Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ani jednoho migranta jste nepřijali, bude trest! Hrozí Brusel. A víte, co odpověděli Maďaři a Poláci?
Evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos dal Maďarsku s Polskem ultimátum, migranty musí začít přijímat od června. Odpověď Varšavy a Budapešti nikoho nepřekvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nic mi neřekli. Nechápu. Jsou tu ti mladí, jen koukají hvězdy ANO vyšoupnuté ze sněmovny. Komárek šokuje nejvíc. Ale Andrej Babiš svým „bafuňářům“ přes PL vzkazuje následující
Hnutí ANO sestavuje kandidátní listiny do nadcházejících parlamentních voleb. Někteří úspěšní politici však nominováni nebyli. Na jejich postoj i názor lídra hnutí Andreje Babiše se ptaly ParlamentníListy.cz. On sám upozornil, že ještě nic není definitivní a složením kandidátek se bude sám zabývat. Někteří jsou však změnami zaskočeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg udeřil ze zahraničního tisku: Soros je největší nadějí pro demokracii ve východní Evropě
Východní Evropa podle Karla Schwarzenberga stále potřebuje lidi, jako je George Soros. A pokud se jí jich nebude dostávat, mohla by se opět vrátit do časů, kdy jí vládl autoritatismus. Schwarzenberg, který se se Sorosem zná tři desítky let, to sdělil v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Bloomberg. Ta Schwarzenberga označuje za prince české diplomacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotka si na konferenci u Jandy vzpomněl na novináře Peroutku
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se zúčastnil konference spolku Evropské hodnoty, jež se týká dezinformačních kampaní. Spolek je spojen se známým Jakubem Jandou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Před poslanci by měla vystoupit eurokomisařka Jourová
Před poslanci by dnes měla vystoupit česká eurokomisařka Věra Jourová. Seznámí je mimo jiné s takzvanou bílou knihou o budoucnosti Evropské unie. Členové dolní komory se ale budou zabývat zejména pravidelnými interpelacemi na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jsem oběť, hodnotí svou pozici Babišův pravděpodobný nástupce Pilný
Poslanec Ivan Pilný, jenž se s velkou pravděpodobností stane nástupcem svého stranického šéfa v hnutí ANO Andreje Babiše v pozici ministra financí, šéfredaktorovi MF Dnes Jaroslavu Pleslovi v Rádiu Impuls prozradil, co si myslí o vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Pilný vystřídá pilného
Pilný ministr financí Andrej Babiš balí a do úřadu se chystá nový ministr Ivan Pilný. O co se vlastně vedla tahle válka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Víme, kdy Zeman podepíše milost pro Jiřího Kajínka
Jiřímu Kajínkovi zbývají poslední desítky hodin za mřížemi. Prezident Miloš Zeman podle informací ParlamentníchListů.cz podepíše milost v sobotu. Dokument bude ihned po podpisu doručen na Ministerstvo spravedlnosti, odtud příslušnému soudu, který následně vyrozumí věznici, kde odsouzený „sedí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Písecký mamologický den přiblíží rakovinu prsu
Přibližně šedesát zdravotníků zejména z jihočeského regionu se chystá do Písku, aby diskutovalo o rakovině prsu, která postihuje stále větší procento žen. V pátek 26. května se v tamní nemocnici bude konat Písecký mamologický den 2017. Právě Nemocnice Písek, a. s., je známa svou komplexností v přístupu k řešení tohoto onemocnění – od prevence, diagnostiky, chirurgického zákroku až po následnou léčbu a psychologickou terapii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin se odlehčeně vysmál tomu, co se děje v USA. Po boku premiéra z EU
„Budeme muset pro Lavrova vymyslet nějaký trest; ani se mnou, ani s ruskými tajnými službami se nepodělil o tajné informace, které získal od Trumpa,“ vyjádřil se Putin posměšně na adresu amerických médií, která viní Donalda Trumpa z šíření přísně tajných inoformací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Najatí cizáci... Babišův Standa Berkovec má ,,teplé slovo" pro ty, co včera protestovali
ROZHOVOR „Všichni, kteří bušili do Andreje Babiše za jeho opatření, která prokazatelně vedla k většímu a transparentnímu výběru daní, by teď velmi rádi ty penízky rozdělovali, využívali, přidělovali a přeposílali bůhvíkam a bůhvíkomu,“ vysvětluje poslanec a někdejší oblíbený televizní moderátor Stanislav Berkovec (ANO) důvody, proč se jeho stranický šéf nechtěl vzdát postu na Ministerstvu financí. Svoje argumenty pak ještě dál doplňuje: „Proto navrhoval trpělivě další kandidáty. Odmítavé reakce pana premiéra jsou důkazem toho, že je mu úplně jedno, koho hnutí ANO navrhne. Ale nabídka excelentní osobnosti, jako je pan poslanec Ivan Pilný, se neodmítá. To pan premiér určitě po poradě se svými kolegy zvážil a nakonec to akceptoval.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman se v Číně choval hůř než prostitutka, zaznělo v ČT
Svým velmi kritickým názorem na současný čínský režim se dlouhodobě netají čínský disident Liao I-Wu. A nyní se dočkal kritiky i prezident Miloš Zeman, který se dnes vrátil z návštěvy Číny. Liao I-Wu byl hostem pořadu Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí ve čtvrtek 18. května v pořadu „Týden s prezidentem“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš je raněné zvíře a nikdo nemá koule ho dobít, řekl nám Saša Vondra. A Jiří Bartoška vyzval: Rozhlédněte se...
REPORTÁŽ Sportem k trvalé invaliditě, kouřením k dlouhému životu. Pod tímto heslem se včera sešli hlavně kuřáci, aby hovořili o omezování svobody v Česku. Politik Saša Vondra se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil o vládní krizi spojené s odvoláním ministra financí Andreje Babiše. Herec Jiří Bartoška prohlásil, že je demokracie postupným okrajováním svobod velmi ohrožena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Z notýsku brněnského občanského pasivisty aneb klid, bude líp
Petr Medvěd XXL, občanský pasivista a právník
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jo, určitě ho platí Putin, zasmál se politik z USA. A je z toho další důkaz proti Trumpovi
Donald Trumpa nepřestává pronásledovat podezření ze spolupráce s Ruskem, které ještě zesílilo po jeho rozhodnutí propustit šéfa FBI Jamese Comeyho. Mezi důkazy už mainstreamová média počítají i vtipy Trumpových republikánských kolegů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSZ vyplatila v březnu 2017 důchod 537 sto a víceletým důchodcům
Z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že v březnu 2017 pobíralo důchod 472 žen a 65 mužů, kterým bylo sto a více let. Nejvíce jich žilo v Praze (101) a v Jihomoravském kraji (81), nejméně v kraji Karlovarském (13).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Já ji chtěl jen políbit, hájil se afghánský „milovník“ obviněný z pokusu o znásilnění matky před očima jejích dětí
Soud ve Vídni předevčírem poslal afghánského migranta na tři roky do vězení za sexuálně motivovaný útok na matku dvou dětí, které celému incidentu musely přihlížet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tohle Sobotka prohrál. Sprostý lhář, zaznívá po stanovení Pilného jako ministra financí
Novým ministrem financí po Andreji Babišovi (ANO) by se měl stát dosavadní předseda hospodářského výboru Sněmovny, poslanec ANO Ivan Pilný. Co na jeho nominaci říkají poslankyně ODS Jana Černochová, ekonomka Ilona Švihlíková a bývalý spolupracovník Mirka Topolánka Martin Schmarcz?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Takový pohled na vládní krizi jste ještě neslyšeli. Kubera hovořil a Chvojka s Vondráčkem jenom koukali
Vládní krize postoupila do další fáze. ANO navrhlo nástupce ministra financí Andreje Babiše, novým šéfem státní kasy se má stát Ivan Pilný a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) to odsouhlasil. Znamená to však konec celé vládní krize? Ve středečních Událostech, komentářích o tom diskutovali ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD), místopředseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) a místopředseda senátu Jaroslav Kubera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Soc. dem. zvažuje zteč na Hrad
Po seriálu nedorozumění mezi vedením ČSSD a prezidentem Zemanem došlo vedení ČSSD k logickému závěru, a tím je postavit svého vlastního kandidáta na prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MHMP: Tři městské části uspěly jako nejpřívětivější úřady
Ministerstvo vnitra i v letošním roce vyhlásilo další ročník soutěže Přívětivý úřad pro obce s rozšířenou působností (tzv. obce III. stupně). V této soutěži se za kraj Praha umístily na prvních třech místech městské části Praha 18, Praha 6 a Praha 13.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Prostřednictvím soutěže se daří popularizovat odborné vzdělávání
Brožíkův sál Staroměstské radnice se stal dějištěm historicky už sedmého ceremoniálu ocenění nejlepších žáků pražských středních odborných škol v asymetrických soutěžích Sollertia Praha. Z rukou radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Ireny Ropkové a předsedy zastupitelského výboru pro výchovu a vzdělávání Patrika Nachera převzali vítězové soutěží originální stříbrné medaile vyražené v České mincovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Ženou regionu je kynoložka a malířka skla Hana Böhme
Regionální kolo celorepublikové soutěže Žena regionu vyhrála s celkem 227 hlasy paní Hana Böhme, malířka skla a kynoložka. Druhou příčku obsadila pedagožka a zdravotní sestra Ilona Kopecká a třetí Jana Pastuchová, poslankyně Parlamentu ČR. Poděkování a ceny jim předala radní Libereckého kraje Radka Loučková Kotasová, která nad soutěží také převzala záštitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Systémové řešení navýšení mezd řidičů může přinést jen vláda
Jihomoravský kraj směřuje všemi zákonnými kroky k řešení otázky navýšení mezd řidičů v autobusové dopravě. Po posledním jednání Rady Asociace krajů ČR svolal hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek pracovní schůzku se zástupci krajské samosprávy, dopravních společností i odborů, na které společně diskutovali o dalších možnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Sobotkovy hrátky s koaliční smlouvou
Snad ve všech pádech se nyní na naší politické scéně skloňuje pojem „vládní krize“. Co vše je zde ale v krizi? Není to náhodou celý politický systém?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V soutěži muzeí uspěly příspěvkové organizace Ministerstva kultury
Výsledky soutěže Gloria musaealis 2016 byly včera za účasti ministra Daniela Hermana, náměstkyně Anny Matouškové a náměstka Vlastislava Ourody vyhlášeny v Betlémské kapli v Praze. Příspěvkové organizace Ministerstva kultury si odnesly hlavní ceny ve všech kategoriích vyjma kategorie Muzejní počin roku, kterou získalo Oblastní muzeum Praha-východ za projekt „Památník národního útlaku a odboje“ v Panenských Břežanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pane premiére, výsledek vaší činnosti je nula
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 - interpelace premiéra Sobotky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Klíčovou zbraní v boji proti terorismu nejsou betonové zátarasy, ale informace
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 - odpověď poslanci Okamurovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzeberg udeřil ze zahraničního tisku: Soros je největší nadějí pro demokracii ve východní Evropě
Východní Evropa podle Karla Schwarzenberga stále potřebuje lidi, jako je George Soros. A pokud se jí jich nebude dostávat, mohla by se opět vrátit do časů, kdy jí vládl autoritatismus. Schwarzenberg, který se se Sorosem zná tři desítky let, to sdělil v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Bloomberg. Ta Schwarzenberga označuje za prince české diplomacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT pořádá mezinárodní symposium, věnované problematice chytrých měst
Fakulta dopravní a Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického v Praze jsou pořadateli třetího ročníku mezinárodní konference věnující se aktuálním otázkám spojeným s problematikou „chytrých měst“. Akce se uskuteční ve dnech 25. a 26. května 2017 v historických prostorách Kláštera minoritů v Praze, vždy od 9.00 do 17.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman chystá velké gesto, prorokuje známý producent
Známý producent a komentátor Jakub Horák, jenž se před parlamentními volbami rozhodl pomoct k solidnímu úspěchu Pirátům, má za to, že Miloš Zeman nakonec svou druhou prezidentskou kandidaturu stáhne. Proč by to dělal? Horák to vysvětluje v textu pro server iHned.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Novým velvyslancem USA v Praze má být kongresman Steve King. Respektuje prý Geerta Wilderse
Novým americkým velvyslancem v České republice se má stát kongresman Steve King. S odkazem na české diplomatické zdroje o tom dnes informovaly server IHNED.cz a Aktuálně.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mynář a Nejedlý prý Zemanovi připravili v Číně zničující program, udeřil bulvár
Do kritiky poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého a kancléře Vratislava Mynáře se pustil dnešní deník Blesk. A to kvůli Zemanově návštěvě Číny, která byla podle konstatování deníku doslova zničující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Propuštění Kajínka budou zařizovat ministerstvo a soud, uvedl Hrad
Poté, co prezident Miloš Zeman podepíše milost pro odsouzeného Jiřího Kajínka, bude další postup ohledně propuštění vězně zajišťovat ministerstvo spravedlnosti. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka má smůlu. Zjistili jsme, kdy Zeman odvolá Babiše a jaký bude další jeho krok
Andrej Babiš se ještě před svým koncem na ministerstvu financí sejde s prezidentem Milošem Zemanem. To bude nejdříve příští týden. Je tak pravděpodobné, že ministrem financí bude šéf ANO do konce května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Radní zamířili na výjezdní zasedání do Frýdku-Místku
Krajští radní se po únorové výjezdní radě v Karviné vydali do další části regionu, tentokrát do Frýdku-Místku. Po zasedání na frýdecko-místeckém magistrátu navštívili také Střední školu gastronomie, oděvnictví a služeb, Moravskoslezskou Speciální pořádkovou jednotku ve Frýdku-Místku a společnost Hyundai. Sešli se také se zástupci spolků okresu Frýdek-Místek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Přijdou slušní lidé o dávky? U Jílkové odpoví ministryně Marksová
Zamezí zákon o sociálním bydlení kupčení s lidskou chudobou? Hrozí, že slušní lidé přijdou o dávky na bydlení? Měli by nepřizpůsobiví dostat lepší byty? Na tyto i mnohé další otázky zazní dnes odpovědi v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové na ČT1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se mění podmínky nájmu při změně vlastníka bytu
V průběhu nájmu může dojít k prodeji či darování pronajatého bytu. Tato okolnost sama o sobě neznamená, že nájem bytu skončí a nájemce bude muset pronajatý byt opustit. Změnit se ale mohou některé podmínky nájmu. Pro nového pronajímatele například nejsou závazná ustanovení smlouvy, která si nájemce s původním vlastníkem bytu sjednali nad rámec zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kolínská (SZ): Zahrádkáři se připravují na projednávání územního plánu
Jak komunikovat se zastupiteli, jak hájit své zájmy i jak se orientovat v dokumentech týkajících se územního plánování. To vše se členové zahrádkářských osad dozvěděli na semináři, který pro ně připravila Petra Kolínská, náměstkyně primátorky pro územní rozvoj a územní plán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Hlasování v EP odhalilo pravou tvář Babiše a jeho hnutí
Hlasování v EP odhalilo pravou tvář Babiše a jeho hnutí, ale nejen jeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Plus vysílá z nových studií i full HD videa
V den 94. narozenin Českého rozhlasu začal Plus vysílat z nových modernizovaných studií. Posluchači mohou nově sledovat vybrané pořady i jako video ve full HD rozlišení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Dětské centrum ve Dvoře Králové ubytuje výjimečně děti až do deseti let
Pobyt dětem až do věku 10 let by už brzy mohlo poskytovat Dětské centrum ve Dvoře Králové nad Labem. Ředitelka krajské příspěvkové organizace Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov (SOL Trutnov), pod níž centrum spadá, zažádala o schválení nové zřizovací listiny, která umožní prodloužení pobytu ve výjimečných případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Dobrovolně uzavřené dohody se plní rodičům snáz
Počet rodičů, kteří jsou odsouzeni za neplnění vyživovací povinnosti, se zvyšuje. V roce 2015 soudy nepodmíněným trestem odnětí svobody potrestaly 766 osob, v roce 2016 to bylo 886 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Půl milionu Čechů trpí astmatem, dalších 250 000 ale o své nemoci neví. Nechte si zkontrolovat funkce svých plic
Ve středu 24. května 2017 od 15 do 17 hodin se v budově Českého rozhlasu Brno uskuteční Světový den astmatu. V rámci této akce si mohou zájemci nechat změřit plicní funkce, získají informace o této nemoci, její prevenci a léčbě. Na otázky vztahující se ke Světovému dni astmatu odpovídala MUDr. Bronislava Novotná, Ph.D., vedoucí lékařka Alergologické ambulance Interní gastroenterologické kliniky FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Proč jste hlasovali proti Maďarsku? Děláte z nás blázny, obrátili se čtenáři na ANO. Dočkali se odpovědi
Poslanec Bohuslav Chalupa (ANO) se ve svých odpovědích čtenářům na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k tomu, proč europoslanci ANO hlasovali za odebrání hlasovacích práv Maďarsku kvůli jeho postoji k migrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TSB: Francie zavedla povinné nošení přileb pro dětské cyklisty
Stala se tak 15. zemí v rámci EU28 se zavedenou povinností používání cyklistických přileb Přilba snižuje až o 70 % riziko vážného poranění hlavy. U dětí používajících cyklistickou přilbu dramaticky klesá riziko nehod spojených se ztrátou vědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SPO vyzývá premiéra Sobotku, aby z vládní krize vyvodil osobní odpovědnost
Výzva pro premiéra Bohuslava Sobotku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Hejtman rozdal ceny společenské odpovědnosti
Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák předal ceny za společenskou odpovědnost za loňský rok. Slavnostní vyhlášení soutěže se konalo v úterý 16. dubna 2017 v Dole Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic. Do letošního osmého ročníku soutěže, kterou vyhlásila Rada Moravskoslezského kraje spolu s Radou kvality ČR, se přihlásilo 51 uchazečů – firmy, obce a společnosti veřejného sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„8 milionů nových migrantů, Merkelová je šílená,“ velmi ostře promlouvá tak trochu jiná lesbická politička
Jedna ze dvou volebních představitelek Alternativy pro Německo (AfD) Alice Weidelová poskytla rozhovor serveru Local. Tvrdě v něm kritizuje migrační politiku kancléřky Angely Merkelové a i přes svoji odlišnou sexuální orientaci neplánuje za práva LGBT komunity nijak zvlášť lobbovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Spálili je! Proti vývoji světa protestují na Václaváku. Tereza Spencerová a smutné informace ze Sýrie a veselejší odjinud
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Jen abychom se z dodavatele levné pracovní síly pro Německo nestali dodavatelem levné pracovní síly pro Německo a Čínu, glosuje ekonomicky orientovanou návštěvu Miloše Zemana v Číně editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V již vážnějším duchu též v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí mluví o dalších nařčeních Donalda J. Trumpa ze spolupráce z Ruskem anebo o informacích ze Sýrie a Iráku, které se objevují v médiích. Reálně dle ní hrozí, že irácký Mosul bude v dohledné době zcela zničen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Žijeme v bublině na prasknutí
Druhá neřest je lhát první je zadlužit se - Benjamin Franklin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO Vepři na Hrad nepatří, bydlet v Rusku by vám prospělo. Lidová tvořivost na demonstraci
REPORTÁŽ Proč? Proto! I České Budějovice pokračují v demonstracích. Několik stovek lidí se stejně jako minulý týden sešlo ve středu od 18. hodin na náměstí Přemysla Otakara II. Mnozí z nich opět třímali v rukou různé cedule a transparenty. Navíc se podepisovala petice za odvolání prezidenta Miloše Zemana a místopředsedy vlády Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Ivan Pilný se učí rychle
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
20 milionů přiklepli škole, kam chodila Valachová a teď i její dcera. Ale to s tím prý nemá vůbec nic společného!
20 milionů korun. Tolik poslalo ministerstvo školství na stavbu sportovní haly u školy v Brně-Žabovřeskách. Do této školy však chodí dcera samotné ministryně, nyní již v demisi, Kateřiny Valachové (ČSSD) a kdysi tam chodila i ona sama. Politička však jakékoliv ovlivňování dotací popírá. Píše o tom MF Dnes v souvislosti s prověřováním problematických dotací na ministerstvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
SŽDC: V Kostomlatech nad Labem slouží cestujícím opravená výpravní budova
Správa železniční dopravní cesty slavnostně otevřela nově opravenou výpravní budovu ve stanici Kostomlaty nad Labem. Výsledkem prací je kromě zlepšení celkového vzhledu také zvýšení komfortu pro cestující využívající železniční dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Sobotka chce pevný termín pro přijetí eura
Vláda je v totálním rozkladu, takže nemá ani nejmenší právo zasahovat do dalšího vývoje státu. Natož přijímat nějaké závazky do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Zákon je vnímán jako další potlačení samosprávy
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 5. 2017 k návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Na stavbu bytu vychází sto tisíc. To je tak stan s vyhříváním
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 5. 2017 k návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Novou kompostárnu ve Slivenci budou provozovat Lesy hlavního města Prahy
Městská rada schválila návrh smlouvy mezi městem a Lesy hl. m. Prahy na provoz nové kompostárny v Praze 5 - Slivenci. Schválila rovněž finančních prostředky na pořízení techniky a na zajištění provozu. Kapacita kompostárny činí cca 5 000 tun bioodpadu ročně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Sněmovní volby budou i o osudu 8 bilionů korun
Rozhodneme, strana mládí, rozvoje a stability!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Soutěž „Řekni sportu ano“ už zná výherce
Dvě desítky videí z různých sportovních disciplín, přes půl hodiny záběrů a čtyři vítězná videa. Tak v úterý 16. května skončila soutěž nazvaná „Řekni sportu ano”, kterou letos v dubnu pro žáky základních a studenty středních škol vyhlásilo Ministerstvo obrany ČR v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Pomoc zdravotně postiženým je opět blíž
Poslanci Vít Kaňkovský a Jan Bartošek již takřka rok s velkým nasazením bojují o změnu zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman ještě v Číně usedl před kameru a spustil kanonádu: Likvidace novinářů? Hloupost našich komentátorů je nekonečná!
Týden s prezidentem na TV Barrandov byl tentokrát něčím specifický. Pravidelný rozhovor s prezidentem natáčel tentokrát generální ředitel televize Jaromír Soukup přímo v Číně. Zeman prozradil, o čem mluvil se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem a jak se z daleké Asie díval na vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za bezúplatný převod buštěhradského zámku na město
PETICE dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MDP: V Divadle Rokoko pokračují přípravy na premiéru inscenace Čapek
V Městských divadlech pražských pokračují přípravy na premiéru inscenace Čapek. Autorský projekt režiséra Pavla Kheka a dramaturgyně Věry Maškové mapuje skrze osud významného českého spisovatele a novináře Karla Čapka důležité období našich dějin. Inscenace bude mít premiéru 3. června v Divadle Rokoko. Hlavní roli Karla Čapka ztvární Jiří Hána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér Sobotka navštíví Světový pohár horských kol
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v sobotu 20. května 2017 závod žen Světového poháru horských kol ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě v Kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Volební manažer Birke usedl před kamery a spustil: Hardcore scénář pro ČSSD...
Moderátorka Světlana Witowská ve čtvrtečním Interview ČT24 přivítala volebního manažera ČSSD Jana Birkeho. A kladla mu zajímavé otázky. Zeptala se třeba: „Babiš se v létě žení, čím to marketingově přebijete?“ A Birke odpovídal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek chce se Zemanem mluvit kvůli výroku o likvidaci novinářů
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek chce s prezidentem Milošem Zemanem hovořit o výroku, v němž česká hlava státu žertovala o likvidaci novinářů. Ministr to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hrad plný vlkodlaků s Babišem v čele, rdoušení moderátora Václava Pukavce, kauza Liščí nory... Tohle jste v divadle ještě neviděli
REPORTÁŽ Když byl malý, chtěl být za každou cenu králem. V dospělosti se ale stal českým prezidentem, který se chová jako vlkodlak. To je Ondřej Kukiš z divadelní hry Červený Kukiš - aneb Sorry jako!, kterou napsal divadelník Milan Deutsch, a jejíž premiéru dnes uvádí Vršoviské divadlo Mana. V podstatě jde o mrazivou životopisnou ságu o ministru financí Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Šéf seniorů vstal ze židle: Lézt na Hrad a dávat tam trenky. Házet vajíčka na prezidenta. To je kulturní vyzrálost národa, za kterou se stydím!
ROZHOVOR „Novináři jsou zlí.“ Ať raději sledují, co kdo v Číně dojednal, než golfový vozík, který přivezl prezidenta. Předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes nejenže setřel novinářskou obec, ostře smetl i odpůrce prezidenta. „Lézt na Hrad, dávat tam trenky a pak je ještě nikdo za to ani neodsoudí? Vajíčka házet na prezidenta, to je ostuda a ukazuje kulturní vyzrálost národa, za kterou se stydím.“ Pernes zmínil i to, že aktuální protesty proti hlavě státu a vicepremiérovi nesleduje, ovšem ať si každý demonstruje, za co chce, vždyť máme svobodu shromažďování. Všem politikům ale vzkazuje, že naopak velmi dobře ví, kdo co udělal či naopak neudělal pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hrůza na Times Square: Auto vjelo do lidí. Nejméně jeden mrtvý
Times Square v New Yorku opanovala hrůza. Jeden z řidičů vjel do lidí. Na místě jsou zranění a bohužel i mrtví, hlásí agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VLS: Aktuální nabídka pro lovce v unikátních honitbách
Šest unikátních přírodních lokalit, jimž se po desetiletí vyhnul civilizační ruch. A v nich honitby, jejichž rozloha často překonává deset, dvacet ale i třicet tisíc hektarů. K tomu zvěř výjimečných populačních charakteristik, která díky životním podmínkám stále neztratila své přirozené instinkty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Islámský stát svolává chemické odborníky, varuje CNN. Co z toho bude?
Američané varují, že teroristé z Islámského státu se rozhodli spojit do jedné zvláštní jednotky odborníky na použití chemických zbraní. Americká CNN přináší podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Lhoťan: Islám je tolerantní a problém jsou naopak věřící křesťané - hlásá slovenská expertka
Tak jsem se opět přesvědčil k čemu vede multikulturalismus a proislámské vymývání mozků na českých a slovenských univerzitách. Jistou "expertku" ze slovenské Katedry porovnávací religionistiky na Komenského univerzitě v Bratislavě bych uvedl jako zdárný příklad akademického lhaní o islámu. Paní "expertka" popírá, že by součástí islámu byla perzekuce nebo diskriminace nemuslimů a naopak větší hrozbu než v islámu vidí ve věřících křesťanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Kritika ČR za plnění závazků v relokaci uprchlíků
Migrační krize otřásá Evropou již po několik let a představuje tvrdou zkoušku pro evropské instituce, národní vlády i samotné občany. Přestože bouřlivá diskuze v médiích zdánlivě utichla, běženců usilujících o azyl v EU neubývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura pálil do Sobotky: Mluvte bez vytáček a jasně!
Tomio Okamura (SPD) dnes zahájil interpelace ve sněmovně na premiéra Bohuslava Sobotku nikoliv tématem aktuálního pnutí ve vládě, ale dotazem na nebezpečí islamismu. „Pane premiére, proč vaše vláda uděluje trvalé pobyty islámským migrantům? Proč vaše vláda zamítla náš návrh na propagaci islámského práva šaría a džihád na území České republiky? A mluvte bez vytáček a jasně!“ pálil do Sobotky Okamura v souvislosti se zprávou BIS o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti v Česku, kterou bude příští týden projednávat vláda. Podle Okamury totiž BIS varuje před financováním islamistů z České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Pro budoucnost je důležité, jak se budou dělit kompetence
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok se zúčastní otevření nové plavební komory v Hněvkovicích
Ministr dopravy Dan Ťok a ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů se zúčastní slavnostního otevření prodloužené Vltavské vodní cesty – nově dokončené plavební komory v Hněvkovicích. Zahájením provozu plavební komory na jezu Hněvkovice dochází ke splavnění celé jihočeské Vltavy až do Českých Budějovic. Po několika desítkách let se otevře nová vodní cesta, umožňující nerušenou plavbu na 98 km od hráze přehrady Orlík, pro menší lodě dokonce z Prahy i z celé evropské sítě vodní cest. Jedná se o vyvrcholení projektu „Dokončení Vltavské vodní cesty v úseku VD Hněvkovice – Týn nad Vltavou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Problémem Evropské unie je její členění
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Trváme na tom, že islám je bezpečnostní riziko pro naše občany
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 - interpelace premiéra Sobotky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Příliš nevěřím, že nám Brusel dává nějaké možnosti
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Někteří lidé ke své vlastní škodě vidí svět pouze černobíle
Někteří lidé ke své vlastní škodě vidí svět pouze černobíle, což se bohužel týká mnoha čtenářů mnou napsaných článků. To, že odmítám vidět na jedné straně pouze zlo a na druhé dobro a snažím se psát o něco vyváženěji než dříve, bohužel řada lidí nechápe. Stalo se mi to, co se stane celé řadě autorů, kteří se snaží příliš dlouhou dobu obhajovat pouze jednu stranu, protože ta druhá je obhajována a neprávem glorifikována a zvýhodňována proti té druhé celým českým státním a v tomto případě dokonce také nadnárodním aparátem Evropské unie. Řeč je o současném globálním soupeření USA s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jourová ve sněmovně prozradila, co může být dál s EU. TOP 09 chce hlubší integraci
EU by si podle eurokomisařky Věry Jourové měla z pěti scénářů svého budoucího vývoje zvolit výběr oblastí, ve kterých bude nadále pokračovat společně a efektivněji. Jourová to dnes řekla poslancům při představení Bílé knihy o budoucnosti EU. Zatímco pro KSČM není žádná z variant přijatelná, TOP 09 by byla pro hlubší politickou integraci, KDU-ČSL je pro větší bezpečnostní a ekonomickou spolupráci a pro ODS verze „méně, ale efektivněji“ není cizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
XV. sněm Svazu měst a obcí ČR: Stát má samosprávám pomáhat, nikoliv jim znesnadňovat život
Registr smluv, cena pozemků, které musí samosprávy platit státu za převod nebo zvyšování mezd různým profesím bez finančního krytí. Témata, o kterých starostové a primátoři mimo jiné debatovali první den na XV. sněmu Svazu měst a obcí ČR. Do Plzně se sjeli představitelé samospráv z celé České republiky. Trápí je, že se stát k nim chová macešsky, jako kdyby samosprávy byly nechtěné dítě či vyděděný syn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Gabal (KDU-ČSL): S brexitem se unie staví na nohy. Chceme u toho být?
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MZV: Program Mladých delegátů do OSN
Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Česká rada dětí a mládeže hledají na základě World Programme of Action for Youth (A/RES/50/81) zájemce pro účast ve druhém ročníku Programu Mladých delegátů do OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Podstatné není, zda chceme či ne, ale u čeho chceme být
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka vyhrožuje: Zeman už by s odvoláním Babiše neměl váhat. Kompetenční žaloba je připravena
Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) by již prezident Miloš Zeman neměl váhat s odvoláním Andreje Babiše (ANO) z pozice ministra financí. Kompetenční žaloba je podle jeho slov již připravena. Uvedl to pro server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Skleněná nuda – úpadek pražské architektury
Nevím, kdo je vinen – zda investoři, projektanti nebo úředníci. Ale to, co se v Praze staví, je velká ostuda a především projev tvůrčí impotence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mlynářova opička - poslední premiéra Činohry ND v této sezoně
Poslední premiéra Činohray Národního divadla v sezóně se uskuteční 25. a 26. května 2017 v 19:00 ve Stavovském divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Faktorů soudržnosti podle mého názoru v EVropě ubývá
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka představil nejdůležitější zbraň v boji s teroristy
Hlavní zbraní v boji s terorismem jsou včasné informace, nikoli betonové zátarasy, komentoval při dnešních sněmovních interpelacích premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) údaj o nejméně jednom odeslání peněz z Česka takzvanému Islámskému státu. Obsahuje jej zpráva o situaci ve vnitřní bezpečnosti za loňský rok, kterou by příští týden měla projednat vláda, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Doktor Macek se zarazil nad tím, co prohlásil v médiích dva dny po sobě Pilný, který má nahradit Babiše
Exposlanec ODS Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách věnoval mimo jiné také novému ministru financí Ivanu Pilnému (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Vyvražděte bělochy.“ Spisovatel Kuras popisuje, co se učí na univerzitách v USA a co se tam dělo po zvolení Trumpa. Je to síla
Spisovatel Benjamin Kuras ve středu představil svou novou knihu s názvem Pohřbívání svobody, v níž popisuje šílenosti neomarxistické politické korektnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jen ať prezident nechá Sobotku pár dní vycukat. Není kam spěchat...
Zdá se, že Bohuslav Sobotka je u konce s nervy. Jeho hysterické výkřiky, že musí prezident konat, jsou k smíchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Krnáčová: Prověříme možnost stavby metra z Veleslavína na letiště
Praha nechá posoudit možnost výstavby trasy metra A na Letiště Václava Havla v Ruzyni. Ve stanici Nádraží Veleslavín by vznikla odbočka. ČTK to sdělila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Už zadala dopravnímu podniku (DPP), aby tuto možnost rozpracoval a stanovil případnou cenu, délku výstavby a zda by se to Praze vyplatilo. Metro A vede z Dejvické přes Veleslavín do Motola, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
A je to tu. První výzkum po vládní krizi. Sobotka prý dokázal něco nevídaného, zvrátil trend socdem
Největší podpoře voličů se pět měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než sedm procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v květnu těsně překročila nutnou desetiprocentní hranici pro získání poslaneckých mandátů. Strana TOP 09 se podle deklarovaných preferencí ocitá těsně mimo Poslaneckou sněmovnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Minimálně dvě varianty v Bílé knize nejsou vůbec možné
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za hlasování o nedůvěře vlády
Petice za hlasování o nedůvěře vlády a vypsání předčasných voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vyrazte se do Prčice s celodenní zlevněnou jízdenkou
Vydejte se s námi na pochod Praha – Prčice se zlevněnou Celodenní jízdenkou pro Středočeský region za 159 korun
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Ani jeden ze scénářů Bílé knihy v podstatě není přijatelný
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Smrž Academy pro budoucí závodníky má v Mostě první žáky
Projekt Smrž Academy pro začínající adepty silničních motocyklových závodů ve věku od pěti do 12 let má vedle základny v Českých Budějovicích od letošního roku pobočku také na mosteckém autodromu. Ve středu zde motocyklový jezdec a účastník šampionátu Alpe Adria ve třídě Superstock 1000 Tomáš Zajíc a Martin Smrž, který je spoluzakladatelem akademie, přivítali první zájemce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Problémů s neuznanými pracovními úrazy v poslední době přibývá
Ze statistik společnosti Vaše nároky.cz, která se zabývá odškodněním za pracovní úrazy, vyplývá, že problémů s neuznanými pracovními úrazy v poslední době přibývá. Zaměstnavatelé často používají výmluvy a ze svých povinností se snaží vyvléct, někdy je ale chyba i na straně zaměstnance. Z jakého důvodu nejsou pracovní úrazy nejčastěji uznány, kdy zaměstnavatel může jednat účelně a jak v takovém případě postupovat? Radí právník Petr Novák ze společnosti Vaše nároky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
AUDIO FOTO Tomasz Peszynski pro PL: Jdi do prdele a neotravuj, kreténe
REPORTÁŽ Aktivisté na Václavském náměstí si ve středu večer nebrali servítky a na demonstraci Proč? Proto! se zostra pustili do ministra financí Andreje Babiše i prezidenta republiky Miloše Zemana. A svéráznou rétoriku zvolil jeden z nich i v reakci na dotaz reportéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Spolupachatelé podvodu v Prostřenu chtěli do zastupitelstva za ČSSD
VÍME PRVNÍ Dvojice Viktor Bošina a Linda Bernátová, kteří se účastnili dílu pořadu Prostřeno, ve kterém najatý herec Karel Ondrka simuloval mentální postižení, kandidovali v komunálních volbách v roce 2014 za sociální demokraty na Praze 9. Ukazují na to informace z obchodních rejstříků a kandidátní listiny sociálních demokratů pro posledních volby do zastupitelstev. Bošina a Bernátová se nyní na internetu stali terčem kritiky rozezlených čtenářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
IROP podpoří mateřské školky v krajích více než dvěma miliardami korun
Více než 2,2 miliardy korun z evropských fondů pomohou ke zkvalitnění předškolního vzdělávání v regionech. Přispěje k tomu celkem 157 projektů, které ke spolufinancování z výzev IROP „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání“ a „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality“ doporučilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Zákaz kouření se vztahuje na prostory stravovacích služeb. Těmi ale bary být nemusí
Od června nabude účinnost protikuřácký zákon. V souvislosti s tím interpeluje poslanec Marek Benda ministra zdravotnictví, aby objasnil, na která zařízení se zákon vztahuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Trump trade - tentokrát s opačným znaménkem
Americký akciový index Dow Jones včera zaznamenal nejvyšší jednodenní propad od začátku září a dolar zahučel na hodnoty před listopadovými prezidentskými volbami v USA. Aneb tzv. “Trump-trade” založený na očekávání velkých daňových škrtů dostal v souvislosti s aférou amerického prezidenta okolo šéfa FBI nové znaménko - mínus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tak nic. Elektrárna Počerady se prodávat nebude
Finančník Pavel Tykač se počeradské hnědouhelné elektrárny nedočkal ani dnes. Dozorčí rada ČEZ její prodej společnosti Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal neschválila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TSB: Liberecký kraj hostil preventivní pořad pro mladé a začínající řidiče
V roce 2016 zemřelo v ČR vinou řidičů ve věku do 24 let celkově 79 osob. Mladí šoféři tak byli příčinou každého sedmého úmrtí následkem nehody. Liberecký kraj hostil oblíbený pořad „Nehodou to začíná“, který druhým rokem oslovuje studenty středních škol v celé ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Tomislav Šimeček: Skutečná situace v oblasti sociálního bydlení
Asi 94% obyvatel České republiky bydlí ve vlastním, družstevním, nebo nájemním bydlení a je schopno si na náklady svého bydlení vydělat prací, případně své náklady hradí z nárokové dávky, která takovýto příjem nahrazuje (starobní či invalidní důchod, mateřská, příspěvek na dítě a další dávky nahrazující legální příjem po dobu krátkodobé nezaměstnanosti, nemoci, pracovní neschopnosti apod.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Eurokomisařka Jourová: Bílá kniha představuje pět variant dalšího vývoje
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 - informace o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Vláda připravuje lajdácké zákony, které vytváří zmatek
Strana soukromníků České republiky pozorně sleduje diskusi o interpretaci protikuřáckého zákona, který má již za pár dnů nabýt účinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Starostka Komni vzkazuje: Spolky nejsou firmy. Nechte je na pokoji
Myslivecké spolky, sbory dobrovolných hasičů, sportovní kluby či folklorní sdružení mají aktuálně jedno společné téma – jak navzdory EET dál zachovat rozsah své činnosti, kterou vykonávají ve prospěch svých měst a obcí. Ministerstvo financí sice pod tlakem ustoupilo a zvýšilo limit ročního obratu, od něhož se povinnost elektronické evidence tržeb odvíjí, spolkům to ale klid stále nepřináší. „Například metodika, která vše řeší, má téměř 100 stran. Spolky nejsou firmy, nemají daňové poradce, právníky a ani prostor prokousávat se byrokratickými předpisy,“ říká starostka Jana Křižková ze Strany soukromníků České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Anna Šabatová: Každý den se 23 lidí rozhodne požádat o pomoc
V loňském roce obdržela veřejná ochránkyně práv 8398 podnětů od lidí z celé České republiky, což znamená, že každý den v roce se 23 lidí rozhodlo na ni obrátit a požádat o pomoc. Úspěšnost ochránkyně je totiž vysoká – pokud zjistí pochybení úřadů, v 96 % případů se jí podaří dosáhnout jejich napravení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Kluci se dohodli, a tak předvolební divadélko na pár dní končí
Zavřít oponu však ještě musí prezident, který se vrací z daleké Číny, a my můžeme jen doufat v to, aby mu lidé kolem něho neporadili opět nějakou ostudnou kulišárnu, kterou na Sobotku zaranžovali před prezidentovým odcestováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Bátěk: Iluze demokracie aneb bez sundání klapek z očí to dál nepůjde
Jak už bývá (nejen) v naší kotlině zvykem, povyk střídá povyk. V určitém směru můžeme říci, že 28 let od revoluce ztraceno. Místo kýžených otevřených debat bez klapek na očích jen hysterické výkřiky ne nepodobné těm komunistickým, jen s jinými kulisami. Např. při návštěvě čínského prezidenta v ČR se mnozí mohli zbláznit a umávat (mnozí političtí ztroskotanci i zviditelnit), tibetská vlajka střídala vlajku a čínské investice se staly pro mnohé noční můrou. Mluvilo se mj. o nedodržování lidských práv v Tibetu (ale proč ne i jinde ve světě?).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Dvorecké stráně se staly přírodní památkou
Rada hl. m. Prahy schválila zřízení přírodní památky Dvorecké stráně včetně ochranného pásma. Důvodem vyhlášení zvláště chráněného území je zachování této z ekologického hlediska velmi cenné lokality a její ochrana před možnými negativními zásahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: U našich sousedů se tedy dějí věci
Už několik let je v Rakousku označován ministr zahraničí Sebastian Kurz za korunního prince lidovců. Včera byl jednomyslně zvolen předsedou strany a v necelých jednatřiceti letech tak může začít kralovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vyškrtnou ho i z posledního místa. To hrozí v ČSSD Jiřímu Zimolovi
Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se nyní pouští do boje o post na kandidátce do sněmovních voleb. Na zítřejším jednání předsednictva strany chce odvrátit hrozbu vyškrtnutí a zároveň chce vést z posledního, 22. místa jihočeské kandidátky, kampaň. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Volby v Severním Porýní-Vestfálsku pro SPD špatně
Hlavním poraženým v nedělních volbách v nejlidnatější německé zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, která byla po většinu období vedena sociálně demokratickými premiéry, dopadly pro SPD velmi špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš chce spoutat samosprávu finančními pouty. Soukromníci naopak prosazují decentralizaci a posílení role měst a obcí
Ing. Jana Křižková, MBA, starostka obce Komňa na Uherskobrodsku a kandidátka do Poslanecké sněmovny za Stranu soukromníků ČR reaguje na čtvrteční slova ministra financí Andreje Babiše, které pronesl na konferenci Svazu měst a obcí v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda dělá vše pro to, abychom měli bezpečnostní situaci pod kontrolou
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 - odpověď na interpelaci poslance Okamury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Herec Pavel Nový pro PL: Pokud lidé zase zvolí Zemana, budu přemýšlet o emigraci
ROZHOVOR „On do politiky hlavně neměl vůbec lézt! Jestliže je alespoň průměrně inteligentní, tak ví, že politik má také nějaké povinnosti. A nemůže se tvářit a říkat, že politikem není, když jím je. Jak říkali soudruzi komunisti, je to eklektický rozpor,“ říká na vrub vicepremiéra Andreje Babiše herec Pavel Nový. A baví se prý náramně tím, jak Babiše dobře napodobuje imitátor, jenž vystupuje ve videích pro internetovou televizi. „Nejen, že ho dokonale umí, ale ten způsob jeho myšlení a vyjadřování; to, jak umí předat vyjádření ‚soudruha‘ tak, jak jdou za sebou, tak to je přesně esence způsobu Babišovy argumentace,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Bez spolupráce nikdy nebudeme globálním hráčem
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rais (ANO): Vedení EU konečně předložilo nějaké strategické varianty
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSSD): Evropa rezignovala na svoji globální úlohu
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 5. 2017 k Informaci členky Evropské komise Věry Jourové o Bílé knize o budoucnosti Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda: Předseda vlády se zúčastní mezinárodní bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě
V neděli 28. května 2017 vystoupí premiér Bohuslav Sobotka na mezinárodním bezpečnostním fóru Globsec v Bratislavě. Tématem fóra je transatlantická spolupráce, kritická situace na Středním východě a boj proti terorismu. Zúčastní se ho také slovenský prezident Andrej Kiska, polský prezident Andrzej Duda, předseda Evropské komise Donald Tusk, slovenský premiér Robert Fico či předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sportovní grant Nadace Synot: Více než dva a půl milionu pro krajský sport!
Středeční večer v uherskohradišťském Klubu kultury patřil sportovnímu grantu Nadace SYNOT. Otevřel tak grantovou sérii předávání finančních prostředků neziskovému sektoru Zlínského kraje pro letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastnil Stratcom Summitu 2017
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 18. května 2017 zúčastnil společně s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem Stratcom Summitu 2017. Konference, která se koná v sídle Ministerstva vnitra ČR, je zaměřena zejména na otázky jak by NATO a EU měly reagovat na dezinformační operace a jaké opatření přijmout proti takzvaným hybridním hrozbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra