Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.432x, což odpovídá cca 126.898-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zeman odhalil svůj plán, pokud bude chtít Sobotka odvolat Babiše. A promluvil o politicích, kteří myslí, že jsou víc než „tupá masa“
Prezident Miloš Zeman znovu vystoupil v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Tentokrát hlavu státu zpovídal generální ředitel televize Jaromír Soukup. Prezident způsobem sobě vlastním okomentoval jak koaliční přestřelku mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a jeho vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). Stranou pozornosti hlavy státu ovšem nezůstala ani mezinárodní scéna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Katastrofa fatálních rozměrů. Němci „přivítají“ možná další milion přistěhovalců, ale přesto podpora Merkelové stoupá. Znalec Německa přináší velmi, velmi špatné zprávy a fakta
ROZHOVOR Historik a analytik Institutu Václava Klause Aleš Valenta pravidelně sleduje situci v Německu. Komentuje problémy AfD a jejího známého člena Petra Bystroně. „Stav, kdy se politik, způsobivší migrační katastrofu fatálních rozměrů, může za rok a půl poté těšit podpoře více než 60 procent občanů, je možný jen v Německu,“ komentuje vzestup Merkelové. Podle Valenty se zdá, že se euroskeptické hnutí v západní Evropě vyčerpalo a šanci má jen středovýchodní Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Všechny ženy šátek na hlavu, zavelel zelený prezident Rakouska... A dostal co proto. Nahlédněte s námi i dnes k sousedům
Včera redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala o bouři nevole, která zaplavila sociální sítě po kontroverzním prohlášení prezidenta Alexandera Van der Bellena. Bývalý šéf Zelených a v mládí příznivce komunismu navrhl, aby si jeden den v roce rakouské ženy na sebe vzaly šátky a vyjádřily tak solidaritu s muslimkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dement Jan Kraus! Drsný ohlas na včerejší pořad, kde moderátor naříkal, že kdo je pro EU, má to těžké
Na pořad Show Jana Krause se zaměřil na svém facebookovém profilu šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. A připojil se dokonce i známý bulvární novinář Pavel Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Polibte mi prdel. Šmejdi!“ Poslanec Foldyna se pořádně rozpálil
Zákonodárce ČSSD Jaroslav Foldyna se nijak netají tím, že zbožňuje motorky. Stejně tak se nijak netají tím, že ctí ruskou armádu, respektive její předchůdce Rudoarmějce, kteří v roce 1945 osvobodili většinu Československa. A to je také důvod, proč se pravidelně zúčastňuje setkání s ruským motorkářským klubem Noční vlci. Nejinak tomu bude i letos. Lidem, kterým se to snad nelíbí, poslal Foldyna jasný vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu: V dole Rožná byl vytěžen poslední vůz uranové rudy
Šedesátiletá éra těžby uranové rudy v oblasti Dolní Rožínky, která se velkou měrou podílela na rozvoji kraje Vysočina, končí. Státní podnik DIAMO zakončil 27. dubna 2017 těžbu v posledním uranovém dole v České republice za přítomnosti ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, předsedy Českého báňského úřadu Martina Štemberky a další zhruba stovky hostů tradičním hornickým ceremoniálem, kdy byl na povrch vyvezen symbolický poslední vůz vytěžené uranové rudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Donald J. Trump si našel novou „zábavu“. Tentokrát snad nikdo neumře
Administrativa prezidenta Donalda Trumpa včera představila své plány na daňové reformy, které by v případě úplného prosazení mohly přinést revoluci celého daňového systému. Otázkou zůstává, jestli se tak převratné návrhy podaří prosadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok má na krku miliardovou arbitráž
Ve sněmovně se v minulých dnech rozbouřila debata kolem billboardů v souvislosti s pozměňovacím návrhem Petra Bendla, který má zakázat billboardy u dálnic a to bez všech možných výjimek, které jsou možné dnes. V souvislosti právě s tímto pozměňovacím návrhem bylo často zmiňováno jméno americké firmy A.C.E. Media Ventures a to z hlediska nebezpečí možné arbitráže. Proto jsme se na tohoto amerického mediálního giganta podívali blíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Obáváme se nebezpečného vakua, které po volbách může vzniknout
Zápis z desátých Rozmluv na Hanspaulce. Tématem byla zahraniční politika a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Agrofert zasílá společnosti Seznam.cz výzvu, aby portál zanechal své diskreditační kampaně
Systematická diskreditační kampaň vedená společností Seznam.cz vůči společnosti Agrofert překročila únosnou mez a nelze ji nechat bez reakce. V sekci Zprávy společnost Seznam.cz v posledních týdnech věnovala rozsáhlý prostor několika našim obchodním případům, především jde o akvizici společnosti U Rytířů, akvizici společnosti Kostelecké uzeniny a Agro Jevišovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jak američtí agenti vyrábějí teroristy jako na běžícím pásu. Advokát unesený v Libanonu výbušně hovoří o právu v USA
ROZHOVOR Co se týká zneužívání práva, tak se USA opravdu nedají označit za civilizovaný stát. Odsouzených jsou kvůli policejním provokacím desítky, ne-li stovky. Sedí na samotkách v takzvaných supermax věznicích. Advokát Jan Švarc, kterého unesli v Libanonu, na případu Alího Fajáda, jehož nedávno propustil libanonský soud, demonstruje neokoloniální praktiky amerických zpravodajských služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
NS zrušil rozsudek nad Dalíkem kvůli právní kvalifikaci
Nejvyšší soud (NS) zrušil odsuzující verdikt nad lobbistou Markem Dalíkem poté, co vyhověl jeho dovolání i dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Případ vrátil pražskému vrchnímu soudu, který Dalíka poslal na čtyři roky do vězení za pokus o podvod. Odvolací soud bude muset znovu přezkoumat právní kvalifikaci, na jejímž základě byl odsouzen. Oznámil to dnes předseda trestního kolegia NS František Púry. Podle něj může soud trest zmírnit, ponechat stejný i zpřísnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Milan Chovanec a porušení služebního zákona
Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zůstává krajskou zastupitelkou ve středních Čechách. Včera na svém jednání tak rozhodli zastupitelé a odmítli požadavek a názor ministerstva vnitra o neslučitelnosti funkcí. Jinak to dopadlo s Klárou Dostálovou (na snímku vlevo).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně školství navštíví Královéhradecký kraj
Ministryně školství Kateřina Valachová navštíví v úterý 2. května Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Oligarchovo vymývání mozků již dávno vymytých
Volební preference politického hnutí vlastněného miliardářem se drží stabilně na vrcholu žebříčku. A to přes hromady skandálů, které by v normální zemi, obývané normálními lidmi již dávno znamenalo konec nejen v politice, ale i v podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Oděsa každý den? aneb Hra na demokracii demokracií není
Toto jsem psal v roce 2015: Obávám se, že jsme hlavně připravováni na narukování do jakékoli řeže, které nebudou naší válkou. Domnívám se, že padnout za císaře pána touží již jen hrstka z nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní otevření Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v úterý 2. května 2017 zúčastní slavnostního otevření budovy Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): V populismu ve Francii vede Macron
Všeobecné snížení daní, byty pro mladé, dotace na nová auta, proplácení vstupenek na kulturu, tisíce nových policistů, miliardy eur na investice, zvýšení platů, milióny kvalifikovaných pracovníků. Sliby Emmanuel Macron určitě nešetří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): V každé firmě vidí bílého koně, v každém podnikateli zloděje
Ústní interpelace na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017 směřovaná k premiéru Sobotkovi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Je tu další průzkum: Le Penová má naději na vítězství. Prý to dobře rozjela
Předvolební kampaň před druhým kolem ve Francii se pro Emmanela Macrona nevyvíjí právě nejlépe. Průzkum agentury Elabe pro televizi BFM TV ukázal, že polovina Francouzů se domnívá, že nacionalistka Marine Le Penová lépe zahájila kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. A tím špatné zprávy pro Macrona nekončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Rozdíl mezi miliony a miliardami nehraje zřejmě velkou roli
Ústní interpelace na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017 směřovaná k premiéru Sobotkovi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy nabídnou denní jízdenku pro kolo
Cestování vlakem s kolem bude v hlavní cyklistické sezóně opět o něco jednodušší. České dráhy nabídnou od 1. května do konce září novou celodenní síťovou jízdenku pro přepravu jízdního kola v ceně 99 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká Lípa navrhla kandidáta do představenstva Severočeské vodárenské společnosti
Město Česká Lípa nominovalo svého zástupce do představenstva firmy Severočeská vodárenská společnost a.s., protože chce, aby zájmy občanů byly výrazně více hájeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ťok vzkazuje Sobotkovi: Kdybychom si to pořádně rozdali po prázdninách...
Modernizace dálnice D1 se vleče, řidiči mnohdy šílí, při jízdě na této dálnici jim asi mnohdy tečou nervy a sem tam nepochybně padne i velmi peprné slovo na adresu ministra dopravy za hnutí ANO Dana Ťoka. Moderátorka Zuzana Tvarůžková si proto tohoto člena vlády pozvala do čtvrtečního Interview ČT24. Ministr se ale napřed věnoval slovní bitce mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
John Lepine: Řidičské průkazy nejsou komerčním produktem, který si lze jednoduše koupit
Praha ve dnech 26. – 27. dubna hostila důležité zasedání Evropské asociace autoškol EFA, kterého se účastnili zástupci řady evropských zemí. Kromě běžné agendy byla pozornost věnována i kvalitní přípravě mladých a začínajících řidičů. Na tomto zasedání byl také přijat a vydán strategický dokument v podobě Charty pro vysokou kvalitu vzdělávání v oblasti bezpečnosti silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Ministr financí spíše káže vodu a pije víno
Ústní interpelace na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017 směřovaná k premiéru Sobotkovi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize: Ve Finále doprovodil český let na Měsíc i Zlatý ledňáček
Na jubilejním třicátém ročníku Finále Plzeň se uznání dočkala i první česká kosmická posádka, která absolvovala let na Měsíc. Zlatého ledňáčka v kategorii Nejlepší televizní a internetový projekt si totiž odnesla původní komediální minisérie ČT Kosmo. Ocenění si odnesly i další počiny České televize, Uspávačka nedávno tragicky zesnulého režiséra Martina Dolenského, detektivní příběh Případ pro lyžaře nebo koprodukční filmy Nikdy nejsme sami a Normální autistický film.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ty ženy nechtějí programově partnera, ale chtějí dítě? Chalánková se po roztržce s Marksovou znovu bouří
ROZHOVOR „Z toho, co říká paní ministryně Marksová, se opravdu nehroutím nikdy. Občané by se měli spíše podívat na způsob práce a vedení ministerstva. Na to, jaké zákony se podařilo připravit a prosadit a hlavně, co dokázala zlepšit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková. A kritizuje například zákon o sociálním bydlení jako naprostý paskvil či situaci kolem náhradní rodinné péče o opuštěné děti. „Je tristní, systém je rozvrácený. Dětem se nedostává potřebné a kvalitní péče. Zachází se s nimi nekvalitně, jako s balíky,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
A dost. Agrofert si vyšlápl na Sabinu Slonkovou
Společnost Agrofert se ústy svého mluvčího Karla Hanzelky ohradila proti zpravodajství Seznam.cz, jenž podle ní vede systematickou diskreditační kampaň, jež překročila únosnou mez. Agrofertu se například nelíbí prostor věnovaný jejich obchodním případům – například akvizicím společností U Rytířů, Kostelecké uzeniny a Agro Jevišovice. Reportáže na Seznam.cz točí novináři Sabina Slonková a Jiří Kubík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Opoždění stavby D35 nehrozí. Hejtman jednal s Ředitelstvím silnic a dálnic o úpravě křižovatky u Heřmanova Městce
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s šéfem pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Bohumilem Vebrem o možnosti úpravy silnice I/17 protínající Heřmanův Městec, a to především o možném vybudování kruhového objezdu při křížení se silnicí od Chrudimi směrem na Seč. Druhým tématem byl průběh příprav na stavbu silnice D35 a dodržování plánovaného harmonogramu prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na jihomoravském úřadě končí po 16 letech ředitelka Vojáčková
Ředitelka Krajského úřadu Jihomoravského kraje Věra Vojáčková skončí k poslednímu dubnu po 16 letech v tomto úřadu, který v posledních sedmi letech i vedla. Bude působit v novém Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost se sídlem v Brně. Vojáčková to dnes řekla ČTK. Pověřený vedením krajského úřadu bude vedoucí odboru kontrolního a právního Roman Heinz, řekla mluvčí kraje Monika Brindzáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanec ČSSD Koskuba opouští stranu. Sociální demokracie podle něj není v dobré kondici
Poslanec Jiří Koskuba opouští ke konci dubna ČSSD. V poslaneckém klubu největší vládní strany zůstává. Dnešní informaci serveru Neovlivní.cz potvrdila ČTK. Z Koskubova vyjádření vyplynulo, že nesouhlasí s nynějším směřováním sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká Lípa: Začala příprava projektu zateplení penzionu Na Blatech
Zlepšení stavu budovy Domova pro seniory Na Blatech je cílem města Česká Lípa, které prostřednictvím své příspěvkové organizace objekt spravuje. Rada města na dubnovém jednání schválila přidělení veřejné zakázky na projektovou přípravu celé akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Získali jsme exkluzivní fotky a návody, jak se v Praze obírají cestující taxíkem. V hlavní roli UBER
Uber, často velmi jednoduchá, rychlá i levná forma cestování. Pozadí služby už ale tak světle nevypadá. Nevyjasněná legislativa, neprofesionalita řidičů a v neposlední řadě snaha, jak vydělat co nejvíce peněz. Ve výsledku zajištění, aby byla cesta co nejdelší. Zahraniční turisté nepoznají, že jedou třikrát delší trasu. Na její prodloužení totiž řidiči používají a sdílejí takzvané podkovy. ParlamentníListy.cz řadu z nich získaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka si mimořádně svolal novináře, aby oznámil, co udělá s Babišem: Nikdo tady není nad zákony, takže...
Mezi koaličními partnery ČSSD a ANO to pořádně vře. Premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka není ani za mák spokojen s tím, jak Babiš vysvětluje svou dluhopisovou aféru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V Česku se rýsuje obrovská aféra, která už provokuje silné komentáře. Je to trochu legrační
Po sociálních sítích koluje fotografie jedné dnes již bývalé prodavačky řetězce Kaufland, která má na ruce vytetovaný nacistický hákový kříž. Server iDnes.cz informuje o tom, že řetězec už dal ženě výpověď. Reklamní expert Martin Jaroš žijící v Kataru si v této souvislosti položil otázku, zda by se zvedla stejná spravedlivá vlna hněvu, kdyby se prodavačka honosila namísto hákového kříže srpem a kladivem. Svůj komentář přidal i šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Macron, nebo Le Penová? A temné čachry Sobotkova úřadu a Bakalových novinářů? Promlouvá Pražský hrad
VIDEO UVNITŘ Jak je to s cestou prezidenta Zemana do USA? Byla odložena nebo zrušena? A počítají v Bílém domě s Milošem Zemanem vůbec? ParlamentníListy.cz se zeptaly hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Nevynechali jsme ani údajné snahy o cenzuru jeho Twitteru, ani francouzské prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Macron dělal tabulky u Rothschildů, jezdil na Bilderberg, teď hraje zachránce... Tereza Spencerová probírá Francii a také vysvětluje, o co jde s KLDR. To byste nečekali
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Ten Emmanuel Macron se vlastně do současné západní politiky náramně hodí, protože sám je jeden velký fake seslaný na Zemi ze světa tam nahoře – prošel elitní univerzitou, během pár let byl – díky vytváření excelových tabulek – u Rothschildů „vypracován“ na bosse s určením pro postup v politice, jezdil na setkání Bilderbergu… A hle, povedlo se,“ komentuje výsledek prvého kola francouzských voleb editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz předkládá i svéráznou verzi interpretace vztahů Severní Koreje, Číny a USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Muslimky, šup do minisukní! Estrádní české pokračování řeči prezidenta Rakouska, o které jste už asi slyšeli, protože se o ní mluví všude
ANKETA Rakouský prezident Alexander Van der Bellen překvapil během diskuse se studenty ve Vídni svým návrhem na vyjádření solidarity s muslimkami, když zmínil, že „pokud bude nadále tak bujet islamofobie, přijde den, kdy budeme muset všechny ženy – ano, všechny ženy – požádat, aby si ze solidarity s muslimkami oblékly šátek.“ ParlamentníListy.cz se v souvislosti s tím zeptaly zástupců většiny českých parlamentních stran, jak výrok rakouské hlavy státu posuzují. „To je prostě výplod liberála, který uvedl svůj osobní, poněkud zvláštní názor. No, je to vlastně úplná blbost, takové lítání ode zdi ke zdi. A dost by mne zajímalo, jestli by například v Saúdské Arábii navrhli islámským ženám, aby podobným způsobem, tedy větším odhalováním, vyjádřily solidaritu tamním křesťankám,“ nechal se například slyšet místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Litoměřice, Chrudim a Vysočina budou po další dva roky předsedat Zdravým městům a regionům
Účastníci jarního zasedání Valné hromady Národní sítě Zdravých měst ČR volili Radu asociace. Předsednictví obhájily Litoměřice, Chrudim a Kraj Vysočina, mezi „nováčky“ jsou například městská část Praha 8. Během zasedání se představili noví členové, asociace se také aktivně přihlásila k Baskické deklaraci a oficiálně stvrdila partnerství s Aliancí pro zdravotní gramotnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj vypadá, že je ztracený, vyplývá z výzkumu skupiny českých a norských vědců
Periferním oblastem by pomohlo, kdyby se jejich univerzity více soustředily na lokální potřeby. To je jeden ze závěrů projektu podporovaného norskými fondy s názvem Příspěvek vysokého školství k posílení socio-ekonomického rozvoje periferních regionů v Norsku a České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Sto a tři roky k tomu. K takovému jubileu popřál náměstek hejtmana Žofii Ploticové
Už 103. narozeniny oslavila paní Žofie Ploticová z Petřvaldu u Karviné. K životnímu jubileu přišel oslavenkyni do Domova Březiny v Petřvaldě, kde paní Ploticová od roku 2011 žije, poblahopřát i Jiří Navrátil, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální záležitosti. Jubilantce předal dárkový koš, květiny i předplatné časopisu Květy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): V této zemi je velmi silný lobbing dabingu
Projev na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka předá Cenu Arnošta Lustiga
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 2. května 2017 zúčastní předávání Ceny Arnošta Lustiga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Plus se představí v regionech
Český rozhlas Plus představuje svou novou komunikační kampaň. Ta je primárně zaměřena na podporu známosti značky ve vybraných regionech ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Čeká nás další krize? Podniky si vytvářejí zásoby levného stříbra
V roce 2016 se import stříbra do USA dostal na rekordní množství, zatímco spotřeba o něco poklesla. Vypadá to tedy, že se toto stříbro v určité míře uložilo ke spotřebě na další roky. Může to být signál zdražení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Rodiny by se mohly rozhodnout, jestli film budou sledovat v původním znění nebo dabovaný
Projev na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Albánské občanství pro kosovského zločince Haradinaje
Albánské občanství udělil včera bývalému „premiérovi“ tzv. Republiky Kosovo Ramuši Haradinovi albánský prezident Bujar Nishani. Prezidentským dekretem bylo uděleno občanství také jeho manželce Anite. Tirana již udělila své občanství celé řadě Albánců z Kosova. Mohou tak využívat bezvizového režimu, který má Albánie se státy schengenského prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ZLATO.CZ: Jak se konec intervencí projeví na ceně zlata v korunách?
Konec devizových intervencí České národní banky (ČNB) nebude mít okamžitý vliv na primární cenu zlata, která je v dolarech. Na korunovou cenu zlata ale může mít vliv případné posilování tuzemské měny. To by vedlo ke zlevnění zlata pro české investory. Oslabování koruny naopak zlato prodraží. Shodli se na tom ekonomové a manažeři, které v anketě oslovila redakce portálu Zlato.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Tak trochu jsme zaspali
Projev na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Duchovní mobilizace za Trumpa v USA bude pokračovat do konce roku
Modlitební mobilizace byla vyhlášena do 1. 5. 2017. Zákeřný boj ale pokračuje. Prezident je vystaven silným tlakům, mění svůj program a ztrácí původní směr. Je nutné v modlitební mobilizaci pokračovat! Proto se prodlužuje do 31. 12. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Letiště v ČR by mohlo střežit o 200 policistů víc, rozhodne vláda
O bezpečnost na mezinárodních letištích v Česku by se v budoucnosti mohlo starat o 221 víc policistů než dosud. Vyplývá to z podkladů, které příští týden projedná vláda. Pokud kabinet s posílením policie na letištích bude souhlasit, potrvá nábor a výcvik nových policistů zhruba dva roky, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V písecké nemocnici se pere stále více prádla
Více než 350 tun prádla vloni vyprali v písecké nemocnici. Ta má k dispozici vlastní prádelnu, ve které zaměstnává celkem 17 pracovnic. Za jednu směnu se tu vypere až dva tisíce kilogramů prádla. To představuje více než 325 tun za rok pro vlastní potřebu a téměř 30 tun prádla pro soukromé lékaře, sociální a zdravotnická zařízení, hotely, restaurace a rekreační střediska v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Atraktivita Francie u nadnárodních společností
Na začátku pětileté vlády prezidenta Hollanda, kdy byla stanovena daň z příjmů 75 % na nejvyšší příjmy, to byla katastrofa. Od té doby se pohled na Francii totálně změnil především u zahraničních investorů. To ukazuje index vytvořený Poradním kabinetem A. T. Kearneyho, který byl založen na základě odpovědí 500 vedoucích manažerů velkých světových podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soud dnes potvrdil pokutu 150.000 korun pro město Žatec
Krajský soud v Brně dnes potvrdil pokutu 150.000 korun pro město Žatec za dodatky k zakázce na letní koupaliště za více než 100 milionů korun. Pokutu městu uložil před dvěma lety Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Dnešní verdikt ČTK potvrdila mluvčí soudu Simona Pešková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Novela insolvenčního zákona se snaží poskytnout šanci na nový život těm, kteří upadli do dluhové pasti
Projev na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mladí traktoristé z jižní Moravy se utkají v jízdě zručnosti traktorem
Zemědělský svaz České republiky letos obnovil soutěž pro studenty v jízdě zručnosti traktorem a vlekem. Studenti zemědělských oborů z celé jižní Moravy a Zlínského kraje změří svou zručnost v regionálním kole ve čtvrtek 27. dubna na SOŠ a Gymnázium Staré Město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Protikorupční Kverulant: Vrátili jsme dar Radimovi Jančurovi
Možnost neplatit daně prostřednictvím korunových dluhopisů zlákala nejen Andreje Babiše, ale i podnikatele Radima Jančuru. Koncem roku 2012 založil společnost Student Agency holding se základním jměním dva miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj přispěje na záchranu památek i kulturní aktivity
Z pěti dotačních programů pro oblast kultury a památkové péče kraj letos poskytne téměř 12 milionů korun. Nejvíc peněz jde tradičně na obnovu památkového fondu. Poskytnutí dotací schválilo krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mojmír Hampl: Svět důvěry aneb Proč s klidem nastoupíme do výtahu
Věřte tomu nebo ne, ale svět, v němž žijeme, je založen na naší vzájemné důvěře. Dokonce by bez ní nemohl ani na chvíli existovat. Než nastoupíte do výtahu, určitě nechcete nejprve vidět certifikát, že jeho závěsná lana a zátěžový mechanismus prošly nedávno zákonem vyžadovanou kontrolou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Bude mi premiéra líto... ČSSD je před volbami hodně nervózní
Vyjádření na Facebooku po tiskové konferenci premiéra Sobotky na téma odvolání ministra financí Babiše:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Budu se vždycky divit ostatním stranám v koalici, že u toho svítily
Projev na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Chirurgická konference s live přenosy operací podpořila mezioborovou spolupráci lékařů
Moderní medicína 21. století. To již není péče jednotlivých oborů. O léčbu pacienta se starají multioborové týmy. A právě v tomto duchu se nesla premiérová mezinárodní konference odborníků zabývajících se chirurgií pánevního dna, která se konala v Kongresovém centru Kunětická Hora v Dřítči. V programu měla nejen teoretickou část v podobě přednášek či diskusního kulatého stolu, ale také live přenosy z centrálních operačních sálů Pardubické nemocnice s aktivní účastí předních zahraničních specialistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Eliška Hradílková Bártová: Pražský Dopravní podnik mění utajenou smlouvu s vymahači pokut. Na problém upozornil HlídacíPes
EXKLUZIVNĚ PRO HLÍDACÍ PES. HlídacíPes.org o víkendu upozornil na existenci utajené smlouvy pražského Dopravního podniku s vymahači pokut, která jim umožňovala inkasovat mimořádné odměny. Poté, co se detaily problematické smlouvy dostaly na veřejnost, ji pražská primátorka přiměla Dopravní podniky změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jihočeskou hejtmankou se stala Stráská (ČSSD), nahradila Zimolu
Jihočeskou hejtmankou se dnes stala Ivana Stráská z ČSSD. Nahradila svého stranického kolegu Jiřího Zimolu, který dnes na mimořádném zasedání zastupitelstva z funkce hejtmana odstoupil. Jihočeský kraj povede nová koalice ČSSD, Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a hnutí Jihočeši 2012, v pětapadesátičlenném zastupitelstvu bude mít těsnou většinu 28 hlasů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Klaška (KDU-ČSL): Dluhy se skutečně platit mají
Projev na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman vystoupí v pořadu Týden s prezidentem
Prezident republiky vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Turecké vojáky Řecko nevydá
Novou žádost Ankary o vydání tureckých vojáků, kteří po loňském nezdařeném pokusu o státní převrat přiletěli vojenským vrtulníkem Blackhawk do Řecka, řecký nejvyšší soud zamítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tady se mluví o tom, jak je Zeman proruský, rozčílil se v rozhlasu Jindrák
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl nový šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák. Popsal, jak to vypadá s návštěvou prezidenta Zemana ve Washingtonu. Jindráka prý zlobí, že se debaty kolem prezidenta Zemana zplošťují na to, že je údajně proruský, ale už se nezdůrazňuje, jak dobré vztahy s USA máme. Pár slov pronesl také na adresu amerického miliardáře maďarského původu George Sorose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nadpoloviční většina Čechů důvěřuje prezidentovi
Prezidentovi nyní důvěřuje 55 procent Čechů, tedy stejně jako v březnu. Důvěra vládě pak vzrostla o pět procentních bodů na 40 procent. Z ústavních institucí na tom ale jsou stále nejlépe starostové a obecní zastupitelstva, kterým důvěřují téměř dvě třetiny dotázaných. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nevěřím, co všechno se tady děje
Reakce předsedy ODS Petra Fialy na tiskovou konferenci Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Další jubileum TECHNOhrátek: V České Třebové se na účastnický seznam zapsala už 100. základní škola
Roj blikajících světýlek, zářící obrazovky počítačů, spousta drátů a kabelů nebo nezaměnitelná vůně dřeva. Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová ve středu 26. dubna rozevřela před účastníky 53. TECHNOhrátek Pardubického kraje plnou náruč svých atraktivních oborů. A 142 žáků 7. a 8. tříd z devíti základních škol z celého regionu se nejen tužilo při plnění manuálních aktivit, ale především se náramně bavilo při zajímavých činnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bob Kartous: Snaha ministerstva školství je absurdní
MŠMT chce omezit vzdělávání učitelů podle nového kariérního řádu. Nové ustanovení, které prošlo třetím čtením a směřuje do Senátu, má podle odůvodnění „posílit roli ministerstva“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zastupitelé odmítají drancování krajských silnic
Zastupitelé Pardubického kraje požadují, aby se investoři, kvůli kterým se výrazným způsobem zvýší zatížení silnic nižších tříd, které nejsou svým konstrukčním řešením na extrémní zátěž připravené, finančně podíleli na jejich rekonstrukci. Na tuto problematiku pamatuje také platná česká legislativa. Příkladem z poslední doby je například výstavba logistického terminálu v České Třebové. Jelikož není cílem omezovat soukromé investice, prosí zastupitelé obce a investory, aby byla krajská samospráva o obdobných rozsáhlých investicích včas informována a mohlo se tak do budoucna obdobným situacím předejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Když to bude Sobotka dělat takhle, tak ho ještě předběhneme, pochvaluje si komunista Kováčik
Ve vládě zase panuje pořádná bouře. A jak se říká, když se dvě nejsilnější strany ČSSD a ANO perou, třetí se směje. A třetí nejsilnější stranou jsou teď komunisté. Šéfredaktor MF Dnes si proto do čtvrteční Kauzy dne pozval šéfa poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika. A ten spustil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš vrací úder Sobotkovi: Analfabeti pod Špidlou. Premiér tomu nerozumí, nikdy nepracoval, maximálně u kmotra Pokorného
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se rozhodl zareagovat na tiskovou konferenci premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Šéf hnutí ANO vrátil předsedovi vlády úder. Sázel Sobotkovi ránu za ranou. Napřed se ovšem skryl mezi krabice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Těžká palba před kamerou PL. Po Kalouskovi nastoupil Faltýnek: Sobotka nikdy nepracoval, nikdy nežil reálný život, nikdy...
VIDEO UVNITŘ Odvolá nebo neodvolá premiér Sobotka prvního vicepremiéra Andreje Babiše? A měl by to udělat? Ptali jsme se předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Marine je tvrdá. A ničeho se nezalekne. Článek o Le Penové sepsaný velmi, velmi významnou osobou
Le Penová silnější meče aneb Jak Marine mění francouzskou duši. Těmito slovy uvádí jedna z nejslavnějších francouzských novinářek Christine Ockrentová článek o kandidátce na prezidentku Francie Marine Le Penovou. Le Penová je prý velmi odhodlanou političkou, která ještě nehodila flintu do žita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Odvolávání Andreje Babiše? Víme více
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) je přesvědčen o tom, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vytváří atmosféru k tomu, aby ho mohl odvolat a zlikvidovat jako politického soupeře. Babiš to řekl ČTK v reakci na zprávu Deníku, že Sobotkovi poradci vypracovali analýzu, v níž se chtějí ptát na to, jak získal koncern Agrofert, který mu do února patřil. Vicepremiér to považuje za ničení práce vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Šok a zvrat! Marine Le Penová přišla mezi dělníky, které chtějí poslat na dlažbu. Pak přišel Macron, ale... No, podívejte se sami
To nikdo nečekal. Marine Le Penová „vpadla“ do rodného města Emmanuela Macrona, Amiensu, aby podpořila dělníky demonstrující proti přesunu své fabriky do Polska. Následně mezi ně přišel i protikandidát Macron, leč, vybučeli ho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci proberou změny v oddlužení, mají je víc zpřístupnit
Poslanci by měli dnes začít debatu o změnách v oddlužení, jež je mají víc zpřístupnit. Proberou také výsledky prověrek stranických finančních zpráv za loňský rok, jak je provedl sněmovní kontrolní výbor. Na programu jsou ale především pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jihočeští zastupitelé dnes zvolí nové vedení kraje
Zastupitelé Jihočeského kraje dnes zvolí na svém dnešním mimořádném zasedání nové vedení. Hejtmankou by se měla stát Ivana Stráská (ČSSD). Nahradí Jiřího Zimolu, jenž na svou funkci po devíti letech rezignuje. Novou koalici tvoří ČSSD, Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši 2012. Každý subjekt bude mít svého náměstka. Partneři o své spolupráci podepsali ve středu koaliční smlouvu. Dohodli se mimo jiné, že změní systém financování manažerských postů v krajských nemocnicích. Koalice bude mít nejtěsnější možnou většinu 28 z 55 zastupitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): HateFree Culture? Peníze opravdu odtékají neznámo kam
Projev na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Oldřich Botlík: Ministryně Valachová začala konat se zpožděním
Stanovisko Oldřicha Botlíka z iniciativy Maturitní data - odtajněno k opatření, které se rozhodla udělat ministryně školství Kateřina Valachová ve věci zveřejňování zadání testů z jednotných přijímacích zkoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jihočeský hejtman Zimola rezignoval na svou funkci
Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) rezignoval na mimořádném zastupitelstvu na funkci v čele kraje. Nahradit by jej měla ještě dnes jeho dosavadní náměstkyně z téže strany Ivana Stráská. Zimola odstoupil, neboť nechtěl bránit vzniku nové krajské koalice, kterou tvoří sociální demokraté, Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši 2012. Funkci hejtmana opouští po více než osmi letech a nově nebude v žádné funkci ve vedení kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Turecko kritizovalo Česko za uznání genocidy Arménů. Zaorálkovo ministerstvo Turky uklidňuje
Turecko se ohradilo proti usnesení naší Sněmovny, v němž poslanci označili cílené masakry Arménů Osmanskou říší za genocidu, potvrdilo dnes ČTK české ministerstvo zahraničí. Záležitostí se zabýval český velvyslanec v Turecku Pavel Kafka a turecké stanovisko tlumočil české diplomacii také turecký velvyslanec v Praze Ahmet Necati Bigali. Česká diplomacie ujistila Turky, že usnesení Sněmovny není právně závazné a zahraniční politika je odpovědností vlády, nikoli Sněmovny. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman již sám sebe neřídí, domnívá se primátor Hradce Králové
Zdeněk Fink vede město již sedm let. Byly to z pohledu rozvoje Hradce Králové úspěšné roky? A jaké jsou jeho plány do budoucna? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Prozradil nám také, jak si představuje ideálního prezidenta, i to, jak hodnotí prvního a posledního prezidenta ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Tato novela pokračuje v trendu pošlapávání práv věřitelů
Projev na 56. schůzi sněmovny 27. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nezávislá média: Stříbrný lukostřelec v roce druhém
Instituce Stříbrný Lukostřelec, která je zaměřena na prohlubování vztahů mezi Ruskou federací a ostatními zeměmi, vznikl už před dvaceti lety. V České republice působí teprve od loňska, kdy byly poprvé uděleny ceny jak organizacím, tak i jednotlivcům za úspěšné projekty v oblasti kultury, sportu, vzdělávání, obchodu, průmyslu, vědy a turistiky. V roce 2016 hodnotila komise 26 přihlášených účastníků a slavnostní předávání cen se pod záštitou prezidenta Miloše Zemana konalo v Reprezentačním domě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist