Oficiální zpravodajská média

První česká generálka studovala na Gottwaldově politické akademii. Zatajila to
První česká generálka Lenka Šmerdová studovala v 80. letech na ideologické škole. Ve svém životopise pak to, že si vzdělání doplňovala na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda, zamlčela. Uvádí to server iRozhlas.cz s odvoláním na týdeník Euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prohlášení Stanislava Polčáka a Františka Lukla
Jako členové Národní rady pro sport, kteří se z pracovních důvodů nemohli zúčastnit jejího pátečního zasedání, se plně připojujeme k výzvě Rady adresované předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi, aby nepřijal demisi ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: K Otázkám vymývače mozků
Podle upoutávek se měl v neděli 14.května 2017 v Otázkách Vymývače mozků (pardon, v Otázkách Václava Moravce) uskutečnit duel ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a senátorky Elišky Wagnerové. Znělo to pravděpodobně, protože kromě rozdílného rozsahu životních a profesních zkušeností a generačního rozdílu mají k sobě oba právníci hodně daleko politicky, mohli by se tedy „poprat“: zatímco Robert Pelikán je představitelem Hnutí ANO, Eliška Wagnerová se dostala do Senátu jako kandidátka Zelených. Rozdílný je i vztah soudcovské komunity k nim: ústavní právničku Elišku Wagnerovou většina soudců uznává za nezpochybnitelnou ústavněprávní autoritu, naproti tomu je Robert Pelikán pro mnohé z nich zemský škůdce, který se jim přes své mládí a nezkušenost nechce podřizovat a zvláště jim nechce dopřát ustavení samosprávného orgánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní pořádá výroční konferenci spojenou s předáním ocenění v oblasti vědy a výzkumu
Již posedmé převezmou ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2016 nejúspěšnější jednotlivci a kolektivy ústecké Masarykovy nemocnice na vědecké konferenci, která proběhne v Clarion Congress Hotelu Ústí nad Labem. Záštitu nad letošním ročníkem převzal náměstek hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislava Rybák a předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČT nechala promluvit Zaorálka i Schillerovou. Takhle to dopadlo
Vládní krize běží dál na plné obrátky. Sociální demokracie totiž odmítla dosavadní náměstkyni ministra financí Andreje Babiše (ANO) Alenu Schillerovou jako jeho nástupkyni v úřadě. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v pondělních Událostech vysvětloval, proč je pro ČSSD Schillerová nepřijatelná. Pak dostala slovo i zmíněná dáma a důrazně se ohradila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Jen jedna přidrzlá spekulace o rathovských milionech
S Davidem Rathem jsem se osobně nikdy nesetkal, ale přiznám se, že mi nesympatický nikdy nebyl. Překvapeně jsem tudíž občas registroval proti onomu lékaři zahrocené výpady od některých žen i mužů ve svém okolí. Co jim, propána, vadí? Myslil jsem si vždycky, ale dejme tomu výtečná novinářka MČ se o tom se mnou úplně odmítla bavit; patrně jako o naprosté samozřejmosti, již může nevnímat jen tupé tele alias já.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Koaliční smlouva počítá s dohodou, ta ale není
Vyjádření na Twitteru k odmítnutí Aleny Schillerové na post ministryně financí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Obnovená ODA se chystá na říjnové volby, mluví o masivní kampani
Obnovená Občanská demokratická aliance (ODA), v jejímž čele stojí miliardář Pavel Sehnal, se chystá na říjnové volby do Poslanecké sněmovny. Plánuje „masivní billboardovou kampaň“, voliče chce oslovovat také prostřednictvím klasických tištěných médií i sociálních sítí. Hlavními programovými prioritami strany jsou snazší podnikání, spravedlivé důchody a dobře fungující města pro občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Studenti z Příbramské GymTV natočili nejlepší reportáž a vyhráli pozvání do Zpráviček České televize
Již pošesté se na Kavčích horách za účasti sedmdesáti žáků základních a středních škol z celé republiky konal celodenní seminář Televize v televizi. Tentokrát se spolu s profesionály z České televize zaměřili na propojení zpravodajství a sociálních sítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Kajínek hrozbou demokracie?
Poté, co se jeví jako reálné, že Jiří Kajínek bude prezidentem republiky omilostněn, se přímo roztrhl pytel s nenávistnými reakcemi. Co je ovšem horší, že se mnohé z těchto reakcí neopírají o pravdivý podklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Plody migrace? Finky si nejčastěji z cizinců berou Iráčany. Mnoho z nich po svatbě...
Uzavírání sňatků mezi přistěhovalci z Iráku a rodilými Finy a Finkami nabralo rekordní tempo. Loni jich oproti minulým letům byl uzavřen dvojnásobek. Píše o tom finský list Keskisuomalainen. Podle něj je nyní nejčastějším cizincem, kterého si finské ženy berou za muže, právě Iráčan. Není přitom jasné, zda to souvisí s propuknutím migrační krize v roce 2015, která v různé intenzitě a s obměnami trvá doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Krejčí rozsekl vládní krizi: Babiš by měl vyjít do ulic. Sobotka nevidí koncovku. Když se přidala pražská kavárna a veřejnoprávní média, začalo se hrát o Hrad
ROZHOVOR Nesrozumitelná defenziva, navíc zbytečná. Není co ubránit. „Šmudláním, které Babiš předvádí, to nemůže vyhrát.“ Ať vyjde raději do ulic, v přímé kampani bude pro lidi zajímavý, říká rázně profesor Oskar Krejčí: „On by měl říct: Vy jste porušili koaliční smlouvu, s vámi nespolupracuji, a přejít do protiútoku.“ Politolog sčítá hnutí ANO hrubé chyby a ptá se, na co obhajovat křesla v nefunkční vládě, když už stejně běží předvolební kampaň a v parlamentu ANO překřičí? Profesor připouští, že jít do ulic je rizikové, navíc některé myši už opouštějí loď, ale jde stále o lepší variantu, než stát se otloukánkem a čekat, až mu půjčí koblížek. Krejčí také připomíná: „O krále se hraje především.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mezi Německem a Tureckem to vře: Kvůli německým vojákům na turecké půdě
Mezi Německem a Tureckem se schyluje k velké bouři. Německá politická delegace chtěla navštívit německé vojáky působící na turecké vojenské základně, ale turecká vláda si výslovně nepřeje, aby němečtí politici na základnu dorazili. Server deníku Die Welt vysvětluje, proč k této roztržce došlo a jak na ni pravděpodobně Německo zareaguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Vyděrači na síti
To jsou paradoxy. Vyděračský útok, který už zasáhl počítače v 70 zemích světa, využívá díru v rozšířeném softwaru, o které věděl jak výrobce, tak kybernetičtí experti americké NSA. Proč nebyla ošetřena záplatou? Protože měla sloužit v boji proti teroru. Jenže když pak skříňku se softwarovými páčidly ukradli americkým bezpečnostním géniům z NSA neznámí zloději a udeřili na nemocnice, vznikla hrozba, kterou si možná ani teroristé nedokážou představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): To si z nás Česká televize dělá srandu s tou Fatimou? Skandální
Komentář na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Fakt? Opravdu USA vrátí Rakká pod kontrolu Sýrie?
Po ovládnutí „hlavního města“ Daeše v Sýrii a Iráku bude mít Donald Trump další příležitost prokázat platnost principů z předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!
Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Do čtvrtého ročníku projektu je v současné době zapojeno všech čtrnáct krajů ČR. Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Alena Schillerová by byla prodlouženou rukou Andreje Babiše
Je dobře, že premiér Bohuslav Sobotka vyslyšel výtky opozice, a odmítl jmenovat Alenu Schillerovou ministryní financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Francie - nový prezident, staré problémy…
Po francouzských prezidentských volbách nastává pro eurozónu krátké období politického klidu, tedy jen do té doby, než si britská premiérka potvrdí v červnových volbách silnější mandát pro vyjednávání o brexitu a než ve Francii přijdou na řadu další volby, ty parlamentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hlas pro Zemana je špatný vtip. Tomáš Halík udeřil na prezidenta za včerejší řeči s Putinem
Kněz Tomáš Halík se na serveru Christnet.eu vyjádřil k prezidentu Miloši Zemanovi. Podle jeho názoru je hlas pro Zemana opravdu špatným vtipem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Je strašně naštvaný.“ Donald J. Trump se prý chystá vyrazit spoustu kolegů. Ovládne ho dcera Ivanka a její manžel?
Podle nejmenovaných zdrojů chystá americký prezident Donald Trump velkou „čistku“ v týmu svých spolupracovníků. V ohrožení ze ztráty lukrativní pozice v Bílém domě jsou téměř všichni. Snad kromě Ivanky Trumpové a jejího manžela Jareda Kushnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ale, ale. Temné věci kolem Aleny Schillerové, kterou chce Babiš místo sebe. Jde i o hokej, píší noviny
Na současnou náměstkyni ministra financí Andreje Babiše (ANO) Alenu Schillerovou, která by podle hnutí měla být Babišovou nástupkyní v čele rezortu po jeho odvolání, se zaměřily dnešní deníky MF Dnes a Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Finanční správa není gestapo, Finanční správa je bůh!
Vláda ANO, ČSSD a KDU-ČSL vytvořila nenápadně v České republice režim nesvobody. Kriminalizuje bez důkazů drobné podnikání, omezuje práva podnikatelů a živnostníků a naopak pouští z řetězu „všemocnou" Finanční správu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Cesta kolem Švýcárny se bude v sezóně uzavírat, sledujte web i Facebook
Cestu kolem chaty Švýcárna směrem na Červenohorské sedlo a Kouty nad Desnou v Jeseníkách začnou Lesy ČR od 16. května rekonstruovat. Práce dočasně omezí turisty i cyklisty, a to nejdéle do konce října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Takový pěkný zadek. Na ten si sáhnu. Migrant v Německu se neovládl a takhle to celé skončilo
Sexuální apetit migrantů z Blízkého východu nezná mezí. Až příliš často se stávají ženy v Německu terčem násilí. Případ sexuálního obtěžování v saském Budyšíně v porovnání s jinými skončil ještě poměrně dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý pro PL: Volil bych ODS. Teď by mě občané na Hradě nechtěli. Ale za pět let...
ROZHOVOR Bývalý významný politik a prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý nebude kandidovat v přímé prezidentské volbě, protože chce pokračovat v práci v čele Hospodářské komory. “Voliči naší země, podobně jako jinde v Evropě, budou v přímé volbě upřednostňovat kandidáty s názory, které až příliš často nesdílím. Přímá volba bude vyzývat k populismu a slibům, které nebudou splnitelné. A abych měl šanci, musel bych říkat něco jiného, než si myslím. Nyní nastal čas Trumpů a Babišů, ale za pět let může být situace jiná než dnes,” vysvětlil Vladimír Dlouhý, který bude tento týden obhajovat svůj post v čele Hospodářské komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Nezáleží na tom, jak je rodina složená, ale na tom, jestli dobře funguje
Dnes se celosvětově slaví "Den rodin". Jak název napovídá, tak by měl sloužit k připomenutí důležitosti role rodin v raném utváření přístupu dětí ke vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj podpořil Potravinovou banku částkou sto tisíc korun
Podpora boje proti hladu a plýtvání potravinami. To je hlavním cílem 100tisícové dotace, kterou kraj podpořil Potravinou banku Jihočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Janina Hřebíčková: Uprchlíkem se každý může stát během osmačtyřiceti hodin. Zažila jsem to na vlastní kůži, v pěti válkách
ROZHOVOR ROBERTA BŘEŠŤANA. „Dnes žijeme v době, kdy je o problému mnohem méně vědomostí a faktů. Mnohem méně novinářů jezdí do světa, aby zažilo na vlastní kůži to, co jsem já a kolegové zažívali na Balkáně v 90. letech,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org někdejší novinářka a dlouholetá česká diplomatka Janina Hřebíčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V Řecku podmínečně odsoudili dva Čechy na dva a půl roku vězení
Soud v Řecku dnes uložil podmínečný trest dvou a půl roku vězení s odkladem na tři roky dvěma Čechům, kteří byli původně obviněni ze špionáže. Případ Martina Pezlara a Ivana Buchty byl nakonec překvalifikován z trestného činu na přečin, sdělila ČTK Kateřina Skalická, která se jako známá obou souzených dnešního řízení v Řecku zúčastnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Čech: Jak jsem se stal svéprávným
Autorem následujícího textu je osoba nad míru povolaná – Jakub Čech, který má s uvedenou problematikou osobní zkušenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Těším se, že se pobavíme o rozvoji a kultivaci veřejných míst
V neděli 21. května se oba břehy Vltavy spojí v jedinečné akci, pořádané souběžně na Klárově a náměstí Jana Palacha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V neděli se koná tradiční Terezínská tryzna
Tradiční vzpomínkovou akci na Národním hřbitově před Malou pevností organizuje Památník Terezín ve spolupráci s Ústředním výborem Českého svazu bojovníků za svobodu, Terezínskou iniciativou, Federací židovských obcí v ČR, Ústeckým krajem a městem Terezín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda odložila projednání žaloby na německé mýtné
Vláda dnes odložila bod týkající se možného připojení ČR k žalobě na německé mýtné. Ministerstvo dopravy zároveň navrhlo počkat na rozhodnutí Evropské komise. Tento postup podporuje i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle něj návrh německého mýta diskriminační rysy pro zahraniční uživatele německých silnic má. Česko by se proto nemělo vzdát šance do budoucna k žalobě se připojit, řekl novinářům po jednání vlády premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové představili společné logo: Symbolizuje budování společnosti
KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN) dnes v Praze představily logo koalice, v níž se budou na podzim společně ucházet o hlasy voličů při volbách do sněmovny. Trojúhelník tvořený čtyřmi rostoucími žlutými pruhy má podle předsedů obou uskupení Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) a Petra Gazdíka (STAN) symbolizovat budování společnosti odspodu a zohlednění potřeb rodin a obcí i v celostátní politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Docela mě překvapil rozhled studentů na gymnáziu
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Socialisté tlačí svými zákony všechny z bytů na ubytovny svých kamarádů
Poslední roky se měnily zákony o sociální pomoci hned několikrát, nikdy však ne tak, aby sociální pomoc pomáhala, ale především aby se dařilo majitelům ubytoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Jelínek hovoří o nejvážnější krizi za pětadvacet let. Babiš je už součástí matrixu a voliči se ohlížejí po třetí síle
ROZHOVOR „Byl jsem přesvědčený, že Andreje Babiše doběhnou věci spojené s jeho podnikáním a vstupem do politiky,“ říká o současné vládní situaci politolog Lukáš Jelínek. Fungování hnutí ANO a Andreje Babiše je prý jako oheň. Dobrý sluha, ale špatný pán. Z krize podle něj mohou těžit ostatní politické strany a uskupení, jejichž šance stoupají. Tvrdí také, že se prezident Miloš Zeman těší na zmizení Bohuslava Sobotky z politické mapy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Odklady rozhodnutí o ministrovi financí odnášejí firmy, stěžují si podnikatelé
Politická nestabilita ovlivňuje vývoj legislativy, vysílá negativní signál do zahraničí a dopadá na podniky, shodli se dnes zástupci podnikatelů. Asociace malých a středních podniků kritizovala průběh vyjednávání o novém ministrovi financí. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl na dnešním koaličním jednání jmenovat do čela ministerstva financí náměstkyni Alenu Schillerovou, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Slovenský expremiér Dzurinda vzkazuje Sobotkovi: Premiér má vládnout, ne rezignovat
Proti moderátorce Světlaně Witowské v pondělním Interview ČT24 usedl někdejší slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. Divákům České televize prozradil, jak se jako slovenský expremiér dívá na českou politickou krizi. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) asi nebude mít radost. Radost zřejmě nebudou mít ani zastánci Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
František Dostál: Z pocitu moci se často onemocní
Aniž bych byl nějak nakloněn panu prezidentovi a současnému ministru financí, oba dva na mě zapůsobili mnohem lépe než ekvilibristická vystoupení pana premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek převezme předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek ve dnech 18.–19. května 2017 v Nikósii převezme předsednictví ve Výboru ministrů, hlavním rozhodovacím orgánu Rady Evropy. Česká republika bude zastávat předsednictví ve Výboru ministrů RE, jemuž nyní předsedá Kypr, od 19. května do 15. listopadu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiše jsem ještě předloni neznala, můj život je obyčejný a transparentní, říká odmítnutá náměstkyně
"Měla bych jediné téma - dotáhnout projekty a chovat se apoliticky," řekla v rozhovoru pro Aktuálně.cz Alena Schillerová.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:36, zobrazit podobné
Paroubek: Jak na podporu globálního světového růstu?
V rámci světového "Fóra Pás a cesta" uskutečněného v Pekingu ve dnech 14.-15. května byl uspořádán mimo jiné také 5. globální think-thank summit s tématem zabývajícím se cestami k podpoře hospodářského růstu ve světě. V hlavním pracovním panelu na kongresu vystoupil se svým příspěvkem jako bývalý český premiér také Jiří Paroubek. Server Vaše věc přinesl plné znění jeho řeči:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Demise ministryně školství není projevem politické kultury, ale růstu moci represivních složek
GLOSA. Demise ministryně školství nepovede ke kultivaci politického prostředí, ale k dalšímu posílení represivních složek jakožto hybatelů politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Já jsem nic neprovedl! Jansta v rozhlasu popsal, jak to chodí s dotacemi ve sportu
Předseda České unie sportu Miroslav Jansta vysvětloval Karolíně Koubové ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu, jak se rozdělují dotace určené na sport. Jakou roli v procesu hrál nyní zadržený předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta a kdy se mohou sportovní svazy dočkat v tuto chvíli pozastavené výplaty půl miliardy korun?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Činím všechny kroky, abych zajistila plynulost financování českého sportu
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová informovala vládu o aktuální situaci ve financování sportu. MŠMT dosud nevyplatilo sportovním svazům žádné peníze z dotačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Obchodní vztahy se třetími zeměmi jsou pro nás nevýhodné
Podmínky pro vývoz a dovoz mezi Evropskou unií a třetími zeměmi nejsou rovnovážné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Slováci a Ukrajinci oslavili Den přátelství. Těší se na bezvízový styk
Na hraničním přechodu Ubľa – Malyj Bereznyj se v sobotu 13. května uskutečnil tradiční Den přátelství mezi Prešovským a Košickým samosprávným krajem na slovenské straně a Zakarpatskou oblastí na ukrajinské straně. Vzhledem k tomu, že se jedná o oslavy dvou partnerských regionů Pardubického kraje, zúčastnil se akce také hejtman Martin Netolický, který se zástupci obou partnerských regionů hovořil také o pokračování dlouholeté spolupráce a přípravě dalších projektů především na ukrajinské straně. Součástí akce, která každý rok mění místo konání mezi hraničním přechodem Ubľa – Malyj Bereznyj a přechodem Vyšné Nemecké – Užhorod, byl bohatý kulturní a folklorní program, při kterém se kromě samotných regionů prezentují také jednotlivá města a turistické oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Výroky pana premiéra se cítím velmi poškozená, rozjela se v rádiu Schillerová
Dosavadní náměstkyně ministra financí pro oblast daní Alena Schillerová se nestane novou ministryní. Předseda vlády Bohuslav Sobotka má pochybnosti o tom, zda by postupovala dostatečně nezávisle v kauzách spojených právě s Andrejem Babišem. Co na premiérovy pochybnosti říká sama Schillerová? Zeptala se jí moderátorka Zuzana Bubílková v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Čechách máme 269 tisíc kamer. Sledují nás 24 hodin bez soudního příkazu. Profesor Staněk nabízí mrazivý pohled na dnešní i budoucí společnost
„Umělá inteligence založená na logice se podívá na lidskou společnost a zařve: to snad není možné. Vždyť ta společnost není vůbec logická! To není homo sapiens, to je homo debilicus a uvedli nás do omylu.“ Profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd sklidil velký aplaus na tradičním diskusním fóru ve Frýdku-Místku. Na Vratimovském semináři hovořil o hitu budoucnosti, průmyslu 4.0 a společnosti 5.0. V této souvislosti se věnoval i důvodům, proč neuspěla Evropská unie, studii o vysychání planety a kromě řady jiných řečnických otázek položil i tuto: „Budete mít elektronický podpis a všechno máte v rukou. Nebo má někdo v rukou vás?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat: Aktivisté stráví měsíc v kleci před hlasováním o kožešinových farmách
Ve dne, v noci, v horku i v dešti stráví ochránci zvířat celý následující měsíc na Malostranském náměstí v Praze hned vedle Poslanecké sněmovny. Dnes ráno odstartovala akce Měsíc v kleci, v rámci které se budou aktivisté na místě vždy po 12 hodinách střídat v kleci, jejíž velikost při přepočtu na člověka odpovídá typické kleci pro lišku na kožešinové farmě. Již zítra totiž začíná čtyřtýdenní schůze Sněmovny, na níž se bude finálně hlasovat o návrhu zákona, který má v Česku kožešinové farmy zcela zakázat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka vystoupí na sněmu Hospodářské komory
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v úterý 16. května 2017 zúčastní XXIX. Sněmu Hospodářské komory v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kvůli dotacím by tady mohla být ve vazbě celá republika, říká Aleš Hušák
Někdejší ředitel Sazky Aleš Hušák, jenž firmu přivedl ke hraně ekonomické propasti, se rozpovídal v pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz. Mimo jiné sdělil, že se Sazka dostala do konkurzu kvůli tomu, že odmítl jít na ruku politikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
F. R. Čech se neudržel: Jen kecy. Ať si Macron zamete před vlastním prahem. Marseille už je víc muslimská než křesťanská!
ROZHOVOR Profesor Zelí! Tak mluví o Emmanuelu Macronovi František Ringo Čech. „Znalci Šimka a Grossmanna pochopí, o čem mluvím,“ říká a dodává, že vítězství Le Penové by byl pro všechny velký zisk. „Le Penová by to řešila. Žádnou Unii by neopouštěla, ale nutila by ji ke změně,“ míní František Ringo Čech, podle kterého je Evropská unie odsouzená ke zkáze. Promluvil i o manželství Emmanuela Macrona s o 25 let starší ženou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Přes dvě stě projektů přispěje k lepšímu vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dokončilo hodnocení dalších čtyř výzev Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání zaměřených na zvyšování kvality regionálního školství. Hodnoceno bylo 317 projektů za více než 3,4 miliardy korun. Úspěšně hodnotícím procesem prošlo 246 projektů za téměř 3,2 miliardy korun, většina z nich se již nachází ve fázi realizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila základní měsíční údaje platební bilance za březen
Vývoj platební bilance za březen 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Novým výkonným ředitelem skupiny 6K Group je Petr Rada
Do skupiny 6K Group přichází na nově vytvořenou pozici výkonného ředitele Petr Rada. Odpovídat bude především za provoz celé skupiny, projektové řízení a řízení a doplňování týmů. Hlavními firmami skupiny jsou společnosti 6K a MyCom Solutions.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Návštěvnost Budějovického Budvaru byla loni rekordní
Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru poskytuje komplexní turistické služby od prohlídek pivovaru a multimediální expozice po gastronomii. V loňském roce prošlo pivovarem nejvíce návštěvníků v historii. Ze 73 států celého světa přijelo 60 200 turistů, to je o 14 % více než v roce 2015. Počtem návštěvníků se tak Budějovický Budvar loni zařadil mezi pět nejatraktivnějších turistických cílů v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Benefitka – první all-in benefitní platební karta v České republice
Zastaralé papírové stravenky a nepraktické poukazy na benefity. Složité hledání restaurace, ve které „berou stravenky“, vybírání menu v hodnotě stravenky, peněženka přeplněná zmačkanými poukázkami… Je Vám to povědomé? Na tyto problémy už nyní můžete zapomenout - praktickým, jednoduchým a efektivním řešením je platební karta, kterou její tvůrci nazvali Benefitka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Bych blil. Dostanu do držky. Internetem otřásá další věc stran Andreje Babiše
Mezinárodně úspěšný marketingový odborník Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a jeho příspěvku se zubry a s koňmi. Podle Jaroše je Babišův příspěvek tak „odporně vlezlej a protivnej, že to skřípe jak polystyren na skle“. Jarošovo hodnocení je masivně sdílené a lajkované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Za základní princip obrany demokracie považujeme zavedení přímé demokracie!
Chceme radikální změnu politického systému, chceme přímou demokracii, referendum a odvolatelnost politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Den romského povstání v Brně připomene i odvahu nájemníků na Kuncovce
Mezinárodní Den romského povstání si 16. května poprvé připomenou i obyvatelé Brna scénickým čtením, které propojí historické události s aktuálním děním v Brně. Na povstání Romů v osvětimském koncentračním táboře bylo se doposud vzpomínalo pouze na komorním pietním aktu v Letech u Písku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Krize pokračuje: Sobotka odmítl jmenovat Babišovu favoritku Schillerovou
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes odmítl návrh hnutí ANO na obsazení postu šéfa státní kasy. Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová nemá podle Sobotky potřebné předpoklady pro dobrý výkon funkce ministryně. „Žádám ANO o urychlené předložení jiného návrhu,“ sdělil Sobotka. Vládní krize tak pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Předseda vlády: Alena Schillerová nemá předpoklady být dobrou ministryní
Nemohu souhlasit s tím, aby po odvolání Andreje Babiše z pozice ministra financí, zastávala tuto funkci jeho dosavadní náměstkyně pro daně a cla Alena Schillerová. Mám proto následující tři hlavní důvody:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Některé banky šmírují své klienty, říká ekonom Lukáš Kovanda
Bankovní instituce čekají v nejbližších letech razantní změny a klienti na tom vydělají. „Banky už brzy nebudou vnímány jen jako kamenné ústavy, na které jsme dnes zvyklí, ale budou v celé své šíři služeb fungovat v aplikacích našich chytrých telefonů,“ říká v rozhovoru pro portál FAEI.cz Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti Cyrrus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dagmar Světlovská: OSN prověřuje situaci Guru Járy a jeho pochybné zadržování v Manile
Česká republika chce kandidovat do Rady pro lidská práva při OSN, ale sama lidská práva porušuje a svým občanům upírá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Soud s vrcholným manažerem BTA Bank Kazachstán
V Kazachstánu probíhá soud s bývalým vrcholovým manažerem BTA Bank - Zhaksylykovem Zharimbetovem. BTA Banka patříla k největším a nejvýznamnějším bankám v Kazachstánu a v roce 2007 obdržela řadu mezinárodních ocenění. Má za sebou dlouholetou historii a má ryze tuzemský původ bez účasti zahraničního kapitálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Na lepší nakládání s odpady ministerstvo rozdělilo devatenáct miliard. Jestli projekty pomohly dosáhnout cílů, rezort nevyhodnotil
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na způsob, jakým Ministerstvo životního prostředí (MŽP) a Státní fond životního prostředí (SFŽP) používaly v letech 2012 až 2016 peníze Evropské unie na zlepšení v oblasti nakládání s odpady. Kontroloři prověřili, jak MŽP rozdělovalo peníze na projekty, které měly zlepšit nakládání s odpady, a jakým způsobem MŽP sledovalo a vyhodnocovalo, jestli a jak se tohoto cíle podařilo dosáhnout. Dotace na nakládání s odpady měly přispět k plnění cílů plánu odpadového hospodářství ČR – šlo například o snižování produkce odpadů, množství biologicky rozložitelného odpadu ukládaného na skládky či zvýšení podílu využití odpadů. Při kontrole byl prověřen vzorek 16 projektů dotovaných z operačního programu Životní prostředí 2007–2013, na které bylo rozděleno přes 400 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): České vlády neřeší bytovou výstavbu, bezdomovců přibývá
Česká vláda se chlubí úspěchy a ekonomickým růstem. Avšak vůbec neřeší nejzákladnější potřebu občanů – bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Drobný (SPO): Premiérský amaterismus po česku
Předseda vlády Sobotka udělal z nás, občanů a prezidenta šašky, a my si to líbit nenecháme! Zeman stojí za námi a nenechá nás manipulovat Sobotkou, kterého, ač k nevíře, podporuje dnes i Kalousek! Sobotka oznámil celému národu, že vláda podá demisi, aniž by tak závažné rozhodnutí s kýmkoli předem projednal. Prezident mu pouze vyhověl a demisi byl odhodlán přijmout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Česká umělkyně žijící v Istanbulu pro PL odkrývá, co se prý dělo během referenda v Turecku
ROZHOVOR „Můj kolega zasedal ve volební komisi k referendu o rozšíření prezidentských pravomocích v Turecku. Probíhalo to tak, že nad ním stál policista z Erdoganovy strany AKP, který mu nařídil sečíst i neorazítkované obálky v prezidentův prospěch,“ líčí své poznatky z Istanbulu hudebnice a pedagožka z Moravskoslezského kraje paní Irena, která už několik let působí v Turecku a pro svoji bezpečnost chce raději zůstat v anonymitě. „O férovosti se v rámci referenda nedá příliš mluvit. Vlastně vše proběhlo protiprávně a přijde mi, že i přes velké množství důkazů na sociálních sítích se bohužel nic nezmění,“ dodává ještě umělkyně k hodnocení tureckého referenda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada dostala ujištění, že Babišovy nahrávky se šetří
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na dnešním zasedání Bezpečnostní rady státu znovu odmítl, že by dostal od novináře svého bývalého deníku živý policejní spis, jak naznačují nahrávky, které se v posledních týdnech objevily na internetu. Novinářům to po jednání řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Politici v radě dostali od zástupců příslušných orgánů ujištění, že nahrávky jsou předmětem vyšetřování, dodal. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Královéhradeckým krajem brzy povede Svatojakubská cesta
Poutníci Poutníkům – Východočeská trasa, to je projekt rozšiřující svatojakubské cesty na území České republiky, do kterého se zapojil Královéhradecký kraj. Brzy nově značená cesta tak naváže na evropskou síť svatojakubských cest. V České republice jsou v současné době proznačeny tři cesty a právě Východočeská trasa tuto síť rozšíří, kdy naváže na již existující poutní cesty vedoucí z Polska (z poutních míst Křešov a Vambeřice).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Některá tvrzení Jihočeského kraje jsou lež
Stanovisko k reakci Jihočeského kraje na článek o zakázce „Komplexní plnění dodávek projektu ZZS JčK II“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat: Aktivisté stráví měsíc v kleci před hlasováním o kožešinových farmách
Ve dne, v noci, v horku i v dešti stráví ochránci zvířat celý následující měsíc na Malostranském náměstí v Praze hned vedle Poslanecké sněmovny. Dnes ráno odstartovala akce Měsíc v kleci, v rámci které se budou aktivisté na místě vždy po 12 hodinách střídat v kleci, jejíž velikost při přepočtu na člověka odpovídá typické kleci pro lišku na kožešinové farmě. Již zítra totiž začíná čtyřtýdenní schůze Sněmovny, na níž se bude finálně hlasovat o návrhu zákona, který má v Česku kožešinové farmy zcela zakázat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Stašek se setkal se svým peruánským protějškem
Dne 12. 5. 2017 se v Černínském paláci uskutečnily konzultace ČR a Peru na úrovni náměstků ministrů zahraničních věcí. Náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek s náměstkem MZV Peru Néstorem Popoliziem prodiskutoval řadu bilaterálních a multilaterálních témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Obavy, že nová pravidla znevýhodní práci z domova, jsou naprosto zbytečné
Práce z domova je díky větší technologické vyspělosti společnosti stále častější. Proto i ta si zaslouží podrobnější úpravu v zákoníku práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dvouletý (SsČR): Kraj schválil pomoc neziskovým organizacím, urychlí dotační programy
Neziskové organizace ve Zlínském kraji se dočkají větší předvídatelnosti krajských dotací pro sport, kulturu či zájmové spolky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Animák, který sbírá ceny po celém světě. Od Bulharska po Texas posbíral První sníh už dvanáct trofejí
Dobrodružství malého ježka v českém loutkovém filmu První sníh získává ceny na světových festivalech. Naposledy si přivezl Platinum Remi Award z Houstonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Vtipkovat o likvidaci novinářů je trapné!
Komentář na sociální síti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V procesu s Janukovyčem byly podle Tymošenkové porušeny všechny procedury
Bývalá ukrajinská premiérka, dnes předsedkyně strany Baťkivščyna (Vlast) Julije Tymošenková prohlásila ve vysílání televize 112 Ukrajina, že případ velezrady bývalého prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče je politizovaný a byly v něm porušeny „všechny procedury“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
EET i kontrolní hlášení. Náměstkyně Schillerová hovořila o svém osudu
Náměstkyně financí Alena Schillerová se netají tím, že daně se staly jejím osudem. Uvedla to alespoň v rozhovoru pro server Ecofin.cz. Moderátorkou rozhovoru byla ekonomka Ilona Švihlíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Vzdělaní lidé jsou zárukou, že naše společnost bude úspěšná i v budoucnu
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Kompropolitika
Příčinou tzv. vládní krize jsou radikálně se snižující volební preference sociální demokracie (ČSSD; soc. dem.). Za nedlouhou dobu se z pětadvaceti procent snížily na méně než polovinu. Bohumil Sobotka a další členové vedení nejsou schopni kritické sebereflexe. Proto kopou kolem sebe. Provádějí kompropolitiku. Jejím základem je protizákonné vytváření kompromitujících materiálů a jejich publikování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek po jednání vlády: Obsazení rezortu financí je na premiérovi a hnutí ANO
Po jednání vlády předstoupili před novináře premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Testy balistických raket vážně ohrožují bezpečnost ve světě
Prohlášení MZV k testu balistické rakety KLDR ze dne 14. května 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Střecha nad hlavou je základ
Vyjádření na sociální síti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Pelta? Dělal pouze to, co činí všichni politici dnes a denně
Pondělní glosa Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chceme dát jasná pravidla sociálnímu podnikání
Sektor sociálního podnikání je důležitou součástí moderní demokratické společnosti. Sociální podniky nejsou typickým podnikatelským subjektem – zisk pro ně není prvořadý, prvořadá je naopak veřejná prospěšnost. Hrají značnou roli v místním rozvoji, velmi často integrují mezi zaměstnance osoby se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním, ze sociálně znevýhodněných lokalit, naplňují lokální veřejně prospěšné cíle a spolupracují s místními subdodavateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jak vylepšit státní maturitu? Debatou nad maturitními daty
EDUin ve spolupráci s iniciativou Maturitní data – odtajněno vyzývá Ministerstvo školství, aby zajistilo pravidelné zveřejňování anonymizovaných zdrojových dat z jednotných zkoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nový vývoj: Sobotkovi prý hrozí, že se krize rozmázne o jeho hlavu. Už jen pár dní. A Zeman...
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl návrh Andreje Babiše jmenovat do čela Ministerstva financí Babišovu blízkou spolupracovnici Alenu Schillerovou (ANO). Podle poslance ANO Martina Komárka je to důvodem, že premiér chce mít na financích svého člověka. Politolog Jan Kubáček z Univerzity Karlovy zase tvrdí, že Sobotka hraje o čas a snaží se celou vládní krizi vyřešit ještě předtím, než se prezident Zeman vrátí z Číny. Alena Schillerová prý rozhodnutí nechápe a je jím zaskočena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
19. týden na Českomoravské komoditní burze Kladno: Cena ročních kontraktů elektřiny klesla, plyn mírně zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 19. týdnu uzavřeno 20 kontraktů na dodávku 5,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 2,8 milionu korun. Roční kontrakty elektřiny zlevnily, plyn proti loňsku mírně zdražil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Musíme porazit ekologické teroristy. A to nejen v Holešově
Nedá mi to, ale na posledním zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje jsem se musel vrátit k problematice Strategické průmyslové zóny Holešov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Žabka: Pravda o Modré velrybě. Uškodila českým dětem více nebezpečná hra, nebo nepřesná policie?
V koloběhu událostí posledních dní se těžko vzpomíná na fenomén, který před Velikonocemi vyvolal vášně po celé republice. Pro někoho byl poplašnou zprávou, pro jiného kybernetickou hrozbou ohrožující depresemi sžírané děti. Modrá velryba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Města a obce: Lidé třídí odpadu víc a s větším zájmem
Každý občan České republiky loni v průměru vytřídil zhruba 56 kg papíru, plastů, skla, nápojových kartonů a kovů. Ve sběrných systémech obcí tak v roce 2016 skončilo téměř 210 tisíc tun papíru, více než 129 tisíc tun plastů, 128 tisíc tun skla a přes 4 tisíce tun nápojových kartonů. Lidé rovněž posbírali 115 tisíc tun kovových odpadů. Celkem tedy k recyklaci předali více než 586 tisíc tun komunálního odpadu, což je o 31 tisíc tun víc než v roce 2015. Vyplývá to z dat, která Svazu měst a obcí ČR poskytla společnost EKO KOM. Srovnáme-li roky 2015 a 2016, došlo celkem k 5,5% nárůstu vytříděného odpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Generál Radovan Procházka oslavil devadesáté narozeniny
Legenda československé a posléze i vojenské zpravodajské služby generálporučík v. v. Radovan Procházka oslavil ve středu 11. května v plné svěžesti své „devadesátiny“. Po sametové revoluci působil ve vedení Bezpečnostní informační služby, byl ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace a od roku 1993 šéfoval vojenské rozvědce. Za svou činnost obdržel Řád prezidenta USA „Legion of Merit“ a český prezident ho v roce 1997 vyznamenal Řádem Bílého lva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Sebastian Kurz bude šéfem Rakouské lidové strany
Po oznámení odstoupení Reinholda Mitterlehnera ze všech stranických i vládních funkcí je nejčastěji jako jeho možný nástupce v čele Rakouské lidové strany (ÖVP) jmenován ministr zahraničních věcí Sebastian Kurz (30 let).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V Praze proběhne velká konference věnovaná blockchainu a kryptoměnám
19. května v Praze proběhne konference věnovaná kryptoměnám a technologii blockchain: Blockchain & Bitcoin Conference Prague. Konference se zúčastní známí příznivci decentralizovaného hospodářství a vývojáři služeb na bázi blockchainu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Emanuel Šíp: Traťová kapacita pražského a brněnského uzlu je přetížená
Na dnešní jednání vlády ČR předložilo Ministerstvo dopravy materiál Program rozvoje Rychlých železničních spojení v ČR. Materiál byl s Hospodářskou komorou ČR projednán a jeho předchozí verze byly rovněž předmětem diskusí na kulatých stolech Komory k vysokorychlostní železniční dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Hodnota vlastního kapitálu investičních fondů vzrostla
Komentář ke statistice investičních fondů - Březen 2017 - Komentář k agregované sektorové rozvaze:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jsem v šoku a cítím se poškozena. Alena Schillerová se po ortelu, který vynesl Sobotka, postavila vedle Babiše a stálo to za to
Poté, co premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl jmenovat náměstkyni Alenu Schillerovou ministryní financí za Andreje Babiše (ANO), se ten již společně s Schillerovou k celé záležitosti vyjádřil. A nechybí ani další vyjádření, například předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zdůraznil zastropování věku pro odchod do důchodu a pravidelné navyšování penzí
Premiér Sobotka vystoupil na 3. sjezdu Rady seniorů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu se neztotožňujeme
Reakce MŽP na výsledky kontroly NKÚ k odpadovým projektům financovaným z OPŽP:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Opojení Schulzem vyprchalo
Nedělní volby do zemského sněmu v v Severním Porýní-Vestfálsku vyhrála CDU kancléřky Angely Merkelové. Podle prvních odhadů získala 34,5 procenta hlasů. Sociální demokraté získali pouze 30,5 procenta, což znamená konec jejich vlády. Uplynulých pět let se u moci udržovali v koalici se Zelenými. Důležité je, že volební výsledky v Severním Porýní-Vestfálsku, kde žije 18 milionu voličů, jsou dlouhodobě považovány za značně přesný „průzkum“ výsledků do Spolkového sněmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda dnes projedná věcný záměr zákona o sociálním podnikání či Národní strategii ochrany práv dětí
V pondělí 15. května 2017 se ve Strakově akademii koná schůze vlády ČR. Na programu jednání od 10.00 budou mimo jiné tyto body:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Plesl totálně vyplísnil redaktorku ČT. A má to pokračování
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se rozčílil na Českou televizi. Svůj příběh s redaktorkou veřejnoprávní televize zveřejnil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Premiéra závodu historických vozů v Mostě měla úspěch
Mostecký autodrom má za sebou premiéru závodu historických vozů The Most Historic Grand Prix. Soudě podle ohlasu jezdců, členů doprovodných týmů a hlavně diváků se víkendový program více než vydařil. Napomohlo i teplé a slunečné počasí. Jeho nadvládu sice v sobotu i v neděli pokoušely občasné dešťové přeháňky, průběh jednotlivých závodů ani pestrého doprovodného programu ale neohrozily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Agrární komory zemí V4, Slovinska a Chorvatska požadují silnou a jednotnou evropskou zemědělskou politiku
Ve dnech 11. a 12. května 2017 se v Brně konalo 65. společné jednání zástupců agrárních komor zemí Visegradské skupiny, tedy Slovenské poľnohospodárskej a potravinárskej komory, Národní rady agrárních komor Polska, Maďarské agrární komory a Agrární komory České republiky. Jako hosté se setkání účastnily také delegace slovinské a chorvatské komory, zástupci evropské organizace Farm Europe a Jiří Šír, náměstek ministra zemědělství. Hlavními okruhy témat byla diskuze k reformě Společné zemědělské politiky roce 2020, současná situace na trzích se zemědělskými a potravinářskými komoditami, opatření k řešení změn klimatu a adaptaci zemědělství a nekalé praktiky obchodních řetězců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Svoboda slova a trestní řízení
Vrchní státní zastupitelství v Praze 12. 5. 2017 vyzvalo vydavatelství Economia a redakci Aktualně.cz ke stažení článku LUDĚK MÁDL: Pelta na ministerstvu protlačil i dotaci pro Spartu. Podle policie byly ve hře hned dvě jeho milenky (Aktualně.cz 12. 5. 2017). Výzva je doprovázena výhrůžkou udělení pořádkové pokuty podle trestního řádu do 50 000 Kč. Výzva je projevem cenzury, která je ústavně zakázána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Co nového v Pekingu?
Přes nenávistný přístup některých českých „komentátorů“ ke světovému fóru „Pás a cesta“, které probíhá ve dnech 14. a 15. května v Pekingu, se takto akce stala klíčovou světovou událostí těchto dnů. Fóra se účastní zástupci z více než stovky zemí, včetně několika desítek hlav států a premiérů a desítek ministrů z mnoha zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek: Kdyby Babiš neměl média, ostatní by ho zadusili, protože oni ovládají jiná
Koalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých již pro senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL), jejího velkého kritika, není problém. Podle jeho slov se zisk této koalice může vyšplhat až na patnáct procent. Velkého zastání se pak od něj dočkal Andrej Babiš (ANO). Rozhovor přinesl časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
A máme tě, Šlachto! Orgán týrá Babišova oblíbence. Hrozí mu tři roky vězení
Někdejšímu řediteli ÚOOZ a současnému náměstku celní správy Robertu Šlachtovi možná hrozí stíhání. A to kvůli údajně neoprávněným jízdám služebním vozidlem z loňského června. Případ bude posuzovat Generální inspekce bezpečnostních sborů. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okleštěk (ANO): Není migrant jako migrant
Centrum pro uprchlíky v kraji nechceme. „Je to preventivní opatření. Kdekoli se cokoli buduje, obyvatelé mají strach. Nechceme migraci, která nám není ku prospěchu,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Řešení vládní krize budou dnes politici hledat na Úřadu vlády
Ráno před pravidelnou schůzí kabinetu se uskuteční jednání vládní koalice, na kterém má premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) sdělit hnutí ANO své stanovisko k nominaci Aleny Schillerové do funkce ministryně financí. Sociální demokraté dosavadní náměstkyni vyčítají údajnou pasivitu v kauze vyšetřování jednokorunových dluhopisů, jejichž prostřednictvím podle nich ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš krátil daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda posoudí zvýšení odměn členům aktivních záloh na cvičení
Na pravidelném zasedání vlády se budou dnes dopoledne ministři věnovat poslaneckému návrhu na zvýšení odměn členů aktivních záloh za účast na vojenských cvičeních tak, aby jim neklesly kvůli výkonu služby celkové příjmy. Odměny jsou náhradou platu v zaměstnání. Podle vládní legislativy by měl kabinet s návrhem souhlasit. Naopak další poslaneckou iniciativu, podle které by obce dostaly peněžitou náhradu za svůj historický majetek ve vojenských újezdech, vláda pravděpodobně nepodpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Silná prohlášení: Sobotko, Zaorálku, Chovanče, dám trestní oznámení. Ištvana a Bradáčovou na vás. Babiš vám vaši hru zmaří
Advokát a proruský aktivista Jiří Vyvadil i poslanec a někdejší komentátor Martin Komárek (ANO) se vyjádřili k současné vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kriminál, pane Sobotko. A vám Zeman milost nedá. Varování Zdeňka Zbořila do ČSSD
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Sobotka prohrává. Svůj názor nikomu, dokonce ani ČT ale nevnucuji,“ říká k další, snad poslední etapě vládní krize politolog Zdeněk Zbořil. Konstatuje, že zákulisním hráčům, kterými je premiér veden, jde nejen o Andreje Babiše, ale také o prezidenta Miloše Zemana. Zbořil doporučuje ČSSD, ať raději zaplatí vlastní dluhy a „přestane se zabývat Čapím hnízdem nebo nahrávkami pana Přibila (nebo snad Milana Chovance?) a nečeká se svými spolustraníky, až je někdo pošle do arestu místo pana Kajínka. Je Miloš Zeman určitě amnestovat nebude.“ V kampani Babiš podle Zbořila bude moci použít rétoriku reprezentanta politického hnutí, který je „vadou v systému“. „Tím, že se ‚tradiční politické strany‘ v této vládní krizi, ať už byly ve vládě, nebo v opozici, tak zesměšnily, nemusí se ANO 2011 ani snažit vyhrát volby,“ podotýká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Mezinárodní cvičení prověřilo české a slovenské vojáky
Pád vrtulníku do obytné zóny, havárie cisterny, z níž unikla nebezpečná látka, či srážka vlaku s vozidlem, kde se zranili lidé. Tak vypadalo mezinárodní cvičení Fire&Rescue 2017, které se poslední dubnový týden konalo v Centru výcviku Lešť na Slovensku a prověřilo české a slovenské vojenské hasičské jednotky (VHJ) a složky integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL a STAN v Pardubickém kraji zpečetili dohodu
Předsedové krajských organizací KDU-ČSL a STAN v Pardubickém kraji Roman Línek a Oldřich Koblížek podepsali společně s lídry kandidátky do sněmovních voleb Markem Výborným a Michaelou Matouškovou dohodu o vzájemné spolupráci a složení kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Předseda Rozhodneme v DOX jedná o budoucnosti EU
Odkud a kam sahá evropský projekt a kdo vlastně tahá za jeho nitky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Paroubek: Krok pražské ČSSD správným směrem
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 15:41, zobrazit podobné
Krok pražské ČSSD správným směrem
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist