Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.848x, což odpovídá cca 148.605-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vrchol tmářství, čistá totalita. Sociolog a vysokoškolský pedagog naložil Tomáši Halíkovi za to, co zase předvedl v médiích
ROZHOVOR Nad posledními mediálními vyjádřeními profesora Tomáše Halíka a jeho podporovatele Luďka Sekyry se pro ParlamentníListy.cz zamýšlí sociolog a vysokoškolský pedagog Giuseppe Maiello. Všímá si toho, jak málo je teologovi, jenž se rád prezentuje jako liberál, po chuti pluralita názorů a jak se pokouší o implementaci totalitní vize. Za vrchol tmářství pak považuje Halíkovy náznaky, že kritici veřejnoprávní televize jsou „ruští agenti“. Zdá se mu legrační představa, že stačí málo, aby se celé Česko přiklonilo k Rusku, jak neustále varují Halíkem vyzdvihované Evropské hodnoty pornoherce Jakuba Jandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Já na Zemana tu žalobu vážně podám, ujistil Sobotka. Babiš musí odejít, vždyť sněmovna schválila, že je lhář, dodal
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je podle svých slov připraven podat na prezidenta Miloše Zemana kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu. A to v případě, že hlava státu neodvolá po návratu z Číny ministra financí Andreje Babiše (ANO), jak požaduje Sobotka. Ten to řekl v rozhovoru pro server Novinky.cz se zdůrazněním, že Česko je parlamentní demokracií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
S Jestřábem v srdci. Foglarovci na pražském knižním veletrhu uctili svého učitele
Stánek nakladatelství Olympia v poslední všední den veletrhu Svět knihy 2017 ovládli foglarovci. Pamětníci a příznivci průkopníka českého skautingu na místě pokřtili foglarovský sborník k příležitosti 110. výročí Jestřábova narození.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Imigranti v Itálii zuří: Nemáme tu kde sportovat
K italským břehům denně připlouvají další migranti a stávající kapacity přestávají stačit. Italské úřady proto podnikají v posledních týdnech kroky, které povedou ke zrychlení deportací neúspěšných žadatelů o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Německo a Francie plánují společný pakt. Má být motorem další evropské integrace
Společné zastoupení Německa a Francie v Evropské komisi a v mezinárodních organizacích navrhl ministr zahraničí Sigmar Gabriel při jednání v Paříži. Píše o tom server PrvníZprávy.cz s odvoláním na Der Spiegel. Ten to dokonce nazývá jako společný francouzsko-německý pakt o budoucnosti Evropy. Stejně tak podle všeho navrhl i vytvoření celkového rozpočtu pro země eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kaska (TOP 09): Nečekejme na dálnice, stavme obchvaty měst a obcí
Průmyslové podniky mají zájem na jihu investovat, svědčí o tom rozvoj průmyslových zón a vysoká zaměstnanost. Památky lákají velké množství organizované i individuální turistiky. Je tu však jedno velké ALE. Přestože jižní Čechy mají velký potenciál, nemohou ho plně využít. Dalšímu rozvoji jihočeského regionu totiž brání nedostatečná dopravní infrastruktura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: O jednom zapomenutém obvinění z plagiátorství
V r. 1947 nevěděli vysokoškolští pedagogové slovutné Masarykovy university v Brně, či jsou. Zatímco rektor University Palackého J.L. Fischer je obviňoval z pěstování normativního svinstva, tak katolicky orientovaný historik Bohdan Chudoba, boží bojovník, který se ve 20. století vydal na křížovou výpravu sekularizovaným světem moderní civilizace (dle charakteristiky Milana Drápaly a Zdeňka Beneše), je označil za nositele marxistického zla. A šel ještě dále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Výroční zpráva Státní veterinární správy za rok 2016
V České republice loni trvala dobrá nákazová situace a většina závažných nakažlivých onemocnění se našemu území vyhýbala. V oblasti hygieny potravin živočišného původu vzrostl celkový počet kontrol. Přibylo především kontrol zásilek ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Komentátor varuje Sobotku a ČSSD: S takovýmhle chováním u voličů narazíte
Politolog Josef Mlejnek z Univerzity Karlovy se pro server iRozhlas.cz vyjádřil k současné vládní krizi. Podle jeho názoru může sociální demokracie s protibabišovskou rétorikou u voličů narazit. Řeč však byla i o nájemném vrahovi Jiřím Kajínkovi, jehož se rozhodla omilostnit hlava státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Kantar TNS by si měl také posvítit na Sobotku, Kalouska či Fialu…
Agentura Kantar TNS zveřejnila výsledky možné obliby Andreje Babiše. Zatímco komentář agentury hovoří o rozporuplnosti, výsledek je naopak pro Andreje Babiše na jedné straně a pro úvahy o rozumnému uvažování veřejnosti doslova skvělý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Bára Štěpánová je už ostřílená „revolucionářka“
Není žádné překvapení, že se při každé veřejné sešlosti, může-li si odskočit z natáčení nějakých přihlouplých seriálů, objeví „bojovnice“ B. Štěpánová, je-li tato se zaměřením proti prezidentu Zemanovi. Nazývat na sešlosti zoufalců na Václaváku prezidenta malým parchantem, sklízet za to potlesk, je minimálně kontraproduktivní ke kritice Zemana za jeho slovník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Oznamovací povinnost veterinárních lékařů
Úřad pro ochranu osobních údajů (dále jen „Úřad“) obdržel dotaz v souvislosti s oznamovací povinností veterinárních lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě podpoří vyšší odměny pro vojáky v aktivních zálohách
Kabinet patrně podpoří poslanecký návrh, jenž by vojákům v aktivních zálohách zvýšil odměny za účast na vojenském cvičení. Na pondělní schůzi by měl podle podkladů přijmout kladné stanovisko. Odměny jsou náhradou platu v zaměstnání. Jejich růst by měl podle předkladatelů zajistit, aby vojákům v aktivních zálohách neklesly kvůli výkonu činné služby celkové příjmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Souvislosti, zákonitosti, zákony a dogmata…
Objev českých vědců na poli organických magnetů na bázi grafenu prolomil letité dogma, že všechny magnetické materiály jsou na bázi kovů a jejich sloučenin. Nyní se stal magnetickým jeden ze základních kamenů organického světa - uhlík. Chemicky upravený magnetický grafen otevírá dveře nejen k novým aplikacím, ale snad konečně i k novému myšlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kramářovu vilu si 13. května prohlédlo 1 895 návštěvníků
Úřad vlády České republiky otevřel veřejnosti v sobotu 13. května 2017 Kramářovu vilu. Návštěvu rezidence českých premiérů, která byla zpřístupněna v rámci festivalu Open House Praha, si nenechalo ujít 1 895 zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lachnit: Oni vytrvali až do konce. Proč se my máme vzdávat na začátku?
Projev radního MČ Praha 5 pana JUDr. Petra Lachnita na Pietním shromáždění k uctění památky obětí komunismu pořádaném Konfederací politických vězňů ČR v sobotu 13. května 2017 v areálu hřbitova u krematoria v Praze - Motole
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Cyklo den s Lesy ČR v Libereckém kraji se vydařil
První etapa cyklostezky sv. Zdislavy v Libereckém kraji dokončená Lesy ČR letos v dubnu se 6. května otevřela veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČOI: Počty podvodů s ojetými vozidly neklesají
Česká obchodní inspekce pravidelně kontroluje nabídku a prodej použitých motorových vozidel. V roce 2016 provedla 123 kontrol a porušení právních předpisů zjistila při 74 kontrolách, což představuje více než 60 %. To je téměř o 4 % zjištění více než v roce 2015 (56,5%).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Téměř polovina občanů ČR by si přála za premiéra estébáckého udavače
Slováky mám rád a jsme Republikánská strana Československa. Takže odpor k Babišovi není založen na jeho národnosti. Konec konců mi dalo dost práce v předchozím odstavci zmršit slovenštinu tak, jak to on dělá s oběma jazyky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Pomáhají maminkám nejen s výchovou dětí, ale i najít sama sebe
Je to nenápadný domek kousek od centra Holic. Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek Oblastní charity Pardubice zde před šesti lety dobrovolnicky vybudovaly čtyři maminky s malými dětmi a jedna ředitelka mateřské školy. Jen za loňský rok už mělo centrum neuvěřitelných 5,5 tisíce návštěv a jeho zkušenosti a know-how zaujaly v šesti zemích Evropy. Svými vzdělávacími aktivitami patří k ojedinělým v republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Nechutné odvolávání předsedy Babiše
Premiér Sobotka byl jmenován po dobrovolné dohodě poslanců po volbách. Jeho moc je odvozená od koaliční smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Nesvačil: Babiš je oběť kmotrů. Za tento krok bychom mu měli být vděční
Myslet si, že podnikání Andreje Babiše bylo křišťálově čisté, je stejné, jako věřit tomu, že prezident Miloš Zeman je zapřisáhlý abstinent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Pole plná řepky, hezký obrázek, že?
Člověk by ani netušil, co všechno je v něm vlastně skryto… všechny nešvary dnešní doby „v kostce“. “Velké, širé, rodné lány, jak jste krásny na vše strany” pamatuje? Dnes ale spíš „žluté na vše strany“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Na MŽP bude příští týden zasedat Rada Federace EUROPARC
Ve dnech 17. - 19. 5. 2017 bude na Ministerstvu životního prostředí zasedat Rada Federace EUROPARC. Federace EUROPARC je největší evropskou asociací správců chráněných území. Sdružuje přibližně 400 organizací i jednotlivců z 36 evropských zemí. Jejími členy v ČR jsou všechny národní parky, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a od roku 2016 i MŽP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Migrant z Afriky si dál pár piv a šel „na holky“. Byl prý velmi brutální, vyhrožoval smrtí a nakonec zapíral
Už je to poněkud obehraná písnička, ale německé soudy tento týden řešily další z mnoha případů znásilnění, za které nesou odpovědnost migranti. Také pachatel tohoto brutálního sexuálního zneužití má jistotu, že se ve vysněném Německu zdrží dalších několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR: V Bruselu jednal Výbor pro civilní nouzové plánování NATO
V bruselské centrále NATO proběhlo v uplynulých dvou dnech (10. - 11. 5.) plenární jednání Výboru pro civilní nouzové plánování (CEPC), kterého se tradičně zúčastňují zástupci MV- generálního ředitelství HZS ČR jakožto příslušného gestora civilního nouzového plánování v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Marek Wollner promlouvá o Babišových médiích. Dávno se prý vědělo, jak to tam chodí
Moderátor České televize Marek Wollner z pořadu Reportéři ČT nepotřeboval ani slyšet nahrávky ministra financí Andreje Babiše (ANO) a redaktora MF Dnes Marka Přibila, neboť věděl, že Babiš svá média ovlivňuje. Rozhovor s Wollnerem přinesl server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimír Nahodil: Jakomluva
Asi jsem si ten termín sám vymyslel, protože jsem se s ním nikdy nesetkal. Jeho vznik byl pravděpodobně ovlivněn lidovými slovy „samomluva“ nebo „rychlomluva“ , ale to už je vedlejší problém, protože hlavním záměrem předkládaného povídání je úvaha o sympatické spojce JAKO. To slovíčko může mít několikerý význam i řadu různých použití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): “Titanic“ zvaný ČSSD klesá s kapitánem Sobotkou ke dnu...
Nic se nedá dělat, musím se prezidenta Miloše Zemana zastat. Současná ČSSD připomíná kolosální zámořský parník jménem „Titanic“ mířící pod vedením kapitána Bohuslava Sobotky sice pomalu, ale zcela jistě ke dnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO povedou do voleb v Praze ministři Stropnický a Pelikán
Do sněmovních voleb povede pražské ANO podle očekávání ministr obrany a místopředseda hnutí Martin Stropnický. Dvojkou zvolil dnes krajský sněm hnutí ANO ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Ze třetího místa kandidátní listiny se bude o přízeň voličů ucházet profesorka 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a přednostka pracoviště pražského IKEM Věra Adámková. ČTK o výsledcích sněmu informoval Vladimír Vořechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Strany a zbývajících devadesát devět procent občanů, I. díl
Ke hledání lepšího způsobu politiky nás vede zklamání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Činnost veřejné ochránkyně práv v 1. čtvrtletí 2017
V pravidelné zprávě pro Poslaneckou sněmovnu ochránkyně informuje o počtech a tématech podnětů, s nimiž se na ni lidé obrátili, shrnuje vybrané uzavřené případy a vybírá i to nejdůležitější z legislativních doporučení a využití zvláštních oprávnění. Upozorňuje rovněž na případy, v nichž se nepodařilo dosáhnout nápravy nesprávného postupu úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): V Makedonii se zřejmě odehrává kosovský scénář pod taktovkou EU
Ozbrojenými konflikty a politickou krizí zmítaná Makedonie, čelí hrozícímu rozpadu země. Makedonie je již delší dobu ve vážné politické krizi kvůli účasti stran albánské menšiny v budoucí vládě, která štěpí zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stropnický (Zelení): Praha vybrala pozemky pro výstavbu obecních bytů, stavět začne do tří let
Město vybralo 12 pozemků, na kterých by mohlo vzniknout až 500 nájemních bytů. Výstavba bude financována z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hl. m. Prahy, který disponuje částkou přes 3 mld. korun. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl Matěj Stropnický, místopředseda Komise Rady HMP pro Fond rozvoje dostupného bydlení, který má tuto agendu na starost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Zero waste - podvod, nebo náboženství?
Módní myšlenka „nulového“ odpadu (zero waste) domácností nese všechny rysy náboženství a nemá nic společného s efektivitou, hospodárností, rozumnou alokací zdrojů, péčí o komfort člověka a starostí o životní podmínky, které nás obklopují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Obnova kostela v Konojedech a činnost muzea v Ústí nad Labem – to jsou nominace na Cenu NPÚ v roce 2017
Cena Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe je Národním památkovým ústavem vyhlašována letos již počtvrté. Smyslem ceny je upozornit na pozitivní příklady a příběhy v oblasti památkové péče, ukázat, co se povedlo, a ocenit ty, kteří se o to zasloužili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vodička (Svobodní): Bravo pane prezidente, bravo pane premiére
Už dlouho jsem nejásal nad současnou politickou situací tak, jako v posledních týdnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
S Babišovými „odposlechy“ by vás soudce vyhodil. Dnes není problém vyrobit přiznání kohokoliv, že žere vlastní děti. Promlouvá bývalá ministryně spravedlnosti
„Poradila bych chlapcům, aby si dali pár dní volna, odjeli na chatu, dobře se najedli, kvalitně pomilovali a chvíli mysleli na něco jiného,“ říká někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová k tomu, jak se chovají senátoři a také premiér Bohuslav Sobotka, kteří chtějí podat k Ústavnímu soudu tzv. kompetenční žalobu na prezidenta Miloše Zemana. A vůči poslancům, kteří ve středu exhibovali v Poslanecké sněmovně na konto Andreje Babiše, podotýká: „Odposlechy považuji za nezákonné a nemorální, a podobně soudím o každém, kdo jimi argumentuje, vydírá či se jimi jinak jakkoliv zabývá. Technicky dnes není problém vyrobit záznam libovolné osoby, která se na něm přizná k požírání vlastních dětí. Usnesení Poslanecké sněmovny, jež se opírá o odposlechy, je proto nepochopitelné.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VLS prezentují projekty na ochranu vody a krajiny na Natur Expo Brno 2017
Celkem 16 ekologických a krajinotvorných projektů prezentuje na brněnském výstavišti ode dneška až do neděle státní podnik Vojenské lesy a statky ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Financování sportu není ohroženo
Sportovní svazy dostanou v červnu jako zálohu nejméně 50% dotace minulého roku, financování sportu tak není ohroženo. Program na financování svazů bude kvůli transparentnosti vyhlášen znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Špinavá, zkorumpovaná koalice. Zástupci šéfredaktora Respektu se udělalo zle nad Lidovými novinami
Do pátečního komentáře šéfredaktora Lidových novin Istvána Léka se ve svém sloupku na serveru Respekt.cz „strefil“ komentátor a zástupce tamního šéfredaktora Marek Švehla. „Až se budou na Čapím hnízdě vyhlašovat ceny za nejlepší novinové články uplynulého volebního období, šéfredaktor Lidových novin István Léko není bez šance. Jeho páteční komentář navazuje bez uzardění na časy, kdy úkolem novinářů nebylo nic menšího než pracovat ve službách těch nahoře a pokusit se zašlapat do země každého, kdo má jiný názor a dovolil si jej nějak nepříjemně říct,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR: Na Střeleckém ostrově lidé slavili Den Evropy
Úřad práce ČR svou účastí podpořil open-air festival konaný 4. května na Střeleckém ostrově v Praze. Letošní ročník proběhl s mottem „Den Evropy – Po zemích Unie“. Akce se koná pravidelně každý rok a jeho účastníci tak slaví Den Evropy, který připadá na 9. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Budu na úplně posledním místě, sliboval Babiš. Ale straníci jej uprosili, tak tedy středočeskou kandidátku povede
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš povede středočeské ANO do parlamentních voleb z prvního místa kandidátky, nikoli z posledního, jak o tom hovořil v únoru. Rozhodl o tom dnes krajský sněm hnutí, když jako volebního lídra chtěly Babiše oblastní organizace uskupení. Předseda středočeské organizace ANO František Petrtýl ČTK dále řekl, že sněm dnes Babišovi vyslovil podporu ve sporu s ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vlado Bacisin: Sto dní Trumponomiky
Hospodárska politika nového prezidenta USA Donalda Trumpa môže zmeniť nielen jeho krajinu, ale aj celý svet. Prvých sto dní vlády však ukázalo, že zmeniť chod ekonomiky nie je jednoduché.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Konečný (Svobodní): Nepříjemná pravda o rasistické historii minimální mzdy
Minimální mzdu zaváděly americké odbory jako „obranu před nespravedlivou černošskou konkurencí“ a dokonce byla považována za nástroj, jak kontrolovat a omezit černošskou populaci tím, že ji zbaví příjmů a živobytí. Jak je to možné, když dnes minimální mzdu prezentují její zastánci naopak jako opatření na podporu znevýhodněných a chudých? Spletli se tehdejší rasisti nebo současní socialisti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Když se daří dobře světu, daří se dobře i Číně. Její brány jsou českým produktům stále otevřené, říká čínská velvyslankyně v Česku Ma Keqing
ROZHOVOR Fakta jsou hlasitější než slova. Není možné jen poslouchat, co se říká, důležitější jsou činy a jejich praktický účinek. Odpověděla ParlamentnímListům.cz velvyslankyně Čínské lidové republiky (ČLR) v Česku, paní Ma Keqing, na otázku ohledně kritiky prezidenta Zemana za vstřícné postoje k ČLR a vyjmenovala právě ta fakta. Ostatně prezident je právě v Číně a účastní se tamního fóra o Nové hedvábné stezce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hynek (Realisté): Máme právo být hrdým národem
F. Kennedy kdysi poznamenal: „Neptejte se, co pro vás může udělat vaše země - zeptejte se, co můžete udělat pro vaši zemi.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek se zahraničními hosty diskutoval v kavárně o EU: Rychle do eurozóny a rychlejšího pruhu integrace, jinak nám ujedou a odpadneme
REPORTÁŽ Nový francouzský prezident Emmanuel Macron musí dát rozpočet do pořádku a ne, aby někdo jiný platil francouzské dluhy. Němci některé jeho návrhy nechtějí. Česko musí přijmout euro, je na to připravené. S otevřením trhu přestal existovat maďarský průmysl. Takové věty padaly při debatě významných politiků z rodiny evropských křesťanských demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Sanatorium Střední Brdy
Byl jsem proti otevření bývalého Vojenského výcvikového prostoru Brdy veřejnosti. Obával jsem se hamižnosti developerů a lhostejnosti těch lidí, po nichž nacházíme v lesích podél silnic odhozené pytle s odpadky. Obával jsem se nestydatých oligarchů budujících si ohrazená sídla v chráněných krajinných areálech, aniž je pak jakkoli využívají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Proč bych zrušil Senát České republiky
Stále to slyšíme: „peníze nejsou“, ale nejsou doopravdy, nebo zde v České republice fungují nadbytečné a drahé instituce, které nepotřebujeme, ale platíme je?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB: Cena za nejlepší esej o finanční gramotnosti míří do Ostravy
Již podeváté uspořádala katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity ve spolupráci s Českou národní bankou a městem Karviná soutěž finanční gramotnosti pro studenty středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Průzkum: Čtyřicet procent lidí chce Babiše za premiéra
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) podle průzkumu, jenž byl zveřejněn na serveru Novinky.cz, rozděluje českou společnost. 48,4 procenta lidí by si ho po volbách nepřálo vidět v křesle premiéra, na druhou stranu post předsedy vlády by Babišovi slušel podle 40,8 procenta lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SŽDC: Tunelovací stroj Viktorie vyhlíží metu třetího kilometru
Druhá tunelová trouba tunelu Ejpovice (část Homolka) je již téměř ze 70 procent dokončena. Tunelovací stroj Viktorie v těchto dnech zdolal téměř tři kilometry ražby z čtyřkilometrové severní části tunelu. Správě železniční dopravní cesty se tak daří držet harmonogram stavby nejdůležitějšího úseku modernizace tratě Rokycany – Plzeň. Kompletní zprovoznění tunelů se předpokládá v prosinci 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Babiš se svým "kýblem sraček" do politiky nepatří
Andrej Babiš se neumí chovat k ženám. Tvrdit, že předsedkyně výboru pro rozpočtovou kontrolu Ingeborg Grässle na něj připravena vylít "kýbl sraček" je naprosto nepřijatelné a ukazující jeho neomluvitelného hulvátství vůči ženám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svinská lež, dezinformační incest. Petr Žantovský podrobně rozebral, jak média vytvořila kauzu Babišových nahrávek. Novinářská parta se prý už zcela utrhla ze řetězu
TÝDEN V MÉDIÍCH Dění kolem vicepremiéra Andreje Babiše potvrdilo, že většině novinářů nejde o to probírat záležitosti do detailů, aby si čtenář, divák nebo posluchač mohli udělat vlastní úsudek, ale o to, aby občan převzal názor, který mu vnucují. Při ohlédnutí za uplynulým týdnem v médiích upozorňuje Petr Žantovský na to, jak politická parta kolem Respektu a Economie zůstává stranou pozornosti, komu mohou sloužit zveřejněné nahrávky rozhovorů šéfa hnutí ANO, ale i dezinformační incest, který není ničím jiným než svinskou politickou lží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Prezidentovy zdržovací návrhy
Prezident Zeman před svým odletem do Číny poškádlil ještě předáky sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tady nejde jen o moc, tady jde o kriminál. Šéfredaktor Plesl rozebírá, proč tolik politiků v posledních dnech propadlo hysterii
Jde nejen o moc. Některé aktéry motivuje hlavně strach, že jim jde o kriminál. To konstatuje šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl v dnešním komentáři pro MF Dnes v souvislosti s aktuální politickou krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf lidovců: My se s nikým ani proti nikomu nespojujeme, jen ctíme Ústavu
Odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) chtějí podle svého předsedy Pavla Bělobrádka lidovci proto, aby prokázali úctu k Ústavě. To zmínil sám Bělobrádek v rozhovoru pro Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Povinně do plavek?
Už dlouho jsme tu neměli žádné nové nařízení, evidentně tedy byl čas to napravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČVUT ve spolupráci se společností Showmax učí umělou inteligenci porozumět světu filmové zábavy
Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (FIT) ve spolupráci s mezinárodní IT společností Showmax otevírají společnou laboratoř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kandidátku hnutí ANO v Praze povede Martin Stropnický
Krajský sněm hnutí ANO v Praze schválil v sobotu 13. května kandidátní listinu pro letošní podzimní sněmovní volby. Lídrem kandidátky zvolili delegáti krajského sněmu ministra obrany Martina Stropnického, který je zároveň předsedou krajské organizace hnutí ANO v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sláma (TOP 09): V Pardubicích sázíme na technologické obory
Pozitivní rozvoj jak uvnitř strany, tak vůči jejímu okolí, si jako motto svého působení ve funkci vytýčil nový předseda Regionální organizace TOP 09 Pardubice Michal Sláma, projektový manager a vědecký pracovník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sesazení Zemana nemá moc šancí. A co Sobotkova žaloba? Hovoří uznávaný právník
Konec prezidenta Miloše Zemana na Pražském hradě? I o tom se mluví v souvislosti s vládní krizí a následným děním kolem návrhu odvolání ministra financí Andreje Babiše premiérem Bohuslavem Sobotkou. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Marie Terezie se zasloužila o rozkvět českých zemí
Mluví se o ní jako o císařovně, ale tento titul jí náležel pouze jako manželce císaře Svaté říše římské Františka Štěpána Lotrinského. Kromě jiného i česká královna Marie Terezie se narodila před třemi sty lety 13. května 1717.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Inflace v dubnu 2017 lehce pod prognózou ČNB
Podle zveřejněných údajů vzrostla cenová hladina v dubnu 2017 meziročně o 2 %. Inflace se tak po třech měsících pohybu v horní polovině tolerančního pásma vrátila na dvouprocentní cíl ČNB. Po očištění o primární dopady změn nepřímých daní se spotřebitelské ceny v dubnu meziročně zvýšily o 2,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Mít štěstí vládnout v době růstu není zásluha nikoho ze současné vlády
Komentář ke kandidatuře Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skupina ČEZ vydělala v prvním čtvrtletí téměř 9 miliard korun
V prvním čtvrtletí 2017 dosáhla Skupina ČEZ čistého zisku 8,7 mld. Kč, což je meziročně o 13 % méně, ale o 15 % více než předloni. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl 19,0 mld. Kč. Z meziročního poklesu o 1,0 mld. Kč připadá 70 % na vrub nižších realizačních cen vyrobené elektřiny. Skupina ČEZ navyšuje očekávání čistého zisku očištěného za celý letošní rok na 17 miliard korun a to zejména z důvodu úspěšného prodeje akcií společnosti MOL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Co máme dělat po vítězství Macrona?
Stanovisko IVK ke dni 12. 5. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Miliardáři a xenofobní populisté zmanipulovali tradiční voliče levice. Český exministr přednesl na mezinárodní konferenci návrh, jak jim čelit
REPORTÁŽ „Rozhodovací moc mají v rukou nevolení finanční oligarchové a establishment, který jim poctivě slouží,“ uvedl bývalý ministr zahraničí Jan Kavan na Vratimovském semináři ve Frýdků-Místku, který je už tradičním diskusním fórem, které pořádá KSČM. Podle Kavana proti vládě oligarchů, kteří se budou opírat „o zdivočelé xenofobní populisty,“ nelze bojovat brexitem nebo politikou Donalda Trumpa či Marine Le Penové. V referátu, se kterým vystoupil, se ale hlavně věnoval dopadům brexitu na směřování EU a České republiky, pozastavil se nad návrhy premiérky Theresy Mayové s odkazem na konstatování novinářů, že „zaparkovala tanky na labouristické louce“. Pak také od něj zaznělo: „Vytvářejí se podmínky ne nepodobné těm, které ve 30. letech minulého století vedly k výzvám k vytváření jednotné fronty proti fašismu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 19 - Kuponová revoluce
Dnešní výroční zastavení je trošku atypické. Připomene totiž událost, která do značné míry dodneška polarizuje naši společnost, ale děje se to vlastně z jakéhosi nedorozumění. Přesněji řečeno: v jednom táboře – dnešních odmítačů věcí tehdejších – najdete vedle sebe vykutálené podrazáky, kteří nás chtějí celá ta léta jen moralizovat, ačkoli mají pod sebou nametený už slušný žok výnosů z polistopadových ekonomických proměn, spolu s těmi, kdo – jak se říká – ostrouhali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rodiče musí vědět, na čem se mají po rozchodu domlouvat
Dne 12. května se v Senátu Parlamentu České republiky uskutečnil odborný seminář Rozpad rodin – největší překážky v úspěšném řešení krizové situace, který poukázal na nedostatečnost a nekoncepčnost podpůrných služeb pro děti v rozchodové situaci a chybějící edukaci rodičů, kteří často dostatečně nechápou, co znamená rodičovská zodpovědnost. Akce proběhla pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horské, europoslance Tomáše Zdechovského a poslance Víta Kaňkovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Z čeho má Andrej Babiš největší strach? Doběhnout jej prý mohou kauzy, o kterých se vůbec nemluví
Server Euro.cz přinesl seznam kauz, které byly dosud opomíjené, ale kterých se podle všeho bojí ministr financí Andrej Babiš (ANO). Jaké to jsou? Korunové dluhopisy a Čapí hnízdo jsou všeobecně známé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš zavítal mezi sportovce. Sliboval jim, co pro ně po volbách udělá
Ministr financí Andrej Babiš na valné hromadě České unie sportu sliboval. Kromě vlastního úřadu sportovcům přislíbil také miliardy. Píše o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Léčba islámem. Spisovatel Kuras sepsal varování všem nemužským pohlavím a sexuálním menšinám, jak dopadnou
Český spisovatel a publicista Benjamin Kuras se na serveru SecurityMagazín.cz rozepsal o ohroženém živočišném druhu, jenž nese jméno bílý heterosexuál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Národní muzeum otevřelo v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích novou výstavu o čertech
Národní muzeum navazuje na úspěšnou výstavu Vodníci, která loni zaznamenala rekordní návštěvnost, a připravilo výstavu připomínající na českém divadelním jevišti častý a originální výskyt postavy čerta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Úplně jiný pohled na francouzské volby: Zoufalství. Fillona znám třicet let, je totálně zkorumpovaný. Macron neprosadí nic, ale snad ani nic nepokazí
Ekonoma a filozofa Guy Sormana vyzpovídala v souvislosti s francouzskými volbami Lenka Zlámalová na serveru Echo24.cz. „Francie si zvolila slabého prezidenta,“ míní Sorman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09 maří snahy o předčasné volby. Nemohl by v nich kandidovat její maskot Feri, není mu 21
21 let. Taková je hranice pro vstup do Poslanecké sněmovny. A právě proto prý začala TOP 09 mařit snahy o předčasné volby. Jejich „maskot“, teplický radní Dominik Feri, totiž narozeniny oslaví až 11. července. Píše o tom FaktorS.Tyden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Běžci se žlutou stužkou úspěšně zvládli Volkswagen Maraton Praha, nejrychlejší byl probační úředník z Plzně
Maraton, nejtěžší závod letošní série Běhů se žlutou stužkou, se běžel 7. května jako součást Volkswagen Maratonu Praha pořádaného společností RunCzech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff vytáhl skutečně nečekaného kandidáta na prezidenta
Publicista Ondřej Neff se na serveru NeviditelnýPes.cz rozepsal o zlínském hejtmanovi Jiřím Čunkovi, ale i o vězni Jiřím Kajínkovi, jemuž se rozhodl prezident Miloš Zeman udělit po svém návratu z Číny milost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Velký kybernetický útok na celý svět. V Británii kvůli němu dokonce přestaly nemocnice přijímat pacienty
Hromadný kybernetický útok včera ohrozil mnohé organizace z celého světa. Nemocnice ve Velké Británii dokonce musely odmítat pacienty. Kromě Spojeného království přicházely zprávy o útoku i z dalších zemí – například z USA, Číny, Španělska, Ruska, Vietnamu nebo Itálie. Píše o tom Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
On ten Zeman nejen lže, ale ještě ohrožuje bezpečnost nás všech. Všichni jeho protikandidáti spráskli ruce nad nápadem dát milost Kajínkovi
Milost, kterou se rozhodl prezident Miloš Zeman věnovat odsouzenému nájemnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi, vzbudila velké ohlasy. Ať už pozitivní, či negativní. Deník Blesk se věnuje tomu, jak se vyvíjel Zemanův pohled na věc. Přináší však také názory prezidentských kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Divoký politický zvrat v Rakousku. Svobodní mohou zamířit do vlády ještě letos
Nejenom v České republice se vládní koalice otřásá v základech, ale také v sousedním Rakousku. Tento týden odstoupil šéf lidovců a vše nasvědčuje tomu, že Rakousko čekají předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO Prezident Zeman v Číně: Dotáhl příchod největší banky světa, pak šel jednat o prodeji našich letadel
REPORTÁŽ Program českého prezidenta v Číně pokračuje. Během soboty se Miloš Zeman účastní ekonomického fóra zaměřeného na finanční sektor. Největší banka světa, čínská ICBC, zde získala licenci ČNB k otevření pobočky v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Do Česka se potichu zavádějí praktiky norského Barnevernetu. Václav Klaus mladší chystá protestní akci
Expert na školství ODS Václav Klaus mladší chystá happening proti tuzemskému systému sociálně-právní ochrany dětí. Ten dokonce přirovnává k praktikám norského úřadu Barnevernet. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Svinská lež, dezinformační incest. Petr Žantovský podrobně rozebral, jak média vytvořila kauzu Babišovách nahrávek. Novinářská parta se prý už zcela utrhla ze řetězu
TÝDEN V MÉDIÍCH Dění kolem vicepremiéra Andreje Babiše potvrdilo, že většině novinářů nejde o to probírat záležitosti do detailů, aby si čtenář, divák nebo posluchač mohli udělat vlastní úsudek, ale o to, aby občan převzal názor, který mu vnucují. Při ohlédnutí za uplynulým týdnem v médiích upozorňuje Petr Žantovský na to, jak politická parta kolem Respektu a Economie zůstává stranou pozornosti, komu mohou sloužit zveřejněné nahrávky rozhovorů šéfa hnutí ANO, ale i dezinformační incest, který není ničím jiným než svinskou politickou lží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lis tří bratří připomíná pardubický tiskařský rod
Členové rodiny Vokolkových patří již v několikáté generaci k osobnostem, které významným způsobem ovlivnily kulturní a společenské dění v Pardubicích. Přínos bratrů Vokolkových i celé jejich rodiny připomene ve Východočeském muzeu v Pardubicích výstava Lis tří bratří i odborná konference Filozofické fakulty Univerzity Pardubice. Výstava se otevírá v úterý 16. května v 16 hodin v přednáškovém sále Zámku Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Moje čtvrtá cesta do Koreje
Vzdálenosti ve světě se opravdu zmenšují. Nikdo z generace mých rodičů by se do Koreje pravděpodobně nikdy nedostal (a ani by o tom neuvažoval), teď je to normální. Já tam jedu už počtvrté. Cesta – jak mi ukazuje obrazovka v letadle – je to dlouhá 8246 kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Praha si dnes připomene 300. výročí narození Marie Terezie
Pražský hrad dnes symbolicky poctí svou návštěvou panovnice Marie Terezie a jejích 16 dětí. Výpravný programpřipomene dnešní 300. výročí narození této jediné vládnoucí české královny a zároveň zahájí letošní turistickou sezonu na Pražském hradě. Nedaleko Hradu bude odpoledne odhalen základní kámen pomníku Marie Terezie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Ministr zahraničí Dienstbier chybí nejen Československu
Vzpomínání na velkou osobnost výrazně kontrastovalo se současnou malostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Takáč, Kováčik a dva mládežníci. Poslanec ANO občas jen zíral, co se to kolem něj ve studiu děje
V pátečních Událostech, komentářích České televize se v pátek odehrála další prudká debata o probíhající vládní krizi. Tentokrát po sobě pálili poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník, předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček, předseda Mladých křesťanských demokratů Jan Gregor a předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kalousek s zahraničními hosty diskutoval v kavárně o EU: Rychle do eurozóny a rychlejšího pruhu integrace, jinak nám ujedou a odpadneme
REPORTÁŽ Nový francouzský prezident Emmanuel Macron musí dát rozpočet do pořádku a ne, aby někdo jiný platil francouzské dluhy. Němci některé jeho návrhy nechtějí. Česko musí přijmout euro, je na to připravené. S otevřením trhu přestal existovat maďarský průmysl. Takové věty padaly při debatě významných politiků z rodiny evropských křesťanských demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist