Oficiální zpravodajská média

Hádka Babiše s moderátorkou ČT v přímém přenosu: Vy jste zaujatá? Proč bych měl rezignovat. To by se vám líbilo!
Vládní krize běží na plné obrátky. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl po schůzce s prezidentem Zemanem, že celá krize může skončit během deseti minut, pokud Andrej Babiš uzná svou odpovědnost a odejde z vlády, dokud plně nevysvětlí své kauzy. Moderátorka Světlana Witowská se ve čtvrtečním Interview ČT24 Babiše zeptala, zda premiéra poslechne. Znovu došlo i na nahrávky o ovlivňování MF Dnes. A Babiš rozpoutal peklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ŠOKUJÍCÍ VIDEO Z HRADU Sobotka zůstal stát jako opařený, pak se v přímém přenosu pustil do Zemana, který před kamerami opustil sál
Hrad zažil šok. V oznámeném čase dorazil na setkání s prezidentem Milošem Zemanem premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jenže podle vyjádření hlavy státu neinformoval Úřad vlády prezidentskou kancelář, že Sobotka neponese demisi a Hrad připravil klasické aranžmá v sále, jako by se demise měla předávat. Sobotku to evidentně dopálilo. Zeman setkání ukončil, poděkoval za pozornost, jenže Sobotka zůstal stát v prázdném sále a mluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Le Penová je plná fašismu! Emma Smetana si pozvala ke stolu Posselta a ten se neudržel
Hostem Emmy Smetany v pořadu DVTV.cz byl nejvyšší představitel sudetských Němců a bývalý europoslanec Bernd Posselt. Řeč byla kromě nacionalismu také o Benešových dekretech či o sudetoněmeckém tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Kariérista jeden zkurvený.“ Vladimír Dlouhý se hádá s Babišem. Jde o Sobotkova advokáta Pokorného
Andrej Babiš na jedné z nedávno uniklých nahrávek svým nezaměnitelný způsobem zkritizoval exministra a prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého, že jeho vinou stále sedí Radek Pokorný, advokát blízký Bohuslavu Sobotkovi, v předsednictvu Rozhodčího soudu. Dlouhý se proti jeho útoku ohradil a upozornil, že Babiš sám mohl Pokorného nominaci snadno zabránit, ale neudělal to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Krach sveřepé žalobkyně
Dne 3.května 2017 Krajský soud v Brně zamítl odvolání státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství ve Znojmě Jarmily Goldové proti rozsudku Okresního soudu ve Znojmě, kterým byli zproštěni obž. Tomáš Čepura a Jaroslav Schindler její obžaloby z r.2004 kvůli přepadení dvou poštovních doručovatelek. Jarmila Goldová v té věci působila jako dozorová státní zástupkyně. Pod jejím dozorem policisté „přemluvili“ Tomáše Čepuru, aby se doznal k jednomu přepadení a aby z druhého křivě obvinil nějakého kamaráda. Oba obviněné poslala do vazby. Na základě její obžaloby je pak v r. 2005 odsoudil senát Jaromíra Kapinuse. Odsouzení tehdy neúspěšně vyčerpali řádné i mimořádné opravné prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT rozšiřuje spolupráci se společností Porsche Engineering Services
Během včerejšího slavnostního setkání podepsali rektor Českého vysokého učení technického v Praze prof. Petr Konvalinka, doc. Miloš Polášek, jednatel společnosti Porsche Engineering Services, s.r.o., a Dipl. Ing. Dirk Lappe, předseda představenstva společnosti Porsche Engineering Services, s.r.o., rámcovou smlouvu o spolupráci. Jejím hlavním cílem je participace na společných výzkumných projektech, podpora univerzitních laboratoři a zajištění odborných přednášek pro studenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident ukazuje na premiéra holí. Neuvěřitelné! Politologové v ČT ohromeně sledovali hradní vystoupení
Krátce před půl čtvrtou se na Hradě setkali prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka. Ještě před samotným jednáním politiků došlo k setkání s novináři, na které takřka s otevřenými ústy hleděli dva politologové. Co je tak šokovalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka a Babiš se znají patnáct let
V souvislosti s oznámením demise vlády někteří přičítají Sobotkovi vlastnosti, které nikdy neměl a mít nikdy nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka po schůzce se Zemanem: Vládní krize může skončit za deset minut
Prezident Miloš Zeman očekával, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podá demisi, ale nestalo se tak. Mezi oběma politiky se místo toho spustila velmi ostrá přestřelka, kterou občané České republiky zřejmě znovu hned tak neuvidí. K této přestřelce se vyjádřili i jednotliví politici. Jaroslav Faltýnek z hnutí ANO konstatoval, že Sobotka dělá ostudu a že chápe počínání prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek odešel od Zemana. Toto řekl novinářům
Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se dnes shodl s prezidentem Milošem Zemanem na tom, že nechtějí vznik úřednické vlády ani vypsání předčasných voleb. Bělobrádek to řekl novinářům po schůzce se Zemanem na Hradě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Taková soutěž krásy tu opravdu ještě nebyla… Zmíněna i Čunkova dcera
Na ročník 2017 soutěže Česká Miss, který se snaží organizovat Martin Ditmar a Eva Čerešňáková, dopadá rána za ranou. V nedávné době se od soutěže odstřihla Simona Krainová. Byla při tom ve své funkci Modeling & Fashion Guru hlavní celebritou soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Když Amerika udělala otočku…
Neokonzervativci tvoří malou skupinku lidí. Těch významných není ani tucet. Přesto se jim podařilo vmanipulovat Ameriku do válek, v nichž zahynuly miliony lidí. A nyní rozdmýchávají střet s Ruskem, Čínou, Íránem a severní Koreou. Takovou válku by svět nikdy nepřežil. Dr. Paul Craig Roberts, americký politolog a publicista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor: EU je mrtvý projekt. Jako za normalizace. Chtějí míšení ras v Evropě. Skončí to celé tragicky
Evropskou unii považuje překladatel a politolog, profesor Alexander Tomský za škodlivý utopický projekt, jenž může skončit tragicky. Řekl to v rozhovoru pro týdeník Reflex, kde mimo jiné zmínil i to, že daleko větší hrozbu vidí v islámu. Před ním by se podle jeho názoru měla Evropa uzavřít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Zlatá kaplička - zlatý důl. Miliony, ale jak pro koho
Platy vyšší než poslanci, stejně vysoké jako ministři, takové jsou platy ředitelů Národního divadla. Dne 15. 3. 2017 poskytlo Národní divadlo informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o výši platů a odměn nejvyššího vedení Národního divadla. Miliónové platy ředitelů a náměstků lze považovat jako výsměch všem výkonným umělcům a technickým pracovníkům, kdy jejich čisté platy nepřesahují 20 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL – strana bez skandálů?
zdroj: www.halonoviny.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:46, zobrazit podobné
Právník Rozehnal: Andrej Babiš spáchal trestný čin tím, jak konzultoval s redaktorem MF Dnes články
Právník Aleš Rozehnal se vyjádřil pro Forum24.cz k nahrávce, z níž je patrné, že ministr financí Andrej Babiš ovlivňoval obsah deníku MF Dnes, jenž patří do portfolia jeho majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bořek Valvoda: Malá pohádka z našeho života
Pokusím se vám vyprávět pohádku se špatným koncem. Já vím, pohádky špatný konec nemívají, proto jsou to pohádky, takže spíše balada, či elegie a i Arbesovské romaneto by se hodilo lépe. Tak tedy, bylo,nebylo…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Toto by si měla přečíst Merkelová. Její „chudáci uprchlíci“ se zase předvedli
V německých městech Bochum a Kassel se včera konalo soudní přelíčení s migranty, kteří jsou obvinění ze znásilnění a ublížení na zdraví. V obou případech se svými oběťmi zacházeli více než brutálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman pokračuje ve výprasku Sobotkovi: Akt zoufalství! Stranu převzal na 25 procentech a dovedl ji na dvanáct
Premiér Sobotka avizoval, že se možná pokusí odvolat ministra financí Andreje Babiše, ale nakonec předestřel plán podat demisi. To, že je napětí mezi Andreje Babišem a Bohuslavem Sobotkou, není vůbec nic nového. To napětí se pouze stupňuje s tím, jak se blíží volby. Sobotka mohl navrhnout odvolání Andreje Babiše, místo toho chce podat demisi. Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem v TV Barrandov to označil za akt zoufalství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Legalizace konopí by přinesla do státní kasy tři miliardy, hlásají Piráti
Regulovaná legalizace konopí by ročně přinesla na daních do státní pokladny přes tři miliardy korun. Tvrdí to zástupci České pirátské strany, kteří legalizaci konopí pro léčebné i rekreační účely dlouhodobě prosazují. Podle nich by legalizace zároveň omezila černý trh, snížila dostupnost konopí u nezletilých a zaručila spotřebitelům kvalitu zboží, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj opět boduje u studentů
Plzeňský Prazdroj je nejžádanějším zaměstnavatelem pro studenty technických oborů v oblasti spotřebitelského zboží
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Marná snaha sociální demokracie
"Musíš si věřit, Luďku. Když si věříš, všechno jde. Blbě, ale jde to." To říká Císler Nekudovi když mu představí myšlenku udělat show. Zdá se, že tohle poradili Sobotkovi. Bohouši, když si budeš věřit, projde Ti, možná blbě, dvojfinta s odvoláním Babiše:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci DPP se podíleli na květnovém povstání v roce 1945, jejich oběť připomínají památníky
Odpoledne 5. května 1945 se v rozhlase ozvalo volání o pomoc, které je považováno za začátek květnového protifašistického povstání. Zapojili se do něj také zaměstnanci Elektrických podniků hlavního města Prahy, předchůdce dnešního Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Podle dobových dokumentů šlo o 1480 provozních zaměstnanců Elektrických drah a 239 pracovníků Elektráren. Někteří z nich během povstání padli. Tyto hrdinné oběti povstání dodnes připomínají četné pamětní desky a památníčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Glosa k demisi - eso v kapse?
Opravdu nejsem fanouškem Bohuslava Sobotky. Ale zdá se mi, že jeho tah s demisí celé vlády místo odvolání jen Andreje Babiše, není tak úplně nesmyslný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Obětní beránek zvaný Babiš
Pro levičáky a závistivce jsou úspěšní lidé trnem v oku. Pakliže mohou, začnou jim zcizovat majetek pod hesly jako např. „znárodnění“, „zestátnění“, „zavedení státní správy“, „státní dozor“ a další proklamace, které nemají jiné opodstatnění než legalizovat naprosto brutální krádež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Hlava mi to nebere
Ten obrázek v různých obdobách zažívám stále častěji. Při vstupu do čekárny v nemocnici nebo obvodního lékař, při cestování vlakem či autobusem, při návštěvě restaurace nebo kavárny, při čekání ve frontě na lístky na hokej, …
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Arnika: Vyjednavači v Ženevě nadržují průmyslu na úkor ochrany zdraví dětí
Probíhající jednání zástupců světových vlád o zákazu dvou rizikových toxických látek získalo velmi hořkou příchuť. Jak ukázaly nedávno zveřejněné studie mezinárodní sítě IPEN (1), na kterých se podílela Arnika, opírající se o analýzy VŠCHT Praha, toxické zpomalovače hoření včetně dekaBDE (2) a chlorované parafíny SCCP (3) se běžně dostávají i do dětských hraček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Mimo realitu
Začátek vyjednávání o Brexitu ukázal, že Londýn přecenil svoji sílu. Navíc si to zkomplikoval předčasnými volbami, které se rozbíhají ve zcela jiné atmosféře, než premiérka Theresa Mayová předpokládala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
KSČM: Jediným řešením v zájmu občanů je vypsání předčasných voleb
Stanovisko VV ÚV KSČM k vládní krizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Exkluzivní informace v TÝDNU s prezidentem na TV Barrandov!
Česko žije demisí vlády, kterou před dvěma dny ohlásil premiér Bohuslav Sobotka. Jak bude řešit současnou vládní krizi prezident České republiky Miloš Zeman, oznámí vůbec poprvé v diskusním pořadu TÝDEN s prezidentem již dnes večer na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ČPP: Autopojištění podvodníky už tolik neláká, naopak trvale přibývá podvodů v životním a úrazovém pojištění
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) pozoruje nové trendy v pojistných podvodech. Zatímco dříve jednoznačně dominovala podvodná jednání v oblasti autopojištění, v posledních letech těchto případů ubývá. V hledáčku zájmu podvodníků se naopak čím dál častěji objevuje životní a úrazové pojištění. To se na celkových statistikách podvodů podílí již 40 procenty, násobně více než v minulosti. Jen za první tři měsíce letošního roku bylo v ČPP odhaleno pojistných podvodů za téměř 10 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Neprofesionalita a neschopnost Sobotky nahrává Babišovi
Bohuslav Sobotka a jeho našeptávači v čele se Špidlou dělají v poslední době všechno proto, aby Andrej Babiš se svým hnutím vyhrál blížící se volby s obrovským náskokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Z ateliéru do Designer Gallery: Centrum Chodov nabídne šanci českým návrhářům skrze unikátní reality show The Way
Centrum Chodov podpoří mladé návrháře prostřednictvím originální reality show The Way. Tomu nejlepšímu poskytne nejen finanční podporu 1 000 000 korun k nastartování vlastní značky, ale především možnost prezentace své kolekce v takzvané Designer Gallery, jež bude součástí nové části centra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda schválila posílení bezpečnosti na mezinárodních letištích
Vláda Bohuslava Sobotky na jednání ve středu 3. května 2017 schválila mimo jiné posílení počtu policistů na hlavních českých letištích, pravidla pro použití bezpilotních leteckých prostředků Policií ČR, cestu premiéra Bohuslava Sobotky do Lucemburského velkovévodství, informaci o záměru Lesů ČR investovat do nákupu lesních pozemků v Rumunsku či priority českého předsednictví Výboru ministrů Rady Evropy, výkonného orgánu této evropské mezivládní instituce, jejímiž hlavními cíli jsou ochrana lidských práv či upevňování demokratické stability na evropském kontinentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Exposlanec ČSSD: Sobotka je odvážný, ale jako antibabišovec nedůvěryhodný. Možná demisi pojal jako velké gesto spojené s odchodem z politiky
ROZHOVOR „Možná Sobotka demisi pojal jako velké gesto spojené s odchodem z politiky. Volby budou o Andreji Babišovi. Kdo jej podporuje, zvolí ANO. Kdo jej nepodporuje, určitě nebude volit Bohuslava Sobotku, na jehož návrh se stal Babiš ministrem a spolu vládli přes tři roky. Sobotka je jako antibabišovec nedůvěryhodný,“ říká ústavní právník a exposlanec ČSSD Zdeněk Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prase Miloš Zeman! Zásadní vyjádření ke konci Sobotky a jeho vlády
Za to nejotřesnější v celé současné vládní krizi považuje komentátor Bohumil Pečinka televizní a rozhlasové debaty politologů a právníků, co teď udělá či má udělat prezident Miloš Zeman. Nejotřesnější jsou prý proto, že dělají z prezidenta všemocného supermana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Pardubické nemocnici byla otevřena nová centrální odběrová místnost
Pardubická nemocnice připravila novinku pro zlepšení komfortu pacientů. V pavilonu oddělení klinické biochemie a diagnostiky byla otevřena nová centrální odběrová místnost. Pracoviště, které bude sloužit k odběrům biologického materiálu – krve pacientů, bylo uvedeno do provozu v tomto týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Komplexně Geniální Babiš je neskonalý obětavec!
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD je připravena jednat o obnovení koaliční vlády. Další působení A.Babiše v ní ale považuje za nemožné
Politické grémium sociální demokracie se včera jednoznačně shodlo, že nejlepším řešením současné vládní krize je obnovení spolupráce na dosavadním koaličním půdorysu. „Jsem připraven jednat, hledat kompromis, který bude v zájmu občanů České republiky. Ale není možné, aby v nové vládě byl Andrej Babiš - on je totiž příčina této krize, nikdo jiný,“ řekl po jednání politického grémia předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová a Matěj Stropnický budou u Jílkové mluvit o zjednodušení stavebního řízení
Přinese novela stavebního zákona jednodušší řízení, nebo přibude víc černých staveb a sousedských sporů? Budete se moci bránit proti stavbám, které ve svém okolí nechcete? I tyto otázky padnou v dnešním vysílání pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
SČMVD: Předseda Dvořák byl zvolen do představenstva Družstev Evropa
Předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev JUDr. Rostislav Dvořák byl na jednání valného shromáždění delegátů evropských družstev, které se konalo ve dnech 27.–28. dubna 2017 na Maltě, zvolen do představenstva nejvýznamnější evropské družstevní organizace Družstva Evropa (Cooperatives Europe).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Venezuelská opozice udržuje tlak
Ve Venezuele jedna manifestace proti chavistické vládě stíhá druhou, opozice neslevuje z tlaku. Při poslední demonstraci bylo 12 mrtvých. Také byl zabit odstřelovačem člen civilní gardy v regionu Miranda, také tři členové Národní gardy byli zastřeleni. Vrah střílel z okna svého bytu rovněž na skupinu motorkářů. Často se motorkáři zúčastňují manifestací opozice a bývají ozbrojeni. Prezident Venezuely Nicolas Maduro obvinil Spojené státy z podněcování státního převratu a opozici obvinil z přivolání armády k uskutečnění povstání. Upozornil předsedu Národního shromáždění, kde je opozice ve většině od prosince 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Pražská TOP 09 zvažuje svolání mimořádného zastupitelstva
V souvislosti se včerejší razií, při níž orgány činné v trestním řízení zadržely vlivného člena pražské ČSSD a pražského zastupitele Karla Březinu a ředitelku magistrátního odboru sportu a volného času Soňu Fáberovou kvůli podezření ze spáchání podvodu v dotačních programech v oblasti sportu, zvažuje pražská TOP 09 svolání mimořádného zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Úspěšně rozvíjíme vědeckovýzkumnou spolupráci s Bavorskem
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se ve středu 3. května 2017 setkal s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko Horstem Seehoferem. Delegace vedená premiérem Bohuslavem Sobotkou jednala o dalším prohlubování spolupráce v oblastech dopravy, ve vědě a výzkumu, ve vzdělávání a kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Podle Fedu je zpomalení Ameriky jen přechodnou záležitostí
Americká centrální banka vidí současné zpomalení pouze jako přechodnou záležitost. To je hlavní vzkaz ze včerejšího zasedání Fedu, které tentokrát přineslo jen málo nového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Laboratorní škola Labyrinth rozšíří své vzdělávací aktivity také do Zlína
V prostorách zlínské Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně začne od září působit laboratorní základní škola LABYRINTH. Nová komunitní škola zajistí dětem bezpečné a inspirující prostředí založené na spolupráci školy, rodiny, komunity a dalších partnerů. Roli univerzitního partnera ve Zlíně na sebe převzala Univerzita Tomáše Bati, kde se také v polovině května uskuteční prezentace celého konceptu školy a představení budoucích výukových prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek i Chovanec by podle Sobotky mohli být premiéry za ČSSD
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nebo ministr vnitra Milan Chovanec jsou podle předsedy vlády Bohuslava Sobotky (všichni ČSSD) nejpravděpodobnějšími kandidáty na místo premiéra, pokud by prezident Miloš Zeman po přijetí demise dal sociální demokracii šanci složit novou vládu. Zaorálek to dnes řekl novinářům na tiskové konferenci. Dodal, že vedení strany zatím žádného kandidáta neurčilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Bavorsko patří mezi naše nejbližší obchodní partnery
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček jednal s bavorskou místopředsedkyní vlády a ministryni hospodářství, médií, energetiky a technologií Ilse Aignerovou. Při setkání ministryně Ilse Aignerová zhodnotila vzájemné česko-bavorské obchodní vztahy a s ministrem Jiřím Havlíčkem diskutovala o problematice Průmyslu 4.0, digitalizaci a nových technologiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení! Andrej Babiš se brání proti vulgárním záznamům nahrávek
Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) podal trestní oznámení kvůli záznamům nahrávek svých rozhovorů, které se objevily na internetu. Informovala o tom ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sorosovci a ambasáda USA rozdali ceny českým novinářům: Veselovský za tlak na Ovčáčka, Moláček a jiní. Zdůvodnění stojí za to
Ve středu večer byly předávány Novinářské ceny za rok 2016. Soutěž má každoročně oceňovat „Kvalitní žurnalistické práce“. Čeští žurnalisté si chodili pro ocenění od nadace Open society fund George Sorose a dočkal se například redaktor ČT Daniel Stach, Jan Moláček z Aktuálně.cz, nebo Martin Veselovský. Ten získal kromě divácké ceny nominaci i za nejlepší rozhovor, kdy prý dokázal statečně čelit „manipulaci a tlaku“ prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Vítěze Mezinárodní soutěže Concertino Praga uslyšíte v Praze a na jejich jihočeském turné
Laureáti 51. ročníku prestižní Mezinárodní soutěže Concertino Praga, kterou pořádá Český rozhlas, předvedou své výkony 9. června ve Smetanově síni Obecního domu v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a následně vyrazí na turné v rámci Jihočeského festivalu Concertino Praga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s bavorským ministerským předsedou o dopravě a hospodářských vztazích
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setkal ve středu 3. května 2017 s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko Horstem Seehoferem. Ve Strakově akademii s ním jednal především o posílení dopravní infrastruktury, česko-bavorských ekonomických vztazích i spolupráci v oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání. Jednání se zúčastnil také vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Tak kdo má být premiérem? Plechová huba, Kudla v zádech nebo snad Kážu vodu-piju víno?
Úprk od odpovědnosti socialistického politického děťátka Sobotky, jenž pokládá právě vládu, kde za něj a jeho socialistické experimentátory skutečně makal jen správce financi Babiš, způsobuje mnoho spekulací. Kdopak asi kolaborantského satrapu bruselských sovětů nahradí, jestliže pan prezident snad svolí k pokračování dosud platné vládní koalice na současném politickém půdorysu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Lázeňská Bechyně bude hostit odbornou konferenci projektu GEOMED
Do Bechyně se na konci příštího týdne sjedou odborníci na balzamické silice, nutraceutika a peloidy. V lázeňském městě se od 4. do 6. května uskuteční další odborná konference a soustředění projektu GEOMED 2017. Akci připravila Česká společnost klinické farmakologie ve spolupráci s pracovištěm klinické farmakologie Nemocnice České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Strana je v pytli, Titanic je na dně. Březina? Pomsta Babiše, i když... Ano, přiděloval. ČSSD ve varu, nastavili jsme ucho
Chovanec nebo Sobotka? V sociální demokracii se po rozhodnutí premiéra a předsedy Bohuslava Sobotky podat demisi vlády mluví o dalších možných scénářích i lidech, kteří by je mohli uskutečnit. Jedním z nich je pokračování současné koaliční vlády bez Bohuslava Sobotky i Andreje Babiše. I když po demisi kabinetu, kterou chce podat premiér Sobotka v polovině května, bude mít rozhodující slovo o tom, kdo bude stát v čele vlády, prezident, sociální demokraté uvažují, kdo by mohl být premiérem v případě, že by Miloš Zeman přání koaličních stran vyhověl. Proti pokračování vlády na současném půdorysu a s novým premiérem by nebyli ani lidovci a hnutí ANO. Netají se tím, že nechtějí nějakou úřednickou vládu a la Rusnok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Padají na kolena před Zemanem. Ó, veliký králi, sděluje k vládní krizi Pečinka
„Rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) bylo velmi překvapivé. Vsadil vše,“ nechal se slyšet v ranním vysílání ČT24 komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Vláda byla podle něj dlouhodobě zatěžována neřešeným sporem kolem finančních operací ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Bezpečnostní rada projednala Akční plán k Auditu národní bezpečnosti
Bezpečnostní rada státu projednala Akční plán k Auditu národní bezpečnosti a udělila ceny za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Sobotka, Pelta... aneb osobní zájmy nad zájmy celku
Nedotknutelní mohykáni politické a sportovní scény v českých zemích, kteří nebyli léta schopni přijmout svůj díl odpovědnosti, končí. Premiér Sobotka zavedl ČSSD k nejnižším preferencím za posledních 20 let. Ani Miroslav Pelta (ODS) nezůstal pozadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Sobotka bude dnes s prezidentem Zemanem konzultovat další postup ve věci vyřešení vládní krize
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se dnes v 15.15 setká na Pražském hradě s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Premiér chce s prezidentem konzultovat postup v aktuální vládní krizi a představit plán ČSSD pro její rychlé řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jaká bude příští vláda?
Premiér Sobotka včera oznámil svůj záměr podat demisi vlády pod svým vedením. Konec předsedy vlády znamená konec celé vlády. Politické strany, zejména ty vládní, uvažují, co teď s tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Babiše nemusím, ale co je moc, to je moc
Pohled na pana Sobotku potažmo na ČSSD hlásí hrubé pokrytectví a kroucené lži. Zjevná snaha zahýbat padajícími preferencemi odsunula to, proč tato strana sedí ve vládě a má premiéra, na poslední kolej. Politici jsou pověřeni občany ve volbách, aby je zastupovali a rozhodovali. K této službě občanům a státu je jim delegována příslušná moc. Ale pokud jsou politické čachry na prvním místě, je potřeba takovou stranu vykopat na hnůj!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Čas uklidit chlív. Idiot, přejede ho auto s obilím. Takhle ta nahrávka vznikla! Kopec srandy kolem hovoru Babiše a redaktora MF Dnes
Na Chovance máme dobře nabito. Ale vypálíme to až před volbami. Tento dialog Andreje Babiše s redaktorem MF DNES, která patří do Babišova Agrofertu, ale ministr financí vždy tvrdil, že do jejího obsahu nijak nezasahuje, vzbudil značný rozruch na celé politické i mediální scéně. Babiš mluví o špinavé kampani, ale pravost nahrávky nezpochybnil. A další novináři spekulují zejména o roli novináře MF DNES, který se tohoto plánování účastnil... a přitom to podle některých byl právě on, kdo nahrávku pořizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Protikorupční Kverulant: Odsouzený politik na ministerstvo nepatří
Odsouzený politik Karel Březina na ministerstvo nepatří
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V ČSÚ jednali statistici z celého světa o životním prostředí
Sídlo Českého statistického úřadu v Praze hostilo mezinárodní zasedání expertní skupiny OSN. 36 odborníků z celého světa jednalo o rozvoji statistiky životního prostředí. V Česku se tento významný mítink koná poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): Česká politika je jako kýbl špíny. Soutěží se v tom, kdo jí víc přihodí
Polistopadoví politici se řídí jedním pravidlem: Nezáleží na tom, kolik špíny ulpělo na vás, ale kolik jí dokážete naházet na ostatní. Jenomže zapomínáme na to, že to hřiště, kde se má odehrávat politický boj, bude brzo vypadat jako kýbl sraček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Karla Březinu vede policie na záchod. Peltu nakládají do policejního auta a vezou pryč. Že by...
Mocný šéf českého fotbalu Miroslav Pelta si prý plánoval, že středeční večer stráví v Monaku na Lize mistrů. Místo toho před půlnocí opouštěl sídlo fotbalové asociace zadním vchodem, u kterého na něj čekala policejní dodávka. Vlivný pražský politik zase celý den vykonával svou potřebu pod pozorem dvou policistů ze skupiny, která mu prohledávala na magistrátu kancelář. A tyto záběry dokonce unikly na internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Babišův návrh: Vláda dovládne v demisi. Budeme zasedat jednou měsíčně, možná dvakrát, abychom se moc neviděli
S premiérem Bohuslavem Sobotkou prý za celé čtyři roky vlády nikdy pořádně nemluvil. „On je z teflonu, za každé situace formální.“ I to řekl v obsáhlém rozhovoru serveru Aktuálně.cz ministr financí Andrej Babiš (ANO). A dokonce se i vymezil proti povolební spolupráci s komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Bureš, Vladimíra Vítová: Světová rada míru jednala v Berlíně
Setkání evropských členských organizací Světové rady míru se uskutečnilo v Berlíně ve dnech 29. a 30. 4. 2017. Setkání se tentokrát zúčastnili zástupci 15 zemí (Belgie, Británie, Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Itálie, Irán, Kypr, Německo, Palestina, Portugalsko, Řecko, Sýrie, Švýcarsko, Turecko).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Mezinárodní letiště bude nově hlídat více policistů
Bezpečnost na mezinárodních letištích bude nově zabezpečovat o 221 policistů více. Na návrh Ministerstva vnitra to 3. května 2017 schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Česká Lípa řeší nedostatky v údržbě
Rychlou reakci při údržbě zeleně, při sněhové kalamitě či svážení odpadu bude zajišťovat 11 nových pracovníků města. Tito zaměstnanci budou zařazeni do vzniklého oddělení údržby odboru technické správy majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ty lháři, ty parazitko... debata Macrona a Le Penové měla šťávu
Marine Le Penová a Emmanuel Macron se včera utkali „tváří v tvář“ v televizní debatě, která byla dle francouzských i zahraničních médií značně emotivní. Oba kandidáti se v průběhu celé debaty navzájem obviňovali ze všech možných i nemožných nepravostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sekání rukou a bičování, paní Merkelová. Tereza Spencerová připomíná kancléřce, co vůbec nechce slyšet
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Angela Merkelová přijela za Putinem, kterého napomínala za dodržování lidských práv, z Rijádu. Saúdská Arábie je přitom jeden velký lidskoprávní horor, komentuje návštěvu kancléřky v Rusku editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí shrnuje i Erdoganovo jednání s Putinem, ze kterého prý plyne „sultánovo“ varování směrem na Západ: „Udělejte, vy křižáci, co chceme, nebo ty vaše plány na obklíčení Ruska raketovým deštníkem skončí v popelnici.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček bude jednat s předsedy klubů o názorech na vládní krizi
Předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) se dnes dopoledne sejde s předsedy poslaneckých klubů. V reakci na vládní krizi se chce informovat o jejich názorech na aktuální politickou situaci. Chce znát také jejich priority pro nadcházející květnovou schůzi Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zelená je tráva, fotbal to je hra... Policisté zaparkovali auto na místě Miroslava Pelty. A deník přinesl foto ze zatýkání Březiny
Ve středu ráno vtrhli policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu do několika objektů- a ne tak ledajakých. Na ústředí Fotbalové asociace České republiky, České unie sportu, také na ministerstvo školství a na pražský magistrát. Detektivové v čele s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou současně zadržely několik osob, doposud považovaných za klíčové osobnosti sportovního světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat s předsedou vlády Moldavské republiky Pavlem Filipem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude jednat v úterý 9. května 2017 ve Strakově akademii s předsedou vlády Moldavské republiky Pavlem Filipem. Tématy jednání budou vzájemná bilaterální spolupráce, prohloubení vzájemných politických i hospodářských vztahů včetně rozvoje spolupráce v oblasti obchodu a investic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Právě jsem se vrátil z Hradu, pan prezident všechny moje návrhy přijal
Také po vás běhá mráz po zaslechnutí této věty? Možná ano, ale rozhodně ne dost. Píše se sice rok 2017, do té naší pověstné 8 zbývá tedy ještě necelý rok. Avšak to, co se děje dnes ze všeho nejvíce připomíná události roku 1948.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman prý Sobotku pěkně vypeče. A zase zneklidní právníky. Bude to třeskuté
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) hrál oznámením demise vlády vabank. A zatím to vypadá, že jemu osobně se příliš nevyplatil. Spekuluje se totiž o tom, že prezident Miloš Zeman poruší ústavní zvyklosti a dnes přijme jen jeho demisi, nikoliv celé vlády. Zároveň se také spekuluje o novém předsedovi vlády – ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD). Píší dnešní deníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
To je absurdní! Ministr Zaorálek se obul do redaktora ČT
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Radek Vondráček z hnutí ANO debatovali ve středečních Událostech, komentářích České televize o situaci ve vládě. Ve studiu to místy pěkně jiskřilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana k vládní krizi: NE předčasným volbám
Konzervativní strana opět varuje před vypsáním předčasných parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Zrušit dotace sportu pro něj může znamenat víc peněz
Peníze, které stát dává na dotacích do sportu, stát nevyčaroval odnikud. To jsou peníze, které stát lidem sebral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ne, Slávku, ty už nás do voleb nepovedeš, zaznělo. Zkoumali jsme náladu v ČSSD
ANKETA Vzrušené diskuse o tom, zda byl krok premiéra Bohuslava Sobotky s vyhlášením demise správný, neprobíhají jen mezi všemi důležitými politickými stranami, ale také uvnitř sociální demokracie. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly poslanců i běžných členů ČSSD, jak toto zásadní a hodně překvapivé rozhodnutí svého předsedy vůbec vnímají. Zda nepoškodilo jejich stranu uvnitř, ale také v očích veřejnosti. „Premiér Sobotka se měl snažit Babiše odvolat daleko dřív, už po kauze Čapí hnízdo,“ myslí si například poslanec Stanislav Huml. Naopak Jeroným Tejc je toho názoru, že k vyhrocení situace mezi ČSSD a hnutí ANO nemělo vůbec dojít. Názory na rozhodnutí premiéra Sobotky se tedy v sociální demokracii často diametrálně liší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nemocnice Prostějov: Jak na správnou hygienu rukou
Pátý květen patří tradičně Dni hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. Připojují se zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Nemocnice Prostějov. Zájemcům z řad dětí i dospělých předvedou zdravotníci v pátek 5. května správné mytí a dezinfekci rukou a nabídnou i výklad ohledně rizika přenosu infekcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Michal Ješeta: Pokud se nedaří otěhotnět déle než rok, je třeba přemýšlet o pomoci
ROZHOVOR V poslední době přibývá dotazů mladých manželských párů či partnerů, kteří chtějí otěhotnět, ale nedaří se jim to. Po jak dlouhé době lze mluvit o tom, kdy je to normální a kdy už je potřeba vyhledat odbornou pomoc? Také na tuto otázku jsme se zeptali odborníků z Centra asistované reprodukce FN Brno na Obilním trhu 11. Na otázky odpovídá Ing. Michal Ješeta, Ph.D., z CAR Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek využívá k rozeznání nádorů v prsu i magnetickou rezonanci
Magnetickou rezonanci – přístroj, který pomáhá diagnostikovat různé novotvary v těle pacientů, využívá písecká nemocnice také k vyšetřování nádorů v prsech. Magnetická rezonance je v Nemocnici Písek už devět let součástí radiologického oddělení a doplňuje klasický rentgen, ultrazvuk, mamografii, angiografii, CT denzitometrii a další metody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Na stavbě ÚČOV už se montují technologie
Na Císařském ostrově pokračuje celková přestavba a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV). Nová vodní linka se začíná zakrývat a na řadu přichází montáže technologických zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman usedl před kameru a oznámil, kdo by měl být dalším premiérem
Po osmé hodině večer vystoupil již tradičně prezident Miloš Zeman v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. S generálním ředitelem televize Jaromírem Soukupem debatoval o aktuální politické situaci. Prezident konstatoval, že „Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš se doslova nenávidí" a „Bakalův plátek jménem Respekt lže". Z úst prezidenta zaznělo, že pravdu se lidé dozvědí na serveru ParlamentíListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Hrzánský palác bude v pondělí 8. května přístupný veřejnosti
Při příležitosti Dne vítězství 8. května zpřístupní Úřad vlády ČR Hrzánský palác na Hradčanech v Praze. Brány paláce budou veřejnosti otevřeny od 10:00 do 17:00 hodin. Poslední prohlídka bude začínat v 16:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Expert: Vystoupení Zemana a Sobotky posílí znechucení z politiky
Dnešní slovní přestřelka premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a prezidenta Miloše Zemana kvůli vládní demisi může podle sociologa a politologa Daniela Kunštáta posílit znechucení české veřejnosti z politiky. Další politický vývoj se podle něj těžko odhaduje vzhledem k tomu, že Sobotkovy poslední kroky jsou nečekané. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Balín (BPP): Prezident Zeman ve své trapné frašce po zásluze vylískán B. Sobotkou, předsedou
houpy, houpy, to nám to jede, toto frčí....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: V květnu 1945 jsme byli vítězi, ne pasivními osvobozenými
Bylo to osvobození, nebo vítězství ? I v letošním roce, kdy si opět budeme připomínat události května 1945 na tuto otázku jistě narazíme. V takovém případě bude nejlépe, když si znovu průběh událostí projdeme a pokusíme se i o stručné vyhodnocení těchto historických událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Nevadí mu, že lže, podvádí a ničí lidské životy, vadí mu, že ho u toho nachytali
Snad již všichni si poslechli nahrávku, na které Babiš domlouvá likvidaci své konkurence. Trochu obtížnější je sledovat všechny ty přemety prvního místopředsedy vlády, ministra financí a majitele vydavatelství MAFRA, mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Křehkosti, tvé jméno je žena
Iva Janžurová, Jana Preissová, Johanna Tesařová, Taťjana Medvecká a Eva Salzmannová společně pátrají, co znamená být ženou, být herečkou… A jediným mužským průvodcem na této cestě jim je démonický Karel Dobrý – navíc ve spojení s výjimečnou taneční skupinou 420PEOPLE. Inscenace je poctou velkému herectví a velké činohře, ale je v ní také ironie, zpěvy a tance… a dojde i na Jelinekovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Prachatice zrekonstruovala ordinaci a čekárny
Pacienti a návštěvníci prachatické nemocnice, zejména pak ambulance bolesti, interní pohotovosti a rentgenů mají od dubna příjemnější prostředí. Nové vybavení do čekáren vyšlo prachatickou nemocnici na celkových 110 tis. Kč. Pacientům se tak zvýšil komfort při čekání na vyšetření, neboť stávající sedačky již byly velmi nepohodlné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka neustále mění názor, ale vy pořád kritizujete jen mě, rozzuřil se Babiš v rádiu
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš. Analytička Českého rozhlasu Marie Bastlová zjišťovala, jak se vicepremiér dívá na aktuální politickou krizi a na práci MF Dnes, kterou před pár lety koupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Prezident chce jen pomstu a plivat oheň. Neumí se chovat jako státník
Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný se vyjádřil k situaci týkající se setkání prezidenta ČR Miloše Zemana s předsedou Vlády ČR a ČSSD Bohuslavem Sobotkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka dělá z lidí hlupáky, řekl Babiš. A ozval se sociální demokrat Sklenák
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si do čtvrteční Kauzy dne na Rádiu Impuls pozval vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Toho Andreje Babiše, který si před pár lety koupil jak MF Dnes, tak Rádio Impuls. Plesl chtěl slyšet, co si Babiš myslí o vládní krizi. Prostor dostal také předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
JCCR: Cykloturisté zahájí letošní sezónu v neděli ve Zvíkovském Podhradí
Po proudu tří jihočeských řek vyrazí v neděli 7. května příznivci cykloturistiky, aby se jejich pelotony následně symbolicky „stekly“, podobně jako voda Vltavy, Lužnice a Otavy, ve Zvíkovském Podhradí, kde bude ve 14 hodin oficiálně zahájena letošní cykloturistická sezóna na jihu Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pád na politické dno, den třetí
Reakce předsedy ODS Petra Fialy na setkání premiéra Sobotky s prezidentem Zemanem na Pražském hradě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Plzeň se stane centrem starostů. Svaz měst a obcí ČR zde pořádá XV. sněm
Ve čtvrtek 18. a v pátek 19. května 2017 se uskuteční zřejmě největší setkání starostů z celé České republiky v letošním roce. Svaz měst a obcí ČR totiž pořádá tradiční tentokrát už XV. sněm. Akce, kde se budou určovat priority a hlavní směry organizace hájící zájmy samospráv a přijímat stanoviska k aktuálním tématům a problémům měst a obcí, se bude konat v Plzni. Účast přislíbili zákonodárci a zástupci státních i dalších veřejně činných organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Nadační fond Bezpečná Praha přispěl rodině hasiče, který zemřel
Rodina pražského hasiče, který zemřel na následky zranění při zásahu u požáru ve Zvoli 14. února 2017, obdržela finanční příspěvek od Nadačního fondu Bezpečná Praha. Ten schválila její správní rada v čele s jejím předsedou, radním hlavního města Prahy pro bezpečnost Liborem Hadravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Docent Valenčík po dnešním střetu na Hradě: Zeman to se Sobotkou sehrál schválně. Chce mu zabránit, aby...
ROZHOVOR „Miloš Zeman rozehraje svoji hru. Jak ho znám, demisi přijme a nebude dlouho otálet s tím, aby pověřil někoho sestavením úřednické vlády. Babiš to nebude. Bude to někdo jako třeba bývalý ministr Grégr,“ říká k demisi kabinetu Bohuslava Sobotky vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Podle něj premiér Sobotka začal najednou nepochopitelně střečkovat. K nahrávce, kde Babiš diskutuje s novinářem MfD, pak říká: „Doufám, že z pořízení nahrávek nebude obviněn Putin. Nahrávky jsem si poslechl a překvapilo mě, jak se Babiš snaží použití diskreditujících materiálů, o jejichž existenci je v nahrávaném rozhovoru informován, spíše tlumit.“ Valenčík nakonec zhodnotil i poněkud šokující přijetí premiéra na Pražském hradě: „Velká sranda začíná! Osobně si myslím, že tuto komedii se Sobotkou sehrál Zeman schválně a zabránil tím Sobotkovi couvnout..."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Opl: Obrovské zklamání z vývoje v naší zemi po roce 1989
Téměř 28 let od sametové revoluce (já v roce 1989 maturoval) bohužel nelze jinak, nežli konstatovat, že se sice mnohé změnilo k lepšímu, bohužel většina z toho obrovského, celospolečenského očekávání, se nenaplnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ekonomika je proti politickým turbulencím odolná, pochvaluje si guvernér ČNB Rusnok
Česká ekonomika je velmi odolná vůči turbulencím na domácí politické scéně. Je to znak její stability a síly. Na dnešní tiskové konferenci po jednání bankovní rady to uvedl guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Ten dnes označil za nejistotu dalšího odhadovaného ekonomického vývoje politickou situaci v ČR i zahraničí. Přitom více nejistot podle něj plyne z politického vývoje v zahraničí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
My, níže podepsaní... Novináři Mafry povstali po zveřejněných nahrávkách jejich kolegy
Novináři MF Dnes a serveru iDnes.cz se distancovali od svého redaktora, který se domlouval s ministrem financí a majitelem společnosti Mafra Andrejem Babišem (ANO) na podobě novin. Skutečnost vyšla najevo díky zveřejněným nahrávkám na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda odsouhlasila základní priority předsednictví Výboru ministrů RE
Česká republika se 19. května 2017 stane předsedající zemí Výboru ministrů Rady Evropy. Naposledy tomuto orgánu předsedala v roce 1995. Předsedou výboru se až do letošního 15. listopadu stane ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: MPO do konce roku vyplatí 12 miliard
Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost je jedním z nejlépe čerpajících programů v tomto období. Ke konci dubna vyhlásilo MPO jako řídící orgán OP PIK celkem 93 výzev s alokací přibližně 86,4 miliardy korun. Cílem je do konce roku proplatit minimálně 12 miliard korun. Dosud bylo proplaceno 3,5 miliardy včetně finančních nástrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Macrona opravdu nežereme, tak ho prostě sežereme
Členové Bloku proti islamizaci se v pátek sejdou na Malostranském náměstí v 17.00 na akci Macrona opravdu nežereme, tak ho prostě sežereme, aneb akce na podporu Marin Le Pen před druhým kolem francouzských prezidentských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Primátor Zlína: Starostové jsou atraktivní nevěstou
Jako jedinému primátorovi v historii Zlína se Miroslavu Adámkovi podařilo obhájit mandát. Nyní by rád hnutí podpořil i ve sněmovních volbách. Proč je přesvědčen, že spojení Starostů s lidovci má logiku? A jak hodnotí spolupráci stran na krajské úrovni? Zajímalo nás také, do jaké míry se mu daří realizovat desatero předvolebních slibů a co nového se ve městě chystá. A nejen to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Špatné zprávy: Pražský okruh chybí všem. Více o tom, co bude v dalších letech
Podle aktuálních informací by se mělo začít stavět do konce roku 2019. Tak to alespoň slíbil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Pražský okruh chybí všem. Na jeho neexistenci si stěžují Pražané i mimopražští řidiči, kteří jsou tak nuceni jezdit téměř centrem města. Přesto se představitelé města a státu nejsou schopni domluvit, jak se stavbou už konečně pohnout. Jednou chybí peníze, podruhé snaha státu se na stavbě v Praze podílet a potřetí absolutní nechuť starostů některých dotčených obcí. Zatím se tedy neděje vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní vzpomínkového aktu v Plzni
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v sobotu 6. května 2017 zúčastní vzpomínkového aktu u památníku generála George S. Pattona v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Rodiče, dejte pozor na limity ošetřovného
Poskytování ošetřovného má svá úskalí, kterého by si měli být rodiče ošetřující nemocné dítě vědomi. Zákon nepřipouští možnost, že by na sebe doba nutného ošetřování bezprostředně navazovala, tj. že by onemocnění následovala hned za sebou. Pokud k tomu dojde, je doba ošetřování považována jednu souvislou a ošetřovné je vypláceno jen za limitovaný počet dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruska mně vytýkala, že služebnictvo nemlátím bičem
Pozoruhodné jsou vzpomínky kněžny Antonie Schwarzenbergové z roku 1945, kdy na zámku Orlík pobýval ruský generál se svoji suitou. Ten ukázal komunismus v praxi, oni byli lidé vyvolení, kdežto ostatní Rusové podřadní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Andrej Babiš musí věrohodně vysvětlit obsah uniklé nahrávky
Pokud je nahrávka publikovaná na serveru Forum 24 autentická, jde o skandální důkaz zneužívání médií ve prospěch jedné politické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lidé dřívější volby nechtějí, jsou pro Sobotkovu vládu v demisi, naznačuje průzkum
Velká část české veřejnosti si v nynější vládní krizi nepřeje radikální řešení, vyplývá z výsledků bleskového průzkumu agentury STEM/MARK pro Českou televizi. Podle 38 procent lidí by měl dovládnout do řádných voleb nynější koaliční kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) v demisi. Přes 60 procent dotázaných nechce předčasné volby. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Nwelati: Reakce na otevřený dopis ZO ČSOP Klenice ve věci výstavby bytů na Štěpánce
Vedení města Mladá Boleslav zveřejňuje reakci primátora Raduana Nwelatiho na otevřený dopis ZO ČSOP Klenice ve věci odporu proti plánované výstavbě bytových domů v parku Štěpánka. Reaguje tak na dopis předsedkyně sdružení Milady Vrbové, který v této věci zaslala vedení města, zastupitelům i médiím. ZO ČSOP Klenice v něm odmítla zplnomocnění této organizace k zastupování města v kauze plánované výstavby na Štěpánce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): O společnosti OKD snad již tisíckrát. Komu patří psí hlava?
Neúcta k argumentům. Neochota se seznámit s historií. Nebo je to nezajímavé téma. Je to tak? Nebo snad je pravdě bližší, že části veřejnosti, podle její politické preference, se nehodí zjistit, že ten, komu dnes nasazují psí hlavu si to nezaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dvě třetiny lidí si myslí, že oznámení demise je nesprávné, ukázal průzkum pro rozhlas
Za nesprávný krok považují rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) podat demisi vlády dvě třetiny lidí. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok se zúčastní otevření nové výpravní budovy v Karlových Varech
Ministr dopravy Dan Ťok se zúčastní slavnostního zahájení stavby spojené s otevřením nové výpravní budovy ŽST Karlovy Vary, které se uskuteční v úterý 9. května od 13:00 v žst. Karlovy Vary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Sobotka x Babiš - nejdřív spolupráce, potom lítý boj…
Jak by bylo krásné, kdyby občan mohl vstát z postele, protáhnout se a zvolat: Jaký to tu máme funkční právní stát. On ale bohužel nemůže. Zatímco demokracie v praxi je spíše hrou na demokracii, náš koncept právního státu si snad už ani na nic nehraje. Politici se navzájem obviňují z toho nejhoršího, aby po čase vše utichlo a z „hříšníků“ se staly nové naděje svých partají. Z těch, kteří dříve čelili různým obviněním, nám potom rostou kazatelé „pravdy“. Jedním takovým kazatelem je stávající premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
„To, s čím jsme se setkávali při této práci, tak to byla síla.“ Novinář v dresu ČSSD, který jde po Babišovi, uspořádal akci
REPORTÁŽ „Tak jako je sňatkový podvodník, tak je politický podvodník.“ I taková vyjádření zazněla na plzeňské besedě autorů publikace Žlutý baron, pojednávající o „skutečných plánech Babiše v politice“, spojené s promítáním nového hodinového dokumentárního filmu Selský rozum, avizovaného s dovětkem „… o Babišově podnikání“. Setkání se šéfredaktorem Deníku Referendum Jakubem Patočkou, který je zároveň členem ČSSD, a reportérkou Zuzanou Vlasatou se zúčastnilo několik desítek lidí vesměs středního a staršího věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist