Oficiální zpravodajská média

Ekonomka Šichtařová tvrdě účtuje s vládou Sobotky: Omezuje naše svobody, zakazuje kouřit, buzeruje nás nesmysly, šmíruje nás...
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Je to už drahně let, kdy vláda naposledy dělala něco skutečně velkého, co zásadně měnilo ekonomiku země. Podle Markéty Šichtařové dnes Sobotkova vláda, která se momentálně zmítá ve sporech dvou hlavních stran, hlavně omezuje naše svobody. Ekonomka je také přesvědčena, že na českém hospodářství by se pozitivně podepsalo, pokud bychom v důsledku Brexitu dostávali z Evropské unie méně peněz. Vadí jí i pobídky, které jen parazitují na domácích firmách, protože jim nedávají stejně výhodné podmínky jako příchozím investorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Strana tajtrlíků
Jak je možné, že ČSSD, strana s dlouhou historií, s mnoha minulými idejemi a osobnostmi v zádech, vygenerovala do svého čela tajtrlíka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Komedie, jak ze Švejka vystřižená
Televizní divák se nestačil divit, dokonce se ještě dlouho smál té taškařici. Nebyla to televizní telenovela, byl to přímý přenos z Pražského hradu. Svět se opět patřičně pobavil, jací ti jsou Češi vtipálkové. Na jedné straně prezident mávající holí, na druhé straně chaotický premiér, který nevěda, co vlastně prezidentovi na Pražský hrad přinesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický se rozjel: Babiš je gauner. Krmí nás sajrajtem, patří do basy
Šéf Zelených Matěj Stropnický se pořádně rozohnil kvůli ministrovi financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Stropnický má za to, že budovatel Agrofertu v žádném případě nepatří do vlády, nýbrž za katr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Svou kvalifikaci nevyužívá v zaměstnání více než třetina mladých
Pracovní zkušenosti mladých úzce souvisejí s jejich studiem. Z velké části se jedná o povinnou praxi studujících. Relativně vysoký počet mladých pracovníků ve věku 20–34 let přitom uvádí, že v zaměstnání není dostatečně využívána jejich kvalifikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Politolog Krejčí: Díval jsem se na BBC, CNN i čínskou CGTN. Toto říkají o Sobotkovi
Politolog Oskar Krejčí se v rozhovoru pro PrvníZzprávy.cz zamýšlí nad českou vládní krizí. Dal si tu práci a pátral po tom, co o probíhající politické bitvě v České republice říká britská BBC, americká CNN, čínská CGTN a ruský kanál 1tv. Co zjisti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Rozhodnou občané České republiky, nebo manipulátoři?
Lidu ČR budou teď hodně chybět nezávislá média veřejné služby, kterými měly být i Mladá fronta a Rudé Právo zabavené svazákům a komunistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Radka Maxová z ANO má jasno, co je prý za Sobotkovými veletoči kolem Babiše
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Celou kauzu vnímám především jako osobní a profesní selhání pana Přibila,“ říká ohledně nahrávek, na kterých mluví Andrej Babiš s dnes už bývalým novinářem MF Dnes, poslankyně Radka Maxová a k celému případu dodává. „Je naprosto nepřípustné, aby kdokoliv nahrával kohokoliv bez jeho vědomí, pokud to není na základě soudního rozhodnutí,“ říká rázně poslankyně. Vyjádřila se i k tomu, co tento týden „předvedl“ Bohuslav Sobotka. „Dvakrát měř, jednou řež,“ vzkazuje premiérovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Macron nastínil, jakým bude prezidentem. Vzkaz poslal i za hranice Francie
Příští prezident Francie Emmanuel Macron promluvil ke svým voličům, poděkoval jim za podporu a voličům Marine Le Penové přislíbil, že bude naslouchat jejich hlasům. Nastínil, jak chce Francii změnit, aby byla zemí pro všechny její obyvatele. Slova příštího prezidenta přinesla Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Báry Štěpánové, kde zpražila Babiše: Když je někdo vrah, tak je to vrah!
Herečka Bára Štěpánová začala natáčet vlastní pořad nazvaný Bárometr, v němž se kousavě vyjadřuje na adresu ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní pořádá kurz aromaterapie u porodu a v šestinedělí
Základy aromaterapie, možnost jejího využití během porodu a v šestinedělí, praktický nácvik masáží je program kurzu aromaterapie u porodu a v šestinedělí, který proběhne v děčínském klubu Rákosníček. Přednášet porodním asistentkám a všeobecným sestrám přijede profesionální aromaterapeutka Ludmila Kotalíková z Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: U Moravce se sešli zoufalci s upadávající podporou, a takto budou pokračovat až do voleb
Naše politická scéna se odvíjí ve stylu tragikomedie. Započal s tím nepochybně Hrad, kdy odpůrci se Bohuslava Sobotky nepochybně zalykali radostí, jak prezident premiéra zkoupal. Věcně ovšem je třeba říci, že prezident udělal zřejmě zásadní chybu. Kdyby předčasně nevyjevil své přání pojmout demisi vlády jako demisi toliko premiéra, Sobotka by demisi nestáhl a už mohl být odvolán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Macron vyhrál mezi francouzskými krajany v USA a Kanadě, hlásí belgická televize
Podle odhadů belgických médií by měl vyhrát centristický kandidát Emmanuel Macron. Měl by získat kolem 62–64 procent hlasů. Informace z francouzských prezidentských voleb přinesl mimo jiné server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
„Babiš přísahal na zdraví svých dětí a vnoučat!“, „občas nás posílal do dámských pohlavních orgánů!“ U Moravce to vřelo
Václav Moravec si do Žižkovské věže pozval pětici lídrů sněmovních stran, aby jim umožnil probrat aktuální vládní krizi přímo před kamerami. Tohle všechno zaznělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Policie zřejmě použila proti Peltovi výslechovou metodu spánkové deprivace, kterou mezinárodní právo označuje za mučení
KOMENTÁŘ. Podle informací zveřejněných v médiích byl ve středu ráno zadržen šéf Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta a do rána příštího dne asistoval policii při prohlídkách prostor Fotbalové asociace. Po dokončení těchto prohlídek byl převezen k výslechu, který začal ve čtvrtek dopoledne a trval podstatou část dne. V současné době není možné ověřit, zda se popis průběhu událostí zakládá na pravdě. Skutečností ale je, že určité policejní složky tento postup realizují více méně standardně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Macron nabízí dalších pět let selhávání! Francie řekla ne tyranii falešných zpráv. Nejen politici reagují na francouzské volby
Hlasy Francouzů a Francouzek zatím stále nejsou sečteny, ale je stále jasnější, že příštím prezidentem Francie bude kandidát levého středu Emmanuel Macron. A už na to reagují čeští, ale i zahraniční politici. Někteří jásají více, někteří méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vodička (ČSSD): Zapojte Poslaneckou sněmovnu do odvolání Babiše
K tomu, aby konflikt mezi předsedou vlády a ministrem financí nevypadal pro širokou veřejnost jako osobní mocenský souboj mezi Sobotkou a Babišem, by bylo velmi užitečné, aby Poslanecká sněmovna České republiky přijala na svém mimořádném zasedání dne 10. května usnesení, vyzývající Babiše k demisi, respektive prezidenta k Babišově odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek udeřil v rádiu: Nový ministr financí by měl být jmenován ještě před odletem Zemana do Číny
Hostem Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. A tématem byli samozřejmě ministr financí Andrej Babiš (ANO) i současná vládní krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Slavná propaganda, Krym a východ Ukrajiny, jeden vyhoštěný v Polsku. Máme čerstvé zprávy z jízdy Nočních vlků Českem
ROZHOVOR Vlastenci, žádní Putinovi agitátoři, říká o Nočních vlcích, ruských motorkářích brázdících v těchto dnech české území v rámci oslav vítězství nad Německem, Tomáš Buzek, druhý muž jejich české bratrské organizace. To, co se o nich říká, je jen informační válka pravice, dodává sekretář Buzek. Rusko podle něj za poslední roky ušlo obrovský kus cesty a Češi by si z jejich vlastenectví měli vzít příklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poplach u pařížského Louvru. Policie místo, kde chce slavit Macron, evakuovala
Francie dnes žije druhým kolem prezidentských voleb. O post hlavy státu se utkávají favorizovaný Emmanuel Macron a nacionalistka Marine Le Penová. A právě místo plánovaných oslav Emmanuela Macrona musela evakuovat francouzská policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Konvička: Tak jsem si konečně přečetl Podvolení - k dnešním francouzským volbám
Dlouho o té knize mluvím, sdílím na fb recenze ... intelektuálové holt rádi mluví o věcech, které znají z druhé ruky - a kdo tvrdí, že ne, ten lže. Četl jsem se zpožděním, ale jedním dechem a přitom vrtěl hlavou, jak ji recenze mohly mít za SATIRU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Vzniká Společnost na obranu nespravedlivě stíhaných. Hlásí se k odkazu VONS z doby komunismu
Stanislav Mečl, bývalý vrchní státní zástupce v Praze, je jedním ze sedmi členů přípravného výboru Společnosti na obranu nespravedlivě stíhaných. Ta chce poukazovat na konkrétní kauzy, v nichž podle jejich názoru český justiční systém pochybil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Propuštěný Miroslav Jansta poskytl rozhovor „oblíbené novinářce“ Andreje Babiše
Sportovní funkcionář a člen ČSSD Miroslav Jansta poskytl rozhovor Sabině Slonkové, kterou tak často zmiňuje ministr financí Andrej Babiš, který jí nemůže přijít na jméno. Jansta tvrdí, že je absolutně nevinný, oceňuje však, že se k němu policie chovala korektně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Franěk (SPR-RSČ): Le Penová či Macron?
Žít či zemřít?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
František Jochman: Investiční pobídky, nebo podbídky ? Přinesou nám zahraniční investoři bohatší život?
Toto je jedna ze základních otázek, které si musíme zejména v dnešní době pokládat a hledat rozumné odpovědi. O některé odpovědi a náměty k zamyšlení jsem se v následujícím textu pokusil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Spojené státy a Rusko uzavřely dohodu: O Sýrii
Spojené státy a Rusko se dohodly na výměně informací o operacích v Sýrii. Snaží se tak předejít nechtěnému střetu ruských a amerických vojáků na Blízkém východě, který by v tom nejhorším případě mohl vést až ke světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Padesát tisíc policistů v ulicích. Velký den pro Macrona a Le Penovou je tady
Poslední bitva vzplála. Velký den pro francouzské voliče je tady. Francouzi a Francouzky dnes s definitivní platností rozhodnou o tom, zda v sídle francouzských prezidentů – v Elysejském paláci – usedne kandidát levého středu Emmanuel Macron, nebo nacionalistka Marine Le Penová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Konec války je zdravé stále připomínat
Také ve Čkyni přišli 5. května 2017 občané k Památníku obětem válek položit věnec. Tím si připomněli stejný den r. 1945, kdy zde na náměstí došlo k občanskému odporu proti nacizmu. Tehdy se zde střílelo, byl jeden mrtvý a tři ranění občané Čkyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Každý kus masa z Brazílie se musí vyšetřit, nařídili veterináři. Reagují tak na opakovaný dovoz masa obsahující salmonelu
Státní veterinární správa (SVS) zavádí ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství od 9. května mimořádné veterinární opatření. Všechny zásilky živočišných produktů původem z Brazílie bude možné uvádět na český trh teprve až po jejich vyšetření na přítomnost salmonely. Veterináři tak reagují na opakované nálezy salmonel v drůbežím mase a masných polotovarech. Příchod všech zásilek brazilských potravin živočišného původu budou navíc muset příjemci zboží hlásit SVS. Za porušení nařízení s celorepublikovou platností hrozí pokuta až do výše dvou milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Strana práv občanů: Pravidelný petiční stánek se otevře v Brně v úterý
Pravidelný petiční stánek se otevře v Brně v úterý 9. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vítězství Macrona může pomoci české koruně, věří analytici
Dnešní vítězství proevropského kandidáta Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách přispěje k posílení společné evropské měny, pomoci může i české koruně. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Konečná: Kdyby novinář a Babiš měli důkazy proti Chovancovi, už by se objevil článek
ROZHOVOR „Myslím, že si to prezident měl odpustit. I když mohu chápat prezidentovu naštvanost, že premiér postupoval při sjednávání chaoticky, zesměšňování premiéra poškozuje důstojnost prezidentského úřadu,“ říká ke čtvrtečnímu střetu na Pražském hradu poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná (KSČM). Ideálním východiskem z vládní krize by podle ní byly předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad práce zve na veletrh
Ve dnech 9. – 12. 5. 2017 proběhne 1. ročník veletrhu FOR JOBS v rámci PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA v prostorách výstaviště EXPO PRAHA PVA Letňany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Když máte ve druhém kole Le Penovou, tak volba není normální, zaznělo v ČT
Jen 12 minut po uzavření volebních místností promluvila ke svým stoupencům francouzská nacionalistka Marine Le Penová. „Chtěla bych poděkovat všem lidem, kteří mě podpořili,“ oznámila hned na úvod svého vystoupení. V České televizi následně zazněla varovná slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Marná snaha sociální demokracie II.
"Klauni nejsou, ale šašků je…" (Jan Werich). Přijetí premiéra Sobotky presidentem Zemanem připomíná Werichův bonmot. Klaun používá vlastní mozek, kdežto šašek papouškuje naučené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Hospodaříme, šetříme i utrácíme. Někdy zbytečně
Nejsou to vůbec zajímavá slova jednoho z bývalých ministrů financí, co dosud pobírá slušný plat a nadává naprosto na vše, co se na tomto poli odehrává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Linhart (STAN): Už aby letěli - pan Hamáček i ministryně Valachová
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Druhé kolo voleb prezidenta Francie láká v Praze méně voličů
Na francouzské velvyslanectví v Praze přicházejí ve druhém kole prezidentských voleb spíše jednotlivci. První kolo přitom provázel velký zájem voličů, ve frontách museli čekat na vhození svého hlasu i dvě hodiny. Na místě to zjistila zpravodajka ČTK, podle které byla atmosféra na Velkopřevorském náměstí po většinu dne klidná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Chovancovo Centrum boje proti hybridním hrozbám vstupuje na scénu. Kvůli skautce
Policisté se zabývají stránkou na Facebooku, která vyzývala k lynčování studentky známé z prvomájového protestu v Brně. Přijímají kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažují právní kvalifikaci, uvedlo dnes na Twitteru Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Francie asi bude mít nejmladšího politického vůdce od dob Napoleona
Úderem osmé hodiny večer se ve Francii uzavřely volební místnosti. Jak to dopadne? Bude mít Francie nejmladšího prezidenta v historii moderní Francie Emmanuela Macrona, nebo to bude nacionalistka Marine Le Penová? Přesvědčivým vítězem se podle všeho stane Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš se pořádně rozpálil před kamerami: Já chápu, že vy nechcete, abych to říkal!
Andrej Babiš (ANO) vystoupil v nedělních Událostech České televize. Postavil se před kamery a postěžoval si na Václava Moravce i na politiky, které si moderátor pozval do Žižkovské televizní věže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jasné vítězství Macrona? Belgická televize chrlí odhady, ve Francii jsou opatrní
Francouzi stále volí. Jak si stojí Le Penová a Macron?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka navštíví Lucemburské velkovévodství
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví ve dnech 10. a 11. května 2017 Lucemburské velkovévodství. V rámci svého dvoudenního programu se setká s předsedou vlády Lucemburského velkovévodství Xavierem Bettelem, předsedou Poslanecké sněmovny Marsem Di Bartolomeo a velkovévodou Jindřichem I. Lucemburským.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Oslavil jsem kulaté narozeniny
Dolní Moravice na Rýmařovsku ožila oslavou kulatých narozenin. Poslanec Ladislav Velebný v sobotu 22. dubna 2017 oslavoval šedesáté narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hampl (APAČI 2017): Měli by být zneklidněni především rodiče
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Zemanovo divadlo je ostudné
To, co se odehrálo tento týden na Hradě, bylo ostudné divadlo v režii prezidenta M. Zemana. Premiér B. Sobotka se zachoval duchaplně a profesionálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Slonková žije v jiném světě než já. Varoval jsem Babiše, když ji postavil do čela redakce. Hovoří poslanec a dlouholetý redaktor ČT
ROZHOVOR „Bylo to hulváctví. Myslím, že pánové Drahoš a další hodně umazali ze svého handicapu,“ říká na adresu prezidenta Miloše Zemana a toho, co se stalo tento týden při návštěvě premiéra Bohuslava Sobotky na Hradě poslanec ANO a v minulosti dlouholetý redaktor České televize Zdeněk Soukup. Vyjádřil se i k možnému odvolání Andreje Babiše z postu ministra financí. „Odvolání Andreje Babiše sice je ve shodě s Ústavou, vedle toho je to ale hrubé porušení koaliční smlouvy,“ říká Zdeněk Soukup.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: V žádném jiném státě USA se nehlásí takové procento obyvatel k české komunitě jako v Nebrasce
Jednou z návštěv ministra v USA se stala Nebraska, kde žije početná česká komunita. Velitel Nebraské národní gardy, generálmajor Daryl Bohac ve čtvrtek 4. května ministrovi a delegaci ukázal zázemí i techniku, kterou garda disponuje. A pomyslnou tečkou byla návštěva tamního parlamentu, kde guvernér státu Nebraska Pete Ricksetts ocenil ministra čestným občanstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Náměstek Václav Kolaja přijal předsedu Parlamentního shromáždění NATO
O tématech nadcházející mimořádné schůzky hlav států a vlád zemí NATO spolu 3. května 2017 v Černínském paláci hovořili náměstek ministra zahraničních věcí Václav Kolaja a předseda Parlamentního shromáždění NATO Paolo Alli, který přijel do Prahy na dvoudenní pracovní návštěvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Francouzi se pokusí složit politickou maturitu
Mají dvě možnosti. Mohou si zvolit Macrona, který za sebou nyní nemá žádnou významnou politickou stranu. Hnutí, které ho podporuje, připomíná stranu na jedno použití. V Česku bych to přirovnal k TOP09 a nebo hnutí ANO. Bude nucen spoléhat na parlamentní většinu, jejíž složení je pro nadcházející volby dnes otevřené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Při POKOSu dětem přelétly nad hlavou stíhačky
Ve čtvrtek 4. května se na čáslavské 21. základně taktického letectva „Zvolenské“ konalo pro žáky základních škol z Čáslavi a z Golčova Jeníkova sportovní a branné dopoledne pochod POKOS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vandas (DSSS): S Babišem na věčné časy a nikdy jinak?
Internetem a sociální sítí letí zvukové nahrávky ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Je na nich zaznamenán, jak úkoluje novináře z MF Dnes, jak a kdy použít kompromitující materiály na toho či onoho politického protivníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nebylo by milé, kdyby zvedl Zeman na nějakého premiéra hůl. Zbavme ho břemene zahraničních cest, doporučuje Jandourek
Komentátor serveru Forum24.cz Jan Jandourek se na serveru pustil do prezidenta Miloše Zemana. Uvedl, že by již nejspíš neměl jezdit do zahraničí. „Zbavme ho utrpení a zemi rizik,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Přiznávám, neměl jsem se s tím novinářem vůbec scházet
Vyjádření na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Druhý ročník Léta na Bechyňce nabídne pravidelné jízdy historických vlaků
Historické skvosty v podobě lokomotiv „Bobinka“ a „Elinka“ se znovu vracejí na naši nejstarší elektrifikovanou trať. Jízdy historických vozů se letos uskuteční od 17. června do 17. září. Na vybraných pravidelných spojích každou sobotu a neděli v uvedeném období nabídnou České dráhy jízdy historické soupravy s Bobinkou. Zvláštní jízdy s Elinkou si zájemci můžou vyzkoušet ve dnech 17. června, 1., 5., 15. a 29. července, 12. a 26. srpna a 9., 16. a 17. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ve středu se koná seminář Právní úprava voleb do Senátu jako faktor volební (ne)účasti
Z plánu akcí v Senátu pro nadcházející týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Puč nevolitelných - pražský majdan - začne ve středu?
Jasná, byť neoficiální koalice, nevolitelných výprodejců státní suverenity a národa ČSSD, TOP-09, KDU-ČSL a ODS (za tiché tolerance FILIP BOYS – KSČM) hodlá rozpoutat násilné spiknutí proti přímo volenému prezidentovi Miloši Zemanovi ve středu v 18,00 přímo na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš zveřejnil odpovědi na otázky ČSSD ohledně jeho podnikání
Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dnes zveřejnil odpovědi na 22 otázek ČSSD ohledně jeho podnikání. Na řadu otázek ale přímo neodpověděl. Například zopakoval, že správnost transakcí, z jejichž výnosů pak koupil kontroverzní korunové dluhopisy, potvrdily auditorské firmy. Obě firmy však jen potvrdily, že měl Babiš dost peněz pro nákup dluhopisů, ale zdůraznily, že jejich zprávy o Babišových financích nepředstavují audit podle mezinárodních auditorských standardů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Drobný (SPO): V Kynšperku nad Ohří vznikla nová místní organizace
Dne 2.5. 2017, proběhla ustavující schůze MO SPO Kynšperk nad Ohří. Dle platných stanov, byl zvolen předsedou Petr Tomáš, místopředsedou Petr Ziegler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lhůta pro odvolání ministra neexistuje. Zeman ale bude rozhodnutí stejně protahovat, obává se Pithart
Bývalý předseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL) se v rozhovoru pro server Respekt.cz vyjádřil k současné vládní krizi. Mimo jiné uvedl, že prezidentu Miloši Zemanovi jde především o ponížení současného premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) než o ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zážitky z volební Francie: Privátní místnost pro Le Penovou, Macronova večerní párty, nadávky a emoce
REPORTÁŽ Francouzi obslouženi jako první. To je napsáno na plakátu v hospůdce, kam se občas zajde najíst Marine Le Penová. Nicméně v Paříži, jako ve všech větších městech, patří hlavní sympatie Emmanuelu Macronovi. Reportér ParlamentníchListů.cz navštívil sídla stran obou prezidentských kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek představil nadcházející české předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se tento týden setkal v Černínském paláci s novináři, kterým představil program a priority předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy. Předsednictví potrvá od 19. května do 15. listopadu 2017. Setkání v Černínském paláci se zúčastnila i designérka loga českého předsednictví Lucie Hajková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nebýt Zemanova amatérismu, tak jste mrtvý muž, vyhrkl Moravec na Sobotku
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) prožil pár hodin před kamerami. Po nedělní Partii FTV Prima zavítal také do České televize, kde Václav Moravec spustil pěkně zostra. Avšak ani ne tak na premiéra Sobotku, ale na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Odpovídám na dvaadvacet otázek premiéra, které mi neposlal
Vyjádření na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Dnes světská hudba, zítra duchovní!
Dlouhodobě pozoruji „temná mračna“ v otázce autorských práv a sporů nejen v populární hudbě. A tak si říkám – dnes světská hudba, zítra třeba duchovní na bezcitném talíři všemožných soudních tahanic!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Moravec kritizoval Babiše, že nepřišel do studia. Ve stejnou chvíli ministr zveřejnil zásadní text
Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) dnes bez jakékoliv reakce nedorazil do pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Přítomni tak byli premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), předseda KSČM Vojtěch Filip, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, předseda ODS Petr Fiala a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Místo pro Babiše zůstalo prázdné. Moravec jej dokonce prostřednictvím kamer vybídl, že může ještě dorazit, on sám prý na pozvání nereagoval a jeho mluvčí nevěděl, zda předseda hnutí ANO dorazí. Na facebookovém profilu Andreje Babiše se pak přesně s úderem začátku pořadu objevilo obsáhlé vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický v Norfolku: Rozhoduje především politická odvaha přijmout správná rozhodnutí
V rámci pracovní cesty ministr obrany Martin Stropnický v Norfolku ve Virginii navštívil Velitelství NATO pro transformaci (ACT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
František Dostál: Účtenka i za každé vymočení?
Jaro vedle kvetoucích stromů přišlo také s třetí vlnou elektronické evidence tržeb. Na sklonku minulého roku EET zasáhlo pohostinství a došlo k všelijakým rošádám. Příští rok má dokonce přijít i vlna čtvrtá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní pietního aktu k výročí ukončení druhé světové války
Premiér Sobotka se zúčastní pietního aktu k 72. výročí ukončení 2. světové války na pražském Vítkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Američtí a belgičtí veteráni vyučovali studenty v Plzni: Zůstali jsme na severu, abychom mohli osvobodit Prahu dříve než Rusové. Ale zónu jsme museli opustit...
REPORTÁŽ Beseda středoškoláků s americkými a belgickými veterány, kteří se bezprostředně zúčastnili osvobození Plzně, ukázala jednak rozdílnosti k přístupu války, ale na druhé straně skončila varovným mementem, aby si mladá generace uměla bránit svoji svobodu a nepřipustila případné špatné vedení státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Já jsem volil ve druhém kole Zemana a on se takto zachová! Sobotka v Partii spustil kanonádu na Hrad
Exkluzivním hostem nedělní Partie televize Prima byl předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Obsáhle se vyjádřil k vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Varšava zažila velkou demonstraci. Nebo ne? Polská opozice a policie se přou
Polská opozice tvrdí, že dokázala do ulic Varšavy dostat desítky tisíc lidí. V sobotu proběhl velký protest proti vládě konzervativní strany Právo a spravedlnost Beaty Szydlové. Poláci z různých koutů země chtěli dát najevo, že se jim ani trochu nelíbí postupné ukrajování svobody, o které se vláda podle opozice i demonstrantů pokouší. Policie však říká něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Konec druhé světové války. Oběti našich předků a přepisovači historie
Čest památce našim padlým předkům a kriminál pro přepisovače historie !
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Europoslanec Pospíšil prozrazuje: O tuto část vládní krize se v Evropském parlamentu zajímají lidé z jiných zemí nejvíce
ROZHOVOR „Premiér Sobotka měl Andreje Babiše odvolat hned na začátku. V minulosti ministři z vlád odcházeli při daleko menších podezřeních,“ říká europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) a dodává. „Souboj obou členů vlády vypadá trochu jako kabaret.“ Jiří Pospíšil se vyjádřil i k tomu, co se stalo při Sobotkově návštěvě Hradu. „Prezident se choval jako autoritativní vládce nějaké středoasijské republiky nebo absolutní monarcha,“ míní Pospíšil. Promluvil i k prezidentským volbám ve Francii. „Le Penová by otřásla Evropskou unií i NATO, což pro naši zem rozhodně není výhodné,“ říká s tím, že i přes připomínky k Macronovi bude pro nás jeho úspěch lepší variantou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jste mladí a chcete pomoct uprchlíkům? EU vám to umožní
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker oznámil, že se chystá zřídit tzv. Evropský sbor solidarity. Do něj se mohou přihlásit mladí občané EU do třiceti let, pokud chtějí pomáhat uprchlíkům či pomoci řešit jiné problémy. Vše v duchu solidarity, na které podle Junckera EU stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Omezení pro Českou televizi i Českou poštu. Vláda připravila specifický dokument
Strategickým rámcem České republiky do roku 2030, který v dubnu schválila vláda, by se měly v principu řídit i národní podniky jako Česká pošta nebo veřejnoprávní Česká televize. Bez souhlasu vládních orgánů by tak neměla pošta například redukovat počet poboček, televize by pak v principu neměla omezovat vysílání pro občany. Na dotaz ČTK to připustil bývalý premiér a současný poradce předsedy vlády Vladimír Špidla (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Zástupci resortu uctili oběti spojeneckých armád
V sobotu 6. května se na hřbitově v Ďáblicích v Praze 8 uskutečnila pietní vzpomínka k uctění památky obětí války z řad spojeneckých armád a k 72. výročí ukončení 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hampl (APAČI 2017): Jak opravit zemi, kde už nepatří českým lidem skoro nic?
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman bude v Číně jednat hlavně o ekonomické spolupráci
Hlavním motivem cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny by měla opět být ekonomická spolupráce. Na konferenci o projektu Hedvábné stezky pronese projev, ve kterém se vysloví pro to, aby jeho součástí byla i Česká republika. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří Senátu: Mimořádný program v Kolovratském paláci – osud jednoho velkého muže
Kolovratský palác, ve kterém zasedaly předválečné a protektorátní vlády, se v pondělí 8. května 2017 otevře veřejnosti. Návštěvníci budou mít výjimečnou příležitost blíže se seznámit s osudem legionáře a protektorátního předsedy vlády Aloise Eliáše, od jehož úmrtí uplyne letos 75 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Papež František kritizoval Spojené státy. Ve Vatikánu si promluví s Trumpem
Podle serveru The Daily Beast.com se papež František při sobotním setkání se studenty pustil do Spojených států. Ani trochu se mu totiž nelíbí, jak nejsilnější vojenská mocnost na planetě pojmenovala svou nejničivější nejadernou bombu, které se také říká „Matka všech bomb“. Promluví si o tom s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist