Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.955x, což odpovídá cca 102.009-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Na Babiše nejspíš chystají další skandál, hrozí mu vězením. Na internetu běží bombastické odpočítávání
Odhalenibabise.cz. Tak zní adresa internetové stránky, která má příští víkend přinést odhalení největšího skandálu v historii české vlády. Jak to tak vypadá, půjde o novou aféru kolem ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vy jste ti největší rasisté, vzkazují Čechům vědci z Harvardu. Jenže ten jejich průzkum je prý velmi podivný...
Americká Harvardova univerzita mezi lety 2002 až 2015 pracovala na projektu, jenž mapoval rasismus ve světě. Češi v průzkumu vyšli jako jedni z nejhorších rasistů. Je to ale opravdu tak? Je to s námi tak zlé? Čeští odborníci výsledky průzkumu zpochybňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Jančura: Ať čtyři roky vládne Babiš. Nahrávky? Pravda se ukáže
Podnikatel a majitel společnosti Student Agency Radim Jančura se domnívá, že vést tuto zemi by následující čtyři roky měl ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO). Sdělil to v Českém rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Policie ČR ve službě otestuje další vozidlo BMW
Ve středu 10. května v odpoledních hodinách se v showroomu společnosti Invelt v pražských Stodůlkách uskutečnilo oficiální předání vozidla BMW i8, které poskytla společnost BMW Group ČR do dočasného užívání Policii České republiky bezplatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Řezník Havlíček, proslavený bojem proti EET: Babiš je korporátní fašista, ale to všichni věděli dávno. Sobotka si ten pohlavek od prezidenta plně zasloužil
ROZHOVOR Premiér Sobotka i prezident Zeman věděli, kdo je Babiš. A přece konali a předseda ANO dostal funkci ve vládě. Podle živnostníka Pavla Havlíčka z Klatov teď Babiš udělá vše pro to, aby v parlamentních volbách ANO zvítězilo a on se stal novým předsedou vlády. I přes „divadélko na Hradě“. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Havlíček pojmenovává Andreje Babiše „korporátním fašistou“, který se nikdy nemůže stát politickým fenoménem. Nyní na něm pozorujeme vztek až hysterii, když ztrácí půdu pod nohama. Až padne, zkáza prý bude nedozírná…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zakomplexovaná veřejnoprávní média šíří strach z Číny. Fanatismus, hlásají polopravdy. Oskar Krejčí to uvádí na pravou míru
Politolog Oskar Krejčí se zamýšlí nad projektem nové čínské hedvábné stezky a oceňuje, že prezident Miloš Zeman chápe význam tohoto projektu. Naproti tomu nemá pochopení pro to, jak se v této věci chová ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), který neodletěl do Číny kvůli vládní krizi. Krejčí stejně tak nechápe, proč se česká média vyjadřují o Číně tak, jak se podle jeho názoru vyjadřují - tedy kriticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka si vzal národ jako rukojmí své židle. Jeho kamarádi z médií z nás dělají voly, jen neznalý blbeček to nevidí. Kalouska prosí ČT o vyjádření ke každému kozímu prdu, žasne režisér z regionu
ROZHOVOR „Zaráží mne, že ministr vnitra nemá problém s tím, že někdo natáčel místopředsedu jeho vlády,“ konstatoval někdejší náměstek ministra kultury a ředitel opavského divadla Ilja Racek mladší, který dává vinu za vládní krizi jednoznačně sociálním demokratům. Ti prý tímto způsobem chtějí změnit svoje padající preference před blížícími se parlamentními volbami. „Všechno je to jedno schéma – zničit za každou cenu. Ohledně politické kultury se odvoláváme na prezidenta, ale sami používáme nelegální odposlechy? Navíc zřejmě cinknuté nůžkami? Tady by o demisi měl uvažovat ministr vnitra!“ doplňuje ještě politik a umělec Racek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nahrávky Babiše? Pravda je úplně jiná, mám osobní zkušenost. Televizní režisér podává svědectví a účtuje s odpůrci šéfa ANO
ROZHOVOR Za nelítostný předvolební boj označuje to, co se děje kolem ministra Andreje Babiše, režisér Jiří Adamec a dodává. „Volební preference pana Babiše a jeho stranické party vyšplhaly do takové výše, že to pro ostatní politiky přestala být legrace a bylo třeba vytáhnout do boje.“ Vyjadřuje se mimo jiné i k nahrávkám, na kterých Babiš mluví s dnes už bývalým novinářem MF Dnes. „Není nesmysl, když pan Babiš říká, že jeho tajně zaznamenávaná audiokomunikace s novinářem mohla být do potřebného vyznění sestříhána. Jde to technicky zcela určitě,“ říká režisér s tím, že mluví z vlastní zkušenosti televizního profesionála. „Dokonce i z písmenek vybraných z jiných slov jsme vytvářeli slova nová,“ říká Jiří Adamec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
To zase bude křiku, tušil Ovčáček po Zemanově bonmotu o likvidování novinářů. A už je to tady
Čeští politici odsoudili slova prezidenta Miloše Zemana o likvidování novinářů, které pronesl v Pekingu v úvodu schůzky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, jako velmi nepodařený vtip. Podle mluvčího hradu Jiřího Ovčáčka, který doprovází Zemana při cestě do Číny, šlo o bonmot. Na sociální sítě napsal, že očekává trapně pohoršené komentáře politiků, kteří se k médiím rádi lísají. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jsem hrdá sociální demokratka, už jsem se tak narodila. Loučící se ministryně Valachová pohovořila také o připáleném guláši ve sportu
Moderátor Luboš Xaver Veselý si do nedělního Pressklubu na Frekvenci 1 pozval ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), toho času ministryni v demisi. Dáma se vyjádřila ke korupční kauze ve sportu a moderátor Veselý jí prozradil, co o tom slyšel on. Raději se podívejte sami, co se mohlo dít v zákulisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Co se stane s Němcem, když mu dáte uniformu? Spisovatel napsal velmi pozoruhodnou sondu do duše našich sousedů
Dejte Němci čepici a začne kázat celému světu, napsal americko-izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom ve svém komentáři pro německý list Die Zeit. Jeho slova týkající se ministra zahraničních věcí Sigmara Gabriela následně přinesl i server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr kultury se zúčastnil slavnostní prohlídky nově zrekonstruované budovy Uměleckoprůmyslového musea
Spolu s ředitelkou UPM Helenou Koenigsmarkovou, zástupci firem, které budovu rekonstruovaly, zástupci NPÚ, vedení Ministerstva kultury a dalších hostů si Daniel Herman prohlédl prostory nádherné neorenesanční budovy, která byla rekonstruována z programu 134 120 "Péče o Národní kulturní poklad".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Láska rodičů je ten největší vklad do života
Ministr kultury Daniel Herman ke Dni matek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lhář, slaboch, porušuje sliby. Moravec rýpal do prezidenta, hosté Pelikán s Wagnerovou přikyvovali
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navrhl odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) z vlády. Ačkoli ústava jasně říká, že prezident ministra odvolá, a nedodává k tomu žádná omezení a podmínky, prezident Zeman si je klade a Babiše prozatím neodvolal. Je takovýto postup v pořádku? V nedělních Otázkách Václava Moravce o tom debatovali senátorka zvolená za Zelené a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO). Došlo i na Jiřího Kajínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Pyramida potřeb národa a státu
S tím, jak se vyprazdňují programy politických stran, přibývá i diskuzí o tom, co vůbec má být předmětem takového programu a politické soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Krčál (ČSSD): Rodina je to nejcennější, co v životě máme
Proměny tradiční české rodiny budou tématem odborné konference, kterou 19. května pořádá Kraj Vysočina v rámci Národního týdne pro rodinu. Na konferenci vystoupí i náměstek ministra pro lidská práva a legislativu a krajský předseda Petr Krčál, který se rodinné politice věnuje na celostátní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na pořízení kompostérů schválilo ministerstvo téměř 300 milionů
Částku přesahující 292 milionů korun si mezi sebe rozdělí 132 projektů zaměřených na předcházení vzniku odpadů, zejména na pořízení domácích kompostérů pro občany, kontejnerů, štěpkovačů apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman promluvil v Číně o ekonomické spolupráci. Je prý svíčkou, která zachrání svět od katastrofy
Prezident Miloš Zeman promluvil na čínském fóru o nové Hedvábné stezce – Belt and Roud Forum – a označil ji za velmi ambiciózní a velmi nákladný projekt, který napomůže dalšímu propojování Asie, Afriky a Evropy prostřednictvím obchodu. Podle Zemana jde o jakousi obdobu amerického poválečného Marshallova plánu, ale mnohem rozsáhlejší, až dvanáctkrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zpráva o polepšování propuštěného Alexandra Nováka, která vás uvede v úžas. Takto ji sepsali motorkáři z Ústecka
Někdejší senátor za ODS Alexandr Novák má už zase nějaký čas problémy se zákonem. Před několika lety byl odsouzen za korupci, ale pak se jednoho dne dostal na svobodu. Motorkáři ze skupiny Gryphons se tehdy zavázali, že po Novákově podmínečném propuštění dohlédnou na to, aby se choval řádně. A takhle to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petice: Český fotbal pro fanoušky
My, fanoušci fotbalu, vítáme aktivitu klubů první fotbalové ligy, která má za cíl odstavit Romana Berbra z výkonných funkcí Fotbalové asociace České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Silné Německo se slabým eurem
Ve francouzských prezidentských volbách podle předpokladů zvítězil nezodpovědný federalismus nad národní suverenitou a zdravým rozumem. Namísto pochvaly za splněný úkol se však Emmanuelu Macronovi dostalo z Berlína svorného pokárání jak od Martina Schulze, tak od jeho budoucí koaliční kolegyně Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Věříte v boha, zeptal se čtenář komunisty Ondráčka. Velmi ho tím rozčílil
Z PROFILŮ Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, jenž se „proslavil“ už za komunistického režimu, kdy stál proti demonstrantům s obuškem v ruce jako policista, znovu usedl k počítači a odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Odpovídal mimo jiné na specificky položenou otázku, zda věří v boha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Naše armáda bude podřízena německé, protestují lidé. Takto zareagoval ministr Stropnický
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) důrazně odmítl slova těch, kteří tvrdí, že se česká armáda podřizuje té německé. Hlasitě to tvrdí např. analytik Martin Koller nebo komunisté. Stropnický jejich kritiku smetl ze stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Volím Babiše. Je dobrej, proto ho nemůžou mezi sebou snést. Co ostatní strany předvádějí, to normální člověk nemůže skousnout
Herec Ivan Vyskočil si popovídal s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým. V rozhovoru pro internetovou televizi XTV mimo jiné prozradil, že bude volit šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Zdá se mu totiž podezřelé, jak jsou ostatní politické strany sešikovány v jednom táboře proti tomuto politikovi. Navíc ho prý „příšerně rozčiluje pseudodemokracie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Propletenec
Článek analyzuje vztah nadnárodní kapitalistické elity, vojenského paktu NATO a možný nástup fašismu 21. století (tzv. korporátního fašismu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
S čínskými firmami jedná CzechInvest o možných investicích v hodnotě až 60 miliard korun
Paralelně s cestou prezidenta Miloše Zemana se do Číny vydali také zástupci agentury CzechInvest. V současné době CzechInvest vede průběžná jednání se 14 čínskými firmami z oblasti automotive, elektro a kovodělného a kovozpracujícího průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Kdo zvolil Zemana a kdo ho dnes drží v sedle? II. díl
Jaká voličská koalice drží dnes Miloše Zemana v sedle? A kdo ho může porazit? Navazuji na svou předchozí úvahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Novotný (Svobodní): Nejnebezpečnější zbraň, co svět poznal
Doprava a dopravní obslužnost jsou základním kamenem hospodářské prosperity obyvatelstva dané země. Nebojte se dopravy. Využijte ji ve svůj prospěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Češi budou učit Číňany hrát hokej
Češi budou učit Číňany hrát hokej. Čínským kolegům pomohou v rozvoji před zimní olympiádou, kterou Čína bude pořádat v roce 2022. Memorandum, které počítá třeba s organizováním přípravných kempů pro mladé hokejisty, výměnou trenérů nebo metodických materiálů, podepsal v sobotu s čínskými protějšky na české ambasádě generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Prodej dvou pozemků v Kladně vynesl 4,5 milionu korun
Kladenské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodalo ve výběrovém řízení dva pozemky v rezidenční lokalitě města Kladna o výměře přesahující 6000 m2. Ačkoliv je budoucí využití obou pozemků kvůli územnímu plánu značně omezeno, částka 4,5 milionu korun byla vítězným uchazečem nabídnuta hned v prvním kole výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hanáček (KDU-ČSL): Prosté zpoplatnění silnice I/20 je nepřijatelné
Záměr ministra dopravy Dana Ťoka (ANO 2011) na zpoplatnění silnice první třídy I/20 mezi Českými Budějovicemi a Plzní od roku 2020 pro kamionovou dopravu je mimořádně rozporuplný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Eurovízia alebo Banderstadt?
Tak ako počas minulého ročníka i v tomto roku sa hudobná súťaž Eurovízia dostala do závesu politiky. A tak ako v minulom roku spúšťačom tejto politizácie sa opäť stala otázka Krymu. Ukrajina nakoniec nad Ruskom opäť „zvíťazila“, keď sa jej podarilo dosiahnuť, aby na Eurovíziu nemohla pricestovať ruská speváčka Julia Samojlovová (na úvodnej snímke), ktorá v roku 2015 navštívila Krym. Pre organizátorov súťaže však ide „Pyrrhovo víťazstvo“, lebo spôsobili, aby sa hudobná súťaž stala rukojemníkom politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): V souboji s tradičními stranami budeme potřebovat každý hlas
Kandidátku hnutí ANO v Olomouckém kraji povede Jaroslav Faltýnek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM na Lounsku převedl pozemky z Mapy majetku státu dříve zapsané na Státní statek Postoloprty
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech prověřil další nemovitosti zapsané na listu vlastnictví zaniklého státního podniku. Tentokrát se jednalo o majetek zapsaný v katastru nemovitostí na Státní statek Postoloprty s. p., který zanikl již v září 1996.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Svědectví: Nekaž nám naše názory. Novinářský veterán Milan Syruček o dnešních českých médiích, třeba těch Bakalových
ROZHOVOR Francie – rozdělená země. Nejen politicky, ale i historicky. Dříve by v některém ministerském křesle mohl usednout ministr z „černé“ frankofonní Afriky, ale dnes je to téměř nemožné. Podle novinářského nestora Milana Syručka, dlouhodobého zpravodaje Mladé fronty Dnes, znalce nejen Ruska, ale také Francie, by našim politikům nevadila vysoká škola pro úředníky a politiky, jakou kdysi zavedl generál de Gaulle a kterou vychodil i stále ještě současný prezident Hollande. A nový šéf Elysejského paláce Macron? Mladý, neokoukaný – a nezkušený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vracíme se do středověku. Oni nám ti migranti vysvětlí, jak se má žít, tuší Jaroslav Bašta
Podle exdiplomata Jaroslava Bašty se vracíme ke středověké totalitě. „Migranti nás poučí, jak žít,“ uvedl ve svém komentáři pro server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Novým předsedou KDU-ČSL Vysočina je lékař a poslanec Vít Kaňkovský
Sedmačtyřicetiletý lékař a poslanec Vít Kaňkovský z Třeště se stal novým předsedou vysočinské organizace KDU-ČSL. Na krajské konferenci v Netíně na Žďársku v sobotu 13. května získal 88 z 89 odevzdaných hlasů. Delegáty pozdravily špičky KDU-ČSL a také zástupce hnutí STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Kauza Kajínek jinak
Neodvážil bych se být v souvislosti s milostí pro pana Kajínka tak kategorický, jako je místopředseda Ústředního výboru Komunistické strany či někteří další politici. Určitě případné udělení milosti panu Kajínkovi nepovažuji „za odpoutání pozornosti a nebo orgie populismu“. Spíše jde o naplnění povinnosti prezidenta republiky chránit demokratický charakter našeho státu za situace, kdy vznikají pochybnosti o tom, zda nedošlo k odsouzení nevinného člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babišova loutka. Nedovedu si představit, že by dělala nezávislou ministryni. Faltýnek u Moravce čelil Zaorálkovi i opozici
O vládní krizi dnes v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 hovořili místopředsedové stran a hnutí Lubomír Zaorálek z ČSSD, Jaroslav Faltýnek z ANO, Jiří Dolejš z KSČM a Martin Kupka z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Být rodičem v dnešní době je složité a o to víc obdivuhodné
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Trojice talentovaných žáků odlétá do LA na INTEL ISEF 2017
V USA se od 14. do 19. května 2017 koná 68. ročník mezinárodní soutěže Intel International Science and Engineering Fair (ISEF). Do kalifornského města Los Angeles tuto neděli odletí tři autoři odborných prací, kteří zvítězili na celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti (SOČ) v červnu 2016 v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Já Babiše neobhajuji, udělal chybu. Rebel z ANO Telička vysvětloval, co chce teď dělat, Zahradil z ODS se jenom smál
Vládní krize běží na plné obrátky. Jak nakonec skončí? V nedělní Partii FTV Prima o tom debatovali dva evropští poslanci – Pavel Telička zvolený za Babišovo hnutí ANO a Jan Zahradil z ODS. Ten nechápe, proč Babiš vykřikuje, že by se raději nechal zabít, než aby odstoupil z politiky. Kroutil hlavou také nad tím, jak se teď Evropský parlament chová vůči Česku. Telička prozradil, že dnes dopoledne jednal necelé dvě hodiny s Babišem. Co se dozvěděl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Kohout: Co je český národní zájem aneb Až přijdeš domů, čtenáři, koukni se na mapu
Vzhledem k bouřlivé domácí scéně publikujeme článek spisovatele Pavla Kohouta z tištěných Literárních novin č.5, který se věnuje národnímu zájmu a který svým obsahem může ozřejmit mnohé motivy našich politických představitelů současnosti i minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Čínský prezident nabídl miliardy dolarů na Hedvábnou stezku
Čínský prezident Si Ťin-pching dnes slíbil podle agentury Reuters celkem 124 miliard dolarů (asi tři biliony korun) na projekty spojené s jeho klíčovou iniciativou v oblasti zahraniční politiky, jíž je vybudování novodobé Hedvábné stezky spojující Čínu s většinou Asie, Evropy a Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
DIAMO: Projednání výsledků monitoringu a stavu složek životního prostředí za rok 2016
Dne 3. května 2017 byla vedením státního podniku DIAMO projednána a schválena „Souhrnná informace o výsledcích monitoringu a stavu složek životního prostředí státního podniku DIAMO za rok 2016“, která vychází z projednání, jež proběhlo dne 5. dubna 2017 v Ostravě na odštěpném závodě ODRA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Británie si nárokuje zúčtování Brexitu
Britský ministr zahraničních věcí Boris Johnson dnes v rozhovoru pro list „The Telegraph“ prohlásil, že existují „velmi dobré argumenty“, aby to byla Evropská unie, která zaplatí Velké Británii v rámci zúčtování nároků vyvolaných Brexitem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Snazší orientace a delší komorování na Baťově kanálu
Závěrečný dubnový víkend byl ve znamení lokálních zahajovacích akcí na Baťově kanále. Pro návštěvníky vodní cesty si Povodí Moravy, s.p. v letošní sezóně připravilo několik novinek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Erdogan letí do Washingtonu. Chce Američanům vysvětlit, že by vážně neměli podporovat Kurdy
Nepřijatelné. Je to podpora terorismu v rámci NATO. Tureckým představitelům se nelíbí, že Američané posílají zbraně kurdským milicím YPG, které bojují proti radikálům z Islámského státu v Sýrii. Turecko doufá, že USA svůj postoj přehodnotí. Prezident Erdogan je o tom má přesvědčit během své návštěvy Washingtonu, kam odletí příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Strany a zbývajících devadesát devět procent občanů, II. díl
Co a jak je třeba změnit, abychom směřovali k nápravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Mráz způsobil nenávratné škody
Počasí si s námi opravdu již poněkolikáté zahrává. Mrazivé počasí, které nás potkalo v noci z úterka na středu, zaznamenávalo rekordy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka, Babiš a Bělobrádek si rozdělili koryta. Garantuji vám, že po volbách se domluví znovu. Tomio Okamura k tomu upozornil na věc, o které všichni mlčí
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „V chaotickém prostředí, které vytvořil Bohuslav Sobotka jako mimořádně neschopný a zmatečný člověk, je očekávání prezidenta Zemana logické,“ tvrdí předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Podle něj není současná vláda schopna pracovat, pokračuje rozkrádání veřejných financí a obyvatelé by měli ve volbách rozhodnout o nové politické mapě České republiky. Miloši Zemanovi by prý pomohlo odstranit Sobotku z vedení sociální demokracie, byl by tak blíže cíli znovuzvolení prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MZV varuje před zhoršením bezpečnostní situace na Filipínách
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje, s ohledem na zhoršenou bezpečnostní situaci a nebezpečí únosu cizinců, dbát během pobytu na Filipínách maximální opatrnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ANO povede v Olomouckém kraji do voleb Faltýnek, krajský sněm podpořil Babiše
Lídrem hnutí ANO 2011 za Olomoucký kraj pro letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek. Rozhodli o tom delegáti krajského sněmu hnutí, kteří zároveň schválili pořadí na dalších místech kandidátky a také jednomyslně vyjádřili podporu předsedovi hnutí Andreji Babišovi při řešení vládní krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pozor, Kajínek může začít krást. Josef Klíma otevřeně promluvil
Novinář a publicista Josef Klíma se v rozhovoru pro server Týden.cz rozpovídal o dvojnásobném nájemném vrahovi Jiřím Kajínkovi, jenž se může těšit na milost prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten mu ji slíbil udělat, až se vrátí z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mladí houstlisté zahráli v Ústí nad Orlicí, letos už po devětapadesáté
Více než půl století se mladí houslisté sjíždějí do Ústí nad Orlicí, aby předvedli své umění a soutěžili se svými vrstevníky. Pravidelně se zde totiž koná Kocianova houslová soutěž. Tato prestižní mezinárodní akce je spojená se jménem ústeckého rodáka Mistra Jaroslava Kociana a je určena houslistům do 16 let. Nad letošním 59. ročníkem převzal záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Ivo Ištváne, opět nastal Tvůj čas. Další premiér a jeho kumpáni musí odejít
Mé srdce právníka, bývalého trestního soudce i advokáta doslova trpí. Po dnešním vystoupení Luboše Zaorálka jsem měl pocit, že jsme se vrátili někam do 50. let minulého století, kdy soudruh Gottwald veřejně vyhlašoval, kdo prostě musí pocítit pěst dělnické třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dostanou lidi pod úplnou kontrolu! Kubera zmrazil moderátora informací, co prý brzy zavede Brusel
Senátor Jaroslav Kubera (ODS) usedl v internetové televizi XTV.cz proti moderátorovi Luboši Xaveru Veselému a rozjel svůj tradiční koncert. Mimo jiné se důrazně zastal umělců. Luboš Xaver Veselý diskusi obohatil tvrdým útokem na ministra pro lidská práva Jana Chvojku (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodejci účtovali jiné ceny, než byly uvedené na tabákových nálepkách
Česká obchodní inspekce se v rámci kontrolních akcí uskutečněných v roce 2016 zaměřila i na kontrolu nabídky, prodeje a skladování tabákových výrobků. Především se jednalo o dodržování zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lusková (Realisté): Odpoví nám a hlavně české veřejnosti ministr Zaorálek?
Organizace spojených národů známá pod zkratkou OSN sdružuje 193 členských zemí s vizí udržení mezinárodního míru, bezpečnosti a zachování mezinárodní spolupráce. Ekonomický a sociální výbor OSN zřizuje Komisi pro postavení žen. Zasedá každoročně v New Yorku a symbolicky je to vždy kolem Mezinárodního dne žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Náměstek Stašek přijal kandidátku Pákistánu na funkci generálního ředitele WHO
O nadcházejících volbách na post generálního ředitele Světové zdravotnické organizace (WHO) spolu 10. května 2017 v Černínském paláci hovořili náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek a Sania Nishtarová, která je oficiální kandidátkou Pákistánu na tuto funkci. Za Česko se přijetí zúčastnila rovněž hlavní hygienička ČR a náměstkyně ministra zdravotnictví Eva Gottvaldová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Nevíme sice, kdy čtvrtá průmyslová revoluce nastane, musíme ale s ní počítat
Odborníci se radili, jak udržet nízkou nezaměstnanost i po další průmyslové revoluci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V zahraničí se bude volit podle Středočeského kraje
Čeští občané pobývající v cizině budou ve volbách do Poslanecké sněmovny vybírat mezi kandidáty Středočeského kraje. Losem o tom 5. května 2017 rozhodla Státní volební komise. Středočeskému kraji tak budou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí a tím i výsledky voleb ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Z Prahy do Číny přibude další přímá letecká linka
Praha se postupně stává leteckým uzlem pro spojení mezi Čínou a střední a východní Evropou. Potvrdilo to i jednání mezi ministrem dopravy Danem Ťokem s předsedou čínského úřadu civilního letectví Feng Čeng-linem. Schůzky se zúčastnil i český prezident Miloš Zeman, který je na návštěvě Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petice proti další budově školky v parku
Hlavní budova MŠ Hostivice má nyní 9 tříd, k dispozici zahradu a krásný park, kde děti tráví většinu odpoledního času mezi stromy, ve stínu, kde mají spoustu herních prvků a veliké pískoviště...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Šebestíková (TOP 09): Musela voda v Budějovicích zdražit?
V pondělí 3.4.2017 schválila rada města České Budějovice pro rok 2017 zdražení vodného a stočného pro budějovické občany. Jde o zvýšení o 1,45 Kč na kubík bez DPH, což představuje nárůst o 2,2 % oproti minulému roku. Už zde je první rozpor, oficiální vyjádření uvádí navýšení o 1,35 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátoři oblékli kroje a rozbalili folklór. Již potřetí si tak připomínali své regiony
Folklórní soubory z nejrůznějších koutů České republiky se návštěvníkům Valdštejnské zahrady v senátu představily i letos. Kromě toho mohli návštěvníci ochutnat i některé lokální pochutiny a seznámit se s výrobou skla. Když se něco koná již potřetí, je z toho tradice, shodli se oslovení senátoři. Ještě se musí ukázat, zda se udrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Prezident Zeman jednal s Putinem. A pak pronesl zásadní slova k domácímu dění
REPORTÁŽ UVNITŘ VIDEO Prezident Miloš Zeman zamíří do Ruska, kam ho na státní návštěvu pozval Vladimir Putin při jejich nedělním setkání v Pekingu. V čínské metropoli se na summitu k nové Hedvábné stezce setkal s generálním tajemníkem OSN, který prý hodlá prosazovat Zemanem žádanou antiteroristickou rezoluci. Prezident se vyjádřil i k domácí politické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman pronesl bonmot o novinářích, který ohromil i Vladimíra Putina. To zase bude pohoršených komentářů, poznamenal Ovčáček
Na společnou strunu ohledně novinářů si zabrnkali ruský prezident Vladimir Putin a česká hlava státu Miloš Zeman. Oba se setkali v Číně. Píše o tom Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Absurdita jak vyšitá, idiocie na evropské úrovni. Markéta Šichtařová řekla něco, za co vždy dostává urážlivé e-maily od opilých rohlíkem
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Předseda vlády Bohuslav Sobotka při honbě za hlasy dříve narozených říká, že chce sblížení výše důchodu a průměrné mzdy. Matematicky to má přitom šanci vyjít jedině za předpokladu, že drasticky, třeba o deset let, prodloužíme věk odchodu do důchodu. V opačném případě je lží tvrdit, že to je možné, upozorňuje ekonomka Markéta Šichtařová. Podle ní také neexistuje pro libovolnou idiocii omluva, že se jí řídí všichni kolem, ať už jde o přijímání kvót na migranty nebo odvod DPH i z neproplacených faktur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Nemáme čas na prázdná gesta. Andrej Babiš musí být odstaven z vrcholné politiky
Prohlášení Asociace podnikatelů a manažerů k současné politické situaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Státní plavební správa zvýšila prevenci na vodních cestách, zavádí nová bezpečnostní opatření
Vyhodnocení loňské plavební sezóny přispělo k zavedení nových opatření na vodních cestách České republiky. Státní plavební správa o tom informovala v materiálu, který schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
František Dostál: Tak konečně!
Vypadá to, že možná už od září, ale spíše od ledna příštího roku, dojde k navýšení učitelských platů. Proč by ne?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
GDPR na Hospodářské komoře. Firmy se seznámily s novými povinnostmi v oblasti ochrany osobních údajů
Blíží se zákon tvrdší než EET. Tak někteří odborníci označují přísnější pravidla ochrany osobních údajů zaměstnanců a zákazníků, která přináší nové evropské nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Věrnost České republice přísahaly čerstvě vycvičené zálohy
Ve čtvrtek 11. května se uskutečnila u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) ve Vyškově další slavnostní vojenská přísaha. Tentokrát ji složili noví příslušníci Aktivní zálohy a také dobrovolného vojenského cvičení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Lidé se více zajímají o kvalitu jídla, spotřeba biopotravin roste
Celkový obrat s biopotravinami českých subjektů včetně vývozu činil v roce 2015 přibližně 3,73 mld. Kč, meziročně tak vzrostl o 17 %. Spotřeba biopotravin v České republice dosáhla hodnoty 2,25 mld. Kč a oproti předešlému roku vzrostla o 11,4 %, což je nejvyšší hodnota růstu od roku 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra podepsalo dohodu se Správou státních hmotných rezerv
V pátek 5. května podepsal za Ministerstvo vnitra ekonomický náměstek Jiří Zmatlík dohodu se Správou státních hmotných rezerv, kterou zastupoval její předseda Pavel Švagr. Předmětem dohody byl bezplatný pronájem skladových prostor, které budou sloužit pro uskladnění vozů a movitých předmětů zajištěných v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rány baseballovou pálkou, střelba. ČT vyprášila kožich Zemanovi za vtip o novinářích
Prezident Miloš Zeman při pobytu v Číně prohlásil, že by se novináři měli likvidovat, jelikož jich je příliš mnoho. Tato ostrá slova pronesl při příchodu po boku ruského prezidenta Vladimira Putina mezi novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
To má šťávu: Kauza Diag Human se prý nově rozšíří. Pro Česko to může být velmi nepříjemné
Noční můra českých ministrů zdravotnictví a ministrů financí se vrací. Vzpomínáte na obchod s krevní plazmou z počátku 90. let minulého století? K tomuto obchodu nakonec nedošlo a firma Diag Human od té doby požaduje po českém státu náhradu za údajnou škodu za neuskutečněný obchod. Server iHNED.cz tvrdí, že tento spor se teď českému státu vrací jako bumerang a hrozí nám hned na dvou frontách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Svátku matek se nějak nedaří zakotvit
Hezký večer, v našich zemích se dlouho slavil Mezinárodní den žen, asi tak dlouho, že se Svátku matek nějak nedaří zakotvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fišer (SPO): Prezident není jen mašina na podpisy
Politici hrozí ústavní žalobou, předbíhají děj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nechají zemřít Mladiće bez lékařské péče?
Mezinárodní trestní tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) včera odmítl žádost generála Ratka Mladiče o dočasné propuštění ze zdravotních důvodů. Generál chtěl odcestovat do Ruska a podrobit se tam lékařskému vyšetření a případnému léčení. Srbské sdělovací prostředky v březnu uvedly, že Ruská federace již v březnu ICTY informovala o ochotě léčit Mladiče a zároveň garantovala jeho návrat do Haagu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Zrušení senátu a uvolnění soudců
Stát má být řízený minimálním počtem pracovníků. Povolební jednání v roce 2013 dospělo k uzavření koaliční smlouvy tří subjektů, které mají v parlamentu většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ryba smrdí od hlavy, a tohle je úplný vrchol. Prezident je nemocný, nebo je to záměr. Táňa Fischerová podepsala petici
ROZHOVOR Bývalá poslankyně, herečka Táňa Fischerová, soudí, že prezident v tuto chvíli nehraje politické šachy dobře, protože nepochopil, že situace je mnohem vážnější, než jak ji vyhodnotil se svými lidmi. „Je vidět, že buď je opravdu unaven a nemocný, nebo konat nechce a všechno záměrně zdržuje, aby prodloužil situaci, která tady je. A to je všechno špatný signál, protože prezident má dělat pravý opak, má situaci řešit, a ne ji protahovat a přilévat olej do ohně,“ prohlásila Táňa Fischerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: V červnu poputují do řek první letošní plůdky jeseterů
První tři tisíce kusů jesetera malého vysadíme v pátek 16. června 2017 do řek Dyje a Morava v oblasti Soutoku. Navážeme tak na loňské vysazení prvních kusů ryb v rámci projektu „LIFE Sterlet“, který má za cíl obnovu populace této ryby u nás. Další dva tisíce ryb pak poputují do řek v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Školáci se pomocí barev vypořádali s odpadními vodami
Tisícovka dětí ze základních škol, nižších tříd víceletých gymnázií a kroužků se zapojila do tradiční výtvarné soutěže Za tajemstvím čisté vody, kterou vyhlásilo Ministerstvo zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tecl (ODS): Mile mě překvapil všeobecný politický přehled a zahraniční zkušenosti studentů
Lídr kandidátky ODS na Vysočině Jan Tecl diskutoval s mladými
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Huneš (KDU-ČSL): Obchod s lidskými orgány? Blíž, než si myslíme
Člověk na prodej. Jeho orgány jako náhradní díly pro druhého, který dobře zaplatí. I proti jeho vůli. Ne, není to sci-fi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Uzavřený kruh
Většina autorů, komentátorů a rádoby analytiků ve státech EU popisují zajímavě, nebo méně zajímavě dění doma a ve světě, vyhýbají se nazývat příčiny dění a působí tak jako sluhové umírajícího systému v naději, že se jim smrt vyhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Máme zastoupení v Radě Evropy
TOP 09 Praha blahopřeje poslankyni MUDr. Gabriele Peckové ke zvolení místopředsedkyní podvýboru Rady Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist