Oficiální zpravodajská média

Velké dusno před koncertem Alexandrovců. Ulička hanby, ohrožování příchozích, nadávky. Zasahovala policie
Před Tipsport arenou na Praze 7 je zase jednou pořádně živo. Od tří hodin odpoledne tam totiž má koncert ruský armádní sbor Alexandrovci. Další představení začne v osm hodin večer. O rozruch se však nestarají ani tak zpěváci, jako spíš aktivisté stojící před arénou. Jen asi pět metrů od sebe stály prorusky naladěná skupina přibližně dvaceti lidí a přibližně stejně početná skupina odpůrců Ruska a Alexandrovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Koalice si na zastupitelstvu ušila z ostudy kabát
Zastupitelstvo Prahy 11 včera opět neschválilo program jednání. Koalice ANO / ČSSD / TOP 09 / KSČM / ODS / JM-ND se starostou Jiravou (ANO) v čele neměla zajištěný dostatečný počet hlasů (21 z potřebných 23) pro schválení svého vlastního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj si připomene Den národnostních menšin
Moravští Chorvaté, jižní Slované, Poláci, Rusové, Řekové, Vietnamci, Němci či Bulhaři – to je jen zlomek národností žijících na jižní Moravě. Již po patnácté se v neděli 21. května 2017 sejdou, aby společně oslavily Den národnostních menšin konající se pod záštitou Bohumila Šimka, hejtmana Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Zaměstnanci pozor, pravice se vzhlíží v 19. století
Zřejmě malou lekci z historie se nám snaží uštědřit pravicoví zákonodárci, kteří svými návrhy úprav zákoníku práce zabrousili kamsi do 19. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství podpořilo rozšiřování kapacit MŠ a ZŠ 1,1 miliardy korun
Ministerstvo školství od roku 2014 podpořilo dotacemi v celkové výši 1,127 miliardy korun 106 projektů na rozšíření kapacit mateřských a základních škol. Největší počet žádostí předložily obce ve Středočeském kraji, městské části Prahy a obce v Jihomoravském kraji, kde se s nedostatky míst ve školách a školkách potýká hlavně okolí Brna. O investičních programech k zajištění míst pro děti v regionálním školství bude ministerstvo v pondělí informovat vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Merkelová k Porošenkovi: Podpořím ukončení válečného konfliktu
Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes sešla s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Na setkání mu mimo jiné přislíbila podporu k ukončení válečného konfliktu na východě Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Unesený překladatel v Libanonu Homsi: Únosci hrozili, že nás můžou prodat teroristům z Islámského státu, což by bylo strašlivé
ROZHOVOR Náklady státu jsou mi jasné. Ať zkusí poslat fakturu únoscům nebo českému soudu, který svým rozhodnutím mohl celou věc na začátku ukončit, případně cizí zemi, kvůli které celá záležitost vznikla. To říká ironicky soudní překladatel z arabského jazyka Adam Homsi. Právě on byl jedním z unesených v Libanonu a nyní se soudí s Českou republikou o dvacet milionů korun, přičemž soud by měl v dohledné době začít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman jednal s ministrem průmyslu Havlíčkem. O zákonech a EGAP
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) se dnes sešel v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem a jeho poradním týmem. Zhruba čtyřhodinová debata se točila kolem legislativních priorit resortu jako je zákon o elektronických komunikacích nebo zákon, který má pomoci operátorům snížit náklady při budování komunikačních sítí. Normy by měli brzy schvalovat zákonodárci. Dalším tématem bylo i fungování České exportní banky (ČEB) nebo státní pojišťovny EGAP, bavili jsme se i o zahraničních cestách, řekl po jednání Havlíček. O milosti pro odsouzeného Jiřího Kajínka se nemluvilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka je zvědav, zda „Rusňákova tchýně“ zůstane náměstkyní
Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka je zvědav, zda Alena Schillerová zůstane náměstkyní ministra financí i poté, co se šéf ANO Andrej Babiš tak rezolutně distancoval od jejího zetě a sponzora hnutí Davida Rusňáka. Majitel investiční skupiny DRFG je jedním z dvacítky obviněných v případu úniku z policejních spisů a trestních řízení, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Já bych Kajínkovi klíče od bytu nedal, říká novinář Janek Kroupa
Novinář Janek Kroupa spolu s Josefem Klímou monitoruje případ Jiřího Kajínka, kterému možná zbývá už jen pár hodin za mřížemi. Kroupa v rozhovoru pro server Info.cz prohlásil, že by klíče od svého bytu Kajínkovi rozhodně nedal, ale on by je vlastně ani nepotřeboval. Zřejmě by se dokázal do jeho bytu vloupat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
„Děsí mě, že Stropnického musejí poslouchat generálové,“ neudržela se žena na besedě s profesorem Pavlíčkem. A ústavní expert smutně pravil...
REPORTÁŽ Evropská unie nad námi nemůže mít navrch. Kdo z bankovní rady ČNB zodpovídá za rozplynutí našeho zlatého pokladu, když například Italové na ten svůj i přes ekonomické problémy nechtějí ani sáhnout. Přímá volba prezidenta je také o penězích. Odluka církve od státu, povinná účast ve volbách. Vysocí státní úředníci proti svým resortním šéfům? To by byla anarchie! Setkání s profesorem Václavem Pavlíčkem, odborníkem na ústavní právo, se uskutečnilo v Plzni s necelou dvacítkou zájemců a vygradovalo až do povídání o kompetenci ministrů…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Zlato cestuje přes Atlantik dál na východ
Postoj západní a východní polokoule ke žlutému kovu je výrazně odlišný. Ve Spojených státech amerických došlo v prvním čtvrtletí roku 2017 k poklesu investic, zatímco Východ se ve stejném období vydal opačnou cestou a zlato nadále hromadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pilný znamená posílení vlády i pozice ANO
Poslanec Ivan Pilný se stane v nejbližší době ministrem financí. Je to dobrá nebo špatná zpráva pro Českou republiku, pro hnutí ANO a sociální demokracii? Řekněme si otevřeně, že Ivan Pilný je jedním z nejkvalifikovanějších lidí, kteří v hnutí Ano působí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka vyškrtl Zimolu z kandidátky. Ten vrací úder
Rozhodnutí předsednictva sociální demokracie o tom, že byl vyškrtnut z kandidátky do Poslanecké sněmovny, exhejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu nepřekvapilo. Uvedl to na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek se rozčílil nad chováním vůči Assangemu. Je to neslýchané a nelidské
O staženém obvinění Juliana Assange se rozepsal Jiří Paroubek na serveru VašeVěc.cz. Assange, jenž je zakladatelem serveru WikiLeaks, byl obviněn ze znásilnění. Švédská prokuratura nyní po pěti letech obvinění stáhla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Hlavní body květnové plenárky: relokace uprchlíků, Maďarsko, brexit, boj proti homofobii
Přehled hlavních událostí plenárky tohoto týdne: Mezi nimi projev generálního tajemníka OSN, debata o brexitu, usnesení o relokaci uprchlíků a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Chán-Šajchún mohl být inscenovaný syrskou opozicí
Není vyloučeno, že chemický útok 4. dubna v syrském Chán-Šajchúnu byl provokací protivládních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka by se kvůli své záchraně spojil třeba i s ďáblem, zkonstatoval Ovčáček
Do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se na serveru Svobodný názor strefil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Svobodný názor je dle jeho slov politicky nekorektní občasník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sedm návrhů na vazbu. To je prozatímní výsledek v kauze úniku informací
Hned sedm návrhů na vazbu podali žalobci v kauze úniku informací z policejních databází a trestních řízení. Nyní o nich rozhoduje brněnský městský soud. Všiml si toho server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nejlepšími Mediky roku jsou vojáci z Hradce Králové
Vítězům třetího ročníku soutěže Medik roku 2017, pětičlennému týmu studentů Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové, předala dnes čestné diplomy náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, která nad akcí rovněž převzala záštitu. Soutěž si klade za cíl podpořit studenty medicíny v jejich studiu a poskytnout jim odbornou a finanční podporu k dalšímu odbornému rozvoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zahraniční obchod se Spojeným královstvím neustále roste
Spojené království patří dlouhodobě mezi významné obchodní partnery České republiky. V období mezi roky 2005 až 2016 se co do velikosti obratu umísťovalo v první desítce států, s nimiž nejvíce obchodujeme. Od vstupu ČR do Evropské unie vzájemný obchod s výjimkou roku 2005 a roků hospodářské stagnace (2008 a 2009) neustále roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Kdopak asi tahá za nitky?
Skutečně hanebně se chovají naše politické strany a jejich představitelé. Mozek jim zatemňuje boj o moc a zcela rezignují na volební programy, na čest a poctivost a především na občany země. Má to však jedno jediné, ale zcela zásadní pozitivum a tím je fakt, že již dnes některé politické strany samy sebe označily za NEVOLITELNÉ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Projedná se vstup NATO do koalice proti Islámskému státu
Tento týden v Bruselu zasedala Rada Evropské unie pro zahraniční věci (FAC). Důležitého jednání se zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický i další ministři obrany členských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V Praze se představily projekty podpořené Fondem environmentální odbornosti
Fond environmentální odbornosti v letošním roce ukončil úspěšné působení v České republice. Během programového období se podílel 2 miliony švýcarských franků na realizaci projektů v oblasti životního prostředí. Na závěrečné konferenci FEO v Praze se představily některé z 33 dokončených projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude hlasovat o televizním vysílání a o právní pomoci
Poslanecká sněmovna bude příští týden schvalovat pravidla přechodu na nový formát pozemního digitálního vysílání televize, což podle odhadů přijde domácnosti zhruba na pět miliard korun za pořízení nových přijímačů. Hlasovat budou také o rozšíření bezplatné právní pomoci na útraty státu. Schůze dolní parlamentní komory začne v úterý odpoledne a potrvá standardně do pátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Čína to myslí opravdu vážně
Největší čínské aerolinky zvažují udělat z Prahy bezpečný letecký přístav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pilný na ministerstvu financí není pro Sobotku žádná výhra. Babiš tím získal mnoho výhod, odhaluje Jiří Paroubek
ROZHOVOR „Ivan Pilný je odborně silnější na funkci ministra financí než Andrej Babiš,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý premiér Jiří Paroubek. Ve vládní krizi podle něj oslabili všichni. „Ale je to jen epizoda ve volebním boji, který nás čeká. Pokud Andrej Babiš nebude v klepetech, to znamená, jestli nepřistoupí státní zastupitelství a policie k jeho obvinění v případech cenných papírů Agrofertu a Čapího hnízda, tak mu to, že opustil místo ministra financí, dává volný čas k tomu, aby se věnoval volební kampani. Takže to žádná výhra pro jeho politické protivníky není,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Koruna je jako Rocky. Dědek z ČNB se nebojí přirovnání k boxerovi
Česká měna je jako boxer Rocky. Těžko ji něco vyvede z rovnováhy. A chová se apoliticky. Alespoň to tvrdí Oldřich Dědek z České národní banky v rozhovoru pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mrázek (S12): Upálený v Mnichově chtěl probudit voliče Merkelové
Když se děje něco, co vnímáme svým celým člověkem jako špatnost, máme pocit, že něco se musí udělat. Občas se vyskytne někdo tak zásadní, jako třeba Jan Palach, a rozhodne se podtrhnout své poselství tím, že se upálí. Jeho čin byl, a někdy ještě je, vykládán jako protest proti okupaci, ale tak jednoduché to nebylo. Myslím, že chápal, že nemůže dosáhnout toho, aby ti vojáci a tanky nebyly, ale chtěl vyzvat své spoluobčany, aby neopouštěli ty dobré myšlenky, které rok 1968 přinesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Už třetí den čekají novináři na Kajínka, milost zatím nedorazila
Už třetí den čekají televizní štáby i novináři internetových a tištěných médií před rýnovickou věznicí v Jablonci na propuštění odsouzeného vraha Jiřího Kajínka, který si tam odpykává doživotní trest. Zatím marně. Prezident Miloš Zeman sice avizoval, že milost pro něj podepíše po svém návratu z Číny, zatím to ale neudělal a podle neoficiálních informací ČTK to zřejmě ani dnes nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Konference o veřejné podpoře pokračovala i v pátek
Druhý den Konference o veřejné podpoře, kterou pořádá v Brně Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, zahájila vedoucí Oddělení veřejné podpory Libuše Bílá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Demontáž vládního programu novým ministrem financí nepřipustíme
Už více než tři roky tato vláda zlepšuje životní úroveň občanů, zvyšuje platy i garance dostupných a kvalitních veřejných služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zaorálek na Frekvenci 1 prozradil, co zachrání svět
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 ministra zahraničí a místopředsedu ČSSD Lubomíra Zaorálka. Bavili se spolu především o vládní krizi a o Andreji Babišovi (ANO). Došlo však i na Stanislava Grosse, OKD a záchranu světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Trump vyjel na svou první zahraniční cestu. K Saúdům. Přivítali ho mnohem lépe než Obamu
45. prezident USA Donald Trump vyrazil na svou vůbec první zahraniční cestu. Nezamířil však do Kanady nebo do Mexika, tedy ke svým nejbližším sousedům, jak bývá zvykem. Trump místo toho vyrazil do Saúdské Arábie, kde chce řešit otázku boje proti terorismu. A v hlavním městě Saúdské Arábie Rijádu se Trumpovi dostalo vřelého přijetí. píše agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zažijte Brněnskou muzejní noc v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje
Co se děje na úřadě, když se zavřou dveře za posledním zaměstnancem, návštěvníkem či úředníkem? Chcete vidět pracovnu hejtmana, jednací místnost rady nebo zastupitelstva a pozorovat hvězdy ze střechy krajského úřadu? V rámci Brněnské muzejní noci se muzejní a galerijní expozice otevřou v sobotu 20. května v 18 hodin. Poprvé se k této akci připojí i budova Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Obvinění Assange staženo
Švédská prokuratura stáhla po pěti letech nečinnosti zjevně vylhané obvinění zakladatele serveru WikiLeaks Assange z trestného činu znásilnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Asistenti přepravy v Ostravě - opravdu začátek totality?
O asistentech přepravy v ostravském dopravním podniku, kteří usilují o vyloučení černých pasažerů z vozů DPO (kterým často nedovolí do vozu ani nastoupit) jsem zde už psal. Včera jsem ale narazil na kritický pohled jistého Jana Lipolda z aktualne.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí: V Opavě byla předána další osvědčení Bezpečný podnik
Dalším dvanácti společnostem bylo v Opavě předáno osvědčení „Bezpečný podnik“. Mezi oceněnými společnostmi byla nejen společnost MONTIX, a.s., která se do programu „Bezpečný podnik“ zapojila poprvé, ale i například společnosti Synthomer a.s. a Nestlé Česko s.r.o., závod SFINX Holešov, které toto osvědčení obhájily již posedmé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Sen o volbě prezidenta
Úvahami o možném udělení milosti Jiřímu Kajínkovi přivodil Miloš Zeman nejznámějšímu českému vězni nemalé starosti. Je pravda, že uprchl z mírovské věznice a znova se pokusil o útěk i ve Valdicích a později vynaložil mnoho energie a peněz na marné pokusy o obnovu procesu, takže působil na své okolí dojmem, že po ničem netouží tolik jako po návratu na svobodu. Nicméně prezidentovy úvahy jej přesto zaskočily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Evropský parlament vyzval členské státy k urychlení relokace uprchlíků, zejména dětí
Členské státy EU musí splnit svůj závazek přijmout do září 160.000 žadatelů o azyl z Řecka a Itálie, uvádí se v usnesení, které ve středu schválil Evropský parlament. Prioritně by podle poslanců měly být přemístěny nedoprovázené nezletilé osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Každý národ má právo na sebeurčení, také Srbové v Bosně a Hercegovině
Každý národ má podle Charty OSN právo na sebeurčení, zdůraznil včera prezident Republiky srbské v Bosně a Hercegovině Milorad Dodik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tvůj tatínek je prostě debil, říká Pilný ke svému ministerskému angažmá
Dosavadní předseda sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný za pár dní vystřídá svého stranického šéfa Andreje Babiše v pozici ministra financí. A podle toho, co sám o sobě říká, bude velmi tvrdým ministrem. O předsedovi KDU-ČSL Pavlu Bělobrádkovi kupříkladu říká, že sice je vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace, ale ve skutečnosti pro vědu neudělal vůbec nic. Alespoň podle Pilného ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Týden německo-českých akčních dnů v Hofu završí Den přátelství, v nabídce je výhodné jízdné
Týden německo-českých akčních dnů v Hofu završí v neděli 21. května Den přátelství, v nabídce je výhodné jízdné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Íránu se prezident měnit nebude. Rúhání zvítězil v prvním kole voleb
Írán má staronového prezidenta. Reformní hlava státu Hasan Rúhání obhájil svůj mandát již v prvním kole prezidentských voleb. Získal výrazně přes 50 procent odevzdaných hlasů. Píše o tom mimo jiné agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jasný pohled na migraci a její dopady. V tisku zazněla slova oxfordského profesora
Na studii „Exodus – Jak migrace mění náš svět“ oxfordského profesora ekonomie Paula Colliera se zaměřila v dnešním vydání redaktorka MF Dnes Alena Slezáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Na protest proti NATO v centru Prahy přišly desítky lidí
Několik desítek lidí přišlo dnes dopoledne do centra Prahy na Václavské náměstí na demonstraci proti NATO a proti členství ČR v této alianci. Akci svolalo České mírové hnutí za podpory iniciativy Ne základnám v souvislosti s nadcházejícím summitem Severoatlantické aliance, který se koncem května uskuteční v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hubert (KSČM): Kubánská konzulka v Brně
Další letošní setkání brněnské pobočky Lázara Cruze Společnosti česko-kubánského přátelství započalo přivítáním nové kubánské konzulky Evelyn León Peréz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Z besedy o neziskovkách, dobrovolnících i Sorosovi: Dělají zadarmo nebo za mrzký peníz a pak slyšíme, že jsou agenti někoho či něčeho!
NEZISKOVKY POD DROBNOHLEDEM George Soros a jeho Open Society Fund zásadně pomohl v devadesátých letech českému dobrovolnictví. Zaznělo to na besedě s Jiřím Tošnerem z organizace HESTIA – Centrum pro dobrovolnictví, z.ú., která se uskutečnila v rámci diskusního seriálu česko-turecké společnosti Mozaiky Platform Dialog. V diskusi se také vzpomnělo na občanskou společnost Václava Havla a bylo cítit obavy z možného pronásledování neziskových organizací státním aparátem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Franěk (SPR-RSČ): Babiš a Sobotka, volič jen zírá...
Kdo z koho?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Globální ekonomický výhled centrální banky: HDP vyspělých ekonomik šlo nahoru
Globální ekonomický výhled - květen:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf Chovancova centra: Před volbami asi naroste počet dezinformací
Vedoucí Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) Benedikt Vangeli předpokládá, že před volbami vzroste aktivita různých dezinformačních webů, které se angažují u každé významné politické události. Pokud dezinformace budou ohrožovat vnitřní bezpečnost země, tak je tým připraven reagovat. Vangeli to řekl v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Vlastenectví jako pozůstatek komunismu u nás?
Nedávno jsem jednomu dospívajícímu mladíkovi položil otázku, zda vůbec ví, co je to vlastenectví. A jeho odpověď mne vůbec, ale vůbec neudivila.Je to prý relikt (pozůstatek) komunismu u nás. Když jsem mu vysvětlil, že u nás žádný komunismus neexistoval, prstem si ukázal na hlavu, čímž zřejmě ukončil další debatu na toto téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík se rozjel: Vyvětrat Hrad od zápachu nikotinu, kořalky, lží, vulgarit a hulvátství...
Do prezidenta Miloše Zemana se v dnešním rozhovoru pro Lidové noviny obul kněz Tomáš Halík. Zeman podle něj žije prakticky jen z ostud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
SÚJB: Cvičení ZÓNA 2017
Ve dnech od 15. do 17. května probíhalo cvičení na Jaderné elektrárně Dukovany a v její zóně havarijního plánování. Cílem cvičení bylo prověřit ochranná opatření a součinnost jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Cvičení tak probíhalo na úrovni krizových a havarijních štábů a obyvatel v okolí elektrárny se nedotklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Migrace je malér číslo jedna. Merkelová si nechá ty chytrý a k nám šoupne ty blbce.“ Fotbalový kanonýr Láďa Vízek přináší hlas lidu
ROZHOVOR O čem mluví česká hospoda? Co stůl, to názor. Proto, když to všechno slyším, tak jsem hlas lidu. V hospodě sedí vždy samozřejmě ty nejchytřejší lidi. Takto mluví olympijský vítěz a fotbalista na slovo vzatý Ladislav Vízek. O jeho životě nyní vyšla v nakladatelství Daranus kniha "Pro lidi jsem Láďa". S ParlamentnímiListy.cz však hovořil hlavně o politice. Jeho Kozlovna, kde jsme si povídali, se nachází kousek od Psychiatrické nemocnice Bohnice v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Zteč na Trumpa
Jako člověk, který do politiky vstoupil z podnikání v nemovitostech a zábavním průmyslu, netušil Donald Trump, v jak hrozivém minovém poli se ocitne, promluví-li o potřebě navázat normální vztahy USA s Ruskem, či zauvažovat o smyslu další existence NATO. Ale stalo se a teď je tedy nový prezident v samém středu tohoto minového pole a ty miny mu jedna po druhé vybuchují pod nohama. A to pod přímým destrukčním řízení amerického vojenskobezpečnostního komplexu, který jak žárlivá a svárlivá kvočna sedí na bilionovém ročním vojenském rozpočtu (bilion= milion milionů), určeném pro svou činnost a vyždímaném z nemilosrdně okrádaných amerických daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09 v Plzeňském kraji povede další dva roky 38letý Petr Suchý
Osmatřicetiletý Petr Suchý je opět na další dva roky předsedou krajské organizace TOP 09 pro Plzeňský kraj. Místopředsedy se stali primář Klatovské nemocnice Richard Pikner (44 let), zástupkyně ředitele základní školy Ilona Jehličková (53 let) a technický ředitel Martin Vít (45 let). Po dnešním krajském sněmu to ČTK řekla krajská manažerka TOP 09 Eva Šafránková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České mírové hnutí: Naším klíčovým požadavkem je vystoupení republiky z agresivního vojenského paktu NATO
V sobotu 20. května 2017 se na Václavském náměstí v Praze uskutečnilo shromáždění proti Severoatlantickému paktu NATO. Demonstraci zorganizovalo České mírové hnutí za podpory občanské iniciativy Ne základnám a dalších mírových a protiválečných organizací. Protest se konal v rámci mezinárodní kampaně „ANO MÍRU! NE NATO!,“ kterou iniciovala Světová rada míru. Protest byl mimo jiné namířen proti summitu NATO, který se bude konat příští týden v belgické metropoli Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tři syrští uprchlíci se rozpovídali pro PL: Kdybych se vrátil, půjdu rovnou do armády. Tady je lehčí najít si dívku než přátele. Jsem muslim, teroristé jsou jiná sorta lidí
ROZHOVOR Před více než rokem přišli do Německa požádat o azyl. Tři mladí migranti ze Sýrie, o kterých jsme v souvislosti s problematikou ubytoven pro uprchlíky v bavorském Teisnachu u českých hranic psali začátkem roku, čekají na oficiální potvrzení pobytu, aby mohli jít do vysněných velkých německých měst a třeba se pokusit pracovat. Fareed al-aama, Jamil Aldaker a Wael Roumani popisují těžkosti při výuce němčiny, situaci v Sýrii i neomalené praktiky pašeráků, kteří se i za pomoci neziskovek snaží dostat do Evropy co nejvíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Lidé bez přístřeší často noclehárnu nechtěli využít
Na zajištění zimních opatření (2016/2017) pro lidi bez přístřeší podobně jako za minulé období Praha uvolnila osm milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Zásadní novela zlepší postavení zaměstnanců
Ministerstvo práce a sociálních věcí chce odblokovat projednávání novely zákoníku práce v Poslanecké sněmovně. Proto připravilo pozměňovací návrhy, které by měly v zásadních bodech sblížit postoje zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jana Václavíková: Výzva ministru Pelikánovi zasáhnout proti exekutorsko-soudcovské mafii na Severní Moravě
Výzva ministru Pelikánovi zasáhnout proti exekutorsko-soudcovské mafii na Severní Moravě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Podnikatel Rusňák ukončí členství v ANO
Podnikatel David Rusňák, kterého policie zadržela a vyslýchala v případu úniku informací z policejních databází a trestních řízení, ukončí k dnešnímu dni členství v hnutí ANO. Rusňák to dnes uvedl v prohlášení pro ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prahou prošel průvod za obnovu Mariánského sloupu. Symbol vítězství katolicismu
Z kostela Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově vyšel dnes po poledni náboženský průvod za obnovu Mariánského sloupu. Na akci, kterou svolalo Hnutí obnovy duchovních tradic, přišly asi čtyři desítky lidí. Cílem průvodu bylo místo strženého sloupu na Staroměstském náměstí a poté Týnský chrám, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kamiony na silnice nižších tříd nepatří. Pardubický kraj připravuje rekonstrukci drancované silnice a chce spoluúčast města a investora logistického centra
Do České Třebové bylo na základě žádosti náměstka hejtmana Pardubického kraje Michala Kortyše a ředitele Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslava Němce svoláno jednání ke stavbě, která řeší zlepšení průjezdnosti pod železniční tratí v České Třebové. Zároveň přítomní včetně hejtmana kraje Martina Netolického, zástupců místních samospráv, dodavatele či státních orgánů řešili problémy spojené s objízdnou trasou přes Semanín, která je drancována kamionovou dopravou a bude nutná její rekonstrukce ihned po dokončení stavby pod mosty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ženou integraci násilně a zbrkle dopředu. Bez logiky! Aleš Michl se pustil do Junckera a dalších
Jakou spojitost mezi showmanem Kazmou a předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem vidí externí poradce ministra financí Aleš Michl? Svůj názor napsal pro MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka si teď možná rve vlasy, že nejmenoval ministryní Schillerovou, sčítá body komentátor
Podle komentátora Lidových novin Petra Kamberského by měl ministr financí Andrej Babiš (ANO) poslat premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) kytici. Píše to alespoň v dnešním vydání deníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Náš region je v porovnání s ostatními kraji relativně bohatý
Jihomoravský kraj jako dobrý hospodář získal vysoké ratingové hodnocení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Liberečtí památkáři nominovali záchranu železniční výtopny v Kořenově a archeologický objev kostela v Jilemnici na ocenění
Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe vyhlašuje Národní památkový ústav letos čtvrtým rokem. Odborná komise doporučila za Liberecký kraj dvě nominace, a to záchranu výtopny v železniční stanici Kořenov a objev pozůstatků středověkého kostela sv. Alžběty v Jilemnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje opravu dálnice D11 v úseku směrem na Prahu
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v sobotu 20. 5. opravu dálnice D11 v km 27 až 18 ve směru na Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): Slova díků pracovníkům v sociálních službách nestačí
Od počátku roku paní ministryně Marksová slibuje, že přidá na platech pracovníků v sociálních službách, nejpozději od 1. 7. 2017. Zůstává však u slibů. Přitom na platy na svém ministerstvu v rezervách má dostatek finančních zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Profesor Jičínský: Jednání Zemana s čínským i ruským prezidentem považuji za dobré. Někdy se tu v mediálním tlaku příliš prosazují protičínské a protiruské postoje
ROZHOVOR Bývalý politik a právník, profesor Zdeněk Jičínský připustil, že Miloš Zeman příliš hřeší na to, že užívá bonmoty, ale mnohé se podle něj už často opakují a některé bonmoty ani bonmoty nejsou. A soudí, že prezident svých postojem k vládní krizi oslabuje své šance na znovuzvolení. Nepřekvapuje ho, že předseda ČSSD Bohuslav Sobotka mluví o postavení vlastního kandidáta do prezidentské volby, ale nevidí žádnou osobnost, která by byla ochotna kandidovat na prezidenta za sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Dva způsoby, jak vyčistit Augiášův chlév
Světovou odbornou veřejností jsou všeobecně uznávány právě dva základní způsoby čištění Augiášova chlévu. A to český a Herkulův.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Mírný růst cen výrobců v dubnu pokračoval
Meziměsíčně se ceny zemědělských výrobců zvýšily o 1,9 %, průmyslových výrobců o 0,3 %, stavebních prací o 0,1 % a tržních služeb o 0,6 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 8,6 %, průmyslových výrobců o 3,2 %, stavebních prací o 1,4 % a tržních služeb o 1,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Pospíchali členové HPP11 na hokej? Nebo jim jen nezáleží na lidech z Prahy 11?
Dnešní zastupitelstvo MČ P11 opět ukázalo, kdo chce pracovat pro občany Prahy 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Otevřený dopis francouzskému prezidentovi
Aneb jak se nám ty syrské BÍLÉ PŘILBY, díky analýzám jejich svědectví, začaly ukazovat ve zcela novém světle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ukažte mi Čecha, který tolik utratí! Majitel teplické kliniky nadává, nepřátelská atmosféra prý vyhání Araby z města
Protesty místních vyhnaly z lázeňského města Teplice arabské návštěvníky. Píše to alespoň dnešní vydání MF Dnes. Arabové podle všeho ztrácejí o léčebné kúry ve městě zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Imigranti znásilnili školačku v rakouském městečku. Místní jsou ve varu a nahlas říkají...
Rakouské univerzitní městečko Tulln je vzhůru nohama. Obyvatelé i studenti jsou hluboce otřeseni případem znásilnění, jehož se dopustili tři migranti a obětí se stala teprve patnáctiletá školačka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský šokuje. Bakalův redaktor, který dostal novinářskou cenu, udělal brutální chybu v článku. Přiznal ji i šéfredaktor
TÝDEN V MÉDIÍCH Ke svým tradičním floskulím přidal premiér Bohuslav Sobotka na akci spolku Evropské hodnoty překvapivé sdělení, že Česko financuje deseti a více miliony korun nezávislá ruskojazyčná média. Petr Žantovský doporučuje, aby předseda vlády odtajnil, o která jde, abychom se z nich mohli poučit o té správné nezávislé optice pohledu na svět a nebyli odkázáni jen na ta ošklivá závislá média. Pozastavuje se pak nad tím, že Bakalův redaktor brutálně poruší etický kodex, ale i tak si odnese jedno z hlavních ocenění Novinářské ceny Karla Havlíčka Borovského za rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Deset obcí dnes získá nová zastupitelstva
Lidé z deseti obcí si dnes vyberou nová místní zastupitelstva namísto těch, která se zejména kvůli rozepřím svých členů rozpadla. Obsadit je třeba 74 křesel, kandiduje celkem 246 adeptů. Hlasovat se bude v sobotu od 07:00 do 22:00, výsledky budou známy v neděli nad ránem. Noví zastupitelé budou zvoleni na půldruhého roku do řádných komunálních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident se sejde s poradci a ministrem průmyslu v Lánech
Prezident Miloš Zeman se dnes na zámku v Lánech sejde se svým poradním týmem a s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem (ČSSD). Havlíček doprovázel Zemana na návštěvě Číny, z níž se prezident tento týden vrátil. Ministr předpokládá, že s prezidentem projedná své priority do konce volebního období. Zemanův kancléř Vratislav Mynář do Lán přiveze návrh milosti pro dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pouť smíření připomene oběti poválečného odsunu
Z Pohořelic na Brněnsku dnes dopoledne opět po roce vyjdou lidé na třicetikilometrovou Pouť smíření do Brna, aby si připomněli oběti poválečného odsunu německy mluvícího obyvatelstva z Brna. Akce se koná jako součást festivalu Meeting Brno, jehož tématem je letos jednota v rozmanitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Obraz vlády, která zcela rezignovala na kontrolu byrokratických aparátů
Glosy z mého facebookového profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti: Vládám uniká malware, který samy financují. Je to podobné jako u chemických zbraní
V posledních dnech je svět ohromen škodlivým počítačovým programem z rodiny ransomware WannaCry. Ukázalo se, že nejen veřejné instituce nebyly schopny své systémy před touto hrozbou ochránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Projekt studentů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze míří na celosvětové finále Microsoft Imagine Cup
Studentský startup XGLU, zabývající se vývojem bezbateriového glukometru, vybojoval polovině května na česko-slovenském finále soutěže Microsoft Imagine Cup v Bratislavě první místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fryč (Realisté): Změňme pohled na živnostníky. Zjednodušme jim podnikání
Sobotkova vláda pod taktovkou ministra financí pana Babiše systematicky likviduje živnostníky a OSVČ. Nejprve byl v minulosti snížen limit pro povinnost účtování DPH ze 2 mil na 1 mil Kč, potom byly sníženy výdajové paušály, a nakonec zavádí Sobotkova vláda EET. Nyní chystá na živnostníky další past ve formě dalšího snižování výdajových paušálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Autor divadelní hry o Babišovi: Lidé mi říkali do očí, že se s námi bojí spojovat. Zakázali nám zaplatit si inzerci. Sponzoři se odvrátili!
ROZHOVOR Ať přijdou i příznivci Andreje Babiše. My je tady nebudeme urážet. Jde o divadelní hru. To řekl ParlamentnímListům.cz autor aktuální divadelní hry „Červený Kukiš aneb Sorry jako!“ Milan Deutsch. Hra s nadsázkou popisuje životní cestu ministra financí Andreje Babiše až na Pražský hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Zeman a Babiš jdou cestou kapitalismu s lidskou tváří
Stát se jako firma v budoucnu řídit bude, protože to ani jinak není možné. Společenský systém, ve kterém žijeme je „kapitalismus s lidskou tváří“, jehož základem je blahobyt pro všechny. Blahobyt je skutečnost, nikoli ideologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist