Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Karolína Peake po čase promluvila: Největšími slabinami Nečasovy vlády byli Bárta a Nagyová
Karolína Peake zachránila vládu Petra Nečase (ODS), když se během rozkladu Věcí veřejných postavila na stranu ODS a TOP 09. Později si ovšem s tehdejším předsedou vlády takříkajíc vjela do vlasů, když se jako ministryně obrany rozhodla prosazovat vlastní vizi fungování ministerstva. V pozici šéfky resortu vydržela osm dní. V rozhovoru pro Blesk.cz vzpomíná, jak se v tehdejší vládě cítila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tato skupina může zásadně ovlivnit české volby. A pořád se rozrůstá
V roce 2014 začal v Česku platit zákon, který cizincům dlouhodobě žijícím v Česku usnadňuje získání českého občanství s tím, že současně mohou mít své původní občanství. Platí to i pro významnou vietnamskou menšinu v Česku, která také může projevit svou vůli v nadcházejících parlamentních volbách. Server Info.cz si klade otázku, koho budou volit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Neomarxističtí liberálové pohrdají lidmi. A redaktoři ČT také. Promlouvá poslanec, který zblízka poznal oboje
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Macron je velmi slabá a nejistě působící osobnost. Marine Le Penová osobnost je,“ říká poslanec Zdeněk Soukup s tím, že přesto se bojí, že v prezidentských volbách ve Francii zvítězí nakonec Macron. Prozradil, v čem vidí podobnost ohledně Le Penové a Andreje Babiše. Promluvil i o České televizi. „Nepokládám hlavně zpravodajství a publicistiku v ČT za objektivní a vyvážené. Naše veřejnoprávní televize se ještě nevymanila z událostí přelomu let 2000 a 2001, kdy redaktoři a někteří lidé z umělecké sféry okupovali zpravodajský velín v přesvědčení, že ČT patří jim,“ říká Zdeněk Soukup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kvašení kauzy „Vitásková“
„Monstrproces“, vedený u Krajského soudu v Brně v senátu předsedy Aleše Novotného pod sp.zn. 46 T 7/2013, oficiálně označený jako „kauza Čimpera“, ale veřejností vnímaný jako „kauza Vitásková“ kvůli začlenění výrazné osobnosti předsedkyně Energetického regulačního úřadu, donedávna vzrušoval veřejnost, zejména po vyhlášení rozsudku s trestem osm a půl roku odnětí svobody pro ni a pro její podřízenou Michaelu Schneidrovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Je vůbec možné, být jiný?
Ve Francii je volba prezidenta v druhém kole, kdy se bude rozhodovat mezi Macronem a Le Penovou. S podivem jsem sledoval, jak nejen neúspěšní kandidáti, ale skoro všichni na světě doporučují francouzským voličům dát hlas Macronovi. Pro Le Penovou mají jen slova hany. Dokonce ani feministky obvykle vystupující ve prospěch a uplatnění žen se v tomto případě nijak neangažují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poláci a Maďaři, se mnou něco zažijete. Macrona ještě ani nezvolili, a už slibuje unijním kverulantům krátký proces
Ještě sice francouzským prezidentem není, čeká jej teprve druhé kolo, ale již mluví o tom, že do tří měsíců po zvolení zatočí s Polskem a s Maďarskem. Řeč je o francouzském kandidátovi na hlavu státu Emmanuelu Macronovi. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Vejlupek: Básníkem se lidské individuum nestává naráz a znenadání
"Pokud jde o můj rurální mýtus češství, byť byl vyvolán v život či revokován motivy sociálně rezistenčními, byl mnou vždy míněn povýtce jako model estetický." Josef Rumler; 1997
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová u Moravce ve věži: Jsem přesvědčena, že Andrej Babiš je produkt podsvětí. A pak ukázala vazby na Rittiga, Mrázka a Pitra
V Žižkovské věži proti sobě v nedělních Otázkách Václava Moravce zasedli bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) a stávající předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Vzali si do prádla Andreje Babiše a to tak důkladně, že se to ministrovi financí určitě líbit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý televizní ředitel tvrdě o partě z Kavčích hor: K Dvořákovu znovuzvolení pomohlo několik užitečných idiotů. Fraška, osvědčený model "výběrového řízení"
ROZHOVOR Volba generálního ředitele České televize byla vyhlášena předčasně jen proto, aby byl zvolen předem dohodnutý vítěz tendru. Je o tom přesvědčen bývalý ředitel Slovenské televize a posléze i pracovník České televize Radim Hreha. Všímá si i toho, kdo při volbě sehrál roli užitečného idiota třeba tím, že místo jasného favorita navrhoval zvýšení koncesionářského poplatku. Ve zpravodajství a publicistice ČT se podle něj dá najít hodně apolitických lidí, ale v zájmu svého dalšího působení ve veřejnoprávním médiu se raději stylizují do role ideologických fanatiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jana Černochová žasne. Babiš prý soutěží, kolik trestných činů dokáže spáchat jedním otevřením pusy
Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) se pustila do ministra financí Andreje Babiše. Šéf hnutí ANO podle jejího názoru soutěží o to, který den spáchá víc trestných činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Dvě roztomilé holčičky mají dva slaďoučké tatínky. Neomarxisté mohou řičet blahem
Vida, jak jsme pokročili. Když chtějí dva tatínkové mimino, tak si jej prostě koupí a donosí jim ho penězuchtivá maminka. Motiv té matky prý byl čistě sociální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Chovanec při víkendu ryje do Babiše: Měl by přestat kouřit tu řepku. A možná by mu prospělo, kdyby už se konečně oženil
Ministr vnitra a statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec se zapojil do slovního souboje mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a Andrejem Babišem (ANO). Velmi svérázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Chytré hospodaření se srážkovými i odpadními vodami by mělo být běžným standardem
Chcete ve svém domě využívat dešťovou nebo přečištěnou šedou vodu? Nemáte v době sucha čím zalévat a splachovat? Chcete ušetřit? Tak právě pro vás je určený nový dotační program MŽP a SFŽP ČR - DEŠŤOVKA. Vlastníkům a stavebníkům rodinných a bytových domů se otevírá nová příležitost pro čerpání dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Převozy nelegálních migrantů
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) provedli dne 25. dubna 2017 operaci s krycím názvem XALO, která se týkala převozů nelegálních vietnamských migrantů ze Srbska do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ruští motorkáři zahájili na Slovensku svou jízdu
Kontroverzní ruský motorkářský klub Noční vlci zahájil dnes na Slovensku svou motocyklovou jízdu s názvem Silnice vítězství – 2017 položením věnců na místech hlavních bojů Rudé armády proti fašistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Francie: Marine Le Penová opět vpadla někam, kde ji nikdo nečekal. Hned dvakrát. A je tu nový zajímavý průzkum
Francouzské prezidentské volby se dramatizují. Za týden touto dobou bude takřka jasno o tom, kdo bude příštím obyvatelem Elysejského paláce – sídla francouzských prezidentů. Bude to nacionalistka Le Penová, nebo centrista Emmanuel Macron? Agentura Reuters přináší další průzkum, který poodhaluje uvažování Francouzů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy ČR dokončily první etapu cyklostezky svaté Zdislavy
První etapu cyklostezky sv. Zdislavy dokončily letos v dubnu po roční stavbě Lesy ČR. Celkem 3,2 kilometry dlouhý úsek mezi Novým Borem a Svorem v Libereckém kraji přišel podnik na 13 milionů korun. V sobotu 6. května ho začne veřejnost užívat oficiálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Francie: Le Penová opět vpadla někam, kde ji nikdo nečekal. Hned dvakrát. A je tu nový zajímavý průzkum
Francouzské prezidentské volby se dramatizují. Za týden touto dobou bude takřka jasno o tom, kdo bude příštím obyvatelem Elysejského paláce – sídla francouzských prezidentů. Bude to nacionalistka Le Penová, nebo centrista Emmanuel Macron? Agentura Reuters přináší další průzkum, který poodhaluje uvažování Francouzů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Čtvrtá průmyslová revoluce. Některé profese úplně zaniknou, ale není důvod se bát, ujišťuje ministr Havlíček
Trh práce se otřese. A to kvůli digitální revoluci. V tuzemsku by mělo zaniknout v jejím důsledku více než 400 tisíc pracovních míst. O robotizaci se hovořilo v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Hosty byli ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD), viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a profesor z ČVUT Michal Pěchouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Výstavba a modernizace školek je prioritou koalice
Přestože Středočeský kraj nemá ve své přímé působnosti zřizování a řízení mateřských škol, rozhodl se významně napomoci s rozšířením jejich kapacity i se zajištěním rekonstrukcí budov. Shromáždil již připravené projekty obcí a měst a žádá odpovědná ministerstva, školství a financí, o uvolnění jejich finanční rezervy na realizaci těchto záměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dvanáct procent, půl procenta od ODS. Tak by prý dnes dopadli sociální demokraté
Sněmovní volby by v dubnu vyhrálo hnutí ANO s 31,5 procenta hlasů před ČSSD s 12 procenty. Třetí ODS s 11,5 procenta se dostala před komunisty. Lidovci s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) opět přesáhli deset procent, které jako koalice potřebují ke vstupu do Sněmovny. Poslance by měla ještě TOP 09 a Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD). Vyplývá to z dubnového volebního modelu společnosti Kantar TNS, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Cenu předsedkyně ČSÚ převzali Zdeněk Pavlík a Jiří Pelej
Pátý ročník Ceny předsedkyně Českého statistického úřadu Ivy Ritschelové má čerstvé laureáty. Ocenění dnes převzali demograf Zdeněk Pavlík a statistik národních účtů Jiří Pelej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Řehák: Mladá muslimka plánovala vraždit Angličany
Včera večer byla v Londýně Policií postřelena žena 20 let. při zatýkání - podezření z účasti na teroristickém spiknutí. Kupodivu se nevinní obvinění bránili střelbou proti policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Ne, toto monstrum rozhodně s otevřenou náručí vítat nesmíme
Nedávno jsme se z úst ministra financí Andreje Babiše a prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše dozvěděli, jak moc by bylo fajn mít u nás Středoevropskou univerzitu Georga Sorose. Jen to ne!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Slíbených 420 milionů náklady na zvýšení mezd řidičů nepokryje
Náklady a formu, jak regiony zvýšily mzdy řidičů autobusů, projednají nadcházející pátek, tedy 5. května 2017, hejtmani. A to na tradiční radě Asociace krajů ČR, která se uskuteční v Dříteči na Pardubicku. Zabývat se mimo jiné budou podklady, které v souvislosti s uvolněním 420 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy požaduje premiér Bohuslav Sobotka. A také způsobem, jak tuto částku rozdělit. Peníze by měly jít na opravy silnic II. a III. třídy. Kompenzovat by se ale krajům měly všechny náklady, které se zvýšením mezd řidičů autobusů souvisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Herman po výhrůžkách smrtí na pražském pravoslavném kostele vzkazuje čtenářům: Neplatí princip kolektivní viny
K útoku na pravoslavný kostel na pražských Olšanských hřbitovech se vyjádřil ve své odpovědi pro čtenáře ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Trumpova daňová reforma
Zejména americké finanční trhy v předchozích několika týdnech, po krátkém poklesu, vyběhly neuvěřitelným způsobem nahoru. Došlo tedy ke zvýšení cen naprosté většiny amerických akcií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta: K 1. květnu 2017 vznikne 20 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. květnu 2017 převede dalších 20 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 331 pošt Partner. Každou desátou poštu v České republice tak již provozuje smluvní partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Herman se zúčastnil tradiční Audience u císaře Karla I.
Letošní ročník je výjimečný připomínkou dvou významných výročí: 300 let od narození české a uherské královny Marie Terezie a 130 let od narození posledního rakouského císaře a českého krále Karla I.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za vystoupení ČR z Evropské Unie
EU není tím, co jsme si v počátcích představovali!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senát pořádá výstavu obrazů Milivoje Husáka
Senát Parlamentu České republiky pod záštitou senátora Ing. Patrika Kunčara pořádá výstavu obrazů Milivoje Husáka ze sbírky Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě. Vernisáž výstavy za přítomnosti ministra kultury Mgr. Daniela Hermana proběhne v úterý 2. 5. v 18 hodin v sídle Senátu Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Vměšování do práce odborníků má za následek další tříleté zpoždění územního plánu
Prohlášení klubu zastupitelů TOP 09 a nezávislých k harmonogramu pořizování Územního plánu hl. m. Prahy (Metropolitního plánu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nechceme vás tu, řekl poradce Le Penové v uprchlickém táboře. A teď dostal „rasistický paragraf“
Blízký poradce Marine Le Penové a člen její Národní fronty Robert Ménard byl tento týden odsouzen za „podněcování k nenávisti a diskriminaci“. Dovolil si otevřeně konstatovat, že příliš velký počet muslimských žáků ve třídě představuje problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Macron je produkt politické korektnosti, dovedený do extrému. On zcela vážně tvrdí, že další imigranti Francii pomohou, žasne Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta předkládá svůj pohled na prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona, jenž je podle bývalého diplomatu v Rusku a na Ukrajině jen produktem politické korektnosti, kterou tak úzkostlivě prosazují média hlavního proudu. Připomíná, že Macron se chová podobně jako německá kancléřka Angela Merkelová a chce Francii více otevřít uprchlíkům a prohloubit evropskou integraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Na Západ, nebo na Východ? Zůstaňme tam, kde jsme
Starosta jednoho francouzského města a mj. člen Národní fronty si loni posteskl na Twitteru, že v jedné ze tříd v centru města je asi 90% muslimů, což je podle něho problém. A hádejte, co se dělo dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Tohle fakt už není normální!
z Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Státní zaměstnanci si polepšili. V průměru už berou více než 28 tisíc
Průměrný plat zaměstnanců státu loni vzrostl meziročně o 1501 korun na 28.393 korun. Nejvyšší platy měli státní zástupci, mezi nejnižší patřily platy v regionálním školství. Uvádí to návrh státního závěrečného účtu, který vláda předložila Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Neubauer (ČSSD): Přes nepřízeň počasí na Valchu vyrazilo přes padesát zájemců
Poslední ze série vycházek s občany, které pro ně připravil plzeňský centrální obvod, se konala na plzeňské Valše. Ani chlad a déšť neodradil padesátku účastníků, kteří se s vedením třetího plzeňského obvodu vydali na více než tříkilometrový pochod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Macron je produkt politické korektnosti, dovedený do extrému. On zcela vážně tvrdí, že další imigranti Francii pomohou, žase Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta předkládá svůj pohled na prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona, jenž je podle bývalého diplomatu v Rusku a na Ukrajině jen produktem politické korektnosti, kterou tak úzkostlivě prosazují média hlavního proudu. Připomíná, že Macron se chová podobně jako německá kancléřka Angela Merkelová a chce Francii více otevřít uprchlíkům a prohloubit evropskou integraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila vitamínový nápoj bez vitamínu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole obsahu vitamínových nápojů zjistila klamavě označenou potravinu NUTRI ELEMENTS Zelený ječmen – 100% RAW sušená šťáva z mladého ječmene, balení 180 g, s označením expirace 01/2018, dodavatel: ELKOTEX Ing. Karol Jurášek, Krivánska ulica č 15, 974 11 Banská Bystrica, Slovensko, dovozce pro ČR: Energy Arts, s.r.o., www.nutrielements.cz, země původu: USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se zúčastní otevření institutu informatiky, robotiky a kybernetiky
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní v úterý dne 2. května 2017 od 10.35 hodin slavnostního otevření budovy Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky na ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek představí předsednictví ČR ve Výboru ministrů Rady Evropy
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 4. května 2017 setká v Černínském paláci s novináři, kterým představí program a priority předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy, které potrvá od 19. května do 15. listopadu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Macron dělal tabulky u Rothschildů, teď hraje zachránce
„Ten Emmanuel Macron se vlastně do současné západní politiky náramně hodí, protože sám je jeden velký fake seslaný na Zemi ze světa tam nahoře – prošel elitní univerzitou, během pár let byl – díky vytváření excelových tabulek – u Rothschildů „vypracován“ na bosse s určením pro postup v politice, jezdil na setkání Bilderbergu… A hle, povedlo se,“ uvádí ve svém týdenním přehledu Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Navalného za svádění mladistvých strčit jako pedofila do basy. I to se dozvěděl rusínský podnikatel na Krymu, který opravdu nechce zpátky k Ukrajině
ROZHOVOR O neuznání na Krymu všichni vědí, ale obyvatelé už zpět do Ukrajiny opravdu nechtějí. Nejenom, že je tam situace horší, ale oni nechtěli do Ukrajiny skoro nikdy. Rusko zásobuje Krym jako svou nepotopitelnou letadlovou loď. Rusínský předák a podnikatel Alexandr Gegalčij se právě vrátil z mezinárodního ekonomického fóra, které se uskutečnilo v Jaltě na Krymu. Téměř dva a půl tisíce účastníků, včetně dvou set cizinců, tam řešilo aktuální ekonomické i politické otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nové VIDEO kandidátky Le Penové: Buď budete pokračovat s těmi, kteří vám lhali a zradili vás, nebo spolu obnovíme Francii
Předvolební kampaň před druhým kolem prezidentských voleb ve Francii běží na plné obrátky. Nacionalistka Marine Le Penová ví, že hraje o hodně. I navzdory tomu, že většina politiků podpořila jejího soupeře Emmanuela Macrona, má Le Penová podle průzkumů určitou šanci prezidentské volby vyhrát. Možná i proto natočila předvolební klip, kterým se snaží voliče nalákat na svou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok naštval řidiče: Já se při jízdě po D1 nestresuju, tak to taky nedělejte
Ministr dopravy za Babišovo hnutí ANO Dan Ťok ve čtvrtečním Interview ČT24 prohlásil, že jeho samotného nestresují cesty po dálnici D1. Než tato slova pronesl, měl se možná dvakrát a snad i třikrát zamyslet. Mezi řidiči tím prý totiž vyvolal bouři. Informuje o tom server bleskově .cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Hlavní město posílí mzdy pedagogů i asistentů v mateřských a základních školách
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh na uvolnění celkem 155 milionů korun z rozpočtu určených na posílení mezd pedagogických i nepedagogických pracovníků a asistentů pedagoga v mateřských a základních školách. Peníze jsou určeny na období od ledna do srpna letošního roku. Uvedla to radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Národní památník hrdinů heydrichiády převzalo do správy ministerstvo obrany
Národní památník hrdinů heydrichiády při pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Mětoděje v pražské Resslově ulici bude do budoucna spravovat prostřednictvím Vojenského historického ústavu Praha ministerstvo obrany. Oficiální předvzetí správy se za účasti ministra obrany Martina Stropnického uskutečnilo ve čtvrtek 27. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka odpovídá Babišovi: Vykládá už úplné nesmysly. Chce odvést pozornost od podezření vůči němu
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) odvádí nepodloženými spekulacemi pozornost od podezření kolem dluhopisů a daní firem, které vlastnil, řekl dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Babiš před tím s odvoláním na kuloáry uvedl, že pokud by ho prezident Miloš Zeman na premiérův návrh odvolal, dostane také návrh na odvolání ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), se kterým měl prezident spory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Farář a kandidát KSČM: Mocní udržují společnost záměrně v nevědomosti. Už jsme ve třetí světové válce, jen vypadá jinak, než ty předchozí
ROZHOVOR „Myslím, že jsme již ve válce, jen se vede trochu jinou formou než ty předchozí,“ domnívá se Rostislav Kotrč, chlumecký farář, kandidát za KSČM a bývalý policista. Podle něj je lidstvo obecně a také Evropa nepoučitelná. Zvláště když jsou snahy ze strany mocných udržovat společnost v nevědomosti, strachu a pocitu nemohoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Kolínská - Do projektu Smíchov City promluví veřejnost
Pro území Smíchov City je hotová přijatelná, urbanistická studie, která stanoví hustotu zástavby respektující okolí a pro tuto část města charakteristickou blokovou strukturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Merkelová, Schulz a AfD: Nový průzkum poměrů v Německu
Německá kancléřka Angela Merkelová může dál přemýšlet o tom, jaké to bude sloužit jako nejdéle vládnoucí kancléřka v moderních dějinách sjednoceného Německa. Průzkum institutu Emnid pro německý deník Bild am Sonntag ukázal, že CDU/CSU současné kancléřky setrvává na 36 procentech podpory voličů. Německá sociální demokracie ovšem totéž řící nemůže, pod vedením Martina Schulze spadla SPD na 29 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice: Stop výdělečným činnostem, vydělávajícím na utrpení zvířat
Žádáme zákaz podnikání a vysoké tresty pro ty, kteří vydělávají na utrpení zvířat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Vliv Čechů v Bruselu v posledních letech velmi vzrostl
Stoupá počet Čechů, kteří se dokázali prosadit do vedoucích pozic v různých orgánech Evropské unie. V roce 2005 se mluvilo pouze o 9 osobnostech, v roce 2014 už mohly být sestavovány žebříčky 10 nejvlivnějších, chyběly však skutečně vlivné pozice jako generální ředitelé a další vedoucí sekcí. Nyní lze mluvit o tom, že Česká republika obsazuje více než 50 důležitých postů, kdy velkou měrou pomáhá i aktivita europoslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Žhavé noviny: To jste přehnal, Macrone! Polsko a Pražský hrad vrací úder za řeči o trestech za nechtění uprchlíků
Francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron prohlásil, že až bude prezidentem, zatočí jako silný evropský lídr s odbojnými Poláky a Maďary, kteří podle jeho názoru už nějaký čas vytrvale porušují pravidla EU. Z Polska už se ozvala rázná odpověď. Informuje o tom server Politico.eu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Je nepřijatelné, aby EU kvůli terorismu trestala držitele zbraní
EU definitivně schválila směrnici o zbraních. Ministerstvo vnitra trvá na žalobě na neplatnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
"EU, jdi do prdele. Papeži Františku, ty zkurvysynu." Tento pán jede za Donaldem J. Trumpem
45. prezident USA Donald Trump znovu ukazuje, že umí překvapit. Zatímco cesta Miloše Zemana do Bílého domu se odkládá, dveře do Oválné pracovny bude mít otevřené muž, jenž se nebojí sáhnout k velmi jadrnému slovníku. Do USA byl pozván filipinský prezident Rodrigo Duterte, který sprostě vynadal papeži i Baracku Obamovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sexuolog: Přibývá takových manželství, jako má Emmanuel Macron. Víte, ony ty starší ženy...
ROZHOVOR „Zkušenosti, bezpečí, mateřská péče, shovívavost k případným sexuálním problémům,“ vypočítává sexuolog Jaroslav Zvěřina to, co může velmi mladého muže lákat na vztahu s výrazně starší ženou. Jaroslav Zvěřina pro ParlamentníListy.cz promluvil o manželství kandidáta na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Pak také podotkl: „Jednomu svému prezidentovi myslím tolerovali francouzští voliči veřejně prezentovaný mimomanželský vztah. Což je zřejmě podstatně větší etický problém než to, co inzeruje pan Macron,“ říká známý sexuolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jihlava: Na sálech používají jeden z nejmodernějších mikroskopů
Lékaři v jihlavské nemocnici používají na ORL operace nový mikroskop za téměř dva miliony korun. Slouží nejčastěji pro operace uší. Na zákroky jezdí do jihlavské nemocnice pacienti z celé Vysočiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Batthyány: Častá přítomnost filmových štábů má pozitivní dopad na cestovní ruch
Titul Film Friendly určený regionálním subjektům za spolupráci s filmaři letos putuje do Liberce. Zasloužila se o to zdejší filmová kancelář, která od roku 2015 funguje pod městským informačním centrem. Liberec Film Office obstála v konkurenci ostatních filmových kanceláří z celé České republiky a ke zvláštnímu uznání poroty, které získala v loňském roce, přidává i celkové vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Evropský parlament řekl ne přílišné koncentraci zemědělské půdy
Evropský parlament schválil zprávu o aktuálním stavu koncentrace zemědělské půdy v EU, ve které se zabývá otázkou, jak zemědělcům usnadnit přístup k půdě. O palčivosti problému vypovídá statistika: v členských státech Evropské unie podle údajů z roku 2012 pouhých 20 % podniků nakládá s téměř 88 % zemědělské půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Smrt Francie, katastrofa. Chantal Poullain naléhavě o stavu své první vlasti
„Je důležité, aby Marine Le Pen neuspěla. Nemůžeme přece připustit, aby se stala prezidentkou Francie!“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz česko-francouzská herečka Chantal Poullain, která se prý prezidentských voleb zúčastnila a půjde volit i ve druhém kole. „Celý program Marine Le Pen je podle mne katastrofální a znamenal by smrt Francie. Takže musíme – ať chceme, nebo ne – volit Emmanuela Macrona... Její odhodlání k odchodu z EU a eurozóny je absurdní, je xenofobní a rasistická. Fouká do ohně a rozněcuje tak nenávist,“ vysvětluje dále Poullain, která je prezidentkou Nadace Archa Chantal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Skupina ČD skončila loňský rok se ziskem
Čistý zisk Skupiny České dráhy loni dosáhl podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) 882 milionů korun. Je to vůbec nejlepší výsledek od roku 2009, kdy České dráhy začaly podle IFRS konsolidovat a emisemi dluhopisů vstoupily na kapitálové trhy. Zlepšení hlásí osobní i nákladní doprava a dařilo se také všem dceřiným společnostem. Meziročně se hospodaření Skupiny zlepšilo o téměř 2,23 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: Proč stavební zákon oklešťuje naše práva?
Zájmem státu není jen pomoci investicím. Zájmem státu je také zájem občanů. Zejména těch, kdo by stavbou mohli být dotčeni. Je třeba, abychom peníze nejen investovali, ale abychom je investovali správně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pohodlně do Vídně? Za deset let, slíbil ministr Ťok
Hostem Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Kromě korunových dluhopisů předsedy hnutí ANO Andreje Babiše se hovořilo také o nadcházejících sněmovních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Novináři se od vojáků učili přežít krizové situace
Ve Vyškově skončil týdenní Kurz speciální přípravy pro krizové situace. Z 15 zúčastněných novinářů a humanitárních pracovníků ho úspěšně dokončilo a certifikát získalo 13 z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lidická galerie bude zcela uzavřena
Od 1. do 31. května bude z důvodu instalace nových expozic zcela uzavřena Lidická galerie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hrozí vytvoření německé Evropy. Václav Klaus přináší zásadní varování, ale má i plán...
Václav Klaus shrnuje závěry debaty dvou desítek osobností, která navzdory skeptickému tónu většiny zúčastněných směřovala k tomu, jak zabránit, aby si náš stát jen tak snadno někdo "nerozebral".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Německá poslankyně, která utekla od Merkelové: Politikou této vlády je obchod s lidmi
Poslankyně německého Bundestagu Erika Steinbachová na sebe v posledních měsících upozornila především svým odchodem ze strany CDU. Nyní se však vyjádřila také k migrační politice spolkové republiky. Doslova uvedla, že tato politika Německa je de facto obchodem s lidmi. Stalo se tak na konferenci na téma Útěky a vyhoštění v berlínské knihovně. Informuje o tom server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Centrum v Milovicích poskytne azyl těhotným ženám či maminkám s dětmi
Příjemnější prostředí, které se blíží životu v běžné rodině, teď mají v Dětském centru Milovice. Nevyužité podkroví se proměnilo na prostory vhodné pro společný pobyt matek s dětmi, které se dostaly do mimořádně těžkých podmínek. Slavnostní otevření se uskutečnilo ve čtvrtek 27. dubna za účasti náměstka pro oblast zdravotnictví Martina Kupky (ODS), ředitelky milovického centra Petry Černovské a starosty města Milovice Milana Poura. Projekt přestavby podkroví vyšel na necelých pět milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Těžké dilema pravicového voliče. Politolog Sokol jej ukazuje na souboji Le Penové s Macronem
POLITOLOGOVÉ Bez Velké Británie Evropská unie fungovat může, ale bez Francie by v dnešní podobě fungovat nemohla, říká politolog Petr Sokol před druhým kolem prezidentských voleb ve Francii. Ale za ještě větší a zásadní problém by považoval, že zvolení Marine Le Penové do čela Francie by znamenalo velké oslabení NATO. Proto věří, že se většina francouzských pravicových voličů nerozhodne dát přednost ultrapravicové kandidátce před středovým kandidátem Emmanuelem Macronem. Oba vítězové prvního kola volby se střetnou v rozhodujícím druhém kole voleb 7. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): V Letňanech se rozšíří knihovna
Zastupitelstvo hlavního města Prahy na svém zasedání schválilo návrh na uvolnění budovy v areálu Letov v Letňanech pro volnočasové aktivity obyvatel městské části Praha 18.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Přijde daňová kontrola do Agrofertu... Tentokrát to prý není vtip
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) má stále problém se svými nezdaněnými korunovými dluhopisy. Server Respekt.cz nyní uvedl, že je začal prověřovat specializovaný finanční úřad v Praze. Šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček pak nepřímo uvedl, že se budou prověřovat všechny podobné dluhopisy. Od července totiž podle všeho hrozí těmto případům promlčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: V klimkovickém tunelu je týdně spácháno dvacet tisíc přestupků
Dvě prázdné prodejny v Sokolské ulici využije město. Primátor Tomáš Macura informoval, že v bývalé prodejně klenotů vznikne informační středisko ke kotlíkovým dotacím a později jej využijí pracovníci z projektu Refill. V bývalé textilní prodejně najdou zázemí zkušební komisaři autoškoly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Takto se dělá přebytek rozpočtu před volbami, ukazuje Markéta Šichtařová. Mamlas se splete o tři nuly a nikdo si toho nevšimne. Pane Babiši, takto jste řídil i firmu?
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Naprosto nepochopitelné je v souvislosti s rozhodnutím vlády, že loňský přebytek 62 miliard korun půjde na umoření státního dluhu, vůbec to, že někdo mohl uvažovat o jakémkoli jiném jejich využití. Ekonomka Markéta Šichtařová navíc upozorňuje na to, jak se dělá přebytek rozpočtu před volbami a jak o to hůř dopadne letos. Ze tří nejdéle sloužících ministrů financí posledních patnácti let jí jako nejúspěšnější vychází Andrej Babiš, ale svou firmu by podle ní patrně řídil lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mrazy poškodily trvalé kultury na zkušebních stanicích ÚKZÚZ
Chladné počasí posledních dní, které doprovázely minulý týden i mrazy, bohužel opět poškodilo porosty trvalých kultur na zkušebních stanicích ÚKZÚZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sklenák se zástupkyní ODS si v Partii společně zanadávali na Babiše. Až dorazí na Hrad, bude to prý velké rošambó
V nedělní Partii FTV Prima se střetli předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák a expertka ODS na sociální politiku Lenka Kohoutová. Oba se pořádně pustili do stávajícího ministra financí Andreje Babiše. Kohoutová označila šéfa ANO za ďábla, kterému se ovšem nic nestane, protože premiér Sobotka se bojí. Sklenák svého předsedu hájil, ale raději se podívejte sami, jak silná slova volil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Asociace a odbory žádají o vyšší růst platů v sociálních službách
Poskytovatelé sociálních služeb a odboráři poslali dopis členům vlády, v němž žádají o výraznější zvýšení platů pracovníků v sociálních službách a změnu jejich odměňování. Požadují, aby pečující o seniory či postižené dostávali podobný plat jako zdravotníci a aby kabinet na změnu našel peníze. ČTK to řekla předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslankyně TOP 09: Žena, která vychovává dítě sama, se vymyká přirozenosti. Jejich dítě je v podstatě poloviční sirotek
Poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková se pro DVTV.cz vyjádřila k současnému poměrně palčivému tématu umělého oplodnění single žen. „Domnívám se, že by tomu tak nemělo ve společnosti většinově být. Stát by měl chránit především manželství, svazek muže a ženy,“ podotkla Chalánková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist