Oficiální zpravodajská média

Jak dlouho budou mít lidé důvěru v demokratické zřízení? Petr Robejšek varuje před soumrakem demokracie
„Soumrak této vlády je soumrakem demokracie,“ konstatuje na svém facebookovém profilu předseda Realistů, politolog Petr Robejšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Všichni vidíme, že dílo, které dosavadní ředitel Památníku Terezín vytvořil, je obdivuhodné
Ministr kultury vybral a jmenoval na základě výběrového řízení do funkce ředitele Památníku Terezín pana Mgr. Jana Roubínka, B. A. (narozen v roce 1971 v Praze). Ten vystřídá stávajícího dlouholetého ředitele Památníku Terezín pana PhDr. Jana Munka, CSc., který se rozhodl odejít na odpočinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pokud by Zeman otálel s odvoláním Babiše, tak Ústavní soud. Pokud by nerespektoval verdikt, sesadit, hrozí Kroupa
Český politik, vysokoškolský učitel a někdejší předseda ODA Daniel Kroupa se domnívá, že proti prezidentovu otálení s odvoláním ministra financí Andreje Babiše (ANO) by měla okamžitě přijít stížnost k Ústavnímu soudu. Uvedl to alespoň na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Takovou romantiku Temelín ještě nezažil
Tmou zámeckého parku prostupovalo světlo z dvaatřicet svíček umístěných přímo na zámeckém ostrůvku. Bílé potahy zdobily dvě židle i kulatý stůl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Německu vyrazili na „lov uprchlíků“ a takhle děsivě to celé dopadlo
Server Local píše o případu muže ubitého k smrti, ze které jsou obviněni čtyři muži. Obvinění před soudem v Bonnu vypověděli, že před usmrcením čtyřicetiletého muže byli „na lovu uprchlíků“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šéfka Českého centra v Kyjevě se rozpovídala, jak vnímá Ukrajinu a co vídá na ulicích
Ukrajinistka a ředitelka Českého centra v Kyjevě Lucie Řehoříková v rozhovoru pro MF Dnes uvedla, že jsme si s Ukrajinci blízcí. Oni to podle ní vědí lépe než my. Zároveň také řekla, že Ukrajinu vnímá jako zraněnou zemi. Čeká ji však velká budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Macron obětí hackerů? Na internet unikla citlivá data
Prezidentský kandidát Emmanuel Macron byl podle svého štábu obětí masivního a koordinovaného hackerského útoku. Na internetu se totiž v noci na dnešek objevilo velké množství e-mailů, fotek a dalších dokumentů, jež jsou označovány za uniklá data z Macronova štábu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Homola (SPR-RSČ): Demise- NeDemise!!!
Politická kultura v ČR na nejnižším dně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ANO má kandidáta na ministra financí, když Zeman Babiše odvolá
Hnutí ANO má kandidáta na ministra financí, pokud prezident Miloš Zeman z této funkce odvolá vicepremiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše. Babiš to dnes řekl České televizi. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nesmí být tento kandidát spjat s Agrofertem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic vyhrálo soudní spor s firmou ELTODO
Obvodní soud pro Prahu 4 zamítl v plném rozsahu žalobu společnosti ELTODO proti Ředitelství silnic a dálnic ve věci ŘSD neobjednaných a neuznaných prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Exkluzivní průzkum: Sobotka neměl podávat návrh na odvolání Babiše. A co Zeman?
Jak po týdnu vládní krize oznámkovali voliči jednotlivé aktéry politických bojů? Exkluzivní průzkum přinesla televize Nova. A co si myslí o krocích premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD)?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
FOTO Noční vlci uctili na pražských Olšanech padlé sovětské vojáky
Ruští motorkáři z klubu Noční vlci spolu s dalšími sympatizanty dnes odpoledne uctili na pražských Olšanských hřbitovech památku sovětských vojáků padlých při osvobozování Prahy. Před hřbitovy dorazila po druhé hodině odpolední víc než stovka motocyklů, řada z nich měla české nebo německé značky. Čekaly na ně desítky sympatizantů, na akci dohlížely asi dvě desítky policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jindra Šalátová: Reforma ústavní péče v ohrožení. Zůstane Česká republika i nadále pozadu?
Negativní vliv ústavní péče na děti do sedmi let věku je nesporný,již profesor Matejček upozorňoval na problematiku dětské deprivace a její vliv na rozvoj dítěte. V současné době je velmi aktuální a často diskutované téma poruchy attachementu. Ta může vzniknout při nedostatečné či nekvalitní citové vazbě na primárního pečovatele. Vzhledem k samotnému fungování ústavních zařízení nemůže dojít ke kvalitní citové vazbě: o dítě se nestará jediná stabilní osoba, personál se neustále mění a dítě nemá šanci k někomu přilnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Často nemají práci, muži berou 900 euro měsíčně. Matky s dětmi víc.“ Češi z cizinecké legie pro PL odhalili vlastní zkušenosti s imigranty. A nejen to
JINÝMA OČIMA Favorizovaný prezidentský kandidát Emmanuel Macron ještě zdaleka nemá nic jisté. Uvidíme, třeba se nechají Francouzi inspirovat USA. Správný legionář se politikou nezabývá. Takhle ParlamentnímListům.cz odpovídali tři Češi, kteří sloužili ve francouzské cizinecké legii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
„Být Macronem, nepohybuji se v klidu.“ Toto vše může podle Cyrila Svobody nastat ve Francii, která si volí prezidenta
ROZHOVOR Favoritem druhého kola prezidentských voleb ve Francii je Emmanuel Macron. "Vlastně netušíme, jaký Macron je. Kromě toho, že je proevropský, je pro eurozónu a nechce reformu Evropské unie. Macron je osoba, která je nevyzkoušená. Nevyhrál žádné volby. První pozice, do které bude pravděpodobně zvolen, je prezident Francie," říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Vysvětluje také, proč svou roli nezvládl současný francouzský prezident Francois Hollande.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ovčáček píše o politikovi, jenž „vyměnil koule za mozek“
Jiří Ovčáček znovu a znovu dokazuje, že umí být ofenzivním hradním mluvčím, řečeno hokejovou terminologií při probíhajícím hokejovém mistrovství světa ve Francii a v Německu. Na sociální síti Twitter spustil svou tradiční slovní palbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Praze pochodují tisíce lidí za legalizaci konopí
Odhadem tisíce lidí dnes zhruba hodinu po poledni vyrazily z pražského Karlova náměstí na pochod za legalizaci konopí. Demonstrace nazvaná Million Marihuana March se koná v metropoli již podvacáté, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže reaguje na kampaň proti rozhodování o bezpředmětnosti. Jaký je skutečný záměr? Efektivita nebo zdržování?
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zpracoval podrobnější analýzu, která vyvrací ničím nepodložené účelové dezinterpretace starého i nového zákona o zadávání veřejných zakázek a doporučení Nadačního fondu proti korupci (NFPK) k jeho změně. V prvé řadě je třeba podotknout, že s konstruktivní diskuzí o znění zákona mohl NFPK přijít dříve, a to v době, kdy byl připravovaný zákon veřejně diskutován. Námitky mohl NFPK vznést i prostřednictvím Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, jejímž členem je i zástupce NFPK. Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí znění připravovaného zákona opakovaně projednávala například dne 22. 6. 2015 a 8. 9. 2015.[1]
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka přišel s něčím zajímavým. Premiérovi se dostává podpory z nečekané strany
Bývalý tajemník exprezidenta Klause Ladislav Jakl se v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým vyjádřil k současné vládní krizi. Naznačil, co všechno zřejmě rozvažoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Půl milionu na moderní vybavení poradenských pracovišť a další peníze na administrativní pracovníky
Půlmilionovou částkou podpoří Jihomoravský kraj zřizovaná školská poradenská zařízení. Pedagogicko-psychologické poradny a speciálně pedagogická centra díky tomu mohou obnovit diagnostické nástroje, kancelářskou techniku a automobily k přepravě svých pracovníků do škol a školských zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš a noviny: Žurnalista nabízí pohled pod pokličku
Novinář Martin Biben dnes pracuje pro Hospodářské noviny a server Aktuálně.cz, ale dříve psal pro MF Dnes, takže leccos ví o poměrech, které tam panují. Nahrávka kolující po internetu, kde se ministr financí Andrej Babiš (ANO) údajně domlouvá na některých článcích s novinářem Markem Přibilem, přiměla Martina Bibena nechat občany nahlédnout, jak to v novinách, které před pár lety Babiš koupil, chodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Nevidím, neslyším, nemluvím
Funkcionáři hnutí ANO k záznamu schůzky svého šéfa Andreje Babiše, ve kterém probírá s novinářem MF Dnes diskreditaci svých politických oponentů prohlásili, nahrávky jsme neslyšeli, ani je slyšet nechceme. Já ty nahrávky neslyšel, ani si je pouštět nechci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká televize: Daniel Stach a Lukáš Landa si odnesli Novinářskou cenu
Za rozhovor na téma rwandské genocidy si Novinářskou cenu 2016 odnesl moderátor Hyde Parku Civilizace Daniel Stach. Jako nejlepší analyticko-investigativní příspěvek byla oceněna reportáž Lukáše Landy Miliardový zářez o sesuvu na dálnici D8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rakouský prezident definitivně uzavřel kauzu „muslimských šátků“. Velmi překvapivé finále
Rakouský prezident Alexander Van der Bellen čelil v posledních dnech kritice za svůj návrh, aby rakouské ženy v rámci solidarity s muslimkami oblékly jeden den v roce šátek. Nyní bývalý šéf Zelených a příznivec komunismu svá slova mírní a přiznává chybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nářez od senátora Valenty: To uměl i Goebbels! Babiš se stal mistrem propagandy
Senátor Ivo Valenta se ve svém komentáři vyjádřil k návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ohledně odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO). A neváhal využít ani jméno nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka se v tisku tvrdě pustil do Zemana s Babišem. Zmínil jejich údajný „mocenský pakt“
Mezi prezidentem Milošem Zemanem a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO) existuje podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) „mocenský pakt“. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): A co tato podstata o "hradní trapnosti"
jejíž aranžmá bylo, jak se lze dočíst, předem připraveno,...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Bezdomovectví je (stále častěji) zločin
Kriminalizace lidí bez domova sílí například v Austrálii, Británii nebo Maďarsku, nicméně nejcitelněji se projevuje v nominálně stále ještě liberálních Spojených státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Oleg Gubin: Miloš Zeman si zahrává se znovuzvolením
Bouřlivé události okolo možné demise české vlády, okolo vzájemného vztahu premiéra Bohuslava Sobotky a vicepremiéra a ministra financí, oligarchy Andreje Babiše, vyvrcholily ve středu a ve čtvrtek několikerými konzultacemi prezidenta Miloše Zemana na pražském Hradě. Prezident se postupně sešel s Andrejem Babišem, místopředsedou ČSSD Milanem Chovancem, vicepremiérem a předsedou KDU – ČSL Pavlem Bělobrádkem a na závěr série i s Bohuslavem Sobotkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní uspořádala poprvé Ústecký hematologický den
Oddělení klinické hematologie Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádalo odbornou konferenci s názvem Ústecký hematologický den. Ústecké oddělení klinické hematologie je od roku 2013 pracovištěm s rozšířenou hematoonkologickou péčí a centrem pro léčbu hemofilie pro celý Ústecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Přispěje k rozpadu Evropské unie Macron nebo Le Pen?
Oba dva fináloví francouzští prezidentští kandidáti mohou významně přispět k urychlení rozpadu EU. Unijní byrokraté se teď budou obávat každých dalších voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Obavy z Van der Bellena byly oprávněné, pustil se do rakouského prezidenta Strejček
Bývalý europoslanec Ivo Strejček (ODS), který je v současné době poradcem exprezidenta Václava Klause, se na webu Institutu Václava Klause vyjádřil k osobě rakouského prezidenta Van der Bellena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Copak jediný Telička tam má alespoň nějaký charakter?
Vyjádření na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vystoupení Ovčáčka v ČT zvedlo ze židle Wagnerovou: Někdo by mu měl důrazně vysvětlit...
Česká právnička Eliška Wagnerová se na svém facebookovém profilu rozhorlila nad vystupováním hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka ve veřejnoprávní televizi. A zároveň také uvedla, jak by se měl prezident zachovat v otázce odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nový expresní vlak nabízí přímé spojení Prahy a atraktivní části Šumavy
Přímé spojení z Prahy na Šumavu nabídly od 5. května České dráhy. Vlak pojede z hlavního města až do Nového Údolí. Národní dopravce se tím vrací ke spojům, které měl v nabídce do roku 2010. Expresní vlak František Seidel zajistí spojení do turisticky atraktivní části Šumavy a navazující autobusové spojení do Pasova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Vážím si odvahy redaktorů
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dubnové inflační očekávání finančního trhu naznačuje optimističtější názor na hospodářský růst v příštím roce
V dubnu 2017 se průzkumu setření mezi analytiky zúčastnilo čtrnáct domácích a dva zahraniční respondenti. Aktuální výsledky naznačují nepatrně optimističtější názor na hospodářský růst v příštím roce, který by měl být doprovázen i rychlejším růstem nominálních mezd. Zároveň velká část respondentů předpokládá, že 2T repo sazba bude v průběhu následujících dvanácti měsíců navýšena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Čeká nás unikátní příležitost, jak získat informace o potřebách naší země při řešení krizových situací
Jak v současnosti i do budoucna nejlépe zajistit obranu a bezpečnost České republiky včetně její metropole? Odpovědět na to by měla odborná debata s laickou veřejností v rámci projektu Road Show 2017. Ve středu 10. května od 17.00 hodin se jí v prostorách paláce Žofín zúčastní čelní představitele bezpečnostních a obranných organizací, které zde uvítá pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Le Penová: Francii povede žena, ať už volby dopadnou jakkoliv
Předvolební debatu prezidentských kandidátů ve Francii sledovaly miliony lidí, stejně tak média. Nesla se v ostrém duchu a kandidátka Národní fronty Marine Le Penová v ní obvinila protikandidáta politického středu Emmanuela Macrona z „evropského extremismu“ a z toho, že příliš dá na to, co si myslí německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Vysoká politika jako lidové divadlo
27. dubna, minulý čtvrtek zvolal prezident Zeman večer na TV Barandov do ouška zvídavému panu Soukupovi docela nahlas pro celou republiku, že odvolání ministra Babiše půl roku před volbami by považoval za absurdní. Tím přidělil role všem herce jednoho divadelního představení, co se sprostým podezřelým. Za této situace neměl předseda vlády Sobotka příliš mnoho prostoru pro jiné řešení, než to, které zvolil, naznačit, že se hodlá poroučet panu prezidentovi i s celou vládou, čímž ale donutil nepřekvapivě ostatní herce ve vysoké politice, aby odložili masky a ukázali chrup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Tak pro pořádek, pan Sobotka uzavřel pakt se mnou
Vyjádření na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodní: Je potřeba respektovat ústavní právo premiéra Sobotky odvolat ministra Babiše
V současné vládní a ústavní krizi je potřeba respektovat ústavní právo premiéra Sobotky odvolat ministra Babiše i za cenu ukončení koaliční smlouvy. Doufáme, že prezident Zeman bude postupovat podle Ústavy a ministra Babiše z vlády bez odkladu na návrh premiéra odvolá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Horáček v rádiu prozradil, co mu na jeho cestách říkají Zemanovi voliči. A takto by prý jednal se Sobotkou on
Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 podnikatele, antropologa a kandidáta na prezidenta Michala Horáčka, který posluchačům předestřel svůj pohled na vládní krizi. Kdyby byl prezidentem on, prý by tlačil politiky do předčasných voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Farmáři představí výrobky lidem ze svého okolí, kteří o nich často ani nevědí
Startuje čtvrtý ročník Poznej svého farmáře, lidem se otevře 19 farem po celé republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Ale jo, ale ne, ale jo, ale ne... Sobotko, jsi jak děvče, které neví, kdo je otcem jejího dítěte
Božičku já se bavím, až se za břicho popadám. Představení Idiota je proti Sobotkovým veletočům pouze odvar. Spíše to odpovídá filmu JEŠTĚ VĚTŠÍ BLBEC, NEŽ JSME DOUFALI. No neber to-občane, voliči, národe-no nekup to, když je to tak výhodný. Divadlo a zadarmo. Ani se není čemu divit, že to Zemana nebavilo a vytřel si se synkem Bohouškem řiť. Ono to ani národ nebaví, protože opět máme mezinárodní ostudu prostřednictvím takzvaných intelektuálních elit. Jsem toho názoru, že i kocour Mikeš by tuto problematiku zvládl mnohem lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Le Penová jako ohrožení pro bruselskou supervládu. Johanka z Arku. Volil bych Macrona. Kubišová, Cimický, Brichta a další promluvili
Oba dva francouzské prezidentské kandidáty podporuje naprosto rozdílný tábor voličů. A to je příležitost pro silná slova. „Stejní kreténi, co volí ve Francii Le Penovou, volili kdysi v Německu Hitlera...,“ nerozpakoval se říci v této souvislosti ParlamentnímListům.cz bulvární novinář Pavel Novotný. „Je to vulgární novinář, je to černý mág, který zjistil, že jedině když bude černej, tak zaujme,“ háže po něm kamenem písničkář Pepa Nos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pieta na Staroměstské radnici připomněla oběti Pražského povstání
Na pražské Staroměstské radnici a u památníku poblíž mostu Barikádníků si dnes lidé připomněli oběti Pražského povstání. Vojenská stráž položila u pamětních desek za padlé květiny a věnce. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v projevu připodobnil jednání Němců na konci války k praktikám takzvaného Islámského státu. Poslankyně Helena Válková (ANO) vyjádřila lítost nad tím, že se pietních setkání neúčastní mladá generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Evžen Korec: Největší zájem je stále o dvoupokojové byty, jejich nedostatek však nahrává i těm větším
Zájemci o nové bydlení stále upřednostňují byty s dispozicí 2 kk, které se už několik let drží na čele nejprodávanějších dispozic. Přesně třetina všech bytů prodaných v letošním prvním čtvrtletí měla dva pokoje, vyplývá z průzkumu společnosti EKOSPOL. Těsně následují třípokojové byty 3 kk (31 procent), jejichž podíl o něco vzrostl. Developeři prodali během prvních tří měsíců roku 2017 celkem 1429 nových bytů, což je meziročně o 11,65 procenta méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy připravily v jižních Čechách pestrou nabídku zvláštních a nostalgických vlaků
České dráhy v Jihočeském kraji nabízejí v nadcházejících měsících zajímavou nabídku jízd mimořádnými vlaky. Uskuteční se už 25. ročník Šumavského léta s párou. Pojedou historické vozy na Bechyňce i zvláštní vlaky do Týna nad Vltavou a Netolic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Tragédie a fraška
Článek se zabývá současným úpadkem hodnot nejen v našem, ale i světovém měřítku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Blíží se demonstrace proti Babišovi. Na internetu se na ni srocují už tisíce lidí
„Proč? Proto!“ Tak zní název demonstrace pořádané na protest proti Andreji Babišovi (ANO). Otázka v názvu demonstrace odkazuje na inzeráty, které Babiš nechal uveřejnit nejen v MF Dnes a Lidových novinách. Babiš má v inzerátu přelepená ústa páskou, snaží se naznačit, že je umlčován a klade si otázku, proč se tak děje. Občané se podle všeho chystají ministrovi odpovědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotkovy kroky poškodí ČSSD, odhaduje sociolog Herzmann
Sociolog Jan Herzmann se v Lidových novinách zamýšlí nad aktuální vládní krizí a klade si otázku, jak tato krize ovlivní popularitu prezidenta Zemana, ministra financí Andreje Babiše (ANO) a premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Herzmannovy závěry sociální demokraty zřejmě ani trochu nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Nenávist až za hrob
Květen 1945. Radost a slzy, to byl květen před 72 lety, konec nejstrašnější války v Evropě. Válka skončila s přáním, že válečné hrůzy se nesmí již nikdy opakovat. Po této válce zůstaly hroby milionů padlých, jsou i u nás, téměř i v každé vesničce. Na jejich památku však mnohde padá stín, je cítit snaha, na jejich oběti a odkaz zapomenout,. jejich památku znevážit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš se ohradil proti Sobotkovým slovům. Znovu si rýpl do Kalouska
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) soustavně porušuje koaliční smlouvu a uzavřel pakt s předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem. ČTK to dnes sdělil vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v reakci na Sobotkův výrok o „mocenském paktu“ Babiše s prezidentem Milošem Zemanem. Sobotka navrhl Hradu odvolání Babiše, ale Hrad podobu návrhu zpochybňuje. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček dnes stejně jako Babiš prohlásil, že Sobotka je v paktu s Kalouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pokud dojde na tato data, Macron může v zítřejších volbách pěkně pohořet
Emmanuel Macron sice podle průzkumů volebních preferencí ve francouzském volebním klání stále vede, s jeho vidinou křesla v Elysejském paláci by ale mohla pěkně zacvičit nízká volební účast. Podle aktuálního průzkumu agentury Odoxa by k volbám nemusela vůbec dorazit až čtvrtina francouzských voličů. Podle dalšího průzkumu z tohoto týdne pak značná část voličů zvažuje, že své hlasy raději, než by je vhodili Macronovi či Le Penové, rovnou znehodnotí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Praze dnes proběhne demonstrace za legalizaci marihuany. Hlavním požadavkem je svoboda pěstování a držení konopí pro vlastní potřebu
Dnes, v sobotu 6. května, se v Praze uskuteční jubilejní dvacátý ročník pochodu a demonstrace za legalizaci konopí s názvem Million Marihuana March. Akce začne ve 12:30 na Karlově náměstí, odkud průvod příznivců zeleného listu zamíří centrem města na ostrov Štvanice. Tam bude až do večerních hodin připraven tradiční kulturní program, koncerty, workshopy a diskuze se zástupci politických stran. Organizátoři očekávají nejvyšší počet návštěvníků v historii akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
František Štván: Podání demise je legitimní politický tah
To aktuální vyvolává naprosto zbytečně dohady, zda je či není nutná. Zbytečné proto, že kdyby na ní chtěl pan Sobotka předem připravit lidí, kteří ji podávat nebudou, tak by to jistě udělal. Konec konců je mlčeti zlato.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Veliká část proletariátu, která volila komunisty, teď volí Le Penovou, říká významný doktor a syn autorů Doznání
ROZHOVOR Teroristické útoky pochopitelně hrají do karet extrémnímu postoji Národní fronty a ultrapravice, ale mnohem větší vodou na mlýn těchto politických směrů jsou problémy sociální a ekonomické. Tak hovoří lékař Gérard Michel London, jehož otcem byl komunista Artur London, který byl v procesu s Rudolfem Slánským v roce 1952 odsouzen na doživotí. Po uvolnění politických poměrů a propuštění pak napsal s manželkou knihu Doznání, která byla zfilmována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Posázavský pacifik posílí o víkendech další cyklovozy, spojů pro cyklisty přibývá
Od této soboty 6. května se o víkendech a svátcích výrazně rozšíří možnosti, jak na tratích Posázavského pacifiku cestovat s jízdním kolem. České dráhy nasadí do pravidelného provozu na tratích z Prahy přes Vrané nad Vltavou do Dobříše nebo Čerčan další dva cyklovozy, které budou připojeny za známé Regionovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Michal Horáček má prý hotovo. Může kandidovat na Hrad
Prezidentský kandidát Michal Horáček předpokládá, že už má 50.000 podpisů potřebných pro nominaci do prezidentských voleb. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš či lékař Marek Hilšer, kteří rovněž hodlají kandidovat, jsou zatím ve sbírání podpisů na začátku. Hilšer uvádí 2000 podpisů, Drahoš zatím konkrétní číslo nezveřejnil. Kandidáti to řekli ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Strana práv občanů k demisi: Postup premiéra je nedůvěryhodný. Odmítáme útoky na prezidenta republiky
Nesčetněkrát nám tato koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL, dnes spíše nevláda, sdělovala, jak je úspěšná, jak je stabilní, jak je nejlepší. Dělo se tak do doby než začaly padat předvolební preference ČSSD a naopak výrazně narůstaly preference ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladislav Černík: Ve věci Miloše Zemana, Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše
4. květen 2017 byl památným dnem ČR. Toho dne totiž přijel premiér Sobotka za prezidentem Zemanem na Hrad. Prezident totiž od B. Sobotky přijal něco, o čemž věděl, že mu premiér nepřivezl. To není scénka z natáčení Harryho Pottera, ale široce v autentických videích dokumentovaná reálie z dnešního Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: To uměl již Goebbels. A nakonec z toho byl největší pogrom Evropy
Slovácký senátor Ivo Valenta k odvolání ministra financí Andreje Babiše:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pokud Zeman neodvolá Babiše, může prý úplně skončit
Prezident Miloš Zeman musí odvolat ministra financí Andreje Babiše (ANO), jak si přeje premiér vlády Bohuslav Sobotka. Shodují se na tom alespoň ústavní právníci, které oslovily MF Dnes a Lidové noviny. Učinit by tak měl co nejdříve, maximálně pár dní po svém návratu z plánované cesty do Číny, uvádí. Jinak mu prý hrozí i ztráta úřadu a možnosti znovu kandidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Je riskantní dávat prostor jen těm stranám, za kterými stojí peníze miliardářů
Stanovisko předsedy politické strany ROZUMNÍ k vládní krizi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Odkrýváme karty zákulisí. Premiérem se mohl stát muž, jehož jméno bylo zachyceno na tajné nahrávce
Předseda vlády zažil ve čtvrtek na Hradě něco, co už možná nikdy nezažije. A čeští občané viděli něco, co už možná neuvidí. Prezident Miloš Zeman napřed mával na premiéra holí, pak pronesl pár vět, a nakonec se k Sobotkovi demonstrativně otočil zády a odpochodoval. „Tady vidíte, jak vypadá česká politická kultura i v nejvyšších patrech politiky,“ okomentoval to premiér před novináři. ParlamentníListy.cz se ovšem věnovaly jinému tématu: Sobotkovu nástupci v čele vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Divadélko na Hradě
Setkání prezidenta republiky a premiéra bylo vcelku nevkusným divadlem. Je nutné říci, že tento nevkus byl dílem prezidenta republiky. A to je vážné. Prezident republiky by měl být ve věcech protokolu i „politického vkusu“ tím hlavním arbitrem v zemi. Měl by být, ale není a ani si na to nehraje. A to je špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
LOM Praha předal opravený bulharský prezidentský speciál zákazníkovi
tátní podnik LOM PRAHA úspěšně dokončil veškeré práce spojené s generální opravou vrtulníku Mi-8PS ve VIP konfiguraci pro Ministerstvo transportu Bulharské republiky a na slavnostním ceremoniálu ho v prostorách hangáru LOM PRAHA na letišti Praha - Kbely předal zákazníkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vládní krize se přesunula do studia ČT. Přišel Jiří Ovčáček a spustil...
Vládní krizi se věnovaly i Události, komentáře ČT24. Především situaci, kdy dnes premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že demisi své vlády nakonec nepodá a požádal jen o odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prahou dnes projde pochod za legalizaci marihuany
Centrem Prahy dnes za hudebního doprovodu projde průvod na podporu legalizace marihuany. Sraz účastníků dvacátého ročníku akce s názvem Million Marihuana March je již tradičně ve 12:30 na Karlově náměstí. Odtud se lidé vydají přes Václavské náměstí na ostrov Štvanice, kde se uskuteční diskuse a doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Těší mě zájem zahraničních odborníků o moderní technologie
Spalovnu komunálního odpadu ZEVO Malešice a třídící linku separovaného papíru Pod Šancemi navštívila v minulém týdnu delegace Odboru mezinárodního rozvoje a spolupráce Evropské komise společně s belgickými environmentálními odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Jsem přesvědčen, že Anifilm dlouhodobě reprezentuje Českou republiku ve světovém kontextu
Daniel Herman navštíví dnes Mezinárodní festival animovaných filmů v Třeboni, nad kterým v letošním roce převzal záštitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mluvčí premiéra jde do boje. Vytáhl na světlo dokumenty, které Sobotka Zemanovi v minulosti poslal
Tiskový mluvčí vlády Martin Ayrer předložil na svém twitterovém účtu dokumenty, kdy premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) žádal prezidenta Miloše Zemana o odvolání svých ministrů. Vždy mu bylo vyhověno. Reaguje tak na současnou kritiku z Pražského hradu, když Sobotka žádá o odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) k 9. květnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Je to hrozná ostuda i v zahraničí
Včerejší vyjádření na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Škácha: Člověk nevycházel z údivu, co vše jde šnečí fintou pokrýt
Nadační fond proti korupci tento týden upozornil na nekalou praxi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, tzv. šnečí fintu. Díky té si úředníci dle své libovůle mohou vybrat, jakou konkrétní stížností se budou anebo nebudou zaobírat. Fond analyzoval veřejné zakázky, při kterých ÚOHS tímto způsobem nahrál vyvoleným zadavatelům a vítězícím firmám. Mezi zmíněnými soutěžemi se nacházejí i zakázky, které je možné s klidným svědomím označit za pochybné, ne-li zmanipulované. Nyní přináší některé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dráhy vypraví parní vlaky z Děčína do České Kamenice a zpět
Parní lokomotiva 477.013 „Papoušek“ pojede v čele zvláštních vlaků, které vypraví České dráhy v sobotu 6. května. Parní vlaky pojedou po trase Děčín hlavní nádraží, Děčín východ, Benešov nad Ploučnicí a Česká Kamenice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Vyjádření k oponentuře Zdeňka Koudelky
Vyjádření Nadačního fondu k oponentuře Zdeňka Koudelky o naší studii vlivu hazardu na kriminalitu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Pakty zaměstnanosti chtějí pomoci zaměstnavatelům i lidem, kteří práci hledají
Česká republika má nejnižší míru nezaměstnanosti z celé Evropské unie. Setrvale klesá i dlouhodobá nezaměstnanost, práci nyní snáze nacházejí i ti, kteří ji dříve sehnat nemohli. Mezi jednotlivými regiony jsou samozřejmě rozdíly, některé kraje hlásí vyšší nezaměstnanost než jiné. Teritoriální pakty zaměstnanosti mají pomoci situaci na regionálních trzích práce zlepšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Školy z regionu mohou získat titul Zelená škola
Olomoucké hejtmanství vyhlásilo také letos soutěž Zelená škola Olomouckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nevolte Macrona! Do volebního šílenství ve Francii vstoupila bývalá filmová sexbomba
Proslulá filmová sexbomba 60. let Brigitte Bardotová vyzvala prostřednictvím svého twitterového účtu Francouze, aby ve druhém kole prezidentských voleb nevolili Emmanuela Macrona. Na srdci jí údajně leží osud zvířat z kožešinových farem a Macron podle ní nemá empatii. Prý o tom vypovídají jeho oči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Jsme přece Češi
Zase jsme u naší české povahy. Předseda vlády řeší své osobní averze na úkor občanů České republiky. Jak jinak chápat snahu položit vládu jen aby se zbavil svého soka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Antibabišovské srdce redaktora ČT v přímém přenosu, dezinformace, Vášáryová jako expertka na USA... Petr Žantovský žasl nad děním na obrazovce
TÝDEN V MÉDIÍCH Vítejte v Kocourkově, takový titulek by se hodil pro událost, která v posledních dnech otřásá domácí politickou i mediální scénou, když premiér Bohuslav Sobotka nevzal odvolání nechtěného ministra Andreje Babiše za správný konec. Mediální analytik Petr Žantovský si ale v uplynulém týdnu všímal i toho, jak to dopadá se sliby znovuzvoleného ředitele České televize Petra Dvořáka, co přinesl speciál ke stu dnům Donalda Trumpa v čele USA, ale vybral i mediální výkon týdne za komentář k Brexitu a unijním dotačním nesmyslům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kdyby se Zeman nerozhodl veřejně ponižovat Sobotku, kdyby přijal jeho demisi... Kamberský uvažuje
K vládní krizi se vyjádřil v dnešním vydání Lidových novin i jejich komentátor Petr Kamberský. Zkonstatoval, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má při tom všem neštěstí vlastně kliku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
O nějakém vládnutí už nemůže být řeč, říká k vládní krizi Korecký
„Tento styl vládnutí zdá se býti poněkud nešťastným,“ poznamenal komentátor MF Dnes Miroslav Korecký k současné vládní krizi. Podle jeho slov v dnešním vydání by proto první věta každého nového předsedy vlády měla znít: „Království za silnou opozici!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Ještě jedna poznámka před volbou ve Francii
Pokud se podíváme na samotné výsledky prvního kola francouzských prezidentských voleb, je potřeba si uvědomit, že ve Francii jsme svědky vítězství vlny „protisystémových” hnutí a stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vojáci a politici si dnes připomenou oběti druhé světové války
Vojáci, politici a další pozvaní hosté si dnes připomenou ukončení druhé světové války a její oběti. Pietní akty se uskuteční například na hřbitově v Ďáblicích v Praze 8 nebo u pomníku polských vojáků před základní školou v nedaleké Žernosecké ulici a odpoledne na Kobyliské střelnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka se objedná k zubaři na vytrhnutí zubu a pak si chce jen povídat? Zeman potvrdil, že je státník velkého formátu, vypálil český režisér
ROZHOVOR „To celé svědčí o chaotickém jednání premiéra Sobotky a je to i výrazem stavu mysli lidí v sociální demokracii. Rozhodně jim to nepřinese zisk ve volbách,“ kroutí režisér a někdejší předseda KSČM Jiří Svoboda hlavou nad tím, jak se v pátek dopoledne rozhodlo užší vedení ČSSD. Totiž to se dohodlo na tom, že za této situace, kdy hlava státu naznačila, že přijme demisi pouze premiéra, nebude Bohuslav Sobotka odstupovat, ale naopak navrhne odvolání Andreje Babiše. „To může nakonec skončit opravdu pádem vlády,“ říká také Svoboda a předkládá i úvahu o tom, zda Babiš nějaká média ovlivnil, jak se od čtvrtka stále dokola v médiích opakuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist