Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2020
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.756x, což odpovídá cca 195.983-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Debil a kokot“ Zaorálek již zareagoval na nadávky Andreje Babiše. A nebyl sám
Do médií unikly nahrávky slov ministra financí Andreje Babiše (ANO), jenž se vyjadřuje velmi nelichotivě o svých kolezích z vlády. A nejen o nich. Co na jeho slovník říká teplický radní Dominik Feri (TOP 09) a protiislamista Martin Konvička?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šlapání v lejnu. Sobotka se chytil do vlastní pasti. Kníže, Keller, Veleba a další nám toto řekli o odvolání Andreje Babiše z vlády…
ANKETA Premiér Bohuslav Sobotka vyzval Andreje Babiše, aby rezignoval na post člena vlády. ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí a zda by měl Babiš rezignovat, zda ho měl Babiš odvolat, nebo by měl Babiš ve vládě zůstat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tento pán může vystřídat Sobotku. Je z ČSSD a dobře jej znáte
Andrej Babiš oznámil, kdo by podle něj mohl být v koaliční vládě příštím premiérem. A je to jméno dost překvapivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Takto začal pád Sobotkovy vlády. Manévrem lidovců, kteří to prý přesně takto plánovali od začátku
Poslanec ODS Martin Novotný zveřejnil na sociální síti „historickou stopu“, jak se zrodila kauza, která vedla k demisi Sobotkovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Tak už je to venku aneb co si Babiš myslí o svých zaměstnancích, voličích...
Každý člověk si myslí, že stát se miliardářem může jenom ten, kdo má vysokou inteligenci, komu to výborně myslí, prostě je chytřejší, než my všichni ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jak se zdá, objevil se opět nový euroblb s patentem na pravdu
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dva kohouti před kamerou. Po Sobotkovi se divákům Událostí ukázal naštvaný Babiš a spustil
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) vystoupil v úterních Událostech České televize a ještě jednou občanům vysvětloval, proč podal demisi. Viníkem toho všeho je podle Sobotky šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš. O chvíli později postavili před kameru také Babiše...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Role médií v éře digitální propagandy
Jednou z nepochybných příčin, proč se dnes všude kolem nás hovoří o dezinformaci a manipulaci s informacemi, je vznik Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, které vzniklo na ministerstvu vnitra ČR. Údajně vzniklo proto, aby nás chránilo před hrozbou terorismu, míněno v dobovém kontextu především terorismu islámského. Jak je to však doopravdy, je vcelku jasné na první pohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka ohlásil demisi vlády. Pak nastoupila k mikrofonu Babišova družina a začalo peklo
Hnutí ANO uspořádalo tiskovou konferenci, aby si vytvořilo prostor ke tvrdé kritice předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Před novináře se v zádech s ministry hnutí ANO postavil tandem Jaroslav Faltýnek a Richard Brabec a spustil kanonádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Uznávaný Bohumil Pečinka překvapeně zíral na Sobotku podávajícího demisi: Ten starý byrokrat dokázal všechny překvapit
Bohuslav Sobotka svým rozhodnutím oznámit demisi celé vlády překvapil. Zvolil řešení, které od něj nikdo nečekal, a přinejmenším dokázal prolomit velmi nekomfortní politický pat. Tak to vidí Bohumil Pečinka, jeden z nejuznávanějších českých politických komentátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Šok! Sobotka odstoupil. Vláda končí
Premiér Bohuslav Sobotka se rozhodl podat demisi. Řekl to dnes na mimořádné tiskové konferenci. Důvodem jsou korunové dluhopisy a kauzy kolem ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MHMP: Pravidelná zkouška sirén
Ve středu 3. května 2017 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
MZM: Vernisáž Numismatického oddělení
Moravské zemské muzeum vás zve na vernisáž Numismatického oddělení Historického muzea MZM, které se veřejnosti představuje u příležitosti 200. výročí založení Moravského zemského muzea. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 4. května 2017 od 17 hodin v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu v Brně. Výstava potrvá do neděle 4. června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Komunikaci Českého rozhlasu povede Blanka Bumbálková
Novou vedoucí Oddělení komunikace Českého rozhlasu se k 1. květnu 2017 stane Blanka Bumbálková. Bude zodpovědná mimo jiné za koordinaci interní i externí komunikace, celorozhlasová mediální partnerství a korporátní projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sobotkova demise
Předseda vlády B. Sobotka dnes oznámil, že do konce týdne předá do rukou prezidenta republiky demisi své vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Složitosti situace plně rozumím
Vyjádření ministryně školství Kateřiny Valachové k dnešnímu oznámení premiéra Sobotky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ruply mu nervy. Sobotka demisí vlády překvapil i svého blízkého politologa
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se rozhodl bouchnout do stolu, a než by se přel se šéfem hnutí ANO, zda ho podle koaliční smlouvy smí odvolat, nebo nesmí, rozhodl se položit celou vládu. Pomůže mu to, nebo spíš uškodí? V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu o tom debatovali analytička Českého rozhlasu Marie Bastlová a politolog Lukáš Jelínek, jenž má blízko k ČSSD. Ozval se i Jiří Čunek (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stanovisko Předsednictva ODS k vládní krizi
Vláda padá kvůli nevyjasněným kauzám Andreje Babiše a alibismu Bohuslava Sobotky. Andrej Babiš nedokázal vysvětlit všechna podezření z daňových podvodů a Bohuslav Sobotka nenašel odvahu jej odvolat. Premiér místo aby problém vyřešil, se zřekl odpovědnosti a předal jej do rukou prezidentu Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Předávání dobré praxe AKT
Přijetí rakouské delegace v oblasti antikonfliktních týmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Paříž – když Estrosi a Le Maire říkají ano
Každopádně nevíme mnoho o budoucích úmyslech Emannuela Macrona, který je favoritem průzkumů prezidentské volby a od volební neděle se nikde neukázal ani neposkytl rozhovor. Měl by se vyjádřit k pěti tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka přinese Zemanovi demisi, a co bude dál? Profesorka Dvořáková nabízí velmi drsnou variantu
ROZHOVOR Hodně drsné vyústění demise vlády, kterou hodlá podat premiér Bohuslav Sobotka, může být podle profesorky politologie Vladimíry Dvořákové, že sestavením nové vlády pověří prezident Miloš Zeman předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Vychází přitom z logiky toho, jak vznikl kabinet Jiřího Rusnoka, který ke svému více než půlročnímu vládnutí nepotřeboval důvěru Poslanecké sněmovny. Chápe proto interpretaci předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který se obává, že tato demise může velmi nahrávat tandemu Miloš Zeman, Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Svině Sobotka, debil Zaorálek, Marksová chlastá. S touto šestou cenovou skupinou máme být ve vládě? Štěch v kauze demise podporuje Sobotku
Předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) považuje rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ohledně demise vlády za ústavně čisté řešení. „Myslím si, že tím zaskočil řadu politiků i řadu politologů,“ podotkl Štěch pro ČT24. S ním toto rozhodnutí předseda strany podle jeho slov nekonzultoval. „Předpokládám však, že ho konzultoval s politickým grémiem,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: O katarských sokolnících a blízkovýchodním matrixu
Vzájemná provázanost každého s každým na Blízkém východě může být považována za svébytný div světa. Dokonalý příklad nyní nabídla…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
EU je pozve až k nám do postele. Neznámá a naléhavá fakta o nebezpečí Turecka pro nás
Turecko se emancipuje, spojuje se se Saúdskou Arábií a přestává brát ohledy i na Kurdy, které brání Američané. Vojenský a bezpečnostní analytik Martin Koller nabádá k opatrnosti před jižním sousedem EU, který k nám poměrně nekontrolovaně posílá své emigranty, ale přitom se mocensky orientuje na islámské země. „Integrace Turecka do Evropy je zcela mimo logiku a zájmy Evropy jak ekonomicky, tak bezpečnostně. Přesto neexistují důvody, proč bychom neměli s Tureckem ekonomicky spolupracovat bez politického a ideologického podtextu jako partneři. Obchodník v krámě si také nezve každého zákazníka do bytu. Ovšem nelze se zbavit dojmu, že vedení EU je schopné si pozvat zákazníky nejen do bytu, ale i do postele, pravděpodobně nikoli zadarmo a bez ohledu na svoje občany,“ píše pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): První máj ve Vyškově probíhal s podporou prezidenta Zemana
Na Prvního máje 2017 jsem navštívil příznivce ČSSD a KSČM ve Vyškově. Zatímco komunisté podpořili petici na volbu prezidenta Miloše Zemana, tak členové ČSSD mne vykázali z vyškovského náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno: Mezinárodní den hygieny rukou 5. května 2017
Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny FN Brno pořádá 5. května 2017 tradiční akci v rámci Mezinárodního dne hygieny rukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Starý Le Pen vystoupil: Macron nemá děti a je to bankéř
Je to tradiční rituál. A ti, co to místo znají, vědí, o čem je řeč. Mezi ulicí Rivoli a Louvrem, na Náměstí Pyramid, se vždy shromažďovali ti, kteří dnes bývají ve Francii stále nazýváni patrioty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Nezapomínáme, ani dějiny neměníme
V těchto květnových dnech si připomínáme 72.výročí konce 2.světové války v Evropě. S touto válečnou hrůzou jsou spojeny desítky milionů obětí, miliony zmařených lidských osudů. Za touto válkou zůstala zničená města, vypálené vesnice. Nezapomínáme, že při nacistickém běsnění a tažení na východ, měly být národy slovanské porobeny, či dokonce vyhlazeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nové salátové menu v pekařství PAUL
S blížícím se létem přicházejí stále častěji ke slovu lahodné saláty - ideální lehký oběd nebo zdravá večeře pro teplé dny. Ve francouzském pekařství PAUL přidali ke křehké zelenině další čerstvé kvalitní ingredience a vytvořili kombinace, které vás příjemně překvapí a také výtečně chutnají!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německo: Migrant zabil matku dvou dětí, bodl ji do krku a do hlavy. Teď je v blázinci, ale neumí německy, takže...
Malebné městečko Prien am Chiemsee je oblíbeným turistickým cílem. Nyní se však dostalo do centra pozornosti kvůli brutální vraždě, kterou spáchal afghánský žadatel o azyl. Lidé žijící v desetitisícovém rekreačním letovisku jsou v šoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nech se rozstřílet. Martin Komárek se vysmál Sobotkovi za to, co chce po Andreji Babišovi
Poslanec za hnutí ANO Martin Komárek si na svém facebookovém profilu rozpomněl na doby, kdy býval komentátorem a uvedl svůj názor na současnou rozmíšku ve vládní koalici. Spekuluje se totiž, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) hovoří o tom, že odvolá vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). Důvod? Nejednoznačně vysvětlená kauza korunových dluhopsů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bohoušek. Andrej Babiš vytáhl na premiéra Sobotku něco zcela nevídaného
O svém vztahu k ČSSD i případném možném odvolání z vlády pohovořil pro časopis Týden ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. „Není důvod mě odvolat,“ tvrdí. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si přitom s touto myšlenkou pohrává kvůli podle něj dostatečně nevysvětlené kauze korunových dluhopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Oslavy konce druhé světové války se ponesou v dusné atmosféře
Zanedlouho si Česká republika připomene 72 let od konce druhé světové války v Evropě. Ovšem je nutné připomenout jednu velmi paradoxní věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný pro PL: Le Penová žene Francii do prdele. Stejní kreténi volili Hitlera. Čecháček je pěkný zmrd, kéž by se tu prohnala válka. Radši budu volit vraha dětí, než Zemana. Voliče KSČM řezat pendreky. Kdo nevěří ČT, je idiot
ROZHOVOR Stejní lidé, jako volili Marine Le Penovou, volili i Adolfa Hitlera. O tom je přesvědčen publicista, někdejší bulvární novinář a nyní podnikatel a profesionální hráč pokeru Pavel Novotný. Ten v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz vyjádřil názor, že zaměstnanci v produktivním věku v Česku nestrádají, protože „hlady se tu umřít nedá a práce tu je“. Lituje jen samoživitelek a opuštěných důchodců. Coby předseda místního sdružení ODS v Praze se těší, až zase budeme mít pravicovou vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Návrh premiéra Sobotky je ústavně nejčistším řešením
KDU-ČS vnímá dnešní návrh premiéra Sobotky jako ústavně nejčistší řešení situace týkající se Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Kohout: Sobotka vám lže. Tajně k nám lifruje uprchlíky
Jak známo podle oficiálního prohlášeni establishmentových politiků (Babišovo ANO, ČSSD, KDU-ČSL. TOP 09, ODS, Zelení, Žit Brno…) a establishmentových novinářů, neziskovkářů a tzv „umělců" v ČR je pouze asi 8 uprchlíků a xenofobní Češi se bojí něčeho, co nikdy neviděli. Nicméně protože je česká veřejnost údajně „nevzdělaná“, tak establishment chystá kampaň, která to občanům vysvětlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Velvyslanectví ČR v Zambii slavnostně zahájilo svou činnost
Ministerstvo zahraničních věcí ČR slavnostně otevřelo 26. dubna 2017 Velvyslanectví ČR v Zambii. V tentýž den předal velvyslanec Radek Rubeš pověřovací listiny do rukou zambijského prezidenta Edgara Lungu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petra Sejbalová: Pořád platí, že muži svádí ženy a ženy svádí muže
Měsíc máj je, jak se říká, lásky čas. Jak je to s hledáním partnera, jsou v tomto smyslu aktivnější muži, nebo se naopak v současné době snaží více ženy? Přečtěte si odpověď MUDr. Petry Sejbalové, primářky Sexuologického oddělení FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Vláda padla, a zločinné volební právo by mělo skončit také
Premiér Bohuslav Sobotka podá s celým svým kabinetem demisi. To jeho rozhodnutí nechci komentovat. To tady dělají jiní. Akorát si říkám, že hodně lidí by mělo být zbaveno volebního práva, protože jsou nezodpovědní...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
HZS: Čarodějnická noc v hasičských statistikách
Zapálením ohňů poslední dubnový večer na vyvýšených místech se dříve lidé snažili chránit před čarodějnicemi, které se slétaly na svůj sněm. Dále lidé věřili, že se tuto noc otevírají jeskyně s ukrytými poklady. Jakou zkušenost mají s magickou nocí čeští profesionální hasiči, napoví následující řádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zklamaný ministr Brabec u Witowské: My jsme chtěli tu káru dotáhnout až do voleb
Moderátorka Světlana Witowská si do úterního Interview ČT24 pozvala ministra pro životní prostředí a místopředsedu pro hnutí ANO Richarda Brabce. Ten se nikoli poprvé pořádně obul do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice proti zavedení rezidentního parkování v Brně
My, níže podepsaní obyvatelé Brna, nesouhlasíme se zavedením systému parkovacích zón, takzvaného rezidentního parkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hysterický, nezodpovědný. Sobotku pochválil jen šlechtic z TOP 09
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil, že podá demisi, čímž položil celou koaliční vládu sociální demokracie, ANO a lidovců. Místopředseda hnutí ANO Richard Brabec považuje Sobotkův krok za hysterický. Ozvali se i další politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šéf Soukromníků Bajer: Společnost v kocovině. Lidé začínají chápat, kam jsme se dostali
ROZHOVOR Dvouciferný výsledek pro občanské demokraty kandidující s podporou Soukromníků, propad ČSSD či pokles důvěry ve vládu jako celek. V tomto duchu se nesou aktuální výsledky volebních průzkumů, modelů a dalších šetření výzkumných agentur. „Lidé začínají chápat, kam naši společnost současná agrolevicová vláda zavlekla. Pro mnohé přichází trpké probuzení, rozčarovaní, kocovina, kterou dnešní slova premiéra o tom, že vláda podá demisi, jen zesilují,“ říká v rozhovoru pro PL předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): K chystané demisi vlády premiéra Sobotky
... tato vládní přetahovaná zřejmě přidá na přízni některým dalším stranám ucházejícím se o voličskou přízeň. Za zmínku stojí ODS - s ohledem na část "přelévajících se" voličů také od ČSSD...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MPO podpořilo proexportní projekty na veletrhu v Černé Hoře
4. zasedání společné mezivládní komise pro česko-černohorskou hospodářskou spolupráci se uskutečnilo v černohorské Budvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Veselá demise: Sobotka vystřílel kvůli jednomu týpkovi celý kancl. Teď bude premiérem Martin Nejedlý
Bohuslav Sobotka svým oznámením demise celé vlády překvapil. Když se národ probral ze šoku, začal pomalu ožívat tradiční smysl pro humor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
František Kuba: Portréty politiků na cigaretové krabičce
Občan sám rozhodne, co/kdo mu škodí více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT otevřelo budovu kybernetického centra za 1,4 miliardy
Během dnešního dopoledne došlo ke slavnostnímu aktu otevření budovy Českého vysokého učení technického v Praze – Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky. Této významné příležitosti se kromě rektora ČVUT Petra Konvalinky, ředitele institutu Vladimíra Maříka, prezidenta ČR Miloše Zemana, premiéra Bohuslava Sobotky, člena představenstva společnosti HOCHTIEF CZ Tomáše Korandy a generálního ředitele VCES Zdeňka Pokorného účastnili také roboti, které ČVUT využívá k vědecko-výzkumným a pedagogickým účelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jindřich Pilc: Vzali vám peníze a teď je chtějí vyhodit oknem za tuto hloupost
Na svobodném trhu je pěkné to, že poskytuje lidem to, co lidé chtějí. Trh si vždy najde cestu, jak uspokojit potřeby lidí. To je jeho podstata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
JCCR: Jižní Čechy pohodové okoření Fresh festival se Zdeňkem Pohlreichem
Jižní Čechy jsou letos pohodové. Nabízející regeneraci po loňském olympijském vypětí. A proč ne u plného stolu. V programu letošního „pohodového“ roku tak rozhodně nechybějí akce určené především milovníkům dobrého jídla a pití. A dočkají se i největší gurmáni. Patřit jim bude už první květnový víkend, kdy se na českobudějovickém výstavišti uskuteční největší český festival dobrého jídla a pití – Bosch Fresh festival s podtitulem Ochutnejte svět, jehož hlavní hvězdou bude Zdeněk Pohlreich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Tunel zkrátí cestování mezi Prahou a Plzní o deset minut
Druhá tunelová trouba tunelu Ejpovice – Homolka, je téměř ze 70 % dokončena. Tunelovací stroj Viktorie v těchto dnech zdolává třetí kilometr ražby z čtyřkilometrové severní části tunelu. Správě železniční dopravní cesty se tak daří držet harmonogram stavby nejdůležitějšího úseku modernizace tratě Rokycany – Plzeň. Kompletní zprovoznění tunelů se předpokládá v prosinci 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pandury AČR bude servisovat český podnik Tatra Defence Vehicle
Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV) ze skupiny CZECHOSLOVAK GROUP po několikaměsíčním náročném vyjednávání uzavřela s Ministerstvem obrany ČR servisní smlouvu na kolové obrněné transportéry a bojová vozidla pěchoty Pandur II. Nová servisní smlouva přinese armádě podstatné zlepšení servisních služeb po stránce rychlosti i ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Provolání k mým národům
Vážení spoluobčané, muži i ženy, dorostenci i senioři, odvolávám se tímto otevřeným dopisem především na vaše znalosti získané nejen ve škole a praxi života, ale především na vaši vlastní zkušenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal devět zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 2. května 2017 těchto devět zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Náš průmysl řeší složitý problém nedostatku pracovních sil
Projev prezidenta republiky při otevření institutu informatiky, robotiky a kybernetiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Základní pilíře nové strategie rozvoje pražské záchranky
Pražská záchranná služba je evropskou, ne-li světovou jedničkou v kvalitě a rychlosti poskytované pomoci. Nové sanitky i výjezdové základny, efektivnější postupy při záchraně životů: i to je součástí strategie rozvoje Zdravotnické záchranné služby...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Stát v dubnu hospodařil s přebytkem 6,3 miliardy
K 30. 4. 2017 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 407,3 mld. Kč, celkové výdaje 401,0 mld. Kč a přebytek hospodaření 6,3 mld. Kč. Meziročně nižší přebytek (v dubnu 2016 dosáhl přebytek rekordních 30,5 mld. Kč) výrazně ovlivnily prostředky přijaté z EU a finančních mechanismů (FM), které byly za první 4 měsíce roku 2017 nižší o 51,4 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Prezident a demise Sobotky
Demisí premiér Bohuslav Sobotka odevzdal svůj osud do rukou prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Sociální demokraté vyrazí na nejvyšší horu Jeseníků - Praděd
Sociální demokraté z Bruntálska vystoupají na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd. Stane se tak už o tomto prodlouženém májovém víkendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karolina Zelenková: Vyjádření v kauze MUS k informacím o podání obžaloby
Česká média dnes přinesla informaci o tom, že Vrchní státní zastupitelství v Olomouci obžalovalo několik osob v souvislosti s akvizicí Mostecké uhelné společnosti v letech 1998-1999. Obhajoba touto informací oficiálně nedisponuje, tudíž není možné se seriózně vyjádřit k obsahu údajné obžaloby, ale pouze k formě, kterou VSZ v Olomouci zvolilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jak to, že si dnes může každý psát, co chce? Ředitel ČT poskytl pozoruhodný rozhovor
Rozhovor generálního ředitele České televize Petra Dvořáka o jeho plánech na další šestileté období, který zveřejnily Hospodářské noviny, přinesl pozoruhodný pohled ředitele Dvořáka na svět médií. Šéfa Kavčích hor například rozčílilo, že si dnes může na internetu publikovat kdo chce co chce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Je Angela Merkelová neporazitelná?
Volby do Bundestagu, které se uskuteční 24. září patří jistě k těm nejdůležitějším v rámci EU a bude jim věnována náležitá mediální pozornost. Aktuální průzkumy veřejného mínění však nenaznačují žádné politické zemětřesení a zřejmě ani nedojde ke střídání na postu spolkového kancléře. Nicméně se očekává, že místo současných čtyř stran jich ve Spolkovém sněmu zasedne šest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČSÚ: V Praze začíná mezinárodní statistický mítink
V Praze zítra začíná mezinárodní statistický mítink. Čtvrté jednání Expertní skupiny pro statistiku životního prostředí organizují OSN a Český statistický úřad. Zúčastní se ho desítky odborníků ze všech světových regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Padne Babiš?
Podle zákulisních informací z nejvyšších politických kruhů má šéf hnutí ANO, ministr financí a místopředseda vlády A. Babiš během dneška nebo nejpozději ve středu odejít ze své vládní funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Činnost veřejné ochránkyně práv v roce 2016 projedná petiční výbor
Petiční výbor Poslanecké sněmovny dnes projedná Výroční zprávu veřejné ochránkyně práv za rok 2016. Projednávání zprávy za účasti ombudsmanky Anny Šabatové je na programu od 15:30. Následně se bude výbor věnovat také novele antidiskriminačního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Den daňové svobody v České republice připadá letos na 29. května
Musíme vydržet ještě téměř měsíc, poslední měsíc práce na stát. Po 29. květnu 2017 již začneme vydělávat na sebe. Do té doby, celých 149 dní pracujeme pouze pro stát. Oproti loňskému roku jsme si tak polepšili o celé čtyři dny. Den daňové svobody se tak poprvé od roku 2000, kdy ho Liberální institut začal počítat, dostal do května. Zásluhu na tom má zejména hospodářský růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Zastupitelstvo schválilo dar nadačnímu fondu Praha ve filmu
Nadační fond Praha ve filmu Prague Film Fund, který hlavní město v prosinci loňského roku založilo na podporu vlastní pozitivní prezentace v zahraničí prostřednictvím filmové a televizní tvorby, obdrží dar ve výši 10 000 000 Kč. Příslušný tisk předložený radním Janem Wolfem schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy 27. dubna. První výzva fondu k předkládání žádostí o nadační příspěvek byla otevřena 1. května 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Pád vlády není pro ekonomiku problémem, může vystrašit sázkaře na koruně
Překvapivé rozhodnutí premiéra Sobotky složit demisi za celou vládu by nemělo pro českou ekonomiku přinést nic revolučně nového. Termín voleb je známý a zbývá do nich již “pouze” půl roku ( 20.10.2017). Z legislativního pohledu se už od vlády tak jako tak nic klíčového neočekávalo. Celá vládní krize tak má z našeho pohledu dva klíčové rozměry. Ani jeden z nich by však neměl mít trvalejší přesah na trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda: Podpora vědy a výzkumu je v letošním roce rekordní
Kroky vlády Bohuslava Sobotky na podporu vědy a výzkumu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Duben byl nejlepším měsícem v historii Skupiny Barrandov
Sledovanost barrandovských stanic od začátku roku nezadržitelně roste, měsíční podíl celé skupiny dosáhl hodnoty 8,8 procenta. Jde o meziroční nárůst o 26 procent, což je nejvíce ze všech hlavních televizních skupin. Svou zásluhu na tom mají především pořady vlastní tvorby. V závěru měsíce podíl vystoupal dokonce až na rekordních 9,3 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Demise celé vlády je od premiéra výrazem bezradnosti a alibismu
Na tiskové konferenci Bohuslava Sobotky jsme se dozvěděli, že je Andrej Babiš podvodník, a proto pan premiér podává demisi. Demise celé vlády je od premiéra Bohuslava Sobotky výrazem bezradnosti a alibismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka to vzdal. Tento člověk se nikdy neměl stát premiérem, zuřil Kalousek. A pak promluvil Andrej Babiš
Bohuslav Sobotka se nikdy neměl stát předsedou vlády. Nyní ve složité situaci všechno vzdal a předal řešení do rukou prezidenta Zemana. Díky tomu a díky zkušenostem s chováním prezidenta Zemana ve vládních krizích se prý prakticky nedá očekávat dobré řešení. Tak to vidí předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, kterého bezprostředně po Sobotkově ohlášení vládní demise oslovila Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šok a hrůza po demisi vlády: Slyšíte ten smích z Hradu? A velice zajímavé scénáře, co teď bude
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se rozhodl, že jen několik měsíců před řádně vyhlášenými volbami podá demisi své vlády. Překvapil tím mnohé. Přinášíme první reakce ze sociálních sítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká nezaměstnanost na nových historických minimech
Nezaměstnanost v Česku spadla k novým historickým minimům a v březnu podle metodiky Eurostatu dosáhla 3,2 % (za celý kvartál v průměru 3,4 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas zřizuje Etickou komisi, pomůže mu zlepšovat služby
Český rozhlas k 1. květnu 2017 zřizuje Etickou komisi jako poradní orgán generálního ředitele. Smyslem jejího ustanovení je zlepšování služeb pro posluchače, které by se měly odrazit především v programu a vysílání – s ohledem na právní normy týkající se ČRo. Zabývat se bude rovněž veřejnoprávním rozměrem rozhlasu a plněním jeho role ve společnosti. Její členové budou řešit všechny podněty, které jim postoupí generální ředitel ČRo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Veřejná doprava Vysočiny
Kraj Vysočina má největší hustotu obcí ze všech krajů a co se týká délky silnic, je v přepočtu na jednoho obyvatele také na jednom z prvních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Známe důvod, proč by měl Babiš skončit. Jde o něco úplně jiného, než se tvrdí. Ta konstrukce vám vyrazí dech
Dnes odpoledne by měl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámit, zda odvolá z postu ministra financí Andreje Babiše (ANO). Sobotku totiž neuspokojilo Babišovo vysvětlení jeho kauzy korunových dluhopisů. ParlamentníListy.cz od pátku opakovaně kontaktovaly klíčové členy ČSSD. Většina z nich sice drží bobříka mlčení, jeden se ovšem neudržel a promluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Uběhnou vězni pražský maraton? Dejte druhou šanci lidem po výkonu trestu
Maraton, nejtěžší závod letošní série Běhů se žlutou stužkou, se poběží už 7. května jako součást Volkswagen Maratonu Praha pořádaného společností RunCzech. Na trať vyběhne 46 běžců včetně Jirky, Mariána a Libora, tří vězňů, kteří chtějí svou účastí na maratonu podpořit druhou šanci na lepší život a získání dobré práce po propuštění z výkonu trestu. Ve stejný den se běží i závod 2RUN, kdy se dva běžci podělí o maratonskou vzdálenost po 20 a 22 kilometrech. 2RUN poběží za Žlutou stužku 24 běžců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Pražský magistrát jede do práce na kole
Magistrát hl. m. Prahy se již po třetí zapojil do soutěže Do práce na kole, která probíhá od 1. do 31. května 2017. K dnešnímu dni je přihlášeno přes 100 účastníků z řad zaměstnanců Magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Primátor Ostravy: Zeman je pro mě zklamáním. Zato Drahoš…
Nemám žádné politické ambice přesahující moji současnou funkci. Nevěřím nikomu, kdo tvrdí, že lze sedět na více židlích a nic přitom nešidit. Kdyby měl den dvakrát tolik hodin, měl bych jako primátor stále co dělat. A Ostrava je pro mě srdcovka, říká Tomáš Macura (ANO). Povídali jsme si také o poměrech uvnitř ostravské koalice, o prosazení volebního programu a vyjádřil se i k citlivému tématu chudoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
BESIP slaví 50. narozeniny, nešvary na silnicích zůstávají víceméně stejné
BESIP slaví v květnu tohoto roku půlstoletí své existence. Za tak dlouhou dobu „prožil“ řadu společenských a politických změn a musel se vypořádat například i s nástupem moderních technologií, které dnes považujeme ve svém každodenním životě za samozřejmé. Ale jsou řidiči a všichni účastníci silničního provozu opravdu tak jiní, než byli před 50 lety?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice připomenou důležitost správné hygieny rukou
Správně si umýt ruce a udržovat je v čistotě – to je rozhodující preventivní opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění. Každoročně na tuto problematiku upozorňuje kampaň Světové zdravotnické organizace (WHO) s názvem „Zachraň život - umývej si ruce“. Připomínáme si ji 5. května při Dni hygieny rukou. Již tradičně se k němu připojuje i Nemocnice Pardubického kraje a připravuje osvětovou akci určenou pro veřejnost i vlastní personál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Známý umělec končí: Nadává na Babiše i na občany, kteří jsou prý zlí
Herec Tomáš Hanák se rozhodl skončit se svou stylovou hospodou Zastávka v obci Nižbor na Berounsku. Píše o tom server Lidovky.cz s tím, že herec se tak rozhodl kvůli šílenému podnikatelskému prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba uctí památku obětí nacismu
Pietní akt u příležitosti výročí Pražského povstání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nekompromisní start jednání o brexitu
Uplynulý víkend potvrdil strategii, s jakou se hodlají státy EU-27 rozejít s Velkou Británií v rámci tzv. brexitu. Poměrně rychle se shodly na tom, že nejprve je třeba dohodnout se na rozchodu s Británií a teprve poté se začít bavit o uspořádání budoucích vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Dotace prodejen v obcích? Socialisté bojují proti kapitalismu
Na svobodném trhu je pěkné to, že poskytuje lidem to, co lidé chtějí. Trh si vždy najde cestu, jak uspokojit potřeby lidí. To je jeho podstata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Respekt rýpe do manželství Zemana: Jeho žena je nejraději sama. V podstatě žijí odděleně
O první dámě Ivaně Zemanové, která je před nadcházejícími prezidentskými volbami spojena s volebním týmem svého muže Miloše, se rozepsal Ondřej Kundra v týdeníku Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Z notýsku občanského pasivisty
Soused včera navštívil 1.Máj s ANO! A tuze si to pochvaloval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
17. týden na ČMKBK: Cena ročních kontraktů elektřiny šla vzhůru
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 17. týdnu uzavřeno 58 kontraktů na dodávku 10,6 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 8 milionů korun. Roční kontrakt elektřiny proti loňsku zdražil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Dvacet milionů korun bylo „rozdáno“ během 11 vteřin
Poslední výzvou na 20 milionů korun na obnovitelné zdroje energie končí první vlna kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji. Výzva byla spuštěna dnes ráno úderem osmé hodiny ranní a obyvatelé kraje v ní mohli žádat výhradně o dotace na kotle spalující biomasu nebo na tepelná čerpadla. Maximální výše dotace je 127 500 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Patriarcha Kirill vyhlásil herezi II. Vaticana
Patriarcha Kirill v den Kristova vzkříšení 16. 4. 2017 prohlásil herezi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Radiožurnál představuje Zázraky medicíny
Tým reportérů Radiožurnálu připravil jedenáct strhujících reportáží v rámci unikátního projektu Radiožurnálu - Zázraky medicíny. Od dnešního dne až do 12. května mají posluchači možnost slyšet každý den jeden díl o průběhu těch nejnáročnějších lékařských zákroků přímo z prostředí operačních sálů vybraných nemocnic v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Máme zastoupení v Radě Evropy
MUDr. Gabriela Pecková se stala místopředsedkyní podvýboru pro otázku dětí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Všechny ženy zahalit, pravil zelený prezident Rakouska... A teď šlápl do něčeho ještě ošklivějšího. Má veliký problém
Slova rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena o nošení šátků v rámci solidarity s muslimskými ženami vzbudila značný ohlas nejenom v jeho zemi, ale také v zahraničí. Americký deník Washington Post navíc rozebírá prezidentovo nepravdivé tvrzení, kterého se v rámci diskuse o zahalování dopustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Bohuslav Sobotka předá Cenu Arnošta Lustiga
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 2. května 2017 zúčastní předávání Ceny Arnošta Lustiga. Spolu s Janem Pirkem, předsedou Výboru Ceny Arnošta Lustiga, předá ocenění letošnímu laureátovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Iniciativa Ne základnám: zločiny Oděsy jsou nepromlčitelné!
V roce 2014 Iniciativa Ne základnám slíbila, že do vyšetření vražd a upálení lidí v Oděse, tento zločin proti lidskosti každý rok bude připomínat. Svůj slib iniciativa plní a protestním shromážděním dne 2.5.2017 od 18:00 hodin na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Pomáhat ve státech, kde to potřebují, beru jako prevenci před migrační krizí
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V lesích je nedostatek dělníků, Lesy ČR vyvolaly diskusi
Všechny výrobní obory v České republice dnes mají problém s nedostatkem dělníků. Stejné je to i v lesnictví, a to u všech vlastníků a zaměstnavatelů. Málo je dělníků i absolventů odborných lesnických učilišť. Lesy ČR proto svolaly do Hradce Králové zástupce škol, Asociace krajů ČR i Ministerstva zemědělství. Jednat chtějí také se smluvními partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zahrada Černínského paláce bude zpřístupněna ode dneška
Zahrada Černínského paláce bude v roce 2017 zpřístupněna veřejnosti v období od 2. května do 31. října, denně od 10 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Nejedlý: Celní správa dnes
Mluvíme-li v dnešním čísle o Exportu a importu (ve vydání magazínu TEMA 1/2017, pozn. red.), pak každého laika i zainteresovaného podnikatele musí napadnout neopominutelná role celní správy. O informace jak v současnosti pracuje a jak je do systému mezinárodního obchodu zařazena dnes, jsme požádali por. Jiří Nejedlého, DiS. – tiskového mluvčího Celního úřadu pro Ústecký kraj:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petrus (ČSSD): Bojuji proti stavbám, které mohou zhoršit prostředí a kvalitu života
Radě Městské části Prahy 8 bude předložen návrh na vydání negativního stanoviska ke stavbě rychlého občerstvení uprostřed rušné komunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Otcovská dovolená není sociální dávka, ale odměna
Chtěl bych poděkovat panu předsedovi Senátu za to, že on jediný tu otcovskou označil za odměnu, ne za sociální dávku, za něco, co podporuje porodnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Dostal jsem dres našich hokejistů, budou kandidovat za ANO
Vyjádření na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Respekt zrekonstruoval osudové dopoledne Bohuslava Sobotky. Nejdřív mluvil se Zemanem, pak se rozhodl vyhodit vládu do vzduchu
Server Respekt.cz prozrazuje, co se dělo mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem ještě předtím, než předseda vlády oznámil pád svého kabinetu. Prý se tím do značné míry vysvětluje to, proč premiér vlastní vládu pohřbil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Co byste udělali na místě Sobotky, zeptali se jeho předchůdců. Topolánek vychválil šachové myšlení, Petr Pithart spustil lamentaci
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podle všeho zjistil, že se mu nepodaří dostat svého ministra financí Andreje Babiše z vlastní vlády, jelikož by to zřejmě neprošlo přes prezidenta Zemana, tak se rozhodl položit celý kabinet. Jak se na to dívají bývalí čeští předsedové vlád?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pořád lepší, když to ovládne ANO, než TOP 09, říká exministr Pecina. Kalousek a spol. měli noviny a vliv mnohem dříve, než Babiš
ROZHOVOR Jiná morálka platí pro Andreje Babiše jako podnikatele, jiná jako pro ministra, myslí si bývalý ministr vnitra v Rusnokově vládě a někdejší šéf Antimonopolního úřadu Martin Pecina. „Pokud by jako podnikatel využil systém, nepřekročil zákon, tak bych vůbec neřešil, jestli je to morální, nebo není, ale jestli je to zákonné, nebo protizákonné. Morálku ať řeší teď, když je ministr,“ prohlásil Pecina k problému s nákupem korunových dluhopisů Agrofertu a možným daňovým únikem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že z vítězství hnutí ANO ve volbách nemá strach, protože je prý určitě lepší, když tuto část politického spektra ovládne strana ANO než TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kaviárová levice na pochodu. Mítink Emmanuela Macrona s vyženěnými vnoučaty a mnoha socialistickými prominenty
Publicista Josef Brož, expert na dění ve Francii, popisuje předvolební mítink Emmanuela Macrona. Někdejší socialistický ministr, který o sobě nyní tvrdí, že je středovým kandidátem, je považován za favorita politického establishmentu, což hezky ilustruje například množství politických celebrit zúčastněných na jeho mítinku. Korunu všemu nasadila bývalá partnerka současného prezidenta Hollanda, která šla prý náhodou kolem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotkovy koule, Zaorálek do prdele jménem Strakovka. A lidovec Jurečka rovnou naložil všem. Sociální sítě se prohýbají pod reakcemi na pád vlády
Politici a další občané už pár hodin vědí, že jim padá vláda, a na sociálních sítích na to reagují. Zajímavě se ke kroku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyjádřil třeba Michal Kučera z TOP 09. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ani nehnul brvou, v klidu dál jedl polévku. Pak ucedil cosi o zbabělci. Takto novináři zachytili první Babišovu reakci na demisi vlády
Deník Právo popsal, jak Andrej Babiš (ANO) přijal informaci, že z rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) padá vláda. Babiš prý zrovna jedl polévku, a když to slyšel, ani se nepobryndal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Velká předvolební hra Bohuslava Sobotky. Renomovaný Bohumil Pečinka vám teď vysvětlí, jak se v ní orientovat
ROZHOVOR „Premiér to svoje gesto odporu vůči praktikám ministra Babiše vyhlášením demise výrazně posílil a myslím si, že u veřejnosti si tím vůbec neuškodil,“ analyzuje současnou situaci politický komentátor a známý publicista Bohumil Pečinka. Podle něj lidé ocení, že byl Bohuslav Sobotka schopen vzdát se pro své přesvědčení i tak vysoké funkce, jakou nyní zastává. Navíc orgánům činným v trestním řízení, zvláště státnímu zastupitelství, se prý do obvinění místopředsedy vlády Babiše moc nechtělo, stejně tak jako finančnímu úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Černá kniha ombudsmanky Šabatové: Aktivistické centrum, už i poslancům s ní dochází trpělivost
O veřejné ochránkyni práv Anně Šabatové se rozepsal magazín Týden. Mimo jiné uvádí, že někdejší disidentka udělala za tři roky ve funkci z kdysi respektovaného úřadu ombudsmana aktivistické centrum. Za to ji prý napomínají poslanci i veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kaviárová levice na pochodu. Viděli jsme v Paříži mítink Emmanuela Macrona s vyženěnými vnoučaty a mnoha socialistickými prominenty
REPORTÁŽ Publicista Josef Brož, expert na dění ve Francii, sledoval přímo v Paříži předvolební mítink Emmanuela Macrona. Někdejší socialistický ministr, který o sobě nyní tvrdí, že je středovým kandidátem, je považován za favorita politického establishmentu, což hezky ilustruje například množství politických celebrit zúčastněných na jeho mítinku. Korunu všemu nasadila bývalá partnerka současného prezidenta Hollanda, která šla prý náhodou kolem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka není z normálního světa, on neuřídí ani poradu. Přijdeme kvůli němu o velké peníze. První vystoupení Andreje Babiše poté, co se dozvěděl, že končí
Zuzana Bubílková moderovala v úterý poněkud atypickou Kauzu dne na Rádiu Impuls. Pozvala si hned dva hosty – předsedu Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby se jich zeptala, jak se dívají na dnes ohlášený konec vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Chcete, Sobotko, kampaň? Máte ji mít. Frajerům jako je Babiš lidé leccos odpustí, jiný radši uletí aeroplánem. Sotva premiér ohlásil demisi, mluvili jsme s Martinem Komárkem
ROZHOVOR „Premiér Sobotka vystřelil ze startovní pistole volební kampaně. Dnes začala volební kampaň. Bude nemilosrdná, tvrdá a ukáže se, která strana dokáže líp přesvědčit voliče, že povede dál tuto zemi. Tato vláda nebyla špatná, Sobotka ji z politických důvodů položil. Chtěl začít kampaň, má ji mít,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec hnutí ANO a bývalý politický komentátor Martin Komárek a přidává důvody, proč i přes kulometnou palbu na svou osobu mají Andrej Babiš a hnutí ANO stále vysoké preference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Občané si zaslouží co nejdříve rozhodnout o nové politické reprezentaci
Blok proti islamizaci preferuje co nejrychlejší nové volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tohle si Zeman vychutná. Přečtěte si, co všechno může provést s demisí, kterou mu Sobotka přinese
Ústavní právník Jan Kysela v rozhovoru pro ČT24 uvedl, že prezident republiky nemusí přijmout demisi vlády, o níž dnes informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Záleží čistě na jeho uvážení, dodal. Pro ParlamentníListy.cz pak zareagoval i právník Zdeněk Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš ponižuje lidi. A ten jeho dopis byl spíše k pláči. Takto k demisi vlády promluvil šéf lidovců
Předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek se vyjádřil k současné situaci ve vládě, která díky Sobotkovi podá jako celek demisi. Šéf lidovců prozradil, že hodlá krok premiéra respektovat, řekl toho ovšem ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Takto vypadá popularita stranických předsedů. Měřeno ještě předtím, než Sobotka utekl od zodpovědnosti
Nejoblíbenějším stranickým šéfem je podle Čechů vicepremiér Andrej Babiš. I on nicméně pokulhává za popularitou hnutí ANO jako celku. Vyplývá to z unikátního průzkumu agentury Phoenix Research, na který se ve svém úterním vydání zaměřil Pražský Deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Demise vlády negativně dopadne hlavně na podnikatele kvůli nedořešené agendě
Pád vlády není dobrou zprávou obzvlášť pro podnikatele z několika důvodů. Vláda se zavázala ke konci svého mandátu vyřešit některé palčivé problémy současného podnikatelského prostředí a podnikatelům alespoň trochu ulevit ze zátěže, kterou jim naložila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš se vysmál Sobotkovi: Vykládal mi, že mám být chlap, a sám se chová jako zbabělec. Neumí se rozhodnout, tak to hodil na prezidenta
Nejlepším řešením by podle vicepremiéra Andreje Babiše bylo, aby vláda dovládla v demisi do řádných parlamentních voleb. Řekl to dnes ČTK poté, co Sobotka oznámil demisi vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Odporné. Křeč. Likvidace. Běžte se vy... Média a politici žijí válkou Babiš a Sobotka, zde jsou další fakta
Dnes by měl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámit, zda odvolá z postu ministra financí Andreje Babiše (ANO). Sobotku totiž neuspokojilo Babišovo vysvětlení jeho kauzy korunových dluhopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
My v bídě, hladu a válce žít nechceme, Pavle Novotný! Primitivní. Akademik pozvedl hlas proti novým skandálním výrokům bulvárníka a syna bavičova
ROZHOVOR Bulvární novinář Pavel Novotný opět promluvil pro ParlametníListy.cz a opět vyvolal bouřlivou diskusi. Na některé jeho názory reagoval i politický analytik a vysokoškolský profesor Václav Janoušek. „Žasnu a nestačím se divit, jací mizerní psychologové reprezentují pražskou kavárnu,“ říká Janoušek, který se vyjádřil například k tomu, že Novotný označil voliče Le Penové za debily a toho, kdo by chtěl, aby Francie vystoupila z Unie, za kokota. „Marine Le Penová vidí zhoubný vliv, jaký Evropská unie na Francii má. Tento zhoubný vliv má ostatně EU i na celý zbytek svých členů,“ nesouhlasí s Pavlem Novotným Václav Janoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist