Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.121x, což odpovídá cca 162.849-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Dozvuky včerejší „uličky hanby“ před Alexandrovci: Jestli se mě to prase Peszynski pokusí obtěžovat, dostane pár facek!
Sociolog Petr Hampl se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke včerejšímu dusnu před koncertem Alexandrovců, kde musela dokonce zasahovat policie. Svůj vzkaz zaslal i občanskému aktivistovi Tomáši Peszynskému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Skvělý nápad!“ jásá Ovčáček. Podívejte se, nad čím
V Brně v Joštově ulici je vystaven růžový tank umělce Davida Černého, některé kolemjdoucí však toto umělecké dílo pobuřuje. Pobuřuje je dokonce natolik, že se rozhodli tank přemalovat. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček nad tím zajásal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Maďarský ředitel vlivného mírového hnutí varuje před Sorosovou univerzitou. Toto vzkazuje Čechům
JINÝMA OČIMA Stane se Sorosova univerzita „trojským koněm“ Visegrádu? „Lákavé pro filantropy, ale my vidíme skrytý jed a vytvoření centra nové globální nákazy v Praze,“ říká významný představitel maďarského křesťanského mírového hnutí, ředitel římskokatolické organizace Za lidský život Imre Téglásy. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž varuje před rozšiřováním NATO i takzvanými společnými cvičeními a přesuny vojsk po evropském kontinentu. Věnuje se také Ukrajině a Turecku, se kterým má Maďarsko své historické zkušenosti. Zároveň varuje, abychom neprodávali zájmy svých zemí za ruské rubly nebo americké dolary. A Macron? Loutka Rotschildů a wahhábistů…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Různorodost obohacuje
V úterý 16. května se v České republice podruhé uskutečnil Evropský den diverzity. Ministr Jan Chvojka zahájil konferenci konanou při této příležitosti v centru Forbidden Spot v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nadržujete Babišovi? Odpovídá ředitel Finanční správy Janeček
Šéf Finanční správy Martin Janeček odmítá v rozhovoru pro Seznam zprávy, že by jeho úřad nadržoval firmám šéfa ANO a ministra financí Andreje Babiše. Je sice pravda, že Finanční správa plní příkazy Ministerstva financí, ale to rozhodně neznamená, že by protežovala firmy z Babišova svěřenského fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotní volby do zastupitelstev deseti obcí měly šedesátiprocentní účast
V sobotu se volila zastupitelstva deseti obcí. K volebním urnám přišlo celkem 2 300 ze 4 038 voličů. Nejvíc ve Svárově na Uherskohradišťsku. Průměrný věk všech zvolených zastupitelů je 48,91 let. Mezi 74 zastupiteli bylo zvoleno 24 žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Číňané pozabíjeli a pozatýkali informátory CIA, píše New York Times
Čínská vláda nechala mezi lety 2010 až 2012 zabít nebo zatknout více než tucet lidí, kteří v nejlidnatější zemí světa údajně pracovali pro CIA. Činnost agentury v této zemi to prý ochromilo na léta. Informuje o tom server deníku New York Times. CIA se odmítla jakkoli vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Tažení proti Turkům, rakouským občanům
Rakousko začalo prověřovat asi sto tisíc občanů tureckého původu. Zjišťuje se, zda nemají v rozporu se zákony druhé občanství, což by vedlo ke ztrátě občanství rakouského. Dvojí občanství je totiž v Rakousku ve většině případů zakázáno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Polák Kaczynski se obul do Merkelové. Kvůli uprchlíkům
Faktický lídr polské vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczynski se podle informací agentury Reuters pořádně obul do německé kancléřky Angely Merkelové. To ona prý otevřela brány migrantům, tak by se teď taky měla starat o problémy, které jsou s migranty spojené a nenutit k tomu Polsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Politický islám mimo zákon, postavit ho na roveň nacismu a komunismu, burcuje Topolánek
Někdejší premiér za ODS Mirek Topolánek se prostřednictvím internetové televize DVTV.cz obrátil na občany a promluvil k nim v pořadu Apel. Varuje je před islámem jako ideologií, která se podobá nacismu a komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: … a náckové tu jsou zase!
Od přátel ze Svazu bojovníků za svobodu jsem dostal leták, který se na severozápadě Čech objevuje za stěrači aut s českou registrační značkou. Leták nese ústřední heslo „SUDETY BYLY A OPĚT BUDOU NĚMECKÉ“ a znak Sudetoněmeckého sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Obsahuje sudetoněmecké lži, překrucuje historii, velebí okupaci za protektorátu, jako cíl označuje opětovný zábor našeho pohraničí Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Umění porodnické
Už jako posluchač čtvrtého ročníku lékařské fakulty v Brně jsem se začal ochomýtat na brněnském porodním sále a vstřícní učitelé mi dokonce dovolili samostatně odvést první porod. Tenkrát se mi podařilo přivést na svět téměř čtyřkilového chlapce. Dokázal jsem to za vydatné pomoci porodní asistentky, která měla nejméně o 96 kg více. Tento zdařilý výkon jsem provedl dne 12. dubna 1961, takže novorozenec nedávno oslavil 56. narozeniny. Datum si pamatuji dobře, protože zrovna toho dne vzlétl do vesmíru Gagarin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Nesouhlasíme, Sobotko, s vyškrtnutím Zimoly, ozvala se ČSSD jižní Čechy. A je tu brutální vzkaz do Prahy
Jihočeská ČSSD se postavila proti vedení strany a podpořila Jiřího Zimolu. Nemlčí ani sám Jiří Zimola. Do Prahy poslal ostrý vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Lidé, kteří svůj volný čas věnují práci pro svou obec, byli v řadě případů nesmyslně popotahováni
Poslanecká sněmovna tento týden schválila návrh novely z pera poslanců STAN, která upřesňuje podmínky hospodaření s majetkem samospráv. Novela, která nyní míří do Senátu, má čelit nesmyslné kriminalizaci komunálních a regionálních politiků, k níž v posledních letech dochází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí navrhne dohodu o ochraně investic mezi vládou České a Íránské islámské republiky
Materiály na jednání vlády dne 22. května 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Musíme na národní parlamenty klást větší důraz a vyvíjet tlak
Pavel Telička reaguje během plenárního zasedání na Výroční zprávu za rok 2014 o subsidiaritě a proporcionalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šokující reportáž z Francie: Hon na ženy. Nemohou ven samy, nesmí nosit sukně, skupiny agresorů je uráží na ulici!
V jedné ze čtvrtí v centru Paříže probíhá podle deníku Le Parisien hon na ženy. Primátorka Anne Hidalgová pak přiznala, že o problémech ví již týdny. „Jsme odhodlaní konat,“ řekla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Teď bych euro nepřijímal, rozjel se guvernér Rusnok u Moravce
Prvními hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli guvernér České národní banky Jiří Rusnok a její bývalý guvernér Zdeněk Tůma. Hovořili spolu o síle české ekonomiky, o hrozících výkyvech české koruny a o budoucnosti české ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeská ČSSD se dnes sejde kvůli Zimolovi
Krajský výbor jihočeské ČSSD bude dnes večer na svém mimořádném zasedání řešit podobu kandidátní listiny pro podzimní volby poté, kdy z ní celostátní vedení strany vyřadilo Jiřího Zimolu. Předseda jihočeských sociálních demokratů figuroval na posledním 22. místě kandidátní listiny. Bývalý hejtman Zimola se osobně dnešního jednání nezúčastní, protože je v zahraničí. ČTK to řekl tajemník jihočeské ČSSD Karel Vrkoč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sympatizant ANO: Babiš chce místo žvanění narovnat pravidla. Možná za to chce sochu, protože ostatní má. Rád mu ji dopřeji
ROZHOVOR Zástupci tradičních stran jsou u vidiny ztráty „korýtek“ ochotni tvrdit cokoli. Ministra pro lidská práva ani ministra zahraničí nevyjímaje. Čínská anabáze je komická, každý přece upřednostňuje konzistentní postoje. Podnikatelé zaplatili tučné poplatky za svá místa v obří delegaci, která se najednou smrskla o několik ministrů. Rebelové z ANO narušují tupou poslušnost k EU, viditelnou zvláště u poslanců, kteří ztratili kontakt s realitou. Miloslav Zeman, předseda představenstva Asociace hospodářských komor Jihozápad, nečlen, leč sympatizant hnutí ANO, který je rovněž krajským zastupitelem, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ventiluje své nejčernější představy o dnešní politické kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Regionální tripartita se i přes ministerstva stále snaží pomáhat regionu
Jednání s několika ministerstvy na témata, která trápí region, byly součástí květnového zasedání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Leje na mě kýbl sraček, řekl Babiš o europoslankyni. A dáma se ozvala
Když padne jméno německé europoslankyně Ingeborg Grässleové, zdá se, že český ministr financí začíná vidět rudě. Ukázalo se to před pár dny, kdy si Babiš přímo před kamerami České televize stěžoval, že tahle dáma na něj leje kýbl sraček a nemá ráda Českou republiku. Teď se zdá, že si to Ingeborg Grässleová nenechá jen tak líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Krize skončila, zapomeňte
Krize vlády spočívající především ve snaze na jedné straně ČSSD eliminovat Andreje Babiše z vlády a naopak na druhé straně ve snaze hnutí ANO Babiše ve vládě udržet, skončila. Hlavní aktéři budou sčítat zisky a ztráty, živé i mrtvé. Sociální demokracie se oprávněně domnívá, že v tomto krátkodobém boji zvítězila. Neměla by však přeceňovat váhu tohoto vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Oběti nacismu připomene na Národním hřbitově tryzna
Oběti nacistické perzekuce dnes na Národním hřbitově v Terezíně připomene tryzna. Každoroční pietní akt pořádá ve spolupráci s několika organizacemi Památník Terezín, který si letos připomíná 70 let od založení. Hlavní projev pronese předseda vlády Bohuslav Sobotka, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Připomenutí odkazu Václava Havla je stále aktuální
Ministr kultury Daniel Herman odhalil lavičku Václava Havla v Horních Počernicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Potravinářství potřebuje i do budoucna jasnou koncepci
Česko20 v čele s Olgou Sehnalovou o kvalitních potravinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Boj Čechoslováků o Dunkerque připomíná nová plaketa
Zásluhu československých vojáků při obléhání přístavu Dunkerque během druhé světové války připomíná nová pamětní deska. Jejího odhalení ve městě Wormhout na severu Francie se dnes zúčastnil náčelník českého generálního štábu Josef Bečvář, český velvyslanec ve Francii Petr Drulák, představitelé města a čeští váleční veteráni, z nichž někteří boje zažili, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Na pravdu je ještě brzo
Z doby studií a první lásky mě doprovází rada Honoré de Balzac (1799 - 1850): Autor, který se neumí odhodlat k tomu, aby snesl oheň kritiky, by se vůbec neměl dávat do psaní. Jako se cestovatel nesmí dát na cestu, spoléhá- li na stále jasnou oblohu! Později, během první cesty kolem světa jsem si uvědomil, že ať jdu nebo jedu kamkoli, a dělám cokoli, musím to dělat celým svým srdcem. Proto ani v pokročilém věku nemíním lhát. A na pravdu je ještě brzo. Dnešní komentář je proto jenom krátkou odpovědí na prosby čtenářů ohledně dění ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Náměstek Kolaja na Radě EU pro zahraniční věci zastupoval Českou republiku
Náměstek člena vlády Václav Kolaja se 19. května 2017 v Bruselu zúčastnil zasedání Rady EU pro zahraniční věci ve formátu ministrů pro rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ředitel rýnovické věznice přišel mezi novináře. Promluvil o Kajínkovi
Ředitel rýnovické věznice v Jablonci nad Nisou Vlastimil Kříž předstoupil dnes v podvečer po čtyřech dnech čekání před novináře. Žádné informace o prezidentské milosti pro odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka však neměl, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Výživné, zapadlo: Sobotka se snaží tajně manipulovat s občany! Vmetl poslanec ANO Chovancovi
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se na sociální síti Facebook rozepsal o kauze Davida Rusňáka, podnikatele a řadového člena hnutí ANO v Brně, o něhož se zajímá policie. Rusňák daroval hnutí 1,5 milionu. Kromě toho je to také zeť náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO). Nato všechno Chovanec upozornil. Když tu náhle se o slovo přihlásil poslanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa. A nastala mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vladislav Černík: Ve věci Ivana Pilného
Jakým ministrem bude I. Pilný? I nepříliš rozsáhlé údaje o jeho osobě naznačují, že nebude ministrem příliš pilným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senzační odhalení: Rudá armáda mohla zajmout Hitlera, jenže jí došel benzín, předkládá Milan Syruček ruské dokumenty
Sověti mohli zajmout Adolfa Hitlera již v roce 1943. Jenže jim došel benzín. Novinářský nestor Milan Syruček pro ParlamentníListy.cz předkládá nedávno objevené senzační dokumenty z archivu ruské tajné služby FSB, které se týkaly vojenských operací sovětské armády a velení wehrmachtu v únoru 1943 na frontě u Dněpropetrovska v dnešní Ukrajině. Vychází ze článku ruského deníku Kommersant, odkud čerpá následující údaje, které ještě nikde jinde, Českou republiku nevyjímaje, nebyly publikovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Mach: EU chce vnutit chudým zemím, aby dávaly migrantům dávky jako ve Švédsku. Ubytování, volný pohyb. A víte, z čeho má teď strach Merkelová?
ROZHOVOR „Vedení Evropské unie chce sjednotit azylové podmínky včetně výše podpor a jiných benefitů ve všech členských státech, aby byly pro migranty zajímavé i ty chudší evropské země,“ vysvětluje současné snahy Bruselu předseda strany Svobodných občanů a europoslanec Petr Mach. Své výhrady vůči těmto krokům pak ještě rozvádí: „Ono se nejedná jen o ty sociální dávky, ale také o další vymoženosti a péči, kterou mají uprchlíci třeba ve Švédsku. Tady jde především o to vytvořit jim takové prostředí, aby nejezdili jen do Německa a několika dalších vyspělých států, kde pak mají s nimi problémy. Je to šíleně absurdní a my na to koukáme s otevřenou pusou, co si to Německo vlastně dovoluje.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jandourek: Chovanče, přijmi uprchlíky, ať nemusíme platit 260 milionů do EU. Nám to neuškodí a jim to pomůže
Komentátor serveru Forum24.cz Jan Jandourek se ve svém sloupku zamyslel nad slovy ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) ohledně migrační krize. Pozastavil se nad tím, že Chovanec nadále nechce přijmout žádné migranty. „Raději by zaplatil čtvrt miliardy pokuty EU, než aby to použil na uprchlíky,“ uvedl Jandourek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Proč by Schwarzenbergův výrok, že je potřeba více lidí jako Soros, v Asii mnoho přívrženců nenašel
KOMENTÁŘ. Podle Karla Schwarzenberga potřebuje východní Evropa lidi, jako je George Soros, a pokud se jí jich nebude dostávat, mohla by se opět vrátit do časů, kdy jí vládl autoritarismus. Nikdo nemůže popřít mimořádnou, byť někdy problematickou Sorosovu filantropickou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Režisér Renč, velmi dobře obeznámený s případem Kajínka: Zeman mu nedal milost kvůli popularitě. Před rokem jsem s ním o tom mluvil...
ROZHOVOR „Případ Kajínek? To je spiknutí neschopných, podplacených lidí, kteří neměli vůli, odvahu a ani touhu nesmyslně vedený soudní proces a neobjektivně vedené policejní vyšetřování obnovit. Protože se báli, že by se všichni ti plzeňští mafiáni - ať už z policejní nebo justiční strany – odhalili,“ říká režisér Filip Renč, jenž byl před lety už jen kousíček od toho, aby film o Kajínkovi režíroval. Právě kvůli tomu četl Kajínkovy spisy, o policejním šetření debatoval s reportérem Josefem Klímou a také se s Kajínkem osobně setkal. A protože i on nabyl dojmu zmanipulovaného procesu, dal před rokem podnět prezidentovi Miloši Zemanovi, zda by se na případ nechtěl podívat. Z nynějšího výsledku je tak nadšený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Brabec se u Moravce bránil útokům: Naše hnutí může postavit vlastního kandidáta na Hrad
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce v ČT24 byli ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a exministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy navštíví pražské univerzity
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštíví ve dnech 22. a 23. května dvě pražské vysoké školy - Vysokou školu chemicko-technologickou a Univerzitu Karlovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Odhalení největšího skandálu Andreje Babiše v historii se nekoná. Podívejte se proč
Na webových stránkách OdhaleniBabise.cz před týdnem odpočítáváním slibovali, že vytáhnou další skandál na ministra financí Andreje Babiše (ANO). Dokonce, že mu hrozí vězení. Nyní se však na stránce objevil prachobyčejný e-shop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Zvyšuje se počet let prožitých v nemoci, což není příznivý trend
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Nic mi nezkazilo zážitek z výborného výkonu Alexandrovců - ani Peszynski, ani Gipsy 4 Ever
Není nic těžšího (a platí to ve všech oborech), než napsat o b j e k t i v n ě o něčem, kde není zainteresován jen rozum, ale i srdce. Hned úvodem se musím přiznat: jako bývalý sborový pěvec mám ke sborovému zpívání blízko (ale i k dobrým sólistům) a když je možnost být přítomen špičkovému profesionálnímu výkonu, neváhám (tedy byť jsem lístek dostal ke kulatinám – díky rodino).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda bude schvalovat investiční pobídku pro firmu Yanfeng ve výši 185 milionů
Vláda bude v pondělí jednat o návrhu investiční pobídky pro společnost Yanfeng Czechia v maximální výši 185 milionů korun. Firma plánuje investovat 1,85 miliardy korun do rozšíření výroby plastových interiérových dílů pro automobilový průmysl v okresech Louny a Tábor a vytvoření centra na testování asistenčních systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Na program pro boj se suchem máme sto milionů korun
V pondělí 29. května 2017 odstartuje revoluční celorepublikový dotační program pro boj se suchem – Dešťovka s dotací na hospodaření s dešťovou vodou až 50 procent. Lidé mohou získat dotaci na nádrže zachycující dešťovou vodu k využití na zálivku i ke splachování nebo na přečištění a využití šedé vody v domácnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kam bychom měli ustupovat, z čeho? Nic špatného jsme neprovedli! Markéta Šichtařová vypěnila kvůli výhrůžkám Bruselu za nepřijímání uprchlíků
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Jen lidé bez sebevědomí mohou slyšet na volání premiéra Bohuslava Sobotky po stanovení termínu přijetí eura. Markéta Šichtařová ve své pravidelné rubrice přirovnává hrozbu pokut pro Českou republiku za nepřijetí přiděleného počtu migrantů ke zvrácené situaci, kdy by firma musela uvolnit polovinu své kanceláře člověku z ulice, jinak by musela platit. Zároveň se odmítá smířit s jasnými krádežemi peněz vybraných na daních, a proto radí zrušit všechny dotace. Padni, komu padni. Sportu, kultuře, cyklostezkám, včelařům … Prostě všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo Statistickou ročenku trhu práce za loňský rok
Statistická ročenka trhu práce je určena pro odborníky v oblasti zaměstnanosti, pro analytiky trhu práce, studenty a pracovníky, kteří se touto problematikou zabývají. Pomocí tabulek, grafů či map je v ročence přehledným způsobem zpracován a popsán celkový vývoj trhu práce v České republice za rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Uznávaný sociolog Herzmann pronáší vážná slova k protestům na Václaváku: Může to vypadat jako mobilizace veřejnosti, ale ve skutečnosti...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Překvapilo mne, že téměř 40 procent Čechů považuje veškerá obvinění vůči Andreji Babišovi za nesmyslná,“ říká sociolog Jan Herzmann, který z toho usuzuje, že pravicová opozice nemá šanci vyhrát parlamentní volby. Otázkou podle něj zůstává, s jakým náskokem hnutí ANO volby vyhraje a zda se mu podaří vytvořit vládní koalici. Českou republiku může prý čekat i protibabišovská koalice, která se neshodne na společném programu, a tudíž naši společnost příliš neposune.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senát: Uskuteční se udílení cen Společnosti pro vědu a umění
Plán akcí v Senátu v týdnu od 22. května:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pondělíček (LEV21): Drama z jara roku 1942
Ten příběh je známý na celém světě. Nenapsal ho žádný romanopisec ani dramatik. Ten příběh napsaly dějiny a prožít ho museli skuteční lidé. Žádní herci, žádné fiktivní postavy. Živí lidé, jejichž život byl právě tak opravdový, jak opravdová byla jejich odvaha, jejich statečnost, jejich strach, jejich bolest a také jejich smrt. Příběh těch, kteří odstranili z povrchu země netvora, který se jmenoval Reinhard Heydrich. Třetí muž hitlerovské Říše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČT: Ministryní školství může být Gajdůšková, kterou vyhnal ze senátu Čuba
Podle informací České televize se novou ministryní školství může stát např. bývalá senátorka Alena Gajdůšková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Schillerová se naštvala na Zaorálka. Hrozí mu právníky
Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová se ohradila proti dnešním vyjádřením ministra zahraničí za ČSSD Lubomíra Zaorálka, který podle ní veřejně dehonestoval její osobu a profesní kariéru. Výroky šéfa české diplomacie označila za bezprecedentní lež a trestně žalovatelné pomluvy, zváží proto právní kroky. Náměstkyně to uvedla v prohlášení, které dnes zaslala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra vnitra přijal generální ředitelku Evropského institutu veřejné správy
Ve dnech 18. a 19. května 2017 se uskutečnilo setkání náměstka ministra vnitra pro státní službu Josefa Postráneckého s generální ředitelkou Evropského institutu veřejné správy (EIPA) Margou Pröhl, která byla doprovázena paní Cristianou Turchetti, vedoucí oddělení pro evropský veřejný management při EIPA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Chceme znemožnit jednotlivým státům přicházet s národní legislativou v silniční přepravě
Během plenárního zasedání ve Štrasburku se ve středu 17. května konala rozprava ohledně cestovní přepravy, v rámci níž představila Evropská komise své prohlášení k silniční dopravě v Evropské unii. K němu výrazně přispěla zpráva předložena Výborem pro dopravu a cestovní ruch (TRAN), jehož koordinátorem za ALDE je Pavel Telička, který vystoupil se svým dvouminutovým příspěvkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Opět pohádky o mírumilovných Češích, kterým všichni ubližují
Vývody pana Vladimíra Pelce jsou zcela nepravdivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lidé s odstupem říkají, že dříve bylo vše lepší a klidnější. Ale to tak nebylo, odmítá tuto nostalgii muž od flašinetu
JINÝMA OČIMA Domovské právo by se u nás opět „šiklo“. Zvláště v Praze, kde je s lidmi bez domova svízelná situace. Jak si tehdejší Rakousko-Uhersko poradilo s žebrotou a jak ocenilo válečné invalidy? Naše společnost se má dobře, jak nikdy před tím, a přesto nejsme hrdí na ty, kteří šířili slávu po celém světě. Pro ParlamentníListy.cz porovnává dobu profesionální „flašinetář“, sběratel a opravář, prezident sekce Flašinety a hrací stroje při Technickém muzeu v Brně Jan Bondra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Výzva na podporu projektů šablon pro školy bude ukončena
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání informuje, že v červnu 2017 bude ukončena první výzva na podporu projektů zjednodušeného vykazování (tzv. šablon) pro mateřské a základní školy. Školy si volily šablony na základě dotazníkového šetření, které probíhalo na konci roku 2016 s cílem identifikovat jejich aktuální potřeby. Vzorec pro výpočet maximální výše podpory byl stanoven na 200.000 Kč na subjekt a 2.200 Kč na dítě či žáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Klára Samková se rozjela v rádiu, když mluvila o Kajínkovi: Přestávám věřit soudům. Byla jsem svědkem...
Hostem Luboše Xavera Veselého byla v Pressklubu na Frekvenci 1 advokátka a občanská aktivistka Klára Samková. Velká část rozhovoru se točila kolem Jiřího Kajínka, odsouzeného nájemného vraha, jenž dostane milost od prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Důležité je zajistit reálnou vymahatelnost předpisů a jednoznačnost pravidel
Poslanci Evropského parlamentu schválili rezoluci k silniční dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sedmnáct tisíc tun zla. Příběh autora Stalinova pomníku ve filmu Monstrum
Postavil největší Stalinův pomník v Evropě. Jeho slavnostního odhalení se ale nedožil. Film Monstrum vypráví příběh sochaře Otakara Švece, který vyhrál politicky ostře hlídanou soutěž, jež ho nakonec zničila. Stavba Stalinova pomníku ho stála nejen velké pracovní vypětí, ale i ztrátu uznání přátel a kolegů, život jeho ženy a nakonec i ztrátu života vlastního. Jan Novotný, Zuzana Stivínová a Martin Kraus jako ústřední trojice nového filmu Viktora Polesného, který ČT1 uvede v neděli 28. května ve 20.15.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Několik tisíc lodníků a jejich rodin čelí křivdě
O křivdě, které čelí několik tisíc lodníků a jejich rodin, jsem debatoval se zástupci Spolku lodníků hájících zájmy Čechů zaměstnaných v Holandsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ukrajinská prokuratura bude psát Stalinovi a Berijovi
„Prokuratura“ Autonomní republiky Krym (ARK), nacházející se v Kyjevě a patřící do struktury Generální prokuratury Ukrajiny, chce informovat Josifa Stalina a Lavrentije Beriju o podezření z odpovědnosti za deportace krymských Tatarů v roce 1944. Dnes to televizní stanice 112 Ukrajina s odvoláním na slova „hlavního prokurátora ARK“ Gjunduze Mamedova. uvádí ve čtvrtek 18. května televizní kanál 112 Ukrajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zachránil jsem ANO od ještě většího maléru
Komentář na Facebooku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To už tu bylo. Předzvěst nacismu. To nemůžeme nechat! V Partii došlo na Zemanův výrok o „likvidaci novinářů“ a Zaorálek vyletěl
V nedělní Partii televize Prima proti sobě usedli ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a 1. místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek a pustili se do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Schytal to i prezident Miloš Zeman. Ženíšek ovšem nešetřil ani samotného Zaorálka. Nakonec se pánové pohádali o novou Hedvábnou stezku z Číny do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česko má smluvně zajištěno 26,2 procenta peněz z evropských fondů
Česká republika měla ke konci dubna smluvně zajištěno 26,2 procenta evropských dotací určených na programové období 2014 až 2020. Jde o necelých 160 miliard korun z celkově přidělených 648 miliard korun. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které je za evropské dotace zodpovědné, to zveřejnilo na svých stránkách. Do konce roku chce mít MMR smluvně zajištěno minimálně 40 procent evropských peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Spolupráce ministerstva zemědělství, škol a podnikatelů má výsledky, ve kterých se propojila věda s praxí
Nátěr, který zpomalí stárnutí dřeva a větší využití dřeva v lepených konstrukčních prvcích jsou konkrétní výsledky spolupráce Ministerstva zemědělství, Lesů ČR, lesnických fakult vysokých škol a dřevozpracující společnosti Matrix, kterou spolu uzavřeli před dvěma lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Lidé nemají rádi, když se na jejich názory kašle
Podporuji demokracii ve všech stranách. Vedení smí nerespektovat názory členské základny jen ve zcela mimořádných situacích, které je nejlepší, když nikdy nenastanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí pořádalo seminář o nových povinnostech v souvislosti s konsolidační vyhláškou státu
Ve dnech 26. dubna, 4. května a 18. května uspořádalo Ministerstvo financí ČR seminář na téma „Pomocný konsolidační přehled“, který byl určen účetním jednotkám, kterým vznikají nové povinnosti v souvislosti s konsolidační vyhláškou státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Helena Langšádlová se ptá: Kde bude Česko bohatší, úspěšnější a bezpečnější. V jádru EU, nebo na periferii s Bulharskem a Rumunskem?
ROZHOVOR „Na každé krizi můžeme najít i něco pozitivního, v tomto případě to je prozření sociální demokracie a skutečnost, že se znovu projevilo, že Miloš Zeman nemůže být dále naším prezidentem, jelikož svoji funkci nezvládá,“ konstatovala poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová. Ta českou hlavu státu kritizuje i za jeho prohlášení při setkání s Vladimirem Putinem. „Jen to dokazuje, kam až Miloš Zeman nyní klesl. Hovořit tímto způsobem s člověkem, který má na rukách krev demokraticky orientovaných a odvážných žurnalistů, některé z nich ještě vězní, to je zcela nehorázné,“ ještě dodala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zázrak, o pětinu vzrostly tržby restaurací. Penziony? Růst o 29 procent, promlouvá respektovaný ekonom o úspěchu EET
Uznávaný odborářský ekonom Jaroslav Ungerman se na stránkách Časopisu Argument podíval na zoubek elektronické evidenci tržeb. Jak to s ní je? Je to opravdu tak úspěšný projekt?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Nerozumím tomu, proč by neměl být televizní program ovlivňován zejména poptávkou
Směrnice o audiovizuálních službách může být pro provozovatele vysílání problematická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na fakultě biomedicínského inženýrství se soutěžilo o titul železného hasiče
Ve středu 17. května 2017 se uskutečnil třetí ročník Memoriálu Jana Lewinského – Studentský železný hasič Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. O titul železného hasiče soutěžilo 25 studentů a 11 studentek ze středních a vysokých škol. Všichni museli absolvovat trať, splnit zadané úkoly a překonat připravené překážky, například přemístění obrovské pneumatiky, transport osmdesáti kilogramové figuríny, přeskok dvoumetrové bariéry či výstup do 7. patra výškové budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Terezín nás také učí, jakou cenu má pravda. Tady můžeme pochopit, jak nebezpečné je štvaní národů proti sobě
Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupil v neděli 21. května 2017 s hlavním projevem na pietním setkání u příležitosti 72. výročí osvobození. Položením věnce na Národním hřbitově v Terezíně také uctil památku obětí nacistické perzekuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Fakt, že se na české pulty dodávají výrobky nižší kvality, mne osobně uráží
Evropský parlament se 18. 5. zabýval také dvojí kvalitou potravin na trzích EU28. "Otázkou dvojí kvality potravin jsme se na plénu Evropského parlamentu zabývali již mnohokrát, žádnou konkrétní akci tyto diskuze ale bohužel nevyvolaly. I podle nových průzkumů je přitom jasné, že na jednotném evropském trhu jsou pod stejnou značkou k prodeji výrobky, které se liší kvalitou a složením," říká Dita Charanzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Na Ministerstvu vnitra se uskutečnil StratCom Summit
Ve dnech 15. až 19. května 2017 se na Ministerstvu vnitra uskutečnila konference věnující se hybridním hrozbám „StratCom Summit 2017“. Konferenci zaštítili premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec. Na straně Ministerstva vnitra připravovalo konferenci Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Celkově se pětidenní konference zúčastnilo přes 330 účastníků z 27 zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Mafie v Brně
Kdyby Andrej Babiš nebyl předsedou ANO, ale jiné konkurenční strany, řekl by bez zaváhání asi toto:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist