkoliv řev nepomůže, pokud jej nevydává dominantní vůdce smečky…
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Slova Tomia Okamury k volbám ve Francii, jako vždy peprná. Našlo se mnoho milovníků Macrona, nicméně z ČSSD zaznělo...
Emmanuel Macron a Marine Le Penová. To jsou vítězové prvního kola francouzských prezidentských voleb. Macron lehce předběhl svou rivalku. K výsledkům prvního kola voleb se pro ParlamentníListy.cz vyjádřili i někteří politici jako například europoslanec Jiří Pospíšil, který stejně jako poslanec Tomáš Zdechovský prozradil, koho by z těchto dvou kandidátů viděl raději na místě francouzského prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Francouzské volby překvapily výsledkem “podle plánu”
Podle prvních odhadů se zdá, že francouzské prezidentské volby nepřinesly alespoň v prvním kole velké překvapení. A možná, že to je samo o sobě největším překvapením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Emmanuel Macron vyhrál první kolo. Je to dobrá zpráva pro Česko i Evropu
Premiér Bohuslav Sobotka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nejsem naivní a vím, že můj konec koordinovali někteří lidé z ČSSD, říká Zimola
Kauza rekreačního domu v Lipně nad Vltavou, která přispěla k odstoupení jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), byla podle něj minimálně koordinovaná některými lidmi z vedení jeho strany. Zimola to řekl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Nemá ale pro to podle svých slov důkazy. Zimola patří ke hlasitým kritikům vedení ČSSD v čele s Bohuslavem Sobotkou. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jednotná zahraniční politika
Vystoupení předsedy ODS Petra Fialy na sobotní Programové konferenci "Silný program pro silné Česko" k zahraniční politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Česká republika má druhé nejlepší veřejné finance v EU
Eurostat potvrdil skvělou kondici českých veřejných financí v roce 2016 ve srovnání s ostatními státy Evropské unie. Podíl českého dluhu na HDP se podle něj snížil na 37,2 %, což Českou republiku v kombinaci s historicky rekordním přebytkovým hospodařením vládního sektoru řadí na druhé místo po Lucembursku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SPO zahájila petiční akci pro Miloše Zemana
Na dnešní tiskové konferenci v sídle SPO na Loretánské ulici v Praze za účasti manželky prezidenta Miloše Zemana, paní Ivany a a předsedy Strany Práv Občanů Jana Veleby byla zahájena petiční akce na podporu opětovné kandidatury Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Volebním lídrem ANO v Karlovarském kraji bude ministr Ťok
Kandidátku ANO v podzimních volbách do sněmovny povede v Karlovarském kraji ministr dopravy Dan Ťok. Za ním bude poslanec ANO Roman Procházka a na třetím místě krajská zastupitelka Věra Procházková. Kandidátku dnes schválil krajský sněm ANO, který se konal v Sokolově. ČTK o tom informovala mluvčí ANO v Karlovarském kraji Gabriela Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sedmnáctý Evropský den melanomu ve FNUSA
Myšlenka věnovat jeden den v roce prevenci vzniku melanomu se zrodila v Belgii, kde také již v roce 1999 byla tato akce uspořádána pod vedením Dr. Thomase Maselise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kdo najde sílu čelit Rusku? Dílna Jakuba Jandy vyrobila novou zprávu
Server časopisu Foreign Policy se podíval na práci spolku Evropské hodnoty. Tento thin-tank upozorňuje, že se Rusko chová agresivně vůči EU, a klade si otázku, jak se jednotlivé evropské země k této agresi stavějí. Evropské hodnoty tak zhodnotily postoj Velké Británie, Finska, Polska či Slovenska a Maďarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jaroslava Janderová: Peklo bruselské politické hyperkorektnosti
Od počátku loňského roku sleduji pokusy zavést v ČR trestný čin hanobení životního stylu třídy i podněcování nenávisti k homo, trans a asexuálům. Měli bychom tím respektovat rozhodnutí Rady Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Den Země? Den nenávisti vůči lidstvu
V sobotu 22. dubna se po celém světě konal největší liturgická oslava světového environmentalistického náboženství, tzv. Den Země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Janouch přednášel v ČSÚ
František Janouch, jaderný fyzik a spisovatel, přednášel v ČSÚ. Tématem jeho prezentace, která se na pozvání předsedkyně Ivy Ritschelové uskutečnila 20. dubna, byla jaderná fyzika v Československu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Střední třída - dojná kráva státu
Tzv. „střední třída“ je do značné míry základem ekonomické i společenské stability každé vyspělé země a je jisté, že její význam do budoucna stále poroste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na hasiče a další spolky by se EET nemělo vztahovat, říká hejtman Netolický po schůzce s dobrovolnými hasiči
Podpora dobrovolným hasičům ze strany Pardubického kraje. To bylo základním tématem jednání hejtmana Martina Netolického s republikovým starostou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Karlem Richterem, krajským starostou Josefem Bidmonem a jeho náměstkem Josefem Syrůčkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj má novou hejtmanku. Ivanu Stráskou z ČSSD
Jihočeskou hejtmankou se má stát sociální demokratka Ivana Stráská, která tak v čele kraje nahradí svého stranického kolegu Jiřího Zimolu. Shodla se na tom dnes nová krajská koalice ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a Pro Jižní Čechy. Každý koaliční subjekt bude mít v krajské radě jednoho náměstka. Partneři podepíšou koaliční smlouvu ve středu, řekl ČTK lídr uskupení Pro Jižní Čechy Jiří Švec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Informace o kontrolách korunových dluhopisů Sobotku neuspokojily
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) není spokojen s informacemi, které dnes dostala vláda od ministra financí Andreje Babiše (ANO) o postupu finanční správy v záležitosti jednokorunových dluhopisů. Po jednání vlády novinářům řekl, že stále není jistota, že správa zkontroluje všechny a včas. Materiál od Babiše podle Sobotky neměl valnou úroveň, nešlo o analytický text, jak očekával, ale spíš o politický pamflet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Lidé mají, pane Sobotko, plné zuby například eurohujerství
Reakce Marka Černocha na Facebooku k vyjádření Bohuslava Sobotky k výsledkům 1. kola francouzských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiřina Holotová: Pohádka o dvanácti uprchlíčkách
Bylo, nebylo. V jedné zemi měli půl roku před volbami a tak se muselo hodně slibovat. Vyzrát nad hlupáky, co je chodí volit, je takový místní zvyk, proto se často kecalo, až se od hub prášilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Co dělají Vaši politici? Voliči Pirátů to ví přesně
Členové Pirátské strany tvrdě vyžadují transparentnost v oblasti hospodaření a rozhodování. Důslední jsou ale i k sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Generální ředitel HZS ČR navštívil Zlínský kraj
Ve dnech 18. – 19. dubna 2017 zavítal generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba do Zlínského kraje. Jednalo se o jeho již jedenácté setkání s hasiči, jejich veliteli, krajskými řediteli i zástupci dobrovolných hasičů v uplynulých měsících v regionech. Cílem těchto návštěv je seznámit se s úspěchy i problémy hasičů na všech úrovních sboru a ve všech krajích České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: O západních zlodějích zemědělské půdy i všech vyšších hodnot
Co všechno se dá národům ukrást? Podniky! Voda! Ale i orná půda! Je neuvěřitelné, že současný volný tržní systém umožňuje, aby nám byla zcela legálně a zákonně ukradena ještě i vlastní, rodná zem pod nohama. Ti, co mají, chtějí totiž mít ještě více a ti, co nemají, nebo toho mají pouze velmi málo, mají přijít i o to málo. Takový bezohledný je scénář, který diktují bohatí našemu světu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal budovu finančního úřadu v Blatné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Strakonicích převzal na základě zákona o majetku státu nepotřebnou budovu od Generálního finančního ředitelství budovu finančního úřadu v Blatné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Největší vyzyvatel Putina promluvil. Jeho slova o sankcích Rusy šokují
Jen několik dní po propuštění z vězení poskytl vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj rozhovor německému týdeníku Spiegel. Potvrzuje v něm svůj zájem účastnit se příští rok prezidentských voleb a vysvětluje, proč demonstrace v roce 2011 a 2012 nakonec příliš neuspěly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Přední odborníci zabývající se památkami zahradního umění se v září sejdou v Praze a v Kroměříži
Po dvaceti letech se do České republiky vrací mezinárodní konference ICOMOS/IFLA. Proběhne od 21. do 24. září v unikátním prostředí památek UNESCO v Praze a v Kroměříži a stejně jako v roce 1977, kdy se obdobné setkání uskutečnilo poprvé, budou hlavními tématy obnova, péče a prezentace historických zahrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Žena by měla následovat a podporovat svého muže, řekla Ivana Zemanová a podepsala petiční arch
První dáma Ivana Zemanová, coby vedoucí petičního týmu, v pondělí oficiálně odstartovala sběr 50 tisíc podpisů nutných pro druhou kandidaturu současné hlavy státu. Zároveň došlo ke spuštění předvolebního webu ZemanZnovu.cz. Zapojení své ženy do volebního boje oznámil prezident Zeman minulý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka dostal od vlády mandát pro jednání o podmínkách brexitu
Českými prioritami pro sobotní mimořádný summit EU o brexitu budou ochrana práv českých občanů, finanční vyrovnání, kontinuita právního řádu a obchodní vztahy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Vyčlenit dvě procenta HDP na obranu je populismus
V rámci předvolebního boje a slibů voličům přicházejí návrhy z jednotlivých politických táborů na uzákonění povinné "mantry" v podobě povinného vyčleňování 2% HDP ročně na obranu. Je to však čistý populismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení: Setkání zástupců Ministerstva vnitra, měst a obcí
Správa uprchlických zařízení MV (SUZ) uspořádala již třetí setkání zástupců Ministerstva vnitra, měst a obcí, na jejichž území se nacházejí střediska SUZ MV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kokůtek, kokot, blbě pindá... Sobotka si dovolil ještě jedno vyjádření k Francii, takto to dopadlo
Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se vyjádřil k prezidentským volbám a pořádně to schytal. Z Hradu i odjinud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Majetek před nenasytnou exmanželkou ochrání svěřenský fond
Čím více bývalý manžel vydělává, tím více exmanželka chce. Model, který je častý, ale o kterém se nesluší veřejně příliš mluvit. Řešením může být založení svěřenského fondu. Majetek ve fondu je z právního pohledu vlastně ničí, říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala, který jim rozhodně netleská, ale připouští, že zakladatele fondu skutečně kryjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Výstava fotografií divokých koní a dalších velkých kopytníků se otevírá v Evropském domě v Praze
Výstava fotografií Vojtěcha Lukáše „Návrat kopytníků do české krajiny“ bude od zítřka přístupná veřejnosti v Evropském domě v Jungmannově ulici v Praze 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petice na podporu Mateřského centra Hvězdička v Benešově
My, níže podepsaní, chceme prostřednictvím této petice vyjádřit podporu Mateřskému centru Hvězdička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Skončil čas sebemrskačství. Je tu opět silná ODS
Alexandra Udženija na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš už má přes milión. Ale kdo se mu složil? Třeba důvěrník StB a disident, co dělal byznys se svazákem
Vyhlásil prezidentskou kandidaturu, ale na rozdíl od stávající hlavy státu o něm zatím není až tak moc slyšet. Na transparentní účet někdejšího šéfa Akademie věd Jiřího Drahoše od jeho založení na konci března přitom přišlo do doby tvorby článku přes 1 milión a 300 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dostálová (ANO): Věřím, že lidé nezapomněli
Kandidátku hnutí ANO v Královéhradeckém kraji povede Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Celková důvěra v ekonomiku se po dvou měsících poklesu zvýšila
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v dubnu zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti březnu vzrostl o 0,8 bodu na hodnotu 97,4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena elektřiny klesla, zemní plyn je proti loňsku dražší
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo v 16. týdnu uzavřeno 20 kontraktů na dodávku 17,6 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 10,1 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Stanovisko k tiskové zprávě NKÚ
Pochybení identifikovaná NKÚ v rámci kontrolní akce č. 16/03 byla pozůstatkem dřívějšího nevyhovujícího stavu, který byl k 1. lednu 2016 napraven legislativními a organizačními opatřeními – byla provedena účetní reforma veřejných financí a od roku 2016 je prováděna vícestupňová kontrola při přípravě přílohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Za nejčastější oprávněnou kritiku ČT přišel podraz; ubožáci, na víc nemají?
Je jistě špatné, že jim útok na Parlamentní listy prošel, ale o něčem to vypovídá: mají máslo na hlavě! Nebudou diskutovat o náplni kritiky, o argumentech; vědí, že na to nemají a tak alespoň zpochybní zdroj těchto nelichotivých komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cos to plácal? To jsem ti to nandal, co! Mocný muž o Mirku Topolánkovi a i dávném podrazu na Miloše Zemana
Pro některé členy vedení ČSSD byl právník Miroslav Jansta persona non grata. „Nejsem konformní člověk, kdežto v dnešní politice to pro někoho je zásadní vlastnost pro přežití na výsluní,“ konstatoval v rozhovoru pro časopis Týden, kde se mimo jiné zmínil i o prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
CzechInvest navazuje v Číně kontakty se strojírenskými firmami
Vedle schůzek s konkrétně vytipovanými firmami se zástupci agentury účastní také strojírenského veletrhu v Pekingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Kovboj Trump a napětí v Koreji
Americký prezident Donald Trump se v rozporu s předvolební rétorikou, kdy působil dojmem, že ve vztahu k zahraničí je jeho záměrem politika neintervencí hraničící s izolacionismem, přeměnil v pravého republikánského jestřába a haraší zbraněmi při každé příležitosti. Tentokrát se jeho pozornost soustřeďuje na KLDR, jíž pohrozil vojenským útokem, nepřestane-li testovat další rakety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nad Francií se stahují mračna, píše Martin Hekrdla. S Macronem to prý vůbec není tak jásavé
První kolo francouzských prezidentských voleb vyhrál Emmanuel Macron, o prezidentské křeslo se s ním utká nacionalistka Marine Le Penová. Co na její úspěch říkají osobnosti veřejného života? A jak vidí druhé kolo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Násilí ve Francii: Volby neuznáme, křičeli demonstranti a rozbíjeli
Na náměstí Bastily v Paříži se včera večer sešly stovky demonstrantů, s odhodláním uspořádat "noc barikád". Propukly i potyčky s policií. Píší o tom zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš: Ano, přijali jsme peníze od Babiše
Profesor Jiří Drahoš chce být prezidentem. Teď je ovšem teprve ve fázi, v níž formuluje strategii pro prezidentské volby. Prozradil, o podporu kterých politických stran by stál, který výrok Miloše Zemana ho šokoval a jak se dívá na migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Jsem bojovná ministryně. Je na čase splatit dluh
Vyjádření ministryně školství, mládeže a tělovýchovy na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Velký projev Emmanuela Macrona: My jsme obnova a naděje
Centrista Emmanuel Macron, jenž je v současné chvíli druhý za Marine Le Penovou, předstoupil před svým štábem s projevem, v němž poděkoval za přízeň. Průzkumy Macrona určují jako vítěze prvního kola. Macron je zároveň také favoritem druhého kola prezidentských voleb, jež se uskuteční za čtrnáct dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): A jsou tu první výsledky voleb francouzského prezidenta
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bude křik: Radim Jančura nám prozradil toto o ČSSD
ČSSD je financovaná organizovaným zločinem. S tak zásadním obviněním přichází v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz majitel společnosti Student Agency Radim Jančura. Ten zároveň vyjasnil svůj současný vztah k ministru financí a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Podporuje ho, či nepodporuje?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Marksová navrhne růst platů v sociálních službách až o 9,4 procenta
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) navrhne růst platů v sociálních službách, v přímé péči o 5,1 procenta a ostatním pracovníkům, jako jsou uklízečky, kuchařky a také vedoucí pracovníci, o 9,4 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Analytik předkládá zcela jiné informace o „strašlivé hrozbě“ z KLDR, než vám prý ukáže například ČT
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA „Severní Korea je obecně považována za zločinecký stát, aspoň na základě informací v masmédiích. Mnozí se nad tím nezamýšlejí, mají dost svých starostí v demokratickém blahobytu. Vzorem demokracie, aspoň podle bruselských představ, Severní Korea asi nebude. Nicméně pokud se bez předpojatosti podíváme po světě, máme v nedávné minulosti i v současnosti řadu podobných států a nikdo je nenapadá,“ uvádí ve svém pravidelném komentáři pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller a pokládá si otázku, proč bychom měli věřit tomu, co o KLDR tvrdí média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Moc je nevyléčitelná nemoc
V chodu světa věta postavená v názvu kratičkého zamyšlení je potvrzována až příliš často. Vše bývá dokladováno postavenými šibenicemi a při násilném přebírání moci, kdy noví uřvaní vládci začínají vyhrožovat svému okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chceme udržet přebytkové veřejné rozpočty a dál snižovat státní dluh
Vláda dnes v souladu s novým zákonem o rozpočtové odpovědnosti schválila rozpočtovou strategii sektoru veřejných institucí ČR na léta 2018–2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To je sešup. Je tu nový průzkum, který v ČSSD neuvidí rádi
Volby do Sněmovny by v dubnu vyhrálo hnutí ANO s víc než třetinou hlasů, druhá ČSSD proti březnu výrazně ztratila na 16 procent. Lidovci s hnutím Starostové a nezávislí (STAN), kteří půjdou do podzimních voleb v koalici, by dohromady deset procent potřebných pro vstup do Sněmovny neměli. Vyplývá to z volebního modelu, který dnes ČTK poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Poslance by měli také komunisté, ODS a TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: K prvnímu kolu francouzských prezidentských voleb
Stanovisko IVK ke dni 24. 4. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Omlouvám se všem ženám, matkám a rodičům
Pavel Bělobrádek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová získala maximum toho, co může získat, ohlédla se za francouzskými volbami Šojdrová
K francouzským prezidentským volbám se v Českém rozhlasu, v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu vyjádřila lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
PRŮZKUM: Proč si samoživitelky často nedokážou najít nového partnera?
Na první pohled to vypadá jednoduše – pokud je matka samoživitelka bez partnera, je logické, že by si ho měla najít. A pokud to nechce anebo nedokáže, většinová společnost ji často považuje za příliš náročnou nebo málo ochotnou si nový vztah udržet. Přitom skutečnost je mnohem jednodušší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V ČT došlo na propírané výroky Čunka a Bělobrádka k samoživitelkám. Moderátorka si pozvala dalšího lidovce
Moderátorka Zuzana Tvarůžková si do pondělního Interview ČT24 pozvala lidoveckého poslance Jiřího Miholu. Neztrácela čas a ihned se ho zeptala, jak se dívá na francouzské prezidentské volby. Došlo ovšem i na vztah KDU-ČSL ke svobodným matkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí odmítá vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky
Ministerstvo financí odmítá, že by podrobné vyjádření k otázce korunových dluhopisů nebylo zpracováno s dostatečnou precizností a v odpovídající kvalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš Macronovi fandil, nesouhlasí s jeho názory na EU a migraci
I když vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš fandil ve francouzských prezidentských volbách vítězi prvního kola Emmanuelovi Macronovi, nesdílí jeho názory na migraci a integraci Evropské unie. Názory jeho protikandidátky do druhého kola Marin Le Penové označil za extrémní. Současně dnes před novináři zopakoval, že byly poraženy tradiční strany, jejichž kandidáti do hlasování, které se uskuteční za dva týdny, nepostoupili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Není šéf katolíků tak trochu mimo mísu?
Stále více se potvrzuje, že šéfové náboženských organizací jsou nositeli hlouposti a rozkladu. Islamistický boj za okupaci celého světa Alláhovým diktátem je známý a europolitiky bagatelizovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Čeští analytici čekají ve Francii koalici všech proti Le Penové
Čeští analytici předpokládají, že se ve druhém kole francouzských prezidentských voleb bude do jisté míry opakovat situace z roku 2002, kdy se celá politická scéna spojila proti kandidátovi populistické Národní fronty (FN). I proto podle nich má kandidátka této strany Marine Le Penová jen minimální šanci na zvolení, stejně jako když před 15 lety neuspěl její otec Jean-Marie Le Pen. Shodli se na tom odborníci, které dnes ČTK oslovila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stát má něco vyřešit, ale raději nás žene k soudu, stěžovala si Bubílkové končící zastupitelka
Náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls Zuzaně Bubílkové vysvětlovala, proč se vzdala funkce pozice opoziční zastupitelky v Královéhradeckém kraji. Postěžovala si na stát, který prý nechtěl řešit složitou situaci, tak to „hodil na krk“ dvěma dámám – Dostálové a zastupitelce Středočeského kraje Daně Drábové za hnutí STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Příjmovou chudobou byl vloni ohrožen téměř každý desátý Čech
Příjmovou chudobou bylo vloni ohroženo 9,7 % obyvatel Česka. Meziročně se tento údaj nezměnil, i když vzrostla hranice příjmů, která míru ohrožení příjmovou chudobou určuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Langr (Zelení): Liberec odmítl účast na dalším etnickém sčítání
Státní orgány hodlají sčítat Romy se závislostí (alkohol, drogy, hazard) v sociálně vyloučených lokalitách. Liberec se nepřipojí, protože nepodporuje sociální politiku založenou na etnickém principu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VLS navýšily meziročně zisk před zdaněním o 15 procent
Z auditované účetní závěrky za rok 2016 vyplývá, že státní lesnický podnik v uplynulém období meziročně zvýšil svůj hrubý zisk před zdaněním (EBT) o 15 procent na 416 milionů korun, nárůst čistého zisku (EAT) je pak vyšší o polovinu, v celkové výši 337 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Francouzské volby - Systém je prohnilý, cena za jeho svržení je ale příliš velká
Očekávané překvapení a la Trump v prvním kole francouzských prezidentských kolech se nekonalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Režisér Adamec: Teď proti Zemanovi nikdo nemá šanci. Ale vsadil bych se, že existují týmy, které proti němu hledají zdrcující kauzu
ROZHOVOR „Vnímal jsem, jak se ve velké většině americké TV stanice předháněly ve fandění paní Clintonové a v hledání špíny a faulů na Donalda Trumpa,“ říká režisér Jiří Adamec, který finále americké prezidentské kampaně sledoval přímo na Floridě. Dodává, že z telefonních kontaktů ví, že po Trumpově zvolení se žádné rozčarování Amerikou, jak by se dalo občas vycítit z našich českých mediálních informací, nešíří. Promluvil i o Trumpových předvolebních slibech i o způsobu jeho vyjadřování, který někteří označují za lidový, další vyloženě za hulvátství. „Donald Trump si nebere servítky a často utíká od diplomatických řečiček k jasným a cíleným vyjádřením. Mně osobně je to spíš sympatické,“ říká oblíbený režisér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jsou tam samozřejmě lemuři. A já tam říkám... Andrej Babiš doporučuje, na co se určitě podívat v televizi
Hostem nedávného pořadu Vlivní s Alex Mynářovou na TV Barrandov byl ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš. Ten na odvysílaný díl upozornil na svém facebooku. „Koukněte na pořad Vlivní s Alex Mynářovou. Jsou tam samozřejmě lemuři. A taky tam říkám, jak jsme dospěli k tomu, že se s Monikou vezmeme. Je to docela příběh,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Německá nálada na nových šestiletých maximech
Čísla z Německa opět překonala očekávání trhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dostálová (ANO): Nechci nadále udržovat zastupitelstvo kraje v právní nejistotě
Klára Dostálová rezignovala na post krajské zastupitelky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní podpisu přihlášky ČOV na olympijské hry
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní v úterý dne 25. dubna 2017 v 17.00 hodin na Pražském hradě slavnostního podpisu přihlášky Českého olympijského výboru na XXIII. zimní olympijské hry v Pchjongčchangu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Moje práce mě šíleně baví, říká výkonná ředitelka společnosti Prostor Kateřina Faberová
ROZHOVOR „Práce je to tvrdá, ale strašně mě to baví. Já jsem několik let žila v zahraničí, kde jsem jako Češka z východního bloku musela často dokazovat, že nejsme takoví, jak se o nás mluví. Zvykla jsem si na tvrdou práci a v tomto duchu pokračuji i v Prostoru. My jsme začínali jako malá firma a neměli jsme to vůbec jednoduché,“ říká pro ParlamentníListy.cz Kateřina Faberová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
První žena v hodnosti generála? Vláda jmenování Lenky Šmerdové podpořila
Česko by mohlo mít poprvé ženu v hodnosti generála. Vláda na svém dnešním zasedání schválila jmenování čtyř generálů včetně plukovnice Lenky Šmerdové. Pokud s návrhem ministerstva obrany bude souhlasit prezident Miloš Zeman, jmenováni budou 8. května. V tiskové zprávě to ČTK sdělil mluvčí ministerstva obrany Petr Medek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení ohňostrojů ve Františkových Lázních
Petice za zrušení ohňostrojů a pyrotechnických zábav pořádaných Městem Františkovy Lázně ve spolupráci s MKS Františkovy Lázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Jde nám především o dítě a jeho dobrý start do života
Marian Jurečka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Brutální lež České televize ústy Václava Moravce! Mluvčí prezidenta se rozpálil do běla
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém facebookovém profilu rozčílil nad včerejším vysíláním pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Ty se mimo jiné věnovaly cestám prezidenta Miloše Zemana do krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karlovarský lídr STAN: Přál bych si prezidenta jako byl Masaryk nebo Havel
Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) patří mezi dlouholeté a úspěšné politiky. Své zkušenosti by nyní rád zúročil i v celostátní politice. Jaká témata považuje za klíčová? A jak hodnotí stávající vládu, včetně fenoménu Andreje Babiše? Řeč přišla také na nechvalně známou karlovarskou losovačku. Bude se město dále soudit? A jak se vyvíjí úsilí Karlových Varů o zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO? I na to odpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Nové středisko a technika pro Útvar rychlého nasazení
V pátek v odpoledních hodinách se uskutečnilo na výcvikové základně Útvaru rychlého nasazení slavnostní předání nového výcvikového střediska a nové techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Srovnání českých a rakouských daní bylo tématem semináře pořádaného Komorou daňových poradců ČR
Více než 80 daňových poradců se sešlo v Mikulově na semináři, který pořádala ve dnech 20. a 21. dubna 2017 Komora daňových poradců ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Masakr. Přihodit se může cokoliv a výsledek bude napínavý. Znalec Francie profesor Keller o pozadí souboje Le Penové s Macronem…
ROZHOVOR Sociolog Jan Keller, který má k Francii blízký vztah, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje francouzské prezidentské volby. Keller jako stipendista francouzské vlády absolvoval ve druhé polovině 80. let studijní pobyty na univerzitách v Bordeaux, v Aix-en-Provence a na pařížské Sorbonně. V roce 1992 obhájil habilitační práci O byrokratizaci státní správy ve Francii za starého režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
STAN: Krajské zdravotnictví – věc zapeklitá
Zdravotnictví. Dominantní téma krajského zastupitelstva, podpořené účastí sestřiček. Situace začíná být kritická a je třeba okamžitých řešení. Schválené dodatečné navýšení kapitálu nemocnice však zůstává na půli cesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Finanční analytický útvar loni zajistil téměř 4 miliardy korun
Velice úspěšný byl v loňském roce Finanční analytický útvar Ministerstva financí (FAÚ) při odhalování a šetření podvodů. Z podvodných transakcí se mu podařilo zajistit prostředky ve výši 3,84 miliardy korun. Počet podaných trestních oznámení spojených se zajištěním finančních prostředků navíc meziročně vzrostl o více než třetinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ve Francii rozumná demokratická politika prohrála
Nesdílím radost, kterou nad výsledky prezidentských voleb ve Francii projevují mnozí politici a komentátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Prosystémoví si už brousí zuby…
Z různých stran slyšíme, jak je dělení na levici a pravici údajně překonané. Kdokoli toto tvrdí, odhlíží od podstaty kapitalismu. Ta je tvrdě pravicová. Zvláště v současné fázi tohoto systému můžeme vidět, že levicový kapitalismus je naprostým nesmyslem a oxymóronem. Nůžky mezi těmi, jichž je méně a méně, ale vlastní čím dál více, a těmi, kterých je drtivá většina, ale mají méně a méně, se rozevírají dynamicky a propastně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Afrika – jedinečná příležitost pro české podnikatele
Rychlý rozvoj ekonomiky i nutnost výstavby nové infrastruktury. Africký kontinent je pro české firmy velikou výzvou. Zaznělo to na páteční prezentaci a semináři jihoafrické poradenské firmy intoSA s názvem „Doing business in Africa“, který pořádala Hospodářská komora ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Blbý, blbý den pro KDU-ČSL: Bělobrádek a Čunek řekli něco, co se pořádně rozmázlo. A žije to vlastním životem
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se rozčílil nad článkem na serveru Novinky.cz, jenž podle jeho vyjádření hrubým způsobem vytrhával z kontextu jeho slova. „Zásadně se ohrazuji,“ napsal na svém Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kmoníček předá pověřovací listiny Donaldu Trumpovi. Prezidenti si vás většinou nepamatují, říká Petr Kolář
Někdejší velvyslanec v USA a v Rusku Petr Kolář se v České televizi vyjádřil k tomu, co asi zažije Hynek Kmoníček, pokud dnes bude předávat pověřovací listiny 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj se zapsal do povědomí jako kraj vinařský, ne jen průmyslový
V sobotu 22. dubna skončil 15. ročník prestižní prodejní a soutěžní výstavy vín Vinařské Litoměřice. Šampionem výstavy se poprvé stalo víno z Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Účetnictví MF? Nesprávnosti v podrozvahových účtech dosahují 31 miliard korun
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo financí (MF) vedlo účetnictví, sestavovalo závěrečné účty kapitol spravovaných MF a předkládalo údaje pro hodnocení plnění státního rozpočtu za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Věčný migrant
Tak poslouchejte. Tady čtu: „Role jízdy u Normanů vzrostla s příchodem Maďarů do Evropy." A o kousek dál: „Jako by potíží nebylo dost, objevili se tehdy na území říše také nepřátelé dříve Frankům neznámí, Maďaři." Do třetice: „Análisté, jejichž zprávy máme k dispozici, dění bohužel zpravidla nekomentují, pouze zaznamenávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Tradiční průběh prezidentských voleb?
Neprávem opomíjený je zakladatel Front National, muž, který tuto stranu pozvedl do nejvyšších pater francouzské politiky, mimo jiné do Evropského parlamentu a druhého kola prezidentských voleb. Hovořím, jak jste jistě pochopili o Jean-Marie Le Penovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mimořádná akce ČOI zajistila zboží v hodnotě téměř 700 tisíc
Opakované porušení práv duševního vlastnictví se tradičně objevuje v příhraničních oblastech na tržnicích. To potvrdila i mimořádná kontrola České obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje v obci Hřensko, při které inspektoři zajistili 1 430 kusů napodobenin v celkové hodnotě originálů 676 800 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Prostý lide, nenadávej nám do „kavárenských povalečů“
Internetová televize DVTV připravila nový typ pořadu, nese jméno Apel. Známé osobnosti v něm budou pravděpodobně promlouvat českému národu do duše. První na řadě je profesor Tomáš Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odhalení: Macron pracoval u Rothschildů. A takto se tam choval
Politický i mediální mainstream považuje vítězství nezávislého centristy Emmanuela Macrona za hotovou věc. Deník Financial Times upozorňuje, že roky strávené v investiční bance Rothschildů z něj dělají snadný terč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
A on nás stále kope do zadku. Zdeněk Zbořil si vyšlápl na miliardáře, který se druží s Tomášem Halíkem
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Tentokrát je to pro Marinu ‚teď a nebo nikdy‘.“ Evropa se podle politologa Zdeňka Zbořila Marine Le Pen bojí a tak o ní ‚stále dokola mele a mele‘. „I kdyby se tentokrát stal prezidentem kterýkoli z ‚radikálů‘, německá EU se nezhroutí. Jen ty prebendy komisařů, poslanců EP a jejich byrokratického aparátu by se mohly otřást, ale jak jsme se mnohokrát poučili z historie, síla byrokracie nezničitelná,“ říká Zbořil. Ve svém pravidelném hodnocení uplynulých dnů se pozastavil také nad interview byznysmena Luďka Sekyry v Rozstřelu na idnes.cz a domnívá se, že by možná bylo vhodné deradikalizovat ty, kteří na lidské bídě vydělávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dominik Feri popsal svůj vztah k marihuaně
Teplický radní Dominik Feri (TOP 09) se na serveru Stream.cz vyjádřil k marihuaně. Mimo jiné hovořil i o její legalizaci a o jejím pěstování pro léčebné účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman a Drahoš zahájí sběr podpisů za svou kandidaturu
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí sběr podpisů za svou opětovnou kandidaturu. Podrobnosti o podpisové kampani na dopolední tiskové konferenci oznámí jeho manželka Ivana, kterou Zeman určil za šéfku svého volebního týmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dům zahraniční spolupráce: Hledá se sedm statečných
Dům zahraniční spolupráce hledá hrdiny, kteří v životě překonali těžké překážky a poprali se s nepřízní osudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za zákaz stavby na sídlišti Mírová v Rychnově nad Kněžnou
V ul. Mírová má vyrůst stavba, kde bude celkem 10 obchodů vedle sebe (NÁKUPNÍ GALERIE) - mají to postavit před paneláky na louce, kde roky nic nebylo a ani být nemusí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pozor, nic není jasné: Marine Le Penová má v 2. kole naději. Fakta, která v Česku neznáme
Kdo vlastně vyhrál v prvním kole francouzských prezidentských voleb? Postupují dva kandidáti, Emmanuel Macron a Marine Le Penová, propadli oficiální kandidáti levice i pravice. Souboj ve druhém kole, dne 7. května, se povede mezi dvěma politiky, kteří odmítají dosavadní systém. Ani jeden, ani druhý nemusejí získat parlamentní většinu, analyzuje pro ParlamentníListy.cz první kolo Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Doubrava (S.cz): První odhady posílají do finále Le Pen s Macronem
Ve skutečnosti bez ohledu na to, zda se dostala Le Penová do druhého kola prezidentské volby, pocity Evropanů, nejen Francouzů jsou rozpolcené. Touží po vládě silné ruky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kauzu Vojenského zpravodajství začne projednávat nová soudkyně
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne potřetí veřejně projednávat kauzu údajného zneužití Vojenského zpravodajství někdejší šéfkou kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Janou Nagyovou (dnes Nečasovou). Obžalobě čelí vedle Nečasové trojice zpravodajců, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda se opět vrátí ke kontrole jednokorunových dluhopisů
Koaliční vláda se dnes vrátí z iniciativy sociálních demokratů k postoji daňové správy ke kontrolám jednokorunových dluhopisů, které firmy vydávaly v roce 2012 a které od své bývalé společnosti Agrofert koupil i současný vicepremiér Andej Babiš (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman a Drahoš zahájí sběr podpiisů za svou kandidaturu
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí sběr podpisů za svou opětovnou kandidaturu. Podrobnosti o podpisové kampani na dopolední tiskové konferenci oznámí jeho manželka Ivana, kterou Zeman určil za šéfku svého volebního týmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Jak teď jezdím po republice...
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist