Oficiální zpravodajská média

Sobotka jako "starý Brůna" se sekyrou u studny. Jeho rádce Pokorný hraje o vše, už je to křeč, píše k tomu šéfredaktor MF DNES
Téměř každý Čech zná seriál Třicet případů Majora Zemana a v něm díl nazvaný Studna, ve kterém se objevuje „maniak, otec Brůna“. Páteční MF Dnes přesně podle vzoru otce Brůny vykreslila předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD), jak se sekyrkou v ruce číhá na svého vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). A šéfredaktor deníku Jaroslav Plesl k tomu přidal patřičný komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Doktor Macek něco odhalil: Pusťte si včerejší tiskovku Babiše bez zvuku
Neúnavný glosátor politického dění Miroslav Macek doporučil čtenářům, jak by se mohli podívat na čtvrteční tiskovou konferenci Andreje Babiše (ANO), aby jim jeho vystoupení přišlo výmluvnější. Ale Macek nezůstal jen u Babiše. Pozastavil se také nad tím, co se dnes vyučuje na českých vysokých školách a dotkl se kauzy bývalé prodavačky Kauflandu s nacistickým hákovým křížem vytetovaným na ruce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Jak vypěstovat dítě jak v Matrixu
Ta paní se asi zbláznila, prohlásila nevěřícně ministryně práce a sociálních věcí Michaela o své kolegyni z Poslanecké sněmovny Jitce Chalánkové. Spor se týkal návrhu zákona, který by připustil umělé oplodnění pro single ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Na vojnu na tři měsíce?
Znovuzavedení povinné vojenské služby je v poslední době často diskutovaným tématem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
To je gól. Dobrý přítel Václava Klause, jehož syn nosil dárky Nagyové, podporuje Babiše
Rodina Muzikářových se znovu dostává do popředí zájmu médií. Jméno Karla Muzikáře mladšího zmiňují vyšetřovatelé jedné z větví kauz Jany Nečasové-Nagyové. Údajně byl jedním z lidí, kteří měli nosit dárky bývalé šéfce kabinetu expremiéra Nečase. Teď se ozývá Karel Muzikář starší, který vidí určitou naději pro českou politiku v Andreji Babišovi. Nebýt současného ministra financí, zůstal by tu tak akorát „japonský tajtrdlík“ a Sobotka s Fialou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud rozhodoval o dalších fotovoltaických elektrárnách
Nejvyšší správní soud potvrdil rozsudky Krajského soudu v Brně, kterými byla k žalobě nejvyššího státního zástupce zrušena rozhodnutí Energetického regulačního úřadu o udělení licencí k provozování fotovoltaických elektráren společností Zdeněk – Sun s.r.o. a Saša – Sun s.r.o. v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pod pokličkou ČSSD: Za útoky na Babiše stojí Chovanec. Sobotka už je totálně rozpolcený
MF Dnes, kterou před pár lety koupil Andrej Babiš (ANO), čtenářům ve svém pátečním vydání prozrazuje, co se teď děje pod pokličkou v ČSSD. Statutární místopředseda strany Milan Chovanec prý tlačí svého šéfa, aby Babiše vyhodil z vlády, ale Sobotka váhá. Nikdo mu totiž nedal na stůl přesvědčivé argumenty, jaké výhoda by z Babišova vládního pádu plynuly pro sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Příjmová nerovnost roste
Nejde tak o nastavení nějaké rovnostářské společnosti, ale o nastavení systému pro větší spravedlnost k rozdělení podílu na tvorbě národního bohatství. Solidarita ve společnosti je jednou z evropských hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Na Ukrajině začala platit plná cenzura
Témat, která hýbou současnou Ukrajinou a nejsou Kyjevu nejpříjemnější, je hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Zlikvidovali památník zločincům z UPA
V polské obci Hrušovice v Podkarpatském vojvodství byl na obecním hřbitově demontován ilegální pomník „Hrdinům UPA. Sláva bojovníkům za svobodnou Ukrajinu“. O odstranění rozhodl v souladu se zákonem o místní samosprávě. Také podle ministerstva kultury byla demontáž provedena v souladu se zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Donald Trump tento rozjetý vlak nezastaví
Komentář k HDP USA:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Štve mě, že dosavadní dobrá pověst je devastována neschopností ministra financí
Vyjádření předsedy vlády Bohuslava Sobotky k dopisu ministra financí Andreje Babiše pro Poslaneckou sněmovnu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Generál Kostelka, exministr obrany, o akci v Sýrii: Mám větší procento pochyb
ROZHOVOR Vítěz prvního kola francouzských prezidentských voleb Emmanuel Macron nemá podle exministra obrany a bývalého velvyslance České republiky v Rusku Miroslava Kostelky prezidentskou funkci ještě zdaleka jistou. „V žádném případě. Macron nemá žádnou stabilní voličskou základnu, naopak Le Penová ji má, navíc ona tu čtrnáctidenní kampaň povede velmi intenzivně a agresivně. Necháme se překvapit. Domnívám se, že může vyhrát kdokoli – Macron i Le Penová,“ prohlásil generál Kostelka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornil, že v případě amerických prezidentských voleb média také vykřikovala, že Donald Trump nemůže vyhrát, a vyhrál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šok ve francouzském hlavním proudu. Proti Le Penové nefungují věci, na které všichni sázeli
Prezidentská kampaň Marine Le Penové a Emmanuela Macrona je v plném proudu a oba kandidáti na úřad francouzského prezidenta si navzájem neberou žádné servítky. V kampani si dle nezávislých pozorovatelů zatím vede překvapivě lépe Le Penová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdravá města diskutovala, jak správně finančně řídit města, regiony a jejich organizace
Na 70 účastníků z řad politiků, tajemníků, finančních auditorů a dalších zájemců z měst a obcí se sešlo na semináři Národní sítě Zdravých měst ČR k tématu Efektivní řízení měst a regionů a jejich organizací. Důraz byl kladen především na oblast finančního řízení, na aktuálně platnou či připravovanou legislativu - českou i evropskou, na plánované změny, úpravy či možná rizika a zejména pak na ukázky uplatnění těchto pravidel v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis nejvyššímu státnímu zástupci
Vážený pane JUDr. Pavle Zemane, žádáme Vás o urgentní prošetření stát.zástupce JUDr.J.Sachra, exekutora Jiřího Trojanovského a insolvenčního správce Davida Papouška a OSZ Vsetín a KSZ Ostrava , neboť uskutečnili dražbu přes zákaz Nejvyššího soudu ČR a zločinně se spolčili a provedli podvod, kdy uzavřeli smlouvu o provedení dražby, čímž porušili zákon o veřejných dražbách a exekutorský řád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Koskuba: Důvody ukončení mého dlouholetého členství v ČSSD
Vzhledem k tomu, že přes mou žádost údajně ani členům Poslaneckého klubu ČSSD nebyl dopis zdůvodňující ukončení dlouholetého členství v ČSSD dán k dispozici a tak se objevují ne zcela přesné komentáře, zveřejňuji toto stručné prohlášení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dokumenty z NATO kritizují českou pozici k Sýrii. Dostal se k nim Bohumil Vostal z ČT a toto z toho vzniklo
Zpravodaji České televize v Bruselu Bohumilu Vostalovi se do ruky dostaly depeše z NATO o Rusku a Sýrii. Měli bychom se prý mít na pozoru, protože pro Česko nevyznívají dvakrát pozitivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Podivná logika
Rozhodnutí parlamentu zakázat nesezdaným ženám umělé oplodnění je rozhodnutím pokryteckým, neboť legitimizuje svádění a nevěru, která je často jedinou cestou nesezdané nebo rozvedené ženy k dítěti a naplnění jejího přirozeného mateřského pudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Rozpad systému. Konec politických stran?
Francouzský politolog Allan Popelard svůj článek o konci politických stran (La fin des partis politiques?) pro nejnovější číslo Le Monde Diplomatique napsal ještě bez znalosti výsledku prezidentských voleb. Z jeho závěrů je vidět, jak se západní svět nezadržitelně blíží rozpadu dosud existujícímu politickému systému, o kterém se dosud často mluví jako o jediném možném a nepřekonatelném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Bizarní den české politiky
Včerejšek byl opravdu bizarní den české politiky. Premiér a vicepremiér svolají každý svou tiskovou konferenci a všichni se ptají, co nám chtěli vlastně říct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V sobotu pojede parní vlak na Audienci u Karla I.
Tuto sobotu 29. dubna vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou „Bulík“, který pojede z Prahy-Braníka na tradiční oslavy Audience u císaře Karla I. v Brandýse nad Labem. Z Brandýsa nad Labem můžou zájemci pokračovat vyhlídkovým vlakem přes Neratovice až do Mělníka a zpět. Jízdenky je možné zakoupit v předprodeji ve stanicích Praha Masarykovo nádraží a Praha-Braník. Předprodej na vyhlídkovou jízdu do Mělníka je na nádraží V Brandýse nad Labem. Ke každé jízdence obdrží cestující místenku zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Osudová chyba je, že ještě nemáme euro, chytá se za hlavu Libor Rouček. A vysvětlil, jak je to úžasný projekt a všichni na něm vydělávají
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Přijdeme o desítky miliard korun.“ Ostrouháme a je to naše vlastní vina. O chybě, která postihuje celou Českou republiku, hovoří bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček, který kritizuje nejen neschopnost vlády otevřít veřejnou diskusi o přijetí eura. Upozorňuje také na fiasko francouzských socialistů a doporučuje naší ČSSD, aby se pečlivě podívala na situaci, v jaké se nacházejí: „Zůstali rozhádaní, rozklížení, bez voličů,“ konstatuje Rouček, který jasně vyjmenoval i důvody kolapsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka rozhodně není takový liberál, jak se tváří. Poslanec Koskuba na rozloučenou s ČSSD nechal nahlédnout do útrob Lidového domu a je to silné kafe
ROZHOVOR „Zatím jdeme od výprasku k výprasku bez jakéhokoliv náznaku sebereflexe na velitelském můstku,“ vysvětluje důvody svého odchodu z ČSSD poslanec a primář interny z pražské Bulovky Jiří Koskuba. Ten zrovna ani nepatří k příznivcům předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky. „Nemyslím si, že je to až takový liberál. Hlavně to není hráč a přesvědčivý lídr. Spíše úředník. Poněkud opatrný pragmatik se sklonem k jistému individualismu. Proto jen málokdo opravdu ví, co se mu honí v hlavě. Ale to neznamená, že o svůj vliv bojovat neumí. Škoda že tomu není naopak,“ charakterizuje lékař a politik Koskuba předsedu ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Tři a půl roku Sobotka na lidi kašlal a teď by s nimi chtěl diskutovat
Premiér Sobotka si je moc dobře vědom, že pod jeho vedením se oranžová květina s názvem ČSSD propadá čím dál tím hlouběji ke dnu a tak se těsně před volbami snaží oblbovat co nejvíce občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš bude sněmovně vysvětlovat svou dluhopisovou kauzu
Poslanci budou dnes schvalovat vyšší nemocenskou při delším onemocnění, zpřísnění podmínek podnikání v pohřebnictví a změny ve vydávání řidičských průkazů. V úvodním kole by mohli posoudit vládní novelu, která usiluje o zvýšení bezpečnost internetových plateb, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud projedná žalobu proti Praze kvůli zákazu segwayů
Pražský městský soud dnes projedná žalobu asociace provozovatelů dvoukolek segway na hlavní město. Sdružení se domáhá zrušení vyhlášky, kterou magistrát loni zakázal vjezd vozítek do historických lokalit. Na provoz segwayů, které využívali především turisti, si dlouhodobě stěžovaly radnice, kritizovali ho také obyvatelé centra, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslední příležitost přihlásit strom do letošní ankety je do konce týdne
Nadace Partnerství už po šestnácté hledá Strom roku České republiky. Pokud víte o vhodném kandidátovi se zajímavým příběhem nebo historií, přihlaste ho do 30. dubna do celostátní ankety. Elektronická přihláška je dostupná na www.stromroku.cz. V případě, že strom zvítězí, získá odborné arboristické ošetření a postoupí do mezinárodní soutěže Evropský strom roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka rozhodně není takový liberál, jak se tváří. Poslanec Koskuba na rozloučenou z ČSSD nechal nahlédnout do útrob Lidového domu a je to silné kafe
ROZHOVOR „Zatím jdeme od výprasku k výprasku bez jakéhokoliv náznaku sebereflexe na velitelském můstku,“ vysvětluje důvody svého odchodu z ČSSD poslanec a primář interny z pražské Bulovky Jiří Koskuba. Ten zrovna ani nepatří k příznivcům předsedy sociálních demokratů Bohuslava Sobotky. „Nemyslím si, že je to až takový liberál. Hlavně to není hráč a přesvědčivý lídr. Spíše úředník. Poněkud opatrný pragmatik se sklonem k jistému individualismu. Proto jen málokdo opravdu ví, co se mu honí v hlavě. Ale to neznamená, že o svůj vliv bojovat neumí. Škoda že tomu není naopak,“ charakterizuje lékař a politik Koskuba předsedu ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V lesích je nedostatek dělníků, státní podnik vyvolal diskusi
Všechny výrobní obory v České republice dnes mají problém s nedostatkem dělníků. Stejné je to i v lesnictví, a to u všech vlastníků a zaměstnavatelů. Málo je dělníků i absolventů odborných lesnických učilišť. Lesy ČR proto svolaly 26. dubna do Hradce Králové zástupce škol, Asociace krajů ČR i Ministerstva zemědělství. Jednat chtějí také se smluvními partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Velké dusno: Macron nepustil na své akce ruská média a v Moskvě zuří
Tým kolem vítěze prvního kola prezidentských voleb ve Francii Emmanuela Macrona vykázal ze svých akcí Ruskem placená média. Rusko tak štáb obvinilo z diskriminace. Píše o tom The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na využití hradu Rychmburk bude Pardubický kraj spolupracovat s fakultou architektury
Říká se, že v České republice je snad nejvíc hradů a zámků v přepočtu na obyvatele na světě. Po druhé světové válce začal stát v mnoha opuštěných šlechtických sídlech zřizovat sociální ústavy a domovy důchodců. Zvláště pro ty méně pohyblivé obyvatele však život na zámku žádnou výhrou nebyl. Až v současné době se začíná situace v pobytových sociálních službách přehodnocovat a pro klienty hledat vhodnější umístění. Ve výsledku to znamená i uvolnění hradů pro nové účely. Po roce 2020 to čeká i hrad Rychmburk na Skutečsku, který je v majetku Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Padne česká vláda?
Premiér Sobotka se prý vážně zaobírá myšlenkou odvolání ministra financí a šéfa hnutí ANO z vlády. Tím důvodem jsou pravděpodobné daňové machinace související s emisí obligací v rámci skupiny Agrofert v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Cenu předsedkyně převzali Zdeněk Pavlík a Jiří Pelej
Pátý ročník Ceny předsedkyně Českého statistického úřadu Ivy Ritschelové má čerstvé laureáty. Ocenění dnes převzali demograf Zdeněk Pavlík a statistik národních účtů Jiří Pelej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman přijal na Hradě budoucí piloty čínských aerolinií
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek přijal na Hradě skupinu budoucích čínských pilotů, která minulý týden zahájila čtrnáctiměsíční praktický výcvik na letišti u Bystřice na Benešovsku. ČTK to dnes sdělila Šárka Hodková z letecké školy F AIR. Zeman letiště loni navštívil a přimlouval se tehdy, aby čínských kadetů školících se u Bystřice přibývalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mohutný finiš Marine Le Penové už se promítl i do průzkumů
Server britského deníku Daily Express hodnotí francouzské prezidentské volby. Zatímco si vítěz prvního kola Emmanuel Macron užíval oslavy a už se takřka viděl v pozici prezidenta, Marine Le Penová se tvrdě pustila do práce a její nasazení už nese své plody. Macronovi před druhým kolem ubývají voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš doručil dopis Sněmovně, čeká, že Sobotkovi stačit nebude
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) doručil dopis, ve kterém vysvětluje na žádost poslanců některé okolnosti svého podnikání, elektronicky i fyzicky do Sněmovny během dopoledne. Novinářům ve Sněmovně řekl, že podle svého názoru všechno vysvětlil, ale očekává, že premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) to stačit nebude. Předseda vlády svými neustálými útoky zásadně poškozuje vládu, řekl Babiš. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): O řidičský průkaz bude možné požádat i mimo trvalé bydliště
Projev na 56. schůzi sněmovny 28. dubna 2017 k Návrhu poslanců Věry Kovářové, Jana Farského a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon zákon o silničním provozu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Georgi Sorosovi se to v Makedonii vymklo z rukou. Místo jeho lidí vyrazila na parlament protistrana a podala si „proevropské“ poslance
V Makedonii se včera velmi zdramatizovala tamější už tak napjatá situace. Demonstranti vnikli do parlamentu a napadli poslance. Podle očitých svědků se zaměřili zejména na socialisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Pusťte si Babišovu tiskovku bez zvuku
Páteční glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNÍ SVĚDECTVÍ Chraň tě ruka páně, Slávku, jestli Babiše odvoláš. Co přijde po tom, to jsi nezažil
Mediální tahanice kolem odvolání, respektive pokračování Andreje Babiše v mandátu ministra financí jsou u konce. Navzdory řadě tvrzení, která vzájemný spor ANO a ČSSD doprovází, se ParlamentnímListům.cz podařilo získat stanovisko blízkého spolupracovníka Agrofertu a Andreje Babiše. Ten detailně popsal, co by následovalo, kdyby se „puč“ proti šéfovi hnutí podařilo dokončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Úvodník Jana Krause: Kdo bude proevropský, na toho nastoupí ruští hackeři. Na Zemanovi si s tím pornem testovali, jestli to funguje
Bavič Jan Kraus ve své show na FTV Prima znovu dokázal, že si nehodlá brát servítky a bude popisovat věci tak, jak je vidí. Způsobem sobě vlastním okomentoval nadcházející české parlamentní volby, ale také volby prezidentské, které přijdou na řadu na počátku roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dopis Babiše Hamáčkovi, na který všichni netrpělivě čekali: Pořádáte na mě hon, jsou to všechno naprosté lži
Andrej Babiš píše předsedovi Sněmovny Janu Hamáčkovi (ČSSD), jak to po něm žádali poslanci, a to kvůli kauze korunových dluhopisů společnosti Agrofert takřka za miliardu a půl. Babiš tedy zákonodárcům vyhověl. A co poslancům napsal? „Pořádáte na mě hon!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zapomeňte na všechny výhody z EU, vzkázala naštvaná Angela Merkelová do Londýna. A Theresa Mayová odpověděla v podobném duchu
Německá kancléřka Angela Merkelová poslala vzkaz přes Kanál. Britové si podle nejmocnější dámy EU neměli myslet, že snad budou mít nějaké výhody z toho, že EU opouštějí. To členské státy mají nárok na výhody společenství, Britové budou mít smůlu. Britská premiérka Theresa Mayová však ukázala, že si jen tak nenechá všechno líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dvě čínské studentky přijely do Německa a tam se jim stalo něco hrozného. Asi tušíte, kdo je viník
V německé Bochumi včera začal ostře sledovaný proces s iráckým uprchlíkem, který je obžalován ze znásilnění dvou čínských studentek. S oběma dívkami pachatel zacházel velmi brutálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tady musí rodina žebrat o peníze a stát jen loni vyplatil parazitujícím neziskovkám miliardy! U Jílkové se mluvilo o zdravotnictví a v publiku to vřelo
Platíme si na české zdravotnictví dost peněz prostřednictvím daní, nebo platíme málo, vzhledem k tomu, kolik stojí třeba léčba rakoviny nebo transplantace jater, a bude třeba zvednout finanční spoluúčast pacientů? Tuto otázku položila v pořadu Máte slovo moderátorka Michaela Jílková. A nastal rámus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Řekněme ne násilí, vyzýval papež v Egyptě
Papež František při své historické návštěvě Egypta uvedl, že všichni duchovní vůdci se musejí sjednotit v odmítnutí náboženského extremismu. Píší o tom zahraniční média, mimo jiné Reuters. Papež se v Egyptě setkal s prezidentem Sísím i s imámem vlivné káhirské mešity Al-Alzhar Tájibem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů přivolá jaro lidovými písničkami
Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN) s primášem Petrem Varmužou přivolá skutečné jaro v Českých Budějovicích. Ve čtvrtek 4. května od 19 hodin uslyšíte ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice tradiční českou a moravskou lidovou hudbu v podání jednoho z našich nejlepších folklorních souborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Osud pokladní z Kauflandu a pravá tvář české společnosti
Když ke mně hodně dlouhou oklikou dorazil snímek nějaké pokladní, vůbec jsem nevěděl, čeho si mám všimnout. Až po dlouhém zírání a návodu jsem si všiml svastiky na jejím předloktí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice za oddělení termínů výstav klauzurních a diplomových i bakalářských prací
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme, aby byl posunut termín výstavy bakalářských a diplomových prací, a tím došlo k oddělení od výstavy klauzurních a semestrálních prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Ťok se zúčastní prohlídky stavby tunelu Ejpovice
Ministr dopravy Dan Ťok se zúčastní prohlídky prací na ražbě tunelu Ejpovice, pořádané v úterý 2. května od 10.00 Správou železniční dopravní cesty. Jeho součástí bude i krátká exkurze přímo u razícího stroje Viktorie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Kuchařky bez domova hodlají provozovat bistro
Zastupitelé hlavního města Prahy na svém čtvrtečním jednání schválili na návrh radní Ireny Ropkové podporu několika desítek projektů z oblasti podpory komunitního života, podnikání, sociálních služeb či předškolního vzdělávání. Tyto projekty jsou spolufinancovány z prostředků Operačního programu Praha – pól růstu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pořadatelé prvomájového pochodu v Brně čekají až 300 účastníků
Pořadatelé brněnského prvomájového pochodu krajní pravice očekávají až 300 účastníků. ČTK to dnes řekl Erik Lamprecht z Dělnické mládeže, která akci svolává. Lidé se sejdou na náměstí Svobody, ačkoliv tam podle tajemníka městské části Brno-střed Petra Štiky nelze mít shromáždění s ohledem na rozsudek soudu kvůli hluku. Antifašisté letos nechtějí pochod blokovat a vybízejí na facebooku k organizování zábavných akcí pod heslem "kdo si hraje, nehajluje". Půjdou i k ubytovně na ulici Markéty Kuncové vyjádřit podporu nájemníkům, kteří řeší spory s majitelem. Akci v minulosti provázely potyčky a násilí. Pohlídá ji policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bude zákon o univerzitních nemocnicích?
ČSSD za časů Julínka a Topolánka, tedy cca před osmi, devíti lety, velmi ostře vystupovala proti návrhu zákona o akciových společnostech v nemocnicích. Činila tak proto, že vytvoření akciové společnosti v nemocnici, je tou nejsnazší formou, jak do budoucna, na základě odprodeje akcií či jejich části, nemocnici privatizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Třetina lidí by nechtěla za sousedy cizince, ukázal průzkum
Průzkum na téma tolerance k vybraným skupinám obyvatel přineslo Centrum pro výzkum veřejného mínění. Nejnižší tolerance je podle všeho k lidem drogově závislým. Odmítá je devět desetin dotázaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté ukazují, jak se nemá bojovat s oligarchy, uvádí slovenský list
Jak se nemá bojovat s oligarchy? To podle slovenského listu Denník N předvádí česká sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jursová (SPR-RSČ): Neoprávněné exekuce
Je mi líto lidí, kteří se dostali do dluhové pasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Olomoucký region si připomene události na konci války
V sobotu 29. dubna si lidé připomenou tragédie, které se odehrály v závěru 2. světové války v Zákřově a Javoříčku na Olomoucku. V době, kdy už o porážce nacismu nebylo pochyb, tam nesmyslně přišly o život desítky nevinných obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Historickými výletními motoráky za krásami Lednice
I letos vyjíždí na své pravidelné cesty z Břeclavi do Lednice a zpět tradiční historický motorový vůz Hurvínek z 50. let minulého století. Nostalgickým vlakem se mohou zájemci svézt za krásami Lednicko-valtického areálu od svátečního pondělí 1. května až do 28. září 2017. V rámci Dnů parního provozu pak motoráček nahradí v sezóně parní vlaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a sto let vylaďování
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku a na který jsou Švýcaři po právu hrdi, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po referendu – předání moci lidem následuje 100 let vylaďování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Důvod, proč jde dnešní evropská civilizace do kopru! Ekonomka Šichtařová volá na poplach
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad umělým oplodněním pro single ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Daří se navyšovat národní peníze do vědy, ovšem po roce 2020 přijde prudký pokles
Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) ve čtvrtek 27. dubna schválila definitivní návrh výdajů státního rozpočtu na podporu výzkumu, vývoje a inovací na rok 2018 v objemu 36,2 miliardy korun. To je o 1,2 miliardy korun více proti původnímu střednědobému výhledu. Přijatý návrh státního rozpočtu předloží vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Generálmajor vypěnil: Ten naturalizovaný Francouz jistě vraždil legálně drženou zbraní se zásobníkem na deset ran!
Krajský zastupitel za SPO a generálmajor v záloze Hynek Blaško se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz věnoval vraždě francouzského policisty. Podle něj opět ukázala na bruselskou neschopnost řešit problémy s migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Europarlament řešil Čapí hnízdo
Hospodaření evropských institucí je stále zatíženo chybami „ve významném rozsahu“. Uvádí to audit Evropského účetního dvora, který v unijních účtech za rok 2015 našel bezmála čtyřprocentní chybovost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Most v Krňovicích bude od dnešního podvečera zpřístupněn jen pro vozidla do 3,5 tuny
Zpřístupnění mostu přes řeku Orlici v Krňovicích pouze pro vozidla do 3,5 tuny, takové omezení začne platit od pátečních 18 hodin. Mimořádně dopravní opatření, které potrvá dva až tři týdny, bylo nutné přijmout z důvodu havarijního stavu mostu. Ten je způsoben konstrukční chybou mostu, která není nijak na první pohled viditelná a byla odhalena diagnostikou díky plánované rekonstrukci komunikace II/298. Most bude během dvou až tří týdnů podepřen tak, aby mohl být obnoven takřka plný provoz jako doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka: České priority pro brexit budou součástí pozice EU
České priority pro jednání o vystoupení Británie z Evropské unie budou součástí pozice celého evropského bloku, který bude s Londýnem o odchodu vyjednávat. Je o tom přesvědčen český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který se v sobotu zúčastní summitu 27 států EU bez Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš je zklamaný, že Trump nenašel termín pro schůzku se Zemanem
Na odloženou návštěvu Spojených států s prezidentem Milošem Zemanem ministr financí Andrej Babiš (ANO) nepojede. Novinářům řekl, že je zklamán, že prezident Donald Trump nenašel ve svém kalendáři termín, chtěl ve Spojených státech nabídnout zakázku na vrtulníky, kdyby dostal slevu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Original pivnice BUDVARKA – nový moderní koncept značkové restaurace
Pivovar Budějovický Budvar včera oficiálně představil veřejnosti nový moderní koncept Original Pivnice BUDVARKA. V „nové“ BUDVARCE se propojuje moderní a klasický styl, který v sobě spojuje i značka Budweiser Budvar. Spojení tradičních hodnot a moderního pojetí není v BUDVARCE založeno na kontrastech, ale naopak na harmonické shodě, stejně jako u piva Budweiser Budvar. BUDVARKA tak v praxi ukazuje, že značka Budweiser Budvar je moderní a dynamická, ale zároveň založená na tradici a pevných historických základech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Vizionář by měl být každý, pokud si uvědomí současnou situaci ve světě
Vize 2030: 8804 kilometrů, 36 hodin diskusí, 2 tisíce zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Česko chce více ropy z jihu, méně závislosti na dodávkách z Ruska
Státní společnost MERO hodlá v nejbližších dnech představit akcionářům Transalpinského ropovodu TAL (dopravuje ropu z přístavu Terst do Rakouska, Německa a České republiky) svou studii o tom, jak navýšit kapacitu této jinak zcela vytížené trasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tejc (ČSSD): Peníze jsou mnohdy pryč a není možné je vymoci
Projev na 56. schůzi sněmovny 28. dubna 2017 k Návrhu poslance Jeronýma Tejce a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon zákon o obchodních korporacích:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jádrová inflace v eurozóně prudce vzrostla, euro se snaží rozšířit zisky
Inflace v eurozóně překvapila nás i trhy výrazně vyšším výsledkem. První odhad za duben ukázal nárůst k 1,9% do těsné blízkosti cíle ECB. Daleko větším překvapením pro trhy ovšem byl nárůst jádrové inflace, která po překvapivém březnovém poklesu k 0,7% (17ti letá minima) vyskočila v dubnu prudce k 1,2% (čtyřletá maxima).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Legendární lokomotiva bardotka bude vozit výletníky na Posázavském pacifiku
Od této soboty 29. dubna začne vozit výletníky na trati Posázavského pacifiku legendární lokomotiva řady 749, které se přezdívá bardotka nebo zamračená. Tyto lokomotivy už České dráhy pravidelně do provozu vlaků s cestujícími nenasazují, zaskakují jen výjimečně. Nyní se ale podaří vrátit tuto pro turisty a železniční nadšence unikátní lokomotivu do pravidelného provozu s víkendovými výletními vlaky v Posázaví. Právě v sobotu při její první jízdě budou mít cestující možnost si ji také detailně prohlédnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: To nám naši Turci neměli dělat!
Erdogan to u Turků žijících v Německu vyhrál, aneb český pohled Turky v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal zákon
Prezident republiky podepsal zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Pro jižní Moravu je brněnská Velká cena srdeční záležitostí
Jednomyslným rozhodnutím všech šedesáti přítomných schválilo 27. dubna 2017 Zastupitelstvo Jihomoravského kraje poskytnutí mimořádného členského příspěvku ve výši 20 milionů korun Spolku pro GP ČR Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Češi mohou bezvízově cestovat do 152 zemí světa
Dle žebříčku síly cestovních pasů (Global Passport Power Rank 2017) se Česká republika umístila na osmém místě. Do nejvíce států světa mohou bezvízově vycestovat občané Německa a Singapuru (159).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Má smysl v (německých) koloniích vůbec volit?
Odpověď na výše položenou otázku zní jednoznačně „ano“. Nechat občany kolonií volit je naprosto nutné, protože jako kolonizátoři nemůžete otevřeně říci domorodcům pravdu: „že vás jejich názor vůbec nezajímá“. Naopak je třeba vyzdvihnout význam místních voleb a zorganizovat je jako taškařici, při níž se domorodé obyvatelstvo dobře pobaví. Sympatie domorodců získáte i malými nenáročnými dárky typu, květiny, propisovačky či koblihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Pozitivní dopady členství v Evropské unii musí pocítit každý občan
Evropská komise vydala dokument k budoucí sociální dimenzi Evropské unie, který shrnuje sociální situaci v jednotlivých členských státech a nastiňuje možné scénáře spolupráce v sociální oblasti. Rovněž byl představen dlouho očekávaný balíček opatření cílících na slaďování pracovního a osobního života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čtrnáct procent Česka prozkoumá Miroslav Vladyka v Klenotech naší krajiny
Cestopis Klenoty naší krajiny, který se věnuje výjimečným lokalitám v chráněných krajinných oblastech na našem území, se vrací na obrazovky. Třetí série divákům představí dalších osm zajímavých míst. Průvodcem po nich je opět herec Miroslav Vladyka. První díl, věnovaný Slavkovskému lesu, uvede ČT 2 ve čtvrtek 4. května ve 21:30 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ekonomové: Konec intervencí přinese levnější zboží i dovolenou
Česká národní banka (ČNB) na počátku dubna ukončila devizové intervence, kterými oslabovala korunu a odvracela tak riziko deflace. Komu toto opatření pomohlo a komu nikoliv? Podle některých odborníků se na zisky exportérů složili všichni ostatní. Porostou teď úroky z vkladů? A jak se ukončení kurzového závazku projeví v našich peněženkách?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Nenecháme se zastrašit a průvod uskutečníme
Dostal se nám do pošty screen z tajné skupiny, kde se krajní levice, Antifa, muslimové, Klinikáři, sluníčkáři a další extrémisté domlouvají na narušení našeho průvodu na 1. května. Dokonce plánují, že si donesou tyče, které budou vypadat jako držáky transparentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš s šéfem finančního úřadu prý blokují vyšetřování korunových dluhopisů. Toto k tomu zjistil známý novinář
Komentátor Petr Holub v textu pro server Echo24.cz konstatuje, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ředitel Finanční správy ČR Martin Janeček společně blokují řádné prošetření kauzy s korunovými dluhopisy. Holub připomíná, že v této kauze stát přichází rok co rok o desítky milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Komu ten chaos vlastně vyhovuje?
Projev na 56. schůzi sněmovny 28. dubna 2017 k Návrhu poslanců Věry Kovářové, Jana Farského a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon zákon o silničním provozu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Jedině Le Penová reprezentuje Francii
Marine Le Penová je jedinou kandidátkou francouzského prezidentství, která reprezentuje Francii. Proč Francouzi tak pomalu chápou fakta, která jsou jak vyložená na stole? Francie zemřela s Charlesem de Gaullem. On byl posledním francouzským prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Z rozpočtu míří přes padesát milionů do sportu
Masivní podporu do oblasti sportu v celkové výši 54 milionů korun schválilo 27. dubna jihomoravské krajské zastupitelstvo. Největší podíl této částky bude vyčleněno z dotačního titulu, další část poputuje na podporu prestižních sportovních soutěží a dotace na základě uzavřených memorand.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Farský (TOP 09): Půl milionu lidí vám jistě bude vděčných
Projev na 56. schůzi sněmovny 28. dubna 2017 k Návrhu poslanců Věry Kovářové, Jana Farského a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon zákon o silničním provozu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Každým rokem přibývá lidí, kteří nemají na svůj pohřeb
Projev na 56. schůzi sněmovny 28. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pohřebnictví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ťok je letošním Ropákem. Oceněn byl i poslanec, opěvující krásu parkoviště
Antiekologickou cenu Ropák roku 2016 dostal ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Ropákem se stal mimo jiné kvůli tomu, že jeho resort opět zablokoval zařazení lokality Louky u Přelouče do evropské soustavy chráněných území NATURA 2000, řekl dnes na tiskové konferenci v Brně Miroslav Patrik ze spolku Děti Země, který anketu pořádá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident podepsal zvýšení daňových slev pro rodiny s dětmi
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal vládní daňový balíček, který především od letošního roku zvyšuje daňové slevy na druhé a další dítě. ČTK to oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Předloha také snižuje na polovinu limity pro výdajové paušály živnostníků, které jim slouží při výpočtu základu daně. Na druhé straně rozšiřuje okruh živnostníků, kterým může finanční úřad stanovit daň z příjmů paušální částkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Chceme zlepšit celé prostředí v oblasti pohřebnictví
Projev na 56. schůzi sněmovny 28. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pohřebnictví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Kdo způsobil hladomor v Jemenu?
V Jemenu se odehrává jedna z největších humanitárních katastrof současnosti bez velkého zájmu médií. Zásadní roli v jemenské tragédii hraje Saúdská Arábie – středověká brutální diktatura, která je spojencem Západu – a možná proto není záhodno, aby se pravdivě informovalo o tom, čeho se Rijád v nejchudší arabské zemi dopouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Nic a zase nic, pouze se dojímají nad smrtí člověka
Vražda francouzského policisty opět ukázala na bruselskou neschopnost řešit problémy s migranty. Místo toho, aby přijali razantní opatření k okamžitému zastavení přílivu dalších a dalších migrantů, vymyslí Směrnici omezující držení zbraní občany. Ten naturalizovaný Francouz jistě vraždil legálně drženou zbraní se zásobníkem na deset ran. Vražda je výsledkem neschopnosti panstva v Bruselu přijmout opatření k zamezení pašování zbraní a vyhlásit drakonické tresty pro ty kdo obchodují s nelegálními zbraněmi. Nic a zase nic, pouze se dojímají nad smrtí člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS) k dopisu Andreje Babiše: Premiér musí jednat
Ministr financí z velké části zopakoval pouze své dřívější argumenty a do svého vysvětlení zahrnul pouze to, co sám chtěl, nikoliv vše, co by pochybnosti o jeho podnikání a finančních transakcích rozptylovalo. Místo toho nálepkuje a útočí na své kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Evropa žije ve virtuální ekonomice
Komentář k inflaci k eurozóně:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Koubek (TOP 09): Dneska se s pozůstalými kšeftuje
Projev na 56. schůzi sněmovny 28. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pohřebnictví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setká ve středu 3. května 2017 ve Strakově akademii s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko Horstem Seehoferem. Tématy jednání budou doprava, česko-bavorské hospodářské vztahy a spolupráce v oblasti vědy, výzkumu, vzdělávání a kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD si na prostudování Babišova dopisu nechá několik dní
Sociální demokracie počká, až do Sněmovny oficiálně doputuje dopis, ve kterém ministr financí Andrej Babiš (ANO) vysvětluje transakce s jednokorunovými dluhopisy a další detaily svého podnikání. Na jeho prostudování si nechá několik dní, řekl novinářům po ranním zasedání grémia ČSSD ministr vnitra a první místopředseda strany Milan Chovanec. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Policie se asi zbláznila
Policie se asi zbláznila. Jinak si asi neumím vysvětlit to, že se na jejich oficiálních webových stránkách objevilo varování všem cyklistům, kteří se již v sobotu zúčastní oblíbené akce „Na kole vinohrady Uherskohradišťska“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Požadujeme, aby usnesení o smlouvě s Pekingem bylo revokováno
Prohlášení klubu zastupitelů za TOP 09 k návrhu na formalizaci vztahů Prahy a Šanghaje na úroveň sesterských měst:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Nemá andělský kabát?
Ministr Andrej Babiš může přijít o vládní křeslo, protože jako podnikatel postupoval podle zákona o korunových dluhopisech. Možná blbého zákona, ale za to by měl být potrestán ten, kdo ho vytvořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodní odmítají návrh na pozastavení činnosti strany
Prohlášení o postoji Svobodných k informacím o neúplné Výroční zprávě strany za rok 2016 a návrhu na pozastavení činnosti strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Rusko po Velikonocích
Nehledě na osobní zkušenost divím se, že západní masová média píší o Navalném jako o vážném kandidátovi v blížící se ruské prezidentské kampani. Navalny jako představitel ruských liberálů a neoliberálů patří do zbytku ruských zrádců liberálních a neoliberálních hodnot. Ty byly s konečnou platností zrazeny samotnými liberály již v roce 1993. Tato zrada byla demonstrována strachem z komunistů, ve skutečnosti kryla strach z ukončení privatizace. V současném Rusku považuje absolutní většina občanů Navalného za součást západem placeného katalyzátoru, který má za úkol držet a zvyšovat napětí ve společnosti a pečovat o naději návratu liberálů k reálné moci. V tomto kontextu jsem byl během povelikonočních přednášek v Rusku konfrontován několika dotazy, z nichž vybírám tři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy zavedou mimořádné vlaky z nedělních Čarodějnic ve Zbraslavicích
České dráhy v souvislosti s nedělní akcí v obci Zbraslavice na Kutnohorsku Čarodějnice 2017 zavedou 30. dubna mimořádné vlaky do Kutné Hory, Kolína a Zruče nad Sázavou. Odjezd vlaků je plánován v nočních hodinách po ukončení programu, jehož vyvrcholením má být po desáté hodině ohňostroj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Jsou pro nás cizinci problém?
CVVM se ve svém průzkumu zaměřila na zjišťování vztahu občanů České republiky k cizincům. Tento průzkum publikuje CVVM pravidelně jednou ročně. Meziročně rapidně stoupl počet českých občanů, kteří se domnívají, že nově příchozí cizinci působí v rámci celé České republiky národnostní problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Slavný komentátor se vysmál Sobotkovu puči proti Babišovi. Ten člověk prý spacká úplně vše
Zkušený komentátor týdeníku Reflex Bohumil Pečinka zhodnotil počínání předsedy vlády Bohuslava Sobotky v čím dál delší politické krizi. V Lidovém domě by to snad raději neměli číst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bude válka se Severní Koreou? Čtěte slova Donalda Trumpa, která nahánějí strach
Několik týdnů se novináři, politologové i politici dohaduji, jak blízko stojí svět konfliktu se Severní Koreou. Nyní o této ožehavé záležitosti promluvil muž z nejpovolanějších – americký prezident Donald Trump. Jeho slova budí značné znepokojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Za chvíli nás vyhodí z práce všechny jenom proto, že jsme bílí.“ Případ pokladní s hákovým křížem na ruce zvedl ze židle Miroslava Sládka
Republikán Miroslav Sládek se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze propuštěné pokladní z Kauflandu, jež se provinila tím, že měla na ruce vytetovaný hákový kříž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zachraňme Štěpánku - petice proti kácení stromů a proti výstavbě bytových domů v Mladé Boleslavi
Vážený pane primátore, vážená rado města, vážení zastupitelé a další, my, níže podepsaní občané města Mladé Boleslavi či blízkého okolí, Vám prostřednictvím této petice dáváme na vědomí, že jsme proti jakémukoliv kácení stromů v areálu Koliby v parku Štěpánka, jsme proti zde plánované výstavbě vícepodlažních domů s luxusními byty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér si hraje na jediného spravedlivého a vicepremiér na neviňátko, ale... Jiří Dolejš sleduje válku mezi Sobotkou a Babišem
„Divadelní aspekty sporu nebudu komentovat,“ reaguje místopředseda KSČM a ekonomický expert strany Jiří Dolejš na to, že si ministr financí Andrej Babiš ve čtvrtek vyvěsil na Twitteru fotku, kde demonstrativně sedí na ministerstvu financí mezi krabicemi a veřejnosti vzkazuje: „Pokud se pan premiér rozhodne mě odvolat, jsem připraven.“ Dolejše prý zajímá jediné: „Aby byl nejen ze zákona o dani z příjmů odstraněn do budoucna problém výjimky na dluhopisy, ale také státní správa doložila, že je schopná indikovat problém, zkontrolovat fakta a řešit oprávněné podezření z obcházení zákonů...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Ten člověk skončí jako oběť palácového převratu!“ Člověk v tísni sezval konkrétní novináře a došlo na Ukrajinu, Rusko i Putina
REPORTÁŽ Putin bude obětí palácového převratu – už teď vypadá ve světě jako kretén. Na Donbase by se starší lidé nejradši vrátili k bývalému SSSR. O východní Ukrajině besedovali v rámci akce Člověka v tísni novináři Petra Procházková z Lidových novin, Ondřej Soukup z Hospodářských novin, redaktor Českého rozhlasu Libor Dvořák a Filip Horký z DVTV, který v oblasti v blízkosti fronty natočil několik reportáží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj schválil nový dotační program na boj proti suchu a miliony na rozvoj venkova
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém čtvrtečním zasedání 27. dubna 2017 schválilo dva důležité dotační programy týkající se regionálního rozvoje - je jimi Podpora boje proti suchu a na zadržení vody v krajině na území Jihomoravského kraje v roce 2017 a Podpora rozvoje venkova JMK 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Eliška Hradílková Bártová: Dusno kolem Babiše. Politici zpochybňují jeho zbohatnutí, Agrofert si stěžuje na diskreditační kampaň
Situace kolem Andreje Babiše a jeho podnikání akceleruje. Společnost Agrofert si stěžuje na zpravodajství Seznam.cz a vyzývá, aby portál „zanechal své diskreditační kampaně“. Zároveň pravděpodobně v dílně ČSSD vznikla sedmdesátistránková analýza o pochybnostech kolem vzestupu a podnikání Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tamara Kováčová: V digitálním prostředí, které nezná hranic, nedávají rozdíly naprosto žádný smysl
Zbývají necelé tři týdny, které určí, jak učitelé budou využívat internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chcete o víkendu na Slovácku trochu koštovat a vyrazit na kolo? Pak si raději připravte 50.000 na pokutu
Cyklistická akce Na kole vinohrady se koná již tradičně od roku 2006, pokaždé na jaře a na podzim. Velmi oblíbená akce, která spojuje na Moravě populární cyklistiku a víno, mimo jiné poukazuje i na spoustu přírodních krás a památek regionu. A přestože není známo, že by v historii někdy k nějakému problému nebo incidentu v souvislosti s požitím alkoholu došlo, Policie ČR se rozhodla, že si na letošní účastníky posvítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Le Penová jako prezidentka bude v počátku v těžké pozici. Západ pod vedením USA arogantně klame už od kolapsu SSSR. Pane Trumpe, nelžete jako vždy? Analytik hovoří
ROZHOVOR Analytik Inštitútu národnej politiky a autor knihy „Súmrak európskej civilizácie. Barbari sa zmocňujú Európy“ Pavel Fendek si myslí, že Marine Le Penová nemůže dosáhnout všeho, co má v programu, ale pokud si zvolí vhodnou strategii a taktiku, může dosáhnout i toho, co je všeobecně považováno za nemožné. Pokud jde o útok chemickými zbraněmi, je dle něho Asad nevinný. USA podváděly již v minulosti. Trumpa by ale ještě neodepisoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš předal sněmovně požadované vysvětlení svých financí. Ale Sobotkovi to stejně stačit nebude, poznamenal při tom
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) předal Sněmovně dopis, v němž se měl pokusit vysvětlit, jestli v kauze korunových dluhopisů neobral stát na daních. Šéf hnutí ANO je přesvědčen, že vše vysvětlil, ale že premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) to stačit nebude. Sociální demokraté si k dopisu vzali pár dnů na rozmyšlenou. Zato opoziční ODS a TOP 09 žádný čas na rozmyšlenou nepotřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Je státní pivovar víc než městský? Ne, říkají samosprávy. A odmítají senátní úpravu registru smluv
Starostové z celé České republiky zásadně nesouhlasí se senátní novelou zákona o registru smluv (tisk č. 79). Je diskriminační a stanovuje nerovné podmínky pro podnikání. Zjednodušeně říká, že budějovický Budvar je víc než strakonický Dudák. Tedy: zatímco by jihočeský národní pivovar jako jediný subjekt nemusel zveřejňovat smlouvy v registru, obecním, státním a krajským firmám by tato povinnost měla zůstat. Takový přístup je však v rozporu s Listinou základních práv a svobod. Vrácenou novelu registru smluv ze Senátu by v květnu měla projednat Poslanecká sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vlakem Českých drah do vojenského újezdu Libavá na každoroční cykloturistickou akci Bílý kámen
V pondělí 1. května 2017 vypraví České dráhy zvláštní vlak za poznáním zajímavých míst v oblasti jinak celoročně uzavřeného vojenského prostoru Libavá v podhůří Oderských vrchů. Z olomouckého hlavního nádraží se těsně po půl deváté ráno vydá na cestu vlak tažený motorovou mašinou řady 749 zvanou „Zamračená“ do Moravského Berouna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nový průzkum popularity politiků. Pane premiére, raději ani nekoukejte, kde jste vy a kde je Babiš
Neziskový ústav STEM přinesl nový průzkum popularity českých politiků. Zatímco vicepremiér Andrej Babiš (ANO) či opoziční politici Petr Fiala (ODS) a Tomio Okamura (SPD) mohou být spokojeni, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by se měl mít na pozoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tisíce stran nařízení z EU, podnikatelé se bojí žádat o dotace. Ve sněmovně se debatovalo o fondech z Bruselu
Byrokracie při čerpání evropských dotací je prý natolik složitá, že se už podnikatelé začínají bát o dotace žádat, aby nebyli nakonec trestáni. Dalším problémem pro byznys je údajně nefungující tripartita, kdy odbory ve spolupráci s ČSSD prosazují vlastní návrhy na úkor podnikatelů. I taková kritika zaznívala během čtvrtečního semináře ve Sněmovně, který organizovala Hospodářská komora pod patronací poslance ANO Ivana Pilného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: Jaké jsou podmínky nároku na důchodové dávky z České republiky a z Rakouska?
Nejen tzv. pendlerům je určen další, v pořadí již 8. česko-rakouský poradenský den k důchodům. Využít ho mohou všichni, kteří pracovali nebo pracují v Česku a v Rakousku a chtějí vědět např. to, jak se jim budou započítávat odpracované roky do důchodu. Letošní mezinárodní poradenský den se uskuteční ve středu 31. května 2017 v Jindřichově Hradci. Konzultace připravila a odborně zajistila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci s rakouským nositelem důchodového pojištění Pensionsversicherungsanstalt (PVA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prozkoumejte lidské tělo na výstavě Body The Exhibition, vezměte i děti. Zajímavosti vám prozradí medici
Prozkoumejte lidské tělo na výstavě Body The Exhibition a vezměte s sebou i své děti. Vyškolení medici vás provedou výstavou a k běžnému výkladu přidají i spoustu zajímavostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM: Hodnocení premiéra se zhoršilo, Babiš zůstává "na svém", mezi opozičními politiky zabodoval Okamura
Andrej Babiš je stále nejlépe hodnoceným českým politikem. Oproti lednovému výzkumu se mírně zhoršilo hodnocení M. Stropnického a B. Sobotky, čímž se potvrdil odstup mezi těmito (dříve podobně hodnocenými) politiky. Naopak mírně vyšší podíl příznivých názorů zjišťujeme především u K. Valachové, L. Zaorálka, D. Ťoka a M. Jurečky. Mezi opozičními politiky zaznamenali zlepšení hodnocení T. Okamura a P. Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad má své experty na audit životního prostředí. Jejich úspěšné mezinárodní projekty představil na semináři
Nejvyšší kontrolní úřad uspořádal dnes v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR mezinárodní seminář s názvem Výzvy v oblasti udržitelné energie. Uskutečnil se pod záštitou kontrolního výboru a výboru pro životní prostředí. NKÚ zde představil své projekty, které vznikly v rámci pracovní skupiny pro audity v oblasti životního prostředí organizace INTOSAI (INTOSAI WGEA). Ta v současnosti sdružuje 77 nejvyšších kontrolních institucí z celého světa. Semináře se zúčastnili zástupci nejvyšších kontrolních institucí Číny, USA, Polska, Slovenska a zástupce Evropského účetního dvora. Mezi pozvanými hosty nechyběli kromě poslanců a senátorů ani zástupci Kanceláře prezidenta republiky, Úřadu vlády, Ministerstva životního prostředí a Ministerstva průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropská centrální banka kosmeticky mění komunikaci, koruna je nejslabší od konce intervencí
Evropská centrální banka nepředstavila na včerejším zasedání žádnou revoluční změnu. Došlo ale k opatrnému ústupu od super-holubičí rétoriky posledních měsíců. I tak ale bude těžké s takto malým posunem pro euro dál rozšiřovat své zisky z posledních týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka v Zambii: Chceme prohloubit obchodní vztahy a otevřít nové exportní možnosti českým firmám
Diskuze o možné spolupráci v sektoru zemědělství a potravinářství, představení projektu vzorových farem, jednání s ministry zemědělských resortů v Zambii, informování o dobrých výsledcích spolupráce českých a zambijských firem a účast ministra Jurečky a delegace na veletrhu AGRItech EXPO Chisamba, to vše je v programu pracovní cesty ministra. Akce má za cíl prohloubit obchodní vztahy České republiky se Zambií. Snahou je také otevřít nové exportní možnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Samoživitelka, proslavená u Jílkové, nakládá Bělobrádkovi za radu, ať si najde chlapa: Šovinismus, zákony džungle. Mě muži ponižovali, že jsem divná
ROZHOVOR Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek předvedl typický egoistický a šovinistický výrok muže, který nerozumí těžké situaci osamocených matek s dětmi, a proto ji zlehčuje trapnými a ostudnými výroky. Tak se k doporučení šéfa lidovců, že si samoživitelky musí najít jiného chlapa, vyjádřila poradkyně v oblasti ochrany životního prostředí Kateřina Březová, která dlouhé roky vychovávala syna sama. Před více než šesti lety zaujala neohroženým střetem o zvyšování DPH s ministrem průmyslu Martinem Kocourkem v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist