Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šarapatka: Sněmovna si ušila z ostudy kabát
Ve Sněmovně začal boj všech proti všem a blížící se volby donutily politické protivníky odhodit rukavice. Zvrhlo se to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman se zbláznil, zaznělo po ohlášení milosti pro Kajínka
Server ParlamentníListy.cz přinesl jako první informaci, že je prezident Miloš Zeman připraven omilostnit snad nejznámějšího českého vězně – vraha Jiřího Kajínka. Po sociálních sítích už koluje otázka, zda náhodou Zeman nehodlá využít Kajínka proti premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Koblihou vám zavřu hubu, premiérem brzo budu. VIDEO ze včerejší akce, ze kterého puknete smíchy
Ze svých dojmů ze včerejší demonstrace v krajských městech s názvem Proč? Proto!, jež se vymezovala proti ministru financí Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi, se na svém facebookovém profilu vypsali občanský aktivista Tomáš Peszynski a Klára Novotná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nekonečný seriál hrůzy: Jeden migrant se v Německu přiznal a další znásilnění nově spáchal
V německé Bochumi pokračoval soudní proces s migrantem obviněným ze znásilnění, ve kterém došlo k překvapivému zvratu. Ve 180 km vzdáleném Kasselu naproti tomu soud s mladistvým násilníkem brzy začne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Český PEN klub kritizuje Zemana za jednání vůči Sobotkovi
Obecné povědomí o lidské slušnosti i míře vkusu snižují podle Českého centra Mezinárodního PEN klubu dnešní představitelé českého státu. Spisovatelé, vydavatelé, překladatelé, publicisté, literární vědci i kritici sdružení v centru to dnes ve svém prohlášení zaslali ČTK. Jiří Dědeček, Ivan Klíma, Jiřina Šiklová, Ivan Binar nebo Radkin Honzák uvedli, že s neklidem sledují narůstající hrubnutí politické kultury a veřejného života v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Měli na to speciální byt. A měli k sobě blízko. Nové informace o tom, jak Pelta vyjednával s ministerstvem školství
Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta rozhodoval o dotačních stamilionech pro české sportovce s ministerskou náměstkyní Simonou Kratochvílovou v pronajatém bytě v Praze. Navíc, jak píše server iRozhlas.cz, který čerpá z policejních dokumentů, Pelta měl ke Kratochvílové prý velmi blízko i v osobním životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Zvyk je železná košile
Babišovy zločinecké schůzky s redaktorem Mladé Fronty jsou zcela identické s tím, jak jsem kdysi u soudu jako zpravodaj vyslechl instrukce, které nejspíš nějaký agent StB dával soudci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A co pikantnosti ministra Chvojky, rozčiloval se v ČT Pelikán
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se důrazně zastal šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Sněmovna se prý dnes „rochnila“ v podezřelých nahrávkách, což Pelikánovi přišlo hrozivé, neboť je podle jeho názoru porušována Listina základních práv a svobod. Pak se obrátil na ministra lidských práv Jana Chvojku a připomněl mu uniklé e-maily premiéra Bohuslava Sobotky (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Pan Babiš se vyhýbá odpovědnosti a je v podstatě zbabělý
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Paní Merkelová si pozvala migranty a teď je posílá k nám
Migranti jsou informováni, že za peníze, které bezpracně dostávají v Německu, se jim u nás žije podstatně levněji. Dvourychlostní Evropa, nebo další exity? Nebezpečné vyhrožování lídrů EU východním zemím, přidal se i prezident Francie Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka připomněl společné priority zemí V4 a Beneluxu
Země Visegrádské skupiny, tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, mají v Evropě společné priority se státy Beneluxu, tedy Belgií, Nizozemskem a Lucemburskem. Na závěr své dvoudenní návštěvy právě v Lucembursku to dnes novinářům řekl předseda české vlády Bohuslav Sobotka. Jeho cesta, která byla první návštěvou českého premiéra v zemi, ale byla výrazně ve stínu složité politické situace v Česku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa se zúčastní Národní výstavy hospodářských zvířat a techniky v Brně
Státní veterinární správa (SVS) letos opět představí svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky na Výstavišti v Brně. Na největší přehlídce hospodářských zvířat a živočišné produkce v České republice bude ve dnech 11. – 14. 5. prezentováno 900 zvířat. Souběžně na výstavišti proběhne také Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, Veletrh udržitelného života v krajině NATUR EXPO Brno a Národní výstava myslivosti. Problematika, které jsou jmenované výstavy věnovány, má úzkou spojitost s činností SVS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman odletěl na návštěvu Číny
Prezident Miloš Zeman odletěl dnes v podvečer z vojenského letiště v Praze Kbelích na návštěvu Číny. Během šestidenního pobytu se setká s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, ruským prezidentem Vladimirem Putinem a promluví na konferenci k projektu nové Hedvábné stezky. V plánu má také schůzky se zástupci čínských úřadů nebo významných podniků, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Gorbačov po třiceti letech opět v Praze
Je to již dlouhých několik dekád co Pražané s nadějí a plni očekávání vítali v Praze představitele Sovětského svazu iniciátora a nositele společenských změn, které měly již konkrétní výraz vyjádřený slovy „nové myšlení“, „glasnost“ a „perestrojka“. Od Gorbačova se očekávala pomocná ruka a dokonce aktivní ovlivnění i našich, dosud velmi strnulých a dogmatických poměrů. Objektivně správná naděje, ale vycházela však z našeho návykového přístupu že moc nad námi přichází stále z Kremlu. To však již nebyla pravda. Společenské a politické změny vyžadovaly a řídily se již vlastním vývojem jednotlivých zemí a Gorbačov správně nejen inicioval, ale již i sám respektoval tento stav. Čili známé „Eto Vaše dělo“ dostalo konečně reálného naplnění. Je to tak k nepochopení, vždyť nastupující nové poměry v SSSR se již nemohly projevit ani jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Oranžová korupce ČSSD nadále pokračuje
Vždy, když se objeví nějaká nesrovnalost s financemi ve státní správě, čemuž se říká korupce, zametá se to pod koberec slovy osobní selhání jednotlivce. Není ale už těch jednotlivců v řadách ČSSD nějak moc?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Exhejtman Zimola z ČSSD se snažil prokázat svou nevinu, opozici se ale posudek na chalupu nelíbí
Bývalý hejtman Jiří Zimola z ČSSD tvrdí, že jej audit očistil, místo na kandidátce do parlamentních voleb ale stále nemá jisté.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Kolik dětí reálně podpoříme, to bude záležet přímo na rodičích
Do projektu Obědy do škol, který pomáhá dětem tak, že jim jsou propláceny obědy ve školní jídelně, se v Královéhradeckém kraji přihlásilo i po opakovaných květnových výzvách celkem 56 základních a mateřských škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Helena Válková bude uvedena do funkce rektorky Vysoké školy podnikání a práva
Helena Válková bude uvedena do funkce rektorky Vysoké školy podnikání a práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Šéf rakouských lidovců odstoupil
„Myslím si, že stačilo," pronesl v průběhu narychlo svolané tiskové konference v centrále Rakouské lidové strany (ÖVP) Reinhold Mitterlehner. Vedle odstoupení z šéfovské stranické funkce odstoupí v nejbližších dnech i z funkce vicekancléře a ministra rakouské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Odpůrci Le Penové by se neměli moc radovat. Zde je „černý scénář“
Vůdkyně Národní fronty Marine Le Penová sice v prezidentských volbách prohrála, ale jak konstatuje server Local, francouzská „krajní pravice“ je na vzestupu. Není vyloučeno, že se Le Penové podaří uspět v příštích prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Globální optimismus přeje i koruně, ale vybízí k opatrnosti
Po vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských volbách jako by před sebou trhy přestaly vidět jakákoliv výraznější rizika. A svým způsobem mají pravdu. Ekonomika eurozóny i Spojených států může dál těžit z dobrého výkonu pracovního trhu a domácí poptávky. V Evropě se navíc může s ústupem politického napětí více rozjet investiční aktivita. Americké akcie (S&P 500) a německý index DAX se proto snaží vyšplhat na nová historická maxima, zatímco indikátory “strachu” jako na příklad VIX (implikovaná volatilita na S&P 500) spadl v posledních dnech do blízkosti rekordních minim pod úroveň 10 USD. Tam historicky vzato nevydržel nikdy moc dlouho a to vybízí k opatrnosti. Pokud by se měli investoři v budoucnu začít chovat o něco méně “bezstarostněji”, může to mít svůj odraz i v Česku. Česká koruna je totiž vzhledem k většímu množství otevřených sázek na její zisky více citlivá na globální výkyvy v ochotě “riskovat”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tržby rostly v prvním čtvrtletí ve všech odvětvích služeb
V 1. čtvrtletí sezónně očištěné tržby ve službách reálně mezičtvrtletně vzrostly o 2,1 %. Tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní se meziročně zvýšily o 4,6 %, bez očištění o 5,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Podíl vysokoškoláků v Českém statistickém úřadu se dál zvyšuje
Ke konci loňského roku pracovalo v Českém statistickém úřadu 1 321 zaměstnanců. O čtvrtinu méně než před deseti lety. Jejich průměrný věk byl 47,5 roku. Podíl vysokoškoláků dál rostl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Daří se nám, protože jsme nepodcenili projektovou přípravu
Mezi Podivínem a Lednicí se jezdí po novém. Kraj otevřel první silnici opravenou z nových dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Koucký: Všichni proti Babišovi aneb českému voliči stačí fakt málo
Podle některých komentátorů přinese vítězství Emmanuela Macrona zvýšený tlak na naše přijetí eura. Macron je velkým stoupencem společné evropské měny. Dokonce zvažuje vytvoření evropského ministra financí. Brusel a Berlín tak získávají v novém francouzském prezidentovi silného spojence k vytvoření Spojených států evropských. Proto i české parlamentní volby budou velmi důležité a otázka Evropské unie by měla být jedním z hlavním témat předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Pan Koller jen opakuje lži české historiografie
V žádném případě neboří pan Martin Koller legendy o sudetských Němcích a nepředkládá fakta, jak zní titulek článku ´Umělé překrucování historie, především v ČT! Martin Koller předkládá fakta a boří „legendy“ o sudetských Němcích´, nýbrž jen papouškuje lži a dezinformace české historiografie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Nezákonné losovačky a šnečí finta v dalším případu
Nadační fond proti korupci upozornil na dlouholetou absurdní praxi, podle které může Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zmařit stížnost podnikatele, stěžujícího si na porušení pravidel zadávání veřejných zakázek – tzv. šnečí fintu. Jediným předpokladem zmaření jsou průtahy v rozhodování ÚOHS a rychlé uzavření smlouvy mezi zadavatelem a vybraným uchazečem. Bránící se podnikatele přitom ÚOHS paušálně označuje za výpalníky. ÚOHS uvádí, že je zcela v pořádku, když má ve svých rukách nekontrolovatelnou a nepřezkoumatelnou moc rozhodovat o tom, zda se ke stížnosti podnikatele věcně vyjádří či nikoliv. Tímto způsobem bylo zmařeno na 250 stížností v hodnotě cca 25. mld. Kč. Zatím poslední stížnost zmařená tímto způsobem je ze dne 19. dubna 2017. Jedná se tedy o fintu, která je stále aktuální. NFPK přináší další z případů „vyřešených" šnečí fintou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes večer odletí na návštěvu Číny
Prezident Miloš Zeman dnes večer odletí na návštěvu Číny. Během šestidenního pobytu se setká s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, ruským prezidentem Vladimirem Putinem a promluví na konferenci k projektu nové Hedvábné stezky. V plánu má také řadu schůzek se zástupci čínských úřadů nebo podniků. O Zemanově cestě se ale v posledních dnech mluvilo především kvůli české vnitropolitické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Ruská trojka - Zeman, Babiš, Filip?
Bůh ochraňuj ČR!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kostřica (TOP 09): Pane ministře Babiši, nepřítomný, odstupte z politické scény
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Situace ve Francii je katastrofální. Rozvrat a destrukce. Spolupracovník Marine Le Penové nám toto řekl o volebních podvodech, gigantické manipulaci a o tom, co bude dál
ROZHOVOR Bývalý předseda Francouzsko-české obchodní komory Jean-Pierre Hottinger a kandidát francouzské Národní fronty do parlamentu hovoří o manipulacích, mediální masáži a porušení zákona během prezidentských voleb ve Francii a přibližuje, co vše se dělo. Také nastínil, co se bude dít za prezidentství Macrona. Očekává výprodej Francie globalistům a otevření dveří velkému a divokému přistěhovalectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Nejdříve konkrétní fakta a ne žvanění lidí, kteří o věci nic nevědí.“ Zeman před kamerou promluvil k tomu, z čeho ho obvinil Sobotka
Jako každý čtvrtek v posledních týdnech se na obrazovkách TV Barrandov objevil prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem. Pořad byl tentokrát předtáčen během návštěvy Libereckého kraje. Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup s prezidentem hovořil o vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik získal ocenění v mezinárodní soutěži The European Business Awards
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uspěl ve finále 10. ročníku soutěže The European Business Awards 2016/17. V kategorii největších firem (s obratem nad 150 milionů eur) byl DPP vybrán mezi top desítku firem a získal tak ocenění Ruban D‘Honneur. Do soutěže se během loňského roku přihlásily firmy více než ze 34 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Obvinění Nadačního fondu proti korupci je nepravdivé
Jihočeský kraj uvádí na pravou míru spekulace předložené NFPK v článku s názvem "Nadační fond proti korupci: Finta v Jihočeském kraji aneb Ušití zakázky na míru":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Mikel: Mynář a Nejedlý dělají byznys na Zemanovu hlavu, řekl Babiš studentům a pozval je na Čapí hnízdo
REPORTÁŽ. Babiš v pondělí kvůli prohlubující se vládní krizi navštívil Zemana na Hradě. Vzájemné pragmatické spojenectví je zjevné už delší čas. Reálně se ale Babiš dívá na Hrad úplně jinak. “Zeman má kolem sebe zmrdy, Nejedlého a Mynáře, kteří dělají byznys na jeho hlavu – Kellner, Čína a tak,” svěřil se Babiš při setkání se studenty v Olomouci .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Řešení kauzy Babiš na pokračování díky trucovitosti hradního pána
Babiš lže a zneužívá svá média k dehonestaci svých politických soupeřů, prezident Zeman jej podporuje nerespektováním Ústavy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Program Národních center kompetence považuji za velmi potřebný
Vláda včera schválila postup tvorby výdajů rozpočtu na vědu do roku 2020 a nový program podpory aplikovaného výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad ombudsmana zveřejnil zprávu Poslanecké sněmovně o činnosti veřejné ochránkyně
V pravidelné zprávě pro Poslaneckou sněmovnu ochránkyně informuje o počtech a tématech podnětů, s nimiž se na ni lidé obrátili, shrnuje vybrané uzavřené případy a vybírá i to nejdůležitější z legislativních doporučení a využití zvláštních oprávnění. Upozorňuje rovněž na případy, v nichž se nepodařilo dosáhnout nápravy nesprávného postupu úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily boží muka v lesích u Železné Rudy
Původní dřevěná boží muka nazývaná Herrgottsriegel neboli Boží skalka obnovily u lesní cesty k Černému jezeru u osady Špičák na Klatovsku v Plzeňském kraji Lesy ČR. V sobotu 13. května odpoledne památce požehná farář římskokatolické farnosti v Nýrsku Ryszard Potęga. Sraz účastníků je na parkovišti na Špičáckém sedle ve 13.30 hodin. Všichni jsou zváni…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Finta v Jihočeském kraji aneb Ušití zakázky na míru
Nadační fond proti korupci se kromě šnečí finty věnuje i dalším fintám hojně používaných ve veřejných zakázkách. Při analýze zakázek Jihočeského kraje narazil kromě častého využívání losovaček i na fintu „na míru ušitých kvalifikačních předpokladů“, pomocí které Jihočeský kraj „korigoval“ soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
O novináři Přibilovi, jenž potápí Babiše: Chlubil se, že má sex s mladou ženou. Ale když poodešel...
Český komentátor a publicista Martin Hekrdla se rozepsal o bývalém novináři MF Dnes Marku Přibilovi, který ještě v době, kdy byl u deníku zaměstnán, konzultoval podle zveřejněných nelegálních nahrávek některé skutečnosti s majitelem listu, ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dlouhá zimní sezóna znamenala růst návštěvnosti, potvrdili statistici
V 1. čtvrtletí 2017 se počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních meziročně zvýšil o 9,3 %. Počet nocí strávených domácími návštěvníky meziročně vzrostl o 11,3 %, zahraničními turisty o 7,3 %. Také hostů se ve sledovaných zařízeních ubytovalo více, rezidentů o 13,8 % a nerezidentů o 8,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozalio: Zrušte podmínku očkování pro účast na školách v přírodě a letních táborech
Spolek ROZALIO – Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování – dnes odeslal jednotlivým politickým stranám České republiky dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Sportovním svazům nebyla vyplacena ani jedna koruna
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy opět připomíná, že sportovní organizace a svazy nedostaly od MŠMT žádné dotace pro letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vyšla nová kniha o Martinu Schulzovi. Neuvěříte, co dělala jeho matka
Včera proběhla tisková konference u příležitosti vydání životopisné knihy bývalého šéfa Evropského parlamentu a aktuálně předsedy SPD Martina Schulze. Zúčastnili se i dva ze čtyř Schulzových sourozenců, sestra Doris a bratr Walter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Konečný účet ČNB za intervence - 2,5 bilionu korun
Celkové výdaje za téměř 2,5 roku trvající intervence ČNB na oslabení české koruny dosáhly ke konci března částky cca 2,5 bilionu korun. Jenom za měsíc březen, tedy de facto za poslední ucelený měsíc „fungování intervencí“ vyházela ČNB na intervence neuvěřitelných 520 mld. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Duel Jaromíra Soukupa - nový politický diskusní pořad na TV Barrandov
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic TV Barrandov odvysílá nový politický diskusní pořad – Duel Jaromíra Soukupa. Premiérový díl plný aktuálních otázek a pádných argumentů startuje již dnes večer na televizi Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Prosba pravdoláskařům a xenofobům
Při pohledu na celkem hutně zaplněné pražské Václavské náměstí musí valnou část nekoblihářů napadnout: „Tak fajn, fázi číslo 1 bychom tu možná zdárně měli rozběhnutou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: „Slušní demokraté“, co útočíte na Zemana a Babiše, zapotíte se. Totální revoluce v politice USA, dohoda s Rusy a Čínou. Nová vlna migrace, už úplný středověk
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Projev, který přednesl americký ministr zahraničí Rex W. Tillerson, představuje revoluci v zahraniční politice USA, upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. USA prý podle Tillersona již nebudou razit politiku „americké výlučnosti“, nýbrž stojí o strategické partnerství s Čínou a zlepšení vztahů s Ruskem, které započne v Sýrii. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí Spencerová též upozorňuje, že ze Sýrie se začínají přes Turecko tlačit do Evropy džihádisté a nejhorší radikálové. „Jinými slovy, pokud se tito lidé dostanou až do Evropy, čekejme příchod nefalšovaného islámského středověku… Viděla jsem to naživo v uprchlických táborech u Aleppa. Záplava totálně zahalených a vesměs negramotných žen ověšených spoustou dětí a vedle nich náležitě vousatý manžel. Bylo to opravdu šílené,“ uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Soud bude ve věznici rozhodovat o vydání Nikulina do USA či Ruska
Pražský městský soud dnes projedná v pankrácké vazební věznici přípustnost vydání Rusa Jevgenije Nikulina do USA a Ruska. O vydání mladíka zadrženého v českém hlavním městě požádaly ve stejný den obě velmoci. Moskva dříve uvedla, že udělá vše pro to, aby vydání Nikulina do Spojených států zabránila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Andrej Babiš zneužíval Mladou frontu Dnes a Lidové noviny k likvidaci politických oponentů
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Není to dnešní sezení tak trochu vrtěti psem?
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Noviny se tváří, že jsou nestranické a objektivní. Nic není větší lež a podvod
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Co si mají lidé, kteří nás platí, myslet o vývoji posledních dnů?
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zlatuška (ANO): Věnovat se takto pořízeným fragmentům nahrávek považuji za pornografii
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Pan vicepremiér Babiš si tu může kvičet, jak chce
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Jediným podkladem je lidská špína
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Je to výběrová metoda. Předseda ANO může urážet, obviňovat koho chce
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident zvedl ze židle Milana Knížáka: Možná, že psychicky onemocněl. Řada jeho projevů tomu nahrává
Prezident Miloš Zeman se podle bývalého generálního ředitele Národní galerie Milana Knížáka chová jako hulvát a blázen. „Možná, že psychicky onemocněl. Řada jeho projevů tomu nahrává. V tom případě by měl být umístěn do léčebného ústavu a ne jezdit po vlastech českých i nečeských a šířit bláboly. Prezidentův narcismus a psychopatická touha po pomstě za pomyslné křivdy jsou projevy psychopatie,“ prohlásil v článku pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zámek Pardubice má své víno, připomíná náboženskou toleranci za Viléma z Pernštejna
Tři druhy vína inspirované osobností Viléma z Pernštejna jsou od tohoto týdne v nabídce Zámku Pardubice. Pod názvy Sub una pro bílé suché, Sub utraque pro červené a Fraterno pro bílé polosuché se skrývá poselství o mimořádné náboženské svobodě, která v době největší slávy Pardubic panovala. Víno se stane vhodným suvenýrem pro návštěvníky zámku a města Pardubice i dárkem pro vzácné návštěvy města a Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Kolínský: Stres ze zaměstnání by mohla být výmluva pro ty, kteří nechtějí pracovat
Problematika pracovního stresu a dalších psychosociálních nebo zdravotních rizik se stává tématem poslední doby. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR navrhuje novelu zákoníku práce, která počítá s tím, že firmy budou muset stresu v zaměstnání předcházet. Jak ale může ministerstvo přikázat firmám stresu předcházet a jak mají zaměstnanci pracovní stres dokazovat? A jak firma prokáže, že provedla opatření, aby takovým situacím zabránila?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Náměstek Tomáš Kuchta navštívil veletrh IDEF v Turecku
Náměstek ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Tomáš Kuchta byl v úterý a ve středu oficiálním hostem obranného veletrhu IDEF v Istanbulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Laboratoř moderních bezpečnostních hrozeb je na Balkáně. Týká se i nás, říká Janina Hřebíčková
ROZHOVOR ROBERTA BŘEŠŤANA. Poslední tři roky vedla bývalá novinářka a poté patnáct let česká diplomatka a velvyslankyně Janina Hřebíčková misi Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Černé Hoře. Za svou práci na Balkáně dostala i státní vyznamenání z rukou černohorského prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Europarlament bude řešit riziko politického zneužití médií v ČR
Stavem médií v České republice a rizikem jejich politického zneužití se nejspíš bude 1. června zabývat Evropský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lasztoviczová (Svobodní): Nová móda – MHD ve městech zdarma
Pokud politici říkají, že je něco zdarma, zdarma to nikdy není. Příkladem budiž MHD. Co nezaplatí lidé na jízdném, musí se financovat z veřejných peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tamara Kováčová: Stát zaplatil dva a půl miliónu korun za učebnice, které nejsou veřejně dostupné
Evropské dotace jsou velkou příležitostí, jak zlepšit vzdělávací oblast. Například z operačního programu Vzdělávání a konkurenceschopnost se v programovém období 2007–2013 rozdělilo mezi příjemci přes padesát miliard korun. I přesto, že dotace jdou z peněz daňových poplatníků, nemají z nich užitek všichni, ale jen konkrétní příjemci. Ti nejsou nuceni nijak své výstupy zveřejňovat a sdílení výstupů závisí jen na jejich dobré vůli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice u svaté Anny: Začala realizace šesti nových projektů financovaných Agenturou pro zdravotnický výzkum
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) významně rozšířila své výzkumné aktivity - začala realizovat 6 nových výzkumných projektů financovaných z grantů poskytnutých Agenturou pro zdravotnický výzkum (AZV) na období 2017-2020. Nové výzkumné projekty se zaměřují na nádorové onemocnění prostaty, mozkové výduti (tzv. mozková aneuryzmata), komplikace při chirurgických výkonech na břišní aortě, léčbu pacientů s nádorem neuroblastomem, epilepsii, a zubní kaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Minuta demokracie: Do sněmovny se vrátily výjimky z registru smluv státu...
Nejenže zuří ústavní krize, ale navíc už příští úterý čeká poslance rozhodující hlasování o zveřejňování smluv státu. Když poslancům napíšete, možná to bude hlasování poslední.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se v Lucembursku setkal s předsedou Sněmovny, velkovévodou či českými krajany
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil ve středu a ve čtvrtek 10. a 11. května Lucemburské velkovévodství. Během pracovní cesty jednal s premiérem Xavierem Bettelem, předsedou Poslanecké sněmovny M. Di Bartolomeem, setkal se s českými krajany i velkovévodou Jindřichem Lucemburským. Premiér Sobotka rovněž jednal s vedením společnosti SES, která je průkopníkem v kosmických a satelitních technologiích, o možné spolupráci s českými firmami. Předseda vlády Sobotka byl po 16 letech prvním českým premiérem, který Lucembursko v rámci oficiální cesty navštívil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Ústava není toaletní papír
Nevím, jestli jste také cítili to obrovské zklamání z chování našeho nejvyššího ústavního činitele. Já docela ano, ale chápu, že mnozí už ani ne. Zvláštní je to slovo „ústavní“. Nejvyšší ústavní činitel má problém respektovat Ústavu, základní zákon našeho státu, a to určitě není známka zdravého demokratického státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Babiše tlačí k vysvětlování kauz jeho vlastní europoslanci Telička a Ježek
Europoslanci zvolení za hnutí ANO Pavel Telička a Petr Ježek se o víkendu chtějí sejít s předsedou hnutí a vicepremiérem Andrejem Babišem kvůli současné situaci. Telička i Ježek to dnes potvrdili ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Čeští vojáci brání Pobaltí, to je vynikající zpráva
Jako země máme zkušenost s tím, že nás náš spojenec Francie v roce 1938 zradil a opustil, když prohlásil, že nám proti hitlerovskému Německu nepřijde na pomoc. Je proto dobře že jsme nyní se svými spojenci v NATO solidární.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Náměstek Stašek přijal náměstka ministra životního prostředí a turismu Mongolska
Náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek přijal 9. května 2017 v Černínském paláci náměstka ministra životního prostředí a turismu Mongolska Tserendorje Batbayara, s nímž jednal o rozvoji bilaterálních vztahů, ekonomické spolupráci, aktuální politické situaci v regionu a rovněž i o významných projektech zahraniční rozvojové pomoci ČR, které byly v Mongolsku uskutečněny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Je třeba se dostat na magická dvě procenta HDP, kterými budeme přispívat na obranu v rámci NATO
Road Show 2017 – My a naše bezpečnost. Tak se jmenuje projekt Národního institutu pro obranu a bezpečnost, který připravil pro letošní rok cyklus celkem čtrnácti odborných debat a diskusí s veřejností v jednotlivých krajích České republiky na téma zajištění obrany a bezpečnosti ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Klidně to mohla být Akce proti koncentrovanému zlu
Včera proběhla na Václavském náměstí v Praze narychlo svolaná, samozřejmě maličko organizačně skřípající akce, která ale počtem účastníků byla asi největší politickou dobrovolnou akcí od roku 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Demonstrace chápu, já jsem tady hodně neplatičům daní šlápl na kuří oko, říká Babiš
Ministr financí a šéf hnutí ANO se vyjádřil ke včerejším demonstracím v Praze, v Brně a dalších městech. Jen demonstrace na Václavském náměstí v Praze se zúčastnily až desítky tisíc lidí, některá média odhadují, že šlo o 20 až 30 tisíc lidí. Babiš uznává právo lidí demonstrovat, ale chápe ty demonstrace tak, že se mohou bouřit lidé, kterým šlápl na kuří oko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka svolal jednání expertů, chce mít přichystaný spor se Zemanem u Ústavního soudu
Premiér doufá, že k soudnímu sporu nakonec nedojde a Zeman se zachová podle dosavadních ústavních zvyklostí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Vůně koryt převládla
Čtvrteční glosa Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Zeman se rozhodl. Kajínek dostane milost
Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek bude volný. Prezident Miloš Zeman to nepřímo potvrdil ParlamentnímListům.cz. Oficiálně své rozhodnutí podle svých slov oznámí po návratu z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátorský klub ODS: Podpoříme ústavní žalobu proti prezidentu republiky
Usnesení senátorského klubu Občanské demokratické strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šarlatánství a tahání peněz z nemocných? U Jílkové o čínské medicíně
Stane se čínská medicína regulérním medicínským oborem v Česku? Akupunktura, čínské masáže, byliny – vyléčí vás? Nebo jde o šarlatánství a vytahování peněz z kapes nemocných? Na tyto a mnohé další otázky odpoví hosté dnešního vysílání pořadu Máte slovo České televize moderátorky Michaely Jílkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Tok, který navazuje na přírodní rezervaci Mýto, získal podobu, jakou si zaslouží
Revitalizace Rokytky v Nedvězí zlepšila vodohospodářskou funkci toku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ruzyňští celníci zaznamenali od začátku letošního roku zvýšený nárůst případů nelegálního dovozu a vývozu zboží
Ruzyňští celníci za letošní rok odhalili již 535 záchytů drog, anabolik, padělků a produktů CITES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zastavme dobu, kdy sportovci musí jet do Prahy na praseti a odráží se demižónem
Prožíváme velmi turbulentní období, ve kterém se každý den dovídáme nové a nové informace, při kterých jen kroutíme hlavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vynadal jsem Zaorálkovi! Ne, bylo to jinak. Babiš a ministr zahraničí nám rozkryli výstup, který včera viděli všichni, ale slyšet nebylo
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) pro ParlamentniListy.cz objasnili živelnou diskusi, která se mezi nimi v Poslanecké sněmovně včera během mimořádného jednání odehrála. K osobní výměně názorů došlo krátce potom, co Zaorálek obvinil Babiše z vydírání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství zve na exkurzi s názvem Týden lesů
Pozvánka Ministerstva zemědělství:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Výzva k odstoupení premiéra Sobotky
Na petičním portálu se o víkendu objevila výzva k odstoupení premiéra Sobotky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Asi dostanu přes držku, rozepsal se Ivan Langer o včerejších demonstracích. Hodně proti proudu. A Markéta Šichtařová...
Bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS) sepsal dle svých slov epické pojednání o uliční a zastupitelské demokracii. Reagoval tak na včerejší tisícové demonstrace "Proč? Proto!", které se konaly v mnoha městech České republiky. A své napsala i ekonomka Markéta Šichařová na blogu na serveru iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Skutečně levné potraviny?
V průměru 19,2% svých příjmů vydáme jen za potraviny. Nejpočetnější skupina příjmově podprůměrných obyvatel vydá za potraviny okolo 30% svých příjmů. V Rakousku a v Německu je to cca 12% příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Experti se zaměří na vliv holokaustu na identitu Romů v Evropě
Na romský holokaust a jeho vliv na identitu evropských Romů se zaměří třídenní mezinárodní konference, která dnes začíná v Praze. Pořádá ji Institut Terezínské iniciativy a organizace Antikomplex a Romea.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MZV: Konference k výročí nedožitých 80 let Jiřího Dienstbiera
Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Rada pro mezinárodní vztahy a Ústav mezinárodních vztahů společně pořádají 11. května 2017 od 14:00 hodin v Černínském paláci konferenci u příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Jiřího Dienstbiera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Noviny: Po návratu Zemana přijde zklidnění. Prezident ví, že to po... A Babiš včera řval na Sobotku a další
Novým ministerským předsedou by mohl být ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) či předseda lidovců Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Alespoň o tom spekuluje dnešní MF Dnes. Ta se také věnuje včerejší schůzce prezidenta Miloše Zemana s předsedy koaličních stran v Liberci. Premiéra Bohuslava Sobotku, jenž byl v té době už na cestě na jednání s lucemburským premiérem, nahradil při jednání právě Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Obrazem: Proč? Proto! Česko demonstrovalo proti Babišovi a Zemanovi, v Praze přišlo 20 tisíc lidí
Kromě metropole se demonstrace konaly i v Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Brně a Zlíně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:36, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Jsem opravdu nespokojený čtenář Mladé fronty
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Je občan ovce, která kupuje něco, co nechce číst? Nechte to na lidech
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ovčáček se ještě jednou vyjádřil k vládní krizi: Prezident Zeman hájí občany
Hradní mluvčí se ještě jednou vyjádřil k aktuální vládní krizi. Zaujalo ho usnesení sněmovny, v němž se praví, že šéf hnutí ANO lhal. Nikoli poprvé také konstatoval, že prezident Miloš Zeman stojí na straně občanů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Dnešní schůze je velmi zvláštní. V něčem je ale stejná. Zase jsem se dozvěděl, že všetci kradnú
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): I když máme jiné názory, měli bychom dodržovat slušnost
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Vládní krize ukazuje potřebu zásadních politických změn
Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Homola (SPR-RSČ): Schůze sněmovny k záležitostem A. Babiše
Postřehy s živého vysílání schůze PS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: Primátorka Krnáčová staví Potěmkinovy vesnice
Situace na pražském Výstavišti zůstává podle představitelů pražské TOP 09 naprosto tristní a současná pražská koalice selhala, když téměř dva a půl roku nechala areál chátrat. To, že se nyní na poslední chvíli snaží realizovat projekty, jako je řešení vstupní brány, či letní kino, je podle předsedy pražské TOP 09 Václava Novotného projevem zoufalství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sieber (ŘN): Oni jsou zvyklí, že jim na úřadech všechny žádosti vyplňují
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Náměstek Šrámek navštívil Izrael a Palestinská území
Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek navštívil Stát Izrael a Palestinská území. Během své návštěvy ve dnech 8.–9. května 2017 vedl politické konzultace se svými protějšky z izraelského a palestinského ministerstva zahraničních věcí v Jeruzalémě a Ramalláhu. Jednání se věnovala politicko-bezpečnostní spolupráci, aktuálnímu stavu blízkovýchodního mírového procesu i situaci v regionu. Ivo Šrámek také slavnostně předal český projekt v centru péče pro tělesně a duševně postižené Four Homes of Mercy ve Východním Jeruzalémě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
„Riziko politického zneužití médií v ČR.“ Evropský parlament má progam schůze
Stavem médií v České republice a rizikem jejich politického zneužití se nejspíš bude 1. června zabývat Evropský parlament. Vyplývá to z návrhu programu jeho plenární schůze, který dnes schválilo vedení politických frakcí europarlamentu. Dokument má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Mezi Prahou a Brnem stavíme prakticky za provozu novou dálnici, což je náročné
Modernizace D1 probíhá podle harmonogramu, nová opatření zvýší bezpečnost v dopravním omezení a v místě kolon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České mírové hnutí: Chystáme protest proti NATO
Rádi bychom vás informovali o připravovaném protestu proti Severoatlantickému paktu NATO, který se uskuteční v sobotu 20. května 2017 v 10 hodin dopoledne na Václavském náměstí v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hlavní město není celá republika! Analytik sráží nadšení demonstrujících z Václaváku a vytahuje zásadní události dneška
ROZHOVOR „Sobotka se chová jako dítě, Babiš se Sobotkovi směje, partaje rozjely volební kampaně a ulicemi se nesou rozhořčené hlasy na obranu demokracie a znalců ústavy je zde tolik, jako znalců fotbalu. Ale demokracie v Česku existuje. Ústavu máme. Písemně. Bohužel také hejno vykladačů lajdácky psaného "revolučního" dokumentu. Parlament máme, i funkční a dělnou vládu se podařilo sestavit. Nezaměstnanost klesla, mzdy stoupají. Lidé získávají optimismus a utrácejí. Prezident podle ústavy koná a určitě i konat bude, přestože ukazuje premiérovi holí, kde má mikrofon. Politická jednání nejspíš budou pokračovat, než i poslednímu voliči dojde, kdo je viníkem této poťouchlé krize. Aneb každý se musí znemožnit sám,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analytik a publicista Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Prezident úmyslně a vědomě škodí vlastní zemi
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Indové znovu nakupují zlato ve velkém
Oblíbenost žlutého kovu je především ve východních zemích známou věcí už od počátku civilizací. Nejen že je symbolem krásy a velkoleposti, ale v dnešní době hraje již i roli ochranářskou ve smyslu ochrany majetku a bohatství. Lidé v těchto zemích si to velmi dobře uvědomují. Nejde jen o ukazování bohatství, ale zejména o uchování hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Americká média jsou vůči nám zaujatá, zní z Ruska
Na Aljašce se uskutečnilo jednání amerického ministra zahraničí Rexe W. Tillersona s jeho ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Lavrov hovořil také se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem a ruské ministerstvo zahraničí dává najevo nelibost. Proč je ruská strana poněkud rozladěná?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
U Hradu demonstrovaly proti Zemanovi a Babišovi stovky lidí
Stovky lidí se dnes v podvečer sešly na Hradčanském náměstí v Praze na demonstraci proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO). Akce byla pokračováním středečních protestů v sedmi městech včetně Prahy nazvaných Proč? Proto!. Účastníci dnes mimo jiné podepisovali petici za odvolání Babiše z funkce. Podle zpravodaje ČTK se akce obešla bez konfliktů. Další demonstrace se uskuteční příští středu na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický se v ČT rozpálil: To je kobercový nálet na Babiše!
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala ve čtvrtečním Interview ČT24 ministra obrany Martina Stropnického (ANO), který se vrátil z návštěvy Spojených států. Z Bílého domu nám přivezl tento vzkaz. Nejdříve se však vyjádřil k domácí politické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vlakem na festival Divadelní svět Brno
Od 12. do 17. května se sjedou do moravské metropole divadelní soubory z různých koutů světa, aby na prknech desítky divadel předvedly to nejlepší ze své tvorby. Na 8. ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno se mohou diváci svézt vlakem Českých drah za polovinu jízdného se slevou VLAK . Diváci festivalu se mohou těšit na špičkovou činohru, velkolepý balet i na představení pro rodiny s dětmi. Každoročně přiváží festival to nejlepší, co se urodilo na tuzemských i zahraničních scénách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Na zemědělských TECHNOhrátkách žáci poznávali nejen zvířata
Oslice Julča, býček Johan, lama František, zatím bezejmenné měsíční telátko a také zakrslé kozy, husy i další zvířata byli obdivovanými společníky účastníků TECHNOhrátek Pardubického kraje, které se uskutečnily ve středu 10. května ve Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole Chrudim. Zavítalo sem 149 žáků 7. a 8. tříd z deseti základních škol, kteří se zájmem a nezvyklým zanícením pronikali do základů zemědělských profesí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Další střet na obzoru: Když Sobotka podá kompetenční žalobu, Zeman dá podnět Ústavnímu soudu
Prezident Miloš Zeman na tiskové konferenci uzavřel třídenní návštěvu Libereckého kraje, kde byl už počtvrté. Před večerním odletem prezidenta do Číny se serveru ParlamentníListy.cz podařilo zjistit, že prezident Zeman vážně zvažuje milost snad nejznámějšímu českému vězni Jiřímu Kajínkovi. Na tiskové konferenci se ovšem prezident věnoval vládní krizi a regionálním otázkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Oblastní politici ANO se staví za Babiše, neměl by sám odstupovat
Představitelé regionálních organizací ANO se při vládní krizi staví za svého předsedu a ministra financí Andreje Babiše, který by podle nich neměl dobrovolně odstupovat z vlády. Pokud by ale jeho odchod vyřešil situaci, měl by spolu s ním odejít i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), dodávali členové ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Scénář na odstranění Zemana a Babiše. Kdo to platí? Toto jsme se dozvěděli od politiků o demonstraci na Václaváku
ANKETA Ve středu se uskutečnila na Václavském náměstí v Praze demonstrace namířená proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi a prezidentovi Miloši Zemanovi s názvem „Proč? Proto!!“. Na akci se údajně sešlo zhruba dvacet tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví 4.0
Definice stavebnictví – je to odvětví, pomocí kterého je zajišťována výstavba, údržba, modernizace, rekonstrukce a demolice stavebních objektů. Člení se na pozemní stavby, dopravní a podzemní stavby, vodohospodářské stavby a speciální stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
V Praze proběhne výstava blockchain projektů a zařízení pro mining kryptoměn
Dne 19. května v českém hlavním městě Praze proběhne výstava softwaru a zařízení pro kryptografický průmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Macron je výhrou pro Evropskou unii, prohrou pro Evropu
S Emmanuelem Macronem a jeho snahou opatřit evropský žalář národů jen dalšími, pevnějšími okovy tak jen přibyl další důvod, proč ve vystoupení z Evropské unie spatřovat jeden z hlavních politických cílů pro nejbližší budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Orbán konzultuje s občany Stop Bruselu!
Podle informací zveřejněných na internetovém portálu maďarského týdeníku „Heti Világgazdaság“ už 1,13 milionu Maďarů vrátilo vyplněný vládní dotazník „Stop Bruselu!“. Včera o tom měl informovat státní tajemník úřadu vlády Csaba Dömötör. Na šest otázek v dotazníku mohou maďarští občané odpovědět do 20. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Parním vlakem na 170. zahájení lázeňské sezóny v Jeseníkách
V sobotu 13. května vypraví České dráhy zvláštní historický vlak s parní lokomotivou, kterým se budou moci zájemci svézt z olomouckého hlavního nádraží přes Zábřeh na Moravě a Hanušovice do Jeseníku a zpět. Nevšední svezení do hor mohou zájemci využít pro cestu na 170. zahájení lázeňské sezóny v Priessnitzových léčebných lázních a už od pátku 12. května má přichystaný program i město Jeseník, které oslaví 750 let od první písemné zmínky o osídlení. Nejmladším oslavencem pak bude parní lokomotiva Šlechtična, která má letos 70leté jubileum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Co se lehce řekne, v praxi může selhávat
Hlavní město Praha ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha uspořádalo 10. května další ročník Pražského fóra primární prevence rizikového chování. Fórum se uskutečnilo pod záštitou radního hlavního města Prahy Radka Lacka a účastnilo se ho spolu s odborníky na primární prevenci 160 pedagogů z pražských škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Příběh Ruských Legií knižně
Blíží se sté výročí bitvy u Zborova, při které vstoupily legie nově vznikajícího Československa do válečného konfliktu. Právě k tomuto významnému výročí vznikla unikátní kniha Jana Racka, Příběh ruských legií: Anabáze pohledem kralupských legionářů, ve které se nachází více než 200 jedinečných fotek, mapujících celou cestu českých legií transsibiřskou magistrálou z evropské části Ruska až do Vladivostoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Praha hostí mezinárodní konferenci institucí hospodařících se státním majetkem
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na webových stránkách výroční zprávu o své činnosti v roce 2016. Výroční zpráva přináší výsledky hospodaření a činnosti úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka naznačil, co se dělo na koaliční schůzce k vládní krizi
První místopředseda KDU-ČSL a ministr zemědělství Marian Jurečka míní, že koalice má pokračovat. Zároveň doporučil zchladit hlavy. Rozhovor s ním přinesly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Andrej Babiš natáhl tepláky a zahrozil: Nechci, aby tento stát řídil nějaký kmotr přes milenku premiéra
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) si oblékl tepláky a zúčastnil se tréninku s Pavlem Šalitrošem. A mimo jiné došlo i na rozhovor. Celé video je umístěno na serveru YouTube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí sleduje svou uhlíkovou stopu a šíří povědomí o ochraně klimatu
Ministerstvo životního prostředí se jako garant ochrany klimatu zapojilo do programu SLEDUJEME / SNIŽUJEME CO2 a nechalo si jako čtvrtá veřejná instituce spočítat svoji uhlíkovou stopu [1] za rok 2016. Výpočet proběhl metodou GHG Protokolu, tedy světově nejpoužívanějším přístupem k vykazování emisí skleníkových plynů. Výsledkem výpočtu je certifikát, který pro svou uhlíkovou stopu MŽP obdrželo a dle nějž úřad loni vyprodukoval 1163 tun CO2ekv [2]. Účelem projektu je zviditelnit konkrétní vhodná opatření na snižování emisí skleníkových plynů a šířit tak povědomí veřejnosti o ochraně klimatu. Své emise CO2 ministerstvo postupně snížilo díky zateplení, výměně oken nebo instalací střešních solárních panelů atp. Provedená studie s výpočty pro další úspory doporučuje pokračovat ve využívání zelené energie, preferovat nízkouhlíkovou dopravu apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Fico na Slavíně proti neofašistům
Slovenský předseda vlády Robert Fico včera na v Bratislavě na Slavíně ostře vystoupil proti projevům extrémismu Lidové strany Naše Slovensko. V projevu při příležitosti 72. výročí Dne vítězství nad fašismem premiér vyzval orgány činné v trestním řízení, aby proti takovým vystoupením konaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa zakázala prodej polotovarů pro přípravu kebabu
Státní veterinární správa (SVS) zakázala prodej polotovarů pro přípravu kebabu ve dvou provozovnách stravovacích služeb v Kraji Vysočina. Polotovary pocházely od výrobce a dodavatele z Německa a obsahovaly přídatné látky, jejichž použití pro tento druh produktů evropská legislativa nepovoluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Kdo nám čůrá na hlavy?
Politika je svinstvo, říkával francouzský spisovatel Gustave Flaubert. Ovšem největší svinstvo představuje poli­tika, která stojí za ozbrojenými konflikty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vrací se vám pád Nečase! Miroslava Němcová zúčtovala naprosto se všemi
ROZHOVOR Po tomto týdnu není podle bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové možná po volbách žádná spolupráce s Andrejem Babišem v jakémkoli vládním uspořádání. „Andrej Babiš ztělesňuje destrukci demokratického zřízení, na které jsme všichni přísahali, když jsme skládali slib jako zákonodárci, a proti této přísaze se nemůžeme postavit,“ prohlásila rezolutně v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová. Za největší viníky současné krize považuje prezidenta a Andreje Babiše, i když část viny nese podle ní i premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Online: Musí Zeman odvolat Babiše a hrozí mu žaloba senátorů? Ptejte se ústavního právníka
Svým specifickým výkladem ústavy přispěl prezident Miloš Zeman k vládní krizi, která poslední týden hýbe Českem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.5.2017 v 13:36, zobrazit podobné
Tomáš Feřtek: Jste-li zavřeni v učebně, můžete napsat skutečnou reportáž jen o tom, co se děje právě tam
Co říkají maturitní data: Při výběru slohů jdou maturanti nejsnazší cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Výherci soutěže Za tajemstvím čisté vody jsou již známi
Vyhlášení výsledků soutěže pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Soukromníci vítají usnesení Poslanecké sněmovny ve věci zneužívání moci Andreje Babiše
Dlouhodobě upozorňujeme na to, že Andrej Babiš je nebezpečím pro demokracii v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman zcela vážně pohovořil o „mírném tělesném trestu“ pro Bohuslava Sobotku
„Nepokládám za dobré, aby se jakýkoliv prezident uzavíral mezi zdi Pražského hradu a žil v jakési izolaci, která jej odtrhuje od normálních občanů,“ řekl prezident Miloš Zeman úvodem svého setkání s občany v Doksech. Tam zakončuje svou návštěvu Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Spontánní lidové protesty? Asi ne...
Tak se právě dočítám (včera 11. 5), že Václavák je zaplněný snad 11000 protestujícími proti Babišovi a Zemanovi. Že by se lidové masy daly konečně spontánně do pohybu, aby to našim škůdcům spočítaly?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Migranti si dělí řecký ostrov Chios
Řecké úřady se obávají dalšího vývoje na ostrově Chios, kde může dojít k velkým srážkám migrantů, kteří si ostrov rozdělují na své sféry vlivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Nebojíme se oponovat nesmyslům, kterými mnohdy státní správa komplikuje podnikatelům život
Podnikatelé z celé země si zvolí svého nového prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vládní krize pokračuje
Není zcela jasné, proč A. Babiš setrvává na stanovisku, že nebude z vlády dobrovolně odstupovat. Proč trvá na tom, aby byl odvolán, podle něj zcela ovšem nespravedlivě. Včerejší setkání špiček koalice řešilo, zda některá z nich, politických stran zastoupených ve vládě, vypoví koaliční smlouvu. Asi nejrozumnější je v teto souvislosti stanovisko předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Faltýnka, který říká, že je potřeba koaliční smlouvu přehodnotit a aktualizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dny, kdy USA vyvážely své hodnoty do světa, jsou u konce. Donald J. Trump dnes způsobil obrovský šok...
„Dny, kdy se Spojené státy pokoušely vyvážet své hodnoty do celého světa, jsou již u konce,“ uvedl americký ministr zahraničních věcí Rex Tillerson v proslovu pro své zaměstnance, informuje magazín Foreign Policy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra